PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بوت شدن با hiren boot cd و برنامه های مشابه

<amir>
29-12-2008, 21:07
سلام
من یک سیستم جدید خریده ام که به شرح زیر است :
m.b : giga ep43-ds3l
cpu : intel e7300
ram : 2x2g apacer
hdd : 320 gb seagate sata
power : green 380w real
بقیه قطعات رو هم قبلا داشتم که دی وی دی رایترم suzuki 16x است . مشکلی که من دارم اینه که وقتی با سی دی راهنداز ویندوز ایکس پی بوت میکنم مراحل شناسایی هارد و پارتیشن ها به راحتی انجام می شه و ویندوز بدون مشکل و کار اضافی نصب میشه ولی وقتی می خوام از سایر نرم افزارهای بوت سیستم نظیر hiren boot cd استفاده کنم ارورهای زیر رو میده و یا متوقف میشه و یا فقط رم و درایو دی وی دی رو شناسایی میکنه
.
OAKCDROM.SYS loading failed
VIDE-CDD.SYS Loading...
VIDE-CDD.SYS Loading failed
ATAPICD.SYS Loading.

دی وی دی رایتر هم در حالت مستر قرار دارد . آیا هارد یا مادربردم مشکلی داره ؟؟ یا یه تنظیمات خاصی باید انجام بدم . لطفا منو راهنمایی کنید . :41:

shahramcat
30-12-2008, 00:10
مشکلی نیست دوست من... برنامه hiren bootcd برای تشخیص بعضی از قطعات سخت افزاری این ارورهارو میده که طبیعی هم هست چون وجود ندارن ! برای من هم همینه .... برنامه که بوت میشه از روی سی دی ؟ مشکلی نداری ؟

<amir>
30-12-2008, 15:10
مشکلی نیست دوست من... برنامه hiren bootcd برای تشخیص بعضی از قطعات سخت افزاری این ارورهارو میده که طبیعی هم هست چون وجود ندارن ! برای من هم همینه .... برنامه که بوت میشه از روی سی دی ؟ مشکلی نداری ؟

از توجه شما ممنون . ولی بعد اینکه این ارورها رو میده سیستم بوت نمیشه و باید از روی هارد بوت بشه . با نسخه بدون نیاز به نصب ویندوز ایکس پی هم این مشکل رو دارم و نمی تونه سیستم رو بالا بیاره . در hiren boot cd هم لیست برنامه ها رو میاره ولی وقتی روی هر یکی می رم ارورهایی رو که گفتم میاره و نمی تونه اجرا بشه . لطفا بگین چکار باید بکنم ؟؟؟

kasra_masiha
31-12-2008, 02:49
منم مشکل شما رو دارم مادربورد p5qc

هیرن بوت ها هیچ کدوم اجرا نمیشن تمام ورژن هارو امتحان کردم جواب نداده
به نظر من از مادربورد هست نمیدونم چرا شو
ولی کارامو با مجموعه نرم افزار اکرونیس راه میندازم
و ایمج رو با گوست 14
اینکه هیرن شما بوت میشه ولی ارور میده رو نرم افزار ها دلیلش خرابی سی دی تون هست من یه سی دی سیلور گرفتم که خراب بود مثله مال شما ارور میداد رو سیستم های مختلف هم امتحان کردم و معلوم شد هیرن مورد داره

sibco
05-01-2009, 14:35
مشكل شما به دليل استفاده از cd ساتا است اگر به سيستم خود يك cd ide وصل نمائيد مشكل شما حل خواهد شد . توجه نمائيد كه در صورت نصب cd ide بايستي كابل cd sata خود را حتما خارج نمائيد .

majidghavam
14-04-2009, 08:32
سلام دوستان
من یک درایو دی وی دی رایتر برای لپ تاپم خریدم ولی در بوت شدن مشکل دارم
شنیدم که با یک تغییر کوچک در بوردش میشه درستش کرد اگه کسی راه حلی براش
داره تطفا برام بذاره منون

chogha
16-04-2009, 03:43
مشكل شما به دليل استفاده از cd ساتا است اگر به سيستم خود يك cd ide وصل نمائيد مشكل شما حل خواهد شد . توجه نمائيد كه در صورت نصب cd ide بايستي كابل cd sata خود را حتما خارج نمائيد .
من هم دقیقا همین مشگل رو دارم
منظورتون از cd ساتا، سی دی رم ساتا هست دیگه؟
یعنی با سی دی رم ide این مشگل وجود نداره و براحتی برنامه های hirren cd اجرا میشن
اگه مطمعنا اینطور هست من ide بگیرم