PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحي و چاپ چهار رنگ يعني چي؟

mohammad20005
24-12-2008, 21:39
سلام

من قراره یک صفحه برای چاپ طراحی کنم

طرف گفته چهار رنگ . این کلمه یعنی چه ؟

و کلا این طعریف رنگها چگونه است ؟

یک سوار دیگر dpi برای طراحی کارت ویزیت چنده و از rgb باید استفاده کرد یا نه ؟

منتظرم . یا علی

Libra
24-12-2008, 21:52
ما 3 مدل چاپ داریم از نظر رنگ

تک رنگ

دو رنگ

چهار رنگ

=

تک رنگ ، وقتی هست که شما یک کار طراحی میکنی که فقط یک رنگ در اون استفاده میشه و معمولا هم با ماشین تکرنگ چاپ میشه

دو رنگ هم از دو رنگ تشکیل میشه (( در طراحی منظور )) و میتونه 2 بار با ماشین تک رنگ چاپ بشه ( یعنی یک بار یک رنگ چاپ میشه و بار دیگه رنگ دوم ) یا با ماشین چهاررنگ یا دو رنگ

=

چهاررنگ همین طراحی های معمولی هست دیگه

ما 4 رنگ اصلی داریم که اینا هستن : آبی Ciyan ، قرمز Magenta ، زرد Yellow و مشکی Black که حروف اول اینها میشه CMYK

در خارج از ایران و کشور های پیشرفته اروپا و آمریکا اکثرا از RGB استفاده میکنن چون ماشین های چاپ مدرنی دارن (( Red , Green , Blue )) و حتی رنگ مشکی از ادغام همین ها بدست میاد (( نتیجه = شفافیت و کیفیت برتر ))

در کل چهار رنگ یعنی طراحی که در اون همه این رنگ هایی که گفتم درش باشه ؛ از ترکیب همین زنگ هاست که بقیه رنگ ها در میاد

خب این سوال اولت

سوال دومت

شما همیشه و همیشه برای چاپ ، از DPI 300 استفاده کن و CMYK

اندازه استاندارد کارت ویزیت هم 5 * 9 هست

توضیح : اگر طرف چهار رنگ خواسته ؛ هر رنگی دلت خواست رو انتخاب کن توی طراحی

mohammad20005
24-12-2008, 22:04
از راهنمایی خوبتون واقعا ممنونم .

خیلی خیلی ممنون

graphmax
26-12-2008, 16:08
در خارج از ایران و کشور های پیشرفته اروپا و آمریکا اکثرا از rgb استفاده میکنن چون ماشین های چاپ مدرنی دارن (( red , green , blue )) و حتی رنگ مشکی از ادغام همین ها بدست میاد (( نتیجه = شفافیت و کیفیت برتر ))

ضمن تشکر از دوستی که پاسخ به این نوشته دادند باید عرض کنم:

در ایران هم دستگاه چاپ rgb وجود داره.
همون پرینترهای رنگی کوچیک هم که می بینید به نوعی دستگاه چاپ rgb هستند.
در واقع به این نوع چاپ سه رنگ, چاپ دیجیتال هم گفته میشه که به دلیل داشتن قیمت بیشتر در بیشتر مواقع کیفیت کمتری نسبت به چاپ افست دارند.
در ضمن در پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم برای چاپ با کیفیت تر و به صرفه تر از دستگاههای چاپ "چهار رنگ یا همون cmyk " استفاده میشه و کیفیت اون بسته به نوع دستگاه چاپ و حرفه ای بودن چاپچی متفاوته.

omid_3dsmax9
27-12-2008, 23:19
آیا من اشتباه می کنم یا شما؟!
در مدل rgb از ترکیب سه رنگ، رنگ سفید و در مدل cmyk از ترکیب 4 رنگ، رنگ مشکی بدست میاد.

Libra
28-12-2008, 00:17
آیا من اشتباه می کنم یا شما؟!
در مدل rgb از ترکیب سه رنگ، رنگ سفید و در مدل cmyk از ترکیب 4 رنگ، رنگ مشکی بدست میاد.

فکر میکنم شما اشتباه کردی دوست عزیز

رنگی به نام رنگ سفید نداریم ، سفید معمولا رنگ کاغذ هست توی افست

شما چطوری میخوای از ترکیب رنگ های ( قرمز ، سبز و آبی ) سفید بدست بیاری ؟ نمیشه دیگه ...

در cmyk هم که خود مشکی حضور داره ، نیازی نیست که از ترکیب بقیه رنگ ها بدست بیاد ، اما بازم اگه مقادیر باقی رنگ ها مناسب باشه ؛ مشکی میتونه در بیاد ازشون