PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد هارد اکسترنال

صفحه ها : [1] 2 3 4

sina_sina _ams
20-12-2008, 20:29
سلام به همه دوستان
من میخواستم یه هارد 1 ترابایتی بگیرم ممنون میشم تو چند تا سوال که دارم راهنماییم کنید:11:
اول اینکه من خودم میخوام هارد اکسترنال بگیرم برای راحتی کار

سوال اولم اینه که میگن هارد اکسترنال سرعتش پایین تره خوب چون از پورت usb استفاده میکنه
و نسبت به ساتا سرعتش پایین تره البته این سرعت خیلی که محسوس نیست؟

سوال دوم داشتن پورت فایروار باعث پایین امدن سرعت هارد میشه؟ و کلا داشتن پورت اضافه چی؟

سوال سوم هاردهای اکسترنال فقط پورتهای usb و ای ساتا دارن+فایروار
(یعنی طوری نمیشه که مثلا پورت ساتا هم داشته باشه که بشه مثه اینترنال ازش استفاده کرد)

سوال چهارم و دیگه آخر:31: اینکه من شنیدم میگن هارد های اکسترنال فقط فرمت fat رو ساپورت میکنن مثه فلش ها و دیگه نمیشه فرمت دیگه ای مثه ntfs رو برای هارد ها تعریف کرد پس یعنی نمیتونیم روی این هارد لینوکس هم نصب کنیم دیگه چون فرمت لینکوس ext هست

شرمنده سوالهام زیاد شد :43: ممنون میشم منو راهنمایی کنید:11::10:
با تشکر

هارد اکسترانالی هم که من میخوام بگیرم
وسترن دیجیتال

shahramcat
21-12-2008, 00:23
سلام به همه دوستان
من میخواستم یه هارد 1 ترابایتی بگیرم ممنون میشم تو چند تا سوال که دارم راهنماییم کنید:11:

سوال اولم اینه که میگن هارد اکسترنال سرعتش پایین تره خوب چون از پورت usb استفاده میکنه

سوال دوم داشتن پورت فایروار باعث پایین امدن سرعت هارد میشه؟ و کلا داشتن پورت اضافه چی؟

(یعنی طوری نمیشه که مثلا پورت ساتا هم داشته باشه که بشه مثه اینترنال ازش استفاده کرد)

سوال چهارم و دیگه آخر:31: اینکه من شنیدم میگن هارد های اکسترنال فقط فرمت fat رو ساپورت میکنن مثه فلش ها و دیگه نمیشه فرمت دیگه ای مثه ntfs رو برای هارد ها تعریف کرد پس یعنی نمیتونیم روی این هارد لینوکس هم نصب کنیم دیگه چون فرمت لینکوس ext هست

با تشکر

وسترن دیجیتال

دوست عزیز ......

3 نوع کلی هارد اکسترنال داریم ... یکی 2.5 اینچی مخصوص لپتاپ مه کوچیکتر و سبکتر هست / یکی 3.5 اینچی برای دستکتاپ / یکی هم باکس که هارد اینترنال رو میزاری توش و به کیس وصل میکنی .....

در حالت کلی USB با ساتا اونقدر اختلاف سرعت نداره که محسوس باشه Firewire هم که سرعتش بالاس در حدود 44 مگ در ثانیه .... سری COMBO از مکستور دارای انواع پورت برای اتصال هستن :
FireWire 400, IEEE 1394a, iLink and SBP-2 compliant
USB 2.0 and 1.1 compliant

سوال آخر اینکه این هاردها ویستا ساپورت هستن پس حتما میشه NTFS کرد هارد رو ! مشکلی نداره

vioman
21-12-2008, 03:37
سلام به همه دوستان

با تشکر

وسترن دیجیتال

دوست عزیز

همونطوری که دوست خوبمون shahramcat گفتند هارد های اکسترنال در 2 مدل 2.5 اینچی و 3.5 اینچی عرضه میشن که تفاوت هایی باهم دارند.
هاردهای 2.5 اینچی سرعت نسبتا پایین تری دارند ، به منبع تغذیه احتایجی ندارند و در بعضی مدل های پرتابل خیلی منعطف و مقاوم هستند.
اما هاردهای 3.5 اینچی سرعت بالاتری دارند (اکثرا 7200 دور هستند و بافر بیشتری دارند)
به منبع تغذیه ی جداگانه احتیاج دارند و بیشتر برای آرشیو مناسبند و حمل و نقل زیاد براشون مشکل ساز میشه.:20:

برای اتصال این دستگاه ها به سیستم از پورت مختلفی استفاده میشه که هرکدام سرعت خاص خود رو دارند.
توجه داشته باشید که همه سرعت ها بر اساس مگابیت بر ثانیه است.
USB 1.1 با سرعت 14 مگابیت بر ثانیه
USB 2 با سرعت 480 مگابیت بر ثانیه
Firewire IEEE 1394b با سرعت 400 مگابیت بر ثانیه
Firewire IEEE 1394a با سرعت 800 مگابیت بر ثانیه
External Serial ATA که مخفف E-sata هستش با سرعت 1.5 و 3 گیگابیت بر ثانیه به ترتیب در دو ورژن 1 و 2

بعضی از هارد ها هم در حجم های بسیار بالا طوری طراحی شدن که میشه از اونها به صورت استوریج استفاده کرد ، این هارد ها مجهز به پورت های اترنت و فایبر هستند که سرعت های بسیار بالایی دارند و متعاقبا قیمت بسیار بالا:46: این هارد ها مستقیم به شبکه متصل می شوند.

بعضی از هار های اکسترنال از هر 3 پورت E-Sata ، IEEE و USB پشتیبانی میکنند که قیمت بالاتری دارند ، اما خیلی کار رو راحت میکنند.
اگر شما تصمیم دارید که از هارد اکسترنال در نقش اینترنال سود ببرید پیشنهاد میکنم از هاردهایی استفاده کنید که مجهز به پورت E-Sata باشن.:46:
اگر قصد خرید از براند WD رو دارید از لینک زیر برای انتخاب مناسب کمک بگیرید:46:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید
یلدا بر شما خوش
یا علی:11:

sina_sina _ams
21-12-2008, 16:43
از هر دو دوست عزیز بابت راهنمایی ممنونم :11:

vioman عزیز شما هم موفق باشید
امیدوارم شما هم شب یلدای خوبی رو پشت سر گذاشته باشید

خوب من میخوام از هاردهای 3.5 اینچی استفاده کنم یعنی یه هارد 1 ترابایتی

بعضی از هار های اکسترنال از هر 3 پورت E-Sata ، IEEE و USB پشتیبانی میکنند که قیمت بالاتری دارند ، اما خیلی کار رو راحت میکنند.
اگر شما تصمیم دارید که از هارد اکسترنال در نقش اینترنال سود ببرید پیشنهاد میکنم از هاردهایی استفاده کنید که مجهز به پورت E-Sata باشن.

اگر فقط 2 پورت USB و E-Sata هم داشته باشه خوبه پورت IEEE زیاد مهم نیست

میتونید بگید برندی هست که فقط و فقط 2 پورت بالا رو که گفتم ساپورت کنه چیه؟ :question:وقیمتش در چه حدی هم هست البته (با حجم 1 ترابایت) :question:

این مدل از وسترن دیجیتال از هر 3 نوع پورت استفاده میکنه آیا این نوع مدل در ایران هست و اگر هست قیمتش چنده؟ :question:

My Book Home Edition

1TB, USB 2.0, FireWire 400, eSATA

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن مادربورد من P5QC ایسوس هست

حالا این مادربورد پورت های E-Sata و IEEE رو ساپورت میکنه؟:question:

و سوال آخرم این که خوب از فرمت NTFS میتونیم استفاده کنیم :10: توی سایت وسترن هم زده ویندوز و مک ولی من هنوز متوجه نشدم:wac:
که میشه روی این نوع هاردها لینوکس هم نصب کنیم یا نه؟ :question: فرمت لینوکس EXT هست :exclamati

واقعا ممنون میشم تو این سوالها هم منو راهنمایی کنید :35:
با تشکر:11:

ictboy
22-02-2009, 11:01
با عرض سلام خدمت تمام دوستان گرامی
یک سوال در مورد هارد های اکسترنال دارم و اون اینه که این هاردها که در این تاپیک به آن اشاره کردید از چه تکنولوژی استفاده می کنند.
بعضی از هاردها اکسترنال موجود در بازار تقریبا یه جور فلش هارد هستند. یعنی مثل هاردهای اینترنال دارای سیلندر نیستند. دارا بودن سیلندر این مزیت رو داره که اگر هارد دچار مشکل بشه میشه به طریقی اطلاعات اون رو برگردوند ولی اونهایی فلش هارد هستند اگر دچار مشکل بشن اطلاعات موجود در اون هم باطل میشه.
اساتید اگر این مورد اطلاعاتی دارند خوشحال میشم ما رو هم بی نصیب نگذارید.

milky way
22-02-2009, 13:41
البته سوال دوست اولمون قدیمی شده، من اون موقع ندیدم وگرنه جواب میدادم حتما ولی سرعت ساتا حداقل حداقل دوبرابر سرعت USB در هاردهای اکسترنال هست، معمولا هاردهای اکسترنال بسته به ظرفیت روی USB سرعتی بین 25-35 مگ در ثانیه دارن این مقدار در صورت استفاده از پورت Fire-wire تقریبا 7-10 مگ بیشتر میشه به حدود 40 میرسه البته بازم بسته به ظرفیت سرعت ها فرق میکنه، اون عدد 48 مگ در اصل تئوری هست و هیچ وقت سرعت اون مقدار نمیشه، اینا که میگم همه رو خودم تست کردم خودم هارد اکسترنال 200 و 500 دارم 1 ترابایت هم تو شرکت داشتیم تست کردم.

با عرض سلام خدمت تمام دوستان گرامی
یک سوال در مورد هارد های اکسترنال دارم و اون اینه که این هاردها که در این تاپیک به آن اشاره کردید از چه تکنولوژی استفاده می کنند.
بعضی از هاردها اکسترنال موجود در بازار تقریبا یه جور فلش هارد هستند. یعنی مثل هاردهای اینترنال دارای سیلندر نیستند. دارا بودن سیلندر این مزیت رو داره که اگر هارد دچار مشکل بشه میشه به طریقی اطلاعات اون رو برگردوند ولی اونهایی فلش هارد هستند اگر دچار مشکل بشن اطلاعات موجود در اون هم باطل میشه.
اساتید اگر این مورد اطلاعاتی دارند خوشحال میشم ما رو هم بی نصیب نگذارید. خوب این هاردهایی که گفتیم همون هاردهای معمولی که اصطلاحا بهشون مغناطیسی میگن هست، که یه سیستم مکانیکی دارن
یک یا چند پلاتر و هد برای خوندن اطلاعات و... ولی هاردهای SSD هم داریم که اونها از تکنولوژِی Dram یا همین فلش ها توشون استفاده شده که خوب جدید هستن و البته خیلی گرون قیمت فعلا، و بدون شک سریعتر، چون قطعه مکانیکی ندارن عمر بیشتری هم بدون شک دارن، این هاردها بدون شک آینده هاردهای فعلی هستن فعلا هم تا ظرفیت 512 گیگشون البته با قیمت های خیلی بالا ساخته شده.

xjopiter
22-11-2009, 15:32
دوستان عزيز لطفا كمكم كنيد
يه هارد اكسترنال وسترن ديجيت 160 گيگي دارم از توي فولدر recycler يه چيزايي پاك كردم. حالا وقتي وصلش ميكنم به لپ تاپ دتكت ميشه اما بالا نمياد. درايو ها هم تو ماي كامپيوتر نمياد. بايد چيكارش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون ميشم

pouriapesar
20-01-2010, 21:38
سلام دوستان من دو تا هارد اکسترنال وسترن یک ترا بایتی مدل my book essential edition دارم مشکلی که با هاشون دارم اینه که اگه هنگام روشن کرد یا کلا بوت شدن سیستم متصل باشن به سیستم ،سیستم در قسمت پست به ترتیب شروع به شناسای سخت افزارها میکنه به اینا که میرسه در همون حالت میمونه و اصلا بالا نمیاد دیگه.اما اگه رو سیستم نباشن بی هیچ مشکلی میاد بالا و حتی در زمان لود ویندوز هم متصل کنم موردی پیش نمیاد و کلا فقط در هنگام روشن کردن یا ریاستارت باید جداشون کنم.من اینارو رو xp seven vista linux mac هم امتحان کردم اما نشد.یعنی میخوام بگم ربطی به سیستم عامل نداره اصلا.

pouriapesar
20-01-2010, 21:52
cpu
-----------------------------------------------------------------------------------------
CPU Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.60GHz

Package (platform ID) Socket 775 LGA
.................................................. ...
Mainboard Model ASUS P5LD2-SE

Chipset Northbridge Intel i945P rev. A2

BIOS
vendor American Megatrends Inc.
version 1301
date 08/16/2007
.................................................. ...
Memory type DDR2

Manufacturer Apacer Technology

Size 2048 MBytes
.................................................. ..

.................................................. ........
VGA ASUS NVIDIA GeForce 8500 GT
.................................................. ..........
Windows Version Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (Build 2600)
DirectX Version 9.0c
-------------------------------------------------------------------------------------------

alisam44
24-01-2010, 12:16
سلام دوستان
من یک سوال داشتم چند وقت پیش خواستم یک فایل 6 گیگ را روی هارد اکسترنال(3.5 اینچی وسترن با حجم یک ترابایت) بریزم ارور می داد!
بعد دوستم گفت چون فرمت هاردت FAT32 هست اینطوری می شود!گفت باید تبدیلش کنی به NTFS! حالا سوالم این است که حرفش درست است؟مشکلی برای هارد پیش نمی آید با اینکار؟
برای اینکار از همین گزینه فرمت تو my computer استفاده کنم یا با سی دی xp فرمت با NTFS کنم؟

FCSS1982KIAN
25-01-2010, 02:33
سلام وخسته نباشید

من قصد دارم برای تلوزیونم که همه جور فرمت رو ساپورت می کنه یه هارد اکسترنال بگیرم اساتید لطفا راهنمایی کنید چه هاردی باید بگیرم.

meteora1978
26-01-2010, 13:28
هارد اکسترنال وسترن یا سیگیت
می خواستم یک هارد 1 ترا بخرم.دوستان راهنمایی کنند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدmeteora

alisam44
27-01-2010, 07:54
هارد اکسترنال وسترن یا سیگیت
می خواستم یک هارد 1 ترا بخرم.دوستان راهنمایی کنند.

meteora

سلام
مارک وسترن دیجیتال بگیر با گارانتی 2 ساله سازگار ارقام. از سیگیت خیلی بهتره!
من و پسر داییم 1 ترا 3.5 اینچیشو داریم و خیلی راضی هستیم.

FCSS1982KIAN
28-01-2010, 08:11
دوستان کسی پیدا نمیشه جواب بنده حقیر رو بده

من قصد دارم برای تلوزیونم که همه جور فرمت رو ساپورت می کنه یه هارد اکسترنال بگیرم اساتید لطفا راهنمایی کنید چه هاردی باید بگیرم.

shabe.saket
04-02-2010, 12:35
سلام دوستان
من یک سوال داشتم چند وقت پیش خواستم یک فایل 6 گیگ را روی هارد اکسترنال(3.5 اینچی وسترن با حجم یک ترابایت) بریزم ارور می داد!
بعد دوستم گفت چون فرمت هاردت FAT32 هست اینطوری می شود!گفت باید تبدیلش کنی به NTFS! حالا سوالم این است که حرفش درست است؟مشکلی برای هارد پیش نمی آید با اینکار؟
برای اینکار از همین گزینه فرمت تو my computer استفاده کنم یا با سی دی xp فرمت با NTFS کنم؟

ما که فایل 6 گیگ تا حالا ندیدیم.
ولی شاید این حرف درست باشه. (از نظر آدرس دهی سکتور ها)
هم میتونی با ویندوز و هم با نرم افزار تبدیل به Ntfs کنی. اگه اطلاعات اهمیت چندانی نداره با ویندوز فرمت کن اگه مهمه با patition magic.

michelll1
24-02-2010, 10:01
دوستان کسی پیدا نمیشه جواب بنده حقیر رو بده

دوست عزیر حدس میزنم تلویزیون شما سامسونگ B690باشه که البته این مهم نیست جواب سئوال شما اینه که فقط میتونید هارد اکسترنالی تهیه کنید که نیاز به منبع تغذیه نداشته باشه درغیر این صورت تلویزیون قادر به تشخیص هارد نخواهد بود ظاهرا در شرایط فعلی هاردهای 500گیگا بایتی مناسب کار شما هستند جهت اطمینان بیشتر با مراکز پشتیبانی کننده مارک تلویزیون خودتون تماس بگیرید .

hosseinminaiy
02-03-2010, 13:27
من روی هارد اکسترنالم پسورد گذاشتم حالا روی هر کامپیوتری که میذارم اونو نمیخونه

televele
01-04-2010, 22:22
سلام من هارد 1 ترابایت اکسترنال سیگیت دارم پر فیلم هست در حقیقت برام خیلی مهمه.ناگهانی خود به خود داخل فولدر های فیلمم خای شده و فقط فولدرش مونده علتش چیه.لطفا: راهنماییم کنین برام خیلی مهمه

malkemid
03-04-2010, 17:08
سلام

من یه هارد بدون آداپتور ترنسند گرفتم..500 گیگ...چقدرم سرعتش عالیه! مثل یه تیکه از هار د خود کامپیوتره.بگذریم.

بهتره که پارتیشن بندیش کنم؟موردی نداره؟

Diego
09-04-2010, 17:21
سلام دوستان

حق با دوستتونه.چون fat32 فایل بالاتر از 4 گیگ قبول نمیکنه.به ntfs تبدیلش کن.

هم میتونی با ویندوز و هم با نرم افزار تبدیل به Ntfs کنی. اگه اطلاعات اهمیت چندانی نداره با ویندوز فرمت کن اگه مهمه با patition magic.
فایل 6 گیگ یا بالاتر میخوای برو سراغ فیلم های HD 1080p
:20:

hseifi
12-04-2010, 14:27

با سلام
من هم بايد اضافه كنم كه فايل سيستم FAT32 فايل بزرگتر از 4 گيگابايت رو ساپورت نمي كنه و شما بايد سيستم پارتيشن هاردتون رو به NTFS تبديل كنيد. اين سيستم فايل تا سايز 2 ترابايت هم ساپورت مي كنه. البته اگر از داخل ويندوز و با فرمان زير اين كار رو انجام بديد فايل هاي شما صدمه نمي بينه. در خط فرمان تايپ كنيد:
convert e: /fs:ntfs /v
در عبارت فوق e نام درايو مي باشد.
در مورد سايز فايل هم بايد عرض كنم كه با كارتهاي مونتاژ فايلهاي كپچري تا سايزهاي دويست گيگابايتي هم ديدم.

mehdihamed
24-04-2010, 11:49
سلام من می خوام یه هارد اکسترنال320g یاusb3 500g بگیرم سرعتش برام خیلی مهمه چون زیاد نمی خوام حمل و نقلش کنم
اگه میشه بگین با آداپتور بهتره یا بدون آداپتور (از نظر سرعت)؟
چه مدلی پیشنهاد می کنین؟
rpm چقدر اهمیت داره؟
با تشکر

fara1348
17-05-2010, 07:03
سلام . هارد 1 ترابایت اکسترنال گرفتم ولی ویندوز اصلا هارد را نمی شناسه باید چیکار کنم . ویندوز کامپیتور هم سون هست
به یک کامپیوتر دیگه که ویندوز ایکس پی روش نصب بود خیلی راحت شناخت و یه فایل setup داخل خود هارد داشت باید این
فایل را اجرا کنیم و ایا این نوع هاردها احتیاج به پارتیشین بندی و فرمت احتیاج داره یا نه ( چه فرمتی بکنم fat یا ntfs). ممنون

Diego
17-05-2010, 08:51
نه نیاز به پارتیشن بندی نداره.تو خود کارخونه فرمت شده هست.جدیدها همه ntfs هستند ،پس قاعدتاً نباید مشکلی با ویندوز 7 داشته باشید.علتش باید مشکل دیگه ای باشه.آیا درایورهای مادربرد روی اون کامپیوتری که سیستم عاملش 7 هستش، به درستی نصب شده؟
پورتهای usb اش به خوبی کار میکنن؟

fara1348
17-05-2010, 17:47
نه نیاز به پارتیشن بندی نداره.تو خود کارخونه فرمت شده هست.جدیدها همه ntfs هستند ،پس قاعدتاً نباید مشکلی با ویندوز 7 داشته باشید.علتش باید مشکل دیگه ای باشه.آیا درایورهای مادربرد روی اون کامپیوتری که سیستم عاملش 7 هستش، به درستی نصب شده؟
پورتهای usb اش به خوبی کار میکنن؟

پورتهای جلو که فلش را به خوبی میشناسه .ولی هارد را نه . نباید سی دی مادربرد را یکبار دیگه اجرا کنم یا اینکه به پورت پشت کیس وصل کنم

mjzaret
17-05-2010, 18:46
پورتهای جلو که فلش را به خوبی میشناسه .ولی هارد را نه . نباید سی دی مادربرد را یکبار دیگه اجرا کنم یا اینکه به پورت پشت کیس وصل کنم

من هم چنین مشکلی داشتم.

پیشنهادم اینه که از پشت کیس و USB مادربورد برای ارتباط با هارد اکسترنال استفاده کنید.

:11:

Diego
17-05-2010, 18:47

آره حتماً از پورتهای پشت کیس هم امتحان کن.کلاً وقتی میزنی به usb چه عکس العملی نشون میده؟

fara1348
18-05-2010, 07:18
ممنون. کابل رابط عوض کردم .مشکل حل شد . از همه دوستان که کمک کردن متشکرم

badboy007
21-05-2010, 20:43
سلام
من یه هارد اکسترنال سیگیت 500 دارم ایا میشه به ضبط ماشین وصل کرد .باید چیکار کنم

soroush20
22-05-2010, 11:01
سلام
آقا oنخندين بهم ها.
ولي بلاخره من نفهميدم قزيه ي آداپتور تو هارد تكسترنال چيه؟
آداپتور چيكار ميكنه؟

Diego
22-05-2010, 11:35
سلام
آقا oنخندين بهم ها.
ولي بلاخره من نفهميدم قزيه ي آداپتور تو هارد تكسترنال چيه؟
آداپتور چيكار ميكنه؟

ببینید، کلاً دو نوع هارد اکسترنال وجود داره،
یه مدل که معمولاً کمتر از 500 گیگ هستند و از نظر ابعاد بسیار جمع و جور هستند و برقشون از طریق پورت usb تامین میشه.یعنی نیاز به ورودی برق دیگه ای ندارند.مثل شکل زیر:

اما مدلهای دیگه که حجم های زیادی دارند،مثل 1 ترابایت به بالا، برای تامین برق از یه آداپتور برق(منبع تغذیه) استفاده میشه.یعنی علاوه بر اینکه پورت usb رو وصل میکنید،باید دوشاخه ی آداپتور این هارد رو هم به برق بزنید تا هارد روشن بشه.مثل دو شکل زیر:

popp
22-05-2010, 18:15
سلام
هارد اکسترنال silicon power 500g
رو چرا در ویندوز سون نمیشناسه؟ درایور میخواد؟ لطفا راهنمایی کنید.
سیستمم هم لب تاپ dell هست

در اکس پی هم میگه هارد درست کار نمیکنه

mjzaret
22-05-2010, 20:16
سلام
هارد اکسترنال silicon power 500g
رو چرا در ویندوز سون نمیشناسه؟ درایور میخواد؟ لطفا راهنمایی کنید.
سیستمم هم لب تاپ dell هست

در اکس پی هم میگه هارد درست کار نمیکنه

آیا در همه‌ی پورت‌های USB این حالت اتفاق می‌افته یا نه؟

از سالم بودن هاردتون مطمئن هستید؟ یعنی با یه سیستم دیگه امتحان کنید.

اگر با سیستم دیگه جواب داد بنابراین مشکل از پورتهای USB سیستم‌تون هست.

اگر با سیستم دیگه جواب نداد و مطمئن هستید که هاردتون سالمه کابل ارتباطی اون یعنی کابل USB اون رو عوض کنید.

شاید به این طریق مشکلتون حل بشه.

popp
23-05-2010, 06:58
آیا در همه‌ی پورت‌های USB این حالت اتفاق می‌افته یا نه؟

از سالم بودن هاردتون مطمئن هستید؟ یعنی با یه سیستم دیگه امتحان کنید.

اگر با سیستم دیگه جواب داد بنابراین مشکل از پورتهای USB سیستم‌تون هست.

اگر با سیستم دیگه جواب نداد و مطمئن هستید که هاردتون سالمه کابل ارتباطی اون یعنی کابل USB اون رو عوض کنید.

شاید به این طریق مشکلتون حل بشه.

از سالم بودن هارد مطمئن نيستم.
همه ي اين كارا رو هم كردم. نرم افزاري هست كه بدونم سالم كار ميكنه يا نه؟ البته چون ويندوز نميشناسش فكر نكنم بشه.
چي كارش كنم . بدم بيرون روش كار كنن؟ درايور نميخواد؟ درايور نميدونم داره يا نه.

soroush20
23-05-2010, 09:15
يه سوال ديگه:
توصفحه اول يكي از دوستامون نوشته كه هارد2.5اينچمخصوص لپ تاپ ها وهارد3.5اينچ مخصوص دسكتاپ.
خواستم ببينم هارد3.5 روبرا لپ تاپ هم ميشه استفاده كرد؟

malkemid
23-05-2010, 11:28
يه سوال ديگه:
توصفحه اول يكي از دوستامون نوشته كه هارد2.5اينچمخصوص لپ تاپ ها وهارد3.5اينچ مخصوص دسكتاپ.

آرهمه چیو به همه چی می تونی بزنی استفاده کنی...مشکل نداره...اینکه میگه مخصوص لپتاپ یعنی سایزش با لپتاپ مچ تره..همین

xjopiter
25-05-2010, 11:35
پست مجدد (يعني هيچكسي اين مشكل براش پيش نيامده؟؟)

يه هارد اكسترنال وسترن ديجيت 160 گيگي دارم از توي فولدر recycler يه چيزايي پاك كردم. حالا وقتي وصلش ميكنم به لپ تاپ دتكت ميشه اما بالا نمياد. درايو ها هم تو ماي كامپيوتر نمياد. بايد چيكارش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون ميشم

Diego
27-05-2010, 14:55
يه سوال ديگه:
آره.100% میشه. چون اندازه 2.5 اینچیها کوچکتره و قابل حمل و نقل تر،اینطوری گفته شده،وگرنه هیچ مشکلی در بکار گیریشون نیست.

پست مجدد (يعني هيچكسي اين مشكل براش پيش نيامده؟؟)

ممنون ميشم

پاک کردن و دستکاری recycler مشکلی در بالا اومدن هارد دیسک ایجاد نمیکنه.آنتی ویروس آپدیت شده داری؟چون یه سری ویروسها تو پوشه ی مشابه recycler مقیم میشن.

papillon11
29-05-2010, 17:53
سلام دوستان .
هارد های که پورت FireWire دارند با پورت usb 2 هم باز همون سرعت بیشترشونو دارن .
ممنون

ham_saba20e20
29-05-2010, 22:24
سلام
هارد اکسترنال maxtor onetouch 4mini رو وقتی به usb سیستم وصل میکنم هارد رو نمیشناسه ؟! یعنی تو device manager پیغام USB device با یه علامت سئوال زرد رنگ میده ؟!!! نمیدونم مشکل چیه ؟ ولی ظاهرا درایورشو میخواد
لطفا درایور این هارد رو برام بذارید ---- ____خیلی خیلی برام مهمههههه _____-------

keyvan77
26-06-2010, 13:05
سلام!
تو همين تاپيك خوندم كه براي اتصال به تلويزيون حتما بايد از هارد 2.5 كه بدون تغذيه هست استفاده كرد. براي اتصال به رسيور و ضبط كردن از ان هم همچين محدوديتي هست؟محدوديت ظرفيت نداره؟ مارك ها هم فرق ميكنن؟
با تشكر

Transporter2009
28-06-2010, 16:22
سلام دوستان. اين تاپيك كمي قديمي بود و اطلاعاتش به روز نبود و به درد من نمي خورد. من ميخوام يه هارد اكسترنال بگيرم براي آرشيئ كردن بازي ها كامپيوتري ام ترجيحا هم ميخوام يا يك ترابايت باشه و يا 500 گيگ. لطفا مارك يا برند خاصي كه فكر مي كنيد خيلي خوبه و قيمت مناسبي هم داره بهم پيشنهاد بديد. در ضمن بي زحمت قيمت هم بديد البته اگر قيمت روز باشه كه خيلي از شما دوستان عزيز ممنون ميشم.
با تشكر فراوان

Diego
28-06-2010, 16:37
سلام!
تو همين تاپيك خوندم كه براي اتصال به تلويزيون حتما بايد از هارد 2.5 كه بدون تغذيه هست استفاده كرد. براي اتصال به رسيور و ضبط كردن از ان هم همچين محدوديتي هست؟محدوديت ظرفيت نداره؟ مارك ها هم فرق ميكنن؟
با تشكر
من خودم چنین چیزی رو امتحان نکردم،ولی بر اساس اصول و قاعده،طبیعتاً نباید تفاوتی در شناسایی هارد توسط دستگاه وجود داشته باشه.منظورم اینکه که دستگاه باید هارد رو بشناسه،چه تغذیه خارجی داشته باشه،چه usb power source باشه.(چون اساس ساختمان هارد یکیه،فقط نوع تغذیه فرق میکنه)
برای اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت حجمی و غیره به دفترچه راهنمای دستگاهتون مراجعه کنید.:11:

سلام دوستان. اين تاپيك كمي قديمي بود و اطلاعاتش به روز نبود و به درد من نمي خورد. من ميخوام يه هارد اكسترنال بگيرم براي آرشيئ كردن بازي ها كامپيوتري ام ترجيحا هم ميخوام يا يك ترابايت باشه و يا 500 گيگ. لطفا مارك يا برند خاصي كه فكر مي كنيد خيلي خوبه و قيمت مناسبي هم داره بهم پيشنهاد بديد. در ضمن بي زحمت قيمت هم بديد البته اگر قيمت روز باشه كه خيلي از شما دوستان عزيز ممنون ميشم.
با تشكر فراوان

اطلاعاتی که در ایت تاپیک ذکر شده،توی این یکی دو سال زیاد دستخوش تغییرات نشده،پس تاپیک هنوز هم میتونه مرجع خوبی باشه.
در مورد سوالتون،برای آرشیو 500 که خیلی کمه، همون 1 ترابایت عالیه.بهترین مارک بازار(از لحاظ تجربه ی شخصی و پشتیبانی عالی) western digital با پشتیبانی و ضمانت سازگار ارقام که گارانتی معتبری هستش،پیشنهاد میشه.
قیمت هم دور و بر 110 تومنه.
بعد از اون سیگیت.البته ترنسند هم عملکرد عالی و خوبی در ساخت فلش داره جدیداً هارد هاش تو بازار زیاد شده ولی من به شخصه تجربه ی در مورد هارد هاش ندارم.

leila_t
16-07-2010, 00:39
سلام دوستان
امروز هاردم مثل ساعت داشت کار میکرد که یه دفعه کامپیوترم یه ارور عجیب غریب داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وقتی هاردم رو کندم دوباره وصل کردم شناساییش نکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی کامپیوترهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت و کار میکرد حالا باید چیکار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید ممنونم

reallovegach
19-07-2010, 06:57
سلام بچه ها
به نظرتون هارد اکسترنال هیتاچی به درد میخوره ؟

malkemid
19-07-2010, 08:02
در مورد سوالتون،برای آرشیو 500 که خیلی کمه، همون 1 ترابایت عالیه.بهترین مارک بازار(از لحاظ تجربه ی شخصی و پشتیبانی عالی) western digital با پشتیبانی و ضمانت سازگار ارقام که گارانتی معتبری هستش،پیشنهاد میشه.
قیمت هم دور و بر 110 تومنه.
بعد از اون سیگیت.البته ترنسند هم عملکرد عالی و خوبی در ساخت فلش داره جدیداً هارد هاش تو بازار زیاد شده ولی من به شخصه تجربه ی در مورد هارد هاش ندارم.

این 1 ترا که گفتی آداپتور دارش منظورته یا بدون آداپتور؟

در مورد ترنسند من یه بدون آداپتور 500 خریدم 100 تومن....واقعا فوق العاده هست...سرعتش حرف نداره

amd>intel
19-07-2010, 08:09
بستگي به نوع استفادتون داره ولي با آداپتور بهتره

Diego
22-07-2010, 23:14
این 1 ترا که گفتی آداپتور دارش منظورته یا بدون آداپتور؟

در مورد ترنسند من یه بدون آداپتور 500 خریدم 100 تومن....واقعا فوق العاده هست...سرعتش حرف نداره

آداپتور دارش منظورم بود.ترنسند هم برند خیلی خوبیه ولی هنوز تو بازار جا نیوفتاده.

amd>intel
23-07-2010, 00:25
هاردهاي ترنسند رو تست كردم در مقابل هاردهاي وسترن از نظر سرعت حرفي براي گفتن ندارند . سرعتشون پائينه

pedram08
23-07-2010, 19:04
من یک هارد اکسترنال 320 gb خریدم حالا وقتی وصلش کردم میزنه 297 gb میخاستم ببینم این 23 gb کجا رفته؟؟؟مارکشم western digital :41:

Penryn
23-07-2010, 19:20
من یک هارد اکسترنال 320 gb خریدم حالا وقتی وصلش کردم میزنه 297 gb میخاستم ببینم این 23 gb کجا رفته؟؟؟مارکشم western digital :41:
یه قسمتش بخاطر درایور و برنامه های اتوران و پشتیبانگیری هستش که بصورت مخفی تو هاردهای وسترنه.میتونی فایلهای مخفی و سیستمی را آشکار کنی تا ببینی:46:
یه قسمتشم که در همه ی ابزارهای ذخیره سازی مشاهده میشه مربوطه به اختلاف محاسبه ی سیستم عامل ها با سازنده های هارد
اینجوری که
سیستم عامل ها هر کیلوبایت رو 1024 بایت در نظر میگیرند ولی سازنده های هارد از روش جدیدتر یعنی هر 1000 بایت رو 1 کیلوبایت در نظر میگیرند.اینجاست که یک اختلاف نسبتاً زیاد مشاهده میشه:31:

mjzaret
23-07-2010, 23:01
آیا هارد 500 گیگ سیلیکون پاور از 500 گیگ Seagate سریعتره؟

شاد باشید :40:

dsa dsa
23-07-2010, 23:03
هارد فقط WD

D.A.V.O.O.D
24-07-2010, 13:07
سلام من یه چیزهایی درباره هارد اکسترنال خوندم ولی نفهمیدم چیه.../آیا هارد اکسترنال مثل فلش مموری usb2 هست و به پشت کیس وصل میشه/من یه هارد اکسترنال میخوام که هرموقع خواستم به پشت کیس وصلش کنم و فیلمهامو توش بریزم و درش بیارم/ حالا این 2.5" و 3.5" چیه و کدوم بهتره و با دوام تره ؟ /یه هارد اکسترنال بهم معرفی کنید که هرموقع خواستم مثل فلش وصلش کنم و اطلاعاتم رو توش بریزم و درش بیارم_راستی نیاز به نصب ویندوز نداره که ؟ // لطفا راهنماییم کن گیج شدم کاملا!!! اگه هارد به usb وصل بشه بهتره یا e-sata(این e-sata چیه آیا مادربورد msi-770-c45 داره این e-sata رو) / ممنون میشم اگه یه هارد اکسترنال با همین مشخصاتی که گفتم با حجم 500gb بهم معرفی کنید از هر برندی با قیمتش. مرسی

Diego
24-07-2010, 14:11
سلام من یه چیزهایی درباره هارد اکسترنال خوندم ولی نفهمیدم چیه.../آیا هارد اکسترنال مثل فلش مموری usb2 هست و به پشت کیس وصل میشه/من یه هارد اکسترنال میخوام که هرموقع خواستم به پشت کیس وصلش کنم و فیلمهامو توش بریزم و درش بیارم/ حالا این 2.5" و 3.5" چیه و کدوم بهتره و با دوام تره ؟ /یه هارد اکسترنال بهم معرفی کنید که هرموقع خواستم مثل فلش وصلش کنم و اطلاعاتم رو توش بریزم و درش بیارم_راستی نیاز به نصب ویندوز نداره که ؟ // لطفا راهنماییم کن گیج شدم کاملا!!! اگه هارد به usb وصل بشه بهتره یا e-sata(این e-sata چیه آیا مادربورد msi-770-c45 داره این e-sata رو) / ممنون میشم اگه یه هارد اکسترنال با همین مشخصاتی که گفتم با حجم 500gb بهم معرفی کنید از هر برندی با قیمتش. مرسی

شما باید یه پرتابل 2.5 بگیری که نیاز به تغذیه هم نداره.درست مثل فلش مموری به usb وصل میکنی.هیچ کار اضافه ای هم نیاز نیست.فقط وصل میکنی و اطلاعاتت رو میریزی و جداش میکنی.تو پستهای قبل کامل توضیح داده شده.

malkemid
24-07-2010, 15:41
هاردهاي ترنسند رو تست كردم در مقابل هاردهاي وسترن از نظر سرعت حرفي براي گفتن ندارند . سرعتشون پائينه

جدی؟ من وسترن رو تست نکردم ولی اینی که من دارم سرعتش خیلی خوبه...من prince of persia رو روی هارد اکسترنال نصب کردم از روش بازی کردم بدون افت سرعت

D.A.V.O.O.D
24-07-2010, 23:59
ممنون میشم اگه یه هارد اکسترنال با همین مشخصاتی که گفتم با حجم 500gb بهم معرفی کنید از هر برندی با قیمتش. مرسیسلام لطفا چند مدل معرفی کنید بهم، 500gb باشه، دمتون گرم:31:

D.A.V.O.O.D
30-07-2010, 01:57
سلام لطفا چند مدل اکسترنال 2.5 معرفی کنید بهم، 500gb باشه، دمتون گرم...............................

Penryn
30-07-2010, 08:25
سلام لطفا چند مدل اکسترنال 2.5 معرفی کنید بهم، 500gb باشه، دمتون گرم...............................
اگه واقعاً دنبال مشاوره گرفتن تخصصی هستی اینجا باید مطرح کنی
خريد ابزارهای ذخيره سازی اطلاعات

D.A.V.O.O.D
30-07-2010, 23:13
اونجا تاپیک ساختم کسی جواب درست درمون نداد!!!!!!!!!!!!

Diego
31-07-2010, 09:33

500 gb های سری Free Agent سیگیت چیزهای باحالین

dsa dsa
31-07-2010, 19:55
من هارد اکسترنالم با انتن وایرلس حدود 15 تا 20 سانت فاصله داره ! انتن وایرلس دارای یک اهنربای نسبتا قوی به سمت پایین هست می خواستم بدونم مشکلی به وجود نمی اد ؟

Diego
31-07-2010, 20:29
من هارد اکسترنالم با انتن وایرلس حدود 15 تا 20 سانت فاصله داره ! انتن وایرلس دارای یک اهنربای نسبتا قوی به سمت پایین هست می خواستم بدونم مشکلی به وجود نمی اد ؟

یه قطب نما رو ببر اون جایی که هارد رو گذاشتی،ببین وضعیت امواج مغناطیس تو اون ناحیه چطوره.

amd>intel
01-08-2010, 08:01
بايد امتحان كني همون روش كه دوستمون گفت . يا هارد فاصله بدي از آنتن

archiver
01-08-2010, 11:46
سلام
من به خاطر کارم زیاد با هارد سرو کار دارم. یه سوال در مورد هارد های اکسترنال 1 ترابایتی وسترن دارم.
من تا چند روز پیش 3 تا هارد 1 ترابایتی MyBook Essential داشتم. که از سری قدیم وسترن با چراغ آبی هستند. اما چند روز پیش یه دونه دیگه 1 ترابایتی ولی از این سری جدیدای Essential که اسمارتویر داره و چراغش سفیده گرفتم(همه آداپتوری هستند). حالا یه مشکل با این هارد سری جدید دارم.وقتی حجم زیاد میزنم کپی کنه بعد از مدتی کپی کردن هارد کپی رو متوقف میکنه.حدود 30 ثانیه تا یه دقیقه کاری نمیکنه و بعد دوباره ادامه میده. قبلا هم با هارد یکی از دوستان که از همین سری هست کار کردم اونم همین طوره. ولی هاردهای سری قبلی اینطوری نیستن و پیوسته کپی میکنن. کسی میدونه دلیلش چیه؟ ضمنن سیستم عاملم 7 هست.

monipa
04-08-2010, 15:29
هارد یک ترا بایتی رو میشه به فرمت fat32 تبدیل کرد؟

Mr.Mimi
05-08-2010, 00:27
من هارد اکسترنال 3.5 MY BOOK ESSENTIAL EDITION دارم.
تقریبا 1 ساله و تا حالا هیچ مشکلی نداشته.البته فقط از سرعتش راضی نیستم.راهی داره سرعتش رو ارتقا بدم؟
اون شیوه ای که چند صفحه قبل برای تغییر فرمت از FAT به NTFS گفتن با فرمان Convert مطمئن هست؟چون الان 900گیگ توی هارد دارم.
با توجه با این که این هاردی که دارم پر شده الان چه چیزی رو پیشنهاد میکنین؟
از 1ترا بالاتر چه چیزهایی هست؟ اگه قیمت رو هم لطف کنین ممنون میشم.

Penryn
05-08-2010, 11:20
دوستان اینجا که واسه مشاوره ی خرید فروش نیستش که
چند تا سوال پرسیدن و جواب داده شده و تمومش کنید
برین انجمن مشاوره ی خرید و فروش بپرسیدن

Mr.Mimi
05-08-2010, 13:35
دوستان اینجا که واسه مشاوره ی خرید فروش نیستش که
چند تا سوال پرسیدن و جواب داده شده و تمومش کنید
برین انجمن مشاوره ی خرید و فروش بپرسیدن
دوست عزیز من فقط مشاوره خرید نخواستم.
اگه دقت میکردین میدیدین که یک سوال دیگه هم داشتم.

amd>intel
05-08-2010, 16:03
هارد اكسترنال وسترن بگير تجربه نشون داده بهم دوست من

Penryn
05-08-2010, 16:25
هارد یک ترا بایتی رو میشه به فرمت fat32 تبدیل کرد؟
مشکلی نداره ولی این فرمت فایل نمیتونه فایلهای 4 گیگ و بالاتر رو بشناسه پس تو هارد کپی نمیشن! یعنی فایلهایی حداکثر تا 3.99GB میتونی داخل چنین هاردی کپ کنی.همون NTFS امنتر و بهتره

دوست عزیز من فقط مشاوره خرید نخواستم.
اگه دقت میکردین میدیدین که یک سوال دیگه هم داشتم.
شخص شما رو نمیگم
این چند صفحه ی آخر اکثراً شده مشاوره ی خرید.....

عمو میلاد
11-08-2010, 16:48
سلام دوستان
جسارتا میشه به این تاپیک هم یه سر بزنید

ممنونم

eng2006
03-11-2010, 22:19
من یه هارد 500 وسترن mac os خریدم
2 تا سوال دشتم:
اول اینکه وقتی هارد را به یو اس بی وصل میکنم چراغ اون روشن میشه و اگه دستم را روش بزارم لرزش خیلی کمی حس میکنم یعنی مدام در حال کار کردن میباشد
حالا میخواستم بدونم که اگه همش کار کنه خراب نمیشه؟چون همیشه به سیستم من متصله و در حال کار کردن
دوم اینکه من با استفاده از دستوراتی که یکی از دوستام گفته بود کل 500 گیگ هارد رو با 1 پارتیشن fat 32 با استفاده از دستور cmd و یه فایل کوچک به نام fat32format.exe پارتیشن بندی کردم.
اما میخوام که تعداد پارتیشن ها رو 3 یا 4 تا کنم چطور باید این کار رو بکنم؟

*god_of_war*
21-11-2010, 15:59
سلام ببخشید یه سوال داشتم .من 2 تا هارد اکسترنال 500 گیگ segate دارم وقتی یکیش نصبه اون یکی نمیاد بالا باید اون یکی رو در بیارم از دوباره دومی رو وصل کنم تا بیاد بالا اگه میشه راهی بگید تا 2 تا هارد با هم بیاد بالا برام خیلی ضروریه ممنون

Diego
24-11-2010, 19:21
سلام ببخشید یه سوال داشتم .من 2 تا هارد اکسترنال 500 گیگ segate دارم وقتی یکیش نصبه اون یکی نمیاد بالا باید اون یکی رو در بیارم از دوباره دومی رو وصل کنم تا بیاد بالا اگه میشه راهی بگید تا 2 تا هارد با هم بیاد بالا برام خیلی ضروریه ممنون

مشکل از پورتهای usb شما هستش.سعی کن پورتهای مختلف جلو و پشت کیس رو امتحان کنی

*god_of_war*
24-11-2010, 22:31
مشکل از پورتهای usb شما هستش.سعی کن پورتهای مختلف جلو و پشت کیس رو امتحان کنی
من همه پورتا رو امتحان کردمه هیچ فایده ای نداره :41:اگه یه هارده یک ترا با یک هارد 500 بزارم با هم میاره بالا ولی دو تا هارد 500 segate با هم نمیاره بالا حتی ایکونش تویهsafety remove میاد ولی بالا نمیاد

samijoon1367
25-11-2010, 21:48
سلام. من يه هارد 500 seagate گرفتم و فرمت كردم.اما رسيور من نميخونه او رو. كسي setup ش رو داره؟
لطفا راهنمايي كنيد!

samijoon1367
25-11-2010, 21:57
سلام.ميشه بگيد چه مدليه هارداتون؟
آيا setup رو داريد.من setup رو لازم دارم

*god_of_war*
27-11-2010, 20:33
سلام.ميشه بگيد چه مدليه هارداتون؟
آيا setup رو داريد.من setup رو لازم دارم

مدله هاردم ST905003FGD2E1-RK

babialex
28-11-2010, 02:30
میخواستم بپرسم هارد های برند بوفالو چطورن ؟ کیفیت ؟ جایگاه ؟ آیا واقعا جزو برترین هاردها حساب میشن ؟

malkemid
28-11-2010, 09:24
سلام. من يه هارد 500 seagate گرفتم و فرمت كردم.اما رسيور من نميخونه او رو. كسي setup ش رو داره؟
لطفا راهنمايي كنيد!

فکر علتش زیاد بودن حجم هارد هست...من خودم به رسیورم فلش بیشتر از 8 گیگ بزنم قاطی می کنه

سعید6
29-11-2010, 10:17
سلام خدمت همه دوستان

میخواستم یه هارد اکترنال بگیرم 500 یا 1 ترا حالا از دوستان خواهش میکنم از این 2 ظرفیت کدوم مارکا خوبن

Diego
02-12-2010, 15:03
سلام خدمت همه دوستان

میخواستم یه هارد اکترنال بگیرم 500 یا 1 ترا حالا از دوستان خواهش میکنم از این 2 ظرفیت کدوم مارکا خوبن

از نظر من:
به ترتیب:
1_وسترن دیجیتال
2_سیگیت
3_ترنسند

eng2006
05-12-2010, 00:11
مشکل نشناختن هارد 500 وسترن توسط رسیو*ر استرانگ46622xii
من یه هارد 500 elite وسترن for mac دارم وقتی خریدمش توسط برنامه fat32 format در داس به فرمت fat32 دراوردمش تا بتونم در رسی*ور استفاده کنم با موفقیت فرمت کردم و رسیو*ر هم اون رو شناخت و ضبط میکردم تا اینکه تصمیم گرفتم هارد رو از 1 پارتیشن به 3 پارتیشن تقسیم کنم دیگه رسیو*ر نشناخت دوباره 3پارتیشن رو پاک کردم و 1 پارتیشن ساختم و با روش اول فرمت کردم اما دیگه رسیو*ر هارد رو نمیشناسه اصلا وقتی به دستگاه میزنم تصویر خش خش پیدا میکنه و از هارد صدای تق تق در میاد والا هر کاری کردم و باسیمنتیک پارتیشن مجیک و acronis فرمت کردم نشد که نشد.البته هارد من با کامپیوتر مشکلی نداره و به خوبی کار میکنه ولی نمیتونه دیگه با رسیو*ر مچ بشه!!!
اما بار اول بخوبی مچ شد نمیدونم چرا دیگه جواب نمیده؟؟
در ضمن با دستور chckdsk/R تست کردم مشکلی نداشت

روشی که من برای فرمت استفاده کردم اینه:
من این دستور رو اجرا کردم:

Click Start menu, select Run and enter diskmgmt.msc

If it asks you to initialise the disk, make sure you select a Basic disk, as opposed to a Dynamic.
There's a guide on Disk Management here You need to find the disk with unallocated space. Right click on it and select "New Partition" and follow these steps, clicking "Next" to get move on at each stage.

1. Partition Wizard starts, just click next to move on
2. Select Primary Partition.
3. Enter the maximum size for the Partition Size
4. Choose assign a drive letter. I used F:
5. Select "Do not Format this partition"
6. There will be a dialog box, summarising all the previous stuff. Click Finish

Now you have a drive letter, this is what we will pass to the formatter

Now download a copy of fat32format. Extract the single EXE file to somewhere suitable, like C:\.

Click Start->Run and enter

cmd

When the command prompt opens, type this - C:\ is the place you extracted the exe file to. Note if this sort of command line stuff makes your head hurt, you should probably give this a try instead

CD /D C:\

press enter and then type this. You need to replace f: with the drive letter you are trying to format.

fat32format f:

You should see this displayed

Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure (y/n)

Now when it says this, it really means it. If you format the boot sector, FATs and root directory will be filled with zeros. By typing pressing Y and hitting return, you're also absolving me of liability for whatever was on the disk before.

Assuming you don't bail out at this point you should see something like this -

Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure
(y/n) :y
Size : 250GB 488392002 sectors
512 Bytes Per Sector, Cluster size 32768 bytes
Volume ID is 1bdb:2c1d
32 Reserved Sectors, 59604 Sectors per FAT, 2 fats
7629261 Total clusters
7629260 Free Clusters
Formatting drive f:...
Clearing out 119304 sectors for Reserved sectors, fats and root cluster...
Wrote 61083648 bytes in 0.988463 seconds, 61796609.106193 bytes/sec
Initialising reserved sectors and FATs...
Done

منبع هم از سایت:
کد:

کد:

اینجا هم فیلم اموزش همین روش فرمت هست (حجم فایل 5مگ)

کد:

eng2006
08-12-2010, 12:13
کسی چیزی نمیدونه؟

armin_punisher6
08-12-2010, 13:28
سلام بچه ها من یه هارد اکسترنال western my passport 500GB دارم.چرا اکثراوقات safe remove نمیشه؟همه برنامه ها هم میبندما.

eng2006
09-12-2010, 01:18
کسی نبود؟
چطور میتونم دینامیک یا بیسیک کنم؟
الان احتمالا یکی از تنظیماتش بهم خورده میخوامن باید به حالتی که خریدمش در بیارمش تا درست بشه!
این هم عکس

یه عکس هم با نرم افزار paragon گذاشتم

smss.exe
28-12-2010, 13:21
کسی نبود؟
چطور میتونم دینامیک یا بیسیک کنم؟
الان احتمالا یکی از تنظیماتش بهم خورده میخوامن باید به حالتی که خریدمش در بیارمش تا درست بشه!
این هم عکس

براي تبديل به دايناميك يا بيسيك بايد روي قسمت disk1 كليك راست كني و اون رو به دايناميك تبديل كني.
برعكس اين كهر نمي شه مگه اينكه ديسك رو يك بار clean كني ( با اين كار كل پارتيشن هاي روي ديسك پاك مي شن ) :

روش clean كردن هم اينجوريه:

در منوي run بنويسيد cmd و enter بزنيد

دستور diskpart را تايپ كنيد و اينتر بزنيد

list disk
enter

select disk n
به جاي n شماره ي ديسك رو بزن در كامپيوتر شما 1 بايد باشه
enter

clean
enter

بعد وارد disk management بشو و ديسك رو intialize كن
به صورت پيش فرض ديسك basic مي شه
براي تبديلش هم به دايناميك از روش بالا كه توضيح دادم استفاده كن

Alishmas
31-12-2010, 01:10
ميخواستم بپرسم وقتی که سيستم خاموشه بهتره که هارد رو هم خاموش کنم يا stand by باشه ؟ يا اصلاً فرقی نميکنه ؟ مدل هارم هم western digital my book essential هست.

ata.royalfalcon
31-12-2010, 11:05
ميخواستم بپرسم وقتی که سيستم خاموشه بهتره که هارد رو هم خاموش کنم يا stand by باشه ؟ يا اصلاً فرقی نميکنه ؟ مدل هارم هم western digital my book essential هست.

100 درصد خاموشش کن
برای چی الکی روشنش بذاری
فرض یه دفعه برق چند بار قطع و وصل شد داغون میشه هاردت

Alishmas
31-12-2010, 19:28
نميشه يه کاری کنم که وقتی سيستم رو روشن ميکنم هارد روشن نشه ؟

GHAGHALEELEE
02-01-2011, 19:42
سلام بچه ها من یه هارد اکسترنال western my passport 500GB دارم.چرا اکثراوقات safe remove نمیشه؟همه برنامه ها هم میبندما.

سه تا راه داره
ساده ترینش دیسکانکت کردن با برنامه USB Safely Remove
دومی یکبار رفتن به پوشه درایو اکسترنال و بستن پنجره
را اخر ریست سیستم از طریق منوی استارت

اگر همه اینها جواب نداد احتمالا هارد داره از ویندوز بکاپ میگیره و یه خورده باید صبر کنی.

nasrGod
03-01-2011, 14:44
سلام دوستان من يك هارد اكسترنال يك ترابيت آداپتور خور ميخوام چه ماركي رو پيشنهاد ميكنيد در ضمن قيمت تخميني هم بزنيد
وسترن و سيگيت چطورند؟

ata.royalfalcon
03-01-2011, 16:41
سلام دوستان من يك هارد اكسترنال يك ترابيت آداپتور خور ميخوام چه ماركي رو پيشنهاد ميكنيد در ضمن قيمت تخميني هم بزنيد
وسترن و سيگيت چطورند؟

پيشنهادم اينه كه سوالات رو اينجا مطرح كنين

زودتر به نتيجه ميرسين

Diego
06-01-2011, 20:44
سه تا راه داره
ساده ترینش دیسکانکت کردن با برنامه USB Safely Remove
دومی یکبار رفتن به پوشه درایو اکسترنال و بستن پنجره
را اخر ریست سیستم از طریق منوی استارت

اگر همه اینها جواب نداد احتمالا هارد داره از ویندوز بکاپ میگیره و یه خورده باید صبر کنی.

میشه در این مورد توضیح بیشتر بدید؟!

Masoud 206-16v
08-01-2011, 20:14
وقت بخیر
من ی هارد اکسترنال مدلSeagate External Expansion 1TB
دارم،با برنامه ی Acronis Disk Director Home و Norton PartitionMagic 8.0 هر کاری کردم به Fat32 اجازه نمیده تبدیل کنم.(واسه PS3 میخوام).
ویندوز سون 64بیتی دارم و با خود ویندوز فقط به exFAT تبدیل میکنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

Diego
08-01-2011, 20:37
وقت بخیر
من ی هارد اکسترنال مدلSeagate External Expansion 1TB
دارم،با برنامه ی Acronis Disk Director Home و Norton PartitionMagic 8.0 هر کاری کردم به Fat32 اجازه نمیده تبدیل کنم.(واسه PS3 میخوام).
ویندوز سون 64بیتی دارم و با خود ویندوز فقط به exFAT تبدیل میکنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

چون که جدول fat32 محدودیت حجمی در مورد حجم پارتیشن داره،من احتمال میدم که واسه همین نمیذاره که یه پارتیشن خیلی بزرگ رو تبدیل به fat32 کنید.

GHAGHALEELEE
10-01-2011, 19:48
میشه در این مورد توضیح بیشتر بدید؟!

ببینید بعضی هاردهای اکسترنال نرم افزارهایی درونشان هست که به طور اتومات از درایو c و البته فقط از ویندوز و برنامه ها بکاپ میگیره.به نوعی انگار به همون دارن لطف می کنن.:5:
البته بار اول میبایست کمی طول بکشه نه همیشه.:10:

babialex
18-01-2011, 12:34
یکی از دوستان گیر داده هارد اکسترنالمو بهش بدم خودم برم ظرفیت بالاتر بخرم حالا میخام تمام اطلاعات هارد رو طوری پاک کنم که دیگه به هیچ عنوان قابل بازگشت نباشه و خیالم راحت باشه یعنی اصلا قابل ریکاوری نباشه

ممنون میشم راهنمایی کاملی کنید چون زودتر باید اینکارو انجام بدم

mike6787
22-01-2011, 18:35
با سلام خدمت دوستان عزیز .

من یک دستگاه ps3 دارم و میخوام هاردش رو ارتقا بدم . هارد مورد استفاده در ps3 2.5 اینچی هست .

من میخواستم یه هارد 500 گیگ پرتابل بخرم و هاردش رو با هارد فعلی ps3 تعویض کنم . میخواستم بدونم که چقدر این کار شدنی هستش؟؟

ممنون

mehdi666lp
26-01-2011, 19:00
سلام به همه
.
.
من امروز یه هارد Transcend 25M3 که هم USB2.0 /USB 3.0 داره و 640 GB هستش..................من توصیه میکنم این هارد رو نخرید چون واسه استفاده از USB 3.0 باید از 2 تا کابلش استفاده کنید من خودم عاشق WD هستم اما واسه یکم ظرفیت بیشتر الکی رفتم این هارد آشغال رو خریدم.............آقا نخرید این مدل رو از من گفتن بودا..................:41:

mohammadirani
03-02-2011, 11:54
سلام
یه هارد اکسترنال 1 ترابایت Seagate خریدم
با اداپتور

یه مشکلی هست
وقتی هارد رو میزنم به کام وقتی میخوام بیرون بیام هر چی سعی میکنم کلیک راست و سیف ران کنم نمیشه
مجبورم فقط کابل usb رو بکشم
مشکلی ایجاد نمیکنه؟

mjzaret
03-02-2011, 12:38
سلام
با اداپتور

یه مشکلی هست
وقتی هارد رو میزنم به کام وقتی میخوام بیرون بیام هر چی سعی میکنم کلیک راست و سیف ران کنم نمیشه
مشکلی ایجاد نمیکنه؟

وقتی شما با چنین مشکلی مواجه می شید یعنی از هاردتون در حال استفاده شدن هست.

ببینید فایل یا برنامه ای که از هارد اکسترنالتون استفاده میکنه یا نه؟

از برنامه Unlocker هم می تونید استفاده کنید.

بهتره که این مشکل رو حل کنید و بعد از اون اقدام به قطع کابل USB کنید.

شاد باشید :40:

muhakh
04-02-2011, 19:51
یکی از دوستان گیر داده هارد اکسترنالمو بهش بدم خودم برم ظرفیت بالاتر بخرم حالا میخام تمام اطلاعات هارد رو طوری پاک کنم که دیگه به هیچ عنوان قابل بازگشت نباشه و خیالم راحت باشه یعنی اصلا قابل ریکاوری نباشه

با نرم افزارهایی که هارد رو وایپ مکنند اطلاعاتتون غر قابل بازیافت میشه
مثلا
ULTRA WIPE
یا نرم افزارهایی مثل FILE Shredder که فایل رو کاملا پاک میکنه

EXTREME
04-02-2011, 20:25
سلام
با اداپتور

یه مشکلی هست
مشکلی ایجاد نمیکنه؟
اگه تو ویندوز سون هستید نه مشکلی پیش نمیاد
ولی اگه میخواین سیف بشه ولی نمیشه چند حالت داره یا هارد ویروسیه یا از توش یه برنامه داره اجرا میشه یا اینکه یم پروسس تو task manager هست که اجازه ی سیف شدن رو به هارد نمیده با نرم افزار هایی که برای سیف کردن اتصال usb هست میتونید راحت هارد رو سیف کنید

xero.1992
04-02-2011, 20:25
کی از دوستان گیر داده هارد اکسترنالمو بهش بدم خودم برم ظرفیت بالاتر بخرم حالا میخام تمام اطلاعات هارد رو طوری پاک کنم که دیگه به هیچ عنوان قابل بازگشت نباشه و خیالم راحت باشه یعنی اصلا قابل ریکاوری نباشه

از برنامه CCleaner هم می تونی استفاده کنی، این برنامه کاملا Free هست...

good boy 2010
08-02-2011, 10:00
سلام به همه
.
.
من امروز یه هارد Transcend 25M3 که هم USB2.0 /USB 3.0 داره و 640 GB هستش..................من توصیه میکنم این هارد رو نخرید چون واسه استفاده از USB 3.0 باید از 2 تا کابلش استفاده کنید من خودم عاشق WD هستم اما واسه یکم ظرفیت بیشتر الکی رفتم این هارد آشغال رو خریدم.............آقا نخرید این مدل رو از من گفتن بودا..................:41:

منظورتون چیه باید از 2 تا کابلش استفاده کنید؟:13:

mehdi666lp
12-02-2011, 08:23
منظورتون چیه باید از 2 تا کابلش استفاده کنید؟:13:
.
.
.
.
سلام
یعنی رو هارد دو تا شیار هست که یکی واسه برقه یکی واسه USB هستش واسه استفاده از USB 3.0 باید هر دو کابل رو به هارد بزنی و بعدش هر دو سر USB رو به کامپیوتر....................
.
.
.
هارد فقط فقط Western Digital ..................من یه وسترن هم خریدم.....عالیه.....خودم میدونستم ترنسد جالب نیست اما واسه 140 گیگ بیشتر اشتباه کردم...........:41:

ali_914
20-02-2011, 13:42
سلام
من یه هارد 1 ترا با آداپتور سیگیت دارم file system آن ntfs هست میخوام به fat 32 تبدیلش کنم با خود ویندوز نمیشه هم از قسمت my computer و هم از قسمت disk managment امتحان کردم با برنامه پارتیشن مجیک هم میشد به fat32 تبدیل کنم ولی باید هارد رو به چند درایو حدودا 196 گیگی تبدیل کنم یعنی نمیشد که کل هارد 1 ترا رو به یه درایو با فرمت fat 32 تبدیل کنم
برای استفاده در ps3 میخوام
نگید نمیشه چون هم دیدم و میدونم که میشه ( صفحه 9 پست 87 همین گفتگو یکی از دوستان عکسی رو گذاشته بود که ظرفیت یک درایوش حدود 464 گیگ بود و fat32 هم بود) ولی نمیدونم چجوری و با چه برنامه ای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا راهنمایی کنید یا بگید با چه برنامه ای میشه اینکارو کرد!!!!!!!؟؟؟؟

ak313
28-02-2011, 20:57
من یدونه adata 2.5 ا320 گیگ اکسترنال گرفتم وقتی از پورت جلو یا رابطی که از پشت کیس اوردوم هارد رو نمی شناسه فقط از پشت کیس باید وصل کنم. آیا راه حلی هست این مشکلو حل کنه؟

good boy 2010
02-03-2011, 13:07
سلام
من یه هارد 1 ترا با آداپتور سیگیت دارم file system آن ntfs هست میخوام به fat 32 تبدیلش کنم با خود ویندوز نمیشه هم از قسمت my computer و هم از قسمت disk managment امتحان کردم با برنامه پارتیشن مجیک هم میشد به fat32 تبدیل کنم ولی باید هارد رو به چند درایو حدودا 196 گیگی تبدیل کنم یعنی نمیشد که کل هارد 1 ترا رو به یه درایو با فرمت fat 32 تبدیل کنم
نگید نمیشه چون هم دیدم و میدونم که میشه ( صفحه 9 پست 87 همین گفتگو یکی از دوستان عکسی رو گذاشته بود که ظرفیت یک درایوش حدود 464 گیگ بود و fat32 هم بود) ولی نمیدونم چجوری و با چه برنامه ای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برو توی سایت seagate فکر کنم بتونی برنامه ای برای format هاردت پیدا کنی

ak313
02-03-2011, 14:21
من یدونه adata 2.5 ا320 گیگ اکسترنال گرفتم وقتی از پورت جلو یا رابطی که از پشت کیس اوردوم هارد رو نمی شناسه فقط از پشت کیس باید وصل کنم. آیا راه حلی هست این مشکلو حل کنه؟
جوابی نبود؟؟؟؟

sahmnaq
03-03-2011, 19:06
سلام
با برنامه های زیر میتونی این کار بکنین . ابتدا سی دی را داخل درایو قرار دهید و با سی دی کامپیوتر را بوت کنید :
parted magic
hirens boot cd

البته parted magic یه برنامه ساده و بهتر و مخصوص همین کارهاست .
موفق باشی

tik-tak
20-03-2011, 16:02
سلام
یک هارد 1ترابایتی خریدم . الان که میخوام وصل کنم به سیستم پیغام نصب میده و اتوپلی که میاد هیچی نمی فهمم .الان هم که میزنم پروپرتیز حجم رو 442 کیلو نشون میده ! چه کارش باید بکنم ؟

ata.royalfalcon
20-03-2011, 19:44
سلام
یک هارد 1ترابایتی خریدم . الان که میخوام وصل کنم به سیستم پیغام نصب میده و اتوپلی که میاد هیچی نمی فهمم .الان هم که میزنم پروپرتیز حجم رو 442 کیلو نشون میده ! چه کارش باید بکنم ؟

سلام

هارد اکسترنالتون چه مدلی هست ؟؟

اون auto play رو اجرا کنین تا درایورها و نرم افزارهای ضروری نصب شوند.

farzin1986
21-03-2011, 17:10
درود خدمت دوستان و درود مخصوص خدمت دوست گلم ata.royalfalcon و با تبریک سال نوو:11:..
من یک Seagate Portable Expansion 500GB USB2 دارم و در اتصالش به ریسیور و رکورد کردن مشکلی ندارم.. ولی چند روز پیش یک WD My Passport 500GB USB3 گرفتم که تو ترسفر دیتا عذاب نکشم ولی متاسفانه رسیورم نمیشناستش وسترن دیجیتال رو..:41:
دوستان میدونن چرا؟
پارتیشن جفتشون هم ntfs هست..

ata.royalfalcon
21-03-2011, 18:36
درود خدمت دوستان و درود مخصوص خدمت دوست گلم ata.royalfalcon و با تبریک سال نوو:11:..
من یک Seagate Portable Expansion 500GB USB2 دارم و در اتصالش به ریسیور و رکورد کردن مشکلی ندارم.. ولی چند روز پیش یک WD My Passport 500GB USB3 گرفتم که تو ترسفر دیتا عذاب نکشم ولی متاسفانه رسیورم نمیشناستش وسترن دیجیتال رو..:41:
دوستان میدونن چرا؟
پارتیشن جفتشون هم ntfs هست..

سلام آقا فرزین عید شما مبارک

راستی با وایمکس چی کار میکنی !!! :31:

من خودم 6 تا هارد اکسترنال وسترن دارم که دسکتاپی هست و برای آرشیو استفاده میکنم و برای رکورد هم استفاده نمیکنم بنابراین متاسفانه نمیتونم راهنمایی دقیق به شما بدم ولی چندتا حدس میزنم

1. احتمالا هارد وسترن شما دو تا پارتیشن داره که یکی از پارتیشن ها برای نرم افزار و درایور هست و الباقی برای دیتا
شاید ----- شما فقط با پارتیشن اول کار میکنه و اونو میشناسه و از اونجایی که پارتیشن های اولی هاردهای وسترن یه جورایی قفل شده هستن بنابراین قادر به شناسایی اون نیست .
پس به نظر من بهتر هست اون نرم افزاری که در داخل هارد هست رو نصب کنین و در داخل نرم افزار نصب شده دنبال گزینه ای بگردین برای پاک کردن کردن یا DELETE کردن پارتیشن اولیه هارد وسترن .

یه نکته ای رو هم بگم که یکی از دوستان سعی کرده بود که با disk management ویندوز پارتیشن اول هارد رو حذف کنه که نتونسته بود که احتمال میدم با نرم افزار خود هارد باید این کار انجام بشه .

ویرایش

در مورد Drive Erase کردن هارد وسترن به نقل از خود کمپانی وسترن با استفاده از نرم افزار WD SmartWare
نکته ای که باید بگم ممکنه اطلاعاتتون بپره ها !!!!

پس از Drive Erase کردن و حذف پارتیشن بهتره که از طریق disk management ویندوز یک پارتیشن با فرمت و سایز متناسب با ریسیور بسازین

Microsoft Windows
21-03-2011, 19:07
سلام

یکی از محدودیت های FAT 32 برای سیستم عامل ویندوز تا XP اینه که پارتیشنی بالاتر از 32 گیگابایت با حداکثر واحد تخصیص فایل 32 کیلوبایت ,نمیشه ایجاد کرد یعنی اینکه تا ویندوز XP تا همین قدر میتونی ایجاد کنی ولی برای سیستم عامل های دیگه ای که از FAT32 پشتیبانی میکنن (مثل لینوکس,مکینتاش و ویندوز ویستا ویندوز سون) تا 2 تا 8 ترابایت هم میشه درست کرد .
با ویندوز سون آزمایش کردی؟
مگه NTFS چه مشکلی براتون بوجود اورده؟
در ضمن شما میتونید از فایل سیستم exFAT استفاده کنید که خیلی خوب و نا محدود هست

farzin1986
21-03-2011, 22:57
سلام آقا فرزین عید شما مبارک

راستی با وایمکس چی کار میکنی !!! :31:

من خودم 6 تا هارد اکسترنال وسترن دارم که دسکتاپی هست و برای آرشیو استفاده میکنم و برای رکورد هم استفاده نمیکنم بنابراین متاسفانه نمیتونم راهنمایی دقیق به شما بدم ولی چندتا حدس میزنم

1. احتمالا هارد وسترن شما دو تا پارتیشن داره که یکی از پارتیشن ها برای نرم افزار و درایور هست و الباقی برای دیتا
شاید ----- شما فقط با پارتیشن اول کار میکنه و اونو میشناسه و از اونجایی که پارتیشن های اولی هاردهای وسترن یه جورایی قفل شده هستن بنابراین قادر به شناسایی اون نیست .
پس به نظر من بهتر هست اون نرم افزاری که در داخل هارد هست رو نصب کنین و در داخل نرم افزار نصب شده دنبال گزینه ای بگردین برای پاک کردن کردن یا DELETE کردن پارتیشن اولیه هارد وسترن .

یه نکته ای رو هم بگم که یکی از دوستان سعی کرده بود که با disk management ویندوز پارتیشن اول هارد رو حذف کنه که نتونسته بود که احتمال میدم با نرم افزار خود هارد باید این کار انجام بشه .

ویرایش

در مورد Drive Erase کردن هارد وسترن به نقل از خود کمپانی وسترن با استفاده از نرم افزار WD SmartWare
نکته ای که باید بگم ممکنه اطلاعاتتون بپره ها !!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس از Drive Erase کردن و حذف پارتیشن بهتره که از طریق disk management ویندوز یک پارتیشن با فرمت و سایز متناسب با ریسیور بسازین
ممنون..
وایمکس هم خوبه این ماه 24 ساعته DL بودم.. یکم پینگ بدون وــــی پــــی ان بالا میره..
راستش با اونم فرمت کردم الان یک پارتیشن دارم ولی اصلا نه سینما خانگی نه ----- میشناسنش..:13:

ata.royalfalcon
23-03-2011, 12:52
ممنون..
وایمکس هم خوبه این ماه 24 ساعته DL بودم.. یکم پینگ بدون وــــی پــــی ان بالا میره..
راستش با اونم فرمت کردم الان یک پارتیشن دارم ولی اصلا نه سینما خانگی نه ----- میشناسنش..:13:

سلام شرمنده از بابت تاخیر عید هست و دید و بازدید

میگم که دفترچه راهنما ریسیور یا سینمای خانگی رو مطالعه کنین شاید فرمت یا حالت خاصی بخواد
مثلا سینمای خانگی ما که سامسونگ هست فقط فرمت fat رومیشناسه اونهم حداکثر پارتیشن باید 160 گیگ باشه .

دفترچه راهنماشو اپلود کردم کردم و اینجا گزاشتم ببین به دردت میخوره.

اطلاع بده ببینم نتیجه داده یا نه

Meel
25-03-2011, 20:07
سلام

سال نو مبارک

من یک ترابایت برای فیلم و شو هایی که دارم نیاز دارم

یک ترابایت برای آرشیو اهنگام

500 گیگا یایت برای عکس

و 200 گیگ هم برای دیگر اطلاعات

هارد اکسترنال می خوام بگیرم که بین سیستم محل کار و منزل بتونم استفاده کنم

به نظر خودم 4 تا هارد بگیرم اگه اتفاقی برای یکیش افتاد ریسکش کمتره

با بودجه حدود 500 هزار تومن چه مارکی و چه هاردی بگیرم

مرسی

malkemid
27-03-2011, 15:40
سلام

من یه اکسترنال دارم که FAT 32 هست...امروز اومدم یه ایمیج دی وی دی روش کپی کنم ارور میده...فکر کنم چون بیشتر از 4 گیگه حجمش تو FAT32 قابل شناسایی نیست.

حالا راهی هست که بدون پاک شدن اطلاعات من این FAT32 رو به NTFS تبدیل کنم؟

farzin1986
27-03-2011, 22:28
سلام شرمنده از بابت تاخیر عید هست و دید و بازدید

میگم که دفترچه راهنما ریسیور یا سینمای خانگی رو مطالعه کنین شاید فرمت یا حالت خاصی بخواد
مثلا سینمای خانگی ما که سامسونگ هست فقط فرمت fat رومیشناسه اونهم حداکثر پارتیشن باید 160 گیگ باشه .

دفترچه راهنماشو اپلود کردم کردم و اینجا گزاشتم ببین به دردت میخوره.

اطلاع بده ببینم نتیجه داده یا نه

درود ممنونم دوست من..
ولی مشکل من اینه که وسترن دیجیتال رو ساپورت نمیکنه.. ولی سیگیت رو ساپورت میکنه جفتشون هم پارتیشن هاشون مثل هم هستند و NTFS...:13:

Sal3hi
03-04-2011, 17:25
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال می خوام چون فضای زیادی نیاز ندارم در حدود 250 گیگ باشه قیمشت چقدره
اگه دوستان لیست قیمت های هارد اکسترنال رو به روز دارن اگه بزارن ممنون می شم

ata.royalfalcon
03-04-2011, 20:02
سلام دوستان
خواهشا سوالاتتون رو درباره هارد اکسترنال در این تایپیک مطرح بفرمایید.

تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

mohammad_55
10-04-2011, 15:54
درود ممنونم دوست من..
ولی مشکل من اینه که وسترن دیجیتال رو ساپورت نمیکنه.. ولی سیگیت رو ساپورت میکنه جفتشون هم پارتیشن هاشون مثل هم هستند و NTFS...:13:
من هم همين هارد شما رو دارم و همين مشكل براي من هم پيش اومد. ولي رسيور اون رو نميشناسه. يك هارد ديگه كه usb2 بود رو شناخت. حتي fat32 كردم ولي باز نشناخت. نميدون اين راه حلي كه جناب ataگفتن رو شما انجام داديد و اون پارتيشن مخفي رو تونستيد با نرم افزار خود WD حذف كنيد؟ شايد جواب بده !! من حتي با DISCK MANAGEMENT فقط 10 GIG رو جد كردم و با FAT32 فرمت كردم و بقيه هارد رو غير فعال كردم . باز هم نشد. شايد بخاطر اون پورت 2 تيكه USB 3 , USB2 باشه كه بهم وصلند. حالا امشب ميخوام از فيش USBموبايل كه به قسمت USB2 اون ميخوره استفاده كنم شايد جواب داد . شما هم اگر راه حلي پيدا كرديد لطفا اينجا بگيد. ممنون

farzin1986
10-04-2011, 17:51
من هم همين هارد شما رو دارم و همين مشكل براي من هم پيش اومد. ولي رسيور اون رو نميشناسه. يك هارد ديگه كه usb2 بود رو شناخت. حتي fat32 كردم ولي باز نشناخت. نميدون اين راه حلي كه جناب ataگفتن رو شما انجام داديد و اون پارتيشن مخفي رو تونستيد با نرم افزار خود WD حذف كنيد؟ شايد جواب بده !! من حتي با DISCK MANAGEMENT فقط 10 GIG رو جد كردم و با FAT32 فرمت كردم و بقيه هارد رو غير فعال كردم . باز هم نشد. شايد بخاطر اون پورت 2 تيكه USB 3 , USB2 باشه كه بهم وصلند. حالا امشب ميخوام از فيش USBموبايل كه به قسمت USB2 اون ميخوره استفاده كنم شايد جواب داد . شما هم اگر راه حلي پيدا كرديد لطفا اينجا بگيد. ممنون
درود دوست عزیز..
با فرمت کامل و پارتیشن بندی مجدد هم مشکل حل نشد..:19:
با کابل micro usb هم تست کردم جواب نداد رو fat32
د =وست عزیز مشکل از دستگاه ریسور هست..:13:
چون به تلویزیون led samsoung سری 6 دوستم متصل کردم و کاملا شناختش دستگاه..
و فیلم هم تماشا کردم از روش..
:8:

alireza.amini
14-04-2011, 12:08
سلام

من یه اکسترنال دارم که FAT 32 هست...امروز اومدم یه ایمیج دی وی دی روش کپی کنم ارور میده...فکر کنم چون بیشتر از 4 گیگه حجمش تو FAT32 قابل شناسایی نیست.

حالا راهی هست که بدون پاک شدن اطلاعات من این FAT32 رو به NTFS تبدیل کنم؟

از دستور زیر استفاده کنید:

Run> cmd> convert c: /fs:ntfs

farshad.88
14-04-2011, 12:12
دوستان ممکنه یک هارد اکسترنال خوب معرفی کنید از نظر ضدضربه ضد شوک ضد آب و ...
قیمت هم بدین ممنون میشم. 1 ترا بایتی هم باشه. از usb3 و sata3 هم پشتیبانی کنه

hojjat2020
14-04-2011, 13:45
سلام دوستان، من به تازگی یک هارد 1 ترابایتی وسترن دیجیتال my passport essential SE usb3 خریدم، تا الان که واقعا راضی کننده بوده سرعت تبادل اطلاعاتش، 60-65 مگابایت در ثانیه ترانفر میکنه، فقط یک سوال داشتم ،اینکه آیا من میتونم هارد رو بصورت دائم به سیستم وصل کنم؟ آیا مشکلی براش بوجود میاد در اینصورت؟ چون وقتی که باهاش کار نمیکنم بعد از 10-15 دقیقه میره رو حالت استند بای، یعنی چراغش خاموش و روشن میشه و سیستم مکانیکیش خاموش میشه، و این حالتش در صورت خاموش بودن سیستم هم ادامه داره. یعنی 24ساعته این چراغش خاموش و روشن میشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید :)
راستی من آنلاین خریدم 147 تومن با ارسال رایگان، بنظرتون خوب خریدم؟

malkemid
14-04-2011, 22:15
از دستور زیر استفاده کنید:

Run> cmd> convert c: /fs:ntfs

مطمئنید که اطلاعات پاک نمیشه؟

good boy 2010
16-04-2011, 08:58
سلام
من یه هارد اکسترنال ترنسد (دسکتاپی ) دارم مو قعی که روشنش می کنم یه صدای تق تق خفه ای میده (صدای بد سکتور نیست) مشکلی داره این صدا رو میده؟تازه هم خریدمش

mefmef
16-04-2011, 09:19
سلام
من یه هارد اکسترنال ترنسد (دسکتاپی ) دارم مو قعی که روشنش می کنم یه صدای تق تق خفه ای میده (صدای بد سکتور نیست) مشکلی داره این صدا رو میده؟تازه هم خریدمش
چون تازه خریدی حتما به فروشنده اطلاع بده
البته ممکنه هیچ هم اشکالی نداشته باشه

sdp_30g
17-04-2011, 14:28
آقا من یه هارد 500 seagate همین مدل go که با دور 7200 هستش خریدم بعد این یه کابل معمولی داره بعد جدا از او یه پایه داره که هارد روش سوار میشه و دوتا کابل ازش اومده بیرون این داستانش چیه و یه سوال دیگه اینکه من چجوری میتونم از usb3 این استفاده کنم ؟

farshad.88
17-04-2011, 19:18
سوال من رو هم یه نفر جواب بده دعاش کنم

JING3LKHAN
19-04-2011, 19:27
دوستان بنده هارد 2 ترا وسترن گرفتم و ميخوام 300 گيگ رو طوري پارتيشن بندي كنم كه تو دي وي دي پليرم و رسيورم هارد شناسايي شه چون فرمت ntfs رو پشتيباني نميكنه.من اين 300 گيگ رو fat32 با partion magic kardam ولي باز دستگاه نشناختش چيكار كنم؟؟؟

n*7
24-04-2011, 04:28
سلام :20:
من هارد يک ترا seagate دارم ميخواستم بپرسم
اگه اصلاً پارتيشن بندی نکنم مشکلی داره?
اگه همش وقتی کامپيوتر روشنه بهش وصل باشه ایراد داره?

mand007
09-05-2011, 15:56
چرا اینجا خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هارد اکسترنال با یو اس بی 3 هم هست؟

می خوام ی هارد اکسترنال 512 دونیم اینچی بخرم که خوب باشه (ای ستا دارش یا یو اس بی 3 یا ..... هست؟؟؟)

چی بگیرم

ata.royalfalcon
09-05-2011, 16:15
چرا اینجا خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هارد اکسترنال با یو اس بی 3 هم هست؟

می خوام ی هارد اکسترنال 512 دونیم اینچی بخرم که خوب باشه (ای ستا دارش یا یو اس بی 3 یا ..... هست؟؟؟)

چی بگیرم

سلام

بلي ، هارد اكسترنال usb3 هم داريم
مدل پيشنهادي وسترن My Passport Essential كه تنها حجم موجود 500 گيگ هست . اين مدل دو جور هست
1. فقط usb2
2. همزمان usb2 و usb3 ساپورت . در موقع خريد به اين مسئله دقت كنين.

مدل پيشنهادي بعدي

سيگيت مدل FreeAgent GoFlex كه با اينترفيس usb2 فروخته ميشه ولي اگر خواهان usb3 هستين ميبايستي حدود 30 تومن اضافه خرج كنين براي آداپتر usb3 ، يعني انتهاي هاردهاي سيگيت قابل جدا شدنه كه ميتونين اينترفيس هاي مختلف نصب كنين مثل usb2 و usb3 و esata و firewire و حتي با جدا كردن انتهاي اون به صورت مستقيم از ساتا استفاده كنين
عكس آداپتر

hussain
10-05-2011, 12:07
سلام بچه ها من یک هارد اکسترنال 500 WD دارم ولی توی همه ی ویندوز ها اجرا می شه بجز windows 7 و نمیناسه
اگه میشه یه درایور ازش بهم بدین
متشکرم

amin_1986
10-05-2011, 22:51
سلام من یه سوال داشتم از اساتید بزرگ
یه هارد اکسترنال 500 دارم که میخواستبه سینمای خانگی وصل کنم اما نمیشناستش
جند جا برسیدم fat 32 گفتن باید باشه ntfs و نمیشه
بعد اومfat32دم هارد رو کردم 2تا درایو که یکیش هست اما بازم کارم نشد
میشه لظفا راهنمایی کنید ممنون

concordx
10-07-2011, 01:00
سلام دوستان
امروز هاردم مثل ساعت داشت کار میکرد که یه دفعه کامپیوترم یه ارور عجیب غریب داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وقتی هاردم رو کندم دوباره وصل کردم شناساییش نکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی کامپیوترهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت و کار میکرد حالا باید چیکار کنم؟

سلام.
فقط باید ویندوز رو عوض کنی یا باید خیلی مسلط به ریجیستری باشی تا برات بگم چکار کنی.

Arash4484
10-07-2011, 16:31
سلام من یه سوال داشتم از اساتید بزرگ
یه هارد اکسترنال 500 دارم که میخواستبه سینمای خانگی وصل کنم اما نمیشناستش
جند جا برسیدم fat 32 گفتن باید باشه ntfs و نمیشه
بعد اومfat32دم هارد رو کردم 2تا درایو که یکیش هست اما بازم کارم نشد
میشه لظفا راهنمایی کنید ممنون

سلام،من اینجا در مورد شرابطی که باید FAT32 رو ساخت تا دستگاه های مختلف ساپورتش کنه ، توضیح دادم
اینها رو باید رعایت کنی(بخصوص رعایت سقف سایز پارتیشنها)

ضمن اینکه بعضی از دستگاه ها بطور کلی هارد و فلش ظرفیت بالا رو پشتیبانی نمیکنند(که البته خیلی کمند)

سلام دوستان

سلام.
فقط باید ویندوز رو عوض کنی یا باید خیلی مسلط به ریجیستری باشی تا برات بگم چکار کنی.
سلام، عزیز تنظیمات رجیستری چندان پیچیده نیست،
تنها کافی است آدرس مورد نظر رو دقیق اعلام کنید و کلیدهای که باید ساخته یا تغییر کنند.
قبلش هم میشه بک آپ گرفت تا اگر اشتباهی بشه قابل برگشت باشه.
لااقل قبل از پاک کردن ویندوز بد نیست سعی در تعمیرش بشه .
ضمن اینکه بر فرض سخت هم باشه انجمن برای همین امور تخصصی هستش دیگه.

دست آخر با وحود این که سوال برای بیشتر از یک سال قبله برای توضیح باید گفت که باید اررور بصورت دقیق ذکر بشه تا علت معلوم بشه ، حتی با وحود اینکه در سیستمهای دیگه هارد کار کرده، علت سخت افزاری هم محتمله (خرابی پورتهای USB مادربردبا دلایلی مثل جریان کشی یا خرابی یکی از چیپ های مرتبط)

reza3600
12-07-2011, 14:33
سلام
من لپ تاپم usb3 نداره برای استفاده از قابلیت usb3 هارد اکسترنال باید چیکار کنم
ممنون

ata.royalfalcon
12-07-2011, 16:41
سلام
من لپ تاپم usb3 نداره برای استفاده از قابلیت usb3 هارد اکسترنال باید چیکار کنم
ممنون

سلام اگر لپتاپتان اسلات expresscard داشته باشه میتونین با خرید یه experess card usb3 از مزایای usb3 بهرمند بشید ولی مطمئن نیستم که سرعتش به اندازه usb3 واقعی برسه .
من یدونه از اینها رو خریدم 24 هزارتومن !!! عین عکس زیر

reza3600
13-07-2011, 22:40
سلام
روی هارد اکسترنال مدل وسترن دیجیتال میشه لینوکس نصب کرد؟
این هارد رو لینوکس میشناسه یا نه؟
ممنون

jorj
14-07-2011, 23:35
سلام
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید برای خرید هارد اکسترنال 1 ترا با قیمت
که سرعت بالا ، قابلیت رمزگذاری و آنتی شوک داشته باشه .
ممنون

REZAt1980
25-07-2011, 08:03
يك هارد اكسترنال نياز دارم با ظرفيت 500 گيگ.

تو روز بين سيستم ها بايد حدود 20 الي 30 گيگ رو منتقل كنم.

به نظرتون چه هاردي بگيرم

ata.royalfalcon
25-07-2011, 08:59
سلام
روی هارد اکسترنال مدل وسترن دیجیتال میشه لینوکس نصب کرد؟
این هارد رو لینوکس میشناسه یا نه؟
ممنون

سلام
چرا نشه ؟؟؟
اما شرط داره ، با توجه به اينكه اين هارد ها اكثرا usb هستن لپتاپ يا pc شما بايد قابليت بوت از طريق usb رو داشته باشن كه اگر اين قابليت رو داشته باشن 99 درصد كار انجام شده ، الباقي ميمونه فرمت كردن هارد اكسترنال و نصب لينوكس ....

---------- Post added at 08:59 AM ---------- Previous post was at 08:57 AM ----------

سلام
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید برای خرید هارد اکسترنال 1 ترا با قیمت
که سرعت بالا ، قابلیت رمزگذاری و آنتی شوک داشته باشه .
ممنون

به نظرتون چه هاردي بگيرم

سلام
اگر ميشه سوالاتتون رو راجع به خريد هارد اكسترنال در تايپيك زير بپرسيد خوب ميشه

Penryn
25-07-2011, 10:41

به نظرتون چه هاردي بگيرم
USB3 هنوز فراگیر نشده. ولی هاردی بگیر که دور 7200 باشه و eSATA داشته باشه چون سرعتش در عمل (نه در تئوری)چند برابر USB2 هست. من سه ساله از وسترن 1TB Studio Pro استفاده میکنم و بیش از 4 ساله یک وسترن Premium 500GB هم دارم. هر دو فایروایر دارن که به کار نمیاد ولی اولی بدلیل داشتن eSATA قابل مقایسه با دومی که فقط USB داره نیست.

ata.royalfalcon
25-07-2011, 10:50
USB3 هنوز فراگیر نشده. ولی هاردی بگیر که دور 7200 باشه و eSATA داشته باشه چون سرعتش در عمل (نه در تئوری)چند برابر USB2 هست. من سه ساله از وسترن 1TB Studio Pro استفاده میکنم و بیش از 4 ساله یک وسترن Premium 500GB هم دارم. هر دو فایروایر دارن که به کار نمیاد ولی اولی بدلیل داشتن eSATA قابل مقایسه با دومی که فقط USB داره نیست.

دوست خوبم سلام
همانطوري كه ايشون گفتن ميخوان دائماً بين سيستمها جابه جا كنن ، پس اولويت با هارد پرتابل هست نه مدلهاي دسكتاپي آداپتوردار .
ضمناً مدلهايي كه شما پيشنهاد دادين به راحتي در بازار پيدا نميشه . در حال حاضر تنها مدل وسترني كه اينترفيس esata دارد و هنوز در حال توليد هست My Book Studio Edition II هست كه حداقل حجمش 2 ترابايته كه مسلما خيلي هم گران هست چون از دو هارد اينترنال استفاده ميكنه و به صورت raid كار ميكنه ، ضمن اينكه اينترفيس esata خيلي هم رايج نيست و نكته جالب اين هست كه براي ساخت اين مدل My Book Studio از هارد اينترنال سري گرين استفاده شده كه 7200 دور هم نيست . مدل Premium هم ديگه توليد نميشه .

من در تاپیک جامع هارد اکسترنال ايشون رو راهنمايي كردم !!!

er.mohammad77
20-08-2011, 18:00
آقای ata.royalfalcon سلام.

من میخوام یه هارد اکسترنال 1ترا بگیرم. لپ تاپم eSata داره --- ولی USB3 نداره.

آیا هارد اکسترنالی که هم eSata داشته باشه هم USB2 داریم؟ شما چه مارکی رو توصیه میکنید؟:11:

ata.royalfalcon
20-08-2011, 18:24
آقای ata.royalfalcon سلام.

من میخوام یه هارد اکسترنال 1ترا بگیرم. لپ تاپم eSata داره --- ولی USB3 نداره.

آیا هارد اکسترنالی که هم eSata داشته باشه هم USB2 داریم؟ شما چه مارکی رو توصیه میکنید؟:11:

سلام
هارد سیگیت پرتابل یا بدون آداپتور مدل FreeAgent GoFlex Ultra–portable Drive که از حجم 320 گیگ الی 1.5 ترابایت موجوده که انتهاي اين هاردها (كارتريج) قابل جدا شدن هست مثل عكس زير . اين باعث ميشه كه شما بتونين انواع اينترفيس رو به اين هارد متصل كنين مثلا usb2 يا usb3 يا esata يا firewie و حتي ميتونين با كندن اين كارتريج از ساتاي هارد به طور مستقيم مثل هارد اينترنال استفاده كنين .

عكسي از انواع كارتريج

انتهاي خود هارد بدون كارتريج

نكته مهم اين هست كه در داخل جعبه اين هارد فقط يه جور كارتريج هست . كارتريج usb2 يا usb3 كه روي جعبه اش مينويسه . براي ساير كارتريج ها بايد جداگانه خريداري بشه حتی esata و نکته مهم دیگه این هست که باید از شرکت سازگار بپرسید که آیا کارتریج esata تو انبار موجود داره یا خیر .

مثلا معني عكس زير (قسمت پايين گوشه سمت راست) اين هست كه هارد با كارتريج usb3 فروخته ميشه .

لينك اين مدل

نکته مهم دیگه این هست که سیگیت مدلهای آداپتوری یا همون دسکتاپی 3.5 اینچی کارتریج esata ندارن و همچنین خرید مدلهای آداپتوری سیگیت اصلا توصیه نمیشه چون مواردی از نقص فنی مشاهده شده !!!

sepehrphysics
09-09-2011, 23:03
سلام دوستان عزیز, من میخوام یه هارد اکسترنال خوب 500 گیگابایت میخوام برای اینکه عکس ها و کلا فایلهای لازم برای یک طراح وب و گرافیک رو روش بریزم و آرشیو کنم و بعدا روش لینوکس هم بریزم ....کلا یعنی هارد کاملی باشه که بعدا نخواد عوضش کنم ....سرعت تبادل اطلاعاتش هم بالا باشه .... ,و ssd نباشه....ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر از همتون.

sepehrphysics
12-09-2011, 14:16
سلام
آیا شما این هارد رو پیشنهاد میکنید:

mafiasos
12-09-2011, 22:33
سلام
دوستم یه هارد اکسترنال داره . خوب کار میکرد . الان وقتی میزنه به کامپیوتر یه پیام میاد که می آد . که یک yes va no داره . که اگه yes بزنیم فرمت میشه و اگه no بزنیم که باز نمیشه .
اطلاعات رو نیز داره نمیخواد فرمت بشه . راهی هست که هارد رو بیاره بالا ؟

ata.royalfalcon
13-09-2011, 21:09
سلام
دوستم یه هارد اکسترنال داره . خوب کار میکرد . الان وقتی میزنه به کامپیوتر یه پیام میاد که می آد . که یک yes va no داره . که اگه yes بزنیم فرمت میشه و اگه no بزنیم که باز نمیشه .
اطلاعات رو نیز داره نمیخواد فرمت بشه . راهی هست که هارد رو بیاره بالا ؟

سلام
باید دیسک منجمنت رو ببینید تا از وضعیت پارتیشنها مطلع بشید ولی حدس میزنم که پارتیشن RAW شده به همین خاطر این پیغام ظاهر میشود .
راه حل :با استفاده از نرم افزارهایی مثل partition table doctor سعی کنید که partition table رو فیکس کنید اگر نشد چاره ای جز فرمت کردن ندارید ولی قبل از فرمت کردن با استفاده از نرم افزارهای بازیابی ، اطلاعات رو ریکاوری کنید و سپس فرمتش کنید .

لینک partition table doctor

saeedblack
16-09-2011, 20:47
دوستان من یه هارد transcend دارم که وقتی به dvd player و set up box وصلش می کنم بالا نمیاد.
رابط های هارد 2 تا پورت usb2 هست .یکی رو وصل می کنم فقط چراغش روشن میشه ومطمئن شدم که قدرت لازم برای چرخش دیسک هارد وجود نداره. حالا یه سوال؟
اگه یه هاب اداپتور دار بگیرم ویکی از usb ها رو به اون ویکی دیگه از usb ها رو به دی وی دی پلیر یا ----- وصل کنم هار کار می کنه؟
یه وقت هاردو نسوزونه!

ata.royalfalcon
20-09-2011, 14:11
دوستان من یه هارد transcend دارم که وقتی به dvd player و set up box وصلش می کنم بالا نمیاد.
رابط های هارد 2 تا پورت usb2 هست .یکی رو وصل می کنم فقط چراغش روشن میشه ومطمئن شدم که قدرت لازم برای چرخش دیسک هارد وجود نداره. حالا یه سوال؟
اگه یه هاب اداپتور دار بگیرم ویکی از usb ها رو به اون ویکی دیگه از usb ها رو به دی وی دی پلیر یا ----- وصل کنم هار کار می کنه؟
یه وقت هاردو نسوزونه!

سلام
لازم نيست usb هاب آداپتوردار بخريد . ميتونين با خريد آداپتور برق usb دار (مثل عكس زير) سر دوم كابل رو به آداپتور متصل كنيد .
البته قبل از خريد ليبل رو كنترل كنيد كه خروجي برق بيشتر از 5 ولت نباشه .

lllpixielll
21-09-2011, 18:39
سلام دوستان
چند روز پیش یک هارد Wd my passport essential SE 1 T خریدم، وقتی به لپ تاپ وصلش کردم 6-7 دقیقه طول کشید تا هارد رو بشناسه، وقتی که داشتم manual داخل هارد رو میخوندم هارد هنگ کرد و صدای خر خر ضعیفی از اون شنیده میشد این حالت 30 ثانیه طول کشید.
بردم گارانتی گفتن مشکلی نداره اما هر از گاهی (خیلی کم البته) این اتفاق میفته ... این باعث شد که نسبت به سالم بودن هارد شک کنم، امروز QUICK DRIVE TEST و Complete Test رو که داخل نرم افزار خود هارد هستش( Wd Smart ware) رو اجرا کردم اما هر 2 تست fail میشه!!
سوالم اینه که با این تفاسیر هارد مشکل داره؟ یا نه؟ این تست ها روی هارد اکسترنال شما چجوریه؟؟؟

در ضمن سرعت رایت هارد: 17 و سرعت رید آن : 30 است!
مشخصات لپ تاپ:
cpu: core i7
ram 4g
windows 7

malkemid
21-09-2011, 20:53
سلام
لازم نيست usb هاب آداپتوردار بخريد . ميتونين با خريد آداپتور برق usb دار (مثل عكس زير) سر دوم كابل رو به آداپتور متصل كنيد .
البته قبل از خريد ليبل رو كنترل كنيد كه خروجي برق بيشتر از 5 ولت نباشه .

همیشه برام سوال بود که این سر دوم به چه دردی می خوره!!

H00m@N
21-09-2011, 20:57
سلام

من یه هارد استرنال تو رنج 100 میخوام بگیرم!

usb3 و esata دارم!

بدون ادابتور یا با ادابتور بودن مهم نیست!(ظرفیت مهم تر+کیفیت)

اساتید چی پیشنهاد میدید!

ممنونم پیش پیش!:11:

ata.royalfalcon
21-09-2011, 21:17
همیشه برام سوال بود که این سر دوم به چه دردی می خوره!!

سلام
هاردهای 2.5 اینچی چون برق مورد نیازشون رو از پورت usb تامین میکنن گاها به مشکل کمبود ولتاژ بر میخورن و در نتیجه هارد راه اندازی نمیشه و پس برای جبران کمبود ولتاژ سر دوم کابل به به پورت دیگر متصل میشود .
بطور خلاصه سر اول برای دیتا و برق هست ولی سر دوم فقط برای برق هست .

ata.royalfalcon
21-09-2011, 21:33
سلام

من یه هارد استرنال تو رنج 100 میخوام بگیرم!

usb3 و esata دارم!

بدون ادابتور یا با ادابتور بودن مهم نیست!(ظرفیت مهم تر+کیفیت)

اساتید چی پیشنهاد میدید!

ممنونم پیش پیش!:11:

سلام
هاردی که ایندوتا اینترفیس رو همزمان داشته باشه موجود نیست ولی میتونین باخرید هارد سیگیت مدل FreeAgent GoFlex Ultra–portable Drive و با تعویض کارتریج صاحب هاردی بشوید که هردو اینترفیس رو داشته باشه البته نه بطور همزمان .
در پست زیر بطور کامل درباره هارد سیگیت توضیح دادم .

سوالی بود در خدمتم

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:30 PM ----------

سلام دوستان
چند روز پیش یک هارد Wd my passport essential SE 1 T خریدم، وقتی به لپ تاپ وصلش کردم 6-7 دقیقه طول کشید تا هارد رو بشناسه، وقتی که داشتم manual داخل هارد رو میخوندم هارد هنگ کرد و صدای خر خر ضعیفی از اون شنیده میشد این حالت 30 ثانیه طول کشید.
بردم گارانتی گفتن مشکلی نداره اما هر از گاهی (خیلی کم البته) این اتفاق میفته ... این باعث شد که نسبت به سالم بودن هارد شک کنم، امروز QUICK DRIVE TEST و Complete Test رو که داخل نرم افزار خود هارد هستش( Wd Smart ware) رو اجرا کردم اما هر 2 تست fail میشه!!
سوالم اینه که با این تفاسیر هارد مشکل داره؟ یا نه؟ این تست ها روی هارد اکسترنال شما چجوریه؟؟؟

در ضمن سرعت رایت هارد: 17 و سرعت رید آن : 30 است!
مشخصات لپ تاپ:
cpu: core i7
ram 4g
windows 7

سلام پیشنهادم اینه که نرم افزار hd sentinel رو دانلود کنید و سپس نصب و اجرا کنید تا یه تست کلی از هاردتون بگیره .اگر مشکلی داشته باشه به شما اعلام میکنه . (انشااله که نداشته باشه)
سایر موارد هم باید در نظر گرفته بشه . چون این مدل یه هارد پرتابل پرظرفیت هست ممکنه با کمبود ولتاژ مواجه شده باشه مثلا به هیچ عنوان از usb هاب یا کابل رابط استفاده نکنید یا حتما لپتاپ به برق شهر متصل باشد و اگر امکانش هست با سیستم دیگری تست کنید .

سایر تجهیزات رو هم اگر به پورت usb وصل کردین جدا کنید.

lllpixielll
21-09-2011, 22:41
سلام پیشنهادم اینه که نرم افزار hd sentinel رو دانلود کنید و سپس نصب و اجرا کنید تا یه تست کلی از هاردتون بگیره .اگر مشکلی داشته باشه به شما اعلام میکنه . (انشااله که نداشته باشه)
سایر موارد هم باید در نظر گرفته بشه . چون این مدل یه هارد پرتابل پرظرفیت هست ممکنه با کمبود ولتاژ مواجه شده باشه مثلا به هیچ عنوان از usb هاب یا کابل رابط استفاده نکنید یا حتما لپتاپ به برق شهر متصل باشد و اگر امکانش هست با سیستم دیگری تست کنید .

سایر تجهیزات رو هم اگر به پورت usb وصل کردین جدا کنید.

ممنون از شما
با نرم افزار حتما تست میکنم.
از hub یا کابل استفاده نکردم و اون تست ها که fail می شدند، روی چند سیستم امتحان کردم!
شما با نرم افزار خود وسترن (Wd Smart Ware) و اعتبار اون اطلاعی دارید؟

ممنون از وقتی که میذارید

ata.royalfalcon
22-09-2011, 21:22
ممنون از شما
با نرم افزار حتما تست میکنم.
از hub یا کابل استفاده نکردم و اون تست ها که fail می شدند، روی چند سیستم امتحان کردم!
شما با نرم افزار خود وسترن (Wd Smart Ware) و اعتبار اون اطلاعی دارید؟

ممنون از وقتی که میذارید

سلام
من از این نرم افزار عمدتا برای پسورد گذاری و یا تعیین زمان استندبای و خاموش کردن استفاده میکنم و برای تست ازش استفاده نمیکنم .
حالا شما این نرم افزار hd sentinel رو نصب کنید و نتیجه اش رو بگید .

amd>intel
23-09-2011, 02:07
wdc.com/wdproducts/library/other/2779-701022.pdf

akivar
23-09-2011, 14:05
سلام
می خوام هارد اکسترنال 2 ترا بگیرم جهت backup
سرعت زیاد برام مهم نیست فقط قیمت و اینکه داده ها پاک نشن
خواهشا مدل و گارانتی معتبر رو برام معرفی کنین
ممنون

ata.royalfalcon
23-09-2011, 22:06
سلام
می خوام هارد اکسترنال 2 ترا بگیرم جهت backup
سرعت زیاد برام مهم نیست فقط قیمت و اینکه داده ها پاک نشن
خواهشا مدل و گارانتی معتبر رو برام معرفی کنین
ممنون

سلام
با توجه به اینکه 2 ترا میخواهید بهترین مدلی که در بازار میشه به راحتی پیدا کرد وسترن مدل My Book Essential هست که usb3 هم هستند و تا 3 ترابایت هم موجوده .
اگر سیستم شما هم usb3 داشته باشه سرعت بالایی خواهید داشت .

نکته مهم : هارد هم مثل سایر وسایل دیگه امکان خرابی داره پس نمیتوان اطمینان 100 درصدی داد . ولی در صورت نگهداری درست و مناسب عمری طولانی خواهد داشت . ضمناً قبل از خرید دقت بفرمایید که جعبه مقوایی آن فاقد هرگونه ضربه دیدگی یا کوفتگی ناشی از زمین افتادن داشته باشه .

mojtaba007h
25-09-2011, 15:55
سلام دوستان، من به تازگی یک هارد 1 ترابایتی وسترن دیجیتال my passport essential SE usb3 خریدم، تا الان که واقعا راضی کننده بوده سرعت تبادل اطلاعاتش، 60-65 مگابایت در ثانیه ترانفر میکنه، فقط یک سوال داشتم ،اینکه آیا من میتونم هارد رو بصورت دائم به سیستم وصل کنم؟ آیا مشکلی براش بوجود میاد در اینصورت؟ چون وقتی که باهاش کار نمیکنم بعد از 10-15 دقیقه میره رو حالت استند بای، یعنی چراغش خاموش و روشن میشه و سیستم مکانیکیش خاموش میشه، و این حالتش در صورت خاموش بودن سیستم هم ادامه داره. یعنی 24ساعته این چراغش خاموش و روشن میشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید :)
راستی من آنلاین خریدم 147 تومن با ارسال رایگان، بنظرتون خوب خریدم؟

نه گرون خریدی الان هارد 2 ترابایت 145 تومنه به نظر من وسایل دیجیتالی رو اینترنتی خرید نکنید !

ata.royalfalcon
26-09-2011, 13:56
نه گرون خریدی الان هارد 2 ترابایت 145 تومنه به نظر من وسایل دیجیتالی رو اینترنتی خرید نکنید !

هاردي كه ايشون خريدن از نوع پرتابل هست نه دسكتاپي بنابراين قيمتش متناسب هست . گرچه در حال حاضر قيمتش كمي پايينتر اومده .
نكته : حداكثر حجم هارد پرتابل وسترن يك ترابايت هست .

love_and_hate
27-09-2011, 19:59
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال یک ترا میخوام که قابلیت اتصال به سینمای خانواده و ----- جهت ضبط و پخش رو هم داشته باشه . کدوم مدل western digital این قابلیت رو داره خیلی واسم مهمه لطفا راهنماییم کنید
یا علی

Maziar_69
30-09-2011, 13:30
سلام دوستان خسته نباشید. ممنون میشم خیلی زود راهنماییم کنید.

من یه هارد pqi مدل H560 دارم. دیروز یه بار وصلش کردم به لپتاپ دوستم یه سری فایل کپی کردیم توش بعد که جدا کردم و زدم به سیستم خودم اصلا آیکون درایو نیومد.
یعنی سیستم شناختش ولی Volume رو توی My Computer نشون نداد.
هر کاری هم کردم هنوز همونه.
به هارد که دست میزنی مشخصه داره میچرخه و روشنه ولی نمیاد. چیکار کنم؟

omid_7029
04-10-2011, 13:23
سلام دوستان
يك هارد 2 ترا ميخوام
بهترينش چيه؟ قيمت هم برام مهم نيست
فقط يك مشكل دارم كامپيوترم برا 7-8 سال پيشه كه فك ميكنم usb2 هستش
ميتونم هارد usb3 بخرم يانه؟؟؟

albous
07-10-2011, 00:39
بین فلش مموری و هارد پرتابل کدام را بهتر می دونید و امتیازاتشان نسبت به هم
دنبال یک هارد هستم که نیاز به آدابتور خارجی نداشته باشد
USB3 ساپورت کند
512GB کفایت میکند
خود من مدل های my pasport وسترن دیجیتال را پسندیدم نظرتون در موردشان چیست؟ (معایت و محاسن)
سرعت عملی که این هارد ها در حالت نوشتن و خواندن دارند؟
و اینکه چه نکاتی را باید در نظر بگیرم که الان ذکر نکرده ام؟
با تشکر

Nocturne
07-10-2011, 07:40
بین فلش مموری و هارد پرتابل کدام را بهتر می دونید و امتیازاتشان نسبت به هم
دو تا مقوله جداست چون به لحاظ حجمی اختلاف بسیاری دارند پس مناسب با کاربردتون باید انتخاب کنید.
تفاوتشون به لحاظ ساختار اینکه فلش مموری ها مموری استیک اند اما هاردهای پرتابل دیسک سخت گردان دارند (چیزی فشرده تر از آنچه در کامپیوتر است)
بنابراین فلش مموری ها بسیار سبکند و ضمنا به ضربه حساس نیستند اما هاردها را باید مراقب باشید که از دستتون نیفته یا ضربه نخوره مخصوصا وقتی روشنه..

دنبال یک هارد هستم که نیاز به آدابتور خارجی نداشته باشد
USB3 ساپورت کند
512GB کفایت میکند
خود من مدل های my pasport وسترن دیجیتال را پسندیدم نظرتون در موردشان چیست؟ (معایت و محاسن)
سرعت عملی که این هارد ها در حالت نوشتن و خواندن دارند؟
و اینکه چه نکاتی را باید در نظر بگیرم که الان ذکر نکرده ام؟
با تشکر
با توجه به آنکه آدابتور نمیخواید و حجم نیم ترابایت لازم دارید هارد پرتابل مناسبه.
اون مدلی هم که از WD گفتید با همین حجم خودم دارم و ازش راضیم.
در باره usb3 هم اینی که من دارم چون قدیمیه 2 هست اما قطعا 3ش هم اومده.
باز مدلهای خوب دیگری اگر هست دوستان بگن..

omid_7029
08-10-2011, 09:06
سلام دوستان
يك هارد 2 ترا ميخوام
بهترينش چيه؟ قيمت هم برام مهم نيست
فقط يك مشكل دارم كامپيوترم برا 7-8 سال پيشه كه فك ميكنم usb2 هستش
ميتونم هارد usb3 بخرم يانه؟؟؟

كسي نيست راهنمايي كنه!!!! :41:

mojtaba007h
08-10-2011, 10:37
كسي نيست راهنمايي كنه!!!! :41:
دوست عزیز شما باید ببینی استفادت چیه
اگه میخوای هاردو اینور اونور زیاد ببری باید پرتابل بگیری ولی اگه بخوای برای آرشیو باید مای بوک بگیری من بهت هارد های وسترن دیجیتال با گارانتی آواژنگ رو پیشنهاد میدم
در مورد Usb هم خیالت راحت باشه هیچ مشکلی برات پیش نمیاد، ساپورت میکنه
باز هم مشکلی بود در خدمتم

omid_7029
08-10-2011, 13:05
سلام
با توجه به اینکه 2 ترا میخواهید بهترین مدلی که در بازار میشه به راحتی پیدا کرد وسترن مدل My Book Essential هست که usb3 هم هستند و تا 3 ترابایت هم موجوده .
اگر سیستم شما هم usb3 داشته باشه سرعت بالایی خواهید داشت .

نکته مهم : هارد هم مثل سایر وسایل دیگه امکان خرابی داره پس نمیتوان اطمینان 100 درصدی داد . ولی در صورت نگهداری درست و مناسب عمری طولانی خواهد داشت . ضمناً قبل از خرید دقت بفرمایید که جعبه مقوایی آن فاقد هرگونه ضربه دیدگی یا کوفتگی ناشی از زمین افتادن داشته باشه .

اين هارد رئ ميشه به يو اس بي 2 وصل كرد؟
بعدشم تو سري وسترن essntial and high با هم فرق دارن؟؟؟

ata.royalfalcon
08-10-2011, 14:39
اين هارد رئ ميشه به يو اس بي 2 وصل كرد؟
بعدشم تو سري وسترن essntial and high با هم فرق دارن؟؟؟

بله عزيز . هاردهايي كه usb3 هستن قابليت اتصال و كار با پورت usb2 رو دارن و مشكلي از اين بابت نيست .
متوجه منظور شما از high نشدم ، يه مدل بيشتر نيست !!!

R0Yal
08-10-2011, 19:56
سلام
من میخوام یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی واسه آرشیو کردن اطلاعات پی سی و لپ تاپ
قصد حمل کردن اطلاعاتو ندارم
سرعت خیلی بالا باشه
زیاد داغ نشه.
استقامتش بالا باشه اگه ضد ضربه باشه خیلی خوب میشه
لطفا برای خرید یه مدل عالی راهنماییم کنید

amd>intel
08-10-2011, 22:53
تو هاردهاي اكسترنال وسترن حرف و آخر ميزنه . براي اطلاع از مدلهاي مختلف هاردهاي اكسترنال وسترن ديجيتال به سايت اين شركت مراجعه كنيد

mojtaba007h
09-10-2011, 09:07
سلام
من میخوام یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی واسه آرشیو کردن اطلاعات پی سی و لپ تاپ
قصد حمل کردن اطلاعاتو ندارم
سرعت خیلی بالا باشه
زیاد داغ نشه.
استقامتش بالا باشه اگه ضد ضربه باشه خیلی خوب میشه
لطفا برای خرید یه مدل عالی راهنماییم کنید

شما میتونی از هارد های مای بوک وسترن دیجیتال بگیری با گارانتی آواژنگ اگه گارانتیش سازگار بود نگیر
من یه هارد یک ترابایت گرفتم البته پرتابل 134 هزار تومن 2 ترابایتش 7 تومن گرونتر بود من پیشنهاد میدم شما مای بوک وسترن دیجیتال 2 ترابایت با گارانتی آواژنگ بگیر 3 ترابایت هم بود
ببین میری بازار فروشنده ها میخوان برند هایی که روی دستشون باد کرده رو بهت بندازن و ازشون تعریف می کنن حواست باشه بهت سیگیت یا Adata یا چیزه دیگه ای نندازن فقط وسترن !
ببین توی پاساژ ایران طبقه اول نمایندگی وسترن هست از اونجا میتونی بگیری که مطمین هم باشی
خبرشو بده که چی کار کردی

omid_7029
10-10-2011, 13:34
بله عزيز . هاردهايي كه usb3 هستن قابليت اتصال و كار با پورت usb2 رو دارن و مشكلي از اين بابت نيست .
متوجه منظور شما از high نشدم ، يه مدل بيشتر نيست !!!

به نظر شما استاد عزيز تو برند ها همين وسترن بهترينه؟؟ يا نه
با چه گارانتي اي بگيرم؟

ata.royalfalcon
10-10-2011, 13:51
به نظر شما استاد عزيز تو برند ها همين وسترن بهترينه؟؟ يا نه
با چه گارانتي اي بگيرم؟

ممنون
بلي در حال حاضر وسترن بهترين هست .
در مورد گارانتي شكر خدا تا به حال مشكلي براي هارد اكسترنالم پيش نيومده و گذرم به گارانتي نخورده ، بنابراين نميتونم در زمينه بهترين گارانتي كننده اظهار نظر كنم .

ولي قبلا يه هارد اينترنال سيگيت داشتم كه ديتيكت نميشد و گارانتي آن ويستا پخش بود كه راحت عوضش كردن .

mandbigS
12-10-2011, 14:09
دوستای عزیز سلام ... من می خوام یه هارد اکسترنال بخرم که نیازی به آداپتور نداشته باشه که تا جایی که می دونم بهش می گن پاسپورت ... واقعا کلافه شدم ینی ... هر کسی میگه یه مارک خوبه ... البته من خودم دو تا 1tb wd دارم که نه میشه گفت راضیم نه ناراضی ... چون یکیشون خوب کار میکنه اما اون یکیش به یه ماه نریسیده داغون شد بردم گارانتی عوض کردم ... حالا چیزی که می خوام اینه که حداکثر نیازم 500 gb هستش اگه کمترم باشه چه بهتر اما مهمترین نکته برام ضد ضربه بودنو ایناست ... چون مجبورم هر روز تو کیفم داشته باشمش ... سرعتم اهمیت آنچنانی برام نداره یا حتی پورتاش ... یه usb 2 هم کافیه . خلاصه یکی میگه adata بگیر ضد ضربه عالیه ... یکی میگه اون آشغاله wd بگیر حالشو ببر ... کلا یه راهنمایی می خواستم ممنون

mojtaba007h
12-10-2011, 14:12
دوستای عزیز سلام ... من می خوام یه هارد اکسترنال بخرم که نیازی به آداپتور نداشته باشه که تا جایی که می دونم بهش می گن پاسپورت ... واقعا کلافه شدم ینی ... هر کسی میگه یه مارک خوبه ... البته من خودم دو تا 1tb wd دارم که نه میشه گفت راضیم نه ناراضی ... چون یکیشون خوب کار میکنه اما اون یکیش به یه ماه نریسیده داغون شد بردم گارانتی عوض کردم ... حالا چیزی که می خوام اینه که حداکثر نیازم 500 gb هستش اگه کمترم باشه چه بهتر اما مهمترین نکته برام ضد ضربه بودنو ایناست ... چون مجبورم هر روز تو کیفم داشته باشمش ... سرعتم اهمیت آنچنانی برام نداره یا حتی پورتاش ... یه usb 2 هم کافیه . خلاصه یکی میگه adata بگیر ضد ضربه عالیه ... یکی میگه اون آشغاله wd بگیر حالشو ببر ... کلا یه راهنمایی می خواستم ممنون

شما یه هارد 500 وسترن دیجیتال با گارانتی آواژنگ بگیر و برای ضد ضربه بودنشم یه کیف مخصوص هارد بگیر که همیشه توی اون باشه که خیالتم راحت باشه اگه ضربه خورد
وسلام

mandbigS
12-10-2011, 14:16
شما یه هارد 500 وسترن دیجیتال با گارانتی آواژنگ بگیر و برای ضد ضربه بودنشم یه کیف مخصوص هارد بگیر که همیشه توی اون باشه که خیالتم راحت باشه اگه ضربه خورد
وسلام
مرسی بابت راهنمایی ... میشه بگید حجم کمتر هم داره یا نه و قیمتش چه حدودیه ؟

CHETORE
12-10-2011, 14:18
هارد اکسترنال میگیری حتما بافر رو توجه کن و دیگه حداقلش از 16 بافر کمتر نگیر و 32 بافر که دیگه نمیشه در موردش حرفی زد وقتی داری چیزی رو کپی میکنی و اون موقع کیفش رو میبری .

mojtaba007h
12-10-2011, 14:18
مرسی بابت راهنمایی ... میشه بگید حجم کمتر هم داره یا نه و قیمتش چه حدودیه ؟

این لیست محصولات وسترن دیجیتاله :

شما توی هارد های پرتابل دنبال هارد مورد نظرت بگرد

mandbigS
12-10-2011, 14:20
این لیست محصولات وسترن دیجیتاله :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما توی هارد های پرتابل دنبال هارد مورد نظرت بگرد
اینا مگه همش تو ایران پیدا میشه ؟

ata.royalfalcon
12-10-2011, 14:21
هارد اکسترنال میگیری حتما بافر رو توجه کن و دیگه حداقلش از 16 بافر کمتر نگیر و 32 بافر که دیگه نمیشه در موردش حرفی زد وقتی داری چیزی رو کپی میکنی و اون موقع کیفش رو میبری .

به جرات ميتونم بگم كه كليه هاردهاي پرتابل وسترن همگي 8 مگ كش دارن و همچنين 5200 الي 5400 دور هستن . مدلهاي معدودي هستن كه 16 مگ كش يا 7200 دور هستن مثل seagate goflex pro يا turbo

mojtaba007h
12-10-2011, 14:24
اینا مگه همش تو ایران پیدا میشه ؟

شاید بعضی هاش نباشه
ولی من بهت پیشنهاد میدم برو خود نمایندگی وسترن توی پاساژ ایران خرید کن
یادت نره با گارانتی آواژنگ نه سازگار

mandbigS
12-10-2011, 14:26
شرمنده دیگه اینا سواله آخره ... قیمتشو نگفتید حدودا چقدره و پاساژ ایران کجاست ؟؟

mojtaba007h
12-10-2011, 14:28
شرمنده دیگه اینا سواله آخره ... قیمتشو نگفتید حدودا چقدره و پاساژ ایران کجاست ؟؟

قیمت هارد 500 فکر کنم حدود 70 تا 90 باشه
بازم دقیق نمیدونم برو بپرس
پاساژ ایران هم بین میدون ولیعصر و چهار راه ولیعصره

mandbigS
12-10-2011, 14:32
باشه خیلی ممنون ... فقط یه سوال دیگه اونم این که چرا گارانتیش آواژنگ باشه ؟

mojtaba007h
12-10-2011, 15:12
باشه خیلی ممنون ... فقط یه سوال دیگه اونم این که چرا گارانتیش آواژنگ باشه ؟

چون گارانتی آواژنگ جوابدهیش بیشتره تا سازگار

من یه هارد داشتم با گارانتی سازگار یه خورده سرو صدا می کرئ بردمش گارانتی سازگار یه خورده بغل هارد قسمت کشوییش که میره توی کیث گفت اونجا سابیده شده پس از گارانتی خارجه!
کلا میخوام بگم که از کوچکترین چیزی ایراد میگیرن تا گارانتی نشه و ازت پول بگیرن
ولی آواژنگ رو که رفتم راحت قطعمو گرفتن

mandbigS
12-10-2011, 15:15
چون گارانتی آواژنگ جوابدهیش بیشتره تا سازگار

من یه هارد داشتم با گارانتی سازگار یه خورده سرو صدا می کرئ بردمش گارانتی سازگار یه خورده بغل هارد قسمت کشوییش که میره توی کیث گفت اونجا سابیده شده پس از گارانتی خارجه!
کلا میخوام بگم که از کوچکترین چیزی ایراد میگیرن تا گارانتی نشه و ازت پول بگیرن
ولی آواژنگ رو که رفتم راحت قطعمو گرفتن

آقا در کل دمت گرم ... پس من میرم سراغ wd ایشاللا شانس بیارم جنس خوب بیفته بهم ... خیلی میترسم دو روز اینور اونور نکرده بازم خراب شه و باز روز از نو و روزی از نو !!!

mojtaba007h
12-10-2011, 15:19
آقا در کل دمت گرم ... پس من میرم سراغ wd ایشاللا شانس بیارم جنس خوب بیفته بهم ... خیلی میترسم دو روز اینور اونور نکرده بازم خراب شه و باز روز از نو و روزی از نو !!!

اگه میخوای خیالت راحت باشه یه کیف هارد هم براش بخر که همیشه اون تو باشه و ضربه هم خورد خیالت راحت باشه
موقع کار کردن هم تکونش نده
حتما میخوای هاردو از کامپیوتر بکشی بیرون Safe Remove کن
همیشه اسکنش کن و مواظب باش ویروسی نشه

Mohammad_Asus
13-10-2011, 19:24
سلام دوستان

من یک هارد WD My Book Essential 1TB USB2.0 دارم که حدود 1 سال پیش خریدم ، توی این یک سال شاید کلا 1 ماه روشن بوده باشه ، چون برای بک آپ استفاده میکردم ، اما العان نیازی به اون ندارم و قصد فروشش رو دارم ، علت اینکه پست زدم این بود که میخواستم بپرسم چطور میتونم اطلاعات رو طوری پاک کنم که قابل دسترسی نباشه ؟ منظورم بازیابی یا همان Recovery هست.

چون شنیدم با Delete و Format باز هم قابل بازیابی هست !

ممنون میشوم کمکم کنید.

mojtaba007h
13-10-2011, 19:32
سلام دوستان

من یک هارد WD My Book Essential 1TB USB2.0 دارم که حدود 1 سال پیش خریدم ، توی این یک سال شاید کلا 1 ماه روشن بوده باشه ، چون برای بک آپ استفاده میکردم ، اما العان نیازی به اون ندارم و قصد فروشش رو دارم ، علت اینکه پست زدم این بود که میخواستم بپرسم چطور میتونم اطلاعات رو طوری پاک کنم که قابل دسترسی نباشه ؟ منظورم بازیابی یا همان Recovery هست.

چون شنیدم با Delete و Format باز هم قابل بازیابی هست !

ممنون میشوم کمکم کنید.

نرم افزار های زیادی هست که بشه فایل ها رو طوری پاک کرد که دیگه قابل ریکاوری نباشه نرم افزار هایی مثل :
Eraser و Active@ ZDelete Net

Mohammad_Asus
13-10-2011, 20:15
ببخشید شاید من منظورمو بد رسوندم ، منظورم این بود که من العان هارد رو هم فرمت کردم ، ولی میخواهم کاری کنم که قابل بازیابی نباشه.

:46:

mojtaba007h
13-10-2011, 20:27
ببخشید شاید من منظورمو بد رسوندم ، منظورم این بود که من العان هارد رو هم فرمت کردم ، ولی میخواهم کاری کنم که قابل بازیابی نباشه.

:46:

ببین با برنامه

Low Level Format

هاردتو فرمت کن

Mohammad_Asus
13-10-2011, 21:36
این برنامه که کلا هارد رو خالی میکنه و اگر کسی بعدا بخواهد استفاده کنه ، نه برنامه ای در کاره و نه دفترچه راهنمایی !

یه سوال دیگه هم داشتم ، آیا میشه به این هارد ها اطمینان کرد ؟ مثلا من همیشه اطلاعاتم رو روی همین My Passport نگه دارم و همیشه به نوت بوک وصل باشه ؟

adolf32
14-10-2011, 00:33
درود به همه دوستان من یه هارد seagate expantion 1t چند روز پیش خریدم . هارد به ps3 وصل است و هیچ مشگلی نداره اما وقتی هاردو به pc وصل میکنم چراغ هارد روشن میشه و هاردو میشناسه اما آیکون هارد نمیاد که بشه چیزی توش کپی کرد .
تو manenge هاردو نشون میده ولی گزینه open سیاهه و نمیشه روش کلیک کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
14-10-2011, 10:21
درود به همه دوستان من یه هارد seagate expantion 1t چند روز پیش خریدم . هارد به ps3 وصل است و هیچ مشگلی نداره اما وقتی هاردو به pc وصل میکنم چراغ هارد روشن میشه و هاردو میشناسه اما آیکون هارد نمیاد که بشه چیزی توش کپی کرد .
تو manenge هاردو نشون میده ولی گزینه open سیاهه و نمیشه روش کلیک کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
چندین دلیل میتونه داشته باشه مثلا ممکنه پارتیشن هارد latter نداشته باشه که باید برای آن letter تعریف کنید . یا فرمت خاصی دارد که توسط ویندوز قابل شناسایی نیست .
پیشنهادم اینه که یه عکس از دیسک منجمنت بذارید تا راحتتر بشه راهنمایی کرد .

adolf32
14-10-2011, 23:01
سلام
چندین دلیل میتونه داشته باشه مثلا ممکنه پارتیشن هارد latter نداشته باشه که باید برای آن letter تعریف کنید . یا فرمت خاصی دارد که توسط ویندوز قابل شناسایی نیست .
پیشنهادم اینه که یه عکس از دیسک منجمنت بذارید تا راحتتر بشه راهنمایی کرد .
اینم عکس مننجمنت دیسک 0 و دیسک 1 دو تا هارد کامپیوتر هستن و دیسک 2 هارد اکسترناله که فرمتش هم fat 32 هست . وقتی هارد را وصل میکنم آیکن آن در نوار ابزار کنار ساعت نیز نشان داده میشود و هارد اجکت نیز میشود ولی به هیچ عنوان نمیتوان وارد هارد شد . ضمنا هارد را برای اولین بار است که به کامپیوتر وصل میکنم و وقتی به ps3 وصل است هیج مشکلی ندارد .

ata.royalfalcon
14-10-2011, 23:05

سلام روی جایی که نوشته 951.31 گیگابایت راست کلیک کنید و از قسمت change drive latter and path یه حروف غیر تکراری بدهید مثل X

adolf32
15-10-2011, 15:02
سلام روی جایی که نوشته 951.31 گیگابایت راست کلیک کنید و از قسمت change drive latter and path یه حروف غیر تکراری بدهید مثل X
وقتی گزینه change drive latter and path را میزنم این ارور را میده .

Erfan.B
15-10-2011, 15:16
این برنامه که کلا هارد رو خالی میکنه و اگر کسی بعدا بخواهد استفاده کنه ، نه برنامه ای در کاره و نه دفترچه راهنمایی !

یه سوال دیگه هم داشتم ، آیا میشه به این هارد ها اطمینان کرد ؟ مثلا من همیشه اطلاعاتم رو روی همین My Passport نگه دارم و همیشه به نوت بوک وصل باشه ؟

دوست من كار low level format همينه ديگه! صفرها رو مي بنده به هارد كه اصطلاحاً بهش zero fill هم مي گن كه البته خيلي امن نيست شما با نرم افزار active killdisk كار كني خيلي بهتره و با روش peter gutman كه 35 بار رو هارد راه مي ره (!) ديگه هرگز قابل بازيابي نيست گرچه من پيشنهاد مي كنم براي استهلاك كم تر و زمان كم تر روش 7 pass رو انتخاب كني كه عاقلانه تره!
شما بعد از اين كار مي توني مجدد يه پارتيشن درست كني و برنامه ي دلخواهت رو همراه با user guide ت رو داخلش كپي كني.
موفق باشي دوست من.

kamran3dmax
03-11-2011, 12:11
سلام دوستان یه هارد اکسترنال سلیکون پاور دارم که ازش استفاده میکردم بردم شرکت وصل کردم به کامپیوتر و بعد آوردم زدم به لب تاپم تو خونه اما فقط آیکن هارد میاد حتی اسمشو که گذاشته بودم ath هم عوض شده و شده درایو G از طرف دیگه حالا اسمش زیاد مهم نیست فقط وقتی پروپرتیس میگیرم مثل همین دوستمون تو قسمت volume همش آبی هست و اصلا حجم استفاده شده یا باقی مونده و .. هیچی نداره فقط یک دایره آبی رنگ هست !! کلی هم اطلاعات مهم دارم تو این هاردم ..
وقتی هم میخوام هارد رو باز کنم میگه که میخوای این پارتیشن رو فرمت کنی ؟؟؟؟
اما هنوز نزدم yes
حالا 2 تا سوال دارم :

1- آیا میشه بدون فرمت اطلاعات رو برگردوند ؟؟ همه چی مثل قبل بشه .. ( دلیل اینکه اینجوری شده چیه ؟ )

2- اگر فرمت کنم درست میشه ؟؟؟؟ ؟ اگر میشه آیا اطلاعات فرمت شده رو از رو هارد اکسترنال میتونم برگردونم ؟ با برنامه ریکاوری ؟؟ (اطلاعات خیلی مهمی دارم که اگه برنگرده ... هیچ ... مسئله مرگ و زندگی هست .. )

mohammad_77
14-11-2011, 10:17
سلام.
من در یک مجله دیدم هارد اکترنال رو باز کرده بودند و داخلش همان هارد اینترنال بود که با رابط به یو اس پی تبدیل شده بود و ظاهرا همه همین طوری هستند . درست میگم ؟
یک سئوال دیگه و آنکه هارد های اکترنال که کوچک و قابل حمل هستند نیاز به آداپتور هم دارند یا خیر ؟

ata.royalfalcon
14-11-2011, 10:46
سلام.
من در یک مجله دیدم هارد اکترنال رو باز کرده بودند و داخلش همان هارد اینترنال بود که با رابط به یو اس پی تبدیل شده بود و ظاهرا همه همین طوری هستند . درست میگم ؟
یک سئوال دیگه و آنکه هارد های اکترنال که کوچک و قابل حمل هستند نیاز به آداپتور هم دارند یا خیر ؟

سلام
بلي درسته .
هاردهاي اكسترنال كه 2.5 اينچي هستن نيازي به آداپتور برق جداگانه ندارن.

mojtaba007h
14-11-2011, 10:50
سلام.

هارد های 3.5 اینچی اینجورین یعنی همون هارد اینترنالو گذاشتن توی یه پک
هارد های کوچیک یا پاسورتی پرتابل احتیاجی به آداپتور ندارن و با همون یو اس بی کامپیوتر برقش تامین میشه

arsecid
17-11-2011, 16:32
سلام دوستان. من دو تا سوال داشتم که نمی دونستم کجا مطرحشون کنم. یکی اینکه اگر بخوام برای بعضی از فولدرهای توی هارد اکسترنالم قفل بزارم باید چکار کنم؟ آیا برنامه خاصی برای این کار هست؟
دوم اینکه می خوام از اطلاعات توی هاردم بک آپ بگیرم و بریزمشون روی چندتا دی وی دی. برنامه ایی می خواستم برای این کار که هم حجم اطلاعات رو کم کنه برای بک اپ هم اذیت نکنه و خوب باشه.
خیلی ممنون

samijazini
17-11-2011, 17:15
سلام دوستان. من دو تا سوال داشتم که نمی دونستم کجا مطرحشون کنم. یکی اینکه اگر بخوام برای بعضی از فولدرهای توی هارد اکسترنالم قفل بزارم باید چکار کنم؟ آیا برنامه خاصی برای این کار هست؟
دوم اینکه می خوام از اطلاعات توی هاردم بک آپ بگیرم و بریزمشون روی چندتا دی وی دی. برنامه ایی می خواستم برای این کار که هم حجم اطلاعات رو کم کنه برای بک اپ هم اذیت نکنه و خوب باشه.
خیلی ممنون
دوست عزیز برا پسورد گذاری نرم افزار file lock رو پیشنهاد می کنم برنامه عالی هست.

mojtaba007h
17-11-2011, 20:25
خیلی ممنون

سلام دوست عزیز
برای پسورد گذاری نرم افزار Hide Folder رو پیشنهاد میکنم خیلی نرم افزار عالی ایه
من الان نزدیک دو ساله ازش استفاده میکنم
برای بک آپ گیری نرم افزار Norton Ghost 15 رو پیشنهاد میکنم اینم خیلی نرم افزار خوبیه و خیلی کار باهاش ساده س

turkughly
17-11-2011, 20:34
دوستان با این برنامه ها میشه رو خود هارد هم پس گذاشت؟
یعنی وقتی میخوای وارد هارد بشی ازت پسورد رو بخواد؟

mojtaba007h
18-11-2011, 20:54
دوستان با این برنامه ها میشه رو خود هارد هم پس گذاشت؟
یعنی وقتی میخوای وارد هارد بشی ازت پسورد رو بخواد؟

معمولا هاردهای اکسترنال یه نرم افزار توش داره برای پسورد گذاری میتونی ازون خیلی راحت استفاده کنی

amin666
25-11-2011, 15:01
سلام
یکی از دوستام می خواد یه هارد اکسترنال یک ترابایتی واسه لپتاپش بخره.چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟هم کیفیت و هم سرعتش خوب باشه.usb 3.0 هم باشه.نمی دونم لپتاپش پورت esata داره یا نه.ولی فکر کنم داشته باشه
همه هاردهای 3.5 اینچی اداپتور نیاز دارن؟بعد سرعت 2.5 اینچی ها ماکزیمم چقدره و مقدار rpm شون چقدره؟7200 یابیشتر هم داره؟
ممنون

amir_oyama
04-12-2011, 23:55
سلام
یکی از دوستام می خواد یه هارد اکسترنال یک ترابایتی واسه لپتاپش بخره.چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟هم کیفیت و هم سرعتش خوب باشه.usb 3.0 هم باشه.نمی دونم لپتاپش پورت esata داره یا نه.ولی فکر کنم داشته باشه
همه هاردهای 3.5 اینچی اداپتور نیاز دارن؟بعد سرعت 2.5 اینچی ها ماکزیمم چقدره و مقدار rpm شون چقدره؟7200 یابیشتر هم داره؟
ممنون

سلام دوستان
اين سوال دوستمون سوال منم هست ممنون ميشم جواب بديد
يه سوال ديگه هم دارم كه هارد اكسترنال هم مثل اينترنال گرون شده؟

ata.royalfalcon
11-12-2011, 23:44
سلام
ممنون

سلام دوستان
اين سوال دوستمون سوال منم هست ممنون ميشم جواب بديد
يه سوال ديگه هم دارم كه هارد اكسترنال هم مثل اينترنال گرون شده؟

دوستان سلام
نخواستم سوالتون بدون جواب بمونه گرچه خیلی گذشته

با توجه به فراگیر بودن usb3 و همچنین اگر لپتاپ یا PC شما پورت usb3 دارد بهتر هست که esata رو فراموش کنید .

