PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه استفاده از خمیر سیلیکون

samaneh_h
22-12-2008, 16:07
سلام دوستان عزیز میشه منو در زمینه نحوه استفاده از خمیر سیلیکون (بین cpu و سینک فن) راهنمایی کنید:20:

shahramcat
22-12-2008, 16:16
سلام دوستان عزیز میشه منو در زمینه نحوه استفاده از خمیر سیلیکون (بین cpu و سینک فن) راهنمایی کنید:20:

کار خاصی نباید انجام بدی .....

پی سی رو خاموش کن تا cpu خنک بشه / فن رو همراه با هتسینک از روی cpu بردار .. خمیر سیلیکون که داری بزن روی cpu به مقدار لازم / زیاد نزنی ! به اندازه 4 یا 5 نقطه ... فن رو بزار سرجاش !!!!!

انواع سیلیکون هم داریم که خواستی بهت میگم ..

toorajjj
07-02-2009, 15:28
lمن زیاد زدم یعنی کاملا روش رو یا خمیر پوشاندم چه مشکلی پیش میاید؟

chogha
18-02-2009, 00:53
وقتی هیتسینک رو روی سی پی یو قرار میدی خمیر رو تخت میکنه و اگه زیادد بزنی ممکنه از کنارهای سی پی یو بریزه روی سوکت

milky way
21-02-2009, 01:27
این فایل PDF رو ببین راهنمای Thermaltake هست خیلی سادست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

khofashshab
17-03-2009, 20:15

عزیزم شما باید امپورهای داخل بازار است که می توانی با آنها روی cpu را خمیر سیلیکون بزنی مقدارش هم اندازه است:27:

shazdeh23
28-03-2009, 01:01
سلام
پس این CPU های AMD که به HeatSink چسبیده چطور؟
آخه CPU های AMD وقتی 1 مدت کار میکنند نمیدونم کارخونه چه چیزی به این هیت سینک میزنه که باعث میشه وقتی CPU داغ شد کاملا به هیت سینک بچسبه؛ که کندنش خیلی مشکل میشه.
من شنیدم اینا رو باید با نخ دندان بکنی تا آسیبی به CPU نرسه.
نظر شما چیه؟

milky way
28-03-2009, 04:03
سلام
پس این cpu های amd که به heatsink چسبیده چطور؟
آخه cpu های amd وقتی 1 مدت کار میکنند نمیدونم کارخونه چه چیزی به این هیت سینک میزنه که باعث میشه وقتی cpu داغ شد کاملا به هیت سینک بچسبه؛ که کندنش خیلی مشکل میشه.
من شنیدم اینا رو باید با نخ دندان بکنی تا آسیبی به cpu نرسه.
نظر شما چیه؟
هااااا چی میگه!! نخ دندون هیتسینک بکنی هااا!

Mezzo
28-03-2009, 18:13
...کندنش خیلی مشکل میشه.
من شنیدم اینا رو باید با نخ دندان بکنی تا آسیبی به cpu نرسه...

نه آقا يكم بپيچونيش جدا ميشه فقط نبايد يهو بكشي بالا! حالا چرا نخ دندون؟!

avecina.ir
28-03-2009, 20:11
من شنیدم اینا رو باید با نخ دندان بکنی تا آسیبی به cpu نرسه.
نظر شما چیه؟
مظر اینجانب بر اینست که مسواک و خمیر دندون کارش بهتره دی:
اصلن کشیدن نمیخواد وقتی خمیر سیلیکن خاصیتشه از دست داده باشه راحتتر از زمانیکه سالمه میشه جداش کرد و خودش جدا میشه.کی تا حالا توووی دنیا از نخ و این چیزا استفاده کرده که شما نفر دوم باشی؟؟:18:

kasit1
05-12-2009, 01:22
سلام
خمیرسیلیکون به چه درد میخوره؟

M Like Mother
26-12-2009, 18:48
سلام . یک سوال

آیا بار اول که cpu و مادر برد آکبند میخریم نیاز به خمیر سیلیکون داره یا در حالت آکبند این خمیر روش هست؟.

alex_love
26-12-2009, 20:31
سلام . یک سوال

آیا بار اول که cpu و مادر برد آکبند میخریم نیاز به خمیر سیلیکون داره یا در حالت آکبند این خمیر روش هست؟.

روی هر فنی که برای سی پی یو بخرید به صورت آکبند خمیر روش هست و نیازی به خرید خمیر نیست...

samfire
11-06-2010, 23:35
سلام
خمیرسیلیکون به چه درد میخوره؟

یه ماده که باعث میشه تبادل حرارتی بهترین بین سی پی یو و هیتسینک بر قرار بشه...

بهترینش نوعش : نوعی که حاوی نقره هست... البته گرون تره

pooriya_hp
22-06-2010, 14:11
حالا ما این خمیر رو نزنیم اتفاقی می افتی؟؟؟؟
یا حتما باید بزنیم؟؟؟؟
واسه من که خمیر نداره؟؟؟!!!

JEskandari
23-06-2010, 04:08
اتفاقی که نمیافته فقط 15-10 درجه دمای CPU بالاتر میره

amd>intel
23-06-2010, 09:23
How To Correctly Apply Thermal Grease

farhad_198262
02-09-2010, 10:17
سللم
یه خمیر سیلیکون می خوام بگیرم. برای cpu ولی هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارم
لطفا راهنماییم کنید که آیا مارک هم مهمه تو خرید این جنس؟
به نظر شما چی باید بگیرم؟ اصلا به مغازه دار بگم چه جور خمیر سیلیکومی بهم بده؟
با تشکر

kourosh_sos
02-09-2010, 10:52
سیلیکون یک رسانای حرارتی هستش که کارش انتقال گرما به سینک و کولینگ هستش اگر بخوایم خیلی ذره بینی به موضوع نگاه کنیم بر روی سطح CPU ناهمواری هایی وجود داره که اگر این رسانای حرارتی بین CPU و سینک نباشه انتقال گرما به درستی انجام نمیشه در واقع این خمیر یک لایه بین این دو هستش تا این ناهمواری هارو پوشانده و به انتقال بهتر گرما کمک کنه

alireza1411
10-09-2010, 12:43
سللم
یه خمیر سیلیکون می خوام بگیرم. برای cpu ولی هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارم
لطفا راهنماییم کنید که آیا مارک هم مهمه تو خرید این جنس؟
به نظر شما چی باید بگیرم؟ اصلا به مغازه دار بگم چه جور خمیر سیلیکومی بهم بده؟
با تشکر

سلام. راستش مارکش مهمه ولی به نظرم خود کولینگش مهمتره. من واسه کامپیوتر داداشم که سی پی یوش 4 هسته ای بود که کولینگ گرفتم. قبل از اون کلی خمیر مالیدم و کم مونده بود بزنه بیرو همه مدارهای مادر بودر رو آلوده کنه :31: البته حواسم بود بیرون نریزه و همون روی سی پی یو رو فقط بپوشونه.

خمیرا رو تو سرنگ میفروشن به قیمت 500 تومن. جنس خوب مثلا ترمال تیک داره فکر کنم هر سرنگش 9 تومن بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگه فرض کنیم نقره خالص توش به کار برده شه رسانایی حرارتیش فکر کنم 400 باشه و اگه فرض کنیم مس توش به کار میره فکر کنم نصف نقره بشه. این جوریش که خوب به نظر میاد ولی من نرفتم ترمال تیک رو تست کنم. رفتم یه کولینگ خریدم و 20 درجه دماش کم شد. دور فن رو البته کمترین حالت میذارم که صداش در نیاد.

اگه دوستان این ترمال تیک رو تست کردن یه ندا به ما هم بدن چه قدر فرقشه.

drim_w3
22-11-2011, 17:01
سلام

در خصوص نحوه چسباندن و مقدار خمیر سیلیکون داشتم توی اینترنت جستجو می کردم ، یک خورده مبهم شد واسم.

از این سه روش کدام بهتر است :

1-

2-

3-

4-

یا اینکه روی مرکز و 4 گوشه خمیر بریزیم و خودش موقع اتصال هیت سینک پخش میشه.

در خصوص جنس هم این مارک ها را دیدم نوشتند :

TX4 یا TX3

Deepcool z5000

Aocta ( NT-HL1

Thermal fusion 400

درسته همین ها فقط خوبه ؟

در خصوص رنگش هم که خاکستری بهتره یا سفید ، راهنمایی کنید؟

miladthug
08-08-2012, 06:43
سيستم با مشخصات زير دارم -cpu:i32120 mb: asus p8h61 usb 3 hard 500 sata ram 4 gb corsair graphic 1gb ddr5 asus 440 gt كيس مگنوم پلاس -سيستم خيلي صدا توليد ميكنه نويزهاي مختلف و از همه بيشتر فن سي پي يو صدا توليد مي كنه فن رو عوض كردم فن i3 540 انداختم صدا نويز كامل قطع نشد كمتر شد ولي rpm فن ماكس روي 1900 ولي دما رو خوب كنترل نمي كنه آيا لازم فن حرفه اي براي سي پي يو بگيرم يا راه ديگه ام دارم در ضمن استفاده از فن كيس ضروري يا نه اون هم نويز زيادي توليد مي كنه !

Microsoft Windows
29-11-2012, 13:46
سلام دوستان من برای cpu core i3 یه خمیر گرفتم با اسم hc-131 که سفیده آیا خمیر خوبیه؟ و زدم رو cpu و گذاشتم تست گرفتم دما تا 64 بالا میرفت بعد از دو روز باز کردم که بیشتر بزنم دیدم هنوز مایع هست این طبیعیه یا باید خشک میشد؟حالایکم بیشتر زدم (به اندازه یک نخود)و هیتسینک رو گذاشم روش حال من نمیبینم چه بلایی سرش اومد اگه از کناره ها بزنه بیرون مشکل ایجاد میکنه؟

Microsoft Windows
29-11-2012, 21:39
سلام دوستان من برای cpu core i3 یه خمیر گرفتم با اسم hc-131 که سفیده آیا خمیر خوبیه؟ و زدم رو cpu و گذاشتم تست گرفتم دما تا 64 بالا میرفت بعد از دو روز باز کردم که بیشتر بزنم دیدم هنوز مایع هست این طبیعیه یا باید خشک میشد؟حالایکم بیشتر زدم (به اندازه یک نخود)و هیتسینک رو گذاشم روش حال من نمیبینم چه بلایی سرش اومد اگه از کناره ها بزنه بیرون مشکل ایجاد میکنه؟

جان من کمک کنید دیگه.

campuzlit
29-11-2012, 22:45

اینکه خمیر خوبیه یا نه نمی دونم. اگه تو لود تا 64 می ره مشکلی نداره. اینکه می گی خمیر مایع هست یعنی چی؟ یعنی زیادی شله؟ خب مسلما بعد دو روز که خمیر خشک نمی شه باید یه مدت کار کنه تا خاصیتش از دست بره و خشک بشه.
بهتره جوری باشه که از کناره ها بیرون نزنه. می تونی یه لایه نازک روی سطح سی پی یو پخش کنی تا وقتی فن رو روش گذاشتی از کناره بیرون نریزه. چون ممکنه به سوکت برسه و اوضاع خراب بشه.

Microsoft Windows
30-11-2012, 18:28
اینکه خمیر خوبیه یا نه نمی دونم. اگه تو لود تا 64 می ره مشکلی نداره. اینکه می گی خمیر مایع هست یعنی چی؟ یعنی زیادی شله؟ خب مسلما بعد دو روز که خمیر خشک نمی شه باید یه مدت کار کنه تا خاصیتش از دست بره و خشک بشه.
بهتره جوری باشه که از کناره ها بیرون نزنه. می تونی یه لایه نازک روی سطح سی پی یو پخش کنی تا وقتی فن رو روش گذاشتی از کناره بیرون نریزه. چون ممکنه به سوکت برسه و اوضاع خراب بشه.

بازش کردم دیدم خیلی خوب زده بودم و از بازکردنم پشیمون شدم و روی سوکت هم نریخته بود ای کاش باز نکرده بودم چون خمیر کم داشتم و الان کمتر زدم دوباره دما تا64 میرسه به اندازه نخود که زده بودمزیر فشار از 62 بالاتر نمیرف .
بازم ممنون از لطفت.

Microsoft Windows
04-12-2012, 01:42
بازش کردم دیدم خیلی خوب زده بودم و از بازکردنم پشیمون شدم و روی سوکت هم نریخته بود ای کاش باز نکرده بودم چون خمیر کم داشتم و الان کمتر زدم دوباره دما تا64 میرسه به اندازه نخود که زده بودمزیر فشار از 62 بالاتر نمیرف .
بازم ممنون از لطفت.

بازش کردم یه خمیر دیگه (ZP Heatsink Compounds)زدم که خیلی خوبه الان دما از 60 بالاتر نمیره.

blue7077
07-03-2014, 22:38
میخام یه کولر Deepcool Iceedge Mini FS بخرم

به نظرتون این واسه سی پی یو جواب میده؟

Q9550 هست اورکلاک هم نمیکنم

کولری که الان روشه fast cool مثل مال خود اینتله سینک بلنده دور فنم رو 2900 هستش

ولی دمای سی پی یو حالت عادی 50 تا 60 درجه هست و موقع لود تا 90 درجه میرسه

این کولر مشکلمو حل میکنه؟

اگه نه یه کولر ارزون که مشکلمو حل کنه معرفی کنید

amin taghikhani
08-05-2014, 13:00
سلام دوستان
من یه چند وقتی میشه که بعضی اوقات کامپیوتر و روشن میکنم بلافاصله خاموش میشه
حالا یه چند روزی هم میشه که زیاد سی پی یوم صدا میکنه
اگه میشه یه راهنمایی بدین که من چی کارکنم از خمیر سیلیکون استفاده کنم یا مشکل از
جای دیگه ایست؟
تقریبا 3 تا 4 سال هست دارم از این کیسم استفاده می کنم و دست به سی پی یوش هم نزدم
و زیاد برنامه نویسی می کنم باهاش
سی پی یوم intel دو هسته ایه

afshin b
08-05-2014, 13:04
سلام دوستان
من یه چند وقتی میشه که بعضی اوقات کامپیوتر و روشن میکنم بلافاصله خاموش میشه
حالا یه چند روزی هم میشه که زیاد سی پی یوم صدا میکنه
اگه میشه یه راهنمایی بدین که من چی کارکنم از خمیر سیلیکون استفاده کنم یا مشکل از
جای دیگه ایست؟
تقریبا 3 تا 4 سال هست دارم از این کیسم استفاده می کنم و دست به سی پی یوش هم نزدم
و زیاد برنامه نویسی می کنم باهاش
سی پی یوم intel دو هسته ایه

سلام
شما اول از همه باید ببینین دما قطعات کامپیوترتون تا چند درجه بالا میره. برای این کار از نرم افزاری مثل HWMonitor میتونید استفاده کنین. بعد که دماها در حالت لود بالا مشخص شد اینجا بگین.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

amin taghikhani
08-05-2014, 13:21
ببخشید منظورتون از لود بالا چیه ؟
یعنی جایی که سی پی یو صداش در می یاد؟

amin taghikhani
08-05-2014, 13:26
این از دما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فقط یه سوال منظورتون از لودبالا زمانیه که صداش در میاد؟؟؟؟

afshin b
08-05-2014, 13:48
منظورم از لود بالا، وقتیه که پردازنده داره با توان صددرصد کار میکنه.
این دماها برای وقتی هست که سیستم بیکار بوده؟ اگه اینطوره بنظرم دما بالاست و باید یکاری براش کرد.
اگه بتونین با نرم افزاری مثل aida64 سیستم رو روی لود ببرین و دماها رو اون موقع چک کنین خیلی بهتره.
خمیر که بعد این مدت باید عوض بشه حتما. یعنی خمیر قبلی پاک بشه و جدید جایگزین بشه.
گرد و خاک داخل سینک خنک کننده هم باید گرفته بشه. از تهویه ی مناسب کیس هم باید مطمئن باشین، یعنی هوای گرم درون کیس نمونه و به بیرون حرکت کنه و همینطور هوای تازه بتونه براحتی وارد بشه

amin taghikhani
08-05-2014, 14:15
منظورم از لود بالا، وقتیه که پردازنده داره با توان صددرصد کار میکنه.
این دماها برای وقتی هست که سیستم بیکار بوده؟ اگه اینطوره بنظرم دما بالاست و باید یکاری براش کرد.
اگه بتونین با نرم افزاری مثل aida64 سیستم رو روی لود ببرین و دماها رو اون موقع چک کنین خیلی بهتره.
خمیر که بعد این مدت باید عوض بشه حتما. یعنی خمیر قبلی پاک بشه و جدید جایگزین بشه.
گرد و خاک داخل سینک خنک کننده هم باید گرفته بشه. از تهویه ی مناسب کیس هم باید مطمئن باشین، یعنی هوای گرم درون کیس نمونه و به بیرون حرکت کنه و همینطور هوای تازه بتونه براحتی وارد بشه

