PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نقد بازي زيباي Quake 4

Atman
12-01-2006, 23:38
را بدون شك مي توان يكي از بنياني ترين و بهترين بازي هاي اكشن دانست بازي كه مقدمه اي شد براي بازي هاي اكشن نسل بعد. يك اكشن خالص است فقط بكشيد چون اين بازي جنگي است ديگر خبري از معماهاي پيچيده و داستان هاي بلند نيست و تنها تعيين كننده ي بازي اسلحه ي شماست...با اين حال....بازي ادامه ي ماجراي quake 2 است و شما در نقش سرجوخه كين به همراه گروه راينو به سياره استروگ ها حمله ميكنيد واصل ماجرا هنگامي آغاز مي شود كه........................................شما توسط دشمن اسير شده و تبديل به يكي از آن ها مي شود و در آخرين مرحله ي اين تبديل كه ذهنتان دستكاري ميشود نجات مي يابيد....... مرحله اي كه شمت در آن به يكي از موجودات تبديل مي شويد در تاريخ بازهاي كامپيوتري بي سابقه است دستها و پاهايتان بسنه شده مرحله به مرحله اعضاي بدنتان را از بين مي برند و وسيله اي جديد را جايگزين آن مي كنند و شما همچنان فرياد مي زنيد و درد تمام وجودتان را مي گيرد.............موتور گرافيكي بازي نسخه ي كامل تر موتوري است كه در domm 3 به كار گرفته شده بود. و قسمت چند نفره همچنان زيبا و بي نظير است و من در اين لحظه به شما مي گويم كه اگر پشت كامپيوتر نشتيد تا را بازي كنيد تا پايان بازي كامپيوتر را ول نخواهيد كرد!

Morteza4SN
13-01-2006, 02:36
اگه مثل دووم 3 طولانی وکسل کننده باشه فایده نداره !

روند بازی چطوره؟؟ این مهمه!!

piishii
14-01-2006, 00:01
اگه مثل دووم 3 طولانی وکسل کننده باشه فایده نداره !

روند بازی چطوره؟؟ این مهمه!!

من كه به يه هفته تمومش كردم ! واقعا زيبا بودد روند بازي هم جالب بود در كل من كه پسنديدم ! هم از نظر اسلحه هم اينكه در بعضي جاها با يارانت ميري جولو . زيادم مثل دووم نيست فقط حدود 54 مرحله اگر اشتباه نكنم ! اون قسمتهايي هم كه بدنتو تكه تكه مي كنند كمي خشن اما در كل جالبه ! اين قسمت و بچه ها نبينند ! من به كواك 17 ميدم از 20 !! :blink:

*Batman*
21-04-2006, 01:36
تاثير بدي روي روان داره.
به نظر من براي افراد زير 20 سال مناسب نيست.
محيطش يه كم زيادي تاريك بود.
منو كه خيلي عصبي كرد.

NFSMW
22-04-2006, 00:43
بازي قشنگي هست ولي وقتي تك ميشي ديگه بازي تكراري ميشه

jackhammer
11-09-2007, 17:37
سلام
منو مجبور کردم سوالمو اینجا مطرح کنم.

من میخوام به بازی quake 4 در حالت multiplayer چند تا bot اضافه کنم
توی اینترنت گشتم و چند تا mod پیدا کردم مثلا sabot یا omnibot یا oak ولی همشون با ورژن 1.2 یا بالاتر بازی سازگارند.من خودم ورژن 1.0 دارم و patch های این بازی که بشه بازی رو به 1.2 یا .14 آپدیت کرد همگی بالای 120 mb هستند.منم که اینترنت dial-up دارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟

درضمن این بازی از doom3 خیلی بهتر بود با اینکه موتورش دقیقا همونه!
اون تیکه ای که تیکه تیکت میکنن واقعا جزو تاثیر گذار ترین قسمت هاش بود...من که همچین کف بر شدم.

reza_badii
11-09-2007, 19:37
کسی screenshot نداره بذاره!
ببینیم دانلود کنیم یا نکنیم!

Oracle_Eldorado
11-09-2007, 22:58
دوستان این بازی خیلی قشنگ هست . فقط من توصیه میکنم افراد زیر 18 سال بازی نکنند . فقط در صورتی که اعصاب درست و حسابی داشته باشند ! در مورد بازی باید بگم که گرافیک بازی عالی کار شده . یعنی طوری هست که بعضی شرکت های سازنده بازی موتور گرافیکی این بازی رو میخرند . در مورد داستان هم متاسفانه داستان تکراری هست . یه سری موجودات فضایی به انسان های ساکن در کره ی مریخ حمله میکنند . در مورد گیم پلی خیلی عالی کار شده . دست شما خیلی راحت روی کیبورد میتونه بازی کنه . در مورد خود بازی باید بگم اسلحه های متنوع و دشمن های سخت و مراحل متنوع بازی رو خیلی جذاب کرده . مثلا در یک مرحله باید سوار بر تانک یک سری مهمات جا به جا کنید . در یه قسمت به مین های دشمن ها میرسید که یکی از افراد شما میره خنثا کنه و شما باید از اون محافظت کنید . دیگه فکر نکنم مطلبی مونده باشه . هر سئوالی هست من در خدمتم .
Reza عزیز شما اگه سیستم تقریبا خوبی داری و حوصله مکان های ترسناک و دشمن های سرسخت رو داری دانلود کن و کیف کن .

Elrond
11-09-2007, 23:06
والا من تو 13 سالگي اين بازي رو با سخترين درجه بازي كردم هيچ مشكل روانيم ندارم اعصابم هم خورد نشد.

DiDiSks
12-09-2007, 02:47
با این تفاسیر بازیه قشنگیه

reza_badii
12-09-2007, 09:45
دوستان این بازی خیلی قشنگ هست . فقط من توصیه میکنم افراد زیر 18 سال بازی نکنند . فقط در صورتی که اعصاب درست و حسابی داشته باشند ! در مورد بازی باید بگم که گرافیک بازی عالی کار شده . یعنی طوری هست که بعضی شرکت های سازنده بازی موتور گرافیکی این بازی رو میخرند . در مورد داستان هم متاسفانه داستان تکراری هست . یه سری موجودات فضایی به انسان های ساکن در کره ی مریخ حمله میکنند . در مورد گیم پلی خیلی عالی کار شده . دست شما خیلی راحت روی کیبورد میتونه بازی کنه . در مورد خود بازی باید بگم اسلحه های متنوع و دشمن های سخت و مراحل متنوع بازی رو خیلی جذاب کرده . مثلا در یک مرحله باید سوار بر تانک یک سری مهمات جا به جا کنید . در یه قسمت به مین های دشمن ها میرسید که یکی از افراد شما میره خنثا کنه و شما باید از اون محافظت کنید . دیگه فکر نکنم مطلبی مونده باشه . هر سئوالی هست من در خدمتم .
Reza عزیز شما اگه سیستم تقریبا خوبی داری و حوصله مکان های ترسناک و دشمن های سرسخت رو داری دانلود کن و کیف کن .

ایول! رفتیم واسه دانلود!

jackhammer
12-09-2007, 09:55
مرسی از همکاری همه جانبتون
خب پس معلوم شد هیچ کس تا حالا نتونسته با BOT بازی کنه
ولی من دیروز بالاخره راهش انداختم
اینم روشش:
اگه ورژن بازیتون 1.2 به بالا هست میتونید از نرم افزارهایی مثل sabota9 استفاده کنید که سادست.
ولی اگه مثل من 1.0 هست باید این کارو بکنید و اینم تنها راهه!:
اینا رو دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا اول omni bot رو که دانلود کردید نصب کنید توی همون پوشه ی پیشنهادی خودش یعنی c:\progra... و بعد از اون طبق دستور العملی که توی فایل q4dm.zip که دانلود کردید هست عمل کنید.
حالا شما bot دارید ولی الان نمیتونید ازشون استفاده کنید چون waypoint یا مسیر حرکت bot ها رو ندارید.
اگه تونستید توی اینترنت برای تمام map ها فایل های راهشو پیدا کنید برای من هم بذارید تا استفاده کنم ولی اگه مثل من نتونستید... برید به این سایت:

این سایت نحوه ساخت waypoint رو به شما یاد میده.

