PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ ا N97 ا

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Legend
02-12-2008, 12:09
سلام
بالاخره بعد از كلي انتظار از اين گوشي هم پرده برداري شد...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

كليپ تبليغاتي گوشي:

كليپ كار كردن با گوشي:

مشخصات فني:

صفحه 3.5 اينچي تاچ و وايد (16:9) با رزولوشن 640x360

كيبورد QWERTY كامل

CPU 434 MHz

GPS

Proximity sensor for auto turn-off توسط اين سنسور در حين مكالمه lcd خاموش و قفل ميشود...

FM Transmitter فرستند امواج راديويي

Motion Sensor سنسور شتابسنج

Built-In Compass سنسور قطب نما

32 گيگ حافظه داخلي كه با يه رم 16 گيگ ميشه تا 48 گيگ افزايش داد

دوربين 5 مگاپيكسل با بهترين لنز كارل زايس با 2 تا فلاش LED

Wlan

سيمبين سري 60 ويرايش 5

در ابعاد:

x117.2 x 55.3 x 15.9

150 گرم وزن

جك 3.5 ميليمتري با خروجي TV

باتري 1500 ميلي آمپري

4.5 ساعت پخش ويدئو

37 ساعت پخش موزيك

ساپورت كامل از N-Gage

فروشش هم از ابتداي 2009 با قيمت 550 يورو

Legend
02-12-2008, 12:18
مشخصه كه جدي ترين رقيبش X1 هست...در رنگ مشكي هم عرضه ميشه...

corey
02-12-2008, 12:19
چیز خیلی خفنی هست و از 5800 خیلی خشگل تره

در رابطه با رم و cpu چیزی منتشر نشده

mahdi_ctr
02-12-2008, 12:26
سلام يونس جان
خسته نباشيد
گوشيه جالبي به نظر ميرسه اما tv نداره انگار!
يه خورده هم گنده هست.
من كه n96 رو ترجيح ميدم!

Legend
02-12-2008, 12:32
سلام يونس جان
خسته نباشيد
گوشيه جالبي به نظر ميرسه اما tv نداره انگار!
يه خورده هم گنده هست.
من كه n96 رو ترجيح ميدم!

سلام

با lcd به اين گندگي ميخواي بزرگ نباشه؟:31: ولي هر دو رنگش خوشگله...مخصوصا" اون دكمه مولتي مدياش...:40:

S A M S U N G
02-12-2008, 12:43
سلام به همگی .

به طور رسمی معرفی شد :

saman65
02-12-2008, 12:56
خدا کنه صفحش مشت کوب نباشه.ولی چیز خفنیه...بادش به خیر.اولین کامپیوترم هاردش 20gb بود حالا یه موبایل 150 گرمی هاردش 32...

Legend
02-12-2008, 12:59
اولين كليپ تبليغاتي گوشي هم منتشر شد...

بريد تو كفه interface گوشي...:8:

شاد باشيد:40:

starn
02-12-2008, 13:04
ایول بابا نوکیا دیگه واقعا ترکونده

--------
یعنی از اول سال 2009 گوشی می اد بیرون توی ایران بیاد قیمتش حدودا چقد می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم 1.5 بالا باشه

mstf666
02-12-2008, 13:05
سی پی یوش چیه؟

Legend
02-12-2008, 13:10
سی پی یوش چیه؟

هنوز مشخص نشده...به محض اينكه فهميدم اينجا ميزارم..:10:

S A M S U N G
02-12-2008, 13:11
GSMArena زده 3 ماه دوم سال 2009 !

به نظر من دیره چون الجی هم بزودی معرفی داره و اولین سیمبیان خودشو معرفی میکنه .

Legend
02-12-2008, 13:13
يه سري عكس جديد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S A M S U N G
02-12-2008, 13:16
اینم یه عکس از ما :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

Legend
02-12-2008, 13:20
كليپ كار كردن با گوشي:

احمدصالح پور
02-12-2008, 14:05
legendجانdivxvروهم ساپورت میکنه یا نه ؟؟

احمدصالح پور
02-12-2008, 14:07
راستی چرا قلمش پیدا نیست ؟نکنه مولتی تاچه ؟بدون نیاز به قلم؟

Legend
02-12-2008, 14:34
legendجانdivxvروهم ساپورت میکنه یا نه ؟؟

خير..ولي wmv رو ساپورت ميكنه..

راستی چرا قلمش پیدا نیست ؟نکنه مولتی تاچه ؟بدون نیاز به قلم؟

بله قلم نداره...:46: حداقل تا اينجا من قلمي نديدم..

ali racer
02-12-2008, 14:35
خب بالاخره گوشی ای که می خواستم معرفی شد !!

از 2 هسته ای بودن سی پی یو اش که خبر رسیده فقط معلوم نیست چه فرکانسی داره

Legend
02-12-2008, 14:43
خب بالاخره گوشی ای که می خواستم معرفی شد !!

از 2 هسته ای بودن سی پی یو اش که خبر رسیده فقط معلوم نیست چه فرکانسی داره

علي جان لينك داري بدي؟من هنوز چيزي در مورد cpu پيدا نكردم...:41:

ali racer
02-12-2008, 15:07
gsm.ir

استفاده از تراشه جدید و قوی boardcom
که وای فای و جی پی اس و بلوتوث رو مجتمع کرده به قابلیت های این غول افزوده

MRTZ HSV
02-12-2008, 15:34
سری 60v4 نیومده این v5 هست
یعنی چی؟

Legend
02-12-2008, 15:39
سری 60v4 نیومده این v5 هست
یعنی چی؟

يعني اينكه نوكيا هميشه با 4 مشكل داشته...نه گوشي داريم كه 4xxx باشه ...نه N74 ,N84 ,N94 ...

==================

گمانم معلوم شد كه اين گوشي همون Ivalo بوده...:20: فقط رزولوشن رو اشتباه زدم...:31:

خب اطلاعات يكم كاملتر شد...

Eitri:

ال سي دي 3.5 اينچ لمسي 640x350
شارژ از طريق USB
دوربين 5 مگاپيكسل با 2 فلاش LED با اتوفوكاس
قطب نما
سنسورشتابسنج
و سنسور Proximity
به علاوه FM Transmitter
8 گيگ حافظه داخلي + درگاه MicroSD

Corolla:

ال سي دي 3 اينچ با رزولوشن vga يا همون 640x480 (لمسي نيست)
دوربين 8 مگاپيكسل
كيبورد نيمه qwerty (يعني مثل P1 ميشه؟)
128 مگ رام (RAM)
8 گيگ حافظه داخلي
واي فاي
UPnP
GPS
HSPDA
FM Transmitter

هنوز مشخص نيست اين گوشي لمسيه يا نه...با اينكه سيمبين ورژن 5 داره ولي نوشته none touch...:18:

Ivalo:

ال سي دي 3.5 اينچ فول تاچ با رزولوشن VGA يا 640x480
32 گيگ حافظه داخلي (خوراكه خودمه:31:)
GPS
FM Transmitter
TV-Out
دوربين 5 مگاپيكسل
WiFi

IP08:

صفحه وايد و تاچ
Naviscroll technology
با كيبورد كامل QWERTY
GPS
FM Transmitter
5 مگاپيكسل دوربين
WiFi
TV-Out

پس هنوز بايد منتظر سه گوشي خفن ديگه باشيم...:8:

ali racer
02-12-2008, 15:46
نه یونس جان این گوشی همون Eitri
هستش (به نقل از آقایPekka Kallasvuo)
مدیر عامل نوکیا
اینم عکسش

Legend
02-12-2008, 15:53
نه یونس جان این گوشی همون eitri
هستش (به نقل از آقایpekka kallasvuo)
مدیر عامل نوکیا
اینم عکسش

آخ اون كه قرار بود 8 گيگ رم داخلي داشته باشهو همه جا هم همين بود...

پس يه گوشي 32 گيگ ديگه هم داريم؟

ali racer
02-12-2008, 15:59
به احتمال زباد
چون الان رند بازار شده مدل های 16 گیگ (ان 96 و امنیا و 8510 )
و گوشی های جدید الورود مسلما امکانات بیشتر باید داشته باشند !

Legend
02-12-2008, 16:03
به احتمال زباد
چون الان رند بازار شده مدل های 16 گیگ (ان 96 و امنیا و 8510 )
و گوشی های جدید الورود مسلما امکانات بیشتر باید داشته باشند !

اوكي

من فعلا" منتظر گوشي 8 مگاپيكسلي با صفحه 3 اينچي هستم...:20:

===============

اينم يه گوشي مرموز ديگه...:31:

Arshia001
02-12-2008, 16:20
فقط میتونم بگم: Omg !!!

احمدصالح پور
02-12-2008, 16:24
علی جان بازگشت مجددت رو تبریک میگم ما خیلی پیش از عضویت از شما چیز یاد میگرفتیم جاتون خالی بود البته جای actoor جان هم خیلی خیلی خالیه راستی بازی با این باید یه حسی مثل بازی با pc داشته باشه با اون کیبورد کامل نظر شما دوستان چییه ؟

mstf666
02-12-2008, 16:25
بهتره انتظارمون از این گوشی خیلی بالا نباشه که بعدا مثل قضیه n96 بشه.:46:

ولی واقعا این گوشی امکانات جذاب و منحصر به فردی نداره.
من که نمیخرمش !!!!!:31:

H.Operator
02-12-2008, 16:43
خيلي گوشيه جالبيه....

feryshad
02-12-2008, 18:00
اوكي

من فعلا" منتظر گوشي 8 مگاپيكسلي با صفحه 3 اينچي هستم...:20:

===============

اينم يه گوشي مرموز ديگه...:31:

sarmast65_ata
02-12-2008, 18:35
آقا مبارکه مبارکه
خوشم میاد از نوکیا از دوربین 5 نمی خواد عقب بکشه درست عقایدش مثل خودمه!!
ولی چه رمی داره ها:31: خوراکه
دمش گرم نوکیا بعد یه چندماهی کلی حال داد بهمون باید دید پردازنده این گوشی چیه
به امید هرچه زودتر اومدن این گوشی به بازار ( میخواستم omnia بخرما ولی انگار نمیشه:31: )

ravani_13
02-12-2008, 19:20
سلام

این گوشی ایول داره .

ولی 5-6 ماه دیگه عرضه میشه و این شاید کمی دیر باشه ( برای یکه تاز بودن ) چون هیچ تضمینی نیست تا 6 ماه دیگه سونی و مخصوصا سامسونگ گوشی هایی در این رنج و شاید بهتر هم ندن ... ولی نوکیا در کل یه چیز دیگست ( تو کانفیگ برابر ) .

اگه این گوشی رو واسه کریسمس عرضه میکرد دیگه عمرا کسی امنیا - x1 یا .... میگرفت .

مگه قرار نبود گوشی های جدیدش رو نوکیا واسه کریسمس معرفی بکنه ؟؟؟ اخه کمتر از 1 ماه دیگه کرسیمسه نه 6 ماه دیگه .

خدا کنه اون 2-3 تای دیگه زودتر از این بیان .

cell_phone
02-12-2008, 19:35
بابا شما هم عشقه نوکیا هستید

شما نمی تونید این گوشی رو با omnia و Xperia مقایسه کنید . چون 2 مقوله ی جدا هستند .

این Os اصلن قایل مقایسه با Windows mobile نیست .

اما از حق نگذریم نوکیا یک جهش داشته و امکانات خوبی ارائه داده , اما هنوز به همون Symbian چسبیده .

امیدوارم بره به ppc تا همه یه حای ببریم .

روی این گوشی تا 7 ماه دیگه حساب نکنید بعد از این 7 ماه هم کمتر از 1300 نمی دن بعد یکماه می شه 1 تومن و بعد 3 ماه 850 که واقعا نمی ارزه .

اما این اولین دیوایس با صفحه ی 3.5 و کیبرد است ( جدا از بقیه ی مشخصات )

در مورد MultiTouch هم باید بگم فقط iPhone Os تا به حال این قابلیت رو ارائه کرده , اما بزودی Google Android و Windows Mobile هم این قابلیت رو ارائه خواهند کرد .

ali racer
02-12-2008, 19:53

sarmast65_ata
02-12-2008, 20:12
آقا این پردازنده مشخص نشد؟
نمی دونم ولی تا الان تصمیم رو omnia بود ولی مگه نوکیا میزاره!!به احتمال قوی اگه بیاد میگیرم به شرطی که بهتر از این نیاد تو بازار ولی با یک قیمت معقول نه اینکه تا اومد بریم بگیریم

ravani_13
02-12-2008, 20:20
نمی دونم ولی تا الان تصمیم رو omnia بود ولی مگه نوکیا میزاره!!به احتمال قوی اگه بیاد میگیرم به شرطی که بهتر از این نیاد تو بازار ولی با یک قیمت معقول نه اینکه تا اومد بریم بگیریم

سلام

شما میخوای تا اون موقع صبر کنی یا در اینده ی نزدیک میخوای بگیری , چون :

این گوشی q2 یعنی 5-6 ماه دیگه عرضه میشه و تا به قیمت واقعیش تو ایران برسه یه 2-1 ماه وقت میخواد که میشه حدود 8-7 ماه دیگه ( وسط های تابستون ) .

S A M S U N G
02-12-2008, 20:26
سلام دوست عزیز .

کاملا مشخص هستش که گوشیهای خیلی بهتر از n97 معرفی میشن و مطمئنا خود نوکیا هم بهتر از این معرفی میکنه .

مخصوصا فوریه که دیگه شرکتها هرچی تکنولوژی دارن به رخ همدیگه میکشن .

مخلصیم .

prince72
02-12-2008, 20:29
کاملا مشخص هستش که گوشیهای خیلی بهتر از n97 معرفی میشن
باید منتظر موندو دید......

MohandesMCD
02-12-2008, 21:16
32 گيگ شاهكاره ها.حتما cpu بالايي داره! چند سال پيش بود يه ايده داده بودن كه گوشي ها در آينده ميتونن سرور وب هم بشن براي سايتهاي كوچيك.انگار داريم نزديك ميشيم به اون آينده.درسته دوربينش 8نيست ولي حداقل من اين گوشي رو به چشم دوربينش نميبينم.فوق العاده زيبا .پر از امكانات.انگيج.درسته 8 مگا پيكسلي هم ميده نوكيا بالاخره ولي چيزي از ارزش اين گوشي كم نميشه به نظرم.ميتونم بگم اولين گوشي هستش كه اينقدر رفتم تو نخش.از همين الان عاشقش شدم واقعا.تاحالا از هيچ گوشي به اين مقدار خوشم نيومده بود.به نظرم xperia بره بوق بزنه.نه بخاطر دوربين بهتر n97 يا حافظش.فقط بخاطر اينكه آرم نوكيا رو اين گوشي خورده(الان se دارها ميان فحشم ميدن)!!!

sarmast65_ata
02-12-2008, 21:48
سلام دوست عزیز .

کاملا مشخص هستش که گوشیهای خیلی بهتر از n97 معرفی میشن و مطمئنا خود نوکیا هم بهتر از این معرفی میکنه .

مخصوصا فوریه که دیگه شرکتها هرچی تکنولوژی دارن به رخ همدیگه میکشن .

مخلصیم .

یعنی میگین از فکر Omnia هم بیام بیرون؟و منتظر محصولات جدید این شرکت ها باشم؟دیگه برام فرقی نمیکنه گوشیم نوکیا یا سامسونگ باشه ( البته فقط همین 2 شرکتا بقیه اصلآ ) فقط میخوام که گوشی خوب با دوربین خوب و حافظه خوب داشته باشم.
آره قبول دارم فوریه داره میادو دوباره کل کلای شرکتا شروع میشه آخه وقتی فوریه معرفی میکنن هم که 3 ماه بعد تازه میخواد بیاد وارد بازار شه اونم با قیمت کذایی تو ایران!!!

S A M S U N G
02-12-2008, 21:52
یعنی میگین از فکر Omnia هم بیام بیرون؟و منتظر محصولات جدید این شرکت ها باشم؟دیگه برام فرقی نمیکنه گوشیم نوکیا یا سامسونگ باشه ( البته فقط همین 2 شرکتا بقیه اصلآ ) فقط میخوام که گوشی خوب با دوربین خوب و حافظه خوب داشته باشم.
آره قبول دارم فوریه داره میادو دوباره کل کلای شرکتا شروع میشه آخه وقتی فوریه معرفی میکنن هم که 3 ماه بعد تازه میخواد بیاد وارد بازار شه اونم با قیمت کذایی تو ایران!!!

به نظر من الان شما Omnia رو بخر چون قیمت مناسبی داره و وقتی این گوشی به قیمت معقول رسید بیا سروقتش .

