PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درباره موس و کیبورد های مخصوص گیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AKBARPARS
09-12-2008, 21:55
عزیزان ممنون میشم کامل و جامع توضیح بدید چون خیلی ها مثل من نمیدون یا اطلاعاتشون در این مورد کم است:11:.
و در اخر چند تا از کابران که در پستهای قبلی میگفتند که موس های razer و logic از 4tech بهتر لطف کنن علتش را هم( با قیمت موس و کیبورد) بگن و به نحوی این 3 تارو با هم مقایسه کنن :40:.

1) فرق موسه ای لیزری با اپتیک چیه و نام اشعه چشمی ان چی است:20:.
2) منظور از موس لیزری با دقت 1600 یا 200 یا 4000 DPI چیه و بیشتر باشه چه تاثیری در بازی گیمرها داره و اینکه میگن با یک کلید دقتش کم و زیاد میشه کجا کاربرد داره.
3) این وزنها که در کف موس قرار میدن برای چیه و در چه مواقعی باید وزن موس را کم و زیاد کرد .
4) این موس های در کارهای گرافیکی مانند MAYA و 3D MAXو Photoshop هم کاربرد دارند .
5) فرق کیبوردهای مخصوص گیم با کیبوردهای معمولی در چیه.

در کل اگر موس و کیبوردهای مخصوص گیم را با نوع معمولیش برسی هم کنید عالی میشه .

با تشکر فراوان ؟!:40::40::40::11:

vioman
11-12-2008, 01:13
عزیزان ممنون میشم کامل و جامع توضیح بدید چون خیلی ها مثل من نمیدون یا اطلاعاتشون در این مورد کم است:11:.
و در اخر چند تا از کابران که در پستهای قبلی میگفتند که موس های razer و logic از 4tech بهتر لطف کنن علتش را هم( با قیمت موس و کیبورد) بگن و به نحوی این 3 تارو با هم مقایسه کنن :40:.

1) فرق موسه ای لیزری با اپتیک چیه و نام اشعه چشمی ان چی است:20:.
2) منظور از موس لیزری با دقت 1600 یا 200 یا 4000 DPI چیه و بیشتر باشه چه تاثیری در بازی گیمرها داره و اینکه میگن با یک کلید دقتش کم و زیاد میشه کجا کاربرد داره.
3) این وزنها که در کف موس قرار میدن برای چیه و در چه مواقعی باید وزن موس را کم و زیاد کرد .
4) این موس های در کارهای گرافیکی مانند MAYA و 3D MAXو Photoshop هم کاربرد دارند .
5) فرق کیبوردهای مخصوص گیم با کیبوردهای معمولی در چیه.

در کل اگر موس و کیبوردهای مخصوص گیم را با نوع معمولیش برسی هم کنید عالی میشه .

با تشکر فراوان ؟!:40::40::40::11:

دوست عزیز سلام

شما مقایسه 3 براند Logtich ، Razer و A4tech خواسته بودید
به نظر من A4tech یک براند نیمه حرفه ای هستش و اون هم نه در تمام محصولات.
یک سری از کیبورد ها و موس های این کمپانی جزو محصولات خوب بازار هستند اما نمیشه با اون دو براند دیگه مقایسشون کرد.
logitech جزو قدرت های برتر تولید لوازم جانبی هستش که در طراحی و تولید اسپیکر ، موس ، کیبورد ، هدست و هدفون در رده حرفه ای حرفی برای گفتن داره.
Razer هم از خوب های بازار هستش اما بیشتر تمرکزش روی موس ، کیبورد و لوازم مربوط به اونهاست و شاید هم تولیدات دیگه ای داشته باشه اما به شخصه تو ایران به چشمم نخورده:46:

بعضی از محصولات Razar از لاجیتک سرتره و همینطور بعضی از محصولات لاجیتک از ریزر. ، اما باید توجه داشته باشید که محصولات این 2 شرکت یک کمی گرون قیمت هستند.
به نظر من لاجیتک علاوه بر کیفیت به کاربرد های اضافه بر سازمان تولیداتش خیلی توجه میکنه که این کمتر در ریزر دیده میشه.

این لینک برای پاسخ سوال اول شما حرفی رو باقی نمیزاره:46:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در کل موس های لیزری سرعت و دقت بالاتری دارند و این نکته ای هست که در بازی ها خیلی کاربرد داره:20:.

وزنه های کف موس کاربردی در کیفیت کار موس نداره و فقط در کارایی دست کاربر موثره.
مثلا من خودم با موس سنگین راحت تر هستم و این باعث شده که تمام وزنه های موس رو داخل خشاب موس بگذارم:31:.

در کل محصولاتی که برای بازی تولید میشه کیفیت مقاوم تره ، کابرد های جانبی بیشتری داره و کلا در رده A هستش.
مثلا کیبورد های سری G لاجیتک کلید هایی قابل برنامه ریزی تعبیه شده برای کار در بازی ها اما خیلی خوب میشه ازونها در نرم افزار ها ، مخصوصا نرم افزار های گرافیکی استفاده کرد. یا موس هایی که کلید های قابل برنامه ریزی و یا سویچ تغیر آنی سنس موس بر خودشون دارن مثال خوبی برای این محصولاته:46:

موفق باشید

یا علی:11:

AKBARPARS
12-12-2008, 20:06
ممنون از vioman عزیز .

عزیز همه چیزایی رو گفتی که کم و بیش خودم میدونستم در مجموع کلی توضیح دادی . اگر یک مثال هم برای هر کدام از سوالها هم میزدی خیلی عالی میشد:10:. چون اکثرا این موس و کیبردها بالای 20-30 تومان است.

مثلا یکی مثل من الان 1 ساله موس 3500 تومانی جنیوس دارم با هش بازیها رو با درجه خیلی سخت در مدت معین شده زمان بازی تا اخرش میرم:18: . فردی مثل من که میخواد اینو بخره باید فرقشو با این مدلهای ارزون بدونه یا نه و اینکه این عوامل چه تاثیری در راحت و بهتر بازی کردن گیمر داره :46:.

واینکه شما میگید (چون من اینجوری راحت تر بودم همه وزنها را گذاشتم یا اینکه موس های لیزری سرعت و دقت بالاتری دارند و این نکته ای هست که در بازی ها خیلی کاربرد داره ) من شنیدم هر کدام از این وزنها و دقت موس در جای خاصی از بازیها استفاده میشه که باعث عکس العمل سریعتر در نتیجه راحت و بهتر بازی کردن گیمر میشه .

با تشکر !؟:40::10::11:

vioman
12-12-2008, 23:11
ممنون از vioman عزیز .

عزیز همه چیزایی رو گفتی که کم و بیش خودم میدونستم در مجموع کلی توضیح دادی . اگر یک مثال هم برای هر کدام از سوالها هم میزدی خیلی عالی میشد:10:. چون اکثرا این موس و کیبردها بالای 20-30 تومان است.

مثلا یکی مثل من الان 1 ساله موس 3500 تومانی جنیوس دارم با هش بازیها رو با درجه خیلی سخت در مدت معین شده زمان بازی تا اخرش میرم:18: . فردی مثل من که میخواد اینو بخره باید فرقشو با این مدلهای ارزون بدونه یا نه و اینکه این عوامل چه تاثیری در راحت و بهتر بازی کردن گیمر داره :46:.

واینکه شما میگید (چون من اینجوری راحت تر بودم همه وزنها را گذاشتم یا اینکه موس های لیزری سرعت و دقت بالاتری دارند و این نکته ای هست که در بازی ها خیلی کاربرد داره ) من شنیدم هر کدام از این وزنها و دقت موس در جای خاصی از بازیها استفاده میشه که باعث عکس العمل سریعتر در نتیجه راحت و بهتر بازی کردن گیمر میشه .

با تشکر !؟:40::10::11:

دوست عزیز
من تمام این محصولات امتحان نکردم اما وسایلی رو که خودم دارم رو میتونم مثال بزنم.

من از موس G5 لاجتک استفاده میکنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من گاهی اوقات که ویدئو یا موزیکی رو در برنماه های ادیت باز میکنم به این احتیاج دارم که در تایم لاین اون برنامه موس خیلی دقیق در محل مورد نظر خودم جا بدم(اگر یک دهم میلیمتر عقب یا جلو قرار بگیره صدا و تصویر ناهماهنگ میشن) اینجاست که رزولوشن موس و سنگینی اون به کمک من میاد.

یا مواقعی در فوتوشاپ پیش میاد که میخوام عکس پر زاویه ای رو از بکروند اصلی جدا کنم
در بعضی از جاهای عکس برام واجب میشه که سنس موس رو کم کنم تا دقیق تر کار کنم
کلید های نظیم سنس روی موس خیلی به کمک من میاد(تو بازی ها کسانی که با اسلحه های دوربین دار کار میکنند از این قابلیت سود میبرند):20:

اما کیبورد.

باز هم کیبورد G15 لاجیتک رو مثال میزنم ، چون خودم ازش استفاده میکنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در نرم اقزار هایی مثل فوتوشاپ ، کلید های ترکیبی زیادی رو میشه نام برد که همیشه هم مورد نیاز هستند.
من از قبل این ترکیب کلید ها رو در شاستی های قابل برنامه ریزی کیبورد ذخیره کردم و دیگه خیلی کارم راحت شده:20: یا دیسپلی کیبورد به من کمک میکنه که شرایط سیستم رو ببینم. میزان کارکرد CPU ، دمای سیستم و خیلی از موارد دیگه:20:

فکر کنم مثال های خوبی بود

موفق باشید:11:

AKBARPARS
14-12-2008, 21:28
ممنون از vioman عزیز توضیحات عالی بود .:10::11:

اگر عزیزان مطلبی مد نظرشان است که جای توضیح دارد لطف کنند:46: . (بیشتر حول بازی باشه:20:)

با تشکر فراوان !؟:40:

akbarferdosi
17-12-2008, 10:08
در مورد موس یکی ازدوستان گفتند موس ریزر و لاجی تک کمی گرونتر از a4tech ، a4tech گرونش 25 تومنه در حالی که اون یکی ها 50 60 تومن ارزونشه!!!