PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد كيس به جاي BD Player و Recevier

mehjam
13-12-2008, 12:09
سلام دوستان
من تو فكر خريد يك كيس (البته از نوع خوابيده) براي كنار lcd tv ام هستم، با دو هدف:
1) استفاده از قابليت پخش فايلهاي hd حداقل تا زماني كه بلو ري همه گير شود.
2) خريد كارت --- براي استفاده از ماهواره.

ممنون ميشم نظراتتون را بدونم.

SAEED_BARCELONA
14-12-2008, 01:43
کار خوبی میخواید انجام بدید. ولی سیستمی که می بندید حتی المقدور یه سیستم high-end باشه نه یه سیستم معمولی.
شما میتونید یه درایو بلوری هم بزارید براش که فیلمای بلوری هم ببینید
این روزا فیلمای HD که توی چند تا DVD جاش میدن و فقط از روی pc قابل اجراست داغه

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:18
بله تایید میشه ... الان دی وی دی HD rip هست با کیفیت عالی توی یک دی وی دی

mehjam
14-12-2008, 10:09
کار خوبی میخواید انجام بدید. ولی سیستمی که می بندید حتی المقدور یه سیستم high-end باشه نه یه سیستم معمولی.
شما میتونید یه درایو بلوری هم بزارید براش که فیلمای بلوری هم ببینید
این روزا فیلمای HD که توی چند تا DVD جاش میدن و فقط از روی pc قابل اجراست داغه
ممنون دوستان عزيز كه راهنمايي كردين و اينكه:
من هم تصميم دارم يه سيستم حرفه اي ببندم فكر كنم با يك ميليون بشه حل كرد ببينين خوبه:
بدون مونيتور، موس بيسيم، كارت گرافيكي داراي خروجي HDMI، كارت دي وي بي، و يه هارد عظيم.

اما سوال بعدي ام:
آيا وقتي با خروجي HDMI به LCDTV از كامپيوتر وصل بشم باز در حالت PC خواهد بود چون در اين حالت اكثر تنظيمات تلويزيون مانند Motion Flow و حالت Vivid تصوير كار نميكنه. (من قبلا با كابل Dsub وصل ميشدم و خروجي صداي مجزا ميدادم)

SAEED_BARCELONA
14-12-2008, 19:35
آيا وقتي با خروجي HDMI به LCDTV از كامپيوتر وصل بشم
گمون نکنم. آخه یه پورت جدا برای pc هست.
شما میتونید یه لپ تاپ هم بگیرید. هم جمع و جور تره هم شیک تر. الا ن اکثر لپ تاپ ها هم خروجی HDMI دارن. استاد مسلم راهنمایی خرید لپ تاپ هم که همین جاست. خلاصه دو راه داری

Stream
14-12-2008, 23:06
الان دیگه پخش ویدیو های HD و Decoding ؛ GPU Accelerated شده و شما نیازی به یک سیستم High-End برای پخش ویدیو های HD ندارید.

محصولات سری ATI Radeon HD 4000 (مثل Radeon HD 4670) برای این کار بسیار مناسب هستند با قیمت واقعا پایین. یعنی با یک سیستم که نهایتا قیمتی حدود 400 هزار تومان هم داشته باشه (یا کمتر)، بدون احتساب BlueRay ROM، می تونید ویدیو های HD رو با کیفیت بسیار عالی پخش کنید. MSI هم یک PC مخصوص همین کار عرضه کرده، البته توی بازار ایران نیست.

وقتی از HDMI استفاده می کنید دیگه حالت PC نیست، یعنی برای LCD TV تفاوتی نداره یک کامپیوتر به HDMI وصله یا یک DVD Player یا یک کنسول بازی.

mehjam
15-12-2008, 11:43
ممنون Stream جان
تو برخي سايتها براي برخي كارتهاي گرافيك HDTV نوشته و براي برخي نوشته خروجي HDMI.
با اين تفاسير مدلهايي كه شما معرفي كردين و من قيمت كردم (حدود 110000) بايد از مدلهاي داراي HDMI باشه.
به نظر من خريد اين سيستم از خريد يك لپ تاپ با صرفه تر و صحيح تر است. چون در سرعت پردازش قويترين لپ تاپ ها بار هم كم ميارند. اين طور نيست؟
و كارت دي وي بي چي بگيرم؟

mehjam
21-12-2008, 16:23
دوستان براي ريموت كنترل چيكار كنم؟ وقتي با كامپيوتر فيلم ميبينين (حتي HD) قدرت كنترل صحنه ها،صدا، زيرنويس و ... از دست ميره. آيا كنترل راه دور براي اينكار ها است.
مانند آنچه براي --- Card است.

mehjam
21-01-2009, 09:54
ديروز يكي از دوستام يه كابل hdmi گرفتته و از طريق اون لپ تاپ رو به ال سي دي تي وي سامسونگ وصل كرده، ميگفت كه صدا را انتقال نميده و فقط تصوير انتقال ميده، البته با سينماي خانگي هم صدا و هم تصوير را انتقال داده.
از دوستان كسي با اين مشكل مواجه شده، يا اينكه با كامپيوتر فقط تصوير انتقال داده ميشه؟
به نظز من هم مشكلي نداره چونhdmi يكي از خروجيهاي كارت گرافيكي pc است و هيچ ارتباطي با كارت صوتي سيستم نداره.

jamshidjap
10-02-2009, 18:48
از دوستان كسي با اين مشكل مواجه شده، يا اينكه با كامپيوتر فقط تصوير انتقال داده ميشه؟
به نظز من هم مشكلي نداره چونhdmi يكي از خروجيهاي كارت گرافيكي pc است و هيچ ارتباطي با كارت صوتي سيستم نداره.

بله مشکلی وجود نداره چون فقط تصویر منتقل میشه

برای صداش باید از یک کابل دو رشته ای استفاده کنی که در کنار ورودی hdmi فیشش تعبیه شده

kiaelectro
24-02-2009, 12:12
بله مشکلی وجود نداره چون فقط تصویر منتقل میشه

برای صداش باید از یک کابل دو رشته ای استفاده کنی که در کنار ورودی hdmi فیشش تعبیه شده
اما فکر میکنم که کابل hdmi صدا وتصویر را تواما بصورت کاملا دیجیتالی منتقل می کند

jamshidjap
24-02-2009, 13:37
اما فکر میکنم که کابل hdmi صدا وتصویر را تواما بصورت کاملا دیجیتالی منتقل می کند

درسته که hdmi صدا و تصویر رو تواما منتقل میکنه ... اما خروجی کارت گرافیک فقط شامل تصویر میشه که برای داشتن صدا در تلویزیون یک کانال جدای صدا براش در نظر میگیرن که مستقل از hdmi هستش .

اگه به پورت pc پشت تلویزیون دقت کرده باشی یک پورت جدا مخصوص تصویر داره و یک پورت جدا مخصوص صدا ... Hdmi هم به هم شکله

mehjam
25-02-2009, 15:32
درسته که hdmi صدا و تصویر رو تواما منتقل میکنه ... اما خروجی کارت گرافیک فقط شامل تصویر میشه که برای داشتن صدا در تلویزیون یک کانال جدای صدا براش در نظر میگیرن که مستقل از hdmi هستش .

اگه به پورت pc پشت تلویزیون دقت کرده باشی یک پورت جدا مخصوص تصویر داره و یک پورت جدا مخصوص صدا ... Hdmi هم به هم شکله
من بالاخره جواب از Stream گرفتم.
سری 9 به بالای کارتهای Geoforce همزمان صدا و تصویر را با HDMI منتقل میکنند.

jamshidjap
27-02-2009, 20:08
سری 9 به بالای کارتهای geoforce همزمان صدا و تصویر را با hdmi منتقل میکنند.

اینطوری که خیلی عالیه ... واجب شد که یکی بگیرم

kiaelectro
02-03-2009, 00:11
من با لپ تاپ سونی با کارت گرافیک geforce 8600 صدا و تصویر را با کیفیت بسیار بالا توسط کابل hdmi به lcdسونی منتقل می کنم

Grand
02-03-2009, 00:20
من با لپ تاپ سونی با کارت گرافیک geforce 8600 صدا و تصویر را با کیفیت بسیار بالا توسط کابل hdmi به lcdسونی منتقل می کنم

لپ تاپ بحسش از کارت گرافیک کامپیوتر‏های دسکتاپ جداست.