PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش چک کردن ایمیل در گوشی های UiQ

Re Z a
25-12-2008, 00:52
این روش برای سرویس Gmail هستش امیدوارم لذت ببرید :46:

menu---->control panel---->messaging---->Email account

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دکمه پایین صفحه

More----------->New account
فیلد ها رو به این صورت پر کنید :
BASIC
account name : هر اسمی که دوست دارید مثلا اسم خودتون
your name :اسمی که گیرنده در وقت دریافت ایمیل شما اونو می بینه
email address : آدرس ایمیل خودتون به صورت کامل
connection type : PoP3
INBOX
incomming: pop.gmail.com
username : فقط یوزرتون (نیاز نیست ایمیلو کامل بنویسید)
password : رمز ایمیل
OUTBOX
outgoing : smtp.gmail.com
use SMTP : تیک بزنید
useinbox login details: تیک بزنید
user . pass رو مثل قبل وارد کنید

در منوی پایین صفحه که الان اسم اکانت شما هست More زده و گزینه ADVANce رو انتخاب کنید
فیلد incomming :
Secure connection : SSL
incomming mail port :995
OUTGOING
secure : SSL
port: 465

تیک بزنید:use mime encoding

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تا اینجا مراحل تنظیمات رو گوشی انجام شده حالا با کامپیوتر به اکانت جیمل رفته به بخش تنظیمات برید در بخش Forwarding and POP/IMAPرفته و گزینه Enable POP for all mail even mail that's already been downloaded را انتحاب کنید و در پایان Save Changes

. حالا برید تو گوشی و از چک کردم ایمیلتون در موبایل لذت ببیرید:11:

hamed1297
25-12-2008, 00:54
ممنون رضا جان.خیلی دنبالش بودم.یه دنیا ممنون.
واسه یاهو هم اگر توضیح بدی دیگه عالی تر تر میشه.

mohsentanha
25-12-2008, 01:08
رضا جون بی ربطه ولی فونت باحالی داره گوشیت می تونی آپ کنی برام؟؟/

Re Z a
25-12-2008, 01:40
ممنون رضا جان.خیلی دنبالش بودم.یه دنیا ممنون.
واسه یاهو هم اگر توضیح بدی دیگه عالی تر تر میشه.

خواهش میکنم حامد جان :11: کاری نکردم

برای یاهو تا اونجایی که من میدونم این سرویس پولیه ولی برای جیمیل مجانیه به صورت Free

رضا جون بی ربطه ولی فونت باحالی داره گوشیت می تونی آپ کنی برام؟؟

نه اشکالی نداره محسن جان:10: . بفرما اینم فونت برای شما

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamed1297
25-12-2008, 14:46
برای چک کردن اکانت های یاهو از برنامه seven استفاده کنید.تست کردم و جواب داد.لینک:

===================================
رضا جان من موفق نشدم میلم رو چک کنم.طبق آموزش هم پیش رفتم.
اون تشکر من رو بدین میخوام برم.دی...

Re Z a
25-12-2008, 14:49
برای چک کردن اکانت های یاهو از برنامه seven استفاده کنید.تست کردم و جواب داد.لینک:

===================================
رضا جان من موفق نشدم میلم رو چک کنم.طبق آموزش هم پیش رفتم.
اون تشکر من رو بدین میخوام برم.دی...

شما صاحب اختیاری حامد جان . من این آموزش برای تشکر زدن نذاشتم خودت که میدونی
من الان ایمیل های خودمو از طریق گوشی با ایرانسل چک میکنم با همین روش :46:

تا جایی که یادتون باشه من گفتم

برای یاهو تا اونجایی که من میدونم این سرویس پولیه ولی برای جیمیل مجانیه به صورت free

این روش برنامه نصبی نیست از طریق خود امکانات گوشی استفاده میکنید به صورت راحت

در مورد برنامه هم ممنون:10: اما کاش میشد با امکانات خود گوشی ایمیل یاهو چک کرد

hamed1297
25-12-2008, 15:59
رضا بالاخره من نتونستم چک میل کنم با این روش که شما توضیح دادی.مشکل چیه؟
واسه خودت چقدر طول میکشه که send & receive رو انجام بده؟