بعد از اینکه ساختید راحت طبق همن دستور العمل قبلی فرمان bot addbot رو توی کنسول به مقدار لازم(!) وارد کنید و لذت ببرید.

شرمنده که یه کم ناقص و وختگیر و سخته...ولی به نظر خودم ارزششو داشت...دیگه لازم نیست توی اینترنت یا با شبکه با دوستاتون بازی کنید.هروقت خواستید توی خونه.....

jackhammer
12-09-2007, 09:57
ایول! رفتیم واسه دانلود!

ای بابا !
یعنی تو میتونی با اینترنتت 4 تا سی دی رو دانلود کنی؟!!!

خب پس سعی کن از همون اول ورژن 1.4.2 رو بگیری.بعد میتونی bot هم بهش اضافه کنی ( با sabot) و اون کارایی که من گفتمم نمیخواد.

Oracle_Eldorado
12-09-2007, 11:13
والا من تو 13 سالگي اين بازي رو با سخترين درجه بازي كردم هيچ مشكل روانيم ندارم اعصابم هم خورد نشد.
خوب عزيزم همه كه مثل شما نيستند !
مثلا يكي مثل من ! نزديك 1 ساعت طول كشيد تا يه قسمتي كه با 15 دقيقه هم ميشه رد كرد بگذرونم ! آخرش هم يه جا گير كردم ديگه ادامه ندادم !

بله . و من توصيه ميكنم كه حتما بازي كنيد .

ایول! رفتیم واسه دانلود!
ببخشيد ميشه بگيد شما چه اينترنتي داريد كه ميخواي 4 سيدي دانلود كني ؟!

robert
12-09-2007, 13:30

آره !!! ولی DOOM3 یه چیز دیگه است!!!:46:

این بازی نسبت به دووم3 یه جورایی حالت بچه گانه داره !!!:27:

داستانش هم که همش بکش بکش هست و به نظر من اصلا و ابدا رو اعصاب اثر نامطلوبی نمیذاره !!!:19:

اثر نامطلوب میخوای برو تو راهروهای تاریک و خون آلود بازی DOOM3 یه خورده اینور اونور برو یا چند نفر رو تو بازی MANHUNT یا punisher زجر کش بکن تا ملتفت بشین بازی اعصاب خورد کن یعنی چی !!!:18::18:

البته از نکات مثبتش گرافیک چشم نواز بازی هست که آدمو یاد بازی doom3 میندازه (( این بازی توسط شرکت id software سازنده دووم3 ساخته شده ))
و دیگر اینکه سیستم خیلی قدرتمندی برای اجرا نمیخواد !!!:20:

من با گرافیک geforce 6200 و رم 512 این بازی رو راحت اجرا کردم و مشکلی هم نداشتم !!! ولی بازهم میگم نسبت به شاهکاری مثل DOOM3 خیلی پیش پا افتاده و بچه گانه هست !!!

robert
12-09-2007, 13:43
کسی screenshot نداره بذاره!
ببینیم دانلود کنیم یا نکنیم!

153 تا screenshot برای شما :20::

برو ببین چطوره !!:27:

jackhammer
12-09-2007, 15:09
آره !!! ولی DOOM3 یه چیز دیگه است!!!:46:

این بازی نسبت به دووم3 یه جورایی حالت بچه گانه داره !!!:27:

داستانش هم که همش بکش بکش هست و به نظر من اصلا و ابدا رو اعصاب اثر نامطلوبی نمیذاره !!!:19:

اثر نامطلوب میخوای برو تو راهروهای تاریک و خون آلود بازی DOOM3 یه خورده اینور اونور برو یا چند نفر رو تو بازی MANHUNT یا punisher زجر کش بکن تا ملتفت بشین بازی اعصاب خورد کن یعنی چی !!!:18::18:

البته از نکات مثبتش گرافیک چشم نواز بازی هست که آدمو یاد بازی doom3 میندازه (( این بازی توسط شرکت id software سازنده دووم3 ساخته شده ))
و دیگر اینکه سیستم خیلی قدرتمندی برای اجرا نمیخواد !!!:20:

من با گرافیک geforce 6200 و رم 512 این بازی رو راحت اجرا کردم و مشکلی هم نداشتم !!! ولی بازهم میگم نسبت به شاهکاری مثل DOOM3 خیلی پیش پا افتاده و بچه گانه هست !!!

بابا شما پولداری 6200 داری!!!
من که اون موقع که 5500 خدا بود خریدم الان هنوز همونو دارم!
بدک نیست!

ولی manhunt رو خوب اومدی....اون که خیلی خدا بود...
manhunt 2 بعد از چند هفته از Release شدنش توی انگلیس بن شد و جمعش کردن به علت خشونت زیاد!!!ببین اون دیگه چی بوده!

مرسی از همکاری همه جانبتون
خب پس معلوم شد هیچ کس تا حالا نتونسته با BOT بازی کنه
ولی من دیروز بالاخره راهش انداختم
اینم روشش:
اگه ورژن بازیتون 1.2 به بالا هست میتونید از نرم افزارهایی مثل sabota9 استفاده کنید که سادست.
ولی اگه مثل من 1.0 هست باید این کارو بکنید و اینم تنها راهه!:
اینا رو دانلود کنید:

حالا اول omni bot رو که دانلود کردید نصب کنید توی همون پوشه ی پیشنهادی خودش یعنی c:\progra... و بعد از اون طبق دستور العملی که توی فایل q4dm.zip که دانلود کردید هست عمل کنید.
حالا شما bot دارید ولی الان نمیتونید ازشون استفاده کنید چون waypoint یا مسیر حرکت bot ها رو ندارید.
اگه تونستید توی اینترنت برای تمام map ها فایل های راهشو پیدا کنید برای من هم بذارید تا استفاده کنم ولی اگه مثل من نتونستید... برید به این سایت:

این سایت نحوه ساخت waypoint رو به شما یاد میده.

بعد از اینکه ساختید راحت طبق همن دستور العمل قبلی فرمان bot addbot رو توی کنسول به مقدار لازم(!) وارد کنید و لذت ببرید.

شرمنده که یه کم ناقص و وختگیر و سخته...ولی به نظر خودم ارزششو داشت...دیگه لازم نیست توی اینترنت یا با شبکه با دوستاتون بازی کنید.هروقت خواستید توی خونه.....

کسی اینو امتحان نکرد؟
من الان دارم حالشو میبرم!
singleplayervرو گذاشتم کنار!

reza207
27-11-2011, 22:12

کجاش بازی خوبیه؟ من که تا بازی رو دیدم پاکش کردم یکی از معدود بازی هایی بود که تمومش نکردم

jack426
30-11-2011, 16:42
کجاش بازی خوبیه؟ من که تا بازی رو دیدم پاکش کردم یکی از معدود بازی هایی بود که تمومش نکردم
این بازی توش blood:31: زیاده مثل doom 3 و prey و ...
مناسب افراد کمتر از 18 سال نمی باشد:21:
من خودم وقتی صحنه های doom 3 رو مرحله hell یا quake 4 مرحله ای که پاهای طرف رو قطع می کرد و سنور تو مغزplayer میگذاشت رو هنوز یادمه یا حتی تو prey که پدربزرگ رو به دستگاه صلیب شده بود و ...:wac: