PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده مستقيم از برق شهري بجاي باطري براي افزايش عمر باطري و قطعات

ssla
15-12-2008, 17:08
از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟

kavoshgar63
18-12-2008, 17:53
معمولا ما به فکر این هستیم که باتری مون سالم بمونه و این فکر خوبیه چون یک باتری معمولی 28 وات ساعتی بیش از 100 هزار تومان قیمتشه اما فکر نمی کنم که توی لپ تاپ های سری دل همچین قابلیتی گذاشته باشن توی اچ پی من دیدم توی یک سمینار پای یک بنده خدایی خورد به سیم و برق قطع شد و سیستم با این که باتری نداشت اتومات شات دان شد البته مدل اون دستگاه رو نمی دونم چیه؟
ولی لپ تاپ dell من این قابلیت رو نداره مدلش 1525 .

REGISTERED USER
19-12-2008, 00:53
بهترین کار استفاده از برق و باتری همزمان هست طبق دستور العمل هایی که همه شرکت ها پیشنهاد میدهند

vahid-na
19-12-2008, 20:59
بهترین کار استفاده از برق و باتری همزمان هست طبق دستور العمل هایی که همه شرکت ها پیشنهاد میدهند

سلام
من از وقتی لپ تاپمو خریدو به سفارش فروشنده هیچ وقت از برق و باتر هم زمان استفاده نکردم و همیشه باتری رو درآوردمو لپ تاپو به برق وصل کردم(البته فقط وقتی تو خونه هستم و زیاد کار میکنم)حالا میخوام نظر دوستان رو بدونم واقعا تو عمر باتری تاثیری داره یا نه :20:

ssla
21-12-2008, 20:17
نوشته شده توسط registered user [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یعني حضرتعالي ميفرماييد سيستم سويچينگي در لب تاپ تعبيه شده ، که اگر باطري روي دستگاه باشه و آداپتور هم متصل ،شارژ کامل که شد خودکار بر بروي برق شهري و آداپتور سويچ کنه بدون نياز به در آوردن باطري ...
اينطور باشه فوق العاده است ...

f1056291
24-12-2008, 12:49
دوستان گرامی بهترین روش برای استفاده از لپ تاپ استفاده به همراه باطری میباشد. بدلیل اینکه باطری های لپ تاپ فقط ذخیره کننده نیستند بلکه دارای ریلیزر ها و محافظهای خاصی هستند تا لپ تاپ از افت شدید فرکانس در امان باشد. همینطور برای استفاده بهینه از باطری در هر هفته یکبار میبایست باطری را تا حد 10% دشارژ نمود.
برگرفته از اطلاعات سایت dell

mohammad_1ta
24-12-2008, 15:00
سلام،
من الان یه چند ماهی هست که از باطری لپ تاپ استفاده نکردم!
لپ تاپ همش به برق هست، باطری هم سر جای خودش وصله...

مشکلی پیش نمیاد؟ (Dell Vostro 1500)

rezasat
24-12-2008, 15:15
از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟

من یک سونی وایو دارم الان 1 سالی هستش که همین کارو میکنم بسیار عالی برای سیستم من به شما هم پیشنهاد میکنم که باطری را در بیارید

REGISTERED USER
25-12-2008, 00:51
عزیز من ، اگر باتری رو در بیاریم با قطع برق سیستم هم پاور داون و خاموش میشه ... اونوقت فرقش با pc چیه ؟

یه حرف هایی میزنید ها !!! اگر خیلی اطمینان دارید که قطعی یا نوسان برق ندارید و کار مهمی هم انجام نمیدید بله اگر بدون باتری کار کنه خوبه !!!! اما باتری حداقل هفته ای چند ساعت باید کارکرد داشته باشه والا بدتر خراب میشه

IMANOKIA
05-01-2009, 12:09
سلام دوستان عزيز
من هم اين مشكل را دارم ...من مجبورم هر روز باطري را به برق بزنم تا شارژ كامل شود بهد دوباره از برق ميكشم و از باطري استفاده مي كنم و دوباره تا شارژ كم شد دوباره به برق مي زنم و همزمان استفاده مي كنم ...ميدونم راه حل خوبي نيست ...شما بگوييد بايد چه كار كنم؟؟؟

آيا واقعا وقتي شارژ لب تاپ پر باشد و به برق شهري متصل باشيم ضرري براي باطري ندارد؟؟؟ آخه من فكر مي كنم براي باطري موبايل كه ضرر دارد؟:41:

REGISTERED USER
05-01-2009, 14:59
آقا اگر قراره با دائم به برق بودن یک باتری و فول شارژ بودن ، خراب بشه ، همن بهتر که خراب بشه !

من خودم 2 ساله همیشه نوت بوکم 100 درصد فول شارژ هست و هیچ مشکلی هم ندارد

REGISTERED USER
05-01-2009, 14:59
آقا اگر قراره با دائم به برق بودن یک باتری و فول شارژ بودن ، خراب بشه ، همن بهتر که خراب بشه !

من خودم 2 ساله همیشه نوت بوکم 100 درصد فول شارژ هست و هیچ مشکلی هم ندارد

reza,n
08-01-2009, 12:04
دوستان پس نتیجه !!! کدوم بهتره؟؟؟
1) باتری همیشه توی نوت بوک باشه و کلا" از برق (البته در زمانی که به برق دسترسی هست) استفاده بشه؟؟؟
2)باتری رو بصورت فول از نوت بوک دربیاریم و از برق استفاده کنیم و حداقل هفته ای یکبار باتری رو دشارژ و دوباره شارژ کرده از نوت بوک خارج کنیم.
3)باتری کلا" از نوت بوک در نیاد هر وقت شارژ داره از باتری و پس از دشارژ شدن دوباره نوت بوک رو به برق وصل کنیم و این روند همیشه ادامه پیدا کنه؟؟؟؟
لطفا" گزینه پیشنهادی تون رو اعلام کنید.
ممنون

IMANOKIA
08-01-2009, 14:38
چي بگم والله مي بينيد كه دوستان رك و پوس كنده حرف نمي زنن ولي به نظرمن هر سه مورد رو ميشه استفاده كرد ...من خودم تا وقتي لب تاپ در كنار برق و شارژرش باشه از برق استفاده مي كنم با اينكه باطري هم رو لپ تاپ هست...ووقتي خواستم ببرمش جاي ديگه هم از باطري خودش استفاده مي كنم....به نظر مياد زياد مشكلي پيش نمياره اين روشهاي متفاوت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]