PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت پرسرعت در یک روستا

rhett
01-12-2008, 23:12
سلام!

ببخشید شاید یه کم سوالم خنده دار باشه ولی واقعاً مشکل ایجاد شده!

من قراره برم توی یک روستای اطراف مریوان (کردستان) اونجا بعنوان پزشک دورۀ طرحم رو بگذرونم.

اونجا خط تلفن دارم! بعد می‌خوام اینترنت پرسرعت داشته باشم (dial up هم احتمال زیاد دارم.) حالا چند تا سوال:

1- اگه مرکز شهرستان اون روستا wireless بدن من تا چند کیلومتری اونا باید باشم که ممکن باشه بتونم ازشون سرویس بگیر؟

2- ممکنه بتونم توی یه روستا ADSL بگیرم؟! تجهیزاتش نصب می‌شه تو روستاها؟

3- امکانی هست (احاضرم تا یه میلیون تومن هم خرج کنم) بتونم Dish بذارم و اینترنت ماهواره‌ای بگیرم؟ (اطلاعاتم راجع به این موضوع خیلی کمه، اگه یه نفر توضیح بده ممنون می‌شم)

مرسی

امیرپاشا

darvish1900
02-12-2008, 00:14
همون دیش بذار بپا روستایی ها نبینند لوت بدن.

بقیقه اش نشدنی جواب همه سوالاتت منفی

Cleeev
02-12-2008, 01:26
چون توی روستا ها معمولا فاصله تون تا مرکز مخابرات زیاده حتی دایال آپم به زور کار میکنه چه برسه به adsl... البته خدا رو چه دیدی، یهو دیدی adsl اومده باشه اونجا... کافیه بری از مرکز مخابراتی (دقت کن "مرکز مخابراتی" نه دفتر خدمات ارتباطی و غیره) بپرس که تو این مرکز adsl اومده بعدش بپرس فلان روستا چی...؟؟؟

در کل به نظر منم تنها راه و بهترین راه واست همون اینترنت ماهواره ایه... راحت... فقط به قول این دوستمون باید مواظب روستاییا باشی که نرن لوت بدن... اون بیچاره ها تا حالا اسم اینترنتم شاید نشنیده باشن و هر چی واسه شون توضیح بدی بابا این دیش رو من واسه اینترنت اینجا گذاشتم چون به اینترنت نیاز دارم تو کتشون نمیره و میرن لوت میدن و میان خونت و همه سیستمو ظبط میکنن... همشم همینه و میتونی بری دوباره سیستم بخری بزاری تو خونت...

تازه شما یه مزیتم داری و اون اینه که اونجا روستاس و چون ساختمونای بلند و بتونی و آهنی و از انواع و اقسام برج های مخابراتی با فرکانس های کوتاه و بلند هیچ خبری نیست (که توی تهران نیم متر به نیم متر توی کوچه و خیابون هر گوشه و کناری یکی هست چه شخصی چه دولتی چه مخابراتی) و فضا باز و آزاده، ماهواره رو میتونی تو خیلی از جاهای خونه بگذاری که کسی عمرا بتونه ببیندش...

milky way
02-12-2008, 02:01
نه بابا ADSL کجا بود شوخی میکنی تو روستا ADSL :18::31:، عمرا Dailup هم نتونی وصل بشی چون باید وصل بشی به شهرستان بعد پول تلفن که هوار تومن میشه هیچی چون فاصله زیاده سرعت نابوده احتمالاً هر دقیقه هم دیسکانکت میشی به نظر من بهتر در روستا از روش های سنتی مثل کتاب و مجلات استفاده کنی، برای ارتباط با دیگران هم نامه بنویس البته اگر اداره پست داشته باشه :31:. دیشم فایده نداره چون اولا فقط دریافت هست برای ارسال نیاز به اینترنت داری، دوما هزینش زیاده مگه بخای سرویس دریافت/ارسال بگیری که هزینش سر به فلک میکشه اصلا نمیدونم کسی هم بده .

