PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تلتكست در كارت تي وي

neshimangaz
16-01-2006, 22:29
تلتكست كارت تي وي من كار نمي كند
لطفا مرا راهنمايي كنيد
كارت تي وي من كامپرو است.

masoudazimi
13-11-2007, 04:55
با سلام خدمت همه دوستان عزیز :

بدون مقدمه میریم سراغ مبحث اصلی یعنی (( چگونگی استفاده از قابلیت تلتکست در تی.وی کارت))

برای این منظور ابتدا باید مطمئن شوید که تی.وی کارت شما از قابلیت تلتکست پشتیبانی میکند . برای این کار

میتوانید به دفترچه کارتتون یا جعبه اون یا Manual اون واقع در سی.دی برنامه مراجعه کنید

پس از اطمینان و نصب صحیح درایور تی.وی کارت و نرم افزار مربوطه ، بافشردن دکمه TELETEXT / TELE / TXT /...

و یا موارد مشابه به تلتکست دسترسی پیدا کنید.... ( این دکمه عموما روی ریموت کنترل یا نرم افزار برنامه موجود هست)... البته رعایت چندین نکته ضروری است :

1. حتما از یک آنتن قوی و نیرومند برای دریافت تلتکست از تی.وی کارت استفاده کنید.پیشنهاد میکنم آنتن شما

دارای یک بوستر باشد.

2. تصاویر شبکه های دو و سه ( که در ایران تلتکست برروی آنها پخش میشود) باید بدون پس زمینه. پارازیت.سایه

برفک و ... باشد.

3. اگر در تنظیمات تی.وی کارتتون کشور را ایران انتخاب کردید و مشاهده کردید که تلتکست را به خوبی دریافت

نمی کنید،پیشنهاد میکنم که تنظیمات کشور را روی سنگاپور یا افغانستان یا اندونزی قرار بدهید.

( نام کشورها به ترتیب اولویت بیان شده است)

4. برای دریافت تلتکست روی شبکه 3 به زبان فارسی حتما می بایست فونت مربوطه را از سایت شبکه پیام نما یا

همون تلتکست دانلود کنید برای این منظور میتوانید به نشانی زیر مراجعه فرمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. به این نکته توجه کنید که تلتکست انگلیسی مستقیما از سایت شبکه پیام نما به آدرس فوق قابل دریافت است

6. توجه کنید که همه تی.وی کارت ها دارای تلتکست فارسی نیستند و ممکن است شما در عین حالی که تلتکست

انگلیسی رو بر روی شبکه 2 به خوبی در یافت میکنید ، تلتکست فارسی رو با حروفی نامفهوم و بهم ریخته ببینید

(حتی با دانلود کردن فونت مربوطه از سایت شبکه و قرار دادن آن در فولدر فونت ها)

این مسئله بدلیل نداشتن ENCODER فارسی در تی.وی کارت هست

7. گاهی اوقات تی.وی کارتها دارای تلتکست فارسی نیستند ولی دارای تلتکست عربی می باشند که در این صورت

ممکن است شما تلتکست فارسی رو به خوبی دریافت کنید اما حروف (( گ ، پ ، ژ ، چ )) ناخوانا یا نامفهوم باشند

8. باز هم توصیه میکنم از یک آنتن قوی و تصاویری بدون برفک و نو یز و ... برخوردار باشید وگرنه شما فاقد تلتکست

با کیفیت خوب خواهید بود.

با تشکر --- مهراد

اگر باز هم مشکلی داشتید میتوانید در همین جا مطرح کنید