Re Z a
25-12-2008, 18:50
رضا بالاخره من نتونستم چک میل کنم با این روش که شما توضیح دادی.مشکل چیه؟
واسه خودت چقدر طول میکشه که send & receive رو انجام بده؟

حامد جان حدود 3-4 ثانیه :11: نمیدونم مشکلتون چیه اما اگه دوستان دیگه هم چک کنن ببینن چجوریه خوبه چون برایم من همون جوری که اسکرین شات گذاشتم خودتونم دیدید خیلی راحت عمل میکنه و مشکلی هم نداره

hamed1297
25-12-2008, 19:22
آقا دستت درد نکنه.عالی جواب میده.دستت توی آب طلا.دی...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poria_mc
25-12-2008, 20:21
اگه بخوای واسه یاهو رو هم با همین روش چک کنی باید ایمیلت مال کانادا یا سنگاپور یا... باشه تا پروتکلpop3 رو پشتیبانی کنه!

Re Z a
25-12-2008, 20:26
پوریا جان شما امتحان کردید ؟

hamed1297
25-12-2008, 23:49
اگه بخوای واسه یاهو رو هم با همین روش چک کنی باید ایمیلت مال کانادا یا سنگاپور یا... باشه تا پروتکلpop3 رو پشتیبانی کنه!
درسته.برای کامپیوتر هم با برنامه مثل outlook express و mozilla Thunderbird هم نمیشه اکانت یاهو رو چک کرد.

با این حال من موندم اون برنامه seven اون کار رو چطور انجام میده.

Re Z a
26-12-2008, 02:31
درسته.برای کامپیوتر هم با برنامه مثل outlook express و mozilla Thunderbird هم نمیشه اکانت یاهو رو چک کرد.

خوب اون برنامه از یه پروتکل استفاده میکنه که شما وصل میشید به اون و از اون طریق میتونین ایمیل های یاهو تون چک کنید و برای این کار این برنامه شمارو ربط میده اول به سایت Seven و بعد یاهو به نظر من جیمیل خیلی بهتره از یاهو مخصوصا برای کسایی که با مبایل چک میکنن همین روشی که من گفتم براتون اگه بخواین با استفاده از Server های یاهو این کار برای اکانتتون انجام بدید باید سرویس گلد یاهو خریداری کنید که فکر کنم 23$ باشه .البته این سرورهای ایمیل های کانادا یا سنگاپور که مثلا Name@yahoo.Co هستش مال کاناداش . اما در جریان نیستم به صورت مجانی هست یا نه چون چک نکردم اما حتما امتحان میکنم جوابشو اینجا میزارم البته اگه اکانتش گیرم بیاد :11:

استبداد
26-12-2008, 10:52
ممنون از آموزشتون استفاده کردیم....

sharifelyaciyan
26-12-2008, 14:15
سلام میشه بگویید که چجوری باید کاری کرد که وقتی ایمیلی می آید گوشی همانند اس ام اس رفتار کند و با پخش ملودی ما را در همان لحظه مطلع کند
ویژه نامه کلیک گفته بود میشه اما آموزش نداده بود!!!

mohammad_1ta
26-12-2008, 14:17
سلام میشه بگویید که چجوری باید کاری کرد که وقتی ایمیلی می آید گوشی همانند اس ام اس رفتار کند و با پخش ملودی ما را در همان لحظه مطلع کند
ویژه نامه کلیک گفته بود میشه اما آموزش نداده بود!!!

سلام،
اینطوری نمیشه کرد... ولی میتونین بهش یه ساعتی رو بدین تا روزانه به صورت اتومات ایمیل رو چک کنه..!

توی کلیک برای uiq 3 گفته بود میشه؟

sharifelyaciyan
26-12-2008, 14:20
بله گفته بود در کل میشه

hamed1297
27-12-2008, 00:04
به این شکل عمل کنید:

از قسمت messaging اکانت رو انتخاب کنید.یعنی با jogdial بیاین روی اون ولی انتخابش نکنید.
حالا more رو بزنید و از اون منو هم email accounts رو بزنید.
حالا هر اکانتی رو خواستید انتخاب کنید و more رو بزنید.
schedule download رو بزنید.
حالا میتونید زمان بدید مثلا هر 1 ساعت یکبار چک کنه.
موفق باشد

البته با اجازه صاحب تاپیک.دی...

shahshahani
27-12-2008, 11:07

برنامه profmail هم به ياهو وصل ميشه؟

poria_mc
27-12-2008, 11:18
پوریا جان شما امتحان کردید ؟
بله من خودم روی N76 با همین روش ایمیل هامو چک میکردم!

خوب اون برنامه از یه پروتکل استفاده میکنه که شما وصل میشید به اون و از اون طریق میتونین ایمیل های یاهو تون چک کنید و برای این کار این برنامه شمارو ربط میده اول به سایت Seven و بعد یاهو به نظر من جیمیل خیلی بهتره از یاهو مخصوصا برای کسایی که با مبایل چک میکنن همین روشی که من گفتم براتون اگه بخواین با استفاده از Server های یاهو این کار برای اکانتتون انجام بدید باید سرویس گلد یاهو خریداری کنید که فکر کنم 23$ باشه .البته این سرورهای ایمیل های کانادا یا سنگاپور که مثلا Name@yahoo.Co هستش مال کاناداش . اما در جریان نیستم به صورت مجانی هست یا نه چون چک نکردم اما حتما امتحان میکنم جوابشو اینجا میزارم البته اگه اکانتش گیرم بیاد :11:

من امتحان کردم جواب داده فقط یه اشکال عمده داره! اونم اینه که وقتی به کسی ایمیل میدی باید ادرسش بصورت زیر باشه مثلا برای کانادا:poria_mc@yahoo.com.ca که اکثرا دوستان یا آشنایان یادشون میره اون Ca رو اضافه کنن در نتیجه میل به دست شما نمیرسه!

hamed1297
27-12-2008, 12:09
برنامه profmail هم به ياهو وصل ميشه؟
من اون رو ندارم.تست نکردم.

میریزم خبرتون میدم.

Re Z a
27-12-2008, 12:53
این info ها هم برای ایمیل های یاهو البته سرور Uk

Connection Type "POP3"

Incoming Server "pop.mail.yahoo.co.uk"

Outgoing Server "smtp.mail.yahoo.co.uk"

Advanced Settings...

Outgoing Username & Password (Have entered my Yahoo details)

Incoming Port "110" (Default)

Outgoing Port "587" (After reading info on Yahoo site for POP3)....(Default was 25)

و در ادامه اینم برای اکانتهای ویژه که گلد معرفی کرده سایت یاهو به کار میره

Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (port 110)
Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (port 25)

البته یکم نیاز به ترجمه داشت که فکر نمیکنم چیز خاصی داشته باشه همه مواردش معلوم هستش :11:

و تاپیک مرتبط که برای نحوه تنظیم Gprs ایرانسل و Yahoo Mail بر روی گوشی های سری 60 زدم که مطالعش خالی از لطف نیست

shahshahani
28-12-2008, 10:55
سلام
آقا من يه بار يكي از دوستام اون زماني كه تازه قيافه جديد براي ميل ياهو اومده بود و بتا بود برام ميلم رو آپگريد كرد.
اما بنا به دلايلي مجبور شدم برگردم به حالت كلاسيك.
از اون وقت خود به خود ايميل من شده UK ireland
يعني الان من ميتونم با گوشي وصل شم به ياهو؟
ممنون.

Re Z a
28-12-2008, 15:56
سلام
آقا من يه بار يكي از دوستام اون زماني كه تازه قيافه جديد براي ميل ياهو اومده بود و بتا بود برام ميلم رو آپگريد كرد.
اما بنا به دلايلي مجبور شدم برگردم به حالت كلاسيك.
از اون وقت خود به خود ايميل من شده UK ireland
يعني الان من ميتونم با گوشي وصل شم به ياهو؟
ممنون.

