PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت دي وي دي تصويري با بيش از 300 دقيقه فيلم

fuxco
23-12-2008, 11:18
سلام
چندي بيش يك دي وي دي سخنراني تصويري از بازار تهيه كردم كه در آن بيش از 6 ساعت يا به عبارتي 400 دقيقه سخنراني تصويري بود . جالب اينكه كيفيت محتويات آن مناسب بود و حتي در تلويزيون بالاي 42 اينچ هم با كيفيت خوب پخش مي شد و به احتمال قوي دايويكس هم نبود .
سوالي كه براي من ژيش اومده اينه كه چه طوري ميشه چنين كاري رو انجام داد ؟ مگر دي وي دي بيش از 120 دقيقه فيلم توس جا ميگيره ؟
البته من با اكثر برنامه هايي كه به نام Mpeg 2 DVD در اينترنت هستند هم تست كردم اما همشون همون 120 دقيقه رو تبديل مي كنند و در يك دي وي دي جا مي دن .
من يكسري فيلم شخصي كپچر شده دارم كه مي خوام اونها رو تو يه دي وي دي جا بدم و مي خوام طوري باشه كه حدود حداقل 300 الي 400 دقيقه فيلم تو هر كدوم از دي وي دي ها (4گيگ) جا بشه (دقيقا عين بحث اولي كه مطرح كردم ) اگه منو هم داشته باشه بد نيست .
حالا سوالي كه از دوستان دارم اينه كه چه طور و با چه برنامه اي ميشه اين كار رو انجام داد . ممنون مي شم دوستان دقيقا اسم و طرز كار برنامه اي رو كه تست كردن و جواب گرفتن رو معرفي كنن .
با تشكر منتظر ژاسخ شما هستم ...
يا علي

Javad_Ed
23-12-2008, 19:40
سلام
چندي بيش يك دي وي دي سخنراني تصويري از بازار تهيه كردم كه در آن بيش از 6 ساعت يا به عبارتي 400 دقيقه سخنراني تصويري بود . جالب اينكه كيفيت محتويات آن مناسب بود و حتي در تلويزيون بالاي 42 اينچ هم با كيفيت خوب پخش مي شد و به احتمال قوي دايويكس هم نبود .
سوالي كه براي من ژيش اومده اينه كه چه طوري ميشه چنين كاري رو انجام داد ؟ مگر دي وي دي بيش از 120 دقيقه فيلم توس جا ميگيره ؟
البته من با اكثر برنامه هايي كه به نام Mpeg 2 DVD در اينترنت هستند هم تست كردم اما همشون همون 120 دقيقه رو تبديل مي كنند و در يك دي وي دي جا مي دن .
من يكسري فيلم شخصي كپچر شده دارم كه مي خوام اونها رو تو يه دي وي دي جا بدم و مي خوام طوري باشه كه حدود حداقل 300 الي 400 دقيقه فيلم تو هر كدوم از دي وي دي ها (4گيگ) جا بشه (دقيقا عين بحث اولي كه مطرح كردم ) اگه منو هم داشته باشه بد نيست .
حالا سوالي كه از دوستان دارم اينه كه چه طور و با چه برنامه اي ميشه اين كار رو انجام داد . ممنون مي شم دوستان دقيقا اسم و طرز كار برنامه اي رو كه تست كردن و جواب گرفتن رو معرفي كنن .
با تشكر منتظر ژاسخ شما هستم ...
يا علي
سلام
معمولا همه کیفیت رو ترجیح میدن تا حجم
برای اینکه بعد از فشرده سازی کیفیت فیلمتون قابل قبول باشه ...باید کیفیت فیلم اولیه خیلی خوب باشه ...
میتونید با نرم افزار canopus procoder این کار رو بکنید ....
در تنظیمات خروجی میتونید حجم رو هم تعیین کنید ....
موفق باشید

kourosh_sos
23-12-2008, 20:27
دوست عزیز بهترین برنامه در این زمینه که واقعا کیفیت رو ذره ای کم نمیکنه Ashampoo Movie Shrink & Burn هستش

fuxco
23-12-2008, 21:25
فقط ژس از انجام كار با اين برنامه ها دي وي دي نهايي تو دي وي دي پلير هم ژخش مي شه ديگه ؟ منظورم اينه كه هم تو كامژيوتر پخش مي شه هم تو دي وي دي پلير ديگه درسته ‌؟

arash_irani
24-12-2008, 03:47
سلام دوست من
ميتونيد فرمت فيلمهايي كه رو اون دي وي دي بود رو عنوان كنيد ؟
من فكر ميكنم DivX شدن چون خيلي از دي وي دي پلير ها ميتونند اين نوع فرمت و يا حتي Xvid رو پخش كنند حتي با امكان قرار دادن زير نويس من دي وي دي دارم كه حدود 9 ساعت فيلم با كيفيت توش هستش
ممنون و موفق باشيد
يا حق

fuxco
24-12-2008, 07:15
دوست عزيز ژسوند فايلهايي كه تو دي وي دي است مثل بقيه دي وي دي ها VOB مي باشد همانطور كه گفتم نه دايوسكس است نه ايكسويد .
لطفا بفرماييد اين دو برنامه اي كه بالا معرفي شده يعني canopus procoder و Ashampoo Movie Shrink & Burn قطعا مي تونه بيش از 300 دقيقه بر روي يك دي وي دي قابل اجرا در دي وي دي پلير بريزه يا نه ؟

kourosh_sos
24-12-2008, 11:24
دوست عزیز این برنامه قطعا میتونه اینکارو براتون به بهترین شکل و با سرعت بالا انجام بده

fuxco
25-12-2008, 21:00
فقط يه مشكل اين برنامه آشامپو مدت بسيار زيادي طول ميده تا اين كار رو بكنه برنامه سريعتري نيست ؟
اون يكي برنامه هم لينكي براي دانلودش پيدا نمي شه
مي شه دوستان لطف كنند برنامه ديگر يا لينك همهون برنامه رو ارسال كنن؟‌

mshiraz.2009
25-12-2008, 21:03
من با arash_irani موافقم. به احتمال زیاد DivX بوده.

kourosh_sos
27-12-2008, 22:35
فقط يه مشكل اين برنامه آشامپو مدت بسيار زيادي طول ميده تا اين كار رو بكنه برنامه سريعتري نيست ؟
اون يكي برنامه هم لينكي براي دانلودش پيدا نمي شه
مي شه دوستان لطف كنند برنامه ديگر يا لينك همهون برنامه رو ارسال كنن؟‌

دوست عزیز 300 دقیقه فیلمه ها شوخی نیست سریع ترین کانورتور هم کم میاره ولی ضرر نمیکنی این برنامه به DivX هم تبدیل میکنه ولی چیزی که اینجا مهمه خروجی تصویر هست که با این برنامه کیفیت تصویرتون ذره ای تغییر نمیکنه

fuxco
28-12-2008, 10:49
جالبه اين آشامپو يه مشكل ديگه هم داره اينه كه فايلهاي VOB‌را به صورت انفرادي منتشر مي كنه (يعني فايلهاي BIN رو براش نمي سازه ) در نتيجه مثلا با نرو نمي شه رايتش كرد و فقط با خود آشامپو مي شه
ولي مشكل اينه كه بعد از 7 سايت طولي كه براي رايت بله فقط رايت اون ديويدي داد يك اروره نا مشخص داد و در نهايت دي وي دي رايت نشد .
حالا چي كار كنم ؟
آيا برنامه اي ميشناسيد كه بشه با اون فايلهاي VOB‌را بدون داشتن فايلهاي تكميليشون مثل BIN و info‌ رايت كرد ؟‌

kourosh_sos
29-12-2008, 16:07
دوست عزیز چرا شما اول نمیایی یه فایل کوچکترو با این برنامه تبدیل و در نتیجه رایت کنی که چمو خم برنامه دستت بیاد چرا من با این برنامه مشکل ندارم

usf
24-02-2009, 12:27
سلام دوست من
ميتونيد فرمت فيلمهايي كه رو اون دي وي دي بود رو عنوان كنيد ؟
من فكر ميكنم DivX شدن چون خيلي از دي وي دي پلير ها ميتونند اين نوع فرمت و يا حتي Xvid رو پخش كنند حتي با امكان قرار دادن زير نويس من دي وي دي دارم كه حدود 9 ساعت فيلم با كيفيت توش هستش
ممنون و موفق باشيد
يا حق

با سلام و تشکر
آقا همین که گفتی یعنی یک dvd با 9 ساعت فیلم. می خوام بدونم فیلما با چه فرمتی هستن؟
آیا میشه تو یه dvd چند تا فیلم که با فرمت avi یا wma و تو هارد کامپیوتر هستن را رایت کرد طوری که dvd playerها بتونن بخونن؟؟
دوستی گفت که به فرمت dvd rip(divx تبدیل کن و یه جوری تو dvd جاشون کن!! آیا این روش خوبیه؟

