PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسامی 10 دانشگاه برتر کشور

Maxwell_1989
29-12-2008, 11:32
معاونت آموزشی وزارت علوم،دانشگاههای فردوسی مشهد،تبریز،صنعتی اصفهان،تهران،شیراز،شهیدبه شتی،صنعتی امیرکبیر،تربیت مدرس،علم و صنعت ایران و صنعتی شریف را به عنوان ده دانشگاه برتر کشور معرفی کرد.
منبع-جام جم

separate
29-12-2008, 12:03
مبارکه!جالبه دانشگاه تبریز سومه!

MaaRyaaMi
29-12-2008, 12:06
شریف آخر از همه هس ؟ :دی
خوبه والا پس بهتره بقیه دیگه حرص اینو نزنن پا بشن بیان تهران درس بخونن ;)

Saeed_TnT
29-12-2008, 12:10
گفته 10 دانشگاه برتر ،نگفته که به ترتیب ، خوب این که مسلمه شریف از فردوسی مشهد بهتره !!

* BriAnNa *
29-12-2008, 12:59
من شخصا دانشگاه اصفهان رو به لیست اضافه می کنم ! :31: :46:

BoOghz
29-12-2008, 13:29
چطوريه كه دانشگاه اصفهان و جا انداختند!!!
منم شديدا با BriAnNa موافقم

majid.khaledi
29-12-2008, 14:04
با ترتیبی که تو دنیا اعلام شده اولین دانشگاه ایران تو رده بندی تهرانه بعد یه 700 یا800 تا پایین تر شریفه بقیه هم خیلی پایین هستند پس بدونید اول و دوم کشور این دوتا هستند

Maxwell_1989
30-12-2008, 01:13
دوستان این لیست که به ترتیب نیست.

من شخصا دانشگاه اصفهان رو به لیست اضافه می کنم !

منم شديدا با brianna موافقم

تایید میشه(غیرت بچه های اصفهان جوش اورد!)

attractive_girl
31-12-2008, 15:39
دوستان این لیست که به ترتیب نیست.

نقل قول:
من شخصا دانشگاه اصفهان رو به لیست اضافه می کنم !

نقل قول:
منم شديدا با brianna موافقم

تایید میشه(غیرت بچه های اصفهان جوش اورد!)
منم موافقم یه ایرانه و یه دانشگاه اصفهان!!!محیطش هم خیلی باصفاست...:31:

aaaammmm87
31-12-2008, 17:55
سلام
دوست عزيز ميشه بگي كه اين امار رو شما از كدوم سايت گرفتيد (منظورم همون منبع هست !) .

mhv_kntu
31-12-2008, 18:15
دانشگاه خواجه نصیرم شلقمه دیگه!!!
از تبریزم بدتر شده دیگه. جالبه

snowy_winter
31-12-2008, 20:31
سلام
دوست عزيز ميشه بگي كه اين امار رو شما از كدوم سايت گرفتيد (منظورم همون منبع هست !) .
تو پست اول نوشتن: منبع-جام جم
فکر میکنم این باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کسی ترتیب این دانشگاههای برتر رو میدونه؟

majid.khaledi
31-12-2008, 20:39
با ترتیبی که تو دنیا اعلام شده اولین دانشگاه ایران تو رده بندی تهرانه بعد یه 700 یا800 تا پایین تر شریفه بقیه هم خیلی پایین هستند پس بدونید اول و دوم کشور این دوتا هستند
این اول ودوم برای بقیه یه search تو گوگل به اسم رتبه دانشگاه های ایران در دنیا بزن پیدا می کنی:46:

seyyedi
31-12-2008, 21:15
دوستان سلام

راستی میگیا
مالک اشتر چی؟
درسته نظامیه
ولی دانشگاه خوبیه

separate
31-12-2008, 21:43
حالا شما ها به زور میخواید دانشگاه مورد علاقتونو تو لیست بزارید؟!

دانشگاهای کل ایرانو الک کردن این 10 تا اومده بیرون.که 10 تاشونم به یه کلاس کالج آکسفرد و فلان نمی ارزه.

STON-COLD
31-12-2008, 21:58
به نظر من شریف از نظر سطح علمی دانشجویان تو جهان زیر 10هم هست.

BehzadKiNG
31-12-2008, 22:29

دانشگاه تبریز چشه مگه ؟؟؟ :20::31:

Maxwell_1989
01-01-2009, 00:31
این اول ودوم
این رتبه بندی دانشگاههای جهان یه ملاکای مسخره ای رو در نظر می گیره.وگرنه معلومه که دانشگاه تهران به گرد شریف هم نمی رسه(از هیچ نظر)

minizoro
01-01-2009, 13:47
بحث حاشیه سازی نیست نظام آموزشی ایران ناقص و غلطه
قبول دارم اینم یه نوع برداشته که من میکنم

AAKOJ
03-01-2009, 12:50
شهر اولین ها( تبریز) و اولین دانشگاه جهان (ربع رشیدیه تبریز) نیاز به رتبه ندارد :27:

gizlly
12-02-2009, 00:46
شهر اولین ها( تبریز) و اولین دانشگاه جهان (ربع رشیدیه تبریز) نیاز به رتبه ندارد :27:

جناب تعصبی برخورد نکنید دانشگاه تبریز فقط یک رشته خوب داره که هیچ دانشگاهی به گردش نمیرسه واونم شیمی هست. رشته های فنی وعلوم انسانی که تعطیل می باشد وکشاورزیش هم بدک نیست همین. فقط از لحظ امکانات وفضای آموزشی تو ایران یک می باشد.

gizlly
12-02-2009, 00:50
این رتبه بندی دانشگاههای جهان یه ملاکای مسخره ای رو در نظر می گیره.وگرنه معلومه که دانشگاه تهران به گرد شریف هم نمی رسه(از هیچ نظر)

جناب معیار تعداد مقالات isi در مجموع کلیه رشته ها ست. آخه شریف که علوم انسانی، بیو فیزیک،نانوشیمی و......ندارد واین باعث میشه تعداد مقالاتش کمتر از دانشگاه تهران باشد.

t.s.m.t
19-08-2009, 16:01

بایدم سوم باشه،چشم حسود بترکه،
وقتی که تنها master هندسه تو ایران تو دانشگاه تبریزه دیگه جای بحث باقی نمیمونه...
prof,toomaniyan

البته ردیف بندی دانشگاه ها بستگی به رشته داره،یعنی حتی دانشگاه شریف و امیر کبیرم ممکنه بعضی از رشته هاشون خیلی ضعیفتر از ده ها دانشگاه دیگه باشه،به هر صورت دانشجو دانشجو باشه هر کجا که بخونه،میتونه بهترین باشه،

من با سایر رشته ها کاری ندارم،در مورد رشته ی خودم دقیق ترین آمار رو بر حسب گزینش دانشجو دارم:

ریاضی:

دانشگاه تربیت معلم تهران
دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشگاه فردوس مشهد
دانشگاه تربیت معلم آزربایجان
دانشگاه تربیت مدرس تهران
دانشگاه تهران

البته دانشجویان دانشگاه شریف فقط آسون تر بورس خارج میشن و گرنه سطح علمی رشته ی ریاضیش از این 6 تا دانشگاه پایینه،

دانشگاه تبریزم تو خود ریاضی باید شاخه بندی کنی،یعنی تو جبر خیلی قویه،تو آنالیز متوسط و تو هندسه خیلی ضعیف،چون تها 2 تا استاد داشت که مشهورترینش دیگه یواش یواش بازنشته میشه،

beh,p
19-08-2009, 21:23

ببین دوست من ، یه سوال دارم.
چیه که دانشگاه شریف رو شریف کرده؟ استاداش؟ دانشجویانش؟ امکاناتش؟ کدومش؟
مسلما اولین چیزی که تاثیر داره دانشجویانش هستند . تا اینجا رو قبول داری؟ یعنی اگه رتبه های برتر کنکور برن دانشگاه خواجه نصیر دیگه صنعتی شریف باید تعطیل کنه.
خوب به نظرت 4 تا سوال عربی و زبان و ادبیات و... میتونه دانشجوها رو از هم متمایز کنه؟اینو قبول داریم که رتبه های 1 تا 200 کنور از نظر علمی در سطح هم هستند یعنی لیاقتشون برای تحصیل توی دانشگاه معتبر یکسانه.
بعد دانشگاه شریف اقبال عمومی داوطلبان بیشتر دانشگاه تهرانه(حداقل توی رشته برق) . پس دانشجویان شریف با تهران زیاد فرق ندارن.
از نظر اساتید اگه اساتید دانشگاه تهران بهتر نباشند قول بهت میدم بدتر هم نیستن. امکاناتش هم همینطور.
ولی حالا بنا به دلایلی که شریف اسم در آورده شما داری شریف رو بعتر از تهزان میدونی

t.s.m.t
19-08-2009, 21:37
به!
بحثی که خوابیده بود رو دوباره داغش کردم!
هر کجا میرم ناخودآگاه تاپیک رو می زنم بهم،همه میفتن به جون هم،
بابا هر کی هر دانشگاه رو دوس داره خوب بیشتر بخونه بره همون جا،
والله فاصله ی دانشگاه شریف با آزاد میبد زیاد فاصله نداره

اونی که فاصله داره فاصله ی همه ی دانشگاه های ما با دانشگاه های بین المللی دنیاس،
مدال میاریم خوب میاریم،طلا میگیریم،خوب میگیریم،
ناتوان از اینکه یه دونه خودرو ی معمولی درس کنیم،

اصلا چند تا از کتابای مرجع شما رو اساتید ایرونی نوشتن،
تو رشته ی ما که از این چیزا خبر نیس،بزرگترینشون مصاحب بود که بیشتر فارسی درس داده تا ریاضی،

بدبختی ما از اونجاس که هم باید درس تخصصی خونیم هم زبان اصلی

همه ی کتابای مرجع ،مؤلفاش از دانشگاه آکسفورد و برکلی و ... هست،اگرم کسی میاد یه کتاب مینویسه باور کنین که کپی چند تا کتاب خارجیه،

چرا بحث الکی میکنین آخه،:23:

seyyedi
20-08-2009, 08:03
دوستان سلام

ناتوان از اینکه یه دونه خودرو ی معمولی درس کنیم،

اصلا چند تا از کتابای مرجع شما رو اساتید ایرونی نوشتن،
ببین دوباره به قول خودت جو رو نزن به هم
اگه تولید نمیشه کرد واسه اینکه صنعتمون تا آب باریکه هست دلش نمیره بره به سمت دریا
وقتی راحت میتونه از جای دیگه بیاره نمیاد از متخصص بخواد واسش بسازه
اون متخصص هم تجربه پیدا نمی کنه توی طراحی و تولید
اصلا کدوم یکی از ما حاضره کالای بعضا بد کیفیت ایرانی رو به کالای یکم با کیفیت تر خارجی ترجیح بده و اون رو مصرف کنه؟
تازه این خارجی ها هم اکثرا چینی
وقتی ایرانی مصرف نشه خوب صنعت هم تولید نمی کنه
من نمی دونم انگار اون صنعت خارجی از همون اول کفیتش درجه یک بوده

در مورد اساتید هم یه جورایی همین طوره وقتی که هست اولن خودشون نمی نویسن
دوما اگه بنویسن هر چقدر هم که خوب باشه با اقبال مواجه نمیشه
حالا اگه همین رو یه مهر آکسفورد بزنن روش ببین چطور استفاده میشه
اگه اون مقاله اسم isi بیاد روش که خارجی ها بتونن استفاده کنن میشه مقاله و تحقیق خوب
اگه نه در پیت هم نیست

علی علی

t.s.m.t
20-08-2009, 10:10
خوب منم همین و میگم،
ببین رشته ی من ریاضی محضه،رشته ی ارشدمم هندسه منیفلد
پدرم دراومده تا اینجا رسیدم
اگه یه دانشجوی رشته ی برق و مکانیک و ... حتی تو دانشگاه شریف زحمت کشیده من 10 برابر اون زحمت کشیدم،حتی با اینکه دانشگاهم سطحش خیلی پایین تر از اوناست،ولی آخر سرش چی!
من حتی نمیتونم ساندویچی باز کنم،ولی فوق لیسانس NBA و مدیریت و مکانیک و ... خیلی آسون کار پیدا میکنن،یک سوم ما یک پنجم ما هم زحمت نکشیدند،من واسه ی همه ی رشته ها احترام قائلم،ولی تو کشورهای جهان اول،اولین رشته،رشته ی علوم پایه س،و هزینه ی اول صرف علوم پایه میشه،هم به خاطر سختیش که کمتر کسی میره سراغش و هم اینکه واقعا میدونن ارزشش رو،تازه اگرم استخدامی بشیم طرف با رشته ی ایکس 10 برابر ما حقوقش هس.

تا وقتی که جای شب و روز رو عوض کردن تو کشورهای جهان سوم،همینه که همینه،
منم به جای ادامه ی تحصیل و تحقیق میرم دنبال نون درآوردن،تا آخر عمرم که نمیتونم بیکار باشم،اونم کجا شهرداری و نمیدونم مخابرات و بانک و غیره...یا اینکه میرم یه دانشگاه معتبر جهانی و دیگه بر نمی گردم،البته اونم از هر 500 نفر شاید یکیش.

PlayStation3
20-08-2009, 19:55
کی گفته شما 10 برابر برق و مکانیک زحمت میکشید...والا پدر ما برقیو مکانیکی ها رو درآوردن...کدوم درس شما 10 برابر درس ما سخته؟ فقط بلدید حرف بزنید...باقی حرفاتون تقریبا تایید میشوند...یه سوالم دارم:شما چطور همزمان به ریاضی و ادبیات شدیدا علاقه دارید؟آخه خیلی کم این طوریش پیش میاد...

م شفیع
20-08-2009, 20:18
فقط شریفا عشق است

t.s.m.t
20-08-2009, 21:59
کی گفته شما 10 برابر برق و مکانیک زحمت میکشید...والا پدر ما برقیو مکانیکی ها رو درآوردن...کدوم درس شما 10 برابر درس ما سخته؟ فقط بلدید حرف بزنید...باقی حرفاتون تقریبا تایید میشوند...یه سوالم دارم:شما چطور همزمان به ریاضی و ادبیات شدیدا علاقه دارید؟آخه خیلی کم این طوریش پیش میاد...

من که نگفتم برق و مکانیک آسونن،خیلی هم سختن،ولی قابل مقایسه با ریاضیات محض نیستن،
کدوم درس و از اساتید ریاضیتون بپرسین،حتی از اساتید خودتون،
هندسه ی منیفلد یا توپولوژی جبری ،حتی جبر پیشرفته،شما حتی نمیتونی تصورش رو بکنی،تازه اگه به خاطر سخت بودن درس به ما جایزه میدن مطمئن باش باهات نصف میکنم،حرف من اینه که هرکی زحمت می کشه از پایین چیده مان میشه،

ریاضیات یعنی دیوانگی، یعنی با اینکه میدونی زجرش بیشتر و در مورد کسب درآمد هم رشته ی نامطمئن در کشور ما من سال 80 از عمران قبول شدم ولی نرفتم،3 سال بعدش از ریاضی محض قبول شدم الانم پشیمون نیستم چون یه بار به دنیا میام ،این یه بارم میخوام اونجوری که میخوام زندگی کنم،ادبیات و شعر هم یعنی جنون،پس ریاضی و شعر یه جورایی فامیل شدن،

مثل خیام و نسیمی و غیره،یک شاعر بزرگ و یک ریاضیدان بزرگ

PlayStation3
20-08-2009, 23:18
بله حق با شماست...تو ایران واقعا به رشته های پایه بهایی داده نمیشه...من که نگفتممال ما سخت تره...من با 10 برابر شما مخالف بودم...هر کدوم از اینا سختیای خاص خودشونو دارن...

mostafadll
11-09-2009, 13:25
پس دانشگاه ازاد قزوين چرا تو ليست نيست؟

mehdiaga
11-09-2009, 20:02
جناب تعصبی برخورد نکنید دانشگاه تبریز فقط یک رشته خوب داره که هیچ دانشگاهی به گردش نمیرسه واونم شیمی هست. رشته های فنی وعلوم انسانی که تعطیل می باشد وکشاورزیش هم بدک نیست همین. فقط از لحظ امکانات وفضای آموزشی تو ایران یک می باشد.
شیمی تبریز حتی به جرات میتونم بگم تو دنیا یکی از قطب ها است

amir_70
11-09-2009, 23:24
دوستان من مهندسی شیمی دانشگاه رازی کرمانشاه قبول شدم پس با جرات میتونم بگم که بهترینه(شوخی کردم بابا نزنید)
میخوام بدونم این دانشگاه ما چه جور دانشگاهیه؟خوب جایی قبول شدم یا نه؟ در رابطه با شیمی اوضاعش چه جوریاس؟

farshidshd
12-09-2009, 12:29
هرکسی نظر خودشو داره
از ضن هرکس دانشگاه شهر خودش بهترین دانشگاه هست
بحث تاپیک داره به جنگ و جدل کشیده میشه

تاپیک بسته شد...