PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد ديسك من پس از حدود نيم ساعت كار كردن ديگه كار نمي كنه

siamak80
14-01-2006, 01:25
سلام

هارد ديسك من پس از حدود نيم ساعت كار كردن ديگه كار نمي كنه

آيا راهي هست كه بشه اونو تعمير كرد
آيا اصولا قابل تعمير هست ؟

MerC

Siamak

mossi
14-01-2006, 02:21
چکار میکنه . تق تق میکنه . کاریش نمیشه کرد . اما گر عیب سافت وری است که فرمتش کن و دوباره سیستم بزار روش . هارد ها معمولا 3 سال گارانتی دارند . ببین طرفی که ازش خریدی برات عوضش میکنه .
هارد 160 گیگی من سامسونگ هم برای اولین بار طی این 10 سالی که من کامپیوتر دارم ناگهان از کار افتاد . دیگه سیستم بالا نیامد . یک هارد کوچک داشتم سیستم روش گذاشتم . این خرابه را هم به عنوان اسلاو بقلش بستم شاید بتونم با برنامه های بد سکتور تعمیر کن یه کاری بکنم اما نشد . پارتیشن ماژیک یکبار شناختش . بهش گفتم خوب اگه راست میگی هرچند که من هزاران چیز خوب روی این هارد دارم اما عیبی نداره فرمتش کن ببینیم . ولی هر چه خودشو کشت نتونست . و همچنان به تق تق کردن ادامه داد . من حتی بازش کردم و توشو دیدم . ببینم پیچی چیزی شل شده ولی چیزی نیافتم . هنوز یک سال گارانتی داره ولی من فیش خریدش را گم کردم . رفتم پیش یارو اول گفت فیش خریدش کو گفتم گم کردم . چون مشتریش بودم گفت عیبی نداره من شماره سریالش را تو اینترنت نگاه میکنم اگه هنوز گارانتی داشته باشه میفرستم بره پیش صاحابش. اما 5 روز بعد تلفن زد گفت ببخشید بابد بیای ببریش. تا کاغذ خریدش نباشه نمیشه کاری کرد
خلاصه . دوباره از همین زنه خانمه یک 200 گیگی سامسونگ خریدم چون از اون قبلی خوشم میامد . کاملا بی سر و صدا بود . ولی این 200 گیگی یه با اینکه از نسل نو سامسونگ هاست ولی به نظر میاد که بعضی وقت ها پر سر صداست . ولی همین الان که دارم مینویسم و بهش توجه کردم میبینم صداش در نمیاد . اما در عوض سریعتر است . 100 مگابایت را در کمتر از نیم ثانیه جا به جا میکنه .