PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در مورد یادگیری زبان روسی

elyar...elite
29-12-2008, 00:22
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من علاقه ی زیادی به یادگیری زبان روسی دارم ولی از اونجایی که
به دلایلی نمی تونم برم کلاس زبان روسی می خواستم ببینم کسی هست
که بتونه منو در این زمینه راهنمایی کنه؟
در ضمن ببخشید این تاپیک ربطی به انجمن زبان انگلیسی نداره:11:
ممنان.

seymour
29-12-2008, 18:57
ما اینجا کلی بحث کردیم که حتی زبان انگلیسی که منابع آموزشی اش در دسترس تره و یادگیری اش هم احتمالا یه جورایی راحت تره و تقریبا 90% کسانی که دیپلم هم داشته باشن ، نسبت بهش یه پیش زمینه ای در حد "this is blackboard " دارن ، بازم نیاز به حضور در کلاس داره ... حالا نمی دونم چطور می خوای روسی رو بصورت خودآموزی یاد بگیری ...

elyar...elite
29-12-2008, 20:16
ما اینجا کلی بحث کردیم که حتی زبان انگلیسی که منابع آموزشی اش در دسترس تره و یادگیری اش هم احتمالا یه جورایی راحت تره و تقریبا 90% کسانی که دیپلم هم داشته باشن ، نسبت بهش یه پیش زمینه ای در حد "this is blackboard " دارن ، بازم نیاز به حضور در کلاس داره ... حالا نمی دونم چطور می خوای روسی رو بصورت خودآموزی یاد بگیری ...
یک ضربالمثل روسی:31: میگه:
تنها کلمه غیرممکن , غیر ممکن است
امیدوار باش برادر:11:

محمد88
30-12-2008, 07:28
اینو یه نگاه بنداز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

seymour
30-12-2008, 19:36
یک ضربالمثل روسی:31: میگه:
تنها کلمه غیرممکن , غیر ممکن است
امیدوار باش برادر:11:

حالا ایشالا شما موفق بشی و ثابت بشه که حرف من غلطه ، اما تجربه این سالیان دراز (! - ) باعث شده که کلا دیدگاهم در مورد مقوله یادگیری زبان، بدبینانه باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... که قبول دارم ؛ خیلی هم جالب نیست : حالا یه بنده خدایی با ذوق و شوق میاد و یه تصمیمی می گیره و نظر می خواد و من می زنم تو ذوقش !! ... یکی باید منو کنترل کنه ...

Antonio Andolini
31-12-2008, 00:15
نظر منو بخواید مهم تر از همش پشتکار هست .... یه دوستی دارم بدون رفتن حتی یک ترم به کلاس زبان مدرک toefl و gre رو گرفت و الان به طور کامل روی انگلیسی تسلط داره ... ولی از دوران دبیرستانش زبان رو مرتب کار میکرد و یک شب هم اخبار انگلیسی رو رها نمی کرد!

easy4board
03-01-2009, 01:22
سلام به همگی

من 100% با خودآموزی موافقم ، خصوصا در زمینه زبان خارجی.
دلیلش هم اینکه هر زبانی رو از پایه و اساس باید بطور صحیح شنید و استفاده اش رو طوری که صاحبان همون زبان ازش استفاده می کنند یاد گرفت.
مثلاً در مورد مردمی که انگلیسی رو با لهجه غیر صحیح تلفظ می کنند یه مثال میزنم: مهاجرانی که از مکزیک به آمریکا مهاجرت کردند چون اغلب یا انگلیسی بلد نیستند با اینکه اشتباه تلفظ می کنند در آمریکا علیرغم اینکه قانون تساوی فرصتهای شغلی بر قراره اما کار فرماها رغبتی به استخدام کسی که نمی تونه درست انگلیسی رو تلفظ کنه ندارند. و این مهاجر ها با این جمله از طرف مردم برخورد می کنند که :

:2: ."I don't understand you"

** پس چه بهتره که اگر داریم زبانی رو یاد می گیریم همونطور که مردمِ صاحبِ زبان، اَزش استفاده می کنن، اونو یاد بگیریم. که این هم فقط از طریق فیلم و رادیو و نرم افزارهایی که به لهجه اصلی هستند میسّر می شه. :8:

برای روسی می تونید از نرم افزارِ Rosetta Stone استفاده کنید. البته باید Torrentپیدا کنید. چون نرم افزارهای Rosetta Stone پولی هستند. [URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

من اگر Torrent برای Rosetta Stone پیدا کنم توی همین تاپیک می نویسم .

seymour
03-01-2009, 16:58
سلام به همگی

من 100% با خودآموزی موافقم ، خصوصا در زمینه زبان خارجی.
دلیلش هم اینکه هر زبانی رو از پایه و اساس باید بطور صحیح شنید و استفاده اش رو طوری که صاحبان همون زبان ازش استفاده می کنند یاد گرفت.

** پس چه بهتره که اگر داریم زبانی رو یاد می گیریم همونطور که مردمِ صاحبِ زبان، اَزش استفاده می کنن، اونو یاد بگیریم. که این هم فقط از طریق فیلم و رادیو و نرم افزارهایی که به لهجه اصلی هستند میسّر می شه. :8:
شما در پستتون اینطوری گفتید که زبان آموزی ، مثلا از طریق دیدن فیلم و اینا ، باعث میشه که زبان رو (همونطور که اونا استفاده می کنن) "یاد بگیریم " ... من مخالف این جمله ام و به نظرم :

زبان آموزی از طریق دیدن فیلم و اینا ، باعث میشه که زبان رو (همونطور که استفاده می کنن) "در اختیار داشته باشیم" ... و این لزوما باعث یادگیری بهتر نمیشه ... وگرنه اگه اینطوری بود ، الان باید خیلی از دوستای من و شما که روزی 1-2 تا فیلم می بینن ، یه پیشرفت قابل ملاحظه ای می کردن و حداقل listening شون تقویت میشد ...

یادگیری زبان ، به خیلی چیزا نیاز داره که در معرض فیلم و رادیو بودن ، فقط یکی شه ... زبان نیاز به انگیزه و دقت و تمرکز بالاتر داره ، و حوصله بیشتر ، و یک استاد ... که اکثرا در کلاس راحت تر بدست میان ، تا مثلا توی خونه و در کنار ظرف هندونه و باد کولر و در حالت لمیده و هزار تا حواس پرتی دیگه ...

(حالا ما خودمون یه ترم کلاس زبان نرفتیم ، شدیم مخالف سرسخت خودآموزی ... ولی واقعیت همونه که عرض شد به نظرم)

easy4board
04-01-2009, 18:39
زبان آموزی از طریق دیدن فیلم و اینا ، باعث میشه که زبان رو (همونطور که استفاده می کنن) "در اختیار داشته باشیم" ... و این لزوما باعث یادگیری بهتر نمیشه ... وگرنه اگه اینطوری بود ، الان باید خیلی از دوستای من و شما که روزی 1-2 تا فیلم می بینن ، یه پیشرفت قابل ملاحظه ای می کردن و حداقل listening شون تقویت میشد ...

یادگیری زبان ، به خیلی چیزا نیاز داره که در معرض فیلم و رادیو بودن ، فقط یکی شه ... زبان نیاز به انگیزه و دقت و تمرکز بالاتر داره ، و حوصله بیشتر ، و یک استاد ... که اکثرا در کلاس راحت تر بدست میان ، تا مثلا توی خونه و در کنار ظرف هندونه و باد کولر و در حالت لمیده و هزار تا حواس پرتی دیگه ...

(حالا ما خودمون یه ترم کلاس زبان نرفتیم ، شدیم مخالف سرسخت خودآموزی ... ولی واقعیت همونه که عرض شد به نظرم)

دوستِ محترم،

بنده از روی تجربه شخصی و مشاهداتم در مورد دیگران ، نظر داده بودم و افرادِ زیادی رو دیدم که خودشون _بدونِ استفاده از هیچ کلاس زبانی_ زبانهای خارجی ( از جمله انگلیسی ) را در حد پیشرفته یاد گرفتند.

توجه کنید که من نرم افزارهای آموزش زبان رو هم در اون پُست قید کرده بودم. بنا به تجربه شخصی من، اول باید یک پایه مختصر از زبان رو یاد گرفت که این کار با نرم افزارهای آموزشی بهتر و راحت تر انجام می شه. بعد از اون باید دامنه اطلاعات زبانتون رو گسترش بدین که بهترین راهش گوش دادن به فیلمهای زبان اصلی هست ( فیلمهایی که با فرهنگ و زبانِ عموم در این زمان مطابقت داشته باشند).

این روش ها در مورد تعدادِ خیلی زیادی جواب داده که شما هم حتماً می تونین دوروبرتون از این آدما پیدا کنید.
و تعدادِ کسانی که دیپلم از کلاس زبان های مختلف دارند ولی صِرفِ گرفتنِ مدرکِ دیپلم نمی توانند از زبان در زندگیشون استفاده کنند، خیلی بیشتره.

M659
06-01-2009, 22:31
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من علاقه ی زیادی به یادگیری زبان روسی دارم ولی از اونجایی که
به دلایلی نمی تونم برم کلاس زبان روسی می خواستم ببینم کسی هست
که بتونه منو در این زمینه راهنمایی کنه؟
در ضمن ببخشید این تاپیک ربطی به انجمن زبان انگلیسی نداره:11:
ممنان.

حالا جدا از سوالت ، چرا روسی؟ (البته اگه میتونم بپرسم:31:)

seymour
08-01-2009, 21:04
دوستِ محترم،

بنده از روی تجربه شخصی و مشاهداتم در مورد دیگران ، نظر داده بودم و افرادِ زیادی رو دیدم که خودشون _بدونِ استفاده از هیچ کلاس زبانی_ زبانهای خارجی ( از جمله انگلیسی ) را در حد پیشرفته یاد گرفتند.

توجه کنید که من نرم افزارهای آموزش زبان رو هم در اون پُست قید کرده بودم. بنا به تجربه شخصی من، اول باید یک پایه مختصر از زبان رو یاد گرفت که این کار با نرم افزارهای آموزشی بهتر و راحت تر انجام می شه. بعد از اون باید دامنه اطلاعات زبانتون رو گسترش بدین که بهترین راهش گوش دادن به فیلمهای زبان اصلی هست ( فیلمهایی که با فرهنگ و زبانِ عموم در این زمان مطابقت داشته باشند).

این روش ها در مورد تعدادِ خیلی زیادی جواب داده که شما هم حتماً می تونین دوروبرتون از این آدما پیدا کنید.
و تعدادِ کسانی که دیپلم از کلاس زبان های مختلف دارند ولی صِرفِ گرفتنِ مدرکِ دیپلم نمی توانند از زبان در زندگیشون استفاده کنند، خیلی بیشتره.
والا من اطرافم رو که نیگا می کنم جز یه نفر کسی رو نمی بینم که از طریق خودآموزی به جایی رسیده باشه ... اطرافم هم شلوغه ! ؛ تجربه مون هم بدک نیست! ... (حالا شاید چشمام ضعیفه!) ...

ضمنا (هم این دوستمون و هم دوستان دیگه) بحث اون طرف مفصل تر دنبال شده : (اگه خواستید ادامه بدید)

m007007
09-01-2009, 00:03
سلام
من دوست ندارم بزنم تو ذوق کسی یا کسی رو ناراحت کنم ولی با نظر جناب seymour موافقم.
من علاقه خاصی به زبان فرانسه دارم و بعد از انگلیسیم خواستم خوداموزی کنم.سی دی rosetta stone رو هم گرفتم ولی چی شد؟هیچ!نه زیاد دنبالش کردم و نه مراحل اولیه اش رو گذروندم.ولی کلاس فرانسه رفتم.و به صراحت بگم که نمیدونم چجوری بعضی مطالب رو که استادمون بهمون میگفت(نکته هایی مهم که در اون درسمون نبود) رو میشه در یه سی دی یا... اورد.به غیز از مطالب کتاب.من خودم واقعا فکر نکنم زبانی رو بتونم اونجوری یاد بگیرم و یا بقیه!!!!
به هر حال ادم تا ادم فرق میکنه و نمیشه کامل مقایسه کرد.
برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم انشاءالله به خواستتون برسید.
کلا زبان چیز خوبی هست و یادگیریش توصیه میشه.هر چی بیشتر بهتر:10:

piremard
10-01-2009, 06:58
سلام
من نمی دونم چرا هر وقت کسی می خواد کار انجام بده ، مابقی بجای پاسخ و رفع مشکل شروع به تزریق ضعف روحی می کنند . الان نصف این تاپیک اسپم شده . هر کسی دوست داره روسی یاد بگیره یا هر زبان دیگری به خودش مربوطه . هر کسی هم استعداد و توانایی منحصر به خودش رو داره . نه ؟!
---پاسخ به دوست گرامی :

ابتدا سعی کنید از طریق سایت ی مثل youtube ویدئو های مربوط به آموزش مقدماتی زبان روسی رو پیدا کنید . کافیه سرچ کنید learn russian البته این میان ویدئو هایی بشکل play-list شده هم بدست می آرید.
پس از اینها می تونید کتاب Learn Russian:10 Minutes A Day یا هر خودآموز فارسی روسی - نسخه هایی که در دانشگاه تدریس می شند - رو تهیه کنید .
فیلم های بسیاری در دنیا بدلیل قاچاق بی رویه فیلم در کشور روسیه به این زبان دوبله می شند . شما کافیه فیلم رو بزبان روسی داشته باشید و بعد زیر نویس انگلیسی اش در وب بوفور پیدا می شه .
روسها در خط از الفبای سریلیک استفاده می کنند . پس برای خواندن - نه مکالمه شفاهی - یادگیری آن زیاد مشکل نیست . فقط حروف رو در ذهنتون جایگزین کنید . در این میان فیلم های زیر نویس به دو زبان هم کمک می کنند .
موسیقی در روسیه جایگاه بالایی داره . موسیقیه همراه با کلام بسبک هیپ-هاپ در آموختن و حتی در علاقمندی بشما کمک شایانی خواهد کرد .
بهرحال ناامید نباشید . زبان و فرهنگ غنی ای این کشور داره و اشعار روسی بسی دلنشینند :10:

Удачи!- Good luck!

seymour
10-01-2009, 16:53
خب با فرض اینکه از اون پست های اسپمی(!) که این برادرمون گفته ، 4 تاش مال منه ، به خودم حق میدم که جواب بدم :

روحیه دادن الکی بهتره یا واقعگرا کردن طرف ؟ ... (مطمئن باش به ازای یه نفر مثل من بدبین ، 10 نفر هستن که بگن " دمت گرم رفیق ، عالیه ، قطعا موفق میشی" ... و با اون حساب خیالت راحت باشه که تو ذوق کسی نمی خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و بعد اینکه گفتید " هرکسی استعداد و توانایی منحصر بفرد خودش رو داره " ، مگه ما توی آکادمی پروفسور X درس می خونیم که شما از آهن ساخته شده باشی و منم بتونم نامرئی بشم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... فکر می کنم این تبصره بر جمله شما کاملا ضروری باشه که " و البته مسلم است که این دامنه و range توانایی ها و استعدادهای اکثر ما ، محدودتر از اون چیزیه که فکر می کنیم و ضمنا بسیار شبیه به هم " ! ... تجربه این چند سالی که من زبان درس داده ام (اونم به جماعت دانشگاهی - نه زیر متوسط) و شاهد زبان خواندن اطرافیان بوده ام اینو حداقل واسه خودم روشن کرده ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
10-01-2009, 20:14
خب با فرض اینکه از اون پست های اسپمی(!) که این برادرمون گفته ، 4 تاش مال منه ، به خودم حق میدم که جواب بدم :

روحیه دادن الکی بهتره یا واقعگرا کردن طرف ؟ ... (مطمئن باش به ازای یه نفر مثل من بدبین ، 10 نفر هستن که بگن " دمت گرم رفیق ، عالیه ، قطعا موفق میشی" ... و با اون حساب خیالت راحت باشه که تو ذوق کسی نمی خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و بعد اینکه گفتید " هرکسی استعداد و توانایی منحصر بفرد خودش رو داره " ، مگه ما توی آکادمی پروفسور x درس می خونیم که شما از آهن ساخته شده باشی و منم بتونم نامرئی بشم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... فکر می کنم این تبصره بر جمله شما کاملا ضروری باشه که " و البته مسلم است که این دامنه و range توانایی ها و استعدادهای اکثر ما ، محدودتر از اون چیزیه که فکر می کنیم و ضمنا بسیار شبیه به هم " ! ... تجربه این چند سالی که من زبان درس داده ام (اونم به جماعت دانشگاهی - نه زیر متوسط) و شاهد زبان خواندن اطرافیان بوده ام اینو حداقل واسه خودم روشن کرده ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما بی جهت تاپیک رو منحرف کردید . حتی بر فرض اشتباه هم اگر نظرات شما مبتنی بر واقعیت باشه ربطی به درخواست و موضوع تاپیک نداره . شما می تونید یک تاپیک مجزا بزنید و نظراتتون رو مستند - نه بر مبنای دریافت عرفی و شخصی - پیرامون زبان آموزی چندگانه بیان بفرمائید و مابقی دوستان علاقمند هم در جای مناسب به مباحثه بنشینند.
این تاپیک عنوان مشخص و درخواست مشخص داره .
وقت بر شما خوش :11:

seymour
11-01-2009, 18:40
شما بی جهت تاپیک رو منحرف کردید . حتی بر فرض اشتباه هم اگر نظرات شما مبتنی بر واقعیت باشه ربطی به درخواست و موضوع تاپیک نداره . شما می تونید یک تاپیک مجزا بزنید و نظراتتون رو مستند - نه بر مبنای دریافت عرفی و شخصی - پیرامون زبان آموزی چندگانه بیان بفرمائید و مابقی دوستان علاقمند هم در جای مناسب به مباحثه بنشینند.
این تاپیک عنوان مشخص و درخواست مشخص داره .
وقت بر شما خوش :11:
بگذریم که اطلاق صفت "بی جهت منحرف کردن" واسه منی که در این بخش زبان سعی کردم فقط پستی بزنم که در جهت کمک باشه ، گرونه (میذاریم به حساب اینکه شما ناراحت هستی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])...

اولا که وقتی کاربرای فعال بخش ، مدیر بخش و صاحب تاپیک مشکلی ندارن (یا حداقل انقدر حوصله و صبر دارن که بحث به یه نقطه معین برسه و اصلا بعدش منتقلش کنن جای دیگه - تجربه چندین سال مدیریت فورم که خیلی ساده بدست اومده واسه من حداقل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، متوجه نمیشم که جوش و خروش شما برای چیه ...

ثانیا ده بار گفتم ، یه چند بار هم خدمت شما عرض می کنم : بحث هایی مثل زبان ، آموزش زبان ، روش ها ، و ... اینا بحث های subjective ان (در جریان معناش هستید؟) ... اندازه گیری دمای اتاق نیست که نیاوردن ماشین حساب جرم باشه (بار دومه این جمله رو میگم در همین زمینه) ... نظر شخصی دادن آسونه ، اون چیزی که ارزشمنده نظر براساس تجربه و شناخته ...

ثالثا ، شما اگه می خوای تازه راهنمایی واسه راندن کامیون بگیری ، بعد دو نفر در مورد اینکه رانندگی ماشین سنگین بطور کلی سخته یا نه صحبت کنن، من شک دارم مستوجب عذاب دوزخ تلقی بشن ؛ ظاهرا شما مخالفی !! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omiddost44
12-01-2009, 11:47
با سلام خدمت عزیزانی که برای فراگیری روسی تلاش می کنند باید بگویم که زبان روسی زبان خیلی شیرینی است و در ابتدای کار ممک است که سخت باشد ولی به مرور زمان شیرینتر از خودش هیچ زبانی نیست این تجربه ای هست که من از زبان روسی دارم
به قول روسا نیچیوو بیز پراکتیکا نی نایدیش
عزیزانی که می خوان یاد بگیرن از این سایت هم می تونن شروع کنن

graphmax
13-01-2009, 21:43
آقا شما همت کن 100% یاد میگیری.
باورت نمیشه اگه بگم 90% انگلیسی رو خودم تمرین کردم تا یاد گرفتم.
کلا انگلیسی زبون آسونی هستش و به قولی باید لغتهای زیادی رو بدونید.
اما زبان روسی گرامر نسبتا دشواری داره ولی خوبیش اینه که لهجه ی خوش فهمی داره, من سه سال هم تو یه کشور روسی زبون زندگی کردم, روزهای اول هرچی استاد و معلم میگرفتم فایده نداشت شروع کردم به خوندن کتابهای داستان (حتی با اون سطح پایین گرامر و دامنه لغتی که داشتم) بعد از مدتی شروع کردم استفاده از سایتهای روسی زبون و انجمنهای اونها خود این خیلی کمک میکنه.
کتاب "زبان روسی برای همه" کتاب فوق العاده ای هستش برای شروع.
همچنین اگر یک اکانت mail.ru هم واسه خودتون داشته باشید و با اونها چت کنید میتونه به پیشرفتتون کمک چشمگیری بکنه.
اگر کمکی هم خواستید من تا اندازه ای که بتونم در خدمتم.
یا حق...