تنوع هاردهای پرتابل در بازار بر خلاف مدلهای دسکتاپی خیلی زیاده و میتونه باعث سردرگمی شما بشه ، ولی نظر شخصی خودم رو بخواهید انتخاب اول من وسترن و سپس سیگیت هست .

ولی متاسفانه با وجود کیفیت خوبی که هاردهای این دو برند دارن ، بدنه و باکس چندان جالبی ندارند ترد و شکننده و زود خط و خش میافتد . میتونین از هاردهای دیگه ای مثل سیلیکون پاور armor a80 استفاده کنید که دارای بدنه خیلی مستحکم و ضد ضربه و ضد آب هست و تا اونجایی که میدونم از هاردهای اینترنال سامسونگ هم استفاده شده .

پیشنهاد نهایی برای هارد پرتابل اگر جنس بدنه برای شما مهم نیست .

وسترن مدل My Passport Essential SE فقط به کلمه SE دقت کنید چون مدلهای عادی یکترا ندارد . این مدل usb3 هم هستن و قابلیت قفل گذاری هم دارند (با قابلیت قفل گذاری بصورت نرم افزاری فرق میکند).

سیگیت مدل FreeAgent GoFlex Ultra portable Drive این مدل تا 1.5 ترابایت هم ساخته شده و قابلیت قفل گذاری بصورت سخت افزاری هم ندارد و باید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید . مدل 500 گیگ این مدل رو دارم و تا الان هیچ مشکلی هم نداشته .

ولی اگر بدنه برای شما مهم هست من سیلیکون پاور مدل armor a80 رو پیشنهاد میدم که usb3 هم هست ولی با توجه به بدنه آلومنیومی آن یکی از سنگینترین هاردهای اکسترنال پرتابل هست .

برای مدلهای دسکتاپی هم با توجه به تنوع اندک نسبت به انواع پرتابل بهتره که وسترن مدل My Book Essentialرو بخرید که در بازار هم فراوانتر هم هست .

اکثر هاردهای 2.5 اینچی RPM آنها 5400 دور هستن و 8 مگ کش دارن و موارد معدودی هم 7200 دور و 16 مگ کش هم موجوده که به شدت کمیابه .
کلیه هاردهای دسکتاپی نیاز به آداپتور برق دارن چون برق usb تنها دارای ولتاژ 5 ولت هست ولی هاردهای اکسترنال از نوع دسکتاپی به برق 12 ولت و 5 ولت برای راه اندازی نیاز دارند .

کلا قیمت هارد دیسکها چه اینترنال و چه اکسترنال بالا رفته و معلوم نیست کی به قیمتهای سابق برسه .

سوالی بود در خدمتم .

farido
19-12-2011, 23:11
یه هارد وسترن داشتم یک هو از کار افتاد 600 گیگ اطلاعتم پرید بردم گارانتی گفتن بازیابی نمیشه و.... یه نو دادن به جاش سوالم اینه اگه پارتیشن بندی کنم مشکلی پیش نمیاد؟

ata.royalfalcon
19-12-2011, 23:26
یه هارد وسترن داشتم یک هو از کار افتاد 600 گیگ اطلاعتم پرید بردم گارانتی گفتن بازیابی نمیشه و.... یه نو دادن به جاش سوالم اینه اگه پارتیشن بندی کنم مشکلی پیش نمیاد؟

سلام
اصولا پارتیشن بندی کردن نباید مشکلی داشته باشه ولی پیشنهادم اینه که به جای پارتیشن بندی ، فولدربندی کنی .

farido
19-12-2011, 23:51
فولدر بندی کرده بودم قبلی رو مشکل این بود مثال فیلم 300 گیگ یه فولدر بود .200 گیگ عکس .ابتداخراب شدن فولدرها بود بعد خراب شدن هارد

ata.royalfalcon
20-12-2011, 00:29
فولدر بندی کرده بودم قبلی رو مشکل این بود مثال فیلم 300 گیگ یه فولدر بود .200 گیگ عکس .ابتداخراب شدن فولدرها بود بعد خراب شدن هارد

یه هارد سه ترابایتی دارم که وسترن و تک پارتیشن هست و فولدر بندی کردم که به هیچ مشکلی برنخورده. پس نمیتوان گفت که علت خراب شدن هارد بخاطر فولدربندی کردن هست، شاید هارد شما ضربه خورده وبد سکتور گرفته....

farido
20-12-2011, 00:37
احتمالا همونه کاش یه انتی بد سکتور هم داشتیم:31:

پس نتیجه میگیریم پارتیشن بندی حرام است

ata.royalfalcon
20-12-2011, 08:51
احتمالا همونه کاش یه انتی بد سکتور هم داشتیم:31:

پس نتیجه میگیریم پارتیشن بندی حرام است

عزيز دلم ، پارتيشن بندي كار حرامي نيست و كاملاً سليقه اي هست ولي براي هارد اكسترنالي كه قرار نيست مثلاً براي نصب ويندوز استفاده بشه لزومي نداره و پيشنهاد نميشه .

براي كنترل كردن هارد ديسك از لحاظ وجود بدسكتوري و همچنين fix نمودن آن ميتوان از نرم افزار hdd regenerator استفاده كرد كه البته ممكنه نتواند تمامي آنرا ترميم كند .

farido
20-12-2011, 18:13
کلا نتونست کاری بکنه این نرم افزار بد سکتور رو پیدا میکرد حذف میکرد ولی باز بر میکشت

hadi_oj
22-12-2011, 10:37
سلام
من هاردم رو که به سیستم وصل میکنم چراغش روشن میشه، ولی دیسکش نمیچرخه تو My Computer هم نمیاد. ولی تو Device Maneger آیکونش رو نشون میده.
به نظرتون چیکار باید بکنم؟

ata.royalfalcon
22-12-2011, 12:17
سلام
من هاردم رو که به سیستم وصل میکنم چراغش روشن میشه، ولی دیسکش نمیچرخه تو My Computer هم نمیاد. ولی تو Device Maneger آیکونش رو نشون میده.
به نظرتون چیکار باید بکنم؟

سلام
اول اینکه به پورت پشت کیس متصل کنید و از اتصال محکم کابل مطمئن بشید و سپس برای بررسی دقیقتر disk management رو نگاه کنید . برای دسترسی به این قسمت دستور DISKMGMT.MSC رو در run تایپ کنید .

پس از اتصال هارد و سپس اجرای این برنامه ، بررسی کنید که وضعیت هارد چطوری هست . مثلاً آیا latter ندارد یا نوع فرمت پارتیشن برای ویندوز ناشناخته هست (مثلا فرمت آن RAW هست یا پارتیشن آن خراب شده و unallocated شده است) یا اصلا هاردتان در دیسک منجمنت مشاهده نمیشود و سپس نتیجه رو اعلام کنید .

hadi_oj
22-12-2011, 12:33
سلام
اول اینکه به پورت پشت کیس متصل کنید و از اتصال محکم کابل مطمئن بشید و سپس برای بررسی دقیقتر disk management رو نگاه کنید . برای دسترسی به این قسمت دستور DISKMGMT.MSC رو در run تایپ کنید .

پس از اتصال هارد و سپس اجرای این برنامه ، بررسی کنید که وضعیت هارد چطوری هست . مثلاً آیا latter ندارد یا نوع فرمت پارتیشن برای ویندوز ناشناخته هست (مثلا فرمت آن RAW هست یا پارتیشن آن خراب شده و unallocated شده است) یا اصلا هاردتان در دیسک منجمنت مشاهده نمیشود و سپس نتیجه رو اعلام کنید .

نه تو Disk Management نشونش نمیده.

Vahid67
23-12-2011, 16:52
سلام دوستان ...
یه هارد اکسترنال هست که وقتی به سیستم وصلش می کنیم چراغش روشن میشه ولی درایو هاش باز نمیشه ....
و توی Disk Management هم کامل میشناستش ... و همینطور توی مک هم کار می کنه میشه بدون اینکه فرمتش کنم بیارمش روی NTFS چون توی Disk Management فرمتش رو نمیشناسه ...

hadi_oj
23-12-2011, 23:15
نه تو Disk Management نشونش نمیده.
گارانتیش هم آواژنگ هست. اگه خراب شده باشه عوضش میکنن؟؟

ata.royalfalcon
24-12-2011, 15:19
گارانتیش هم آواژنگ هست. اگه خراب شده باشه عوضش میکنن؟؟

اگر ضربه نخورده باشه و آسيبهاي ظاهري نداشته باشه بايد عوض كنن .

Vahid67
24-12-2011, 17:19
سلام دوستان ...
یه هارد اکسترنال هست که وقتی به سیستم وصلش می کنیم چراغش روشن میشه ولی درایو هاش باز نمیشه ....
و توی Disk Management هم کامل میشناستش ... و همینطور توی مک هم کار می کنه میشه بدون اینکه فرمتش کنم بیارمش روی NTFS چون توی Disk Management فرمتش رو نمیشناسه ...

دوستان این مورد فوریه کسی راه حلی داره ؟

hadi_oj
24-12-2011, 19:06
اگر ضربه نخورده باشه و آسيبهاي ظاهري نداشته باشه بايد عوض كنن .
از لحاظ ظاهری کاملا سالمه (2 ماه پیش خریدمش) ولی اگه یه ایرادی ازش بگیرن تعمیرش می کنن؟؟ اگه تعمیرش کنن دیگه هارد بشو هست؟؟

ata.royalfalcon
24-12-2011, 20:15
از لحاظ ظاهری کاملا سالمه (2 ماه پیش خریدمش) ولی اگه یه ایرادی ازش بگیرن تعمیرش می کنن؟؟ اگه تعمیرش کنن دیگه هارد بشو هست؟؟

اگر هارد قابل تعمیر باشه مطمئناً این شرکتهای گارانتی کننده توانایی تعمیر هارد رو ندارند و اونو به مراکز تخصصی برای تعمیر میفرستند .
میزان و درصد اطمینان به هارد تعمیر شده بستگی به عواملی مثل میزان آسیب ، کیفیت تعمیر و ..... داره .

تجربه شخصی : یه هارد سیگیت داشتم 1.5 ترابایت و پر از فیلم بود که از مشهد برای من پست کرده بودن و ظاهرا در هنگام حمل و نقل توسط پست یا توسط فرستنده ضربه وارد شده بود که حتی تو بایوس هم هارد شناسایی نمیشد و با توجه به مهم بودن داده ها برای من اجباراً به مراکز بازیابی تخصصی بردم که هارد رو تعمیر کردن ولی پس از بکآپ گرفتن از داده ها دچار بدسکتوری های شدیدی شد که گاهی اوقات از my computer هم ناپدید میشد ... که نتیجه گرفتم هارد تعمیری تقریبا غیر قابل اعتماد هست و سریعا باید اطلاعات رو تخلیه کرد .

ata.royalfalcon
24-12-2011, 20:26
سلام دوستان ...

دوستان این مورد فوریه کسی راه حلی داره ؟

سلام
پیشنهاد میشود که نرم افزار easeus partition recovery رو نصب و اطلاعات مورد نظر رو از پارتیشنهایی که توسط ویندوز قابل شناسایی نیست ریکاوری کنید .
پس از ریکاوری پارتیشن رو تحت ویندوز فرمت کنید .

Vahid67
24-12-2011, 23:38
سلام
پیشنهاد میشود که نرم افزار easeus partition recovery رو نصب و اطلاعات مورد نظر رو از پارتیشنهایی که توسط ویندوز قابل شناسایی نیست ریکاوری کنید .
پس از ریکاوری پارتیشن رو تحت ویندوز فرمت کنید .

میزنه این دیسک پشتیبانی نمیشه !!!

راستی هارد وسترن دیجیتال هستش ...

ata.royalfalcon
25-12-2011, 19:32
میزنه این دیسک پشتیبانی نمیشه !!!

راستی هارد وسترن دیجیتال هستش ...

سلام
با توجه به این error من نتیجه میگیرم که فرمت هارد شما به جای basic داینامیک هست .
در هر حال پیشنهاد میکنم نرم افزار EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1 رو تست کنید . البته خودم تست کردم و توانایی شناسایی هارد دارای پارتیشن dynamic رو داشته .

لینک دانلود این نرم افزار

طبق عکس زیر پس از متصل کردن هارد اکسترنال دکمه partition recovery زده و سپس قسمتی که مربوط به هارد اکسترنال هست رو انتخاب و سپس next رو بزنید تا اسکن کند که زمانبر هست .

منتظر اعلام نتیجه هم میمونم .

Mehrdad092000
26-12-2011, 04:06
سلام اقا عطا گل
خوبی داداش
ps3 چطوره

اقا یه سوال مهم این هارد پاسپورتیه من توی xp کار نمیکنه اما توی win7 کار میکنه ! ویروسسی شده ؟چیکار کنیم؟

2 تا هارد تست کردم روی 2تا سیستم xp هنگ کرد سیستم
اما جفتش روی سیستم win7 کار کردن
مشکل چیه ؟
ممنون

Vahid67
26-12-2011, 10:32
سلام
با توجه به این error من نتیجه میگیرم که فرمت هارد شما به جای basic داینامیک هست .
در هر حال پیشنهاد میکنم نرم افزار EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1 رو تست کنید . البته خودم تست کردم و توانایی شناسایی هارد دارای پارتیشن dynamic رو داشته .

لینک دانلود این نرم افزار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3F21crb0vnaj6zt29)

طبق عکس زیر پس از متصل کردن هارد اکسترنال دکمه partition recovery زده و سپس قسمتی که مربوط به هارد اکسترنال هست رو انتخاب و سپس next رو بزنید تا اسکن کند که زمانبر هست .

منتظر اعلام نتیجه هم میمونم .

سلام ...
مرسی از پاسختون ....
بعد از کلی سرچ یه نرم افزار پیدا کردم البته بیشتر حالت درایور داره به نام HFS win این فرمتی که مک باهاش هارد ها رو فرمت می کنه ( HFS ) رو برای ویندوز شناسایی می کنه ... که خوشبختانه مشکل منم حل کرد ...

amir20
26-12-2011, 19:30
سلام.
من یدونه هارد 2ترا WD آداپتوری دارم که حدود 575 گیگ فضای خالی داره (دارای یک پارتیشن با فرمت NTFS)
میخوام 550 گیگ از این فضای خالی را یک پارتیشن دیگه FAT32 درست کنم (برای استفاده با PS3) بدون اینکه اطلاعتی که توی هارد دارم از بین بره یا آسیبی ببیند.
فکر کنم نرم افزار مناسب این کار Partition Magic هست.(اگه نرم افزار بهتر یا ساده تر و کم خطرتری میشناسید معرفی کنید لطفا)
یک نسخه خودم داشتم که روی ویندوز 7 اجرا نشد.
اگه امکان داره لینک دانلود نسخه کامل که تو ویندوز 7 (32بیتی) اجرا بشه را قرار بدین به همراه آموزش.
(لطفا کامل آموزش بدین ، چون نمیخوام اطلاعاتی که ارم از بین بره)
مرسی.

این تصویر اروری که میده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
26-12-2011, 19:42
سلام.
من یدونه هارد 2ترا WD آداپتوری دارم که حدود 575 گیگ فضای خالی داره (دارای یک پارتیشن با فرمت NTFS)
میخوام 550 گیگ از این فضای خالی را یک پارتیشن دیگه FAT32 درست کنم (برای استفاده با PS3) بدون اینکه اطلاعتی که توی هارد دارم از بین بره یا آسیبی ببیند.
فکر کنم نرم افزار مناسب این کار Partition Magic هست.(اگه نرم افزار بهتر یا ساده تر و کم خطرتری میشناسید معرفی کنید لطفا)
یک نسخه خودم داشتم که روی ویندوز 7 اجرا نشد.
اگه امکان داره لینک دانلود نسخه کامل که تو ویندوز 7 (32بیتی) اجرا بشه را قرار بدین به همراه آموزش.
(لطفا کامل آموزش بدین ، چون نمیخوام اطلاعاتی که ارم از بین بره)
مرسی.

این تصویر اروری که میده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
به نظر من مناسبترین برنامه در این زمینه Acronis Disk Director Home هست .

اتفاقا یه هارد سیگیت دارم که چون برای PS3 هست تماماً فرمت fat32 بود و با استفاده از همین نرم افزار پارتیشن آنرا دو تکه کردم و تا با فرمت NTFS بتونم فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو هم بریزیم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد .

آموزش مختصر درباره کار با این نرم افزار هم در اینجا گزاشتم (خودم درست کردم :31:)
نکته : برای دوتکه کردن پارتیشن باید به قسمت انتهایی آموزش مراجعه کنید (قسمت دوم)

لینک دانلود هم در اینجا

amd>intel
26-12-2011, 22:44
acronis كه دوستمون پيشنهاد دادند توسط خود وسترن پيشنهاد داده شده .عاليه

Mehrdad092000
29-12-2011, 01:56
دوستان کسی اطلاعاتی نداره ؟

behnam129
03-01-2012, 15:01
سلام بر همگی
دوستان عزیز ، مشکلی که به تازگی برای هارد اکسترنال 1 ترابایتی من(Western Digital My book Essential 1TB) پیش اومده این هست که وقتی اون رو به کامپیوتر (که روشن هست) متصل میکنم، کامپیوتر به طرز فجیعی هنگ میکنه طوری که حتی بعد از چندین ساعت درست نمیشه. و من مجبور میشم کامپیوتر رو ریست کنم که بعد از بالا اومدن ویندوز مشکل برطرف میشه و هارد شناسایی میشه
با توجه به اینکه قبلا" و در ابتدای استفاده از هارد این مشکل وجود نداشت و هر آن که هارد را متصل میکردم شناسایی میشد و مشکلی پیش نمی اومد ، آیا احتمال داره که به خاطر پر کردن مقدار کمی(حدود 75 گیگ) از ظرفیت هارد باشه
یا اینکه مشکل دیگه ای پیش اومده!

behnam129
03-01-2012, 15:13
ضمنا یه مشکل دیگه ای هم که دارم این هست که با پلاسمای سامسونگ(مدل PS43D455 ،که مطمئن نیستم قابلیت ضبط داشته باشه ، اما روی کنترلش دکمه قرمز ضبط داره) نمیتونم روی هارد برنامه های تلویزیون رو ضبط کنم
با توجه به اینکه تلویزیونم هارد رو کاملا پشتیبانی میکنه:
1-آیا پارتیشن بندی شدن و یا نشدن هارد به این موضوع مربوط میشه
2-آیا فرمت پارتیشن هم نقشی میتونه داشته باشه
3- ضمنا من جایی خوندم که برای اینکه تلویزیون(مدلش یادم نیست) برنامه ها را ضبط کند ، حداقل فلش مموری 16 گیگابایت لازم است. آیا صحت دارد؟

your_star
09-01-2012, 02:10
This post should be deleted due to misplacement