PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم با sata بوت میشه و با IDE بوت نمیشه !! مشکل چیه؟

robert
29-12-2008, 11:17
سلام به همگی !!
اقا من برای خواهرم یه سیستم بستم و پدرم دراومد تا بخوام بوتش کنم !! آخرش هم هارد IDE مکستور ایشون رو باز کردم و هارد sata ی خودم رو بهش بستم و دیدم بوت شد !! :31:به نظر شما این موضوع خراب بودن هارد IDE رو تضمین میکنه ؟

دوم اینکه سیسم از همون لحظه روشن شدن دی وی دی رایتر رو نمیشناسه !!! احتمال داره کابلهای خود کیس که به اون گوشه پایین سمت راست مادربرد وصل میشن بد وصل شده باشن و سیستم بخاطر اونها دی وی دی رایتر رو نشناسه یا اینکه اشکال از چیز دیگری هست ؟؟

ممنونم:11:

shahramcat
29-12-2008, 12:59
احتمال زیاد اگر به غیر از هارد چیز دیگه ای مثل رایتر که اون هم IDE باشه رو سیستم دارید قانون master/Slave رو رعایت نکردید !

robert
29-12-2008, 13:13
احتمال زیاد اگر به غیر از هارد چیز دیگه ای مثل رایتر که اون هم IDE باشه رو سیستم دارید قانون master/Slave رو رعایت نکردید !

آره درسته !! بجز هارد IDE یه دی وی دی رایتر IDE هم دارم !!!

حالا باید چجوری قانون master و slave رو رعایت کنم ؟

shahramcat
30-12-2008, 00:15
آره درسته !! بجز هارد IDE یه دی وی دی رایتر IDE هم دارم !!!

حالا باید چجوری قانون master و slave رو رعایت کنم ؟

شما از یک کابل که دارای 3 پورت IDE هست استفاده میکنی .... یک سرش رو بزن به IDE1 مادربرد / رایتر رو پشتش که ببینی جامپر کوچیک داره مثلا بزار جای Slave باید سمت راستی باشه / هارد رو بزار روی وسطی میشه master . خلاصه نباید جفت جامپرها روی یک مکان باشن .....