PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست اطلاعات در مورد proton saga

reza k.h
18-12-2008, 17:07
سلام كسي از اين ماشين اطلاعات داره؟

نسبت به قيمتش مي ارزه ؟

ناشناخته مونده البته هنوز جا نيفتاده شايدم هيچوقت اين اتفاق نيفته !

D r i v e r
18-12-2008, 19:32
حجم موتور : 1300 سی سی
16 سوپاپ
قدرت موتور : 94 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
گشتاور : 120 نیوتون بر متر در 4000 دور در دقیقه
0 - 100 حدود 13 ثانیه
مصرف 6 لیتر در 100 کیلومتر
کیسه هوا برای راننده
حجم باک : 40 لیتر
abs
شیشه بالابر برقی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

taia
18-12-2008, 20:13
من ساکن مالزی هستم.
در مورد این خودرو باید بگم متاسفانه خودروی خوبی نیست، چرا که موتورش مربوط میشه به یک خودرویی به نام ساگا(نه این ساگا- در واقع این مدل جدید ساگا هست) که ماشین قدیمی محسوب میشه و صرفا با کمی تغییر روی این خودرو نصب شده، البته من قیمتش رو در ایران نمیدونم ولی در اینجا با داشتن قیمتی حدود ۹۰۰۰ دلار ماشین معقولی هست و میشه گفت به قیمتش می ارزه.
در کل در خودروهای شرکت پروتون دو خودرو از بدنامی رنج می برند، یکی این خودرو و دیگری جنتو، که بدترین ماشین سال ۲۰۰۵ در مالزی شد.
موفق باشید

D r i v e r
18-12-2008, 20:20
به نظر ماشین بدی نمیاد ولی اصلا به قیمتش نمی ارزه(به نظر من)
گفته شده قیمتی بین 17 - 19 میلیون تومن داره

Farshadd
18-12-2008, 22:37
ضمن تشکر از امیر و taia جان بابت اطلاعات خوبشون باید اینو بگم این خودرو در ایران به صرفه نیست. هر چند شاید در خود مالزی نسبت به قیمتش به صرفه باشه.

و همونطور که امیر گفت، این خودرو در ایران بالاتر از 17 تومن هست. این در حالیه که با پولی به این اندازه و حتی کمتر هم خودروهای بهتری میشه خرید، نمونش همین تندر فول که میشه حدود 15 تومن و تقریبا از هر لحاظ از این ساگا بهتره. چه از لحاظ توانایی های حرکتی که کیفیت و چه ایمنی و امکانات و ...

راستی امیر جان، عکسایی که گذاشتی مربوط به مدل ایرانی نیست، البته تفاوت زیادی ندارن ولی تفاوت اصلیش اینه که در مدل های ایرانی فرمون سمت چپ هست و در واقع همه جلو داشبرد و ... قرینه میشه در این به این عکسی که گذاشتی.

:12:

reza k.h
23-12-2008, 11:23
ممنون از دوستان
جالبه كه زاگرس خودرو ادعا كرده ساگا موفقترين مدل پروتون هست
البته اگه مثل gen2 باشه بد نيست به قيمتش به نظرم

مجید فینا
28-12-2008, 22:10
بنظر بنده با قیمت حدود 15 تومن ماشینی به راحتی و کم خرج بودن پروتون ویرا در ایران وجود نداره
این مدل ماشین با تعمیرگاه قهره

میتونین از کسانیکه این خودرو رو دارن سوال کنید
ماشین قبلی بنده همین خودرو بود

در مورد پروتون ساگا من بعید میدونم با این موتور 94 اسب قدرت داشته باشه

یه مقایسه کوچیک با تویوتا یاریس بکنیم متوجه میشید
تویوتا یاریس با پیشرانه 1300 سی سی و موتور هوشمند وی وی سی 84 اسب توان قدرتیشه ولی پروتون ساگا 94 اسب

برام خیلی عجیبه

Farshadd
28-12-2008, 23:29
در مورد پروتون ساگا من بعید میدونم با این موتور 94 اسب قدرت داشته باشه

یه مقایسه کوچیک با تویوتا یاریس بکنیم متوجه میشید
تویوتا یاریس با پیشرانه 1300 سی سی و موتور هوشمند وی وی سی 84 اسب توان قدرتیشه ولی پروتون ساگا 94 اسب

برام خیلی عجیبه

سلام مجید جون.:10:

به نظر من قدرت پیشرانه نسبت به حجم به دو چیز بستگی داره. یکی تکنولوژی به کار رفته و میزان دانش و ... و دیگری هم مصرف سوخت.

از لحاظ مصرف سوخت که ساگا فکر نکنم بیشتر از یاریس بسوزونه... میمونه همون تکنولوژِ به کار فته و ...

و اطلاعات درسته. این خودرو با موتور 1300 خودش قدرتی معادل 94 اسب بخار به ما تقدیم میکنه که واقعا جای تشویق داره.
:12:

rami_hemi
02-01-2009, 10:33
موتور ساگا هم مثل موتور جن2 با همکاری لوتوس تولید شده و تا جایی که من میدونم بیشتر پایه موتورهای پروتون میتسوبیشی هستش (گیربکس اتوماتیک ساگا هم محصول میتسوبیشی هستش)
در نظر داشته باشین که لوتوس با موتورهای 1800 تویوتا چیکار میکنه که این موتورها که در حالت پایه نزدیک 140 اسب قدرت دارن میتونن روی یه لوتوس الیزه 210 اسب یا بیشتر قدرت داشته باشن .
ولی یه جقسمت جالب رو taia گفت اونم در مورد جن 2 که توی مالزی نا موفق بوده ولی توی ایران مدل موفقی به حساب میاد حتی من یه تست از همن جن 2 مدل توربو رو توی ترکیه دیدم در کل میگفت ماشین خوب و به صرفه ای هستش.

alijoon_60
22-02-2009, 01:05
با سلام خدمت دوستان ؛ خودروی ساگا 70 اسب بخار قدرت دارد

Farshadd
25-02-2009, 17:21
با سلام خدمت دوستان ؛ خودروی ساگا 70 اسب بخار قدرت دارد

سلام
از کدوم منبع؟؟