PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت تصویر lcd لپتاپ پایینه ...

hami soft
24-12-2008, 02:39
باسلام ... فکر کنم جناب رجیسترد یوزر فقط میتونه منو راهنمایی کنه .. از ایشون کمال تشکر رو دارم ...
من لپ تاپ توشیبا satellite l300 دارم ... با استفاده از اموزش های خوب اینجا تونستم بعد از 3 هفته فی خالدون پارتیشن بندی و نصب xp کنار ویستا و بک آپ ویندوز رو تو لپ تاپم در بیارم ... کار سختی بود اما شد ...
با اینکه تو اینترنت درایور های xp برای این مدل لپ تاپ به راحتی گیر نمیومد .. با بدبختی درایور هاشو با هزار ترفند دانلود کردم ...
اما 1 مشکل ...
تو ویندوز xp ، تصویر به شفافیت ویندوز ویستا نیست ... من درایور کارت گرافیک رو کامل نصب کردم و کاملاً شناسایی شد ...
اما تو Device Manager تو ویندوز xp مانیتور رو defulte monitor میشناسه اما تو ویستا مانیتور رو شناسایی میکنه ...
با جستجو تو نت نتونستم درایوری برای این قضیه پیدا کنم ... مشکل اینجاست که هرتز lcd پایینه و چشم رو کمی اذیت میکنه ...
راه حل چیه؟
با تشکر

REGISTERED USER
25-12-2008, 01:00
چیپست کارت گرافیک شما Intel(R) GM965 Express Chipset هست

اون مشکل فکر نکنم مربوط به Refresh rate باشه ... مشکل از Brightness هست و باید شفافیت افزایش پیدا کنه چون همه LCD های نوت بوک ها 60 هرتز اسکن می کنند

به نظرم باید دنبال system tools ها و درایور کلید های فانکشن باشید تا بتونید با استفاده از این دکمه ها شفافیت رو افزایش بدید

hami soft
25-12-2008, 01:20
ممنون ... کارت گرافیک من Intel GMA X4500M هستش ... اگه میشه در مورد درایور های کلید های فانکشن بیشتر توضیح میدید ؟؟
یک سری درایور و برنامه هم دانلود کردم که دقیقاً نمیدونم چی هستش ... مثل :
TOSHIBA-Assist-3.00.06
TOSHIBA-Face-Recognition-2.0.17.64
TOSHIBA-Extended-Tiles-for-Windows-Mobility-Center-V1.01
TOSHIBA-ConfigFree-7.2.21
TOSHIBA-Hardware-setup-utility-2.00.08
TOSHIBA-Speech-System-1.00.2516
TOSHIBA-Supervisor-Password-2.00.04
TOSHIBA-WPS-Library
TOSHIBA-Value-Added-Package-1.1.24_64
که اصلاً نمیدونم به چه دردی میخورن ... نتونستم فایل help هم در موردشون پیدا کنم ..
آیا این برنامه ها همون فانکشن های مورد نظر هستش؟؟
فکر کنم این قضیه رو سرعت عملکرد ویندوز هم تاثیر گذاشته ... موقع باز کردن پوشه ها سیستم لک ( اصطلاحی که تو هنگام اجرای بازی هست ) میزنه و کند عمل میکنه ...

REGISTERED USER
27-12-2008, 00:57
من زیاد با برند توشیبا سروکار نداشتم ... واقعا تکنولوژی و کارهایی که داره مختص خودش هست

اما باید یک چیزی شبیه به sony shared library و sony system utility داشته باشه که با نصب اون کلید های فانکشن در ویندوز های دانگرید شده راه اندازی میشه

You need to install the Common Module from the Toshiba European page and the FN buttons will work!

After WXP installation continue with
Chipset driver
Display driver
Sound driver
Modem driver
Common modules
LAN driver
WLAN driver
And so on with drivers

Continue with tools
Controls
Utilities
Hotkey Utilities for Display Devices
Touch Pad On/Off Utility
Power Saver

فروم های Toshiba tech یکی از بهترین ساپورت های توشیبا هستند ... به نظرم با عضویت و سرچ توی این تاپیک ها یا مطرح کردن مشکلاتتون متخصصان توشیبا بهترین راهنمایی را می کنند :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مثال » مشکل شما که زیاد هم مطرح شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون کلیدهای فانکشن هیچ ربطی به لک زدن سیستم نداره و ممکنه از زیاد بدون نرم افزارهای نصب شده و سنگینی سیستم یا سرعت پایین هارد باشه