PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Core 2 Duo E8400 یا Core 2 Quad Q6600

mahdi1535
31-12-2008, 09:07
Core 2 Duo E8400 یا Core 2 Quad Q6600
به نظر دوستان کدام سی پی یو بهتره ؟

Kianoosh
31-12-2008, 09:11
Q6600
حدود 180 هم هست!

mahdi1535
31-12-2008, 10:03
q6600
حدود 180 هم هست!

پس شما میگید q6600 بهتره ولی مثل اینکه e8400 جدیدتره و باس اون 1333 هم هست و 45nm هم هست

Kianoosh
31-12-2008, 10:58
دوست عزیز خیر!!!!
Q6600 چهار هسته ای هست و اون 8400 دو هسته ای رو می بلعه!
اورکلاکش هم مناسبه
Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz
2 x 4MB L2 Cache (8MB) LGA 775 Processor - FSB 1066MHz
بازی ها و نرم افزار ها نسل جدید هم برای اینها بهینه میشن!

حالا Q8200 هم هست!تو همون حدود !
Intel Core 2 Quad Q8200 - 2.33GHz - 45 nm
4MB L2 Cache LGA 775 95W - FSB 1333MHz - Quad-Core

8400 که هیچی!8500 که قابل قیاس هست رو با 6600 و 9300 رو مقایسه کنید!
البته اور و عادی رو هم در نظر بگیرید فرکانس 8500 3.1 هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربرد+بودجه!؟

Q9300 هم که عالیه!ولی گرونتره!
Intel Core 2 Quad Q9300 - 2.5GHz - 45 nm
6MB L2 Cache LGA 775 95W - FSB 1333MHz - Quad-Core

این 6600 رو با یه خنک کننده خوب تا همون 3.5 راحت اور می کنی!
و با فن خودش تا 3!

خب!؟

آخر سخت افزار
31-12-2008, 11:15
اگه q8200 پيدا بشه انتخاب ديگه اي نداري!

Stream
31-12-2008, 11:19
بهترین گزینه برای یک کاربر عادی و برای سیستمی که صرفا قراره باهاش بازی بشه: Core 2 Duo E8500.

این 6600 رو با یه خنک کننده خوب تا همون 3.5 راحت اور می کنی!
و با فن خودش تا 3!
به این راحتی هم نیست. اورکلاک کردن کاملا Stable و Safe با فن استوک تا 3 گیگاهرتز نیاز به دانش خوبی از اورکلاک داره. و همینطور تا 3.5 با Air Cooler ها.

Kianoosh
31-12-2008, 12:15
یعنی خریدن یه چهار هسته ای هم سطح آینده نگری نیست!؟و البته e8500 , q6600 خیلی نزدیک عمل کردن!البته تو اور 8500 تو 4.3 و 6600 در 3.6!
قیمت e8500!؟
کاربردشون رو هم که نگفتن!
نظرت در مورد q8200 چیه!؟
منظورم اینه که این امکان هست.برای پردازنده نه یوزر!!!!وگرنه اورکلاک در هر سطحی اصلا کار راحت و ساده ای برای یوزر نیست!!!و صد البته که اطلاعات دقیق می خواد!

حالا e8500 هم فقط برای بازی(البته خودت هم می دونی که بازی ها آینده خیلی بهتر روی چهار هسته ای ها اجرا میشن!)
می تونه انتخاب خیلی مناسبی باشه!
(بحث e8400-q6600 بود ها!)

Stream
31-12-2008, 12:29
یعنی خریدن یه چهار هسته ای هم سطح آینده نگری نیست!؟و البته e8500 , q6600 خیلی نزدیک عمل کردن!البته تو اور 8500 تو 4.3 و 6600 در 3.6!
قیمت e8500!؟
کاربردشون رو هم که نگفتن!
نظرت در مورد q8200 چیه!؟
منظورم اینه که این امکان هست.برای پردازنده نه یوزر!!!!وگرنه اورکلاک در هر سطحی اصلا کار راحت و ساده ای برای یوزر نیست!!!و صد البته که اطلاعات دقیق می خواد!

اون بنچمارک 3DMark06 هست، Overall Score خیلی چیزها رو نشون نمیده. اگه می بینی Overall Score برای چهار هسته ای ها بیشتر از دو هسته ای هاست دلیلش اینه که توی تست CPU امتیاز بالاتری می گیرند. وگرنه اگه به تست های GPU دقت کنی می بینی باز هم دو هسته ای با فرکانس بالاتر اختلاف زیادی با چهار هسته ای داره.