اگه آدرس میلتون مثلا Name@Yahoo.Co.Uk باشه آره باید بشه 1 لطفی کنید طبغ تنظیماتی که براتون گذاشتم اکانتتون ست کنید قاعدتا باید بشه :20:

shahshahani
31-12-2008, 12:04
آدرس ایمیلم همون .com هست ولی وقتی میرم تو میلم آدرس بالای صفحه اینطوریه:

بازم میشه یا نه؟
ممنون.

hamed1297
31-12-2008, 15:03
دی...
خوب تست کن نتیجه رو به ما هم بگو.

dabala
19-01-2009, 20:06
سلام دوستان
از آموزشتون ممنون ولي من هر كاري كردم با گوشي نتونستم جيميلمو چك كنم.
خط من ايرانسل نيست همراه اوله!! 912
وقتي get & send رو مي زنم بعد از چند لحظه كه چند كيلو بايت سند مي كنه و هيچيي ريسيو نداره ارور مي ده
نمي دونم چشه!!
مي تونيد كمكم كنيد؟

hamed1297
20-01-2009, 14:38
اون تغییرات رو توی اکانت Gmail انجام دادین؟
واسه من هم همراه اول هست و نمیگم همیشه ولی اکثر موارد جواب میده.

nakhordemast
21-01-2009, 23:33
این روش برای سرویس gmail هستش امیدوارم لذت ببرید :46:

menu---->control panel---->messaging---->email account

دکمه پایین صفحه

more----------->new account
فیلد ها رو به این صورت پر کنید :
Basic
account name : هر اسمی که دوست دارید مثلا اسم خودتون
your name :اسمی که گیرنده در وقت دریافت ایمیل شما اونو می بینه
email address : آدرس ایمیل خودتون به صورت کامل
connection type : Pop3
inbox
incomming: Pop.gmail.com
username : فقط یوزرتون (نیاز نیست ایمیلو کامل بنویسید)
password : رمز ایمیل
outbox
outgoing : Smtp.gmail.com
use smtp : تیک بزنید
useinbox login details: تیک بزنید
user . Pass رو مثل قبل وارد کنید

در منوی پایین صفحه که الان اسم اکانت شما هست more زده و گزینه advance رو انتخاب کنید
فیلد incomming :
Secure connection : Ssl
incomming mail port :995
outgoing
secure : Ssl
port: 465

تیک بزنید:use mime encoding

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تا اینجا مراحل تنظیمات رو گوشی انجام شده حالا با کامپیوتر به اکانت جیمل رفته به بخش تنظیمات برید در بخش forwarding and pop/imapرفته و گزینه enable pop for all mail even mail that's already been downloaded را انتحاب کنید و در پایان save changes

. حالا برید تو گوشی و از چک کردم ایمیلتون در موبایل لذت ببیرید:11:

ممنون از آموزشت ولی توی اکونت جی میل توی هلپ ها که نگاه کنی مقدار های دیگه ای برای پارامتر ها معرفی کرده منم از همونا استفاده میکنم .. اینا واسه شما کار میکنه؟

Re Z a
21-01-2009, 23:38
ممنون از آموزشت ولی توی اکونت جی میل توی هلپ ها که نگاه کنی مقدار های دیگه ای برای پارامتر ها معرفی کرده منم از همونا استفاده میکنم .. اینا واسه شما کار میکنه؟

خواهش می کنم :11:آره دوست عزیزم برای من کار میکنه :46:

راستی دوستان این tinypic مثلی که یه کاریش شده که عکسای که در پست اول آپلود کردم نشون نمیده :41: دوستان هر قسمت مشکل داشتن و نفهمیدن بگن براشون توضیح بدم ولی فکر میکنم واضح باشه

mrblack1367
22-01-2009, 22:10
خدایییش دستت هزار بار درد نکنه خیلی حال کردم !!!!!!!!!!!!!