این گوشی واقعا خوشگل و عالی هستش .

خوشدست بودنش توی ویدیوها کاملا مشخص هستش .

من به شخصه این گوشی رو به x1 و کلا سونی و سونی اریکسون ترجیح میدم .

به قول دوستمون x1 باید بوق بزنه :دی

مخلصیم .

احمدصالح پور
02-12-2008, 21:59
دوستان این گوشی عرضه شده ؟یا چند ماه دیگه عرضه میشه ؟کسی خبر داره؟؟

Mojtaba N87
02-12-2008, 22:17
دوستان این گوشی عرضه شده ؟یا چند ماه دیگه عرضه میشه ؟کسی خبر داره؟؟

گفتن که تو پست اول! ابتدای 2009 عرضه می شه...

========

من فقط می گم ::: :18::18::18:

این همونیه که من تو رویای نوکیاییم داشتم! فقط اگه 8 مگاپیکسلش بیاد ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احمدصالح پور
02-12-2008, 22:24
این گوشی فقط دکمه های مخصوص بازی رو کم داره پس نوکیا برای کریسمس هیچ گوشی تاپی نمیده بیرون ؟اینکه دیگه فکر نکنم شامل کریسمس بشه اخه اغلب شرکتا گوشیهای تاپشون رو کریسمس رو میکنن تا نظر دوستان چی باشه

sarmast65_ata
02-12-2008, 22:55
گفتن که تو پست اول! ابتدای 2009 عرضه می شه...

========

من فقط می گم ::: :18::18::18:

این همونیه که من تو رویای نوکیاییم داشتم! فقط اگه 8 مگاپیکسلش بیاد ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باباجانه من همین 5 کافیه بخدا 5 کافیه اصلآ می دونی چیه؟سران نوکیا وقتی میخوان گوشی بدن بیرون از من مشاوره میگیرن چون میدونن من نظرم روی 5 مگاپیکسلیه:31:

satttanism
02-12-2008, 23:40
نوکیا N97 معرفی شد : گام بزرگ نوکیا به جلو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
ایول به نوکیا
فکر می کنم با این کارش جواب منتقدانش رو داده و تا حدودی هم چشم همه رو باز کرده برای مدل های بعدیش
علاوه بر آیفون این گوشی رقیب ایکسپریا سونی اریکسون هم هست
باتری 1500 هم که دیگه ترکونده
اینم مشخصات کامل از سایت خود نوکیا

اینم چنتا عکس دیگه(برای بزرگ شدن روی عکس ها کلیک کنید)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

s-a-l-i-m
03-12-2008, 00:20
اگه این رو می خواید با x1 مقایسه کنید که معلومه برندست چون اون ویندوزه و این سیمبین و ویندوز تا 10 سال بعد شایدم زودتر بتونه 16 میلیون بزنه...{یک دلیلش اینه}
ولی هر چی باشه گوشی زیبایی زده پدر سوخته

pedram1320
03-12-2008, 01:02
با سلام
گوشيه سيار خوشگليه!
بعد از 5800 اين دومين گوشي سيمبين تاچ اسكرينه
اگه بخوايم مقايسه با محصولات قبلي نوكيا مثل n96 خوب تغييراتي كرده
اول از همه حافظه 32 گيگا بايتي:24: كه خيلي رويايي به نظر مي رسه(8 گيگ n95 دوستم شده آشغال دوني خدا مي دونه 32 گيگ به چه درد مي خوره؟؟؟)! به نظر مي رسه هر چه بقيه برندها روي دوربين جلوتر مي رن نوكيا تو حافظه گوشي جلوتر ميره!!!
خوب lcd بزرگ و رزولوشن بسيار بالايي داره 640×360 با 16 ميليون رنگ و 3.5 اينچ!!! كه به نظر عالي مي ياد در مقايسه با ديگر پاكت پي سي ها مثل omunia كه معمولا 65000 رنگ هستن چند پله كه هيچ، چند طبقه بالاتره!!:8::thumbsup:
ولي بازم اگر نگاهمون يه مقدار كلي تر باشه ميبينيم كه تغيير آنچناني نداشته! باز هم دروبين 5 بدون هيچ امكاناتي از نوع لرزش گير،تشخيص چهره و .. ، باز هم فلش led:21: ، و جي پي اس و ... همون امكاناتي كه تو n96 هم بود. البته وزن بسيار سنگيني داره 150 گرم!!! رقم بسيار فوق العاده ايه كه به خاطر صفحه كليد lcd بزرگ و احتمالا باطري 1500!!!
اگه بازه يكم كلي تر نگاه كنين تا 5 ماه ديگه وارد بازار بشه (تازه اگه مثل n96 هي ورودش عقب نيافته) بقول دوستمون با قيمت 1.2 ميليون تا بعد از 3 ماه برسه به قيمت 750 تومان يعني بعد از حداقل 8 ماه ميشه گوشي رو خريد! احتمال زياد اون موقع هيچ نرم افزاري هم براي اين گوشي كه ورژن 5 هست نيامده!‌كه تا اون موقع گوشي مثلا omnia رسيده به قيمت زير 400 تومان!!!(الان تقريبا 600 تمونه!!) يعني خريدن اين گوشي اون موقع اصلي منطقي نيست و فقط كلاس داره!!!
ولي خوب بازهم نوكيا نشان داد كه داره سعي مي كنه از بقيه برندها جلو برنه ولي متاسفانه هنوز تو دنده 1 مونده!!! همه چي كاملا نااميد كننده است!:19: مگر اينكه مشخصات بسيار خوبي در سي پي و و رم داشته باشه! به نظرم بايد نوكيا اين گوشي رو خيلي سريع تر مثلا تا 2 ماه ديگه و با قيمتي كمتر از 500 يورو به بازار عرضه كنه تا نسبت به بقيه رقبا حرفي براي گفتن داشته باشه!!!

ravani_13
03-12-2008, 01:16
با سلام
گوشيه سيار خوشگليه!
بعد از 5800 اين دومين گوشي سيمبين تاچ اسكرينه
اگه بخوايم مقايسه با محصولات قبلي نوكيا مثل n96 خوب تغييراتي كرده
اول از همه حافظه 32 گيگا بايتي:24: كه خيلي رويايي به نظر مي رسه(8 گيگ n95 دوستم شده آشغال دوني خدا مي دونه 32 گيگ به چه درد مي خوره؟؟؟)! به نظر مي رسه هر چه بقيه برندها روي دوربين جلوتر مي رن نوكيا تو حافظه گوشي جلوتر ميره!!!
خوب lcd بزرگ و رزولوشن بسيار بالايي داره 640×360 با 16 ميليون رنگ و 3.5 اينچ!!! كه به نظر عالي مي ياد در مقايسه با ديگر پاكت پي سي ها مثل omunia كه معمولا 65000 رنگ هستن چند پله كه هيچ، چند طبقه بالاتره!!:8::thumbsup:
ولي بازم اگر نگاهمون يه مقدار كلي تر باشه ميبينيم كه تغيير آنچناني نداشته! باز هم دروبين 5 بدون هيچ امكاناتي از نوع لرزش گير،تشخيص چهره و .. ، باز هم فلش led:21: ، و جي پي اس و ... همون امكاناتي كه تو n96 هم بود. البته وزن بسيار سنگيني داره 150 گرم!!! رقم بسيار فوق العاده ايه كه به خاطر صفحه كليد lcd بزرگ و احتمالا باطري 1500!!!
اگه بازه يكم كلي تر نگاه كنين تا 5 ماه ديگه وارد بازار بشه (تازه اگه مثل n96 هي ورودش عقب نيافته) بقول دوستمون با قيمت 1.2 ميليون تا بعد از 3 ماه برسه به قيمت 750 تومان يعني بعد از حداقل 8 ماه ميشه گوشي رو خريد! احتمال زياد اون موقع هيچ نرم افزاري هم براي اين گوشي كه ورژن 5 هست نيامده!‌كه تا اون موقع گوشي مثلا omnia رسيده به قيمت زير 400 تومان!!!(الان تقريبا 600 تمونه!!) يعني خريدن اين گوشي اون موقع اصلي منطقي نيست و فقط كلاس داره!!!
ولي خوب بازهم نوكيا نشان داد كه داره سعي مي كنه از بقيه برندها جلو برنه ولي متاسفانه هنوز تو دنده 1 مونده!!! همه چي كاملا نااميد كننده است!:19: مگر اينكه مشخصات بسيار خوبي در سي پي و و رم داشته باشه! به نظرم بايد نوكيا اين گوشي رو خيلي سريع تر مثلا تا 2 ماه ديگه و با قيمتي كمتر از 500 يورو به بازار عرضه كنه تا نسبت به بقيه رقبا حرفي براي گفتن داشته باشه!!!

سلام

معلومه که مثل گوشی های قبلی هست و تنها مقداری بهتر شده . پس شما میخواستی یهو روش دوربین 100 مگاپیکسلی بزارن ؟؟؟

شما تغییر و پیشرفت رو در چی میبینی ؟ حتما باید بتونی با این گوشی پرواز بکنی تا بگی چیز جدید روش اومده و خوبیه ؟ شما منتظر یه شاتل هستی یا گوشی ؟

YAMAHA-FZ16
03-12-2008, 02:08
قابلیتی مانند touch flo 3d و multi touch رو در کلیپ دیدم!همونجا که ایکونها رو با جابه جا کردن عوض میکنه!نوکیا حرفی در این مورد نزده؟؟؟

YAMAHA-FZ16
03-12-2008, 02:15
با سلام

با این حرفتون کاملا مخالفم!دلیلش اینه توی خارج از ایران فرق میکنه!قیمت گوشی از روز اول همون قیمته و فقط همراه با تغییر جهان قیمت گوشی قیمت اون هم تغییر میکنه و از روزی که گوشی وارد بازار میشه اون رو میشه از نمایندگی اصلی نوکیا با گارانتی و قیمت اصلی خرید!:46::46::46::10:
نکته ی دیگه اینکه اگه دقت کنید شرکت ها دیگه روی تولید دراز مدت یک گوشی سرمایه گذاری نمیکنند!این از چینی بودن و قیمت ان96 مشخص بود!امنیا سامسونگ هم همینجور!کلا دیگه دوران تولید دراز مدت یک گوشی و اومدن ادیشنهای مختلف از یک مدل گذشته!همین امنیا با اومدن ان97 یا با قیمتی بسیار پایین تولید و عرضه خواهد شد یا تولیدش با یک مدل جدیدتر جایگزین میشه!برای ان96 هم همینطور!نمونه ی قبلی این گوشیها ان82 و ان78 هست که سریعا نوکیای چین تولیدشون رو بر عهده گرفت و قیمتشون الان فوق العاده اومده پایین و کیفیت هم بسیار واضح هست که پایین اومده!

احمدصالح پور
03-12-2008, 09:43
دوست عزیزravani_13فکر نمیکنم گذاشتن حداقل یه دوربین هشت مگاپیکسلی (نه 100مگا پیکسلی به قول شما)روی یه گوشی اونم در زمانی که هم سامسونگ و هم ال جی و هم سون اریکسون 8 مگا پیکسلی زدن کاری در حد فرستادن شاتل فضایی باشه ولی مثل اینکه نوکیا فکر میکنه دوربین عکاسی فقط تا 5 مگاپیکسل اختراع شده بذارین نوکیا خوابای خوش ببینه راجع به دوربین های 5 مگا پیکسلی ببینیم برندهای دیگه چکار میکنن

mostafa.m
03-12-2008, 10:43
چرا این لامصب هم اینفرارد نداره:19::41::13::42::4::29::evil2::43:

Legend
03-12-2008, 11:23
دوست عزیزravani_13فکر نمیکنم گذاشتن حداقل یه دوربین هشت مگاپیکسلی (نه 100مگا پیکسلی به قول شما)روی یه گوشی اونم در زمانی که هم سامسونگ و هم ال جی و هم سون اریکسون 8 مگا پیکسلی زدن کاری در حد فرستادن شاتل فضایی باشه ولی مثل اینکه نوکیا فکر میکنه دوربین عکاسی فقط تا 5 مگاپیکسل اختراع شده بذارین نوکیا خوابای خوش ببینه راجع به دوربین های 5 مگا پیکسلی ببینیم برندهای دیگه چکار میکنن

اولا" كه كيفيت دوربين به مگا و گيگاپيكسل نيست...ميشه با يه گوشي 2 مگا هم در حد 8 مگ عكس انداخت..اگه عكاس باشي...

ضمنا" نوكيا گوشي 8 رو هم تا چند وقت ديگه بيرون ميده...:20:
شايد به عنوان n83...:31:

چرا این لامصب هم اینفرارد نداره:19::41::13::42::4::29::evil2::43:

بابا چقدر گير دادي به اين اينفرارد؟؟:31: گوشي هاي جديد نوكيا هيچكدوم ندارند...برند هاي ديگه رو نميدنم...

M.etallic.A
03-12-2008, 12:37
چون اینفرارد فقط به درد کنترل میخوره...
فکر میکنم اگه اینو ویندوز موبایل میزد خیلی بهتر بود چون با همه این امکانات خفن بازم نمیشه بهش گفت پاکت پی سی .... نهایتا یه آلترا اسمارت فونه... البته فکر نمیکنم با وجود سیمبین بودن سی پی یو و رم قوی داشته باشه یعنی اصلا سیمبین نیازی به سی پی یو و رم بالایی نداره... منظورم درمقایسه با پاکت پی سی هاست. به هر حال گوشی خوشگلیه ....

M.etallic.A
03-12-2008, 12:39
ببخشید اصلاح میکنم. من هنوز دموی این گوشی رو ندیده بودم. با این اینترفیس و این افکتهای فوق العاده حتما باید سی پی یو قوی داشته باشه.

ali racer
03-12-2008, 13:16
چند تا عکس جالب از 97

مقایسه با ایکس وان

qo0oick
03-12-2008, 13:17
طراحیش که مثل 5800 هست، فقط یه کیبورد qwerty داره....
ولی دمش گرم نوکیا دیگه واقعاً داره میترکونه!:40:

ali racer
03-12-2008, 13:19
اینم یه سری از زوایایی که موبایل رویو گرفته !!

این از باقی جالبتر !!

احمدصالح پور
03-12-2008, 14:09
فیلمبرداری چند فریم در ثانیه داره ؟همون 30فریم با فرمتvga?????

احمدصالح پور
03-12-2008, 14:24
دوست عزیز legend با اینکه خیلی از حرفاتو دربست قبول دارم ولی این یکی رو اصلا" نمیتونم قبول کنم که یه عکاس خوب با دوربین 2 مگا پیکسل عکسای در حد 8 مگا بگیره یا اینکه مگا پیکسل ربطی به کیفیت نداره با این حساب باید اگه آنتن رو خوب تنظیم کنی بتونی با یه تلویزیون معمولی تصاویر HDتماشا کنی

MohandesMCD
03-12-2008, 16:02
ميدوني دوست عزيز.وقتي يه نفر كه يه se داره.مياد گوشي منو ميبينه كه فايل اتو كد نشون ميده و صفحه فوق العاده داره و كلي نرم افزار و تم و... و بخصوص بازي هاي انگيج رو ميبينه و كف ميكنه من ميگم همون بهتر كه se چنين قابليتهايي نداره.بزار مردم بفهمن امكانات يه گوشي فقط به دوربين و صداي بلند اسپيكر ختم نميشه.اگه ما الان داريم بد و بيرا ميگيم به نوكيا واسه اينكه چرا فلاشش led هست يا دوربينش هنوز 5 مونده از اون طرف هم دارن به سوني اريكسون ميگن چرا هنوز گوشي 16گيگ حافظه اي نزده و....
من خودم به شخصه بيشتر به محتوي نگاه ميكنم تا ظاهر.يه گوشي بايد كارايي بالا داشته باشه.كاري كه نوكيا داره انجام ميده بخصوص در 2 سال اخير
-----
چرا ديپد گوشي سمت چپ هستش؟ چرا واسه e90 سمت راست هستش ولي.سمت راست كار كردن باهاش راحتتره تا با دست چپ بخايم كار كنيم!!!

Legend
03-12-2008, 16:06
دوست عزیز legend با اینکه خیلی از حرفاتو دربست قبول دارم ولی این یکی رو اصلا" نمیتونم قبول کنم که یه عکاس خوب با دوربین 2 مگا پیکسل عکسای در حد 8 مگا بگیره یا اینکه مگا پیکسل ربطی به کیفیت نداره با این حساب باید اگه آنتن رو خوب تنظیم کنی بتونی با یه تلویزیون معمولی تصاویر HDتماشا کنی

100% 8 بهتره ولي بشرطي كه بخواي رو عكس زوم كني..وگرنه تو كامپيوتر و در اندازه اصلي عكس 2 و 8 يا 20 مگ فرقي نداره آنچنان...

