PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا امکان repair ویندوز XP بر روی لپ تاپ Toshiba وجود دارد؟

fatemehk
27-12-2008, 13:21
ویندوز XP من روی لپ تاپ toshiba دچار مشکل شده ولی نمی خوام کل ویندوز رو پاک کنم. اطلاعات و برنامه های خاصی روی پارتیشن XP دارم که نمی خوام از دست بدم. طوری که متوجه شدم با استفاده از recovery DVD کل پارتیشن من پاک میشه. آیا راهی وجود داره که من بتونم بدون از دست دادن محتویات پارتیشن فقط ویندوز رو repair کنم. آیا از طریق recovery dvd ها امکان پذیره یا باید cd ویندوز original پیدا کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

REGISTERED USER
28-12-2008, 01:25
من چند تا راه توی ذهنم هست ولی ساده ترین را پیشنهاد میدم

1- اول نسخه ویندوز XP خودتون رو شناسایی کنید

2- برید یک دیسک ویندوز XP سالم مثلا اگر سرویس پک 2 بود از بازار بخرید (از این کرک شده ها و غیره که روش تم و بازی و برنامه نصب شده نباشه)

3- از روی سی دی XP بوت کنید

4- هنگام نصب ویندوز در بوت، در مرحله دوم یک سوال از شما میشه که یک ویندوز XP نصب شده detect شد ، میخواهید آن را تعمیر کنید ؟ شما دکمه R را برای ادامه می زنید و بدین طریق وارد تعمیر ویندوز میشید

نکته : در این روش تمام فایلهای سیستمی مثلا پوشه system32 تعویض میشه اما برنامه هاتون و تنظیمات آنها از بین نمیرود

موفق باشید :10:

fatemehk
28-12-2008, 12:33
سلام. ممنون بابت راهنماییتون.
من همین کارو کردم. ولی موقعی که CD key ویندوز رو وارد کردم پیغام invalid product ID میده. فکر کنم چون ویندوز register شده است ویندوزهای کرک شده رو قبول نمی کنه!!!! راه دیگه ای وجود نداره؟

REGISTERED USER
29-12-2008, 00:21
CD KEY رو باید وارد که ویندوز با اون نصب شده است یعنی اونی که زیر لپ تاپ لیبل خورده

در ضمن نمیتونید اگر نسخه ویندوز شما Home edition هست یک professional نصب کنید ... نسخه ها باید یکی باشه