PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک : مشکل در اتصال به اینترنت در شبکه

md92h
03-01-2009, 03:50
یه شبکه با 6 کامپیوتر (اکس پس سرویس پک 2) و 1 سرور (ویندوز 2003) هست و مودم ADSL به یکی از کامپیوترا وصله و سه کامپیوتر اینترنت دارن. میخوام یه کامپیوتر دیگه رو هم اینترنت دار کنم. ولی هر کاری میکنم نمیشه. البته به شبکه وصل هست و ip اونم درسته و فایلای شبکه و پرینترا رو پیدا میکنه. اول فکر کردم شاید مشکل از ویندوزش باشه ولی ویندوزو دو بار عوض کردم و جواب نگرفتم. پینگ که میکنم مینویسه Destination host unreachable . کسیکه سرور رو راه اندازی کرده معلوم نیست کجاست من هم تا حالا با ویندوزای سرور کار نکردم. کسی می تونه کمکم کنه؟؟
در ضمن این رو هم بگم که ip کامپیوترها 192.168.2.2 و الی آخر هستش و ip مودم 192.168.2.1 و آدرس Subnet Mask هم 255.255.0.0 هست. پروتکل NWLink IPX/SPX/Netbios هم نصبه و تنظیماتش هم روی حالت پیش فرض خودشه. ویندوز قبلی این سیستم مشکل داشت که یه سرویس پک 2 نصب کردم. ولی با همون تنظیمات قبلی اینترنتی وجود نداره و پینگ هم نمیکنه. دفعه بعد ویندوز سرویس پک 3 نصب کردم ولی باز هم جوابی نگرفتم.

dibagroup
05-01-2009, 00:51
دوست عزيز سلام
اولا بايد كنترل كني ببيني در روي سرور براي دسترسي به اينترنتي گزينه اي ست شده يا نه
دوما بايد در قسمت ip بايد dns هم ست كني كه بايد ip مودم باشد اگر شبكه درست كار مي كند و كامپيوترهاي ديگر را مي شناسد با ست كردن dns بايد اينترنت را هم بشناسد