بگذريم حالا..اين مسلمه كه 8 از 2 يا 3.2 بهتره...ولي در جزييات..

ميدوني دوست عزيز.وقتي يه نفر كه يه se داره.مياد گوشي منو ميبينه كه فايل اتو كد نشون ميده و صفحه فوق العاده داره و كلي نرم افزار و تم و... و بخصوص بازي هاي انگيج رو ميبينه و كف ميكنه من ميگم همون بهتر كه se چنين قابليتهايي نداره.بزار مردم بفهمن امكانات يه گوشي فقط به دوربين و صداي بلند اسپيكر ختم نميشه.اگه ما الان داريم بد و بيرا ميگيم به نوكيا واسه اينكه چرا فلاشش led هست يا دوربينش هنوز 5 مونده از اون طرف هم دارن به سوني اريكسون ميگن چرا هنوز گوشي 16گيگ حافظه اي نزده و....
من خودم به شخصه بيشتر به محتوي نگاه ميكنم تا ظاهر.يه گوشي بايد كارايي بالا داشته باشه.كاري كه نوكيا داره انجام ميده بخصوص در 2 سال اخير
-----
چرا ديپد گوشي سمت چپ هستش؟ چرا واسه e90 سمت راست هستش ولي.سمت راست كار كردن باهاش راحتتره تا با دست چپ بخايم كار كنيم!!!

به نظرم بهتر شد سمته چپه...:31: ميشه مثل psp خوراكه انگيجه..خداتا هم كه دكمه داره...:31:

sarmast65_ata
03-12-2008, 21:06
بابا جانه من چرا نمی خوایین قبول کنید که سران نوکیا برای گوشی زدن توی قسمت دوربینش از من مشاورره میگیرن؟ آقا جان من همین 5 بسته:46:

نمی دونم این حرفها فقط توی ایران هستش یا نه الان توی تمام اروپا و آسیا و .... بحثه که چرا نوکیا دوربین این گوشی رو 8 مگاپیکسلی نزد؟چرا ما آدما فقط به فکر اعداد هستیم؟سامسونگ این کارو کرد سونی اریکسون این کار رو انجام داد ال جی هم انجام داد وای نوکیا تا الان دست نگه داشته این گناهه؟حالا یه سوال دارم؟چرا ما بچه های نوکیا باز یا دوباره باید بگم کل اروپا و آسیا و ..... بر نمیگردیم به سامسونگ ، سونی اریکسون ، ال جی بگیم که چرا گوشیاتون حافظه اش 48 گیگ نیست؟!!!!!
تا قبل از 5800 همه میگفتن نوکیا بلد نیست باتری واسه گوشیاش بزنه بعد که زد حالا دوباره همه گیر دادن به دوربین نمی دونم حالا چقدر اختلاف بین یه دوربین 8 با 5 وجود داره؟چقدر این 3 مگاپیکسل توی کیفیت عکس موثره؟ ( بخوایین در نظر بگیرین هیچ فرقی نداره فقط توی زوم کردن عکس ، عکسی که با دوربین 8 مگاپیکسلی گرفته شده قابلیت زوم بهتری داره همین ). بعدش ما از یک گوشی چه انتظاری داریم؟اینو اعتقاد داریم که دوربین 8 مگاپیکسلی گوشی موبایل هم به اندازه یه دوربین 4 مگاپیکسلی دوربین حرفه ایی نمی تونه عکس بندازه؟
یه چیزه دیگه هم هست که باید در نظر گرفته بشه نوکیا با این گوشی ثابت کرد که میشه در حال حاظر یک گوشی مموریش 48 گیگ هم باشه ولی اگه این گوشی وارد بازار شد و همه دیدن که این گوشی فوق العاده هنگ میکنه بازم از نوکیا میایم قدردانی کنیم واسه این کارش؟نه مطمئن باشید این کارو انجام نمیدیم و اگر توی اون لحظه یه شرکت دیگه گوشیش 48 گیگ مموری داشت و هنگ نمیکرد میایم بهش جایزه میدیم.پس میخوام اینو بگم مهم نیست چه کسی واسه اولین بار حتی یک کاری رو انجام میده مهم اینه که چیزی که تولید میکنه خوب باشه. اینو هم معتقدیم که نوکیا هم توی کریسمس یا همین چند روز اخیر گوشی 8 مگاپیکسلی خودشو میده بیرون از کجا می دونیم نوکیا این گوشیش بهترین دوربین رو توی 8 مگاپیکسلی ها نداره؟پس صبر کنیم و صبر کردن رو یاد بگیریم و بعدآ نتیجه گیری کنیم. در ضمن نوکیا توی همه زمینه ها داره میره جلو : دوربین ، صدای پخش موزیک خوب ، مموری گوشی در حد عالی ، اجرای بهترین بازیها از نظر گرافیکی ( انگیج ) ، سیستم عامل قوی و کاربری راحت و قابلیت برنامه نصب کردن بسیار خوب ، خدمات خوب و در حد عالی ...... چندتا شرکت گوشی ساز میشناسیم همه اینارو یکجا در یک گوشی قرار بده؟به سونی اریکسونیا ، سامسونگ بازها ، ال جی دوستان بر نخوره چون واقعآ بدون هیچ قصدی دارم حرف میزنم چند تا برنامه میتونن روی گوشیشون نصب کنن؟بازیهایی که روی گوشیشون دارن در حد بازیهای انگیج هست؟و .............:41:
باور کنید قصد هیچ توهینی و بی احترامی نصب به کسی نداشتم و ندارم امیدوارم حرفایی که زدم هم به کسی بر نخوره به این امید که نخواییم یک شرکت رو بکوبیم چون سلییقمون اون شرکت یا برند نیست نه اینکه اون شرکت یا برند داره ضعیف کار میکنه!!!!

S A M S U N G
03-12-2008, 21:17
سلام به همگی .

اینکه نوکیا در صدا و دوربین و .... پیشرفت میکنه یه امر عادی هستش چون اگر پیشرفت نکنه جائی واسش نیست !

این گوشی امکانات Multimedia قوی داره و یه کامپیوتر شخصی رو میشه فرض کرد . ولی بازهم به نظر من عرضه این گوشی دیر هستش با سوابقی که از گذشته هستش به طور مثال iPhone 3G و بلافاصله معرفی Omnia و C905 و بازهم معرفی KC910 و INNOV8 نشون داده که اصلا نمیشه به این اعتنا کرد که تا سه ماه دوم سال 2009 این گوشی با امکانات کنونی که خب میشه گفت از دید همه کامل هستش هم چندماه آینده کامل باشه .

مثلا سونی اریکسون اومد گفت سال 2012 دوربین 20 مگاپیکسلی با صفحه نمایش XGA میزاه ! به نظر من سال 2012 اینقدر این چیزها پیش پا افتاده هستش که سونی اریکسون نباید از حالا دلشو خوش کنه به این چیزها .

خلاصه کلام این گوشی کمرافون نیست ولی اینکه دوربین 8 به اندازه 5 عکسبراری میکنه به نظر من بی انصافی هستش حتی در حالت عادی .

مخلصیم .

Legend
03-12-2008, 21:19
خلاصه کلام این گوشی کمرافون نیست ولی اینکه دوربین 8 به اندازه 5 عکسبراری میکنه به نظر من بی انصافی هستش حتی در حالت عادی .

ما نمیگیم 8 در حد 5 میندازه...میگیم 5 میتونه راحت در حد 8 بندازه...وگرنه کسی از 8 بدش نمیاد...:46:

sarmast65_ata
03-12-2008, 21:40
سلام به همگی .

اینکه نوکیا در صدا و دوربین و .... پیشرفت میکنه یه امر عادی هستش چون اگر پیشرفت نکنه جائی واسش نیست !

این گوشی امکانات multimedia قوی داره و یه کامپیوتر شخصی رو میشه فرض کرد . ولی بازهم به نظر من عرضه این گوشی دیر هستش با سوابقی که از گذشته هستش به طور مثال iphone 3g و بلافاصله معرفی omnia و c905 و بازهم معرفی kc910 و innov8 نشون داده که اصلا نمیشه به این اعتنا کرد که تا سه ماه دوم سال 2009 این گوشی با امکانات کنونی که خب میشه گفت از دید همه کامل هستش هم چندماه آینده کامل باشه .

مثلا سونی اریکسون اومد گفت سال 2012 دوربین 20 مگاپیکسلی با صفحه نمایش xga میزاه ! به نظر من سال 2012 اینقدر این چیزها پیش پا افتاده هستش که سونی اریکسون نباید از حالا دلشو خوش کنه به این چیزها .

مخلصیم .

ممنونم از نظرت.
ولی خودت اینکاریی خوب میدونی دارم چی میگم شرکت های دیگه ادعا نداشتن و ندارن ولی تونستن پیشرفت کنن توی همون زمینه ایی که ادعا داشتن؟ادعا داشتن ما موزیک فون میزنیم و این چیزا؟آخرش که سامسونگ جایزه بهترین موزیک فونو گرفت ( حالا توی همین یک سال اخیر رو دارم میگم پس پیشرفت نکردن ).
قبول دارم که شاید عرضه این گوشی دیر باشه و اون زمانی که نوکیا اینو میخوا بده بیرون گوشی های بهتری هم وجود داشته باشن ولی اان به قول یکی از دوستان زمانی نیست که 6600 وارد بازار شد و یکسال توی اوج اوج فروش میکرد و هیچ کسی هم نمی تونست جلوشو بگیره.الان یه چیزی بدی بیرون فرداش بهترش اومده توی بازار شرکت های موبایل سازی هم تمام قدرتشونو دیگه توی یک محصول نمیزارن چون می دونن اوج فروشش شاید 1 الی 2 ماه باشه.پس اگه اینو قول داریم نباید از نوکیا ایراد بگیریم که چرا داره این گوشی رو میزنه یااینکه چرا داره دیر وارد بازار میکنه بزارین تولید کنه تا جا برای محصولات دیگه باز بشه بالاخره باید از یک جا شروع کرد دیگه!!

در مورد 8 یا 5 هم من اصلآ نگفتم دوربین 8 با 5 هیچ فرقی نداره نه فقط میخوام اینو بگم که 8 توی جزییات اونم توی زوم کردن خیلی خیلی با 5 فرق داره وگرنه از نظر کیفیت عکسی می تونن باهم رقابت کنن و 5 هم میتونه هم تراز 8 عکس بگیره و این اختلاف اختلاف دوربین 1 مگاپیکسلی با 5 مگاپیکسلی نیست که اینقدر بخواییم دربارش حرف بزنیم

ali racer
03-12-2008, 21:56
رقابت یعنی پیشرفت یعنی زندگی

امیدوارم سامسونگ و........هر روز بیشتر پیشرفت کنن تا رقابت بیشتر بشه

چوم نوکیا رو دوست دارم (و البته جیبم رو) رقابت رو دوست دارم

و ای کاش کشور ما شرکتی مثل نوکیا یا سامسونگ داشت!

M.etallic.A
03-12-2008, 22:36
من نمیفهمم یعنی بعضی ها فکر میکنن نوکیا نمیتونه 8 مگاپیکسلی بزنه ؟ به نظر شما وقتی ال جی 8 مگاپیکسلی میزنه نوکیا نمیتونه ؟ این گوشی دوربین 8 مگاپیکسلی نداره احتمالا واسه اینکه قیمت تمام شده ش زیاد میشد و به نسبت فرق بین 8 و 5 نمی ارزید. اون موقع ملاک مقایسه میشد مثلا با c905 که که غیر از دوربین در موارد دیگه رسما مغلوب این گوشیه. اینترفیس گوشی رو ببینید هیجان انگیزه... مثل چیزهایی که تو فیلم های اکشن و تخیلی دیدیم و حالا میشه اونو تو دست گرفت. نوکیا 8 مگاپیکسلی هم میزنه به زودی نگران نباشید. همونطور که با n82 همه 5 مگاپیکسلی ها رو نشوند سرجاشون... نوبت به 8 مگاپیکسلی ها هم میرسه. اما در تایید حرف دوستان کیفیت خیلی مهم تر از کمیته... اینکه یه دوربینی فقط مگاپیکسلش بره بالا فایده ای نداره و فقط جنبه تبلیغاتی داره. باید اجزای دیگه دوربین هم متناسب با افزایش مگاپیکسل بهبود پیدا کنه . اگر اینجوری پیش نره میشه همینی که بعضی وقتها آدم یه دو مگاپیکسلی رو میبینه که از 3.2 یا 5 عکس بهتری میگیره. نوکیا نمیخواد یه 8 بزنه که مثل همون 5 عکس بگیره فقط بزرگتر کاری که بقیه شرکتها کمابیش میکنن.

احمدصالح پور
03-12-2008, 23:24
فیلمبرداری چند فریم در ثانیه داره ؟همون 30فریم با فرمتvga?????دوستان کسی نبود این سوال مارو جواب بده ؟

S A M S U N G
03-12-2008, 23:25
سلام دوست عزیز .

کسی نگفت نوکیا نمیتونه 8 مگاپیکسلی بزنه عزیز . اگر نوکیا تا سال 2010 گوشی 8 نزنه مطمئن باش همون سال 2010 که اولین 8 خودشو معرفی میکنه باز هم جزء پرفروش ترینها میشه حتی با وجود 12 و یا حتی 20 مگاپیکسلی !

اینکه نوکیا میخواد یه دوربین 8 خوب بیرون بده به نظر من غیر منطقی هستش چون این کمپانی دیگه اینقدر حکمیت به کمپانی سازنده لنزهاش نداره و همچنین حکمیت به سامسونگ واسه تولید سنسورهاش .

کلا به نظر من فقط مگاپیکسل بالا نرفته و کیفیت این لنزها هم به همون نسبت بالا رفتن مگاپیکسل بالا رفته .

در آخر باید بگم من خودم حدود 500 هزار عکس فقط با d900 گرفتم ولی همون عکس با همون سوژه با دوربین 5 مگاپیکسل نظر بیننده رو بیشتر به خودش جذب میکنه .

مخلصیم .

احمدصالح پور
03-12-2008, 23:31
سامسونگ جان تشکر کردم از مطلبت که لازم بود ولی فکر کنم یک دونه هزار جلوی تعداد عکس اضافی گذاشتین تا نظر خودتون چی باشه :31::18:

s-a-l-i-m
03-12-2008, 23:35
گفتم از این دعوا بیایم بیرون..........
صفحه تاچ داره؟؟؟...............دي
سامسونگ راست میگه........نوکیا خیلی زود اینا رو معرفی کرده.......برای همین ادم زیاد تو کف بمونه بده چون یک گوشی دیگه میاد و ادم از بس تو کف هست میره اینی که امده رو می گیره...............دي

احمدصالح پور
03-12-2008, 23:41
راستی چرا از دوستان کسی سراغ قلم این گوشی رو نمیگیره ؟اینکه ظاهرا"مثل آیفون مولتی تاچ نیست پس چرا تو هیچکدوم از عکسا قلمی موجود نیست؟

mstf666
03-12-2008, 23:41
بعضی سایتها نوشتن که این cpu این گوشی arm 11 هست و فرکانسش از N95 بیشتره....

اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد ...

Mojtaba N87
03-12-2008, 23:50
من نمی دونم چرا یک تاپیک تو این انجمن طفلی نمی تونه بدون مقایسه برند ها باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pedram1320
04-12-2008, 00:03
با این حرفتون کاملا مخالفم!دلیلش اینه توی خارج از ایران فرق میکنه!قیمت گوشی از روز اول همون قیمته و فقط همراه با تغییر جهان قیمت گوشی قیمت اون هم تغییر میکنه و از روزی که گوشی وارد بازار میشه اون رو میشه از نمایندگی اصلی نوکیا با گارانتی و قیمت اصلی خرید!:46::46::46::10:
نکته ی دیگه اینکه اگه دقت کنید شرکت ها دیگه روی تولید دراز مدت یک گوشی سرمایه گذاری نمیکنند!این از چینی بودن و قیمت ان96 مشخص بود!امنیا سامسونگ هم همینجور!کلا دیگه دوران تولید دراز مدت یک گوشی و اومدن ادیشنهای مختلف از یک مدل گذشته!همین امنیا با اومدن ان97 یا با قیمتی بسیار پایین تولید و عرضه خواهد شد یا تولیدش با یک مدل جدیدتر جایگزین میشه!برای ان96 هم همینطور!نمونه ی قبلی این گوشیها ان82 و ان78 هست که سریعا نوکیای چین تولیدشون رو بر عهده گرفت و قیمتشون الان فوق العاده اومده پایین و کیفیت هم بسیار واضح هست که پایین اومده!

اولا البته منظور من هم در ايران بود چون ما به هر حال در ايران زندگي مي كنيم !
دوم اينكه قيمت گوشيهاي نوكيا چه در ايران و در خارج از آن نسبت به بقيه گوشيهاي هم رده آن گرانتر است. مي توني يك نگاه تو اين سايت بكني n96 رو سرچ كن ميبيني كه قيمتش 610 دلاره و از زماني كه به بازار امريكا اومده از 700 رسيده به 610 بعد از 3 ماه! مي توني i8510 سامسونگ رو سرچ كني كه قيمت مدل 8 گيك 547 دلار و مدل 16 گيگ 620 دلاره! و تو اين 1 ماهي كه به بازار اومده قيمت از 700 دلار در مدل 8 گيگ رسيده به 547 دلار! ببين چقدر افت قيمت اين گوشي بيشتر بوده!! يغني مي توانيم به راحتي ببينيم مدل 16 گيگ سامسونگ با اينكه ديرتر از n96 به بازار آمده و دوربين 8 مگاپيكسل با قابليت هاي فراواني همچون تشخيص چهره، لبخند و ... دارد وداراي شتاب سنج گرافيكي و cpu بهتري نسبت به n96 مي باشد فقط 10 دلار از n96 گرانتر است! بگذزيم از قيمت مدل 8 گيگ كه حدود 70 دلار ارزانتر است!

در ضمن دوستان توجه كنند كه حافظه 32 گيگابايي خيلي خوبه ولي تكنولوژي كاربردي حساب نميشه! چون مگه شما تو هارد گوشيت چي ممكنه بريزي كه انقدر جا بگيره؟ برنامه ها و بازيي كه روي گوشي نصب ميشن به زحمت به چند مگابايت مي رسن! عملا مي بيني كه داري پول چيزي رو ميدي كه ازش اصلا استفاده نمي كني! (مثل اين مي مونه كه بخواي با يك قاشق كل آبي كه در داخل ديگ هست رو بخوري!!!)

mstf666
04-12-2008, 00:03
من نمی دونم چرا یک تاپیک تو این انجمن طفلی نمی تونه بدون مقایسه برند ها باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31::31:
بدون مقایسه نمیشه فهمید هر گوشی توی چه سطحی قرار داره.
فقط نباید بدون اطلاعات و از روی تعصب قضاوت کرد و مقایسه تبدیل به کل کل بشه.(اینجوری بشه کار شما سخت میشه:40:.)

ali racer
04-12-2008, 00:10
خواهشا جو رو متشنج نکنین

اگه 8510 ارزون شده چون ترفند فروشش اینه
و اگه گرون و با قیمت اولیه فروش می رفت
سامسونگ دیوانه نشده بود که ارزونش کنه

در مورد 32 گیگ هم دوست من شما مجبور نیستی که 97 رو بخری که برات استفاده ای نداشته باشه

fanoskhyal
04-12-2008, 00:12
:10:ای ول به نوکیا یه موج مکزیکی بیاین براش

M.etallic.A
04-12-2008, 00:18
دوستان کسی نبود این سوال مارو جواب بده ؟

بله ... vga 30 فریم در ثانیه س...

سلام دوست عزیز .

کسی نگفت نوکیا نمیتونه 8 مگاپیکسلی بزنه عزیز . اگر نوکیا تا سال 2010 گوشی 8 نزنه مطمئن باش همون سال 2010 که اولین 8 خودشو معرفی میکنه باز هم جزء پرفروش ترینها میشه حتی با وجود 12 و یا حتی 20 مگاپیکسلی !

اینکه نوکیا میخواد یه دوربین 8 خوب بیرون بده به نظر من غیر منطقی هستش چون این کمپانی دیگه اینقدر حکمیت به کمپانی سازنده لنزهاش نداره و همچنین حکمیت به سامسونگ واسه تولید سنسورهاش .

کلا به نظر من فقط مگاپیکسل بالا نرفته و کیفیت این لنزها هم به همون نسبت بالا رفتن مگاپیکسل بالا رفته .

در آخر باید بگم من خودم حدود 500 هزار عکس فقط با d900 گرفتم ولی همون عکس با همون سوژه با دوربین 5 مگاپیکسل نظر بیننده رو بیشتر به خودش جذب میکنه .

مخلصیم .

به نظر شما غیرمنطقیه ؟ یعنی نوکیا میخواد یه 8 بد بیرون بده ؟ ربطی به حکمیت نداره... ببین منظور من اینه شما هم که موافقی نوکیا میتونه 8 مگاپیکسلی بزنه . پس چرا نمیزنه ؟ این میتونه سیاست شرکت باشه حالا بهترین دلیل واسه این سیاست همونیه که بهش اشاره شد. وگرنه دیگه بر همگان آشکاره که نوکیا تو امکانات گوشی نسبت به بقیه برندها پیشروئه... میخوای یه لیستی از امکانات گوشی های امروزی بهت بدم که همشون رو اول نوکیا به کار گرفت و بعد بقیه برندها پشت سرش...

و جمله آخر شما هم ناقض گفته من نیست. من نگفتم در همه موارد دوربینهای با مگاپیکسل کمتر عکسهای بهتری میگیرن . گفتم اینجور موارد هم خیلی هست و من و شما هم دیدیم.

M.etallic.A
04-12-2008, 00:26

چون بدون مقایسه لطفی نداره : دی

در ضمن دوستان توجه كنند كه حافظه 32 گيگابايي خيلي خوبه ولي تكنولوژي كاربردي حساب نميشه! چون مگه شما تو هارد گوشيت چي ممكنه بريزي كه انقدر جا بگيره؟ برنامه ها و بازيي كه روي گوشي نصب ميشن به زحمت به چند مگابايت مي رسن! عملا مي بيني كه داري پول چيزي رو ميدي كه ازش اصلا استفاده نمي كني! (مثل اين مي مونه كه بخواي با يك قاشق كل آبي كه در داخل ديگ هست رو بخوري!!!)

هیچ وقت این حرفو نزن... منم مثل تو فکر میکردم اما روز به روز داره حجم اطلاعات تولیدی توسط ما زیاد میشه و یه روزی همین 32 گیگابایت هم کمه... مثلا چه کسی فکر میکرد مموری دو گیگ یه روزی کم محسوب بشه اما الان تقریبا اینجوری شده. خصوصا در مورد حافظه نمیشه هیچ وقت گفت که زیاده چون هر چی بیشترش بهتره...

چرا مثلا n96 دی وی بی داره میشه گفت استفاده خاصی نداره حداقل تو ایران واسه من و شما و پول اضافی داریم بابتش میدیم.

YAMAHA-FZ16
04-12-2008, 00:48
اولا البته منظور من هم در ايران بود چون ما به هر حال در ايران زندگي مي كنيم !
دوم اينكه قيمت گوشيهاي نوكيا چه در ايران و در خارج از آن نسبت به بقيه گوشيهاي هم رده آن گرانتر است. مي توني يك نگاه تو اين سايت بكني n96 رو سرچ كن ميبيني كه قيمتش 610 دلاره و از زماني كه به بازار امريكا اومده از 700 رسيده به 610 بعد از 3 ماه! مي توني i8510 سامسونگ رو سرچ كني كه قيمت مدل 8 گيك 547 دلار و مدل 16 گيگ 620 دلاره! و تو اين 1 ماهي كه به بازار اومده قيمت از 700 دلار در مدل 8 گيگ رسيده به 547 دلار! ببين چقدر افت قيمت اين گوشي بيشتر بوده!! يغني مي توانيم به راحتي ببينيم مدل 16 گيگ سامسونگ با اينكه ديرتر از n96 به بازار آمده و دوربين 8 مگاپيكسل با قابليت هاي فراواني همچون تشخيص چهره، لبخند و ... دارد وداراي شتاب سنج گرافيكي و cpu بهتري نسبت به n96 مي باشد فقط 10 دلار از n96 گرانتر است! بگذزيم از قيمت مدل 8 گيگ كه حدود 70 دلار ارزانتر است!

نه عزیز!نوکیا گوشیهاش گرونتره چون مارک معتبر موبایله!برای تمام محصولات متنوع دنیا همینجوره!برای روشن شدن قضیه میشه قیمت تویوتا کمری رو با یک مدل یکسال از مثلا شرکت مرسدس بنز مثال زد!امکانات در یک سطحند ولی قیمت محصول شرکت بنز گرونتره!یا چرا راه دور بریم!2 هفته پیش من یه موتور 150 سی سی رو 300 هزار تومن گرانتر از بقیه ی موتورهای 150 سی سی توی بازار خریدم!تنها دلیل گرانتر بودنش مارک یاماهای روی موتور بود!به طور کلی شرکتهایی مثل سامسونگ و الجی در زمینه ی موبایل اعتبار شرکت نوکیا رو ندارند به همین دلیل برای مبارزه با محصولات نوکیا مجبورند قیمت گوشیهاشون رو پایین بیارن!این در حالیه که نوکیا با خیال راحت هنوز 5 مگاپیکسلی تحویل بازار میده و قیمت ان96 اش که به نظر من شکست خورده ی محضی بود با قیمت 8510 سامسونگ یکسانه و شاید هم گرونتره!!!!:46::18:8 مگاپیکسلی نوکیا هم در راهه!این 8 مگاپیکسلیش رو بده به بازار ببینم میخرید یا نه!!!والله من که دستم نمیره کوشی با دوربین 8 در حال حاضر بخرم!!به من هم ثابت شده که کاربرد امکاناتی مانند بلوتوث و دوربین گوشی در ایران 10 برابر کشورهای دیگه هست!:27::27::27::31:

MohandesMCD
04-12-2008, 01:16
حالا نوكيا مياد 8 هم ميزنه سال آينده.بعدش ميان ميگن ساله 2060 سوني اريكسون ميخاد گوشي 70 مگا پيكسلي بزنه ولي هنوز نوكيا تو 8 مونده.ما كه ديگه مخالفهاي نوكيا رو ميشناسيم كه ميان چي ميگن:27:
يا ميان ميگن نوكيا خجالت نميكشه اينفرارد نذاشته؟ بعدش ميگي اينفرارد ميخاي چيكار ميگن هويجوري واسه قشنگي:41:
بعدش ميگن بيا 8 مگا پيكسل كه ميخاستي.مياد ميگه برو بابا هيچي se نميشه! ميخام برم 12 مگا پيكسل بخرم 8 كيلو چنده خز شده ديگه 8مگا پيكسلي
هي بگين نوكيا نميتونه 8 بزنه و اينا.خيالتون راحت اگه نوكيا با اين 5مگا پيكسلي هاش ضرر كرده بود فروش نداشت تاحالا 20 هم داده بود.نوكيا كه داره حالشو ميبره و خوب ميفروشه حالا شماها بيايد گير بدين به 5هاي نوكيا!:31:

يادش بخير 2سال پيش بود 3250 داشتيم.ميرفتيم علاالدين ميگفتيم آقا رم 2گيگ داري؟ طرف فكش ميومد پايين.حالا الان ديگه ملت زير 4 راضي نميشن.هيچ كس بدش نمياد آرشيو موسيقي و فيلمشو همراهش داشته باشه!:21:
32 گيگ خيلي هم كاربردي هستش.باز اگه ميگفتيد ----h كاربردي نيست يه چيزي

ravani_13
04-12-2008, 03:35
سلام

من خودم innov8 دارم و اصلا این گوشی رو واسه ی دوربینش نخریدم و اعتقادم این هست که دوربین 5 واسه موبایل کافیه ( فعلا ) .

و خیلی دوست داشتم یه گوشی امکانات innov رو داشت و دوربینش هم 5 بود ( و البته جدید ) و اون رو میخریدم .

متاسفانه ما کاربر ها اگه ال سی دی بهتر میخوایم - اگه بازی بهتر میخوایم اگه امکانات بهتر میخوایم باید به اجبار پول مگاپیکسل های بیشتر رو هم باید بدیم چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم .

و اینکه داره نوکیا یه گوشی عالی میزنه با دوربین خوب ( 5 ) بسیار واسه من بهتره چون پول اضافی .... رو نمیدم .

ایا سامسونگ میاد یه گوشی مثل innov بده با دوربین 3.2 و قیمت 150 $ کمتر ؟ اگه این کار رومیکرد من مدل 3.2 رو میگرفتم نه 8 مگاپیکسلی رو .

شاید نوکیا میخواد در کنار گوشی های عالی با دوربین عالی , گوشی هایی عالی با دوربین معمولی بده بیرون تا کسی مجبور نباشه ....

YAMAHA-FZ16
04-12-2008, 04:20
خیلی ببخشید پس گوشی های نوکیا مانند ان78 و ان82 و ان79 و ان85 که دوربین 5 دارند بوق هستند که میگید کاشکی نوکیا گوشی با دوربین 5 بزنه که امکانات 8510 رو داشته باشه!!!شما نمونه اش همین ان82!!چی چیزی ازش میخواهید که 8510 داشته باشه و ان82 نداشته باشه؟؟؟؟چیپ گرافیکی میخواهید که داره!ساپورت ان گیج میخواهید که داره تازه سامسونگ اصلا تعطیله در زمینه ی گیم!!سنسور شتاب سنج میخواهید؟؟؟فلاش زنون میخواهید؟بهترین 5 مگاپیکسلی رو میخواهید؟؟؟؟یا همین ان85 که ال سی دی بسیار برتری داره با تمام امکانات دیگه!شما مشکلتون اینه که با نام نوکیا مشکل دارید!مطمئن باشید اگر نوکیا نامی رو نبود الان شرکتهایی مانند سامسونگ و الجی رو هم در زمینه ی موبایل نمیدیدیم یا شاید در این زمینه حضورشون کمتر میبود!!یادتون نره که نوکیا دنیای موبایل رو با گوشیهای هوشمند سری اولش متحول کرد!شاید اگر نوکیا وجود نداشت ملت بایستی با تفکرات رئیس شرکت الکاتل کلنجار برن!!!!اونوقت رقابتی برای برتر بودن وجود نمیداشت!میدونید که سیاست مسئولین الکاتل چیه؟؟؟؟تولید گوشی با امکانات سنتی و ساده!به گوشیهای اچار فرانسه اعتقادی ندارند!nokia connecting people

YAMAHA-FZ16
04-12-2008, 04:24
پست اشتباه تکراری!پاک شود!..............

ravani_13
04-12-2008, 05:38
1. شما انگار خوب ندیدی ! من گفتم گوشی جدید و نه گوشی هایی که 1 سال تا 6 ماهه اومدن ( n85 رو هستم ولی بقیه کمی زیاد شدن و ... )

2. اگه توجه بکنی که نمیکنی ...دی , پست من در تمجید از نوکیا بود و نه ....

در ضمن n 78 و n 82 از لحاظ کیفیت ساخت در مقابل 8510 واقعا افتضاح هستن . و نوکیا بیشتر رو مدل های شاخه سالیانش کار میکنه از لحاظ کیفیت ساخت مثل 95 یا 95 8 گیگ و گوشی مثل 78 در مقابل اینها .... چون هدف قیمت پایین تر و فروش بیشتر این گوشی هست .

linkinkurd
04-12-2008, 09:34
پاینده نوکیا... !

داشتیم کم کم به X-Peria می گرویدیم که نوکیا این مدل رو پرده برداری کرد...

دوستان بنظرتون تا کی توی بازار ایران قیمتش بخوابه ؟ تابستون 88 میشه 500 تومن گیرش آورد ؟!!!

rasoul2005
04-12-2008, 11:04
سلام

اینم چند عکس از این گوشی

satttanism
04-12-2008, 12:48
سلام دوستان
چرا دائما بحث دوربین رو می کنید؟
به نظر من دوربین یه امکان اشباع شدست
و باز هم به نظر من دوربین بالای 5 مگاپیکسل یرای موبایل یه خرج اضافه محسوب میشه چون هیچ وقت یه عکاس حرفه ای با موبایل عکس نمی گیریه و عکاسانی مثل من و شما هم دیگه بالای 5مگا پیکسل به حالمون فرقی نداره اگه فرق داره پس چرا موبایل می خرید برید یه دوربین دیجیتال بخرید که اصلا 12 مگاپیکسل باشه یا حتی 20!!!
شما فکر می کنید هر کدوم از برند ها نمی تونن همین الان گوشی معرفی کنند با دوربین 20 مگا پیکسل؟!!!
دیگه دوره رقابت در دوربین های عکاسی موبایل ها به سر رسیده حالا طراحی و امکانات و قابلیت هاو زیبایی که حرف اول رو میزنه و نوع رقابت رو تعیین می کنه
یا حتی کیفیت فیلم برداری یه دوربین مهم تره که باید بهتر باشه

prince72
04-12-2008, 13:39
در ضمن n 78 و n 82 از لحاظ کیفیت ساخت در مقابل 8510 واقعا افتضاح هستن . و نوکیا بیشتر رو مدل های شاخه سالیانش کار میکنه از لحاظ کیفیت ساخت مثل 95 یا 95 8 گیگ و گوشی مثل 78 در مقابل اینها .... چون هدف قیمت پایین تر و فروش بیشتر این گوشی هست .
اقایون دیگه نمیتونم...
1.بذارید ببینم منبع یا حداقل 4 نفر رو بیار که قاطعانه بگن کیفیت ساخت 82 به 8510 نمیرسه............
2.داداش من اگه 82 شاخ نوکیا تو 2007-2008 نبود پس میتونم بپرسم چی شاخ بوده؟؟؟(بابا هر ادمی دیگه میدونه ان 82 رو الان هیچ کدوم از برندا نمونشو ندارن اگه دارن خودت یک دونشو بگو ماهم بدونیم.....
3.الان هر 5 مگایی(بازم رفتیم تو دوربین) اومده چه از نوکیا چه از هر برندی نتونسته هنوزم مثل 82 باشه.....
یا همین جی پی اس ان 82 و78 معروفترینای نوکیا هستند تو کانکت با سرعت بالا کدوم سامسونگی میتونه رقابت کنه؟؟؟

satttanism
04-12-2008, 13:48
بلاخره نوکیا نیز کم کم از خواب خرگوشی بیدار می شود و محصولات متفاوت این تولید کننده بلاخره خلاء تکرارهای یکی دو ساله این شرکت را می پوشانند یکی از جدیدنرین محصولات نوکیا که از معرفی آن تنها چند روز می گذرد Nokia N97 نام دارد که از ساختماتی کاملا متفاوت با دیگر محصولات نوکیا در این کلاس برخوردار است با ما در نگاهی کوتاه به مشخصات این محصول هیجان انگیز همراه شوید.

این به احتمال قریب به یقین یکی از دو محصول با کد نام های lvalo یا IP08 است که یکی دو هفته گذشته در معرفی محصولات احتمالی نوکیا در سال 2009 معرفی شد، محصولی که نسل آینده 5800 محسوب شده و از صفحه نمایش عریض تمام لمسی برخوردار است این گوشی زیبا دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی با رزولوشن 640×360 پیکسل است که قادر به نمایش 16 میلیون رنگ می باشد. ابعاد گوشی 18.3-15.9×55.3×117.2 میلیمتر با وزن 150 گرم است که یک هیولای به تمام معنی ست.

N97 آمده است تا حرفی برای رقبا باقی نگذارد به همین علت علاوه بر تعبیه یک صفحه نمایش تمام لمسی 3.5 اینچی یک صفحه کلید QWERTY جانبی نیز به این دستگاه افزوده است تا تمامی کاربران را از خود راضی نگاه دارد. از تکنولوژی های موجود در صفحه نمایش گوشی می توان به سنسور تقارب برای خاموش کردن صفحه نمایش در حین صحبت کردن با گوشی، شتاب سنج داخلی برای گردش اتومانیک تصویر و تکنولوژی تشخیص دستخط اشاره کرد. اولین خبر بد برای دوستداران نوکیا این است که این گوشی همچنان از همان دوربین 5 مگاپیکسلی کارل زایس سنتی نوکیا استفاده کرده و متاسفانه خبری نیز از فلش زنون در آن نیست و فیلمبرداری VGA با 30 فریم در ثانیه حداکثر وضوحی ست که می توان از آن انتظار داشت.

کنترلرهای جانبی گوشی آنطور که از تصاویر آن بر می آید شامل شاتر دوربین و Rocker تغییر حجم صدا در سمت راست همراه با اسلایدر قفل صفحه نمایش و پورت Micro USB در سمت چپ می باشد بالای گوشی نیز محل حضور پورت 3.5 میلیمتری اتصال هدست و کلید Power دستگاه است پائین گوشی المان خاصی به چشم نمی خورد. بر بالای صفحه نمایش دوربین دوم تماس های ویدئویی سنسور تقارب، حسگر تنظیم نور صفحه و البته اسپیکر برقراری تماس جای گرفته اند و در پائین صفحه نمایش نیز کلیدهای ظاهرا لمسی برقراری و رد تماس همراه با دکمه (ظاهرا) Multimedia Key دیده می شود. اولین نکته منفی در این قسمت عدم حضور کلید D-Pad در ابن مچموعه است. با گشودن دستگاه رو به سمت راست صفحه کلید QWERTY آن با یک شیب ملایم نسبت به بدنه که آن را مناسب کارکرد بروی سطوح صاف می نماید، ظاهر می شود که یک نمونه نسبتا کوچک سه ردیفه و 33 کلیدی است که کلید D-Pad احتمالا لمسی دستگاه را در سمت چپ خود می بیند. نکته منفی در رابطه با کلیدهای این قسمت ترتیب افقی کلیدهای عددی ست که البته بدلیل سه ردیفه بودن این صفحه کلید امکان چینش این کلیدها به فرم استاندارد همیشگی وجود ندارد.

سیستم عامل بکار گرفته شده در N97 مشابه نمونه موجود در 5800 و از نوع Symbian OS v9.4 می باشد که اینترفیس لمسی با آیکون های درشت و بسیار مناسب برای کارکرد با دست را در اختیار کاربر قرار می دهد. پردازنده استفاده شده در این مدل همچنان مشخص نگردیده است اما حافظه داخلی آن بر طبق همان جدول معرفی محصولات که قبلا گفتیم 32 گیگابایت است که بکمک کارت حافظه Micro SD تا 16 گیگابایت دیگر قابل افزایش است. راه های ارتباطی N97 در قیاس با 5800 هیچ تغییری نکرده است و در اینجا نیز علاوه بر چهار فرکانس GSM همراه با HSDPA در ارتباطات تلفنی، از EDGE، HSCSD، GPRS و 3G تا سقف سرعت 3.6Mbps در ارتباطات پرسرعت تحت شبکه پشتیبانی می گردد. Wi-Fi همراه با بلوتوث نسخه 2.0 ارتباطات بی سیم را در گوشی برقرار می کنند و پورت Micro USB نیز برای ارتباطات سیمی کاربرد دارد. دیگر موارد سخت افزاری دستگاه نیز در مقایسه با 5800 تغییری را نشان نمی دهد و از گیرنده داخلی GPS با پشتیبانی از A-GPS و نرم افزار Nokia Maps 2.0 Touch همراه با اسپیکرهای استریو و خروجی TV در آن استفاده شده است. دیگر مشخصات اصلی N97 پشتیبانی از Flash Lite 3.0 و قطب نمای داخلی ست.

این گوشی زیبا قرار است تا سه ماهه دوم سال 2009 در دو رنگ قهوه ای و سفید و با قیمتی در حدود 550 یورو به بازار ارائه شود
Writeage.com‏

M.etallic.A
04-12-2008, 15:05
یا همین جی پی اس ان 82 و78 معروفترینای نوکیا هستند تو کانکت با سرعت بالا کدوم سامسونگی میتونه رقابت کنه؟؟؟

خداییش نمیتونه.... من هم n78 هم n82 رو تست کردم سرعت اتصالشون فوق العاده س... در هوای ابری و بارونی n78 در عرض کمتر از 15 ثانیه اونم تو اتاق کانکت شد.

ali racer
04-12-2008, 15:28
بسیار خوشحالم که نوکیا 97 رو با دوربین 8 نداد بیرون
چون قیمتش بالا می رفت و بی خودی گرون میشد (و تعداد کمتری اونو می تونستن بخرن)
هر کی دوربین 8 می خواد می تونه بره کمرا فون بخره نه اسمارت فون تاچ سیمبین

R@R#M@N
04-12-2008, 16:37
سلام به همه بروبچ نوكيا
خيلي خوشحالم كه يه گوشي شاخ ديگه هم معرفي شد !! (باور كنيد به اندازه معرفي شدن يه گوشي اس اي كه طرفدارشم خوشحال شدم:دي)
گوشي خشكلي هست ولي واقعآ كيبوردش زشته
32 گيگ حافظه تركونده :o
اي كاش حداقل يه فلش زنون داشت (بابا همين 5 هم خوب بود ولي با زنون)
سي پي يو و رمش چنده ؟؟
راستي عنوان تاپيك رو هم عوض كنيد !!‌اين 3ومين گوشي تاچ نوكياست
1 . 7710
2 . 5800
3 . ن97
مرسي !!!

mstf666
04-12-2008, 16:39
راستي عنوان تاپيك رو هم عوض كنيد !!‌اين 3ومين گوشي تاچ نوكياست
1 . 7710
2 . 5800
3 . ن97
مرسي !!!

اولین گوشی تاچ سری n !

MohandesMCD
04-12-2008, 17:07
تفاوت 5800 رو با اين گوشي ببنيد معلوم ميشه چرا 5800 اينقدر ارزونه.نوكيا با 5800 نشون داد كه ميشه گوشي تاچ ارزون هم ساخت و با n97 ثابت كرد كه هنوز هم ميتونه بهترين ها روز بزنه
اف ام ترنسميتر نداره ها راستي!!!
فكر كنم به زودي نسل جديد E9x هم بياد با صفحه لمسي.چه شود!

sarmast65_ata
04-12-2008, 18:27
تا یک سال و نیم پیش داشتیم با 3310 snake بازی میکردیم حالا داریم دعوا میکنیم چرا دوربین 8 مگاپیکسلی نیست چرا 5 مگاپیکسلیه ای بابا!!!

Legend
04-12-2008, 18:40
اف ام ترنسميتر نداره ها راستي!!!

من هنوز مشکوکم...ولی احتمال 80٪ داره...:46:

YAMAHA-FZ16
04-12-2008, 19:37
fm transmiitter نداره چون واقعا چیز بیخودیه وقتی که a2dp بلوتوث وجود داشته باشه!در عوض RDS رادیو رو داره که به نظر من بسیار بیشتر بدرد میخوره!!!ورژن فلش لایت هم 3 هست!همه چیزش به روزه!!بهترین ال سی دی بازار رو احتمالا خواهد داشت مگر اینکه ویندوز موبایل ساپورت 16 میلیون کالر رو بتونه تا اون موقع داشته باشه و یا اپل یه گوشی 16 میلیون کالری با رزولوشن بیشتر نسبت به ال سی دی ان97 بده بیرون!!!nokia coonecting people

Legend
04-12-2008, 19:43
fm transmiitter نداره چون واقعا چیز بیخودیه وقتی که a2dp بلوتوث وجود داشته باشه

:18: امین تو دیگه چرا؟ من اگه تو پیکان 57 گوجه ای سوسکی با لاستیک دورسفید و... پسر عموم بشینم ...بلوتوث به چه درد میخوره؟ :31:ولی رادیو رو هم دارند...ضمنا" واسه بلوتوث هم همه ضبط ها که ساپورتش نمیکنن...:46:

ravani_13
04-12-2008, 22:00
.بذارید ببینم منبع یا حداقل 4 نفر رو بیار که قاطعانه بگن کیفیت ساخت 82 به 8510 نمیرسه............

من خودم هر 2 اینها رو داشتم دیگه واسه چی باید سایتی اینو به من بگه .

میتونی از کسایی که با 8510 و 82 کار کردن هم بپرسی .

بگذریم ....

ravani_13
04-12-2008, 22:18
گفته شده به احتمال زیاد این گوشی در ماه ژوئن ارائه خواهد شد که همون خرداد خودمون خواهد بود .

REGISTERED USER
05-12-2008, 01:17
واقعا تبریک باید گفت به نوکیا ... مطمئن باشید بازار تاچ رو سه سوت قبضه میکنه !

بیاد اگر بشه زیر 500 می خرمش !

total_overdose
05-12-2008, 01:19
من خودم هر 2 اینها رو داشتم دیگه واسه چی باید سایتی اینو به من بگه .

میتونی از کسایی که با 8510 و 82 کار کردن هم بپرسی .

بگذریم ....
سلام دوست عزیز
هرچند جاش اینجا نیست ولی باید خدمتتون بگم من با i8510 کار کردم و هم با ان 82
ان 82 کیفیت ساخت بالایی داره وا ینکه
می بینید میگن i8510 کیفیت ساختش از ان 82 بالاتره دلیلش نوع بدنش هست که حالت فلزی داره
که البته خود این یکسری خوبی داره و یکسری بدی
جنس بدنه ان 82 از پلاستیک هست ولی کاملا جنس خوب و معقولانه ای داره.
بازم از شماجناب ravani_13عذر می خوام که همچین حرفی رو تو این تاپیکی زدم.

Mr.Mimi
05-12-2008, 12:08
به نظر من این گوشی از نظر ابعاد وضعیت خوبی نداره.یک مقدار کلفته و تو جیب سخت جا میشه.
بهترین گوشی تاچ با صفحه بزرگ از نظر ابعاد هنوز هم به نظر من آیفونه.
راستی چرا نوکیا تاچ هایی که میزنه صفحش عرض کمی داره؟

M.etallic.A
05-12-2008, 12:37
من هنوز مشکوکم...ولی احتمال 80٪ داره...:46:

یونس جان فکر نکنم داشته باشه...

fm transmiitter نداره چون واقعا چیز بیخودیه وقتی که a2dp بلوتوث وجود داشته باشه!در عوض RDS رادیو رو داره که به نظر من بسیار بیشتر بدرد میخوره!!!ورژن فلش لایت هم 3 هست!همه چیزش به روزه!!بهترین ال سی دی بازار رو احتمالا خواهد داشت مگر اینکه ویندوز موبایل ساپورت 16 میلیون کالر رو بتونه تا اون موقع داشته باشه و یا اپل یه گوشی 16 میلیون کالری با رزولوشن بیشتر نسبت به ال سی دی ان97 بده بیرون!!!nokia coonecting people

اتفاقا اف ام ترنسمیتر یکی از پرکاربردترین امکانات n78 که من شخصا خیلی ازش استفاده میکنم. اینم یکی از اون امکاناتی که گفتم نوکیا استارتش رو میزنه و از فردا میبینی بقیه برندها هم پشت سر نوکیا به صف میشن.

ببخشید ولی a2dp چه ربطی به اف ام ترنسمیتر داره ؟ با اون میشه از هندزفری بلوتوث استریو استفاده کرد که هم گرونه و هم خیلی کم... اما رادیو اف ام دیگه چیزیه که همه جا میشه پیدا کرد...

M.etallic.A
05-12-2008, 12:42
به نظر من این گوشی از نظر ابعاد وضعیت خوبی نداره.یک مقدار کلفته و تو جیب سخت جا میشه.
بهترین گوشی تاچ با صفحه بزرگ از نظر ابعاد هنوز هم به نظر من آیفونه.
راستی چرا نوکیا تاچ هایی که میزنه صفحش عرض کمی داره؟

نوکیا داره رو استاندارد واید کار میکنه....

ammiralli
05-12-2008, 13:18
ببینم tv هم داره؟
تو مشخصاتش چیزی ننوشته ولی این عکسه چیه؟

Legend
05-12-2008, 13:23
ببینم tv هم داره؟

به احتمال قوی تلویزیون اینترنتی هست...:46:

sogol6561
05-12-2008, 14:39
این گوشی امکاناتش واقعا عالیه و حرفی برای گفتن نداره. ولی دو تا مشکل داره:
1:خیلی کت و کلفته و تو جیب گذاشتنش معلومه که راحت نیست.
2:این گوشی نمیتونه مثل سریهای n قبلی نوکیا فروش داشته باشه چون به فرض همین n82 رو هم افراد مسن به راحتی میتونند استفاده کنند و هم اونهایی که با امکانات گوشی استفاده میکنند براحتی ازش استفاده میکنند ولی n97 خوراکه کسانی هست که واقعا میخواهند از همه امکانات گوشی استفاده کنند و از حالت کشویی با این مدل خوششان میاد.مثلا برای افراد مسن اگه n97 رو نشون بدی ممکنه از این نوع حالت کشویی خوششون نیاد و در ضمن بزرگی گوشی هم یکی از دلایلی باشه که از خریدنش منصرف بشند.

M@hdi-B
05-12-2008, 18:50
نوکیا داره رو استاندارد واید کار میکنه....

درسته در ضمن کسی که گوشی بیزینسی می خره که نمی ذاره تو جیبش. اونم با این ال سی دیه بزرگ.

taia
05-12-2008, 19:56
ببینم tv هم داره؟

اینها مهم نیست! الآن N73 من بعد از آخرین آپدیت هم برنامه ی MAPS روش هست و هم Mobile TV که نمی دونم هدف گسترش دهندگان چی بوده! روی هر کدوم هم که جهت باز شدن کلیک می کنم درخواست روشن شدن بلوتوث و بعد هم شروع به جستجوی دستگاه مورد نظر برنامه می کنه!
====
ولی واقعا گوشی عالی هست بعد از مدت ها نوکیا گوشی زد که همه چیز را در یکجا داره،‌همیشه از رابط گرافیکی سیستم های نوکیا ناراضی بودم ولی این واقعا غوغاست.

s-a-l-i-m
06-12-2008, 00:12
درسته در ضمن کسی که گوشی بیزینسی می خره که نمی ذاره تو جیبش. اونم با این ال سی دیه بزرگ.
میشه بگید کجا میزاره؟؟؟
چون تو کیف که نمیشه پس کجا..........:5:

mostafa.m
06-12-2008, 10:00
میشه بگید کجا میزاره؟؟؟
چون تو کیف که نمیشه پس کجا..........:5:
آویزون میکنه به گردنش دیگه :دی :31:!

احمدصالح پور
06-12-2008, 10:53
:27::27::27::31:اگه نوکیا یه کلید چند جهته واسش می ذاشت که برای بازیهای انگیج خیلی عالی میشد میتونست به عنوان کنسول هم رو فروشش حساب باز کنه

prince72
06-12-2008, 14:26
اره....
ولی همین کلیدش جون شمت چپه به نظرم یه مقدار ازار دهندست...

Legend
06-12-2008, 15:10
اره....
ولی همین کلیدش جون شمت چپه به نظرم یه مقدار ازار دهندست...

درستش همين سمت چپ هست واسه بازي...PSP ها رو ببينيد...يا همين N-Gage QD خودمون...

ammiralli
08-12-2008, 16:11
یه مطلب کامل راجب گوشی و چندتا عکس جدید

metana
08-12-2008, 18:54
دوست عزیز جایی این حرف رو بزنید که کسی امنیا نداشته باشه.
من کل ان95 8گیگ رو هم خوابوندم.
اونوقت شما با افتضاح ترین 2 نوکیا مقایسش میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا 5700 افتضاح ترین 2 بود...

چــــــــــــــــــــــــ ــــــــــی میگی؟؟؟

اونقدرا هم افتضاخ نیست. شما تو نور خوب عکس بگیر، بعد برو حالشو ببر! :27:

خوب بگذریم. در کل این N97 گوشی مشتی هست:31: من که حال کردم. نوکیا هم دیگه خل شده!!! با این کاراش جایی برا S-E ی ها نمیزاره!

:8:OnLy NoKiA:8:

S0R3N4
08-12-2008, 19:59
قیمتش هم خوبه...
البته اگه همون قیمت بمونه تو ایران...

M.etallic.A
08-12-2008, 20:22
قیمتش هم خوبه...
البته اگه همون قیمت بمونه تو ایران...

که نمیمونه...

corey
08-12-2008, 21:51
خدا کنه نوکیا به قولش عمل کنه همون 550 یورو وارد بازار و قیمتش مثل 5800 نکشه بالا

ولی خوراک بازی هستش و جون میده برای بازی

Maziar_69
09-12-2008, 00:07
نوکیا داره میاد رو.... دمش گرم.
فقط یه عیب کوچولو داره که اگه رفعش کنه میترکونه.
اونم اینه که فاصله ی تاریخ معرفی با عرضه ی گوشیاش رو کم کنه.
مثل 5800 که زود فرستادش به بازار.
ولی ان 96 و احتمالا ان 97 خیلی آدم رو کلافه میکنن....

حسابشو بکنین 5-6 ماه دیگه بخواد بیاد !!!!!!!

artara74
09-12-2008, 06:22
فكر كنم اولش كه بياد يك ميليون باشه. بعدش مياد پايين. تا 700 تومن

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:41
550 یورو عرضه میشه بعد 700 ؟

الان اگر بیاد بالای 1.200 نهایت برسه 850 ! یعنی از اومنیا کمتره ؟

artara74
10-12-2008, 16:10
همه موبايل ها قيمتشون اومده پايين از 110 گرفته تا اومنيا. اما زمان مي بره. 7 8 ماه بعد از عرضش مياد پايين.

Ship Storm
10-12-2008, 16:31
ولی در کل گوشی قشنگ و سنگینیه
اگه تو ایران 750 بدن پولامونو جمع مکنیم یکی میخریم

satttanism
13-12-2008, 22:15
سلام دوستان
دقت کردین که نوکیا از سری 60 ویرایش 3 پرید ویرایش 5 ام؟
اینم یه سری عکس جدید

s-a-l-i-m
14-12-2008, 00:08
من کمی با کیبورد این مدل مشکل دارم یعنی تو ذوقم میزنه و همچنین طراحی روی این گوشی...........نپرید سرم........نظرم بود و هست........چه خبرا؟؟؟

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:48
سلام دوستان
دقت کردین که نوکیا از سری 60 ویرایش 3 پرید ویرایش 5 ام؟
اینم یه سری عکس جدید

فکر کنم ویرایش 4 رو توی 5800 زد ؟ درسته ؟

YAMAHA-FZ16
14-12-2008, 08:45
خیر!نوکیا از عدد 4 هیچ وقت استفاده نمیکنه مگر به صورت محدود!ولی شاید سری 4 رو گذاشته برای ادامه ی گوشیهای بدون تاچ اسکرینش!بالاخره دیگه قرار نیست که همش تاچ تولید کنه!در زمینه ی گوشیهای بدون تاچ هم باید جایی برای پیشرفت باشه!!!!

YAMAHA-FZ16
14-12-2008, 20:18
اینقدر به کیبورد ان97 که هنوز نیومده گیر ندید!امروز با کیبورد ایکس پریا کار کردم!فقط میتونم بگم مزخرف!!!هم کیفیت ساخت کلیدها و هم کاراییشون و هم اینکه ریز بودند و هم اینکه زشت بودن!!!اصلا نرم نبودن!هنوز کیبورد پی990 یا همون پی اجر بهتر از کیبورد این ایکس پریا سونی اریکسون بود!از قیافه ی دکمه های ان97 مشخصه که حداقل باید نرم باشند !درشت بودنشون هم توی تصاویر واضحه!

s-a-l-i-m
15-12-2008, 00:10
im so sarry..................راستی کلوپ اون یکی کجا رفت من نمی بینمش..........الان امده کسی خریدتش؟؟

S A M S U N G
15-12-2008, 00:57
سلام به همگی .

مثل اینکه 8 نوکیا هفته دیگه قرار هستش معرقی یشه

کسی چیزی ندیده ؟

satttanism
15-12-2008, 01:00
سلام به همگی .

تا جائی که من توی سایتها دیدم سیستم عامل 5800 و این گوشی symbian os v9.4, series 60 rel. 5 هستش !

این مال سیمبیان نه نوکیا!

S A M S U N G
15-12-2008, 01:02
این مال سیمبیان نه نوکیا!
سلام دوست عزیز .

بله متوجه شدم و پستمو که میخواستم توی کلوپ احبار بزارم با اینجا ویرایش کردم .

مخلصیم .

YAMAHA-FZ16
20-12-2008, 20:49
زشته زشته!!!اینو از صفحه ی 2 اوردم بالا!!!خبری عکسی فیلمی اطلاعاتی چیزی که جدید و بدرد بخور باشه بیرون نیومده!با شما هستم!!؟!

ali racer
28-12-2008, 15:28
زشته زشته!!!اینو از صفحه ی 2 اوردم بالا!!!خبری عکسی فیلمی اطلاعاتی چیزی که جدید و بدرد بخور باشه بیرون نیومده!با شما هستم!!؟!
زشت نیست امین جون چون نوکیا از این کارخونه در پی چینی ها (بخونید سونی اریکسون( نیست
که آمار گوشی هاش 6 ماه پیش رو نت باشه:31:

چند تا عکس میزارم حالشو ببرین

97 و تاچ پرو

به نظرم گوشی با کیفیتی از کار در اومده 97 نظر شما چیه ؟

اینم اکسپریا و 97

اینم با موزیک اکسپرس جیگر نوکیا 5800

وقتی که اشاره میکنم به کیفیت ساخت عالی این گوشی (هر چند که نسخه پرتو تایپ هستش) به یاد غوغای سری ان 95 می افتم !!

YAMAHA-FZ16
28-12-2008, 20:05
کیفیت سری تاچ نوکیا باید فوق العاده باشه که هست!!من بعد از مدت ها یه گوشی از نوکیا گرفتم دستم که تق تق نمیکرد و معلوم بود از اون نوکیاهایی هست که بزنیش زمین هوا میره ولی خراب نمیشه!منظورم 5800 هست!!حالا ببینید سری ان که همیشه کیفیتش بهتر بوده در قسمت گوشیهای تاچ با چه کیفیت توپی تولید خواهد شد!تو عکسها هم که جنس بدنه مشخصه از تاچ پرو و ایکس پریا بهتر و تو پر تره!!دقیقا مانند ان95 8 گیگه!!کیفیت ان95 8 گیگ برای اینکه شروع کننده ی تحول در سری بعدی گوشیهای نوکیا بود همه میدونند که حتی از ان96 هم بهتره!!دقیقا همین موارد برای اولین سری ان نوکیا یعنی ان70 وجود داشت که ان70 موزیک ادیشن از همه لحاظ برتر از ان72 بود!

ali racer
28-12-2008, 23:13
کیفیت سری تاچ نوکیا باید فوق العاده باشه که هست!!من بعد از مدت ها یه گوشی از نوکیا گرفتم دستم که تق تق نمیکرد و معلوم بود از اون نوکیاهایی هست که بزنیش زمین هوا میره ولی خراب نمیشه!منظورم 5800 هست!!حالا ببینید سری ان که همیشه کیفیتش بهتر بوده در قسمت گوشیهای تاچ با چه کیفیت توپی تولید خواهد شد!تو عکسها هم که جنس بدنه مشخصه از تاچ پرو و ایکس پریا بهتر و تو پر تره!!دقیقا مانند ان95 8 گیگه!!کیفیت ان95 8 گیگ برای اینکه شروع کننده ی تحول در سری بعدی گوشیهای نوکیا بود همه میدونند که حتی از ان96 هم بهتره!!دقیقا همین موارد برای اولین سری ان نوکیا یعنی ان70 وجود داشت که ان70 موزیک ادیشن از همه لحاظ برتر از ان72 بود!
امروز 5800 گرفتم دستم احساس خوش آیندی داشتم (بالاخره نوکی بعد از 82 و 95 یه تکونی به خودش داده بود !
امیدوارم سی پی یو 97 یه چیز سر حالی باشه که تو خریدش اصلا شک نکنم دیگه !:31:

خب 2 تا عکس از مقایسه بزارم با تاچ پرو و اکسپریا

اینم 2 تا عکس از دل و جیگر 97 !!

در مورد باتری فوق العاده 1500 میلی آمپر هم بگم که
این باتری 20 روز استند بای و 37 ساعت پخش موزیک !!! رو ساپورت میکنه :18::31:

™Symbian
29-12-2008, 22:40
من از دوربینش و کاورش خوشم نیومد.همچنین از اسکرول چرخشی

starn
30-12-2008, 01:05
کاور دوربین که خیلی شبیه به ماوری که در ان 85 استفاده شده
-------------
راستی امیدوارم ان 97 مثل 5800 و ان 85 کیفیت ساخت پایینی نداشته باشه

starn
30-12-2008, 01:05
کاور دوربین که خیلی شبیه به ماوری که در ان 85 استفاده شده
-------------
امیدوارم ان 97 مثل 5800 و ان 85 کیفیت ساخت پایینی نداشته باشه

pedram1320
30-12-2008, 01:13
در مورد باتری فوق العاده 1500 میلی آمپر هم بگم که
این باتری 20 روز استند بای و 37 ساعت پخش موزیک !!! رو ساپورت میکنه :18::31:
خيلي به اين اعداد ارقام اعتماد نكن!! براي n95 هم نوكيا گفته بود بدون آپديت كه 9 ساعت موزيك پخش مي كنه! من الان با اين كه گوشي رو آپدت كردم و باطري 8 گيگ گذاشتم 8.5 ساعت بيشتر نشد!!!:27::8:

Jas0n
30-12-2008, 04:41
عاليه..

گوشي يي هست كه آدم توي خريدش شك نميكنه(البته نه با قيمت نجومي!!!!):31:

feryshad
30-12-2008, 14:43
هنوز معلوم نشد CPU گوشی چیه؟
احتمالا مثل 5800 باشه دیگه؟ ARM 11 369 MHz

M.etallic.A
30-12-2008, 16:47
احتمالا مثل 5800 باشه دیگه؟ ARM 11 369 MHz

با این اینترفیس و سیستم عاملی که این داره arm 11 عمرا جواب بده...

feryshad
30-12-2008, 17:45
سیستم عاملشون که یکیه و احتمالا بهینه سازی هم شده باشه ولی واسه اینترفیس نمیدونم

satttanism
30-12-2008, 17:53

من جایی دیدم زده بود 400 مگا هرتز 2هسته ای cpuش

Legend
30-12-2008, 17:55
هنوز معلوم نشد cpu گوشی چیه؟
احتمالا مثل 5800 باشه دیگه؟ arm 11 369 mhz

ولي به نظر من بايد دو هسته اي باشه...چون احتمال ميدم چيپ هم داشته باشه...

feryshad
30-12-2008, 18:09
منم حدسم این بود که یه CPU قوی تر از مدل های فعلی بزارن
ولی مثلا سامسونگ که اینقدر خرج واسه ارائه مدل های جدید میکنه واسه i8510 نیومد هزینه تولیدش رو بالا ببره و CPU جدیدتر استفاده کنه و همون پلتفرم G810 رو استفاده کرد با همون CPU که تک هسته ای هم هست. البته با بهینه سازی سرعتش بهتر شده

واسه N97 هم احتمالا همینجوری باشه یا شاید هم به قول آقا یونس دو هسته ای مدل های قبلی
اگه 400 مگاهرتز دوهسته ای باشه که دیگه دمش گرمه ، سنگ تموم گذاشته

ali racer
30-12-2008, 19:45
منم حدسم این بود که یه cpu قوی تر از مدل های فعلی بزارن
ولی مثلا سامسونگ که اینقدر خرج واسه ارائه مدل های جدید میکنه واسه i8510 نیومد هزینه تولیدش رو بالا ببره و cpu جدیدتر استفاده کنه و همون پلتفرم g810 رو استفاده کرد با همون cpu که تک هسته ای هم هست. البته با بهینه سازی سرعتش بهتر شده

واسه n97 هم احتمالا همینجوری باشه یا شاید هم به قول آقا یونس دو هسته ای مدل های قبلی
اگه 400 مگاهرتز دوهسته ای باشه که دیگه دمش گرمه ، سنگ تموم گذاشته

دلیل استفاده نکردن نوکیا از سی پی یو های دو هسته ای و دارای چیپ در درجه اول
پایین آوردن هزینه تولید و در درجه دوم مصرف کم باتری بود
همون طوری که اکثر دوستانی مه 8510 دارن (حداقل تمامی کسانی که من دیدم)
به شدت از مصرف باتری گوشیشون هنگام کار با اون نا راضی بودن
و اینمسله هنگامی که با دوربین کار میکنند بصورت حاد تری نمایان میشه
امیدورارم که نوکیا تو 97 از نسل جدید سی پی یو هاش که قرار بود تو 96 استفاده کنه و قراردادش کنسل شد
(بازم واسه کم کردن قیمت تمام شده 96 و رقابت با 8510!!)
استفاده کنه

احمدصالح پور
02-01-2009, 19:04
دوستان کسی تاریخ دقیق ورود گوشی رو نداره ؟با قیمت تقریبیش؟ممنون........................ .........................

Legend
02-01-2009, 22:01
دوستان کسی تاریخ دقیق ورود گوشی رو نداره ؟با قیمت تقریبیش؟ممنون........................ .........................

احتمال زياد...خرداد ماه تو بازاره...

boozzai
03-01-2009, 13:51
سلام.به نظر شما ارزش داره که تا N97 بیاد براش صبر کنیم؟الان هم گوشی های خوبی در بازار است.(8510i-N96-5800-...).خواستم نظرتون رو در مورد این تاچ اسکرین بدونم؟
سوال دوم منم این بود که میدونید صفحه N97 از چه نوعی است؟(مقاومتی-خازنی-مادون قرمزی)
با تشکر.

احمدصالح پور
06-01-2009, 20:25
تاپیک غول نوکیا و اینهمه سوت و کور ؟؟؟؟؟؟؟

Legend
06-01-2009, 20:36
تاپیک غول نوکیا و اینهمه سوت و کور ؟؟؟؟؟؟؟

چون فصل امتحاناته...

boozzai
09-01-2009, 16:13
پس شماها چتون شده؟؟؟؟؟
یعنی چون فصل افتحانات باید تاپیک تعطیل بشه؟؟؟؟؟

Legend
10-01-2009, 15:32
پس شماها چتون شده؟؟؟؟؟
یعنی چون فصل افتحانات باید تاپیک تعطیل بشه؟؟؟؟؟

ما چمون شده؟ شما چت شده كه پرخاش ميكني؟ اينجا همه به درس و مشقشون اهميت ميدن(بايد هم بدن)...تابستون بيا ببين چه خبره....:27: من خودم اين هفته اصلا" نميام، به خاطر كنكور..

احمدصالح پور
10-01-2009, 15:55
legendعزیز فکر نمیکنم دوستمون پرخاش کرده باشن فقط یه سوال بود کسی هم نگفته دوستان به درسشون اهمیت ندن همه تاپیکها نصفه نیمه فعالن فقط در اینجا تخته شده پس معلومه زیاد به فصل امتحانات هم مربوط نیست و مطلب ندارن بذارن ..موفق باشین ما که درسامون رو خوندیم و کفشامونو آویختیم ....یادش بخیر روزای دانشگاه

boozzai
11-01-2009, 13:29
شرمنده!!!منظوری نداشتم!!
هیچی....فقط میخواستم یه صحبتی کنم(چون عضو جدیده این سایته باحالم)!!!!!!

boozzai
12-01-2009, 12:54
راستی ممکن نیست بعده یه مدت سیستم کشابیش لق بزنه؟؟؟
اگه کسی رم 16 گیگ داخل یه سایت خرید سراغ داره برام لینکش رو بنویسه>
با تشکر فراوان.

poria_mc
12-01-2009, 17:02
ما چمون شده؟ شما چت شده كه پرخاش ميكني؟ اينجا همه به درس و مشقشون اهميت ميدن(بايد هم بدن)...تابستون بيا ببين چه خبره....:27: من خودم اين هفته اصلا" نميام، به خاطر كنكور..
off topic
------------------
به به یونس جان شما هم با غول کنکور دست و پنجه نرم میکنی؟
بزن دونفره با هم بزنیمش زمین!

احمدصالح پور
15-01-2009, 19:27
:27::27:برای اولین بار میبینم تاپیک یکی از بهترین گوشیهای نوکیا با امکانات فوق العاده فقط ازش گرد و خاک بلند میشه ....فکر کنم باید یه نفر رو بذارن هرچند وقت بیاد اینجا رو یه آب و جارویی بکشه (البته کار سرایدار تاپیک هستش که متاسفانه اسمشو نمیدونم)

satttanism
19-01-2009, 16:02
طبق خبری که سایت GSMArena عنوان کرده این گوشی برای بار اول در تاریخ 31 March در انگلستان به قیمت 480 پوند انگلستان معادل 540 یورو و720 دلار آمریکا به فروش خواهد رسید
الان در سایت نوکیا دیدم که این گوشی قابلیت فیلم برداری به صورت Wide رو هم داراست
و علاوه بر حافظه داخلی به صورت فابریک یک مموری کارت 16 گیگ نیز روی اون عرضه می شود

reza.mansori
19-01-2009, 17:54
من نمی فهمم چطور انتظار دارید در مورد گوشی که هنوز در دنیا تولید نشده این همه مطلب نوشته بشه. خوب معلومه که هر چی گفته بشه خیالی است. صبرکنید تولید بشه بعدش شروع کنید به نظر دادن.
در ضمن یادتون باشه که همین مسئله رو قبل از تولید n96 هم داشتیم و چند 100 صفحه هم براش نوشتیم ولی وقتی تولید شد دیدیم که آش دهن سوزی هم نیست و برای نوکیا یک شکست بوده

پس فعلا صبرکنید

M@hdi-B
19-01-2009, 21:09
طبق خبری که سایت gsmarena عنوان کرده این گوشی برای بار اول در تاریخ 31 march در انگلستان به قیمت 480 پوند انگلستان معادل 540 یورو و720 دلار آمریکا به فروش خواهد رسید
الان در سایت نوکیا دیدم که این گوشی قابلیت فیلم برداری به صورت wide رو هم داراست
و علاوه بر حافظه داخلی به صورت فابریک یک مموری کارت 16 گیگ نیز روی اون عرضه می شود

اگه یه کارت 16 گیگی هم روش باشه که دیگه معرکست. کی می خواد این 48 گیگ رو پر کنه؟:18:

M@hdi-B
26-01-2009, 21:06
:31:
می خواستم تاپیکش بیاد بالا. داشت خاک می خورد.

boozzai
30-01-2009, 11:32
راستی شما تا به حال عکسی از قلم این کوشی دیدید؟؟؟؟؟
قلم داره؟؟؟؟یعنی با قلم کار میکنه؟؟
با تشکر فراوان.

M@hdi-B
30-01-2009, 12:46
راستی شما تا به حال عکسی از قلم این کوشی دیدید؟؟؟؟؟
قلم داره؟؟؟؟یعنی با قلم کار میکنه؟؟
با تشکر فراوان.

بله قلم داره....تاچش مقاومتیه.

M@hdi-B
30-01-2009, 21:37
PDF کامل از مشخصات N97 :

ali racer
03-02-2009, 23:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم عکس طراحش

satttanism
12-02-2009, 17:06
کیلیپی دیدنی از قابلیت های فراوان این گوشی فوق العاده

mosolim
13-02-2009, 16:50
سلام
این یکی از زیباترین گوشی های سری ان نوکیاست. فکر کنم این گوشی بازار فروش نوکیا رو متحول کنه. شما فرض کنید با رزولیشین 360*640 این گوشی عکسا چه کیفیتی داره و یا با حافظه 32 گیگی چندتا فیلم یا فول آلبوم خواننده محبوبتونو قرار بدید.

M@hdi-B
13-02-2009, 18:33
سلام
این یکی از زیباترین گوشی های سری ان نوکیاست. فکر کنم این گوشی بازار فروش نوکیا رو متحول کنه. شما فرض کنید با رزولیشین 360*640 این گوشی عکسا چه کیفیتی داره و یا با حافظه 32 گیگی چندتا فیلم یا فول آلبوم خواننده محبوبتونو قرار بدید.

5 MP, 2584x1938 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, video(VGA@30fps), flash; secondary videocall camera

Mani Sasy
13-02-2009, 18:34
سلام
فرقاش با 5800 چی هسش؟

M@hdi-B
13-02-2009, 18:47
سلام
فرقاش با 5800 چی هسش؟

Nokia N97

Nokia 5800

:11:

ali racer
13-02-2009, 18:49
سلام
فرقاش با 5800 چی هسش؟

سی پی یو و میزان رم بالاتر

کیبورد

دوربین بهتر

ال سی دی بزرگتر

اینترنال مموری بیشتر(حدود 24 گیگ بیشتر :31:)

ساپورت بازی های ان گیج

باتری با ظرفیت تر

استفاده از چیپ جدید بوردکست برای بلوتوث و وای فای و...

Mani Sasy
13-02-2009, 18:51
ویرایش .........

M@hdi-B
13-02-2009, 20:44

کیبورد

دوربین بهتر

ال سی دی بزرگتر

اینترنال مموری بیشتر(حدود 24 گیگ بیشتر :31:)

ساپورت بازی های ان گیج

باتری با ظرفیت تر

استفاده از چیپ جدید بوردکست برای بلوتوث و وای فای و...

ممنون علی جان.
میگم CPU و چیپ گرافیکی تو خرید ان97 واسم مهمه. خبری از این دو مقوله نیست؟
این Digital Compass قضیش چیه؟

poria_mc
13-02-2009, 20:50
این digital compass قضیش چیه؟
قطب نمای دیجیتال!:31:

M@hdi-B
13-02-2009, 20:59
قطب نمای دیجیتال!:31:

مرسی پوریا جان بی سوادی هم مصیبته :31:

poria_mc
13-02-2009, 21:29
مرسی پوریا جان بی سوادی هم مصیبته :31:
اختیار داری!
مهدی جان بدجوری رفتی تو کف n97! خبریه؟ پول مول اضافه داری بده خوب به من چرا داری الکی حروم میکنی؟

satttanism
13-02-2009, 23:35

مگه نوع و میزان cpu مشخص شده؟

ali racer
14-02-2009, 14:46
مگه نوع و میزان cpu مشخص شده؟

مشخص نشده:31:

ولی مشخص شده که از نسل قدیمی سی پی یو های نوکیا( ARM 11 369 MHz )
که در5700
78 و 5800 و 85 و... بکار برده شده بود
درش استفاده نمیشه

M@hdi-B
14-02-2009, 19:59
چیپ چی علی جون هنوز معلوم نیست که چیپ گرافیکی داره یا نه؟

Legend
14-02-2009, 20:10
چیپ چی علی جون هنوز معلوم نیست که چیپ گرافیکی داره یا نه؟
به احتمال قوي تو اين نمايشگاه مشخص ميشه...:46:

شاد باشي

REGISTERED USER
14-02-2009, 22:29
آقا یکی توی دبی آوره میده 880 هزار تومان ! گارانتی نوکیا هم داره ...

می ارزه ؟ به نظرتون این خوبه یا Pixon سامسونگ ! دوربینش پایینه !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا یکی بخره لااقل ببینیم توی دستش خوب بود من هم برم بخرم !

Legend
14-02-2009, 22:32

اینم شده قضیه 96....
این گوشی قراره March ریلیز بشه...اینا همش نسخه آزمایشیه...چجوری گارانتی نوکیا داره؟:18:

satttanism
14-02-2009, 22:33

چی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این گوشی هنوز ریلیز نشده اونوقت چطوری می خواد به شما بفروشه؟

ravani_13
15-02-2009, 14:08
به به , به به

میبینیم که همکار انجمن لپ تاپ قصد دل کندن از N95 رو دارن ..... :31::27::31:

میخوای لمسی بگیری فقط ایفون اپل .. اگه ایفون نگرفته بودم N97 رو میگرفتم

این گوشی قراره March ریلیز بشه

مگه نگفته بودن Q2 ? مارچ که میشه 1 ماهه دیگه ( اسفند ) - البته یه جورایی اگه اخرای مارچ بیرون بدن اول Q2 که april باشه اومده و دروغم نگفتن ........... دی

ali racer
15-02-2009, 15:23
به به , به به

میبینیم که همکار انجمن لپ تاپ قصد دل کندن از n95 رو دارن ..... :31::27:

میخوای لمسی بگیری فقط ایفون اپل .. اگه ایفون نگرفته بودم n97 رو میگرفتم

مگه نگفته بودن q2 ? مارچ که میشه 1 ماهه دیگه ( اسفند ) - البته یه جورایی اگه اخرای مارچ بیرون بدن اول q2 که april باشه اومده و دروغم نگفتن ........... دی

نه می خوان دروغ بگن :31:

همون مارچ ریلیز میشه با 10 یورو ارزونتر از قیمت اعلام شده قبلی

آیفون بجز یه قابلیت مولتی تاچ هی حرفی برای گفتن جلوی 97 نداره

وهمون قابلیت مولتی تاچشم در برابر کمبودهای مسخره ..خنده دار و احمقانه اش ارزش خودشو از دست میده !!

M@hdi-B
15-02-2009, 20:02
نه می خوان دروغ بگن :31:

همون مارچ ریلیز میشه با 10 یورو ارزونتر از قیمت اعلام شده قبلی

وهمون قابلیت مولتی تاچشم در برابر کمبودهای مسخره ..خنده دار و احمقانه اش ارزش خودشو از دست میده !!

ممنون علی جان.
با توجه به قیمت اعلام شده اولیه 5800 و ورودش به بازار با این قیمت به نظرت ان97 قیمت اولیش تو ایران رو چه پایه ای هست؟

ravani_13
15-02-2009, 20:43

100 %

خدا رو شکر که نوکیا روی 97 دوربین 5 گذاشت که ملت پول اضافی ندن .

( از نظر من 5 واسه موبایل کافیه و بیشتر فقط واسه جذب مشتری و گرفتن پول بیشتر از من و شما هست )

REGISTERED USER
16-02-2009, 23:47
اوکی ... پس قضیه fake بوده ... عجب کلاهبردارایی هستند اینا

احمدصالح پور
17-02-2009, 21:01
راستی دوستان بی سوادی منو ببخشین ولی لطفا" با تاریخ خودمون تاریخ ورود دقیقیش رو بفرماین و قیمتش ارزون شده یعنی نوکیا چند میده در بدو ورود؟

Legend
17-02-2009, 21:18
راستی دوستان بی سوادی منو ببخشین ولی لطفا" با تاریخ خودمون تاریخ ورود دقیقیش رو بفرماین و قیمتش ارزون شده یعنی نوکیا چند میده در بدو ورود؟
قیمتش رو خاطرم نیست...ولی مارس میاد...یعنی 1 ماه دیگه...

armin_software
17-02-2009, 22:21
به نظر شما اگه بیاد قیمتش چه قدره؟
خود نوکیا قیمتی تعیین نکرده؟

احمدصالح پور
17-02-2009, 22:22
راستی یونس جان نوکیا هیچ خبر و اطلاعات جدید از این گوشی تو نمایشگاه بارسلون ارئه نکرد ؟؟؟یا اونجا فقط گوشی های معرفی نشده رو ازشون اطلاعات میدن؟

Legend
17-02-2009, 23:46
راستی یونس جان نوکیا هیچ خبر و اطلاعات جدید از این گوشی تو نمایشگاه بارسلون ارئه نکرد ؟؟؟یا اونجا فقط گوشی های معرفی نشده رو ازشون اطلاعات میدن؟
هنوز که چیزی درز نکرده...اگه خبری بشه تو همین 2 روز اعلام میشه...نه که میره واسه موقع ریلیز شدن...

شاد باشی

Legend
18-02-2009, 12:09
الان رفتم 2 باره خبرشو خوندم...اين گوشي 31 مارس با قيمت 540 يورو يا 720 دلار عرضه ميشه...
ميشه همون 13 بدر (روز طبيعت) خودمون...:31:

armin_software
18-02-2009, 19:12
الان رفتم 2 باره خبرشو خوندم...اين گوشي 31 مارس با قيمت 540 يورو يا 720 دلار عرضه ميشه...
فکر می کنم بیا تو ایران 1 میلیون بشه.
گوشی خیلی جالبی هست.

M@hdi-B
18-02-2009, 20:21
ميشه همون 13 بدر (روز طبيعت) خودمون...:31:

یونس جان پس چرا gsmarena تاریخ ریلیزشو زده ژوئن؟
اگه خبرت موثق باشه یه شیرینی طلبت.:10:

bahram_parham
18-02-2009, 21:04
تو ايران اومده قيمتش چنده؟

Legend
18-02-2009, 21:37
یونس جان پس چرا gsmarena تاریخ ریلیزشو زده ژوئن؟
اگه خبرت موثق باشه یه شیرینی طلبت.:10:
آره ...پس بده بياد...چون 31 مارس فروش ميشه...ولي اينا واسه اينكه 31 بوده 1 روز ديگه بردن عقب شده ژوئن...:27:

چي ميخواي بدي حالا؟:31:

M@hdi-B
18-02-2009, 22:10
آره ...پس بده بياد...چون 31 مارس فروش ميشه...ولي اينا واسه اينكه 31 بوده 1 روز ديگه بردن عقب شده ژوئن...:27:

چي ميخواي بدي حالا؟:31:

من که متوجه نشدم چی می گی.
ژوئن که 2 ماه بعد از مارسه. چه جوری میشه اونوقت؟:blink:

Legend
18-02-2009, 22:38
من که متوجه نشدم چی می گی.
ژوئن که 2 ماه بعد از مارسه. چه جوری میشه اونوقت؟:blink:
اااا
راس ميگيا...:31:آقا بيخيال...اين لينك خبر:

راحت...:31:

احمدصالح پور
20-02-2009, 19:30
راستی دوستان این گوشی که به احتمال قریب به یقین مولتی تاچ نیست ...پس چرا هیچ اثری از قلم همراهش تو عکسا نیست؟؟؟

Bilbo
21-02-2009, 20:09
هنوز مشخص نیست که فرکانس Cpu گوشی چنده ؟

momfilm
23-02-2009, 00:25
سلا م بر همگی دوستان

شرکت نوکیا در مراسم معرفی محصولات خود در کنفرانس بارسلونا اعلام کرد که پورتال فروش آنلاین نرم افزار و مولتی مدیای این شرکت به نام Ovi آماده بهره برداری است. فعالیت اصلی این پورتال ارائه نرم افزار، اشتراک فایل و فروش برخی طرح های گرافیکی خواهد بود. نوکیا N97 اولین دستگاهی خواهد بود که امکان استفاده از این فروشگاه را خواهد داشت و پس از آن کاربران سیمبین 40 و سیمبین 60 از ابتدای ماه می سال جاری می توانند از امکانات این فروشگاه بهره ببرند.

به نظر می رسد موفقیت چشم گیر فروشگاه آنلاین Apple همه شرکت های درگیر در بازار موبایل را وسوسه می کند. زیرا قبل از این گوگل هم اعلام کرده بود که قصد دارد برای ارائه محصولات آندرويد اقدام به راه اندازی پورتال فروش آنلاین کند و حالا هم نوکیا به جمع این فروشگاه های آنلاین اینچنینی پیوسته است.:20:

momfilm
23-02-2009, 11:03
با عرض سلام خدمت همه دوستان:20:
شرکت نوکیا در مراسم معرفی محصولات خود در کنفرانس بارسلونا اعلام کرد که پورتال فروش آنلاین نرم افزار و مولتی مدیای این شرکت به نام Ovi آماده بهره برداری است. فعالیت اصلی این پورتال ارائه نرم افزار، اشتراک فایل و فروش برخی طرح های گرافیکی خواهد بود. نوکیا N97 اولین دستگاهی خواهد بود که امکان استفاده از این فروشگاه را خواهد داشت و پس از آن کاربران سیمبین 40 و سیمبین 60 از ابتدای ماه می سال جاری می توانند از امکانات این فروشگاه بهره ببرند.

به نظر می رسد موفقیت چشم گیر فروشگاه آنلاین Apple همه شرکت های درگیر در بازار موبایل را وسوسه می کند. زیرا قبل از این گوگل هم اعلام کرده بود که قصد دارد برای ارائه محصولات آندرويد اقدام به راه اندازی پورتال فروش آنلاین کند و حالا هم نوکیا به جمع این فروشگاه های آنلاین اینچنینی پیوسته است.:11:

KERMANSHA
23-02-2009, 21:56
همان موقع که نوکیا ۵۸۰۰ به بازار آمد حدس می زدیم که نوکیا قصد زنده کردن نسل گوشیهای PDAخود دارد. و همینطور هم شد و نوکیا ان97 به بازار آمد.

ان97 که در نوامبر 2008 به بازار آمده است معادل 150 گرم وزن دارد و از یک صفحه نمایش بزرگ 3.5 اینچ با تعداد 360*640 پیکسل است. البته این صفحه نمایش ار نوع TFT است و 16 میلیون رنگ را نمیش میدهد.
از دیگر امکانات N97 میتوان به سنسور خاموش کردن اتوماتیک گوشی، سنسور چرخش تصویر متناسب با جهت در دست گرفتن گوشی ، صفحه کلید کامل و سیستم تشخیص دستنوشته اشاره کرد. البته همه به اینها ختم نمی شود. بلکه اسپیکرهای استریو هم هستند.
از نظر حافطه هم N97 باز هم همه را غافلگیر کرده است. دریچه کارت حافظه microSD است که تا 16 گیگابایت مموری را پشتیبانی می کند و حافظه داخلی خود گوشی به میزان اعجاب انگیز 32 گیگابایت رسیده است.
از جمله امکانات دیتای N97 میتوان به GPRS - HSCSD - EDGE - HSPDA - WLAN و بلوتوث و microUSB اشاره کرد.
سیستم عامل این گوشی همچنان شما را امیدوار خواهد کرد چون از نوع Symbian OS v9.4 سری 60 rel 5 انتخاب شده که از سریعترن و جدیدترین انواع سیمبیان است.
دوربین هم همچنان از نوع 5 مگاپیکسلی است که با رزولوشن 1938*2584 ولنز کارل-زایس همراه با فوکوس خودکار و فلاش و قابلیت فیلمبرداری با کیفیت VGA در 0 فریم در ثانیه است.
و خلاصه دیگر امکاناتش چیزهای غریبی نیست و مورد جدیدی ندارد. و در بین آنها میتوان به سیستم GPS ، نرم افزار NOKIA Maps 2 لمسی ، رادیو FM با RDS ، خروجی تلویزیون ، جک 3.5 میلی متری پخش موزیک و هندزفری را نام برد.
در پایان باید گفت که این گوشی هنوز به بازار نیامده و هیچ کس نمیداند که گوشیهای لمسی این شرکت چگونه از آب در خواهد آمد. البته اینگونه که نوشته ها نشان میدهند گوش خوبی خواهد بود. ولی باید منتظر ماند و عملکرد خود گوشی را دید. البته آرام آرام قضیه حافظه دارد به یک مساله رقابتی تبدیل میشود. چون مطمئنا هیچ کس نیاز به ای همه حافظه به میزان 32 گیگ نخواهد داشت. در گوشی موجود دربازار با حافظه 8 گیگابایتی کمترکسی پیدا میشود که از کم بودن حافظه گوشی و کم آوردن آن انتقاد کند حال چه برسد به 16 گیگ و 32 گیگ. البته نوکیا در این زمینه علاقه بیشتری نشان میدهد. ولی سونی اریکسون کمی با این موضوع منطقی تر رفتار میکند. به نظر نگارنده و بیشتر کارشناسان بهتر است که شرکتهای بزرگی چون نوکیا بیشتر به تقویت و مطالعه روی عوامل دیگر متمرکز باشند نه چیز پیش و پا افتاده ای چون افزایش حافظه!

KERMANSHA
23-02-2009, 21:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این هم عکسش

Legend
23-02-2009, 23:04
همان موقع که نوکیا ۵۸۰۰ به بازار آمد حدس می زدیم که نوکیا قصد زنده کردن نسل گوشیهای PDAخود دارد. و همینطور هم شد و نوکیا ان97 به بازار آمد.
.
.
.

منبعشم ميزدي بهتر بود:

احمدصالح پور
26-02-2009, 12:49
چی چی رو به بازار آمد؟؟مگه ریلیز شده؟؟؟؟؟؟!!!!!کجا موجوده دوستان؟؟

Legend
26-02-2009, 18:07
نه هنوز...13 بدر میگن قراره بیاد...:31:

شاد باشی:40:

Gamemaster
26-02-2009, 18:15
قيمتش اونور چقدره؟

Legend
26-02-2009, 18:41
قيمتش اونور چقدره؟
540 یورو..
720 دلار...

احمدصالح پور
26-02-2009, 18:46
سیزده بدر که تعطیله چه جوری تو سیزده بدر میاد؟؟؟!!!!!!!:27:

M@hdi-B
26-02-2009, 19:53

نه هنوز...13 بدر میگن قراره بیاد...
والا اینطور که این دوستمون 2 بار تو صحبتاش گفت وارد بازار شد نزدیک بود سکته ناقص کنم:31:
گفتم شنبه بریم تو کار قرض و قوله:31:

demehdix
27-02-2009, 13:19
دوست عزیز خبر رسمی مبنی بر دارا بودن رسمی tv منتشر نشده اما من یه عکس که از منو n97 گرفته شده بود آیکونه tv رو دیدم پس ممکنه داشته باشه.

M@hdi-B
27-02-2009, 14:01
دوست عزیز خبر رسمی مبنی بر دارا بودن رسمی tv منتشر نشده اما من یه عکس که از منو n97 گرفته شده بود آیکونه tv رو دیدم پس ممکنه داشته باشه.

اگه منظورت ----h هست نه خیر نداره. اون آیکونی که شما می گی واسه ویدئو هاست.

M@hdi-B
27-02-2009, 14:10

demehdix
27-02-2009, 15:42
منظورم اینه که آیا مثل n96 ماهواره داره؟

احمدصالح پور
27-02-2009, 18:43
منظورم اینه که آیا مثل n96 ماهواره داره؟

نه دوست عزیز n97 گیرنده تلویزیونی هم نداره چه برسه به ماهواره ....کی گفته n96ماهواره داره ؟؟؟؟؟؟کاملا" اشتباه به عرض رسوندن.

demehdix
27-02-2009, 19:22
باور کن خودم دیدم یه برنامه بنام live tv داشت که با تنظیم فرکانس میرفت رو برنامه های ماهواره ای

Legend
28-02-2009, 06:45
باور کن خودم دیدم یه برنامه بنام live tv داشت که با تنظیم فرکانس میرفت رو برنامه های ماهواره ای
اون تلويزيون اينترنتي هست...

شاد باشي:40:

demehdix
28-02-2009, 15:12
پس چطور ما بدون اینترنت رفتیم؟

soroshea
28-02-2009, 16:14
سلام دوستان می شه بگید . این گوشی کی به ایران می آد و اونموقع قیمتش چنده ؟

ممنون :8: :10::5::27:

Legend
28-02-2009, 16:24
سلام دوستان می شه بگید . این گوشی کی به ایران می آد و اونموقع قیمتش چنده ؟

ممنون :8: :10::5::27:
نیمه دوم فروردین وارد بازار جهانی میشه...اگرم 1 هفته بعد بیاد ایران...روزه اول حدود 1,800,000 مایشه...:27:
بعد میاد تا 1 ملیون...بعد هم تا 800 تومان گمانم....:46:

soroshea
28-02-2009, 16:31
نیمه دوم فروردین وارد بازار جهانی میشه...اگرم 1 هفته بعد بیاد ایران...روزه اول حدود 1,800,000 مایشه...:27:
بعد میاد تا 1 ملیون...بعد هم تا 800 تومان گمانم....:46:

تو دبی چی؟

البته با گارانتی معتبر . ممنون :8: :40: :11:

Legend
28-02-2009, 16:33
تو دبی چی؟

البته با گارانتی معتبر . ممنون :8: :40: :11:
قیمت اصلیش که 720 دلاره...اگه با همین قیمت وارد شه...تو دبی هم باید بتونی با همین قیمت پیدا کنی...:46:

اماستیاف
28-02-2009, 16:37
قیمت اصلیش که 720 دلاره...اگه با همین قیمت وارد شه...تو دبی هم باید بتونی با همین قسمت پیدا کنی...:46:

اگر قسمت باشه با همون قیمت پیدا میکنه !!!!

soroshea
28-02-2009, 16:47
قیمت اصلیش که 720 دلاره...اگه با همین قیمت وارد شه...تو دبی هم باید بتونی با همین قیمت پیدا کنی...:46:

ممنونم دوست عزیز . :40:

M@hdi-B
28-02-2009, 21:09
اگر قسمت باشه با همون قیمت پیدا میکنه !!!!

اگه اینطوری باشه که حاجیت 2 سوته خریده:31:
چون ما همه جنسامون از دبی میاد:5:

Legend
02-03-2009, 11:11
هر روز يه چيز جديد ميبينيم...:2:

قيمت رو ببينيد...:27:
تاريخ ريليز رو هم ببينيد.

M.etallic.A
02-03-2009, 11:39
سونی اریکسون با گوشی جدید 12 مگاپیکسلی یه جورایی کل نوکیا رو خوابوند...

Legend
02-03-2009, 12:39
سونی اریکسون با گوشی جدید 12 مگاپیکسلی یه جورایی کل نوکیا رو خوابوند...
نمیشه گفت کلشو خوابوند...:31: کوو تا Idou وارد بازار شه...واسه نوکیا کاری نداره...اگه بخواد بزنه میزنه...یه گوشی رو معرفی میکنه...1 ماه بعد تو بازاره...مثه 5800..هر چند ممکنه مثه 96 هم بشه...:31:
فقط باید منتظر بود و دید...شاید تو CEBIT یه خبرایی شد...

M.etallic.A
02-03-2009, 12:52
نمیشه گفت کلشو خوابوند...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کوو تا Idou وارد بازار شه...واسه نوکیا کاری نداره...اگه بخواد بزنه میزنه...یه گوشی رو معرفی میکنه...1 ماه بعد تو بازاره...مثه 5800..هر چند ممکنه مثه 96 هم بشه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاد باشی

آره اگه سونی اریکسون بخواد همون برنامه xperia رو سر این در بیاره از همین الان باید شکستش رو پیش بینی کرد.

mostafa<>khan
02-03-2009, 15:22
نمیشه گفت کلشو خوابوند...:31: کوو تا Idou وارد بازار شه...واسه نوکیا کاری نداره...اگه بخواد بزنه میزنه...یه گوشی رو معرفی میکنه...1 ماه بعد تو بازاره...مثه 5800..هر چند ممکنه مثه 96 هم بشه...:31:
تو تاپیک ان97 حرف از ان97 بزنید.اگه به تاخیر معنی"شکست"داده بشه که ان97 همه جوره یه شکسته بزرگه.اما من اینجوری فکر نمیکنم و اگه امکانات و ابتکارات مناسب داشته باشه با تاخیر هم میتونه فروش خوبی کنه
ضمن اینکه قیمت ان97 هم خیلی مسخره است.جوریه که ادم باور میکنه این گوشی فقط یک "شکسته"
قیمت:845 یورو:18::19:

M.etallic.A
02-03-2009, 15:34
.اگه به تاخیر معنی"شکست"داده بشه که ان97 همه جوره یه شکسته

بعضی از تاخیرها متاثر از سیاستهای کمپانی سازنده س... حتی معرفی گوشی ها هم روی برنامه س... و اینطور نیست که امروز یه گوشی رو طراحی کنن و فردا سریع همه جا معرفیش کنن. شاید همین الان نوکیا 10 تا گوشی جدید طراحی کرده و تو نوبت معرفی و تولید داره.... حالا وقتی بین معرفی و تولید یه گوشی فاصله زیاد میفته دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. مهمترین دلیلش شاخ بودن گوشیه. یعنی اگر یه گوشی تک باشه و سطحش واقعا بالا باشه برای ایجاد یک جو روانی در بازار کمپانی ها عرضه اون گوشی رو به تاخیر میندازن... اما دلایل دیگه ای هم هست مثل مشکلات فنی در تولید یک گوشی و ..... حالا اگه این تاخیر از رو برنامه شرکت باشه که هیچ ولی اگر اجباری باشه یک نوع شکسته...

ravani_13
02-03-2009, 16:34
1100 دلار واسه n97 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این گوشی 2 ماه دیگه میاد و تا قیمتش بشکنه و بشه 700 - 800 میشه 5-6 ماهه دیگه , حالا ببینید شرکت های دیگه واسه 6 ماه دیگه چه چیزهایی دارن وارد بازار میکنن و نوکیا داره چی وارد میکنه

نوکیا واقعا پر رو شده و زیادی روی اعتماد علاقه مندانش حساب کرده

گفتیم دوربین 5 گذاشته که قیمت نهایی واسه خریدار کمتر بشه اما انگار .... شورش رو در اورده

136209
02-03-2009, 19:50
این چه گوشی است:18::18::18:
من چند رور پیش ان 95 ام رو فروختم با 50 تومان ضرر :41:
می خواستم 5800 بخرم تا یک تنوعی بشه برام بعد ان81 و ان95 کشویی
این رو که دیدم دیوانه وار عاشقش شودم با اون صفحه نمایش بزرگش که حال میده برای بازیهای انگیج
من که فعلا یک 1100 میخرم تا این بیاد

lvlohammad
06-03-2009, 17:25
واسه ورود گوشي به بازار هنوز خيلي زوده!!!
شركت نوكيا همچين ريسكي رو نمي كنه !!!

با نگاهي به ركود اقتصادي در جهان ورود چنين محصولي در جهان فقط يك امصا براي تعطيليه موبايل فروشي ها & نمايندگي ها & شايد هم نوكيا باشه !!!!

sogol6561
06-03-2009, 22:12
دوستان بعضیها میگن تعدادی n97 تو کشور دبی با قیمت 1.300 تومن به صورت محدود به فروش میرسه.
البته خودم میدونم هنوز coming soon هستش ولی خواستم بدونم این جریان حقیقت داره؟

Raptor 2009
07-03-2009, 02:15
دوستان بعضیها میگن تعدادی n97 تو کشور دبی با قیمت 1.300 تومن به صورت محدود به فروش میرسه.
البته خودم میدونم هنوز coming soon هستش ولی خواستم بدونم این جریان حقیقت داره؟

ان 95 هم چند ماه قبل از اینکه بیاد تو علا الدین فروخته میشد منتها fake version هاش نه اصلیش.
این هم همون داستانه.