PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسكن تكه تكه نقشه!!!

S0R3N4
23-12-2008, 23:41
سلام دوستان
راستش من نقشه ی شهرمون که خیلی بزرگه رو میخوام اسکن کنم و بریزم تو کامپیوتر!

ولی نمیدونم چه جوری!میشه راهنماییم کنید؟

Benygh
23-12-2008, 23:52
فکر کنم باید با یک فرمت خاص که دقیقا برای همین طور کارهاست انجام بدید ! برای این کار باید نقشه تون رو به طوری تقسیم کنید و اون رو با dpi بالا اسکن کنید ! البته قسمت قسمت ...
بعد با اون فرمتی که اسمش یادم نیست باید بذارید کنار هم ! البته تا جایی که در نرم افزار ها دیدم "برای مثال همین نرم افزار نقشه تهران روی موبایل ها" طبق حروفی چیده میشند این قسمت ها و بعد باید کنار هم بذارید !
در همین حد اطلاعات دارم و نمیدونم چطور باید بذارید کنار هم !

S0R3N4
24-12-2008, 14:04
ممنونم دوست عزیز
کسی دیگه نیست؟

mndst
24-12-2008, 14:16
فکر کنم باید با یک فرمت خاص که دقیقا برای همین طور کارهاست انجام بدید ! برای این کار باید نقشه تون رو به طوری تقسیم کنید و اون رو با dpi بالا اسکن کنید ! البته قسمت قسمت ...
بعد با اون فرمتی که اسمش یادم نیست باید بذارید کنار هم ! البته تا جایی که در نرم افزار ها دیدم "برای مثال همین نرم افزار نقشه تهران روی موبایل ها" طبق حروفی چیده میشند این قسمت ها و بعد باید کنار هم بذارید !
در همین حد اطلاعات دارم و نمیدونم چطور باید بذارید کنار هم !

با فتوشاپ

منم میخوام همین کارو بکنم، یکم که بهش فکر کردم به نظرم رسید که باید تیکه تیکه اسکن کنم بعد
یه عکس جدید با سایز کل بسازم، بعد همه رو توی اون عکس پیست کنم و جابجا کنم تا با هم ست بشن.

البته هنوز وقت نکردم این کارو بکنم...

Saeed kmss-D
24-12-2008, 16:55
سلام...

غير از اين حالت دستي كه گفته شد!

يه روش ديگه هم هست كه بيشتر براي عكس هاي پانوراما كاربرد داره، ولي تو اين موارد هم جواب ميده.
عكس هاي اسكن شده رو دقيقا تكه تكه، تو يه فولدري سيو كن.
از منوي File زير منوي Automate گزينه Photomerge رو انتخاب كن.
عكس هاي مورد نظر رو كه قبلا سيو كردي توسط گزينه Browse وارد كن و حالت رو در سمت چپ روي آخري، يني Interactive Layout رو انتخاب كن.
طي چند عمليات يه پنجره اي باز ميشه كه از شما ميخواد تصاوير رو ( اگر خودش نتونست منطبق كنه ) كنار هم بچيني، بعد از اينكه اين كارو كردي فتوشاپ اتوماتيك اونا رو با هم تركيب ميكنه و عكس نهايي رو تحويل ميده.

موفق باشي♥♥♥

S0R3N4
24-12-2008, 21:56
اما مرحله ی اسکنش سخته!
چه جوری تیکه تیکه کنم که اندازه ی درست و حسابی در بیاد؟؟!!؟!!؟!؟!
ممنون از دوستان پاسخگو

Saeed kmss-D
25-12-2008, 10:58
سلام...

خب با توجه به سايز نقشه و سايزي كه شما ميتوني اسكن كني، بايد نقشه رو به علامتگذاري تقسيم كني!
خب علامتگذاري كمي سخته، ولي شما اول اندازه هر تكه رو محساه كن، بعد با يه مداد يا خودكار، در راس هر تكه ( چهار گوشه هر قسمت ) يه علامت كوچيك بزار كه وقتي در فتوشاپ اسكن كردي بدوني از كجا بايد Crop كني.

موفق باشي♥♥♥

mndst
28-12-2008, 15:30
من میگم تیکش نکن

هر بار از اطراف یکم بیشتر اسکن کن بعد دستی سر هم سوار کن.. سخته ولی تمیز تر در میاد و معلوم نیسا که برش خورده...

S0R3N4
28-12-2008, 15:53
یه ذره سوار کردنش سخت نمیشه؟