hamed1297
23-01-2009, 12:05
کاملترین آموزش موجود در این زمینه هست.دست شما درد نکنه.

nakhordemast
23-01-2009, 14:47
خوب اون برنامه از یه پروتکل استفاده میکنه که شما وصل میشید به اون و از اون طریق میتونین ایمیل های یاهو تون چک کنید و برای این کار این برنامه شمارو ربط میده اول به سایت Seven و بعد یاهو به نظر من جیمیل خیلی بهتره از یاهو مخصوصا برای کسایی که با مبایل چک میکنن همین روشی که من گفتم براتون اگه بخواین با استفاده از Server های یاهو این کار برای اکانتتون انجام بدید باید سرویس گلد یاهو خریداری کنید که فکر کنم 23$ باشه .البته این سرورهای ایمیل های کانادا یا سنگاپور که مثلا Name@yahoo.Co هستش مال کاناداش . اما در جریان نیستم به صورت مجانی هست یا نه چون چک نکردم اما حتما امتحان میکنم جوابشو اینجا میزارم البته اگه اکانتش گیرم بیاد :11: من خیلی وقت پیش اکانت یاهو کانادا رو گرفتم .مجانی هم گرفتم فقط باید ثابت کنید که توی کانادا زندگی میکنید و آدرس خونه رو دقیق با زیپ کد بدی اگر آدرس درست باشه اکانت مجانی میده.:31:
myname@yahoo.ca
pop3 هم داره

خواهش می کنم :11:آره دوست عزیزم برای من کار میکنه :46:

راستی دوستان این tinypic مثلی که یه کاریش شده که عکسای که در پست اول آپلود کردم نشون نمیده :41: دوستان هر قسمت مشکل داشتن و نفهمیدن بگن براشون توضیح بدم ولی فکر میکنم واضح باشه
کلا بچه ها با سرور SMTP مشکلی نداره و ایمیل هاشون سند میشه ولی مشکل با pop3 هست که خیلی وقت ها کار نمیکنه منم همین مشکل رو دارم. ( ولی یکی و سال پیش نداشتم)
طبق تنظیمانی که خود گوگل معرفی کرده میشه از IMAP هم استفاده کرد اما در این صورت باید ارتباط tls رو انتخاب کنم ( چون وقتی IMAP و ُُtls رو انتخاب میکنم هیچ اروری نمیده و سعی میکنه کنکت شه ) که باز هم جواب نمیده .حالا من اومدم برای سند از سرور IMAP استفاده میکنم با ارتباط ssl که موقع کانکت شدن یه ارور میده منم میزنم اوکیییی میره پی کارش . ایملهامم میاد تو گوشی... فکر کنم فقط خودم فهمیدم چی نوشتم..:دی

Re Z a
23-01-2009, 15:58
من خیلی وقت پیش اکانت یاهو کانادا رو گرفتم .مجانی هم گرفتم فقط باید ثابت کنید که توی کانادا زندگی میکنید و آدرس خونه رو دقیق با زیپ کد بدی اگر آدرس درست باشه اکانت مجانی میده.:31:
myname@yahoo.ca
pop3 هم داره

کلا بچه ها با سرور SMTP مشکلی نداره و ایمیل هاشون سند میشه ولی مشکل با pop3 هست که خیلی وقت ها کار نمیکنه منم همین مشکل رو دارم. ( ولی یکی و سال پیش نداشتم)
طبق تنظیمانی که خود گوگل معرفی کرده میشه از IMAP هم استفاده کرد اما در این صورت باید ارتباط tls رو انتخاب کنم ( چون وقتی IMAP و ُُtls رو انتخاب میکنم هیچ اروری نمیده و سعی میکنه کنکت شه ) که باز هم جواب نمیده .حالا من اومدم برای سند از سرور IMAP استفاده میکنم با ارتباط ssl که موقع کانکت شدن یه ارور میده منم میزنم اوکیییی میره پی کارش . ایملهامم میاد تو گوشی... فکر کنم فقط خودم فهمیدم چی نوشتم..:دی

نه دوست عزیزم منم فهمیدم منظورتون چیه شما از پروتکل SMTP استفاده میکنین ! ولی من با pop3 همیشه همه ساعت با ایرانسل چک میکنم ایمیل م رو . ببینین من اون آموزش توی پست اول از روی اکانت خودم نوشتم پس قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه :20:

و در مورد اینکه میگید با پرتکل SMTP چک میکنید! هدف ما اینجا GetMail هست یا همون چک کردن و گرفتن و فرستادن ایمیل. قاعدتا اگه شما از این پرتکل استفاده میکنید و جواب میده پس حرفی نیست دیگه و خدارو شکر . اما من پیشنهاد میکنم از pop3 استفاده کنید:11:

Re Z a
23-01-2009, 16:05
من خیلی وقت پیش اکانت یاهو کانادا رو گرفتم .مجانی هم گرفتم فقط باید ثابت کنید که توی کانادا زندگی میکنید و آدرس خونه رو دقیق با زیپ کد بدی اگر آدرس درست باشه اکانت مجانی میده.
myname@yahoo.ca
pop3 هم داره

در این مورد من خودم زیاد و از هر رقم دارم اکانت های مختلف یاهو :31: اما به خدا وقت نمیکنم چک کنم :11: شما چک کردین ببینین بدون آدرس خونه و اینا کار میکنه ؟

nakhordemast
23-01-2009, 19:39
نه دوست عزیزم منم فهمیدم منظورتون چیه شما از پروتکل SMTP استفاده میکنین ! ولی من با pop3 همیشه همه ساعت با ایرانسل چک میکنم ایمیل م رو . ببینین من اون آموزش توی پست اول از روی اکانت خودم نوشتم پس قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه :20:

و در مورد اینکه میگید با پرتکل SMTP چک میکنید! هدف ما اینجا GetMail هست یا همون چک کردن و گرفتن و فرستادن ایمیل. قاعدتا اگه شما از این پرتکل استفاده میکنید و جواب میده پس حرفی نیست دیگه و خدارو شکر . اما من پیشنهاد میکنم از pop3 استفاده کنید:11:

نه ببین داری اشتباه میکنی کلا دوتا سرور هست (که گوگل تازگا کردتش 3تا)smtp فقط برای فرستادن ایمیل از دستگاه به سرور یکی هم pop3 برای دریافت اطلاعات از سرور به دستگاه و اون سومی هم که IMAP اسمشه برای دریافت . انگار نسل پیشرفته pop3 هست . من هیچ وقت باsmtp مشکل نداشتم و همیشه میتونم بفرستم و حتی یاهو های مجانی هم فکر کنم اینو پشتیبانی میکنن مهم اون ارتباط امن pop3 و ssl هست که جواب نمیده. دیگه نمیفهمم چرا اینجوریه و یه روز کار میکنه و یه روز نمیکنه.:41:

Re Z a
23-01-2009, 20:16
نه ببین داری اشتباه میکنی کلا دوتا سرور هست (که گوگل تازگا کردتش 3تا)smtp فقط برای فرستادن ایمیل از دستگاه به سرور یکی هم pop3 برای دریافت اطلاعات از سرور به دستگاه و اون سومی هم که imap اسمشه برای دریافت . انگار نسل پیشرفته pop3 هست . من هیچ وقت باsmtp مشکل نداشتم و همیشه میتونم بفرستم و حتی یاهو های مجانی هم فکر کنم اینو پشتیبانی میکنن مهم اون ارتباط امن pop3 و ssl هست که جواب نمیده. دیگه نمیفهمم چرا اینجوریه و یه روز کار میکنه و یه روز نمیکنه.:41:

منظور منو متوجه نشدید مثلی که درست ! با اینکه من خوب توجیح نکردم ، من کجا اشتباه گفتم :18: امید وارم منظورمو درست متوجه بشین ...