PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با حذف کنکور موافقید؟

majid.khaledi
31-12-2008, 20:46
ایا با حذف کنکور و جای گزینی سوابق تحصیلی موافقید؟:13:
نظر خود را نیز بگویید

arte
31-12-2008, 21:02
اینکه هر دانشگاه به طور مجزا کنکور برگزار کنه خیلی دور از ذهنه ولی اگر اجرا میشد به نظر من بسیار عالی بود. چون استفاده از سوابق تحصیلی به خاطر اینکه نمیشه رو کل مدارس کشور نظارت یکسان داشت سخت تره و به احتما ل زیاد غیر منصفانه است. تقلب سر جلسه امتحان یکی از دلایل منه و یکسان نبودن شرایط آموزش هم دلیل دیگه ام.

MaaRyaaMi
31-12-2008, 21:38
نه اصلا موافق نیستم !

چون من شنیدم هر دانشگاهی واسه خودش یه جور قانون و شرایط درمیاره و اینجوری هم کار سختتر از اینی که هس میشه !
پس بودنش خیلی بهتره تا نبودنش...

separate
31-12-2008, 21:45
خب برادر من طرح سوابق تحصیلی باید اجرا بشه تا بتونیم با کنکور مقایسش کنیم!!!
ولی هر چی که باشه همون...ه هیچ فرقی نداره

Oracle_Eldorado
31-12-2008, 21:47
مخالفم .
چون بعضیا تست زدنشون خوبه ، درس خوندنشون بده .
خوب اینا چه گناهی کردن ؟!

Reman
31-12-2008, 21:53
در هر صورت مثلا در دانشگاهای امریکا که کنکور ندارن اغلب مصاحبه شفاهی دارن و به سوابق تحصیلی نگاه می کنن و یه امتحان علمی هم دارن.در ایران فکر نکنم عملی بشه.

vahid_civil
31-12-2008, 21:58
اگه ورش دارن درگیری ذهنی مردم و جوونا کم میشه و این خوب نیست !

در هر صورت مثلا در دانشگاهای امریکا که کنکور ندارن اغلب مصاحبه شفاهی دارن و به سوابق تحصیلی نگاه می کنن و یه امتحان علمی هم دارن.در ایران فکر نکنم عملی بشه.

چرا نشه؟ زمینش رو میشه از دبیرستان درست کرد.
درسته که ما چند ده سال از اونا عقبتریم ولی الان این چند ده سال تموم شده و به یه جاهایی رسیدیم

mohammad24
31-12-2008, 22:53
سلام

به نظر من عادلانه ترین و بهترین روش و سیستم در کشور ما برای گزینش دانشجو کنکوره. اگر کنکور حذف بشه چه معیاری برای ورود افراد به دانشگاه وجود خواهد داشت؟ یا باید به سوابق تحصیلی توجه بشه که در این صورت چه معیار عادلانه ای وجود داره. مدارس غیر انتفاعی و حتی شاید همه ی مدارس، برای بالاتر نشان دادن ضریب قبولی دانش آموزان خودشان به آنها نمره خواهند داد. و یا اگر هم فرض کنیم چنین اتفاقی نیفته، آیا دانش آموزان شهرستانی و تهرانی، تیزهوشان و نمونه مردمی و دولتی و... همه برابر هستند؟ آیا دانش آموزی که در تهران ریاضی رو 18 گرفته با دانش آموزی که در شهرستان همین نمره رو گرفته برابره؟
خوب شاید راه حلش این باشه که امتحانات به صورت متمرکز و هماهنگ برگزار بشه. خوب در این صورت ما کنکور رو ورداشتیم جاش پنج شش تا کنکور گذاشتیم. این منطقیه؟؟؟
راه دیگه این هست که گزینش به خود دانشگاه ها واگذار بشه و هر دانشگاه کنکور یا مصاحبه هایی برگزار کنه. خوب خدا رو شکر نمونه ی امتحان شده ی این ایده در سازمان های دولتی و غیر دولتی ما اجرا شده و در حال اجرا است. آیا به نظر شما هیچ پارتی بازی ای در سازمان ها و ادارات ما وجود نداره؟
حتی من تفاوت افراد در زدن تست و درس خواندن و... رو قبول ندارم. بله... می پذیرم که تست زدن علاوه بر داشتن دانش و دانسته های کافی، یک هنر و مهارته اما معتقدم یک دانش آموز باهوش باید بتونه از پس تست زدن بر بیاد. خوشبختانه سال به سال هم تست ها به سمت مفهومی تر شدن پیش میرن و از حالت حفظی خارج میشن.
شاید کنکور به طور کلی چیز خوبی نباشه، اما باید حواسمون باشه که اینجا ایرانه، با یک میلیون و خورده ای داوطلب ورود به دانشگاه و ظرفیت محدود و وجود ضوابطی به نام بند پ. پس بپذریم که کنکور عادلانه ترین روشه. اگر گذشتن از کنکور سخته دلیل این نمیشه که ما به کلی آن رو رد کنیم و زیر پا بگذاریم.

Reman
31-12-2008, 23:03
اگه ورش دارن درگیری ذهنی مردم و جوونا کم میشه و این خوب نیست !

چرا نشه؟ زمینش رو میشه از دبیرستان درست کرد.
درسته که ما چند ده سال از اونا عقبتریم ولی الان این چند ده سال تموم شده و به یه جاهایی رسیدیم

دوسته من اگر کنکور رو وردارن در ایران مصاحبه شفاهی زیاد فایده نداره چون همه اعتراض می کنن که حق ما خورده شد.
اگر امتحان تستی واسه هر دانشگاه بزارن که دیگه از کنکور بدتر میشه.

بهترین راه برگزار کردن تشریحی سوالات در 3 سال دوم سوم پیش هست که امتحانت بصورت هماهنگ اجرا بشه د اون صورت نسبتا عادلانه میشه.
راستی در مورد کشور امریکا باید بگم طبق امار نزدیک 4000 دانشگاه با استاندارد در امریکا(استاندارد جهانی)وجود داره در ایران هم همین طور هست؟؟؟!

lomon
31-12-2008, 23:51
100% مخالفم....
بچه ها دلایل خوبی آوردن....

panizir
01-01-2009, 09:06
الان كه سوابق تحصيلي تاثير داره تو تصحيح اوراق نهايي سال سوم خيلي حق خوري مي شه. واي به حال اون موقع كه فقط بشه سوابق تحصيلي!

khaiyam
01-01-2009, 11:42
مخالفم چون اگر بخوان از سوابق تحصیلی استفاده کنند شما مثلا معدل دیپلمتون 18 شده این همیشه با شما هست عوضش که نمیشه کرد ولی اگر یکسال کنکور را خراب کنید دوباره این فرصت را داری تا سال آینده با تلاش بیشتر بخونی و رتبه بهتری بیاری در ضمن رنج تغییرات از 0 تا 20 کم هست و باید یک معیار دیگه هم برای سنجش اضافه کنند که کار رو صددرصد سخت میکنه

HADI65
01-01-2009, 12:07
به نظر من کنکور به تنهایی بده
سوابق تحصیلی هم خیلی مهمه.
اما چون جمعیت جوان ایران خیلیه نمیشه کنکور را برداشت پس بچرخ تا بچرخیم...................

minizoro
01-01-2009, 12:32
به شما قول میدم اگه کنکورو بر دارند و هیچ ملاک گزینشی (حتی نمرات نهایی)هم تعیین کننده نباشه سال اول دانشگاهها پر از دانشجو میشن و بعد کسی که فکر میکرد برق دانشگاه شریف خیلی چیز مهمیه الان میبینه بابا اینطوریام نیست
منظورم اینه که بچه ها اگه دقت کنید تنها کشورهایی کنکور دارند که جهان سومیند یعنی الان تو یه کشور توسعه یافته هر کسی (تا آدم 100 ساله) میتونه پاشه بره دانشگاه و روی هرچی که میخواد تحقیق کنه دانشگاه هم همه هزینه هاشو میده و بعد از به بار نشستن نتایج طرف از دولت پول میگیره (دانشگاه هزینه ای رو که برای طرف کرده میگیره) انطوریه که اونا روز به روز پیشرفت میکنند و ما....
ماجرا به این سادگیا هم که ماها فکر میکنیم نیست....
استاد ما تو سازمان سنجش رفیق داره بهش گفتن که اینا درسته میگن سال 90 کنکور حذفه ولی ما آمادگیشو نداریم و 3-4 سال به عقب خواهیم انداخت

aaaammmm87
01-01-2009, 12:45
مخالفم 100%
اگه اين كار رو بكنن ظلم بزرگي ميشه در حق كساني كه با كنكور وارد دانشگاه شدن (بي اعتباري مدارك)

rosenegarin13
01-01-2009, 13:04
کنکور یه امتحان غلطه
کسی که بتونه تو یه دقیقه جواب یه تست مثلا فیزیکوبده باید حداقل 100 تست از اون مبحث زده باشه این یعنی کلیشه ای خوندن و امتحان دادن و همچین شخصی لزوما باهوش و استعداد نیست
من کلا با کنکور مخالفم
برداشتنشم مثل خودش غلطه با این شرایط
مثل تف سربالاست کنکور!!!

majid.khaledi
01-01-2009, 13:44
بنظر من کنکور باید به همین روال و بدون تاثیر سوابق اجرا بشود

:santa:سال نو میلادی بر همه مبارک:santa:

minizoro
01-01-2009, 14:50
بنظر من کنکور باید به همین روال و بدون تاثیر سوابق اجرا بشود
آره این بهتر از نهایی شدنه! خیلی بهتره

نادر1368
01-01-2009, 16:58
با افزایش ظرفیت سطح علمی پایین اومده حالا با حذف کنکور که نور علی نور میشه در مورد سوابق تحصیلی تا زمانی که کیفیت اموزش برابر نباشه کار درستی نیست.

separate
01-01-2009, 19:08
با افزایش ظرفیت سطح علمی پایین اومده حالا با حذف کنکور که نور علی نور میشه در مورد سوابق تحصیلی تا زمانی که کیفیت اموزش برابر نباشه کار درستی نیست.

خب این طرح که هنوز معلوم نیست چطوریه شاید بهتر از کنکور بود

n.s
01-01-2009, 21:42
منم مخالفم
گفته ی دوستان تایید میشه
تلاش همه برای نمره گرفتن خواهد بود ، به راه های مختلف :13:
کنکور خودشم خوب نیست ...برداشتنش هم کار ساز نیست

separate
02-01-2009, 13:29
کنکور بده برداشتنشم بده چیکا کنیم پس؟!

rosenegarin13
02-01-2009, 14:10
این نظام آموزشی از پایه غلطه

majid.khaledi
03-01-2009, 12:11
خوب اگه کنکور برداشته بشه که همه جا احتمالا بشه پارتی بازی
اونوقت کی میری شریف ..کی میره امیرکبیر؟؟؟

attractive_girl
03-01-2009, 12:54
منم شنیدم که اگه کنکور نبود شرایط برای قبولی در هر دانشگاهی خیلی سخت تر میشد.ولی باید اینم بگیم که سرنوشت آدم رو نمیشه در 1 روز تعیین کرد.چون اون 1 روز هر اتفتقی ممکنه برای آدم بیفته!!!

این نظام آموزشی از پایه غلطه

شدیدا تایید میشه!!!

m007007
03-01-2009, 16:24
همانطور که دوستان گفتند این نظام اموزشی کلا غلط هست و هم کنکورش بده و هم نهاییش.البته فکر کنم به علت علم طلبی ایران باشه چون من هیچ جا ندیدم 6 روز هفته رو بیان مدرسه:d

majid.khaledi
04-01-2009, 12:35
ای کاش سازمان سنجش تمام جوانب حذف کنکور رو در نظر بگیره..:28:
ولی فقط ای کاش....:14:
چه خیال واهی واقعا... :whistle:

separate
04-01-2009, 16:32
حالا شاید این طرح بهتر بود

به هر حال از سر ماها گذشت!

seyyedi
04-01-2009, 20:39
دوستان سلام
حذف کنکور به نفع منطقه پایینی ها اصلا نیست

time prince
04-01-2009, 21:33
نمره ها که الان کشکی کشکیه !
استاد سوال غیر استاندارد می ده !
هر جور خواست تصحیح می کنه و نمره میده !
کنکور هم نا مردیه !
{وارد مسایل مربوطه نمی شیم :27:}
پس اصلا دربارش بحث نشه خیلی بهتره : دی

mohsen.rajabi
04-01-2009, 21:48
من به این دلیل مخالفم که با سوابق تحصیلی نمی شه پذیرش کرد و باید یه آزمونی باشه

کنکور بده برداشتنشم بده چیکا کنیم پس؟!

یه راهکار هست اونم اینه که تمام دانشگاهها در یک سطح بشن که هر کی تو شهر خودش باشه و هزینه ها کمتر بشه و بشه بدون کنکور و با سابقه تحصیلی به یه دانشگاه خوب بره

rosenegarin13
04-01-2009, 22:25
به قول شاعر:
خشت اول چون نهد معمار کج
تا ثریا می رود دیوار کج

باید از اول درست شه

majid.khaledi
06-01-2009, 22:58
انگار میخوان برا سال دیگه( کنکور89 ) معدل پیش رو هم تو سوابق تاثیر بدن..

faraz-hacker
06-01-2009, 23:16
اقا چرا شایعه درست میکنی!!!!این همه سازمان سنجش اطلاعیه زد!!!!تازه نصف امتحانای ترم رو دادیم یعنی تازه می خواد نهایی بشه!!!!!!!

majid.khaledi
06-01-2009, 23:22
منظورم 89 بود نه 88

timsar jackson
19-01-2009, 20:05
فکر نکنم زیاد جالب بشه! آخه میگن هر دانشگاهم واسه خودش شرایط میزاره! همین کنکور خودمون فکر کنم بهتر و عادلانه تر باشه

آخه سر جلسه های امتحان نهایی به خیلیا راحت میرسونن!

omid.k
20-01-2009, 20:22
منم مخالفم ....
ولی ....
به هر حال این اتفاقیه که در آینده میوفته

rassool
20-01-2009, 20:45
منم موافقم ولی موافقت یا مخالفت ما چه فایده داره جریان همون سهمیه بندی بنزینه!!!!

iammahdi
24-01-2009, 11:51
آخه تا کی باشه این و جواب بده ...
اگه کسی که آب از سرش گذشته باشه می گه نه من مخالفم ...
اما اگه کسی که پشت کنکوری باشه می گه من موافقم که حذفش کنن ...

به نظر من هم حذفش کنن ...
شما برین اخباری رو که در باره قبول نشدن تو کنکور و غیره هست بخونین بعد شما هم می گین حذفش کنن ...
یهو سی تا کتاب می زارن جلو می گن اینا رو بخون ...
تازه شده واسه خیلی یه کسب در آمد ...

majid.khaledi
24-01-2009, 12:05
سلام فعلا که رئیس سازمان سنجش برگشت گفت که حذف کنکور همش حرفه
اصلا شرایط اماده حذف کنکور تا سال 90 هم نیست.
پس حالا حالا کنکور برقراراست...

s_paliz
03-02-2009, 16:03
من مخاففم
چون یه هم کلاسی داشتم اصلا هیچی بارش نبود فقط نمره می آورد و معدلش 19.5 اینا بود آخرم قبول نشد ولی من با معدل 14 تهران قبول شدم . فنی دولتی
معیار معدلی قبول شدنش به هوس معلم بستگی داره.
اکثر اونایی هم که معدلشون بالا بود قبول نشدن.

dampayi
04-02-2009, 23:23
صد درصد موافقم
این کنکوره لعنتی ، این کابوس وحشناکو هر چی زود تر بردارن بهتره!
مزخرف ترین نوع سنجش مسخره ترین نوع گزینش آزموون تستیه اونم با این جامعه آماریه بزرگ

هر دانشگاه باید خودش یه امتحان بگیره (هم تستی هم تشریحی )
اولش سخته
کم کم جا می یفته دیگه منه احمق نمی رم شریف امتحان بدم
(حتی می تونن براش یه محدودیت بذارن ، مثلا چند تا از آزمون ها رو هم زمان کنن که همه نتونن همه رو امتحان بدن)

در هر صورت این کنکور بدترین خالت ممکنه!

این طرحی هم که مثلا الان می خوان پیاده کنند(تاثیر معدل و .. حذف کنکور) هم خوبه!
حداقلش اینه که امتحان تشریحی می دیم نه تستی

dampayi
04-02-2009, 23:24
اکثر اونایی هم که معدلشون بالا بود قبول نشدن.
خب این خوبه؟؟؟؟؟

s_paliz
05-02-2009, 13:20
خب این خوبه؟؟؟؟؟
بله که خوبه .....طرف فقط حفظ میکرد میومد امتحان میداد نمرش هم میشد 20 .......هیچی هم بارش نبود
ولی کسایی بودن که هم نمره میاوردن هم بارشون بود .......... قبول هم شدن.

dampayi
05-02-2009, 17:46
طرف فقط حفظ میکرد میومد امتحان میداد نمرش هم میشد 20

خب این آدم دوباره همین کارو می کنه!
کجای کنکور سواد مارو می سنجه!؟؟؟
اصلا من می گم آدمی که بتونه یه شبه امتحانو بیست بگیره حقشه که یه جای خوب قبول شه!
اگه تو می گی می شه یه شبه نمره گرفت خب چرا خودت این کارو نمی کنی؟
نگو که می خوای یاد بگیریو نمی دونم علمت زیاد شه و از این حرفا
همه ی ما برای نمره درس می خونیم!
اگه همچین استعدادی داری حقته که یه جای خوب قبول شی

Vallio
05-02-2009, 18:11
کاملا مخالفم ... !

afshinjj
05-02-2009, 19:01
من موافقم چون درسته كه تو شرط معدل ممكنه سطح علمي دقيق برسي نشه و شايد يك حق كشي هايي هم بشه ولي بازم همه اينها مجموعا استرس كنكور نمي شه

Retired User
05-02-2009, 21:16
من مخالفم چون هميشه تستها رو خيلي بهتر از آزمونهاي تشريحي ميدم
مطمئن باشيد كنكور حذف نميشه

dampayi
06-02-2009, 16:05
من موافقم چون درسته كه تو شرط معدل ممكنه سطح علمي دقيق برسي نشه و شايد يك حق كشي هايي هم بشه ولي بازم همه اينها مجموعا استرس كنكور نمي شه

تو شرط معدل سواد آدم خیلی بهتر از کنکور سنجیده می شه
استرس هم همیشه هست فقط اینبار بین چند سال پخش می شه و یکباره به آدم فشار نمی یاره!

من مخالفم چون هميشه تستها رو خيلي بهتر از آزمونهاي تشريحي ميدم
مطمئن باشيد كنكور حذف نميشه

من چی بگم که همیشه تستو بد تر می زنم!!!!!! D:
تنها خاصیت تست تصحیح راحت و بدون دردسر اونه وگرنه تست هیچ مزیت دیگه ای نداره!
کنکور هم ان شالله حذف می شه!

saiiddz
06-02-2009, 16:12
با سلام
من مخالفم
اگه کسی مدارس غیر انتفاعی رو دیده بود و شرایط امتحان و...
مخالف بود برای اینکه کسانی که حقشون نیست به بهترین دانشگاه ها میرن و کسانی که حقشونه باید به پایینترین ها تن بدن

majid.khaledi
07-02-2009, 17:05
با سلام
من مخالفم
اگه کسی مدارس غیر انتفاعی رو دیده بود و شرایط امتحان و...
مخالف بود برای اینکه کسانی که حقشون نیست به بهترین دانشگاه ها میرن و کسانی که حقشونه باید به پایینترین ها تن بدن
موافقم با شما
معلم ها تو این مدارس با بچه ها کاری ندارن یا بهشون کمک می کنن:13:

SAM1990
10-02-2009, 19:23
منم مخالفم.

با امتحان تشریحی نمی شه همه رو با هم مقایسه کنی مگه این که یه دبیر بشینه کل برگه های امتحان رو تصحیح کنه تا عدالت رعایت بشه.

sinasalar2007
27-09-2009, 20:57
تاثیر چهار درس پیش دانشگاهی در رتبه کنکور
معاون آموزش و نوآوری وزارت آموزش و پرورش از پیشنهاد محاسبه و ارزیابی چهار درس پیش دانشگاهی در سه رشته دوره نظری در کنکور سال 89 به کمیته قانون حذف کنکور خبر داد.

عباس رهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: بنا بر تصمیم کمیته قانون حذف کنکور وزارت آموزش و پرورش باید دو درس تخصصی و دو درس عمومی مورد نظر خود را برای تاثیر در قانون حذف کنکور پیشنهاد می داد که طی هفته گذشته آن را به این کمیته ارائه کردیم.

طبق قانون حذف کنکور باید نمرات دانش آموزان در برخی از دروس پیش دانشگاهی نیز تاثیر داده شود که سال گذشته این امر میسر نشد و آموزش و پرورش موظف گردید که در سال تحصیلی جاری این دروس را به کمیته ویژه این قانون پیشنهاد دهد. همچنین آموزش و پرورش موظف است که برای دروس پیشنهادی در دوره پیش دانشگاهی آزمونهای استاندارد به شکل نهایی و سراسری برگزار کند.

معاون آموزش و نوآوری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق قانون حذف کنکور باید سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال آینده نیز افزایش یابد ادامه داد: امیدواریم که در سال آینده تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان از 15 درصد در سال جاری به 30 درصد افزایش یابد.

سوابق تحصیلی دانش آموزان در دو کنکور 88 و 87، 15 درصد بوده است.

رهی ادامه داد: در دوره متوسطه امسال نیز همچون سال گذشته 10 درس از دروس تخصصی و عمومی رشته های ریاضی، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی سال سوم دبیرستان که امتحانات آنها به صورت نهایی برگزار می گردد در سوابق تحصیلی کنکور تاثیر داده می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به منظور آمادگی دانش آموزان پیش دانشگاهی از دروسی که امسال در کنکور موثر خواهد بود، جلسه کارگروه ماده 4 قانون به زودی تشکیل می شود و دروس را پس از نهایی شدن تا پایان مهرماه در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میخواستم این خبر رو داخل تاپیک کنکور 89 رو بزنم دیدم ممکن هست که خیلیا نخوننش این شد که یه تاپیک جداگانه زدم

sajad
27-09-2009, 21:06
البته نه براي فارغ التحصيلان

timsar jackson
27-09-2009, 21:22
البته نه براي فارغ التحصيلان

خدا رو شکر!

شکوفـه
27-09-2009, 21:37
یعنی 15 درصد پیش 15 درصد سوم ؟؟

خب ما که فارغ اللتحصیل هستیم چی؟؟؟

sajad
27-09-2009, 21:43
اي بابا . شما فارغال تحصيلا احتمال 90 هموم 15 سوم رو داريد . تغييرات تا يك هفته اعلام ميشه

شکوفـه
27-09-2009, 21:47
هفته ی دیگه؟
خداکنه با این معدل افتضاح

راستی معدل تو رتبه تاثیر میزاره ؟ یا نمره تراز یا درصدامون؟ من اخر نفهمیدم

شکوفـه
27-09-2009, 21:50
من 2 تا از درسامو نتونستم پاس کنم مریض بودم
حالا باید دی امتحان بدم گفتن دی بیا

من جز فارغ التحصیلام؟

sajad
27-09-2009, 21:51
چه درسايي و چه رشته اي

شکوفـه
27-09-2009, 21:58
درسای هندسه تحلیلی و شیمی پیش دانشگاهی

رشته م ریاضیه

واییییییییییییییی دارممممممممم میمیرمممممم

Amirdb
27-09-2009, 21:59
بدبخت شدیم رفت.....

شکوفـه
27-09-2009, 22:01
امیدوارم امسالم مثل پارسال بشه

timsar jackson
27-09-2009, 22:03
بدبخت شدیم رفت.....

نه داداش زیاد نگران نباش این چیزیه که واسه همه هست همه هم که معدل بالا ندارن...

sajad
27-09-2009, 22:05
دقيقا . تاثير معدل اماسلم ثابت كردم كه تاثير زيادي نمي زاره . مهم فقط كنكوره و كنكور و كنكور . با كمي احتساب معدل مي فهميد كه فرق شمايي كه مثلا 12 گرفتيد با كسي كه 20 گرفته در نمره تراز آخر سر باندازه 2 سوال هست در همون درس . مثال عرض كردم براي يك درس

شکوفـه
27-09-2009, 22:07
حالا کی معلوم میشههههههههههه

sajad
27-09-2009, 22:09
چي معلوم مي شه . معلوم شده . اينكه چه درسايي از پيش هست تا آخر مهر ماه

شکوفـه
27-09-2009, 22:14
یعنی 30 درصد حتمیه؟؟؟؟

پس اونایی که فارغ التحصیلن به فکر همون 15 درصد باشن؟

راستی من که درسام مونده اگه این درسا جز اونا باشه و امتحانامو تو دی خوب بدم جز همون 30 درصد حساب میشه؟؟

کلا امتحانای ترم 2 حساب میشه یا با ترم اول؟؟؟

sajad
27-09-2009, 22:18
به احتمال زياد هر دو ترم حساب خواهد شد . اما درس شما با توجه به اينكه نيمسال اول رو دادين جزو 15 درصد فارغ التحصيلي حساب ميشيد . بازم من اطلاعاتي تا هفته بعد خواهم آورد. اگر خواستيد در مسنجر بگيد .

mf.designing
27-09-2009, 22:21
خدا به دوستان کنکوری رحم کنه ! :27:
یه توصیه هم برا سومی ها :10: : نهایی رو 20 بیست بخونید تا کم نیارید:46:

شکوفـه
27-09-2009, 22:23
خدا لعنت کنه اون کسی رو که گفت کنکور حذف بشه:D

هر روز یه استرس و یه برنامه تازه برامون میریزن

خبر جدید دارین بزارین ما رو از نگرانی در بیارین

sajad
27-09-2009, 22:27

عزيز من موفق و برنده كسي هست كه به جاي گوش دادن به اين قوانين و تبصره ها بشينه برنامه بريزه و درساشو بخونه . البته اينم بگم كه خيلي خوبه آدم اين را بدونه و اطلاع داشته باشه اما نه اينكه دغدغه داشته باشه و نگران .

majid_potter7
27-09-2009, 23:00
منم این خبر و بهتون بدم که طبق قانون کنکور هر تصمیمی در مورد اون سال بخواد گرفته بشه، باید تا 30 مهر به تصویب برسه...یعنی این قانونایی که شما حرفشو میزنین اگه ا 30 مهر حتمی نشه،کنکور شما هم مثل 88 خواهد بود...

nafas
27-09-2009, 23:21
خدا کنه تصویب نشه
مسخرش کردن

بابا تو همین امتهان نهایی پر تقلب هست
همه معلما جواب به بقیه میگن

اصلا کنکور چیش به تشریحی که این کارو میکنن

من حاضرم 4 تا امتحان تستی بدم ولی تشریحی ندم

sinasalar2007
27-09-2009, 23:36
اینو نمیخواستم بذارم ولی خوب گفتم بدونید بهتره ! نشه یه وقت مثل بومی گزینی که سر همه کلاه رفت ...
دیگه این که به قول معروف رسانه شمایید :دی به دوستان خود بگویید ...
من خودم روی 20 درصد حساب کرده بودم ولی خوب دیگه این برای همه هست . ولی این سال پیش رو خوب بخونید ( از همین حالا ) که یه قدم از همه جلوتر باشید ( باشیم )

شکوفـه
28-09-2009, 11:27
پس با این حساب باید شامل کسایی بشه که پیش داننشگاهیشون رو سال 89 میگیرن

sajad
28-09-2009, 11:39
پس با این حساب باید شامل کسایی بشه که پیش داننشگاهیشون رو سال 89 میگیرن

بله و به جاي اناليز اين حرفا بهتره درساتو آناليز كني

mf.designing
28-09-2009, 16:00
واقعا دوستان انصاف نیست که همه رو با این نهایی به سنجن ، ببینید مثلا یکی تیزهوشان میخونه با اون معلمهای توپ و امکانات عالی ، یکی نمونه میخونه ، یکی هم مثل ما دانش آموز مدرسه عادیه که کلاس 1 پرده رو هم به زور داره !!! آیا انصاف هست که همه با یه امتحان سنجیده بشن ؟! در ضمن در خیلی حوزه ها دیده بودم که تقلب میشه برا امتحانات سخت ، آیا همه جا اینطوریه ؟!!
کار کارشناسی و بررسی شده ای نیستش اصلا
در هر صورت برای کنکوریها آرزوی موفقیت میکنم ، چون حالا میفهمم که دانشگاه سراسری یعنی چه !! وقتی که تو آزاد درس بخونی و 1 میلیون شهریه بدی و هی اینور اونور بری تازه سرتم منت بزارن ، اونوقت میفهمی یعنی چه !!
من الان حاظرم برگردم دوران مدرسه و همون درسهای آسون رو 1000 بار بخونم ، وقتی کتاب 3 جلدی فیزیک هالیدی که هر کدوم قده یه قرآن هست رو ببینی که همشونرو هم باید 4 ماهه بخونی کنار درسهای دیگه و یکجا امتحان بدی اونوقت میفهمی کنکور چیزی نیست ...
یه نصیحت ! :دی : تلاش تلاش تلاش !! کنکور به هوش نیست (چون هوش یه چی دیگست) کنور تلاش و پشتکار میخواد ،همین

sajad
28-09-2009, 16:49
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال آینده گفت: افزایش ظرفیت تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 89 هنوز به تصویب نرسیده و در حد پیشنهاد است و تنها مرجع تصمیمگیرنده در این زمینه کمیته کنکور است.

عبدالرسول پورعباس در پاسخ به خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: آموزش و پرورش پیشنهاد خود برای افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 89 (سال آینده) و موثر بودن برخی دروس پیش دانشگاهی را به کمیته برنامه ریزی کنکور ارائه کرده است اما این وزارتخانه نمی تواند تصمیم گیرنده نهایی در این زمینه باشد زیرا در نهایت کمیته کنکور باید تصمیم بگیرد و اعلام کند.

وی با بیان اینکه جلسه کمیته برنامه ریزی کنکور به زودی تشکیل می شود، اظهار داشت: تا تصیم نهایی کمیته هیچ ایده ای برای کنکور سال آینده وجود ندارد.

رئیس سازمان سنجش درباره برنامه این سازمان در خصوص برگزاری کنکور سال آینده و حذف یا عدم حذف کنکور در سال 90 نیز به مهر گفت: کنکور سال 89 که برگزار می شود و تا کنون تصمیم جدیدی درباره آن گرفته نشده است. کنکور 90 بستگی به شرایط دارد ممکن است برگزار شود ممکن است برگزار نشود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره افزایش ظرفیت در دانشگاهها و گلایه دانشگاهها در این باره گفت: چنین چیزی وجود ندارد که سازمان سنجش در کنکور امسال بیش از ظرفیت اعلام شده دانشگاهها ظرفیتی را اعمال کرده باشد.

پورعباس ادامه داد: تنها افزایش ظرفیت 15 درصدی بوده که در دوره روزانه و شبانه شامل پنج درصد مازاد بر ظرفیت برای سهمیه شاهد، چهار تا پنج درصد به دلیل برابری نمره داوطلبان و پنج درصد نیز طبق توافق با مجلس می شود.

Amirdb
28-09-2009, 21:36
واقعا دوستان انصاف نیست که همه رو با این نهایی به سنجن ، ببینید مثلا یکی تیزهوشان میخونه با اون معلمهای توپ و امکانات عالی ، یکی نمونه میخونه ، یکی هم مثل ما دانش آموز مدرسه عادیه که کلاس 1 پرده رو هم به زور داره !!! آیا انصاف هست که همه با یه امتحان سنجیده بشن ؟! در ضمن در خیلی حوزه ها دیده بودم که تقلب میشه برا امتحانات سخت ، آیا همه جا اینطوریه ؟!!
کار کارشناسی و بررسی شده ای نیستش اصلا
در هر صورت برای کنکوریها آرزوی موفقیت میکنم ، چون حالا میفهمم که دانشگاه سراسری یعنی چه !! وقتی که تو آزاد درس بخونی و 1 میلیون شهریه بدی و هی اینور اونور بری تازه سرتم منت بزارن ، اونوقت میفهمی یعنی چه !!
من الان حاظرم برگردم دوران مدرسه و همون درسهای آسون رو 1000 بار بخونم ، وقتی کتاب 3 جلدی فیزیک هالیدی که هر کدوم قده یه قرآن هست رو ببینی که همشونرو هم باید 4 ماهه بخونی کنار درسهای دیگه و یکجا امتحان بدی اونوقت میفهمی کنکور چیزی نیست ...
یه نصیحت ! :دی : تلاش تلاش تلاش !! کنکور به هوش نیست (چون هوش یه چی دیگست) کنور تلاش و پشتکار میخواد ،همین

آره من هم موافقم که تقلب میشه.
همین امتحان نهایی امسال امتحان جبر که بودیم توی حوزه امتحان نهایی بچه های یه مدرسه دیگه هم با ما بودند که یکی از مراقب ها بچه های اون مدرسه رو می شناخت.همش می دیدم که بالای سر بچه های اون مدرسه هست وراهنماییشون می کرد.دیدم این طوره گفتم من هم یه سوال بپرسم تا به من هم کمک کنه.ازش که پرسیدم گفت امتحان کشوری که راهنمایی نداره خیلی زورم گرفت.چند دقیقه بعد یکی از بچه های اون مدرسه ازش یه سوال پرسید من هم که نزدیک بودم جوابش رو شنیدم که دقیقا بهش گفت.و من هم شنیدم ونوشتم.

تازه یکی از دبیرامون می گفت وقتی میریم حوزه تصحیح اوراق رئیس حوزه هی میومد بهمون می گفت حواستون به فلان برگه باشه تا قبول بشه.حواستون به فلانی باشه تا 20 بشه.

اصلا توی مملکتی که جنبه نداند و تقلب زیاد می کنند نباید این جور کار ها رو کرد.همون کنکور از همش بهتره.که دیگه نمیشه گفت تقلب شده.البته اگه از باز کردن مبحث سهمیه ها صرف نظر کرد.

بعد میان میگن که چرا ما جهان سومی هستیم.چون که یه مشت بی سواد با سهمیه های خاص پدرشون وارد دانشگاه میشن ولی یه سری دیگه که قدرت علمیشون بالاتره باید پشت سد دانشگاه بایستند.

DANTEH2010
28-09-2009, 21:45
سلام ببخشید اتباع خارجه هم میتونن در کنکور 89 شرکت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟

sajad
28-09-2009, 21:51
در دفترچه های راهنمای کنکور نیز درج شده است که اتباع خارجی نمی توانند در کنکور سراسری ثبت نام کند.

mostafa_360
28-09-2009, 22:13

حذف کنکور کار کاملآ اشتباهیه.کنکور ضریب امنیت بسیار بالا و بار علمی بی نظیری داره.اما امتحان نهایی اصلآ ضریب امنیت خوبی نداره کافیه یه جواب لو بره و حق همه ضایع بشه.تازه کسی که تو کنکور 100 می زنه واقآ زحمت کشیده اما هر کسی می تونه امتحان نهایی رو 20 بگیره.از همه مهمتر ما سالی چند هزار معدل 20 داریم این همه معدل 20 رو کجا جا می دن؟تکلیف بقیه چی میشه؟
حذف کنکور کاملآ غیر کارشناسی و به ضرر تمام دانش اموزان است.

ramin 69
28-09-2009, 23:10
حذف کنکور تو ایران جواب نمیده

sajad
28-09-2009, 23:13
حذف كنكور در ايران عملي نخواهد شد

ForgetMe
28-09-2009, 23:42
عملی هم بشه همیشه برای رشته های top و دانشگاههای خوب یه ازمونی هست که پدر ادمو دربیاره
ولی برای ازاد و غیر انتفایی فکر کنم در اینده نه چندان دور بشه عملی کرد

online_amin
29-09-2009, 07:08
سلام ببخشید اتباع خارجه هم میتونن در کنکور 89 شرکت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟

آره, من شنیدم که امسال میذارن. امسال زیاد سخت گیری نکردن.

sajad
29-09-2009, 10:30
تا آذر ماه صبر كنيد معلوم مي شه

sorosh 88
29-09-2009, 15:08
بابا بي خيال شين
كنكور كه كشكي نيست كه يك شبه حذف كرد
بايد با برنامه باشه
من شنيدم تو كشوراي خارجي اصلا دوره راهنمايي و دبيرستان با همه!!
بعدم معلماشون در حد استاد دانشگاه سواد داران
مثل معلم هاي ايران نيستند كه دو سال برن تربيت معلم بعد برن تو يك دبيرستان هر چي رسيد درس بدن؟
تو اصفهان كه همين جوره
فكر كنم همه ايران همين جور باشه

mostafa_360
29-09-2009, 20:27
بابا بي خيال شين
بايد با برنامه باشه
مثل معلم هاي ايران نيستند كه دو سال برن تربيت معلم بعد برن تو يك دبيرستان هر چي رسيد درس بدن؟
تو اصفهان كه همين جوره
من که به معلم ها اصلآ ایمان ندارم.فقط کتاب خوببببببببب+همت و تلاش.

شکوفـه
29-09-2009, 20:58
بابا بي خيال شين
بايد با برنامه باشه
تو اصفهان كه همين جوره

ولی همه معلما همینجوری نیستن

دبیر دیفرانسیل ما از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شده بود ولی انصافا معلم خیلی خوبی بود

ولی با بقیه اره موافقم .......
درکل خوب و بد وجود داره

sorosh 88
15-11-2009, 13:57
درسته
خوب هم داره
ولي قدرت تشخيص دانشجو رو از بين پيش دانشگاهي ها ندارن
اين يك واقعيته

tandos
15-11-2009, 21:30
به نظر من اول باید به فکر اصلاح سیستم آموزشی کشور باشیم وبعد دنبال حذف کنکور.

majid_potter7
08-02-2010, 22:31
آموزش کشور از پایه که درست شد....خود به خود سیستم گزینش دانشجو هم درست میشه...نمیشه تو مدرسه تئوری تام درس داد...بعد به فکر شناسایی نقاط قوت بچه ها شد...

behnam25214
09-02-2010, 11:05
به نظرم اگه حذف بشه هم یه مشکل هست اگه نشه هم در هر دو صورت سهمیه ها وارد دانشگاه میشن.

MMM52
14-02-2010, 21:17
مخالفم.چون به قول معلممون باعث میشه بچه های تنبل تهرانی دانشگاه های تهران قبول بشن چون اونوقت بیشتر محل زندگی تاثیر داره

sweeti.dream
16-02-2010, 01:29
مخالفم...چون نمی تونن حق رو به حقدار برسونند ...همین کنکور بهترین روش برای جداسازی هست

new life
22-02-2010, 13:02
مخالفم...چون نمی تونن حق رو به حقدار برسونند ...همین کنکور بهترین روش برای جداسازی هست
الان این کنکور حق رو به حق دار رسوندنه !!!!!! شما خیلی مطمئن حرف میزنید دوست من !!!!
فکر کنم شما از خیلی چیزها بی اطلاع هستید !!!!
وقتی ادم از سر استرس یه درسو خراب می کنه بعد پشت سر هم بقیه رو هم خراب میکنه چون اعصابش به هم میریزه
یا وقتی انقدر استرس داره سر جلسه حالش بد میشه
این همه سهمیه هایی که به کنکور بستن
اینا حقه که به حقدار رسیده !!!
نتیجه ی اسال زحمتو نمیشه تویه یک ازمون نشون داد !!!!!!
فعلا هم که اعلام کردن میخوان ازسال بعد برای حذف کنکور یه اقداماتی انجام بدن گفتن پیش دانش گاهی رو میخوان حذف کنن !

DJ POLESTAR
22-02-2010, 13:14
آره شما درست میفرمایید!
حق رو بحقدار رسوندن که این همه سهمیه از در و گوشش بالا پایین میره!
حق رو بحقدار رسوندن که تو دفترچه ی کنکور میپرسه ((آیا شما بسیج هستید!))
...

rambo_1386
22-02-2010, 14:34
پست بالا کاملا تائید میشه :46:
من با حذف کنکور مخالفم فقط باید چندتا تغییر کلی بدن
1- حذف تمام سهمیه ها
2- حذف معدل
3- بومی گزینی
فقط در این شرایط کشور میتونه پیشرفت کنه به نظر من به بچه های استان های بزرگ هیچ ربطی نداره فلان همشهریشون تو منطقه محروم که واسش سهمیه جداگونه میذارن دولت باید منطقه محروم از فقر نجات بده نه اینکه ...:41:

avator20002000
08-04-2010, 11:59
برش دارن جاش يه ترم بزارن دانشجو خودشو نشون بده اگه نتونست بازم نگرش دارن بهش فرصت بدن بابا گناه داره به خدا!
در كل برش دارن بهتره!:27:

hamijoon
08-04-2010, 12:06
من با برداشتن كاملش مخالفم ... ترجيح ميدم يكم راحتتر بشه رفتن به دانشگاه

چون بعضي از مسائلي كه واسه جوونا پيش مياد به دليل اينه كه داشگاه قبول نميشن بعد ديگه تكليفشونو نميدونن

فضايه دانشگاه به خوديه خود باعث ميشه كه از لحاظ فرهنگي خيلي شخص رشد كنه پس به همين خاطر بايد راحت رفت دانشگاه

اما اگه ميخوان سخت بگيرن تويه دانشگاه سخت بگيرن كه سطح فرهنگ جوونا بالا بره

kian28
08-04-2010, 17:59
من با حذف کنکور مخالفم فقط باید چندتا تغییر کلی بدن
1- حذف تمام سهمیه ها
2- حذف معدل
3- بومی گزینی
فقط در این شرایط کشور میتونه پیشرفت کنه به نظر من به بچه های استان های بزرگ هیچ ربطی نداره فلان همشهریشون تو منطقه محروم که واسش سهمیه جداگونه میذارن دولت باید منطقه محروم از فقر نجات بده نه اینکه ...:41:
حذف سهمیه که دور از ذهنه، سهمیه شاهد،جانبازان،مناطق،...
کنکور فعلی از هیچ نظر، نه عدالت داره نه حق و حقوق توش مفهوم داره،وقتی یک اقلیت دینی با رتبه تک رقمی غیر مجاز بشه، همین سهمیه دختر پسر، خوش به حال پسراست مثلا،البته باز هم تعداد دختر ها بیشتره اما وقتی حق برابر نیست چه فایده
کنکور فعلی ما بار علمی نداره فقط طوری طرح ریزی میشه که نتونی جواب بدی،به هر حال سوال طوری سخت بشه که در زمان،بسیاری نتونن جواب بدن و این راه انتخاب برتر ها از سایرین نیست
ریشه ی نظام آموزشی ایران هر وقت درست بشه، کنکور دیگه دفترش بسته خواهد شد

Lord007
09-04-2010, 21:58
من تو نظر سنجی اشتباه رای دادم نمیدونم میشه درستش کرد یا نه.
من مخالفم چون بازار کار فعلی کشش این همه فارغ التحضیلو نداره.
ولی با چند مرحله ای شدنش موافقم.

A.M.D.D.E.V.I.L
09-04-2010, 22:07
احمق که نیستم با دست های خودم خودمو بد بخت کنم بگم برش دارین
...

Hamid-kakero
12-04-2010, 11:25
اینو مطمئن باشید هر اتفاقی ممکنه بیفته اما کنکور هرگز حذف نخواهد شد.حتی اگه تاثیرش کمتر بشه بازم به هیچ وجه کنکور حذف نمیشه

ms368
12-04-2010, 15:18
سلام
بچه ها بلاخره چی شد ؟

یکی از دوستام میگفت کنکور 90 تعطیل
دیوونه شدیم به خدا
یکی مارو روشن کنه

THANX

Electronic-Arts
12-04-2010, 15:31
مخالفم .
چون بعضیا تست زدنشون خوبه ، درس خوندنشون بده .
خوب اینا چه گناهی کردن ؟!
بعضی ها هم تست زدنشون بده ولی درس خودندنشون خوبه اونا چه گناهی کردن؟
این جوری یه کسی که نمره هاش همش 10 12 هست میره 5 10 ملیون میده سوالا رو میخره

اینو مطمئن باشید هر اتفاقی ممکنه بیفته اما کنکور هرگز حذف نخواهد شد.حتی اگه تاثیرش کمتر بشه بازم به هیچ وجه کنکور حذف نمیشه
آرزو بر جوانان عیب نیست:21:

سلام
بچه ها بلاخره چی شد ؟

یکی از دوستام میگفت کنکور 90 تعطیل
دیوونه شدیم به خدا
یکی مارو روشن کنه

THANX
سال 90 قطعی تصویب شد که ور میدارن

ms368
12-04-2010, 17:33
یعنی چی ؟
پس هر کی دوست داره میتونه بره هر دانشگاهی که دلش بخواد ؟ :دی
یکم توضیح بدید ( لطفا )

مثلا پسر عموی من که به صورت داوطلب آزاد دیپلم گرفته چطور میتونه بره دانشگاه ؟ اصلا میتونه بره یا نه ؟
یا خودم که سال دیگه درسم تموم میشه و دیپلم میگیرم چطور میرم دانشگاه ؟

THANX

kian28
13-04-2010, 19:41
در اینکه کنکور در این جا حذف نمیشه موافقم.به نظرم هم اصلاح پذیری،دوره یکم.اما اگراصلاح میشد و اصولی انجام میشد،می تونست معیار سنجش باشه،درباره معیار سنجش نبودن هم دلیل دارم.

reza-atom
13-04-2010, 22:13

نه بابا از اين خبرا نيست ! ولي من خوندم 91 قطعيه !

online_amin
13-04-2010, 22:23
نه بابا از اين خبرا نيست ! ولي من خوندم 91 قطعيه !

برای ما که مدیر مدرسه اومد تو همه کلاس ها سر زد. قبلا هیچ وقت این کار رو نمیکرد.

گفت ما رو فراخوندن به تهران و به ما گفتن که کنکور از سال دیگه 100% حذفه!

به همه میگفت که همین امسال قبول شید وگرنه معلوم نیست سال دیگه چه بلایی سر شما بیارن.

معلم ها هم همین رو میگن.

راستی مدیرمون یه لحظه گفت: اگر تا حالا ورش نمیداشتن به خاطر درآمدی هست که دارن. میگفت الان درگیری شدیدی بین سنجش و وزارت آموزش و پرورش هست که سنجش نمیذاره کنکور حذف بشه چون اصلی ترین منبع مالی خودشون رو از دست میدن ولی وزارت آموزش و پرورش نظر دیگه ای داره.

در کل کنکور خیلی نامردیه. طرف باید 3 سال درس خوندن رو تو 3 ساعت جواب بده. حاضرم شرط ببندم کسانی که همون سئوالات رو طرح میکنن هم نمیتونن تو همون زمان خاص, به سئوالا جواب بدن.

رفتن به دانشگاه, حق همه مردم هست. همه باید بتونن دانشگاه برن اما این کنکور یه فیــلتر ایجاد کرده که فقط یه سری آدم که قدرت حفظ کردنشون خوبه میتونن وارد دانشگاه بشن.

تازه این مطالبی که در کنکور سئوال میشه, عمرا در هیچ مدرسه ای درس داده نمیشه. من موندم چرا چیزی رو که درس نمیدن از آدم میخوان که بهش جواب بدن؟

من الان که دارم کتابهای تست حل میکنم میتونم بگم تقریبا 60% مطالب برای من جدید هست و تا قبل از اون تا به حال نشنیده بودم.

ms368
14-04-2010, 12:55
سال دیگه درسم تموم میشه و دیپلم میگیرم چطور میرم دانشگاه ؟ممنون میشم یکی جواب مارو بده ........

Untouchable
14-04-2010, 22:23
تا زمانی که جایگزین مناسب تر نداشته باشه 100% مخالفم

در ضمن نظرسنجی خیلی خنده داره ! گزینه ها همشون هم پوشانی دارند !

294
16-05-2010, 14:16
به نظر من در حال حاضر ، هیچ ساز و کاری که از کنکور بهتر باشه وجود نداره.

نمیدونم امکانش هست یا نه ، ولی اگر بشه که در پایان هر سال (دوم ، سوم و پیش) آزمون تستی بگیرند ، جایگزین مناسبیه! اینجوری بار کنکور از سال آخر برداشته میشه. هر چند ...

CSNH
26-05-2010, 12:47
سلام!
من دوست دارم چند تا از دلایلی که میگم به خاطرشون نباید کنکورو برداشت رو ذکر کنم!
1- اول اینکه جلوی تقلب رو کی میگیره؟ سر امتحان کتبی سال سوم دبیرستان ، توی امتحان انگلیسی ، من خودم یه دانش آموزو قبولوندم! کی میخواست جلوی منو بگیره؟ آخه وقتی منو نمیدید که دارم تقلب میرسونم!
2- مراقبا رو چه جوری میتونن کنترل کنن؟ ما مراقب داشتیم که میومد توی کلاسی که باید مراقبت می کرد ، میگفت:
سیس ، بچه ها ، تقلب میکنین ، بکنین! اشکالی نداره! منتها آروم که کسی نفهمه!
3- فشاری که معمولا توی دو سال آخر باید روی بچه ها میومد ، شده 4 ساله!
4- من همین امتحان ادبیات پیش دانشگاهی رو که این ترم داشتیم ، نخوندم(چون تاثیر نداشت!) رفتم سر امتحان نشستم ، میگیرم حدودا 18! معادل درصدیش میشه ، 90 ! یعنی منی که خودم قبول دارم ، سطحم بالا نیست ، با کسی که جون میده توی کنکور سراسری 100 بزنه ، سطحمون برابر میشه! اون موقع کی میره دانشگاه شریف ، کی میره دانشگاه علی آباد کتول؟
5- ورقه ها رو چه جوری تصحیح میکنن؟ هر مصححی ، هر جوری که عشقش بکشه ، ورقه رو تصحیح میکنه! میگه مثلا اینجوری گفتن غلطه ، باید اینجوری میگفت! خب داریم آدمایی که وسواسن دیگه! اون موقع این تضییع حقوق نیست؟ توی کنکور گزینه میگه آقا این درسته یا نه! ولی توی امتحان این یه آدم با ضریب اشتباه بالاست که میگه : این درسته یا غلط!
6- دیدین ، جدیدا شروع شده همه جا ، مدارس ابتداییه تیز هوشان؟ اون از اثرات حذف کنکوره! چرا؟ چون میخوان به بچه ها درسخون بودن رو برای سالهای دبیرستان از همون ابتدایی یاد بدن و این یعنی تباهی کودکی بچه ها! واسه کنکور فقط 4 سال درسخون باشیم کافیه! اینم برای قافیه!
7-...
در کل من نظرم اینه که این کار اشتباهه و مطمئن هستم ، سیستم آموزشی که بعد از کنکور میاد، دوباره تغییر میکنه ، حداکثر 5 سال بعد! و به احتمال زیاد دوباره کنکور رو بر قرار میکنن! و توی این 5 سال تنها اتفاقی که میفته اینه که حقوق خیلی ها ضایع میشه! و جلوی پیشرفت علمی گرفته میشه!
دمتون گرم!

mmiladd
26-05-2010, 12:50
خوشحالم که اکثرا به گزینه مخالف رای دادن...

CSNH
26-05-2010, 12:52
ممنون میشم یکی جواب مارو بده ........

سلام!
داداش منظورتو واضح تر میگفتی!
مگه بقیه به چند حالت میرن دانشگاه؟
شما هم مثل بقیه ،(مثل خودم!) بعد از انتخاب رشته و مجاز شدن ، تمام مدارک زندگیتو بر میداری و میری همون دانشگاهی که توش قبول شدی واسه امر خیر (یعنی ثبت نام!)! بعدشم انقدر میخونی و میترکونی تا آخر PHD(یه کم بالاتر از دکترا!) بگیری!
دیگه من چیزی به ذهنم نمیرسه!
موفق باشی!

جنبش7
26-05-2010, 13:29
[QUOTE][
/QUOTE]
بايد ببيني كه از كي پايه سازي ميكنن
اگه سال بعد نظام آموزشي اول راهنمايي الي اول دبيرستان تغيير كرد اون وقت ميتوني باور كني

oj2008pc
26-05-2010, 14:16
من با هیچ کدوم موافق نیستم :31:
به نظر من باید 3 تا کنکور بگیرن . یکی آخر سال اول یکی دوم و یکی سوم
پیش هم که قراره حذف بشه

mr6768
04-06-2010, 14:25
کلا نظام تحصیلی ایران مشکل داره . واسه همینه چه ورش دارن چه نه بازم عیب و ایراد هایی هست .
شما اگه جنبه های خوب بودن کنکور رو میگین ، چرا جنبه های بدش رو نمیگید ؟
فشار و استرس . یه سال بدبختی . یه سال از کار و زندگی افتادن . کم بودن شانس قبول شدن تو رشته مورد علاقه و هزار کوفت و زهر مار دیگه .
الان برای مثال یکی هست ریاضی و فیزیکش توپه اما عربیش ضعیفه ، بخاطر همین تو رشته ای که دوست داره شاید قبول نشه .
تازه حجم درس های کشور ما واقعا زیاده .
شما بخوای همه اون کتاب ها رو تو یه آزمون اونم یه سره و بدون استراحت وسطش ، داغون میشی میری .
من با ور داشتنش موافق نیستم چون همه تقلب می کنن و ... ولی نمیگم بودنش خوبه .

کلا نظام آموزش و پرورش از اولش مشکل داره .

A.M.D.D.E.V.I.L
04-06-2010, 14:32
ورش بر نمی دارن
از ما گفتن بود
حد اقل 20 سال دیگه - همون زمانی که 2 تا صفر از پول ها برداشتن :27:

toose2008
04-06-2010, 14:40
ما که آب از سرمون گذشته همین الانشم حرمت دانشجو و دانشگاه و استاد شکسته شده جه برسه به اینکه بخوان برش دارن البته از یه نظر میشه مثبت دیدش خیلی ها تا نصفه راه مجبورن و باید پول خرج کنن که منافع خودش نکته قابل تاملی هست

vahid-p
04-06-2010, 19:24
به نظر من به جای این همه دانشگاه آزاد چند تا دولتی استاندارد می زدن خیلی بهتر بود. هم اونایی که حقشون بود می رفتن دانشگاه و هم اونوقت هر کسی رو نمی دیدی مهندس باشه در حالی که هیچی نمی دونه.
کلا کنکور حذف کردن رو قبول ندارم. چرا که در امتحانات تشریحی و تدریجی حتما تخلفات و تقلبات و حق خوری ها زیاد می شه.
کنکور جداگونه برای هر دانشگاه وضع رو بدتر می کنه.
ولی راهی که من پیشنهاد می دم:
به نظر من باید در طول سه یا چهار سال امتحانات نهایی به صورت تستی برگزار بشه و به دستگاه اون رو تصحیح کنه. به نظر من هزینه اش هم کمتر از تشریحی و دیگه این همه مصحح هم لازم نیست. کلا بگم، امتحانات تشریحی یکم سخت ترش بکنن و تستی بدن. ولی نه اونقدر سختش کنن که مثل کنکور بشه.
همین که گفتم به نظرم بهترین راهه.
ولی آب از سر ما که گذشته و ما سال دیگه کنکور داریم

Tak Navaz
05-06-2010, 14:58
منم مخالف
ترجيح مي دم از دو سال ديگه (سوم دبيرستان) جدي شروع كنم به خوندن واسه كنكور
تا اينكه هر سال نگران معدل و نمره هاي ديگه باشم:20:

Mr.Unco
13-06-2010, 17:22
با حذف کنکور مخالفم
بهترین آزمون برای محک زدن سواد یک فرد آزمون تستیه.تشریحی راحت با نشوتن یه فرمول میشه یه بیست و پنج صدم گرفت در حالی که در آزمون تستی حتما باید به جواب آخر برسید تا چیزی عاید شما بشه.و اینجاست که نشون میده کی خوب درس خونده و کی نه

samadsam
14-06-2010, 08:19
نه بابا کی موافق دوران تحصیل متوسطه راهنمایی آدم عقل شعور و منطق درست نداشته تا الان به تکامل رسیده و باید این سانس رو روی حال تسبیت کنند

msshamraz
14-06-2010, 08:21
با حذف سهمیه موافق تر هستم !

azimzade
14-06-2010, 08:48
بنظرم کنکور یه سری مزایا داره یه سری معایب نسبت به نهایی.مثلا کنکور قابل جبرانه ولی نهایی دیگه هرچی بشی اگه قبول بشی نمیتونی 2باره امتحان بدی
عیبشم اینه که اگه روز کنکور بلایی سرت بیاد دیگه باید یه سال دیگه منتظر بمونیو شایدم ببرنت سربازی تا برگردی همه چی یادت رفته
در نتیجه هردو مشکل دارن و کلا سیستم باید عوض شه

realty
24-07-2010, 20:04
الف) برخورداری دانش‌آموزان از کیفیت آموزشی نامتوازن موضوعی است که به توسعه‌نیافتگی اقتصادی و فقر نسبی برمی‌گردد.
ب) نباید اشباع شدن بازار کار از نظر مدارک تحصیلی را معیاری برای محدود کردن تحصیلات علمی دانست. امروزه تولید براساس کارآفرینی و نیازسنجی انجام می‌شود نه با مدرک تحصیلی!
ج) طرح سؤالات آزمون ورود به دانشگاه از یک سری منابع مشخص روش خوبی نیست.
بنابراین پیشنهاد می‌گردد:
1- کنکور حذف نشود.
2- بخشی از سؤالات آزمون به سبک آزمون GMAT و از منابع نامشخص طرح شود تا توانایی‌های علمی و ادراکی واقعی سنجیده شود.
3- دانشگاه‌های کشور به چند سطح تقسیم شوند و هر فرد در یکی از این سطوح آزمون دهد. در این صورت کسی که می‌داند توانایی علمی پایینی دارد، شانس خود را با شرکت در یک آزمون سطح بالا از دست نمی‌دهد.
متشکرم!

humankhan
24-07-2010, 20:59
100% موافقم

bahador2009
24-07-2010, 21:19
من که با حذف کنکور مخالفم
اگه کنکور حذف بشه همه چی میشه پارتی بازی هر کارم که بکنن نمیشه درستش کرد. بهترین راه برای رفتن به دانشگاه کنکوره.
بدابه حال کسایی که 5 سال دیگه درسشون تموم میشه!

alidata2010
24-07-2010, 21:22
اگه حذف بشه که باید 200 تا دانشگاه دیگه هم بسازن تا بتونن این همه ادمو جا بدن

bahador2009
24-07-2010, 21:25
اگه حذف بشه که باید 200 تا دانشگاه دیگه هم بسازن تا بتونن این همه ادمو جا بدن
قرار نیست وقتی حذف شه همه برن دانشگاه که ، بلکه بر اساس معدل سالهای قبل (که نهایی میشه همشون) ونمره ها میرن دانشگاه.

hoha881
24-07-2010, 21:56
قرار نیست وقتی حذف شه همه برن دانشگاه که ، بلکه بر اساس معدل سالهای قبل (که نهایی میشه همشون) ونمره ها میرن دانشگاه.
این که دیگه از اون بدتر.
تمام 4 سال توی استرسند و اخرش هم برای پارتی بازی دستشون بازتره(همین الانم با وجود سهمیه ها هست)
به نظرم باید سهمیه مناطق رو هم بردارن

pooyahacker
24-07-2010, 21:57
جنبه بد کنکور استرس زا بودنشه ، که همین باعث میشه بعضی از افراد نتونن از تواناییهاشون بهره ببرن ...
به نظر من با برگزاری چند کنکور در سال و مبنا قردادن مجموع نمرات به اضافه ی سوابق تحصیلی میشه تا حد زیادی این مشکل رو برطرف کرد ...

hoha881
24-07-2010, 21:59
میشه کم کرد ولی ایا اموزش و پرورش توانایی برگزاری صحیح و استاندارد و نظارت دقیق بر این ازمون ها و تصحیح کننده های یک دست داره؟

B U L U T
24-07-2010, 22:04
به نظر من با برگزاری چند کنکور در سال و مبنا قردادن مجموع نمرات به اضافه ی سوابق تحصیلی میشه تا حد زیادی این مشکل رو برطرف کرد ...
موافقم
+ این که باید دروس مورد نظر ازمون رو برای هر مرحله ابتدا اعلام کنن!

bahador2009
24-07-2010, 22:06
اگه میشد هر دانشگاه برای خودش آزمون ورودی بزاره هم بد نمیشد.
ولی اگه همه جنبه هارو درنظر بگیریم بازم درهر صورت هرکدوم از راهها مشکلات خاص خودشون رو دارنو من میگم بهتره کنکور که سابقه 40 ساله در ایران داره راه خودش رو ادامه بده چون امتحان راههای دیگه ای که توش هیچ تجربه ای نیست حتی اگه به خوبی هم برنامه ریزی بشه جر زیان هیچ فایده ای نداره.

moonfairy
25-07-2010, 10:13
inkar az nazar aghlani emkan pazir nist
chon zarfiate daneshgah ha mahdude
majburan emtehanate nahaio kheili sakht konan va az tarafe dge baraye daneshgah haye khub emtehane vurudi bezaran alabate ba dashtane sharte moadel ke in mishe dobare kari va sarfe energy va vaghte bishtar
taze age bekhan sahmieharam tasir bedan ke dge bachehaye adi badbakht mishannnnnnnnnnnnnn
:41:

swamp
25-07-2010, 23:28
اصلا برای چی میخواین کنکور حذف بشه؟
بی عدالتی در اون هست؟افرادی واقعا به اون حقی که دارند نمیرسند؟استرس زا هست؟.............آیا با برداشتن کنکور همه ی این عوامل حذف میشه؟جواب من که نه هست و مطمئینم دغدغه های دیگه هم به اینا اضافه میشه
کنکور باید باشه ولی باید با روش منطقی باشه
وحی نشده که تایم ادبیات اگه 12 تا قرابت داشت همون تایمی باشه که 7-8 قرابت داره یا اگه در مورد مسائل شمارشی تکواج و واج اگر تعداد سوالات زیاد بود باز هم تغییری در تایم کنکور ندهیم این مسئله وقت در سایر دروس هم هست ریدینگ دو تا میشه تایم تغییری نمیکنه مسائل شیمی 6 تا اضافه میشه تایم تغییری نمیکنه سوالا سطحش به طرز عجیبی بالاتر میره بازهم تغییری ایجاد نمیشه...!!!
یا چرا بچه های ریاضی باید برای ورود به دانشگاه جوابگوی درس عربی باشند درسی که اصلا نیازی هم بهش پیدا نخواهند کرد اگر زبان دین اسلامه که تو اون دوسال خوانده شد دلیلی وجود نداره که یکی از سنجشها برای ورود به دانشگاه باشه
چیزهای که دغدغه داوطلب هست زیادی کتبه..دروس عمومی اگر فقط از سال آخر بیاد به عظمت کنکور لطمه ای وارد نمیشه و خیلی از استرسها بر طرف میشه از طرفی هم اگر بدونه داوطلب هر چقدر هم سوالا سخت باشه بازهم وقت به تناسب اون چیده میشه بازهم استرس کمتر خواهد شد و داوطلب ایمان میاره که اگر تلاش کند به نتیجه خواهد رسید
ولی متاسفانه در مملکت بی در و پیکری هستیم که در همه ی مسائل به جای حل آن مسئله ها صورت سوال رو پاک میکنند و به خود میبالند که سدی به نام کنکور را برداشتند البته خیلی هم به نفعشان هست چه از این طریق ایمان دارند که بچه های خودشان در بهترین دانشگاها صندلیشان رزرو شده است!

B U L U T
28-07-2010, 14:50
هم به نفعشان هست چه از این طریق ایمان دارند که بچه های خودشان در بهترین دانشگاها صندلیشان رزرو شده است!

دیگه اون موقع بهترینی معنا نخواهد داشت عین مدارس و ... که الان معنی ندارند

kiuq
28-07-2010, 18:33
کنکور حذف نمیشه.. کارشون نیست حذفش کنن..
حذف کنکور مثله پایین آوردن قیمت ماشینه براشون ..تونستن قیمت ماشنا رو پایین بیارن.؟؟:2:

Alireza_SA
28-07-2010, 19:51
100% مخالفم....
بچه ها دلایل خوبی آوردن....

بله من هم همینو میگم