Javad_Ed
24-02-2009, 17:12
با سلام و تشکر
آقا همین که گفتی یعنی یک dvd با 9 ساعت فیلم. می خوام بدونم فیلما با چه فرمتی هستن؟
آیا میشه تو یه dvd چند تا فیلم که با فرمت avi یا wma و تو هارد کامپیوتر هستن را رایت کرد طوری که dvd playerها بتونن بخونن؟؟
دوستی گفت که به فرمت dvd rip(divx تبدیل کن و یه جوری تو dvd جاشون کن!! آیا این روش خوبیه؟
 وقتی میخواید توی dvdplayer بخونن ...باید mpeg2 باشه ....
حالا چه اصراری هست ...که بکوبیم سر کیفیت .....حجم رو کم کنیم
دنیا داره بسوی blu-ray میره ...فیم هایی با جم 25 تا 50 گیگ (یک فیلم :31:)
بعد شما میخواید 500 تا فیلم رو بچپونید توی 4 گیگ !!!!
چرا!؟
از کیفیت لذت ببرید :20:

kourosh_sos
24-02-2009, 23:13
چرا!؟

دوست عزيز حالا تا بياد blu-ray تو کشور ما جا بيفته يه عمر طول ميکشه در ضمن کسي که مياد اينکارو انجام ميده بسته به نيازش ميخواد اينکارو کنه مثلا من خودم سريال مردهزار چهره رو از نت دانلود کرده بودم و ميخواستم تمام 13 قسمت در يک DVD حالا تک لايه يا دو لايه داشته باشم که هم قابل پخش با pc و هم dvdplayer باشه که با همين برنامه ها به divx تبديل کردم و به همراه يک منو خيلي قشنگ dvd رو درست کردم که هم کيفيت خوبي داره

masoudtr
25-02-2009, 14:35
شما اگر تو نستی 300 دقیقه را با فرمت dvd وارد کنی که کیفیتش هم بالا باشه باید جایزه نوبل را در زمینه کامپیوتر بگیری
دو حالت داره یا کیفیت اون فیلم فقط از نظر شما بالا بوده یا دایویکس بوده
اگه نمیخواین تو dvdplayer ببینین من بهتون فرمت mkv را پیشنهاد میکنم با حجمی معادل نصف داویکس و با کیفیت برابر
جدیدا هم که دارن dvdplayer هایی میسازن که mkv را هم پشتیبانی میکنه
شاید تا اخر سال بعد ایران هم بیاد و بشه استفاده کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kourosh_sos
25-02-2009, 17:43
دوست عزيز من در پست بالا حرفي از دقيقه آوردم گفتم که براي بعضي مواقع بنا به نياز آدم مياد همچين کاري رو ميکنه در ضمن با عقيده شما موافقم فرمت mkv از نظر حجم و کيفيت قابل تحسين هستش و فقط تنها عيبي داره که توسط dvdplayer پشتيباني نميشه به هر حال شما آقا جواد استاد بنده هستين اون نظري هم که دادم بنا به يکي دوتا تجربه اي که در اين زمينه داشتم گفتم
موفق باشيد .

masoudtr
25-02-2009, 18:32
دوست عزيز من در پست بالا حرفي از دقيقه آوردم گفتم که براي بعضي مواقع بنا به نياز آدم مياد همچين کاري رو ميکنه در ضمن با عقيده شما موافقم فرمت mkv از نظر حجم و کيفيت قابل تحسين هستش و فقط تنها عيبي داره که توسط dvdplayer پشتيباني نميشه به هر حال شما آقا جواد استاد بنده هستين اون نظري هم که دادم بنا به يکي دوتا تجربه اي که در اين زمينه داشتم گفتم
موفق باشيد .
دوست من قصد توهین و این چیزا را نداشتم من پستم را در جواب

دوست عزيز ژسوند فايلهايي كه تو دي وي دي است مثل بقيه دي وي دي ها vob مي باشد همانطور كه گفتم نه دايوسكس است نه ايكسويد .
گفتم
شاید بهتر بود نقل قول میگرفتم :10:

Javad_Ed
25-02-2009, 21:39
الان
من دقیقا نمیفهمم مشکل چیه ؟
اگه میخواید n تا فیلم یا x دقیقه فیلم رو بریزید توی یه dvd مشکلی نیست ....
ولی کیفیت لاجرم پائین میاد ....
به هر فرمتی که دوست دارید و فکر میکنید بهتره تبدیل کنید
بعد با یه نرم افزار برای ساخت dvd که راحت ترینش از نظرمن ulead dvd movie factory هست ....براش منو بسازید و تبدیل به dvd کنید
ولی فرمتش به mpeg 2 اینکود میشه ...بعد dvd ساخته میشه در هر صورت ....

mh2002ir
26-02-2009, 16:09
سلام دوستان عزیز
اینکه 300 دقیقه یا شاید هم بیشتر فیلمی رو در یک دی وی دی رایت کرد ... خوب ! کاری است که در حال حاضر هم انجام می شود
در مورد کیفیت هم باید عرض کنم که قدر مسلم پائین می اید
در مورد مناسب بودنش هم باید عرض کنم قدر مسلم برای خیلی مواقع مناسب است از جمله زمانی که میخواهید بر روی یک سمینار و ... که کلام و شخص گوینده برایتان مهم است و میخواهید این برنامه رو استخراج کنید ( خبرنگاران ، مفسران و ... ) و راحت یک دی وی دی درون دستگاه قرار می دهید و 4 ساعت همایش رو با جلو و عقب بردن فیلم استخراج می کنید ....
یا فرض میخواهید صدای بچه تان را بندازید ! و کل تام و جری !! و اسکوبی دو !! و .... رو درون یک دی وی دی رایت می کنید و تا 4 ساعت این بچه شیطون رو سر جایش مینشونید و .....
دوستان ! دقت کنید !! 300 دقیقه فیلم روی یک دی وی دی ! تنها برای داشتن منبعی از یک مجموعه ( فیلم و همایش و ..... ) بر روی یک دی وی دی است و اصلا در این حالت به کیفیت و .... فکر نمی شود ... و نباید هم بشود ...

usf
27-02-2009, 11:41
چرا!؟
با تشکر از شما
ببین عزیز دل برادر!! فرض کن من به یک منبع غنی از فیلم های هالیوودی 700 مگی دست پیدا کرده ام. دیگه اگه خودمو بکشم و هر فیلمو تو dvd نه گیگی هم رایت کنم کیفیت این فیلما بالاتر از این که هست نمی ره.
بعدش من که نمی خوام تو خونه یه انبار dvd داشته باشم! بنابراین گفتم بهتره این فیلما رو تبدیل به فرمتی کنم که هم dvd player بخونه و هم تو هر dvd حداقل 5-6 تا جا بگیره تا حجم کار کم بشه. تازه رایتر بیچاره هم چند برابر کمتر بهش فشار بیاد. آیا این کار منطقی هست یا نه؟؟
حالا اگه این فرمت mpeg2 رو به صورت data رایت کنم dvd player می تونه بخونه یا نه؟

Javad_Ed
27-02-2009, 13:16
با تشکر از شما
ببین عزیز دل برادر!! فرض کن من به یک منبع غنی از فیلم های هالیوودی 700 مگی دست پیدا کرده ام. دیگه اگه خودمو بکشم و هر فیلمو تو dvd نه گیگی هم رایت کنم کیفیت این فیلما بالاتر از این که هست نمی ره.
بعدش من که نمی خوام تو خونه یه انبار dvd داشته باشم! بنابراین گفتم بهتره این فیلما رو تبدیل به فرمتی کنم که هم dvd player بخونه و هم تو هر dvd حداقل 5-6 تا جا بگیره تا حجم کار کم بشه. تازه رایتر بیچاره هم چند برابر کمتر بهش فشار بیاد. آیا این کار منطقی هست یا نه؟؟
حالا اگه این فرمت mpeg2 رو به صورت data رایت کنم dvd player می تونه بخونه یا نه؟
 دوست عزیز
شما یسری فیلم dvdrip دارید با فرمتAvi ...حالا divx یا xvid...
خب طبیعی هست که باید بزنید روی یه dvd هر 6 پارت رو ....
اگه divx باشه ....
و dvdplayer تون divx رو ساپورت کنه....بصورت data رایت کنید ....
اجرا میشه ...
اگر divx ساپرت نیست دسگاهتون ...باید mpeg2 کنید ...و بعد با یه نرم افزار مثله ulead dvd movie factory اونو به dvd تبدیل کنید و براش منو بسازید
موفق باشید