PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک بین انتخاب آمنیا و اکسپریا

sepand_salehi
31-12-2008, 15:10
با سلام
من مدتیه که بین خرید دو گوشی اکسپریا و امنیا گیر کردم.
تمامی جوانب رو هم برای این دو گوشی سنجیدم. هم کیبورد برام مهم بود و هم دوربین و صدا.

اما هدف من از این تاپیک این نیست که نظرات اعضا رو در مورد این دو گوشی بخوام. چون جواب این سوال رو مدت ها پیش در تاپیک های مختلف دیده بودم. کلا چند تا سوال دارم که موضوعش هم مقایسه موارد متشابه این دو گوشی هست.

اول از همه مدتیه که قدرت سی پی یو های این دو گوشی و برتری کدام یک ذهن من رو مشغول کرده. CPU امنیا قدرت پردازش 647 مگاهرتز ، ولی سی پی یو اکسپریا دو هسته ای با قدرت 528 مگاهرتز است.
در تاپیک اکسپریا مهران جان لطف کردند و به من گفتند که با bemchmark هایی که از سی پی یو های این دو گوشی گرفته شده ، قدرت سی پی یو اکسپریا بیشتر بوده. اما این نتیجه ی یک سایت بوده. می خواهد بدانم که آیا سایت های دیگری هم در مقایسه ی سی پی یو های این دو گوشی بنچمارکی گرفته اند یا نه.

دوم کیفیت LCD و پخش تصاویر. LCD اکسپریا با توجه به عکس هایی که ازش دیدم ، بسیار از ان 90 و آیفون بهتر بود. اما می خواهم مقایسه ی کیفیت LCD اکسپریا و امنیا رو در یک عکس ببینم. چون ظاهرا امنیا از 256 هزار رنگ ولی اکسپریا از 65 هزار رنگ پشتیبانی می کند. متاسفانه عکسی رو در این طمینه پیدا نکردم. اگر موجود بود تو همین تاپیک قرار دهید.

سوم کیفیت صدای این دو گوشی در مقایسه با هم چگونه است؟ تعریف صدای خوب امنیا رو خیلی شنیدم. چون شنیدم که حتی از N95 هم بهتره. والی از اکسپریا چیزی نشنیدم.

ممنون می شم که تا اینجا به این سه سوال یا هر چند تایش رو که بلد بودین جوتب بدین.

starn
31-12-2008, 17:26
دوست عزیز سوالتو توی قسمت مشاوره می پرسیدی خیلی زود تر به جواب می رسیدی(اینجا جاش نیست)
--------------
به نظر من x1 ی چیز دیگست

sepand_salehi
31-12-2008, 19:15
دوست عزیز سوالتو توی قسمت مشاوره می پرسیدی خیلی زود تر به جواب می رسیدی(اینجا جاش نیست)
--------------
به نظر من x1 ی چیز دیگست

درسته. اتفاقا می خواستم که تو همون مشاوره برای خرید گوشی باز کنم ولی نمی دونم که چی شد و سر اشتباه خودم تاپیک تو این مبحث باز شد.
از مدیران خواهش می کنم که این تاپیک رو به مبحث مربوطه انتقال دهند.

Mah12
31-12-2008, 20:17
از 256 هزار رنگ امنیا فقط 65 هزارتاش موثره. چون ویندوز 65 هزار رنگ رو ساپورت میکنه نه بیشتر. حتی در قسمت مشخصات سایت GSMArena هم همین رو نوشته. ممنون

hamidrezaaa
31-12-2008, 21:28
به نظر من i900

ali...
31-12-2008, 21:32
منم میگم Omnia

farhooode
31-12-2008, 22:14
i900 خیلی بهتره
من کلیپ های مولتی مدیا این گوشی رو نگاه کردم خیلی عالی بود کیفیت صدای امنیا در اسپیکر عالی و بلند هست

sepand_salehi
31-12-2008, 22:17
ممنون. در مقایسه lcd این دو گوشی عکسی گیر نیومد؟

corey
31-12-2008, 22:31
با سلام
من مدتیه که بین خرید دو گوشی اکسپریا و امنیا گیر کردم.
تمامی جوانب رو هم برای این دو گوشی سنجیدم. هم کیبورد برام مهم بود و هم دوربین و صدا.

اما هدف من از این تاپیک این نیست که نظرات اعضا رو در مورد این دو گوشی بخوام. چون جواب این سوال رو مدت ها پیش در تاپیک های مختلف دیده بودم. کلا چند تا سوال دارم که موضوعش هم مقایسه موارد متشابه این دو گوشی هست.

اول از همه مدتیه که قدرت سی پی یو های این دو گوشی و برتری کدام یک ذهن من رو مشغول کرده. CPU امنیا قدرت پردازش 647 مگاهرتز ، ولی سی پی یو اکسپریا دو هسته ای با قدرت 528 مگاهرتز است.
در تاپیک اکسپریا مهران جان لطف کردند و به من گفتند که با bemchmark هایی که از سی پی یو های این دو گوشی گرفته شده ، قدرت سی پی یو اکسپریا بیشتر بوده. اما این نتیجه ی یک سایت بوده. می خواهد بدانم که آیا سایت های دیگری هم در مقایسه ی سی پی یو های این دو گوشی بنچمارکی گرفته اند یا نه.

دوم کیفیت LCD و پخش تصاویر. LCD اکسپریا با توجه به عکس هایی که ازش دیدم ، بسیار از ان 90 و آیفون بهتر بود. اما می خواهم مقایسه ی کیفیت LCD اکسپریا و امنیا رو در یک عکس ببینم. چون ظاهرا امنیا از 256 هزار رنگ ولی اکسپریا از 65 هزار رنگ پشتیبانی می کند. متاسفانه عکسی رو در این طمینه پیدا نکردم. اگر موجود بود تو همین تاپیک قرار دهید.

سوم کیفیت صدای این دو گوشی در مقایسه با هم چگونه است؟ تعریف صدای خوب امنیا رو خیلی شنیدم. چون شنیدم که حتی از N95 هم بهتره. والی از اکسپریا چیزی نشنیدم.

ممنون می شم که تا اینجا به این سه سوال یا هر چند تایش رو که بلد بودین جوتب بدین.

این طور که مشخصه سرعت 2تا گوشی عالی هستش و جفتشون تواین زمینه عالین

ال سی که مشخصه اکسپریا بهتره و رزلشن اکسپریا 4برابر امنیا هست و این 16 ملیون و 65 هزار رنگ همش کشکه مثلا همین اکسپریا با 5 هزار رنگ کیفیت میشه با آیفون 16 ملیون رنگ مقایسه کرد

اکسپریا نمیدونم ولی این جور که تو ریویوها نوشتن صداش عالیه
امنیا هم صداش عالی مخصوصا تو هندزفری که میتونم بگم با i-pod میتونه رقابت کنه

کلا نقاط قوت اکسپریا داشتن کیبورد هست که خیلی مهمه داشتن رم بالاتر و باطری قوی تر و و فیلم برداری بهتر و ...
امنیا هم دوربین بهتر داشتن 16 گیگ حافظه و گارانتی بهتر و از همه مهم تر قیمت مناسب

در کل اگه پولش مهم نیست اکسپریا و در غیر این صورت امنیا

hamidrezaaa
31-12-2008, 22:39
باطری قوی ترباطری امینا مگه ضعیفه!!!

و فیلم برداری بهتر و ...
فیلم برداری سونی اریسکون که همیشه افتضاح بوده چه جوری این خوبه
و یه قابلیت دیگه امینا اتوریت داره ولی اکسپریا نداره

bushveg
31-12-2008, 22:56
باطری امنیا در اگه sensor motion روشن باشه برای استفاده زیاد 24 ساعت میره ولی اگه s/m خاموش باشه تا 3 روز هم میره

hamed1297
31-12-2008, 23:02
فیلم برداری x1 فقط vga هست.ولی ظاهرا تعریفی نداره.
در مورد باتری x1 بهتره.
کیفیت صدای x1 هم بنا بر گفته سایت gsmarena بهتری کیفیت صدایی که تا حالا شنیدن رو داره.

corey
31-12-2008, 23:34
باطری امینا مگه ضعیفه!!!

فیلم برداری سونی اریسکون که همیشه افتضاح بوده چه جوری این خوبه
و یه قابلیت دیگه امینا اتوریت داره ولی اکسپریا نداره

باطری امنیا بد نیست ولی خیلی خوبم نیست و متوسطه و بدترین ایرادش اینه که بعد از چند روز زود زود خالی میشه و باید فریمور گوشی عوض کنی این مشکل چند تا از بچه ها داشتن

x1 استثناست و فیلم برداریش خوبه ولی پخش صداش خوب نیست
رتیت اکسپریا آنالگ هستش ولی رتیت امنیا انقدر سرعت و دقتش بالاست که مجبور میشی خاموشش کنی

s-a-l-i-m
31-12-2008, 23:38
بنظر من برو سراغ hd چون واست اونطور که معلومه کیبور مهم نیست........چون اگه مهم بود دیگه با i900 مقایسه نمی کردی

hamidrezaaa
31-12-2008, 23:44
ممنون. در مقایسه lcd این دو گوشی عکسی گیر نیومد؟
والا من که گیر نیوردم ولی عکس lcd های این گوشی ها رو چسبودنم به هم شاید بشه یه مقایسه ی کرد :31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidrezaaa
31-12-2008, 23:47
رتیت اکسپریا آنالگ هستش ولی رتیت امنیا انقدر سرعت و دقتش بالاست که مجبور میشی خاموشش کنی
خوب میتونی حساسیتش رو کم کنی

sepand_salehi
01-01-2009, 01:23
ممنون از دوستان. راستش داشتن کیبورد برای من مهم بود. ولی خب سی پی یو بالا و دوربین بالا ، صدای عالی و حافظه ی داخلی بالامواردی اند که نمی شود آن ها را فدای کیبورد کرد.
حلال مهم ترین سوال رو داشتم.
سرعت این دو گوشی با توجه به بنچمارک هایی که از این دو گوشی گرفته شده چقدره؟ امنیا یه سی پی یو 648 ولی اکسپریا یک 528 مگا هرتزی ولی عوضش دو هسته ای با یه مارک دیگه داره. امنیا فقط 128 مگ رم ولی اکسپریا 256 مگ به علاوه 128 مگ برای گرافیک داره.
حالا تو مقایسه سرعت این دو گوشی کدامشون سر تر هستند؟

s-a-l-i-m
01-01-2009, 10:20
برا دیدن عکس هایه این دو گوشی برید تو gsmarena ریویو گوشی touch hd رو بگیرید و فکر کنم صفحه 2 چند تا عکس از این دو گوشی باشه

sepand_salehi
03-01-2009, 00:25
ممنون از دوستان. راستش داشتن کیبورد برای من مهم بود. ولی خب سی پی یو بالا و دوربین بالا ، صدای عالی و حافظه ی داخلی بالامواردی اند که نمی شود آن ها را فدای کیبورد کرد.
حلال مهم ترین سوال رو داشتم.
سرعت این دو گوشی با توجه به بنچمارک هایی که از این دو گوشی گرفته شده چقدره؟ امنیا یه سی پی یو 648 ولی اکسپریا یک 528 مگا هرتزی ولی عوضش دو هسته ای با یه مارک دیگه داره. امنیا فقط 128 مگ رم ولی اکسپریا 256 مگ به علاوه 128 مگ برای گرافیک داره.
حالا تو مقایسه سرعت این دو گوشی کدامشون سر تر هستند؟

هنوز تستی در این موضوع از این دو گوشی گرفته نشده؟

simorgh14
13-01-2009, 22:58

ali_MacBook_Apple
14-01-2009, 21:03
ببین دوست من به این آمار و ارقام سایتها نمی شه اعتماد کرد ، مثلاً همین سی پی یو ، توی این نوشته مال دیاموند قوی تر از امنیاست ، در حالی من امنیا و دیاموند رو مقایسه کردم ، به شکل واضحی امنیا قویتر بود ، حتی خود صاحب دیاموند هم اذعان کرد به این موضوع.
درضمن حتی فکرش هم نکن که صفحه یکی از این گوشیها رو بتونی با آیفون مقایسه کنی.
درضمن تا جایی که من می دونم سی پی یو 624 امنیا ترکیبی از 2 سی پی یو 312 مارول هست که دو هسته ایه.
اما رم X1 بالاتره.
بر تریهای امنیا به X1:
امکاناتی مثل Motion sensor , 16GB Storage , TV Out , 5MP Camera , 3.2"(3" in X1)LCD ,
اینا امکاناتین که امنیا داره و X1 نداره.
برتریهای X1 :
keyboard , 1500 mAh Battery(omnia 1440 mAh) , 512MB RAM ,
بحث فیلم گرفتن هم ، نمی دونم دوستان طبق چه منبعی گفتن مال X1 بهتره ، آخه قدرت فیلم برداری X1 برابر 15 فریم در ثانیست ، اما مال امنیا 30 فریم در ثانیه.
صدا هم امنیا از سیستم Samsung Digital Auodio استفاده می کنه و به نظر من صدای قابل قبولی داره ، اما مال X1 رو نمی دونم ، تاحالا صداش رو تست نکردم.
دیگه انتخاب کردن هر کدوم از این دو گوشی به سلیقه شخصی آدم بستگی داره.

VBYOFSKI
15-01-2009, 00:51
بحث فیلم گرفتن هم ، نمی دونم دوستان طبق چه منبعی گفتن مال x1 بهتره ، آخه قدرت فیلم برداری x1 برابر 15 فریم در ثانیست ، اما مال امنیا 30 فریم در ثانیه.

سوال خودتونو از خودتون میپرسم. شما طبق چه منبعی گفتید که مال x1 برابر 15 فریم در ثانیست.
طبق مشخصاتی که در سایتها زده شده فیلمبرداری x1 برابر 30 فریم درثانیه هست.
در ضمن تو برتریها رزولیشن رو حساب نکردین.

Optimus Prime
15-01-2009, 02:22
X1 در رزلوشن VGA با 30 فریم ریت فیلمبرداری می کنه. مشکلش اینه که با فرمت 3gp ذخیره می کنه نه MP4 . که همین باعث پایین اومدن کیفیت مخصوصا صدا در ظبط میشه.

sepand_salehi
15-01-2009, 13:23
از همه دوستان که تو این مدت منو راهنمایی کردند متشکرم. بالاخره دیشب رفتم و یک امنیا خریدم.
با تشکر از همه ای

VBYOFSKI
15-01-2009, 13:51
از همه دوستان که تو این مدت منو راهنمایی کردند متشکرم. بالاخره دیشب رفتم و یک امنیا خریدم.
با تشکر از همه ای
مبارکت باشه دوست عزیز.

ببین دوست من به این آمار و ارقام سایتها نمی شه اعتماد کرد ، مثلاً همین سی پی یو ، توی این نوشته مال دیاموند قوی تر از امنیاست ، در حالی من امنیا و دیاموند رو مقایسه کردم ، به شکل واضحی امنیا قویتر بود ، حتی خود صاحب دیاموند هم اذعان کرد به این
موضوع.جواب: (البته من کاری به دیاموند ندارم فقط منظورم اون بنچ مارک بود)

سرعت x1 بسیار بالاتر از امنیا است...

در فاروم مایکروسافت، یکنفر تستهای حرفه ای گرفته بود که ایکس 1 خیلی بهتر از همه گوشیها عمل کرده بود. امتیازها بدین ترتیب بود...

- سونی اریکسون x1: با امتیاز 976 از 1000
- دستگاه htc touch hd: با امتیاز 961 از 1000
- دستگاه htc touch pro: با امتیاز 853.5 از 1000
- دستگاه samsung omnia: با امتیاز 728 از 1000
- دستگاه htc tytn ii: با امتیاز 682 از 1000

دستگاههای بالا مورد آزمایش قرار گرفتند و باز هم در حال آزمایشات روی دستگاههای دیگر هستند.من اینارو تو موبایلستان خوندم.

NimoOol.HD2
15-01-2009, 14:39
مبارکت باشه
حالا که خریدی توی همین چند ساعت ؛ از گوشیه خوشت اومده یا نه ؟
من که میخوام x1 بگیرم

ali_MacBook_Apple
15-01-2009, 19:01
سوال خودتونو از خودتون میپرسم. شما طبق چه منبعی گفتید که مال x1 برابر 15 فریم در ثانیست.
طبق مشخصاتی که در سایتها زده شده فیلمبرداری x1 برابر 30 فریم درثانیه هست.
در ضمن تو برتریها رزولیشن رو حساب نکردین.

من رو حساب حرف یکی از اعضای کلوپ x1 این حرف رو زدم.
امیدوارم اینم قبول داشته باشی که حتی اگه x1 هم 30 فریم در ثانیه فیلم بگیره اما کیفیت 3gp پایینتر از mp34 هست ؟
آخه به گفته دوستمون x1 با کیفیت 3gp می گیره و امنیا mp4
آره قبول دارم که رزولوشن تصویر x1 بالاتره(اما نه کیفیت) ، اینرو از قلم انداختم ، اما اپتیکال موس امنیا هم که خیلی کار رو باهاش ساده می کنه از قلم انداختم.:46:

VBYOFSKI
15-01-2009, 20:23
من رو حساب حرف یکی از اعضای کلوپ x1 این حرف رو زدم.
امیدوارم اینم قبول داشته باشی که حتی اگه x1 هم 30 فریم در ثانیه فیلم بگیره اما کیفیت 3gp پایینتر از mp4 هست ؟
آخه به گفته دوستمون x1 با کیفیت 3gp می گیره و امنیا mp4

آره اینو قبول دارم. ولی اینو نمیدونستم که امنیا 30 فریم در ثانیه فیلم میگیره. چون طبق گفته های مهران خان تو تاپیک X1, Cpu تنها Cpu کوالکامی هست که قدرت پردازش 30 فریم در ثانیه رو داره (یه PDF هم گذاشته بود)

آره قبول دارم که رزولوشن تصویر x1 بالاتره(اما نه کیفیت) ، اینرو از قلم انداختم ، اما اپتیکال موس امنیا هم که خیلی کار رو باهاش ساده می کنه از قلم انداختم.منظورتونو از کیفیت دقیق متوجه نمیشم.
اگه اشتباه نکنم X1 هم اپتیکال موس داره.

sepand_salehi
15-01-2009, 21:14
مبارکت باشه
حالا که خریدی توی همین چند ساعت ؛ از گوشیه خوشت اومده یا نه ؟
من که میخوام x1 بگیرم

آره خوب کار می کنه. فعلا تنها مشکلم صدای کم هندزفری است که خب این ربطی به گوشی نداره. چون صدای پخش اسپیکر گوشی که خیلی خوبه.
برای شما هم پیشاپیش اکپریا مبارک باشه

ali_MacBook_Apple
15-01-2009, 22:51
آره اینو قبول دارم. ولی اینو نمیدونستم که امنیا 30 فریم در ثانیه فیلم میگیره. چون طبق گفته های مهران خان تو تاپیک x1, cpu تنها cpu کوالکامی هست که قدرت پردازش 30 فریم در ثانیه رو داره (یه pdf هم گذاشته بود)
منظورتونو از کیفیت دقیق متوجه نمیشم.
اگه اشتباه نکنم x1 هم اپتیکال موس داره.

امنیا 30 فریم در ثانیه فیلم میگیره.
منظورم از کیفیت همون کیفیت پخش تعداد رنگهاست ، منم منظورمم این نیست که مال امنیا قویتره ، منظورم اینه که هر دو برابرن.
چون x1 65000 رنگ می تونه نمایش بده ، اما امنیا 265000 رنگ ، اما خب بخاطر ویندوز موبایل بودن بیشتر از 65000 رنگ نمایش داده نمی شه ، بنا بر این هر دو در کیفیت برابرن.
شاید بعد از معرفی ویندوز موبایل 7 قابلیت نمایش 265000 رنگ هم فراهم بشه ، که اون موقع امنیا می تونه از 265000 رنگش استفاده کنه.
مطمئنی x1 اپتیکال موس داره ؟
آخه من فکر می کردم x1 یه کلید 4 جهته لمسی داره ، که فکر نکنم بشه باهاش موس رو کنترل کرد ، اما امنیا یه پد لمسی داره که به راحتی می شه باهاش موس رو کنترل کرد.
اگر x1 موس داشته باشه من خبر نداشتم ، تو سایتی هم ندیده بودم بهش اشاره کنن.

VBYOFSKI
16-01-2009, 00:30
آخه من فکر می کردم x1 یه کلید 4 جهته لمسی داره
ببخشید من اشتباه کردم همینی که شما میگید بود. حرهاتونم در مورد کیفیت lcd کاملا قبول دارم.:31:

saeid000
16-01-2009, 11:07
عزیزم امنیا

Mah12
16-01-2009, 19:09
امنیا 30 فریم در ثانیه فیلم میگیره.
منظورم از کیفیت همون کیفیت پخش تعداد رنگهاست ، منم منظورمم این نیست که مال امنیا قویتره ، منظورم اینه که هر دو برابرن.
چون x1 65000 رنگ می تونه نمایش بده ، اما امنیا 265000 رنگ ، اما خب بخاطر ویندوز موبایل بودن بیشتر از 65000 رنگ نمایش داده نمی شه ، بنا بر این هر دو در کیفیت برابرن.
شاید بعد از معرفی ویندوز موبایل 7 قابلیت نمایش 265000 رنگ هم فراهم بشه ، که اون موقع امنیا می تونه از 265000 رنگش استفاده کنه.
مطمئنی x1 اپتیکال موس داره ؟
آخه من فکر می کردم x1 یه کلید 4 جهته لمسی داره ، که فکر نکنم بشه باهاش موس رو کنترل کرد ، اما امنیا یه پد لمسی داره که به راحتی می شه باهاش موس رو کنترل کرد.
اگر x1 موس داشته باشه من خبر نداشتم ، تو سایتی هم ندیده بودم بهش اشاره کنن.

سلام
کیفیت یعنی چی؟ وقتی یک lcd بتونه جزییات بیشتری نشون بده میگن کیفیت بیشتره ، در ضمن ویندوز نه اینکه نمیتونه بیشتر 65000 رنگ ساپورت کنه مایکروسافت نخواسته بذاره، چون مایکروسافت اعتقاد داره عمر باتری مهمتر از تعداد رنگه، تازه یه قول GSMArena با چشم غیر مسلح امکان تشخیص 65000 از 16 میلیون رنگ وجود نداره، پس الکی از باتری هدر میده ، تازه همه کسایی که اکسپریا رو دیدن قبول دارن خیلی با کیفیته، مثل touch HD و فقط به خاطر رزولوشن lcd شونه که 4 برابر i900 هست، WVGA در برابر WQVGA
در ضمن i900 فقط 15 فریم در VGA میگیره البته در QVGA سی فریم هم میگیره اما نه در VGA
در ضمن Xperia موس اپتیکال داره ، اینو تو کلوب اکسپریا هم نوشته آقا مهران نوشتن بگردید پیدا میکنید.
در ضمن اگر ویندوز 7 بیاد کی گفته 256000 رنگ ساپورت میکنه؟ با شاید که دلیل نمیارن، تازه اگر هم بیاره i900 نمیتونه 7 رو ساپورت کنه ، به خاطر رام پایینش نسبت به پرو و hd و اکسپریا ، i900 با همین 6.1 خیلی مشکل داشت البته انگار درست شده ، اما وقتی با 6.1 اینطوریه با 7 واویلاست.
ممنون

m9780d
16-01-2009, 19:54
سلام
کیفیت یعنی چی؟ وقتی یک lcd بتونه جزییات بیشتری نشون بده میگن کیفیت بیشتره ، در ضمن ویندوز نه اینکه نمیتونه بیشتر 65000 رنگ ساپورت کنه مایکروسافت نخواسته بذاره، چون مایکروسافت اعتقاد داره عمر باتری مهمتر از تعداد رنگه، تازه یه قول gsmarena با چشم غیر مسلح امکان تشخیص 65000 از 16 میلیون رنگ وجود نداره، پس الکی از باتری هدر میده ، تازه همه کسایی که اکسپریا رو دیدن قبول دارن خیلی با کیفیته، مثل touch hd و فقط به خاطر رزولوشن lcd شونه که 4 برابر i900 هست، wvga در برابر wqvga
در ضمن i900 فقط 15 فریم در vga میگیره البته در qvga سی فریم هم میگیره اما نه در vga
در ضمن xperia موس اپتیکال داره ، اینو تو کلوب اکسپریا هم نوشته آقا مهران نوشتن بگردید پیدا میکنید.
در ضمن اگر ویندوز 7 بیاد کی گفته 256000 رنگ ساپورت میکنه؟ با شاید که دلیل نمیارن، تازه اگر هم بیاره i900 نمیتونه 7 رو ساپورت کنه ، به خاطر رام پایینش نسبت به پرو و hd و اکسپریا ، i900 با همین 6.1 خیلی مشکل داشت البته انگار درست شده ، اما وقتی با 6.1 اینطوریه با 7 واویلاست.
ممنون

من اگه بخوام انتخاب کنم اومنیا رو برمیدارم به هزار و یک دلیل که خیلی از بچه ها بهش اشاره کردند که ضخامت کم و تاچ وایزش رو اشاره نکردن ولی شما از آواتارت مشخصه که چقدر داری با اعتدال و منصفانه قضاوت میکنی میشه لطف کنی یکی از مشکلاتی که اومنیا تو 6.1 داره رو ذکر کنی !!!

Mah12
16-01-2009, 22:00
لازم نیست من بگم شما برو کلوب i900 میبینی چه اشکالاتی داره ، تازه آواتار هم نشان دهنده هیچی نیست بیخودی جناح نگیر برو چندتا از رویو های xperia و i900 رو بخون بعد بیا بگو من منصفانه حرف میزنم یا نه.
مثلا همونکه وقتی چندتا برنامه باز بود میرفتی تو دوربین گوشی رم کم میورد، رزولوشنش هم که دیگه حرف نداره ، فارسی سازش هم که درست حسابی نیست
اشکالات
1. قلمش جا نداره
2. تو آفتاب اصلآ نمیشه باش کار کرد
3.رمش کمه
4.رزولوشن غیر استاندارد
5.رمش هم که نمیشه بدون در آوردن باتری درآورد
6.باتریش هم به گفته اونایی که دارن زود خالی میشه
بازم بگم؟
من اصلآ کار ندارم که اکسپریا بهتره یا i900من در پاسخ به حرفهای جانبدارانه دوستمون که میگفت اکسپریا اینو داره اونو نداره جواب دادم. در ضمن من نه xperia دارم نه i900 من n95 دارم اما این دلیل نمیشه تا آدم یه گوشی رو خرید بقیه رو نفی کنه.
ممنون

hamidrezaaa
16-01-2009, 22:26
1. قلمش جا نداره
این ایراد نیست چون سامسونگ رو کار با دست رو گوشی تاکید داره به خاطر همین هم جای قلم نذاشته

2. تو آفتاب اصلآ نمیشه باش کار کرد
شما مگه تا حالا این گوشی رو داشتی یا باهاش کار کردی که میگی اصلا نیمشه باهاش کار کرد اتفاقا خیلی خوب همن میشه باهاش کار کرد

4.رزولوشن غیر استاندارد
غیر متعارف نه غیر استاندارد

5.رمش هم که نمیشه بدون در آوردن باتری درآورد
یه حرفی رو میزنی حداقل یه خورده تحیقیق کن اولا رم نیست اسمش ممموری دوما نیازی به در اوردن باطری نداره چون روی باطریه

6.باتریش هم به گفته اونایی که دارن زود خالی میشه
اون به خاطر استفاده ار رام های قدیمیه رام های جیدید تا 3 روز نگه میداره

hamed1297
17-01-2009, 00:14
بابا این که بحث نداره.
به کلوپ این 2 گوشی سر بزنید و خودتون تصمیم بگیرید.

ali_MacBook_Apple
17-01-2009, 03:49
سلام
کیفیت یعنی چی؟ وقتی یک lcd بتونه جزییات بیشتری نشون بده میگن کیفیت بیشتره ، در ضمن ویندوز نه اینکه نمیتونه بیشتر 65000 رنگ ساپورت کنه مایکروسافت نخواسته بذاره، چون مایکروسافت اعتقاد داره عمر باتری مهمتر از تعداد رنگه، تازه یه قول GSMArena با چشم غیر مسلح امکان تشخیص 65000 از 16 میلیون رنگ وجود نداره، پس الکی از باتری هدر میده ، تازه همه کسایی که اکسپریا رو دیدن قبول دارن خیلی با کیفیته، مثل touch HD و فقط به خاطر رزولوشن lcd شونه که 4 برابر i900 هست، WVGA در برابر WQVGA
در ضمن i900 فقط 15 فریم در VGA میگیره البته در QVGA سی فریم هم میگیره اما نه در VGA
در ضمن Xperia موس اپتیکال داره ، اینو تو کلوب اکسپریا هم نوشته آقا مهران نوشتن بگردید پیدا میکنید.
ممنون

اولاً یکی از من پرسید که منظورت از کیفیت چیه ، منم جواب دادم منظورم نمایش تعداد رنگها بود ، حالا شما منظورت از پرسیدن دوباره این سوال چیه ، من نمی دونم ، اصلاً بحث من راجع به کیفیت رنگ بود نمی فهمم چرا هی شما میگید رزولوشن ، اصلاً بحث من چیز دیگست. من خودم کاملاً از رزولوشن این گوشیا خبر دارم.
درضمن کسی راجع به اینکه امنیا با چه کیفیتی 30 فریم فیلم می گیره صحبت نکرد ، فقط مهم 30 فریم بود که می گیره.
ببخشید ، می شه به منم بگید که چجوری می شه با کلید 4 جهته اپتیکال موس رو کنترل کرد ؟ چند پست بالاتر یکی از طرفداران اکسپریا گفت که نمیشه ، من نمی دونم شما چرا می گی می شه .
اگه میشه از کار با موسش برامون فیلم بزارید ، چون خیلی برام جالبه که ببینم با کلید 4 جهته چجوری می شه موس رو کنترل کرد.
بنده در مورد ویندوز موبایل 7 کلمه شاید رو بکار بردم ، پس نمی فهمم چرا شما باز میای و روش بحث می کنی ، اما انگار شما با مایکروسافت سر و سری داری ، چون با اطمینان می گی امنیا ویندوز 7 رو ساپورت نمی کنه ، انگار شما می دونی ویندوز 7 چه سخت افزاری نیاز داره و مسئولین مایکروسافت بهتون گفتن که چه گوشیهایی رو قراره ساپورت کنه ، خب بگید ما هم بدونیم، تا جاییم که من می دونم امنیا هرگز با با ویندوز 6.1 مشکلی نداشته.
درضمن اینکه میگید توی آفتاب صفحه امنیا خوب دیده نمیشه ، مربوط به همه پاکت پیسیاست و اکسپریا هم از این قاعده مستثنا نیست ، کلاً من بجز آیفون گوشی رو ندیدم که توی آفتاب عملکرد خوبی داشته باشه.
ببینید دوستان فقط امکانات یک گوشی برای خوب بودن یک گوشی ملاک نیست ، یک گوشی باید قیمتش با امکاناتش متعادل باشه ، اکسپریا چیز خاصی از امنیا و دیاموند و پرو سرتر نداره ، اما از همه اونا گرونتره ، چرا یه بار از خودتون نمی پرسین چرا ؟
حالا گیریم امنیا بده ، پرو هم بده ؟
پرو نتنها هیچ چیزی از اکسپریا کمتر نداره ، بلکه کلی امکاناتش هم بالاتره ، مثلاً قلم هوشمند داره ، Motin Sensor داره ، کیبرد با کلیدای بیشتر داره. به نظر شما چرا باید اکسپریا از پرو گرونتر باشه ؟
می شه یه نکته اکسپریا رو بگید که از پرو سر تره ؟
پس اینجا باید گفت که یکی از نقاط ضعف بزرگ اکسپریا قیمتشه ، که اصلاً با امکاناتش متعادل نیست.

saeid000
17-01-2009, 13:16
دوستان به نظره من امنیا که من خودم همین الان از طریق یه سایت که اسمش رو نمیارم که میگن خلافه سایته گرفتم و پولو به حسابشون ریختم و گفتن که 2.3 روز آینه به دستم میرسه خدا کنه...

Mah12
17-01-2009, 15:22
همون lcd با رزو لوشن بیشتر و بزرگترش از پرو بهتره در ضمن قیمتش هم کمتره 700 در برابر 800 حالا چجوری گرونتره رو نمیدونم.
در ضمن 5 جهته هست نه 4 جهته میشه فشارش هم داد. در ضمن من کار ندارم کی طرفداره گوشیه کی مخالفش مهم اینه که می حرفش درسته ، من حرفام از سایت GSMArena بود پس از خودم نگفتم ایرادها رو هم از کساییکه داشتن شنیدم
در ضمن وزنش هم کمتره ، فیلمبرداریش بهتره ، X panel داره ، تاچ فلو هم میش روش گذاشت ،اپتیکال موس داره ( برو تو کلوب بگرد پیدا میکنی) بدنش هم خیلی محکمتره ، باتریش هم قویتره و خروجی 3.5 میلیمتری داره ، اینا واسه خیلیا مهمه اگه واسه شما مهم نیست نمیشه کاری کرد.

. قلمش جا نداره

این ایراد نیست چون سامسونگ رو کار با دست رو گوشی تاکید داره به خاطر همین هم جای قلم نذاشته
نقل قول:2. تو آفتاب اصلآ نمیشه باش کار کر

د
شما مگه تا حالا این گوشی رو داشتی یا باهاش کار کردی که میگی اصلا نیمشه باهاش کار کرد اتفاقا خیلی خوب همن میشه باهاش کار کرد
نقل قول:4.رزولوشن غیر استاندارد

غیر متعارف نه غیر استاندارد
نقل قول:5.رمش هم که نمیشه بدون در آوردن باتری درآورد

یه حرفی رو میزنی حداقل یه خورده تحیقیق کن اولا رم نیست اسمش ممموری دوما نیازی به در اوردن باطری نداره چون روی باطریه
نقل قول:6.باتریش هم به گفته اونایی که دارن زود خالی میشه

اون به خاطر استفاده ار رام های قدیمیه رام های جیدید تا 3 روز نگه میداره

شرمنده ها اما انگار شما تحقیق نکرده حرف زدی
1. این ایرادهارو من نگرفتم GSMArena گرفته هرچی باشه اونا یه گروهن و مسلمآ از 1 نفر نظرشون معتبر تره
2. رزولوشن غیر متعارفی که هیچ پاکت پیسی دیگه تاحالا استفاده نکرده ( حداقل معروف نداریم) iolite هم هنوز نیومده
واسه همین برنامه و بازی واسش کمتره
3.آفتاب داریم تا آفتاب ، اگه آفتابه دم صبحو میگی که تو اون p990 هم خوب نشون میده ، xperia و تاچ hd بهتر نشون میدن
4. میدونم رم نیست برادر ، چیزی که همه میگن ، مموری هم نیست مموری کارت micro sd هست ، جفت باتری اما باتری مزاحم در اوردنش میشه ، شایدم شما از GSMArena بهتر میدونید.
5. اگه میخواست با قلم کار نکنن میتونست قلم نذاره ، این ضعف طراحی مگه یه قلم چقدر جا میگرفت؟
در ضمن اگر شما نظرت از GSMArena بهتره یه سایت بزن ما هم استفاده کنیم. اینو جدی گفتم.
ممنون

ali_MacBook_Apple
17-01-2009, 18:27
همون lcd با رزو لوشن بیشتر و بزرگترش از پرو بهتره در ضمن قیمتش هم کمتره 700 در برابر 800 حالا چجوری گرونتره رو نمیدونم.
در ضمن 5 جهته هست نه 4 جهته میشه فشارش هم داد. در ضمن من کار ندارم کی طرفداره گوشیه کی مخالفش مهم اینه که می حرفش درسته ، من حرفام از سایت GSMArena بود پس از خودم نگفتم ایرادها رو هم از کساییکه داشتن شنیدم
در ضمن وزنش هم کمتره ، فیلمبرداریش بهتره ، X panel داره ، تاچ فلو هم میش روش گذاشت ،اپتیکال موس داره ( برو تو کلوب بگرد پیدا میکنی) بدنش هم خیلی محکمتره ، باتریش هم قویتره و خروجی 3.5 میلیمتری داره ، اینا واسه خیلیا مهمه اگه واسه شما مهم نیست نمیشه کاری کرد.

شرمنده ها اما انگار شما تحقیق نکرده حرف زدی
1. این ایرادهارو من نگرفتم GSMArena گرفته هرچی باشه اونا یه گروهن و مسلمآ از 1 نفر نظرشون معتبر تره
2. رزولوشن غیر متعارفی که هیچ پاکت پیسی دیگه تاحالا استفاده نکرده ( حداقل معروف نداریم) iolite هم هنوز نیومده
واسه همین برنامه و بازی واسش کمتره
3.آفتاب داریم تا آفتاب ، اگه آفتابه دم صبحو میگی که تو اون p990 هم خوب نشون میده ، xperia و تاچ hd بهتر نشون میدن
4. میدونم رم نیست برادر ، چیزی که همه میگن ، مموری هم نیست مموری کارت micro sd هست ، جفت باتری اما باتری مزاحم در اوردنش میشه ، شایدم شما از GSMArena بهتر میدونید.
5. اگه میخواست با قلم کار نکنن میتونست قلم نذاره ، این ضعف طراحی مگه یه قلم چقدر جا میگرفت؟
در ضمن اگر شما نظرت از GSMArena بهتره یه سایت بزن ما هم استفاده کنیم. اینو جدی گفتم.
ممنون
تا جایی من قیمت گرفتم ، زمانی که پرو 800 تومن بود ، این 950 بود. الان هم با گارانتی کامتل قیمتش 910 تمونه در حالی که پرو با گارانتی یاس 800 تومنه ، پس 110 تومن گرونتره(ریاضی که بلدی:46:)
دوستان هم اینجا جمع شدن که نظرات شخصیشون رو راجع به گوشیا بدن ، نه اینکه گفته های GSMarena رو اینجا تکرار کنن ، فکر کنم همه خودشون بلد باشن برن تو GSMarena و ریویوهارو بخونن.
چیزایی مثل: وزنش هم کمتره ، فیلمبرداریش بهتره ، X panel داره ، تاچ فلو هم میش روش گذاشت ،اپتیکال موس داره ( برو تو کلوب بگرد پیدا میکنی) بدنش هم خیلی محکمتره ، باتریش هم قویتره و خروجی 3.5 میلیمتری،که گفتی ، 0.2 اینچ صفحه و چند گرم وزن و چند چیز دیگه ، چیزای قابل تاکیدی نیست ، یه گوشی باید قویتر از این چیزا باشه که روی همچین چیزایی تاکید بشه. اگر وزن و اندازه گوشی اینقدر مهمه که امنیا خیلی سر از اکسپریاست ، چون هم سبکتره هم باریکتره . تازه Touch Wiz هم داره که روی اکسپریا نصب نمی شه ، قابلیت ساپورت مستقسم Divix هم داره ، پس چند تا برتری دیگم پیدا شد.
اینایی که گفتی هیچ کدوم جای Motin Sensor رو نمی گیره.
درضمن برو بگرد ، دلیل نمیشه ، لطف کن به من ثابت که این گوشی موس داره ، چون من توی هیچ ریویویی ندیدم ، از تو همون GSMarena که بلدی اثبات کن بهم ، یه فیلم بهم نشون بده که با موسش کار می کنن ، یا حد اقل بهم بگو چجوری با کلید 5 جهته(حال کردی:46:) می شه موس رو کنترل کرد ؟ حتماً می دونی که موس برای کار کردن نیاز به یه پد لمسی داره .
اینقدر هم روی رزولوشن تاکید می کنید که آدم می مونه چیکار می خواید با این رزولوشن بکنید ، فعلاً که بنده با این رزولوشن غیر متعارف تاحالا هیچ مشکلی نداشتم ، همه برنامه ها و بازیهارم فول اسکرین اجرا کردم ، پس اینقدر این مسئله رو بزرگ نکنید چون تاحالا هیچ مشکلی پیش نیاورده ، اما اینم نمی گید که بجاش با این صفحه می شه تمام فیلمهارو فول اسکرین تماشا کرد و بهترین و استانداردترین صفحه برای نمایش فیلمه. درضمن اگه توی همون GSMarena رو هم نگاه بندازید ، یکی از بزرگترین مشکلات اکسپریا رو نمایش بد صفحه توی نور آفتاب نوشته ، پس ایراد گرفتن شما از صفحه امنیا توی آفتاب یکم مغرضانه به نظر میاد.
تازه کیفیت پایین فیلم برداری هم یکی دیگه از مشکلاتش ذکر شده که شما با افتخار می گی بهتر از همه فیلم می گیره.
لطف کن وقتی می خوای مشکلات گوشیا رو بخونی ، مشکلات گوشی مورد علاقه خودتون هم بخون که بعداً همچین مشکلاتی پیش نیاد. یا شاید فقط اون حرفایی رو می گی که ازشون خوشت میاد:46:
اما کلاً اینا رو نگفتم که بگم چی بهتره چی بدتره ، چون آدم هرچی بگه باز آدم طبق سلیقه خودش انتخاب می کنه ، اینم بگم که بنده نه مخالف برند سونی اریکسون هستم نه موافق برند سامسونگ ، اما قبول دارم که سامسونگ توی زمینه پاکت پیسی از سونی اریکسون قویتره ، چون هم سابقش بیشتره ، هم گوشیاشو خودش میسازه نه اینکه سفارش بده اچ تی سی براش بسازه ، اما کلاً من به این خاطر امنیا رو انتخاب کردم که قیمتش نسبت به امکاناتش خیلی متعارفتره تا اکسپریا ، این اولین گوشی سامسونگه منه ، در حالی که قبلش P990 داشتم ، خیلی هم ازش راضی بودم ، خیلی هم دوسش داشتم ، اگر هم ازم نمی دزدینش هرگز عوضش نمی کردم.
اما شما ببین اکسپریا کی معرفی شد و کی به بازار اومد و امنیا کی معرفی شد و کی به بازار اومد ، من خودم بعد از معرفی شدن اکسپریا گفتم فقط اینو می گیریم و دیگه هیچ ، اما اینقدر طول کشید ، وقتیم اومد گرون اومد که بطور کل از این گوشی زده شدم. اینا رو توی GSMarena ننوشته ، بلکه دارم می گم چی شد که منی که طرفدار سونی اریکسون بودم ، نظرم برگشت سمت امنیا و بیخیال اکسپریا شدم ، حتماً یه جای کارش ایراد داشته.

sepand_salehi
17-01-2009, 18:37
لازم می دونم که تو این مدت که امنیا دارم و اونو با اکسپریای رفیقم مقایسه کردم یه چیزایی رو بگم

اولا نداشتن جای قلم یک عیب محسوب نمی شود. الانه بیشتر گوشی های صفحه لمسی جدید بدون جای مشخصی برای قلم عرضه می شوند. ولی قبول دارم که اگر جای مشخصی برای قلم باشه خیلی بهتره

دوما کیفیت تصویر امنیا و اکسپریا در زیر آفتاب کاملا شبیه به هم است و هر دو چندان مناسب نشون نمی دهند.

سوما رزولیشن امنیا رو نمی دونم رو چه حسابی می گویید که استاندارد نیست. انگار که موسسه ی استاندارد گوشی ها (اگرم وجود داشته باشه) در بیانیه ای رزولیشن این گوشی رو غیر استاندارد اعلام کرده!! عزیزان باید جمله تان را به این گونه تصحیح کنید. رزولیشن این صفحه تا به حال در بین گوشی های بازار سابقه نداشته. یا به قول دوستمون غیر متعارفه. مثلا وقتی که برای اولین بار گوشی با رزولیشن 320*240 اومد ، خب اون موقع اولین گوشی با این رزولیشن بود و درست بود که بیایم و بگیم که این رزولیشن استاندارد نیست؟

از نظر باتری قبول دارم که اکسپریا بهتره ولی اینکه می گویند که باتریش خیلی زود خالی می شه حرف درستی نیست. بله اگه بیایم همه چیز گوشی رو اعم از Bright , Motion Sensor , wi fi , Bluetooth نشانگر ماوس و... رو روشن بزاریم ، حتی خود اکسپریا هم یک روز دوام نمی آورد. با آپدیت های جدید این گوشی برخی از این امکانات به طور اتوماتیک خاموش می شوند (که می شه دوباره از قسمت تنظیمات فعالشون کرد) و به همین دلیل زمان شارز این گوشی خیلی بالا می رود.

بعد هم بهتره که در هنگان خواندن نقد ها به صورت افراد تازه کار قضاوت نکنید. نویسنده سایت GSMArena نظر خودش رو در مورد این گوشی نوشته. شما جوری درباره نقد این سایت حرف می زنید که انگار نویسندگان این سایت خدا هستند و همه چیز یک گوشی رو می شناسند و هر چی که بگویند درسته گفته اند و رعیت غلط. خیر. بهتر است که به خواندن نقد یک سایت هیچ وقت بسنده نکنید و برای توجیه حرف هایتان نقد یک فرد را ملاک مطلق قرار ندهید.

Mah12
17-01-2009, 23:28
آدم راهی رو که میدونه انتها نداره نمیره، پس منم که حرفامو زدم دیگه ادامه نمیدم.
در کل من نگفتم GSMArena استغفرا... چیه ، حداقل مثال میزنی با خدا نزن ارزش نداره اسمشم واسه بالاتر از اینا اورد چه برسه گوشی. مطمئنم اونا تجربشون از ما بیشتره ، نیست؟ تازه 1 نفر هم رویو نمینویسه یه گروهن اگه دقت کنی مینویسه: از نظر بقیه اینطور بود یا ...
پایان
ممنون

sepand_salehi
17-01-2009, 23:36
این اولین گوشی سامسونگه منه ، در حالی که قبلش p990 داشتم ، خیلی هم ازش راضی بودم ، خیلی هم دوسش داشتم ، اگر هم ازم نمی دزدینش هرگز عوضش نمی کردم.

:31::31::31:

پس من و تو هم غمیم. منم پی 990 داشتم که زدن. وقتی هم اکسپریا رو دیدم گفتم که این انتخاب منه. اما در نهایت امنیا اومد تو جیبم.:31:
خب فکر کنم که الانه همه قبول داریم که امنیا و اکسپریا در هر صورت برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند و نمی شه مطلقا گفت که کودوم بهتره کودوم بد تره. ولی اگر قیمت رو هم در نظر بگیریم اونوقت می شه گفت که انتخاب امنیا یک کم بهتره.

ali_MacBook_Apple
18-01-2009, 00:30
به نظر من کلاً مقایسه دو تا گوشی کار چندان عاقلانه ای نیست.
هرچقدر هم کسی با تجربه توی گوشی باشه و راجع به گوشی نظر بده، بازم آدم خودش تصمیم می گیره که چه گوشی بخره ، آدم هرگاه یه گوشی رو می خواد بخره نگاه می کنه ببینه چه امکاناتیش بیشتر به دردش می خوره و چه امکاناتیش نه.
مثلاً یه گوشی که دوربینش قویتره ، از نظر کارشناسا بهتره ، اما از نظر کسی که دوربین به دردش نمی خوره جالب نیست یا هر چیز دیگه.
بنا براین گوشی یه چیز کاملاً شخصی و سلیقه ایه ، و هرکس طبق سلایق و نیازهای خودش گوشیش رو انتخاب می کنه ، مطمئناً هرکس هم گوشی که داره براش بهترینه ، چون طبق سلیقش همه امکاناتی رو که می خواد داره.
من خودم به شخصه موقع گوشی خریدن ، معتبر بودن مارک گوشی برام مهمه اما اینکه مارکش چی باشه برام مهم نیست ، همیشه سعی می کنم گوشی رو انتخاب کنم که ازش خوشم بیاد و جوابگوی نیازهام باشه.
امیدوارم دیگه کسی بحث اینکه چه گوشی بهتره رو وسط نکشه ، چون نه تنها ما بلکه بزرگترین کارشناسا هم نمی تونن بگن چه گوشی بهتره ، فقط مصرف کننه ، طبق نیازهاش می تونه بفهمه که چه گوشی براش بهتره.

Mah12
18-01-2009, 13:38
کلآ این 2 گوشی واسه 2 کاربر مختلف ساخته شده و این گوشی باید با diamond و HD مقایسه بشه نه با گوشیهای کیبرد دار. چون اونا بخاطر کیبرد سنگینتر ، با ضخامت بیشتری هستن. پس این تاپیک بیشتر از اونی که کاربردی باشه جنجال برانگیزه.
ممنون

ali_MacBook_Apple
18-01-2009, 15:52
کلآ این 2 گوشی واسه 2 کاربر مختلف ساخته شده و این گوشی باید با diamond و hd مقایسه بشه نه با گوشیهای کیبرد دار. چون اونا بخاطر کیبرد سنگینتر ، با ضخامت بیشتری هستن. پس این تاپیک بیشتر از اونی که کاربردی باشه جنجال برانگیزه.
ممنون

اتفاقاً خودم موقع خرید ، شدیداً بین امنیا و دیاموند مردد بودم ، اما چون حافظه زیاد به کارم میاد و صفحه بزرگ دوست دارم ، برا همین دیدم که امنیا بیشتر می تونه جوابگوی نیازهای من باشه ، در حالی که دیاموند هم گوشی عالیه.
اما اگه کسی بیشتر خاصیتهایی مثل تاچ فلو و اندازه ظریفتر و این چیزا براش مطرح باشه ، مصلماً برای اون دیامون گوشی بهتریه.
حالا شما می تونی بگی امنیا بهتره یا دیاموند ؟:46:
اینجاس که مقایسه معنی نمی ده.:27:

alavijeh
20-01-2009, 19:38
امنیا خیلی بهتره
xi چنتا برتری داره مثل کیبرد و رزولوشن و دیگه هیچ اما امنیا از ابعاد و سبکی گرفته تا cpu و ram و camera و امکانات جانبی بسیار زیاد شک نکن که امنیا بهتره البته اگه به بررسی تخصصی این دو گوشیو در gsm بخونی بهتره خیالت راحت میشه

yamato
25-01-2009, 20:21
باشه باشه.فهميديم امينا دارين.فقط يه نكته:
وقتي شما دارين در مورد گوشه هايه تاچ حرف ميزنين بايد يه چيزايي مثله تاچ فلو{ماله htc }يا تاچ ويز{ماله samsung}هم بگين نه فقط بگين رزولشن امينا{240 در 400}هست ولي ماله تاچ HD يا اکسپریا كمتره {480 در 800}هست{رياضي هم كه بلد نيستين}
چيزي كه مشخصه اينه كه تاچ فلو درسته تاچ ويز رو قورت مي ده.

ali_MacBook_Apple
27-01-2009, 00:22
باشه باشه.فهميديم امينا دارين.فقط يه نكته:
وقتي شما دارين در مورد گوشه هايه تاچ حرف ميزنين بايد يه چيزايي مثله تاچ فلو{ماله htc }يا تاچ ويز{ماله samsung}هم بگين نه فقط بگين رزولشن امينا{240 در 400}هست ولي ماله تاچ HD يا اکسپریا كمتره {480 در 800}هست{رياضي هم كه بلد نيستين}
چيزي كه مشخصه اينه كه تاچ فلو درسته تاچ ويز رو قورت مي ده.

1- نوشته خط اولتون جالب نیست و توهین به بچه های تاپیکه.(این تاپیک برای بحث راجع به گوشیاست و کسایی که راجع به گوشیا صحبت می کنن اکثراً این گوشیها رو دارن)
2- خواهش بحث رو کش ندین ، چون بحث بهتر و بدتر بودن تمام شد.
3- هیچکس نگفت که رزولوشن امنیا بالاتره ، توی تاپیکهای بالا هم همه گفتن که رزولوشن اکسپریا بالاتره (انگار دیکتت یکم ضعیفه)
4- این شما نیستی که می تونی بگی Touch Flo بهتره یا Touch Wiz ، ااین فقط سلیقه افراده ، مثل انتخاب دو تا تابلو می مونه ، فقط سلیقه می تونه بگه کدوم قشنگتره ، درضمن فکر نمی کنم تاچفلو برتری و امکانات بیشتری نسبت به Touchwiz داشته باشه ، پس فقط سلیقه شخصی حرف آخر رو می زنه.
بنده TouchFloریختم روی گوشیم نصف روز نشده کاملاً پاکش کردم ، چون سلیقم اصلاً از تاچ فلو خوشش نیومد و TouchWiz رو ترجیه داد.

amookochoolo
27-01-2009, 12:07
سلام دوستان....من همه مطالب ای تاپیک رو خوندم ولی بازهم بین اکسپریا و امنیا مردد هستم .اگه امکانش هست یه راهنمایی که یه قول معروف خلاصه مطالب باشه ارائه کنید..برای من سرعت گوشی و امکاناتش به لحاظ راحتی کار مهمه ...ممنون

ali_MacBook_Apple
27-01-2009, 15:49
سلام دوستان....من همه مطالب ای تاپیک رو خوندم ولی بازهم بین اکسپریا و امنیا مردد هستم .اگه امکانش هست یه راهنمایی که یه قول معروف خلاصه مطالب باشه ارائه کنید..برای من سرعت گوشی و امکاناتش به لحاظ راحتی کار مهمه ...ممنون

بهتره زیاد تردید نکنی .
هر دو گوشی هم سرعت بالایی دارند هم امکانات بالایی.
باید ببینی احتیاج خودت چیه ؟
امکانات کدوم بیشتر نیازهاتو رفع می کنه.
مثلاً اگه دوربین واست مهمه برو سمت امنیا ، اگه کی برد مهمه برو سمت اکسپریا ، اگه صفحه بزرگتر یا حافظه جانبی بیشتر مهمه امنیا ، اگه باتری قویتر مهمه اکسپریا ....

R£ɀД
27-01-2009, 18:09
من با omina و X1 کار کردم و خودم هم touch pro:40: دارم. اگر فقط بین omina و x1 می خواهید انتخاب کنید به نظر من x1 بگیرید و در موردش شک نکنین. (تک تک نمی خوام امکانات رو مقایسه کنم چون بارها بحث شده. فقط بگم که فکر نکنین که سرعت امینا از x1 و تاچ پرو بیشتره ... زیاد به فرکانس cpu امینا توجه نکنین )

ali_MacBook_Apple
28-01-2009, 01:11
من با omina و x1 کار کردم و خودم هم touch pro:40: دارم. اگر فقط بین omina و x1 می خواهید انتخاب کنید به نظر من x1 بگیرید و در موردش شک نکنین. (تک تک نمی خوام امکانات رو مقایسه کنم چون بارها بحث شده. فقط بگم که فکر نکنین که سرعت امینا از x1 و تاچ پرو بیشتره ... زیاد به فرکانس cpu امینا توجه نکنین )

البته بازهم شد نظر شخصی ، بنده هم دقیقاً یک تاچ پرو رو با امنیا مقایسه کردم و خود صاحب تاچ پرو اذعان کرد که سرعت امنیا بیشتره ، این نظر من به تنهایی هم نیست .
بله تاچ پرو گوشی خیلی خوب و سریعیه ، منم خیلی دوسش دارم ، مثل اکسپریا ، کسی منکر نمی شه ، اما نمیشه گفت سرعتش از امنیا بالاتره همونطور که هرتز و قدرت سی پی یوش هم پایینتره.
این دوست ما قصد انتخاب داره ، لطفاً هی نگید این بهتره اون بهتره ، فقط باید حقایق رو گفت نه نظر شخصی ، حقیقت هم اینه که سی پی یو امنیا بالاتره 624>528
خواهشن دوستانی که می خوان یه گوشی رو پیشنهاد بدن ، حقایق رو بگن بدون غرض ورزی.
ممنون.
از نظر بنده هم با مقایسه و مقدار فرکانس سرعت امنیا بالاتره ، حالا این دوستمون حرف کی رو باید قبول کنه ؟
یه سوال هم دارم ، می شه بگید اگه فرکانس سی پی یو برای بالاتر بودن مهم نیست چی مهمه ؟
این دقیقاً جمله شماست:( زیاد به فرکانس cpu امینا توجه نکنین )
می شه بدونم چرا نباید به فرکانس بالاتر سی پی یو توجه کرد ؟ چون شما دلتون می خواد که سرعت اکسپریا و پرو بیشتر باشه ؟
خب اکسپریا هم همونطور که گفتم برتریهایی به امنیا داره ، مثل کی برد و باتری و رم و رام بشتر و رزولوشن تصویر بالاتر و ...
اما سی پی یو رو نمی شه به عنوان برتری گفت چون پایینتره ، همونطور که امنیا هم برتریهایی داره، مثل صفحه بزرگتر ، 16gb حافظه جانبی ، موشن سنسور، خروجی tv و دوربین قویتر و نمایش موس روی صفحه و ... و باید دید کدوم گوشی با امکاناتش بیشتر به کار آدم میاد.
به این میگن مقایسه بدون غرض ورزی ، یعنی گفتن حقایق...:46:

R£ɀД
28-01-2009, 06:41
دوست عزیز.
خدمتتون عرض کنم که بنچ مارک این 3 پاکت پی سی رو از نظر سرعت 1 هفته پیش دیده بودم و سرعت امینا از بقیه پایین تر بود. ( می گردم هر وقت پیدا کردم میزارم). ضمنا به شخصه یک تاچ پرو و امینا رو با هم روشن کردم سیستم عامل تاچ پرو سریعتر بالا اومده ولی فقط اجرای اینترفیس touch FLO اش طول کشید وگرنه سریعتر از امینا بالا آمد (این یک تست کوچولو بوده) به طوری که مسئول فروش سامسونگ بعد از کمی کار کردن با touch pro من و مقایسه با امینا علنا می گفت من تاچ پرو رو ترجیح میدم.

یه سوال هم دارم ، می شه بگید اگه فرکانس سی پی یو برای بالاتر بودن مهم نیست چی مهمه ؟

جواب این سوالتون رو با یک مثال میگم:
یاد زمانی افتادم که core 2 duo وارد بازار شده بود و مثلا E6600 که 2.4GHz هست رو مغازه دار ها از dual core های 3.6 گیگاهرتزی ضعیف تر می دونستند. چون فقط میگفتن اون 3.6 هست و این 2.4 ... خب خودتون حالا یک تحقیق بکنید ببینید که دلیل این موضوع که میگم فقط به این مورد توجه نکنید چی بوده. ( خیلی عوامل تاثیر داره منجمله باس+نانوتکنولوژی+ کش + توان مصرفی+گرما+ ... (لطفا اگر زمانی خواستید cpu بخرید دنبال سلرون و یا dual core بگردید و نه core 2 duo یا quad core و یا مثال بارز تر core i7 )
منکر صفحه بزرگتر اش نیستم ولی کیفیت تصویر اش رو ببینید ... ترجیح میدم lcd کوچیکتر رو بگیرم ولی کیفیتش درست باشه نه اینکه پیکسل هاش دیده بشه ...
الان باید برم. بعدا دقیقتر می تونم جواب این پست رو بدم.
ممنون از شما

راستی اعلام کنم که بین امینا و دایموند.امینا رو ترجیح میدم.

Hamid..God
28-01-2009, 09:57
حقیقت هم اینه که سی پی یو امنیا بالاتره 624>528

سی پی یو ی x1 دو هستهای یه می خوام بدونم یعنی دوتا هستهی 528 یا دوتا هسته که با هم می شه 528
من خودم که فک میکنم اولی باشه چون هم تو آزمایشا سی پی یو ی x1 و hd که یکی ین از امنیا بالاتره
وتو دنیای کامپیوترم وقتی میگن دو هستهای فرکانس یک هسترو یاد میکنن
باز دوستان راهنمایی کنند

radian
28-01-2009, 10:11
سی پی یو ی x1 دو هستهای یه می خوام بدونم یعنی دوتا هستهی 528 یا دوتا هسته که با هم می شه 528
من خودم که فک میکنم اولی باشه چون هم تو آزمایشا سی پی یو ی x1 و hd که یکی ین از امنیا بالاتره
وتو دنیای کامپیوترم وقتی میگن دو هستهای فرکانس یک هسترو یاد میکنن
باز دوستان راهنمایی کنند

نه برادر ، این دو تا قضیشون از هم کاملا جداست ، به این سادگیا نمیشه تفسیرش کرد ولی اصلا مثل سیستم

Core2Dual ها نیست . هر گردی که گردو نیست :13:

Hamid..God
28-01-2009, 11:22
نه برادر ، این دو تا قضیشون از هم کاملا جداست ، به این سادگیا نمیشه تفسیرش کرد ولی اصلا مثل سیستم

Core2Dual ها نیست . هر گردی که گردو نیست :13:

می تونی بیشتر توضیح بدی چون کلمه ی دوهسته ای ترجمه ی فاریس Core 2 Dual محصوب می شه
دو=Dual
هسته=Core

ممنون میشم

Highbury
28-01-2009, 11:29
انتخاب خیلی سختیه بشتر بر میگرده به سلیقه.ایکس پریا یه چیز داره که خیلی مهمه و اون کیبورد هستش که خیلی مهمه.من تا به حال با ویندوز موبایل کار نکردم و نمیتونم نظر بدم

ali_MacBook_Apple
28-01-2009, 15:21
دوست عزیز.
خدمتتون عرض کنم که بنچ مارک این 3 پاکت پی سی رو از نظر سرعت 1 هفته پیش دیده بودم و سرعت امینا از بقیه پایین تر بود. ( می گردم هر وقت پیدا کردم میزارم). ضمنا به شخصه یک تاچ پرو و امینا رو با هم روشن کردم سیستم عامل تاچ پرو سریعتر بالا اومده ولی فقط اجرای اینترفیس touch FLO اش طول کشید وگرنه سریعتر از امینا بالا آمد (این یک تست کوچولو بوده) به طوری که مسئول فروش سامسونگ بعد از کمی کار کردن با touch pro من و مقایسه با امینا علنا می گفت من تاچ پرو رو ترجیح میدم.

یاد زمانی افتادم که core 2 duo وارد بازار شده بود و مثلا E6600 که 2.4GHz هست رو مغازه دار ها از dual core های 3.6 گیگاهرتزی ضعیف تر می دونستند. چون فقط میگفتن اون 3.6 هست و این 2.4 ... خب خودتون حالا یک تحقیق بکنید ببینید که دلیل این موضوع که میگم فقط به این مورد توجه نکنید چی بوده. ( خیلی عوامل تاثیر داره منجمله باس+نانوتکنولوژی+ کش + توان مصرفی+گرما+ ... (لطفا اگر زمانی خواستید cpu بخرید دنبال سلرون و یا dual core بگردید و نه core 2 duo یا quad core و یا مثال بارز تر core i7 )
منکر صفحه بزرگتر اش نیستم ولی کیفیت تصویر اش رو ببینید ... ترجیح میدم lcd کوچیکتر رو بگیرم ولی کیفیتش درست باشه نه اینکه پیکسل هاش دیده بشه ...
الان باید برم. بعدا دقیقتر می تونم جواب این پست رو بدم.
ممنون از شما

راستی اعلام کنم که بین امینا و دایموند.امینا رو ترجیح میدم.
ماشالا چشماتون ذره بینه ها ، چجوری پیکسلا رو توی صفحه امنیا می بینی ؟:27:
آخه دوست من این چه حرفیه ؟ درسته پیکسل تصویر اکسپریا بالاتره ، اما نه اونقدری که اینقدر روش تکیه می کنید ، کیفیت صفحه امنیا هم مطمئناً قابل قبوله ، چون من رو صفحه خیلی حساسم و کیفیتش برام قابل قبول بود ، جوری که من به راحتی باهاش فیلم ها رو با کیفیت عالی نگاه می کنم ، البته بهتر هم می تونست باشه .
در مورد سی پی یو ، حرفتون رو راجع به سی پی یو کامپیوتر قبول دارم ، خودم هم کارم کاپیوتره ، اما اینا فرق می کنن ، کی گفته کش این بالاتره یا اون ؟ کسی اطلاعاتی راجع بهشون نداده ، من به شخصه فکر می کنم که توی پاکت پیسی همه کشها با هم برابره ، چون هیچ جا ندیدم صحبت از کش این جور سی پی یو ها بشه ، در مورد سرعت امنیا هم رامها موثر هستند ، راهمای قدیمیش یکم ضعیف بودن ، منم اون مقایسه رو با رام جدید انجام دادم ، نمی گم سرعت امنیا بالاتره اما حد اقلش در حالت بد بینانه اینه که پایینتر هم نیست ، سرعت PPC رو هم توی روونی کار کرد و اجرای برنامه ها می سنجن نه سرعت روشن شدن ، من سرعت روشن شدن رو تست نکردم ، اما سر عت امنیا توی نمایش و زوم روی عکسها و تعویض عکسها ، حتی عکسهای حجیم و رزولوشن بالا، بالاتر بود ، توی پخش فیلم هم قویتر بود ، توی سرعت باز کردن منو ها و باز کردن کانتکت و مسیج و این چیزا سریعتر بود ، این معیار مقایسه من برای سرعته. حتی اپرا موبایل رو هم سریعتر باز می کرد.
اما شما بدون دلیل نمی شه بگی به فرکانس سی پی یو امنیا توجه نکن ، مثل اینه که بگید یه مانیتور 19" و یه مانیتور 22" اما به نوشته هاشون دقت نکن 19" بزرگتره . آخه چه منطقی پشت این حرفه ؟
توی همون بنچ مارک هم که می گید ، اولاً سرعت Tyten II از همه پایینتر بود ، ثانیاً هیچ منبع قابل اعتمادی نیست ، همونطور که می گید به فرکانس سی پی یو امنیا توجه نکن ، بنده هم می گم به این بنچ مارکهای بی نام و نشو توجه نکن.
بنده هم بین دیاموند و امنیا ، امنیا رو انتخاب کردم.

Hamid..God
28-01-2009, 16:12
تو یه سایت cpu اکسپریا رو Qualcomm 7200 Dual ARM Cores نوشته...کسی میدونه amr مخفف چیه؟
ساختار سی پی یو Qualcomm 7200 که تو اکسپریا هست...جالبه..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1332x968 و حجم آن 152 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanmotori
28-01-2009, 16:44
منظورتون اينه ديگه!!!؟

Hamid..God
28-01-2009, 17:40
نه منظورمون اینه

Mah12
28-01-2009, 17:48
آخه دوست من این چه حرفیه ؟ درسته پیکسل تصویر اکسپریا بالاتره ، اما نه اونقدری که اینقدر روش تکیه می کنید ، کیفیت صفحه امنیا هم مطمئناً قابل قبوله ، چون من رو صفحه خیلی حساسم و کیفیتش برام قابل قبول بود ، جوری که من به راحتی باهاش فیلم ها رو با کیفیت عالی نگاه می کنم ، البته بهتر هم می تونست باشه .
در مورد سی پی یو ، حرفتون رو راجع به سی پی یو کامپیوتر قبول دارم ، خودم هم کارم کاپیوتره ، اما اینا فرق می کنن ، کی گفته کش این بالاتره یا اون ؟ کسی اطلاعاتی راجع بهشون نداده ، من به شخصه فکر می کنم که توی پاکت پیسی همه کشها با هم برابره ، چون هیچ جا ندیدم صحبت از کش این جور سی پی یو ها بشه ، در مورد سرعت امنیا هم رامها موثر هستند ، راهمای قدیمیش یکم ضعیف بودن ، منم اون مقایسه رو با رام جدید انجام دادم ، نمی گم سرعت امنیا بالاتره اما حد اقلش در حالت بد بینانه اینه که پایینتر هم نیست ، سرعت PPC رو هم توی روونی کار کرد و اجرای برنامه ها می سنجن نه سرعت روشن شدن ، من سرعت روشن شدن رو تست نکردم ، اما سر عت امنیا توی نمایش و زوم روی عکسها و تعویض عکسها ، حتی عکسهای حجیم و رزولوشن بالا، بالاتر بود ، توی پخش فیلم هم قویتر بود ، توی سرعت باز کردن منو ها و باز کردن کانتکت و مسیج و این چیزا سریعتر بود ، این معیار مقایسه من برای سرعته. حتی اپرا موبایل رو هم سریعتر باز می کرد.
اما شما بدون دلیل نمی شه بگی به فرکانس سی پی یو امنیا توجه نکن ، مثل اینه که بگید یه مانیتور 19" و یه مانیتور 22" اما به نوشته هاشون دقت نکن 19" بزرگتره . آخه چه منطقی پشت این حرفه ؟
توی همون بنچ مارک هم که می گید ، اولاً سرعت Tyten II از همه پایینتر بود ، ثانیاً هیچ منبع قابل اعتمادی نیست ، همونطور که می گید به فرکانس سی پی یو امنیا توجه نکن ، بنده هم می گم به این بنچ مارکهای بی نام و نشو توجه نکن.

من کاری ندارم اکسپریا سریعتره یا امنیا.
اما جدآ فرکانس معیار نیست و دلیلش اینه که معماری پردازنده ها متفاوته. اصلآ نمیشه مقایسه کرد. در ضمن هر پردازنده ای با توجه به سیستمی که روی اون نصب شده ممکنه سریعتر یا ضعیفتر کار کنه. مثلآ موتور 1600 پیکان روی RD یه سرعت رو ماشین فراهم میکنه روی پیکان یه سرعت. پس نمیشه بگیم چون تاچ پرو سرعتش مثلآ 100 اکسپریا هم 100 میشه ، چون برنامه هایی که روی اونها نصب شده و همینطور از لحاظ سخت افزار متفاوتن. اگه توجه کرده باشید پردازنده گرافیک x1 سریعتر از تاچ پرو و این به خاطر lcd بزرگترشه تا نیازش برآورده بشه. در کل هر 3 گوشی سرعت خوبی دارن.

اما با این حرفتون که میگید بدون غرض نظر بدید موافقم و به همه از جمله خودم توصیه میکنم کسی نظر خواست فقط خوبیا و کمبودهای گوشی رو بگید نه اینکه بگید کدوم بهتره چون نیازهای هر شخصی با دیگری متفاوته.
ممنون

hasanmotori
28-01-2009, 18:09
فكر كنم اين كه شما گداشتي قبل از آپديت فريمور امنياست و اين كه من گداشتم بعد از آپديت.

Hamid..God
28-01-2009, 19:05
فكر كنم اين كه شما گداشتي قبل از آپديت فريمور امنياست و اين كه من گداشتم بعد از آپديت.

بله همینوره که شما می گی ولی باید بدونی فریمر جدید اکسپریا هم تازه اومده و هنوز باسه اونو نگرفتن

sepand_salehi
28-01-2009, 20:34
من تا این مدت که با امنیا کار کردم بهتره که یک چیزایی رو در تاپیک بگم.

اولا کاملا قبول دارم که اگر مقدار فرکانس یک سی پی یو از یکی دیگه بهتر باشه ، امکان داره که سی پی یو ضعیف تر نسبت به قویه به خاطر عوامل دیگر چون معماری بهینه شده ، سیستم خنک کننده ی بهتر و... عملکرد بهتری رو داشته باشه.
اما معمولا این حرف برای سی پی یو هایی درسته که با هم اختلاف چندانی ندارند. یادمون باشه که شرط اثلی یا به عبارت دیگه امتیاز اصلی برتری یک سی پی یو در هر صورت قدرت پردازش آن است.
اما درباره ی قدرت سی پی یو امنیا با اکسپریا هیچ قضاوتی نمی کنم. چون خودم چیزی امتحان نکردم و اکثر بنچمارک ها هم سرعت امنیا رو بیشتر دونستند و تعدادی هم اکسپریا رو. ولی من به شخصه چیزی رو امتحان نکردم.

ضمنا به شخصه یک تاچ پرو و امینا رو با هم روشن کردم سیستم عامل تاچ پرو سریعتر بالا اومده ولی فقط اجرای اینترفیس touch FLO اش طول کشید وگرنه سریعتر از امینا بالا آمدسرعت بالا آمدن یک سیستم به هیچ عنوان ملاک خوبی برای تخمین سرعت نمی باشد. ببینید الان مثلا لپ تاپ من دارای پردازنده ی 2.53 GHz و رم 4 گیگ و... (مدل hp dv5 1070) هست. ولی سیستم خانه دارای سی پی یو 1.7 تک هسته ای ، رم 1 گیگ و... کلا میانگینا با توجه به عوامل مختلف ، لپ تاپ من به طور میانگین 26 برابر کامپیوتر رو میزی 9 سال پیشم قدرت داره. هر دوشون هم ویستا HP روشون نصبه. ولی مدت ها بود که لپ تاپم دیرتر از کامپیوتر بالا می آمد. چرا؟ برنامه های اضافی و زیادی

امنیا خیلی چیزها نسبت به تاچ پرو داره که باعث می شه شاید دیر تر از این گوشی بالا بیاد. Motion Sensor برنامه های نصب شده پیشفرض ، برنامه های نصب شده ی دستی GPS و... همه روی سرعت یک گوشی تاثیر می گذارند. زمانی باید دو گوشی رو از نظر بالا آمدن با هم مقایسه کرد (که این کار معمولا به خاطر مختلف بودن برنامه های پیشفرض غیرممکن است) که دو گوشی از تمامی لچاظ های نرم افزاری در یک وضعیت قرار داشته باشند.

منکر صفحه بزرگتر اش نیستم ولی کیفیت تصویر اش رو ببینید ... ترجیح میدم lcd کوچیکتر رو بگیرم ولی کیفیتش درست باشه نه اینکه پیکسل هاش دیده بشهپیکسل هاش دیده بشه؟؟!!!!! به عنوان یک امنیا دار این حرف رو کاملا تکذیب می کنم.
شاید منظور شما دیدن پیکسل ها در حالا زوم ماکزیمم روی یک عکس با رزولیشن بسیار پایین باشد؟ در این صورت حتی کامپیوتر ها هم نمی توانند تصویری نشان دهند که در آن پیکسل هایش معلوم نباشد.

اما به عنوان یک امنیا دار دو هفته ای اعلام می کنم که نداشتن کیبورد و دی پد و یا L&R Soft Key (که این آخریه رو اکسپریا هم نداره) یک ضعف برای این گوشی محسوب می شود.
البته خدا رو شکره کیبورد مجازی امنیا رو در تقریبا تمامی جا ها (حتی هنگام اجرای جاوا و گیم های جاوا) می توان اجرا کرد که از این مشکل تا حدی می کاهد.
به طور کلی از نظر من بزرگ ترین برتری اکسپریا نسبت به امنیا (توجه کنید گفتم بزرگ ترین از نظر من) داشتن کیبورد کامل حقیقی می باشد که اگر این مورد رو امنیا داشت ، دیگه اکسپریا حرف زیادی برای گفتن نداشت.

در مورد دو هسته ای بودن سی پی یو اکسپریا باید بگم که یکی از هسته هایش کار کنترل گوشی رو بر عهده داره. ولی دربالره ی عملکرد اون یکی اطلاع دقیقی ندارم. اما به احتمال زیاد در عملکرد گوشی تاثیری ندارد. اما در این باره خودتان تحقیق کنید.

کلا به عنوان یک کابر دو هفته ای امنیا! (چی گفتم!) ، تنها ضعفی که در این گوشی دیدم نداشتن کیبورد است. رم و رام پایین هم در مرتبه ی دوم و با ارزشی بسیار هم (یعنی زیاد مهم نیستند) قرار دارند.

R£ɀД
28-01-2009, 21:05

ok معنی بحث منطقی رو فهمیدیم ...
به راحتی در program یا setting که پشت صفحه سفیدی داشت قابل مشاهده بود.
هرچی می خوام کش ندم نمیشه. بزارید از اول یک نگاه بکنیم :

فقط بگم که فکر نکنین که سرعت امینا از x1 و تاچ پرو بیشتره ... زیاد به فرکانس cpu امینا توجه نکنین )

معنی : بیشتره ... = بیشتره پس برید بخاطر سرعت بخرید + ولی فرکانس بالاتری هم که عنوان شده فقط مهم نیست چون همه چیز به فرکانس بر نمی گرده.

می شه بدونم چرا نباید به فرکانس بالاتر سی پی یو توجه کرد ؟

کی گفته کش این بالاتره یا اون ؟ کسی اطلاعاتی راجع بهشون نداده

عزیز من فکر کنم در اون بخش حرفم که مربوط به مثال بود همه تاکیدم روی cpu کامپیوتر بود و نشون دادن عواملی دیگه که در سرعت دخیل هستند. شما فکر کردی فرکانس cpu همه چیز هست با این مثال گفتم که خیر همه چیز نیست. تا اینجای کار قبول دارید که معماری مهمتر از فرکانس هست؟ (همون مثال dual core+core du 2+ core i7 که نشان میده معماری مهمتره و فقط فرکانس مهم نیست +فرکانس بخشی از قضیه هست)
در ppc هم سرعت به جز فرکانس cpu به معماری cpu ( از سریه XScale از INTEL گرفته تا سازندگانی چون Qualcomm , Texas , Samsung , ARM و ... ) رام گوشی+ حافظه+حتی سایز و کیفیت lcd و پردازش های گرافیکی مربوط میشه. ok ؟

در مورد سی پی یو ، حرفتون رو راجع به سی پی یو کامپیوتر قبول دارم ، خودم هم کارم کاپیوتره ، اما اینا فرق می کنن ، کی گفته کش این بالاتره یا اون ؟ کسی اطلاعاتی راجع بهشون نداده ، من به شخصه فکر می کنم که توی پاکت پیسی همه کشها با هم برابره ، چون هیچ جا ندیدم صحبت از کش این جور سی پی یو ها بشه ،

یکم نسل cpu های پاکت پی سی رو بررسی کنیدتا متوجه شید معماری cpu در همه جا مهم هست.:46:

فعلا بحث cpu هست. همین هم که شما می فرمایید اوکی شما دیدگاهت فرق داره، شما بزرگی نوشتش رو در مثال مانیتور میگی من میگم مانیتور 20 اینچ crt مربوط 2 سال پیش رو با lcd های امروزی از نظر وضوح تصویر مقایسه کنید.
شما تلویزیون های چندین سال پیش رو که روشن کردن تا تصویر گرفتنشون حداقل 3-4 ثانیه می کشید با الانی ها که میلی ثانیه طول میکشه مقایسه کنید.
یا شما کیفیت ppc های قدیمی با 65 هزار رنگ رو با مدل های روز که 65 هزار رنگ دارند و بخاطر resolution بهتر و ... کیفیت بهتری دارند بررسی کنید. یا حتی پاکت پی سی هایی که گفته میشه 256 رنگ ولی TFT touchscreen, 256K colors (65K effective) هستن هم در نظر بگیرید.
(خواهشا یکم منطقی تر ببینید)

اما حداقلش در حالت بد بینانه اینه که پایینتر هم نیست
اوکی اصلا مساوی یا نه اصلا یکم بالاتر. خوبه؟ ولی بازم برتری های x1 بیشتره.(البته همین x1 هم مشکلاتی داره مثل سنسور auto rotate )

البته بازهم شد نظر شخصی

همونطور که امنیا هم برتریهایی داره، مثل صفحه بزرگتر ، 16gb حافظه جانبی ، موشن سنسور، خروجی tv و دوربین قویتر و نمایش موس روی صفحه و ...

به این میگن مقایسه بدون غرض ورزی ، یعنی گفتن حقایق...
یا به عنوان مثال شما وجود نشانگر موس را در امینا برتری می دانید که دقیقا همین نشانه نظر شخصی هست . که بنده دقیقا از وجود نشانگر موس بدم اومد و Optical trackpad رو در سونی اریکسون کاملا برتر می دانم. یا بازم نظر شخصی خودم : همین که با کلیک کردن روی آیکن های کنار صفحه امینا آنها اجرا نمی شوند و نیاز هست اونا رو بکشی وسط صفحه بعد اجرا کنی رو بازم از نظر خودم بد می بینم.(امیدوارم در رام های جدید درست شده باشه). یا بازم میشه گفت طبق گزارش ها موقع آپدیت رام امینا بیش از 2700 دستگاه بی علت به صورت رندوم (تصادفی) خاموش شدن و سوختن.(با رام های یکسان برای آپدیت)
پس غرض ورزی را هم مشاهده کردیم.
ممنون و موفق باشید.

alien-enemy
28-01-2009, 21:13
پیکسل های بیشتر توی پاکت پی سی ها با پیکسل بیشتری تو کامپیوتر کاملا متفاوته، دلیلش هم اینه که پاکت پی سی ها از پیکسل بیشترشون برای افزایش dpi از 96 به 192 استفاده میکنند و این به معنی اینه که فضای بیشتری رو ایجاد نمیکنند، بلکه کیفیت رو بالاتر می برند. پیکسل بیشتر برای مطالعه pdf و صفحات اینترنت و عکس و فیلم و gps به کار میاد و تو عملکرد معمولی مثل sms و ... تاثیرش خیلی کمه.
cpu ی omnia مال شرکت مارول ه که از اینتل جدا شده و طراحی بسیار عالی داره. کوالکوم خواسته با سری 7000ش با سری 300 مارول رقابت کنه، ولی اصلا نتونسته رقیب خوبی باشه.
در کل cpu زیاد درجه اهمیتش خیلی پایینتر از lcd و کیفیت ساخت و ... است. الان که xperia 640 هست و omnia 510، خرید x1 100 در 100 عاقلانه تره. اگه امنیا حدود 400-450 بود میشد بهش فکر کرد

R£ɀД
28-01-2009, 21:28
sepand_salehi عزیز ممنون از نظرتون. خدمت شما عرض کنم که علت اینکه سرعت بوت شدن رو گفتم این بود که نشان میده همه چیز فرکانس cpu نیست و در اینجا مموری و ... هم دخیل هستش. پس همه چیز به فرکانس بر نمی گرده که ممنون از شما که در اول پستتون عامل معماری رو تاکید کردید.
البته زمانی که چندین برنامه سنگین باز باشه کمبود مموری تاثیر لازم رو بر cpu می گذارد و به صورت معمولی در یک ورق زدن عکس ها کمی سرعت در این امینا محسوس باشه. ( زمانی که من touch pro را با امینا مقایسه کردم هنوز وارد بازار ایران نشده بود و سری اول بود که دست نماینده شرکت بود برای تبلیغ گوشی و چه بسا با رام جدید بهبود پیدا کرده باشه ولی از رام جدید بقیه ppc ها هم نباید قافل شد)

امنیا خیلی چیزها نسبت به تاچ پرو داره که باعث می شه شاید دیر تر از این گوشی بالا بیاد. Motion Sensor برنامه های نصب شده پیشفرض ، برنامه های نصب شده ی دستی GPS و... همه روی سرعت یک گوشی تاثیر می گذارند.
سنسور auto rotate را با اجازتون touch pro هم داره (عیب x1 ) فقط کارکرد اش محدود شده به بعضی برنامه ها مثل اپرا یا زمان مرور عکس که الان برنامه های بسیاری هستن که این قابلیت رو در همه جا مورد استفاده قرار می دهند.
در مورد برنامه های نصب شده بگم که در اون گوشی که هنوز به بازار ایران عرضه نشده بود و مقایسه کردم از این خبرا نبود +اینترفیس تاچ پرو هم سنگین هست ( بحث x1 بود که داره بحث میره سمت تاچ پرو)

پیکسل هاش دیده بشه؟؟!!!!! به عنوان یک امنیا دار این حرف رو کاملا تکذیب می کنم.
شاید منظور شما دیدن پیکسل ها در حالا زوم ماکزیمم روی یک عکس با رزولیشن بسیار پایین باشد؟ در این صورت حتی کامپیوتر ها هم نمی توانند تصویری نشان دهند که در آن پیکسل هایش معلوم نباشد.

بله با کمی دقت پیکسل هاش در یک بک گراند سفید مشخص بود. ( بگذارید کنار همین touch pro یا x1 بعد دقت کنید)

در کل نصبت به هیچ مدلی تعصب ندارم. اگر داشتم از همون اول بحث میگفتم فقط تاچ پرو بخرید. هر کدوم این گوشی ها مزایا و معایبی دارند. و قبلا هم اشاره کردم اگر x1 و تاچ پرو نبود و گوشی بدون کیبورد می خواستم touch HD را انتخاب می کردم و اگر این touch hd هم نبود بین امنیا و دایموند حتما امنیا رو انتخاب می کردم.

hiax
28-01-2009, 22:26
به نظر من همه چيز سرعت نيست ، طراحی omina طوری هست که زود دل آدمو میزنه ولی x1 طراحی جذابی

ali_MacBook_Apple
29-01-2009, 00:38
خواهشن بحث دیده شدن پیکسلها رو تمام کنید که اینقدر کودکانه به نظر میاد این حرف که حتی نمیشه راجع بهش صحبت کرد ، حالا یکم رزولوشن تصویر امنیا پایینتره ، دلیل نمی شه که دیگه اینقدر اغراق آمیز راجع بهش حرف بزنید ، حتماً فردا هم میاید می گید صفحش سیاه سفیده و صفحه 1100 رزولوشنش بالاتره ، این حرف شما دیگه نهایت غرض ورزیه و فکر نکنم دیگه بزرگترین دشمنای امنیا هم بتونن همچین ایرادی رو بهش ببندن ، خوبه می بینید که هیچکس حتی مخالفان امنیا هم حرفتونو تایید نمی کنن. بابا آیمیت پاکت پیسی با ویندوز موبایل 2003 هم کسی نگفت پیکسلها توی صفحش معلومه.
در مورد سی پی یو هم دیدید که دقیقا یک بنچ مارک معرفی شد که توش سی پی یوی امنیا بالاتره.

ولی بازم برتری های x1 بیشتره
می شه این برتریهای بیشتر رو بگید ؟ من اینهمه برتری برای امنیا نسبت به x1 گفتم بازم نگفتم امنیا بهتره.

شما وجود نشانگر موس را در امینا برتری می دانید
بله بنده نشانگر موس رو برتری می دونم چون یک امکان اضافست ، چه استفاده بکنید چه نکنید.
درضمن نشانگر موس هم باعث می شه که به راحتی و با یک انگشت کل گوشی رو کنترل بکنید. اما به هر حال یک امکان اضافست و برتریه.

Hamid..God
29-01-2009, 12:22
برتری های اکسپریا به امینا...
X1 over omnia
1-Double the screen resolution (480x800 over 240x400)
2-Slide out full qwerty keyboard
3-Metal contruction
4-Better battery life
5-Double amount of RAM (256MB over 128MB)
6-Dedicated 3D graphics accelerator (ATI Imageon chip)
7 -3.5mm headphone jack to slap in your own headphones
8-Internal stylus (stylus slides into the device instead of attached by some thread)
9-HTC built so support for new and faster ROM's at XDA-Developers
10-جوی اسکیت بزرگتر !
11-داشتن کلید های اضافه تر بر روی گوشی مثل کلید های سافت کی و کلید های چهار جهته و ...
12-بر خورداری از Panels !
13-رام بزرگتر ( Omnia=256,Xperia=512
14-نصب Touch FLO 3D
15-نصب WM6.5 (که هم اکنون تو لینک دانلودش تو فرم X1 هست)

بازم بگم

Hamid..God
29-01-2009, 12:24
عکسها از یک جا با تنظیمات default هر دو گوشی در دوربینشون و با فاصله چند ثانیه ای گرفته شده
اومنیا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 255 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک: نقل قول:
اکسپریا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 311 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اومنیا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 346 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اکسپریا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 394 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_MacBook_Apple
29-01-2009, 16:18
X1 over omnia
3-Metal contruction
4-Better battery life
8-Internal stylus (stylus slides into the device instead of attached by some thread)
10-جوی اسکیت بزرگتر !
11-داشتن کلید های اضافه تر بر روی گوشی مثل کلید های سافت کی و کلید های چهار جهته و ...
14-نصب Touch FLO 3D
بازم بگم
1- قبوله ، اما نه اونقدری که بزرگش می کنید.(خودم گفتم)
2- قبوله (خودم گفتم)
3- امنیا هم دورش کروم مقاومه که جزو مقاومترین پاکت پیسیا معرفی شده پس این برتری نست.
4- قبوله ، (فقط 60 آمپر که اونقدر ها هم به چشم نمیاد)
5- قبوله (خودم گفتم)
6- قبوله
7- امنیا هم داره ، فقط بجای اینکه روی بدنش باشه روی هدستشه ، اما توی جعبش موجوده.
8- بیشتر توضیح بده
9- برای امنیا هم هر روز رام بهتر و قویتر میاد (آخه اینم شد برتری ؟)
10- امنیا اصلاً جوی استیک نداره ، و کلاً اپتیکال موس داره که داره جای جوی استیک رو می گیره .
11- کلیدهای اضافه به هیچ عنوان برتری نیست ، چون امنیا یه گوشیه تمام لمسیه ، مثل آیفون ، مثل HD و ... و توی گوشیهای تمام لمسی سعی می شه که کلید کمتر استفاده بشه ، نه بیشتر ، اتفاقاً یکی از سایتهایی که ریوویو نوشته بود از کلیدهای زیادی اکسپریا انتقاد کرده بود ، خصوصاً دو کلید چپ و راست که مدتهاست توی هیچ PPC قرار داده نمی شه.
12- خوب امنیا هم TochWiz داره ، این که نشد برتری، گفتم برتریهاشو بگو نه امکاناتش.
13- قبوله ، اما این جزئی از همون قسمت 5 می شه و توی همون قسمت بیان می شه نه جداگانه.
14- روی امنیا هم نصب میشه ، اصلاً یکی از رامهاش (K1) توی خودش داره.
15- خوب مصلما ً به زودی نسخه امنیاش هم میاد ، چیز قابل گفتنی نیست.

اکثر چیزایی که گفتی یا خودم قبلاً گفته بودم یا امکانات بودن نه برتری.
حالا برتریهای امنیا به اکسپریا:
1- صفحه بزرگتر
2- سی پی یو بالاتر
3- دوربین قویتر (اولین پاکت پیسی 5 مگاپیکسلی در دنیا با قابلیت تشخیص چهره و لبخند)
4- فیلمبرداری قویتر و ذخیره فیلمها با فرمت MP4 (در اکسپریا 3GP)
5- خروجی TV
6- 16GB حافظه جانبی با توجه به پشتیبانی از مموری کارت تا 16 گیگ.
7- ارائه رامهای مختلف با امکانات مختلف برای سلایق گوناگون.
8- موشن سنسور (با قابلیت چرخاندن کل صفحه کارکرد به صورت اتوماتیک)
9- باریکتر و حمل آسانتر.
10- وزن کمتر
11- نمایش نشانگر موس روی صفحه مانند کامپیوتر
12- 4 محیط کار مختلف برای سلایق گوناگون (Samsung Widget , Samsung Today 1 , Samsung Today2 , محیط خود ویندوز موبایل) که همونطور که گفتم TouchFlo رو هم می شه بهشون اضافه کرد.
13- پشتیبانی مستقیم از فایلهای Divix

Hamid..God
29-01-2009, 17:17
یه عکس از اکسپریای جدید

خودمم فکر می کنم این فقط فتوشاپ باشه چون اون صفحه ی بزرگ که کل جلوی گوشی رو گرفته واقعا احمقانست تازه به اون فضای خالی یه دور کی بورد گوشی یه نگا بندازین کلی می شد ازش استفاده کرد ولی خالی یه

amir_rafie
29-01-2009, 18:59
xperia رو میگن accelerometer نداره... درسته ؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟ :31: :31: :31: :31: :31: :31:

Mah12
29-01-2009, 21:34
این بحث همچنان ادامه داره؟ بخدا زشته بابا چرا اینقدر کل کل میکنید حالا امنیا یه خوبی داره X1 یه خوبی این دلیل نمیشه که بخاید این دو گوشی رو تو سر هم بزنید. اصلآ این 2 تا گوشی واسه 2 نوع آدم ساخته شده پس هیچوقت با هم کنار نمیاید مگه دارید k800 , k810 رو مقایسه میکنید که به نتیجه برسید؟ اصلآ این 2 تا گوشی رقیب هم حساب نمیشن. خواهشن ادامه ندید.

ali_MacBook_Apple همشهری عزیز شما تمومش کن. ممنون

Mah12
29-01-2009, 21:41
یه عکس از اکسپریای جدید

خودم کف کردم X1 از چشمم افتاد

اینعکس حتی به فرض درستی محاله بیاد اگه شما به تاریخ ارسال پست در همون بلاگ نگاه میکردید متوجه میشدید واسه 11 ماه پیشه یعنی x1 ساخته نشده داشته x2 میزده؟ حالا شایدم میزده چرا بعد از 11 ماه عکس واضحی ازش لو نرفته؟ اینا همش الکیه اصلآ عکسه هیچ نشانی نداره. در ضمن بنظرم x2 رو بدون کیبرد بزنه عاقلانه تره.

R£ɀД
29-01-2009, 22:05
خواهشن بحث دیده شدن پیکسلها رو تمام کنید که اینقدر کودکانه به نظر میاد این حرف که حتی نمیشه راجع بهش صحبت کرد ، حالا یکم رزولوشن تصویر امنیا پایینتره ، دلیل نمی شه که دیگه اینقدر اغراق آمیز راجع بهش حرف بزنید ، حتماً فردا هم میاید می گید صفحش سیاه سفیده و صفحه 1100 رزولوشنش بالاتره ، این حرف شما دیگه نهایت غرض ورزیه و فکر نکنم دیگه بزرگترین دشمنای امنیا هم بتونن همچین ایرادی رو بهش ببندن ، خوبه می بینید که هیچکس حتی مخالفان امنیا هم حرفتونو تایید نمی کنن. بابا آیمیت پاکت پیسی با ویندوز موبایل 2003 هم کسی نگفت پیکسلها توی صفحش معلومه.
در مورد سی پی یو هم دیدید که دقیقا یک بنچ مارک معرفی شد که توش سی پی یوی امنیا بالاتره.

می شه این برتریهای بیشتر رو بگید ؟ من اینهمه برتری برای امنیا نسبت به x1 گفتم بازم نگفتم امنیا بهتره.

بله بنده نشانگر موس رو برتری می دونم چون یک امکان اضافست ، چه استفاده بکنید چه نکنید.
درضمن نشانگر موس هم باعث می شه که به راحتی و با یک انگشت کل گوشی رو کنترل بکنید. اما به هر حال یک امکان اضافست و برتریه.

ok حق کاملا از اول با شما بوده.
از اولش فکر نمی کردم که نیاز باشه خیلی مسائل ابتدایی رو اینجا بیان کنم مخصوصا برای کسی که کاربر فعال انجمن شده و هنوز فرق معماری cpu ها +عوامل سرعت را متوجه نیست.
بحث با شما بی نتیجه هست بهتره این بحث بچگانه با شما رو تموم کنم. حالا هر پستی می خواهید بعد از این پستم بزنید.
موفق باشید.

راستی آقا حمید ممنون از شما.

ninja3000sh
29-01-2009, 22:18
درست یک ماه میشه که دوستمون این تاپیک رو زده و حالا هم صاحب امنیا شده فکر کنم.
بنظر من مقایسه این دو گوشی کار صحیحی نیست.هر کسی بر طبق نیازهای خودش یه برندی رو انتخاب میکنه.و هر چقدر هم بگیم این خوبه و اون بده مطمئن باشید به نتیجه ای نمیرسیم چون هر برندی طرفدارانه خاص خودش رو داره.به نظر من جای این تاپیک اینجا نبود.دوستمون هم باید تو مشاوره خرید گوشی یه تاپیکی میزد چون تا بحال همه بحثهایی که تو این تاپیک شده بالاخره خودشو به کل کل و ... کشونده.
من خودم اکسپریا دارم بعنوان بیطرف برای بار اخر میگم دوستانی که پاکت پیسی بدون کیبورد میخوان بهترینها تو بازار فعلا:htc touch hd و سامسونگ امنیا و htc touch diamond هستند.
و بهترینهای با کیبورد دار هم اکسپریا وtouch pro هستند.بین اینها هم مطمئن باشید هر کسی طبق سلیقه خودش یکی رو انتخاب خواهد کرد.
موفق باشید.

Highbury
30-01-2009, 00:02
2- قبوله (خودم گفتم)
3- امنیا هم دورش کروم مقاومه که جزو مقاومترین پاکت پیسیا معرفی شده پس این برتری نست.
5- قبوله (خودم گفتم)
6- قبوله
7- امنیا هم داره ، فقط بجای اینکه روی بدنش باشه روی هدستشه ، اما توی جعبش موجوده.
8- بیشتر توضیح بده
10- امنیا اصلاً جوی استیک نداره ، و کلاً اپتیکال موس داره که داره جای جوی استیک رو می گیره .
11- کلیدهای اضافه به هیچ عنوان برتری نیست ، چون امنیا یه گوشیه تمام لمسیه ، مثل آیفون ، مثل hd و ... و توی گوشیهای تمام لمسی سعی می شه که کلید کمتر استفاده بشه ، نه بیشتر ، اتفاقاً یکی از سایتهایی که ریوویو نوشته بود از کلیدهای زیادی اکسپریا انتقاد کرده بود ، خصوصاً دو کلید چپ و راست که مدتهاست توی هیچ ppc قرار داده نمی شه.
12- خوب امنیا هم tochwiz داره ، این که نشد برتری، گفتم برتریهاشو بگو نه امکاناتش.
13- قبوله ، اما این جزئی از همون قسمت 5 می شه و توی همون قسمت بیان می شه نه جداگانه.
14- روی امنیا هم نصب میشه ، اصلاً یکی از رامهاش (k1) توی خودش داره.

اکثر چیزایی که گفتی یا خودم قبلاً گفته بودم یا امکانات بودن نه برتری.
حالا برتریهای امنیا به اکسپریا:
1- صفحه بزرگتر
2- سی پی یو بالاتر
3- دوربین قویتر (اولین پاکت پیسی 5 مگاپیکسلی در دنیا با قابلیت تشخیص چهره و لبخند)
4- فیلمبرداری قویتر و ذخیره فیلمها با فرمت mp4 (در اکسپریا 3gp)
5- خروجی tv
6- 16gb حافظه جانبی با توجه به پشتیبانی از مموری کارت تا 16 گیگ.
9- باریکتر و حمل آسانتر.
10- وزن کمتر
12- 4 محیط کار مختلف برای سلایق گوناگون (samsung widget , samsung today 1 , samsung today2 , محیط خود ویندوز موبایل) که همونطور که گفتم touchflo رو هم می شه بهشون اضافه کرد.
13- پشتیبانی مستقیم از فایلهای divix
+ قیمت مناسبتر.

sepand_salehi
30-01-2009, 01:08
می گما من که بالاخرهبا کمی کمکاز این تاپیک گوشیمو خریدم. پس بهتره که این تاپیک قفل بشه. از دوستانی هم که تا به حال در این تاپیک بحث کرده بودند و اطلاعات دادند تشکر می کنم.

Hamid..God
30-01-2009, 10:22
قیمت اکسپریا 590.000 گارانتی متفرقه و690.000 تومان گارانتی اصلی
قیمت امنیا 570.000

Hamid..God
30-01-2009, 10:41
هX1 over omnia

به گفت ی هواداران این گوشی

3-Metal contruction
4-Better battery life
10-جوی استیک بزرگتر !
14-نصب Touch FLO 3D

جواب به موارد بالا

To Xperia:

2- قبوله (خودم گفتم)
5- قبوله (خودم گفتم)
6- قبوله
8- بیشتر توضیح بده
11- کلیدهای اضافه به هیچ عنوان برتری نیست ، چون امنیا یه گوشیه تمام لمسیه ، مثل آیفون ، مثل HD و ... و توی گوشیهای تمام لمسی سعی می شه که کلید کمتر استفاده بشه ، نه بیشتر ، اتفاقاً یکی از سایتهایی که ریوویو نوشته بود از کلیدهای زیادی اکسپریا انتقاد کرده بود ، خصوصاً دو کلید چپ و راست که مدتهاست توی هیچ PPC قرار داده نمی شه.
12- خوب امنیا هم TochWiz داره ، این که نشد برتری، گفتم برتریهاشو بگو نه امکاناتش.
14- روی امنیا هم نصب میشه ، اصلاً یکی از رامهاش (K1) توی خودش داره.

جواب به جواب:
1- _
2- _
3- این فلزی بودن تو اکسپریا سرتاسری یه ولی امنیا اینطور نیست مخصوصا پشتش
4- آره 60 آمپر ولی لایف تایمش طبق گفته ی همه حتی بعد از آپدیتم خیلی بیشتره
5- _
6- _
7- درسته ولی اکسپریارو خودش داره باسه همین لازم نیست اون سیم بلند بهت آویزون باشه تازه همیشه هم باید باحات باشه اما اگه با اکسپریا بخوای آهنگ گوش بدی حتمی لازم نیست که هدفون خودت همرات باشه و میتونی از اون با هر هدفون دم دستی استفاده کنی یا به اسپیکر وصل کنی
8- _
9- آره منم اینو قبول دارم ولی اونقدر زیاده که واقعا گیج میشی ودر ضمن بیشترشون رام های غیر ارجینالن که معمولا به گوشی صدمه می زنن البته رام های ارجینالش کمتر باعث صدمه می شن
10-و اکسپریا هم اینو داره ولی یه جوی استیک خیلی خوش دست هم کنارش داره که واقعا یه سری جا ها خیلی بیشتر به درد می خوره (این یعنی در نظر گرفتن همه ی صلیقه ها مثلا من خودم چون خیلی دوست ندارم برا یه حرکت از بالا به پایین 10 بار دستم رو روی اپتیکال موس از بالا به پایین بکشم از جوی استیک استفاده می کنم و تو جا به جایی های کوتاه از اپتیکال موس)
11- اکیپریا هم یه گوشی یه تمام لمسی یه اما وجود این دکمه ها خیلی جا ها به درد میخوره (همون در نظر گرفتن همه ی سلیقه ها ) اون دکمه ها هم به نظرم بودنشون خیلی عالی یه (من P1 داشتم و همیشه از نبودناین دکمه هاو مجبور بودن به کار با مانیتور شاکی بودم باور کن بودنشون از نبودنشون خیلی بهتره در ضمن قرار نیست هرکی هر چی گفت تو قبول کنی هر کی یه سلیقه ای داره
12- منظورم این بود که پنل از تاچ ویز بهتره همون طور که GSM Arena گفت Touch FLO 3D از تاچ ویز بهتره ( این سیستم تاچ ویز تو همه گوشی های رده بالای سامسونگ هست به نظر من یه جورایی تکراری یه)
برا این میگم پنل بهتره که شما رو به هیچ منو یی محدود نمی کنه و شما میتونین گوشیتونو خیلی بیشتر شخصی سازی کنین( الان با سیستم پنل هم میتونی تاچ ویزو داشته باشی هم تاچ فلو هم آیفون هم پنل های اکسپریا هم پنل هایی که هر روز یه جدیدش می یاد رو داشته باشی) سونی اریکسون تو سال 2008 به خاطر این نوآوری جایزه گرفت
13- نه همون قسمت 5 هم دوتاست و منم اشتباه کردم باهم نوشتم
14-خوب من اینو نمیدونستم (البته منظورم انعطاف پذیری یه گوشی بود)
15- آره ولی ممکن هم هست نیاد (چون تا حالا هرچی ازش تو نت بوده WVGA بوده و کسی اونو با رزولویشن 240 در 400 ندیده) بعدم منظورم الانه الان باسه اکسپریا هست ولی خدا میدونه کی باسه امنیا بیاد یا اصلا بیاد

Hamid..God
30-01-2009, 11:30
xxxxxxxxxx1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii900

Hamid..God
30-01-2009, 11:55
برتری های امنیا به اکسپریا...
omia over experia

به گفت ی هواداران این گوشی

1- صفحه بزرگتر
2- سی پی یو بالاتر
4- فیلمبرداری قویتر و ذخیره فیلمها با فرمت MP4 (در اکسپریا 3GP)
5- خروجی TV
6- 16GB حافظه جانبی با توجه به پشتیبانی از مموری کارت تا 16 گیگ.
9- باریکتر و حمل آسانتر.
10- وزن کمتر
12- 4 محیط کار مختلف برای سلایق گوناگون (Samsung Widget , Samsung Today 1 , Samsung Today2 , محیط خود ویندوز موبایل) که همونطور که گفتم TouchFlo رو هم می شه بهشون اضافه کرد
.
13- پشتیبانی مستقیم از فایلهای Divix

To omnia

1-همش 0.2 اینچ که پیکسل های بالاتره X1 به نظر من مهمتره ولی باز منم بدم نمی یومد که مانیتورش بزرگتر بود
2-با توجه به بنچمارک ها سی پی یوی X1 چندان از امنیا پایینتر نیست (این مورد واقعا مورد ابهامه اگه اسم دقیق CPU هارو بدین یه تحقیق درست درمون در موردشون می کنم )
3- تفاوت کیفیت تو عکسای بالا دیده میشه (یه جاهایی از عکس امنیا بهتره و یه جاهایی اکسپریا ولی در کل نقاط قوط امنیا بیشتره)
4-کیفیت فیلمبرداری اکسپریا 30 فرم در ثانیه است و باسه امنیا 16 (البته من نمی دونم تو رام های جدید شاید درست شده باشه البته باید بدونی که جفتشون تو فیلم برداری حرفی برای گفتن ندارن حالا یکی بده یکی بدتر کلا اگه یکی می خواد عکس خوب و ودئوی خوب با موبایلش بگیره باید بی خیال پاکت پی سی بشه و بره یه کمرا فون بخره
5-اگه به نقشه هایی که از مدار های X1 گزاشتم دقت کنید میبینید که اینم داره در ضمن اکسپریا میتونه تصویرو به PC هم منتقل کنه و تو مانیتور نشونش بده
6- با هم میشه 32 که X1 هم راحت یه رم 32 رو ساپرت میکنه و با توجه به ارزون شدن رم خیلی مهم نیست
7- تو اکسپریا برای اینکار لازم نیست رام عوض شه فقط کافیه یه پنل دیگه خیلی راحت نصب بشه
8- بزرگترین و عجیبترین مشکل X1 ( فک کنم گفته چون کیبورد داره و با باز شدنش میشه همون کار روتیتو تو هر جایی انجام داد لازم نیست!!!
9- اره البته اکسپریا هم سایز قابل قبولی داره ( هم اندازهی5800 که کیبوردم نداره ، طراحی ظاهریش برای اینکه شیک تر به نظر برسه طوری انجام شده که در کنار ظرافت کمی هم بزرگ به نظر برسه)
10-omnia 122 g ... & ... Xperia145 g
11- یه قابلیت نه برتری تازه با توجه به کوچیکی یه این اپتیکال موس کار کردن با موس خیلی راحت نیست و بعد از یه مدت کلا بی خیالش میشی و تو اکسپریا هم می تونی اینو با نرم افزار داشته باشی
12- پنل ها که خیلی موثر ترند و بهتر این کارو می کنند (البته بهتره بیشتر در موردشون توضیح بدی)
13-اینو خیلی راحت میشه با نصب هر نرم افزاری تو هر PPC ای بدست اورد!

Hamid..God
30-01-2009, 11:59
مبارکه دوست عزیز
اگه میشه تو این تاپیک بگین چه گوشی ای خریدید و دلایلتون رو برای این اتخواب مطرح کنید ممنون

بهتره این تاپیک فعال بمونه تا بتون راهنمای دوستانی باشه که بین انتخواب این دو گوشی خوب موندن تا به اونا کمک کنه که با توجه به نیاز هاشون یکی از این دو گوشی رو انتخواب کنن

ali_MacBook_Apple
30-01-2009, 22:09
موارد گفته شده همه مورد قبولن ، بجز اینکه همه می دونیم پسوند 3GP چقدر کیفیت تصویر و بخصوص صدا رو پایین میاره ، این انتقاد تو سایت GSMarena هم به X1 شده..
مورد پنلهم ، فکر می کنم در X1 پنلهای مختلف امکانات مختلفشو میاره نه محیطهای کاری مختلف ، مثل Player ، ماهیا و... اما منظورم از محیط کار کلاً محیطیه که توش کار می کنیم ، مثلاً محیط Touch Flo یا Wdiget
حالا می دونید موارد گفته شده چی رو ثابت می کنه ؟ اینکه این دو گوشی برای دو سلیقه مختلف هستن ، و حرف اول من که گفتم نمیشه مقایسشون کرد و گفت کدوم بهتره اثبات می شه ، حالا دیدی چرا می گم نمی تونید بگید x1 بهتره ؟ همونطور که منم هرگز نگفتم امنیا بهتره ، فقط خواستم بگم این دو گوشی شرایطشون متفاوته .
من حس می کنم امنیا بیشتر برای حالت مولتی مدیا طراحی شده و X1 بیشتر برای حالی Buisiness که دو سلیقه کاملاً متفاوت رو ساپورت می کنه ، من به شخصه امکانات مولتی مدیا برام مهمترن ، برای همین امنیا به نظرم بهتره ، اما شاید شما حالت کاری مثل کیبرد و این مسائل براتون مهمتره برای همین برای شما X1 خیلی بهتر و مناسبتره.
گرچه هم امنیا حالت کاریش قابل قبوله هم x1حالت مولتی مدیاش ، اما بیشتر روی نکات گفته شده تاکید شده.

xxl2005
30-01-2009, 23:36
موارد گفته شده همه مورد قبولن ، بجز اینکه همه می دونیم پسوند 3GP چقدر کیفیت تصویر و بخصوص صدا رو پایین میاره ، این انتقاد تو سایت GSMarena هم به X1 شده..
مورد پنلهم ، فکر می کنم در X1 پنلهای مختلف امکانات مختلفشو میاره نه محیطهای کاری مختلف ، مثل Player ، ماهیا و... اما منظورم از محیط کار کلاً محیطیه که توش کار می کنیم ، مثلاً محیط Touch Flo یا Wdiget
حالا می دونید موارد گفته شده چی رو ثابت می کنه ؟ اینکه این دو گوشی برای دو سلیقه مختلف هستن ، و حرف اول من که گفتم نمیشه مقایسشون کرد و گفت کدوم بهتره اثبات می شه ، حالا دیدی چرا می گم نمی تونید بگید x1 بهتره ؟ همونطور که منم هرگز نگفتم امنیا بهتره ، فقط خواستم بگم این دو گوشی شرایطشون متفاوته .
من حس می کنم امنیا بیشتر برای حالت مولتی مدیا طراحی شده و X1 بیشتر برای حالی Buisiness که دو سلیقه کاملاً متفاوت رو ساپورت می کنه ، من به شخصه امکانات مولتی مدیا برام مهمترن ، برای همین امنیا به نظرم بهتره ، اما شاید شما حالت کاری مثل کیبرد و این مسائل براتون مهمتره برای همین برای شما X1 خیلی بهتر و مناسبتره.
گرچه هم امنیا حالت کاریش قابل قبوله هم x1حالت مولتی مدیاش ، اما بیشتر روی نکات گفته شده تاکید شده.

نظر این دوستمون کاملا درسته !!!

این دو گوشی هر دو تا عالی هستند اما هر کدوم در جای خودشون !!! شاید بشه X1 و Touch Pro رو با هم مقایسه کرد ولی بنظر من مقایسه ی X1 و Omnia کار درستی نیست !!!

بهتر نیست بجای مقایسه و بجای اینکه از سلیقه ی خودمون دفاع کنیم , ابتدا خواسته ها و مواردی که برامون مهمه رو در نظر بگیریم و بعد ببینیم کدوم یکی از این دو تا بهتر از دیگری به خواسته های ما جوابگویی می کنند !!!

موفق باشید !!!

xxl2005
31-01-2009, 21:55
این دو , یعنی x1 و امنیا هر دو خوب هستند !!!

فقط کاش امنیا vga بود !!!! چون من یک چند تا برنامه دارم که فقط vga هست . وگر نه تمامی مشخصاتش خوبه !!!

به بیان دیگه اگر x1 فلان و فلان و فلان داره , خب امنیا هم یک سری امکانات دیگه داره و بالعکس یعنی هر دو در کل خوبا !!!

Mah12
31-01-2009, 23:42
جدآ اگه vga بود و کلآ پاکت پیسی ها یکم تو آفتاب بهتر نشون میدادن چی میشد. کاش یکم رمش بیشتر بود محض احتیاط.
اما اگه اون موقعی که اومد گرون نبود شاید الان منم داشتم.

ali_MacBook_Apple
01-02-2009, 03:00
خب بالاخره هر گوشی باید یه جاش بلنگه ، من تنها نشکلم با امنیا همین رم و رامشه ، البته تاحالا اذیتم نکرده اما خب ...