PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **سایلنت کردن یک مخاطب**

mahdi_ctr
23-12-2008, 21:47
به نام دوست
سلام
دیدم این ترفد میتونه برای خیلیها قابل استفاده باشه چون خیلی به درد بخور هست.
حتما شما هم چند مخاطب توی لیستتون هست که بهتون چپ و راست Missed call میزنن و شما برای اینکه صدای گوشیتون در نیاد مجبور هستید تا گوشی رو روی حالت Silent قرار بدید و وقتی یکی دیگه از مخاطب هاتون هم به شما زنگ میزنه صدای گوشی در نمیاد و شاید متوجه تماس اون نمیشید و نمیتونید به تماس اون جواب بدید.
همونجوری که توی سرفصل تاپیک معلوم هست این ترفند برای Silent (بی صدا) کردن یک یه چندتا از مخاطب هاتون هست.
کار خیلی راحت هست.
باید اول با کامپیوتر و بعد با گوشی این کار رو انجام بدید.
1:کامپیوتر
از منوی Start به All programs رفته و از اونجا به Accessories میرید و بعد Entertainment و بعد هم برنامه Sound Recorder رو باز میکنید.خوب شما اینجا باید یک زنگخور بدون صدا درست کنید!
برای این کار روی دکمه قرمز کلیک کنید تا برنامه شروع به ضبط کردن بکنه.
اگه هدست به سیستم وصل هست فیش مربوط به میکروفون رو بکشید تا صدایی ضبط نشه.
بستگی به خودتون داره که چقدر بخواید زمان این زنگ خور رو انتخاب کنید ولی من زمان 25 تا 30 ثانیه رو پیشنهاد میکنم.بیشتر از این مقدار رو بهتون پیشنهاد نمیکنم چون بعد از ذخیره با فرمت wav ذخیره میشه و حجمش بالا میره!اگه 30 ثانیه ضبط کنید حجمش تغریبا میشه 5 مگ!
این حجم زیاد هست و میتونید با برنامه هایی مثل JetAudio فرمتش رو عوض کنید و حجمش هم خیلی کمتر میشه.
خوب بعد از ضبط کردن اونو Save کنید.با هر اسمی که دوست دارید ولی من بهتون Silent رو پیشنهاد میکنم.
2:گوشی
خوب شما باید بعد از ساختن اون زنگ خور بیصدا اونو به گوشی انتقال بدید که از چند را میشه که دیگه همه واردن.
پیشنهاد میکنم که این زنگ خور رو به Phone Memory انتقال بدید چون وقتی که Ram رو در بیارید این زنگ خور عمل کنه.
خوب الان شما زنگ خور بدون صدا رو دارید و باید اونو به عنوان زنگ مخصوص یک یا چند مخاطب استفاده کنید.
برای این کار هم باید به Contacts (لیست مخاطبها) برید و مخاطب مورد نظر رو Open کنید و بعد با زدن Options به روی گزینه Ringing tone رفته و Open کنید.بعد از باز کردن Ringing tone لیست آهنگهای شما براتون میاد و شما باید دنبال اون آهنگی که ساختید(با نام Silent)بگردید و اونو به عنوان آهنگ مخاطب استفاده کنید.
خوب دیگه کار تموم میشه و شما تونستید بدون Silentکردن کل گوشی یک مخاطب رو Silentکنید.
این کار رو میشه برای مخاطب های دیگه هم انجام داد.
امیدوارم که به دردتون بخوره.
با تشکر Mahdi_ctr :11:

amin-se
03-01-2009, 00:21
یه کار دیگه هم میشه کرد ولی برای همه ی گوشیها نمیشه این کار رو انجام داد
برین توی Contacts و یه گروه به یه اسم دلخواه درست کنید مثلا BL
حالا تمام شماره های Contacts رو Mark کنین و توی گروه BL کپی کنین بعد شماره هایی رو که میخواین وقتی باهاتون تماس میگیرن گوشی زنگ نخوره رو از لیست شماره های این گروه پاک کنید
حالا برین به قسمت Profiles و پروفایل فعالتون رو Personalise کنید
در قسمت Alert For، فقط گزینه ی BL رو انتخاب کنین. تمام. حالا امتحان کنین ببینین جواب میده یا نه ؟!

shahshahani
04-01-2009, 11:41
سلام
در ادامه فرمایشات اساتید باید بگم که:
با برنامه adobe audiotion میشه واقعا یه سیگنال خالی ایجاد کرد.
و حجمش هم نهایتا به 100 کیلو بایت هم نمیرسه حتی اگه 30 ثانیه طول بکشه.
با اون برنامه sound recorder ممکنه واقعا خالی خالی نباشه.برای همین هم حجمش میره بالا.
موفق باشید.

mahsai
04-01-2009, 11:53
سلام
در ادامه فرمایشات اساتید باید بگم که:
با برنامه adobe audiotion میشه واقعا یه سیگنال خالی ایجاد کرد.
و حجمش هم نهایتا به 100 کیلو بایت هم نمیرسه حتی اگه 30 ثانیه طول بکشه.
با اون برنامه sound recorder ممکنه واقعا خالی خالی نباشه.برای همین هم حجمش میره بالا.
موفق باشید.

دوست عزیز اگه بشه یدونه رو همینجا اپلود کنید خیلی ممنون میشم.

golmohammadi
05-01-2009, 01:40
بستگی به خودتون داره که چقدر بخواید زمان این زنگ خور رو انتخاب کنید ولی من زمان 25 تا 30 ثانیه رو پیشنهاد میکنم.بیشتر از این مقدار رو بهتون پیشنهاد نمیکنم چون بعد از ذخیره با فرمت wav ذخیره میشه و حجمش بالا میره!اگه 30 ثانیه ضبط کنید حجمش تغریبا میشه 5 مگ!

دوست عزيز فرقي نميكنه كه 30 ثانيه باشه يا 10 ثانيه
چون بعد از اتمامش دوباره از اول خوانده ميشه
بعدشم هر فرمتي كه باشه به راحتي ميشه به amr تبديلش كرد كه خيلي كم حجمه
و يا بقيه فرمتهاي رايج از جمله midi
در ضمن اشاره كنم كه در صورت داشتن ليست سياه در گوشي نيازي به اينكارها نيست