PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید Acer Aspire One

صفحه ها : [1] 2

hamed1297
25-12-2008, 23:36
این لپتاپ acer در واقع یک نت بوک هست و توی رده خودش تقریبا رقیبی نداره.البته فعلا.

مشخصات:

پردازنده: Intel Atom 1.6 GHz - Cache MB - Bus 533 MHz

هارد ديسك: 160 گيگابايت + حافظه 8 گیگی SSD

حافظه رم : 1024 مگابايت(1GB DDR2 533MHz)

كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel X3100

صفحه نمايش: 8.9" 1024 x 600 WSVGA glossy LED backlit display - CrystalBrite

سيستم عامل : Microsoft Windows XP

باتری:3&6 cell

وایرلس:# 802.11b/g Atheros Wireless

Size: 9.75" x 6.625" x 1.28"

کارت خوان+ 3 پورت USB

وزن:1.2 كيلوگرم

رنگهای موجود:مشکی,قهوه ای,سفید,صورتی

================================================
درضمن:
مودم نداره و باید اکسترنالش رو تهیه کنید.مودم اکسترنال اوریجینال دل :30,000 تومان.ولی پورتEthernet داره.
CD-Drive هم نداره.

================================================

قیمت:520.000 تومان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

J A V I D
26-12-2008, 01:10
اینا حدودا چند ساعت شارژ نگه می دارن ؟!؟

hamed1297
26-12-2008, 01:36
من برادرم تازه این لپتاپ رو امروز خریده.هنوز به دستم نرسیده.
ظاهرا با باتری 3 سل حدود 2 ساعت و با باتری 6 سل بیشتر.
بعدا دقیقا میگم چقدر قدرت باتری داره.

starn
26-12-2008, 09:19
دوست عزیز گرافیکش 224 اینتل شما اشتباه نوشتی x3100
یک سوال دارم لپ تاپ جای LAN داره؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed1297
26-12-2008, 12:50
دوست عزیز گرافیکش 224 اینتل شما اشتباه نوشتی x3100
یک سوال دارم لپ تاپ جای LAN داره؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد گرافیک هیچ منبعی حتی خود سایت acer رو برای پیدا نکردم.شما کجا دیدی؟
من از همون منبع داخلی استفاده کردم که خودتون میدونید اعتمادی بهش نیست.ممنون میشم منبع رو بگذارید.
فقط یک جا دیدم :Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950

آره.LAN داره.

starn
26-12-2008, 18:38
من رفته بودم ولی عصر زفتم مهرگان ماشیم آسیا که مرکز لپ تاپ و زیاد ایسر هم داره اونجا مشخصات کامل رو خوندم و یکی هم اونجا بود باهاش ی کمی کار کردم باحال بود فقط حیف که مانیتور ش یکمی کوچیک 10 اینج بودخیلی عالی می شد
شما لپ تاپ دستت رسیده؟؟؟
اصلا این لپ تاپ میتونه بازی های کامپیوتری رو اجرا کنه ((منظورم بازی هایی در حد متوسط نه غول های مثل کریسیس و gta iv))

siavash66
26-12-2008, 22:29
سی پی یوش 1.6 atom هست

و خیلی ضعیفه به درد xp و نرم افزارهایی مثل office میخوره

بازی اصلا اجرا نمیکنه گرافیک تعطیل

نسخه ارزانترش asus eee pc هست که به قیمت 340 دلار بفروش میرسه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[
INDENT]Mfr Part Number: 90OA0VB2A111131U21HQ/900HA-BLK006X
Processor: Intel Atom N270(1.6GHz, 512KB L2 Cache, FSB 533MHz)
Chipset: Intel 945GMS & ICH7-M
Memory: 1GB DDR2-533
Display: 8.9" WSVGA (1024x600) Wide Screen LED Backlight LCD
Graphics Module: Intel GMA 950 Graphics Controller, upto 256MB Shared System Memory
Storage: 160GB HDD
Audio: Build-in stereo speaker
Connectivity: Fast Ethernet, 802.11b/g Wireless LAN
Interface: 3x USB 2.0 Ports; 1x VGA Port; 1x RJ45 LAN Port; 1x Microphone-in; 1x Headphone-out
Card Reader: Support MMC/ SD/ SDHC
Camera: Built-in 1.3 Megapixel Camera
Battery Pack: 4 cell battery
Color: Black
Dimensions (WxDxH): 225 x 170 x 34 mm
Weight: 1.12 kg
Operating System: Microsoft Windows XP Home

[/INDENT]

hamed1297
27-12-2008, 00:08
سلام.
آره.امشب دستم رسید.
از لحاظ گرافیک حق با دوستنون بود.intel هست.
ظاهرا که همه چیزش خوبه.
هنوز در مرحله تست هست.دی..
MSI یه مدل به بازار داده با این مشخصات که LCD ش 10 اینچ هست.ولی وارد بازار نشده.یا asus هم قرار هست همچین چیزی رو بزنه یا زده.

در مورد بازی تست میکنم و خبرتون میدم.

mpeg
27-12-2008, 00:24
سلام مبار ک باشه ولی به نظر من ارزش نداره
چون الان نوت بوک acer با همین قیمت به فروش میرسه
در کل همین طور که دوستان میدانند الان نت بوک Asus Eee PC هم هست با مشخصات و قیمت
پردازنده: Intel Celeron M 0.9 GHz - Cache 0 MB - Bus 533 MHz
هارد ديسك: 4 گيگابايت
حافظه رم : 1024 مگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - Intel GMA 900 Dynamic Video Memory Technology 3.0
صفحه نمايش: 7 اينچ - TFT

سيستم عامل : Linux

قيمت: 395000 تومان

من خودم با این مدل کار کردم اینم چیز جالبی هست ولی با Acer Aspire One هم که کاردم بیشتر از این Acer Aspire One خوشم اومد
در ضمن یکی دیگم بود قیمت رو نمیدونم
HP-Compaq Mini-2133

hamed1297
27-12-2008, 12:15
درسته.برادر من بنا به استفاده ای که داره این رو انتخاب کرده.
البته خیلی فرق داره این acer با asus eee

اگرcpu/HDD/LCD/این موارد رو مقایسه کنیم .
به نظر به تفاوت قیمتش میارزه

S@nti@go_s&k
27-12-2008, 13:11
سلام...............
حامد خان یه ریویو خلاصه شده ازش میزاری البته یه چندتا عکس live هم بگیری بزاری خیلی خوب میشه
در مورد hdd و lcd و سرعتش وخلاصه همه چیش یه مطلبی بزار.
ممنون.:دی

hamed1297
27-12-2008, 23:39
چشم.حتما.به زودی.coming soon....دی..

golshahi
02-01-2009, 12:25
کانفیگ های مختلفی داره b , a و c
منبع معتبری واسه مشخصات دقیق هست ؟ تو یه سایت ایرانی دیدم a رو 2 گیگ رم زده بود و بلوتوث داشت اما باتریش 3 سلولی بود .

REGISTERED USER
02-01-2009, 12:57
این لپ تاپ هیچ کانفیگی نداره و هیچ جای جهان اینطوری کانفیگ نمی زارند ... این سایت دیجی کالا هست که خودش اینطوری تقسیم بندی کرده

golshahi
02-01-2009, 13:06
این لپ تاپ هیچ کانفیگی نداره و هیچ جای جهان اینطوری کانفیگ نمی زارند ... این سایت دیجی کالا هست که خودش اینطوری تقسیم بندی کرده

سپاسگزارم هم از جوابتون هم از تمام پاسخ هایی که به دیگران میدین ! من هنوز منبع موثقی پیدا نکردم که توضیح بده آیا با رم 2 گیگ و یا اینکه اپتیکال درایو داره یا نه! همه جا خوندم نداره.. امان از سایت های ایرانی که اونو با کمبو درایو و 2 پورت usb گاهی با هارد 120 و گاهی با 160 هم معرفی کردن..

* آیا این نِت بوک با رم 1.5 یا 2 گیگابایت هم موجوده؟
* چطور میتونم بفهمم باتریش 3 و یا 6 سلولی هست ؟
* با چه گارانتی و با چه قیمتی بخرم ؟
* تفاوت قیمت سیستم عامل لینوکس با ویندوز در این نت بوک چقدره ؟
* آیا کیف اختصاصی در پکیج آن موجوده ؟

2هفته پیش اهواز 580 قیمت گرفتم!

حالا هدف من اینه که با حداکثر رم موجود + باتری 6سلولی و اینکه اگه لینوکسش ارزون تره اونو تهیه کنم..

REGISTERED USER
02-01-2009, 13:22
اول بگم این یک ریویوو که میشه بهش اعتماد کرد و دید که چی داره و نداره :

ACER ASPIRE ONE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و دوم ،در مورد رم ممکنه با رم 1 عرضه بشه و با هارد مثلا 120، ولی در ایران ویا دبی رم و هاردش رو اپگرید میکنند و گرانتر می فروشند ... کلا این سیستم اپگرید شدنی هست و هارد و رم و باتری اش رو میشه افزایش داد مثل تمام نوت بوک ها

و سوم ، باتری در دو مدل 3و 6 سلولی عرضه میشه برای کانفیگ های مختلف ... اینجا را ببینید (البته در سمت راست ، Manufacturer: روی گزینه ACER و از منوی زیرش ، Model: روی Aspire one باشه تا لیست رو ببینید :

و چهارم ، باگارانتی معتبری که اینجا توضیح داده شده :

و پنجم ، تفاوت قیمت حدود 30 هزار تومان تا 50 تومان

و ششم :این مورد رو نمی دونم

معایب رو نوشته :

* Hard to take apart for upgrades
* Noisy cooling fan

هارد کمه و باید آپگرید بشه که این مشخصه !!!

و صدای فن زیاده که مشکل همه Acer هاست و وقتی فنشون کار میکنه ، صدای زیادی میدن انگاری سشوار روشنه !

در کل ، لپ تاپ خوبیه اما سرعتش کمی پایینه و لی با توجه به قیمتش خوبه

golshahi
02-01-2009, 14:15
لینک اول اذیت میکنه انگار با جاوا اسکریپت مرورگر من مشکل داره.. نحوه تشخیص باتری 3 از 6 سلول رو بصورت مختصر بگین ممنونم .

REGISTERED USER
03-01-2009, 00:21
باتری 6 سلولی از 3 سلولی بزرگتر هست و در انتهای لپ تاپ ، یک زائده میزنه بیرون دقیقا مشابه دل های xps m1330

hosseingrami
18-03-2009, 17:42
سلام دوستان من ميخواستم اين رو بگيرم چطوره ارزش خريد رو داره يا نه چون من اول خواستم گوشي مو عوض کنم و گفتم ميني لبتاپ بهتره و کاراييش هم بيشتره!
در اين حدود مارک بهتر و مشخصات بهتري در ميني لبتاپها نيست؟
خوب حالا شما اگه اين رو داريد چطوره اصلا در حد يه لبتاپ با اين مشخصات هست ؟ سي پي يوش چه طور؟
اين مشکل داغ کردنش خيلي حاد نيست؟
کلا براي اجراي نرم افزارها و بازي هاي در حد خودش خوب هست؟
کلا از خوبيا و بدياش و تجربه هاتون بيشتر بيگد چون من اگه اين رو خريدم ديگه برا قرن ديگه هم پولي ندارم و......
؟
:40:
:11:
:10:
:31:
:20:
:46:
:5:

Pami
18-03-2009, 23:07
سلام دوستان من ميخواستم اين رو بگيرم چطوره ارزش خريد رو داره يا نه چون من اول خواستم گوشي مو عوض کنم و گفتم ميني لبتاپ بهتره و کاراييش هم بيشتره!
در اين حدود مارک بهتر و مشخصات بهتري در ميني لبتاپها نيست؟
خوب حالا شما اگه اين رو داريد چطوره اصلا در حد يه لبتاپ با اين مشخصات هست ؟ سي پي يوش چه طور؟
اين مشکل داغ کردنش خيلي حاد نيست؟
کلا براي اجراي نرم افزارها و بازي هاي در حد خودش خوب هست؟
کلا از خوبيا و بدياش و تجربه هاتون بيشتر بيگد چون من اگه اين رو خريدم ديگه برا قرن ديگه هم پولي ندارم و......
؟

اگه از همین مدل One خوشت اومده که مبارکه ، اما اگه دوست داری مینی بگیری حتما Dell Mini رو ببین ، مزیتی که داره ( البته بعضی عیب میدونن ، برای من مزیته ) اینه که هارد نداره و SSD داره 16 گیگ
سبک تر و جمع و جور تره و شیک تره ... صفحه هم LED هست ..
قیمت روز : 530-550 هزار تومن بدون گارانتی

اگه میتونی نزدیک های 700 هزار تومن بدی یه مدل بسیار بهتر هست از اسوس : N10
گرافیک 9300 جیفورس داره و کیفیت صفحه خیلی خوب و ظاهر عالی

meghdaad
19-03-2009, 13:08
به نظرم لپتاپ بدون دی وی دی رایتر به درد نمیخوره، 2 مدل لپ تاپ دی وی دی رایتر دار ارزون.
Acer Extensa 4230
Made in CHINA
CPU: Intel Celeron T1600 / 1.66 GHz
Cache: 1MB
Bus: 667MHZ
RAM: 1GB DDR2 SDRAM 667MHZ / MAX:4GB
HDD: 160GB Serial ATA-150
DVD/RW
Display: 14.1" WXGA 1280x800
VGA: AIntel GMA 4500M Dynamic Video Memory Technology 5.0
LAN
WLAN
Memory Reader: SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, xD-Picture Card
DMI
Battery: 6-cell lithium ion / Run Time: 3hours
Weight: 2.4kg
قيمت: 5,300,000 ريال

Acer Aspire 5520
Made in CHINA
CPU:AMD Turion 64 X2 Dual-Core / 2 GHz
Cache: 1MB
RAM: 2GB DDR2 SDRAM 667MHZ / MAX:4GB
HDD: 250GB Serial ATA-150
DVD/RW
Display: 15.4" WXGA CrystalBrite 1280x800
VGA: NVIDIA GeForce 7000M / 128Mb DDR2 up to 512 MB Graphic Card
LAN
WLAN
Memory Reader: SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, xD-Picture Card
Webcam 0.3MP
Battery: 6-cell lithium ion / Run Time: 2.5hours
Weight: 2.8kg
قيمت: 7,000,000 ريال

Pami
19-03-2009, 16:12
دوست عزیز اینجا در مورد Acer Aspire ONE فقط بحث میشه و راهنمایی برای خرید این دستگاه هست ...
لطفا خارج از تاپیک لپ تاپ معرفی نکنید .
با تشکر

hosseingrami
19-03-2009, 19:37
سلام دوستان با سيدي رام اکسترنال نميشه به اين ايسره وصل کرد و از طريقش وين نصب کرد؟و در کل در داس هم استفاده کرد؟

meghdaad
19-03-2009, 22:33
دوست عزیز اینجا در مورد acer aspire one فقط بحث میشه و راهنمایی برای خرید این دستگاه هست ...
لطفا خارج از تاپیک لپ تاپ معرفی نکنید .
با تشکر
شرمنده انشالله کسی از دستم ناراحت نشده باشه.
ولی یه سوال شما هنگام خرید لپ تاپ بدون دی وی دی به لپ تاپه دی وی دی دار ترجیح میدی اگه تو یه رنج قیمت باشه؟ به نظر شما بدونه dvd لپ تاپ ناقص نیست؟ اگه خریدیم مطمئن هستیم که پشیمون نمیشیم؟ چون نمیشه هر جایی اکسترنال دی وی دی حمل کنیم. ولی اگه داشته باشه هرجایی بودی راحت میتونیم هر dvd و یا هر سی دی mp3 کپی و رایت کنیم.

Pami
19-03-2009, 23:11
شرمنده انشالله کسی از دستم ناراحت نشده باشه.
ولی یه سوال شما هنگام خرید لپ تاپ بدون دی وی دی به لپ تاپه دی وی دی دار ترجیح میدی اگه تو یه رنج قیمت باشه؟ به نظر شما بدونه dvd لپ تاپ ناقص نیست؟ اگه خریدیم مطمئن هستیم که پشیمون نمیشیم؟ چون نمیشه هر جایی اکسترنال دی وی دی حمل کنیم. ولی اگه داشته باشه هرجایی بودی راحت میتونیم هر dvd و یا هر سی دی mp3 کپی و رایت کنیم.

اگه اینطوری باشه اصلا نباید خرید این دستگاه ها رو ، مثلا اونایی که ssd هستن طرف حتما باید هارد اکسترنال با خودش حمل کنه دیگه !؟؟ منطور من اینه که هرکسی بسته به نیاز خودش این دستگاه رو میخره ... برای کسی که مثلا دائم تو سفر با هواپیما هست احتیاجی نیست با خودش dvd رایتر اکسترنال ببره بیاره ، از قبل هرچی خواست رو هارد میریزه ... در کل به سطح استفاده بستگی داره ...

کسی هم از دستت ناراحت نیست عزیز !! جای ناراحتی نداره که کسی بخواد ناراحت بشه ، خیالت راحت ...

من خودم این رو به مدلهای 15 اینچی ایسر که کاملتر هستن ترجیح میدم ، چون این ارزش جابجاییش به کل اونا می ارزه ( برای خود من که دائم تو سفر هستم ) ...

Pami
19-03-2009, 23:12
سلام دوستان با سيدي رام اکسترنال نميشه به اين ايسره وصل کرد و از طريقش وين نصب کرد؟و در کل در داس هم استفاده کرد؟

چرا نمیشه ؟؟ اگه نشه که کلا خریدش 2 زار نمی ارزه !! نصب کردن هم نمیخواد و بدون Driver توسط سیستم عامل شناسایی میشه و میتونی مثل یه لپ تاپ عادی ازش استفاده کنی ...

meghdaad
20-03-2009, 02:33
اگه اینطوری باشه اصلا نباید خرید این دستگاه ها رو ، مثلا اونایی که ssd هستن طرف حتما باید هارد اکسترنال با خودش حمل کنه دیگه !؟؟ منطور من اینه که هرکسی بسته به نیاز خودش این دستگاه رو میخره ... برای کسی که مثلا دائم تو سفر با هواپیما هست احتیاجی نیست با خودش dvd رایتر اکسترنال ببره بیاره ، از قبل هرچی خواست رو هارد میریزه ... در کل به سطح استفاده بستگی داره ...
کسی هم از دستت ناراحت نیست عزیز !! جای ناراحتی نداره که کسی بخواد ناراحت بشه ، خیالت راحت ...
من خودم این رو به مدلهای 15 اینچی ایسر که کاملتر هستن ترجیح میدم ، چون این ارزش جابجاییش به کل اونا می ارزه ( برای خود من که دائم تو سفر هستم ) ...
آواتارم ممکنه این جملات خشن نشون بده اینا رو خشن نخون::10:
انشالله که فقط به خاطر اینکه نشون بدی کم نیاوردی یا اینکه برتری گفتار تو نشون بدی یا اینکه بگی رو حرفم هستم اینو نگفته باشی ولی لپ تاپ ها کلا برای حمل و سفر طراحی شدن حتی مدل 17 اینچ و 14 و 15 و پایینتر هم وجود داره و مدلهای Mini Laptop همون لپ تاپه ولی با کارایی کمتر و مشخصات ضعیفتر برای ارزونتر بودن. ولی گذشت زمان مدلهای لپ تاپ های دیگه را هم ارزون میکنه.
مثلا همون تو هواپیما که هستی ممکنه با یکی همونجا آشنا بشی و اون شخص سی دی همراه خودش داشته باشه بخوای ازش کپی کنی. این یه مثال بود این موضوع ممکنه هر جای دیگه اتفاق بیفته.
Acer Aspire ONE در چند مدل ساخته شده (بیشتر از 3 مدل) و با HDD 160 هم تولید شده و کش همه مدلها 512 کیلوبایته و وزنهاشون متغیره (حدود 1 کیلو) و همه 8.9 اینچ هستد و کارت تصورشون از نوع Intel GMA 950 Dynamic Video Memory Technology 3.0

Pami
20-03-2009, 12:53
آواتارم ممکنه این جملات خشن نشون بده اینا رو خشن نخون::10:
انشالله که فقط به خاطر اینکه نشون بدی کم نیاوردی یا اینکه برتری گفتار تو نشون بدی یا اینکه بگی رو حرفم هستم اینو نگفته باشی ولی لپ تاپ ها کلا برای حمل و سفر طراحی شدن حتی مدل 17 اینچ و 14 و 15 و پایینتر هم وجود داره و مدلهای Mini Laptop همون لپ تاپه ولی با کارایی کمتر و مشخصات ضعیفتر برای ارزونتر بودن. ولی گذشت زمان مدلهای لپ تاپ های دیگه را هم ارزون میکنه.
مثلا همون تو هواپیما که هستی ممکنه با یکی همونجا آشنا بشی و اون شخص سی دی همراه خودش داشته باشه بخوای ازش کپی کنی. این یه مثال بود این موضوع ممکنه هر جای دیگه اتفاق بیفته.
Acer Aspire ONE در چند مدل ساخته شده (بیشتر از 3 مدل) و با HDD 160 هم تولید شده و کش همه مدلها 512 کیلوبایته و وزنهاشون متغیره (حدود 1 کیلو) و همه 8.9 اینچ هستد و کارت تصورشون از نوع Intel GMA 950 Dynamic Video Memory Technology 3.0

نه والا من مغرور نیستم و از اون آدم هایی هم نیستم که بخوام برای کسی شاخ و شونه بکشم و خودی نشون بدم و از این ... من به نسبت استفاده خودم گفتم ، شاید برای تو اینجور نباشه و راحت تر باشی 15 اینچ بگیری ...
باز هم میگم ، هرکسی یه کاربرد و استفاده ای داره و باید برای هر شخص جدا در نظر گرفت ...
با تشکر
من خودم تو این مدل های مینی Asus N10J رو دوست دارم و LG X110 و Sony سری P

Pami
20-03-2009, 12:55
اینقدر هم بحث رو به هواپیما نبر !!! حالا من یه چیزی گفتم !! اومدیم و تو هواپیما یه تروریست بود شما حتما باید اسلحه همراهت باشه ؟؟!!!

meghdaad
20-03-2009, 15:52
اینقدر هم بحث رو به هواپیما نبر !!! حالا من یه چیزی گفتم !! اومدیم و تو هواپیما یه تروریست بود شما حتما باید اسلحه همراهت باشه ؟؟!!!
یه باتوم برقی یا شوکر هم همراهت بود کافیه هم صدا نداره هم کوچیکه هم تابلو نیست هم ارزونه 40 تا 60 تومان بی سرو صدا بیهوشش میکنی. لوازم جانبی لپتاپ برای هواپیما:31:

ALIA2007
21-03-2009, 22:09
سلام
من این دستگاه رو 28 اسفند خریدم 350 تومان ، واقعا کار راهبندازه ، به نظر من هم اگه کسی سیستم خانگی داشته باشه دیگه نداشتن dvd این نتبوک مهم نیست.

Pami
22-03-2009, 01:34
سلام
من این دستگاه رو 28 اسفند خریدم 350 تومان ، واقعا کار راهبندازه ، به نظر من هم اگه کسی سیستم خانگی داشته باشه دیگه نداشتن dvd این نتبوک مهم نیست.

مبارکه ... من هم موافق هستم با نظر شما . لپ تاپ های مینی بیشتر کار راه بنداز هستن و خیلی به درد بخورن و یه جاهایی که واقعا نیاز به کامپیوتر دارید به داد آدم میرسه ...
اصولا زیر 10 اینچ وجود dvd رایتر مهم نیست ...

REGISTERED USER
22-03-2009, 01:38
خود vaio ux ها هم DVD Drive ندارند ... همه بیس سیستم هست ... که همه atom اینتل هستند

reza_r
24-03-2009, 20:37
الان قیمت دقیقش بدون گارانتی چنده؟

Pami
24-03-2009, 20:52

دور و بر 400 هزار تومن

SASAN-BSE
28-03-2009, 19:38
سلام،
میشه بهش dvd-rom external وصل کرد؟
مرسی

Pami
28-03-2009, 23:27
سلام،
میشه بهش dvd-rom external وصل کرد؟
مرسی

آره عزیز چرا نمیشه ؟؟
این هم مثل بقیه لپ تاپ ها سیستم عامل داره و پورت usb ...

hosseingrami
29-03-2009, 21:38
سلام دوستان چند تا سوال در مورد اين ميني لبتاپ داشتم!
اول ميخواستم بدونم چند نفر تا حالا داشتندش و ازش استفاده کردند؟
1.عمر باتري با استفاده از وايرلس کلا چقدر دوام داره؟ وکلا دوامش خوب هست يا نه؟
2.با عوض کردن ويندوز که مشکل نداره چون من زياد عوض ميکنم؟
3.صداش در چه حده باهاش ميشه در حد گوش دادن آهنگ از اسپيکر خودش استفاده کرد؟
4.پورتاش و درگاهاش کامل هست و چه چيزهايي کم داره که بايد يه لبتاپ داشته باشه؟
5.دوام کليش چطوره؟
6. ميخواستم بدونم چون رم 1 گيگ و گرافيم 256 داره ميشه مثلا بازي در حد سيستمش نصب کرد با صرف نظر از صفحه 8.9 اينچ؟
7.و از همه مهتر مشخصاتشه که کلا ميدونم حالا با اين سيپيو که اتم هست و از سلرون قوي تره ميشه کاراي ويندوزي رو به نحو احسن استفاده کرد يا نه؟
يا علي

مبارک باشه alia2007 از کجا اينقدر ارزون گرفتي با گارانتي يا بدون گارانتي؟
سوالاتم مهمه اگه داريش جواب بده باشه بزار پاي عيدي!

hosseingrami
30-03-2009, 15:51
5.دوام کليش چطوره؟
6. ميخواستم بدونم چون رم 1 گيگ و گرافيم 256 داره ميشه مثلا بازي در حد سيستمش نصب کرد با صرف نظر از صفحه 8.9 اينچ؟
7.و از همه مهتر مشخصاتشه که کلا ميدونم حالا با اين سيپيو که اتم هست و از سلرون قوي تره ميشه کاراي ويندوزي رو به نحو احسن استفاده کرد يا نه؟
يا علي

يعني کسي نيست با اين دستگاه کمو بيش ور رفته باشه و جواب ما رو هم بده!
راستي کجا از همه تو تهران ارزون تر ميدند ؟ چون من بچه شهرستانم و اين جا يا ندارند اگه هم باشه 100 درصد گرونتره!

Pami
30-03-2009, 15:59
يعني کسي نيست با اين دستگاه کمو بيش ور رفته باشه و جواب ما رو هم بده!
راستي کجا از همه تو تهران ارزون تر ميدند ؟ چون من بچه شهرستانم و اين جا يا ندارند اگه هم باشه 100 درصد گرونتره!

من خودم کار نکردم وگرنه در خدمت بودم ! تهران مجتمع پاییتخت کمی گرونتر هست ولی خریدتون مطمئن خواهد بود
مجتمع کامپیوتر ایران
بازار رضا
علا الدین

hosseingrami
31-03-2009, 09:57
سلام alia2007 جان تو اين رو گرفتي ميتوني جواب بدي يا نه؟
راستي ميگن اسپيکرش رو اگه زياد بلند کني و باي هم داشته باشه يا هارد يا خود دستگاه ميسوزه!
راست يا دروغ نميدونم ولي برام مسعله شده و من رو برا خريدش دچار وقفه کرده!

ALIA2007
31-03-2009, 14:16
5.دوام کليش چطوره؟
يا علي

سلام
ممنون دوست عزیز ،
گارانتی داره (شرکت سازگار ارقام) . من از نمایندگی شماره 1 سازگار ارقام (آریانت)گرفتم توی پایتخت.
1- از وایرلس ش تا حالا استفاده نکردم ، کلا بد نیست با 3cell حدود 2ساعت شاید بیشتر ، بستگی به کاری که میکنی داره
2- تازه گرفتم .......
3- زیاد بلند نیست ولی کیفیت قابل قبوله - توی اتاق ساکت جواب میده
4- به نظرم شاید dvd .....
5- حالا حالاها باید کار کنه تا جوابشو پس بده فعلا عالی
6- تا حالا نصب نکردم ولی اگه برا بازی میخوای بیخیال شو.
7- مشکلی نیست

خوش بگذره

hosseingrami
31-03-2009, 16:11
سلام ممنون جواب دادي اون مشکل بالا که گفتم به نظرت وجود داره يا نه اصلا شنيدي؟
راستي از اين جايي که 350 با گارانتي گرفتي ميتوني آدرس دقيق بدي تا يکي از بچه ها که اونجاست برام بياره چون من بچه شهرستانم و از تهرون نميدونم زياد!
در ضمن مشکلي چيزي ديدي حتما اينجا بگي باشه؟
راستي به برق که مستقيم وصل ميشه که تو خونه از باتري استفاده نکنم!
يا علي!

hosseingrami
01-04-2009, 00:54
بازم ممنون ALIA2007 جان!
سلام دوستان نت‌بوک U100 و u90 msi در مقايسه با اين چه طوره؟
البته با ذکر قيمت؟

hosseingrami
02-04-2009, 16:39
سلام alia2007 تا حالا ازش مشکلي چيزي نديدي ؟اگه ديدي يا بعدن هم ديدي بگو؟
سرعت کليش خوبه ؟ تا حالا چيا رو باهاش اجرا کردي؟
گيم ريختي(زياد مهم نيست ولي جواني هست و خامي)

ALIA2007
04-04-2009, 01:08
سلام alia2007 تا حالا ازش مشکلي چيزي نديدي ؟اگه ديدي يا بعدن هم ديدي بگو؟
سرعت کليش خوبه ؟ تا حالا چيا رو باهاش اجرا کردي؟
گيم ريختي(زياد مهم نيست ولي جواني هست و خامي)

نه مشکلی ندیدم گوش شیطون کر فعلا
سرعت خوبه ، بازی نریختم (اهل بازی نیستم) ولی فیلم چند تا دیدم باهاش
کیفیت lcd خویه زاویه دید خوبه،برنامه های مختلفی ریختم خوبه نرماله .شارژ باطری خیلی خوبه (اصلا فکر نمی کردم)
یه فیلم 2 ساعت و 10 دقیقه ای باهاش دیدم (بدون کم کردن نور مانیتور ) باز هم چند دقیقه
شارژ داشت .البته فکر میکنم جاهایی cpu زیاد درگیر باشه شارژ رو میخوره .
اون طوری که من خونده بودم راجع به صداش نیست یعنی مال من اصلا سروصدایی نداره
یا حداقل به صدا نیفتاده فعلا،بچه ساکت و مرتبیه :46:
خوبه جدا بیشتر از 350 تومانی که براش دادم ازش راضیم .

hosseingrami
04-04-2009, 11:32
سلام دوست من بازم ممنون!
اگه اهل بازي هستي فکر کنم بازي هاي زيادي روش اجرا شده!
حتي تو يوتوب ويندوز ويستا رو هم روش نصب کرده بودند و همچنين سون!حتما اگه مشکلي داشتي کليپ هاي تصويري يوتوب بسيار کار سازه مثلا در مورد نصب ويندوز به وسيله فلش يا بررسي هاي ويديويي!
از واير لسش استفاده کردي؟
راستي تو 3سل گرفتي يا 6 سل؟ 6 سل چه جورياست از نظر حجم و کارکرد و قيمت؟
ويندوز آنبوردش(اورجينال) سرويس پک 3 هست؟
راستي سيستم تو رم 1 و هارد 120 و ... هست ديگه نه؟
توي کارتونش چيا يافت ميشه؟کلا؟

قربون دستت رفتم تو همون سايتي که گفتي ولي خيلي شماره هست ميشه بگي ارزون ترين و بهترينش کجايه؟
يا از همون جا که گرفتي يا شماره بده يا يه آدرس کامل!
ببخشيد تو رو خدا!
يا علي!

ALIA2007
06-04-2009, 14:30
سلام دوست من بازم ممنون!
اگه اهل بازي هستي فکر کنم بازي هاي زيادي روش اجرا شده!
حتي تو يوتوب ويندوز ويستا رو هم روش نصب کرده بودند و همچنين سون!حتما اگه مشکلي داشتي کليپ هاي تصويري يوتوب بسيار کار سازه مثلا در مورد نصب ويندوز به وسيله فلش يا بررسي هاي ويديويي!
از واير لسش استفاده کردي؟
راستي تو 3سل گرفتي يا 6 سل؟ 6 سل چه جورياست از نظر حجم و کارکرد و قيمت؟
ويندوز آنبوردش(اورجينال) سرويس پک 3 هست؟
راستي سيستم تو رم 1 و هارد 120 و ... هست ديگه نه؟
توي کارتونش چيا يافت ميشه؟کلا؟

قربون دستت رفتم تو همون سايتي که گفتي ولي خيلي شماره هست ميشه بگي ارزون ترين و بهترينش کجايه؟
يا از همون جا که گرفتي يا شماره بده يا يه آدرس کامل!
ببخشيد تو رو خدا!
يا علي!

سلام
وایرلس نه.
برا من 3سل ،6سل رو نمی دونم
پک 3 هست.
بله همینه.
تو کارتن :کابل شارژ و اداپتور ، کاور چرمی ،برگ گارانتی ،...
من از آریانت گرفتم اولین نمایندگی لپ تاپ از همون سایته که گفتم ،اول یارو میگه 370 ولی جای چونه داره دیگه ارزونترین جا همینه من همشو زنگ زدم (توی مجتمع پایتخته)

خوش باشی

hosseingrami
07-04-2009, 23:26
تا حالا اگه اذيتت کرده بگو!
راستي کيف هم داره؟
خلاصه هر چي لازمه بگو ديگه!
به نظر تو با اين قيمت همين خوبه چون رفتم تو شهرمون(بيرجند) گشتم يارو نميدونم چرا ولي بد ازش تعريف مي کرد شايد چون نداشتش و مدل ecc pc رو معرفي کرد و گفت اين بهتره ولي سيپي يوش سلرون و رم 2گيگ و هاردشم 80 با قيمت 450 گفت بهت ميدم!
ايسر وانم اينجا با سفارش ميدادن ارزونش 370 خوبه به نظرت اينجا بخرم يا تهران؟

ببخشيد مزاحم ميشم هي!
موفق و شادکام باشي!

ALIA2007
08-04-2009, 15:42
تا حالا اگه اذيتت کرده بگو!
راستي کيف هم داره؟
خلاصه هر چي لازمه بگو ديگه!
به نظر تو با اين قيمت همين خوبه چون رفتم تو شهرمون(بيرجند) گشتم يارو نميدونم چرا ولي بد ازش تعريف مي کرد شايد چون نداشتش و مدل ecc pc رو معرفي کرد و گفت اين بهتره ولي سيپي يوش سلرون و رم 2گيگ و هاردشم 80 با قيمت 450 گفت بهت ميدم!
ايسر وانم اينجا با سفارش ميدادن ارزونش 370 خوبه به نظرت اينجا بخرم يا تهران؟

ببخشيد مزاحم ميشم هي!
موفق و شادکام باشي!

خودش یه کاور چرمی داره ولی من خودم یه کیف دستی از پایتخت خریدم 32 تومان
من یه موس لیزری و یه اسپیکر usb خیلی کوچک گرفتم با هم 20 تومان.
به نظر من این مدل acer بهتره .
به صرفه هست همونجا بخری به نظر من.

milad_badboy
08-04-2009, 21:23
من از آریانت گرفتم اولین نمایندگی لپ تاپ از همون سایته که گفتم ،اول یارو میگه 370 ولی جای چونه داره دیگه ارزونترین جا همینه من همشو زنگ زدم (توی مجتمع پایتخته)

ميشه آدرس اينجا رو كه گرفتين بدين

hosseingrami
08-04-2009, 23:20
سلام راست ميگن دوست عزيز يه آدرس دقيق اگه داري بده چون ما شهرتاني ها که نميدونيم اينجا کجاست!

