PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل رنگ با پرینر canon i455

hossein_dig
02-01-2009, 20:36
سلام
من مدتی با رنگ های این پرینر مشکل دارم همه رنگی رو درست چاپ میکنه الا قرمز ، رنگ قرمز رو نارنجی چاپ میکنه :13::19:یه بابا نوئل چاپ کردم بجای قرمز نارنجی شده:2:

من از جوهر های شارژی استفاده میکنم تقریبا 4-5 ماهی میشه جدیدا (2 هفته ست ) وقتی یک عکس چاپ میکنم بجای رنگ قرمز نارنجی چاپ میکنه

من با خودم فکر کردم شاید رنگ قاطی کرده بخاطری همین مخزن رنگیشو رو خالی کردم و بعد کلا شستم(با آب جوشیده شده ) بازم درست نشد من فکر کنم مشکل از هد باشه نمیدونم فکر کنم باید پرینتر رو بندازم سطل آشغال :19:

اینم نمون های که چاپ کردم و اسکن کردم

عکسی که باید چاپ بشه !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکسی که چاپ شده .البته زیاد کیفیت اسکنر ام جالب نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون اگه راهنمای کنید :11:

Senator_F
02-01-2009, 20:55
بعله مرکب روی هد خشک شده.
بهترین کار اینه که ببرین تعمیر گاه.اگه خودتون دست بزنین ممکنه هزینه بیشتری متقبل بشین.

hossein_dig
03-01-2009, 10:01
اگه حال بردن تمیرگاه بود که نمیومدم فروم

Senator_F
03-01-2009, 11:08
اگه براتون از لحاظ هزینه مشکلی نداره،8-7 تا صفحه تمیز کننده هد چاپ کنین کم کم حل بشه بره.

hossein_dig
03-01-2009, 11:14
صفحه تمیز کنیده هد چیه ؟
توی ابزار پرینتر همچین چیزی نداره فقط هد کلین داره

ممنون از توجهت

Senator_F
03-01-2009, 13:16
صفحه تمیز کنیده هد چیه ؟
توی ابزار پرینتر همچین چیزی نداره فقط هد کلین داره

ممنون از توجهت

همونه.وقتی هدکلین رو می زنی،با حجم زیادی از مرکب یه صفحه چاپ می کنه که در واقع هد رو خیس می کنه.
اگه بعد یکی دو بار کم کم خوب شد، ادامه بده تا کامل مشکل حل بشه.اگه خیلی خشک شده باشه،حل نخواهد شد.اونوقته که باید هد رو بشوری تمیز کنی.

hossein_dig
03-01-2009, 13:24
همونه.وقتی هدکلین رو می زنی،با حجم زیادی از مرکب یه صفحه چاپ می کنه که در واقع هد رو خیس می کنه.
اگه بعد یکی دو بار کم کم خوب شد، ادامه بده تا کامل مشکل حل بشه.اگه خیلی خشک شده باشه،حل نخواهد شد.اونوقته که باید هد رو بشوری تمیز کنی.
با چی و چه جوری بشورم

Senator_F
03-01-2009, 13:39
با چی و چه جوری بشورم

من پیشنهاد نمی کنم که خودتون پرینتر رو باز کنین.
ممکنه حتی پرینتر دیگه کار نکنه.
اگه هد کلین کار نکنه باید بدین تعمیر.این بهترین و امن ترین راهه.

Senator_F
03-01-2009, 14:06
یک nozzle check پرینت کنین اسکن کنین اینجا قرار بدین.ببینیم مشکل دقیقا چیه.

hossein_dig
03-01-2009, 14:07
دوست عزیز پرینتر من هم کارتریجش در میاد هم هدش بدون اینکه لازم باشه کل پرینتر رو باز کنم پس اگه راهی هست برای شستن بگو تا 30-40 تومن پیاده نشم چون ارزششو نداره

Senator_F
03-01-2009, 14:17
منتظر nozzle check شما هستم.
اگه در نتیجه ی نازل چک فقط یک رنگ(فقط قرمز) مشکل داشته باشه،با deep clean که در پرینتر شما هست مشکل حل میشه.

hossein_dig
15-01-2009, 20:55
منتظر nozzle check شما هستم.
اگه در نتیجه ی نازل چک فقط یک رنگ(فقط قرمز) مشکل داشته باشه،با deep clean که در پرینتر شما هست مشکل حل میشه.
حل نشد ........

Senator_F
15-01-2009, 21:00
حل نشد ........

سلام.
شما هنوز مشکلتون حل نشده؟
من زیاد با این پرینتر آشنایی ندارم ولی اگه میگین میتونین هد رو خارج کنین،محلول هایی در بازار هست که برای تمیز کردن هد استفاده میشن.
در ضمن فکر کنم اگه کل هد رو عوض کنین خیلی بهتر باشه.هد نو و کارتریج نو ترکیب خوبی برای کیفیت بهتون میدن.
با این هد چند صفحه تا حالا زدین؟

hossein_dig
15-01-2009, 21:35
یه سالی هست ولی زیاد کار نکرده .قیمت هد رو میدونی ؟ من دیونه محل کارم روبرو نمایندگی کامپیوتر ریز هی یادم میره بپرسم

hossein_dig
28-01-2009, 15:50
من یه هفته پیش زنگ زدم کامپیوتر ریز و ازشون راهنمای خواستم گفتم ما هد کلین میکنیم و 6 تومن خرج داره درست شدنش هم 50 به 50 هستش ولی من گفتم راه دیگی نداره گفت هد رو بذار توی آب جوش و مایع اتک، آفا ما این کارو کردیم بعد گذاشتم خشک شد چشمتون روز بد نبینه دیکه نه زرد و قرمز چاپ نمیکنه آبی رو هم رگه رگه میزنه مشکی هم همین طور حالا من چه خاکی به سرم بریزم !!

hossein_dig
28-01-2009, 16:48
بعله مرکب روی هد خشک شده.
بهترین کار اینه که ببرین تعمیر گاه.اگه خودتون دست بزنین ممکنه هزینه بیشتری متقبل بشین.
دقیقا همین جوری شد !! پرنتر م نابود شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Senator_F
28-01-2009, 21:43
من یه هفته پیش زنگ زدم کامپیوتر ریز و ازشون راهنمای خواستم گفتم ما هد کلین میکنیم و 6 تومن خرج داره درست شدنش هم 50 به 50 هستش ولی من گفتم راه دیگی نداره گفت هد رو بذار توی آب جوش و مایع اتک، آفا ما این کارو کردیم بعد گذاشتم خشک شد چشمتون روز بد نبینه دیکه نه زرد و قرمز چاپ نمیکنه آبی رو هم رگه رگه میزنه مشکی هم همین طور حالا من چه خاکی به سرم بریزم !!

دوباره بذارین توی آب جوش.این کار رو بدون مایع اتک انجام بدین و اونقدر تکرار کنین که دیگه هیچ رنگی روی هد نمونه.یعنی حتی یک درصد هم رنگ از هد به آب نره.
بعد یک بار هم با همون مایع تکرار کنین.
انشا الله حل میشه.

hossein_dig
31-01-2009, 19:39
2 روز این شده کارم دیگه اصلا رنگی چااپ نمیکنه

Senator_F
31-01-2009, 22:16
2 روز این شده کارم دیگه اصلا رنگی چااپ نمیکنه

فکر کنم دیگه چاره ای براتون نمونده جز تعویض هد.
از قیمتش اطلاعی ندارم.

afshinbahal33
11-09-2011, 00:34
خیلی پرتیم ما ایرونیا.اخه اصلا ساختر هد رو نمیدونیم.بعضی ا میگن هد جنش ا فلزه.بعضی ا میگن یه پلاستیک خیلی فشرده.این هدی که میبینیم تشکیل شده از تعداد بسیاری نازل.خوب اگه فقط یکی از این نازل ها بسته شه به هر دلیلی مثلا پرزای کاغذ یا جوهر خشک شده باید به طریقی این سوراخ ارو باز کرد.حالا اگه تو آب جوش بذاریم که به فنا میره.بدلیل انبساط و انقباض.پس تنها راه ممکن محلول بسیار رقیق هت که بتونه جوهر رو تو خودش حل کنه.

mehran gorji
11-09-2011, 14:11
خیلی پرتیم ما ایرونیا.
ادب چیز بسیار خوبی است.

در ضمن این تاپیک قدیمی بود و نیازی به پست دادن نبود.

تکرار نشود.