بله سیستم بیکار بوده
یکی از در های کیسم همیشه خدا بازه که هوا عبور کنه
حالا چک کردن با
aida64 رو هم وقتی انجام دادم میزارم که ببینید
سینک خنک کننده رو هم اگه میشه یگید چیه چون من زیاد از این اصطلاحات سر در نمیارم

afshin b
08-05-2014, 14:20
بله سیستم بیکار بوده
یکی از در های کیسم همیشه خدا بازه که هوا عبور کنه
حالا چک کردن با
aida64 رو هم وقتی انجام دادم میزارم که ببینید
سینک خنک کننده رو هم اگه میشه یگید چیه چون من زیاد از این اصطلاحات سر در نمیارم

روی پردازنده قطعی ای هست که کارش انتقال گرمای پردازنده به محیط بیرون هست و باعث خنک موندن پردانزده میشه. مثل این عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اگه این خاک بگیره قدرت خنک کنندگیش رو از دست میده و باعث گرم شدن پردازنده میشه.
شما باید این قطعه رو از روی پرذازنده بردارید و کاملا تمیزش کنین و با خمیر سیلیکون جدید دوباره نصب کنین سرجاش.

amin taghikhani
08-05-2014, 14:26
ممنون دوست عزیز
پیچ هاشو بچرخونم و بکشمش بالا در میاد یا نه؟
وقتی در آوردمش رو سی پی یو خمیر رو بزنم؟

afshin b
08-05-2014, 14:29
ممنون دوست عزیز
پیچ هاشو بچرخونم و بکشمش بالا در میاد یا نه؟
وقتی در آوردمش رو سی پی یو خمیر رو بزنم؟

آره. پایه هاش رو میچرخونین و میکشین بیرون. بعد اینکه در اوردین و کاملا گرد و خاکش پاک کردین، خمیر سیلیکون روی هیت سینک و روی پردازنده رو با الکل پاک کنین کاملا.
بعدش مقداری خمیر جدید روی پردازنده بزنین و دوباره کولر روی پردازنده نصب کنین. دقت کنین فقط خمیر زیادی نزنین که بیرون بریزه.

amin taghikhani
08-05-2014, 14:32
مارک خوب برای خمیر سیلیکن چیزی مد نظرتون هست تا 10000 نومن باشه

afshin b
08-05-2014, 14:37
واللا نه من مارک خمیر زیاد نمیشناسم. برای خودم DEEPCOOL Z9 گرفتم حدود ۲۲ تومن.
اما بنظرم برای سیستم شما همون خمیر معمولی ۱۵۰۰ تومنی هم جواب میده.

amin taghikhani
08-05-2014, 18:24
خمیر و باید با وسیله خاصی صاف کنم؟؟؟؟؟

afshin b
08-05-2014, 19:16
خمیر و باید با وسیله خاصی صاف کنم؟؟؟؟؟

نه چیز خاصی نمیخواد. با دست پخشش کن. فقط روی انگشتتون یه نایلون بکشین بهتره. فکر کنم سیلیکون برای پوست خوب نیست

dash_yaser24
22-11-2014, 16:06
سلام دوستان. موقع تعویض خمیر یخورده ریخت روی کارت گرافیک که نتونستم خوب پاکش کنم. حالا هم درایور اینتل نصب نمیشه (انویدیا ارجینال لپ تاپ نصب میشه). یعنی بخاطر خمیره؟؟؟ چجوری پاکش کنم؟؟ آخه سفت سفت شده بعد یه روز

mohammadi_4u
22-11-2014, 19:26
سلام دوستان. موقع تعویض خمیر یخورده ریخت روی کارت گرافیک که نتونستم خوب پاکش کنم. حالا هم درایور اینتل نصب نمیشه (انویدیا ارجینال لپ تاپ نصب میشه). یعنی بخاطر خمیره؟؟؟ چجوری پاکش کنم؟؟ آخه سفت سفت شده بعد یه روز

سلام
برای گرافیک اپتیموس باید ابتدا اینتل نصب بشه بعد انویدیا.همون ابتدا انویدیا نصب نمیشود

Mehrshad-msv
01-05-2015, 16:25
شما اگر مهارت و جراتش رو دارید راحت می تونید قطعات رو جدا کنید و با الکل سفید اسپری و اب وکف صابون قطعات شستنی رو بشورید و با یک سشوار ترجیحا صنعتی خشک وجاسازیشون کنید. خمیرم نوعش خیلی تاثیر نداره فقط خاک قاتل سخت افزاره.کم بزنی خمیررو بهتره.:n01: