PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با بومی گزینی موافقید ؟

only4you_mehr
27-12-2008, 23:35
با بومی گزینی موافقید ؟
دلیل خودتون رو بگین :دی

separate
27-12-2008, 23:47
هر کسی که توی شهر بزرگه یا تو مراکز استانهاست خب معلومه مخالفه

مخالفم
دلیل:به خاطر بومی گزینی پشت کنکوریم الان

only4you_mehr
28-12-2008, 00:03
شهر های بزرگ که باید موافق باشن :دی
راحت قبول می شن

MaaRyaaMi
28-12-2008, 11:32
به عنوان یه دختر ! موافقم
چون برای خودم و خونواده م خیلی راحتتره که تهران قبول بشم
دلیل بعد هم امکانات و ... که خوب تو تهران هس

salarnight
28-12-2008, 11:48
موافقم
چیه از شهرستان بلند میشن میان تهران معتاد میشن ! مگه نشنیدین میگن بچه شهر گرگه ! : ) )
همون شهر خودتون درس بخونین

armin_software
28-12-2008, 12:00
بومی گزینی چیه؟

majid.khaledi
28-12-2008, 12:13
من با این طرح برای شهرستان ها به غیر تهران (دانشگاه های مادر) موافقم
در تهران باید گزینش کشوری باشه
خود تهرانی ها هم روزانه نرسونند شبانه رو که میرسونند!
چون روزانه تو شهر دیگه با شبانه تو شهر خودت خرجش یکی میشه حتی تو شهر دیگه روزان خرجت بیشتره

majid.khaledi
28-12-2008, 12:14
بومی گزینی چیه؟
:46:یعنی 70 درصد پذیرش مال بومی های همون شهره

Benygh
28-12-2008, 12:23
طرح مفیدی میتونه باشه در صورتی که در هر منطقه از کشور دانشگاه های خوب و در سطح عالی وجود داشته باشه !

only4you_mehr
28-12-2008, 13:27
خب پس چرا توی نظر سنجی همه مخالفن ؟

roham_06
28-12-2008, 14:32
من زدم موافقم ولي ميگه قبلا شركت كردي من كه يادم نيست نظر داده باشم شايد آلزايمي گرفتم خبر ندارم:31::31::31::31::31:

separate
28-12-2008, 15:05

چون نباید اصلا با هیچ برنامه ی سازمان موافق بود....اینا همه بهانه ی سازمان برای دانش آموزاییه که با رتبه ی خوب از رشته ی بد قبول میشن و یا کلا مردود میشن هست

armin_software
28-12-2008, 15:22
من چه طور می تونم بومی تهران بشم در صورتی که مال تهران نیستم.

separate
28-12-2008, 15:37
جوابتونو خودتون دادید...نمیشه!

MaaRyaaMi
28-12-2008, 16:19
:31:دیگه نمیشه کاریش کرد
مگر اینکه بیاین تهران
از اول درس بخونین و مدرک بگیرین !!!!!!!!:18:

salarnight
28-12-2008, 16:26

رتبه ی خوب بیار مشکل نداری

* BriAnNa *
28-12-2008, 16:31
مخالفم 100% !

چیه استعداد بچه های بااستعداد رو کور می کنن ! ( به خصوص بچه های گل و باهوش اصفهان ! :31: )

واقعا متاسفم ! وقتی رتبه 21 و 12 کنکور ( به ترتیب از یزد و مشهد ) نتونن رشته مورد علاقشونو قبول شن ، دیگه کسی می تونه انصافا از این طرح دفاع کنه ؟!

رتبه های خوب کنکور باید پخش شن تو دانشگاههای مختلف اون موقع جاشونو یه عده با رتبه های دو سه برابر پر کنن ! واقعا که ! :13:
تازه اینطوری علاوه بر ضایع شدن حق خیلی ها ، سطح کیفی دانشگاههای درجه 1 کشور هم پایین می یاد و کسایی که رتبه های عالی داشتن و نتونستن حق خودشونو بگیرن به شدت ضربه می خورن ! هم ضربه روحی و هم درسی! ( چون اگه تو دانشگاه بهتری قبول شن ، جای پیشرفت بیشتری دارن ! )

در ضمن تنها بهونه این طرح کمبود خوابگاهها و کیفیت پایینشون بوده ، با این طرح می خواستن عملا خودشونو از نظر ساخت و مجهز کردن خوابگاهها راحت کنن !

این که می گن تحقیق و بررسی انجام دادیم و دیدیم یه عده ای از دانشجویان غیر بومی می رن تو کارهای خلاف و افت تحصیلی پیدا می کنن پس حالا بومی سازی می کنیم اصلا منطقی نیست !

چه خوب بود موافقان این طرح شهر خودشون رو هم می گفتن ! :46:

MaaRyaaMi
28-12-2008, 16:39
چه خوب بود موافقان این طرح شهر خودشون رو هم می گفتن !

من که گفتم تهرانم :)

separate
28-12-2008, 19:30
فعلا که 2 موافق و 10 مخالف هست که هشت تاش تو تهران نیستند!

کلا کسایی که توی شهرای بزرگن و دانش آموز متوسطی ان ناراضی ان...داوطلب های با استعداد شهر های کوچیک هم مخالفن
این طرح تو 87 اجرا شد و دیدیم که چقدر درصد اعتراضات بالا رفته بود

seyyedi
28-12-2008, 21:54
دوستان سلام
دوستان این طرح برای افرادی که رشته تاپ و دانشگاه تاپی رو نمی خوان و متوسط به پایین هستن خیلی خوبه
چون با بومی گزینی تا 80% پذیرش باید از همون استان باشه و 20% دیگه هم اولویت با قطب و ناحیه هست
اما برای کسایی دانشگاه و رشته تاپ میخوان و درسشون خوبه زیاد خوب نیست مخصوصا شهرستانیها
رتبه 1 منطقه 3 و 51 کشور الان برق علم و صنعت میخونه در صورتی که اگه قبلا قبول میشد میتونست حالا یه رشته دیگه ولی شریف قبول بشه
بیشتر ناراضی ها کسایی هستن که درسشون هم خوب بوده
اهداف این طرح بد نیست ولی همونطور که گفتن برای بعضی درسخونها خوب نیست یکم

separate
28-12-2008, 22:41
من پارسال با این خیال درس میخوندم که توی پیام نور یکی از شهرستانای کوچیک برم حقوق بخونم....ولی موقع اعلام نتایج یهو اعلام کردن ما طرح بومی گزینی داریم...آخر شدیم پشت کنکوری...من یکی که کلا مخالفم

panizir
29-12-2008, 02:41
مگه به جز تهرانيها افراده ديگه اي هم با اين طرح موافقن؟؟ منم اگه الان با رتبه 208 برق شريف مي خوندم با اين طرح موافق بودم!! من يه سري آمار عجيب غريب دارم از افراد تاپ كه به جاي قبول شدن تو دانشگاه هاي درجه 1 ، دارن دانشگاه هاي درجه 2 و 3 رو متر مي كنن! در عوض اونايي كه خيلي هم زحمت نكشيدن چون تهرانين مي تونن برن هر دانشگاهي كه دلشون خواست هر رشته اي مي خوان قبول بشن.
اين طرح به جز نامردي براي افراد نخبه شهرستانها چيز ديگه اي رو در بر نداشت. زماني بايد سياست بومي گزيني اجرا بشه كه امكانات تو تمام استانها يكسان بشه نه با اين وضعيت افتضاح شيب امكانات به طرف تهران...

البته شايد براي تنبلايي كه تو مراكز استانها هستند هم خوب شده باشه!! اما به نظرم اين طرح فقط باعث مي شه فرار نخبه ها بيشتر و بيشتر بشه! اگه باور نمي كنين بذارين چند سال ديگه اين طرح اجرا بشه.

اين نتايجو ببينين!
دختر- رتبه 70 - تجربي -از اهواز تهران هيچ دانشگاهي هيچ كدوم از دكتراهارو قبول نشده!
پسر- رتبه 70 - رياضي - از بندرعباس برق نه شريف نه اميركبير نه تهران ، علم و صنعت.
پسر- رتبه 170 - رياضي - از بندرعباس نه برق نه مكانيك نه عمران و نه هيچي بهتر از نفت ، شريف نيورده
پسر- رتبه 700 - رياضي - از بندرعباس نه تهران ، نه اصفهان! نه برق نه مكانيك نه عمران! برق شيراز
تازه بد نيست بدونين رتبه 21 رياضي هم اول برق شريف قبول نشده بوده! بعد شريف گفته همه زير 100 ها بيان ثبت نامشون مي كنيم چون با اين دانشجوهاي جديد سطح دانشگاه خيلي اومده پايين!!!
از اين نمونه ها زيادن كه به خاطر اينكه تهراني نيستن بايد يه دانشگاه بدتر نسبت به كسي كه رتبش بيشتره و تهراني هست درس بخونن.
اينم نتيجه بومي گزيني!

MaaRyaaMi
29-12-2008, 12:04
من پارسال با این خیال درس میخوندم که توی پیام نور یکی از شهرستانای کوچیک برم حقوق بخونم....ولی موقع اعلام نتایج یهو اعلام کردن ما طرح بومی گزینی داریم...آخر شدیم پشت کنکوری...من یکی که کلا مخالفم

پیام نور اصلا بدون وجود همچین طرحی هم فقط بومی میگیره
شرایطشو تو دفترچه نوشته !

منم اگه الان با رتبه 208 برق شريف مي خوندم با اين طرح موافق بودم!!

بنده نه شریف می خونم نه هیچ جای دیگه !
ولی حداقلش می دونم این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی خوبه !

* BriAnNa *
29-12-2008, 12:41

منم نظرم اینه که این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی بده ! :13:

MaaRyaaMi
29-12-2008, 12:52
منم نظرم اینه که این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی بده ! :13:

بله چون شما تهران یا ... نیستی !
ولی خیلی از دخترا نمی تونن یا خونواده ها شون این شرایطو ندارن که شهر دیگه ای درس بخونن بنابراین حداقل بومی گزینی یه درصدی بهشون کمک میکنه تا شهر خودشون قبول بشن و به قول معروف آواره این شهر و اون شهر نشن !

البته به شرطیکه در کنارش درس بخونن وگرنه همه چیز به این راحتی نیس :27:

majid.khaledi
29-12-2008, 14:19
اين نتايجو ببينين!
دختر- رتبه 70 - تجربي -از اهواز تهران هيچ دانشگاهي هيچ كدوم از دكتراهارو قبول نشده!
پسر- رتبه 70 - رياضي - از بندرعباس برق نه شريف نه اميركبير نه تهران ، علم و صنعت.
پسر- رتبه 170 - رياضي - از بندرعباس نه برق نه مكانيك نه عمران و نه هيچي بهتر از نفت ، شريف نيورده
پسر- رتبه 700 - رياضي - از بندرعباس نه تهران ، نه اصفهان! نه برق نه مكانيك نه عمران! برق شيراز
تازه بد نيست بدونين رتبه 21 رياضي هم اول برق شريف قبول نشده بوده! بعد شريف گفته همه زير 100 ها بيان ثبت نامشون مي كنيم چون با اين دانشجوهاي جديد سطح دانشگاه خيلي اومده پايين!!!
از اين نمونه ها زيادن كه به خاطر اينكه تهراني نيستن بايد يه دانشگاه بدتر نسبت به كسي كه رتبش بيشتره و تهراني هست درس بخونن.
اينم نتيجه بومي گزيني!
من یادمه اخرین چیزی که مجلس تصویب کرد این بود که پذیرش کل کشور به جز دانشگاه های برتر تهران بومی هستش (پذیرش در تهران کشوری و بدون هیچ سهمیه ای که باز هم به نفع تهرانی ها هستش چون منطقه یک هستند)

dampayi
29-12-2008, 14:31
100% موافقم
شاید فکر کنید چون بچه تهرانم می گم!
ولی باور کنید اینجوری نیست!!
شما می دونید چه قدر هزینه می شه تا یه ددانشجو از یه شهر به یه شهر دیگه بره!!
چقدر وقت تلف می شه!!
مسلما هر کسی توشهر خودش راحتره!!!

Mary Anne
29-12-2008, 14:51
یه نکته خیلی مهم دیگه رو هم فراموش کردین!
بومی گزینی به خصوص حق از دست رفته بچه های تهرانی رو خیلی الان رعایت می کنه. چرا؟ چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه. چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.
من که دوره دانشجوییم از دست شهرستانیا خیلی کشیدم. دانشگاه دولتی هم می خوندم.
با این که خوابگاه چسبیده به دانشگاه بود هیچ کدومشون حاضر نبودن برای برنامه امتحانا یه ذره راه بیان یا برای واحدای آزمایشگاه بذارن ساعتای صبح مال تهرونیا باشه. اونوقت اون بنده خدایی که از شهرری یا کرج میومد بهش خوابگاه نمیدادن چون مال تهران بود و مجبور بود ساعت 8 شب تازه از شمال شهر تهران راه بیفته بره سمت جنوب یا غرب توی این ترافیک ساعتای شلوغی. چرا؟ چون جنابان شهرستانی حاضر نبودن ساعتای عصر بیان آزمایشگاه و می خواستن برن خوشگدرونی خیابونای تهران! در حالی که خوابگاه بغل گوششون بود.
نصف جمعیت کلاسمون رو گرفته بودن از مهمون نوازی شهر هم سواستفاده می کردن و به هیچ صراطی هم مستقیم نبودن. تازه مدعی هم میشدن.
من که از تصویب این طرح واقعا خوشحالم.

MaaRyaaMi
29-12-2008, 16:03
من یادمه اخرین چیزی که مجلس تصویب کرد این بود که پذیرش کل کشور به جز دانشگاه های برتر تهران بومی هستش (پذیرش در تهران کشوری و بدون هیچ سهمیه ای که باز هم به نفع تهرانی ها هستش چون منطقه یک هستند)

این مربوط به تکمیل ظرفیت و اینا بود !

panizir
29-12-2008, 16:54
بنده نه شریف می خونم نه هیچ جای دیگه !

من منظورم فقط شما نبود. هر كسي بدونه كه با هرجور درس خوندن مي تونه دانشگاه مورد علاقش قبول بشه با اين طرح موافقه.

ولی خیلی از دخترا نمی تونن یا خونواده ها شون این شرایطو ندارن که شهر دیگه ای درس بخونن بنابراین حداقل بومی گزینی یه درصدی بهشون کمک میکنه تا شهر خودشون قبول بشن و به قول معروف آواره این شهر و اون شهر نشن !

اگه هر كسي (چه دختر چه پسر) مي خواد براي دانشگاه رفتن آواره اين شهر و اون شهر نشه بايد درس بخونه. نه اينكه خودش درس نخونه و به فكر خودش نباشه بقيه بيان بشن كاسه داغ تر از آش! حق يه بدبختيو بگيرن بدن به اين كه چي حوصله نداشته درس بخونه!

چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه.

اينكه تهرانيا براي قبولي تو كنكور آواره اين كلاس و اون كلاسن مشكل خودشونه. تو بعضي از شهرستانها حتي امكانات براي كلاس رفتن هم نيست . اما اون شخص خودش درس مي خونه و يه رتبه بهتر هم مياره. اين نشون ميده نيازي به كلاس رفتن نيست. حالا تهرانيا ميخوان خودشونو با اين همه امكانات بدبخت كنن بايد يه حق ديگه هم براشون قائل شد؟؟؟

چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.
با این که خوابگاه چسبیده به دانشگاه بود هیچ کدومشون حاضر نبودن برای برنامه امتحانا یه ذره راه بیان یا برای واحدای آزمایشگاه بذارن ساعتای صبح مال تهرونیا باشه. اونوقت اون بنده خدایی که از شهرری یا کرج میومد بهش خوابگاه نمیدادن چون مال تهران بود و مجبور بود ساعت 8 شب تازه از شمال شهر تهران راه بیفته بره سمت جنوب یا غرب توی این ترافیک ساعتای شلوغی. چرا؟ چون جنابان شهرستانی حاضر نبودن ساعتای عصر بیان آزمایشگاه و می خواستن برن خوشگدرونی خیابونای تهران! در حالی که خوابگاه بغل گوششون بود.
نصف جمعیت کلاسمون رو گرفته بودن از مهمون نوازی شهر هم سواستفاده می کردن و به هیچ صراطی هم مستقیم نبودن. تازه مدعی هم میشدن.

اول اينكه كي گفته تهرانيا درسارو مفهومي مي فهمن كه شما مي گين شهرستانيا طوطي وار مي فهمن؟؟ دوم اينكه دليل نداره چون شما با بچه هاي دانشگاهتون حال نمي كردين در حق همه بچه هاي شهرستاني اجحاف بشه. سوم اينكه هر كسي اختيار وقتشو داره كسي ميتونه ساعت كلاسشو انتخاب كنه كه زودتر بجنبه نه اينكه شما هر وقت دلتون خواست بياين و انتظار داشته باشين ساعت هاي خوبو شهرستانيا براتون گذاشته باشن.
چهارم اينكه كي گفته تهرانيا مهمون نوازن؟؟؟

در ضمن من كه نگفتم اين طرح كلا بده فقط گفتم زماني بايد اجرا بشه كه حداقل تو هر مركز استاني يك شريف و يك تهران و يك اميركبير و يك بهشتي باشه تا امكانات به طور عادلانه به همه مردم داده بشه.

MaaRyaaMi
29-12-2008, 18:18
اگه هر كسي (چه دختر چه پسر) مي خواد براي دانشگاه رفتن آواره اين شهر و اون شهر نشه بايد درس بخونه. نه اينكه خودش درس نخونه و به فكر خودش نباشه بقيه بيان بشن كاسه داغ تر از آش! حق يه بدبختيو بگيرن بدن به اين كه چي حوصله نداشته درس بخونه!

عزیز یه زحمت میدادی به خودت اون پائینو صحبتمو میخوندی!

در ضمن همه اینا یه صحبته بین من و شما !
مسئولین محترم ! هم کار خودشونو دارن میکنن به حرف من و شما نیس !
دیدین که امسال این طرح اجرا شد.... ;)
فعلا هم هیچ صحبتی نشده در این رابطه

Saeed_TnT
29-12-2008, 18:41
رتبه 1 منطقه 3 و 51 کشور الان برق علم و صنعت میخونه
رتبه یک منطقه 3 ریاضی عباس کازرونی از مدرسه دکترحسابی برازجان بود! رتبه کشوریش هم 34 ، مطمئنم که علم و صنعت نیست و بازم مطمئنم که داره برق شریف میخونه!!!

خوب اگه دخترا دوس دارن میتونن تو انتخاب رشته دانشگاه های شهر خودشون رو بزنن!! کسی که مجبورشون نکرده برن شهر دیگه!!

100% موافقم
چقدر وقت تلف می شه!!
معلومه که هزینه میشه! و باید هم بشه ، کشور این همه نفت میفروشه ،همش که نباید بره تو جیب .... و فلسطین و لبنان ، یکمیش هم میشه برای مردم خرج بشه! البته اگه اشکالی نداشته باشه :دی

MaaRyaaMi
29-12-2008, 19:37
خوب اگه دخترا دوس دارن میتونن تو انتخاب رشته دانشگاه های شهر خودشون رو بزنن!! کسی که مجبورشون نکرده برن شهر دیگه!!

اگه نمی گفتین اینکارو اصلا نمی کردم !
منظورم اینه من که دخترم و نمی تونم خارج از تهران درس بخونم این طرح بهم یه کمکی میکنه و یه امتیازی هس که شهر خودم قبول بشم اینو صرفا بخاطر اینکه تهرانم نمیگم چون ممکن بود هرجای دیگه ای هم باشم ولی خونواده م با خارج شهر مخالفن...

panizir
29-12-2008, 21:35
عزیز یه زحمت میدادی به خودت اون پائینو صحبتمو میخوندی!
در ضمن همه اینا یه صحبته بین من و شما !
مسئولین محترم ! هم کار خودشونو دارن میکنن به حرف من و شما نیس !
دیدین که امسال این طرح اجرا شد.... ;)
فعلا هم هیچ صحبتی نشده در این رابطه

شما نوشته بودين اگه درس بخونن. اما با اين قانون تهرانيا براي قبولي تو دانشگاه هاي خوب فقط بايد 01/0 شهرستانيا درس بخونن! اينم از نظر ما بادرس نخوندن فرقي نداره!

رتبه یک منطقه 3 ریاضی عباس کازرونی از مدرسه دکترحسابی برازجان بود! رتبه کشوریش هم 34 ، مطمئنم که علم و صنعت نیست و بازم مطمئنم که داره برق شریف میخونه!!!

فكر مي كنم منظورشون قبل از رسيدگي مجدد به رتبه هاي برتر بود. چون تا جايي كه من مي دونم رتبه 31 كشوري (19 منطقه 1) نفر آخر قبولي ( در اعلام نتيجه اوليه ) بود و رتبه 21 منطقه 1 هم اول قبول نشده بود. احتمالا بعد از اعتراضهاي اوليه قبول شده.

MaaRyaaMi
29-12-2008, 21:46
شما نوشته بودين اگه درس بخونن. اما با اين قانون تهرانيا براي قبولي تو دانشگاه هاي خوب فقط بايد 01/0 شهرستانيا درس بخونن! اينم از نظر ما بادرس نخوندن فرقي نداره!

اصلا هم اینطور نیس
تهرانیا هم 1 2 نفر نیستن ! همه که نمی تونن قبول بشن !
بنابراین باید همون تهرانی هم درس بخونه !

Mary Anne
29-12-2008, 22:24
من منظورم فقط شما نبود. هر كسي بدونه كه با هرجور درس خوندن مي تونه دانشگاه مورد علاقش قبول بشه با اين طرح موافقه.

اينكه تهرانيا براي قبولي تو كنكور آواره اين كلاس و اون كلاسن مشكل خودشونه. تو بعضي از شهرستانها حتي امكانات براي كلاس رفتن هم نيست . اما اون شخص خودش درس مي خونه و يه رتبه بهتر هم مياره. اين نشون ميده نيازي به كلاس رفتن نيست. حالا تهرانيا ميخوان خودشونو با اين همه امكانات بدبخت كنن بايد يه حق ديگه هم براشون قائل شد؟؟؟

اول اينكه كي گفته تهرانيا درسارو مفهومي مي فهمن كه شما مي گين شهرستانيا طوطي وار مي فهمن؟؟ دوم اينكه دليل نداره چون شما با بچه هاي دانشگاهتون حال نمي كردين در حق همه بچه هاي شهرستاني اجحاف بشه. سوم اينكه هر كسي اختيار وقتشو داره كسي ميتونه ساعت كلاسشو انتخاب كنه كه زودتر بجنبه نه اينكه شما هر وقت دلتون خواست بياين و انتظار داشته باشين ساعت هاي خوبو شهرستانيا براتون گذاشته باشن.
چهارم اينكه كي گفته تهرانيا مهمون نوازن؟؟؟

در ضمن من كه نگفتم اين طرح كلا بده فقط گفتم زماني بايد اجرا بشه كه حداقل تو هر مركز استاني يك شريف و يك تهران و يك اميركبير و يك بهشتي باشه تا امكانات به طور عادلانه به همه مردم داده بشه.

چون نمی خوام کل کل کنم پس انتخابی به پستتون پاسخ نمیدم.
ولی جالبه دقیقا شما هم مثل بچه های اون موقع ما که شهرستانی بودن حرف می زنین.
چه طور موقع تصاحب صندلی بچه های تهران که میشه حرفی از حق و حقوق نیست؟! حالا که نوبت به شهرستانی ها می رسه هر کسی حق داره خودش ساعت تعیین کنه و ...
البته اینم نگفتم که چند بار فقط ما کوتاه اومدیم کلاسای پنجشنبه رو تعطیل کردیم و غیره تا امثال شما بتونن یه روز زودتر برگردن شهرشون و راحتتر باشن ولی به ما که میرسید همه همین حرف شما رو میزدن و دارای حق و حقوق میشدن! همینه که میگم از مهمون نوازی ما سواستفاده می کردین و می کنین. اینو میگن معرفت بچه تهرون.
در ضمن شما اگه نگران نبودن امیر کبیر و شهید بهشتی تو شهرتون هستین بمونین همونجا و بسازینش. مسلما تقاضای دانشجو هست که کیفیت دانشگاه و استاد رو بالا میبره نه تهران یا شهرستان بودنش.
تو همین تهران چه دانتشگاهای درپیتی هست که کسی به روش هم نگاه نمی کنه.

only4you_mehr
30-12-2008, 08:28
می بخشیدا می بخشیدا مگه تهران ارث باباتونه که از مهمون نوازی صحبت می کنین ؟
یک کشوره که کشور ماله همس
در ضمن تهرانی ها هم که برن شهر های دیگه از مهمان نوازی رو خواهند دید
--------------
با این کاری که کردن نخبه های شهرستانی رو جاشون آدمای با درس متوسط پر کرد و انگیزه ی بچه ها رو برای درس خوندن بسیار کم کرد و با این کار جلوی پیشرفت کشور رو هم گرفتن
----------------
آخه من موندم هر کس خودش عقل و شعور داره جایی رو دوست داره و اسش تلاش کنه قبول شه
تهرانی ها هم تهران رو دوست دارن واسش بخونن
این که بگن تهران مال ماست و ... یک حرف چرته و فقط دارن منافع خودشونه می بینن
----------
بازم می گم تهران ارث باباتون نیست

majid.khaledi
30-12-2008, 11:12
سلام بر همه
می خواستم بگم قانونی هستش که اجرا خواهد شد چه ما موافق باشیم چه نه!
پس وقت خودتون رو تو این مسایل تلف نکنید
سازمان سنجش به حرف من وشما گوش نمی ده که
پس بی خیالش بشید ....:41:

Saeed_TnT
30-12-2008, 11:34
چون نمی خوام کل کل کنم پس انتخابی به پستتون پاسخ نمیدم.
چه طور موقع تصاحب صندلی بچه های تهران که میشه حرفی از حق و حقوق نیست؟! حالا که نوبت به شهرستانی ها می رسه هر کسی حق داره خودش ساعت تعیین کنه و ...
البته اینم نگفتم که چند بار فقط ما کوتاه اومدیم کلاسای پنجشنبه رو تعطیل کردیم و غیره تا امثال شما بتونن یه روز زودتر برگردن شهرشون و راحتتر باشن ولی به ما که میرسید همه همین حرف شما رو میزدن و دارای حق و حقوق میشدن! همینه که میگم از مهمون نوازی ما سواستفاده می کردین و می کنین. اینو میگن معرفت بچه تهرون.
در ضمن شما اگه نگران نبودن امیر کبیر و شهید بهشتی تو شهرتون هستین بمونین همونجا و بسازینش. مسلما تقاضای دانشجو هست که کیفیت دانشگاه و استاد رو بالا میبره نه تهران یا شهرستان بودنش.
تو همین تهران چه دانتشگاهای درپیتی هست که کسی به روش هم نگاه نمی کنه.
یه طوری میگید ما و اونا انگار تهرانیا رو خدا ویژه آفریده و شهرستانیا آدم نیستن و یه مشتی موجود پست هستن!!!!!
حرفتون خنده داره ، چون خودتون هم میدونید تمام امکانات کشور تو تهران جمع شده!! از نظر امکانات تهران یه وره بقیه کشور یه طرف دیگه ، اگه شما خیلی از ساخت و ساز خوشتون میاد برید تو شهرستان ها اونجا رو بسازید . کسی که جلوتون رو نگرفته
در کل حرف مجید جان درسته ، یا جر و بحث ما کار به جایی نمیرسه ،پس فقط رای بدید ، بحث فایده ای نداره!!!

* BriAnNa *
30-12-2008, 12:58
در ضمن شما اگه نگران نبودن امیر کبیر و شهید بهشتی تو شهرتون هستین بمونین همونجا و بسازینش. .

ببخشید مگه امیرکبیر و شهید بهشتی رو شما ساختین ؟! اگه می بینین امیرکبیر ، امیرکبیر شده یا شریف اسم و رسمی پیدا کرده واسه اینه که رتبه های برتر کنکور از شمال و جنوب و شرق و غرب ایران بلند شدن و اومدن شریف یا امیرکبیر یا ... ! دانشگاههای خوب کشورو رتبه های برتر کنکور از همه جای ایران ساختن نه تهرانی ها ! مگه واسه دانشگاههای تهران از جیب تهرانی ها خرج می کنن ؟! تازه اگه بحث حق و حقوق باشه باید بچه های بقیه شهرها معترض باشن ! واسه چی باید درآمد کل کشورو ببرن تو تهران و فقط واسه مجهز کردن دانشگاههای تهران خرج کنن ؟! مگه بچه های شهرهای دیگه دل ندارن ؟!

چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه.

عزیز اگه شما مشکلت تو تهران فقط ترافیکه و دغدغه اینو داری که یه موقع به چند تا از اون هزار تا کلاس کنکوری که می ری نرسی ، من کسایی رو می شناسم که نه تنها اسم کلاس کنکور به گوششون نخورده ، بلکه تو چادر ( یا کپر !!! ) درس می خونن ! کسایی رو هم می شناسم که باید از نون چند شبشون بگذرن تا بتونن به زور یه کتاب دست دوم تهیه کنن ! یه عده هم هستن که پول ثبت نام مدرسشونو با هزار بدبختی تهیه می کنن و اصلا نمی تونن کلاس کنکور برن ! اون وقت شما دغدغت اینه که چرا به خاطر ترافیک نمی تونی به همه کلاس های کنکورت برسی؟! :41: تاره خودتون خودتونو آواره می کنین ! مگه کسی مجبورتون کرده هزار تا کلاس کنکور برید ؟!
از تهران هم فقط ترافیک و دود و دمش رو گفتین ! یک هزارم امکاناتی که تو تهران هست رو خیلی از شهرها هنوز ندارن !

این که یه دانشگاه تو شهر شماست پس حق شماست که توش درس بخونین ، اصلا منطقی نیست ! شریف و امیرکبیر و دانشگاههای ایرن به قول اساتید خود این دانشگاهها سرمایه های ملی اند ! پس متعلق به همه هستند ! :46:
با این حسابی که شما می گی نفت و گاز ایران فقط متعلق به جنوبی هاست چون تو شهر اوناست ! چرا از زیر خونه هاشون رد می شه و قسمت اعظم درآمدش برای تهران و تهرانی ها خرج می شه ؟! چرا خودشون باید از این ثروتی که متعلق به شهرهای خودشونه محروم باشن در عوض پولش بره برای تهران و مجهز کردن دانشگاههاش و هزار و یک کار دیگه ؟!
پس انرژی هسته ای هم فقط حق مسلم بوشهری هاست ! سی و سه پل و زاینده رودم فقط متعلق به اصفهانیهاست ! فقط شمالی ها و جنوبی ها حق دارن برن دریا و ماهی بخورن ، چون دریا تو شهرهای اوناست ! :31:

از همه معذرت می خوام به خصوص از بکس گل تهران ! :11: من فقط جواب ایشون رو دادم و شخصا دوست ندارم ملت رو دو دسته کنم : تهرانی و غیر تهرانی ...اصفهانی و غیر اصفهانی و ... !
حرفهای بالا هم فقط برای دفاع از بچه های بقیه شهرها گفتم ، چون اصلا نمی تونم جلوی حرف ناحق ساکت بشینم !
خدا رو شکر اینجا که شرایط عالیه : آب و هوا توپه ! ترافیکش اذیت کننده نیست ! تو هر خیابونی تقریبا یه کلاس کنکور !!! هست که اساتیدش صبح و بعدازظهر از تهران و بقیه شهرها می یان و می رن ! امکاناتم عالیه ! با بومی سازی هم خیلی ها تو همین شهر خودمون موافقن ! امسال از یکی از کلاسای مدرسمون 15 نفر برق صنعتی اصفهان قبول شدن ! صنعتی اصفهان هم کم دانشگاهی نیست ، از خیلی جهاتم بهتر از دانشگاههای تهرانه ! :46:

اینا رو گفتم که فکر نکنین فقط سنگ خودمو به سینه می زنم !

John Doe
30-12-2008, 13:26
اگه نمی گفتین اینکارو اصلا نمی کردم !
منظورم اینه من که دخترم و نمی تونم خارج از تهران درس بخونم این طرح بهم یه کمکی میکنه و یه امتیازی هس که شهر خودم قبول بشم اینو صرفا بخاطر اینکه تهرانم نمیگم چون ممکن بود هرجای دیگه ای هم باشم ولی خونواده م با خارج شهر مخالفن...
فکر می کردم با ادمای روشن فکر تری مواجهیم.وقتی یه نظر سنجی مثل اینه باید هر کس خودشو بی طرف فرض کنه. اگه اینجوریه میشه یه نظر سنجی گذاشت با قبولی maryamii در شریف موافقین یا نه. بعد حتما میگفتی آره!!!
بعد عدالتی میشه؟ تو اینجور موارد که نمیش موردی تصمیم گرفت که چون یه دختر تو تهران بنا به هر دلیلی نمیخواد یا نمیتونه شهرستان درس بخونه این همه شهرستانی مسیر زندگی شون عوض شه!!

100% موافقم
چقدر وقت تلف می شه!!

کاش اگه تهرانی نبودیم اینو میگفتی!!

ببخشید که شما امیر کبیرو شهید بهشتیو ساختی ولی ما همینجوری نشستیم مفت خوری!!! یکی نیست بگه بودجه ی مملکت از کجا تامین میشه!!

حالا تقاضای دانشجو رو چی میبره بالا؟؟؟!

Paradise_human
30-12-2008, 13:52
چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.

این عبارتشون برام خیلی جالب بود ..... بسی خندیدیم :31::27:

Paradise_human
30-12-2008, 14:10
یه نکته خیلی مهم دیگه رو هم فراموش کردین!
بومی گزینی به خصوص حق از دست رفته بچه های تهرانی رو خیلی الان رعایت می کنه. چرا؟ چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه. چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.
من که از تصویب این طرح واقعا خوشحالم.
همین شهرمونو دیدی توی محل سکونتم اسمشو گذاشتم کلا 5 تا دبیرستان دولتی داره یه مرکز پیش دانشگاهی که هیچ کدومشون مفت نمیارزن امکانات که هیچی بچه هاشم بماند که از 4 نا دهات و روستا پا میشن میان شهر میریزن تو مدرسه و مدرسه رو به لجن میکشن (درس خون نیستن که فکر لات بازی قلدر بازی ان کسی هم بینشون درس خون باشه به مرور زمان عین خودشون میشه) (البته غیر از مدرسه ی تیزهوشانش)
دبیر هایی هم که داریم چنگی به دل نمیزنن اگرم دبیرای خوبی داشته باشه همه برای نیزهوشانن :41:
یعنی بگم منطقه ی محرومیم از لحاظ علمی دروغ نگفتم......
در کل میمونه 3-4 تا مدرسه ی غیرانتفایی که اونم یکی یا دوتا بیشتر خوب داخلش نیست که بعضی ها به خاطر مشکلات مالی نمیتونن توی اون مدارس هم درس بخونن.
حالا ما خدا رو شکر توانایی مالی مون رسید دارم توی یکی از مدارس غیر انتفایی درس میخونم اما بقیه چی؟؟!!
اینم بهتون بگم توی همین مدرسه ی غیر انتفایی ام که هستم آزمایشگاه نداریم ......:41: هیچی نداریم ...
اونوقت شما حرف از دغدغه بچه های تهران میزنی با اون همه امکاناتی که سرازیر شده روی این شهر ؟؟؟؟!!!!.... بابا یه خورده با انصاف باش...
حالا انصافا کسی از این شهر (نمونش پارسال آقای مهرجو رتبه ی 38 ریاضی ) بیاد رتبه ی عالی بیاره حق نداره بیاد توی تهران درس بخونه ؟؟!!!
نه وجدانن یه خورده فکر کن بعد جواب بده ......

only4you_mehr
30-12-2008, 14:20
من که توی صحبت های جناب mary anne یک حرف منطقی ندیدم
پس بهتره به صحبت های ایشون کاری نداشته باشیم
چون فقط دارن منافع خودشون رو می بینن و خودشون رو خیلی بالا گرفتن

M A T I N
30-12-2008, 14:58
اقا یا خانوم mary anne حرفاتون خیلی خنده داره ...
اگه شما به قول بچه ها , تهران رو ارث باباتون میدونید و هیچ شهرستانی نباید بیاد تو شهر شما درس بخونید پس اونی که تو تهران زندگی میکنه نباید حق اینو داشته باشه که بیاد تو شهرستان درس بخونه ...
وقتی هم که این اتفاق بفته اون وقت میفهمید که چندین برابر تعداد شهرستانی های تو تهران , تعداد تهرانی های تویه دانشگاه های شهرستان هاست ...
پس ما هم بیایم بگیم که چون شما تهرانی هستی نباید بیای از هوای تمیز شهر ما رو تنفس کنی ...

منم شاید اگه تهران بودم مثل شما موافق بودم ولی هیچ وقت این حرف های خنده دار رو نمیزدم ...

arte
30-12-2008, 16:15
برتری دانشگاههای مثل شریف وامیرکبیر بخاطر اینه که همیشه بهترین دانشجویان را جذب وخودشون کرده و مطمئن باشید این برترین ها فقط از تهران تامین نمیشند ... بنابراین اولین ضربه به کیفیت دانشگاهای ذکر شده رو همین طرح بومی گزینی میزنه! و البته این دانشگاهها از ارزش علمی سابق برخوردار نخواهند بود
برای رشد یه مملکت آدمهاش باید خیلی دور اندیش تر از این باشند که به میزان مسافت خونهاشون با دانشگاهها اهمیت بدند...
ایا دانشگاه های برتر دنیا هم مثل دانشگاهای ما خودشون رو درگیر یه همچین اشتباهی میکنند.
آیا دانشگاهای ما باید تابع فرهنگ خانواده هایی که دخترشون رو راه دور نمی فرستند . یا دانشجو های که به جای توان ذهنی خودشون به کلاس های کنکور وابسته هستند باشه؟؟؟

به نظر من جلوگیری از استقلال دانشجو در یک شهر دیگه تنها دلیلی هست که به خاطرش طرح بومی گزینی رو راه انداختند . تا نسل جدید همچنان تحت طرز فکر نسل قبل باقی بمونه. دنیای بدون ریسک و شناخت جدید .. دنیای عقب مونده ای است دوستان

aaaammmm87
30-12-2008, 17:49
كاملا مخالفم
به نظر من اگه دانشجو يان بومي نباشن 1- سطح دانش (همن درس خوندن ) خيلي بالاتر ميره (البته بعضي ها هم معتاد ميشن ) 2- فرهنگ ها بالا تره ميره و..................................

majid.khaledi
30-12-2008, 17:57
درسته خود رییس دانشگاه شریف هم با بومی گزینی هم با حذف کنکور مخالفه
من که گفتم با بومی گزینی تو دانشگاه های تاپ و رشته های خاص مخالفم
ولی جای دیگه بد نیست

majid.khaledi
30-12-2008, 17:59
راستی یه کم ادبیات خودتون رو بهتر کنیید تا مدیر ندیده(اخطار به همه داده بود..):27::31:

Mary Anne
30-12-2008, 19:34
همین شهرمونو دیدی توی محل سکونتم اسمشو گذاشتم کلا 5 تا دبیرستان دولتی داره یه مرکز پیش دانشگاهی که هیچ کدومشون مفت نمیارزن امکانات که هیچی بچه هاشم بماند که از 4 نا دهات و روستا پا میشن میان شهر میریزن تو مدرسه و مدرسه رو به لجن میکشن (درس خون نیستن که فکر لات بازی قلدر بازی ان کسی هم بینشون درس خون باشه به مرور زمان عین خودشون میشه) (البته غیر از مدرسه ی تیزهوشانش)
دبیر هایی هم که داریم چنگی به دل نمیزنن اگرم دبیرای خوبی داشته باشه همه برای نیزهوشانن :41:
یعنی بگم منطقه ی محرومیم از لحاظ علمی دروغ نگفتم......
در کل میمونه 3-4 تا مدرسه ی غیرانتفایی که اونم یکی یا دوتا بیشتر خوب داخلش نیست که بعضی ها به خاطر مشکلات مالی نمیتونن توی اون مدارس هم درس بخونن.
حالا ما خدا رو شکر توانایی مالی مون رسید دارم توی یکی از مدارس غیر انتفایی درس میخونم اما بقیه چی؟؟!!
اینم بهتون بگم توی همین مدرسه ی غیر انتفایی ام که هستم آزمایشگاه نداریم ......:41: هیچی نداریم ...
اونوقت شما حرف از دغدغه بچه های تهران میزنی با اون همه امکاناتی که سرازیر شده روی این شهر ؟؟؟؟!!!!.... بابا یه خورده با انصاف باش...
حالا انصافا کسی از این شهر (نمونش پارسال آقای مهرجو رتبه ی 38 ریاضی ) بیاد رتبه ی عالی بیاره حق نداره بیاد توی تهران درس بخونه ؟؟!!!
نه وجدانن یه خورده فکر کن بعد جواب بده ......

دوستان ببخشید لحنم تند بود نمی خواستم کل کل شه که شد!!
ببینید شما هم دارید حرف منو میزنید. منم میگم که امیر کبیر و بهشتی فقط به مدد دانشجوهاشه که اسم در کرده خوب همین دانشجوها اگه بمونن شهر خودشونو بسازن به مرور صدتای بهشتی رو میذارن جیبشون.
تازه اون دوستی که می گفت بچه ها از دهات اطراف میان مدرسه رو به لجن میکشن می بینی چقدر بده؟! منم منظورم همین بود البته در مثل مناقشه نیست و قصدم هم توهین نیست ولی می بینید چقدر بده حسی که شما یه عمر خوب و بد یه شهر رو به جون خریده باشین بعد یه عده دیگه بدون درک و ملاحظه بیان امکاناتتون رو بگیرن و منت هم رو سرتون بذارن؟! منظور منم همین بود. همونطور که شما از اومدن بچه های روستایی ناراضی هستین بچه های تهران هم همینطور.
در ضمن تهران و شهرستان نداره فردوسی مشهد علوم پزشکی شیراز و خیلی دانشگاهای عالی هستن تو شهرستانا که بچه های شهرستان همه رو برای خودشون میخوان. اونوقت ببینم اگه بچه های تهران سرازیر بشن توی دانشگاهای شما آیا خودتون اولین نفری نیستین که ناراضی میشین و دوباره حرف از حق و حقوق می زنین؟؟؟
بعدش هم من نخواستم اینجا تهرانی و شهرستانی راه بندازم من خودمم 10 سال عمرم رو تو شهرستان زندگی کردم و جز احترام ندیدم و جز احترام گذاشتن هم کاری نکردم.
منظورم دقیقا همونی بود که گفتم و اگه موقعیت مشابه رو برای شهر خودتون فرض کنین به حرف من می رسین.
در ضمن دوست عزیزی که میگه من اگه می خوام بسازم بیام شهرستان رو بسازم. شما هستی که از امکانات نداشتن ناراحتی تو شهرت شما بسازش.
در هر حال از ما که خیلی وقته گذشته برای دوره های ارد و دکتری هم که بومی سازی نداریم. ولی در کل به نظر من اگه هر کس تو شهر خودش بمونه به مرور امکانات تو همه شهرها پخش میشه و همه به رفاه نسبی میرسن دیگه نه شهرستانی ها آواره میشن نه تهرانی ها مجبورن شلوغی و غیره رو تحمل کنن.
والسلام

Saeed_TnT
30-12-2008, 19:54
با این حسابی که شما می گی نفت و گاز ایران فقط متعلق به جنوبی هاست چون تو شهر اوناست ! چرا از زیر خونه هاشون رد می شه و قسمت اعظم درآمدش برای تهران و تهرانی ها خرج می شه ؟!
راست میگه ، ما خودمون تو بوشهر گازکشی نداریم اونوقت تو شمالی ترین شهر های ایران گازکشی هست!!!
اما "ایران سرای من است"

only4you_mehr
30-12-2008, 20:41
دوستان ببخشید لحنم تند بود نمی خواستم کل کل شه که شد!!
ببینید شما هم دارید حرف منو میزنید. منم میگم که امیر کبیر و بهشتی فقط به مدد دانشجوهاشه که اسم در کرده خوب همین دانشجوها اگه بمونن شهر خودشونو بسازن به مرور صدتای بهشتی رو میذارن جیبشون.
تازه اون دوستی که می گفت بچه ها از دهات اطراف میان مدرسه رو به لجن میکشن می بینی چقدر بده؟! منم منظورم همین بود البته در مثل مناقشه نیست و قصدم هم توهین نیست ولی می بینید چقدر بده حسی که شما یه عمر خوب و بد یه شهر رو به جون خریده باشین بعد یه عده دیگه بدون درک و ملاحظه بیان امکاناتتون رو بگیرن و منت هم رو سرتون بذارن؟! منظور منم همین بود. همونطور که شما از اومدن بچه های روستایی ناراضی هستین بچه های تهران هم همینطور.
در ضمن تهران و شهرستان نداره فردوسی مشهد علوم پزشکی شیراز و خیلی دانشگاهای عالی هستن تو شهرستانا که بچه های شهرستان همه رو برای خودشون میخوان. اونوقت ببینم اگه بچه های تهران سرازیر بشن توی دانشگاهای شما آیا خودتون اولین نفری نیستین که ناراضی میشین و دوباره حرف از حق و حقوق می زنین؟؟؟
بعدش هم من نخواستم اینجا تهرانی و شهرستانی راه بندازم من خودمم 10 سال عمرم رو تو شهرستان زندگی کردم و جز احترام ندیدم و جز احترام گذاشتن هم کاری نکردم.
منظورم دقیقا همونی بود که گفتم و اگه موقعیت مشابه رو برای شهر خودتون فرض کنین به حرف من می رسین.
در ضمن دوست عزیزی که میگه من اگه می خوام بسازم بیام شهرستان رو بسازم. شما هستی که از امکانات نداشتن ناراحتی تو شهرت شما بسازش.
در هر حال از ما که خیلی وقته گذشته برای دوره های ارد و دکتری هم که بومی سازی نداریم. ولی در کل به نظر من اگه هر کس تو شهر خودش بمونه به مرور امکانات تو همه شهرها پخش میشه و همه به رفاه نسبی میرسن دیگه نه شهرستانی ها آواره میشن نه تهرانی ها مجبورن شلوغی و غیره رو تحمل کنن.
والسلام

توی این یکی حرفتون هم متاسفانه هیچ حرف منطقی ندیدم :41:
فقط خواستم بگم اون دوستی که می گه از روستا میان و مدرسه رو به لجن می کشن حرفشون درسته چرا چون روستایی ها خودشون چون امکانات رفاهی ندارن واسشون سهمیه ی مدارس نمونه دولتی گذاشتن ( که این سهمیه از نظر من درسته ) و اون هایی که با این سهمیه مدارس نمونه دولتی در نمیان معلومه که دانش آموزان زرنگی نیستن پس طبعا محیط مدرسه رو به درس تبدیل نمی کنن چه بسا ممکنه خود دانش آموزای درس نخون اون شهر خیلی هم بدتر باشن ( مثل شهر خودمون )
می خواستم بگم من خودم مدرسه نمونه دولتی درس می خونم که 60 درصدش از روستا ها و شهر های دیگه اومدن و تا حالا هیچ مشکلی با هم نداشتیم و همگی با هم دوستیم و هیچ وقت هم به این که ما شهری هستیم و شما روستایی ننازیدیم و خودمون رو بالا تر نگرفتیم (چون که این ها اصلا ارزش نیست )
خیلی از دوستان خوابگاهی مدرسه ی ما درسشون از همه ی شهریا بالاتره و ما به داشتن همچین دانش آموزایی توی مدرسمون افتخار هم می کنیم چون که واقعا سطح مدرسمون رو می برن بالا و یک فایده ی مهمش هم اینه با فرهنگ های مختلف آشنا میشیم
والسلام

Paradise_human
30-12-2008, 20:49
توی این یکی حرفتون هم متاسفانه هیچ حرف منطقی ندیدم :41:
فقط خواستم بگم اون دوستی که می گه از روستا میان و مدرسه رو به لجن می کشن حرفشون درسته چرا چون روستایی ها خودشون چون امکانات رفاهی ندارن واسشون سهمیه ی مدارس نمونه دولتی گذاشتن ( که این سهمیه از نظر من درسته ) و اون هایی که با این سهمیه مدارس نمونه دولتی در نمیان معلومه که دانش آموزان زرنگی نیستن پس طبعا محیط مدرسه رو به درس تبدیل نمی کنن چه بسا ممکنه خود دانش آموزای درس نخون اون شهر خیلی هم بدتر باشن ( مثل شهر خودمون )
می خواستم بگم من خودم مدرسه نمونه دولتی درس می خونم که 60 درصدش از روستا ها و شهر های دیگه اومدن و تا حالا هیچ مشکلی با هم نداشتیم و همگی با هم دوستیم و هیچ وقت هم به این که ما شهری هستیم و شما روستایی ننازیدیم و خودمون رو بالا تر نگرفتیم (چون که این ها اصلا ارزش نیست )
خیلی از دوستان خوابگاهی مدرسه ی ما درسشون از همه ی شهریا بالاتره و ما به داشتن همچین دانش آموزایی توی مدرسمون افتخار هم می کنیم چون که واقعا سطح مدرسمون رو می برن بالا و یک فایده ی مهمش هم اینه با فرهنگ های مختلف آشنا میشیم
والسلام
شما کدوم استانی دوست عزیز ؟؟؟؟
آخه شما روستایی های لرستان رو ندیدی عزیزم !!!!:27:
نمیدونی من دارم چی میگم اگه بخوام تشریحش کنم که ........
میدونی همین روستایی هایی که ما داریم شبانه یه گله شون با موتور میریزن تو شهر و توی کوچه ها و خیابونای شهر از مردم زور گیری میکنن...... دیگه نمیخوام بقیشو تشریح کنم .....

only4you_mehr
30-12-2008, 20:54
شما کدوم استانی دوست عزیز ؟؟؟؟
آخه شما روستایی های لرستان رو ندیدی عزیزم !!!!:27:
نمیدونی من دارم چی میگم اگه بخوام تشریحش کنم که ........
میدونی همین روستایی هایی که ما داریم شبانه یه گله شون با موتور میریزن تو شهر و توی کوچه ها و خیابونای شهر از مردم زور گیری میکنن...... دیگه نمیخوام بقیشو تشریح کنم .....

بله متاسفانه کوچ مردم از روستا به شهر و ... این مشکلات رو داره و هیچ کس منکرش نیست
اما یک انسان درس خوانده و نخبه با این ها فرق داره عزیز جان

Paradise_human
30-12-2008, 20:56

آخه شما روستایی های ما رو با بچه های شهرستان یکی میکنی ؟؟!!!!:18:
در ضمن من کی گفتم مدارس دولتیمون امکانات داره که شما میگی بیان امکانات شما رو بگیرن ....
من اصلا قصد ایجاد شباهت بین روستایی و شهرستانی ها رو برای تهران نداشتم من فقط میخواستم بگم چقدر منطقه ی ما محرومه که یه کسی میاد از این شهر رتبه ی 38 میاره اونوفت شما توی تهران با اون همه امکانات..........

Paradise_human
30-12-2008, 20:57
بله متاسفانه کوچ مردم از روستا به شهر و ... این مشکلات رو داره و هیچ کس منکرش نیست
اما یک انسان درس خوانده و نخبه با این ها فرق داره عزیز جان
بله 100% بر منکرش لعنت...

salarnight
30-12-2008, 22:20
آخه شما روستایی های ما رو با بچه های شهرستان یکی میکنی ؟؟!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
در ضمن من کی گفتم مدارس دولتیمون امکانات داره که شما میگی بیان امکانات شما رو بگیرن ....
من اصلا قصد ایجاد شباهت بین روستایی و شهرستانی ها رو برای تهران نداشتم من فقط میخواستم بگم چقدر منطقه ی ما محرومه که یه کسی میاد از این شهر رتبه ی 38 میاره اونوفت شما توی تهران با اون همه امکانات..........

ببین یه چیزم در نظر بگیر اینکه تو تهران امکانات هست درست میگی ولی فکر بچه ها هم خیلی مشغوله
اونجا فکرشون فقط درسه یا چند تا چیزه ساده دیگه
ولی اینجا مغزت خیلی مشغول تر هم میشه به اون راحتی که فکر میکنی نمیشه درس خوند واسه همین گاهی اوقات همون روستایی رتبشون خیلی بهتر میشه
و اینکه رتبه های پایین مثل 38 فکر میکنم دیگه به راحتی تهران میتونن قبول بشن

M A T I N
30-12-2008, 23:44
ببین یه چیزم در نظر بگیر اینکه تو تهران امکانات هست درست میگی ولی فکر بچه ها هم خیلی مشغوله
ولی اینجا مغزت خیلی مشغول تر هم میشه به اون راحتی که فکر میکنی نمیشه درس خوند واسه همین گاهی اوقات همون روستایی رتبشون خیلی بهتر میشه
و اینکه رتبه های پایین مثل 38 فکر میکنم دیگه به راحتی تهران میتونن قبول بشن

جالبه چون هر وقت کسی میگفت چرا دخترا اینقدر زیاد تو دانشگاه قبول میشن ما به شوخی میگفتیم چون مثل پسرا کار و زندگی ندارن و میشینن تو خونه درس میخونن ...
حالا شما اومدی داری تهرانی ها رو با شهرستانی ها این جوری مقایسه میکنی ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته شکی نیست که ما این جا داریم کارای ساده مثل چوپانی میکنیم و شما اونجا آپولو هوا میکنید ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهشا یه کمی روی حرفایی که میزنید فکر کنید ...

Antonio Andolini
31-12-2008, 00:07
با بومی گزینی موافقید؟چه سوال کشکی!
آخه شما تهرانی هایی که دارین از بومی گزینی حمایت می کنید، خیال کردید خانواده های شهرستانی ها میان دست به سینه تماشا می کنند که شما ها برین دانشگاه شریف،کبیر و بهشتی و... ؟
مطمئن باشین وضع واسه خود تهران بدتر میشه ... مهاجرت به تهران چندین برابر خواهد شد و شاید اصلا خانواده ها از دبیرستان بچه هاشون رو بفرستند تهران درس بخونند .... اونوقت باید واسه دبیرستانهاتون هم کنکور بدین!
من نمی دونم اونی که داره میگه من نمیتونم از تهران خارج بشم درس بخونم پس دخترخاله ی ما آدم نیست که واسه کار باید بره کنگان(یه شهر جزو مناطق دور افتاده بوشهر) کار کنه؟ ...

arte
31-12-2008, 01:28
تا به حال به عبارتتهران و شهرستان ها توجه کردین که چقدر خنده دار و بی منطقه! در کجای دنیا یک کشور را به دوقسمت نا برابر مثل پایخت و شهر های بقیه استان ها تقسیم میکنند. اگر جزو افرادی هستیم که به طرز حرف زدنمون اهمیت میدیم باید بفهمیم که شهرستان کلمه ای به معنای شهر استانه که خب شامل خود تهران هم میشه چون تهران هم شهر استان تهرانه!

وقتی ما از امکانات در تهران صحبت میکنیم منظورمون امکانات معاش یک خانواده نیست .!!! پولی که در تهران صرف خرید یک آپارتمان معمولی میشه در شهر های دیگه صرف خرید یک خونهء ویلای و یک ماشین سواری طبق سلیقه خانواده میشه. پس زمانیکه فرزند یک خانوادهء معمولی درتهران به فکر رفتن در چهار گوشهء تهران به کلاس کنکور هست . بچه های شهر های دیگه به فکر گواهینامه گرفتن و کلاس کنکور هستند . و البته هرچه میزان درامد بیشتر باشه امکانات رفاهی هم بیشتر میشه( البته یه عده از دوستانمون هنوز توضیح ندادند که بچه های تهران چه مشغولیت های ذهنی خاصی دارند که دیگران ندارند)

اونچه ما به عنوان امکانات ازش نام میبریم خدمات دولتی ایی هست که باید به میزان برابر در سطح کشور ارائه بشه ولی نمیشه . مثل برگزاری نمایشگاها و سمینار ها و خدمات اموزشی و توزیع کالاهای خدماتی و تخصصی. صنعتی شریف وامیرکبیر و دانشگاه هنرو... ذات خودشون رو به سیمانی که تو خاک تهران ریشه زده مدیون نیستند به علمی که از همه جای ایران به سمتش اومده مدیونن!

majid.khaledi
31-12-2008, 01:38
خیلی ها تو این دانشگاه ها زحمت کشیدن و فارغ التحصیل شدن ورفتند و به اعتبار اونها افزودن
از تمام ایران پس این داشگاه ها باید نخبگان رو در خود جای بده نه کسانی که با سهمیه وارد شدند
واقعا حیفه که با این سهمیه ها دانشجو های غیر مستعد وارد این دانشگاه ها بشند...

majid.khaledi
31-12-2008, 01:53
من با این طرح برای شهرستان ها به غیر تهران (دانشگاه های مادر) موافقم
در تهران باید گزینش کشوری باشه
خود تهرانی ها هم روزانه نرسونند شبانه رو که میرسونند!
چون روزانه تو شهر دیگه با شبانه تو شهر خودت خرجش یکی میشه حتی تو شهر دیگه روزان خرجت بیشتره
من دوباره این را نقل کردم تا تهرانی ها یکی از دلایل دیگه رو هم ببینن تا توجیه تر شن

شاهزاده خانوم
31-12-2008, 02:42

البته این خیلی از دخترها از نظر شما
چون دختری که رتبه 3 رقمی اورده باشه خانواده اش امکان نداره اجازه ندهند که بره مطمئن باش هر جور شده میفرستنش

MaaRyaaMi
31-12-2008, 11:38
البته این خیلی از دخترها از نظر شما
چون دختری که رتبه 3 رقمی اورده باشه خانواده اش امکان نداره اجازه ندهند که بره مطمئن باش هر جور شده میفرستنش

اینو شما میگی عزیز !:46:
دختر عمه ی من رتبه ی 3 رقمی اورد ولی خونواده ش اجازه ندادن که بیاد الان بهترین رشته انسانی یعنی حقوق تهران رو بخونه ! خیلیای دیگه رو سراغ دارم چون اکثر خونواده ها برای اینکه دخترشون پا بشه بره یه شهره دیگه و مسائلی که ممکنه پیش بیاد خوب نگران میشن...

اینم بگم که تهرانی با تهرانی فرق میکنه ! دلیل نمیشه هرکسی تو تهرانه داره از همه امکانات بهترین استفاده
رو می کنه...ههمه اینا هزینه داره و هر کسی هم نمیتونه پرداختش کنه ! تهران همه جور آدمی توش پیدا میشه و بعضا خیلیا هستن که با بدترین شرایط دارن زندگی میکنن که یه شهرستانی در رده بالاتر از اون قرار داده !
ولی نمیشه گفت همه کسانی که تو شهرای دیگه هستن هیچ امکاناتی ندارن و فقط با یه کتاب! کنکور میدن در صورتیکه من خودم شاهد بودم مثلا رتبه 1 ریاضی چند سال پیش (خانوم فرهادی) که به اصطلاح شهرستانی بودن ! کلاس کنکور نرفتن ... کلاس کنکور رو اوردن خونشون و بهترین رتبه کنکور نصیبشون شد ! که از اینجور موارد خیلییییییییییی زیاده ...از طرفی تهرانی هم بوده که از پرت ترین ! نقطه تهران ( رتبه 3 انسانی امسال) و یا دوست خودم ( رتبه 25 فنی و حرفه ای) بدونه امکانات خاصی و بدترین شرایط مالی رتبه خوبی بیاره ( چون خودم میشناسم مثال میزنم ) ...پس لطفا منطقی قضاوت کنین و صرفا شهرستانی بودن و یا تهرانی بودن ! ملاکی واسه قبول شدن تو کنکور نیس ! یه جوری میگین انگاری تهرانی جماعت پاشو توی شهرستان نزاشته و از هیچی هم خبر نداره ...!!

در آخر هم باید بگم تا می تونستین نه تنها اینجا بلکه تاپیک مشابه یی (تکمیل ظرفیت ) به هم توهین کردین !
یعنی چی تهران ارث باباتون نیس و ...
فکر می کنم تاپیکی که زده شده هدفش یه نظر خواهی بوده ! نه کل کل و ... بین تهرانی و شهرستانی!
نه اینکه بیاین نظرتونو تحمیل کنین به هم دیگه !!

آقایون و خانومای به اصطلاح شهرستانی ! به جایی که تهرانی جماعتو محکوم کنین اگه واقعا از وجود همچین مسئله ای ناراحتین برین یقه کسانی رو بگیرین که این طرحو تصویب کردن و داره تو کشور اجرا میشه نه من و امثال من !

John Doe
31-12-2008, 12:59
ولی فکر بچه ها هم خیلی مشغوله
میشه بگید این حرف بر چه اساسی زده میشه؟

panizir
31-12-2008, 13:31
اینم بگم که تهرانی با تهرانی فرق میکنه ! دلیل نمیشه هرکسی تو تهرانه داره از همه امکانات بهترین استفاده
رو می کنه...ههمه اینا هزینه داره و هر کسی هم نمیتونه پرداختش کنه ! تهران همه جور آدمی توش پیدا میشه و بعضا خیلیا هستن که با بدترین شرایط دارن زندگی میکنن که یه شهرستانی در رده بالاتر از اون قرار داده !
ولی نمیشه گفت همه کسانی که تو شهرای دیگه هستن هیچ امکاناتی ندارن و فقط با یه کتاب! کنکور میدن در صورتیکه من خودم شاهد بودم مثلا رتبه 1 ریاضی چند سال پیش (خانوم فرهادی) که به اصطلاح شهرستانی بودن ! کلاس کنکور نرفتن ... کلاس کنکور رو اوردن خونشون و بهترین رتبه کنکور نصیبشون شد ! که از اینجور موارد خیلییییییییییی زیاده ...از طرفی تهرانی هم بوده که از پرت ترین ! نقطه تهران ( رتبه 3 انسانی امسال) و یا دوست خودم ( رتبه 25 فنی و حرفه ای) بدونه امکانات خاصی و بدترین شرایط مالی رتبه خوبی بیاره ( چون خودم میشناسم مثال میزنم ) ...پس لطفا منطقی قضاوت کنین و صرفا شهرستانی بودن و یا تهرانی بودن ! ملاکی واسه قبول شدن تو کنکور نیس ! یه جوری میگین انگاری تهرانی جماعت پاشو توی شهرستان نزاشته و از هیچی هم خبر نداره ...!!

آقایون و خانومای به اصطلاح شهرستانی ! به جایی که تهرانی جماعتو محکوم کنین اگه واقعا از وجود همچین مسئله ای ناراحتین برین یقه کسانی رو بگیرین که این طرحو تصویب کردن و داره تو کشور اجرا میشه نه من و امثال من !

كسي كه تو تهران زندگي ميكنه و از امكاناتش استفاده نمي كنه تازه مثله يه نفر تو شهراي ديگست. البته اونجا امكاناتي براي استفاده وجود نداره!
البته همه شهرا هم از امكانات بي بهره نيستند همون جوري كه خودتون گفتين اما به نظرم شما هم با اين موافق باشين كه هيچ جا امكاناتش مثله تهران نيست.و تو كلاس كنكور و ... هم هيچ جا به تهران نمي رسه.
شما دو نفر از تهرانو مثال زدين كه بدون امكانات به رتبه هاي خوبي رسيدن حالا فرض كنين بهشون بگن به فلان دليل نمي تونين تو بهترين دانشگاه ايران تحصيل كنين. به نظرتون چه حسي مي شن؟ اين اتفاقيه كه براي اكثر نخبه هاي ايران تو شهراي ديگه افتاده و شما حتي حاضر نيستين قبول كنين در حقشون اجحاف شده.
و يه حرف خيلي قشنگ هم خودتون زدين كه صرفا شهرستانی بودن و یا تهرانی بودن ! ملاکی واسه قبول شدن تو کنکور نیس !اين حرف تمام بچه هاي ايرانه كه تو تهران زندگي نمي كنن. اما متاسفانه اين قانون شهر زندگي رو مهمترين ملاك براي قبولي قرار داده اونم به طور ناعادلانه.
هر چند ممكنه اين بحثا فايده اي نداشته باشه اما اين خيلي عجيبه كه شما حتي حاضر به پذيرفتن حرف حق هم نيستين و فكر مي كنين همه سعي در قبولاندن نظرشون به شما دارن.

Saeed_TnT
31-12-2008, 13:40
من نمی دونم اونی که داره میگه من نمیتونم از تهران خارج بشم درس بخونم پس دخترخاله ی ما آدم نیست که واسه کار باید بره کنگان(یه شهر جزو مناطق دور افتاده بوشهر) کار کنه؟ ...
دیواری کوتاهتر از بوشهر ما گیر نیوردین هی فرط و فرط مثالش میزنین؟؟!! یعنی اینقد محرومه؟؟ :دی

majid.khaledi
31-12-2008, 13:44
دیواری کوتاهتر از بوشهر ما گیر نیوردین هی فرط و فرط مثالش میزنین؟؟!! یعنی اینقد محرومه؟؟ :دی
راستش من دو بار بوشهر امدم اونقدر ها هم محروم نیست (از خرمشهر خیلی سر تره):46:

شاهزاده خانوم
31-12-2008, 14:43
اینو شما میگی عزیز !:46:
دختر عمه ی من رتبه ی 3 رقمی اورد ولی خونواده ش اجازه ندادن که بیاد الان بهترین رشته انسانی یعنی حقوق تهران رو بخونه ! خیلیای دیگه رو سراغ دارم چون اکثر خونواده ها برای اینکه دخترشون پا بشه بره یه شهره دیگه و مسائلی که ممکنه پیش بیاد خوب نگران میشن...

در آخر هم باید بگم تا می تونستین نه تنها اینجا بلکه تاپیک مشابه یی (تکمیل ظرفیت ) به هم توهین کردین !
فکر می کنم تاپیکی که زده شده هدفش یه نظر خواهی بوده ! نه کل کل و ... بین تهرانی و شهرستانی!

یک نکته تهران هم خودش یک شهرستانه
ما هم عاشق شهر شما نیستیم بحث سر امکانات تحصیلیه بله عزیز من اگه این استادهای کنکوری توی شهر من بودند اونوقت من مجبور نبودم از شهر خودم پاشم برم یک شهر دیگه تا یک استاد پروازی مثل مقسمی بیاد به من درس بده
در ضمن خیلی معذرت میخوام که این حرف را میزنم اما کلا این خانواده هایی که نمیزارند بچه هاشون از کنارشون تکون بخورند از نظر فرهنگی خیلی تو سطح پایینی هستند

SADEGH 7
31-12-2008, 14:56
نمی دونم طرح مسخره تر از این هم می تونه نصویب بشه یا نه.من کامپیوتر (فنی حرفه ای) خوندم.تو تهران که 2 تا دانشگاه بیشتر نداره.یه دونه هم کرج.دانشگاه های تهران و کرج هم چون تاپ هستن قضیه ی بومی گزینی در موردش صدق نمی کنه.شهر ها و شهرستان های دیگه هم چون اکثرا بومی گزینی توشون اجرا می شه ما باید رتبمون بالاتر از کسی باشه که تو اون شهر یا شهرستان زندگی می کنه.خداییش انصاف نیست.سر همین بومی گزینی من فعلا پشت کنکور موندم.

attractive_girl
31-12-2008, 15:28
به نظر من اونایی که تو شهرای بزرگ یا بهتر بگم تو کلان شهرا زندگی میکنن براشون بد نشده ولی اون بدبختایی که توی جاهایی مثه زاهدان و ....هستن و مخشونم خوب کار میکنه براشون زجر آور که اینهمه درس بخونن و نتونن بیان یه دانشگاه خوب.
اونوقت میگن چرا فرار مغز ها......!!

* BriAnNa *
31-12-2008, 15:54

عزیز ، لطفا یه بار دیگه پستهای تاپیکو از اول تا آخرش بخون ! ما داشتیم خیلی منطقی بحث می کردیم و هر کدوم نظرمونو می گفتیم بدون اینکه به همدیگه بی احترامی یا توهین کنیم ! ( حتی خود من و شما هم غیرمستقیم با هم صحبت کردیم و نظرمونو گفتیم ! ) اختلافات و توهین های متقابل دقیقا از پست 30 ام به بعد شروع شد !
من شخصا دوست ندارم این بحثو ادامه بدم چون تو پستهای قبلی نظرمو کامل گفتم ! از تهرانی های عزیز هم عذرخواهی کردم و فقط در جواب اوشون!!! مجبور شدم برخلاف میل خودم ملتو تقسیم بر تهرانی و غیرتهرانی کنم ! تهرانی ها هم مثل تمام شهرهای دیگه برای ما عزیزن و قابل احترام ( البته بعضی هاشون !!! :31: )

در مورد ارث بابا !!! هم من اصلا از این حرف دفاع نمی کنم ولی گلم ، از قدیم و ندیم گفتن جواب سلام علیکه !
لطفا یه کم منطقی باشین و اگه ارث بابارو می بینین حرفهایی که باعث به وجود اومدن این جواب شده رو هم ببینین ! :46:

البته اوشون !!! تو پست بعدی عذرخواهی کردن و به همین خاطر دیگه نمی خوام بحثمو باهاشون ادامه بدم ولی حرفهاشون همون حرفهای قبلی بود ( البته با لحن ملایم تر :31: ) این پست رو هم فقط برای برطرف شدن یه سری از سوء تفاهمات دادم !!
فقط یه نیم نگاه به این پستها بندازین ! ( البته اینا فقط قسمتی از حرفاشونه !!! )
لطفا به ترکیب رنگ عمیقا !!! توجه کنین !

این از سلام : :31:

یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه.
من که دوره دانشجوییم از دست شهرستانیا خیلی کشیدم.

چه طور موقع تصاحب صندلی بچه های تهران که میشه حرفی از حق و حقوق نیست؟! حالا که نوبت به شهرستانی ها می رسه هر کسی حق داره خودش ساعت تعیین کنه

همینه که میگم از مهمون نوازی ما سواستفاده می کردین و می کنین. اینو میگن معرفت بچه تهرون.
در ضمن شما اگه نگران نبودن امیر کبیر و شهید بهشتی تو شهرتون هستین بمونین همونجا و بسازینش.

چقدر بده حسی که شما یه عمر خوب و بد یه شهر رو به جون خریده باشین بعد یه عده دیگه بدون درک و ملاحظه بیان امکاناتتون رو بگیرن و منت هم رو سرتون بذارن؟!

اینم جواب سلام : :31:

مگه تهران ارث باباتونه که از مهمون نوازی صحبت می کنین ؟
تهران ارث باباتون نیست

بازم می گم اصلا هدفم از دادن این پست ادامه دادن بحث نیست !
ولی شما خودت انصافا قضاوت کن ، تو این پستا به بچه های به قول خودتون شهرستانی !!! توهین نشده ؟!
اگه نه ، پس چرا بعد از این پستا تاپیک کاملا از جریان خودش منحرف شد ؟!

بچه ها لطفا همین جا این بحثو تمومش کنین ! مرسی :11:

Rainy eye
31-12-2008, 17:15

این رتبه ها که میگی کشورین؟! اگه منطقه 2 هستن واضحه که قبول نمیشن!!!!!!
تازه اگه کشوریم بودن بازم قبول نمیشدن!!!!! برق شریف فقط 32 نفر میگیره که مطمئناً نفرای اولن نه رتبه 70 !!!
اینا همش حرفه که رتبه های 3 رقمی دارن برق شریف قبول میشن!!!!! حالا این همه چرا عشق برق شریف دارن ؟! این همه رشته خوب هست !!!!
مسئله اینه که بچه های شهرستانی فک میکنن فقط با برق شریف استعدادشون شکوفا میشه!!!! اگه مثلاً با رتبه شونصد منطقه 3 برق شریف قبول نشن حقشون ضایع شده!!!!
در ضمن تعداد داوطلبای تهرانیو با شهرستانا مقایسه کن! یعنی این همه آدم حق ندارن تو شهر خودشون درس بخونن!!!!!!؟؟؟
حالا اگه سربازی بود همه میخواستن شهر خودشون باشن که نکنه دوری از خانواده باعث افسردگیشون بشه!!!!
تازه بعضیا میان تهران چشم و گوششون باز میشه یادشون میره... استغفرالله .... بیچاره خانواده هایی که فک میکنن بچشون داره درس میخونه!!!! نتیجش اینه که اگه فردا این طرحو عوض کنن خانواده های ما نمیزارن بریم شهر دیگه !!!!! بیچاره ها بس که این اخبار تاسف انگیز رو میشنون ...
مطمئن باشین اینقد مخالف این طرح هستن که به خاطر بچه های خودشونم شده اعتراض کنن!!!!
من که خیلی مخالفم چون خیلی از دانشگاههای شهرای دیگه رو به تهران ترجیح میدم!!!!!
در کل عجب تاپیک .... بود!!!!!!
نزنین از این تاپیکا!!!!!!

arte
31-12-2008, 17:50
تازه اگه کشوریم بودن بازم قبول نمیشدن!!!!! برق شریف فقط 32 نفر میگیره که مطمئناً نفرای اولن نه رتبه 70 !!!
اینا همش حرفه که رتبه های 3 رقمی دارن برق شریف قبول میشن!!!!! حالا این همه چرا عشق برق شریف دارن ؟! این همه رشته خوب هست !!!!
مسئله اینه که بچه های شهرستانی فک میکنن فقط با برق شریف استعدادشون شکوفا میشه!!!! اگه مثلاً با رتبه شونصد منطقه 3 برق شریف قبول نشن حقشون ضایع شده!!!!
در ضمن تعداد داوطلبای تهرانیو با شهرستانا مقایسه کن! یعنی این همه آدم حق ندارن تو شهر خودشون درس بخونن!!!!!!؟؟؟
حالا اگه سربازی بود همه میخواستن شهر خودشون باشن که نکنه دوری از خانواده باعث افسردگیشون بشه!!!!
تازه بعضیا میان تهران چشم و گوششون باز میشه یادشون میره... استغفرالله .... بیچاره خانواده هایی که فک میکنن بچشون داره درس میخونه!!!! نتیجش اینه که اگه فردا این طرحو عوض کنن خانواده های ما نمیزارن بریم شهر دیگه !!!!! بیچاره ها بس که این اخبار تاسف انگیز رو میشنون ...
مطمئن باشین اینقد مخالف این طرح هستن که به خاطر بچه های خودشونم شده اعتراض کنن!!!!
من که خیلی مخالفم چون خیلی از دانشگاههای شهرای دیگه رو به تهران ترجیح میدم!!!!!.

شما نخواسته دایه دلسوز تر از مادر بشی برای خانواده ها.. ما هم اینجا کم بچه تهرانی نداریم .که دانشگاه رو آباد کرده.. تازه کسی نگفته تهرانی ها تو شهر خودشون درس نخونن . ما میگیم شرایط مساوی باشه بعد اگه سوادشو دارن خب قبول میشن..

ما تا حالا ندیدیم کسی با رتبه 600 منطقه 3 شریف قبول شده باشه .. شما برو منبع اطلاعات خودت رو عوض کن . ادم وقتی تو یه بحث اصولی شرکت میکنه .حرف در و همسایه رو نمیاره به عنوان منبع استفاده کنه!
اینکه این همه آدم اومدن دارن اعتراض میکنند بخاطر تهران نیست. عزیز. بخاطر اینه که ما نصف رشته های تخصصی رو گذاشتیم تو تهران اجرا بشه بعد میگیم بچه های شهر های دیگه نیان تهران. اگه رشته بیو تکنولوژی یا موسسه رویان تو دانشگاه گیلان و گیلان باشه. متقاضیان این رشته میان گیلان درس می خونند. اما اگه بومی گزینی باشه فقط گیلانی ها بیوتکنولوژی بخونن حقه؟

Rainy eye
31-12-2008, 18:57
ما تا حالا ندیدیم کسی با رتبه 600 منطقه 3 شریف قبول شده باشه .. شما برو منبع اطلاعات خودت رو عوض کن . ادم وقتی تو یه بحث اصولی شرکت میکنه .حرف در و همسایه رو نمیاره به عنوان منبع استفاده کنه!

من کی گفتم رتبه 600 منطقه 3 شریف قبول شده؟! من گفتم بعضیا با یه همچین رتبه ای انتظار دارن قبول بشن!!!!!! درست بخون عزیزم!!!! مطمئن باش من از خودم حرف نزدم!!!!!

اینکه این همه آدم اومدن دارن اعتراض میکنند بخاطر تهران نیست

والا من از همون اول که خوندم بحث سر تهران وبرق شریف بود!!!!!!! و گرنه خیلی از بهترین رشته ها رو نمیشه تهران خوند...
بیوتکنولوژی رو دانشگاه تهران وشریف با هم دیگه 5 نفرو میگیرن!!!!!!! که حق همه ضایع میشه!!!!! تهرانی وغیر تهرانی نداره...

شما نخواسته دایه دلسوز تر از مادر بشی برای خانواده ها.. ما هم اینجا کم بچه تهرانی نداریم .که دانشگاه رو آباد کرده

مسئله اینه که اونایی که از تهران میرن جاهای دیگه از همون اول داغون بودن !!!!!!!! میرن شهرای دیگه تا راحت باشن!!! (با عرض معذرت از تمام دوستان تهرانی بسیار متشخص !!!!!!!)
ولی مطمئناً دختری که از یه شهرستان دیگه میاد تهران که حتی تو شهرشون حق ندارن تا سر کوچه برن بیاد اینجا همه چی واسش تازگی داره !! به خاطر همین میگم خوابگاهارو به گند میکشن!!!!!!! ( من از دوستان شهرستانیم که واقعاً هدفشون درس خوندنه معذرت میخوام!!!!!)
شما هم لحنت خیلی خوبه !!!!!!!! واقعا ممنونم !!!!! خیلی بهترم میتونستی بگی!!
من واسه کسی دایه دلسوز تر از مادر نیستم !!!!!!!!!!!

arte
31-12-2008, 20:51
من کی گفتم رتبه 600 منطقه 3 شریف قبول شده؟! من گفتم بعضیا با یه همچین رتبه ای انتظار دارن قبول بشن!!!!!! درست بخون عزیزم!!!! مطمئن باش من از خودم حرف نزدم!!!!!

بیوتکنولوژی رو دانشگاه تهران وشریف با هم دیگه 5 نفرو میگیرن!!!!!!! که حق همه ضایع میشه!!!!! تهرانی وغیر تهرانی نداره...

مسئله اینه که اونایی که از تهران میرن جاهای دیگه از همون اول داغون بودن !!!!!!!! میرن شهرای دیگه تا راحت باشن!!! (با عرض معذرت از تمام دوستان تهرانی بسیار متشخص !!!!!!!)
ولی مطمئناً دختری که از یه شهرستان دیگه میاد تهران که حتی تو شهرشون حق ندارن تا سر کوچه برن بیاد اینجا همه چی واسش تازگی داره !! به خاطر همین میگم خوابگاهارو به گند میکشن!!!!!!! ( من از دوستان شهرستانیم که واقعاً هدفشون درس خوندنه معذرت میخوام!!!!!)

عزیز من . عین جملاتت رو نقل قول کردم . الان من گفتم من نگفتم چیزی رو درست نمیکنه!
اگر تهران 5 تا پذیرش داشته باشه یا 100 تا فرقی نمیکنه. اگر بومی گزینی مطرح باشه در هر صورت فرصت ها برابر نیست. و اونی که به بومی گزینی رای میده مطمئنا دلش برای دانشجو های شهرهای دیگه نسوخته
من نمی فهمم شما این کلیت اطلاعات اجتماعی خودت رو از کجا میاری! که چه کسی داغونه و چه کسی نیست.! اما اگر صحبت های همشهری های خودت رو خونده باشی متوجه میشی که یکی از دلایلشون برای موافقت با بومی گزینی اینه که خانواده هاشون دختر رو راه دور نمی فرستند.وقتی ما تو خود این تاپیک نمونه اش رو داریم حاشا کردن و رد کردنش بی مورده . پس دیگه نمی تونی بگی مطمئنا بچه های دیگه...

چیزی که کاملا مشخصه اینه که دانشجویی که شهر دیگه ای رو انتخاب میکنه . از همون لحظه زندگیش رو گرفته دست خودش و موفق شدن یا نشدنش باز به خودش مربوطه. درست کار بودن تو شرایطی که راه گناه باز نیست ارزشی نداره!
در ضمن درس خوندن معیار اخلاق نیست همون دانشجوی شاگرد اول شهر دیگه ای که شما ازش معذرت میخوای ممکنه همون کسی باشه که خوابگاه رو به گند کشیده و نسبت دادن صفت اون به همه خیلی کار خنده دار و بی موردیه. اگر شما یک نفر رو دیدی که تا سر کوچه نمی فرستنش دلیل نمیشه همه همینطوری باشن
در ضمن ما بحثمون اینجا اخلاقی نیست

MaaRyaaMi
31-12-2008, 21:24
شما هم لحنت خیلی خوبه !!!!!!!! واقعا ممنونم !!!!! خیلی بهترم میتونستی بگی!!
من واسه کسی دایه دلسوز تر از مادر نیستم !!!!!!!!!!!

ایشون راس میگه
جناب Arte شما لحنت اصلا خوب نبود
این تاپیک برای شما یا بقیه که نیس!
هرکسی میتونه بیاد نظرشو بگه ...

ما داشتیم خیلی منطقی بحث می کردیم و هر کدوم نظرمونو می گفتیم بدون اینکه به همدیگه بی احترامی یا توهین کنیم ! ( حتی خود من و شما هم غیرمستقیم با هم صحبت کردیم و نظرمونو گفتیم ! ) اختلافات و توهین های متقابل دقیقا از پست 30 ام به بعد شروع شد !

ولی شما خودت انصافا قضاوت کن ، تو این پستا به بچه های به قول خودتون شهرستانی !!! توهین نشده ؟!
اگه نه ، پس چرا بعد از این پستا تاپیک کاملا از جریان خودش منحرف شد ؟!

بچه ها لطفا همین جا این بحثو تمومش کنین ! مرسی

من خودم به شخصه وقتی نظر دادم اصلا حرف از شهرستان نزدم ! و هنوزم سر حرفم هستم...
میدونم ولی بقیه هم کاسه داغتر از آش میشن ... ملاحظه نمی کنن که
من همون اولشم گفتم این بحثا کاملا بی فایده س ...به جای این بحثای حاشیه ای بشینین درس بخونین ساله دیگه همین موقع معلوم میشه تهرانی یا غیر تهرانی کجا قبول شده ! اگه واقعا سرحرفتون هستین...

ممنون...

separate
31-12-2008, 21:37
یک بحث بیهوده که آخرش به فش ختم میشه

لعنت به بومی گزینی.لعنت به کنکور.لعنت به ....آه دلا دیدی که آخر شدی پشت کنکوری!

panizir
31-12-2008, 22:35
من که خیلی مخالفم چون خیلی از دانشگاههای شهرای دیگه رو به تهران ترجیح میدم!!!!!

مثله اينكه شما حتي به خودت زحمت ندادي دفترچه انتخاب رشته رو نگاه كني! برق صنعت شريف 150 تا ميگيره نه 32 تا. حالا اگه با اين اوصاف به نظرت رتبه 21 از مشهد حقش نيست قبول بشه اما رتبه 208 از كرج بايد قبول بشه جالبه!
اينكه ملت برق شريف ميخوان يا چيز ديگه به من و شما مربوط نيست. مهم اينه كه كسي كه رتبه خوب يا عالي مياره حقشه هرچي ميخواد قبول بشه. نه اينكه برق شريف كه خيلي خوب نيست ما بهت ميگيم چي قبول بشو.
به نظر شما تعداد داوطلباي تهراني بيشتره يا شهرستاني؟ يعني آدماي بيشتري تو تهران داوطلبن يا بيشتر داوطلبا تو شهراي ديگن؟؟ از 70 ميليون جمعيت 12 ميليون تهرانين اگه كنكورياشون بيشتر از مجموع كنكوريا تو شهراي ديگست خيلي جالبه! به خاطر همين 80% ظرفيت دانشگاه ها ي تهران با خودشون پر ميشه!
چون بعضيا ميرن تهران بد مي شن خوباش هم نبايد اجازه وارد شدن داشته باشن؟؟
شما اگه به نظرت دانشگاه هاي شهراي ديگه بهتر از دانشگاه هاي تهرانه مي توني بري شهرستان درس بخوني اما آمار و نتايج و استادا و ... چيزاي ديگه اي رو نشون مي ده كه خيليا مي خوان به اونا توجه كنن.

Rainy eye
01-01-2009, 01:05
مطمئن باش من چیزیو از خودم نگفتم !!!!!! اگه میگی 150 نفره لابد از من بیشتر خبر داری !!!!!!!! خوب خوش به حالتون... من به حالت غبطه میخورم !!!! وواسه خودم متاسفم که اطلاعاتم اینقدر در سطح پایینه!!!!! حتما باید در این زمینه کسب اطلاعات کنم !!!!!!!! جدیدا هم خیلی دایه دلسوز تر از مادر شدم!!!!! نمیدونم چرا با این که لالایی بلدم خوابم نمیبره!!!!!!
اینجا هرکی میتونه نظرشو خیلی با لحن بهتر بگه !!!!!!!! منظورم فقط شما نیست !!!! تقصیر منه که فک میکردم ...اصلا لحن من بد بوده!!!!
من وشما هم اینجا خودمون رو بکشیم هیچ اتفاقی نمیوفته ... نتیجه ای نداره !!!!! فقط همین بحثای مسخرس ...
اگرم تا حالا این تاپیک مونده به خاطر این نیست که بحث جالبیه !!!!!!!
اینطور که به نظر میرسه اینجور تاپیکا عاقبت خوبی ندارن چه واسه کسی که تاپیکو ایجاد کرده چه اونایی که پست دادن!!!
دوستان اگه میشه لطف کنید از این به بعد هر اطلاعاتی رو که در اختیار بقیه قرار میدین منبعشم بگین !!!!

من همون اولشم گفتم این بحثا کاملا بی فایده س ...به جای این بحثای حاشیه ای بشینین درس بخونین ساله دیگه همین موقع معلوم میشه تهرانی یا غیر تهرانی کجا قبول شده ! اگه واقعا سرحرفتون هستین...

خوبه خودت میدونی!!!!!!:دی خو چرا من هیچی متوجه نمیشم؟!

magmagf
01-01-2009, 01:43

خوب بومی نبودن هم این حسن را داره که به دخترای ما یاد بده روی پای خودشون بایستن و بتونن تنهایی از پس کاراشون بر بیان

گاهی دخترا خیلی خیلی بی انصافن موقع قبولی دانشگاه و درس خوندن و استخدام که می شه می گن چرا بین دختر و پسر فرق می ذارن . یک چنین مواقعی که می شه می گن باید رعایت دخترها را کرد . خوب این نشد که اگه قراره این جور دختر و پسر کنیم دیگه بعد توی استخدام و خیلی مواقع دیگه هم باید سکوت کنیم

درسته طبیعت و جامعه در حق پسرها خیلی خیلی لطف کرده اما این به نظر من دلیل نمی شه که دخترها بخواهند بی انصافی کنن

و اصلا هم به نظر من بومی کردن کار درستی نیست . ایا این درسته مثلا کسی که تو زاهدانه مجبور شه نفر 200 شه مثلا تا بیاد توی شریف اما یک نفر محصل تهرانی با کلی امکانات با رتبه 2000 بره شریف . خوب این یعنی باسواد و بی سواد را به خاطر شهر کنار هم نشوندن
موضوع به نفع بچه های متوسط و ضعیف شهرهای بزرگ و به ضرر بچه های باهوش شهرهای کوچک هست

خوب بچه های خوب تهرانی( معدل ملاک نیست ملاک سواده فقط واسه فرض می گم) معدل 19 به بالا براشون فرقی نمی کنه باشه یا نه ترجیح می دن باشه اما نباشه هم مشکلی نیست . بچه های متوسط با معدل های زیر 19 خوب ترجیح زیاد می دهند باشه

یک جایی مثل اصفهان بچه های معدل 19 احتمالا ناراحت می شن چون فقط یک صنعتی رو دارن و تازه شانس ورودشون به دانشگاه های خوب تهران را بچه های متوسط و ضعیف تهران گرفتن
بچه ها متوسط اصفهانی مثلا معدل 18 ها خیلی خوشحال می شن از طرح چون می تونن حق بچه های خوب مثلا بندرعباسی را مال خودشون بکنن

اما توی بندرعباس متوسط و قوی ناراحتن چون فقط شانس رفتن به بندرعباس را دارن و اصفهانیا و تهرانی ها دارن سهمیه اون ها را استفاده می کنند

magmagf
01-01-2009, 02:05
توی بحث رعایت حال هم دیگه رو بکنید

از بحث های داغ خشونت دار قبلی پرهیز کنید لطفا

Saeed_TnT
01-01-2009, 09:44
واقعا من موندم شما اطلاعاتت رو از کجا میاری؟؟!! اون از برق شریف که 32 نفر میگیره!!! اینم از بیوتکنولوژی که 5 تا میگیره!! تازه شریف هم بیوتکنولوژی میگیره!! من که نمیدونستم!!
محض اطلاع باید بگم که امسال فقط دانشگاه تهران رشته بیوتکنولوژی گرفته و 8 نفر هم بودن! اگه شک داری تا دفترچه رو برات اسکن کنم!!!
==========
اینم برای شما که میگی برق شریف 32تا میگیره(کامل بخونش)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Rainy eye
01-01-2009, 10:58
من که گفتم اطلاعاتم ناقصه!!!!!!!!!!!!!

Antonio Andolini
01-01-2009, 12:19

راستش من دو بار بوشهر امدم اونقدر ها هم محروم نیست (از خرمشهر خیلی سر تره):46:
دوستان، من فقط مثال زدم ... اگه به کسی برخورد ببخشید .. :10::11:

majid.khaledi
01-01-2009, 13:36
فکر کنم همه(بجز بعضی ها....)با این طرح مخالفن:10:

:santa:سال نو میلادی بر همه مبارک:santa:

only4you_mehr
05-01-2009, 23:07
یکی از دوستان می گفت بومی گزینی واسه دانشگاه های مادر برداشته شد
قضیه چیه ؟
میگفت دیروز روزنامه نوشته بود یادم رفت بپرسم کدوم روزنامه

separate
05-01-2009, 23:14
قضیه چیه ؟

اگه چیزی باشه تو سایت سنجش یا آزمون میزارن...پیک سنجشم چیزی دربارش ننوشته...احتمالا شایعه اس

majid.khaledi
05-01-2009, 23:14
قضیه چیه ؟
اهاا پس حرف من درست در اومد
من گفتم مجلس تصویب کرده
خیلی عالی شد
یعنی دانشگاه های مطرح با توجه به رتبه کشوری دانشجو میگیرند:26::thumbsup:

separate
05-01-2009, 23:18
اینو کدوم منبع اعلام کرده حالا؟

majid.khaledi
05-01-2009, 23:20
اینو کدوم منبع اعلام کرده حالا؟
اون موقع که بحث تکمیل ظرفیت داغ بود
این قراره برای88 اجرا شه
منبع شبکه خبر

masoudtr
05-01-2009, 23:21

چون دخترا درس نمیخونن پس برای اینکه نرن شهر دیگه و مثلا به فساد کشیده نشن باید یک حق یک عده ای که درس خوندن و شهرستانی هستن ضایع بشه؟

f.taghizadeh
10-01-2009, 13:46
اینم یه مطلب درمورده عدالت بومی گزینی از یه دوست از دانشگاه شریف:

این روزا تیتر روزنامه ی شریف که در دانشگاه منتشر می شود تیتر تکان دهنده ای بود : دانشگاه ها به نفس نفس افتاده اند. همه شاید این روزا یه جورایی بحث بومی سازی و قبولی های عجیب غریب دانشگاهها و ناحقی هایی را شنیده اید اما بیایید برای یک بار هم شده این موضوع را از یک بعد دیگه بررسی کنیم تا شاید بعضی چیزا مشخص تر شود. همان طور که بعضی از شما آگاهید و شاید خیلی ها آگاه نباشند 30% قبولی های امسال دانشگاه شریف ، دانشگاه نمونه ی کشور، رتبه ی بالای 3000 کشوری دارند. هر چیز که بگندد نمکش می زندد ... وای به روزی که بگندد نمک ! بیایید زندگی 1 ساله ی یک فرد تهرانی که رتبش بالای 3000 شده و الان داره تو شریف درس می خونه رو با یه شهرستانی دارای رتبه ی 2 رقمی کشوری مقایسه کنیم
وقتی که شهرستانیه سالها قبله کنکور دادنش تعریف دانشگاه شریف رو شنیده بود و با خودش می نشست که خدایا چه شود که من به این دانشگاه راه پیدا کنم ، فردی که شاید در عمرش 1 یا 2 بار یا هیچ بار به تهران اومده باشه و شاید تنها چیزی که از دانشگاه شریف که الان به آرزوش تبدیل شده دیده تابلوی ورودی دانشگاه باشه ، وقتی شهرستانیه تعریف این دانشگاه رو از زبان پدر و مادرش می شنید ، وقتی دعاهای مادرش رو میشنید که از هر فرصتی استفاده می کرد تا از خدا بخواد که فرزندش به اون چیزی که آرزوشه و حقشه برسه ، تهرانیه شاید بارها و بارها دانشگاه شریف رو دیده بوده و شاید بارها به محوطه ی این دانشگاه هم رفته و شاید اون رو نه به عنوان یک نماد و یک آرزو بلکه فقط به عنوان ساختمانی معمولی مثل دیگر بناهای شهر تهران دیده ، و شاید به این طرز فکر و رفتاره شهرستانیه می خندیده
وقتی شهرستانیه از تایستان قبل و یا حتی قبل تره کنکور به دنبال انواع کتابها و یا شاید کلاسها می رفت ، روزها و شبهای ایام فراغتش رو به خاطر درس خوندن و رسیدن به آرزوش و شاد کردن دل پدر و مادرش بر خود حرام می کرد ، وقتی چنان پولهایی را به کتابهای کمک آموزشی می داد که شاید در استطاعت مالی اونها هم نبوده ولی پدرش با هزار زحمت برایش جور می کرد ، تهرانیه هنوز زمانه درس خوندنه جدیش شروع نشده بود و هنوز از امکانات مختلف تفریحی شهر تهران استفاده می کرد و خوش می گذروند و خوشحال بود و باز هم این تهرانیه بود که می خندید
وقتی شهرستانیه پا به یک مدرسه ی سطح پایین می گذاشت و با معلمانی رو به رو می شد که شاید اطلاعاته درسیش از اون هم بیشتر بود ، وقتی مجبور بود به خاطر یک رفع اشکال به دنبال چند نفر بیفته تا شاید یکی بتونه اون رو قانع کنه ، وقتی روز و شب به این فکر بود که چرا سطح آموزشی ما باید در این حد باشه ، این تهرانیه بود که در بهترین مدرسه های سطح شهر و مسلماً کشور مشغول تحصیل بود ، این تهرانیه بود که با بهترین معلما سر و کله میزد و با بهترین امکانات آموزشی و بهترین سطح تحصیل دوران آموزشی خود را پشت سر می گذاشت ، و باز هم این تهرانیه بود که می خندید
وقتی شهرستانیه مجبور بود به خاطر کمبود امکانات آموزشیش به ناچار ساعات مطالعه ی درسی و طیف کتابهای کمک آموزشی خود را افزایش دهد و چه بسا 11-12 ساعت در روز مطالعه کند ، وقتی کلاسی در خور توجه نمی یافت و فقط باید به خودش تکیه می کرد ، این تهرانیه بود که 3-4 ساعت مطالعه در روز داشت و از بهترین کلاسهای آموزشی هم برخوردار بود
وقتی شهرستانیه کنکور داد و جواب آن اعلام شد و از رتبه ی 2 رقمی خودش باخبر شد اون موقع بود که برای اولین بار یک نفس راحت کشید و از خدا تشکر کرد که به آرزوش رسیده و برای اولین بار این شهرستانیه بود که می خندید و این او بود که برای آینده ی خودش هزاران نقشه ها کشید و این او بود که به آینده امید داشت و برق شادی در چشمانش بود و دل پدر و مادرش را شاد کرده بود واین او بود که اشک شوق مادرش رو پاک کرده بود و جواب زحمتهایشان را داده بود
اما
وقتی که نتایج نهایی کنکور اعلام شد ، این شهرستانیه بود که در رشته و دانشگاه مورد علاقش قبول نشد ، چیزی که یک ماه به امید آن خوشحال بود و لبخند بر لب داشت ، چیزی که حقش بود و اینک در میان بهت همه به آن نرسیده بود ، کاخ آرزوهای او و پدر و مادرش به سادگی هر چه تمام تر به هم ریخت و جز گریه و غم و اندوه چیزی برایش نمانده بود ، چیزی که شاید الان هم باورش نکرده باشه ، , و این تهرانیه بود که در پوست خودش نمی گنجد و چپ و راست کلاس می گذاشت که من دانشگاه شریف قبول شدم چیزی که حتی خودش هم انتظارش را نداشت ، چیزی که هیچ کس انتظارش را نداشت ، اما شد و باز هم این تهرانیه بود که می خندید و باز هم این شهرستانیه بود که از حقش محروم شد ، حقی که باز هم به تهرانی ها اعطا شد و امکاناتی که باز هم به تهرانی ها اعطا شد ، و شهرستانی ایه که
اکنون دانشگاه شروع شده است ... تهرانیه با رتبه بالای 3000 در دانشگاه شریف و شهرستانیه با رتبه ی 2 رقمی در جایی غیر از دانشگاه شریف و چه بسا غیر تهران !!! وقتی از تهرانیه سوال میشه که به نظرت با اومدنت به این دانشگاه با این رتبه حق چند نفر رو ضایع کردی جواب می دهد هیچ کس ! چون اندوه شهرستانیه رو درک نکرده چون گریه های شبانه ی مادرش رو ندیده چون این رو به حق خودش میدونه ! پس مثل همیشه حق به حقدار رسید
و باز هم این تهرانیه است که می خنده ... و باز هم این شهرستانیهاست که
و اينگونه است كه واژه ي عدالت

majid.khaledi
10-01-2009, 13:55
یکم درشترش می کردی بابا :31:
چشمامون نمی بینه !!:18:

arte
10-01-2009, 14:29
نماينده مردم آبادان درمجلس شوراي اسلامي گفت: به منظور رعايت عدالت و استفاده همه شهرستان‌ها از دانشگاه‌هاي مادر کشور، اين مراکز از رديف دانشگاه‌هاي بومي خارج مي‌شوند.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ سيدعلي موسوي‌ با بيان اين مطلب اظهار داشت: 70 درصد پذيرش مراکز علمي و دانشگاه‌هاي هر شهر به افراد بومي آن شهر اختصاص داده شده كه در اين ميان دانشگاه‌هاي مادر همچون تهران، شيراز، اصفهان و... از اين قانون مستثني شده‌اند.
وي افزود: رديف بودجه مناطق بازسازي به مدت پنج سال گشوده شده و اميدواريم با اعتباراتي که از اين رديف بودجه به آبادان اختصاص داده مي‌شود، بتوان براي عمران و آبادي آن بيشترين استفاده را كرد.

faraz-hacker
10-01-2009, 16:06
اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

seyyedi
16-01-2009, 21:50
دوستان سلام

اینم یه مطلب درمورده عدالت بومی گزینی از یه دوست از دانشگاه شریف:
خداییش راسته راسته
من دقیقا همچین کسی رو دیدم
رتبه منطقه3 رو نمیدونم 1 بود یا 7
ولی کشوری 51 بود
اینقدر مطمئن بود که شریف و یا حالا نشد امیر کبیر قبوله که نمی خواست زیاد انتخاب رشته بکنه و به اصرار قبول کرد
حالا هم باید بشینه توی علم وصنعت درس بخونه

timsar jackson
19-01-2009, 19:58
صد در صد مخالف!

Vict0Ria
01-02-2009, 13:27
صد در صد مخالف!
:40:سلام:40:
منم 200% با توام.
اگه دانشجوي پولي گرفته نمي شد 300%و سهميه هاي بومي نبودند150% من الان اينجا نبودم.:33:
بومی گزینی یعنی بی عدالتی محض تو مملکتی که دم از عدالت می زنند بومی گزینی احمقانه ترین کاریه که سنجش می کنه ،خوردن حق دانش آموزان شهر های دور افتاده که نه یک دانشگاه درست و حسابی تو سهمیه های بومی شان هست نه مدرسه و امکانات برای درس خوندن !!!!!!،<<<چرا؟؟؟؟؟؟>>>:23:
شاید بشه گفت بومی گزینی یه رابطه خیلی نزدیکی با تضاد طبقاتی داره در اونجا یه عده با خوردن حق مردم پولشون از پارو بالا می ره یه عده هم اون پایین پایینا پول خرید نوونشون رو ندارند .:41:
در بومی گزینی هم اونایی که تو شهرای بزرگ و با امکانات کلون زندگی میکنن با کمترین زحمتی به دانشگاهای کلون می رند ولی در شهرای دور افتاده بعضیا اونم با هزار مکافات می تونن به یه همچین دانشگاهایی برسن.
شاید علت اینکه تو این دانشگاها اغلب افرادی که از شهرای دور اومدن موفقند این باشه که اونا تلاش کردند ،تلاش در معنای واقعی، وبرای به دست آوردن این جایگاه بی خوابی کشیدند.
بابا اون بالا یه عده دارند حق مارو میخورند چرا کسی کاری نمی کنه>>>؟؟؟:18:

SAM1990
10-02-2009, 01:47
منم زخم خورده ی بومی گزینیم.
کلی ذوق و شوق داشتم که مواد شریف قبول می شم ولی موقع اعلام نتیجه داغون شدم.:19:
بازم خدا رو شکر که گزینش مهندسی پزشکی کشوری بود.
از ما که گذشت! ولی از ته دل امیدوارم دانشگاه های مادر رو جدا کنند.

hermione
14-02-2009, 22:38
100% مخالفم ...
من خودم اصفهانیم و افتخار هم می کنم و به کسی بر نخوره از مردمش خوشم نمیاد ( به تبع آن با اساتید دانشگاه هاش )
خیلی علاقه دارم شهر دیگه بخونم ( تهران چه بهتر اگه نشد شیراز ، مشهد ، تبریز ) البته با این بومی گزینی گزینه ای جز اصفهان نیست !!!

Retired User
16-02-2009, 13:22
موافقم
چون ميخوام فردوسي درس بخونم و اين كارو برام خيلي آسون ميكنه

pesarebaba2006
01-03-2009, 13:24
بنده کلا" با هر گونه بند و قید و شرط و سهمیه و از این مزه ها مخالفم.
میگن : یه کسی که در شهر های کوچک زندگی میکنه ، امکانات نداره و باید بهش سهمیه بدیم و به زور بکشیمش بالا.

آخه این درسته که 560 کشور که منطقه 3 هستش بره پزشکی تهران ولی 100 کشور که منطقه 1 هست نره ؟!
این انصافه.خوب اون اگر علمش پایین تره که پس فردا تو اتاق عمل میزنه یکیو میکشه.
از ما که گذشت ، ولی ای کاش یه روزی بچه ی من عدالت رو درک و لمس کنه .....

tim20020
14-05-2009, 14:43
نه!

هركي هرچي نمره مياره آش ميخوره!

تا كي ميخوان شهرستاني هارو محروم كنند؟

Hessam_7800gtx
28-05-2009, 23:35
موافقم چون این شهرستانی میان تهران جمعیت زیاد میشه کلی مشکلات به وجود میاد(البته قصدم به هیچ عنوان توهین نبود اگرم توهینی شد عذر میخوام)

Reman
29-05-2009, 10:36
به نظر تا زمانی که سطح همه دانشگاه حداقل تا زمانیکه از ناظر مادی با دانشگاه های تهران یکی نشده باید بومی گزینی در تهران نباشه...
شهر های کوچک می تونن بومی گزین باشن ولی تهران نباید بومی گزین باشه...

MaaRyaaMi
02-06-2009, 22:44
به نظر تا زمانی که سطح همه دانشگاه حداقل تا زمانیکه از ناظر مادی با دانشگاه های تهران یکی نشده باید بومی گزینی در تهران نباشه...
شهر های کوچک می تونن بومی گزین باشن ولی تهران نباید بومی گزین باشه...
هم سطح شدن دانشگاهها فقط مربوط به امکانات و ... نیس وقتی تمام دانشجوهای به اصطلاح نخبه! پا شن بیان تو شریف و تهران جمع بشن دیگه کدوم کی میره دانشگاه اصفهان؟!! بیشتر اعتبار دانشگاه مربوط به دانشجوهایی هستن که اونجا تحصیل میکنن...
این دیگه از اون حرفا بود! حتی سازمان سنجش و ... هم با چنین طرحی مخالف هستن چون در اینصورت عدالت برقرار نمیشه
به هر حال ما که تهران هم زندگی میکنیم آدمیم و یه حقی داریم تو شهری که زندگی میکنیم!
در ضمن بومی گزینی فقط واسه تهران حساب نمیشه شهرای اطراف هم شامل میشه!

در هر صورت این طرحی که تصویب شده واسه 13 رشته خب و پر طرفدار فک کنم خوب باشه و به نفع بچه درس خوناس:31:

majid.khaledi
02-06-2009, 23:32
هیچ قید و بندی نباید باشه!!!
نه بومی گزینی .نه سهمیه شاهد .نه سهمیه جنسیتی!!
هرکی از نظر علمی برتر =>جاش بهتر!

darklord_8
02-06-2009, 23:50
سلام دوستان.چقدر جالبه که ما یه مشت ایرانی به این راحتی همدیگه رو میکوبیم.من خودم تهرانم.درسم هم خیلی عالی نیست و به این کاری ندارم که بومی گزینی باید باشه یا قیافه گزینی! به نظر من هرکسی که استعدادش از من بیشتره باید در جایی بالاتر از من قرار بگیره حتی اگر از خیلی جهات از من عقبتر باشه (که مسلما همچین چیزی امکان نداره).اینکه بچه تهران دل مشغولی های بیشتری داره به نظر من درست نیست. هرکسی دنبال چیزی میره که دلش میخواد. شاید بچه شهرستان هم همین وضعیت رو داشته باشه. و در آخر اینکه این امکاناتی هم که میگید (از نظر تحصیلی رو اطلاع ندارم) اینقدر آش دهن سوزی نیست.خود من 18 ساله تو این شهر زندگی میکنم و دارم ازش خسته میشم.همش روابط اجباری.دروغ پشت دروغ.در نظر گرفتن منافع و از بین رفتن دوستی واقعی... من با اینکه سالی یکی دوبار شهرستان میرم ولی اونجا دوستایی دارم که خیلی خیلی بیشتر از دوستای اینجا باهاشون احساس صمیمیت میکنم و احساس نمیکنم منو بخاطر چیزی میخوان!
میبخشین سرتون رو درد آوردم
مهمترین ملاک=استعداد

Reman
04-06-2009, 19:22
هم سطح شدن دانشگاهها فقط مربوط به امکانات و ... نیس وقتی تمام دانشجوهای به اصطلاح نخبه! پا شن بیان تو شریف و تهران جمع بشن دیگه کدوم کی میره دانشگاه اصفهان؟!! بیشتر اعتبار دانشگاه مربوط به دانشجوهایی هستن که اونجا تحصیل میکنن...
این دیگه از اون حرفا بود! حتی سازمان سنجش و ... هم با چنین طرحی مخالف هستن چون در اینصورت عدالت برقرار نمیشه
به هر حال ما که تهران هم زندگی میکنیم آدمیم و یه حقی داریم تو شهری که زندگی میکنیم!
در ضمن بومی گزینی فقط واسه تهران حساب نمیشه شهرای اطراف هم شامل میشه!

در هر صورت این طرحی که تصویب شده واسه 13 رشته خب و پر طرفدار فک کنم خوب باشه و به نفع بچه درس خوناس:31:
دوست من شما اصلا در جریان این نیستید که اولا با این کار بومی گزینی جلوی پیشرفت عده ای گرفته میشه دوما این بومی گزینی باعث میشه نخبه ها بیشتر پخش بشن به سایر دانشگاه ها و به حقشون یکم دیرتر و اونم تو ارشد برسن.باید بگم یک دانشجویی که تو دانشگاه آزاد گرمسار می خونه و رتبش از یک دانشجوی امیر کبیر بهتر میشه خیلی چیزا را ثابت می کنه.

MaaRyaaMi
04-06-2009, 20:24
دوست من شما اصلا در جریان این نیستید که اولا با این کار بومی گزینی جلوی پیشرفت عده ای گرفته میشه دوما این بومی گزینی باعث میشه نخبه ها بیشتر پخش بشن به سایر دانشگاه ها و به حقشون یکم دیرتر و اونم تو ارشد برسن.باید بگم یک دانشجویی که تو دانشگاه آزاد گرمسار می خونه و رتبش از یک دانشجوی امیر کبیر بهتر میشه خیلی چیزا را ثابت می کنه.

من نظرمو گفتم فک نمیکنم همه ی پیشرفت آدم وابسته دانشگاهش باشه ؟
حالا شما بیا یقه منو بگیر چرا فلانی امیر کبیر قبول نشده ؟!

: دی