اين چند تا ابزار جانبي از جمله اسپيکر و ... رو هم از همون جا گرفتي!
به نظرت با توجه به صداش اين اسپيکر لازمه؟کلا ابزارهاي جانبي لازم که لازم داره چيه؟
برا گارانتي گفتي از شهرخودمون بگيرم؟کلا اگه از اينجا بگيرم بهتره يا شهر خودمون؟از هر نظر؟

يه زحمت ميکشي آفيس 2007 رو روش نصب کني ببيني ميکشه يانه؟

يا حق!

hosseingrami
10-04-2009, 18:13
يه پسشنهاد اونايي که اين رو دارند از جمله دوستي که هميشه مزاحمشيم هر چيز جديدي که روش اجرا شده مانند آفيس 2007 و...
اينجا ذکر کنند بازي هم!
کلا من اگه بخرم اين کا رو ميکنم!
بازي تا حالا: فير-وارکرف-جي تي آ5 و 4 -
نرم افزار چون ندارم نميدونم و اونايي که گفتم هم با يئتوب ديدم روش نصبه!
راستي وين ويستا و سون هم روش به خوبي جواب داده!

hosseingrami
11-04-2009, 12:40
سلام راست ميگن دوست عزيز يه آدرس دقيق اگه داري بده چون ما شهرتاني ها که نميدونيم اينجا کجاست!

اين چند تا ابزار جانبي از جمله اسپيکر و ... رو هم از همون جا گرفتي!
به نظرت با توجه به صداش اين اسپيکر لازمه؟کلا ابزارهاي جانبي لازم که لازم داره چيه؟
برا گارانتي گفتي از شهرخودمون بگيرم؟کلا اگه از اينجا بگيرم بهتره يا شهر خودمون؟از هر نظر؟

يه زحمت ميکشي آفيس 2007 رو روش نصب کني ببيني ميکشه يانه؟

يا حق!

به نظر شما ميشه نصب کرد؟(آفيس 2007 به بالا)
پيشنهاد خوبيه يانه؟

REGISTERED USER
11-04-2009, 13:03
آفیس 2007 روی پروسسور اینتل اتم ؟

الان من روی core2 dou 2.0 T7250 نصب کردم با 2 گیگ رم باز هم روان اجرا نمیشه !

شاید اجرا بشه اما هنگ زیاد داره

amirlovely
11-04-2009, 21:31
سلام

من امروز hp mini رو نگاه کردم 8.9 اینچ بو د و مشخصاتش 120 هارد . رم 1 گیگ و بلونوث هم داشت 520 تومن گفت تو تبریز ارزششو داره ؟؟؟؟؟

اینجا یه دونه مغازه بود acer aspire داشت انم گفت همشونو فروختیم دیگه نمیاریم قیمت هم 470 تومن گفت ولی اینجا بچه ها 350 گرفتن تو تهران یعنی اینقدر تفاوت قیمت؟؟؟؟؟؟؟

hosseingrami
12-04-2009, 13:32
کدوم همون Eee pc رو ميگي؟
به نظر من ايسر وان با قيمت مناسب زير 400 و هارد 120 و.... بهتره!

hosseingrami
12-04-2009, 13:37
دوستان جواب بالايي ها مونده کسي نيست جواب بده؟
ميشه يه نموداري چيزي تستي از اي سيپييو اتم بديد ببينيم چه قدر با سلرون و کور تو دو تفاوت داره؟
توضيح کامل يک بار براي هميشه!

amirlovely
12-04-2009, 18:39
کدوم همون Eee pc رو ميگي؟
به نظر من ايسر وان با قيمت مناسب زير 400 و هارد 120 و.... بهتره!
اره acer one

SAT_ISLAND
13-04-2009, 21:49
سلام
من یه مشکل باهاش دارم.
ویندوزش دیگه بالا نیومد.
خواستم دوباره ویندوز نصب کنم.
مرحله اول نصب انجام میشه ولی بعد از ری استارت شدن لوگوی ویندوز میاد ولی همینطوری میمونه.
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

milad_badboy
13-04-2009, 22:19
من از آریانت گرفتم اولین نمایندگی لپ تاپ از همون سایته که گفتم ،اول یارو میگه 370 ولی جای چونه داره دیگه ارزونترین جا همینه من همشو زنگ زدم (توی مجتمع پایتخته

دوستان ميشه آدرس اينجا رو بدين؟

amirlovely
13-04-2009, 22:55
دوستان ميشه آدرس اينجا رو بدين؟

منم ادرس دقیق شو میخوام

REGISTERED USER
13-04-2009, 23:36
آدرس فقط از طریق پیغام خصوصی مطرح کنید دوستان ... چون پاک میشه مطابق قوانین

hosseingrami
14-04-2009, 10:55
سلام دوستان الان که ديگه چند نفري تو اين تاپيک دارنش و کم کم داره زياد هم ميشه!
يکي يه زحمت آفيس 2007 رو ميکشه نصب کنه ببينيم چه جورياست؟
ولي من فيلم fear ديدم که اجرhش کرده بودند حالا آفيس 2007 که ديگه بايد به راحتي کار کنه؟
راستي کلا ميشه به صداش اکتفا کرد يا نه بايد يه اسپيکر جدا (البته در بيرون) براش خريد؟
کلا اين نتبوک چيا کم داره (به جز دي وي دي رايتر)که با اکسترنال ميشه حل کرد يا نکرد؟

کسي در مورد اتم اطلاعاتي نداره؟
ببخشيد آخه کسي جواب نداد!

hosseingrami
15-04-2009, 11:52
سلام دوستان با اين که جواب مزاحمتون رو نميديد!
يه مجموعه کاما از کليپ تصويري با دانلود مستقيم و ام پي 4 ميگذارم!
فقط کافيه کپي کنيد و پيست و دانلود و يه صلوات!
خودم آمادشون کردم ولي هنوز دانلودشون نکردم!
اينم لينکا!

بازم ميزارم اگه خواستيد خيلي دارم تقريبا تا صفحه 20 کليپ هاي مهم رو آماده کردم!

hosseingrami
15-04-2009, 11:57
سلام نميدونم مشکل از کجاست ولي ديشب کار ميکرد و بعضياش کار نميکنه شايد ----- شده!

msonic2003
16-04-2009, 22:17
سلام به بر و بچز.
من همین هفته ی پیش از علاالدین خریدم. با گارانتی 370000
office 2007 هم خوب اجرا میکنه من که تا حالا مشکلی نداشتم، مگر اینکه ویندوزش home edition هست که خوب یکم ستمه. ولی هیچ مشکلی نداره با برنامه های جانبی میشه به ویستا تبدیلش کرد:18:
خیلی با حاله هم کلاس داره هم کار آدم رو راه میندازه.
من که میتونم به راحتی با سیستم خونگی خودم مقایسه کنم.
قبول دارم CPU یکم ضعیفه ولی نمیخوایم باهاش Call of duty 5 بازی کنیم، من خریدم برای کارای دانشگاهم و تایپ و خوندن فایل Pdf و از این چیزا در کل خیلی کارم رو راه انداخت. اتفاقا دارم روی یه طرحی کار میکنم که این همیشه باهامه.
چند وقت پیش رفته بودم شهرداری تهران با یکی از بچه ها و یه عده دیگه جلسه ای داشتیم، واقعا سرفرازم کرد آخه اتوکد 2008 هم روش نصب کردم توپ.
البته فکر نکنید گفتم جلسه داشتیم که کلاس بیام، من یه دانشجو هستم توی دانشگاه تاکستان که اومده بودیم تا با بچه ها مشورت کنیم که شهردار هم آشناش بود همین.
در کل این اولین پستم بود و گفتم شاید به دردتون بخوره.
در مورد Office 2007 اکثر کامپیوترها باهاش مشکل دارن نه فقط این فسقلی.

Down with Israeel

SAT_ISLAND
16-04-2009, 23:48
سلام
من یه مشکل باهاش دارم.
ویندوزش دیگه بالا نیومد.
خواستم دوباره ویندوز نصب کنم.
مرحله اول نصب انجام میشه ولی بعد از ری استارت شدن لوگوی ویندوز میاد ولی همینطوری میمونه.
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

کسی جواب منو نمی ده؟

amirlovely
16-04-2009, 23:54
سلام به بر و بچز.
من همین هفته ی پیش از علاالدین خریدم. با گارانتی 370000
office 2007 هم خوب اجرا میکنه من که تا حالا مشکلی نداشتم، مگر اینکه ویندوزش home edition هست که خوب یکم ستمه. ولی هیچ مشکلی نداره با برنامه های جانبی میشه به ویستا تبدیلش کرد:18:
خیلی با حاله هم کلاس داره هم کار آدم رو راه میندازه.
من که میتونم به راحتی با سیستم خونگی خودم مقایسه کنم.
قبول دارم CPU یکم ضعیفه ولی نمیخوایم باهاش Call of duty 5 بازی کنیم، من خریدم برای کارای دانشگاهم و تایپ و خوندن فایل Pdf و از این چیزا در کل خیلی کارم رو راه انداخت. اتفاقا دارم روی یه طرحی کار میکنم که این همیشه باهامه.
چند وقت پیش رفته بودم شهرداری تهران با یکی از بچه ها و یه عده دیگه جلسه ای داشتیم، واقعا سرفرازم کرد آخه اتوکد 2008 هم روش نصب کردم توپ.
البته فکر نکنید گفتم جلسه داشتیم که کلاس بیام، من یه دانشجو هستم توی دانشگاه تاکستان که اومده بودیم تا با بچه ها مشورت کنیم که شهردار هم آشناش بود همین.
در کل این اولین پستم بود و گفتم شاید به دردتون بخوره.
در مورد Office 2007 اکثر کامپیوترها باهاش مشکل دارن نه فقط این فسقلی.

Down with Israeel

سلام
لطفا از کدوم مغازه از علا الدین خریدن بهم pm بدین ضمنا رم شما 1 گیگ هست یا 1/5 گیگی

amirlovely
17-04-2009, 00:33
سلام
ممنون دوست عزیز ،
گارانتی داره (شرکت سازگار ارقام) . من از نمایندگی شماره 1 سازگار ارقام (آریانت)گرفتم توی پایتخت.
1- از وایرلس ش تا حالا استفاده نکردم ، کلا بد نیست با 3cell حدود 2ساعت شاید بیشتر ، بستگی به کاری که میکنی داره
2- تازه گرفتم .......
3- زیاد بلند نیست ولی کیفیت قابل قبوله - توی اتاق ساکت جواب میده
4- به نظرم شاید dvd .....
5- حالا حالاها باید کار کنه تا جوابشو پس بده فعلا عالی
6- تا حالا نصب نکردم ولی اگه برا بازی میخوای بیخیال شو.
7- مشکلی نیست

خوش بگذره

سلام لطفا اردس دقیق مغاز ه رو تو پایتخت pm بدین

reza_243
17-04-2009, 16:26
با درود و سپاس از دوستانی که به نحوی در شناخت این نتبوک همکاری و همیاری می کنند.
بنده قصد خرید Acer Aspire One را دارم که بنظرم در بازار ایران (تهران) مدل ZG5 ارائه میشه که بجز خصوصیات مشترک، از رم 1 گیگ و هارد 120 و باطری 6 سلول بهره میگیره که این مشخصات مد نظر بنده نیست و قیمتش هم خودم 370 دارم اما اینجا ظاهرا دوستان 350 هم خرید کرده اند.
چند سوال در ذهن دارم که دارندگان این نتبوک می توانند به بنده کمک کنند :
1)درصورتیکه بوت لودر روی هارد باشد و اینستالیشین لینوکس روی SDHC آیا می توان با SD Card بوت کرد ؟
2)برای نصب ویندوز، غیر از DVD ROM اکسترنال از چه روش هایی بهره گرفته اید ؟ ( سورس از روی فلش دیسک یا شبکه )
3)کشانیکه باطری 6 سلولی دارند، آنرا چطور یافته اند ؟
4)سی پی یو اتم 1.6 قابلیت انجام چه پردازش های خارقالعاده ای را دارد ؟ مثلاً :
Media Converting , DVD HDTV MP4 playback , Real time media processing , ...
5)آیا کارت صوت آن قابلیت هایی نظیر ASIO را دارد ؟ مورد نیاز افرادی که بصورت پورتابل از آلات موسیقی استفاده می کنند ( این سوال برایم خیلی مهم است، اگر زحمتی نیست نرم فزار های Native Instruments را نصب و تست کنید )
6)گرمای تولید شده هنگام کار با آن در شرایط Maximum CPU Usage در چه حد است ؟
سرعت read/write هارد دیسک و USB Interface و Card reader های آن در چه حدیست ؟
7)ورژنی که با لینوکس ارائه می شود، همه درایور های ویندوز XP را دارد ؟ بنده نیازی به recovery disc ندارم !!!
8)واقعاً طبق گزارش سایت های دیگر، از TouchPad بدی برخوردار است ؟
9)مدت زمان شارژ شدن باطری دقیقاً چقدر است ؟
10)نرم افزاری که موفق به نصب و استفاده از آن نشده اید کدام است ؟
11)بدلیل فقدان Internal Bluetooth Module موفق به نصب کدام مدل USB Bluetooth های موجود در بازار شدید ؟ ( این بلوتوس های بسیار کوچک که شکل نیم دایره دارند جواب داده ؟ )
12)بورد WiFi و سرعت آن چقدر است ؟
13) بطور متوسط چقدر هنگ می کند ؟ سازگاری قطعات با یکدیگر چقدر است ؟
14)قیمت یک USB DVD Writer که بینیاز از آداپتور و برق باشد چقدر است ؟
15) و نایتاً اگر قرار باشد بین Acer Aspire One ZG5 و Lenovo IdeaPad s10 که مانیتور 10 اینچی دارد، یکی را برگزینید، کدام خواهد یود ؟

reza_243
17-04-2009, 18:47
+
16)آداپتور و مودم usb و dvd rw اکسترنال حداقل چقدر وزن دارند ؟ می خواهم بدانم اگر مجبور باشم همه را حمل کنم عملاً چند کیلو باید دنبال خود بکشم ؟
17)با نصب ویستا یا سون ( اگر نصب شوند ) درایور هایی که سایت ایسر ارائه کرده ( فقط برای اکس پی ) روی ویستا کار میکنند یا خود ویستا همه دیوایس های جانبی را می شناسد ؟
18)ارزانترین قیمتی که سراغ دارید کجاست با چه کانفیگی ؟
19)بنده را بخاطر سوال های زیادم می بخشید ؟
* در پست قبلی منظورم از zg5 درست است اما با باطری 3 سلول !
** جواب سوال 7 را گرفتم چون از سایتش هرچه بود دانلود کردم.

zaza
17-04-2009, 18:58
این مینی لپ تاپ ها که dvd rom ندارند اگر ویندوزشون ایراد پیدا کنه چه جوری روش ویندوز می ریزند ؟. برای ریختن برنامه می شه از فلش استفاده کرد و لی برای ریختن ویندوز فکر نکنم ؟

vroom
17-04-2009, 19:11
این مینی لپ تاپ ها که dvd rom ندارند اگر ویندوزشون ایراد پیدا کنه چه جوری روش ویندوز می ریزند ؟. برای ریختن برنامه می شه از فلش استفاده کرد و لی برای ریختن ویندوز فکر نکنم ؟

با cd یا dvd رام اکسترنال میتونن ویندوز را نصب کنن
اگه قابلیت بوت از usb را هم داشته باشن(که احتمال خیلی زیاد دارن)فکر کنم با فلش هم بشه ویندوز نصب کرد

hosseingrami
17-04-2009, 23:32
خوب مبارک باشه دوستاني که جديد خريدند ايشالاه منم يه سک يا دو ماه ديگه ميخرم!
reza_243 جان اين سوالات رو کمي رو قبلن پاسخ دادن اگه جواب رو ميگري برو صفحات قبل!
من دارم روش کار ميکنم(تحقيق) و کلا اطلاع رساني خواهم کرد!
آفرين دوست ديگه در ص پيش که آفيس 2007 رو هم روش تست کرد!

دوستاني که در مورد نصب ويندوز با فلش يا يو اس بي سوال دارند برن تو يوتوب و تو سرچ پيداش کنند و لذت ببرند!

amirlovely
18-04-2009, 00:46
Lenovo IdeaPad s10 ایران هست ؟؟؟ وقیمتش؟؟؟

ویکیمdell mini 9 ????

reza_243
18-04-2009, 00:54
Lenovo IdeaPad s10 ایران هست ؟؟؟ وقیمتش؟؟؟

ویکیمdell mini 9 ????

*قیمتش 499 تومن
**دوستان نصب ویندوز از روی فلش امکانپذیر هست اما سیستم به سیستم ممکنه فرق کنه
***من این تاپیک رو مطالعه کردم که پست زدم
**** همچنان منتظر نظر "دارندگان" Aspire One هستم

reza_243
19-04-2009, 20:16
بنده فعلاً از خرید پشیمان شدم
کسی با باطری 6 سلولی نداشت و کسانیکه داشتند قیمت پرت و پلا گفتند که گارانتی سازگار هم نبود
هارد ها هم همه 120
با باطری 3 سلول هم بدرد بنده نمی خوره چون این لپ تاپ حسنش وزن و باطریشه
دارم روی Lenovo IdeaPad S10e و Asus EeePC 1000H فکر می کنم
گرانترند ولی مانیتور بزرگتر و سرعت بیشتری دارند ضمن اینکه بلوتوس دارند که برای من کمی مهم است
Lenovo 495 هست که قراره ارزون بشه و Asus هم حدود 485

hosseingrami
19-04-2009, 22:31
قربون دستت هر چي اطلاعالت خوب پيدا کردي مثلا به صورت تحربي برتري يکي از مدل ها رو از اين ايسر فهميدي ايتجا بيان کني!
باشه؟
ممنون!

zaza
20-04-2009, 10:58
دوستان بهتر است به مینی لپ تاپ lg هم توجه کنند . انگارم که وارد شده باشه

دارای dvd rom - مانیتور 10 - کارت gforce - استفاده از سیم کارت و .... می باشد

hosseingrami
20-04-2009, 18:30
سلام دوستان يه تبديل ساتا و آي دي اي به يو اس بي تو ديم فکر کنم قيمتش دورو بر 10 يا 15 تومن باشه باهاش ميتوني از هارد گرفته تا دي وي دي جديد و قديمي بهش وصل کنيد!
اينم حل مشکل دي وي دي+ هارد هاي قديمي!
چون اين يو اس بي ها گرون اند!

ALIA2007
20-04-2009, 18:45
سلام دوستان يه تبديل ساتا و آي دي اي به يو اس بي تو ديم فکر کنم قيمتش دورو بر 10 يا 15 تومن باشه باهاش ميتوني از هارد گرفته تا دي وي دي جديد و قديمي بهش وصل کنيد!
اينم حل مشکل دي وي دي+ هارد هاي قديمي!
چون اين يو اس بي ها گرون اند!

برق جدا میخواد ، شاید برای همه جواب نده .

hosseingrami
21-04-2009, 13:33
خوب بالاخره از هيچي که بهتره در مقايسه با 60 هزار تومان هم خوبه چون چند کاره هست!
در کل من يه کليپ ازش ديدم مشکل نداشت!
فقط نميتوني همه جا با خودت ببريش!
به قول خودت برق ميخواد!

از ايسر وان چه خبر؟
تا حالا چي کار کردي با اين عروسک؟
خوبه داره کم کم جمعيتش زياد ميشه تو سايت!

hosseingrami
22-04-2009, 20:58
سلام دوستان اگه ميشه سريع بگيد ايسر وان داراي سيتم عامل لينوکس بهتره يا اکس پي؟
سخت افزارهاشون با هم فرق ميکنند؟
من اگه بخرم به نظر شما کدوم رو بخرم؟
اگه فرق نداشته باشه چه قدر لينوکسش ارزون تره؟(نميشه خريدش و هم يه اکس پي نصب کرد و هر دو رو داشت؟)
يا علي!

bashir935
25-04-2009, 12:47
سلام به دوستان
امروز یه aspire one برام اوردن که مشکل داره
سی دی ریکاوری یا چیزی شبیه این نداره (صاحب لپ تاپ هم قبلا اینکارو نکرده و ریکاوری تهیه نکرده)
نمیتونم درایور صداشو پیدا کنم
به نظرتون ویستا نصب کنم؟
acer چرا پشتیبانی نمیکنه..؟

hosseingrami
25-04-2009, 12:58
[QUOTE=hosseingrami;3714598]سلام دوستان اگه ميشه سريع بگيد ايسر وان داراي سيتم عامل لينوکس بهتره يا اکس پي؟
سخت افزارهاشون با هم فرق ميکنند؟
من اگه بخرم به نظر شما کدوم رو بخرم؟
اگه فرق نداشته باشه چه قدر لينوکسش ارزون تره؟(نميشه خريدش و هم يه اکس پي نصب کرد و هر دو رو داشت؟)
يا علي![/QUOTE

سلام اگه ميشه يکي جواب بده!

arash299
28-04-2009, 01:15
سلام
من تو بعضی سایت ها دیدم که ویندوز ویستا و حتی سون هم رو aser one نصب کرده بودن!!! کسی از دوستان این کارو کرده ؟؟؟
آخه dvd/Rom که نداره!! اگه نصب بشه ، باید این کارو از روی فلش انجام داد و به راحتی نصب میشه؟؟؟؟

msonic2003
28-04-2009, 14:02
سلام به بر و بچز.
من روی Acer aspire one برنامه ی Mechanical 2006 رو نصب کردم و خیلی خوب از این امتحان سربلند بیرون اومد.
بارگذاری برنامه تو کامپیوتر خونگی 40 ثانیه و توی این نوت بوک 45 ثانیه طول کشید.
واقعا فکر نمیکردم از پسش بر بیاد.:18:
اصلا هم اذیت نمیکنه مگر اینکه صفحه اش کوچیکه.:27:

amirlovely
28-04-2009, 23:32
از بچه ها کسی که ایسر دراه یه چند تا عکس از صفحه نمایش تو ویندوز عکس بگیر تا ببینیم تو مانیتور کوچیکش چیزی معلوم میشه؟؟

hosseingrami
29-04-2009, 18:19
سلام خوب راست ميگن يه کم تاپيک گرد خورده راش بندازيد جواب ما و دوستان رو هم بديد!
راستي اونايي که دارنش واقعا اين قدر فنش صدا ميده انگار که سشوار روشنه!؟

ALIA2007
30-04-2009, 00:20
سلام خوب راست ميگن يه کم تاپيک گرد خورده راش بندازيد جواب ما و دوستان رو هم بديد!
راستي اونايي که دارنش واقعا اين قدر فنش صدا ميده انگار که سشوار روشنه!؟

برای من اصلا صدا نداره ، جدا میگم
خودم هم قبل از خرید تو review ها خونده بودم صدای فن زیاده
حالا نمی دونم چطوره شاید هنوز به صدا نیفتاده!!

Captain_Nemo
02-05-2009, 08:35
کسی تا بحال روی این لپ تاپ ها بازی ریخته ببینه چطور اجرا میشه؟
من تو یوتوب دیدم که بازی fear رو خیلی خوب اجرا می کرد.

hosseingrami
02-05-2009, 10:17
سلام مگه ميشه صدا نداشته باشه ديگه اونايي که دارند همه همين جوري هصت(يعني صدا نميده دوستان ديگه)؟پس به رويو ها نميشه اعتماد کرد؟نه؟
فير هم منم ديدم به راحتي اجرا کرد و همچنين وين ويستا سون بازي وارکرفت و جي تي آ5 و.......
آقا يکي بگه ديگه نسخه ويندوز و لينوکس از نظر قيمت سخت افزار و نرم افزار چه فرقي دارند؟(خواهش ميکنم خيلي مهمه)!

heidary_sh
02-05-2009, 14:50
دوستان لطفا در مورد cpu اتم این نوت بوک توضیح دهیدو اختلافاف آن با نمونه مشابه اینتل چیست؟

moj2000
03-05-2009, 19:26
سلام دوست عزیز لطفا آدرس دقیق اونجائی رو که لب تاپ Acer Aspire One رو خریدی بهم بده در ضمن از لب تاپت راضی هستی، مشکل خاصی باهاش داشتی؟ چطوری روش ویندوز نصب کردی
خیلی ازت ممنون میشم جوابم رو سریع بدی

moj2000
03-05-2009, 19:41
راستی شنیدم hp هم مینی لب تاپ خوبی وارد بازار کرده

moj2000
03-05-2009, 19:42
آقا مشخصات این مینی لب تاپ hp با قیمتش رو ممنون میشم دوستان لطف کنند

moj2000
03-05-2009, 19:46
یه مینی لب تاپ توپ دیگه : Lenovo ideapad s10e
ال سی دیش ده اینچه
هاردش 160
سی پیوش هم اتم 1.6
قیمت 500
میگن کیفیت خوبی داره
البته این ایسر هم چیز خوبیه مخصوصا با اون قیمت عالی

amirlovely
03-05-2009, 21:12
1-دوستان لطفا در مورد cpu اتم این نوت بوک توضیح دهیدو اختلافاف آن با نمونه مشابه اینتل چیست??????????

2-از بچه ها کسی که ایسر دراه یه چند تا عکس از صفحه نمایش تو ویندوز عکس بگیر تا ببینیم تو مانیتور کوچیکش چیزی معلوم میشه؟

hosseingrami
04-05-2009, 12:35
من ندارمش خوب ولي يه اطلاعات ازش ميگم!
سي پي يو اتم: سيپيويهاي اتم ساخت شرکت اينتل هستند اينتل در مدتها پيش در فکر نتبوک يا ويا ميني نوتبوک ها بود(چون ميدانست اين مدل ها پيشرفت ميکنند) و به اين دليل به فکر ساخت سي پي يو هايي با توان مصرفي 2 يا چند وات و حجم کم افتاد اول خواست تا همين سيپيوي هاي pc را ويرايش کرده و در اين مدلها به کار ببرد اما نتوانست و خواست نصل جديدي از سيپييو ها را با توان مصرفي کم و بازدهي متوسط روانه بازار کند!
خلاصه سيپي يوهاي اتم چيزي از سلرون بالاتر و از کورتودو پايين تراند در کل بد نيستند و براي اين مدل از کامپيوتر ها که بيشتر براي وب و کارهاي متوسط طراحي شدند خوبند!(در واقع دو هسته دارند)
ببخشيد همينارو ميدونم!

babak_m008
07-05-2009, 20:31
سلام
از این 100تا پست قبلی که بگذریم اصلا این لپتاب قابل ارتقا هست چون من یه مطلب خوندم درباره این که نسل جدید سی پی یو های اتم از اینتل با سرعت پردازش 2 مگا و 2.1مگا هرتز تو راهه در ضمن این دوستمون خودشا کشت چنتا عکس واسش بزارید .
دوست عزیز من عکس از دسکتاپ پیدا نکردم ولی از دلو رودش خیلی چیزا پیدا کردم اینم آدرسش

babak_m008
07-05-2009, 21:18
بازم سلام
دوستانی که واردن یه توضیح کامل درباره سی پس یو اتم بدن بازم میگم توضیح کامل آیا این سی پی یو دو هسته ایه یا تک هسته ای تفاوت اون با سلرون و همچنین با core duo یا core 2 duo چقده ؟ اگه بخایم مقایسه کنیم در حد چند سلرونه؟چه برنامه هایی رو باهاش مشکل داره آیا تا حالا کسی ویندوز 7 یا ویستا روش نصب کرده؟ یکی از دوستان گفت بازیهایی مثل بازي وارکرفت و جي تي آ5 را به راحتی جواب میده با این حساب گرافیکش باید در حد 128 pc باشه نه؟ در حملو نقل آسیب نمیبینه؟تو سایت کیمیا انلاین زده 345 تومان با گارانتی سازگار آیا هارد این سیستم 120یا 160؟ قابلیت ارتقا رم.سی پی یو . هارد را داره؟ خسته شدم این همه سوال پرسیدم یه با معرفت پیدا بشه جواب بده دستشا از راه دور میبوسم.

lvlr24
10-05-2009, 16:00
سلام . این لپ تاپ به شدت چشم منو گرفته و میخوام که بخرمش
اما چند تا سوال مهم داشتم
اولا اینکه کیفیت فیلم دیدن توش چطوریه
یعنی فیلم های با کیفیت بالا ( مثل فیلم هایی که رو دی وی دی ناین خورده ) رو راحت و روان اجرا میکنه ؟
بعدشم واسه کار های طراحی وب و همچنین کارهای فتوشاپی مناشب یا نه ؟

babak_m008
10-05-2009, 20:58
سلام
هاي Intel Atom پردازنده هايي تک هسته اي کوچک با مصرف بسيار کم و کارآيي پايين براي مصارف معمولي هستند. يعني براي مثال يک پردازنده Core 2 duo 2Ghz حدود 5 برابر يک پردازنده Atom 1.6Ghz کارآيي داره.اما اين پردازنده به سبب کوچک بودن و دماي پاييني که دارند و مصرف کمي که دارند(زمان بيشتري نسبت به لپتاپهاي معمولي بدون نياز به شارژ مجدد کار مي کنند و مصرف باطري کمي دارند نياز به سيستم خنک کننده بزرگي ندارند) براي ساخت لپ تاپهاي کوچک و کارهاي خيلي معمولي مثل Office بکار مي رن.
البته در سري جديد اون که هنوز به بازار نيومده با نام Intel Atom 2 هنوز معلوم نيست چه تحولاتي صورت گرفته باشه. کارآيي اون حدود 3/1 کارآيي Core Duo و يه کم بيشتر Celeron (تقريبا مي شه گفت 2/1 برابر) هست.يک Atom 1.6 در حد 2Ghz سلرون مي تونه باشه اما به سبب Cache Memory بيشتر روانتر کار ميکنه. سلرون واقعا افتضاحه اونم واسه لپ تاپ چون هم سرعتش کمه و هم مصرفش نسبت به Atom بالاست. پس اصلا توصيه نميشه.Windows Vista و 7 هم روش نصب ميشه
شما که جواب منا ندادید ولی تو آدرس پایین میتونید درباره آتم اطلاعاتی بدست بیارید

میتونید ببینید که مصرف بسیار پایینی داره ولی خوب به نسبت میزان کش هم پایین تره
در رابطه با بازیهایی که عرض کردید با توجه به این که این ناناز از چیپست GMA 950 به عنوان گراف استفاده میکنه این مشخصاتا پیدا کردم

مشاهده میکنید که گراف این ناناز یکم از geforc fx 5200 بهتره.
در رابطه با سوال دوست عزیزم lvlr24 فکر کنم کوچک بودن LCD بستگي به کارتون داره و اگه بخواين کارهاي مختلفي ويرايشي که نياز به دقت زياد چشم داره انجام بديد خوب يه کم اذيتتون مي کنه.جدا از این که من شنیدم lcd هرچی کوچیکتر باشه کیفیتش بالاتره
ولی برای فیلم دیدنفکر نکنم مشکل خواصی داشته باشه((فقط از صفحه فاصله بگیر بخاطر چشمتون میگم))
در آمريکا بعنوان يک دفترچه ياداشت با قابليتهاي بالا ازش استفاده ميشه.
این اطلاعاتا تو این یک هفته بدست آوردم امیدوارم کمکتون کنه.

babak_m008
10-05-2009, 22:26
اینم چیزی که میخاستید.
البطه این عکسها از مدل 10.1" ایسر اسپایر 1

hosseingrami
10-05-2009, 22:36
سلام دوست من ببخشيد من يه کم تحقيق کردم در مورد سي پي يو هم ممنونم!
در مورد بقيه من با چشم خودم يه ويديو تو يوتوب ديدم !اگه دقت کرده باشه وقتي تسک منيجر ويندوز رو بياري(همون طور که بلدي جهت ياداوري ميگم ) اگه بري تو سربرگ پرفومنس ميتوني از کارکرد سيپي يو و همچينين چند يا تک هسته اي بودن اطلاع پيدا کني!
تو اين ويدويو در ويندوز ايکس پي اين نت بوک همون پرفورمنس رو آورده بود و قشنگ مانند کور تو دو ها دو هسته داشت!
در کل برو تو يوتوب و فقط بنوسي acer apire one و هر جي خواستي پيدا کن معمولا 99% اين ويديو ها واقعيت دارند و تبليغ زياد ندارند حتي ميتوني وين ويست و سون رو هم روش ببيني!
همچنين فيلم وين دوز سون رو هم ديدم ولي اون کجت سي پي يو متر بيشتر رو آخرا بود در شرايط مختلف!
يا علي!

hosseingrami
10-05-2009, 22:40
يه سوال هم داشتم مدل 10 اينچ که دوست خوبم عکسشم هم گذاشتند چه فرقي با اين داره؟
دارند اينجا؟قيمتش چنده؟
در مورد تفاوت سخت و نرم افزاري و قيمت نسخه لينوکس و ويندوز چي؟
کلا تو همه مدلاش؟

hadsern
10-05-2009, 23:16
من صددرصد میخرمش اگه ادیتور جاوا مث نت بینزو سانو ساپورت کنه.ایا میکنه؟
میشه باهاش c# کار کرد؟

hadsern
10-05-2009, 23:21
کللن net. رو ساپورت میکنه؟
عمره این نت بوک تا چند سال میتونه باشه؟

babak_m008
11-05-2009, 07:52
متاسفانه این cpu از تکنولوژی 2هستهای برخوردار نیست

پردازنده هايي تک هسته اي کوچک با مصرف بسيار کم و کارآيي پايين براي مصارف معمولي هستن

البطه این قسمتی از یک فیلمه

babak_m008
11-05-2009, 07:58
اینم یه چنتا عکس از ایسر وان 10 اینچ

lvlr24
12-05-2009, 19:08
من یه سوال خیلی بزرگ واسم پیش اومده و اون هم اینه که این اسپایر وان ایسر بهتره یا این eeepc 904 از ایسوس
من هر جا میرفتم یه چیزی میگفتن . یه عده کلا میگفتن ایسر آشغاله ، هادرش میسوزه ، زودی خراب میشه و همش باید بفرستیش تعمیرگاه و ...
باز یه جا میگفتن اسپایر وان از eeepc بهتره ، قدرتمند تره و از این حرفا
حالا من واقعا بین این دو مدل موندم که باید کدومشو بگیرم
بین سی پی یو این دو تامدل کدوش بهتره ؟
ماله اسپایر وان
1.6 intel atom با یک مگ کش
ماله eeepc 904
intel celeron 353

در ضمن اختلاف هاردهاشون چطوره ؟
اینکه میگن هارد های اسپایر وان زودی میسوزه و یا مادربردش مشکل داره راسته یا نه ؟
ممنون میشم نظرات کارشناسانه خودتون رو بهم بدید و بهم کمک کنید تا انتخاب درستی از بین این دو مدل داشته باشم

hosseingrami
14-05-2009, 21:32
نه اين رو شک نکن که اتم از سلرون قوي تره!
مال ايسر صد در صد از ايسوز قوي تره!
کسي در مورد تفاوت لينوکس با نسخه ويندوز در قيمت و سخت افزار و نرم افزار در ايسر وان نميدونه؟خودمو کشتم بار 10 که سوال کردم!

lindows
16-05-2009, 11:42
اين مدل لبتاپ ها كه روش ويندوز نيست را ميشه ويندوز نصب يا نه و چظوري ؟

amirlovely
18-05-2009, 00:12
کسی از lenovo s10 دیده و استفاده کرده و نسبت به ایسر وان چطوره ؟؟؟؟

aliaskon
22-05-2009, 03:41
اين مدل لبتاپ ها كه روش ويندوز نيست را ميشه ويندوز نصب يا نه و چظوري ؟

سلام منم همین مشکلو دارم (تعویض لینوکس لپ تاپ با ویندوز) :41:

از بزرکان تاپیک استدعا داریم یه توضیح جامع بدهند تا دعا گوشون شیم ؛

حقیقت دیشب داداشم یه acer مدلaspaire 5738 گرفت ، تا صبح باهاش درگیر بودم شاید خودم بتونم ویندوز روش نصب کنم هر کاری که فکر میکردم از پاک کردن لینوکس گرفته تا تغییر صفحه setup انجام دادم ویندوز xp هم از سرویس پک 2 تا 64 بیتی رو تست کردم ؛
نامرد مرحله آخر که فایلهای ویندوز رو برای boot شدن بار گذاری میکنه یهو eror میده ؛ :19::19::19::19::19::19: خلاصه حریفش نشدم ،
تنها چیزی که به مخیلم رسیده اینه که نکنه ویندوز مخصوص داشته باشه و ...

منتظر حضور سبز اساتید هستیم

hosein_mahmoodi
23-05-2009, 05:55
سلام به همگی
من با لپ تاپهای زیلدی کار کردم . اینها هم مانند کامپیوترهای دیگر هستند و هیچ فرقی ندارند . درسته که خودشان ویندوز دارند ولی هر ویندوز دیگری را هم میتوان روی آن نصب کرد . من الان روی اسپایر وان خودم ویندوز سون نصب کرده ام و با آن کار میکنم و مشکلی هم ندارم . و کارهای سبک مرا جواب می دهد. این لپ تاپ را من برای تدریس در کلاس درس استفاده میکنم و خیلی هم از آن راضی هستم .

ravi22
23-05-2009, 15:10
کسی از lenovo s10 دیده و استفاده کرده و نسبت به ایسر وان چطوره ؟؟؟؟

سلام.
عالي حرف نداره.
خيلي از آسپاير وان خوشكل تر نيست ولي با سي پي يو دو هسته و حالت باحال تري كه داره من مي پسندمش.
به خصوص كه 10 اينچ هست و از 10 اينچ وان ارزون تره. 459 بين الملل 499 ايران. با يه خورده بالا پايين ديگه:13:
4720 رو اگه بتونم رد كنم. در جا ميخرمش.(رنگ بنفشش خيلي ضايع بود)

babak_m008
24-05-2009, 07:57
در تکمیل حرف دوستمون

من الان روی اسپایر وان خودم ویندوز سون نصب کرده ام و با آن کار میکنم و مشکلی هم ندارم
این عکسا میزارم.سعی میکنم اگر learning نصب ویندوز 7 را هم پیدا کردم اینجا بزارم.کسی که جواب ما رو نداد

کسی آموزش نصب ویندوز سون را نداره؟

babak_m008
24-05-2009, 08:03
سلام
lerning ویندوز 7 رو پیدا کردم توضیحات زیادی نداده ولی کار راه بندازه

Having access to MSDN via the MVP program, I downloaded the beta version of Windows 7 as soon as it became available, with the idea of loading it onto my Acer Aspire One netbook (an nice little Christmas present to myself!).

With the software downloaded there was just one issue to overcome, how do you install an OS onto a netbook with no optical drive? The answer is you need a bootable USB drive. It took a lot of searching around the net to work out how to do this, so I thought I’d outline the steps here, mainly for my own benefit, so I know where to look the next time LOL. This guide will show you how to get W7 beta onto an Acer Aspire One Netbook, YMMV with other netbooks.

Step 1 – Let’s create a bootable USD Drive!
Clearly, the first thing you need is a USB drive and the one I used was an 8GB Seagate model.
Plug the drive into your PC.
Open a command prompt as administrator.
Get the drive number by typing:
diskpart
list disk
On my machine the USB disk was number 1.
Format the drive by typing:
select disk 1
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=NTFS
assign
exit
Mount the Windows 7 beta iso using Daemon Tools or similar.
Navigate to the boot directory
cd E:\boot
Using bootsect, we’ll make the USB drive a bootable NTFS drive, ready for a Windows 7 image (my drive was labeled G):
bootsect /nt60 G:
We are finished with the command prompt now, so you can close it.

Step 2 – Copy the installation files from the mounted Windows 7 iso to the USB drive.

Step 3 – Install on the Netbook
Plug in the USB drive and turn on the netbook
On start up press <F12> to select the bootable drive
Select the USB drive and press return
The netbook will boot from the USB drive and the installation will begin
Install as normal.

I hope this helps someone, and if not, at least I’ll know where to look the next time I need this information.

elfy
27-05-2009, 00:22
;سی میدونه در حال حاضر قیمت aspire one 10 inch چنده؟

babak_m008
27-05-2009, 07:30
;سی میدونه در حال حاضر قیمت aspire one 10 inch چنده؟

دوست عزیز کانفیگ اسپایر 10 اینچ با 9اینچ هیچ تفاوتی نداره ولی اگر ملاک شما سایزشه صبر کنید تا 11.6 اینچیش بیاد.
سایت دیجی کالا اسپایر 10 اینچ رو قیمت زده 530 :11:

lindows
27-05-2009, 11:42
سلام منم همین مشکلو دارم (تعویض لینوکس لپ تاپ با ویندوز) :41:

از بزرکان تاپیک استدعا داریم یه توضیح جامع بدهند تا دعا گوشون شیم ؛

حقیقت دیشب داداشم یه acer مدلaspaire 5738 گرفت ، تا صبح باهاش درگیر بودم شاید خودم بتونم ویندوز روش نصب کنم هر کاری که فکر میکردم از پاک کردن لینوکس گرفته تا تغییر صفحه setup انجام دادم ویندوز xp هم از سرویس پک 2 تا 64 بیتی رو تست کردم ؛
نامرد مرحله آخر که فایلهای ویندوز رو برای boot شدن بار گذاری میکنه یهو eror میده ؛ :19::19::19::19::19::19: خلاصه حریفش نشدم ،
تنها چیزی که به مخیلم رسیده اینه که نکنه ویندوز مخصوص داشته باشه و ...

منتظر حضور سبز اساتید هستیم

من فكر كردم كلا ويندوز مخصوص به خودش را داره ولي همون ويندوز هاي معمولي نصب ميشه

ولي احتمالا مشكل شما مربوط به درايور ساتا ميشه كه تاپيكش هم سرچ كني هست

amirlovely
28-05-2009, 13:58
مینی لپ تاپ بنکیو هم امد

BenQ Joybook U101

amin khan
30-05-2009, 16:56
سلام
دوستان رو این لپ تاپ میشه ویندوز 7 و فتوشاپ نصب کرد ؟
یه سوال دیگه اینکه توی صفحه اول که نوشتین مودم نداره ، با این مودم هایی که شرکت های adsl ارائه میدن میشه با هم دیال آپ هم خود adsl به اینترنت وصل شد یا باید مودم مخصوص براش بخریم؟

babak_m008
30-05-2009, 22:22
سلام به همممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممه
نمیدونی الان چه حالی دارم
این چوشکل لپتاپ (اسپایر 1) الان تو راهه فردا میرسه
قول میدم فردا اکه خدابخاد اولین پستم رو باهاش تو همین سایت بزارم
تا فردااااااااااااااااااااا.

amirlovely
30-05-2009, 23:35
به نظرتون ایسر وان 8/9 اینچی خوبه یا لنوو 10 اینچی ؟؟؟؟

heidary_sh
31-05-2009, 06:47
سلام
آيا اين مدل ميني لپ تاپ قابليت اتصال به مونيتور بزرگ دارد؟ به تاويزيون ال سي دي چي؟
(آيا خروجي vga و s-video دارد؟

erno256
31-05-2009, 10:56
سلام
آيا اين مدل ميني لپ تاپ قابليت اتصال به مونيتور بزرگ دارد؟ به تاويزيون ال سي دي چي؟
البته این لپ تاپ به ویدئو پروژکتور وصل می شه نمیدونم یه پورت شبیه به پورت گرافیک داره شاید غیر از ویدئو پروژکتور به چیز دیگه ای هم وصل بشه

erno256
31-05-2009, 10:59
یه سوال دارم قیمت یه دی وی دی اکسترنال سبک و با حجم کم چقدره؟:11:

erno256
31-05-2009, 11:03
قیمت یه DVD RWاکسترنال که سبک و کم حجم باشه چقدره

Pami
31-05-2009, 13:04
سلام

هر نمايشگري كه ورودي D-Sub يا VGA داشته باشه ميتونه سيگنال خروجي از لپ تاپ رو قبول كنه ، اگرچه خيلي از LCD هاي جديد دارن به سمت DVI حركت ميكنن ...

ravi22
31-05-2009, 13:34
به نظرتون ایسر وان 8/9 اینچی خوبه یا لنوو 10 اینچی ؟؟؟؟

سلام.
حالا یکی دو اینچ زیادم فرقی نمیکنه که. ولی به نظر من لپ تاپ هر کس. نشانه شخصیت اونه.(نوع شخصیت البته) شما باید توجه داشته باشی. که آدمای مرموز تر از لنوو بیشتر خوششون میاد(مثل من) ولی خب آدم های تر و تمیز تر از آسپایر1

Pooya Rezaie
31-05-2009, 23:11
من بین 3 تا لپتاپ شک دارم موندم کدوم رو بگیرم از دوستان خواهشا راهنمایی کنید چون فردا دارم میرم بگیرم.
acer aspire one 1.6 atom ram 1gig hard 160 graphic x3100 224 8.9" gheymat:340,000
asus eee pc 904 celeron m353-900 Mhz ram 1gig hard 80 graphic inetl 256 8.9" +1 sal gurantie + 1 dvd rw external gheymat 400,000
eee pc 1000 atom N240 1.6 ram 1gig hard 160 graphic intel 256 10.2" + 1 sal gurantie gheymat 530,000

به نظر شما کدوم بهتره؟ هارد واسه من مهم نیست چون هر کدوم بگیرم یه هارد 1 ترا اکسترنال باهاش میگیرم. دی وی دی رایتر هم لازم ندارم اگرم روزی احتیاج پیدا کردم اکسترنال میگیرم.
بیشتر کار من با برنامه های اتوکد و فتوشاب هست و فیلم و موزیک.

Pami
31-05-2009, 23:29
من بین 3 تا لپتاپ شک دارم موندم کدوم رو بگیرم از دوستان خواهشا راهنمایی کنید چون فردا دارم میرم بگیرم.
acer aspire one 1.6 atom ram 1gig hard 160 graphic x3100 224 8.9" gheymat:340,000
asus eee pc 904 celeron m353-900 Mhz ram 1gig hard 80 graphic inetl 256 8.9" +1 sal gurantie + 1 dvd rw external gheymat 400,000
eee pc 1000 atom N240 1.6 ram 1gig hard 160 graphic intel 256 10.2" + 1 sal gurantie gheymat 530,000

به نظر شما کدوم بهتره؟ هارد واسه من مهم نیست چون هر کدوم بگیرم یه هارد 1 ترا اکسترنال باهاش میگیرم. دی وی دی رایتر هم لازم ندارم اگرم روزی احتیاج پیدا کردم اکسترنال میگیرم.

بدون شك Acer Aspire One بين اينها اولويت داره ، در ضمن طراحي بهتري داره ، هرچند EeePC ها نسبت به ضربه و فشار مقاوم تر هستند ...

Pami
31-05-2009, 23:34
قیمت یه DVD RWاکسترنال که سبک و کم حجم باشه چقدره

بين 60 هزار تومن الي 120 هزار تومن كه شمال سوني هم ميشه ...
البته ميتونيد خودتون باكس تهيه كنيد و يك DVD RW بين 25-40 هزار تومن بگيريد كه از انواع مدلهاي Slim آماده در بازار بهتر عمل ميكنه و تنها مشكلش وزن و اندازه زيادش هست ، كاري كه من كردم و خيلي راضيم ...

Pooya Rezaie
31-05-2009, 23:36
خوب یه مشکل که هست فروشنده گفت ایسر گارانتی نداره ولی اون 2 تا دارن و از ایسوس هم خیلی تعریف میکرد و میگفت از ایسر بهتره. eee pc وسطی چطوره ؟ خوب نیست؟

samsepehr
31-05-2009, 23:37
مرحله اول نصب ویندوز 7
[نصب ویندوز 7 از روی فلش

مراحل کار به این صورت است که ابتدا فلش خود را(که حداقل باید 2.5 گیگ فضای خالی داشته باشد) به صورت مناسب فرمت می کنیم و سپس فایل های ویندوز 7 را بر روی آن کپی می کنیم. همین!

بعد از اتصال فلش به سیستم، وارد محیط Command Prompt شوید. اگر در ویندوز ویستا و یا 7 هستید، cmd را سرچ کنید و سپس دکمه های ctrl + shift + enter را فشار دهید تا با مجوز مدیر این پنجره را باز کنید.

دستور diskpart را وارد کنید تا وارد محیط مدیریتی دیسک های کامپیوترتان شوید.
در قسمت بعد باید دیسک فلش خود را انتخاب کنید. در سیستم های معمولی که فقط یک هارد دارند، دیسک فلش شما با نام disk 1 شناخته خواهد شد. اگر مطمئن نیستید می توانید از دستور list disk استفاده کنید.
بعد از پیدا کردن فلش خود، دستور select disk 1 را وارد کنید تا فلش شما در حالت انتخاب قرار گیرد.
سپس دستور clean را وارد کنید تا فلش شما به حالت خام در بیاید.
در این قسمت باید یک پارتیشن اصلی بر روی فلشتان ایجاد کنید. بنابراین دستور create partition primary را وارد کنید. هم اکنون یک پارتیشن از نوع Primary ساخته اید. در این قسمت با دستور list partition لیست پارتیشن ها را مشاهده کنید.( البته مسلما در این حالت یک پارتیشن با نام partition 1 خواهید داشت) حالا دستور select partition 1 را وارد کنید تا پارتیشن مورد نظر به حالت انتخاب در بیاید.
سپس دستور active را وارد کنید تا پارتیشن مورد نظر Active شود.
حالا باید فلش را فرمت کنیم. دستور format fs=ntfs را وارد کنید تا فلش با فایل سیستمی NTFS فرمت شود.
بعد از اتمام این مرحله تنها کاری که می ماند وارد کردن دستور assign است تا یک حرف به درایو فلش خود اختصاص دهیم. اگر هم می خواهید خودتان یک حرف مشخص کنید که به درایو فلشتان اختصاص داده شود می توانید از دستور assign letter K استفاده کنید که مسلما می توانید به جای حرف K، از حرف دیگری استفاده کنید.
این مراحل بسیار ساده هستند و این توضیحات فقط برای آگاهی از عملکرد هر دستور بود. ضمن اینکه تمام این کار ها را می توانید از طریق کنسول Disk Managment و در محیط گرافیکی نیز می توانید انجام دهید. اتمام این مراحل را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

ضمن اینکه دستور diskpart در نسخه های پیشین ویندوز نیز وجود داشته و بسیار هم دستور پرکاربردی بوده و هست. بنابراین تصور نکیند صرفا در ویندوز 7 قادر به انجام چنین کاری هستید.

حالا تنها کاری که می ماند این است که DVD ویندوز 7 را در داخل کامپیوتر قرار دهید و تمام محتویات آن را در فلش خود کپی کنید. کار تمام است. حالا روی هر کامپیوتری که قصد نصب ویندوز 7 از روی این فلش را دارید کافی است با وارد شدن به تنظیمات BIOS آن را طوری تنظیم کنید که از فلش بوت شود.

با تشکر از اقای محمدعرفان شمسی

مرله دوم : نصب درایورهای ویندوز 7 برای acer Aspireone

درایور وایرلس:

درایور کارت ریدر:

درایورهای اختیاری برای کارکرد بهتر در ویندوز 7

کارت گرافیک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وررن Intel 945 Chipset Driver v9.1.0.1012 دانلود شود

موس touchpad :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ورزن Synaptics Touchpad Driver v11.2.15.0 دانلود شود

کارت صدا :

این درایورها روی aspire one model : zg5 شرکت سازگار امتحان شده است

rate : 3.1

amirlovely
31-05-2009, 23:38
کسی از BENQ u101 دیده

1/6 atom
1 gig
160 gig hard
10 اینچ
1/3 مگا پیگسل وب کم
سیم کارت خور
بلوتوث

440 تومن هست این خوبه یا اسیر وان کدومشو بخرم ؟؟؟؟

تو قسمت مانیتور اینا کلا چرا مینویسه مثلا 10 اینچ led ????
این نوع lcd ها کیفیتشون خوب نیست؟؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][img][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
01-06-2009, 00:06
کسی از BENQ u101 دیده

1/6 atom
1 gig
160 gig hard
10 اینچ
1/3 مگا پیگسل وب کم
سیم کارت خور
بلوتوث

440 تومن هست این خوبه یا اسیر وان کدومشو بخرم ؟؟؟؟

تو قسمت مانیتور اینا کلا چرا مینویسه مثلا 10 اینچ led ????
این نوع lcd ها کیفیتشون خوب نیست؟؟؟؟

به نظر من بهتره Acer One رو بخريد ...
بنكيو برند شناخته شده اي نيست مثل ايسر
ميگن LED هست ولي LED استفاده شده توسط سوني كجا و اين كجا !!!
كيفيت متوسط هست و نميتونيد مثلا با 1640 دل مقايسه كنيد ...

heidary_sh
01-06-2009, 10:56
دوستان من در يررسي هاي اينترنتي متوجه شدم سي پي يو هاي اتم اينتل تقريبا نصف كارايي سلرون ها را دارند در مورد سي پي يو اين نوت بوك به نظر شما بهتر نيست از انواع 10 اينچ لنوو كه از سي پي يو هاي سلرون استفاده مي كنند بخريم؟

babak_m008
01-06-2009, 12:18
دوستان من در يررسي هاي اينترنتي متوجه شدم سي پي يو هاي اتم اينتل تقريبا نصف كارايي سلرون ها را دارند در مورد سي پي يو اين نوت بوك به نظر شما بهتر نيست از انواع 10 اينچ لنوو كه از سي پي يو هاي سلرون استفاده مي كنند بخريم؟

دوست عزیز این درسته که کش اتم 512kb و سلرون 1mb ولی اگر در بررسی های خودتون بیشتر دقت بکنید میبینید که ولتاژ کار و همچنی توان مصرفی این دسته از cpu ها نسبت به سلرون خیلی کمتره. از این گذشته تکنولوژی ساخت cpu های اتم از سلرون خیلی پیچیدهتر و بهتره بطوری که من در یک مطلب دیدم که اونا با 2.5 سلرون یا 1.4دوال کور مقایسه کردند

erno256
01-06-2009, 21:23
مرحله اول نصب ویندوز 7
[نصب ویندوز 7 از روی فلش

مراحل کار به این صورت است که ابتدا فلش خود را(که حداقل باید 2.5 گیگ فضای خالی داشته باشد) به صورت مناسب فرمت می کنیم و سپس فایل های ویندوز 7 را بر روی آن کپی می کنیم. همین!

بعد از اتصال فلش به سیستم، وارد محیط Command Prompt شوید. اگر در ویندوز ویستا و یا 7 هستید، cmd را سرچ کنید و سپس دکمه های ctrl + shift + enter را فشار دهید تا با مجوز مدیر این پنجره را باز کنید.

در قسمت بعد باید دیسک فلش خود را انتخاب کنید. در سیستم های معمولی که فقط یک هارد دارند، دیسک فلش شما با نام disk 1 شناخته خواهد شد. اگر مطمئن نیستید می توانید از دستور list disk استفاده کنید.
بعد از پیدا کردن فلش خود، دستور select disk 1 را وارد کنید تا فلش شما در حالت انتخاب قرار گیرد.
در این قسمت باید یک پارتیشن اصلی بر روی فلشتان ایجاد کنید. بنابراین دستور create partition primary را وارد کنید. هم اکنون یک پارتیشن از نوع Primary ساخته اید. در این قسمت با دستور list partition لیست پارتیشن ها را مشاهده کنید.( البته مسلما در این حالت یک پارتیشن با نام partition 1 خواهید داشت) حالا دستور select partition 1 را وارد کنید تا پارتیشن مورد نظر به حالت انتخاب در بیاید.
حالا باید فلش را فرمت کنیم. دستور format fs=ntfs را وارد کنید تا فلش با فایل سیستمی NTFS فرمت شود.
بعد از اتمام این مرحله تنها کاری که می ماند وارد کردن دستور assign است تا یک حرف به درایو فلش خود اختصاص دهیم. اگر هم می خواهید خودتان یک حرف مشخص کنید که به درایو فلشتان اختصاص داده شود می توانید از دستور assign letter K استفاده کنید که مسلما می توانید به جای حرف K، از حرف دیگری استفاده کنید.
این مراحل بسیار ساده هستند و این توضیحات فقط برای آگاهی از عملکرد هر دستور بود. ضمن اینکه تمام این کار ها را می توانید از طریق کنسول Disk Managment و در محیط گرافیکی نیز می توانید انجام دهید. اتمام این مراحل را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

ضمن اینکه دستور diskpart در نسخه های پیشین ویندوز نیز وجود داشته و بسیار هم دستور پرکاربردی بوده و هست. بنابراین تصور نکیند صرفا در ویندوز 7 قادر به انجام چنین کاری هستید.

حالا تنها کاری که می ماند این است که DVD ویندوز 7 را در داخل کامپیوتر قرار دهید و تمام محتویات آن را در فلش خود کپی کنید. کار تمام است. حالا روی هر کامپیوتری که قصد نصب ویندوز 7 از روی این فلش را دارید کافی است با وارد شدن به تنظیمات BIOS آن را طوری تنظیم کنید که از فلش بوت شود.

با تشکر از اقای محمدعرفان شمسی

مرله دوم : نصب درایورهای ویندوز 7 برای acer Aspireone

درایور وایرلس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید درایور کارت ریدر:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید درایورهای اختیاری برای کارکرد بهتر در ویندوز 7

کارت گرافیک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وررن Intel 945 Chipset Driver v9.1.0.1012 دانلود شود

موس touchpad :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ورزن Synaptics Touchpad Driver v11.2.15.0 دانلود شود

کارت صدا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این درایورها روی aspire one model : zg5 شرکت سازگار امتحان شده است

ببخشید چنتا سوال
1-با این روش میشه ویندوز ویستا نصب کرد (یعنی جای 7 ویستا رو فلش کپی کنیم)
2- اگه میشه این درایور ها رو ویستاهم جواب میده؟
3-ایا این درایور ها کامله مثلا برای webcam و lan درایور نیاز نداره؟

samsepehr
01-06-2009, 23:04
سلام بچه ها من تقریبا یک ماه ایی لپ تاپ رو خریدم از نظر کارایی نصبت به قیمتش خوبه برنلمه های مختلف رو روش اجرا کردم مثل فتوشاپ سرعتش واسه کار کردن بد نیست و یعنی میشه باهاش در متوسط رو به بالا استفاده کرد . از نظر گرافیکی و گیم نمیشه روش حساب کرد مگر این که بازی های قدیمی مثل فیفا 07 06 2002
بازی warcraft به راحتی و بدون لگ زدن اجرا میکنه و واسه کار کردن توی اینترنت خیلی خوبه هم با مودم هم با وایرلس . کیفت صفحه نمایشش با مدل های هم رده خودش تقریبا برابر من با hp و lenovo مقایسه کردم . از نظر باطری با یک باز شارز کامل 2:30 راحت کار میکنه . واسه بعضی ها کیفت صدای خروجی از line out مهمه که باید بگم با اینکه از کارت صدا realtek HD استفاده میکنه کیفیتش معمولیه و صدایی که از اسپیکرهای خودش پخش میشه خیلی ضعیفه . ولی در کل به قیمتش می ارزه
اگه سوال دیگه ای داشتید بپورسید

samsepehr
01-06-2009, 23:20

سلام
به نظر من ایسر از 2تای دیگه بهتره من ایسر دارم و روش فتوشاپ cs3 نصب کردم خوب بهم جواب میده و به راحتی میتونی باهاش فیلم ببینی و موزیک گوش کنی ولی حتما با گارانتی بگیر با کارنتی من خریدم 360 البته 1 ماه پیش در مورد این نوع لپ تاپ باید بگم بیشتر کار را بندازن

Pooya Rezaie
01-06-2009, 23:54
یه مدل دیگه هم پیدا کردم
Msi U100 1.6 Atom 1Gig DDR2 160 SATA Graph: UMA Shared Display:LED 10" Xp Wifi+Lan+Bluetooth+6Cell+Webcam Gheymat:410Toman
به نظر از اسپایر وان بهتر هست چون هم باتریش 6 سل هست هم بلوتوس داره و هم ال سی دی 10 اینچ
نظر شما چیه؟

heidary_sh
02-06-2009, 09:38
آقاي sam sepehr و ساير دوستان با سلام
كامپيوتر رو ميزي من مال سال 83 است با اين مشخصات:
cpu 2گيگ فول كش(آن موقع ظاهرا به كش 512 فول مي گفتند) رم 512 و هارد 160
من موقع كاركردن با آن تقريبا هيچ مشكلي از نظر سرعت و كارايي ندارم
به نظر شما acer aspire one مورد بحث تقريبا همان كاركرد را به من مي دهد يا نه؟
به عنوان نوت بوك مكمل كامپيوتر رو ميزي من برايم مورد استفاده است ؟(من فوتوشاپ 10زياد كار مي كنم)
با تشكر

samsepehr
02-06-2009, 09:41
یه مدل دیگه هم پیدا کردم
Msi U100 1.6 Atom 1Gig DDR2 160 SATA Graph: UMA Shared Display:LED 10" Xp Wifi+Lan+Bluetooth+6Cell+Webcam Gheymat:410Toman
به نظر از اسپایر وان بهتر هست چون هم باتریش 6 سل هست هم بلوتوس داره و هم ال سی دی 10 اینچ
نظر شما چیه؟

سلام
اقای پویا من راجبه این دستگاه تحقیق کردم / دستگاه بدی نیست . ولی اگه دنبال دستگاه 10 اینچ میگردی بهت lenovo رو پیشنهاد میکنم اولا برند بدی نیست چون تقریبا همون ibm هسش و قمتش هم با اینها تقریبا توی یه ردس .

samsepehr
02-06-2009, 09:46
اقای erno256 این دریورها به وستا هم میخوره و ویتونی یه همین شکل وستا رو نسب کنی ولی پیشنهاد نمیکنم این کارو کنی چون اصلا ویندوز خوبی نیست و به نظر من 7 خیلی بهتره و برای این دستگاه ویندوز سبکتری هست .
درایورهای وبکم و لن رو میتونی از درایور های قبلیش استفاده کنی

Pooya Rezaie
02-06-2009, 10:12
نه .منظورم من به ال سی دی نبود چون دیدم msi u100 باتری 6 سل و بلوتوث هم داره و نسبت به اسپایر وان بهتر به نظر میرسه.

ravi22
02-06-2009, 11:03
آقاي sam sepehr و ساير دوستان با سلام
كامپيوتر رو ميزي من مال سال 83 است با اين مشخصات:
cpu 2گيگ فول كش(آن موقع ظاهرا به كش 512 فول مي گفتند) رم 512 و هارد 160
من موقع كاركردن با آن تقريبا هيچ مشكلي از نظر سرعت و كارايي ندارم
به نظر شما acer aspire one مورد بحث تقريبا همان كاركرد را به من مي دهد يا نه؟
به عنوان نوت بوك مكمل كامپيوتر رو ميزي من برايم مورد استفاده است ؟(من فوتوشاپ 10زياد كار مي كنم)
با تشكر

سلام.
بله .
قطعا کارکرد نت بوکهایی در رده آسپایر1 هم مکمل پی سی هست.
و چون شما بیشتر فوتوشاپ کار میکنی. همون آسپایر1 رو بگیر. چون به علت قیمت پایین تر و راحتی جا به جایی خیلی بهتره( بعدها PC خودت رو هم میتونی ارتقائ بدی)
کار گرافیکی که بخوای با لپ تاپ یا نوت بوک بیرون از خونه یا محل کار انجام بدی یه دیزاینینگ کامل که نیستش که. بلکه تنها شاید یه تغییر تو بالانس ها و لیر ها باشه(نهایت ) یا ادیت تکست.

amir_dre
02-06-2009, 19:26
کسایی که این نت بوک رو گرفتن میتونن یه بنچمارک باSIS sandraبگیرین و تو سایت قرار بدین؟؟

heidary_sh
03-06-2009, 09:05
سلام
نوت بوك مدل Netbook Ideapad S9 با 160هارد و 1.5 رم و باطري 6 سلولي در نمايندگي سازگار و قيمت 395000 تومان بهتر نيست؟

Pami
04-06-2009, 00:01
سلام
نوت بوك مدل Netbook Ideapad S9 با 160هارد و 1.5 رم و باطري 6 سلولي در نمايندگي سازگار و قيمت 395000 تومان بهتر نيست؟

روشنایی نمایشگر از Aspire One کمتره و در سطح پایینتری قرار داره ...

elfy
06-06-2009, 00:23
قیمتش الان توبازار چنده شیراز که 380 بود با هارد 120 و ال سی دی 8.9 ورم 1 گیگ؟

erno256
06-06-2009, 08:22
من یه ویندوز 7 روی یکی از لپتاپ های aspire one نصب کردم خیلی خوب جواب داد سرعتشم خیلی خوب بود
راستی من توی اینترنت خیلی دنبال نصب ویندوز xp از روی فلش بودم چنتا خارجی هم پیدا کردم اما یه مشکل اون اینکه بعد از بوت شدن با فلشم مینویسه یکی از فایلها خرابه و دوباره روی فلش ویندوز رو بریزیدچکار کنم فلشم ترنسنت 4 گیگه و با ntfs فرمتش می کنم ممکنه مال آنتی ویروسم باشه اون avg 8.5و کاملا آپدیت چون وقتی ویندوز 7 روی فلش می ریختم بعضی فایلهای ویندوز رو پاک میکرد لطفا راهنماییم کنید

REGISTERED USER
06-06-2009, 08:58
من یه ویندوز 7 روی یکی از لپتاپ های aspire one نصب کردم خیلی خوب جواب داد سرعتشم خیلی خوب بود

دوست عزیز در نصب ویندوز و سبک بودن شکی نیست ... شما چندین برنامه نصب کنید که سیستم سنگین بشه و بعد میشه سرعت را ارزیابی کرد

erno256
06-06-2009, 09:29
راستی یه سوال سی دی ویندوز و درایور لپ تاپ که از سازگار اومده قفل داره کسی به مشکل رایت این سی دی ها برخورده حالا اگه یه جوری رایتش کنیم ویندوز بوت میشه ؟ راستی کسی در مورد نصب ویندوز xp رو فلش که قبلا گفتم توضیحی داره؟

heidary_sh
06-06-2009, 10:16
دوستان آيا مي شود
1- اين نوت بوك را با شبكه به كامپيوتر رو ميزي متصل كرد و از دي وي دي رام آن كامپيوتر رو ميزي استفاده كرد؟
2- اگر جواب سووال فوق مثبت است آيا مي شود از اين طريق و توسط دي وي دي رام آن كامپيوتر ويندوز xp را روي اين نوت بوك نصب كرد؟

erno256
06-06-2009, 11:07
بله میشه هم شبکه کرد هم ویندوز نصب کرد البته برای ویندوز نصب کردن باید حتما بوت لپ تاپ رو روی networkبزاری که می تونی از کلید f12 برای انتخاب بوت استفاده کنی تازه فکر کنم باید ای پی ها هم برای این کار ست باشن مثلا برای pc این ای پی باشه 192.168.1.2 و برای لپ تاپ این 192.168.1.3 امیدوارم به دردتون بخوره:8:

mehdi_halla
06-06-2009, 15:03
راستی من توی اینترنت خیلی دنبال نصب ویندوز xp از روی فلش بودم چنتا خارجی هم پیدا کردم اما یه مشکل اون اینکه بعد از بوت شدن با فلشم مینویسه یکی از فایلها خرابه و دوباره روی فلش ویندوز رو بریزیدچکار کنم فلشم ترنسنت 4 گیگه و با ntfs فرمتش می کنم ممکنه مال آنتی ویروسم باشه اون avg 8.5و کاملا آپدیت چون وقتی ویندوز 7 روی فلش می ریختم بعضی فایلهای ویندوز رو پاک میکرد لطفا راهنماییم کنید

سلام
دوست عزیز من از این روش 2 هفته پیش تونستم ویندوز Xp رو نصب کنم:

erno256
07-06-2009, 06:41
سلام خودم این روش رو تست کردم اما جواب نداد فکر می کنم آنتی ویروسم یکی از فایلهای اتوران رو حذف می کنه !

heidary_sh
07-06-2009, 06:45
با سلام
با بررسي در اينترنت در اين سايت

متوجه شدم كارايي cpu اتم 1.6 گيگاهرتز از كارايي سلرون 900 مگاهرتز هم كمتر است
نظر شما چيست ؟

erno256
07-06-2009, 07:33
با سلام
با بررسي در اينترنت در اين سايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتوجه شدم كارايي cpu اتم 1.6 گيگاهرتز از كارايي سلرون 900 مگاهرتز هم كمتر است
نظر شما چيست ؟ نه عزیزم اینطور نیست اگه توی خونه pc داری با cpuدوهسته ای توی ران تایپ کن dxdiag میبینی که قسمت cpu نوشته (2cpus) یعنی 2 هسته ایه
اما توی aspire one اگه همین رو تایپ کنی باز هم می نویسه (2cpus) یعنی cpu اتم هم 2 هسته ایه
حالا قضاوت با خودت cpu دو هسته ای سرعت بالا تری داره یا یک هسته ای

heidary_sh
07-06-2009, 13:48
ولي دوست من
تحقيقات انجام شده اينجانب در اينترنت همه نشان از تك هسته اي بودن cpu اتم n270 دارد
شما شخصا پس از تايپ dxdiag متوجه درج 2cpu شديد؟

Pami
07-06-2009, 14:15
نه عزیزم اینطور نیست اگه توی خونه pc داری با cpuدوهسته ای توی ران تایپ کن dxdiag میبینی که قسمت cpu نوشته (2cpus) یعنی 2 هسته ایه
اما توی aspire one اگه همین رو تایپ کنی باز هم می نویسه (2cpus) یعنی cpu اتم هم 2 هسته ایه
حالا قضاوت با خودت cpu دو هسته ای سرعت بالا تری داره یا یک هسته ای

عزيز من ساختار و طراحي داخلي اتم ها فقط و فقط تك هسته اي هست اگه قبول نميكنيد يه سر به سايت اينتل بزنيد و اطلاعات خود اينتل رو ببينيد ...

چرا اطلاعات اشتباه ميديد ؟؟؟ اون هم با اينهمه اطمينان !
تمام اتم هاي موبايل تك هسته اي هستند غير از يك مدل كه تو ليست ميبينيد ( لينك بالا ) طبق اعلام رسمي اينتل

erno256
13-06-2009, 06:37
سلام
آقا من نمیگم درست میگم اما این چیزیه که خودم توی لپ تاپم دیدم و در یک سیستم با cpu دوهسته ای اما
چنتا سوال دارم دوست دارم جواب بدین
1- ویندوز 7 نسخه جدید روی این لپتاپ ها جواب میده؟(فکر میکنم rc1)
2-اگه جواب نمیده ویستا مناسبتر نیست؟ چون نسخه های بتا همش پیغام اکتیو میده اما مشکل عمدش سرعت پایین توی این لپ تاپ هاست البته کد های اکتیو توی این سایت هم هست
3-اگه ویستا مناسبه ویستا 32 بیت خیلی خوب نیست چون شنیدم روش اکثر نرم افزارها جواب میده
ممنون لطفا جواب منو بدین اینقدر هم بداخلاق نباشین

elfy
17-06-2009, 11:39
کسی جواب مارو نداد قیمتش الان چنده با مشخصات ؟

erno256
20-06-2009, 06:59
سلام کسی نیست جواب منو بده

erno256
20-06-2009, 09:13
یه سوال دارم لطفا جواب بدین
این ریکاوری لپ تاپ aspire one چه جوری کار می کنه
یعنی اگه ویندوز بالا نیاد میشه ازش استفاده کرد؟

~mohammad~
22-07-2009, 00:04
یه سوال دارم لطفا جواب بدین
این ریکاوری لپ تاپ aspire one چه جوری کار می کنه
یعنی اگه ویندوز بالا نیاد میشه ازش استفاده کرد؟

سلام.
آره تورو خدا جوابشو بدیددد
منم خیلی نیاز دارم :18:

Pami
22-07-2009, 00:08
دوستان براي رفتن به منوي ريكاوري Acer Aspire One ZG5 موقعي كه دستگاه رو ريست كرديد كليد Alt+F10 رو بزنيد تا وارد صفحه ريكاوري بشيد ( اين سيستم شبيه دل هست / مدلهاي قديمي )

اين لينك ها بدرد بخور هستند :

doste_naghola
22-07-2009, 18:46
اولا هارد ssd آشغاله

ثانیا فقط lenovo s10 معرکس بخدا

ایران 410 خریدم

Pami
22-07-2009, 21:59
اولا هارد ssd آشغاله به چه دليل ؟؟ لطفا با ذكر دليل مطلب بنويسيد
شما اين تصوير رو ببين ديگه نخواهي گفت آشغاله
در ضمن Hard Disk با SSD از ريشه متفاوت هست و مزاياي SSD رو به هيچ عنوان هارد مغناطيسي نداره
بعد هم هارد SSD چه ربطي به بحث داشت ؟؟ اينجا تاپيك Aspire One هست نه Lenovo S10

hamid268
02-08-2009, 03:49
با سالم به همه دوستان

مشخصات این لب تاپ ظاهرا با این چیزی که من می خوام یعنی کار کردن با اینترنت (صفحات وب ) و برنامه های افیس خوب هست ولی فقط می ترسم کوچکی lcd اذیتم کنه ، نظر شما چیه ؟ آنقدر کوچک هست که چشم را اذیت کنه؟ از نزدیک ندیدمش
ممنون می شم کمک کنید

amirrasa kateb
20-08-2009, 17:15

alirezahr
22-08-2009, 00:13
سلام.من خودم فروشگاه لپ تاپ دارم.بعد از کلی تحقیق اسپایر وان خریدم.واسه من با باطری 6 سل و هارد 160 تموم شد 380 .! دستگاه بسیار عالی و کار راه بندازیه.از همه مهمتر خوشگله.اگه سوالی دارین بپرسین

linuxboy
22-08-2009, 08:46
بچه ها بهترین مینی چیه الان زیر 500 تومان
دل ، ایسر یا لنو؟
به چه دلیل بهتره؟

kharkhoon
22-08-2009, 10:49
doostan be darde code zadan mikhore ya na!
man ziad c++ code mizanam!

mohammad1395
29-08-2009, 01:34
مدل جدید و 10 اینچی با بلوتوث ایسر وان رسید
Acer Aspire One D250
قیمت 385000
نظرتون چیه؟

saadi126
03-09-2009, 09:30
سلام من مدل جديد Aspire One D250 رو با گارانتي سازگار به قيمت 350 خريدم (البته جاهاي مختلف قيمتهاي بالاتر ميدادن) حالا ميخوام بدونم چطوري ميتونم با برنامه ريكاوريش و بدون DVD رايتر اكسترنال ازش ريكاوري درست كنم آخه من رايتر اكسترنال ندارم. تو رو خدا يكي كمك كنه شما چطور اين كارو كردين؟

saadi126
06-09-2009, 09:24
خوب جواب سوال قبلی رو کسی نداد حداقل یکی از دوستان لطف کنن و جواب این سوال رو بدند ممنون میشم:
- تا اونجایی که من اطلاع دارم یک پارتیشن مخفی از هارد لب تاپ شامل ریکاوری میشه. حالا سوال اینه اگر من هارد رو به چند پارتیشن تقسیم کنم (با استفاده از برنامه های مربوطه و بدون آسیب دیدن پارتیشن ریکاوری) و بعدا بخوام با استفاده از برنامه داخلی ریکاوری، سیستم رو ریکاور کنم، آیا فقط درایو C فرمت میشه و یا اینکه پارتیشن بندی هم به هم میریزه و مثل تنظیمات کارخانه فقط یک درایو میمونه و اطلاعات پاک میشه؟

H@mid-Vista
06-09-2009, 19:08
خوب جواب سوال قبلی رو کسی نداد حداقل یکی از دوستان لطف کنن و جواب این سوال رو بدند ممنون میشم:
- تا اونجایی که من اطلاع دارم یک پارتیشن مخفی از هارد لب تاپ شامل ریکاوری میشه. حالا سوال اینه اگر من هارد رو به چند پارتیشن تقسیم کنم (با استفاده از برنامه های مربوطه و بدون آسیب دیدن پارتیشن ریکاوری) و بعدا بخوام با استفاده از برنامه داخلی ریکاوری، سیستم رو ریکاور کنم، آیا فقط درایو C فرمت میشه و یا اینکه پارتیشن بندی هم به هم میریزه و مثل تنظیمات کارخانه فقط یک درایو میمونه و اطلاعات پاک میشه؟

پارتيشن ريكاوري بايد هميشه درايو دي باشه نامش هم
pqservice
هست. ضمنا مستر بوت ركورد روي درايو سي هم نبايد دستكاري بشه
اگه بشه درايو ريكاوري هم باشه بي فايده است.
مشكلي نيست كه چه تعداتد درايو باشه
مهم اينه كه ريكاوري دي باشه و مستر بوت ركورد سي هم تغيير نكنه

H@mid-Vista
06-09-2009, 19:10
سلام من مدل جديد Aspire One D250 رو با گارانتي سازگار به قيمت 350 خريدم (البته جاهاي مختلف قيمتهاي بالاتر ميدادن) حالا ميخوام بدونم چطوري ميتونم با برنامه ريكاوريش و بدون DVD رايتر اكسترنال ازش ريكاوري درست كنم آخه من رايتر اكسترنال ندارم. تو رو خدا يكي كمك كنه شما چطور اين كارو كردين؟

مي توني روي كول ديسك و يا هارد بريزي
پايه كار اسپاير وان از طريق يو اس بي هست.
يك كول ديسك چند گيگ لازمه

H@mid-Vista
06-09-2009, 19:12
سلام.من خودم فروشگاه لپ تاپ دارم.بعد از کلی تحقیق اسپایر وان خریدم.واسه من با باطری 6 سل و هارد 160 تموم شد 380 .! دستگاه بسیار عالی و کار راه بندازیه.از همه مهمتر خوشگله.اگه سوالی دارین بپرسین

بچه ها بهترین مینی چیه الان زیر 500 تومان
دل ، ایسر یا لنو؟
به چه دلیل بهتره؟

doostan be darde code zadan mikhore ya na!
man ziad c++ code mizanam!

مدل جدید و 10 اینچی با بلوتوث ایسر وان رسید
Acer Aspire One D250
قیمت 385000
نظرتون چیه؟

معروفترين نت بوكك موجود اسپايروان هست
اما ايسوس و دل هم محصولات مشابه دارن
سوني هم ولنوو هم همينطور
به طور كلي نت بوك در همه جاي دنيا به خاطر اينكه اينترنت وايرلس در همه مكانهاي عمومي وجود داره همه گير شده
در ايران هنوز اون مفهوم رو نداره
بله براي برنامه نويسي هم ميشه استفاده كرد
يك سيستم كامل هست
مشكلي هم نداره
اما توانش كمه
به دليل سي پي يو ضعيفي كه داره

amirlovely
06-09-2009, 23:14

سلام

منم میخوام از این 10 اینچی ها بگیرم چطور از نظر کیفیت صفحه و یکیم خیلی کوچیک نیست که از بابت lcd

منظور چشمو اذیت نمیکنه یعنی چیزی خوب معلوم میشه به خاطر کوچیکی؟؟؟

یکیم 6 سل هست باطریت؟ زیاد که بیرون نزده از پشت ؟؟؟

saadi126
07-09-2009, 10:16
سلام

منم میخوام از این 10 اینچی ها بگیرم چطور از نظر کیفیت صفحه و یکیم خیلی کوچیک نیست که از بابت lcd

منظور چشمو اذیت نمیکنه یعنی چیزی خوب معلوم میشه به خاطر کوچیکی؟؟؟

یکیم 6 سل هست باطریت؟ زیاد که بیرون نزده از پشت ؟؟؟

10.1 اينچ همينطوريش كوچيك هست ولي نسبت به مدل هاي 8.9 اينچي بزرگتره و اين بزرگي رو ميشه حس كرد. اما اينكه چشم رو اذيت ميكنه يا نه بستگي به خودتون داره ماله من كه اذيت نميشه مخصوصا قبلا Flybook داشتم كه 8.9 اينچي بود ولي اين 10.1 اينچي خيلي بهتره.

كيفيت به نظر من كه خوبه (حداقل نسبت به مدل 22 اينچي الجي كه دارم بهتره :31:)

باتري هم 6 سلولي هست كه يكي از محاسنش به حساب مياد چون شارژش خيلي خوبه. يكم از پشت بيرون زده ولي خود اين هم جزو محاسنه :31:. چون وقتي باتري شش سلولي روش نصب ميشه از كف بيشتر فاصله ميگيره (در حالي كه با باتري 3 سلولي زياد از كف فاصله نداره) و اين فاصله بيشتر يعني كاركرد خنك تر.

saadi126
07-09-2009, 10:20
مي توني روي كول ديسك و يا هارد بريزي
پايه كار اسپاير وان از طريق يو اس بي هست.
يك كول ديسك چند گيگ لازمه

آخه مسئله اينه كه تو برنامه اش فقط اجاره رايت روي سي دي و دي وي دي ميده و نميذاره ريكاوري رو روي كول ديسك يا هارد بريزم.
فكر كنم تنها راه حل اينه كه يه بك آپ از پارتيشن زيكاوري بگيرم
اينجوري هم اگه يه ويندوز ديگه بخوام بريزم ديگه درايور ندارم براي نصب :41:

saadi126
07-09-2009, 15:46
راستي يه سوال ذهن من رو بدجوري به خودش مشغول كرده. اين نت بوك Aspire One D250‌ يك گيگابايت رم داره و گرافيك آنبردش تا 224 مگ ميتونه برداره. براي من تو حالت عادي 8 مگ شير شده ولي وقتي ميرم تو بايوس تا مقدار رم گرافيك رو افزايش بدم غير فعاله به نظر شما مشكلي هست كه نميشه اين كار رو كرد يا كار خاصي هست كه بايد انجام بدم؟

amirlovely
13-09-2009, 23:19
سلام saadi126

چه خبر تا امروز از لپ تاپ راضی هستی مشکلی پیش نیومده؟

ویندوز رو وقتی گرفتی xp بود ؟
ویندوز vista میشه زد بهش؟؟؟

saadi126
14-09-2009, 09:34
سلام saadi126

چه خبر تا امروز از لپ تاپ راضی هستی مشکلی پیش نیومده؟

ویندوز رو وقتی گرفتی xp بود ؟
ویندوز vista میشه زد بهش؟؟؟

سلام
تا امروز عالی بوده. من که خیلی ازش راضی هستم. مخصوصا عمر باتریش که فوقالعاده هست. سرعتشم به نظرم خیلی خوبه البته تو ذهنمه که رم رو به 2 گیگ ارتقا بدم. من روش برنامه هایی مثل فتوشاپ و ایندیزاین نسخه CS3 رو نصب کردم و باهاشون کار میکنم و کاملا راضی کننده هست.

ویندوز هم ایکس پی هست و از اونجایی که اورجیناله بدون مشکل آپدیت میشه. برای نصب ویستا هم امتحان نکردم ولی اگر درایو اکسترنال داشته باشی مطمئنا نباید مشکلی باشه.

heidary_sh
22-09-2009, 15:07
آيا با فتوشاپ طراحي هم كرديد؟مثلا يك فايل 100 مگي در فتوشاپ را بعد از اعمال تغييرات در چند ثانيه save كرد؟
ممنون

REGISTERED USER
22-09-2009, 17:22
آيا با فتوشاپ طراحي هم كرديد؟مثلا يك فايل 100 مگي در فتوشاپ را بعد از اعمال تغييرات در چند ثانيه save كرد؟
ممنون

نه دوست عزیز بچه های فقط نصب کردند ! :41: باید بگم فتوشاپ CS4 سر یک P4 قدیمی هم راحت میاد بالا و میشه باهاش کارهای کوچیک کرد

من خودم توی one Aspire یک بنر 6 متر طراحی کردم ، عکس سوم رو که لود کردم هنگ کرد ! رم رو بالا برده بود تا 2 ولی سی پی یو دیگه نمی کشید :13:

PSD اش حدود 450 مگابایت حجم داشت

reza_r
25-09-2009, 16:04
دوستان من قبلا msi wind u100 داشتم ازش راضی بودم!
این مدل 10 اینچی چطوره؟
از نظر صدای فن و گرم شدن و گسفیت lcd???????//
لطفا دقیق راهنماییم کنین!آهرین قیمتش رو بگین!چو دی جی کالا 380 زده!

Captain_Nemo
26-09-2009, 19:46
رو اين لپ تاپ ميشه برنامه های عمران مثل Sap، Safe یا ETABS رو اجرا کرد؟

Pami
26-09-2009, 20:00
انتظارات زیادی از نت بوک ها نداشته باشید ، برای این کارها ساخته نشده اند
هرچند پردازنده این مدل N270 هست و قدرت پردازشی ضعیفی دارد
دنبال نت بوک هایی بگردید که پردازنده هایی از سری Z دارند مثل Z530 که دو هسته ای هست

bynam
30-09-2009, 18:10
با سلام یک دستگاه acer Aspire one برای خرید پیدا کرده ام از مدل 8.9 اینچ با هارد 160 و رم 1 وباطری 6 سل دست دوم تمیز بدون گارانتی از دوستانی که اشنایی دارند سوال دارم که چند باید بردارم وایا نت بوک خوبی است یا نه . ایا ویندوز 7 روان رویش کار میکند یا فقط ایکس پی جواب میدهد لطفا سریعا راهنمایی فرمایید. متشکرم . از مدیران محترم پوزش میخواهم که دو جا پست دادم این تاپیک را الان پیدا کردم

bynam
03-10-2009, 15:32
در بازار 2 مدل با صفحه10.1 اینچ بود یکی ال سی دی بقیمت360 وال ای دی حدود 400 صرفه با خرید کدام است وایا فرق دیگری هم دارند یا نه

saadi126
04-10-2009, 12:56
در بازار 2 مدل با صفحه10.1 اینچ بود یکی ال سی دی بقیمت360 وال ای دی حدود 400 صرفه با خرید کدام است وایا فرق دیگری هم دارند یا نه

منظورت همون مارك acer‌ هست يا مارك هاي ديگه رو هم ميگي؟
در ضمن الان Aspire One D250‌ با صفحه ال اي دي 10.1 اينچي رو ميتوني 350 بگيري

Pami
04-10-2009, 15:15
منظورت همون مارك acer‌ هست يا مارك هاي ديگه رو هم ميگي؟
در ضمن الان Aspire One D250‌ با صفحه ال اي دي 10.1 اينچي رو ميتوني 350 بگيري

من خودم همين مدل رو دارم ، فوق العاده است و كيفيت Display عاليه و حرف نداره و واقعا ميشه روش اسم LED رو گذاشت

amirlovely
04-10-2009, 20:38
ویستا کسی نصب کرده واسیه acer one d250

bynam
05-10-2009, 01:46
من خودم همين مدل رو دارم ، فوق العاده است و كيفيت Display عاليه و حرف نداره و واقعا ميشه روش اسم LED رو گذاشت
با سلام این مدل باتری 3 سل دارد یا 6 سل چون من حتما میخوام 6 سل باشه واز کجا بفهمم که 6 سل است وقیمت با باطری 6 سل چند است من اصفهان هستم اینجا میگفتند 10.1 اینچ با دو مدل مانیتور داریم اما اصلا خودشون حالیشون نبود

Pami
05-10-2009, 02:33
با سلام این مدل باتری 3 سل دارد یا 6 سل چون من حتما میخوام 6 سل باشه واز کجا بفهمم که 6 سل است وقیمت با باطری 6 سل چند است من اصفهان هستم اینجا میگفتند 10.1 اینچ با دو مدل مانیتور داریم اما اصلا خودشون حالیشون نبود

مدلي كه سازگار داره ميفروشه 6 سل هست
شما خواستي بخري از فروشنده بخواهيد كه 6 سل بهتون بده ، براي اينكه بفهميد 6 سل هست يه زائده اي از پشت دستگاه بيرون ميزنه ولي اصلا زننده نيست و ظاهر دستگاه رو خراب نميكنه
درست گفتند ، ايسر 10.1 اينچي دو مدل داريم ، مدل قديمي D150 و جديد D250

يادتون باشه D250 بخريد و به حرف فروشنده راضي نشيد اگه براتون خيال بافي كرد و خواست مختون رو بخوره و منصرفتون كنه ، چون من شنيدم با ورود مدل D250 خيلي ها مدلهاي قديمي رو دستشون باد كرده و نميدونن چي كار كنن !

bynam
05-10-2009, 02:47
ممنون از جوابتون . مدل 250 با باتری6سل چند ساعت کار میکند واز کجا میتوانم ان لاین به قیمت مناسب خرید کنم چون من اصفهانم کلا بین این 10 اینچها بهترین گزینه خرید کدام است

Pami
05-10-2009, 03:00
ممنون از جوابتون . مدل 250 6سل چند ساعت کار میکند واز کجا میتوانم ان لاین به قیمت مناسب خرید کنم چون من اصفهانم کلا بین این 10 اینچها بهترین گزینه خرید کدام است

با نرمال نگه داشتن نور مانيتور و همينطور خاموش كردن بلوتوث و وايرلس و استفاده سبك بين 5-6 ساعت جواب ميده
آن لاين هم تا ميتونيد نخريد ، بهترين خريد خريد حضوري هست ، اصفهان هم پيدا ميشه چرا نشه ؟
بين اين 10 اينچي ها با توجه به قيمت D250 رو توصيه ميكنم چون خودم هم دارم و كاملا راضي هستم

saadi126
05-10-2009, 13:12
من فكر ميكنم اگر نسبت كارايي به قيمت رو در نظر بگيريم يكي از بهترين انتخابها همين D250 باشه. كارايي مناسب، عمر باطري عالي، كيفيت صفحه نمايش خوب در كنار قيمت ارزاني كه داره اين مدل رو به بهترين انتخاب تبديل ميكنه.
فقط يه پيشنهاد دارم براي دوستاني كه اين مدل رو ميخرند بهتره كه رم رو به 2گيگ ارتقا بدند (كه گارانتي هم باطل نميشه) و با اين ارتقا كارايي به صورت قابل ملاحظه اي بالا ميره

gaxter
05-10-2009, 22:16
قیمت d250 الان چنده.از دوستانی که این لپتاپ و دارن میشه چند تا عکس بزارن البته از نت بر ندارن خودشون از لپتاپ حودشون.فک کنم به درد خیلی از بازدید کننده ها هم بخوره.
ممنون

Pami
05-10-2009, 22:19
قیمت d250 الان چنده.از دوستانی که این لپتاپ و دارن میشه چند تا عکس بزارن البته از نت بر ندارن خودشون از لپتاپ حودشون.فک کنم به درد خیلی از بازدید کننده ها هم بخوره.
ممنون

قيمت سازگار بين 370-390 هست من 345 سازگار گرفتم ( قيمت همكار )
بزودي Review خوف و كاملي ازش ميزارم تو فروم
منتظر باشيد

نكته : بزدوي تاپيك جديدي براي Review هاي لپ تاپ كه توسط خود كاربرها نوشته ميشه تاسيس ميشه

saadi126
06-10-2009, 10:34
ممنون

من يه جا تو وليعصر گرفتم 350 البته يوزر عادي بودم و قيمت همكاري نبود و عادي حساب كرد خواستي پي ام بده آدرسشو بدم

cao-cao
06-10-2009, 10:54
من يه جا تو وليعصر گرفتم 350 البته يوزر عادي بودم و قيمت همكاري نبود و عادي حساب كرد خواستي پي ام بده آدرسشو بدم

من بد جوری تو نخشم که بگیرم اگه ادرس بدی ممنون میشم
فقط یه چند تا سوال دارم
بازیهای معمولی رو میشه باهاش انجام داد مثل وار کرافت 3
از کجا میشه فهمید باطریش چند سلولیه
صفحه نمایشه همشون ال ای دی هست؟
واسه دیدن فیلم مناسبه؟
با فیلم دیدن چقدر باطری دووم میاره
واسه وب گردی مناسبه؟
ویندوزی که روشه اورجینال هست؟
میشه ازش انتظار یه لپ تاپ معمولی رو داشت یا نه با تکنوژی لپتابها 3-4سال پیش برابری میکنه یعنی خیلی بهتر هست یا نه :دی ممنون از شما دوست عزیز

saadi126
06-10-2009, 11:33
يه Review خوب هست كه اين مدل رو كامل بررسي كرده. از وقتي مجله صفر و يك تعطيل شد ديگه دستم به ترجمه نميره اگه وقت كنم يه ترجمه شسته و رفته ازش ميذارم تو همون بخشي كه pami_wega ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز فرمودند. فعلا لينكشو ميذارم تا دوستاني كه مايلند خودشون بررسي كنند:

saadi126
06-10-2009, 11:40
دوستمون كه عكس خواسته بودن همون عكسهاي رويو كه گفتم كاملا گويا هستن. براي راحتي كار اونا رو هم همينجا لينكشونو ميذارم كه همه ببينن:

saadi126
06-10-2009, 11:40

saadi126
06-10-2009, 11:42

saadi126
06-10-2009, 11:44

saadi126
06-10-2009, 11:46

saadi126
06-10-2009, 16:14
من بد جوری تو نخشم که بگیرم اگه ادرس بدی ممنون میشم
فقط یه چند تا سوال دارم
بازیهای معمولی رو میشه باهاش انجام داد مثل وار کرافت 3

من تا اينجا بازي روش نصب نكردم ولي چون فايلهاي هجيم گرافيكي رو روش باز كردم و باهاشون كار كردم مطمئن شدم كه چندان هم ضعيف نيست :31: البته من رم رو با پرداخت 17 تومن به 2 گيگابايت ارتقا دادم. ولي با همون يك گيگابايت هم سرعتش خوب بود.

از کجا میشه فهمید باطریش چند سلولیه

من كه از نمايندگي سوال كردم گفت سازگار مدل 6 سلولي رو وارد و گارانتي كرده ولي در كل فهميدنش خيلي ساده هست:
مدلي كه باطري 3 سلولي داره هيچ زايده اي نداره مثل اين عكس:

اما مدلي كه باطري 6 سلولي داره، باطري اش كمي از بدنه بيرون زده و كاملا مشخصه و قسمت پشت دستگاه صاف و يك تكه نيست. برات عكس هم ميذارم بعدا كه كامل مشخص باشه.

صفحه نمایشه همشون ال ای دی هست؟

تا اونجا كه من مطلعم و تو رويو ها و سايت سازگار و روي خود لپ تاپ زده، بله

واسه دیدن فیلم مناسبه؟

اگه با اندازه كوچيك صفحه بتوني كنار بياي بله مناسبه

با فیلم دیدن چقدر باطری دووم میاره

اين يكي رو امتحان نكردم ولي يادمه تو رويو ها يه چيزي حدود 4 ساعت زده بود

واسه وب گردی مناسبه؟

من كه مشكلي ندارم مخصوصا كه رزولوشنش 600-1024 هست

ویندوزی که روشه اورجینال هست؟

بله اورجيناله نسخه Home Edition كه من تحقيق كردم براي يوزر عادي و حتي پروفشناال هم چيزي كم نداره اين ورژن

میشه ازش انتظار یه لپ تاپ معمولی رو داشت یا نه با تکنوژی لپتابها 3-4سال پیش برابری میکنه یعنی خیلی بهتر هست یا نه
اين يكي رو بهتره اساتيد نظر بدن چون من 3-4 سال پيش لپ تاپ نداشتم كه مقايسه داشته باشم :31:

amirlovely
06-10-2009, 16:54
سلام
مدل 11 اینچی هم امده واسیه ایسر مدلش Acer Aspire One 751

از دوستان کسی اینو داره ؟؟؟

من امروز صبح نگاه می کدم به همین 11 اینچی مونیتورش بزرگه هم کی بوردش کلید اش نسبت به 10 اینچی خوبتره

reza_asil
06-10-2009, 18:07
سلام

به غیر از نوت بوک d250 که 350 تومان هست چه لوازم ضروری لازم هست که حتما باید بخریم (حدود قیمت هم بگین )

راستش من قصد خرید 5738z رو دارم از این مدل هم خیلی خوشم اومده حالا موندم ممنون میشم یکم راهنماییم کنین

cao-cao
07-10-2009, 11:16
ممنون دوست من از اطلاعات خیلی خوبت
اون بازی خیلی برام مهمه اگه بتونی یه بازی روش بنصبی ممنون میشم به منم خبر بدی

gba
07-10-2009, 19:10
ممنون دوست من از اطلاعات خیلی خوبت
اون بازی خیلی برام مهمه اگه بتونی یه بازی روش بنصبی ممنون میشم به منم خبر بدی

gta vice city رو با پرش (حدود 17-18 فریم) با رزولوشن 800*600

amirpcp30
07-10-2009, 19:40
باطری 9 سل برای acer aspire one هست؟
قیمت؟

Pami
07-10-2009, 20:09
باتري 9 سل براي هيچ نت بوكي نيست

Review كاملي از مدل Aspire One D250 تو تالار نرم افزارها، درایور ها و مباحث فنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و تاپيك بررسي تخصصي گذاشته شده
ميتونيد بخونيد

با تشكر

amirlovely
07-10-2009, 20:18
سلام
مدل 11 اینچی هم امده واسیه ایسر مدلش Acer Aspire One 751

از دوستان کسی اینو داره ؟؟؟

قیمتش 490 نوشته بود

bynam
08-10-2009, 03:27
با سلام 3 سوال دارم 1-ایا میتوان ویندوز را از راه یو اس بی یا به نحو دیگر به راحتی وبدون اینکه یک کار تخصصی باشد عوض کرد که نیاز به خرید دی وی دی رام نباشد چون الا این کار اصلا نیازی به دی وی دی رام ندارم. 2-ویندوز 7 به راحتی وکاملا روان و بدون گیر روی ان اجرا میشود یا نه چون دیگر اصلا نمیتوانم با ایکس پی راحت باشم. وایا برای این کار نیاز به ارتقا رم به دو گیگ است یا نه 3-با باطری 6 سل باوایر لس روشن چند ساعت کار میکند. متشکرم

saadi126
10-10-2009, 09:38
-ایا میتوان ویندوز را از راه یو اس بی یا به نحو دیگر به راحتی وبدون اینکه یک کار تخصصی باشد عوض کرد که نیاز به خرید دی وی دی رام نباشد چون الا این کار اصلا نیازی به دی وی دی رام ندارم
اگه منظور دوباره نصب كردن همين ويندوز ايكس پي باشه كه نيازي به هيچي نيست كافيه وقتي بالا ميايد سيستم، دكمه F10 رو بزني تا بره رو مود ريكاوري و از اونجا ميتوني ريكاور كني تا سيستم مثل روز اولش بشه. اما اگه بخواي ويندوز ديگه اي نصب كني يا دي وي دي يا فلش كه من امتحان نكردم

خوشبین
16-10-2009, 15:37
یک سوال داشتم از کسایی که این لب تاپ رو خریدن و دارن استفاده می کنن.می خواستم ببینم آیا اون قسمتی که صفحه ی لب تاپ را به کیبردش وصل می کنه بعد از یه مدت خراب(شل) نمیشه؟
و بهترین جا برای خرید کجاست؟

payamf1
16-10-2009, 16:37
دوستان عزیز من قصد خرید لپ تاپ acer aspire one d150 دارم.

لطفا اگه میشه توضیح بدید که ارزش خریدن داره؟ هرچند من خودم برای خریدش مطمئنم واقعا لپ تاپ خوبیه ولی اگه مزایا یا معایبی دارید لطفا بگید.

در ضمن من حتما بعد از خرید ویندوز 7 نصب کنم چون با XP اصلا میونم خوش نیست. در این مورد هم توضیح بدید که نحوه نصبشو توسط فلاش یاد بگیرم. نوشته ی samsepehr رو خودنم ولی چیزی متوجه نشدم.

با تشکر

payamf1
16-10-2009, 19:14
اینم چیزی که میخاستید.
البطه این عکسها از مدل 10.1" ایسر اسپایر 1

دوست عزیز این عکسها مربوط به aspire one 751 هست که 11 اینچی است نه مدل D150 که 10.1 اینچ است.
خواستم که باعث گمراهی خریداران نشه.

payamf1
16-10-2009, 19:28
مرحله اول نصب ویندوز 7
[نصب ویندوز 7 از روی فلش

نمیشه به جای همه این کارها از برنامه flashboot فلاش مموری را Bootable کرد و از طریق فلش بوت شد و ویندوز 7 رو نصب کرد؟

payamf1
16-10-2009, 19:44

ممنون از عکساتون

راستش من چند جا گشتم همین قیافه رو با نام D150 میفروشن اما اینجا میگن D250 میشه بگید فرقشون چیه؟

saadi126
17-10-2009, 10:33
ممنون از عکساتون

راستش من چند جا گشتم همین قیافه رو با نام D150 میفروشن اما اینجا میگن D250 میشه بگید فرقشون چیه؟

D150 با پردازنده N280 و فركانس 1.66 و گرافيك ولي تفاوت اصلي در صفحه نمايش هست كه D250 از نوع LED‌ هست ولي D150‌ از نوع LCD. نظر ظاهري هم خيلي به هم شبيه هستند اما چون جنس بدنه فرق داره قابل تشخيص هستند. قبلا مدل D150 رو ديده بودم اما الان فقط D250 ميبينم كه با گارانتي سازگار هستش.

saadi126
17-10-2009, 10:41
یک سوال داشتم از کسایی که این لب تاپ رو خریدن و دارن استفاده می کنن.می خواستم ببینم آیا اون قسمتی که صفحه ی لب تاپ را به کیبردش وصل می کنه بعد از یه مدت خراب(شل) نمیشه؟
و بهترین جا برای خرید کجاست؟
ما كه 24 ساعت بنده خدا رو حمل ميكنيم اينور اونور و استفاده ميكنيم ولي هنوز شل نشده :31: خيالت راحت كاراي ايسر درسته كمي ظريف هستن ولي كيفيت بالايي دارن

saadi126
17-10-2009, 10:43
دوستان عزیز من قصد خرید لپ تاپ acer aspire one d150 دارم.

لطفا اگه میشه توضیح بدید که ارزش خریدن داره؟ هرچند من خودم برای خریدش مطمئنم واقعا لپ تاپ خوبیه ولی اگه مزایا یا معایبی دارید لطفا بگید.

در ضمن من حتما بعد از خرید ویندوز 7 نصب کنم چون با XP اصلا میونم خوش نیست. در این مورد هم توضیح بدید که نحوه نصبشو توسط فلاش یاد بگیرم. نوشته ی samsepehr رو خودنم ولی چیزی متوجه نشدم.

با تشکر
شما بهتره مدل D250 بگيري كه صفحه نمايش LED داره.
شما چون قصد نصب ويندوز 7 رو داريد پيشنهاد ميكنم حتما همون اول رم رو به 2 گيگ ارتقا بديد تا مشكلي نداشته باشيد. معمولا با حدود 15 تومن ميشه رم رو به 2 گيگ ارتقا بديد.

payamf1
17-10-2009, 14:58
saadi126 عزیز میشه قیمت d250 رو بگیری توی ایران مدل D150 هست ولی D250 رو پیدا نکردم

در ضمن من میخام دوبی بگیرم چقدر اختلاف قیمت داره نسبت به ایران؟

saadi126
18-10-2009, 11:50
saadi126 عزیز میشه قیمت d250 رو بگیری توی ایران مدل D150 هست ولی D250 رو پیدا نکردم

در ضمن من میخام دوبی بگیرم چقدر اختلاف قیمت داره نسبت به ایران؟
قيمت D250 با گارانتي سازگار حدود 350 هست (البته اگه كمتر نشده باشه). مدل D150 رو هم خيلي وقته ديگه نميبينم بيشتر همين D250 هست. قيمت دوبي رو ندارم.

darkeliden
05-11-2009, 03:42
من یه acer zg5 aoa دارم ، رم 1 گیگ و vga 256
میتونم آپگرید کنم رم یا گرافیک یا هاردشو ؟
در ضمن ssd داره ؟ باید بخرم ؟ چند درمیاد؟
اون محفظه پشت نت بوک که 2 تا پیچ داره چیه؟
من اسپیکر راستم کار نمیکنه گارانتی میشه ؟

Pami
05-11-2009, 13:05
من یه acer zg5 aoa دارم ، رم 1 گیگ و vga 256
میتونم آپگرید کنم رم یا گرافیک یا هاردشو ؟
در ضمن ssd داره ؟ باید بخرم ؟ چند درمیاد؟
اون محفظه پشت نت بوک که 2 تا پیچ داره چیه؟
من اسپیکر راستم کار نمیکنه گارانتی میشه ؟

این تاپیک محل مشاوره خرید برای این مدل و سری هست نه بررسی مشکلات و تبادل نظر
در اینجا مطرح کنید :

مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا تاپیک جدا بسازید اینجا :

سوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pc_hex
06-11-2009, 21:40
سی پی یوش 1.6 atom هست

و خیلی ضعیفه به درد xp و نرم افزارهایی مثل office میخوره

بازی اصلا اجرا نمیکنه گرافیک تعطیل

نسخه ارزانترش asus eee pc هست که به قیمت 340 دلار بفروش میرسه

[
INDENT]Mfr Part Number: 90OA0VB2A111131U21HQ/900HA-BLK006X

Processor: Intel Atom N270(1.6GHz, 512KB L2 Cache, FSB 533MHz)
Chipset: Intel 945GMS & ICH7-M
Memory: 1GB DDR2-533
Display: 8.9" WSVGA (1024x600) Wide Screen LED Backlight LCD
Graphics Module: Intel GMA 950 Graphics Controller, upto 256MB Shared System Memory
Storage: 160GB HDD
Audio: Build-in stereo speaker
Connectivity: Fast Ethernet, 802.11b/g Wireless LAN
Interface: 3x USB 2.0 Ports; 1x VGA Port; 1x RJ45 LAN Port; 1x Microphone-in; 1x Headphone-out
Card Reader: Support MMC/ SD/ SDHC
Camera: Built-in 1.3 Megapixel Camera
Battery Pack: 4 cell battery
Color: Black
Dimensions (WxDxH): 225 x 170 x 34 mm
Weight: 1.12 kg
Operating System: Microsoft Windows XP Home

[/indent]

سلام . درسته به درد بازی نمیخوره ولی وزن و عمر باطری این مدل عالیه .

forexet
15-11-2009, 09:16
باطری 9 سل برای acer aspire one هست؟
قیمت؟

بله باطری 9 سل هست ولی طرح هست و قیمت هم 80 تومن

Pami
15-11-2009, 14:36
بله باطری 9 سل هست ولی طرح هست و قیمت هم 80 تومن

میشه عکسش رو بزارید ؟ من برای اولین بار هست میشنوم برای Aspire One باتری 9 سلولی !! 6 سل رو دیدم و دارم ولی 9 سل رو ... !
شما مطمئن هستی که میگی ؟

amirpcp30
15-11-2009, 15:33
باطری 9 سل چند ساعت کار می کنه؟

alidanger_202
21-11-2009, 22:03
با سلام
دوستانی که ویندوز 7 نصب کردن میشه بگن که ویندوز چه امتیاز ی به این نت بوک داده ؟؟؟

Pami
21-11-2009, 22:45
با سلام
دوستانی که ویندوز 7 نصب کردن میشه بگن که ویندوز چه امتیاز ی به این نت بوک داده ؟؟؟

من نصب کرده بودم ولی پاک کردم دقیق یادم نیست ولی اینها بود :

CPU : 2
RAM : 3.5
Graphic : 2.1
Gaming : 3.2
HDD : 5.6

Pami
21-11-2009, 22:47
باطری 9 سل چند ساعت کار می کنه؟

این مدل تا جایی که میدونم 9 سل نداره ، باتری 6 سل این دستگاه بین 5.5 ساعت تا 7 ساعت کار میکند ( استفاده عادی )

alidanger_202
22-11-2009, 10:53
من نصب کرده بودم ولی پاک کردم دقیق یادم نیست ولی اینها بود :

CPU : 2
RAM : 3.5
Graphic : 2.1
Gaming : 3.2
HDD : 5.6

مشکلی پیش اومد که پاکش کردین ؟ ممنون میشم دلیلتون رو بگید.

Pami
22-11-2009, 12:15
مشکلی پیش اومد که پاکش کردین ؟ ممنون میشم دلیلتون رو بگید.

این نت بوک ویندوز 7 روش براحتی نصب میشه ولی من اصلا توصیه نمیکنم ورژن Ultimate نصب کنید چون واقعا توانایی اجرا و کنترل و مخصوصا اجرای Aero رو نداره و محیط ویندوز براتون کمی کند میشه
نسخه ای که من نصب کردم فقط با کرک Ultimate بود و نمیتونستم Starter نصب کنم
به خاطر همین پاک کردم و برگشتم روی XP
ولی 7 تمام سخت افزار دستگاه رو خودش شناخت
حتی تو سایت ایسر درایور های 7 Starter رو گذاشته
من با Ultimate مشکل داشتم

payamf1
24-11-2009, 23:05
دوستان یک آموزش کامل برای نصب ویندوز 7 روی D250 بزارید لطفا واضح باشه و زیر دیپلم بگید که ما هم متوجه بشیم :دی
و همچنین نحوه ارتقا رم به 2 گیگابایت رو هم بگید لطفا

payamf1
24-11-2009, 23:10
ولی من اصلا توصیه نمیکنم ورژن Ultimate نصب کنید چون واقعا توانایی اجرا و کنترل و مخصوصا اجرای Aero رو نداره و محیط ویندوز براتون کمی کند میشه

خوب شما خودتون چه ورژنی رو پیشنهاد میکنید؟

alidanger_202
28-11-2009, 19:09
سلام
عید همگی مبارک
الان قصد خرید یکی از این d250 رو دارم
به نظر شما زمان مناسبی برای خرید هست