PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما من کدوم رو انتخاب کنم ؟ Acer Aspire 6935 یا Sony VAIO FW-170D

tarrega
01-01-2009, 01:14
من مدتیه که قصر خرید لپ تاپ دارم . اول میخواستم پی سی بگیرم اما وقتی این لپ تاپ ها رو با این قیمتها و این امکانات دیدم پشیمون شدم .
اما با تحقیقی که کردم میون دو مدل گیر اوفتادم که همون دو مدلی هستن که گفتم .

Acer Aspire 6935 و Sony VAIO FW-170D که واقعا توانایی انتخاب بین اینها رو ندارم .
از یه طرف نام و آوازه ی سونی و سابقه اش تو این صنعت و از طرفی امکانات اغوا کننده و جاذو کننده ی ایسر . من با کیفیت مانیتورهاشون کنار اومدم . اما امکاناتشون چی ؟

------------------------------------------------------------------------------------------------
| مدل | Acer Aspire 6935 | Sony VAIO FW-170D |
------------------------------------------------------------------------------------------------
| نوع پردازنده | Core 2 Duo 2Ghz 2m | Core 2 Duo 2.2 Ghz 3m |
| حافظه RAM | 4Gb DDR-3 | 4Gb DDR-2 |
| هارد ديسك | 320Gb | 320Gb |
| درايو نوری | Bluray | Bluray |
| صفحه نمايش | 16" | 16.4" |
| رزولوشن | 1280*800 | 1600*900 |
| کارت گرافیک | GeForce 9600 - 512 MB | ATI HD 3470 - 256 MB |
| وزن | 2.8kg | 2.9kg |
| امکانات دیگر | HDMI - Finger Print | HDMI-bluetooth |
| | USB3 - Esata | |
| Full HD1080 - Home Teater| |

عقلم با ایسر همراهی میکنه و دلم با سونی . نمیدونم چیکار کنم . هردوی این مدلها باطری ها هم قدرتی دارن و به یک مدت کار می کنن . یک بار هم تاپیک زدم و مدیرای محترم لطف کردن و پاکش کردن . از همینجا ازشون ممنونم .

حالا به نظر شما من چه کنم ؟ تو سایت دیجیکالا میتونید مقایسه ی این دو مدل رو ببینید . میخوام لینکشو بذارم . میترسم بازم پستم پاک شه .

راستی یه سوال . وقتی سی پی یوی یه سیستم دارای باس 667 باشه . چه فرقی میکنه که رمش DDR2 باشه یا DDR3 . اصلا این دوتا رم غیر از باسشون فرق دیگه ای هم دارن ؟ اگه دارن با لین پردازنده ها تطابقی داره یا نه ؟ یعنی اگه باس سی پی یو پایین تر از رم باشه رو کارکرد رم تاثیر نمیذاره ؟ یعنی باس کلی سیستم همون 667 خواهد بود یا 1333 ؟ اصلا بکار بردن یه سی پی یوی باس 667 با یه رم باس 1333 چه تاثیری تو کارکرد کلی سیستم میتونه داشته باشه ؟

خواهش می کنم یکی راهنماییم کنه . برجور گیر اوفتادم .
بالاخره سونی یا ایسر . مسئله این است . حرفاتون با دلیل و منطق . کسایی که با سری اسپایر ایسر کار کردن هم لطفا نظر بدن و کمکم کنن . چون خیلی از این مدل ایسر خوشم اومده فقط یه مقدار کمی قیمت با این امکانات فضایی کمی مشکوکم کرده . اونم تو مملکت ما .

حتی اگه ایسر هم تولیداتش از سونی در درجه ی پایین تری باشه قطعات اصلی مثل پردازنده و رم که توسط اونها تولید نمیشه مگه نه ؟

پس اینهمه اختلاف قیمت برای چیه ؟ فقط برای یه ال سی دی ؟

REGISTERED USER
01-01-2009, 01:29
تو سایت دیجیکالا میتونید مقایسه ی این دو مدل رو ببینید . میخوام لینکشو بذارم . میترسم بازم پستم پاک شه .

سایت های خارجی هستند که لینک های دقیق تری نسبت به دیجی کالای مسخره میزارند ... از انها استفاده کنید

Nakh0d4
01-01-2009, 01:32
بستگی به خودت داره که میخای باهاش چی کار کنی؟؟؟ هر کیم بیتد اینجا یه چیز می گه بدتر گیج می شی!!!
منم خودم می خاستم acer بگیرم ولی با چند نفر که حرف زدم گفتن dell بگیر!!!!1
بنظرم برو تعمییر لپ تاپیا بپرس اشکالات این 2 مدل چیه؟؟؟

REGISTERED USER
01-01-2009, 01:42
ببینید

Acer محصولات خوبی داره ، اما همیشه توی رنج ارزان کار میکنه و با کیفیت متوسط ... فقط چند سری از لپ تاپ هاش همیشه خوب هستند که همیشه بالای 1.600 دلار هستند ... مثل فراری ها و گیمینگ ها

من ایسر سری travelmate و همچنین Aspire داشتم

از لحاظ سیستم نرم افزاری preinstall شده ، ساپورت نرم افزاری خوب در سایتش و همچنین راحتی کار با این لپ تاپ بدلیل امکانات جانلی و طراحی خوب ، شکی نیست ... اما من عیب هاشون میشمارم هرچند قبلا به دفعات گفتم و شما اصلا اهل سرچ در سایت نیستید :

1- باتری ضعیفه و همیشه مشکل خرابی و ناقص کارکردن رو داره

2- جنس کاور خوب نیست و بسیار ضربه پذیره

3- کیفیت LCD نسبت به مانیتورهای دیگه کمه و دارای کنتراست و پاسخ تصویر پایین تری هست

4- سنسورها و تکنولوژی های روز رو نداره مثل accelerometer و سنسورهای محافظ هارد

5- کارت گرافیک همیشه ضعیفه

6- سیستم کمی داغ میکنه

7- سرعت هاردش کمه و بهمراه برنامه های نصب شده ، سیستم سنگینه

8- درسته گارانتی خوبی مثل سازگار یا گروه گامبرون ممکنه روش باشه اما قطعاتش اصلا نیست !!! و وقتی خراب شد کاملا معیوس کننده است !

به نظرم سونی انتخاب بهتر هست و HP انتخاب بسیار بهتر ! گول ظاهر خفن و امکانات رو نخورید ، ACER روال کاریش همینه !

راستی یه سوال . وقتی سی پی یوی یه سیستم دارای باس 667 باشه . چه فرقی میکنه که رمش DDR2 باشه یا DDR3 . اصلا این دوتا رم غیر از باسشون فرق دیگه ای هم دارن ؟ اگه دارن با لین پردازنده ها تطابقی داره یا نه ؟ یعنی اگه باس سی پی یو پایین تر از رم باشه رو کارکرد رم تاثیر نمیذاره ؟ یعنی باس کلی سیستم همون 667 خواهد بود یا 1333 ؟ اصلا بکار بردن یه سی پی یوی باس 667 با یه رم باس 1333 چه تاثیری تو کارکرد کلی سیستم میتونه داشته باشه ؟

بله .. .رم DDR2 بع غیر از DDR3 فاکتورهای دیگری هم بجز باس داره که توی سرعت خیر ولی توی مصرف باتری کمتر و ولتاژ کاری کمتر و ... اثر گذاره ... پیشنهاد میکنم توی انجمن سخت افزار بپرسید تا بیشتر راهنمایی بشید

حتی اگه ایسر هم تولیداتش از سونی در درجه ی پایین تری باشه قطعات اصلی مثل پردازنده و رم که توسط اونها تولید نمیشه مگه نه ؟

درسته ، اما فرق میکنه یکی کیفیت بدنه و کاور زیر لپ تاپش از جنس پلاستیک کهنه باشه یا تکنولوژی نانو یا تکنولوژی imprint و قطعات داخلی و کیفیت مونتاژش چی باشه !

در ضمن به درایورهای اپتیکال این لپ تاپ ها دقت کردید ؟ که ایسر چه چیز آشغالی میزه اما سونی و اچ پی چی ؟

همه این ها رو باید در نظر گرفت

به نظر من وقتی پول میره بالای 1.300 فقط باید روی dell و HP و Sony فکر کرد

REGISTERED USER
01-01-2009, 01:43
بنظرم برو تعمییر لپ تاپیا بپرس اشکالات این 2 مدل چیه؟؟؟

اصولا وقتی پیش تعمیرکارا می رید بیشتر گیج میشید !

tarrega
03-01-2009, 02:12
ببینید

Acer محصولات خوبی داره ، اما همیشه توی رنج ارزان کار میکنه و با کیفیت متوسط ... فقط چند سری از لپ تاپ هاش همیشه خوب هستند که همیشه بالای 1.600 دلار هستند ... مثل فراری ها و گیمینگ ها

من ایسر سری travelmate و همچنین Aspire داشتم

از لحاظ سیستم نرم افزاری preinstall شده ، ساپورت نرم افزاری خوب در سایتش و همچنین راحتی کار با این لپ تاپ بدلیل امکانات جانلی و طراحی خوب ، شکی نیست ... اما من عیب هاشون میشمارم هرچند قبلا به دفعات گفتم و شما اصلا اهل سرچ در سایت نیستید :

1- باتری ضعیفه و همیشه مشکل خرابی و ناقص کارکردن رو داره

2- جنس کاور خوب نیست و بسیار ضربه پذیره

3- کیفیت LCD نسبت به مانیتورهای دیگه کمه و دارای کنتراست و پاسخ تصویر پایین تری هست

4- سنسورها و تکنولوژی های روز رو نداره مثل accelerometer و سنسورهای محافظ هارد

5- کارت گرافیک همیشه ضعیفه

6- سیستم کمی داغ میکنه

7- سرعت هاردش کمه و بهمراه برنامه های نصب شده ، سیستم سنگینه

8- درسته گارانتی خوبی مثل سازگار یا گروه گامبرون ممکنه روش باشه اما قطعاتش اصلا نیست !!! و وقتی خراب شد کاملا معیوس کننده است !

به نظرم سونی انتخاب بهتر هست و HP انتخاب بسیار بهتر ! گول ظاهر خفن و امکانات رو نخورید ، ACER روال کاریش همینه !

بله .. .رم DDR2 بع غیر از DDR3 فاکتورهای دیگری هم بجز باس داره که توی سرعت خیر ولی توی مصرف باتری کمتر و ولتاژ کاری کمتر و ... اثر گذاره ... پیشنهاد میکنم توی انجمن سخت افزار بپرسید تا بیشتر راهنمایی بشید

درسته ، اما فرق میکنه یکی کیفیت بدنه و کاور زیر لپ تاپش از جنس پلاستیک کهنه باشه یا تکنولوژی نانو یا تکنولوژی imprint و قطعات داخلی و کیفیت مونتاژش چی باشه !

در ضمن به درایورهای اپتیکال این لپ تاپ ها دقت کردید ؟ که ایسر چه چیز آشغالی میزه اما سونی و اچ پی چی ؟

همه این ها رو باید در نظر گرفت

به نظر من وقتی پول میره بالای 1.300 فقط باید روی dell و HP و Sony فکر کرد

دوست عزیز از راهنماییات واقعا ممنونم . همه ی اینایی که گفتی قبول دارم غیر سرعت هارد و کارت گرافیک .
به نظرت Geforce 9600 512mb ضعیفه ؟ هاردش هم تو سایت خود ایسر و یه سایت دیگه دیدم . با سونی فرقی نداره .

اما بقیش قابل قبوله . اما خودم هنوز ندیدم این مدلشو . میگن سری اسپایر و این چند مدل 6920و6930و6935 با قبلیا خیلی فرق داره . هم تو طراحی و هم تو کیفیت .

به نظر شما من ماکزیمم تا 1400 چی میتونم بگیرم که در حد همین امکانات باشه . غیر از این سونی که گفتم .
ممنون میشم راهنماییم کنید . نمیخوام از لحاظ گرافیکی کم بیاره . کارت گرافیکش هم برام مهمه .

راستی یه سوال دیگه
اگه لپتاپم بر فرض Dell درایو Bluray نداشته باشه میتونم بعدا بهش اضافه کنم ؟
کدوم برند از نظر سخت افزاری بیشتر پشتیباین میشه و همچین امکانی داره ؟

REGISTERED USER
04-01-2009, 00:55
به نظرت Geforce 9600 512mb ضعیفه ؟ هاردش هم تو سایت خود ایسر و یه سایت دیگه دیدم . با سونی فرقی نداره .

Geforce 9600 GS ؟ واقعا فکر کردید همه چیز توی این عددش خلاصه میشه یا مشخصات فنی !؟!! :27:

بر طبق معتبرترین تست های گرافیک ها :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NVIDIA GeForce 9600M GSرتبه 48 داره و زیر رتبه های SLI های 8600 و 8700 که در دل های XPS M1730 وجود داره ... اما نسبت به کارایی اش و قیمتش خوبه

البته باید دید این 512 که داره ، جواب نیده توی بازی یا نه ! اونم با نوع رم پایین و GS !!!!

به نظر شما من ماکزیمم تا 1400 چی میتونم بگیرم که در حد همین امکانات باشه . غیر از این سونی که گفتم .
ممنون میشم راهنماییم کنید . نمیخوام از لحاظ گرافیکی کم بیاره . کارت گرافیکش هم برام مهمه .

از HP های سری DV5 استفاده کنید ... بهترین و قوی ترین جایگزین هستند ... کارت گرافیک آنها GeForce 9600M GT هست و قدتر بسیار خوبی دارند ... توی جدول فوق رتبه 38 داره و 10 پله بالاتره !

راستی یه سوال دیگه
اگه لپتاپم بر فرض Dell درایو Bluray نداشته باشه میتونم بعدا بهش اضافه کنم ؟
کدوم برند از نظر سخت افزاری بیشتر پشتیباین میشه و همچین امکانی داره ؟

بله ... باید درایور بلوری بخرید و بجاب اون بندازید ... البته باید ببینید ساپورت میکنه یا نه !

برند اچ پی و دل خوب هستند سونی از لحاظ پشتیبانی عالی

sinaHP
15-01-2009, 12:50
یکی به من گفت تو لپ تاپ اصلا فکر ایسرو نکن

REGISTERED USER
15-01-2009, 22:39
اون یکی بیکار بوده حرف زده شما هم بیکار بودی باور کردی ....

دوست عزیز اینجا یا بحث درست و حسابی کنید یا پست اسپم مانند ندهید