Cleeev
02-12-2008, 02:34
در ادامه سخنان دوست عزیزمون milky way باس بگم اینجا ایرانه و توی شهرم adsl به زور داده میشه چه برسه به روستا... و همچنین این قضییه مهمه که حتی واسه دایال آپم فاصله از مرکز مخابرات مهمه... مگر اینکه روستاهه انقدر پیشرفته باشه که یه شرکتکی اومده باشه اونجا کارایی در مورد دایال آپ کرده باشه...

باس بری از بقال سر کوچه بپرسی کارت اینترنت داره...؟؟؟!!! اگه گفت "ها... چی میگی...؟؟؟ فحش میدی و..." بدون که هنوز ندای اینترنت به اونجا نرسیده... اگه یکمی سرشو خاروند و گفت "دارم باید بگردم پیدا کنم" بدون که دایال آپ خوب اونجا کار نمیکنه و یارو یه بار کارت اینترنت آورده فروش نداشته انداخته یه گوشه... ولی اگه با کمال آرامش و عادی گفت "آره داریم" و انواع و اقسام داشت بدون که مشکلی نیست...

البته به جای این کار میتونی به مرکز مخابراتی که اون روستا زیر مجموعه شه ( که احتمالا توی نزدیک ترین شهرستانه) بری و جویای قضییه بشی..................

alizshah
02-12-2008, 02:36
نه بابا adsl کجا بود شوخی میکنی تو روستا adsl :18::31:، عمرا dailup هم نتونی وصل بشی چون باید وصل بشی به شهرستان بعد پول تلفن که هوار تومن میشه هیچی چون فاصله زیاده سرعت نابوده احتمالاً هر دقیقه هم دیسکانکت میشی به نظر من بهتر در روستا از روش های سنتی مثل کتاب و مجلات استفاده کنی، برای ارتباط با دیگران هم نامه بنویس البته اگر اداره پست داشته باشه :31:. دیشم فایده نداره چون اولا فقط دریافت هست برای ارسال نیاز به اینترنت داری، دوما هزینش زیاده مگه بخای سرویس دریافت/ارسال بگیری که هزینش سر به فلک میکشه اصلا نمیدونم کسی هم بده .
چرا اتفاقا من دارم به یه جاهایی میرسم که به وسیله اینترنت ماهواره ای به صورت ارزان برم اینترنت :27:
البته هنوز قطعی نشده و باید توسط عموم نصب و ... بشه
البته شابد فردا منو به جرم جاسوسی ببرن زندان:27:

choory
02-12-2008, 05:50
چرا اتفاقا من دارم به یه جاهایی میرسم که به وسیله اینترنت ماهواره ای به صورت ارزان برم اینترنت :27:
البته هنوز قطعی نشده و باید توسط عموم نصب و ... بشه
البته شابد فردا منو به جرم جاسوسی ببرن زندان:27:

نکند این اینترنت ماهواره ای ها را میگی که احتیاج به یک مودم هم داره؟وقتی مودم را بخری یک اکانت 6 ماهه 1 مگ هم میدهند.و توسط دیش و lnb معمولی سند و ریسیو داره

اگه اطلاعات بیشتری داری که اینا کلاه برداری نیست یک ندایی هم به ما بده.

Hamid_311
02-12-2008, 09:56
نکند این اینترنت ماهواره ای ها را میگی که احتیاج به یک مودم هم داره؟وقتی مودم را بخری یک اکانت 6 ماهه 1 مگ هم میدهند.و توسط دیش و lnb معمولی سند و ریسیو داره

آقا منم شنیدم در مورد این قضیه. کسی تا حالا استفاده کرده؟
خیلی مشکوک میزنند..

Enter
02-12-2008, 10:28
آقااینایی که میگم من فقط و فقط خوندم وخودم استفاده نکردم
یه سری کارت دی وی بی هست که کار اینترنت آنلاین روانجام میده یعنی هم میتونی دریافت وهم ارسال روداشته باشی منتهای مراتب قیمتش یه خورده گرونه چیزی تومایه های 200هزارتومن پات آب مبخوره البته یه سری کارت دی وی بی هست که فقط کار دریافت رو انجام میده قیمتشون هم تو مایه های 80 هزارتومنه (دانلودآفلاین) بعد یه دیش و یه ال ان بی معمولی میخوای و اکانتی که میگن 40 الی 50 هزارتومنه(میگن) البته فکرکنم ماهیانه باید اکانت خریداری کنی دوستان بیان بگن که من اشتباه شنیدم و خوندم یا صحت داره چون خودم هم بااین وضعی که adsl توخرمشهرداره تصمیم دارم اینترنت ماهواره ای رو ردیف کنم.

mehdi_08
02-12-2008, 11:20
ببین تو اکثر روستا ها دفتر خدمات ارتباطی هست که اینترنت هم دارن می تونی از اونجا استفاده کنی

Wisdom
02-12-2008, 12:17
من از چند تا روستا با خط تلفن کانکت شدم ؛ به نزدیکترین isp که میشه پیدا کرد
سرعت شما کمتر هست ولی میشه استفاده کرد
فقط باید هزینه تلفن رو متحمل بشید

ir-dgm
03-12-2008, 13:10
من هم از یک اداره آب و هوا به اینترنت وصل شدم .میشه گفت امکانش هست اگر با سرویس دهنده وایرس در مرکز شهر صحب کنی و هزینه نصب دکل مخابراتی را متحمل بشی اونا برای تو یک دکل احداث میکنند تا بتونی از وایرس استفاده کنی....

alizshah
03-12-2008, 14:40

نه اون کلاه بردار بود
قیمتاش خیلی ارزون و اصلا معلوم بود
حتی باهاش هم چت کرده بودم ...
این روش تقریبا گرون تر و پرسرعتر هستش

cell_phone
03-12-2008, 17:47
الان بیشتر فاصله های بین شهر ها و روستا ها فیبر نوری است یعنی در مر گز مخابراتی اون روستا یه کافوی نوری گذاشتند .
و تقریبا بقیه ی مسیر روی فیبر است و در ضمن در روستا اگه بخوای شهرستان نزدیکش زنگ ( تماس بگیری ) بزنی هزینه ی همون درون شهری محاسبه می شه ( یارانه برای روستاییان است ) در نتیجه شما بدون مشکل می تونی به دیال آپ وصل بشی حتی اگه بری صحبت کنی شاید بتونی adsl هم برات راه بندازن ولی اگه خودت رو بتونی به یک سازمانی چیزی بچسبونی میتونی اینترنت ماهواره ای 2 طرفه با قیمت مناسب بگیری ( یک نفر این وسط لازمه )

italy2006
03-12-2008, 17:58
دوست عزیز من در جایی دیگر جوابت داده ام. این چرت و پرت هایی که بعضی ها میگن گوش نکن. روستاییان مناطق مرکزی کشور نیسبت به وسایل ارتباطی چون ماهواره اینترنت و ریسیور دیدشون کاملا مثبته البته همه جا ادم ها بد پیدا میشن. ختی اگر دیش هم بذاری چون تو دکتر هستی قبولت میکنن و و حتی شاید بتونه الگویی برای ترویج اینها هم بشی. اما به طور خاص تا نرفتی اونجا نمیشه وضعیت نت رو بررسی کرد.

aaaammmm87
03-12-2008, 18:02
سلام!

ببخشید شاید یه کم سوالم خنده دار باشه ولی واقعاً مشکل ایجاد شده!

من قراره برم توی یک روستای اطراف مریوان (کردستان) اونجا بعنوان پزشک دورۀ طرحم رو بگذرونم.

اونجا خط تلفن دارم! بعد می‌خوام اینترنت پرسرعت داشته باشم (dial up هم احتمال زیاد دارم.) حالا چند تا سوال:

1- اگه مرکز شهرستان اون روستا wireless بدن من تا چند کیلومتری اونا باید باشم که ممکن باشه بتونم ازشون سرویس بگیر؟

2- ممکنه بتونم توی یه روستا adsl بگیرم؟! تجهیزاتش نصب می‌شه تو روستاها؟

3- امکانی هست (احاضرم تا یه میلیون تومن هم خرج کنم) بتونم dish بذارم و اینترنت ماهواره‌ای بگیرم؟ (اطلاعاتم راجع به این موضوع خیلی کمه، اگه یه نفر توضیح بده ممنون می‌شم)

مرسی

امیرپاشا

سلام
عزيزم من توي 4 كيلومتري مركز استان هستم رفتم مركز مخابرات گفتم مي خواهم adsl بگيرم رئيس مركز مي خواست بزنه بيخ گوشم :18: گفت نميشه :41: من هم گفتم :18: چرا ؟ گفت بايد فيبر نوري بندازيم به جاي سيم هاي مسي :27: من هم گفتم :11:

gog2000
04-12-2008, 15:40
از adsl و وايرلس كه نميتوني استفاده كني خيالت راحت:31:

اما در مورد ديال اپ هم اينقدر سرعتش پايينه و مدام قطع ميشه كه كلافه ميشي

من خودم تو روستا ها اين ديال اپ را امتحان كردم با سرعت 1كيلوبايت در ساعت ميره:31:
مدام هم ديسكانكت ميشه ادمو ديونه ميكنه

تنها راهش همون ديشه
والسلام

akhoond
04-12-2008, 16:06
الان بیشتر فاصله های بین شهر ها و روستا ها فیبر نوری است یعنی در مر گز مخابراتی اون روستا یه کافوی نوری گذاشتند .
و تقریبا بقیه ی مسیر روی فیبر است و در ضمن در روستا اگه بخوای شهرستان نزدیکش زنگ ( تماس بگیری ) بزنی هزینه ی همون درون شهری محاسبه می شه ( یارانه برای روستاییان است ) در نتیجه شما بدون مشکل می تونی به دیال آپ وصل بشی حتی اگه بری صحبت کنی شاید بتونی adsl هم برات راه بندازن ولی اگه خودت رو بتونی به یک سازمانی چیزی بچسبونی میتونی اینترنت ماهواره ای 2 طرفه با قیمت مناسب بگیری ( یک نفر این وسط لازمه )

یه نفر ؟
هزار نفر هم کمه ؟
مجوز 2 طرفه به این راحتی ها نیست ، تا وقتی بحث سر امنیت ملی و این حرف هاست ، با کسی شوخی ندارن .... :13:

مرسی :11: :10: :46:
یا حق

mahdi.a81
23-12-2008, 15:00
خوب منم يه چيزايي بگم شايد به دردت خورد
چون ديدم ميگم
ببين adsl توي يه مركز مخابراتي فعال ميشه ، حالا اگه اون روستا از يه مركز مخابراتي كه adsl داره خطوط تلفنش تامين شده باشه كه اون موقع خيلي خوب ميشه .
چرا ؛ چون شما ميري ميگي من خط adsl ميخوام .
حالا يه موضوعي هست اينجا .اونم بعد مسافت هست .يه جا خوندم كه adsl تا 5400 متر خوب جواب ميده . پس شما اگه خط خوب ميخواي بايد فاصله‌ات با مركز مخابراتي كمتر از اين مقدار باشه .اگه اينجوري باشه ( يعني هر دو شرط رو داشته باشي ) بدون مشكل ميتوني از adsl استفاده كني .
در آخر بگم من خودم ديدم روستاهاي نزديك به شهرها از adsl استفاده ميكنند .چون مركز مخابراتي‌شون با شهر يكي هست .

mansor_1381
23-12-2008, 22:27
همینطوری که گفته شد بهترین روش اینترنت ماهواره ای هست که هم میتونی به صورت آفلاین استفاده کنی که چندین جهت رو میتونی بگیری و هم به صورت یک طرفه که یک طرفه به این صورته که برای ارسال اطلاعات از خط تلفن (Dial Up) یا از طریق موبایل استفاده کنی البته اگه اون روستا تحت پوشش باشه..