PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورژانسی: تلویزیونهای انگلیس تو ایران کار میکنند؟

stariq
15-12-2008, 15:55
دوستان سلام

من دارم برای همیشه بر میگردم ایران و میخوام یه LCD بخرم با خودم بیارم. سوال من اینه که تلویزیونهای انگلیس تو ایران کار میکنند؟ مثلا فرکانس یا چیزای دیگشون به هم میخوره؟
مدلهای اینجا تو ایران نیست. من میخوام LGE37lg3000 یا samsung le37a558p3f یا samsung le40a656a1f بخرم که هیچکدومشون رو تو سایتهای ایرانی پیدا نکردم.

mehjam
15-12-2008, 19:54
من فکر می کنم دلیلی نداره کار نکنند.
سامسونگ هم تا اونجا که من مقایسه کردم 656 همون 650 آسیاست و 558 همون 550 آسیا

SAEED_BARCELONA
15-12-2008, 22:15
نه مشکلی ندارن. هر دو کشورن pal هستن. در ضمن گمون نمیکنم کار عاقلانه ای باشه خرید tv از انگلیس. اینقدر گمرکیو 1000تا کوفت و زهرمار دیگه میگیرن که نگو
در ضمن به خاطر اینکه پوند زیادی گرونه باز هم به صرفه نیست.
همه این مدلایی هم که گفتید تو ایران هست با اسمای دیگه

DVB-S-XBOX360
04-01-2009, 08:01
دوست خوب امیدوارم قبل از بازگشت پست این حقیر را ببینید و اگر توانایی آوردن تلویزیونی را دارید، از نوعی انتخابش کنید که واقعاً در ایران تک باشه.

من ابتدا یه سری اطلاعات کلی بدم:
شما که در انگلیس بودید حتماً با Freesat و یا Sky آشنا هستید. کمپانی های پخش تلویزیونی که در صورت اشتراک به شما رسیوری با قابلیت دریافت کانال های اون پکج رو تحویل می دهند. اون رسیورها قابلیت دریافت سیگنال دیجیتال HD رو چند سالی هست که پیدا کرده و به طبع، تلویزیون هایی هم با اون قابلیت ها در انگلیس به فروش می ره.

در ایران از سال پیش یک سیستم نوین پخش تلویزیونی آغاز شده که تنها چند کشور اروپایی و یا اقیانوسیه ای اقدام به آن کرده اند و آن پخش دیجیتال کانال های تلویزیونی و رادیویی است (رادیویی مثل DAB انگلیس). از این به بعد دیگر کسی خش خش و برفک رو روی صفحه تلویزیون در تهران و در آینده نزدیک در ایران نخواهد دید. سیستم دیجیتال پهنای پوششی زیادی دارد و به راحتی و با در دست داشتن یک آنتن شاخکی معمولی می توان بدون نیاز به دیش ماهواره ای کانال های تلویزیونی را دریافت نمود (البته کانال های صدا و سیما را). این خبر برای ماها که آرزوی دیدن یک فوتبال بی برفک و بی سایه با گزارش فارسی رو داشتیم خیلی خوشحال کننده بود.

بنابراین اگر شما قصد دارید تلویزیونی خریداری کنید چون در انگلیس هستید و دستتون برای انتخاب انواع و اقسام باز است، یک برند خوب با مشخصات زیر برای تیونرش ایده آل خواهد بود:

LCD TV with ----T Tuner (Preferably Dual Tuner)
Specifications:
----T tuner with MPEG-4 support
Decoding type: H.264

این مشخصات تیونری است که می تواند کانال های HD را دریافت کند و این دقیقاً سیستمی است که صدا و سیما برنامه هایش را جدیداً به این شکل پخش می کند.

پ.ن.1: در ایران تلویزیون، ----- و ... که بتواند سیستم بالا را ساپورت کند بسیار نایاب است چون اکثر مردم از آن اطلاعی ندارند (تقریباً تمام مردم) دلیلش هم عدم اطلاع رسانی گسترده است.

پ.ن.2: شاید شما اصلاً کانال های ایرانی را دوست نداشته باشید و این بسیار محمتل است چرا که من که در ایرانم بسیار تمایلم به گوش کردن به BBC7 و یا تماشای ITV و Sky و BBC و مخصوصاً Channel 4 Film دارم.

پ.ن.3: ولش کن. بعداً سوالی بود در خدمتم.

امیدوارم موفق باشید.