PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیدی من:کتاب داستان و راستان نسخه موبایل (کامل)

shiapics
16-12-2008, 14:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

(عید غدیر مبارک)

سلام دوستان...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب داستان و راستان اثر استاد شهید متضی مطهرّی رو برای شما جمع آری کردم,
جلد اول این کتاب قبلا در سایت بود که من برای شما عزیزان هر دو جلد رو گرد آوری کردم, [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاصه ای از مقدمه ی کتاب...

در مدتى كه مشغول جمع آورى و تنظيم و نگارش ياچاپ اين داستانها بودم ، به هريك از رفقا كه برخورد مى كردم و مى گفتمكتابى در دست تاءليف دارم مشتمل بر يك عده داستانهاى سودمند واقعى ، كه ازكتب احاديث يا كتب تواريخ و سير استخراج كرده ، با زبانى ساده و سبكىاينچنين نگارش ‍ مى دهم تا در دسترس عموم قرار بگيرد، همه تحسين و تمجيدمى كردند و اين را بالا خص براى طبقه جوان ، كارى مفيد مى دانستند. بعضيهااز آن جهت كه تاكنون نسبت به داستانهاى سودمند اخبار و احاديث اين كارانجام نشده ، اين را يك نوع (ابتكار) تلقى مى كردند و مى گفتند:(جاى اينكتاب تاكنون خالى بود).
البته كتابهاى سودمند، كه مستقيما متن حقايق اخلاقى و اجتماعى را به لباس(بيان ) در آورده اند يا كتبى كه حقايق زندگى را در لباس (داستان ) كه فكرو قلم نويسنده آن را ساخته و پرداخته است و حقيقتى ندارد، مجسم كرده انديا كتب سيرت كه از اول تا آخر در مقام نقل تاريخ زندگى يك يا چند شخصيتبزرگ بوده اند از شماره بيرون است ، ولى نويسنده تاكنون به كتابى برنخوردهاست كه مؤ لف به منظور هدايت و ارشاد وتهذيب اخلاق عمومى ، داستانهايىسودمند از كتب تاريخ و حديث استخراج كرده و در دسترس عموم قرار داده باشد.اگر هم اين كار شده است ، نسبت به داستانهاى اخبار و احاديث صورت نگرفتهاست .
اين فكر خواه يك فكر ابتكارى باشد و خواه نباشد از منشروع نشده و ابتكار من نبوده است . در يكى از جلسات (هياءت تحريره شركتانتشار) كه از يك عده اساتيد و فضلا تشكيل مى شود و اين جانب نيز افتخارعضويت آن هياءت را دارد، يكى از اعضاى محترم پيشنهاد كرد كه خوب است كتابىاخلاقى و تربيتى نگارش يابد. ولى نه به صورت (بيان ) بلكه به صورت (حكايتو داستان )، آن هم نه داستانهاى جعلى و خيالى بلكه داستانهاى حقيقى وواقعى كه در كتب اخبار و احاديث يا كتب تواريخ و تراجم (شرح احوال ) ضبطشده است .

برای دریافت برنامه از آدرس زیر استفاده کنید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید