PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقاء سیستم معمولی به سیستم i7

hoosein225
14-12-2008, 15:47
با سلام خدمت شما عزیزان
بنده کاربر تازه واردی هستم و سوالات جامعی داشتم و ممنون میشم ازتون اگه من را راهنمایی کنید .
بنده دارای کامپیوتر با قدرت متوسط هستم و قصد دارم ان را به یک کامپیوتر حرفه ای تبدیل کنم .
مشخصات کامپیوتر من

main : GA-945PL - DS3

CPU : Intel Pentium 4 /3000 (F)

VGA : 6200 GeForce TurboCache (TM) (128)
RAM : 2GIG (BOSS 533) ( کینگستون)

همچنین به نظر شما اصلا خرید i7 به صرفه هست یانه . مثلا این مادربرد فقط سه مدل از سی پی یو های ای 7 رو ساپورت میکنه و بنده فقط حق انتخاب از این 3 سی پی یو رودارم . ( 920 _ 940 _ 965 )
بعد این سی پی یو i7 مدل Core™ i7-920 چه مقداری قدرت داره و مثلا حریف سی پی یوهای مثل Core™ 2 Extreme QX9650 میشه یا نه ومثلا سی پی یو مدل Core™ i7-965 حریف سی پی یو Core™ 2 Extreme QX9770 میشه ؟؟.
بعد اگه طی سال های دیگر 4 یا 5 نوع جدید از این سی پی یو های i7 وارد بازار شه این مادربرد می تونه انها را ساپورت کنه ؟

همچنین دوستان اگه جدول مقایسه ای بین سی پی یو 920 i7 و Core™ 2 Extreme QX9650 یا امثال این سی پی یو دارند بذارند ممنون میشم . همچنین قیمت این سی پی یو تو ایران چنده
بعد من چند جا خوندم اگه سی پی یو i7 بگیرم باید حتما از حافظه های ddr3 استفاده کنم . دوستان اگه میشه در این مورد حتما راهنمایی بفرمایند . دراین صورت یعنی بنده نمی تونم از رم های خودم استفاده کنم ؟؟؟
اگه اینطور باشه من باید قید سیستم I7 رو بزنم :41: چون رم های DDR3 بسیار قیمت بالایی دارند .

behradsn
14-12-2008, 17:37
به نظر من فعلاً تا چند ماه آینده خرید i7 کاملاً بدون صرفه است

1. مادربردش خیلی گرونه و سری اول این سری از سی پی یو ها است

2. سی پی یو هاش هم قیمتی فضایی داره که اصلاً ارزش نداره خریدش

3. رم های 3 کاناله به تازگی در کشور های اروپایی و آمریکایی معرفی شده اند که اونها هم قیمتی بالا دارند و کاملاً خریدشون غیر منطقی است

به نظر من اگر میخواهید هزینه کنید بهتر است تا بیش از 8 ماه آینده صبر کنید ، اگر در کشوری غیر ایران بودید این زمان تا 5 و 6 ماه کاهش میافت

Stream
14-12-2008, 17:40
همراه با Core i7 ها باید حتما از حافظه های DDR3 استفاده بشه، اون هم نه هر DDR3 ای. باید رمها در ولتاژ حداکثر 1.65 کار کنند.

مادربرد X58 Extreme قیمتش 328 دلاره و طبیعتا وقتی به ایران برسه کمتر از 400 هزار تومن نیست.
Core i7 920 هم یک محصول 300 دلاریه.
---

به احتمال زیاد در صورتی که پردازنده های بعدی Core i7 عرضه بشن مادربرد های X58 فعلی می تونند اونها رو پشتیبانی کنند.

تا 3-4 ماه آینده هم قیمت ها تغییر می کنند و هم ممکنه محصولات جدید عرضه بشه. باید صبر کنید و محصولات و قیمت های اون موقع رو ببینید و بر اساس اونها تصمیم بگیرید.

MicroSystem
14-12-2008, 18:09
همراه با Core i7 ها باید حتما از حافظه های DDR3 استفاده بشه، اون هم نه هر DDR3 ای. باید رمها در ولتاژ حداکثر 1.65 کار کنند.

مادربرد X58 Extreme قیمتش 328 دلاره و طبیعتا وقتی به ایران برسه کمتر از 400 هزار تومن نیست.
Core i7 920 هم یک محصول 300 دلاریه.
---

به احتمال زیاد در صورتی که پردازنده های بعدی Core i7 عرضه بشن مادربرد های X58 فعلی می تونند اونها رو پشتیبانی کنند.

تا 3-4 ماه آینده هم قیمت ها تغییر می کنند و هم ممکنه محصولات جدید عرضه بشه. باید صبر کنید و محصولات و قیمت های اون موقع رو ببینید و بر اساس اونها تصمیم بگیرید.
يه جا شنيدم چيپ P55 اينتل قراره واسه Cor i7 عرضه بشه شما چيزي راجع به اين چيپ يا چيپهاي ديگه نشنييديد؟

Stream
14-12-2008, 22:09
يه جا شنيدم چيپ P55 اينتل قراره واسه Cor i7 عرضه بشه شما چيزي راجع به اين چيپ يا چيپهاي ديگه نشنييديد؟
بدون شک Intel بزودی چیپست های Mainstream و پردازنده های رده پایین تر Core i7 رو عرضه می کنه. حالا اسمش P55 باشه یا نه (که احتمالش زیاده باشه) تفاوتی نداره. نمیشه CPU های ارزون قیمت (100 دلاری) عرضه کرد در حالی که براشون مادربرد ارزون قیمت نباشه.

hoosein225
15-12-2008, 15:23
دوستان خیلی ممنون از راهنمایاتون
اینطور که معلومه فعلا خرید سیستم i7 به صرفه نیست .
بودجه من هم زیاد نیست و فعلا مشکل دارم .
ایشالا سال بعد همین موقع می افتم دنبالش تا هم قیمتش بیاد پایین و هم بودجه دستم بیاد . خلاصه خیلی ممنون