PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توی این ماشین ها کدوم بهتره؟

b3dnet
02-01-2009, 16:29
با سلام به همگی
خوب داستان از این قراره که ما میخوام ماشین بخریم و پولمونم در حد 12 تومان یکمی بیشتر هستش میخواستم بدونم از ماشین های زیر کدوم بهتره....

1 : 206
2: 405
3: سمند lx
4: ریو
5: خودتون یکی بگید....

امير موسر
02-01-2009, 17:02
بنظر من ريو !

corey
02-01-2009, 17:09
اگه بگی که چه انتظاری از ماشین داری و کدوم فاکتورها برات مهم تره دوستان بهتر راهنماییت می کنن

Terova
02-01-2009, 17:42
من اگر خودم تنها بودم 206 مخریدم:8:

اگر زن داشتم ریو میخریدم:20:

اگر بچم داشتم سمند میخردم..:5:

اگر پولدار بودم در هر صورت مزدا 3 میخریدم..:21:

naruto_ir
02-01-2009, 18:13
دوست عزیز به نظر من نسبت به تعداد خانواده ات باید انتخاب کنی درضمن اطلاعاتی که من بهت می دم در رده ی همین 4 ماشین است و این که منظورم از کلاس(1)شیک بودن از نظر خودم و کلاس(2) شیک بودن بین مردم است که به صورت مقامی گفته شده.

206 شتاب: عالی سرعت:خوب فضای داخلی: تا 4 تفر تعادل:از سرعت 120 به بالا خطر آفرین است کلاس(1):اول
کلاس(2):اول

lx شتاب: خوب سرعت:عالی فضای داخلی: تا 5 نفر تعادل:تا سرعت 160 راندنش بی خطر است کلاس(1):چهارم
کلاس(2):دوم

405 شتاب: خوب سرعت:عالی فضای داخلی:تا 5 نفر تعادل:تا سرعت 160 راندنش بی خطر است کلاس(1):سوم
کلاس(2):چهارم

ریو شتاب: خوب سرعت:خوب فضای داخلی:تا4 نفر تعادل:تا سرعت 140 راندنش بی خطر است کلاس(1):دوم
کلاس(2):سوم

Farshadd
02-01-2009, 22:04
با سلام به همگی
خوب داستان از این قراره که ما میخوام ماشین بخریم و پولمونم در حد 12 تومان یکمی بیشتر هستش میخواستم بدونم از ماشین های زیر کدوم بهتره....

206 کدوم تیپش؟ (به 405 و ریو میخوره منظورتون تیپ 2 بوده)

معیار هاتونو حتما بگید ولی علی الحساب اینو داشته باشید:

206 تیپ 2: خودرویی با کیفیت ساخت خوب و نسبتا چابک کم مصرف و در عین حال هندلینگ و شتاب نه چندان جالب و فضای داخلی و صندوق بار کوچیک برای مسافرت و خانواده و همچنین گران بودن قطعات و تعمیرات...

405: خودرویی با محبوبیت بسیار بالا در بین همگان، بازار فروش تقریبا عالی، فضای داخلی خوب، هندلینگ نسبتا خوب، تعمیر و قطعات هم نسبت به هم رنج هاش خوب تر توانایی های حرکتی هم نسبتا خوب، در عوض تکنولوژی قدیمی و به روز نبودن و آتش سوزی مصرف سوختش هم نسبت به 206 و ریو بیشتره . و ...

سمند: از نظر امکانات تقریبا از چیزایی که گفتید بهتره، فضای داخلی نسبتا زیاد و مناسب برای مسافرت، تقریبا نرم و راحت، فرمانپذیری خوب، قطعاتش هنوز اونقدر ارزون و تعمیرش فراوون نیست که بگیم مثل 405، ولی دور تر هم نیست، مصرف سوختش هم نسبت به 206 و ریو بیشتره و اگه مواظبش نباشی زود تر از بقیه از فرم میوفته

ریو: متاسفانه این خودرو هنوز برای من تا حد زیادی ناشناخته مونده، کولرش قوی هست و هندلینگش هم خوب، نسبتا کم مصرف هست، توانایی های حرکتیش به 405 نمیرسه و ...

اگه ناقصه ببخشید. (فعلا اینا اومد به ذهنم)

ضمن اینکه اگه براتون مقدوره یه سر به قوانین انجمن اتومبیل قسمت مشاوره و درخواست مشاوره بزنید. لینکش توی امضام هست. از اونجا میتونید تعدادی از معیار هایی که مد نظر دارید رو انتخاب و اینجا بذارید.

:12:

Jas0n
03-01-2009, 11:30
سلام.
انتظاراتتون رو بگيد تا بشه بهتر كمك كرد. جناب فرشاد هم كه همه گفتني ها رو گفتن:31:

Farshadd
03-01-2009, 13:20
با سلام به همگی

اوه اوه اوه... واقعا ببخشید... من قیمتی که گفتید 12 تومن رو ندیدم.... واسه همین گزینه خودمو حذف میکنم. (تندر فول)

Dr.Ace
13-02-2009, 21:24
همونطور که دوستان گفتن ... باید مطرح کنی که از ماشینت چه انتظاراتی داری ... بعدش می شه با توجه به نیازهای شما یکدومشونو پیشنهاد کرد ...

دوستان من یه سوال دارم ... چرا می گن 206 بالای 120 تا سرعت خطرناکه ... ؟ فقط بخاطر وزنشه ؟؟؟

Farshadd
13-02-2009, 23:36
دوستان من یه سوال دارم ... چرا می گن 206 بالای 120 تا سرعت خطرناکه ... ؟ فقط بخاطر وزنشه ؟؟؟

به دو دلیل.

یکی چسبندگی ماشین کم میشه و دیگری هم هندلینگ 206 زیاد جالب نیست.

هندلینگ 206 رو میدونم خوب نیست ولی تا بحال چیز زیادی راجع به چسبندگی نشنیدم.

hamid_1980
14-02-2009, 01:01
به دو دلیل.

به علت وزن کم و به خصوص زیاد بودن وزن بر روی اکسل جلو و کمی وزن بر روی اکسل عقب مسلما در سرعت
های بالا نوعی احساس ناامنی به راننده منتقل میشه. البته اگر دو نفر سرنشین عقب نشسته باشند یا بار
سنگینی در صندوق عقب باشه چسبندگی 206 به جاده خوب میشه اما وقتی تک سرنشین باشی و سرعت از
170 رد میشه احساس می کنی که ماشین هر لحظه ممکنه پرواز کنه که البته احساس اینکه خلبان شدید و
پشت جت نشسته اید هم بدک نیست :46:

فیلم معلق زدن 206 و سالم موندن اون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

poria_mc
14-02-2009, 16:19
به دو دلیل.

فرشاد جان راجع به هندلینگ قبول دارم ولی راجع به خطر آفرین بودن 206 تو سرعت بالای 120 تا حالا نشنیده بودم!
کلا ماشین سرعتش که از 120 گذشت تبدیل به یه وسیله خودکشی میشه اونم تو جاده های ایران!
اما در مورد 206! هندلینگش با یه رینگ و لاستیک مناسب و یک کمی(خیلی کم و نه زیاد) ارتفاع زدن آنچنان هندلینگ وسواری لذت بخشی بهتون میده که به جرئت میگم تو رنج زیر 20 تومن ماشین نمیتونید رو دستش پیدا کنید!

hamid_1980
14-02-2009, 23:48
اما در مورد 206! هندلینگش با یه رینگ و لاستیک مناسب و یک کمی(خیلی کم و نه زیاد) ارتفاع زدن آنچنان هندلینگ وسواری لذت بخشی بهتون میده که به جرئت میگم تو رنج زیر 20 تومن ماشین نمیتونید رو دستش پیدا کنید!

کاملا موافقم. با یک لاستیک پهن تر و پایین آوردن ارتفاع ماشین , 206 اعجوبه ای میشه مخصوصا اگر تیپ 5 باشه میشه یه مینی لامبورگینی :27: با اندازه کوچکی که داره جون میده برای لایی کشیدن در بزرگراه :21:

monazzah
15-02-2009, 13:19
سلام

من به 405 رای دادم با بقیه مخالفم چون:

206: به خرج بیفته بیچارت می کنه اما خوش دست و پر شتاب و جوون پسند

سمند : وزنش سنگینه و زود داغون میشه و اصلا تو رانندگی باهاش حال نکردم

ریو : وقتی سوار ریو داییم شدم انگار پرایدو کشیده بودند :41: تو جاده هم کم میاورد حیف پول

405: موتور با بدنه سازگاره . هر کسی می تونه تعمیرش کنه . امنیتشم خوبه تو جاده هم کم نمی یاره:10:

b3dnet
15-02-2009, 14:12
ممنون از تمام دوستان
لطف کردی
همون 405 انتخاب کردم...

hamid_1980
15-02-2009, 19:51
سلام

405: موتور با بدنه سازگاره . هر کسی می تونه تعمیرش کنه . امنیتشم خوبه تو جاده هم کم نمی یاره

اشتباهی که خیلی ها می کنن اینه که فکر می کنن امنیت 405 بالاست در حالی که برعکسه .

بین 206 - سمند و 405 باید با اطمینان عرض کنم امنیت 405 در تصادف از دو تای دیگه کمتره. 206 بعد از سمند امن ترین گزینه بین گزینه های بالاست.

در تصادف از روبرو بین 206 و یک 405 اتاق 405 کاملا مچاله میشه اما 206 فقط قسمت کاپوت له میشه تا ضربه رو مهار کنه و خود اتاقک خیلی مقاوم است. اینکه چون دماغه 206 کوچک تر از 405 هست فکر کنیم ایمنی اش کمتره برمی گرده به یک تصور عوامانه و نادرست که خیلی از قدیمی ها دارن.

D r i v e r
15-02-2009, 21:41
اشتباهی که خیلی ها می کنن اینه که فکر می کنن امنیت 405 بالاست در حالی که برعکسه .

بین 206 - سمند و 405 باید با اطمینان عرض کنم امنیت 405 در تصادف از دو تای دیگه کمتره. 206 بعد از سمند امن ترین گزینه بین گزینه های بالاست.

در تصادف از روبرو بین 206 و یک 405 اتاق 405 کاملا مچاله میشه اما 206 فقط قسمت کاپوت له میشه تا ضربه رو مهار کنه و خود اتاقک خیلی مقاوم است. اینکه چون دماغه 206 کوچک تر از 405 هست فکر کنیم ایمنی اش کمتره برمی گرده به یک تصور عوامانه و نادرست که خیلی از قدیمی ها دارن.
آخه ملت چرا اینقدر میخواین 405 رو نا ایمن توضیح بدین؟؟!!!:41::19:
اتفاقا 405 یکی از خودرو های خوبی هست که داره در داخل کشور تولید میشه
از 206 تیپ 2 هم به نظر من خیلی سر تره
این کلیپ تصادف 2تا 405 از روبه رو هست که به نظرم نمره قابل قبولی میشه بهش داد که هردو هم از طرف راننده به هم برخورد میکنن که فکر میکنم اصلا یه نوع کرش تست هست!!!
دقت کنین که 2 تا ماشین با سرعت از روبه رو به هم برخورد میکنن!!!
که اگه به یه مانع برخورد میکرد مطمئنن خیلی فرق میکرد!

Dr.Ace
15-02-2009, 23:07
سلام

یه پیشنهاد بهت میکنم فقط از ماشین شناساش تحقیق کن ببن چیه ...

یه سی یلو فنی سالم و تمیز پیدا کن ...

امنیت ، نرمی ، راحتی ، سواری ، سرعتش ، کولر فوق العاده و ... بین این ماشین هایی که گفتی خیلی بهتره

فقط باید سالمش رو پیدا کنی

من خودم با 80 تا سرعت تو سر پائینی تو جاده شمال ( لوشان ) رفتم تو گاردریل

تو این ماشین هایی که گفتی هرکدومش بود چپ می کرد و خیلی اتفاقات دیگه می افتاد ... ولی خب دیگه سی یلو یه چیز دیگه است

MoHaMaD ZaNd
16-02-2009, 00:11
ولي امير جان يه نگاهي هم به كرش تست سمند كن !!!
من ميگم سمند از همشون قويتره بدنش !!! اينو ميشه از كرش تست ها فهميد .

D r i v e r
16-02-2009, 00:43
ولي امير جان يه نگاهي هم به كرش تست سمند كن !!!
من ميگم سمند از همشون قويتره بدنش !!! اينو ميشه از كرش تست ها فهميد .

محمد من اصلا کاری به سمند ندارم
من میگم چرا اینقدر الکی از 405 ایراد میگیرین؟؟؟(شمارو نمیگما!!)
من بازم 405 رو به سمند ترجیح میدم(هم معمولی هم lx هم سورن و...)
ماشین به نظر من باید ساده باشه نه با کلی دنگ و فنگ و....
نه اینکه امکانات نداشته باشه درحد معمولش خوبه که 405 بعضی هاشو نداره ولی بازم خوبه
و ماشینی هست که اگه 6 سال دیگه هم تو ایران تولی بشه بازم جا داره

hamid_1980
16-02-2009, 12:07

آقا شما اینقدر جوش نزن فعلا که 206 بیشتر از همه رای آورده و 405 کمتر از همه. :27:

بعدش هم بین گزینه ها سمند ایمن ترین است بعدش 206 و بعد اون ریو و 405 هم از آخر اوله :21:

در تصادف 206 قسمت دماغه خورد میشه و قدرت ضربه رو میگیره اما قسمت کابین تغییر شکل نمی ده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست تصادف سمند - دارای 4 ستاره ایمنی

تست تصادف زانتیا - ماشینی که فقط سه ستاره ایمنی داره و خیلی ها فکر می کردن ایمنی اش بالاست !

تست تصادف لوگان - یا همون تندر 90 خودمون - دارای چهار ستاره

در مورد 405 اصلا نتونستم عکسی پیدا کنم بعد که بیشتر تحقیق کردم متوجه شدم این ماشین چون بعد از
تصادف آتیش می گیره و منفجر میشه دیگه چیزی توی عکس ازش باقی نمی مونه که بخوایم نشون بدیم !!

hamid_1980
16-02-2009, 12:15

آقا شما اینقدر جوش نزن فعلا که 206 بیشتر از همه رای آورده و 405 کمتر از همه. :27:

بعدش هم بین گزینه ها سمند ایمن ترین است بعدش 206 و بعد اون ریو و 405 هم از آخر اوله :21:

در تصادف 206 قسمت دماغه خورد میشه و قدرت ضربه رو میگیره اما قسمت کابین تغییر شکل نمی ده.

تست تصادف سمند - دارای 4 ستاره ایمنی

تست تصادف زانتیا - ماشینی که فقط سه ستاره ایمنی داره و خیلی ها فکر می کردن ایمنی اش بالاست !

تست تصادف لوگان - یا همون تندر 90 خودمون - دارای چهار ستاره

در مورد 405 اصلا نتونستم عکسی پیدا کنم بعد که بیشتر تحقیق کردم متوجه شدم این ماشین چون بعد از
تصادف آتیش می گیره و منفجر میشه دیگه چیزی توی عکس ازش باقی نمی مونه که بخوایم نشون بدیم !!

D r i v e r
16-02-2009, 12:54

اینو یه نمونه زیادی گفتی!!!
فکر میکنم زانتیا همش 1.5 ستاره گرفته بود!!
قرارم نیست که همش از تصادف صحبت بشه!!!
توی توانایی حرکتی که توی شتاب اولیه یه پراید هم میتونه 206 رو لول کنه!!!
همه تصادف ها هم از رو به رو نیستن
توی ماشین های بالا هم که تا جایی که میدونم صحبتی از لوگان نکردم و نکردیم!
من 206تیپ 5 رو به خیلی از ماشینهای دیگه ترجیح میدم
ولی تیپ معمولیش چی؟؟
وقتی ماشین توانایی حرکتی پایینی داشته باشه ایمنی برای چشه؟؟

kasra_khan2003
16-02-2009, 13:05
فرشاد جان راجع به هندلینگ قبول دارم ولی راجع به خطر آفرین بودن 206 تو سرعت بالای 120 تا حالا نشنیده بودم!
کلا ماشین سرعتش که از 120 گذشت تبدیل به یه وسیله خودکشی میشه اونم تو جاده های ایران!

فکر کنم یه استرس بار هم بد نباشه! سر پیچ ها، یا هر گونه تغییر فرمان سریع خودرو که گاهی تو سرعت خیلی بالا میگن همون باعث چپ کردن میشه، باعث چسبندگی خودرو میشه.

بعد من یه سوال دیگه داشتم، خصلا نفهمیدیم راست هست میگن 206 باید در اصل عقبش دارای سرب باشه، یا نه؟!

منم میگم 206 بگیردید.

hamid_1980
16-02-2009, 13:56

تو ایران احتمال اینکه یکی دیگه بیاد بزنه بهت بیشتر از اینه که تو بهش بزنی. اینجاست که ایمنی برات مهم میشه !

بعد من یه سوال دیگه داشتم، خصلا نفهمیدیم راست هست میگن 206 باید در اصل عقبش دارای سرب باشه، یا نه؟!

.

این قضیه سرب هم یک شایعه عجیب غریب بود که نمی دونم ایرانی ها از کجاشون در آوردن !

D r i v e r
16-02-2009, 14:10
این تنها چیز درست و حسابی بود که تونستم از 405 گیر بیارم!!!

MoHaMaD ZaNd
16-02-2009, 17:20

من با اين حرف امير جان موافقم .

HOOSEIN 105
17-02-2009, 20:13
قرارم نیست که همش از تصادف صحبت بشه!!!
توی توانایی حرکتی که توی شتاب اولیه یه پراید هم میتونه 206 رو لول کنه!!!
همه تصادف ها هم از رو به رو نیستن
توی ماشین های بالا هم که تا جایی که میدونم صحبتی از لوگان نکردم و نکردیم!
من 206تیپ 5 رو به خیلی از ماشینهای دیگه ترجیح میدم
ولی تیپ معمولیش چی؟؟

با سلام
اخه من نمی دونم این 405 چی داره اینقدر سنگش رو به سینه میزنید
مگه همه چیز توانایی حرکتیه
ایمنی
راحتی
کم خرج بودن
به روز بودن
مصرف کم
زیبایی
همه اینها تو خرید یه ماشین ملاک هایی هستند
تازه تو توانایی های حرکتی هم من شرط میبندم که 206 معولی از 405 کم نمیاره
این 405 تو ذهنیت مردم ایران تداخل ایجاد کرده و همه فکر میکنند 405 بهترین ماشین روی زمینه
شما تا حالا سمند سوار شدی
ایا واقعا چیزی از 405 کم داره
این 405 تنها مزیتی که داره سرعت و شتابش هست
وگرنه مصرف که بالا / ایمنی که پایین / بعضی هاش هم که اتیش میگیرند / فنربندی خشک / و کیفیت افتضاح ان
.............
الان ماشین های قابل قیاس و رقابت اینها هستند
ریو
206 اس دی
تندر
سمند

Lamanta
17-02-2009, 21:06
206 خیلی توپه.
البته می گن جدیدا بعضی از قطعاتش رو ایرانی کردن کیفیتش اومده پائین .
یکی از آشنا ها می خواسته بخره بهش گفنن

ŽA1ONEŽ
17-02-2009, 21:18
من که 206 رو انتخاب میکنم چون هم از این چند ماشینی که گفته شده قشنگ تره (البته نظر منه) و خوش تیونینگتره :دی
من هر ماشینی داشته باشم باید یه تغییری روش انجام بدم.ماشین معمولی بمونه واقعا حالم به هم میخوره.

Farshadd
17-02-2009, 21:56
با سلام
اخه من نمی دونم این 405 چی داره اینقدر سنگش رو به سینه میزنید
مگه همه چیز توانایی حرکتیه
ایمنی
راحتی
کم خرج بودن
به روز بودن
مصرف کم
زیبایی
همه اینها تو خرید یه ماشین ملاک هایی هستند
تازه تو توانایی های حرکتی هم من شرط میبندم که 206 معولی از 405 کم نمیاره
این 405 تو ذهنیت مردم ایران تداخل ایجاد کرده و همه فکر میکنند 405 بهترین ماشین روی زمینه
شما تا حالا سمند سوار شدی
ایا واقعا چیزی از 405 کم داره
این 405 تنها مزیتی که داره سرعت و شتابش هست
وگرنه مصرف که بالا / ایمنی که پایین / بعضی هاش هم که اتیش میگیرند / فنربندی خشک / و کیفیت افتضاح ان
.............
الان ماشین های قابل قیاس و رقابت اینها هستند
ریو
206 اس دی
تندر
سمند

سلام.

حسین جان از نظر ارزندتون واقعا ممنون.

البته انصافا در مورد 405 کمی کم لطفی کردید.

چون ایمنیش اونقدرا هم پایین نیست که میگید. هندلینگش از برخی دیگه مثل 206 و تندر به نظر من بهتره، نرم بودنش تقریبا مثل 206 تیپ 2 هست و حتی به نظر من بهتر، کیفیتش رو قبول دارم که اخیرا خیلی خراب شده ولی هنوز هم کیفیتش رو میشه با سمند مقایسه کرد.
از دیگر ویژگی های مثبتش به عمر نسبتا بالای اون میشه اشاره کرد.
بازار فروشش رو نمیشه ادیده گرفت ( هر چند اگه بخواییم فرهنگ سازی کنیم باید نادیده بگیریم)
تعمیراتش از 206 راحت تره و کم هزینه تر. برای افرادی که میخوان به تیونینگ فرانسوی در ایران بپردازن یک گزینه استیک هست و ...

من به هیچ وجه نمیگم 405 خودروی خوبیه. ولی میگم اونقدرا هم که میگید بد نیست.

HOOSEIN 105
26-02-2009, 11:09
با سلام خدمت دوست عزیزمون اقا فرشاد
البته من هم قبول دارم خیلی تو سر 405 زدم
و لی خوب به نظر من دیگه ارزش خرید نداره
چون ماشین های به روز دیگه ای اومدن
با تشکر

kanan123
01-03-2009, 17:06
با سلام
دوستان اين همه گفتين ولي من باز هم ميگم 405
من همه اينارو هم روندم هم ديدم به جز ريو كه حتي سوارشم نشدم براي همين در مورد اون اظهار نظر نمي كنم
اول 206
ماشيني خوب - شيك - كم مصرف -شتاب خوب
ولي اين ماشين براي 2 نفر خوبه و جوان يعني براي بالاي 40 يا 50 سال به درد نميخوره چون 206 ماشيني كه بالاي 100 بايد رفت و لذتش تو اينه ولي اون كه بالاي 50 سال داره بالاي 80 نميره به نظرم اين ماشين براي تمام سنين قابل استفاده نيست
اون دوستمون كه ميگن ايمنيش خوبه 206 اينطوري نيست تو اون عكس كه تو كشور خارجي گرفته شده خوبه ولي تو ايران نميدونم چه بلايي سرش آوردن در تصادف از مقابل شديد فورا سينه و فرمان از جاش در مياد و ميره تو سينه راننده و فوت كه به نظرم امنيتش اينطوري خوب نيست (البته ايران اين ايمنيش آورده پايين)
در مورد سرب تعادل كه دوستمون گفتن نداره 206 سرب تعادلي داره ولي تو ايران نصب نميشه اينو نميدونم دوست عزيز شما از كجا ميگين سرب نداره من خودم 206 هايي كه ايران به تركيه صادر ميكنه كه با اونايي كه تو ايران توليد ميشه قابل قياس نيست من خودم تو سال 85 تو تركيه ديدم 206 اصلا فكر نكردم توليد ايران بعد از مدتي اينور و اونور كردن رفتم زير ماشين به تور غير باورنكردني ديدم سرب تعادل گذاشتن زيرش پس دوست عزيز سرب تعادل داره ولي ايران نميزاره براي 206 توليد داخل
به نظرم 206 ماشين خيلي خوبيه ولي نبايد زياد سرعت رفت و مخصوص جوانان

در مورد سمند
ماشين خوبيه و مخصوص خانوداده
سمند تقريبا همچيش خوبه ولي از نظر سرعت و شتاب و مصرف كم به 206 نميرسه ولي به نظرم ايمنيش از 206 زياده
ولي مشكل بزرگ سمند اينه كه اينو من تجربه كردم و از چند نفر هم پرسيدم اين مشكل رو داشتن بعد از 6 ماه درها صدا ميكنه رفته رفته زياد ميشه و نميدونم به لاستيك درها چه بلايي ميافته
مورد 2 اينه كه سمند بعد 2 سال بايد فروخت شروع ميكنه بعد 2 سال به خرج افتادن و به نظرم مياد بدنه سمند سنگينه و موتور نميكشه به زور ميفته و بعد 2 سال موتور به خرج ميافته

در مورد 405 ماشين خوبيه و مخصوص همه سنين از جوانان تا بزرگسالان
و مزيتش به 206 و سمند كم خرج هستش و همه ازش سر در ميارن و به مدت 5 سال يا بيشتر برات كار ميكنه بدون هيچ مشكلي

و در آخر به نظر من همه اينا رو بايد ريخت بيرون و رفت به سراغ ماشينهاي وارداتي :5:

MoHaMaD ZaNd
01-03-2009, 20:21
من با صحبت هاي شما موافقم ولي در مورد 405 نه !!!!
الان ديگه 405 اون كيفيت قديم رو نداره و ازش بعيد نيست بشه مثل سمند !!!
از اون طرف هم مردم چون روي سمند خيلي حساسن ايرانخودرو داره روز به روز مشكل هاي اونو رفع ميكنه !!!
ايني كه شما ميگي بعد از 2 سال فكر نميكنم در مورد سمند هاي جديد صدق كنه !!! چون كيفيتش نسبت به قبل بيشتر شده !!! الان شما قبول نداريد كه سمند سال مثلا 80 با سمند 86 يا 87 فرق كرده و بعضضي از اشكالاتش برطرف شده ؟؟؟
ولي در هر صورت من به سمند lx رأي دادم و فكر كنم رأي من تا حدودي درست باشه !!!

kanan123
03-03-2009, 00:45
من با صحبت هاي شما موافقم ولي در مورد 405 نه !!!!
الان ديگه 405 اون كيفيت قديم رو نداره و ازش بعيد نيست بشه مثل سمند !!!
از اون طرف هم مردم چون روي سمند خيلي حساسن ايرانخودرو داره روز به روز مشكل هاي اونو رفع ميكنه !!!
ايني كه شما ميگي بعد از 2 سال فكر نميكنم در مورد سمند هاي جديد صدق كنه !!! چون كيفيتش نسبت به قبل بيشتر شده !!! الان شما قبول نداريد كه سمند سال مثلا 80 با سمند 86 يا 87 فرق كرده و بعضضي از اشكالاتش برطرف شده ؟؟؟
ولي در هر صورت من به سمند lx رأي دادم و فكر كنم رأي من تا حدودي درست باشه !!!
با سلام
آره دوست عزيز بهتون حق ميدم اون سمند كه من صحبتشو كردم مدل 82 بود كه اون زمان تا اونجا كه يادم مياد اصلا lx نبود
در مورد 405 من بازم ازش راضي هستم ما تو سال 1384 يه پژو 405 مدل GLI خريديم كه هركسي ماشين مارو ميبينه اصلا باورشون نميشه اينو تو ايران زدن اصلا چند نمايندگي برديم اصلا باورشون نميشد اين توليد داخل
اين ماشين ما تو زمان آتيش سوزي كه بود به ما تحويل دادن همچي كه روش گذاشتن فرانسه هستش حتي باطري كه روش گذاشتن اتمي بود به جاي آبي خوب ديگه بسه ماشين مارو چشم ميزنين:31:
ما هم دعا ميكنيم اين ترم معدلت كمتر از 19 نشه:27:

meghdaad
06-03-2009, 19:57
سمند فظای داخلی بیشتر و خدمات پس از فروش بیشتر و از لحاظ abs هم از 405 بهتره

tatu_lover1366
30-03-2009, 00:21
به دو دلیل.

اگه بخام دونباله حرفت رو بیام فرشاد جان باید بگم که رو سرعتهای بالای 120 میشه گفت که ترمز هم نداره(مورد آزمایشی یک تیپ 2)

s2010
30-03-2009, 00:31
ریوواقعاماشین خوبیه پژوروگذاشته توی جیب کوچیکشپ

s2010
30-03-2009, 00:32
ریو واقعاماشین خوبیه پژوروگذاشته توی جیب کوچیکش

MoHaMaD ZaNd
30-03-2009, 10:47
ریوواقعاماشین خوبیه پژوروگذاشته توی جیب کوچیکشپ

البته فكر نميكنم اينطوري هم كه شما ميگيد باشه !!!

tatu_lover1366
30-03-2009, 22:08

میدونی چرا ؟
چون 90درصد مردم ما از نظر مسائل فنی ماشین بی سوادن که اگه میفهمیدن حداقل نمی خریدن که اینام تولید نکنن all we do ,make our value
و اینکه عقلشون به چششونه , چه فرقی داره چی سوار شن فقط قشنگ باشه
من به شخصه مشکلی با 206 ندارم چون تکنولوژِی 5سال پیشه هر چی باشه و بهتر از 405
تعجب میکنم میگید کله اسب(سمند) ایمن ترینه
یعنی شما تا حالا متوجه نشدید یک ماشین با پلتفرم دهه 70 میلادی نمیتونه هیچ ایمنی داشته باشه,حداقل نسبت به 405
یک مثله دیگه میمونه
شما چقدر در مورد سوخت رسانی اطلاعات دارین که میگید 405 آتیش میگیره یا منفجر میشه
شما متوجه نشدین که سیستم سوخت رسانی تو سمند هم به عاریت گرفته شده از 405 هستش پس اگه آتش سوزی بود باید برای ماشین ملی هم باشه
تازه قضیه آتش گرفتن این ماشین چیز دیگس( اگه دوست دارید میتونم توضیح بدم)
خواهشن در مورد چیزی که اطلاعات ندارین نظر ندین

tatu_lover1366
30-03-2009, 22:49
لازمه اینارو یاد آور بشم

کليه محاسبات و اقدامات اجرايي اين پروژه در مرکز تحقيقات ايران خودرو انجام شده و خودروي پژو 405 تشريفاتي (ليموزين) به عنوان اولين دستاورد اين مرکز تحقيقاتي محقق شد.
اعمال دقت و ظرافت در ساخت اين خودرو تا بدان حد بود که موجب شگفتي کارشناسان بين المللي خودرو گرديده و با اختصاص جايگاهي در موزه پژوي فرانسه به خودروي تشريفاتي ساخت ايران ، توانمندي صنعتگران ايراني به قضاوت جهانيان گذاشته شد.
اين خبر در جرايد و محافل خارجي انعکاس وسيعي داشته و يکي از مجلات فرانسوي زبان از موفقيت ايران با تعبير “وقتي پژو مرسدس بنز را مات مي کند” ياد کرده است.
يکي از موفق ترين اتومبيلهاي کلاس متوسط پژو که در سال 1988 توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب گشت ، اتومبيل پژو 405 مي باشد. بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي دارد.
منبع:

سام1988
25-04-2009, 14:41
به نظر من 206 از همه بهتر ه اما قطعاتش گرونه تو صندوقش هم فقط يه جفت كفش جا ميشه تو سرعت هاي بالا هم همه گفتن اگه اولين بارت باشه 206 ميروني خطرناكه اما به غير اين موارد كه گفتم همه چيزش عالي
مي توني با 12 ،13 تومن پژو پارس هم بگيري كه هم سرعتش خوبه نه مثل سمند زود به صدا مي افته نه مثل 206 كوچيكه نه مثل 405 ظاهرش قديمي نه مثل ريو جديد ونا شناختس درضمن قابليت اسپرت شدن ام با لاست شيكه به نظر من از همه خوشگل تره من كه راضي ام ازش مصرفش هم بد نيست حالا با خودته اگه با شرايط 206 مي توني كنار بياي با 12 تومن مي توني خوبشو گير بياري اما 12 تومن پارس كمي داغون گيرت مياد

b3dnet
10-05-2009, 16:45
دوستان ممنون از همگی
تصویب شد ...
پرشیا گرفتیم

MoHaMaD ZaNd
10-05-2009, 18:42
مباركت باشه !!! يه عكس ازش بزار !!! شيريني هم يادت نره !!!

almgti_79
10-05-2009, 20:07
بهترين ماشين سدان بي شك 405 هست؛ فقط كافيه يك موتور M16 را از فرانسه با گيربكسش بذاري روش (با نصب 2ميليون) اونوقت بايد زانتياي پليس فقط چراغهاي عقب ماشينتو ببينه!!!

يا اگر خواستيد T16 را با گيربكسش روي ماشين سوار كنيد (با نصب 7 ميليون) ، در اينصورت ماكسيما هم بايد دود اگزوز 405 را تنفس كنه!!!

البته اين نكته ها را هم فراموش نكنيد:
405 كمترين ضريب پسا را در بين ماشين هاي نامبرده داره؛
بهترين هندلينگ از نظر توزيع وزنو داره؛
ظاهري خسته كننده و خواب آور داره؛
با كمي دستكاري در ECU حتي پابپاي زانتيا ميتونيد بريد (كه با اينكار پرشيا و سمند باز هم نميتونند چنين كاري انجام بدهند)؛
امكانات واقعا پايين در حالت استاندارد؛
قابليت افزايش امكانات رفاهي و ايمني به هر شكل ممكنه (از ABS و AirBag گرفته تا صندوق پران از داخل و...)؛

سمند را هم كه كلا در موردش صحبت نكنيم بهتره (خيلي ببخشيد از دوستان ولي ميشه گفت همون قاطر صنعت خودروي كشور هم نيست!!!)

206 هم كه كلا كلاسش با ماشين هاي نامبرده متفاوته.... در موردش بحث نميكنم چون در كلاس خودش ماشين خوبيه فقط اگر فرمان حساس به سرعتشو حذف نميكردند.....

BBNHFAK
05-08-2009, 11:42
بهترين ماشين سدان بي شك 405 هست؛ فقط كافيه يك موتور M16 را از فرانسه با گيربكسش بذاري روش (با نصب 2ميليون) اونوقت بايد زانتياي پليس فقط چراغهاي عقب ماشينتو ببينه!!!

يا اگر خواستيد T16 را با گيربكسش روي ماشين سوار كنيد (با نصب 7 ميليون) ، در اينصورت ماكسيما هم بايد دود اگزوز 405 را تنفس كنه!!!

البته اين نكته ها را هم فراموش نكنيد:
405 كمترين ضريب پسا را در بين ماشين هاي نامبرده داره؛
بهترين هندلينگ از نظر توزيع وزنو داره؛
ظاهري خسته كننده و خواب آور داره؛
با كمي دستكاري در ECU حتي پابپاي زانتيا ميتونيد بريد (كه با اينكار پرشيا و سمند باز هم نميتونند چنين كاري انجام بدهند)؛
امكانات واقعا پايين در حالت استاندارد؛
قابليت افزايش امكانات رفاهي و ايمني به هر شكل ممكنه (از ABS و AirBag گرفته تا صندوق پران از داخل و...)؛

سمند را هم كه كلا در موردش صحبت نكنيم بهتره (خيلي ببخشيد از دوستان ولي ميشه گفت همون قاطر صنعت خودروي كشور هم نيست!!!)

206 هم كه كلا كلاسش با ماشين هاي نامبرده متفاوته.... در موردش بحث نميكنم چون در كلاس خودش ماشين خوبيه فقط اگر فرمان حساس به سرعتشو حذف نميكردند.....

معلومه شما اصلا این ماشین ها رو سوار نشدی و فقط داری تئوری نظر میدی من هم ریو سوار نشدم و در موردش نظر نمیدم
از لحاظ کیفیت ساخت بهترین 206 هست یا حداقل بوده و بعد هم تندر و سوم 405 و سمند هستن
از لحاظ شتاب 206 و تندر اول و بعد 405 و در آخر سمند
از لحاظ سرعت سمند و تندر اول و دوم 206 و 405 هستن اگرچه در تئوری 206 بیشترین سرعت رو داره ولی باید قبول کرد که در اون سرعت غیرقابل کنترله
از لحاظ امکانات رفاهی سمند و 206 اول و تندر و 405 دوم
از لحاظ جاداری 405 و سمند اول و تندر دوم و 206 سوم
از لحاظ ایمنی هم 206 و تندر و سمند هم اول و 405 دومه البته در این مورد 405 رو شک دارم
و به نظ ر من تندر از همه بهتره

poria_mc
05-08-2009, 14:08
دوستان این دوستمون که ماشینش رو گرفت اما این وسط ما شاهد کم لطفی برخی دوستان نسبت به 206 بودیم!
خب اگه از یه ماشینی خوشتون نمیاد لطفا اول بگید که نا از فلان ماشین خوشمون نمیاد بعد نظر بدید نه اینکه نظر غلط و از روی تعصب تحویل بچه ها بدید!
نمونه اش!

اگه بخام دونباله حرفت رو بیام فرشاد جان باید بگم که رو سرعتهای بالای 120 میشه گفت که ترمز هم نداره(مورد آزمایشی یک تیپ 2)
اینجا این دوستمون گفتن یه نمونه تیپ دو رو آزمایش کردن! ما کاری به بقیه تیپ ها نداریم! آیا شما تیپ دو های دیگه ای هم سوار شدی که این حرف رو میزنی؟ حاضرم سر شناسنامه ام باهاتون شرط ببندم که اون مورد شما یه مشکلی تو ترمز هاش بوده!
----------------
یا این مورد!

تو صندوقش هم فقط يه جفت كفش جا ميشه
این دیگه آخر بی انصافیه دوستان نسبت به این ماشینه! میدونم اومدید یه مثال خنده دار بزنید ولی نه دیگه اینجوری! میخواهید من براتون تو صندوق 206 کل کفشهای یه مغازه کفش فروشی رو جا بدم؟؟؟ کسی که صندوق به کارش میاد و کارش باربریه اصلا سمت سواری نمیاد میره سمت وانت!(یادش به خیر با یه 206 یه خانواده 4 نفری با صندوق پر تقریبا تمام ایران رو گشتیم!)

nima912
05-08-2009, 14:49
دوستان این دوستمون که ماشینش رو گرفت اما این وسط ما شاهد کم لطفی برخی دوستان نسبت به 206 بودیم!
خب اگه از یه ماشینی خوشتون نمیاد لطفا اول بگید که نا از فلان ماشین خوشمون نمیاد بعد نظر بدید نه اینکه نظر غلط و از روی تعصب تحویل بچه ها بدید!
نمونه اش!

اینجا این دوستمون گفتن یه نمونه تیپ دو رو آزمایش کردن! ما کاری به بقیه تیپ ها نداریم! آیا شما تیپ دو های دیگه ای هم سوار شدی که این حرف رو میزنی؟ حاضرم سر شناسنامه ام باهاتون شرط ببندم که اون مورد شما یه مشکلی تو ترمز هاش بوده!
----------------
یا این مورد!

این دیگه آخر بی انصافیه دوستان نسبت به این ماشینه! میدونم اومدید یه مثال خنده دار بزنید ولی نه دیگه اینجوری! میخواهید من براتون تو صندوق 206 کل کفشهای یه مغازه کفش فروشی رو جا بدم؟؟؟ کسی که صندوق به کارش میاد و کارش باربریه اصلا سمت سواری نمیاد میره سمت وانت!(یادش به خیر با یه 206 یه خانواده 4 نفری با صندوق پر تقریبا تمام ایران رو گشتیم!)

حرفهاتون تایید میشود! :10:
ما که سابقه 3سال داشتن 206 رو داریم و من خودم در شرایط مختلف باهاش رانندگی کردم چند نکته رو راجع به این ماشین بگم!
1- نسبت به سمند و 405 وقتی پشت 206 میشینی جدای همه مسایل فنی فقط به ارگونومی توجه کنی و به طراحی داخلی ماشین فاصله از دهه 80 تا قرن 21 هستش!
2-ترمزهای 206 به خصوص مدلهای abs واقعا قابل اطمینان هستند و اگر ایراد فنی نداشته باشند وقتی روی ترمز میزنی باید تو آینه عقب نگاه کنی که ماشین پشتی بهت نکوبه! چون بعید میدونم توی ترمزهای شدید 405 و سمند بتونن حرفی برای گفتن داشته باشند!(اینم از روی تجربه ای که شاهدش بودم میگم)
3-206 هاچ بک صندوق مناسبی نداره!اما اگه واقعا بخوای پرش کنی حتی میتونی چادر مسافرتی هم توش بذاری وقتی که طاقچه عقب رو بر میداری.
4- از نظر سرعت و شتاب نسبت به حجم موتور و میزان مصرف سوخت (موتور 1360 سی سی) قابل قبول به نظرم هست.
5- تا 130 کیلومتر پایداری عالیه! حتی تا 140 تا هم اگر اتوبان کفی باشه و آسفالت مرغوب!! با آرامش میشه رفت بالاتر از اون رفتم اما با دست عرق کرده و ضربان قلب بالا!!چون دیگه ماشین مانور پذیر نیست!
6-در آخر این ماشین زیاد مسافرتی نیست! فضای پای سرنشینای عقب به شدت تنگه و فنربندی سفت و موتوری که حالت اسبورت داره و زیاد باید دنده عوض کرد (نه تو اتوبان تو جاده با ترافیک و پیچ و خم) خدا رو شکر کلاچش نرمه!
این تجربه من! ببخشید طولانی شد:10::11:

farshad bugatti
05-08-2009, 17:12
دوستان درسته همه حرفها زده شده اما با اجازتون منم نظرمو مینویسم...

البته نمونه مقایسه ماشین ها به شرح زیر است سمند lx و206 تیپ 2 تندر 90E1

از لحاز جاداری (برتری به ترتیب) سمند- تندر- 405- ریو - 206

شتاب تندر 90 - ریو - 405 - سمند - 206

هندلینگ 405 - سمند - تندر - 206 - ریو

مصرف سوخت ریو - 206 - تندر - سمند - 405

هزینه نگهداری 405 - سمند - تندر - ریو - 206

سطح تجهیزات رفاهی سمند - 206 - ریو - تندر 90 - 405

ایمنی سمند - تندر 90 - 206 - 405- ریو

اگه کسی با این مقایسه مشکلی داره بگه تا توضیح بدم در ضمن اگه بخواین امکانات کامل هر ماشین رو بنویسم...

BBNHFAK
05-08-2009, 19:12
میخواهید من براتون تو صندوق 206 کل کفشهای یه مغازه کفش فروشی رو جا بدم؟؟؟ کسی که صندوق به کارش میاد و کارش باربریه اصلا سمت سواری نمیاد میره سمت وانت!(یادش به خیر با یه 206 یه خانواده 4 نفری با صندوق پر تقریبا تمام ایران رو گشتیم!)
بله اتفاقا اون هایی که 206 بدون صندوق دارن تو جاسازی کردن وسایل در صندوق بعد از مدتی دارای مهارت خاصی می شن که میتونن اجناس یه مغازه رو تو صندوق 206 جا بدن!!!:31:

ما که سابقه 3سال داشتن 206 رو داریم و من خودم در شرایط مختلف باهاش رانندگی کردم چند نکته رو راجع به این ماشین بگم!

2-ترمزهای 206 به خصوص مدلهای abs واقعا قابل اطمینان هستند و اگر ایراد فنی نداشته باشند وقتی روی ترمز میزنی باید تو آینه عقب نگاه کنی که ماشین پشتی بهت نکوبه! چون بعید میدونم توی ترمزهای شدید 405 و سمند بتونن حرفی برای گفتن داشته باشند!(اینم از روی تجربه ای که شاهدش بودم میگم)
3-206 هاچ بک صندوق مناسبی نداره!اما اگه واقعا بخوای پرش کنی حتی میتونی چادر مسافرتی هم توش بذاری وقتی که طاقچه عقب رو بر میداری.

آخه کی گفته ترمز های سمند ال ایکس ضعیفه درسته که 206 به خاطر 4 چرخ دیسکی بودن ترمز های خیلی خوبی داره ولی اینجوری هم نیست که ترمز سمند انقدر ضعیف باشه که جلوش کم بیاره شاید 10 متر ولی اینجری که شما گفتی انگار اگه 206 در 100 متر متوقف شه سمند در همون شرایط در 200 متر متوقف میشه:13:
در مورد جاسازی اشیا هم که توضیح دادم دیگه:31:

دوستان درسته همه حرفها زده شده اما با اجازتون منم نظرمو مینویسم...

شتاب تندر 90 - ریو - 405 - سمند - 206

هندلینگ 405 - سمند - تندر - 206 - ریو

مصرف سوخت ریو - 206 - تندر - سمند - 405

هزینه نگهداری 405 - سمند - تندر - ریو - 206

اگه کسی با این مقایسه مشکلی داره بگه تا توضیح بدم در ضمن اگه بخواین امکانات کامل هر ماشین رو بنویسم...

لطفا چند مورد رو توضیح بدین
شتاب : تا اونجایی که من میدونم 206 شتاب خیلی خوبی داره و تو سرعت شاید کم بیاره توضیح بدین چطور سمند چهارم و 206 پنجم شده؟؟؟:18:
هندلینگ: در این مورد نمی دونم کدوم برتره ولی دوستان توضیح بدن که آیا انقدر هندلینگ 206 بده که همه ازش بد می گن به قیافه ش که نمی آد
مصرف سوخت: در این مورد به نظر من باید 206 در رده اول و سمند در رده آخر باشه آخه مصرف سمند به نظر من که بالاتر از 405
هزینه نگهداری: در این مورد هم من منظورتون رو نفهمیدم یعنی 405 پر خرج ترینه یا کم خرج ترین؟ باز هم به نظر من 206 باید اول باشه و بعد سمند چون قطعات گرونتری دارن و 405 خیلی قطعاتش تو بازار رایج تره در نتیجه باید ارزون تر باشه

farshad bugatti
05-08-2009, 22:18
لطفا چند مورد رو توضیح بدین
شتاب : تا اونجایی که من میدونم 206 شتاب خیلی خوبی داره و تو سرعت شاید کم بیاره توضیح بدین چطور سمند چهارم و 206 پنجم شده؟؟؟:18:
هندلینگ: در این مورد نمی دونم کدوم برتره ولی دوستان توضیح بدن که آیا انقدر هندلینگ 206 بده که همه ازش بد می گن به قیافه ش که نمی آد
مصرف سوخت: در این مورد به نظر من باید 206 در رده اول و سمند در رده آخر باشه آخه مصرف سمند به نظر من که بالاتر از 405
هزینه نگهداری: در این مورد هم من منظورتون رو نفهمیدم یعنی 405 پر خرج ترینه یا کم خرج ترین؟ باز هم به نظر من 206 باید اول باشه و بعد سمند چون قطعات گرونتری دارن و 405 خیلی قطعاتش تو بازار رایج تره در نتیجه باید ارزون تر باشه[/quote]

شتاب منظورم تیپ 2 هستش 0 تا 100 1/14 ثانیه و برای سمند 9/11 ثانیه هستش

در هندلینگ بازم منظورم تیپ 2 هستش

در مصرف سوخت فقط جای ریو با 206 رو اشتباهی زدم که مصرف سوخت ترکیبی انها برای 206

(6/6) و برای ریو 9/6 هستش وسمند 5/8 و 405 (9) و تندر 90 (4/8)

در هزینه نگهداری هم به ترتیب کم خرج ترین از اول .

دیگه...؟؟؟

nima912
05-08-2009, 22:22
آخه کی گفته ترمز های سمند ال ایکس ضعیفه درسته که 206 به خاطر 4 چرخ دیسکی بودن ترمز های خیلی خوبی داره ولی اینجوری هم نیست که ترمز سمند انقدر ضعیف باشه که جلوش کم بیاره شاید 10 متر ولی اینجری که شما گفتی انگار اگه 206 در 100 متر متوقف شه سمند در همون شرایط در 200 متر متوقف میشه:13:

راستش من از رو مشاهدم گفتم! قبولم دارم این ادعا اثباتش سخته!چون فقط از روی مشاهده هست و دلیل علمی نداره. چون بستگی به شرایط ماشین و عکس العمل راننده از لحاظ تجربی نتایج متفاوتی میاد! در ضمن منظورم 206 تیپ 2 و 3 (یعنی فقط جلو دیسکی + abs در تیپ 3) بود!:10:

poria_mc
05-08-2009, 22:23
(6/6) و برای ریو 9/6 هستش وسمند 5/8 و 405 (9) و تندر 90 (4/8)
دوستان عدد ها چون به فارسی نوشته شدن از چپ براست خونده بشه!