PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد هارد اکسترنال

صفحه ها : 1 [2] 3 4

behnam129
09-01-2012, 12:13
This post should be deleted due to misplacement

دوست عزیز اگه لطف میکردی و فارسی مینوشتی شاید ما هم یه چیزایی هالیمون میشد:wac:

hadymk
16-01-2012, 18:07
یه سوال !الان توی شیراز هارد اکسترنال ADATA 2.5inch هستش که گارانتی داره ...یک ترابایتی اون 160 تومنه!!!!

بنظر شما این هارد ارزش خریدن داره!!!!!

1-مقیاس از جهت سرعت-دوام و مقاوم بودن به ضربه! نظرتون را اعلام کنید!ممنون میشم....

2-ایا چیز جدید و بهتر با قیمت مناسب دیگه ای نیومده تو بازار که باعث بشه ملت دیگه این هاردها را نخرن!

من قیمت ها را با اروپا که مقایسه میکنم میبنم اونجا یک چیزی حدود 70-80 دلاره خوب معمولا قطعات کامپیوتری تو ایران ارزونتر از اونجاست!!!!!
اگه دلار بیاد پایین اصلا خریدن هارد بصرفه نیست! بهتره دوست و اشنا برامون بخره!!!

hady1364
16-01-2012, 20:04
بنظر من اگه کارت خیلی ضروری نیست صبر کن تا عید که قیمتها پایینتر بیاد
همین هارد رو اولای مهر بچه ها تو شیراز خریده بودن 80 تومن!

fk_u
28-01-2012, 16:11
سلام
فکر کنم اینجا جای سوال منم باشه
روی هارد اکسترنال که یک بارتیشنه چطور میشه یک سری از فلدر یا فایل ها رمز بزاریم یا کار که قفل بشه کسی نتونه کبی کنه یا باک کنه و ... هارد برای ریختن بازی کنسول بیرون میدم 1 روز بعد میگیرم بعد یک سری از فایل ها موزیک ... هست که نمیخام کبی کنند یا ببینند یا نتونن باک کنه کسی
هارد توشیبا هست :13:

ata.royalfalcon
31-01-2012, 21:06
سلام
روی هارد اکسترنال که یک بارتیشنه چطور میشه یک سری از فلدر یا فایل ها رمز بزاریم یا کار که قفل بشه کسی نتونه کبی کنه یا باک کنه و ... هارد برای ریختن بازی کنسول بیرون میدم 1 روز بعد میگیرم بعد یک سری از فایل ها موزیک ... هست که نمیخام کبی کنند یا ببینند یا نتونن باک کنه کسی

سلام
بهتر بود در انجمن درخواست نرم افزار مطرح میکردی اونوقت زودتر به جواب میرسیدی :31:

amin63r
10-02-2012, 10:14
سلام خدمت مدیران و کاربران محترم
من هارد وسترن دارم(E-Book) میخاستم بدونم چون نیاز به نصب درایور داره چطور میتونم ازش برای متصل کردن به ----- استفاده کنم؟زسیورم نمیشناستش.ممنون میشم راهنماییم کنید. اصلا میشه با ----- برنامه ضبط کرد روی این هارد ها؟

ata.royalfalcon
10-02-2012, 10:48
سلام خدمت مدیران و کاربران محترم
من هارد وسترن دارم(E-Book) میخاستم بدونم چون نیاز به نصب درایور داره چطور میتونم ازش برای متصل کردن به ----- استفاده کنم؟زسیورم نمیشناستش.ممنون میشم راهنماییم کنید. اصلا میشه با ----- برنامه ضبط کرد روی این هارد ها؟

سلام
هیچ کدام از هاردهای اکسترنال نیازی به نصب درایور ندارند ، بطوریکه به محض متصل کردن به لپتاپ یا PC ویندوز اونو بصورت هارد اکسترنال خواهد شناخت . فرقی هم نمیکنه هارد وسترن باشه یا سیگیت . درایور یا نرم افزارهایی که در پارتیشن هارد مشاهده میکنید صرفاً برای بکآپ گیری یا قفل کردن هارد هست .

اما علت اینکه ----- یا TV هارد رو نمیشناسد شما باید دفترچه راهنمای ----- یا TV رو مطالعه کنید تا ببینید شرایط لازم برای شناسایی هارد چیست مثلا

1. آیا ----- یا TV فرمت NTFS رو میشناسید یا خیر ؟؟ اگر فرمت NTFS رو نمیشناسد اجباراً باید کلیه پارتیشنهای موجود در هارد اکسترنال رو حذف کنید و مجدداً اونو به فرمت FAT32 پارتیشن بندی کنید .

2. حداکثر سایز پارتیشن قابل شناسایی چقدر هست . مثلا سینمای خانگی ما که سامسونگ هست فقط پارتیشن FAT32 رو با سایز 120 گیگ رو میتونه شناسایی کنه .

3. مهمترین مسئله : اگر هارد اکسترنال شما از نوع پرتابل باشه ممکنه با کمبود ولتاژ روبرو شده باشه و در نتیجه راه اندازی نشده باشد . بعبارت دیگر منبع تغذیه هاردهای پرتابل پورت usb هست و گاهاً دیده شده که بعلت کیفیت نامناسب ----- ، پورت usb ، جریان برق کافی رو به هارد نمیرساند .
در اینجور مواقع دو راه دارید 1. استفاده از هارد اکسترنال آداپتوردار یا استفاده از usb hub آداپتور دار

نتیجه گیری نهایی : برای تست ابتدا از کلیه نرم افزارهای موجود بکآپ بگیرید بعبارت دیگه از نرم افزارهایی که در پارتیشن هاردتان هست یک کپی داشته باشید . سپس دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت ظاهر شود (امیدوارم ویندوزتون سون باشه) .کلیه پارتیشنهای موجود را حذف کنید . البته توجه دارید که با حذف پارتیشن کلیه اطلاعاتتون خواهد پرید .
روی فضای unallocated شده راست کلیک کنید و یه پارتیشن کم حجم (مثلاً 30 گیگ) به فرمت fat32 بسازید . حالا به TV یا رسیورتان متصل کنید آیا قادر به شناسایی هارد هست یا خیر ؟؟

نکته : البته دقیقاً مدل هارد رو نگفتید ، چون بعضی از هاردهای اکسترنال وسترن هستند مثل مدلهای Elite که مسئله اونها پیچیده تر هست .

ata.royalfalcon
13-02-2012, 08:07
بهت توصیه میکنم که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال نگیر
1. هدش ضعیف است و سریع میشکند
2. برد ان سریع خراب می شود
3.به ضربه فوق العاده حساس است
4.بعد از خراب شدن هدش برای بازیابی اطلاعات هدش گیر نمی اید
.
.
روزی یک تا دو تا هارد اکسترنال وسترن دیجیتال برای تعمیر و بازیابی اطلاعات به شرکت ما می آورند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هفت عدد هارد اكسترنال وسترن ديجيتال دارم كه حتي يكي از اونها رو دو ساله كه دارم و تا الان هم كوچكترين مشكلي هم نداشته .
اين هم عكس هارد اكسترنالم كه در كمد نگهداري ميكنم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam129
13-02-2012, 15:53
سلام بر همگی
دوستان عزیز ، مشکلی که به تازگی برای هارد اکسترنال 1 ترابایتی من(Western Digital My book Essential 1TB) پیش اومده این هست که وقتی اون رو به کامپیوتر (که روشن هست) متصل میکنم، کامپیوتر به طرز فجیعی هنگ میکنه طوری که حتی بعد از چندین ساعت درست نمیشه. و من مجبور میشم کامپیوتر رو ریست کنم که بعد از بالا اومدن ویندوز مشکل برطرف میشه و هارد شناسایی میشه
با توجه به اینکه قبلا" و در ابتدای استفاده از هارد این مشکل وجود نداشت و هر آن که هارد را متصل میکردم شناسایی میشد و مشکلی پیش نمی اومد ، آیا احتمال داره که به خاطر پر کردن مقدار کمی(حدود 75 گیگ) از ظرفیت هارد باشه
یا اینکه مشکل دیگه ای پیش اومده!
کاربران فعال و حرفه ای ، لطفا ما رو هم دریابید

hamed_korn
26-02-2012, 00:31
سلام
من یه هارد اکسترنال 750 gb گرفتم ولی وصل کردم به کامپیوتر فقط698 گیگ موجود بود.دلیش چی هست؟
نمیشه کاری کرد آخه 50 گیگ کم نیستش

ata.royalfalcon
26-02-2012, 08:08
سلام
من یه هارد اکسترنال 750 gb گرفتم ولی وصل کردم به کامپیوتر فقط698 گیگ موجود بود.دلیش چی هست؟
نمیشه کاری کرد آخه 50 گیگ کم نیستش

سلام

هاردتون مشكلي ندارد .

هر 8 بیت = یک بایت
هر 1024 بایت = یک کیلوبایت
هر 1024 کیلوبایت = یک مگابایت
هر 1024 مگابایت = یک گیگابایت
هر 1024 گیگابایت = یک ترابایت ،
ولي سازندگان به دلايلي از اون 24 ميگذرند و 1024 رو برابر با 1000 ميدونند در نتيجه هارد 750 گيگ در واقع 750.000.000.000 بايت هست و اگر شما این را سه بار تقسیم بر 1024 بکنید تقریبا برابر با 698.49193096160888671875 گیگ هست .

muhakh
28-02-2012, 06:47
با سلام به دوستان
هارد یک ترا WD از نوع پاسپورتی با رابط USB 3 گرفتم اما هر کاری می کنم به عنوان USB3 شناسایی نمی کنه. لطفا کمک کنید. دارم دیونه میشم هر کاری هم به ذهنم می رسه کردم. از عوض کردن ویندوز گرفته تا انواع فضولی ها تو بایاس و اپدیت همه چیز.
در ضمن مادر برد من GA-880 USB3 از شرکت گیگا هست.

ata.royalfalcon
28-02-2012, 12:41
با سلام به دوستان
هارد یک ترا WD از نوع پاسپورتی با رابط USB 3 گرفتم اما هر کاری می کنم به عنوان USB3 شناسایی نمی کنه. لطفا کمک کنید. دارم دیونه میشم هر کاری هم به ذهنم می رسه کردم. از عوض کردن ویندوز گرفته تا انواع فضولی ها تو بایاس و اپدیت همه چیز.

سلام
شما هم ويندوز عوض كردين و هم بايوس رو دستكاري كرديد ولي چيزي درباره نصب درايور usb3 نگفتيد !!! آيا درايور usb3 رو نصب كرديد ؟؟
اگر درايور usb3 رو نصب كرديد پيشنهادم اينه كه تست سرعت بگيريد ، مثلا فايلي رو كپي و پيست كنيد براي usb2 سرعت read معمولا بيشتر از 20 يا 25 نميشه .

muhakh
28-02-2012, 18:41
ممنون که جواب دادین
هم درایور رو نصب کردم هم تست سرعت هم گرفتم . یه فلش usb3 هم دارم که اونو شناسایی میکنه اما هارد رو شناسایی نمی کنه

ata.royalfalcon
28-02-2012, 19:35
ممنون که جواب دادین
هم درایور رو نصب کردم هم تست سرعت هم گرفتم . یه فلش usb3 هم دارم که اونو شناسایی میکنه اما هارد رو شناسایی نمی کنه

سلام

اگر با وجود تست در سیستم دیگر و حتی با پورت usb2 این مشکل پابرجاست لطفاً دو کار زیر رو انجام دهید .

1. پس از متصل نمودن هارد دیسک device manager رو اجرا کنید و سپس بررسی کنید آیا هارد اکسترنال شما دیده میشود و آیا علامت زرد رنگ وجود ندارد ؟؟
مثلا در عکس زیر هارد سیگیت گوفلکس من در device manager بخوبی شناخته شده .

2. پس از اجرای روش بالا اگر مشکلی نبود لطفاً دستور DISKMGMT.MSC رو در run اجرا کنید تا برنامه دیسک منجمنت رو مشاهده کنید . بررسی کنید وضعیت پارتیشن چطوری هست . در حالت عادی باید یک پارتیشن به فرمت NTFS رو مشاهده کنید .

pashangparsi6
02-03-2012, 13:25
با درود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotos%2F2005ea31710d.jpg)

دوستان من یک هارد 3.5 اینچی وسترن اکسترنال داشتم که بدبختانه ورودی usb اون دچار قطعی شده. پس در نتیجه جلد هاردو باز کردم و پایه ی جدا شده رو لحیم کردم ولی جواب نمی ده. (شماره 3)
اکنون اون قطعه ی مبدل (شماره 2) رو که به هارد وصل می شد (شماره 1) رو جدا کردم و می خوام اگه بشه از این هارد و داده های درونش به عنوان یک هارد درونی (اینترنال) بهره ببرم. و همان گونه که می بینید (شماره 1) کابل ساتا و برق رو بهش وصل کردم

هارد رو (Dynamic Disk0) در واقع شناخته ولی همون طور که می بینید در این عکس ولی نمی تونم به داده هاش دسترسی داشته باشه و جزو درایوهام نمیاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotos%2Fe6cd95227cb0.jpg)
راهی وجود نداره من بتونم فرمت رو از usb به ساتا تبدیل کنم و به عنوان یک هارد جانبی درونی (اینترنال) از هارد و داده های درونش بهره ببرم؟

با سپاس

muhakh
02-03-2012, 15:02
سلام

اگر با وجود تست در سیستم دیگر و حتی با پورت usb2 این مشکل پابرجاست لطفاً دو کار زیر رو انجام دهید .

1. پس از متصل نمودن هارد دیسک device manager رو اجرا کنید و سپس بررسی کنید آیا هارد اکسترنال شما دیده میشود و آیا علامت زرد رنگ وجود ندارد ؟؟
مثلا در عکس زیر هارد سیگیت گوفلکس من در device manager بخوبی شناخته شده .

2. پس از اجرای روش بالا اگر مشکلی نبود لطفاً دستور DISKMGMT.MSC رو در run اجرا کنید تا برنامه دیسک منجمنت رو مشاهده کنید . بررسی کنید وضعیت پارتیشن چطوری هست . در حالت عادی باید یک پارتیشن به فرمت NTFS رو مشاهده کنید .

با سلام ببخشید دیر جواب میدم اما مشکل در usb2 وجود ندارد و پارتیشن هارد قابل شناسایی است. مشکل ذکر شده فقط در usb3 می باشد

ata.royalfalcon
03-03-2012, 08:38
با درود

دوستان من یک هارد 3.5 اینچی وسترن اکسترنال داشتم که بدبختانه ورودی usb اون دچار قطعی شده. پس در نتیجه جلد هاردو باز کردم و پایه ی جدا شده رو لحیم کردم ولی جواب نمی ده. (شماره 3)
اکنون اون قطعه ی مبدل (شماره 2) رو که به هارد وصل می شد (شماره 1) رو جدا کردم و می خوام اگه بشه از این هارد و داده های درونش به عنوان یک هارد درونی (اینترنال) بهره ببرم. و همان گونه که می بینید (شماره 1) کابل ساتا و برق رو بهش وصل کردم

هارد رو (Dynamic Disk0) در واقع شناخته ولی همون طور که می بینید در این عکس ولی نمی تونم به داده هاش دسترسی داشته باشه و جزو درایوهام نمیاد

راهی وجود نداره من بتونم فرمت رو از usb به ساتا تبدیل کنم و به عنوان یک هارد جانبی درونی (اینترنال) از هارد و داده های درونش بهره ببرم؟

با سپاس

لطفا در تاپيكي كه زديد ادامه دهيد .

amin3k
03-03-2012, 15:16
با سلام به دوستان
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم
روی لپتاپ اچ پی.
یه هارد ADATA دارم که usb3 با اون کار میکنه ولی روی هارد WD My passport usb3 کار نمیکنه.
دوستان تورو خدا کمک کنین من هم دارم دیوونه میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41 :

muhakh
03-03-2012, 22:33
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم
روی لپتاپ اچ پی.
یه هارد ADATA دارم که usb3 با اون کار میکنه ولی روی هارد WD My passport usb3 کار نمیکنه.
دوستان تورو خدا کمک کنین من هم دارم دیوونه میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41 :

آقا شما که هر دو تا هاردت usb3 هست یه لطف کن
این کابل های هارد ها رو با هم عوض کن شاید مشکل از کابل باشه ما رو هم نجات بده

afshin b
04-03-2012, 05:34
درایور usb3 زو آپدیت کنین. برای من همینطور بود و مشکل از درایور بود.

mojtaba0007
04-03-2012, 14:21
سلام
کسی از دوستان قیمت به روز هارد اکسترنال تو بازار دستش هست؟
قیمت هارد Seagate freeagent goflex 1.5TB رو میخوام.

با تشکر

---------- Post added at 02:21 PM ---------- Previous post was at 02:18 PM ----------

یه سوال
بیشترین حجم هاردهای اکسترنال 2.5اینچی هنوز 1.5TB هستش؟

BEHKHODAA
04-03-2012, 15:11
من ديروز (90.12.13) خريدم به قيمت 288.000 تومان
ولي كلا خيلي تو بازار ايران تعداد هاردهاي seagate كم بود.
گفتن شركت سازگار ارقام كه گارانتي و وارد كننده اين هارده از هفته آينده ميخواد گرون كنه قيمتها رو.

ata.royalfalcon
04-03-2012, 15:26
سلام
یه سوال
بیشترین حجم هاردهای اکسترنال 2.5اینچی هنوز 1.5TB هستش؟

سلام
فعلا بله . بيشترين حجم هارد 2.5 اينچي 1.5TB هست .

amin3k
04-03-2012, 17:36

این کار رو کردم درست نشد!!!!!!

درایور usb3 زو آپدیت کنین. برای من همینطور بود و مشکل از درایور بود.

درایور رو هم آپدیت کردم و باز هم جواب نداد.
بایوس رو هم آپذیت کردم نشد...
:((

muhakh
04-03-2012, 19:20
این کار رو کردم درست نشد!!!!!!

درایور رو هم آپدیت کردم و باز هم جواب نداد.
بایوس رو هم آپذیت کردم نشد...
:((
من فریمور هارد رو هم آپدیت کردم. تو هم بکن.
در ضمن فرکانس cpu هم بی تاثیر نیست تو سایت خود هارده نوشته بود. به من جواب نداد حالا تو اینارو انجام بده خدارو چه دیدی شاید برای تو شد.

M0RTEZA_R
07-03-2012, 17:06
سلام
برای هارد اکسترنال چه نوع پارتیشنی بهتره؟؟منظورم logical و primary هست؟؟؟:10:

ata.royalfalcon
07-03-2012, 20:56
سلام
برای هارد اکسترنال چه نوع پارتیشنی بهتره؟؟منظورم logical و primary هست؟؟؟:10:

سلام
زیاد درگیر این موضوع نباشید که آیا primary بهتر هست یا logical . اگر از طریق دیسک منجمنت ویندوز 7 پارتیشن بندی کنید بصورت پیش فرض حداکثر 3 پارتیشن primary میسازد و الباقی فضا extended خوهد بود که این فضای extended رو میتونید یک یا چند پارتیشن logical بسازید .

اما اگر با برنامه دیسک منجمنت ویندوز XP پارتیشن بندی کنید حداکثر یک پارتیشن primary خواهد ساخت و الباقی فضا extended خوهد بود .

نکته : پیشنهاد میشه که تعداد پارتیشنها زیاد نباشه . هارد اینترنال لپتاپم 500 گیگه و 3 عدد پارتیشن دارد . هارد اکسترنال سه ترابایتی دارم که تک پارتیشن primary هست .

tutiya
09-03-2012, 14:20
سلام به همگی
من تازه عضو شدم و جند صفحه اول این تاپیک رو خوندم ولی چیز زیادی متوجه نشدم
من برای لپ تاپم نیاز به خرید هارد اکسترنال دارم
ولی تقریبا از هارد اگسترنال و ویزگی ها اصطلاحاتش و مارک های موجود چیز زیادی نمیدونم
میشه لطف کنید راهنمایی کنید برای خرید هارد چه چه چیز هایی توجه کنم منتظر راهنمایی هاتون هستم ممنون

ata.royalfalcon
09-03-2012, 21:56
سلام به همگی
من تازه عضو شدم و جند صفحه اول این تاپیک رو خوندم ولی چیز زیادی متوجه نشدم
من برای لپ تاپم نیاز به خرید هارد اکسترنال دارم
ولی تقریبا از هارد اگسترنال و ویزگی ها اصطلاحاتش و مارک های موجود چیز زیادی نمیدونم
میشه لطف کنید راهنمایی کنید برای خرید هارد چه چه چیز هایی توجه کنم منتظر راهنمایی هاتون هستم ممنون

سلام
ببینید هاردهای اکسترنال دو جور هستند که با توجه به نیازهاتون یکی رو باید انتخاب کنید .

هاردهای پرتابل یا همون هاردهای 2.5 اینچی که کوچک هستند و برای حمل و نقل روزانه مناسب هستند و حداکثر حجم این هاردها هم فعلاً 1.5 ترابایت هست . منبع تغذیه این هاردها هم از پورت usb تامین میشود .قیمت این هاردهای پرتابل نسبت به حجمشون از هاردهای دسکتاپی گرانتر هستند . هاردهای پرتابل انواع مختلفی دارند بعضی ها ضد ضربه و ضد آب هستند و بعضی ها فاقد چنین خصوصیتی هستند .
اگر هارد معمولی میخواهید میتونم هارد سیگیت مدل FreeAgent® GoFlex™ Ultra–portable Drive ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پیشنهاد بدم . مزیت این مدل از هارد کارتریج قابل تعویض آن هست . بعبارت دیگه انتهای این هارد مثل عکس زیر قبل جدا کردن هست و میتوان انواع اینترفیس رو نصب کرد مثل usb2 و usb3 و esata و firewire

عکسی از انواع کارتریج

انتهای هارد بدون کارتریج

نكته مهم اين هست كه در داخل جعبه اين هارد فقط يه جور كارتريج هست مثلا كارتريج usb2 يا usb3 كه روي جعبه اش مينويسه براي ساير كارتريج ها بايد جداگانه خريداري بشه .

اگر هارد پرتابل ضد ضربه میخواهید میتونید هارد silicon power armor a80 رو بخرید که با داشتن بدنه آلومنیومی یکی از سنگینترین هاردهای پرتابل هست . این هارد usb3 هست و دارای دو کابل هست . بعبارت دیگه یکی از کابلها بسیار کوتاه و داخل بدنه اش پنهان میشود . (عکس زیر)

اما هاردهای رومیزی 3.5 اینچی و بزرگ و دارای آداپتور برق و منبع تغذیه مستقل هستند . این هاردها برای جابه جایی روزانه مناسب نیستند حداکثر حجم هاردهای آداپتوری 4 ترابایت هست که توسط سیگیت عرضه شده .

پیشنهاد من برای هارد آداپتوری western digital my book essential ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست . دقت کنید که این هارد به هیچ عنوان ضد ضربه نیست و در هنگام استفاده نهایت دقت رو داشته باشید .

tutiya
12-03-2012, 08:43
سلام
واقعا ممنون از راهنماییتون
میشه مذلی معرفی کنید که سبک و ضد ضربه باشه چون مجبور همیشه همراه خودم داشته باشم و اینکه بتونم برنامه و فیلم و فایل و ویس و... توش نگه داری کنم و قابلیت پشتیبانی داشته باشه و اینکه وقتی منبع تغذیه هاردی usb باشه برای لپ تاپ خوبه یا بد و شنیدم الان usb3خیلی کاربرد نداره میشه نوعی باشه که انواع اینترفیس رو نصب کرد ؟
و سوال اخر : تو معرفی یکی از هارد های بالا اشاره کردید این نوع هارد معمولی هست میشه توضیح بدین هارد معمولی یعنی چی ؟
واقعا ممنونم از راهنماییتون
و منتظر پاسختون هستم

ata.royalfalcon
12-03-2012, 09:49
سلام
واقعا ممنون از راهنماییتون
میشه مذلی معرفی کنید که سبک و ضد ضربه باشه چون مجبور همیشه همراه خودم داشته باشم و اینکه بتونم برنامه و فیلم و فایل و ویس و... توش نگه داری کنم و قابلیت پشتیبانی داشته باشه و اینکه وقتی منبع تغذیه هاردی usb باشه برای لپ تاپ خوبه یا بد و شنیدم الان usb3خیلی کاربرد نداره میشه نوعی باشه که انواع اینترفیس رو نصب کرد ؟
و سوال اخر : تو معرفی یکی از هارد های بالا اشاره کردید این نوع هارد معمولی هست میشه توضیح بدین هارد معمولی یعنی چی ؟
واقعا ممنونم از راهنماییتون
و منتظر پاسختون هستم

سلام
اگر هارد ضد ضربه ميخواهيد همون silicon power armor a80 ميتونه انتخاب مناسبي براي شما باشه ولي همانطوريكه قبلاً هم گفتم سبك هم نيست . بعبارت ديگه كلاً هاردهاي ضد ضربه به خاطر داشتن باكسها مستحكم سنگين هستند . اگر ميخواهيد اين هارد رو بخريد بهتره كه با گارانتي هاي معتبر بخريد (شرکت داده پرداز رایانه متین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

اینکه وقتی منبع تغذیه هاردی usb باشه برای لپ تاپ خوبه یا بد
بديهي هست كه شارژ باطري لپتاپتون زودتر تخليه ميشه .

و شنیدم الان usb3خیلی کاربرد نداره
به نظر من درست نيست . الان usb3 فراگير شده . بهتره كه شما هاردي رو بخريد كه داراي اينترفيس usb3 باشه (آينده نگري) . هارديكه usb3 باشه ميتوان به پورت usb2 لپتاپ متصل كرد ولي سرعت در حد usb2 باقي ميماند .

نوعی باشه که انواع اینترفیس رو نصب کرد ؟
فقط و فقط سيگيت نوع goflex هست كه چنين قابليتي رو داره .

منظور من از هارد معمولي اين بود كه ضد ضربه و ضد آب نيست !!!

M0RTEZA_R
18-03-2012, 19:10
چه نوع کبلی واسه این هارد خوبه؟adata ch94
من کابل بلند میزنم جواب نمیده.کوتاشم نیست تو بازار.از این کابلا بگیرم خوبه؟

imanpod
18-03-2012, 20:59
سلام
با توجه به اينكه براي استفاده مشترك بين pc و laptop ميخواهيد و همچنين اگر لپتاپ شما پورت esata داشته باشه (احتمال 90 درصد داره) بهتره كه روي هارد اكسترنال با اينترفيس esata فكر كنيد . اصولا جابجا كردن هارد اينترنال بين دو سيستم از پايه متفاوت كار صحيحي به نظرم نميرسه ضمن اينكه تبديل هارد اينترنال به اكسترنال با توجه به آداپتور برق كاملا غير استاندارد آن ، كار نامعقولي هست . خودم يه دونه از اين تبديلها دارم كه حتي آداپتور برق آن قادر به روشن كردن هارد نيست كه مجبورم از پاور كيس استفاده كنم .
احتمالا pc شما اينترفيس esata نداره كه براي حل اين مشكل ميتونين از كابل تبديل sata به esata مثل عكس زير استفاده كنين . ولي به احتمال زياد hot-plug نخواهد بود بعبارت ديگه pc رو بايد خاموش كنيد و سپس كابل آن رو متصل كنيد .
(ويرايش : جديداً متوجه شدم كه اين تبديل sata يه esata فاقد جريان برق براي روشن كردن هارد هست !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبراي حل اين مشكل عدم وجود جريان برق در تبديل فوق ميتونين از تبديل زير استفاده كنيد كه پين و پورتهايي براي متصل نمودن كابل برق به آن وجود دارد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديا كارتهاي مشابه .

دلايل خريد هارد اكسترنال با اينترفيس esata

1. سرعت بالا در حد usb3 يا sata
2. قابليت بوت از پورت esata چون بعضي از پورتهاي usb3 و usb2 قابليت بوت رو ندارن .

مدل پيشنهادي
سيگيت مدل FreeAgent GoFlex Ultra–portable Drive كه از حجم 320 گيگ الي 1.5 ترابايت موجوده و تا حجم 750 گيگ ضخامت اين هارد 14.5 ميليمتر هست و بالاتر ضخامتش 22 ميليمتر ميشه و RPM اين مدل از هاردها 5400 دور هست با 8 مگابايت كش . مهمترين مزيتي كه سري گوفلكس دارن انعطاف پذيري بالاي اون هست يعني انتهاي اين هاردها (كارتريج) قابل جدا شدن هست مثل عكس زير

اين باعث ميشه كه شما بتونين انواع اينترفيس رو به اين هارد متصل كنين مثلا usb2 يا usb3 يا esata يا firewie و حتي ميتونين با كندن اين كارتريج از ساتاي هارد به طور مستقيم مثل هارد اينترنال استفاده كنين .
عكسي از انواع كارتريج

انتهاي خود هارد بدون كارتريج

نكته مهم اين هست كه در داخل جعبه اين مدل هارد فقط يه جور كارتريج هست مثلا كارتريج usb2 يا usb3 كه روي جعبه اش مينويسه ، براي ساير كارتريج ها بايد جداگانه خريداري بشه پس قبل از خريد اين مدل از هارد با مراجعه حضوري به شركت سازگار از موجود بودن كارتريج esata مطمئن بشيد . بعباررت ديگه اول كارتريج esata رو بخريد و بعد خود هارد رو !!!

انتخاب با خودتون هست كه اينترنال بخريد يا اكسترنال

توضيح خيلي خلاصه در مورد cach : مكاني هست موقتي ، براي اطلاعاتي كه به دفعات زياد فراخواني ميشود تا هارد مجبور نشود براي اطلاعات جزئي كل فضاي پلتر رو جستجو كند ، اين باعث دسترسي سريعتر به اطلاعات ميشود .
مسلمه كه هرچه اين فضاي موقتي بيشتر باشه امكان ذخيره نمودن اطلاعاتي كه به دفعات زياد فراخواني ميشه بيشتر هست و در نتيجه براي اون اطلاعات هارد كمتر مجبوره كل فضا رو بگرده و اين باعث افزايش سرعت خواهد شد .rpm هم به تعداد دور هايي كه در هر دقيقه ميزند مثلا 7200 دور يعني در هر دقيقه 7200 دور ميزند !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوستان . من داشتم این نقل قول بالا رو میخوندم ، چند تا سوال برام پیش اومد :
1- من یه هارد سیگیت اکسترنال 500 گیگی goflex ultra portable دارم (کابل روی خودش usb2 هست) ، آیا میتونم کارتریج رو از هارد جدا کنم و به ساتای اینترنال مادربورد وصلش کنم و روش ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی کنم ، یعنی اگه کارتریج رو بردارم عین هارد اینترنال قابلیت بوت و شناسایی هنگام نصب ویندوز رو پیدا میکنه ؟
2- این کار ضرری برای این هارد نداره ؟ آیا احتیاج به تبدیل 2.5 یه 3.5 داره (به خاطر قضیه ی 5 ولت و 12 ولت ) ؟
3- اگه به عنوان هارد اینترنال استفادش کنم از هارد 60 گیگی قدیمی (مال حدود 10 سال پیشه) مکستور سریع تر کار میکنه ؟
4- در مورد کابلهای تبدیل usb2 ی این هارد به firewire 800 و esata ، اگه بتونم بخرم ، خیلی سرعت هاردم زیادتر میشه ؟ با esata میتونم وبندوز روش بریزم و بوت کنمش ؟

ata.royalfalcon
18-03-2012, 21:34
چه نوع کبلی واسه این هارد خوبه؟adata ch94
من کابل بلند میزنم جواب نمیده.کوتاشم نیست تو بازار.از این کابلا بگیرم خوبه؟
سلام عزیزم
سلام کابل خودش چی شده مگه ؟؟ سعی کن عین همون کابل اورجینال رو پیدا کنی !!!
اگر هم اون کابل دو سر رو داری یا جایی پیدا کردی ، پس سعی کن فقط از یک سر کابل استفاده کنی . چون دقیقاً نمیدونم اگر همزمان دو سر کابل رو به پورت usb بزنی چه اتفاقی میافته !!! هاردت راه اندازی میشه یا به خاطر اضافه ولتاژ بسوزه !!!

ata.royalfalcon
18-03-2012, 21:54
سلام دوستان . من داشتم این نقل قول بالا رو میخوندم ، چند تا سوال برام پیش اومد :
1- من یه هارد سیگیت اکسترنال 500 گیگی goflex ultra portable دارم (کابل روی خودش usb2 هست) ، آیا میتونم کارتریج رو از هارد جدا کنم و به ساتای اینترنال مادربورد وصلش کنم و روش ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی کنم ، یعنی اگه کارتریج رو بردارم عین هارد اینترنال قابلیت بوت و شناسایی هنگام نصب ویندوز رو پیدا میکنه ؟
2- این کار ضرری برای این هارد نداره ؟ آیا احتیاج به تبدیل 2.5 یه 3.5 داره (به خاطر قضیه ی 5 ولت و 12 ولت ) ؟
3- اگه به عنوان هارد اینترنال استفادش کنم از هارد 60 گیگی قدیمی (مال حدود 10 سال پیشه) مکستور سریع تر کار میکنه ؟
4- در مورد کابلهای تبدیل usb2 ی این هارد به firewire 800 و esata ، اگه بتونم بخرم ، خیلی سرعت هاردم زیادتر میشه ؟ با esata میتونم وبندوز روش بریزم و بوت کنمش ؟

سلام
جواب سوال اول : بلی میتونید کارتریج رو بردارید و با استفاده از کابل sata مثل یک هارد اینترنال اونو به مادربرد وصل کنید اما باید یه فکری برای برق بکنید .
جواب سوال دوم : ضرری برای هارد نداره ولی از اونجایی که هاردهای 2.5 اینچی از برق 5 ولت استفاده میکنند بهتره که اون سیم زرد 12 ولت رو قطع کنید (محض اطمینان) .
جواب سوال سوم : مطمئنم که هارد 60 گیگ شما از نوع IDE هست و بدیهی هست که هاردهای ساتا سرعت بیشتری دارند .
جواب سوال چهارم :بدیهی هست که سرعت esata خیلی بیشتر از دو اینترفیس firewire 800 و usb2 هست . اینترفیس esata در واقع نوع اکسترنال sata هست و فرق زیادی باهم ندارند . مهم این هست که پورت esata شما جریان برق لازم برای راه اندازی هارد اکسترنال پرتابل رو داشته باشه .
بعبارت دیگه دوجور پورت esata داریم .
1. پورت esata که فاقد جریان برق هست و بیشتر مناسب هاردهای آداپتوری هست .
2. پورت esata که دارای جریان برق هست که با نام esata-p هم شناخته میشوند و میتوان هاردهای پرتابل رو راه اندازی کرد . پورتهای esata-p معمولاً دوکاره هستند یعنی دارای usb هم هستند (به چند عکس زیر دقت کنید) .

imanpod
19-03-2012, 00:56
سلام
جواب سوال اول : بلی میتونید کارتریج رو بردارید و با استفاده از کابل sata مثل یک هارد اینترنال اونو به مادربرد وصل کنید اما باید یه فکری برای برق بکنید .
جواب سوال دوم : ضرری برای هارد نداره ولی از اونجایی که هاردهای 2.5 اینچی از برق 5 ولت استفاده میکنند بهتره که اون سیم زرد 12 ولت رو قطع کنید (محض اطمینان) .
جواب سوال سوم : مطمئنم که هارد 60 گیگ شما از نوع IDE هست و بدیهی هست که هاردهای ساتا سرعت بیشتری دارند .
جواب سوال چهارم :بدیهی هست که سرعت esata خیلی بیشتر از دو اینترفیس firewire 800 و usb2 هست . اینترفیس esata در واقع نوع اکسترنال sata هست و فرق زیادی باهم ندارند . مهم این هست که پورت esata شما جریان برق لازم برای راه اندازی هارد اکسترنال پرتابل رو داشته باشه .
بعبارت دیگه دوجور پورت esata داریم .
1. پورت esata که فاقد جریان برق هست و بیشتر مناسب هاردهای آداپتوری هست .
2. پورت esata که دارای جریان برق هست که با نام esata-p هم شناخته میشوند و میتوان هاردهای پرتابل رو راه اندازی کرد . پورتهای esata-p معمولاً دوکاره هستند یعنی دارای usb هم هستند (به چند عکس زیر دقت کنید) .

داداش یه دنیا ممنون . فقط یه چیزی ، من پاورم گرین هست GP580B . این سیم زرد یه قانون مشترکه ؟ یعنی تو همه ی پاورها ، رنگ زرد ، 12 ولته ؟

به نظرت من برم کابل esata بخرم یا کارتریج رو بردارم با ساتای معمولی وصلش کنم ؟(قصدم فقط نصب ویندوز و بوت شدن سیستمه)

با توجه به عکس پایین ، مادربورد من از esatap پشتیبانی میکنه ؟ من تو ویکی پدیا خوندم که asus به جای power esata از عبارت sata-on-the-go استفاده میکنه . رو جعبه ی مادربورد منم این عبارت درج شده .
این پشت مادربورد منه : (مدلش p5k Asus) :

M0RTEZA_R
19-03-2012, 11:06
کابل خودش چی شده مگه ؟؟ سعی کن عین همون کابل اورجینال رو پیدا کنی !!!
اگر هم اون کابل دو سر رو داری یا جایی پیدا کردی ، پس سعی کن فقط از یک سر کابل استفاده کنی . چون دقیقاً نمیدونم اگر همزمان دو سر کابل رو به پورت usb بزنی چه اتفاقی میافته !!! هاردت راه اندازی میشه یا به خاطر اضافه ولتاژ بسوزه !!!
کابل خودش پاره شده همون کوتاهه.اون مشکی بلنده رو میزنم اصلا هییچی تو ویندوز نمیاد .اون سفیدرو میزنم که مال دوربینه ای کامپیوتر تو لود گیر میکنه.حااا کال اورجینال از کجا بگیرم؟:19:
فک نکنم بسوزه.این دوسره هرو میخوام اینترنتی بخرم.نمیدونم کار میکنه یا نه.یعنی رو این هارده جواب میده یا نه.

ata.royalfalcon
19-03-2012, 11:48
داداش یه دنیا ممنون . فقط یه چیزی ، من پاورم گرین هست GP580B . این سیم زرد یه قانون مشترکه ؟ یعنی تو همه ی پاورها ، رنگ زرد ، 12 ولته ؟

به نظرت من برم کابل esata بخرم یا کارتریج رو بردارم با ساتای معمولی وصلش کنم ؟(قصدم فقط نصب ویندوز و بوت شدن سیستمه)

با توجه به عکس پایین ، مادربورد من از esatap پشتیبانی میکنه ؟ من تو ویکی پدیا خوندم که asus به جای power esata از عبارت sata-on-the-go استفاده میکنه . رو جعبه ی مادربورد منم این عبارت درج شده .
این پشت مادربورد منه : (مدلش p5k Asus) :

بلی ، سیم زرد رنگ همیشه 12 ولته و این یه قانون مشترک هست . مگر اینکه سازنده پاور گیج بزنه و جای سیمها رو عوض کنه !!!:27:

خصوصیت sata-on-the-go رو در سایت asus خوندم و اینجا هم آوردم و چیزی درباره وجود جریان برق نگفته ، بیشتر رو دو موضوع تاکید کرده
1. sata3 بودن
2. hot-plug بودن ، یعنی وقتی سیستم روشن هست میتونید کانکت شوید (برخی مدلها قبل از کانکت کردن ، سیستم بایستی خاموش باشد و پس از کانکت کردن کابل سیستم رو روشن کرد تا توسط بایوس دتیکت شود) .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خلاصه من بعید میدونم که از نوع esata-p یا بعبارت دیگه از نوع E-SATA (USB2.0 Combo) Ports باشه .

نکته مهم : بریدن سیم زرد رنگ یه پاور خوب حیف هست در نتیجه پیشنهادم این هست که یک کابل sata to molex مثل عکس زیر بخرید و سیم زرد و مشکی بغل دستشو ببرید . کانکتور مشکی رو به هارد و کانکتور سفید رو به یکی از کابلهای پاور وصل کنید . ترتیب سیمها رو به هیچ وجه جابجا نکنید برای اطمینان از ترتیب درست سیمها ، با هارد اصلی مقایسه کنید . دقت کنید سیستم باید خاموش باشد و از برق هم بکشید .

imanpod
19-03-2012, 15:02
بلی ، سیم زرد رنگ همیشه 12 ولته و این یه قانون مشترک هست . مگر اینکه سازنده پاور گیج بزنه و جای سیمها رو عوض کنه !!!:27:

خصوصیت sata-on-the-go رو در سایت asus خوندم و اینجا هم آوردم و چیزی درباره وجود جریان برق نگفته ، بیشتر رو دو موضوع تاکید کرده
1. sata3 بودن
2. hot-plug بودن ، یعنی وقتی سیستم روشن هست میتونید کانکت شوید (برخی مدلها قبل از کانکت کردن ، سیستم بایستی خاموش باشد و پس از کانکت کردن کابل سیستم رو روشن کرد تا توسط بایوس دتیکت شود) .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخلاصه من بعید میدونم که از نوع esata-p یا بعبارت دیگه از نوع E-SATA (USB2.0 Combo) Ports باشه .

نکته مهم : بریدن سیم زرد رنگ یه پاور خوب حیف هست در نتیجه پیشنهادم این هست که یک کابل sata to molex مثل عکس زیر بخرید و سیم زرد و مشکی بغل دستشو ببرید . کانکتور مشکی رو به هارد و کانکتور سفید رو به یکی از کابلهای پاور وصل کنید . ترتیب سیمها رو به هیچ وجه جابجا نکنید برای اطمینان از ترتیب درست سیمها ، با هارد اصلی مقایسه کنید . دقت کنید سیستم باید خاموش باشد و از برق هم بکشید .

این تبدیل ها برق 3.3 ولت ندارن . یعنی هارد اکسترنال احتیاجی به 3.3 ولت نداره ؟

ata.royalfalcon
19-03-2012, 22:07
این تبدیل ها برق 3.3 ولت ندارن . یعنی هارد اکسترنال احتیاجی به 3.3 ولت نداره ؟
اتفاقاً مدتهاست که این مسئله فکر و ذهنمو مشغول کرده تا الان هم نتونستم به جواب دقیق برسم . ولی با توجه به اینکه هاردهای پرتابل از usb برق میگیرند و برق usb هم فقط 5 ولت هست پس فکر نمیکنم با استفاده از این تبدیل مشکلی برای هارد اکسترنال پرتابل پیش بیاد .

amirdooodooo
24-03-2012, 20:34
سلام من یه هارد اکسترنال adata دارم وقتی وصلش میکنم میشناسدش ولی حجم نداره بعد که میخوام بازش کنم میگه باید فرمت کنم باید چکارش کنم تا ظرفیتشم بخونه و احتیاجی به فرمت نداشته باشه لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41:

---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:31 PM ----------

سلام من یه هارد اکسترنال adata دارم وقتی وصلش میکنم میشناسدش ولی حجم نداره بعد که میخوام بازش کنم میگه باید فرمت کنم باید چکارش کنم تا ظرفیتشم بخونه و احتیاجی به فرمت نداشته باشه لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nocturne
30-03-2012, 15:38
سلام. یک هارد اسکترنال 3 ترابایتی میخوام

1. شما میگید وسترن بگیرم یا سیگیت (free agent geoflex) ؟
2. این که توی اسمش زده usb2 and usb3 یعنی چی؟ (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
3. هارد سیگیت که پایه ش جدا میشه یعنی میشه به راحتی هاردهای اینترنال را وصل و کار کرد؟ (عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

با تشکر

imanpod
30-03-2012, 18:16

2. این که توی اسمش زده usb2 and usb3 یعنی چی؟ (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 3605))
3. هارد سیگیت که پایه ش جدا میشه یعنی میشه به راحتی هاردهای اینترنال را وصل و کار کرد؟ (عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fimages%2Flist%2Fseagate-freeagent-goflex-desk-external-drive-adapter-detached.jpg))

با تشکر

1-سیگیت (free agent geoflex) فکر کنم گزینه ی بهتری باشه . چون هر کاری بخوای میتونی باهاش بکنی . انواع و اقسام تبدیل ها رو داره و این چند وقت اخیر درصد خرابیش هم از وسترن کمتر بوده .
2- در مورد سیگیت ، بعضی مدلهاش توی خودشون کابل usb3 داره (که فک کنم اینجا هم با 2 هماهنگه) ولی مدلهای قدیمی ترش توی خود جعبه کابل usb 2 داره که میتونی هر وقت دلت خواست کابل usb 3 اش رو از بازار بخری . (فعلا که موجوده)
3- شدن که میشه ولی هنوز در مورد برق 5 و 3.5 ولت توی این تاپیک نتیجه ای گرفته نشده .

ata.royalfalcon
30-03-2012, 21:17

2. این که توی اسمش زده usb2 and usb3 یعنی چی؟ (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
3. هارد سیگیت که پایه ش جدا میشه یعنی میشه به راحتی هاردهای اینترنال را وصل و کار کرد؟ (عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

با تشکر

سلام

2. این که توی اسمش زده usb2 and usb3 یعنی چی؟
لینکی که دادین مربوط به هارد وسترن هست . منظور از usb2 and usb3 این هست که هارد دارای اینترفیس usb3 هست اما سازگاری کامل با usb2 رو داره یعنی داخل جعبه این هارد فقط کابل usb3 موجود هست . توضیحی که در سایت وسترن راجع به usb2 and usb3 هست (عکس زیر) .

3. هارد سیگیت که پایه ش جدا میشه یعنی میشه به راحتی هاردهای اینترنال را وصل و کار کرد؟
بله ، همانطوریکه دوستمون گفتند میتوان مثل هارد اینترنال به مادربرد متصل کرد و از آنجایی که یک هارد 3.5 اینچی هست ، برق مورد نیاز رو به راحتی میتوان از پاور سیستم تامین کرد . بعبارت دیگر برای تبدیل به اینترنال کردن کافیست کابل برق پاور رو بدون هیچ دستکاری به هارد متصل کنید و کابل ساتا رو از یک طرف به مادربرد و از طرف دیگر به هارد متصل کنید . نکته مهم این هست که سیستم بایستی خاموش باشد .

3- شدن که میشه ولی هنوز در مورد برق 5 و 3.5 ولت توی این تاپیک نتیجه ای گرفته نشده .

با تشکر از دوست خوبمون imanpod جان .

روش تبدیل به اینترنال کردن هارد اکسترنال 2.5 اینچی با هارد اکسترنال 3.5 اینچی کمی فرق میکنند . اگر پاور سیستم استاندارد باشه راه اندازی هارد 3.5 اینچی یا آداپتوری بسیار آسان خواهد بود بعبارت دیگه کافیست کابل برق رو بدون هیچونه دستکاری به هارد متصل کرد .

اما اگر هارد 2.5 اینچی باشه قضیه کمی متفاوت میشه . همانطوری که برای راه اندازی هاردهای اکسترنال پرتابل یا 2.5 اینچی برق 5 ولت usb کفایت میکند پس برای اینترنال کردن آن ، به همین ترتیب برق رسانی می کنیم . بعبارت دیگه طبق عکس زیر کافیست سیم زرد و GND بغل دست آن بریده شود و سپس قسمت ساتا آن را به هارد متصل کرد .

نکته کوچولو دیگه : سیم نارنجی رنگ 3.3 ولتی هست نه 3.5 ولتی .

Nocturne
31-03-2012, 18:22
بله ، همانطوریکه دوستمون گفتند میتوان مثل هارد اینترنال به مادربرد متصل کرد و از آنجایی که یک هارد 3.5 اینچی هست ، برق مورد نیاز رو به راحتی میتوان از پاور سیستم تامین کرد . بعبارت دیگر برای تبدیل به اینترنال کردن کافیست کابل برق پاور رو بدون هیچ دستکاری به هارد متصل کنید و کابل ساتا رو از یک طرف به مادربرد و از طرف دیگر به هارد متصل کنید . نکته مهم این هست که سیستم بایستی خاموش باشد .

اما منظورم این بود که اینترنال تبدیل بشه به اکسترنال (همون کاری که "باکس" میکنه) یعنی مثلا خود هارد سیگیت رو از روی پایه ش بردارم و هارد اینترنالم رو که میخوام بخونم بذارم روش. برق همون برق و کابل هم همون usb
اینطوری که من میگم نمیشه ؟

ata.royalfalcon
31-03-2012, 19:16
اما منظورم این بود که اینترنال تبدیل بشه به اکسترنال (همون کاری که "باکس" میکنه) یعنی مثلا خود هارد سیگیت رو از روی پایه ش بردارم و هارد اینترنالم رو که میخوام بخونم بذارم روش. برق همون برق و کابل هم همون usb
اینطوری که من میگم نمیشه ؟

بلی ، اینطوری هم میشه . مثل عکس زیر که مربوط به هارد هیتاچی و کارتریج 3.5 اینچی سیگیت هست .

Nocturne
31-03-2012, 20:09
در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که دادم قیمت وسترن رو زده 420 تومن
میخواستم بپرسم مثل همین (3 ترابایتی ، usb2 و 3) از مال سیگیت free agent geoflex در بازار چند تومنه؟ (تو اون سایته از این مدل usb3ش رو نداره)

imanpod
31-03-2012, 20:43
با تشکر از دوست خوبمون imanpod جان .

روش تبدیل به اینترنال کردن هارد اکسترنال 2.5 اینچی با هارد اکسترنال 3.5 اینچی کمی فرق میکنند . اگر پاور سیستم استاندارد باشه راه اندازی هارد 3.5 اینچی یا آداپتوری بسیار آسان خواهد بود بعبارت دیگه کافیست کابل برق رو بدون هیچونه دستکاری به هارد متصل کرد .

اما اگر هارد 2.5 اینچی باشه قضیه کمی متفاوت میشه . همانطوری که برای راه اندازی هاردهای اکسترنال پرتابل یا 2.5 اینچی برق 5 ولت usb کفایت میکند پس برای اینترنال کردن آن ، به همین ترتیب برق رسانی می کنیم . بعبارت دیگه طبق عکس زیر کافیست سیم زرد و GND بغل دست آن بریده شود و سپس قسمت ساتا آن را به هارد متصل کرد .
نکته کوچولو دیگه : سیم نارنجی رنگ 3.3 ولتی هست نه 3.5 ولتی .
آره راست میگی . اشتباه کردم . حواسم به 3.5 اینچی بودنش نبود . ممنون .

ata.royalfalcon
01-04-2012, 00:09
در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که دادم قیمت وسترن رو زده 420 تومن
میخواستم بپرسم مثل همین (3 ترابایتی ، usb2 و 3) از مال سیگیت free agent geoflex در بازار چند تومنه؟ (تو اون سایته از این مدل usb3ش رو نداره)

من فکر میکنم که اون سایت اشتباه میکنه ، چون تا اونجایی که میدونم مدلهای سه ترابایتی بطور پیشفرض با کارتریج USB3 فروخته میشه ، پیشنهادم اینه که قبل از خرید تماس بگیرید و بپرسید دقیقاً با چه نوع کارتریجی فروخته میشه .

همین الان سایت سیگیت رو چک کردم ، کارتریج usb2 برای هاردهای 1 ترابایت و 2 ترابایت هست و کارتریج usb3 برای هاردهای 2 و 3 و 4 ترابایت هست . بعبارت دیگه فقط هارد 2 ترابایت هست که یا ممکنه با اینترفیس usb2 باشه یا با اینترفیس usb3 باشه (دو عکس زیر که از سایت سیگیت گرفتم این مطلب رو مشخص میکنه) باز شما تماس بگیرید تا مطمئن بشید .

متاسفانه قیمت بازار دستم نیست ، ولی اصولا قیمت هاردهای سیگیت کمی پایینتر از وسترن هست . اگر واقعاً در بازار قیمت وسترن سه ترابایتی 420 هزارتومن باشه سیگیت 3 ترابایتی هم حدود 5 الی 15 هزارتومن کمتر هست .

در سایت زیر که قیمت وسترن سه ترابایتی 485 هزارتومن و سیگیت سه ترابایتی هم 480 هزارتومن هست .

Nocturne
01-04-2012, 10:19
من فکر میکنم که اون سایت اشتباه میکنه ، چون تا اونجایی که میدونم مدلهای سه ترابایتی بطور پیشفرض با کارتریج USB3 فروخته میشه ، پیشنهادم اینه که قبل از خرید تماس بگیرید و بپرسید دقیقاً با چه نوع کارتریجی فروخته میشه .

همین الان سایت سیگیت رو چک کردم ، کارتریج usb2 برای هاردهای 1 ترابایت و 2 ترابایت هست و کارتریج usb3 برای هاردهای 2 و 3 و 4 ترابایت هست . بعبارت دیگه فقط هارد 2 ترابایت هست که یا ممکنه با اینترفیس usb2 باشه یا با اینترفیس usb3 باشه (دو عکس زیر که از سایت سیگیت گرفتم این مطلب رو مشخص میکنه) باز شما تماس بگیرید تا مطمئن بشید .

اینکه 3 ترابایت سیگیت فقط usb3 هست یعنی با مادربورد قدیمی که usb3 نداره مشکلی خواهد داشت؟

ata.royalfalcon
01-04-2012, 11:31
اینکه 3 ترابایت سیگیت فقط usb3 هست یعنی با مادربورد قدیمی که usb3 نداره مشکلی خواهد داشت؟

usb3 سازگاری کامل با usb2 دارد بعبارت دیگه
1. اگر هارد usb3 باشه ولی مادربرد usb2 باشه هیچ مشکلی ندارد ولی سرعت در حد usb2 باقی میماند .
2. اگر هارد usb2 باشه ولی مادربرد usb3 باشه هیچ مشکلی ندارد ولی سرعت در حد usb2 باقی میماند .

نکته : با وجودیکه تقریباً مطمئن هستم که هارد 3 ترابایت سیگیت با اینترفیس usb3 هست ولی این اطمینان رو به 100 درصد نمیرسونم ، قبل از خرید حتماً بپرسید .

Nocturne
01-04-2012, 14:33
خب پس اینکه هارد وسترن نوشته usb2 and usb3 چه معنی ای داره ؟

ata.royalfalcon
01-04-2012, 14:43
خب پس اینکه هارد وسترن نوشته usb2 and usb3 چه معنی ای داره ؟

اون فقط usb3 هست و این جمله usb2 and usb3 یه ترقند تبلیغاتی هست و همانطوری هم که گفتم usb3 کاملاً سازگار با usb2 هست .

The Big Bang Th
08-04-2012, 22:00
سلام
دوستان من وقتی فایلی را که در هارد اکسترنال ام هست را تو ویندوز7 سرچ میکنم ، بلافاصله با No Items Match Your Search روبرو میشم . حتی فابل هایی که درون هارد هم هست سرچ میکنم، باز بی نتیجه هست؟

ata.royalfalcon
08-04-2012, 22:13
سلام
دوستان من وقتی فایلی را که در هارد اکسترنال ام هست را تو ویندوز7 سرچ میکنم ، بلافاصله با No Items Match Your Search روبرو میشم . حتی فابل هایی که درون هارد هم هست سرچ میکنم، باز بی نتیجه هست؟

سلام دوست من .
به نظرم بهتر بود این سوال رو در انجمن ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])می پرسیدی .

no_p30
08-04-2012, 22:21
سلام دوستان ، من شنیدم قیمت هارد تا یک ماه دیگه میاد پایین آیا این موضوع صحت داره؟
(نکته : همانطور که میدونین گرانی هارد عامل اصلیش دلار نیست!)

ata.royalfalcon
09-04-2012, 07:13
سلام دوستان ، من شنیدم قیمت هارد تا یک ماه دیگه میاد پایین آیا این موضوع صحت داره؟

سلام
صحبتهايي هست كه ممكنه قيمتها پايين بياد ، ولي به نظرم كاهش قيمت خيلي نخواهد بود .
ضمن اينكه تير ماه تحريمهاي نفتي هم آغاز ميشه و در نتيجه نميتوان با قاطعيت درباره كاهش قيمت اظهار نظر كرد .

Ice Pain
03-05-2012, 00:27
سلام دوستان

من 1 هارد 500 وسترن گرفتم موقعی که وصل کردم در اون قسمت install software پرسیده بود به اینترنت وصل کن تا یه سری نرم افزار های مورد نیاز دانلود بشه ! چه نرم افزار هایی ؟! و من No رو انتخاب کردم و بعدا وصل شده بود و وقتی رفت داخل درایو دیدم یه سری پوشه ها و دو تا فایل با پسوند .exe داره اونا چیه ؟ پاک بشن یا نه ؟!

ویرایش :
راستی یه سوال دیگه :
از ایناست که برقشو از خود پاور میگیره (اگه اشتباه نکنم بهشون میگن پاسپورتی)
میخواستم بپرسم که موقعی که لازم نداری و استفاده نمیکنی باید از usb بکشی ؟

باتشکر .

hellpatrol
03-05-2012, 01:58
سلام دوستان

من 1 هارد 500 وسترن گرفتم موقعی که وصل کردم در اون قسمت install software پرسیده بود به اینترنت وصل کن تا یه سری نرم افزار های مورد نیاز دانلود بشه ! چه نرم افزار هایی ؟! و من No رو انتخاب کردم و بعدا وصل شده بود و وقتی رفت داخل درایو دیدم یه سری پوشه ها و دو تا فایل با پسوند .exe داره اونا چیه ؟ پاک بشن یا نه ؟!

ویرایش :
راستی یه سوال دیگه :

باتشکر .
دوست عزیز به احتمال زیاد اون فایل ها ( اگر هیچ شباهتی به خود برنامه های سیگیت نداشته باشد ) ویروسن.تا دیر نشده حتما هاردتو اسکن کن.دوست عزیز برقشو از USB کامپیوترت میگیره...کلا تا هر زمانی که با هاش کار داری بزار اتصال برقرار باشه ( به خیلی دلایل مختلف که گفتنش زمان زیادی می بره )

فقط خیلی خیلی حواست به safety remove هاردت باشه.دقت نکردن به این موضوع می تونه بزرگترین دشمن هارد شما باشه

---------- Post added at 02:58 AM ---------- Previous post was at 02:53 AM ----------

باور نکنید.حتی پایین هم بیاد...وارد کنندگان محترم حالا حالا ها می خوان استفاده کنن.این حقیقته. ( به دلیل نبودن کنترل و نظارت ) اگه کارت ضروری همین الان هم بگیر,چون شاید به خاطر تحریم های جدید حتی یه سری از برندها هم از بازار ایران برند.

ata.royalfalcon
03-05-2012, 08:10
سلام دوستان

ویرایش :
راستی یه سوال دیگه :

باتشکر .

سلام
برنامه WD smartware ــي كه در پارتيشن هاردهاي وسترن هست براي

1. بكآپ گيري اتوماتيك و restore كردن
2. قفل كردن و پسورد گذاري هارد
3. تعيين زمان stand by كردن هارد پس يه مدت بيكاري
4. خاموش كردن هارد از طريق همين نرم افزار
5. OK بودن يا نبودن دماي هارد
و موارد مفيد ديگه . اون پيغامي كه داده احتمالاً براي آپديت نرم افزار بوده براي نصب كافيه كه برنامه WD smartware.exe رو نصب كنيد.

Ice Pain
03-05-2012, 12:40
یعنی برنامه WD smartware را کپی کنم به هارد اینترنالم که همیشه داشته باشم و بقیه ی چیزهایی که توی اکسترنال هست رو هم پاک کنم (کلا فرمت کنم) ؟؟ و آپدیت هم از اینترنت نکنم ؟!

بعدش من هاردم (اینترنال) پر شده و میخوام یه سری چیزا رو به هارد اکسترنال انتقال بدم قبل از انتقال حتما باید اون برنامه نصب باشه ؟

Ice Pain
03-05-2012, 15:05
یک برنامه ی wd quick formatter هم هستش کاربرد اون چیه ؟ :20:

ata.royalfalcon
03-05-2012, 17:38
یعنی برنامه WD smartware را کپی کنم به هارد اینترنالم که همیشه داشته باشم و بقیه ی چیزهایی که توی اکسترنال هست رو هم پاک کنم (کلا فرمت کنم) ؟؟ و آپدیت هم از اینترنت نکنم ؟!

بعدش من هاردم (اینترنال) پر شده و میخوام یه سری چیزا رو به هارد اکسترنال انتقال بدم قبل از انتقال حتما باید اون برنامه نصب باشه ؟

فقط برنامه WD smartware نیست بلکه سایر فولدرها و برنامه های دیگر در آن پارتیشن مربوط به هم هست بطوریکه حذف یا حتی جابجایی فایلها ممکنه باعث اخلال در عملکرد نرم افزار (نه هارد) بشه . پس سعی کنید هیچکدام رو حذف یا جابجا نکنید .
میتونید برای قاطی نشدن فایلها و فولدرهای شخصی خودتان با فایلها و نرم افزارهای موجود در هارد یه فولدر به اسم خودتان ایجاد کنید و کلیه کارها رو در همان فولدر انجام دهید . با توجه به حجم بالای این نرم افزارها توصیه نمیکنم که delete یا هارد رو فرمت کنید مگر اینکه از تمام آنه یک نسخه پشتیبان داشته باشید (یه کپی رو هارد اینترنال داشته باشید) .
اگر هم نرم افزار رو نصب هم نکنید هیچ مشکلی ندارد و میتونید با هارد کار کنید این نر مافزارها فقط امکانات اضافی در اختایر شما قرار میدهند .

یک برنامه ی wd quick formatter هم هستش کاربرد اون چیه ؟ :20:
همانطوریکه از اسمش بر میاد برای فرمت کردن هارد بصورت سریع هست و تمامی داده های موجود در هارد رو پاک میکنه .

JING3LKHAN
05-06-2012, 16:15
سلام خدمت دوستان عزیز...راستش نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی خلاصه اگه نیست ببخشید
دوستان بنده یه هار 2 ترا وست اکسترنال دارم و از اونجایی که یه بار یه نمونه عین همین رو سوزوندم میخواستم بدونم بهترین کار هایی که میشه واسه مراقبت از هارد دیسک کرد چیاست...حالا چه از طریق نرم افزرا چه مراقبت؟

یکی از دوستام بهم پیشنهاد داد با نرم افزار tune up utilities دفرگ کنم هاردو که یه روز طول کشید دقیقا و سرعت هارد خیلی بیشتر شد...ایا دفرگ یا کار های مشابه تاثیر داره؟

پیشنها شما چیه؟
سپاس

ata.royalfalcon
05-06-2012, 17:22
سلام خدمت دوستان عزیز...راستش نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی خلاصه اگه نیست ببخشید
دوستان بنده یه هار 2 ترا وست اکسترنال دارم و از اونجایی که یه بار یه نمونه عین همین رو سوزوندم میخواستم بدونم بهترین کار هایی که میشه واسه مراقبت از هارد دیسک کرد چیاست...حالا چه از طریق نرم افزرا چه مراقبت؟

یکی از دوستام بهم پیشنهاد داد با نرم افزار tune up utilities دفرگ کنم هاردو که یه روز طول کشید دقیقا و سرعت هارد خیلی بیشتر شد...ایا دفرگ یا کار های مشابه تاثیر داره؟

پیشنها شما چیه؟
سپاس

سلام
پیشنهادات :
1. اگر هارد رو به مدت طولاني روشن ميذارين حتماً دماي هارد رو با نرم افزارهاي مناسب کنترل كنيد مثل hd tune یا Hard Disk Sentinel . اگر هم ميتونين از يه فن براي کاهش دمای هارد هم استفاده كنيد .
2. در موقعي كه هارد در حال كار هست اصلا تكان ندهيد و ضربه وارد نکنید .
3. اگر هارد از نوع آداپتوری هست تا اونجايي كه امكان دارد از محافظ برق استفاده كنيد ، استابيلايزر آیده آل هست چون تنها کار محافظ هاي برق قطع نمودن جريان برق خارج از محدوده تعريف شده هست و نمیتونند به اصطلاح نوسانگیر باشند .
4. به پورتهاي usb نامطمئن وصل نكنيد (مخصوصاً پورتهای جلوی کیس) . ديده شده كه پورت جلوي كيس بعلت نصب اشتباهی کابلها باعث سوختن هارد یا فلش مموری شده . ضمن اینکه گاهی اوقات پورتهای جلوی کیس بعلت اتلاف بیش از حد ولتاژ قادر به راه اندازی هاردهای پرتابل نیست .
5. هارد رو در جاي ايمن و دور از دسترس افراد ناآگاه قرار دهيد . با توجه به اينكه بعضی از هاردها بصورت عمودي (ايستاده) قرار ميگيرن از محكم بودن محل مثلا ميز مطمئن بشيد تا هارد نیافته .
6. قبل از جدا کردن کابل حتماً safe remove کنید . در هاردهای وسترن با نصب نرم افزار WD smartware این کار رو انجام دهید (عکس پیوست) .

چی شد که هاردتون سوخت ؟؟

JING3LKHAN
05-06-2012, 23:09
سلام
پیشنهادات :
1. اگر هارد رو به مدت طولاني روشن ميذارين حتماً دماي هارد رو با نرم افزارهاي مناسب کنترل كنيد مثل hd tune یا Hard Disk Sentinel . اگر هم ميتونين از يه فن براي کاهش دمای هارد هم استفاده كنيد .
2. در موقعي كه هارد در حال كار هست اصلا تكان ندهيد و ضربه وارد نکنید .
3. اگر هارد از نوع آداپتوری هست تا اونجايي كه امكان دارد از محافظ برق استفاده كنيد ، استابيلايزر آیده آل هست چون تنها کار محافظ هاي برق قطع نمودن جريان برق خارج از محدوده تعريف شده هست و نمیتونند به اصطلاح نوسانگیر باشند .
4. به پورتهاي usb نامطمئن وصل نكنيد (مخصوصاً پورتهای جلوی کیس) . ديده شده كه پورت جلوي كيس بعلت نصب اشتباهی کابلها باعث سوختن هارد یا فلش مموری شده . ضمن اینکه گاهی اوقات پورتهای جلوی کیس بعلت اتلاف بیش از حد ولتاژ قادر به راه اندازی هاردهای پرتابل نیست .
5. هارد رو در جاي ايمن و دور از دسترس افراد ناآگاه قرار دهيد . با توجه به اينكه بعضی از هاردها بصورت عمودي (ايستاده) قرار ميگيرن از محكم بودن محل مثلا ميز مطمئن بشيد تا هارد نیافته .
6. قبل از جدا کردن کابل حتماً safe remove کنید . در هاردهای وسترن با نصب نرم افزار WD smartware این کار رو انجام دهید (عکس پیوست) .

چی شد که هاردتون سوخت ؟؟
متشکر از شما دوست عزیز...والا نمیدونم بی دلیل ...تمام اطلاعاتم هم از دست رفت ولی گارانتی یه نو فرستاد
در مورد دفرگ کردن یه توضیحی میدید؟ایا تاثیرری داره؟

ata.royalfalcon
06-06-2012, 12:06
متشکر از شما دوست عزیز...والا نمیدونم بی دلیل ...تمام اطلاعاتم هم از دست رفت ولی گارانتی یه نو فرستاد
در مورد دفرگ کردن یه توضیحی میدید؟ایا تاثیرری داره؟

خودم كه هفت هارد اكسترنال وسترن دارم تا الان هيچوقت دفرگمنت نكردم (يكيشو از سال 88 تا الان دارم) ، چون دفرگمنت كردن يه هارد اكسترنال حجم بالا خيلي زمانبر هست بنابراين هرگز داده اي رو delete يا remove نكردم . بعبارت ديگه در آرشيو كردن داده خيلي دقت كردم كه بعداً مجبور به حذف آن نباشم در نتيجه ترتيب قرارگيري داده ها در كلاستر ها دچار بي نظمي نميشوند .
بديهي هست كه دفرگمنت كردن يك هارد باعث يكپارچگي داده هاي مربوط به هم بر روي هارد و در نتيجه افزايش سرعت ميشود ولي در عوض بايد هارد به مدت طولاني روشن بمونه تا دفرگ بشود .

test14
16-06-2012, 10:20
با سلام يه راهنمايي ميخواستم:
تصميم داشتم يه فلش 32 گيگ بگيرم براي جابجايي فيلم بيشتر (full hd) با توجه به قيمت هاي موجود ديدم هارد بگيرم نسبت به حجم به صرفه تر هست و ميشه فيلم ها رو هم نگه داشت. الان يه مسئله هست هارد هاي روميزي ارزونتر هستند مثل اينكه نسبت به هاردهاي قابل حمل اختلاف قيمت اينقدري هست كه مثلا يه فلش 16 گيگ بگيرم براي جابجايي و يه هارد روميزي براي ذخيرشون؟ يا همون هارد قابل حمل بگيرم بهتره؟
در مورد گزينه برتر پيشنهاد هم بديد لطفا كه چه ماركي بگيرم بهتره به تلويزيون وصل بشه حتما در ضمن كامپيوتر خونه هم مال عهد بوقه p4!

ata.royalfalcon
16-06-2012, 20:12
با سلام يه راهنمايي ميخواستم:
تصميم داشتم يه فلش 32 گيگ بگيرم براي جابجايي فيلم بيشتر (full hd) با توجه به قيمت هاي موجود ديدم هارد بگيرم نسبت به حجم به صرفه تر هست و ميشه فيلم ها رو هم نگه داشت. الان يه مسئله هست هارد هاي روميزي ارزونتر هستند مثل اينكه نسبت به هاردهاي قابل حمل اختلاف قيمت اينقدري هست كه مثلا يه فلش 16 گيگ بگيرم براي جابجايي و يه هارد روميزي براي ذخيرشون؟ يا همون هارد قابل حمل بگيرم بهتره؟
در مورد گزينه برتر پيشنهاد هم بديد لطفا كه چه ماركي بگيرم بهتره به تلويزيون وصل بشه حتما در ضمن كامپيوتر خونه هم مال عهد بوقه p4!

سلام

دو حالت وجود دارد .
1. پس از تماشای فیلم ، فایل (فیلم) رو حذف میکنید و قصد ذخیره و آرشیو کردن رو ندارید پس همان هارد پرتابل بهتر هست . اگر این روش رو انتخاب میکنید و با توجه به اینکه سیستمتان هم usb3 هم ندارد و همچنین برای سازگاری بیشتر با TV یا هر دستگاه پخش دیگری saegate FreeAgent goflex ultra portable رو با اینترفیس usb2 پیشنهاد میدم .

2. اگر قصد ذخیره سازی و جمع آوری فیلم رو دارید پس اکیداً توصیه میکنم یه فلش مموری بخرید + یک هارد اکسترنال رومیزی و برای تماشای فیلم هم فایل مورد نظر رو بر روی فلش مموری کپی کنید تا از استهلاک هارد هم جلوگیری بشه (کاری که خودم انجام میدم) در این روش من هارد وسترن مدل my book essential رو پیشنهاد میدم ، ولی اگر قصد دارید هارد رو میزی رو به TV یا هر دستگاه پخش دیگری متصل کنید من saegate FreeAgent goflex desk رو با اینترفیس usb2 پیشنهاد میدم (عکس زیر saegate FreeAgent goflex desk هست - مدل قدیمی).

test14
17-06-2012, 07:04
ممنون از راهنمايي كاملتون استاد فقط يه سوال يه جايي خوندم هاردهاي روميزي چون آداپتور ميخورن تلويزيون نميشناسدشون آيا درسته؟ سوال بعدي هاردهاي پورتابلي كه پسوورد دارن وقتي به تلويزيون وصل ميشن تكليف چيه؟ رو tv كه نميشه پسوورد داد. اين مدلهايي كه شما پيشنهاد كرديد اين مشكلات رو ندارن؟

Переклад не
17-06-2012, 07:43
دوستان هارد اکسترنال رو که به کامپیوتر دیگران وصل میکنید برای انتقال یا دریافت اطلاعات ، از چه راهی اونو در برابر خطرات نرم افزاری حفاظت میکنید؟ مثلا برای اینکه ویروسی نشه چیکار کنیم چه نرم افزاری روش باید نصب بشه؟
ممنون

ata.royalfalcon
17-06-2012, 11:06
ممنون از راهنمايي كاملتون استاد فقط يه سوال يه جايي خوندم هاردهاي روميزي چون آداپتور ميخورن تلويزيون نميشناسدشون آيا درسته؟
خير درست نيست . اتفاقاً چون منبع تغذيه مستقلي دارند احتمال اينكه به خاطر كمبود ولتاژ راه اندازي و شناسايي نشوند وجود ندارد .

سوال بعدي هاردهاي پورتابلي كه پسوورد دارن وقتي به تلويزيون وصل ميشن تكليف چيه؟ رو tv كه نميشه پسوورد داد. اين مدلهايي كه شما پيشنهاد كرديد اين مشكلات رو ندارن؟
قبل از اتصال به TV بايد در كامپيوترتان هارد unlock شود . وسترني كه پيشنهاد دارم با استفاده از برنامه wd smartware موجود در داخل پارتيشن ميتوان هارد رو قفل كرد . در صورتيكه مدلهاي سيگيتي كه پيشنهاد دادم در پارتيشن برنامه اي براي قفل كردن هارد وجود ندارد و فقط براي بكاپ گيري هست .

test14
19-06-2012, 07:56
مجددا سلام يكشنبه بازارو زيرو رو كردم هارد پرتابل يا روميزي كه usb 2 باشه اصلا ديگه نيست! الا يه مدل روميزي segate كه حجمش 320 گيگ هست و يه قيمت كاملا غير منطقي نسبت به حجم! دوستان كسي تا حالا usb 3 به تلويزيون وصل كرده ببينه ميشه يا نه؟ اينطوري يه راه بيشتر نميمونه عطا جان اونم عمل كردن به گزينه 2 شماست كه البته گرون در مياد ، گرون...

aref10
02-07-2012, 18:56
سلام و درود
دوستان قیمت هارد اکسترنال وسترن 1ترا با آداپتور و بدون آداپتور حدودا چنده الان؟

ata.royalfalcon
02-07-2012, 19:09
سلام و درود
دوستان قیمت هارد اکسترنال وسترن 1ترا با آداپتور و بدون آداپتور حدودا چنده الان؟
سلام
وسترن مدل my book essential یکترابایت حدود 185 هزارتومن .
وسترن مدل my passport essential SE یکترابایت به قیمت 230 هزار تومان .
قیمتها تقریبی هست (تا هفته پیش) و ممکنه بیشتر یا کمتر شده باشه .

Ice Pain
04-07-2012, 15:09
سلام 

من امروز هاردم رو لازم داشتم اما وقتی به usb میزنم هارد روشن میشه اما کامپیوتر درایوش را نمیشناسه ، چیکار کنم ؟ :sad:

(دفعه های قبل اصلا" چنین مشکلی وجود نداشته....)

ata.royalfalcon
04-07-2012, 15:29
سلام

من امروز هاردم رو لازم داشتم اما وقتی به usb میزنم هارد روشن میشه اما کامپیوتر درایوش را نمیشناسه ، چیکار کنم ؟ :sad:

(دفعه های قبل اصلا" چنین مشکلی وجود نداشته....)

سلام
1. در درجه اول اونو به پورت usb پشت كيس متصل كنيد و اگر لپتاپ هست به برق شهر متصل كنيد .
2. دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد كنيد تا برنامه disk managment راه اندازي شود (run در منوي استارت هست) . وضعيت پارتيشن رو بررسي كنيد و اگر امكانش هست يه عكس اينجا بذاريد تا بتوان دقيقتر و بهتر راهنمايي كرد .

Ice Pain
05-07-2012, 12:15
مشگلم حل شد :)

roham_06
14-07-2012, 18:15
سلام ، یه هارد گرون معرفی میکنید
مرسی :)

zn1358
21-07-2012, 10:13
سلام
دوستان من یه هارد WDمدل MY PASSPORT یک ترا خریدم.ولی وقتی به کامپیوتر وصل کردم ظرفیت کل رو 931GB نشون میده.ویندوز هم XP هستش.سوالم اینکه پس این 93گیگاش چی میشه؟؟ آیا این امر طبیعیه؟؟

اگه یک ترا بایت برابر 1024 گیگا باشه 93 گیگ کم نشون میده!!!

ata.royalfalcon
21-07-2012, 13:55
سلام
دوستان من یه هارد WDمدل MY PASSPORT یک ترا خریدم.ولی وقتی به کامپیوتر وصل کردم ظرفیت کل رو 931GB نشون میده.ویندوز هم XP هستش.سوالم اینکه پس این 93گیگاش چی میشه؟؟ آیا این امر طبیعیه؟؟

اگه یک ترا بایت برابر 1024 گیگا باشه 93 گیگ کم نشون میده!!!
سلام
كمپاني هاي سازنده هارد هر كيلوبايت رو 1000 بايت در نظر ميگيرند ، حتي بعضي ها روي جعبه هارد به اين موضوع اشاره ميكنند . از اونجايي كه ويندوز هر كيلوبايت رو 1024 بايت ميدونه باعث ايجاد چنين اختلاف هايي ميشه .

هر 8 بیت = یک بایت
هر 1024 گیگابایت = یک ترابایت ،

پس هارد 1000 گيگ در واقع 1.000.000.000.000 بايت هست و اگر شما این را سه بار تقسیم بر 1024 بکنید تقریبا برابر با 931.322574615478515625 گیگ که تقریبا همان 931 گیگ هست .

faramarzs2013
22-07-2012, 11:56
با سلام به همه دوستان
من يك هارد wd my book 2 TB از حدود دو سال پيش خريداري كردم كه تا چند روز گذشته هيچ مشكلي نداشت . ولي از چند روز پيش بعد از مدتي كه كامپيوتر روشن ميشه هارد اكسترنال هم Disconect ميشه و هر كاري ميكنم هارد و نميشناسه توي Drive Managment هم اثري ازش نيست . به لب تاپ هم وصلش ميكنم همين اتفاق مي افته . بعد از حدود 10 دقيقه كه ارتباطشو با كامپيوتر و منبع تغذيه قطع مي كنم دوباره خودشو نشون ميده كه متاسفانه باز Disconect ميشه . توي سايت وسترن ديجيتال آپديت فرم وير هارد رو پيشنهاد مي كرد كه متاسفانه به دليل قطع ارتباط هارد با كامپيوتر در زمان آپديت شدن اين مهم محقق نميشه . خواهشمندم منو راهنمائي كنيد . ممنون

ata.royalfalcon
22-07-2012, 13:49
با سلام به همه دوستان
من يك هارد wd my book 2 TB از حدود دو سال پيش خريداري كردم كه تا چند روز گذشته هيچ مشكلي نداشت . ولي از چند روز پيش بعد از مدتي كه كامپيوتر روشن ميشه هارد اكسترنال هم Disconect ميشه و هر كاري ميكنم هارد و نميشناسه توي Drive Managment هم اثري ازش نيست . به لب تاپ هم وصلش ميكنم همين اتفاق مي افته . بعد از حدود 10 دقيقه كه ارتباطشو با كامپيوتر و منبع تغذيه قطع مي كنم دوباره خودشو نشون ميده كه متاسفانه باز Disconect ميشه . توي سايت وسترن ديجيتال آپديت فرم وير هارد رو پيشنهاد مي كرد كه متاسفانه به دليل قطع ارتباط هارد با كامپيوتر در زمان آپديت شدن اين مهم محقق نميشه . خواهشمندم منو راهنمائي كنيد . ممنون

سلام
اگر هاردتان usb3 هست يا هارد رو به پورت usb3 سيستم connect ميكنيد پيشنهاد ميدم درايور usb3 رو آپديت كنيد . البته از سالم بودن كابل usb و پورت آن هم مطمئن بشيد (جهت اطمينان كابل رو تعويض نماييد) .

a_m_663
22-07-2012, 16:31
سلام دوستان
من میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم. از چه برندی باشه و چه ویژگیهایی داشته باشه؟ ممنون

faramarzs2013
22-07-2012, 20:07
ضمن تشکر از شما ata.royalfalcon عارضم پورت همان usb 2 است و احتمالاً کابل اون نیز سالم باشه (با توجه به عدم جابجائی هارد از زمان خرید ( یعنی دوسال گذشته ) تا کنون ) یه سواله دیگه دارم آیا میشه کل هارد رو فرمت کرد و فقط بعنوان یه حافظه جانبی ( مثل فلش مموری ها ) ازش استفاده کرد که دیگه این بساط آپدیت فریمور و .... را نداشته باشیم ؟ ممنون میشم

ata.royalfalcon
22-07-2012, 20:21
سلام دوستان
من میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم. از چه برندی باشه و چه ویژگیهایی داشته باشه؟ ممنون

سلام .
چه حجمی مورد نیاز شماست و نوع استفاده شما چیست . آیا قصد جابجا کردم بصورت روزمره دارید یا خیر ؟؟

در هر حال اگر 500 گیگ میخواهید بهتره که از انواع پرتابل بخرید مثل seagate goflex ultra portable و اگر برای شما ضد ضربه بودن مهمه میتونید مدل silicon power armor a80 بخرید . اگر برای شما قفل کردن هارد (با امنیت بالا) مهمه پیشنهادم هارد اکسترنال WD my passport essential ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست .

اگر هارد یکترابایت لازم دارید و همچنین جابجایی ندارید یکی از دو مدل WD my book essential ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا seagate goflex desk رو پیشنهاد میدم ولی اگر جابجایی دارید یکی از سه مدل زیر رو پیشنهاد میدم .
پیشنهاد اول WD my passport ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که مدل جدیدی هست با توجه به اینکه بدنه ماتی دارد اثر انگشت و خط خش زیاد معلوم نخواهد بود (با مدل قدیمی WD my passport SE اشتباه نشود) .
پیشنهاد دوم seagate goflex ultra portable
پیشنهاد سوم اگر ضد ضربه بودن برای شما مهمه silicon power armor a80

ata.royalfalcon
22-07-2012, 20:31
ضمن تشکر از شما ata.royalfalcon عارضم پورت همان usb 2 است و احتمالاً کابل اون نیز سالم باشه (با توجه به عدم جابجائی هارد از زمان خرید ( یعنی دوسال گذشته ) تا کنون ) یه سواله دیگه دارم آیا میشه کل هارد رو فرمت کرد و فقط بعنوان یه حافظه جانبی ( مثل فلش مموری ها ) ازش استفاده کرد که دیگه این بساط آپدیت فریمور و .... را نداشته باشیم ؟ ممنون میشم

بله می توانید کل هارد رو فرمت کنید حتی با استفاده از نرم افزار های مناسب low level format کنید . ولی پیشنهاد میدم از نرم افزارهای WD smartware یه کپی نگه دارید . البته تا اونجایی که میدونم بین فرمت کردن هارد و آپدیت فریمور ارتباطی وجود ندارد ، در هر حال تست کنید .

برای اطمینان بیشتر پیشنهاد میدم برنامه HDtune رو دانلود و نصب کنید و با مراجعه به قسمت info این برنامه متوجه مشکلات احتمالی شوید .

zn1358
23-07-2012, 09:34
باتشکر از جواب کامل شما دوست عزیز.

من جایی خونده بودم که این مدل هارد(WD MY PASSPORTقابلیت اتصال به تلویزیون داره.(تلویزیونهایی که پورت USB دارن) ولی وقتی به تلویزیون وصل میکنم نمیشناستش؟؟مدل تلویزیونم سونی EX520 هست.اشکال از کجا میتونه باشه؟؟؟

سوال دوم اینکه از این دو مدل کدومشون جدید تره؟؟
1- WD MY PASSPORT

WD MY PASSPORT Essential SE 2

واینکه تفاوتشون چیه؟؟؟

ata.royalfalcon
23-07-2012, 13:09
باتشکر از جواب کامل شما دوست عزیز.

من جایی خونده بودم که این مدل هارد(WD MY PASSPORTقابلیت اتصال به تلویزیون داره.(تلویزیونهایی که پورت USB دارن) ولی وقتی به تلویزیون وصل میکنم نمیشناستش؟؟مدل تلویزیونم سونی EX520 هست.اشکال از کجا میتونه باشه؟؟؟

سوال دوم اینکه از این دو مدل کدومشون جدید تره؟؟
1- WD MY PASSPORT

WD MY PASSPORT Essential SE 2

واینکه تفاوتشون چیه؟؟؟

سلام
در درجه اول دفترجه راهنماي TV رو مطالعه و شرايط گفته شده رو رعايت كنيد . شرايط هايي چون ...

بعضي از TV ها فقط فرمت خاصي رو ساپورت ميكنند مثل FAT32 .
يا اگر هارد چند پارتيشن داشته باشد فقط يكي از آنها رو شناسايي ميكنند (اولين پارتيشن معمولاً) .
بعضي از TV ها فقط ظرفيت و حجم معيني از هارد يا پارتيشن رو شناسايي ميكنند .
از رابط usb hub نبايد استفاده بشه چون ممكنه با كمبود ولتاژ رو برو بشه و هارد راه اندازي نشه .

مثلا در عكس زير قسمتي از دفترچه راهنماي سينماي خانگي سامسونگ ما (قديمي) رو مشاهده ميكنيد . براي شناسايي هارد پرتابل حداكثر حجم بايد 160 گيگ باشه با فرمت FAT32 ضمن اينكه اگر چند پارتيشن داشته باشه فقط اولين پارتيشن قابل شناسايي هست .

چند نكته :
1. هاردهاي وسترن قابليت رمزگذاشتن دارند در نتيجه قبل از اتصال به TV هارد رو unlock كنيد .
2. اگر ميخواهد هارد رو فرمت كنيد از برنامه هاي WD smartware يه كپي نگه داريد .
3. پيشنهاد ميشه كه يه پارتيشن كم حجم با فرمت fat32 و primary بسازيد و تست كنيد .

53472

در مورد سوال دوم شما هم مدل WD MY PASSPORT جديدتر هست و حداكثر حجم اين مدل 2 ترابايته ضمن اينكه بدنه تقريباً ماتي هم دارد كه باعث ميشود خط و خش و اثر انگشت خيلي واضح نباشه .

zn1358
28-07-2012, 11:53
سلام
دمت گرم دوست عزیز. متوجه شدم .اشکال از فرمت هارد است.در دفترچه تلویزیون توشته فقط از فرمت FAT32 پشتیبانی میکنه. درحالی که فرمت کارخانه ای هارد من NTFS هست.

shifter
28-07-2012, 12:33
در هر حال اگر 500 گیگ میخواهید بهتره که از انواع پرتابل بخرید مثل seagate goflex ultra portable و اگر برای شما ضد ضربه بودن مهمه میتونید مدل silicon power armor a80 بخرید . اگر برای شما قفل کردن هارد (با امنیت بالا) مهمه پیشنهادم هارد اکسترنال WD my passport essential ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست .
قیمت این سه مدل هارد چقدر است؟

ata.royalfalcon
28-07-2012, 20:31
قیمت این سه مدل هارد چقدر است؟

قیمت 500 گیگ برای مدلهای seagate goflex ultra portable و WD my passport essential حدوداً 150 هزارتومن . برای silicon power armor a80 هم تقریباً 160 هزارتومن هست .

shifter
29-07-2012, 13:59
قیمت 500 گیگ برای مدلهای seagate goflex ultra portable و WD my passport essential حدوداً 150 هزارتومن . برای silicon power armor a80 هم تقریباً 160 هزارتومن هست .
الان از بین این سه هارد شما کدومشو برای خرید پیشنهاد میکنید؟
اون سیلیکون پاور واقعا ضد ضربه هست؟
تو یه تاپیک دیگه خوندم که سیلیکون پاور واقعا خودش این هاردها رو نمیزنه...اگه اینجوریه پس از مارک سیگیت یا وسترن بگیرم بهتر نیست؟

ata.royalfalcon
29-07-2012, 21:43
الان از بین این سه هارد شما کدومشو برای خرید پیشنهاد میکنید؟
اون سیلیکون پاور واقعا ضد ضربه هست؟
تو یه تاپیک دیگه خوندم که سیلیکون پاور واقعا خودش این هاردها رو نمیزنه...اگه اینجوریه پس از مارک سیگیت یا وسترن بگیرم بهتر نیست؟

هارد silicon power armor a80 به خاطر باکس آلومنیومی و همچنین با وجود محافظ لاستیکی/سیلیکونی روی هارد نه تنها مقاومت بیشتری نسبت به انواع مدلهای عادی دارد بلکه یکی از سنگینرترین هاردهای پرتال در حجمهای مشابه هست . سیلیکون پاور فقط باکس هارد تولید و از هاردهای اینترنال سایر برندها استفاده میکنه . این کمپانی قبلاً از هاردهای اینترنال سامسونگ استفاده میکرد و با توجه به خریداری شدن بخش تولید هارد سامسونگ نمیدونم در حال حاضر از کدام هارد استفاده میکند .
خودم اگر قصد خرید هارد داشته باشم با توجه به اینکه دقیق و درست نگهداری میکنم و نیازی به ضد ضربه و ضد آب هم ندارم مدل جدید WD my passport ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو انتخاب میکنم حداقل حجم این مدل 500 گیگه و یکترابات و دو ترابایت این مدل در بازار موجوده (مدل WD my passport essential ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در پستهای پیشین گفته شده قدیمی تر هست) .

zn1358
30-07-2012, 09:08
سلام

1-اگه ممکنه در مورد فعال سازی رمز گذاری در مدل WD MY PASSPORT راهنمایی کنید یا اگه پستی در این رابطه از قبل هست لینکش رو بذارید.

2- اگه بخوام این هارد رو پارتیشن بندی کنم چگونه باید این کار رو بکنم و از چه نر م افزاری استفاده کنم بهتره ؟؟

باتشکر فراوان

ata.royalfalcon
30-07-2012, 09:41
سلام

1-اگه ممکنه در مورد فعال سازی رمز گذاری در مدل WD MY PASSPORT راهنمایی کنید یا اگه پستی در این رابطه از قبل هست لینکش رو بذارید.

2- اگه بخوام این هارد رو پارتیشن بندی کنم چگونه باید این کار رو بکنم و از چه نر م افزاری استفاده کنم بهتره ؟؟

باتشکر فراوان

سلام
قفل كردن اين مدل از هارد كار ساده ايست . كافيست برنامه WD smartware رو نصب كنيد و سپس از قسمت setting روي دكمه security كليك كنيد و پسورد رو وارد كنيد (عكس زير) .
نكته : در صورتيكه پسورد رو فراموش يا گم كنيد ديگر نميتوانيد به داده ها دسترسي داشته باشيد و هارد بايد فرمت بشه .

53855

در مورد سوال دوم توصيه ميكنم كه پارتيشن موجود رو دستكاري نكنيد . بعبارت ديگه با استفاده از روش فولدربندي داده ها رو مرتب كنيد . مثلا فولد موزيك يا فولدر فيلم و ...

iaust89
31-07-2012, 01:27
سلام

اول شرمنده که بحث رو در دو جا پست زدم.بعد پست این:

این تاپیک رو دیدم مدیران اگه صلاح دیدن پاک کنند یکدوم رم مرسی.
ولی مشکلم:
من نرم افزار USB.Secure.1.5.2 رو نصب کردم هنگام نصب یه سوال داره:

که اون موقع سه تا دایو بود K و Z من z رو انتخاب کردم در صورتی که هارد من درایو k بود بعد نصب توی My Computer یه درایو اضافه شد به اسم z که با حجم 423 گیگ بعد که من فایل های نرم افزار رو پاک کردم و اینا درایو پاک شد از My Computer ولی حجم درایو اصلی هاردم شده 507 گیگ پر شده در صورتی که کلا 41 گیگ فایل داخش دارم 423 گیگ اضافه نشون میده.

لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم؟؟؟

ata.royalfalcon
31-07-2012, 17:16
سلام

اول شرمنده که بحث رو در دو جا پست زدم.بعد پست این:

این تاپیک رو دیدم مدیران اگه صلاح دیدن پاک کنند یکدوم رم مرسی.
ولی مشکلم:
من نرم افزار USB.Secure.1.5.2 رو نصب کردم هنگام نصب یه سوال داره:

که اون موقع سه تا دایو بود K و Z من z رو انتخاب کردم در صورتی که هارد من درایو k بود بعد نصب توی My Computer یه درایو اضافه شد به اسم z که با حجم 423 گیگ بعد که من فایل های نرم افزار رو پاک کردم و اینا درایو پاک شد از My Computer ولی حجم درایو اصلی هاردم شده 507 گیگ پر شده در صورتی که کلا 41 گیگ فایل داخش دارم 423 گیگ اضافه نشون میده.

لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم؟؟؟

سلام
حذف کردن اون نرم افزاری که در هارد اکسترنال یا فلش مموری وجود دارد به تنهایی کافی نیست (منظور USB Secure.exe) .
شما ابتدا باید طبق عکس زیر گزینه unprotected this device رو انتخاب کنید تا فایلهایی که در داخل هارد یا فلش وجود دارد مرئی شوند و بتونید حذف کنید . بعبارت دیگه در صورت protected بودن نمیتونید فایلها رو ببینید و بصورت نامرئی درمیآیند .

53876

iaust89
31-07-2012, 19:05
سلام

ممنون بابت جوابتون.
ولی الان این برنامه نصب نیست و هیچ فایلی ازش نه توی هارد نه توی پی سی وجود نداره.
چیکارکنم؟
آیا با فرمت هارد درست میشه؟
یا 2باره نصب کنم برنامه رو؟

ata.royalfalcon
31-07-2012, 20:22
سلام

ممنون بابت جوابتون.
ولی الان این برنامه نصب نیست و هیچ فایلی ازش نه توی هارد نه توی پی سی وجود نداره.
چیکارکنم؟
آیا با فرمت هارد درست میشه؟
یا 2باره نصب کنم برنامه رو؟
سلام
توصیه میشه مجدداً اون برنامه رو نصب کنید و مطمئن باشید در حالت unprotected هست .
اگر نشد کلاً هارد رو فرمت کنید .

sajjad1973
10-08-2012, 11:41
سلام من این سوال رو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد -- گفتم شاید اینجا نتیجه بگیرم

منم تو فکر خرید یه هارد اکسترنال هستم - اینطور که فهمیدم هارد های اکسترنال موسوم به HDD زود خراب میشن - و اینطور که فهمیدم هارد های اکسترنال SSD عمرانه هستن و اصلا خراب نمیشن ( درست میگم؟) حالا میخواستم ببینم کسی مارک خوبی از همین هارد های اکسترنال SSD رو میشناسه که معرفی کنه - همینطور اگه ممکنه قیمتشون رو هم بگید

Mr_100_dolari
15-08-2012, 18:06
سلام من این سوال رو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد -- گفتم شاید اینجا نتیجه بگیرم

منم تو فکر خرید یه هارد اکسترنال هستم - اینطور که فهمیدم هارد های اکسترنال موسوم به HDD زود خراب میشن - و اینطور که فهمیدم هارد های اکسترنال SSD عمرانه هستن و اصلا خراب نمیشن ( درست میگم؟) حالا میخواستم ببینم کسی مارک خوبی از همین هارد های اکسترنال SSD رو میشناسه که معرفی کنه - همینطور اگه ممکنه قیمتشون رو هم بگید

منم دنبال یه هارد اکسترنال هستم که بعد از چند سال خراب نشه این هارد های ssd چه مدلهای داره قیمتش چنده ؟

Mr_100_dolari
15-08-2012, 18:49
دوستان میشه چند تا هارد اکسترنال 1 ترابایت با قیمت بین 150 تا 200 معرفی کنید
اگر 2 ترا بایت هم تو این قیمتهاداریم بفرمایید

با تشکر

sm2am
16-08-2012, 16:31
سلام... از هارد اکسترنال میشه به عنوان اینترنال و هارد اصلی کامپیوتر استفاده کرد؟؟؟ اگه میشه چجوری؟؟؟ ممنون میشم...

ata.royalfalcon
16-08-2012, 21:55
دوستان میشه چند تا هارد اکسترنال 1 ترابایت با قیمت بین 150 تا 200 معرفی کنید
اگر 2 ترا بایت هم تو این قیمتهاداریم بفرمایید

با تشکر

سلام.
بودجه شما برای یکترابایت کم هست . یکترابایت پرتابل مدل WD my pasport حدود 230 هزارتومن هست . آداپتوری یکترابایت هم حدود 240 هزارتومن و دو ترابایت هم حدود 260 هزارتومن هست .
قیمتها تقریبی هست و با توجه به نوع گارانتی و فروشندگان تغییر میکنه .

سلام... از هارد اکسترنال میشه به عنوان اینترنال و هارد اصلی کامپیوتر استفاده کرد؟؟؟ اگه میشه چجوری؟؟؟ ممنون میشم...
سلام .
در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیح داده شد .

eh-ti
07-09-2012, 18:45
سلام دوستان.
من دیروز یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی wd my Passport خریدم. چند تا سوال داشتم:
1- در صفحات گذشته خوندم که گفته بودید برنامه های default که روی هارد هست صرفاً برای بک آپ گیری و قفل کردن است. پس چیزی نیاز به نصب نداره؟
2- آیا حتماً باید پارتیشن بندی صورت بگیرد یا این موضوع اختیاری است؟
3- آیا همیشه کابل usb هارد میتونه به لپ تاپ وصل باشه؟ مشکلی پیش نمی آید؟
4- پیرو مورد 3، من هارد رو که وصل می کنم میشناسه. اما وقتی که وصل باشه و ویندوز مثلا داره restart میشه ، ویندوز بالا نمی آید و مچبورم که کابل را درآورم تا ویندوز بالا بیاید.
5- ضمناً مدل هارد رو از کجا میشه خواند؟ روی کارت گارانتی نوشته WD My Passport 1TB*B فقط.

ata.royalfalcon
07-09-2012, 20:31
سلام دوستان.
من دیروز یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی wd my Passport خریدم. چند تا سوال داشتم:
1- در صفحات گذشته خوندم که گفته بودید برنامه های default که روی هارد هست صرفاً برای بک آپ گیری و قفل کردن است. پس چیزی نیاز به نصب نداره؟
4- پیرو مورد 3، من هارد رو که وصل می کنم میشناسه. اما وقتی که وصل باشه و ویندوز مثلا داره restart میشه ، ویندوز بالا نمی آید و مچبورم که کابل را درآورم تا ویندوز بالا بیاید.
5- ضمناً مدل هارد رو از کجا میشه خواند؟ روی کارت گارانتی نوشته WD My Passport 1TB*B فقط.

سلام .

پیشنهاد میشه برنامه Wd apps setup.exe رو نصب کنید (حداقل برای safe remove و خاموش کردن هارد از طریق این برنامه) البته اجباری هم نیست . یه آموزش مختصری هم درباره این نرم افزار اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتم .

پارتیشن بندی لازم نیست بهتره که یک فولدر به اسم دلخواه بسازید و داده ها رو در داخل آن کپی کنید تا با برنامه هایی که در داخل هارد هست قاطی نشه .

توصیه میکنم برای کاهش استهلاک در مواردی که لازم ندارید از لپتاپ جدا کنید در غیر اینصورت میتونید با استفاده نرم افزار WD Apps زمان استندبای شدن رو طوری تنظیم کنید که در مواقع بیکاری هارد sleep شود .

در بایوس و در قسمت مربوط به integrated peripherals گزینه legacy usb storage detect رو disable کنید . البته بایوسها تنظیمات مختلفی دارند ولی حدوداً باید اینطوری تنظیم بشه .

مهم اسمی که روی جعبه هارد نوشته . WD my passport ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه مدل بیشتر نداره . مدل قدیمی یکترابایتی WD My Passport essential SE بود .

eh-ti
07-09-2012, 21:38
[QUOTE=ata.royalfalcon;7203349]سلام .

با درود
بسیار ممنون و سپاسگزارم از مطالب مفیدی که گفتید.
با عرض پوزش، یک سوال دیگر، من دیروز برنامه WD Apps Setup را نصب کردم. اما امروز سیستم restore شد و گویا باید دوباره این فایل را نصب کنم. مشکل اینجاست که وقتی روی فایل WD Apps Setup.exe کلیک می کنم با این پیغام خطا مواجه می شوم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(the application has encountered an unexpected error and now is exiting) .در حال حاضر من می خواهم این را نصب کنم تا sleep timer را تنظیم کنم. آیا روش دیگری هم برای این کار هست؟
باسپاس

ata.royalfalcon
08-09-2012, 07:53
[QUOTE=ata.royalfalcon;7203349]سلام .

با درود
بسیار ممنون و سپاسگزارم از مطالب مفیدی که گفتید.
با عرض پوزش، یک سوال دیگر، من دیروز برنامه WD Apps Setup را نصب کردم. اما امروز سیستم restore شد و گویا باید دوباره این فایل را نصب کنم. مشکل اینجاست که وقتی روی فایل WD Apps Setup.exe کلیک می کنم با این پیغام خطا مواجه می شوم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(the application has encountered an unexpected error and now is exiting) .در حال حاضر من می خواهم این را نصب کنم تا sleep timer را تنظیم کنم. آیا روش دیگری هم برای این کار هست؟
باسپاس

سلام .
البته معلوم نيست مشكل از ويندوز هست يا نرم افزار WD Apps خراب شده !!

اگر سيستم ديگري داريد تست كنيد كه آيا اين نرم افزار نصب ميشود يا خير . در صورتي كه بازهم با اين ارور روبرو شديد ...

1. ميتونيد فقط فايل اجرايي Wd apps setup.exe كه حدود 1.84 مگ هست رو از اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود كنيد و به جاي فايل قبلي به اصطلاح replace كنيد .

2. حتي ميتونيد كه كل برنامه رو كه حدود 161 مگ هست رو از اينجا دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) كنيد .

ولي اگر در سيستم ديگر اين برنامه نصب ميشود پيشنهاد ميشه كه با استفاده از برنامه هايي مثل TuneUp Utilities سيستمتان رو از فايلهاي اضافي و مخصوصاً رجيستري ويندوز پاكسازي و clean كنيد .

روش ديگر براي sleep كردن هارد رو در عكس زير توضيح دادم كه البته توصيه ميكنم مشكل نرم افزار Wd apps رو حل كنيد و از اون راه هارد رو sleep كنيد .

55968

55970

55969

55971

iran79
09-10-2012, 15:46
دورود

دوستان من یه هارد WD My book essential usb2 دارم. فریم ورش 1.2.0.20 هست. آپدیت رو که زدم، گفت که آپدیت جدید داره و ...
حالا می خواستم بدونم این آپدیت فریم ور وافعا بدرد بخور هست؟ ویندوز من 7 هست. سرعت هارد هم دور و بره 30 مگ هست(بین هارد اینترنال ساتا سیگیت و هارد اکسترنالم که هنوز آپدیت جدیدش رو نگرفتم)
سرعت هارد رو افزایش می ده؟ وقتی می خواد آپدیت کنه، هارد فرمت میشه؟ چون من 1 ترا بایت فایل دارم که تمام زندگیم تو این هارد هست.
راجب ویژگی هایی که تو آپدیت جدید هست و اینکه آیا این کار مفید هست یا نه، توضیح میدید؟

سپاس

ata.royalfalcon
09-10-2012, 15:55
دورود

دوستان من یه هارد WD My book essential usb2 دارم. فریم ورش 1.2.0.20 هست. آپدیت رو که زدم، گفت که آپدیت جدید داره و ...
حالا می خواستم بدونم این آپدیت فریم ور وافعا بدرد بخور هست؟ ویندوز من 7 هست. سرعت هارد هم دور و بره 30 مگ هست(بین هارد اینترنال ساتا سیگیت و هارد اکسترنالم که هنوز آپدیت جدیدش رو نگرفتم)
سرعت هارد رو افزایش می ده؟ وقتی می خواد آپدیت کنه، هارد فرمت میشه؟ چون من 1 ترا بایت فایل دارم که تمام زندگیم تو این هارد هست.
راجب ویژگی هایی که تو آپدیت جدید هست و اینکه آیا این کار مفید هست یا نه، توضیح میدید؟

سپاس

سلام .
اگر در حال حاضر مشكلي با هارد نداريد و همچنين با توجه به اطلاعات مهمي كه داريد توصيه ميكنم آپديت نكنيد . در اين فايل PDF (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) دلايل بروز رساني هر firmware رو توضيح داده .

afshin4841
18-10-2012, 23:06
سلام
من به تازگی یک هارد اکسترنال WD My passport 500GB خریده ام . موقع اتصال به پورت USB کامپیوتر مشکلی نیست ولی وقتی به USB دستگاه گیرنده دیجیتال وصلش می کنم، هاردم موقع کار یک صدای تلق تلق میده. می خواستم بدونم این صدا طبیعیه و اینکه اتصالش به گیرنده دیجیتال به هارد آسیب نمی زنه؟
ممنون اگه پاسخ بدید :sq_9:

ata.royalfalcon
19-10-2012, 11:16
سلام
من به تازگی یک هارد اکسترنال WD My passport 500GB خریده ام . موقع اتصال به پورت USB کامپیوتر مشکلی نیست ولی وقتی به USB دستگاه گیرنده دیجیتال وصلش می کنم، هاردم موقع کار یک صدای تلق تلق میده. می خواستم بدونم این صدا طبیعیه و اینکه اتصالش به گیرنده دیجیتال به هارد آسیب نمی زنه؟
ممنون اگه پاسخ بدید :sq_9:

شاید اون صدا مربوط به read و write هد هارد باشه در PC خودتان چند فایل copy و past کنید اگر همین حالت وجود داشت که مشکلی نیست در غیر اینصورت توصیه میکنم از usb hub های آداپتوردار استفاده کنید (از برند d-link پیشنهاد میشه) .

keivan2
19-10-2012, 13:35
سلام
من به تازگی یک عدد هارد اکسترنال wd 500 myy passport خریده ام وقتی به کامپیوترم (پنتیوم 4) نصب می کنم در هنگام کپی کردن یا پخش کردن فیلم سیستم هنگ می کند روی لپ تاپ امتحان کردم هارد درست کار میکرد لطفا راهنمایی بفرمایید راهی وجود دارد که بتوانم هاردم را به کامپیوتر م بدون مشکلی نصب کنم باتشکر

ata.royalfalcon
19-10-2012, 15:31
سلام
من به تازگی یک عدد هارد اکسترنال wd 500 myy passport خریده ام وقتی به کامپیوترم (پنتیوم 4) نصب می کنم در هنگام کپی کردن یا پخش کردن فیلم سیستم هنگ می کند روی لپ تاپ امتحان کردم هارد درست کار میکرد لطفا راهنمایی بفرمایید راهی وجود دارد که بتوانم هاردم را به کامپیوتر م بدون مشکلی نصب کنم باتشکر

سلام .
اگر به پورتهای جلوی کیس متصل کردید لطفاً به پورتهای پشت کیس متصل کنید . همچنین از کابلهای رابط یا usb hub های معمولی استفاده نکنید . ضمن اینکه روی پورتهای دیگر تست کنید (پشت کیس) .

afshin4841
19-10-2012, 21:53
شاید اون صدا مربوط به read و write هد هارد باشه در PC خودتان چند فایل copy و past کنید اگر همین حالت وجود داشت که مشکلی نیست در غیر اینصورت توصیه میکنم از usb hub های آداپتوردار استفاده کنید (از برند d-link پیشنهاد میشه) .

ممنون از اینکه پاسخ دادید. البته دوباره با دقت بررسی کردم متوجه شدم که موقع خوندن از روی دیسک چه به دیجیتال چه به PC متصل باشه اون صدا رو می ده و خیلی هم زیاد نیست و طبیعیه. ظاهراً مشکلی نبوده.
نرم افزاری نیست که روی هارد اکسترنال نصب بشه و بتونه هاردو وقتی به دستگاه هایی خیر ازPC وصله خاموش کنه؟
علت اینکه گفتید از usb hub استفاده بشه چیه؟ تا اونجاییکه می دونم این هاب ها برای تبدیل یک به چهار یا بیشتر هست.

ata.royalfalcon
19-10-2012, 22:36
ممنون از اینکه پاسخ دادید. البته دوباره با دقت بررسی کردم متوجه شدم که موقع خوندن از روی دیسک چه به دیجیتال چه به PC متصل باشه اون صدا رو می ده و خیلی هم زیاد نیست و طبیعیه. ظاهراً مشکلی نبوده.
نرم افزاری نیست که روی هارد اکسترنال نصب بشه و بتونه هاردو وقتی به دستگاه هایی خیر ازPC وصله خاموش کنه؟
علت اینکه گفتید از usb hub استفاده بشه چیه؟ تا اونجاییکه می دونم این هاب ها برای تبدیل یک به چهار یا بیشتر هست.

پیشنهاد استفاده از usb hub های آداپتور بخاطر تقویت ولتاژی که به هارد میرسه بود . اگر قصد خرید دارید بهتره از برندهای معتبری چون d-link خریداری کنید .

57633

برای خاموش کردن هارد کافیست برنامه ای که در پارتیشن هارد وجود داره نصب کنید . پس از نصب روی آیکونی که شبیه سر آدم هست (در system tray) راست کلیک کنید و سپس گزینه safe remove را انتخاب کنید تا هارد خاموش و spin down شود (عکس زیر) .

57634

shifter
19-10-2012, 23:47
این مدل هارد کیفیتش چطوره ؟
Seagate Portable FreeAgent GoFlex Ultra USB 3.0 750GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمتش تو اینترنت خوندم که انگار حدود 210 تومن هست...درسته این قیمت؟

ata.royalfalcon
20-10-2012, 11:41
این مدل هارد کیفیتش چطوره ؟
Seagate Portable FreeAgent GoFlex Ultra USB 3.0 750GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمتش تو اینترنت خوندم که انگار حدود 210 تومن هست...درسته این قیمت؟

سلام .
لينكي كه داديد احتمالاً مربوط به سايت ديجي كالا هست كه نوشته ناموجود . 500 گيگ اين مدل حدود 220 الي 230 هزار تومن هست و قطعاً 750 گيگ قيمت بيشتري داره . كيفيت اين مدل خوب هست ولي ضد ضربه نيست . ميتونيد مدل Seagate backup plus Portable هم انتخاب كنيد .

Hoopaad
20-10-2012, 16:35
جناب ata.royalfalcon اول از همه یک تشکر جانانه از شما میکنم به خاطر پست های بسیار خوبتون!
و بعدش چند تا سوال داشتم که ممنون میشم مثل همیشه منو با اطلاعاتتون راهنمایی کنید!

خوب من تجربه از بین رفتن تقریبا دو ترابایت اطلاعات رو دارم ( 1 هارد 1 ترا و دو هارد 500 گیگ رو نابود کردم ) شامل فیلم ، موزیک ومهمتر از همه عکس و فیلم های خانوادگی که واقعا ناراحت کننده بود! به همین دلیل میخوام یک سیستم داشته باشم که از تمام اطلاعاتم به طور کامل یک بکاپ بگیرم:

1. شما چه روشی پیشنهاد میکنید؟ چند هارد اکسترنال رومیزی؟ یکی از دستگاه هایی که خودش بکاپ میگیره؟ استفاده از دستگاهی مثل تایم کپسول اپل؟
2. اگر بخوام یکسری از فیلم ها و موزیک ها رو به صورت استریم روی چند دستگاه ( چند تا PC + تبلت+ TV داشته باشم از چه هاردهایی استفاده کنم؟ اینترتال؟ اکسترنال؟ با توجه به کار کردن دائم این هارد ها مشکلی براشون پیش نمیاد؟
3. عمر مفید هارد ها معمولا چه میزانه؟ و راهی هست که قبل از خراب شدن هارد متوجه مشکل شد و هارد رو تعویض کرد؟
4. ممنون میشم درباره هاب های اتصال هارد و استبیلایز برق بیشتر توضیح بدین! اچه مدلی بهتره از چه سازنده ای؟ و آیا نیاز هست برای هر هارد یکی بخرم؟

پیشاپیش از جوابتون تشکر میکنم!

shifter
20-10-2012, 20:31
سلام .
لينكي كه داديد احتمالاً مربوط به سايت ديجي كالا هست كه نوشته ناموجود . 500 گيگ اين مدل حدود 220 الي 230 هزار تومن هست و قطعاً 750 گيگ قيمت بيشتري داره . كيفيت اين مدل خوب هست ولي ضد ضربه نيست . ميتونيد مدل Seagate backup plus Portable هم انتخاب كنيد .
ممنون از اطلاعاتتون.
این مدلی که گفتین ضد ضربه هم هست؟ چند گیگه و قیمتش؟
اگه تا قیمت 200 و خورده ای بهترین مدل هارد رو بگین ممنون میشم.یه مدلی که تو شهرستان هم راحت گیر بیاد برای خرید...

ata.royalfalcon
20-10-2012, 21:51
جناب ata.royalfalcon اول از همه یک تشکر جانانه از شما میکنم به خاطر پست های بسیار خوبتون!
و بعدش چند تا سوال داشتم که ممنون میشم مثل همیشه منو با اطلاعاتتون راهنمایی کنید!

خوب من تجربه از بین رفتن تقریبا دو ترابایت اطلاعات رو دارم ( 1 هارد 1 ترا و دو هارد 500 گیگ رو نابود کردم ) شامل فیلم ، موزیک ومهمتر از همه عکس و فیلم های خانوادگی که واقعا ناراحت کننده بود! به همین دلیل میخوام یک سیستم داشته باشم که از تمام اطلاعاتم به طور کامل یک بکاپ بگیرم:

1. شما چه روشی پیشنهاد میکنید؟ چند هارد اکسترنال رومیزی؟ یکی از دستگاه هایی که خودش بکاپ میگیره؟ استفاده از دستگاهی مثل تایم کپسول اپل؟
2. اگر بخوام یکسری از فیلم ها و موزیک ها رو به صورت استریم روی چند دستگاه ( چند تا PC + تبلت+ TV داشته باشم از چه هاردهایی استفاده کنم؟ اینترتال؟ اکسترنال؟ با توجه به کار کردن دائم این هارد ها مشکلی براشون پیش نمیاد؟
3. عمر مفید هارد ها معمولا چه میزانه؟ و راهی هست که قبل از خراب شدن هارد متوجه مشکل شد و هارد رو تعویض کرد؟
4. ممنون میشم درباره هاب های اتصال هارد و استبیلایز برق بیشتر توضیح بدین! اچه مدلی بهتره از چه سازنده ای؟ و آیا نیاز هست برای هر هارد یکی بخرم؟

پیشاپیش از جوابتون تشکر میکنم!

سلام .
این تعداد بالای خرابی حتماً علتی داره . هارد مکستور 320 گیگ سه ساله دارم که بدون هیچ مشکلی هنوز در حال کار هست حتی یک بدسکتوری یا مشکلات دیگری ندارد . هارد دارای اجزای بینهایت ظریفی هست که سالم ماندن آن نیازمند دقت و مراقبت ویژه هست . فاصله بین head و platter در حد نانومتر هست ضربه یا جابجایی و حتی خوب نصب و پیچ نشدن در محل خود باعث برخورد ایندو با یکدیگر و بدسکتوری و از بین رفتن اطلاعات در آن قسمت میشود . حتی تماس دست بدون حفاظ با برد هارد موجب تخلیه بارهای الکتریکی و آسیب به مدارات آن میشود نوسانات برق ، کیفیت پایین پاور در خرابی هارد موثر هست . حتی پوشیده شدن سوراخ تهویه باعث نابودی هارد میشه .

1. اگر هارد اکسترنال میخواهید بخرید میتونید از انواعی بخرید که raid را ساپورت میکنند مخصوصاً raid1 که در این حالت اطلاعاتی که در یک هارد نوشته میشه عیناً در هارد دوم هم نوشته خواهید شد . حتی در raid5 در صورت خرابی یک هارد و تعویض آن داده ها بازیابی خواهند شد .

مدلهایی چون My Book Studio II ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که حداکثر 6 ترابایت حجم دارد و raid0 و raid1 رو ساپورت میکنه و Quad Interface هم هست این مدل از هاردهای WD Green استفاده میکنه .

مدلهای حرفه ای تر WD Sentinel DX4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست که raid5 و raid1 رو ساپورت میکنه که البته اینترفیس Gigabit Ethernet داره و باید با اصول شبکه هم آشنا باشید ، از هاردهای سری اینترپرایز WD RE استفاده شده که کیفیت بالایی دارد .

البته مدلهایی هست که اینترفیس usb3 دارند و در نتیجه راه اندازی آن به مراتب ساده تر هست مثل بوفالو مدل DriveStation Quad که تا 16 ترابایت هم موجوده (موجود بودن در دربازار ایران رو مطمئن نیستم) و دارای raid0 و raid1 و raid5 و raid10 و JBOD هست .

2. میتونید از هارد اکسترنال My Book Live ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا My Book Live Duo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا حتی WD Sentinel DX4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نصب سرور و راه اندازی dlna فیلم و عکس و ... را در دستگاههایی که dlna ساپورت میکنند بی نیاز به کامپیوتر پخش کنید . برای راه اندازی روتر لازم هست و البته همانطوری که قبلاً هم گفتم برای راه اندازی باید با اصول پیکربندی شبکه آشنا باشید و گرنه ممکنه به مشکل بربخورید . اگر قصد دارید به مدت طولانی استفاده کنید حتماً از فن استفاده کنید و در جای باز و خنک نگهداری کنید تا دچار overheat نشود .

3. عمر مفید هارد بستگی به نگهداری هارد ، نوع هارد و ...دارد . مثلاً هارد WD RE با 24 ساعت و هفت روز هفته کارکرد به خاطر کیفیت بالای آن MTBF بیشتری نسبت به هارد WD green دارد ضمن اینکه هارد WD green یک هارد 24در7 هم نیست و MTBF آن بر اساس هشت ساعت کار برای 5 روز محاسبه شده .
در مورد تشخیص خرابی هارد قبل از نابودی اطلاعات معمولاً نرم افزارهایی وجود دارد که سلامتی هارد را کنترل میکنند و در صورت وجود مشکل به کاربر برای تعویض هارد اطلاع میدهند . در مورد nas و دستگاههای مشابه در صورتی که raid1 ببندید در صورت خرابی یک هارد اطلاعات روی هارد دیگری موجود هست و حتی اگر raid5 ببندید در صورت خرابی یک هارد در آرایه با تعویض هارد معیوب داده ها بازیابی خواهد شد .

4. اگر هارد اکسترنال میخواهید بخرید میتونید یک استابیلایز هم بخرید ولی اگر هارد اینترنال میخواهید بخرید بهتره که یک پاور خوب بخرید که البته استابیلایزر هم بی تاثیر نخواهد بود . خودم فاراتل مدل STB2000 دارم .

ata.royalfalcon
20-10-2012, 21:58
ممنون از اطلاعاتتون.
این مدلی که گفتین ضد ضربه هم هست؟ چند گیگه و قیمتش؟
اگه تا قیمت 200 و خورده ای بهترین مدل هارد رو بگین ممنون میشم.یه مدلی که تو شهرستان هم راحت گیر بیاد برای خرید...

مدل Seagate backup plus Portable ضد ضربه نیست . اگر ضد ضربه میخواهید مدل silicon power armor a80 رو پیشنهاد میدم (با گارانتی داده پرداز رایانه متین) 500 گیگ حدود 230 الی 240 هزارتومن هست .

Hoopaad
20-10-2012, 22:44
سلام .
این تعداد بالای خرابی حتماً علتی داره . هارد مکستور 320 گیگ سه ساله دارم که بدون هیچ مشکلی هنوز در حال کار هست حتی یک بدسکتوری یا مشکلات دیگری ندارد . هارد دارای اجزای بینهایت ظریفی هست که سالم ماندن آن نیازمند دقت و مراقبت ویژه هست . فاصله بین head و platter در حد نانومتر هست ضربه یا جابجایی و حتی خوب نصب و پیچ نشدن در محل خود باعث برخورد ایندو با یکدیگر و بدسکتوری و از بین رفتن اطلاعات در آن قسمت میشود . حتی تماس دست بدون حفاظ با برد هارد موجب تخلیه بارهای الکتریکی و آسیب به مدارات آن میشود نوسانات برق ، کیفیت پایین پاور در خرابی هارد موثر هست . حتی پوشیده شدن سوراخ تهویه باعث نابودی هارد میشه .

1. اگر هارد اکسترنال میخواهید بخرید میتونید از انواعی بخرید که raid را ساپورت میکنند مخصوصاً raid1 که در این حالت اطلاعاتی که در یک هارد نوشته میشه عیناً در هارد دوم هم نوشته خواهید شد . حتی در raid5 در صورت خرابی یک هارد و تعویض آن داده ها بازیابی خواهند شد .

مدلهایی چون My Book Studio II ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که حداکثر 6 ترابایت حجم دارد و raid0 و raid1 رو ساپورت میکنه و Quad Interface هم هست این مدل از هاردهای WD Green استفاده میکنه .

مدلهای حرفه ای تر WD Sentinel DX4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست که raid5 و raid1 رو ساپورت میکنه که البته اینترفیس Gigabit Ethernet داره و باید با اصول شبکه هم آشنا باشید ، از هاردهای سری اینترپرایز WD RE استفاده شده که کیفیت بالایی دارد .

البته مدلهایی هست که اینترفیس usb3 دارند و در نتیجه راه اندازی آن به مراتب ساده تر هست مثل بوفالو مدل DriveStation Quad که تا 16 ترابایت هم موجوده (موجود بودن در دربازار ایران رو مطمئن نیستم) و دارای raid0 و raid1 و raid5 و raid10 و JBOD هست .

2. میتونید از هارد اکسترنال My Book Live ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا My Book Live Duo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا حتی WD Sentinel DX4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نصب سرور و راه اندازی dlna فیلم و عکس و ... را در دستگاههایی که dlna ساپورت میکنند بی نیاز به کامپیوتر پخش کنید . برای راه اندازی روتر لازم هست و البته همانطوری که قبلاً هم گفتم برای راه اندازی باید با اصول پیکربندی شبکه آشنا باشید و گرنه ممکنه به مشکل بربخورید . اگر قصد دارید به مدت طولانی استفاده کنید حتماً از فن استفاده کنید و در جای باز و خنک نگهداری کنید تا دچار overheat نشود .

3. عمر مفید هارد بستگی به نگهداری هارد ، نوع هارد و ...دارد . مثلاً هارد WD RE با 24 ساعت و هفت روز هفته کارکرد به خاطر کیفیت بالای آن MTBF بیشتری نسبت به هارد WD green دارد ضمن اینکه هارد WD green یک هارد 24در7 هم نیست و MTBF آن بر اساس هشت ساعت کار برای 5 روز محاسبه شده .
در مورد تشخیص خرابی هارد قبل از نابودی اطلاعات معمولاً نرم افزارهایی وجود دارد که سلامتی هارد را کنترل میکنند و در صورت وجود مشکل به کاربر برای تعویض هارد اطلاع میدهند . در مورد nas و دستگاههای مشابه در صورتی که raid1 ببندید در صورت خرابی یک هارد اطلاعات روی هارد دیگری موجود هست و حتی اگر raid5 ببندید در صورت خرابی یک هارد در آرایه با تعویض هارد معیوب داده ها بازیابی خواهد شد .

4. اگر هارد اکسترنال میخواهید بخرید میتونید یک استابیلایز هم بخرید ولی اگر هارد اینترنال میخواهید بخرید بهتره که یک پاور خوب بخرید که البته استابیلایزر هم بی تاثیر نخواهد بود . خودم فاراتل مدل STB2000 دارم .

از جواب جامع شما بسیار ممنونم!
درباره مشکل خرابی هارد ها باید بگم متاسفانه من یه عادتی بدی دارم اونم تکان دادن مداوم پا هست که فکر میکنم انتقال این لرزش به کیس از طریق زمین و میز کامپیوتر عامل این مشکلات باشه! که البته خدا رو شکر ظرف این سه سال گویا بهش مسلط شدم جون تا الان که اثری از خرابی یا مشکل در دو هارد 1 و 2 ترا WD سبزم نداشتم!:sq_24:

ممنون میشم برای اینکه مباحث این تاپیک منحرف نشه من رو از تجربیا تتون در تاپیک زیر بهرمند کنید:

keivan2
21-10-2012, 21:19
نقل قول نوشته شده توسط keivan2 مشاهده تاپيک
سلام

نقل قول نوشته شده توسط ata.royalfalcon مشاهده تاپيک
سلام .
اگر به پورتهای جلوی کیس متصل کردید لطفاً به پورتهای پشت کیس متصل کنید . همچنین از کابلهای رابط یا usb hub های معمولی استفاده نکنید . ضمن اینکه روی پورتهای دیگر تست کنید (پشت کیس) .

نقل قول نوشته شده توسط keivan2 مشاهده تاپيک
سلام
از پورتهای پشت کیس استفاده کردم باز سیستم در زمان ریختن فایل داخل هارد بشدت کند میشود بصورتی که موس حرکت منقطع دارد حتی بعداز کنسل کردن فرمان copy باز به همان صورت باقی می ماند در مورد کابل همان کابلی است که در درون جعبه بود

amirw7
08-11-2012, 12:35
سلام به همگی...کسی میدونه عمر هاردهای اکسترنال و اینترنال حدودا چندساله؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
08-11-2012, 16:37
سلام به همگی...کسی میدونه عمر هاردهای اکسترنال و اینترنال حدودا چندساله؟؟؟؟؟

سلام .
عمر مفید هارد کاملاً بستگی به نحوه نگهداری ، نوع هارد و کیفیت آن دارد . بدیهی هاردی که در یک محیط گرم شرجی و مرطوب کار میکنه عمر مفید کمتری دارد نسبت به هاردی که در شرایط خنک خشک کار میکنه . با وجودیکه کمپانی های سازنده MTBF بالایی رو برای هارد اعلام میکنند (600.000 ساعت الی 1.4 میلیون ساعت) اما اکثر این هاردها به خاطر سهل انگاریهای کاربر عمر خیلی کوتاهی دارند . دیدم کسانی که 10 سال از هارد بدون مشکلی استفاده کردند و دیدم کسانی که پس از چند ساعت استفاده هارد خراب شد . خودم یه هارد 40 گیگ IDE مکستور داشتم که 5 سال بدون مشکلی کار کرد .

omid-p30
08-11-2012, 16:49
سلام.

آقا من یه WD نیم ترا بایت خریدم.

خواستم بپرسم اشکال نداره همیشه به لپتاپ وصل باشه ؟ یا فقط وقتی نیاز دارم وصل کنم.

اگر همینطوری وصل باشه ولی ازش استفاده نشه، یعنی وارد درایورش نشیم جزو ساعات مصرفیش به حساب میاد ؟

چون بعدا احتمالا بخوام بفروشمش.

ata.royalfalcon
08-11-2012, 20:00
سلام.

آقا من یه WD نیم ترا بایت خریدم.

خواستم بپرسم اشکال نداره همیشه به لپتاپ وصل باشه ؟ یا فقط وقتی نیاز دارم وصل کنم.

اگر همینطوری وصل باشه ولی ازش استفاده نشه، یعنی وارد درایورش نشیم جزو ساعات مصرفیش به حساب میاد ؟

چون بعدا احتمالا بخوام بفروشمش.

سلام .

اگر هاردپرتابل هست بدیهی هست به محض اینکه سیستم روشن بشه هارد هم روشن خواهد شد و مدتی هم طول خواهد کشید تا هارد به حالت standby برود (مشروط بر اینکه قبلاً این قابلیت رو تنظیم کرده باشید) .
متصل بودن دائمی هارد به سیستم اشکالی هم نداره ولی همین روشن و خاموش شدن در s.m.a.r.t هارد ثبت میشه و همچنین تا زمانی که هارد به برق متصل شده باشه جرء ساعت کاری به حساب میاد حتی اگر در حالت standby باشه و وارد درایو هم نشید .

عکس زیر مربوط به هارد اینترنال لپتاپم هست . در حقیقت خودم از 1024 بار start/stop تعجب کردم !!!

obalit88
09-11-2012, 22:08
سلام
یدونه هارد Seagate Backup Plus Portable از اینترنت سفارش دادم که تا یکی دو روز دیگه میرسه دستم، میخواستم ببینم برای شروع استفاده باید چه کارایی انجام بدم؟ نرم افزارای خاصی هست که نصب کنم؟
برای تست هارد و اطمینان از سلامتیش به چه چیزای توجه کنم و چجوری تستش کنم؟

ata.royalfalcon
10-11-2012, 09:29
سلام
یدونه هارد Seagate Backup Plus Portable از اینترنت سفارش دادم که تا یکی دو روز دیگه میرسه دستم، میخواستم ببینم برای شروع استفاده باید چه کارایی انجام بدم؟ نرم افزارای خاصی هست که نصب کنم؟
برای تست هارد و اطمینان از سلامتیش به چه چیزای توجه کنم و چجوری تستش کنم؟

سلام .
براي شروع كار خاصي لازم نيست . هارد پارتيشن بندي و فرمت شده و در نتيجه نيازي نيست كه شما دوباره پارتيشن بندي كنيد . نرم افزار موجود در پارتيشن هارد صرفاً براي بكآپ گيري هست و اگر مورد نيازتون هست نصب كنيد . براي اطمينان از سلامتي هارد هم برنامه HDtune رو دانلود و نصب كنيد و به قسمت health بريد . هارد سالم نبايد موردي داشته باشه (اخطار زرد يا قرمز نبايد داشته باشه) .

omid-p30
10-11-2012, 13:05
سلام .
براي شروع كار خاصي لازم نيست . هارد پارتيشن بندي و فرمت شده و در نتيجه نيازي نيست كه شما دوباره پارتيشن بندي كنيد . نرم افزار موجود در پارتيشن هارد صرفاً براي بكآپ گيري هست و اگر مورد نيازتون هست نصب كنيد . براي اطمينان از سلامتي هارد هم برنامه HDtune رو دانلود و نصب كنيد و به قسمت health بريد . هارد سالم نبايد موردي داشته باشه (اخطار زرد يا قرمز نبايد داشته باشه) .

این نرم افزار ها حتما باید باشند رو هارد ؟

من یه WD نیم ترا خریدم چند هفته پیش، هیچی توش نبود کلا خالی بود.

ata.royalfalcon
10-11-2012, 13:49
این نرم افزار ها حتما باید باشند رو هارد ؟

من یه WD نیم ترا خریدم چند هفته پیش، هیچی توش نبود کلا خالی بود.

بعضي از مدلها نرم افزارها در داخل پارتيشن هارد هست و برخي ديگر روي CD موجوده . در مورد مدل شما اگر از سري element باشه فاقد نرم افزار هست .

obalit88
10-11-2012, 16:07
عطا جان ممنونم از راهنمایی هات. با HDtune Pro ورژن 5 تستش کردم، Health Status رو OK نشون داد.
برای جدا کردن هارد از نوت بوک از نرم افزار خاصی استفاده کنم؟ داخل خود هارد فقط برنامۀ Seagate Dashboard هست که اونم برا کارای بک آپ گیری و جابجایی محتویات هارد بدرد میخوره.
از همین Safely remove خود ویندوز استفاده کنم کافیه؟

ata.royalfalcon
10-11-2012, 16:37
عطا جان ممنونم از راهنمایی هات. با HDtune Pro ورژن 5 تستش کردم، Health Status رو OK نشون داد.
برای جدا کردن هارد از نوت بوک از نرم افزار خاصی استفاده کنم؟ داخل خود هارد فقط برنامۀ Seagate Dashboard هست که اونم برا کارای بک آپ گیری و جابجایی محتویات هارد بدرد میخوره.
از همین Safely remove خود ویندوز استفاده کنم کافیه؟

دو راه براي خاموش و spin-down كردن هارد .

1. استفاده از برنامه USB Safely Remove (آموزش در اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. safely remove و خاموش كردن بوسيله ويندوز (آموزش در اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

omid-p30
10-11-2012, 20:02
سلام .

اگر هاردپرتابل هست بدیهی هست به محض اینکه سیستم روشن بشه هارد هم روشن خواهد شد و مدتی هم طول خواهد کشید تا هارد به حالت standby برود (مشروط بر اینکه قبلاً این قابلیت رو تنظیم کرده باشید) .
متصل بودن دائمی هارد به سیستم اشکالی هم نداره ولی همین روشن و خاموش شدن در s.m.a.r.t هارد ثبت میشه و همچنین تا زمانی که هارد به برق متصل شده باشه جرء ساعت کاری به حساب میاد حتی اگر در حالت standby باشه و وارد درایو هم نشید .

عکس زیر مربوط به هارد اینترنال لپتاپم هست . در حقیقت خودم از 1024 بار start/stop تعجب کردم !!!

فقط یک سوال میبخشید. این عکس رو از کجا به دست آوردید ؟ با اون برنامه HD tune هست یا از خود ویندوز و یا برنامه ای دیگه ؟

ممنون.

ata.royalfalcon
10-11-2012, 20:50
فقط یک سوال میبخشید. این عکس رو از کجا به دست آوردید ؟ با اون برنامه HD tune هست یا از خود ویندوز و یا برنامه ای دیگه ؟

ممنون.

برنامه Hard Disk Sentinel هست .

HSM313
28-12-2012, 15:22
سلام
من دیروز یه هارد سیلیکون پاور 1 ترا باید مدل a80 خریدم
الان که برای اولین بار وصلش کردم به کامپیوتر کار خاصی باید بکنم؟؟
قبل اینکه اطلاعاتمو بریزم روش نیاز به فلش داره؟؟؟
حجمش 931 گیگابایته!!! نباید 1024 گیگ باشه؟؟؟
و اینکه من مادر بردم یو اس بی 3 نداره و من با همون کابل یو اس بی 3 دارم ازش استفاده میکنم
چند تا مشکل داره
دیر میشناسه
و سرعت کپی 17 مگابایته
به نظرتون مشکل از هارده یا چون یو اس بی 3 ندارم اینجوریه؟؟
ممنون:n16:

ata.royalfalcon
28-12-2012, 21:03
سلام
من دیروز یه هارد سیلیکون پاور 1 ترا باید مدل a80 خریدم
و اینکه من مادر بردم یو اس بی 3 نداره و من با همون کابل یو اس بی 3 دارم ازش استفاده میکنم
چند تا مشکل داره
دیر میشناسه
و سرعت کپی 17 مگابایته
ممنون:n16:

سلام .

خیر ، هارد از قبل فرمت و پارتیشن بندی شده و نیازی به پارتیشن بندی مجدد نیست مگر اینکه به تعداد بیشتری پارتیشن نیاز داشته باشید .

منظور شما از فلش چی هست ؟ :n13:

سازندگان هارد ، یک ترابایت رو برابر با 1000000000000 بایت (هزار میلیارد بایت) درنظر میگیرند . و اگر شما این را سه بار تقسیم بر 1024 بکنید تقریبا برابر با 931.3225746154785 گیگ که تقریبا همان 931 گیگ هست .

هر 8 بیت = یک بایت
هر 1024 گیگابایت = یک ترابایت

چند تا مشکل داره
دیر میشناسه
و سرعت کپی 17 مگابایته

بنظر من با توجه به usb2 بودن سیستم شما این طبیعی هست و بعید میدونم هارد مشکلی داشته باشه . هارد را حتماً به usb های پشت کیس متصل کنید .
ولی میتونید با برنامه hdtune یه تست read و در صورت امکان تست write از هارد بگیرید و عکس آنرا در اینجا آپلود کنید ضمن اینکه میتونید به قسمت health همین برنامه مراجعه و سلامتی هارد بررسی کنید .

HSM313
28-12-2012, 21:50
ممنون
منظورم همون فرمت بود
چوون بیشتر سر و کارم با گوشیه عادت کردم به فلش
فرمتش کردم و دارم اطلاعاتمو میریزم روش
ممنون از پاسختون

Damian
18-01-2013, 15:34
سلام
این برنامه WD Unlocker رو میخواستم حذف کنم
چطوری باید این کار رو کرد ؟

ata.royalfalcon
18-01-2013, 16:07
سلام
این برنامه WD Unlocker رو میخواستم حذف کنم
چطوری باید این کار رو کرد ؟

سلام .
منظورتون اینه که پسورد را بردارید ؟ در اینصورت باید ابتدا برنامه WD smart ware یا WD apps نصب باشه و سپس روی آیکون WD quick view که در کنار ساعت سیستم هست کلیک کنید و از قسمت setting روی دکمه Set Up Drive کلیک کنید .

و سپس روی دکمه Security کلیک کنید و پسورد فعلی را وارد کنید و تیک گزینه remove security را بزنید و در نهایت دکمه update security setting را بزنید تا پسورد حذف شود .

Damian
18-01-2013, 18:12
مرسی
این برنامه رو ندارم
پس WD Unlocker رو نمیشه ریموو کرد ؟

ata.royalfalcon
18-01-2013, 18:57
مرسی
این برنامه رو ندارم
پس WD Unlocker رو نمیشه ریموو کرد ؟

این برنامه ها در هارد اکسترنال موجوده . حذفش کردید ؟ اگر این برنامه را ندارید میتونید از سایت وسترن مجدد دانلود کنید .

Damian
18-01-2013, 22:45
آقا ممنون
این برنامه رو دانلود کردم ولی قسمت Setting دکمه Set Up Drive رو نداره
فقط سه تا گزینه File History - Retrieve Folder و Preferences رو داره

ata.royalfalcon
19-01-2013, 08:52
آقا ممنون
این برنامه رو دانلود کردم ولی قسمت Setting دکمه Set Up Drive رو نداره
فقط سه تا گزینه File History - Retrieve Folder و Preferences رو داره

اول هارد unlock كنيد و سپس دوباره به قسمت setting برويد (مشكل حل ميشه يا خير؟) .

e4lyas
19-01-2013, 09:39
راه دیگه ای برای قفل کردن هارد بعضی از فولدراش دارید راهنمایی کنید ؟

ممنون

Damian
19-01-2013, 09:49
اول هارد unlock كنيد و سپس دوباره به قسمت setting برويد (مشكل حل ميشه يا خير؟) .
نه
فقط همان سه گزینه را دارد

ata.royalfalcon
19-01-2013, 09:55
نه
فقط همان سه گزینه را دارد

مدل هارد دقيقاً چي هست ؟ شايد برنامه اي كه دانلود كرديد مربوط به هارد شما نيست .

ata.royalfalcon
19-01-2013, 10:05
راه دیگه ای برای قفل کردن هارد بعضی از فولدراش دارید راهنمایی کنید ؟

ممنون

هاردهايي كه قابليت hardware encryption دارند كه بايد با برنامه مخصوص خودش قفل بشه كه در سايت سازنده هارد موجوده . ولي هاردهايي كه چنين قابليتي را ندارند بايد با استفاده از نرم افزارهايي مثل true crypt استفاده كرد . استفاده از true crypt دو روش دارد .

1. کل فضای هارد encrypt بشه (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. ساخت يك فايل ظرف container که این فایل باید توسط همین برنامه mount بشه و این باعث میشه بصورت یک درایو در my computer ظاهر بشه . سپس میتوانید اطلاعات محرمانه رو در داخل آن بریزید . با un-mount کردن این فایل درایو از my computer ناپدید خواهد شد (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])).

Damian
19-01-2013, 10:26
مدل هارد دقيقاً چي هست ؟ شايد برنامه اي كه دانلود كرديد مربوط به هارد شما نيست .
همونو انتخاب کردم
My Passport مدلشه

ata.royalfalcon
19-01-2013, 11:57
همونو انتخاب کردم
My Passport مدلشه

اگر هارد شما از سري جديد باشه (پسوند essential نداره) در هنگام نصب طبق عكس زير تمام آيتمها را انتخاب كنيد (تيك بزنيد) مخصوصاً قسمت WD security . پس از نصب از منوي start مسير زير را برويد .

Start > All Programs > Western Digital > WD Apps > WD Security

و WD Security را اجرا كنيد و پسورد فعلي را وارد كنيد و گزينه Remove security را بزنيد و در نهايت دكمه Update Security Settings را بزنيد . در تمام اين مدت هارد بايد به سيستم متصل شده باشه (دو عكس پيوست شده است).

saman123123
19-01-2013, 22:06
سلام.
میخواستم یه هارد اکسترنال بخرم بنظر شما چه مارکی بهترینه و 1یک ترا بهتره یا دوتا500گیگ؟در ضمنusb3واقعی باشه.
در ضمن بی اداپتور.

ata.royalfalcon
19-01-2013, 22:20
سلام.
میخواستم یه هارد اکسترنال بخرم بنظر شما چه مارکی بهترینه و 1یک ترا بهتره یا دوتا500گیگ؟در ضمنusb3واقعی باشه.
در ضمن بی اداپتور.

سلام .
از لحاظ امنیت اطلاعات دو عدد هارد 500 گیگ بهتر هست ولی از لحاظ اقتصادی هارد یکترابایت بیشتر میصرفه . مدل پیشنهادی WD my passport یا seagate backup plus هست . این هاردها ضد ضربه نیستند پس در نگهداری دقت کنید .

saman123123
21-01-2013, 12:54
سلام این هارد های وسترن یکیش خط تولیدش متوقف شده و اون یکی جدیدا داره تولید میشه و هر دو هم پاسپورتی هستند.اما اونی که قبلا تولید میشد ظریف تر و نازک تر بود از اینی که الان داره تولید میشه،میخواستم بدونم از لحاظ کیفیت ساخت اون سری های قدیمی بهتر بودن یا اینی که الان داره شرکت تولید میکنه؟در ضمن از لحاظ قیمت هم جدیدا بالاترن.

ata.royalfalcon
21-01-2013, 14:21
سلام این هارد های وسترن یکیش خط تولیدش متوقف شده و اون یکی جدیدا داره تولید میشه و هر دو هم پاسپورتی هستند.اما اونی که قبلا تولید میشد ظریف تر و نازک تر بود از اینی که الان داره تولید میشه،میخواستم بدونم از لحاظ کیفیت ساخت اون سری های قدیمی بهتر بودن یا اینی که الان داره شرکت تولید میکنه؟در ضمن از لحاظ قیمت هم جدیدا بالاترن.

فكر نميكنم از لحاظ مشخصات هارد اينترنال بكار رفته فرقي باهم داشته باشند . فقط باكس و شكل ظاهري آنها متفاوت هست . يعني my passport essential بعنوان مدل 2011 و my passport بعنوان مدل 2012 بوده . بنظر من كيفيت و شكل ظاهري my passport بهتر از مدل قديمي هست . مدل قديمي به خاطر بدنه براقي كه داشنه خط و خش و اثر انگشت معلوم ميشد .

saman123123
21-01-2013, 19:54
من که کارم 90درصد ثابت هست و زیاد حمل نقل ندارم هارد بی آداپتور برام بهتره یا با اداپتور؟قیمتاشون چقدر فرق میکنه و اگه ممکنه از وسترن معرفی کنید.

ata.royalfalcon
21-01-2013, 22:00
من که کارم 90درصد ثابت هست و زیاد حمل نقل ندارم هارد بی آداپتور برام بهتره یا با اداپتور؟قیمتاشون چقدر فرق میکنه و اگه ممکنه از وسترن معرفی کنید.

کار با هاردهای پرتابل راحتتر از هاردهای آداپتوری هست . کم صدا ، اندازه کوچک ، بی نیاز از آداپتور برق ولی هاردهای آداپتوری معمولاً سرعت بیشتری دارند و همچنین با داشتن منبع تغدیه مستقل اطمینان بیشتری دارند . مثلاً در هاردهای پرتابل نمیتوان از usb hub یا کابلهای رابط استفاده کرد ولی در هاردهای آداپتوری مشکلی با استفاده از usb hub ندارند .

اگر جا و فضای کافی برای نگهداری هارد دارید و شلوغ شدن میز کار برای شما مهم نیست بهتره که از انواع آداپتوری بخرید . برای جابجا کردن هاردهای آداپتوری پیشنهاد میدم یه کیف لپتاپی سایز کوچک بخرید . در غیر اینصورت فکر میکنم مدلهای پرتابل را بخرید بهتر باشه .

houman_2h
22-01-2013, 08:45
سلام

پیشنهاد میکنم که هیچ وقت اینکار رو نکنی . قبل از اینکه کسی بتونه به فایلهایت دسترسی پیدا کنه خودت فایلهایت رو از دست میدی . باز برای اطلاعات بیشتر میتونی به این سایت مراجعه کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.Mazmamfi
27-01-2013, 00:48
سلام دوستان

این هاردی که دیجی کالا برای فروش گذاشته خوبه بخریم ؟ قیمتش چی ؟

ممنونم.

ata.royalfalcon
27-01-2013, 07:55
سلام دوستان

این هاردی که دیجی کالا برای فروش گذاشته خوبه بخریم ؟ قیمتش چی ؟

ممنونم.
سلام .
بهترين انتخاب هست . قيمت 325 هزارتومني هم تقريباً مناسبه (منظور از مناسب نه اينكه گران نباشه بلكه متناسب با وضعيت روز بازار هست) .

lllpixielll
27-01-2013, 09:43
عطاجان سلام
آقا شركت اين هارد وسترن من رو كه مشكل داشت عوض كرد با هارد هيتاچي مدل Touro Mobile usb 3، اينجور كه من متوجه شدم هارد اينترنال اين مدل رو وسترن ارائه داده، نظر شما چيه؟ هارد خوبي هست؟ بخوام بفروشمش چه قيمتي خوبه واسش؟

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

ata.royalfalcon
27-01-2013, 10:11
عطاجان سلام
آقا شركت اين هارد وسترن من رو كه مشكل داشت عوض كرد با هارد هيتاچي مدل Touro Mobile usb 3، اينجور كه من متوجه شدم هارد اينترنال اين مدل رو وسترن ارائه داده، نظر شما چيه؟ هارد خوبي هست؟ بخوام بفروشمش چه قيمتي خوبه واسش؟

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

سلام .
بعيد ميدونم از هاردهاي وسترن استفاده كرده باشه چون خودش يكي از توليد كنندگان هارد هست گرچه بخش هارد ديسك كمپاني هيتاچي به كمپاني وسترن واگذار شده . البته ميتونيد با استفاده از نرم افزارها دقيقاً نوع هارد اينترنال را مشخص كنيد . هارد خوبي هم هست . در مورد قيمت هم اگر يكترابايت هست ميتونيد به قيمت حدودي 320 هزارتومن بفروشيد (مشابه يكترابايتهاي ديگر در بازار به شرط اينكه مدت زمان گارانتي آن كامل باشه نه در ادامه گارانتي هارد قبلي) .

mjzaret
27-01-2013, 10:48
من يه هارد اكسترنال هيتاچي دارم كه در ويندوز نشون نميده ولي در لينوكس نشون ميده.

در ضمن وقتي به تلويزيون وصلش ميكنم محتوياتش رو نشونم ميده.

راهي وجود داره كه بتونم در ويندوز اون رو مشاهده كنم؟

ابزاري براي اين مورد وجود داره يا نه؟

شاد باشيد:40:

ata.royalfalcon
27-01-2013, 13:11
من يه هارد اكسترنال هيتاچي دارم كه در ويندوز نشون نميده ولي در لينوكس نشون ميده.

در ضمن وقتي به تلويزيون وصلش ميكنم محتوياتش رو نشونم ميده.

راهي وجود داره كه بتونم در ويندوز اون رو مشاهده كنم؟

ابزاري براي اين مورد وجود داره يا نه؟

سلام .
بايد مشخص بشه كه هارد به چه صورتي فرمت و پارتيشن بندي شده است . مثلاً اگر فرمت پارتيشن Ext2 يا Ext3 هست ميتوان درايور Ext2 IFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود و نصب كرد تا اين نوع پارتيشنهاي لينوكسي در ويندوز قابل دسترسي باشد .

mjzaret
27-01-2013, 15:21
سلام .
بايد مشخص بشه كه هارد به چه صورتي فرمت و پارتيشن بندي شده است . مثلاً اگر فرمت پارتيشن Ext2 يا Ext3 هست ميتوان درايور Ext2 IFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود و نصب كرد تا اين نوع پارتيشنهاي لينوكسي در ويندوز قابل دسترسي باشد .

فرمتش كه به صورت پيش فرض با ويندوز انجام شده.

يعني قبلاً با ويندوز كار مي‌كرد. الان ديگه كار نميكنه و فقط در لينوكس نشون ميده.

فرمتش فكر كنم NTFS هست.

ata.royalfalcon
27-01-2013, 15:26
فرمتش كه به صورت پيش فرض با ويندوز انجام شده.

يعني قبلاً با ويندوز كار مي‌كرد. الان ديگه كار نميكنه و فقط در لينوكس نشون ميده.

فرمتش فكر كنم NTFS هست.

وقتي هارد را به سيستم متصل كرديد يه عكس از برنامه disk management بگيريد و اينجا بذاريد .

mjzaret
27-01-2013, 15:31
وقتي هارد را به سيستم متصل كرديد يه عكس از برنامه disk management بگيريد و اينجا بذاريد .

اين مراحل رو هم رفتم.

چيزي نشون نميده و به صورت اين مي‌مونه كه هاردي رو متصل نكرده‌ايد.

ata.royalfalcon
27-01-2013, 16:05
اين مراحل رو هم رفتم.

چيزي نشون نميده و به صورت اين مي‌مونه كه هاردي رو متصل نكرده‌ايد.

وقتي در لينوكس يا در TV اطلاعات ديده ميشه ولي در win در دسترس نيست مسئله عموماً مربوط به پارتيشن هست مثلاً نداشتن letter يا unallocated يا raw شدن پارتيشنها و مسائلي از اين قبيل .
ولي وقتي هارد حتي در ديسك منجمنت ديده نميشه مشكل سخت افزاري بنظر مياد . به پورتهاي پشت كيس متصل كنيد ، آيا موتور هارد كار ميكنه يا خير (لرزش خفيف دارد يا خير ؟)

120120120
12-02-2013, 02:15
سلام به همه.من دوتا هارد لپ تاپي اينترنال دارم (320 و 120 )ميخوام بصورت اكسترنال ازش استفاده كنم.اي هارد باكس كه ميگن براي اين كار مناسبه؟كدوم ماركش خوبه؟قيمتش چنده؟در ضمن خيلي ميگن اين كارونكن چون هاردات بالاخره خراب ميشن و اين تبدبل مبديلابدرد نميخورن.خواهش كمك كنيد 
لپ تاپم dell d420 هست.راستي دو رم يك گيگ و يه 515 لپ تاپي هم دارم بنظرشما چكارشون منمو رم لپ تاپم 1 گيگي و 1 ذونه جا رم داره نميشه يكاريش كرد اونارم بهش بخورونموراستي يه يه سي پي يو dell d620 هم دارم اونوچكارش منم.؟ببخشيد اگه سواام كمي خارج از بحث بود.:n13:

ata.royalfalcon
12-02-2013, 08:20
سلام به همه.من دوتا هارد لپ تاپي اينترنال دارم (320 و 120 )ميخوام بصورت اكسترنال ازش استفاده كنم.اي هارد باكس كه ميگن براي اين كار مناسبه؟كدوم ماركش خوبه؟قيمتش چنده؟در ضمن خيلي ميگن اين كارونكن چون هاردات بالاخره خراب ميشن و اين تبدبل مبديلابدرد نميخورن.خواهش كمك كنيد
لپ تاپم dell d420 هست.راستي دو رم يك گيگ و يه 515 لپ تاپي هم دارم بنظرشما چكارشون منمو رم لپ تاپم 1 گيگي و 1 ذونه جا رم داره نميشه يكاريش كرد اونارم بهش بخورونموراستي يه يه سي پي يو dell d620 هم دارم اونوچكارش منم.؟ببخشيد اگه سواام كمي خارج از بحث بود.:n13:

سلام .
ميتونيد باكس هارد بخريد البته از انواعي كه مناسب براي هاردهاي 2.5 اينچي لپتاپي هست . اكثر اين باكسها آداپتور برق ندارند و مثل ساير هاردهاي اكسترنال پرتابل برق مورد نياز را از usb تامين ميكنند و مشكل خاصي هم ندارند ولي باكسهايي كه براي هاردهاي 3.5 اينچي هست بايد دقت بيشتري كرد و توصيه ميشه كه ولتاژ آداپتور برق را با مولتيمتر تست كرد .

در مورد باكس هارد برند يا مدل خاصي مد نظرم نيست بهتره كه بريد بازار و از نزديك باكسها را ببينيد و هر كدام كه امكانات و ظاهر بهتري دارند بخريد مثلاً usb3 بودن يا داشتن يه آداپتور برق اضافي (وجود اين آداپتور برق الزامي نيست ولي يه مزيته) و غيره . دقت كنيد كه اگر هارد IDE يا SATA باشه باكس هم بايد متناسب با هارد يا IDE باشه يا sata .

بنظرم ميتونيد هر دو رم و cpu را بفروشيد و يه رم دو گيگ بخريد (يا ممكنه پول اضافي بياد يا كم بياد) .

120120120
12-02-2013, 22:58
سلام .ممنون از اينكه جواب دادي.هاردي كه دارم هردو ساتا ميخورند.حالا اون دوتا رم رو نميشه بايك تبديل به پي سي زد يا يه جوري به لپ تاپ اضافه كرد اخه لپ تام يه دونه جا رم داره(چه ميدونم يه بشه شبيه هارد اكسترنال :n13::n04::n09:)
يه سوال ديگه .ميشه چندتا كيس دست دوم بگيرم و بهم وصلشون كنم واز پردازش گر اونا رو سيستم خودم استفاده كنم.رو پي سي.اگه ميشه چطوري؟(اگه نميشه نخنديد):n29:

ata.royalfalcon
13-02-2013, 08:14
سلام .ممنون از اينكه جواب دادي.هاردي كه دارم هردو ساتا ميخورند.حالا اون دوتا رم رو نميشه بايك تبديل به پي سي زد يا يه جوري به لپ تاپ اضافه كرد اخه لپ تام يه دونه جا رم داره(چه ميدونم يه بشه شبيه هارد اكسترنال :n13::n04::n09:)
يه سوال ديگه .ميشه چندتا كيس دست دوم بگيرم و بهم وصلشون كنم واز پردازش گر اونا رو سيستم خودم استفاده كنم.رو پي سي.اگه ميشه چطوري؟(اگه نميشه نخنديد):n29:

1. خب پس باكس بايد از نوع sata باشه .
2. من تبديلي نديدم كه بشه رم لپتاپ روي pc نصب كرد .
3. با توجه به اينكه روي لپتاپ شما فقط يه رم ميتوان نصب كرد بنظرم بهترين راه اين هست كه كليه رمهاي موجود و همچنين cpu را بفروشيد و يه رم 2 گيگ بخريد .

hobor971
14-02-2013, 00:09
سلام دوستان
امروز رفتم هارد اکسترنال بخرم فروشنده حرفی زد که برام سوال پیش اومد .
من بیشتر برای استفاده از هارد در کنار تلوزیون برای پخش فیلم می خوام استفاده کنم. قصد حرید وسترن دیجیتال داشتم . امکا فروشنده گفت هاردهای وسترن بر روی تلوزیون قابلیت پخش ندارند و باید ADATA و یا سامسوئنگ بگیری. بنظر شما همچین چیزی درسته ؟ اگه هارد وسترن رو به TV وصل کنیم از طریق USB خود تلوزیون ، محتوای داخل هارد قابل نمایش نیست ؟؟
سوالدیگه هم اینکه آیا هارد باکس ها با این موضوع مشکل دارند؟ یعنی اگه یه هارد باکس بگیرم و هارد 3.5 اینچی IDE رو توش بذارم به تلوزیون وصل نمی شه و امکان پخش نداره ؟
ممنونم از اینکه راهنمایی می فرمایید

ata.royalfalcon
14-02-2013, 10:48
سلام دوستان
امروز رفتم هارد اکسترنال بخرم فروشنده حرفی زد که برام سوال پیش اومد .
من بیشتر برای استفاده از هارد در کنار تلوزیون برای پخش فیلم می خوام استفاده کنم. قصد حرید وسترن دیجیتال داشتم . امکا فروشنده گفت هاردهای وسترن بر روی تلوزیون قابلیت پخش ندارند و باید ADATA و یا سامسوئنگ بگیری. بنظر شما همچین چیزی درسته ؟ اگه هارد وسترن رو به TV وصل کنیم از طریق USB خود تلوزیون ، محتوای داخل هارد قابل نمایش نیست ؟؟
سوالدیگه هم اینکه آیا هارد باکس ها با این موضوع مشکل دارند؟ یعنی اگه یه هارد باکس بگیرم و هارد 3.5 اینچی IDE رو توش بذارم به تلوزیون وصل نمی شه و امکان پخش نداره ؟
ممنونم از اینکه راهنمایی می فرمایید
سلام .
1. هاردهای اکسترنال وسترن را هم میتونید به TV متصل کنید ولی با توجه به قابلیت hardware encryption اگر ار قبل هارد را قفل کرده باشید باید unlock کنید . البته یکسری از مدلها هستند که دو پارتیشن دارند و پارتیشن اول بصورت CD درایو مجازی هست که نرم افزارهای لازم در این پارتیشن ریخته میشه . این پارتیشنها بسادگی هم قابل خذف نیست ، این مدلها را نمیتوان به TV متصل کرد .

2. شناسایی نشدن هارد اکسترنال در TV علتهای مختلفی میتونه داشته باشه ، پس بهتره که اول دفترچه راهنمای TV را در مورد هارد اکسترنال مطالعه کنید ، تا متوجه نحوه آماده سازی هارد اکسترنال بشید مواردی مثل نوع فرمت پارتیشن ، سایز و حجم پارتیشن و ... .

3. میتونید باکس هارد هم بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید و TV هم نباید مشکلی با شناسایی این هارد داشته باشه .

saeediranzad
14-02-2013, 17:38
سلام
استاد عطا! یه پرسش فنی دارم.
یه شکاف جلوی لپتاپ هست که برای SD memory مثلاْ مموری دوربین هست.
میخوام بدونم سرعت این قسمت با Sata3 برابری میکنه؟ آیا حالت SSE3 extension را ساپورت میکنه؟
آیا مموری کارتی با حافظه ۸۰گیگ در بازار ایران یافت میشه؟ اگه هست قیمتش در چه حدودیه؟
(میخوام ببینم اگه بشه یه سیستم مکینتاش ه-ک شده روش نصب کنم)

120120120
24-02-2013, 22:33
سلام.
ميخواستم بدونم اسلات PCIEX داخل مين برد براچيه ؟
در ضمن e SATA پشت كيس به چه كاري مياد؟ SATA_RAID و jSATA داخل كيس برا چيه؟:n18:

ata.royalfalcon
25-02-2013, 13:42
سلام.
ميخواستم بدونم اسلات PCIEX داخل مين برد براچيه ؟
در ضمن e SATA پشت كيس به چه كاري مياد؟ SATA_RAID و jSATA داخل كيس برا چيه؟:n18:

سلام .
eSATA در واقع نوع اكسترنال SATA هست و معمولاً با يك كابل به پورت SATA روي مادربرد متصل ميشه مگر اينكه بصورت كارتهاي توسعه باشه كه روي يكي از اسلاتها نصب شده باشه . پورتهاي esata يا داراي ولتاژ هست و در نتيجه ميتوان هم هاردهاي اكسترنال آداپتوري را راه اندازي كرد و هم هارد پرتابل و يا بدون ولتاژ هست و در نتيجه فقط مناسب براي هاردهاي آداپتوري هست . سرعت ترانسفر ديتا كاملاً مشابه با sata هاي روي مادربرد هست .

البته برخي مادربردها براكتي مثل عكس زير دارند كه داراي كانكتور برق 4 پيني هست .

نكته ديگه در پورت esata اين هست كه اگر مادربرد قابليت
Advanced Host Controller Interface یا AHCI داشته باشه تا بتونيد در زمانيكه سيستم روشن هست كابلها را متصل كنيد ، در غير اينصورت ابتدا سيستم بايد خاموش بشه و پس از متصل كردن كابلها ، سيستم روشن شود .

معمولاً با توجه به مدل مادربرد پورتهايي SATA براي raid موجود هست كه بايد دفترچه راهنماي مادربرد را مطالعه كنيد و ببينيد از چه نوع raid هايي ساپورت ميكند مثلاً در raid0 داده ها به دو يا چند بلوك شكسته و بين دو يا چند هارد توزيع ميشود كه باعث افزايش سرعت ميشود . گرچه يكي از مزيت raid0 افزايش سرعت هست ولي امنيت اطلاعات در حد پاييني هست ، اگر يكي از هاردها خراب شود حتي بقيه اطلاعات ذخيره شده در هاردهاي ديگر بدرد نخواهد خورد . ولي در raid1 عيناً همان چيزي كه در هارد اول نوشته يا تغيير داده ميشه در هارد دوم هم اعمال ميشه و در نتيجه در زماني كه يكي از هاردها خراب بشه اطلاعات در هارد دوم موجود هست .

iman.shiner
28-02-2013, 11:03
سلام
میخوام ویندوز نصب کنم درایو هامو نمیشناسه
چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی ویندوز میشناسه!!!!!!!!!!!!!!!!!

omid-p30
12-03-2013, 22:22
سلام.

دیگه تاپیک نزدم گفتم همین جا بپرسم.

رفتن هارد رو stand by تاثیر زیادی در عمر مفید هارد داره ؟

اگر آره جطور باید این کار رو انجام داد ؟ چون من یه هارد نیم ترا وسترن دیجیتال خریدم و هیچ نرم افزار و یا cd همراهش نبود.

ممنون.

ata.royalfalcon
13-03-2013, 08:11
سلام.

دیگه تاپیک نزدم گفتم همین جا بپرسم.

رفتن هارد رو stand by تاثیر زیادی در عمر مفید هارد داره ؟

اگر آره جطور باید این کار رو انجام داد ؟ چون من یه هارد نیم ترا وسترن دیجیتال خریدم و هیچ نرم افزار و یا cd همراهش نبود.

ممنون.

سلام .
در زمانهايي كه از هارد استفاده نميكنيد بهتره stand by بشه . البته زمان stand by را طوري تنظيم كنيد كه هارد در فواصل كوتاه مدت دائماً spin up/down نشه . اين باعث افزايش عمر مفيد هارد ميشود .

مدل دقيق هارد شما چيست ؟ اگر از مدلهاي My passport باشه كه در نرم افزارهاش اين قابليت وجود دارد و بايد تنظيم بهشه (اگر برنامه را حذف كرديد از سايت ميتونيد دوباره دانلود كنيد) ولي مدلهاي element نرم افزاري ندارند و در نتيجه بايد از Power option ويندوز زمان stand by شدن هارد را تنظيم كنيد .

omid-p30
13-03-2013, 10:00
سلام .
در زمانهايي كه از هارد استفاده نميكنيد بهتره stand by بشه . البته زمان stand by را طوري تنظيم كنيد كه هارد در فواصل كوتاه مدت دائماً spin up/down نشه . اين باعث افزايش عمر مفيد هارد ميشود .

مدل دقيق هارد شما چيست ؟ اگر از مدلهاي My passport باشه كه در نرم افزارهاش اين قابليت وجود دارد و بايد تنظيم بهشه (اگر برنامه را حذف كرديد از سايت ميتونيد دوباره دانلود كنيد) ولي مدلهاي element نرم افزاري ندارند و در نتيجه بايد از Power option ويندوز زمان stand by شدن هارد را تنظيم كنيد .

ممنون.

بله، مدل element هست.

از قسمت power options باید در همین قسمتی که در تصویر نشون داده شده تنظیم کنم ؟ آخه شک کردم مربوط به هارد خود سیستم هست یا اکسترنال.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ضمنا منظور از رفتن هارد به stand by چیه ؟ چون اون تنظیمات رو اگر دست هست روی یک دقیقه تنظیم کزدم تا امتحان کنم، ولی بعد از یک دقیقه نه چراغ هارد خاموش شد و نه آیکونش در my copmuter از بین رفت. همینطوریه، چطور میشه چک کرد که الان هارد رو stand by هست یا نه ؟

ata.royalfalcon
13-03-2013, 10:20
ممنون.

بله، مدل element هست.

از قسمت power options باید در همین قسمتی که در تصویر نشون داده شده تنظیم کنم ؟ آخه شک کردم مربوط به هارد خود سیستم هست یا اکسترنال.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ضمنا منظور از رفتن هارد به stand by چیه ؟ چون اون تنظیمات رو اگر دست هست روی یک دقیقه تنظیم کزدم تا امتحان کنم، ولی بعد از یک دقیقه نه چراغ هارد خاموش شد و نه آیکونش در my copmuter از بین رفت. همینطوریه، چطور میشه چک کرد که الان هارد رو stand by هست یا نه ؟

بله ، از همين قسمت power option بايد تنظيم بشه .
در حالت stand by موتور هارد spin down ميشه و در نتيجه صدا و لرزشي احساس نميشه ولي چراغ هارد خاموش نخواهد شد و يا آيكون درايو در my computer باقي خواهد ماند . در مدل هاي my book يا my passport وقتي به حالت stand by بره چراغ هارد به فاصله چندثانيه چشمك ميزنه . خودم هم كه سيگيت Goflex پرتابل دارم با اين روش stand by ميكنم در اينصورت چراغ هارد كمرنگ ميشه .

محض اطمينان هر دو حالت on battery و plugged in را روي 1min تنظيم كنيد و همچنين مطمئن بشيد كه هيچ برنامه اي به هارد دسترسي نداشته باشه .

ata.royalfalcon
13-03-2013, 22:25
توضیحات تکمیلی : برای spin down/stop یا standby کردن هاردهای WD element آداپتوری میتوان از برنامه Spindown or Stop Utility استفاده کرد (لینک دانلود از سایت وسترن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . برای سایر هاردها مثل سری my passport یا my book بهتره که از نرم افزاری که همراه هارد هست استفاده بشه . دقت کنید که بطور پشت سر هم spin down و spin up نکنید . دکمه stop هم برای safely remove هست .

omid-p30
13-03-2013, 22:52
توضیحات تکمیلی : برای spin down/stop یا standby کردن هاردهای WD element آداپتوری میتوان از برنامه Spindown or Stop Utility استفاده کرد (لینک دانلود از سایت وسترن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . برای سایر هاردها مثل سری my passport یا my book بهتره که از نرم افزاری که همراه هارد هست استفاده بشه . دقت کنید که بطور پشت سر هم spin down و spin up نکنید . دکمه stop هم برای safely remove هست .

ممنون.

فکر کنم اینطوری تازه میره رو standby ، چون بعد از زدن دکمه standby ، چراغ هارد تمام مدت روشن و خاموش میشه و وقتی هارد رو باز میکنم دوباره ثابت میشه.

فقط نمیدونم این آیا به این معناست که اون روش power option الان درست داره کار نمیکنه برا من یا نه ؟ چون همونطور که گفتم چراغ هارد بعد از اون یک دقیقه همچنان ثابت میمونه.
و قابلیت رفتن خودکار به standby هم در power option هست که به هر حال در این برنامه نیست.

amir124h
04-04-2013, 12:51
سلام
وقتی هارد رو میخریم یه برنامه برای مدیریتش هست (رمز گذاری-بک آپ و...)اون برنامه از روی هارد پاک شده کسی لینک دانلودی چیزی نداره؟
مدل هاردم my passport 0740 500m usb3-2هست.
ممنون

ata.royalfalcon
04-04-2013, 15:43
سلام
وقتی هارد رو میخریم یه برنامه برای مدیریتش هست (رمز گذاری-بک آپ و...)اون برنامه از روی هارد پاک شده کسی لینک دانلودی چیزی نداره؟
مدل هاردم my passport 0740 500m usb3-2هست.
ممنون

سلام .
برنامه WD APPs رو از لینک زیر میتونید دانلود کنید (برای هاردهای WD my passport) . حدود 161MB هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ?v=338

رها17
04-04-2013, 23:01
سلام دوستان.
من یه هارد هیتاچی اکسترنال دارم اما توش فقط یه برنامه برای بک آپ گیری پیدا کردم.
برنامه ای که میشه توسط اون بر روی هارد رمزگذاری کرد اسمش چیه؟شاید توی هارد بوده و من توجه نکردم.یا هیتاچی اصلا چنین برنامه ای روی هاردهاش نداره؟
ممنون

ata.royalfalcon
05-04-2013, 00:23
سلام دوستان.
من یه هارد هیتاچی اکسترنال دارم اما توش فقط یه برنامه برای بک آپ گیری پیدا کردم.
برنامه ای که میشه توسط اون بر روی هارد رمزگذاری کرد اسمش چیه؟شاید توی هارد بوده و من توجه نکردم.یا هیتاچی اصلا چنین برنامه ای روی هاردهاش نداره؟
ممنون

سلام .

مدل دقیق هارد اکسترنال شما چی هست . چون بعضی از هاردها قابلیت hardware encryption ندارند و باید با استفاده از روشهای معمولی و نرم افزاری (روش software encryption) داده ها رو encrypt کنید مثل نرم افزار true crypt . ولی برخی از مدلها قابلیت hardware encryption دارند و در نتیجه باید از همان نرم افزار اختصاصی هارد استفاده کرد . اگر این نرم افزار رو حذف کرده اید احتمالاً میتونید از سایت هیتاچی دانلود کنید .

رها17
05-04-2013, 00:30
سلام .

مدل دقیق هارد اکسترنال شما چی هست . چون بعضی از هاردها قابلیت hardware encryption ندارند و باید با استفاده از روشهای معمولی و نرم افزاری (روش software encryption) داده ها رو encrypt کنید مثل نرم افزار true crypt . ولی برخی از مدلها قابلیت hardware encryption دارند و در نتیجه باید از همان نرم افزار اختصاصی هارد استفاده کرد . اگر این نرم افزار رو حذف کرده اید احتمالاً میتونید از سایت هیتاچی دانلود کنید .
ممنونم.
مدلش sdm/500bd-emea
به نظرتون این قابلیت رو داره؟

ata.royalfalcon
05-04-2013, 00:50
ممنونم.
مدلش sdm/500bd-emea
به نظرتون این قابلیت رو داره؟

datasheet این هارد رو بررسی کردم . ظاهراً قابلیت hardware encryption رو نداره و در نتیجه باید از نرم افزار برای encrypt داده ها استفاده کنید (مثل true crypt) . استفاده از true crypt دو روش داره .

1. کل فضای هارد encrypt بشه (آموزش مختصر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. یه فایل ظرف (container) بسازید و توسط این برنامه این فایل ظرف را mount کنید و داده ها را داخل این فایل بریزید (آموزش مختصر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

رها17
05-04-2013, 23:03
آقا دستت درد نکنه.متاسفانه دگمه تشکر رو پیدا نکردم تشکر بکنم.
حالا دوتا سوال داشتم.
اول اینکه چه هارد اکسترنالی بخرم که hardware encryptionداشته باشه؟خودشم یک ترا
دوم هم به نظرتون عمر هارد اینترنال بیشتره یا اکسترنال؟چون من برای جمع آوری فیلم و تماشای اونا لازم دارم.
اگه فروشگاه اینترنتی هم مدنظرتون باشه ممنون میشم.
بازم ممنون.

ata.royalfalcon
06-04-2013, 08:56
آقا دستت درد نکنه.متاسفانه دگمه تشکر رو پیدا نکردم تشکر بکنم.
حالا دوتا سوال داشتم.
اول اینکه چه هارد اکسترنالی بخرم که hardware encryptionداشته باشه؟خودشم یک ترا
دوم هم به نظرتون عمر هارد اینترنال بیشتره یا اکسترنال؟چون من برای جمع آوری فیلم و تماشای اونا لازم دارم.
اگه فروشگاه اینترنتی هم مدنظرتون باشه ممنون میشم.
بازم ممنون.

1. هاردهايي مثل WD my passport و يا WD my book اين قابليت رو دارند . دقت كنيد كه هر هارد اكسترنالي از برند وسترن چنين قابليتي رو ندارند مثل WD element .

2. هاردهاي اينترنال معمولاً به دليل اينكه در جاي امني قرار ميگيرند (داخل كيس) كمتر در معرض آسيبهاي ناشي از ضربه و سقوط قرار ميگيرند . اگر پاور سيستم مناسب باشه در مقايسه با هاردهاي اكسترنال شانس بيشتري دارند كه سالم بمانند . اگر اصلاً جابه جايي نداريد و زياد از هارد استفاده ميكنيد بهتره كه هارد اينترنال بخريد در غير اينصورت اگر ميخواهيد جابجا كنيد حتماً هارد اكسترنال پرتابل بخريد .
اگر نگران كاركرد زياد هارد هستيد ميتونيد از طريق power option طوري تنظيم كنيد كه در زمانهاي بيكاري هارد spindown بشه (مشروط بر اينكه هارد مورد نظر ويندوزي نباشه) .

رها17
06-04-2013, 15:02
واقعا ممنون که با حوصله و دقیق جواب میدین.
فقط مطلبی رو فراموش کردم.آیا این هاردهای اکسترنال به هر وسیله ای اعم از کامپیوتر یا دی وی دی پلیر و خلاصه هر دستگاه دیگه ای وصل بشه نیاز به پسورد داره یا نه؟چون این برام خیلی مهمه که دارای این قابلیت باشه و به هر دستگاهی متصل شد پسورد بخواد.
از نظر قیمت تفاوت اینتر و اکستر چقدره؟

ata.royalfalcon
06-04-2013, 16:51
واقعا ممنون که با حوصله و دقیق جواب میدین.
فقط مطلبی رو فراموش کردم.آیا این هاردهای اکسترنال به هر وسیله ای اعم از کامپیوتر یا دی وی دی پلیر و خلاصه هر دستگاه دیگه ای وصل بشه نیاز به پسورد داره یا نه؟چون این برام خیلی مهمه که دارای این قابلیت باشه و به هر دستگاهی متصل شد پسورد بخواد.

اگر هارد دیسک قبلاً lock شده باشه یا حاوی دیتاهای encrypt شده باشه به هر وسیله ای متصل بشه تا زمانی که پسورد داده نشه unlock یا decrypt نمیشه .

البته یک مسئله ای هم باید در نظر بگیرید این هست که معمولاً در روشهای software encryption حتماً نرم افزار مناسب جهت decrypt کردن روی سیستم دوم و سیستمهای دیگر نصب شده باشه . در برنامه true crypt با انتخاب گزینه traveler disk setup این برنامه در کنار فایل ظرف کپی میشه که دیگه نیازی نیست این برنامه در هر سیستمی نصب شده باشه .

قیمتها با توجه به نوع گارانتی و انصاف فروشنده متغیره ولی برای مثال هارد دیسک اینترنال دوترابایت WD Green حدود 360 هزارتومن هست و قیمت هارد اکسترنال WD my book که از همان هاردهای WD Green استفاده شده حدود 420 هزار تومن هست .

رها17
06-04-2013, 19:39
ببینید منظورم این بود که اگه western digital my book رو بگیرم به هر دستگاهی وصل بشه پسورد میخواد یانه؟بدون اینکه برنامه ای به دستگاه دیگه مثلا دی وی دی پلیر لازم باشه.یعنی من وقتی این هارد رو گرفتم یه پسورد روش بزارم و به هر دستگاهی وصل کردم با همون پسورد وارد بشم و نیاز به هیچی نباشه.
خودم چندین سال قبل یه فلش داشتم به هر دستگاهی وصل میکردم برنامه ای داشت که پسورد میخواست و خیلی عالی بود.

ata.royalfalcon
06-04-2013, 21:46
ببینید منظورم این بود که اگه western digital my book رو بگیرم به هر دستگاهی وصل بشه پسورد میخواد یانه؟بدون اینکه برنامه ای به دستگاه دیگه مثلا دی وی دی پلیر لازم باشه.یعنی من وقتی این هارد رو گرفتم یه پسورد روش بزارم و به هر دستگاهی وصل کردم با همون پسورد وارد بشم و نیاز به هیچی نباشه.
خودم چندین سال قبل یه فلش داشتم به هر دستگاهی وصل میکردم برنامه ای داشت که پسورد میخواست و خیلی عالی بود.

اگر هارد my book یا my passport قفل شده باشه دستگاههایی چون TV یا دیویدی پلیرها یا رسیورها و ... قادر به شناسایی این هارد نیستند . به عبارت دقیقتر قبل از اینکه این هارد به این دستگاههای گفته شده متصل شوند باید در ویندوز توسط برنامه خودش پسورد به طور کامل حذف شود .

omid-p30
07-04-2013, 09:57
datasheet این هارد رو بررسی کردم . ظاهراً قابلیت hardware encryption رو نداره و در نتیجه باید از نرم افزار برای encrypt داده ها استفاده کنید (مثل true crypt) . استفاده از true crypt دو روش داره .

1. کل فضای هارد encrypt بشه (آموزش مختصر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. یه فایل ظرف (container) بسازید و توسط این برنامه این فایل ظرف را mount کنید و داده ها را داخل این فایل بریزید (آموزش مختصر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

سلام،
این فایل container که میسازیم، درست مثل گاوصندوقی که با برنامه folder lock ساخته میشه، خیلی راحت قابل پاک شدن هست.

راه و یا برنامه دیگه ای نیست که اون فایل تولید شده به عنوان container رو غیر قابل پاک کردن کنه ؟

farzadco
15-04-2013, 14:52
سلام
ببخشین یه سوال خیلی مهم دارم که نیاز به راهنمایی سریع دارم
من میخوام یه هارد بخرم

اول اینکه این که گذاشتم خوبه واسه خریدن؟

دوم با تو جه به این که کامپیوترم قدیمیه اینو باز میکنه؟مشکلی که پیش نمیاد

سوم اینکه میشه به گوشیم هم وصل کنم؟مدل گوشیم sony xperia acro s

ممنون میشم از دوستان که راهنماییم کنید

ata.royalfalcon
15-04-2013, 15:13
سلام
ببخشین یه سوال خیلی مهم دارم که نیاز به راهنمایی سریع دارم
من میخوام یه هارد بخرم

ممنون میشم از دوستان که راهنماییم کنید

سلام .

منظور شما رو متاسفانه نفهميدم .

اگر حداقل يك عدد پورت usb داشته باشيد مشكلي نخواهيد داشت . اگر usb3 داشته باشيد كه عالي هست در غير اينصورت سرعت usb2 پايين هست .

اگر هاردهاي اكسترنالي كه داراي wifi هستند رو بخريد ميتونيد به گوشي متصل كنيد مشروط بر اينكه گوشي شما هم wifi داشته باشه (iPad, iPhone, Kindle Fire and Android devices) .

farzadco
15-04-2013, 15:30
ببخشین یادم رفت بذارم
Adata Dashdrive HV610 USB 3.0 - 1TB
اینو میخام بخرم
راستی نفهمیدم منظور از وای فای داشته باشه ینی چی
این مدل داره؟وای فای برای چیه؟ینی همینجوری وصل کنم نمیشه؟

ata.royalfalcon
15-04-2013, 16:54
ببخشین یادم رفت بذارم
Adata Dashdrive HV610 USB 3.0 - 1TB
اینو میخام بخرم
راستی نفهمیدم منظور از وای فای داشته باشه ینی چی
این مدل داره؟وای فای برای چیه؟ینی همینجوری وصل کنم نمیشه؟

1. میتونستید مدل بهتری انتخاب کنید مثلاً seagate backup plus portable drive .
2. اگر میخواهید دیتاهای ذخیره شده روی هارد مثل عکس ، فیلم ، موزیک ، فایلهای متنی مثل PDF و ... رو بدون مشکل روی گوشی یا تبلتها (iPad, iPhone, Kindle Fire and Android devices) پخش و یا اجرا کنید توصیه میشه که از هاردهایی که wifi دارند استفاده کنید مثل Seagate Wireless Plus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . از این طریق بصورت بیسیم میتونید هارد اکسترنال رو به گوشی connect کنید . البته روی گوشی و یا تبلتها باید اپلیکیشن مربوطه نصب بشه . در غیر اینصورت امکان ارتباط گوشی موبایل با هارد اکسترنال وجود ندارد . مدلی که شما انتخاب کردید wifi نداره .

farzadco
15-04-2013, 20:42
راستش خودمم دیدم اینارو ولی نمیتونم بخرم گرونه:n03:
اینی که شما پینهاد کردین حدود هفصد تومن میشه اگه بیاد ایران
اینی که خودم انتخاب کردم ارزونترین 1 ترابایته که البته کارخونشم زیاد بد نیس شناخته شدس
یعنی من الان اینو بخرم با کابل معمولی نمیتونم وصل کنم؟یکیم اینکه گوشی من درگاهusbداره اینو میدونین دیگه؟؟؟فلشو این چیزارو باز میکنه

houman_2h
14-05-2013, 06:07
سلام به همه دوستان
من میخواستم یه هارد 1 ترابایتی بگیرم ممنون میشم تو چند تا سوال که دارم راهنماییم کنید:11:
اول اینکه من خودم میخوام هارد اکسترنال بگیرم برای راحتی کار

سوال اولم اینه که میگن هارد اکسترنال سرعتش پایین تره خوب چون از پورت usb استفاده میکنه
و نسبت به ساتا سرعتش پایین تره البته این سرعت خیلی که محسوس نیست؟

سوال دوم داشتن پورت فایروار باعث پایین امدن سرعت هارد میشه؟ و کلا داشتن پورت اضافه چی؟

سوال سوم هاردهای اکسترنال فقط پورتهای usb و ای ساتا دارن+فایروار
(یعنی طوری نمیشه که مثلا پورت ساتا هم داشته باشه که بشه مثه اینترنال ازش استفاده کرد)

سوال چهارم و دیگه آخر:31: اینکه من شنیدم میگن هارد های اکسترنال فقط فرمت fat رو ساپورت میکنن مثه فلش ها و دیگه نمیشه فرمت دیگه ای مثه ntfs رو برای هارد ها تعریف کرد پس یعنی نمیتونیم روی این هارد لینوکس هم نصب کنیم دیگه چون فرمت لینکوس ext هست

شرمنده سوالهام زیاد شد :43: ممنون میشم منو راهنمایی کنید:11::10:
با تشکر

هارد اکسترانالی هم که من میخوام بگیرم
وسترن دیجیتال

جواب : سرعت هارد اکسترنال خیلی پایین تر از هاردهای اینترنال است و سرعتش قابل احساس می باشد .
هاردهای اکسترنال را با فرمت ntfs فرمت کن تا به مشکل نخوری
برای آنکه بدانی چه مدل هاردی بخری این را بخوان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر اکسترنال پاسپورتی میخری ظرفیت 1 ترای آنها خوب نیست و سریع خراب می شود از هاردهای زیر 1 ترا میتوانی بخری و استفاده کنی مثلا 750 - 640 - 500 گیگ
اگر میخواهی اکسترنال آداپتوری بخری هاردهای بالای 1 ترای آنها آسیب پذیر تر می شوند ولی تا 1 ترای آنها خوب است
پیشنهاد میکنم مدل وسترن دیجیتال را نخری
اگر علت این گفته ها را میخواهی میتوانی به سایت نوین مراجعه کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yoosef_st
22-05-2013, 11:56
سلام دوستان
بهترین راه برای تبدیل فرمت هارد اکسترنال از NTFS به Fat 32 بدون از دست دادن اطلاعات چیه؟
دقت کنین لطفا
من میخام از NTFS به Fat 32 تبدیل کنما
چون PS3 مزخرف هارد NTFS نمیخونه مجبورم این کار رو بکنم

ata.royalfalcon
25-05-2013, 15:20
سلام دوستان
بهترین راه برای تبدیل فرمت هارد اکسترنال از NTFS به Fat 32 بدون از دست دادن اطلاعات چیه؟
دقت کنین لطفا
من میخام از NTFS به Fat 32 تبدیل کنما
چون PS3 مزخرف هارد NTFS نمیخونه مجبورم این کار رو بکنم

سلام .

نخواستم سوال شما بي جواب بمونه . در هر حال نيازي به كانورت كردن فرمت هارد هم نيست . ميتونيد طبق آموزش زير عمل كنيد كه باعث ميشه ps3 هاردهاي NTFS رو هم بخونه . البته فقط ميتونيد بازيها رو روي هارد اينترنال ps3 كپي كنيد ولي نميتونيد از روي هارد اكسترنال بازيها رو احرا كنيد .

farhad_persona
25-05-2013, 15:34
سلام .

نخواستم سوال شما بي جواب بمونه . در هر حال نيازي به كانورت كردن فرمت هارد هم نيست . ميتونيد طبق آموزش زير عمل كنيد كه باعث ميشه ps3 هاردهاي NTFS رو هم بخونه . البته فقط ميتونيد بازيها رو روي هارد اينترنال ps3 كپي كنيد ولي نميتونيد از روي هارد اكسترنال بازيها رو احرا كنيد .

کلاً راهی هست نوع فرمت هارد اکسترنال ، فلش و ... رو بدون پاک کردن دیتا تغییر داد؟

ata.royalfalcon
25-05-2013, 16:03
کلاً راهی هست نوع فرمت هارد اکسترنال ، فلش و ... رو بدون پاک کردن دیتا تغییر داد؟

ميتونيد بدون از دست دادن ديتا با استفاده از دستور convert X: /fs:ntfs از fat32 به ntfs كانورت كنيد (X نام پارتيشن مورد نظر هست) . ولي براي ntfs to fat32 قبل از هر چيزي اطلاعات بايد به فضاي ديگري انتقال داد . اگر فرمت از نوع Linux يا Mac باشه درايور و يا نرم افزارهايي موجود هست كه بتوان به ديتاهاي ذخيره شده در اين پارتيشنها در ويندوز دسترسي داشت .

omidbooter
28-05-2013, 02:25
سلام به همه.
من هارد اکسترنال یک ترا مای پاسپورتی وسترن یو اس 3 جدید گرفتم.سوالم اینه که اگه پارتیشن بندی نکنم و همینجوری با یک پارتیشن که داشت ازاول کار کنم فر قی داره با پارتیشن بندی کردن و چند درایو ساختن؟ از لحاظ سرعت و امنیت و ..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

Rezaiy_mohsen
10-06-2013, 14:53
سلام به دوستان عزیز
توی هارد2.5اینچی,که واسش باکس گرفتم,میخام ویندوز پرتابل داشته باشم که هاردو به هرسیستمی بزنم مثل سی دی وفلش ویندوزپرتابل از روی هاردم,بالابیاد...شدنیه؟؟؟؟:n 13:
همینطورواسه گوشی اپل یاهرگوشی دیگه,میشه فضایی رو واسه ویندوز پرتابل اختصاص داد؟:n04:
شرمندم:n02:سوال آخرم اینکه چند نقطه از هاردم بدسکتور دارهHDD regenerator نتونست درستش کنه:n03:نرم افزاردیگه و قوی تری نمیدونین معرفی کنین؟
پیشتر تشکر از همه:n01::n12::n18:

SPIRIT PALST III
11-06-2013, 09:17
کدام آنتی ویروس برای هارد اکسترنال یا فلش خوبه؟ من اینها رو میشناسم اگه به غیر از اینها هم آنتی ویروس هست بگین در ضمن لطفا بگین کدوم بهتر هستش؟؟

TrustPort USB Antivirus 2013

USB Disk Security

McAfee VirusScan USB

مرسی ....

delmajid
11-06-2013, 21:15
سلام میخواستم بپرسم که هارد اکسترنال رو اگه به چند درایو تقسیم کنیم بهتره یا یک درایو ؟
یا از لحاظ طول عمر و بد سکتور و سرعت هارد تاثیر نداره؟

omidbooter
12-06-2013, 13:22
سلام به همه.
من هارد اکسترنال یک ترا مای پاسپورتی وسترن یو اس 3 جدید گرفتم.سوالم اینه که اگه پارتیشن بندی نکنم و همینجوری با یک پارتیشن که داشت ازاول کار کنم فر قی داره با پارتیشن بندی کردن و چند درایو ساختن؟ از لحاظ سرعت و امنیت و ..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

سلام.
ممنون میشم یکی جوا ب مار وبده

delmajid
12-06-2013, 14:42
سلام میخواستم بپرسم که هارد اکسترنال رو اگه به چند درایو تقسیم کنیم بهتره یا یک درایو ؟

کسی نیست جواب ما رو بده؟

ata.royalfalcon
12-06-2013, 22:00
سلام به همه.
ممنون

سلام .

از لحاظ سرعت ، باید بگم که پارتیشنهایی که بر روی ترکهای بیرونی (Outer Track) ساخته میشوند بدلیل وجود Data Sectorـهای بیشتر در تستهای sequential سریعتر ظاهر میشوند و سرعت کپی/پیست بالاتری خواهد داشت . شیب رو به پایین تستهای Read و Write برنامه HDtune نشاندهنده این مسئله هست .

اگر میخواهید سرعت Sequential read/write در هر پارتیشن رو بررسی کنید میتونید به قسمت file benchmark برنامه HDtune بروید و برای هر پاتیشن بطور جداگانه تست کنید . اولین پارتیشن سرعت بالاتری خواهد داشت و آخرین پارتیشن سرعت پایین تری خواهد داشت .

ارتباطی بین بدسکتوری و چندپارتیشن بودن هارد اکسترنال وجود نداره . والا بنده 6 عدد هاردهای اکسترنال my book elite دارم . این مدلها دو پارتیشن دارند که برنامه ها و نرم افزارها در یکی از پارتیشنها کپی شده اند . تا الان مشکلی نداشتم حتی یک بدسکتوری . هارد لپتاپم که چهار پارتیشن primary داره پس از 4834 ساعت کارکرد هیچ مشکلی نداره .

گرچه چند پارتیشن ساختن مزایایی هم داره ولی با توجه به اینکه هاردهای اکسترنال بیشتر مناسب برای آرشیو دیتا هستند بنظرم بهتره که به روش فولدربندی داده ها رو مرتب کنید . چند پارتیشن ساختن در هاردهای اینترنال بیشتر به منظور جداسازی فضای مربوط به os از بقیه هست تا درصورتیکه مثلاً نیاز به نصب مجدد os هست باعث از بین رفتن بقیه داده ها نشه .

در هر حال اگر اصرار به ساختن چند پارتیشن دارید مشکلی نیست ، قبل از هرکاری داده ها رو به جای دیگری منتقل کنید و از نو و با استفاده از نرم افزارهای مناسب مثل Acronis Disk Director Home پارتیشن بندی و فرمت کنید (از نرم افزارهای قدیمی پارتیشن بندی اصلاً استفاده نکنید مثل پارتیشن مجیک) .

نکته آخر : در حالت MBR حداکثر 4 پارتیشن Primary میتونید بسازید . اگر بیشتر از 4 پارتیشن میخواهید بسازید (که توصیه نمیکنم) پیشنهاد میدم که اولین پارتیشن Primary باشه و الباقی logical .

Rezaiy_mohsen
13-06-2013, 23:30
سلام.انگار روند کار بر تکرار سواله!!!!!!پس مهمتره رو میپرسم

توی هارد2.5اینچی,که واسش باکس گرفتم,میخام ویندوز پرتابل داشته باشم که هاردو به هرسیستمی بزنم مثل سی دی وفلش ویندوزپرتابل از روی هاردم,بالابیاد...شدنیه؟؟؟؟:n 13:
ممنون میشم کسی کمک کنه:n27:

ata.royalfalcon
14-06-2013, 12:07
سلام.انگار روند کار بر تکرار سواله!!!!!!پس مهمتره رو میپرسم

ممنون میشم کسی کمک کنه:n27:

در حالت عادی امکان پذیر نیست (برای win7) . حتی اگر در مرحله نصب ویندوز ، هارد اکسترنال رو شناسایی کنه و شما آنرا برای نصب ویندوز انتخاب کنید پیغام زیر ظاهر خواهد شد .

ولی راه حلی برای این مشکل وجود دارد که در این سایت (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بخوبی به همراه عکس توضیح داده .

نکته اول : برای اینکه یک هارد قابلیت نصب و بوت شدن win رو داشته باشه باید حداقل یک پارتیشن Primary که active و system و boot باشه رو داشته باشه .
نکته دوم : مادربرد باید بوت از usb رو ساپورت کنه .
نکته سوم : سرعت ترانسفر دیتا در usb2 پایین هست و در نتیجه سرعت load شدن ویندوز و اجرای نرم افزارهای موجود در هارد اکسترنال پایین خواهد بود .

omidbooter
15-06-2013, 00:17
سلام ب همه و عطا جان.
عطا جون ممنون واسه راهنمایی و این که تو این فروم متروک که دیگه مثل قبل نیست و کسی اونجوری نمیاد و به خصوص جواب دیگه تو انجمن ها نمیدن اما شما مثل قبل از همون اولی که اومدم مهمون بودم و بعد که عضو شددم همیشه جوابگو بودی و به همه کمک میکردی.:n01:
واقعا از طرف همه ممنونم و خسته نباشی داداش.امیدوارم همیشه همینطور بمونی و موفق باشی همیشه.:n16:

ممنون واسه جوابت.پس بلاخره به نظرت اگه هارد اکسترنالم که مای پاسپورت 1 ترا هست پارتیشن بندی نکنم در کل و به خصوص از نظر سرعت بهتره؟؟؟فقط وااسه آرشیو هست.
در مورد نوع پارتیشن بندی هارد اینترنال یه توضیحی میدی که فرق بین MBR و GPT و همچنین Primary و Logical در چیه؟؟

من یه هارد 3 ترا وسترن اینترنال گرفتم که برای پارتیشن بندی مشکل داشتم و MBR نمیشد و GPT کردمش و همچنین logic هم نمیشد و به اجبارPrimary کردم.تو و نصب ویندوز اکس پی هم برای پارتیشن بندی فقط 768 گیگ می شناختش و یک درایو بیشتر نمیشناختش.دلیلش چیه؟
ممنونم

ata.royalfalcon
15-06-2013, 09:54
سلام .

پس بلاخره به نظرت اگه هارد اکسترنالم که مای پاسپورت 1 ترا هست پارتیشن بندی نکنم در کل و به خصوص از نظر سرعت بهتره؟؟؟فقط وااسه آرشیو هست.

با توجه به اينكه براي آرشيو هست بنظرم نيازي به ساخت تعداد بيشتري پارتيشن نيست . يك پارتيشن كفايت ميكنه و ميتونيد بروش فولدر بندي داده ها رو مرتب كنيد . همانطوريكه قبلاً هم گفتم ميتونيد چند پارتيشن بسازيد و ايراد خاصي هم نداره .

در مورد نوع پارتیشن بندی هارد اینترنال یه توضیحی میدی که فرق بین MBR و GPT و همچنین Primary و Logical در چیه؟؟

من یه هارد 3 ترا وسترن اینترنال گرفتم که برای پارتیشن بندی مشکل داشتم و MBR نمیشد و GPT کردمش و همچنین logic هم نمیشد و به اجبارPrimary کردم.تو و نصب ویندوز اکس پی هم برای پارتیشن بندی فقط 768 گیگ می شناختش و یک درایو بیشتر نمیشناختش.دلیلش چیه؟
ممنونم

GPT براي شناسايي صحيح ظرفيت هاردهاي بيشتر از 2.19TB هست . همچنين تا 128 پارتیشن Primary میتوان ساخت و سایز هر پارتیشن هم میتونه تا 9 زتابایت باشه . ولي در MBR حداكثر چهار پارتيشن Primary ميتونيد بسازيد . همانطوريكه در عكس زير ميبينيد براي نصب ويندوز و بوتيبل كردن هارد 3TB نه تنها بايد بصورت GPT پارتيشن بندي و فرمت بشه بلكه سيستم از UEFI (نوع جديدي از بايوس) ساپورت كنه و ويندوز هم 64 بيتي باشه (vista/7) . اگر براي نصب ويندوز نميخواهيد پس لازم نيست كه حتماً از ويندوزهاي 64 بيتي استفاده كنيد يا سيستم UEFI باشه . ويندوز xp از GPT ساپورت نميكنه و در نتيجه در win xp نميتونيد از حداكثر حجم استفاده كنيد و فعلاً كمپاني وسترن نرم افزاري براي حل اين مسئله ارائه نكرده .

ولي كمپاني سيگيت نرم افزاري بنام DiscWizard ارائه كرده كه ميتوان هاردهاي 3TB سيگيت رو با حداكثر ظرفيت در win xp قابل استفاده كنه بدين شكل كه مثلاً هارد سه ترابايتي به دو درايو يكترابايتي و دوترابايتي تقسيم و شبيه سازي ميشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همانطوري كه قبلاً هم گفتم در هر هارد ديسكي كه به بصورت mbrدinitialized شده باشه حداكثر 4 پارتيشن primary ميتوان ساخت و اگر به تعداد بيشتر پارتيشن نياز داشته باشيد بايد سه پارتيشن primary بسازيد . آخرين فضاي باقيمانده بصورت extended خواهد بود كه اين فضاي extended رو ميتوان به چندين درايو logical تقسيم بندي نمود . درايوهاي لوجيكال در واقع يكي هستند ولي سيستم عامل آنها را جدا از هم ميبينيد . در پست 6 اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضيحات كاملتري درباره اين پارتيشنها داده شده .

در مورد پارتيشنهاي active و system و boot و ... در اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضيحاتي دادم .

behrooz_chz
25-06-2013, 11:59
سلام
من یه هارد اکسترنال توشیبا یو اس بی 3 از مالزی سال 90 خریدم دیروز دادم به یکی از دوستام الان که بهم پس داده باید با دست اون قسمتی که کابل به هارد می خوره بکشم بالا تا هارد وصل بشه و یه چیزی بذارم زیرش تا وصل بمونه فکر کنم برد داخلی رو شکونده راهی هست که بشه درستش کرد ؟ با یه کابل دیگه هم امتحان کردم درست نشد چیکار باید بکنم الان ؟ نسوزه هی قطع و وصل میشه ؟

ehsan_shp
21-07-2013, 19:17
هارد اکسترنال من (seagate 500gb) مدتها با پسوردی که از طریق بیت لوکر گذاشته بودم کار میکرد بعد از چند وقت اخطار زیر رو داد و باز نشد

BitLocker Drive Encryption failed to recover from an abruptly terminated conversion.
This could be due to either all conversion logs being corrupted or the media being write-protected.

بعد از این هاردو به ویندوز اکس پی وصل کردم کهدرخواست فرمت داد و من کوئیک فرمت کردم.
آیا امکان بازگردوندن اطلاعات هست

mr-hamed
30-07-2013, 12:04
با سلام
من میخوام یه هارد اکسترنال 1 یا 2ت بخرم شما چی پیشنهاد میدید؟
سرعت و ضد ضربه برای من خیلی مهمه

ata.royalfalcon
30-07-2013, 12:32
با سلام
من میخوام یه هارد اکسترنال 1 یا 2ت بخرم شما چی پیشنهاد میدید؟
سرعت و ضد ضربه برای من خیلی مهمه

سلام .

1. قبل از هر چیزی دقت کنید که هارد دیسکها با توجه به اجزاء ظریفی که دارند بایستی با دقت نگهداری و استفاده کرد . ضد ضربه بودن این هارد دیسکها بیشتر در زمانی مطرح هست که در حالت non operating هستند . ضربه دیدن هارد و یا حتی جابجا کردن در زمانهایی که روشن هست میتونه آسیبهای جبران ناپذیر به آن وارد کند .

2. اکثر هاردهای اکسترنال ضد ضربه در بازار از انواع پرتابل و حداکثر حجم این مدلهای ضد ضربه یکترابایت هستند . از برند adata مدل SH14 یا HD710 و از برند silicon power مدل Armor A80 یا Armor A15 میتونید انتخاب کنید .

mr-hamed
30-07-2013, 20:28
سلام .

1. قبل از هر چیزی دقت کنید که هارد دیسکها با توجه به اجزاء ظریفی که دارند بایستی با دقت نگهداری و استفاده کرد . ضد ضربه بودن این هارد دیسکها بیشتر در زمانی مطرح هست که در حالت non operating هستند . ضربه دیدن هارد و یا حتی جابجا کردن در زمانهایی که روشن هست میتونه آسیبهای جبران ناپذیر به آن وارد کند .

2. اکثر هاردهای اکسترنال ضد ضربه در بازار از انواع پرتابل و حداکثر حجم این مدلهای ضد ضربه یکترابایت هستند . از برند adata مدل SH14 یا HD710 و از برند silicon power مدل Armor A80 یا Armor A15 میتونید انتخاب کنید .

متشکرم بابت راهنمایی
من هم مد نظرم در حالت non operating تا روشن بودن
من چون علاقه بیشتری به 2ت دارم واین که منبع تغذیه مجزا نداشته باشه (فقط USB) خیلی برام مهمه و همینطور گارانتی خوب و معتبری داشته باشه
میتونید تو همچین رنجی یه برند خوبی رو بهم پیشنهاد بدید البته سرعت هم مد نظر قرار بدهید
در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم
هارد ها مشخصه خاصی باید داشته باشه؟از نظر سرعت میگم

ata.royalfalcon
30-07-2013, 22:33
متشکرم بابت راهنمایی
من هم مد نظرم در حالت non operating تا روشن بودن
من چون علاقه بیشتری به 2ت دارم واین که منبع تغذیه مجزا نداشته باشه (فقط USB) خیلی برام مهمه و همینطور گارانتی خوب و معتبری داشته باشه
میتونید تو همچین رنجی یه برند خوبی رو بهم پیشنهاد بدید البته سرعت هم مد نظر قرار بدهید
در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم
هارد ها مشخصه خاصی باید داشته باشه؟از نظر سرعت میگم

2TB پرتابل (بی نیاز به آداپتور) در بازار ایران بیشتر wd my passport هست . البته برندهای دیگری هم هستند که هارد اکسترنال پرتابل 2TB داشته باشند مثل توشیبا ولی این مدلها ضد ضربه نیستند و همچنین قیمت بالاتری هم دارند (حدود 460 هزار تومن) . از لحاظ پرفورمنس و سرعت هم مشکلی ندارند .

mr-hamed
31-07-2013, 05:28
پس شما wd my passport رو پیشنهاد میدید؟چون شنیدم میگن my passport زود معیوب میشه صحت داره؟
از نظر کیفیت کدوم برند بهتره؟

ata.royalfalcon
31-07-2013, 08:01
پس شما wd my passport رو پیشنهاد میدید؟چون شنیدم میگن my passport زود معیوب میشه صحت داره؟
از نظر کیفیت کدوم برند بهتره؟

با توجه به اينكه 2TB پرتابل ميخواهيد انتخاب ديگري نداريد (مدلهاي پرتابل 2TB بشدت محدود هست) . از لحاظ كيفيت WD my passport مشكلي نداره بلكه نحوه طراحي و ساخت آن (مثلاً usb on board بودن) و قابليتهايي كه اين هارد داره (مثل hardware encryption) موجب ميشه در صورت خرابي شانس ريكاوري و تعمير آن نسبت به انواع عادي كمتر باشه . اگر در استفاده و نگهداري دقت كنيد احتمال خرابي كمتر هست (هيچ وقت احتمال خرابي حتي در بهترين مدل و برند به صفر نميرسه) .

shoroeno
14-11-2013, 04:00
سلام به همه دوستان من به تازگی یه هارد اکسترنال wd my passport 1 Tr usb 3 خریدم وقتی که به کامپوتر وصلش می کنم خیلی راحت جواب میده ولی به موبایلم گالگسی اس 4 9505 هستش وصلش می کنم نمی شناسه
چون تو کامپیوتر مثله یکی از هاردها می شناسه نه مثله فلش مموری ولی وقتی فلش مموری رو وصل می کنم به گوشی سریع می شناسه ولی هارد فقط تو pc قابل شناسایه. راهی هست بتونم وصلش کنم به موبایل؟

ata.royalfalcon
14-11-2013, 12:00
سلام به همه دوستان من به تازگی یه هارد اکسترنال wd my passport 1 Tr usb 3 خریدم وقتی که به کامپوتر وصلش می کنم خیلی راحت جواب میده ولی به موبایلم گالگسی اس 4 9505 هستش وصلش می کنم نمی شناسه
چون تو کامپیوتر مثله یکی از هاردها می شناسه نه مثله فلش مموری ولی وقتی فلش مموری رو وصل می کنم به گوشی سریع می شناسه ولی هارد فقط تو pc قابل شناسایه. راهی هست بتونم وصلش کنم به موبایل؟

سلام .

وصل کردن هاردهای اکسترنال به گوشی موبایلها بنظرم کار درستی نیست . یکی از مهمترین علت این هست که هارد دیسکها برخلاف گوشی موبایها با توجه به ساختاری که دارند نسبت به جابجا کردن ، ضربه وارد شدن ، تکان دادن در زمانهایی که روشن هست حساس هستند و احتمال بالایی هست که آسیب ببینند . مگر اینکه تا قبل از اتمام کار با هارد اکسترنال گوشی موبایل را در جایی ثابت نگه دارید .

به هر حال قبل از هر چیزی مطمئن بشید که آیا جریان کافی به هارد اکسترنال میرسد یا خیر ؟ بعبارت دیگر آیا موتور هارد دور برمیدارد یا خیر ؟

shoroeno
14-11-2013, 12:59
یه استارت میزنه و راه میافته چراغشم روشن می شه ولی بعد از چند ثانیه لرزشی که هارد به pc وصله رو از دست میده ولی چراغش خاموش نمی شه

ata.royalfalcon
14-11-2013, 13:07
یه استارت میزنه و راه میافته چراغشم روشن می شه ولی بعد از چند ثانیه لرزشی که هارد به pc وصله رو از دست میده ولی چراغش خاموش نمی شه

مشخصه که جریان کافی به هارد اکسترنال نمیرسد و در نتیجه بطور صحیح راه اندازی نمیشود .

shoroeno
14-11-2013, 13:41
مشخصه که جریان کافی به هارد اکسترنال نمیرسد و در نتیجه بطور صحیح راه اندازی نمیشود .

راهش چیه باید چی کار کنم

ata.royalfalcon
14-11-2013, 17:20
راهش چیه باید چی کار کنم

شاید بتونید از usb hub های آداپتوری اسفاده کنید ولی کار جالبی بنظرم نمیرسه . اگر از فایلهایی زیاد استفاده میکنید از طریق کامپیوتر کپی کنید داخل حافظه گوشی . بهتر بود هاردهای اکسترنالی که WiFi و باطری مستقل دارند خریداری میکردید که در اینصورت بصورت بیسیم میتونستید به هارد اکسترنال کانکت بشوید .

shoroeno
15-11-2013, 15:00
شاید بتونید از usb hub های آداپتوری اسفاده کنید ولی کار جالبی بنظرم نمیرسه . اگر از فایلهایی زیاد استفاده میکنید از طریق کامپیوتر کپی کنید داخل حافظه گوشی . بهتر بود هاردهای اکسترنالی که WiFi و باطری مستقل دارند خریداری میکردید که در اینصورت بصورت بیسیم میتونستید به هارد اکسترنال کانکت بشوید .

ببینید من یه پیشنهاد دارم ولی نمی دونم امکان پذیره یا نه . دیدین وقتی فلش رو وصل می کنید به pc یه آیکون کناره cd درایو درست می کنه ؟ ولی هارد رو که وصل می کنیم کناره پارتیشن های هارده pc میاد بالا .اگه راهی باشه که هارم مثله فلش شناسایی بشه فکر کنم تو گوشیم قابله شناسایی بشه

malkemid
24-11-2013, 17:43
سلام

من تو ایکس پی داشتم یه سری فایل کپی می کردم رو هارد که یهو یه ارور داد که windows delayed file writing failed یا یه همچین چیزی...دقیق یادم نیست.
الان یه سری فایلها خراب کپی شدن تو هارد...میام پاک هم کنم هنگ می کنه سیستم تا هارد رو بکشم از یو اس بی...اونوقت درست میشه.
بدون ریست کردن میشه کاری کرد؟

saeedi125
27-11-2013, 01:18
سلام
من قصد خرید یک هارد WD MY passport رادارم با توجه به اینکه این هارد دارای قابلیت پسورد گذاری روی فایلها هست اگر مثلا فیلمی روی اون بریزم و به تلویزیون اسمارت مثل کنم آیا تلویزیون میتواند فایل را شناسایی کند و بخواند
لطفا راهنمایی کنید تا اگر مشکلی پیش می آید از مدلهای دیگر استفاده کنم
ضمنا در رنج زیر 300 و 1 ترابایت کدام مدل را پیشنهاد میکنید؟؟
ata.royalfalcon
27-11-2013, 08:31
سلام
من قصد خرید یک هارد WD MY passport رادارم با توجه به اینکه این هارد دارای قابلیت پسورد گذاری روی فایلها هست اگر مثلا فیلمی روی اون بریزم و به تلویزیون اسمارت مثل کنم آیا تلویزیون میتواند فایل را شناسایی کند و بخواند
لطفا راهنمایی کنید تا اگر مشکلی پیش می آید از مدلهای دیگر استفاده کنم
ضمنا در رنج زیر 300 و 1 ترابایت کدام مدل را پیشنهاد میکنید؟؟
سلام .

اگر هارد اكسترنال مورد نظر lock باشه در نتيجه براي استفاده در TV و رسيور و هر پخش و ضبط كننده ديگر بايد توسط نرم افزاري كه بر روي كامپيوتر نصب ميشود unlock بشه . در اينصورت فكر نميكنم مشكلي با شناسايي پارتيشنها و فايلها داشته باشه . البته بايد دفترچه راهنماي TV را مطالعه كنيد و بررسي كنيد كه از چه نوع فايل سيستمهايي پيشتيباني ميكند (مثلاً FAT32 يا حتي NTFS) و فرمت و كدك فايلها از چه نوعي بايد باشد (مثلاً avi يا mkv و ...) .

setayeshjoon
05-12-2013, 14:27
با سلام
یه سوال داشتم. من میخوام یه هارد اکسترنال 1 ترا بخرم. به نظر شما بهترین گزینه چه برندی هست؟ من قبلا یه 1 ترا وسترن پسپورت داشتم ولی یکبار ضربه خورد دیگه قابل تعمیر نیست. خاطره خوبی ازش ندارم. نوین هارد هم رفتم گفت بهترین از لحاظ هارد اکسترنال بکاپ پلاس سیگیت هست. حالا نظر شما چیه ؟
با تشکر

m-530
07-12-2013, 18:12
ایا هارهای اکسترنالی که با ادابتور برق کار میکنند در بلند مدت بدون برق اطلاعات آن ها پاک میشود ؟
سلام

همونطور که میدونید دو جور هار اکسترنال وجود داره

1- قابل حمل یا پاسپورتی

2- و رومیزی دکستاپ که نیاز به برق داره

مورد دوم اگه مثلا یک هارد 1 ترا داشته باشیم (از اینا که نیاز به برق جداگانه دارن ) و کلا پر از اطلاعات باشه . در صورتی که به برق وصل نباشن در مدت 3 ماه ایا اطلاعات ان ها از بین میرود ؟

ata.royalfalcon
08-12-2013, 16:21
ایا هارهای اکسترنالی که با ادابتور برق کار میکنند در بلند مدت بدون برق اطلاعات آن ها پاک میشود ؟
سلام

همونطور که میدونید دو جور هار اکسترنال وجود داره

1- قابل حمل یا پاسپورتی

2- و رومیزی دکستاپ که نیاز به برق داره

مورد دوم اگه مثلا یک هارد 1 ترا داشته باشیم (از اینا که نیاز به برق جداگانه دارن ) و کلا پر از اطلاعات باشه . در صورتی که به برق وصل نباشن در مدت 3 ماه ایا اطلاعات ان ها از بین میرود ؟

سلام .

خير ، اطلاعات از بين نميره .

arash_16a
14-12-2013, 17:03
سلام
هارد اکسترنال 1 ترا وسترن دارم تمام نرم افزار های داخلش رو پاک کردم ایا مشکی برا هاردم بوجود میاد؟کجا دانلود کنم؟
وقتی تو سیستم هست به لرزشی کمی داره ایا طبیعیه؟
ایا اگه یه موقع برا هارد مشکلی بوجود بیاد اطلاعات داخلش پاک میشه؟ هیچ را برگرداندن یا بک اپ نیست؟
مدل هاردم wd 1tb mypassport هست آیا ضد ضربه هست
ممنون

ata.royalfalcon
14-12-2013, 18:07
سلام .

هارد اکسترنال 1 ترا وسترن دارم تمام نرم افزار های داخلش رو پاک کردم ایا مشکی برا هاردم بوجود میاد؟کجا دانلود کنم؟

با حذف کردن نرم افزارها مشکلی ایجاد نمیشه . اما از مهمترین قابلیتهای کاربردی این نرم افزارها مثل خاموش کردن هارد پس از safely remove شدن و همچنین قفل کردن هارد و ... محروم میشید . این نرم افزارها را میتونید از لینکهای زیر دانلود کنید .

WD Disk Image for Windows for My Passport drives ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ?v=9290)

پس از نصب نرم افزار بالا آپدیت کننده زیر را نصب کنید .

WD SmartWare Update for Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وقتی تو سیستم هست به لرزشی کمی داره ایا طبیعیه؟

این لرزشهای خفیف به خاطر چرخش موتور و جاجایی هدها هست که عادی هست .

ایا اگه یه موقع برا هارد مشکلی بوجود بیاد اطلاعات داخلش پاک میشه؟ هیچ را برگرداندن یا بک اپ نیست؟

بستگی به میزان آسیبی که وارد میشه شانس ریکاوری میتونه بالا باشه یا نزدیک به صفر باشه . در نگهداری و استفاده دقت کنید تا مشکلی پیش نیاد .

مدل هاردم wd 1tb mypassport هست آیا ضد ضربه هست

خیر ضد ضربه نیست . در نتیجه در نگهداری و استفاده و حمل و نقل دقت کنید . مخصوصاً در هنگامی که روشن هست حتی جابجا هم نشود .

arash_16a
03-01-2014, 01:58
سلام

بک اپ میخوام از هارد اکسترنالم بگیرم لطفا یه نرم افزار خوب بر اینکار با آموزشش بگذارید
سپاس

HSM313
03-01-2014, 18:34
سلام
من هارد سیلیکون پاور دارم مدل A80 که ضد آب و ضد ضربه هم هست
همون اوایل به لپ تاپ وصل کردم یهویی یه صدای بدی داد که سه بار تکرار شد که هارد رو جدا کردم(صدا شدید بود)
بعد اون دیگه اون صدا نمیاد
اما یه وقتایی هی به صورت تیکه تیکه یه صدای خفیفی داره
انگار که صفحه ی هارد تاب داشته باشه و یه جاییش میماله
بقیه وقتایی هم که ساکته گوشمو بهش بچسبونم بازم صدا داره
گارانتی 3 ساله سازگار داره
به نظرتون ببرم گارانتی تعویضش میکنن برام؟؟
ممنون

ata.royalfalcon
03-01-2014, 19:19
سلام
من هارد سیلیکون پاور دارم مدل A80 که ضد آب و ضد ضربه هم هست
همون اوایل به لپ تاپ وصل کردم یهویی یه صدای بدی داد که سه بار تکرار شد که هارد رو جدا کردم(صدا شدید بود)
بعد اون دیگه اون صدا نمیاد
اما یه وقتایی هی به صورت تیکه تیکه یه صدای خفیفی داره
انگار که صفحه ی هارد تاب داشته باشه و یه جاییش میماله
بقیه وقتایی هم که ساکته گوشمو بهش بچسبونم بازم صدا داره
گارانتی 3 ساله سازگار داره
به نظرتون ببرم گارانتی تعویضش میکنن برام؟؟
ممنون

سلام .
به هر حال وجود صدای غیر عادی نشانه خوبی به نظر نمیرسه . از اطلاعات مهم بکاپ بگیرید و حتماً به گارانتی بفرستید .

oos.mamed
24-01-2014, 21:17
با عرض سلام.دوستان یه سوالی داشتم.من بعد از یه سری تحقیقات برا خرید هارد اکسترنال به 3 مدل رسیدم و میخواستم ببینم از بین سه مدل seagate backup plus ، wd my passport ultra ، buffalo mini station exteme shock proof کدوم بهتره؟ لطفا با مقایسه نسبی ویژگیهای هرکدومو بگین و نظر خودتونم بگید.خیلی ممنون.

ata.royalfalcon
24-01-2014, 23:59
با عرض سلام.دوستان یه سوالی داشتم.من بعد از یه سری تحقیقات برا خرید هارد اکسترنال به 3 مدل رسیدم و میخواستم ببینم از بین سه مدل seagate backup plus ، wd my passport ultra ، buffalo mini station exteme shock proof کدوم بهتره؟ لطفا با مقایسه نسبی ویژگیهای هرکدومو بگین و نظر خودتونم بگید.خیلی ممنون.

سلام .

در این تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) همین سوال را پرسیده بودید که جواب داده شد .

hamidreza2000m
25-01-2014, 22:32
سلام
من یه هارد اکسترنال توشیبا یک ترا دارم که از یو اس بی برقش تامین میشه
من میخوام کابل برقشو جداگانه تهیه کنم و انتقال اطلاعاتش جدا باشه تا بتونم با otg وصلش کنم به تبلت
کسی میدونه این چیزی که من میخوام اصلا وجود داره یا باید دست ساز بشه
عکس تنها ورودیه این هارد رو میذارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidreza2000m
29-01-2014, 11:40
سلام
من یه هارد اکسترنال توشیبا یک ترا دارم که از یو اس بی برقش تامین میشه
من میخوام کابل برقشو جداگانه تهیه کنم و انتقال اطلاعاتش جدا باشه تا بتونم با otg وصلش کنم به تبلت
کسی میدونه این چیزی که من میخوام اصلا وجود داره یا باید دست ساز بشه
عکس تنها ورودیه این هارد رو میذارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

يه كارشناس تو اين فروم پيدا نميشه به ما كمك كنه؟!