E8500: 190

Q8200 هم P/P خیلی خوبی داره.

حالا e8500 هم فقط برای بازی(البته خودت هم می دونی که بازی ها آینده خیلی بهتر روی چهار هسته ای ها اجرا میشن!)
می تونه انتخاب خیلی مناسبی باشه!
(بحث e8400-q6600 بود ها!)
من همچین چیزی رو نمی دونم! :31:

از این خبرها نیست که بازیهای آینده روی چهار هسته ای ها خیلی بهتر نسبت به دو هسته ای ها اجرا بشن. این آینده یک هفته و یک ماه نیست، مال چند سال دیگه است. اون موقع هم نه کارت گرافیکی که الان خریده شده به درد بازی می خوره نه رم و نه مادربرد و اون CPU چهار هسته ای هم کاری نمی تونه انجام بده، تمرکز بهینه سازی های اون موقع با نسل های بعدی (Core i7 یا Phenom II) است نه با Core 2 Quad های Discontinue شده. (الان Athlon X2 4200 و 6800Ultra برای بازی به چه دردی می خوره؟)

خلاصه آدم وقتی خودش می دونه می خواد بازی کنه نباید نقد رو ول کنه و بره سراغ نسیه احتمالی چند سال آینده!

E8400 هم شبیه E8500، تقریبا 10 درصد کاراییش پایین تره و 10 درصد قیمتش پایین تر. باز هم برای بازی نسبت به Q6600/Q8200/Q9300 وضعیت P/P خیلی بهتری داره.

Professor Massoud
31-12-2008, 12:55
از این خبرها نیست که بازیهای آینده روی چهار هسته ای ها خیلی بهتر نسبت به دو هسته ای ها اجرا بشن. این آینده یک هفته و یک ماه نیست، مال چند سال دیگه است. اون موقع هم نه کارت گرافیکی که الان خریده شده به درد بازی می خوره نه رم و نه مادربرد و اون cpu چهار هسته ای هم کاری نمی تونه انجام بده، تمرکز بهینه سازی های اون موقع با نسل های بعدی (core i7 یا phenom ii) است نه با core 2 quad های discontinue شده. (الان athlon x2 4200 و 6800ultra برای بازی به چه دردی می خوره؟)

خلاصه آدم وقتی خودش می دونه می خواد بازی کنه نباید نقد رو ول کنه و بره سراغ نسیه احتمالی چند سال آینده!

البته q6600 و q8200 هم برای بازیها کم نمیارن اما مثلا تو بازی کرایسیس فریم کمتری نسبت به E8500 میدن که زیاد محسوس نیست . ولی کسی که فقط میخواد بازی کنه ، بره همون e8500 رو بخره بهتره !

Kianoosh
31-12-2008, 13:05
اون بنچمارک 3DMark06 هست، Overall Score خیلی چیزها رو نشون نمیده. اگه می بینی Overall Score برای چهار هسته ای ها بیشتر از دو هسته ای هاست دلیلش اینه که توی تست CPU امتیاز بالاتری می گیرند. وگرنه اگه به تست های GPU دقت کنی می بینی باز هم دو هسته ای با فرکانس بالاتر اختلاف زیادی با چهار هسته ای داره.

E8500: 190

Q8200 هم P/P خیلی خوبی داره.
من همچین چیزی رو نمی دونم! :31:

از این خبرها نیست که بازیهای آینده روی چهار هسته ای ها خیلی بهتر نسبت به دو هسته ای ها اجرا بشن. این آینده یک هفته و یک ماه نیست، مال چند سال دیگه است. اون موقع هم نه کارت گرافیکی که الان خریده شده به درد بازی می خوره نه رم و نه مادربرد و اون CPU چهار هسته ای هم کاری نمی تونه انجام بده، تمرکز بهینه سازی های اون موقع با نسل های بعدی (Core i7 یا Phenom II) است نه با Core 2 Quad های Discontinue شده. (الان Athlon X2 4200 و 6800Ultra برای بازی به چه دردی می خوره؟)

E8400 هم شبیه E8500، تقریبا 10 درصد کاراییش پایین تره و 10 درصد قیمتش پایین تر. باز هم برای بازی نسبت به Q6600/Q8200/Q9300 وضعیت P/P خیلی بهتری داره.

سال!!؟؟؟؟؟:18:مطمئنی!؟؟!؟!؟تا اونجایی که من می دونم الان GTA IV-GodFather 2-Mafia 2 و ....خیلی از بازی های PC که در 9 ماه دیگه عرضه میشن کاملا برای چهار هسته ای ها بهینه شدن!و بنچ های این بازی ها فاصله نسبتا محسوسی با دو هسته ای های قوی مثل E8500-E8400 نشون میده!
گرافیک و رم که البته!!نمیشه گفت که هرچی دیگه تولید نمیشه ارزش خرید /آینده نداره!(اونم تو کشوری مثل ایران و وضعیتش!:46:)حالا 4200 و 6800 که دیگه تعطیل تشریف دارن !ولی چهار هسته ای نسبتا جدید مثل Q8200!؟:13:
اگه بخوای همیشه به روز و قوی سیستم بخری که باید یه دو هزار دلاری داشته باشی!:31:
آرمان عزیز تمام اینهایی که میگی درسته ولی به شرایط بازار ما هم توجه کنید!
...
وقتی بازی می تونه از چهار هسته با فرکانس 3 استفاده کنه!(البته باید اور بشه دیگه!:31:)تفاوتش با دو هسته فرکانس 3.1 محسوس نیست!؟:13:
یعنی می خوام بدونم مثلا اگه توی این تست Q6600 تا 3 و 3.5 اور بشه چه جایگاهی نسبت به 8400-8500 داره!؟

GTA 4 (PC) - Processor benchmark review: Conclusion
GTA 4 benefits from quad-core CPUs as no game did up to now. Even a 4.0 GHz E8500 is not able to compete with a quad-core that has 25 percent less core frequency. Both, the K10 and the K8 architecture are doing quite well.

و البته در مورد سه هسته ای /چهار هسته ای AMD !؟:27:
به هر حال شما استادی!و حرفت کاملا درست و منطقیه!

:11:

Stream
31-12-2008, 21:23
البته q6600 و q8200 هم برای بازیها کم نمیارن اما مثلا تو بازی کرایسیس فریم کمتری نسبت به E8500 میدن که زیاد محسوس نیست . ولی کسی که فقط میخواد بازی کنه ، بره همون e8500 رو بخره بهتره !

چرا کم میارن! :46:
من خودم Q6600 داشتم، تا وقتی حداقل تا 3.0 گیگاهرتز اورکلاک نشه واقعا توی بازی برای یک سیستم متوسط محدودیت بوجود میاره، و تا وقتی تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک نشه برای سیستم های رده بالا. تفاوت تقریبا 800 مگاهرتزی بین Q6600 و E8500 این محدودیت رو حداقل برای سیستم های متوسط برطرف می کنه.

سال!!؟؟؟؟؟:18:مطمئنی!؟؟!؟!؟تا اونجایی که من می دونم الان GTA IV-GodFather 2-Mafia 2 و ....خیلی از بازی های PC که در 9 ماه دیگه عرضه میشن کاملا برای چهار هسته ای ها بهینه شدن!و بنچ های این بازی ها فاصله نسبتا محسوسی با دو هسته ای های قوی مثل E8500-E8400 نشون میده!

نه دوست عزیز، کاملا بهینه سازی نشدند که هیچ، فقط یک سری پیشرفت کوچیک وجود داشته. اون بنچمارکی که گذاشتی CPU تست هست، مثل CPU تست 3DMark06 که چهار هسته ای ها امتیاز بیشتری می گیرند. ولی وقتی بحث 3D Rendering با GPU (نه CPU) باشه باز هم برتری سمت محصولیه که فرکانس بالاتری داره. اگه به نوع پردازش های RAGE هم نگاه کنی می بینی توی خود بازی (نه بنچمارک) باز هم Multi-threaded قوی ای نداره.

من Review معتبر و علمی ای از MAFIA 2 یا Godfather 2 ندیدم! شما سراغ داری؟ منظورم سر هم کردن چند تا چارت به عنوان بنچمارک نیست (کاری که خیلی از سایتها در انجامش تخصص دارند!)

آینده یعنی وقتی مثلا CRY Engine 3 عرضه بشه.

گرافیک و رم که البته!!نمیشه گفت که هرچی دیگه تولید نمیشه ارزش خرید /آینده نداره!(اونم تو کشوری مثل ایران و وضعیتش!:46:)حالا 4200 و 6800 که دیگه تعطیل تشریف دارن !ولی چهار هسته ای نسبتا جدید مثل Q8200!؟:13:منظور من رو درست نگرفتی!
محصولی که دیگه تولید نمیشه از طرف سازنده های نرم افزاری ارزش هزینه و تحقیقات رو نداره. همین بهینه سازی برای یک سری محصولات یک کلیک از طرف سازنده نیست! مسلما نیاز به تحقیقات و هزینه هایی داره که کم هم نیستند. هیچ کمپانی بازی سازی ای حاضر نیست بازی دو سال دیگه اش رو مثلا برای SLI کردن G92 بهینه سازی کنه، چون نسبت به مخاطبی که داره ارزش هزینه نداره. (این مباحث (trade-off studies) توی دروس MBA یا System Engineering خیلی دقیق تر بررسی میشه)

یک واقعیت اینه که الان کسی در دنیا (چه به غلط چه به درست) Core 2 Quad رو برای بازی نمی خره، بازی سازها هم این رو می دونند و بر اساس نیازهای مخاطب هاشون روی محصولاتشون سرمایه گذاری می کنند. Core i7 هم که الان با قیمت مناسب توی بازاره و برای سیستم های High-End بازی هم همه Core i7 می خرن، و Core 2 Quad سهم زیادی از مخاطب هاشون رو تشکیل نمیده، فقط کمپانی ای روی این محصولات سرمایه گذاری می کنه که واقعا تیم مدیریت خیلی ضعیفی داشته باشه! حالا شاید این وسط Core 2 Quad برای بازی مظلوم واقع شده باشه ولی واقعیته :31:

:13:
اگه بخوای همیشه به روز و قوی سیستم بخری که باید یه دو هزار دلاری داشته باشی!:31:
آرمان عزیز تمام اینهایی که میگی درسته ولی به شرایط بازار ما هم توجه کنید!
...
وقتی بازی می تونه از چهار هسته با فرکانس 3 استفاده کنه!(البته باید اور بشه دیگه!:31:)تفاوتش با دو هسته فرکانس 3.1 محسوس نیست!؟:13:
یعنی می خوام بدونم مثلا اگه توی این تست Q6600 تا 3 و 3.5 اور بشه چه جایگاهی نسبت به 8400-8500 داره!؟

GTA 4 (PC) - Processor benchmark review: Conclusion
GTA 4 benefits from quad-core CPUs as no game did up to now. Even a 4.0 GHz E8500 is not able to compete with a quad-core that has 25 percent less core frequency. Both, the K10 and the K8 architecture are doing quite well.

و البته در مورد سه هسته ای /چهار هسته ای AMD !؟:27:
به هر حال شما استادی!و حرفت کاملا درست و منطقیه!

:11:سلام
چطوری؟ خوبی؟

Q6600 رو تا 3 و 3.5 اور می کنی و با اور نشده E8500 مقایسه می کنی؟ :31:
لازم نیست بگم قابلیت اورکلاک E8500 نسبت به Q6600 بالاتره و Dual Core ها نسبت به Quad Core ها برای اورکلاک نیاز به دانش خیلی کمتری دارند. یک کاربر ساده هم می تونه E8500 رو تا 4 گیگاهرتز بدون مشکل اورکلاک کنه، ولی بالا رفتن Q6600 از 2.7 شروع به اذیت کردن می کنه!
این قضیه ربطی به بازار ما نداره!

هر CPU از خانواده Core 2 (چه Core 2 Duo چه Core 2 Quad) اگه به فرکانس 3.6 گیگاهرتز برسه تقریبا باعث میشه محدودیتی که CPU در بازیها بوجود میاورد از بین بره. حالا برای سیستم های High-End این میزان فرکانس می تونه بالاتر هم باشه. یعنی اگه شما می تونید Core 2 Quad رو تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنید برای بازی مشکلی نداره، (حالا اگه با همون هزینه و دانش یک Core 2 Duo رو تا 4.5 گیگاهرتز اورکلاک می کردید چی می شد؟)

اون متن انگلیسی هم نظرش رو درباره بنچمارک CPU گفته، من هم حرفش رو تایید می کنم. (همین بنچمارک یک جورایی تایید می کنه GTA IV به خوبی برای Quad Core ها بهینه سازی نشده!) :46:

AMD هم بزودی با Phenom II بر می گرده.

Professor Massoud
31-12-2008, 21:40
من خودم Q6600 داشتم، تا وقتی حداقل تا 3.0 گیگاهرتز اورکلاک نشه واقعا توی بازی برای یک سیستم متوسط محدودیت بوجود میاره، و تا وقتی تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک نشه برای سیستم های رده بالا. تفاوت تقریبا 800 مگاهرتزی بین Q6600 و E8500 این محدودیت رو حداقل برای سیستم های متوسط برطرف می کنه.

ممنون. پس باید کلا خرید Core 2 Quad ها رو بیخیال بشیم ! انگار واقعا مظلوم واقع شدن !

Kianoosh
31-12-2008, 22:12
سلام
فکر می کنم خوبم! تو چطوری؟
:31:
حق با تو!مقایسه درستی نیست من فقط پرسیدم!:46:

نوش دارو پس از مرگ سهراب!!!!!!!:31:
خب پس چرا اینا رو اون موقعی که من به شدت از e8500 در مقابل q6600 دفاع می کردم نگفتی!!؟!؟حدود 4 ماه پیش و شایدم بیشتر!یا اینقدر تو فروم برای بازی 4 هسته ای پیشنهاد میشه!!!کاشکی اونجا تذکر می دادی!یا حتی موقعی که q6600 کمیاب و به شدت گرون شد!و Q8200 به جاش پیشنهاد می شد!؟:13::41:اون موقع تازه زمزمه های gta iv و سایر بازی هایی که گفتم برای pc و بهینه سازیش برای چهار هسته ای ها بود!اون موقع هم کاملا موافق بودم که e8500 واقعا برای بازی خیلی بهتره!!!!ولی چند تا از کاربرا ی فعال و اساتید!به شدت مخالفت کردن بعد از یه سری بحث و مسابقه بنچ مارک و اینا!!!من تسلیم شدم که q6600 انتخاب بهتریه!!!!(مسعود باید یادش باشه!جز مخالفین بود!:31:می گردم تاپیکشو پیدا می کنم!!:19:)
حالا مثل اینکه دوباره باید قبول کنم که e8500 بهتره ولی این بار منبع خیلی معتبرتره!این وسط مثل این فقط من ضرر کردم!!:13:البته بحث قیمت هم مطرح بوده و آینده نگری!و کلا کاربرد فقط بازی!!؟؟:13:

با این اوصاف من دوباره گیر کردم اگه یکی هم بازی می کرد و هم نرم افزار و ....و کارت گرافیکش غول نبود و سیستم نسبتا!متوسطی داشت چه پردازنده ای پیشنهاد بشه!!!؟؟؟

قربانت
(ولی باز گفتی ها:الان ci7 با قیمت مناسب تو بازاره!!!:46:)

Stream
31-12-2008, 22:37
سلام

قربونت. بچه ها چطورن؟

خب پس چرا اینا رو اون موقعی که من به شدت از e8500 در مقابل q6600 دفاع می کردم نگفتی!!؟!؟حدود 4 ماه پیش و شایدم بیشتر!یا اینقدر تو فروم برای بازی 4 هسته ای پیشنهاد میشه!!!کاشکی اونجا تذکر می دادی!یا حتی موقعی که q6600 کمیاب و به شدت گرون شد!و Q8200 به جاش پیشنهاد می شد!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اون موقع تازه زمزمه های gta iv و سایر بازی هایی که گفتم برای pc و بهینه سازیش برای چهار هسته ای ها بود!اون موقع هم کاملا موافق بودم که e8500 واقعا برای بازی خیلی بهتره!!!!ولی چند تا از کاربرا ی فعال و اساتید!به شدت مخالفت کردن بعد از یه سری بحث و مسابقه بنچ مارک و اینا!!!من تسلیم شدم که q6600 انتخاب بهتریه!!!!(مسعود باید یادش باشه!جز مخالفین بود![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]می گردم تاپیکشو پیدا می کنم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هــا؟!
من قبلا هم همین نکات رو گفته بودم، البته کمی پشت پرده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثل اینکه کسی اون موقع نگرفت منظورم رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اون موقع که Q6600 کمیاب بود، E8500/E8400 هم تقریبا کمیاب بود و قیمتش زده بود بالا..! ولی مسابقه و بنچمارک و ... رو می دونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مثل اینکه دوباره باید قبول کنم که e8500 بهتره ولی این بار منبع خیلی معتبرتره!این وسط مثل این فقط من ضرر کردم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی این بنچمارک ها هم مشخصه، توی بازیها E8500 مثل یک King عمل می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی وقتی پا رو از بازی فراتر بگذاریم مسلما اون دو هسته اضافه خودشون رو نشون می دن.

با این اوصاف من دوباره گیر کردم اگه یکی هم بازی می کرد و هم نرم افزار و ....و کارت گرافیکش غول نبود و سیستم نسبتا!متوسطی داشت چه پردازنده ای پیشنهاد بشه!!!؟؟؟

قربانت
(ولی باز گفتی ها:الان ci7 با قیمت مناسب تو بازاره!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بستگی به نرم افزارهاش داره، مثلا کسی که فتوشاپ در حد متوسط کار می کنه یا استفاده نرم افزاریش یک ویدیو ادیت کردن ساده است باز هم Dual Core نسبتا ارزش بیشتری داره.

مثال: من خودم چون هم استفاده محاسباتی از سیستمم می کنم (Matlab) و هم Folding، بدون شک همیشه دنبال Quad Core بودم.

Core i7 نسبت به هردوشون توی هر دو استفاده اولویت داره، البته منظور من بازار ما نبود! (این جمله وقتی گفته شد که دید بازیسازها بررسی می شد، و دید بازیساز ها اصلا به بازار ما نمی خوره!)

D3vil_A
31-12-2008, 22:39
سلام
:31:
حق با تو!مقایسه درستی نیست من فقط پرسیدم!:46:

نوش دارو پس از مرگ سهراب!!!!!!!:31:
خب پس چرا اینا رو اون موقعی که من به شدت از e8500 در مقابل q6600 دفاع می کردم نگفتی!!؟!؟حدود 4 ماه پیش و شایدم بیشتر!یا اینقدر تو فروم برای بازی 4 هسته ای پیشنهاد میشه!!!کاشکی اونجا تذکر می دادی!یا حتی موقعی که q6600 کمیاب و به شدت گرون شد!و q8200 به جاش پیشنهاد می شد!؟:13::41:اون موقع تازه زمزمه های gta iv و سایر بازی هایی که گفتم برای pc و بهینه سازیش برای چهار هسته ای ها بود!اون موقع هم کاملا موافق بودم که e8500 واقعا برای بازی خیلی بهتره!!!!ولی چند تا از کاربرا ی فعال و اساتید!به شدت مخالفت کردن بعد از یه سری بحث و مسابقه بنچ مارک و اینا!!!من تسلیم شدم که q6600 انتخاب بهتریه!!!!(مسعود باید یادش باشه!جز مخالفین بود!:31:می گردم تاپیکشو پیدا می کنم!!:19:)
حالا مثل اینکه دوباره باید قبول کنم که e8500 بهتره ولی این بار منبع خیلی معتبرتره!این وسط مثل این فقط من ضرر کردم!!:13:البته بحث قیمت هم مطرح بوده و آینده نگری!و کلا کاربرد فقط بازی!!؟؟:13:

قربانت
(ولی باز گفتی ها:الان ci7 با قیمت مناسب تو بازاره!!!:46:)
سلام من موقعی که می خواستم سی پی یو بخرم دقیقا همین بحث رو برای ای ام دی مطرح کردم و گفتم 8650 بهتره یا 6400 3.2 گیگا هرتز همه گفتن برای بازی هر چه نعداد هسته بیشتر باشه بهتره ما هم رفتیم 9550 خریدیم که الان برام با 4000 هیچ تفاوتی تو بازی مثل کریسیس تکرده!!!! اگه 6400 می خریدم 3.2 گیگاهرتز تا 3.8 هم اور میکردم و اون پولی هم که برای 4 هسته میداد یک کولینگ خوب می گیرفتم!
حیییفففف......... ای کاش زود تر به دادم می رسیدید حالات خودم دارم به این نتیجه میرسنم که مگاهرتز برای بازی بیشتر می ارزه نا کش یا نعداد هسته!:27:

Kianoosh
31-12-2008, 23:26
تو آب گل آلود هم که بعضی ها چه مهارتی برای ماهی گیری دارن!

Professor Massoud
31-12-2008, 23:29
!!ولی چند تا از کاربرا ی فعال
من اون چند ماه پیش جزو اساتید و کاربران فعال نبودم !

مسعود باید یادش باشه!جز مخالفین بود!
من که سر دستشون بودم . حالا میخوای محاکمه کنی ؟!

اگه 6400 می خریدم 3.2 گیگاهرتز تا 3.8 هم اور میکردم و اون پولی هم که برای 4 هسته میداد یک کولینگ خوب می گیرفتم!
البته این سی پی یو های amd تو بازی هم زیاد چنگی بدل نمیزنند و ضعیفتر از اینتل عمل میکنند . فکر کنم دلیلش معماری بهتر سی پی یوهای اینتل باشه.

تو آب گل آلود هم که بعضی ها چه مهارتی برای ماهی گیری دارن!
!!! ؟!
پی نوشت : این تایپک بسیار مفید بود !!!