PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در سیو چهره انسان

Terova
22-12-2008, 14:16
سلام

من خواستم عکس صورت یک نفر رو از صفحه سفید دورش دربیارم و همونطوری سیوش کنم..

منظورم اینه که میخوام مثلا موهای که از توی عکس بیرون زده رو هم با همون شکل و زاویه سیو کنم و رویه یک صفحه ای دیگه نندازم..

بلدم تصویر رو از توی عکس در بیارم ولی می خوام اون تصویر رو با تمام پیچو خمش سیو کنم ..

aram_nfs
22-12-2008, 15:33
سلام دوست عزیز

فکر می کنم منظور شما اینه که صفحه به صورت ترنس پرنت سیو بشه

برای این کار باید برای سیو از گزینه های Gif (برای تا 256 رنگ) و png (که برای کار تو مناسب هست) استفاده کنی تا با تمام پیچ و خمش و بدون اضافه شدن صفحه سفید سیو بشه

شاد باشی و آرام

Terova
22-12-2008, 18:11
ممنون از شما..

من می خوام اول اون چهره رو از اون حاشیه سفید دورش جدا کنم و بعد سیوش کنم .. میخوام اون حاشیه سفید کلا پاک بشه و فقط صورت باقی بمونه..

بلدم صورت رو انتخاب کنم ولی حذف کردن اون حاشیه رو نه...

adrenaline
22-12-2008, 18:53
ممنون از شما..

من می خوام اول اون چهره رو از اون حاشیه سفید دورش جدا کنم و بعد سیوش کنم .. میخوام اون حاشیه سفید کلا پاک بشه و فقط صورت باقی بمونه..

بلدم صورت رو انتخاب کنم ولی حذف کردن اون حاشیه رو نه...
به احتمال زیاد، شما در پانل لایه ها فقط یک لایه Background که بطور ایتالیک نوشته شده دارید، برای همین نمیتونید پس زمینه عکس رو حذف کنید. کافیه روی لایه Background دوبار-کلیک کنید و سپس اقدام به جداسازی و حذف قسمتهای اضافی کنید.

Saeed kmss-D
22-12-2008, 19:16
سلام...

براي جداسازي دقيق چهره يا هر شئ ديگه اي:

-ابزار Magnetic Lasso Tool

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از اين ابزار خيلي آسون. كافيه اين ابزار رو برداريد و با كليك بر روي يه قسمت از دور شكل ، با حركت ماوس بقيه شكل رو هم انتخاب كني.

- ابزار Quick Selection Tool

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از اين ابزار راحت تر و جالب تره.فقط كافيه داخل شكل يا تصوير مورد نظر كه ميخواي انتخاب بشه كليك ميكني و اگه به طور كامل انتخاب نشد روي قسمت هايي كه انتخاب نشده دوباره كليك كن.( سايز رو كوچيك كن.

- استفاده از Quick Mask

اين روش كه با زدن كليد Q فعال ميشه، ميتونه به طور دقيق به انتخاب و جدا سازي تصوير بپردازه. بعد از فعال شدن، ابزار Brush ( كليد B ) رو بردار و قسمت مورد نظر رو رنگي كن. وقتي تموم شد دوباره كليد Q رو بزن تا شكل به حالت انتخاب در بياد.

- فيلطر Extract

اين فيلطر كه در منوي Filter قرار داره يك ابزار مفيد و دقيق براي جداسازيه. با اجراي اين گزينه صفحه اي باز ميشه كه شما بايد با قلم موجود و يه اندازه مناسب دور تصوير مورد نظر رو رنگي كني و در آخر نقطه شروع رو به پايان وصل كني ( يه سره باشه ).وقتي خط بسته تكميل شد، ابزار سطل رنگ در زير همون ابزار براش رو بردار و توي ناحيه كليك كن تا پر بشه.( اگه كل عكس رنگي شد يعني خطوط بسته نيست و جاييش بازه كه بايد درستش كني. وقتي تموم شد ok كن و بياد بيرون، ميبيني كه شكل مورد نظر جدا شده.

موفق باشيد♥♥♥