PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میشه سایت و انجمن سایتم از یه دیتابیس مشترک برای عضویت و اعضا استفاده کنن؟

MESHKIPOSH
31-12-2008, 21:19
دوستان من یه سایت با Datalife میخوام درست کنم
و یه فروم هم میخوام بسازم
حالا سوالام اینه که میشه اعضای سایت ، به طور اتوماتیک اعضای انجمن هم بشن ؟؟؟ و وقتی وارد سایت میشن ، موقع بازدید از انجمن ها دیگه نیازی به وارد شدن نداشته باشن ؟؟؟؟
میخواستم ببینم کلا میشه این کارو کرد ؟
اگه میشه از چه سیستمی برای راه اندازی انجمن ها استفاده کنم ؟
اگه نمیشه از چه سیستمی برای انجمن ها استفاده کنم که حداقل در صفحه اصلی سایت بشه کاربران به انجمن ها لوگین کنن و...؟؟؟؟؟ چه سیستمی بهتره برای این کاری که من میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنید

MESHKIPOSH
31-12-2008, 21:21
در واقعا من برنامه نویسی زیاد بلد نیستم در این زمینه .... میخوام با کمی تغییر این کارو انجام بدم اگه بشه
لطف کنید دوستان راهنمایی کنید که چطور میشه این کارو کرد ؟ خیلی از لحاظ حجم کار عظیم هست یا نه ؟؟؟؟

ashjaee
31-12-2008, 21:50
سلام.
اگر از انجمن خود دیتالایف استفاده کنید، همه این امکاناتی را که خواستید، دارد.

Mohammad King
31-12-2008, 22:35
در واقعا من برنامه نویسی زیاد بلد نیستم در این زمینه .... میخوام با کمی تغییر این کارو انجام بدم اگه بشه
لطف کنید دوستان راهنمایی کنید که چطور میشه این کارو کرد ؟ خیلی از لحاظ حجم کار عظیم هست یا نه ؟؟؟؟

نه زیاد مشکل نیست به قول گفتنیا خواستن توانستن است

به اینجا هم یه سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

MESHKIPOSH
01-01-2009, 01:06
سلام.
اگر از انجمن خود دیتالایف استفاده کنید، همه این امکاناتی را که خواستید، دارد.
خوده دیتا لایف انجمن هم داره ... ولی کاربرانی که تو سایت عضو میشن جزو کاربران فروم نمیشن تا اونجا که من فهمیدم ....
میشه شما بیشتر راهنمایی کنید

MESHKIPOSH
01-01-2009, 01:28
گذشته از اون انجمن داخل خود دیتا لایف اصلا قسمت ورود و خروج نداره ... یعنی نذاشتن و کلا فروم کاملی نداره
میشه راهنمایی کنید که میشه این فروم خود دیتا لایف رو چطور درست کنم یا اینکه تسخه آپدیتی چیزی داره ؟؟؟
سایت خود پشتبان کننده خود دیتا لایف هم که فعلا بندویچ تموم کرده از شانس من :(

MESHKIPOSH
01-01-2009, 01:30
گذشته از اون انجمن داخل خود دیتا لایف اصلا قسمت ورود و خروج نداره ... یعنی نذاشتن و کلا فروم کاملی نداره
میشه راهنمایی کنید که میشه این فروم خود دیتا لایف رو چطور درست کنم یا اینکه تسخه آپدیتی چیزی داره ؟؟؟

Mr.K2
01-01-2009, 01:46
دوست عزیز اگر برای استفاده از سیستمهای دیگه مشکلی نداریئ میتونید از جوملا استفاده کنید و از سیستم انجمن ساز FireBoard هم در کنارش استفاده ببرید .

اینطوری دیتابیس ها یکی هست و 1 ثبت نام برای هر دو مورد به کار میره ..

اینم نمونه فایربرد

سیستم کاملا فارسی هم موجود هست .

MESHKIPOSH
01-01-2009, 13:18
دوست عزیز اگر برای استفاده از سیستمهای دیگه مشکلی نداریئ میتونید از جوملا استفاده کنید و از سیستم انجمن ساز fireboard هم در کنارش استفاده ببرید .

اینطوری دیتابیس ها یکی هست و 1 ثبت نام برای هر دو مورد به کار میره ..

اینم نمونه فایربرد

سیستم کاملا فارسی هم موجود هست .
مرسی دوست عزیز
من جوملا نصب کنم ، توی خود جولا تیم فایربرد هم نصب میشه ؟؟؟؟

Mr.K2
01-01-2009, 14:12
مرسی دوست عزیز
من جوملا نصب کنم ، توی خود جولا تیم فایربرد هم نصب میشه ؟؟؟؟

اره میشه ....

ashjaee
01-01-2009, 14:33

برای نسخه 2.2 آمده است که می توانید از خود انجمن وارد شوید.

MESHKIPOSH
01-01-2009, 15:30
برای نسخه 2.2 آمده است که می توانید از خود انجمن وارد شوید.

آقا بابت جواب دادنتون ممنون
این سایت پشتیبان دیتالایف خیلی ضعیف عمل میکنه
میشه این نسخه 2.2 انجمن دیتالایف رو دانلودشو برام بزارید و یه راهنمای مختصر هم برای نصب مجددش بزارید ممنون میشم
واقعا پشتیبان فارسی دیتالایف خیلی ضعیف عمل میکنه

Mohammad King
01-01-2009, 16:23
میشه این نسخه 2.2 انجمن دیتالایف رو دانلودشو برام بزارید و یه راهنمای مختصر هم برای نصب مجددش بزارید ممنون میشم

سلام برنامه را تو گوگل بسرچی پبدا میشه

سلام این آموزش برای همه هست

آموزش نصب نیوک دیتالایف روی هاست

این آموزش برای کسانی هست که در نصب این سیستم بر روی هاست مشکل دارند.

اول وارد Cpanel سایت تون بشید و از منوی آن MySQL Database رو انتخاب نمایید.

حالا در این صفحه اول باید یک دیتابیس ایجاد کنید و سپس User و Pass آن.
در اون جایی که نوشته Create New Database در قسمت زیر نام دیتابیس رو وارد کنید مثلاً datalife را وارد کنید و روی Create Database کلیک کنید.

پس از این کار، به صفحه ی MySQL بازگردید و برای دیتابیس از قسمت Add New User یک Username و Password تعیین کنید. مثلاً Username باشه dleusr و Password هم باشه dlepsr . سپس روی Create User کلیک کنید.

پس از ساخته شدن آن ها، دوباره به صفحه ی MySQL بازگردید و User ای که ساختید را به Database اضافه کنید.
برای اینکار باید از قسمت Add User To Database استفاده کنید.
Username و Database ای که ساختید رو از منویش انتخاب کنید و روی دکمه ی Submit کلیک کنید.

* نکته: نام Username برای ورود به Cpanel همیشه در اول نام دیتابیس و User دیتابیسی که می سازید میاد.
مثلاً اگه Username برای Cpanel شما Datalife باشه و اگه دیتابیسی به نام dle داشه باشید، اون چیزی که باید در هنگام نصب سیستم وارد کنید میشه Datalife_dle
خوب حالا اگه با اون مشخصاتی که در توضیحات بالا داده باشم، ساخته باشید، اطلاعاتتون به این صورت در میاد:

نصب سیستم:
تمام فایل های Datalife Engine رو به صورت Zip شده توسط File Manager هاست در پوشه Public_HTML یا WWW آپلود کنید و روی فایل آپلود شده، کلیک کنید تا منویی در سمت راست برای اون فایل بیاد. حالا روی Extract File کلیک کنید تا تمامی فایل های درون Zip از حالت فشردگی در بیاد.
حالا آدرس زیر رو باز کنید:

در این صفحه روی کلید شروع نصب کلیک کنید. در صفحه ی بعد اگه مشکلی نبود روی ادامه برای نصب کلیک کنید. در صفحه ی بعدش اگه سطح دسترسی تمامی فایل هایی که در فهرست قرار داره درست بود، روی ادامه نصب کلیک کنید.
در این صفحه که اسمش تنظیمات کلی سیستم هست باید اطلاعات دیتابیس و مدیریت سایت رو وارد.
برای نام دیتابیس همون اطلاعاتی که در عکس بالا هست وارد کنید. (مثلاً Datalife_datalife)
برای نام کاربری دیتابیس هم باید اون مشخصات بالا رو وارد کنید. (مثلاً Datalife_dleusr)
برای کلمه عبور هم دیگه نیاز به Datalife_ نیست، فقط باید Password خالی رو وارد کنید که الآن dlepsr هست.
پیشوندش (Perfix) رو هم نمی خواد تغییر بدید، همون dle باشه.
نام کاربری و کلمه عبور و ایمیل مدیریت رو هم باید از خودتون وارد کنید.
فعال بودن Seo رو هم فعلاً خیر بزارید.
حالا روی نصب سیستم کلیک کنید تا سیستم نصب شه.

موفق باشید

ashjaee
01-01-2009, 16:51

سلام.
باور کنید این پشتیبان دیتالایف ضعیف عمل نمی کنه. :41:
نمی دونم چرا اینطوری باب شده.
انجمن، نسخه 2.2 (در 7.3 به صورت پیش فرض نصب است.)

نمایش ورود و خروج در پایین صفحه

adrenalin
01-01-2009, 17:50
این دوستان ما در دیتالایف مشکل پهنای باند دارن و براشون کم میاد که این مشکلات پیش میاد

MESHKIPOSH
01-01-2009, 19:21
سلام.
باور کنید این پشتیبان دیتالایف ضعیف عمل نمی کنه. :41:
نمی دونم چرا اینطوری باب شده.
انجمن، نسخه 2.2 (در 7.3 به صورت پیش فرض نصب است.)

نمایش ورود و خروج در پایین صفحه

مرسی بابت پاسخ
در انجمن دیتالایف هم مطرح کردم و همین پاسخ رو دادن
من هم به مشکل برخوردم دوباره ، یعنی وقتی کپی میکنم این فایل های ورود و خروج رو یه ارور در بالای صفحه ی فروم میاد
در اینجا مطرح کردم
اینم پیغام نمایش داده شده
Warning: include_once(/home/vol5/webfa.org/webfa_2749912/htdocs/templates/Default/forum/forumlogin.tpl): failed to open stream: No such file or directory in /home/vol5/webfa.org/webfa_2749912/htdocs/engine/foruminit.php on line 237 Warning: include_once(): Failed opening '/home/vol5/webfa.org/webfa_2749912/htdocs/templates/Default/forum/forumlogin.tpl' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/tmp') in /home/vol5/webfa.org/webfa_2749912/htdocs/engine/foruminit.php on line 237

پشتیبان دیتالایف ضعیف عمل نمیکنه ، ولی پی سی ورلد توقع همه رو برده بالا :20:
واقعا باید تبریک بگم به بروبچه های P30world که عالیه کارشون
دست دیتالایفی ها هم بابت ترجمه کردن و ... ممنون ، همین ترجمه کردن هم خودش کاره کمی نیست:20:

MESHKIPOSH
02-01-2009, 11:57
راهنمایی نمیکنید دوستان ؟

mohammad_1ta
02-01-2009, 19:19
سلام دوست عزیز،
شما باید اون فایل هایی که توی فولدر قالب هست رو توی قالبی که الان در حال حاضر دارین روی سایت استفاده میکنین، کپی کنین تا اون ارورا نیاد... (منظورم همون فایل های قالب در forumlogin.zip هست.)

اگه متوجه نشدین، یوزر و پس Ftp رو برام PM کنین تا مشکلتون رو حل کنم :)

MESHKIPOSH
02-01-2009, 21:29
سلام دوست عزیز،
شما باید اون فایل هایی که توی فولدر قالب هست رو توی قالبی که الان در حال حاضر دارین روی سایت استفاده میکنین، کپی کنین تا اون ارورا نیاد... (منظورم همون فایل های قالب در forumlogin.zip هست.)

اگه متوجه نشدین، یوزر و پس Ftp رو برام PM کنین تا مشکلتون رو حل کنم :)
آقا خیلی ممنون اما شرمنده ، یه مشکل تازه به وجود اومد
حالا اون پیغام رو نمیده ولی فروم ورود رو هم نشون نمیده !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من دیتا لایف 7.3 رو نصب کردم و انجمن به طور اتوماتیک نصب شده :46: اما کاشکی خود تیم دیتالایف قبل از ارایه در سایت این مشکلات کوچک رو هم حل میکرد و یه کم با امکانات اضافه تری دانلود رو ارایه میکرد
واقعا حیفه ، دیتالایف خیلی سیستم خوب و باحال و کاملی به نظر میاد ، و من هم که خیلی باهاش حال میکنم
این مشکلی که در عکس هست هم لطف کنید بگید ممنون میشم
راستی چطوری میشه این فروم ورود و خروج در بالای صفحه نمایش داده بشه ؟؟ چطور میشه ، یعنی باید در کدوم فایل تغییراتی مثل اضافه کردن لینک در بالای صفحه و ... اعمال کنم ؟؟؟؟؟
واقعا mohammad_1ta عزیز خیلی لطف میکنی که کمکم میکنی :11: واقعا مرسی

MESHKIPOSH
02-01-2009, 21:31
یه چیزه دیگه هم اینکه فکر کنم این فرم ورود و خروج در تمام صفحات نمایش داده نمیشه .... چطور میشه در تمام صفحات به نمایش دربیاد ؟؟؟ اینم اگه لطف کنی ممنون میشم

mohammad_1ta
02-01-2009, 21:57
خواهش میکنم...

شما اون فایل engine\forum\sources\modules\stats.php و engine\foruminit.php رو هم اگه سره جاش کپی کنی، اون {login} درست میشه... (در فایل forumlogin.zip)

برای اینکه در بالای فروم نمایش بده، اگه یکم وارد باشین، میتونین کدش رو در forum/main.tpl قرار بدین.

در تمام صفحات هم سخت میشه... چون باید فایل های php رو دستکاری کرد :41:

در ورژن 7.5 ، حتماً بهترش میکنم این فروم رو :11:

MESHKIPOSH
02-01-2009, 23:47
همه ی کارایی که در بالا گفتید رو با اینکه قبلا هم انجام داده بودم و اون فایل ها رو کپی کرده بودم ، باز هم انجام و کپی کردم اما مشکل پابرجا موند و ما رو از پا انداخت و درست نشد .. مثل قبل موند
ما از خیرش گذشتیم و تا نسخه بعد صبر میکنیم .... از شما هم بسیار ممنونم واقعا لطف کردید
دیتالایف ولی کلا خیلی دوست داشتنی و باحال هست ، من به همه ی کسایی که از پس مشکلات کوچیکش برمیان پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنن

mohammad_1ta
03-01-2009, 19:56
والا باید با کپی اون فایل ها مشکلتون حل شه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اگه شما مشکل نداری، یوزر و پس رو برام ارسال کن تا درستش کنم.)
اگر هم مشکل دارین، میتونین حدود 2 هفته دیگه صبر کنین تا دیتالایف 7.5 بیاد و به اون آپگریدش کنین:46::10: