PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایز عجیب درایو ویندوز با توجه به فولدرها

SAM-SON 70
25-12-2008, 17:02
با سلام
اقا این ویندوز من وضعش خیلی خرابه همونطور که تو عکس میبینین کل درایوی که توش ویندوز قرار گرفته 30gig هستش حالا با این وجود میخواستم ببینم راه حل شما چیه ؟!
مگه ممکنه user و windos اندازش 16.5 gig باشه ؟!!!
program file هم اندازش 3.21 هستش .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا بقیه فایل ها هم چیزی رو نمیگیرن حالا با این وجود 8 gig این درایو کجاست ؟!!!
چی رو باید پاک کنم یا باید چیکار کنم ؟!!!:41:
اگه میخواین بگبن تا اندازه بقیه فایلها و یا توشون رو بهتون نشون میدم ولی چیزی نمیگیرن !!!
ممنون میشم کمکم کنید.

fujin
25-12-2008, 21:49
خب مشکل شما چیه ؟؟

asextor1
25-12-2008, 22:50
ممنکه این حجم مال فایل pagefile.sys باشه که بر اساس رم تعیین میشه . این فایل بطور سیستمی مخفی هست . برای دیدنش به این آدرس برو Tools/Folder Option/View و از بین دو گزینه انتخابی که وسط صفحه هست Show.....رو انتخاب کن . زیرش دو تا تیک هست که اول اسم هر دو شون Hide هست . تیک هر دو تا رو بردار و OK کن . این فایل پاک نمیشه ولی میشه حجمش روکم کرد . اگه خواستی بگو تا بگو چه جوری

SAM-SON 70
26-12-2008, 14:06
خب مشکل شما چیه ؟؟
================================================== ===========
عزیز اینهمه سوال کردم اونوقت میگی مشکلم چیه ؟!!!:41:
هیچی نمیدونم که 8gig این درایو کجاست ؟!!!
و ممکنه user و windos اندازش 16.5 gig باشه ؟!!!
اصلا به پستم نیگاه کردی؟!

SAM-SON 70
26-12-2008, 15:28
ممنکه این حجم مال فایل pagefile.sys باشه که بر اساس رم تعیین میشه . این فایل بطور سیستمی مخفی هست . برای دیدنش به این آدرس برو Tools/Folder Option/View و از بین دو گزینه انتخابی که وسط صفحه هست Show.....رو انتخاب کن . زیرش دو تا تیک هست که اول اسم هر دو شون Hide هست . تیک هر دو تا رو بردار و OK کن . این فایل پاک نمیشه ولی میشه حجمش روکم کرد . اگه خواستی بگو تا بگو چه جوری
================================================== ========
عزیز این کار رو کردم ولی فقط دوتا فایل زیر ظاهر شد :
program date و MSO cach
اصلا خودت تو شکل ببین حجمشون رو هم گذاشتم :
درضمن این pagefile .sys که میگی اونم تو کامپیوتر من نیستش اندازش چقدر میشه ؟!
ترو خدا کمکم کنید همینطور حجمش تغییر میکنه !!!!!.

R_M_1002
26-12-2008, 15:37
هنوز تیک HIDE PROTECTED SYSTEM FILE را از منوی FOLDER OPTION بر نداشتی ! اگر برداری خواهی دید
فایلی با حجم بسیار بالا بنام PAGEFILE.SYS وجود دارد (برای حافظه موقت PAGEFILE)
فایل با حجم بالا بنام hiberfil.sys هم وجود دارد (حجم این فایل دقیقا اندازه رم سیستم ات است چون هنگام HIBERNATE کردن اطلاعات رم بطور موقت دراین فایل ریخته میشود)
!!!!

SAM-SON 70
26-12-2008, 20:20
با سلام دوباره به همه
عزیز دستت درد نکنه کل فایلا ظاهر شدن ولی حالا یه مشکل راه حل چیه ؟!
چیکار کنم ؟!!!
درضمن یه 5.5 gig رو هنوز نمیتونم پیدا کنم ؟!!!
به شکل یه نیگاه کنید :
ممکنه یه ویروس تو کاپیوتر باشه ؟.

asextor1
28-12-2008, 01:24
ممکنه این 5 گیگ مال System Restore باشه . روی My Computer راست کلیک کن و Properties رو بزن . برو به سربرگ System Restore و تیک Turn Off System Restore On All Drives رو بزن Apply رو بزن و بعدش Yes و بعد همOK . حالا به درایو C برو ببین چطور شده . اگه هنوز درست نشده بود نرم افزار Tune Up Utilities رو نصب کن (توی سایت لینکش هست ) و با Tune Up Disk Space Explorer درایو C رو آنالیز کن . بهت نشون میده که هر پوشه یا فایل چند درصد از درایوت رو گرفته . اگه از نرم افزار Wash And Go هم برای پاک کردن فایل های اضافی استفاده کنی فکر میکنم چند صد مگ از درایوت خالی بشه

SAM-SON 70
28-12-2008, 14:50
ممکنه این 5 گیگ مال system restore باشه . روی my computer راست کلیک کن و properties رو بزن . برو به سربرگ system restore و تیک turn off system restore on all drives رو بزن apply رو بزن و بعدش yes و بعد همok . حالا به درایو c برو ببین چطور شده . اگه هنوز درست نشده بود نرم افزار tune up utilities رو نصب کن (توی سایت لینکش هست ) و با tune up disk space explorer درایو c رو آنالیز کن . بهت نشون میده که هر پوشه یا فایل چند درصد از درایوت رو گرفته . اگه از نرم افزار wash and go هم برای پاک کردن فایل های اضافی استفاده کنی فکر میکنم چند صد مگ از درایوت خالی بشه
================================================== =====
با سلام
عزیز تو ویستا نتونستم این تنظیماتکه ادرسش رو میگی پیدا کنم پیدا کنم ؟!!!!
درضمن لینک این نرم افزار رو که نذاشتی ؟.

R_M_1002
28-12-2008, 15:33
================================================== =====
با سلام
عزیز تو ویستا نتونستم این تنظیماتکه ادرسش رو میگی پیدا کنم پیدا کنم ؟!!!!
درضمن لینک این نرم افزار رو که نذاشتی ؟.

1) کلید win+pause رو همزمان بزن
2)از سمت چپ پنجره : advanced system setting
3)از پنجره system propertis تب system protetcion رو بزن
4) در این صفحه میتوانی system restore را غیر فعال کنی
با غیر فعال کردن فایلهای اضافه ساخته شده توسط system restore خودبخود پاک میشود :21:
---------------------------
برنامه tune up utility 2009 هم که تو گوگل سرچ کن ریخته لینکش+کرک اش !!!
اینم لینکش :
اگه با رپیدشیر حال نمیکنی تو گوگل سرچ کن ! من خودم از این لینک نگرفتمش !

SAM-SON 70
28-12-2008, 20:11
با سلام به همه
اقا از همتون ممنونم سرانجام با کمک دوتا از بهترین دوستان R_M_1002 و asextor1 تونستم مقدار گمشده رو پیدا کنم واقعا از هر دو شما ممنونم .:11::11::11::11::11::11::11:
درضمن دوست عزیز asextor1 میشه راه کم کردن اندازه فایل pagefile.sys رو هم بگی ممنون میشم.

asextor1
30-12-2008, 02:14
کلید win + Pause Break رو با هم بزن . به سربرگ Advanced برو و در قسمت Performance روی Settings کلیک کن . باز هم به سربرگ Advanced برو و در قسمت Virtual Memory روی Settings کلیک کن . حالا درایو C رو انتخاب کن . در قسمت Custom سایز دلخواهت رو وارد کن . در قسمت اول باید 1.5 برابر رم سیستمت رو بزنی که اگه نخواستی هر عددی رو که دوست داشتی بزن ولی سرعت سیستمت یه خورده در مواقع ضروری کند میشه . در قسمت پایین دو برابر عددی که بالا زدی رو بزن . سایز Pagefile به اندازه سایز اولی خواهد بود . حالا روی Set کلیک کن و تمام پنجره ها رو هم OK کن . وقتی پرسید که سیستم ریستارت بشه Yes رو بزن
اینم لینک Tune Up

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید