PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Unallocate شدن کل درایوهای هارد!!!

avecina.ir
27-11-2008, 14:07
آقا سر یک سیستمی توی یک سازمان که اطلاعات مهمی هم توی هارد 40 اش! داشت بودم که دچار همون ویروس معروفی شده بود که از طریق فلش درایوها پخش میشه و باعث میشه نتونی فایلهای مخفی رو آشکار کنی و رجیستری و... رو مبینده......
CD هیرن رو که تازگیا دانلود کرده بودم دادم به یکی تا با مک آفی موجود در هیرن سیستم رو اسکن کنه و...
یک مقدار با کار با تنظیماتش مشکل داشت
آقا رفتم و برگشتم دیدم اصلن تنها سیستم عاملش که xp بود بوت نمیشه!نمیدونم طرف چکار کرده بود. با XP live CD تست کردیم دیدیم به به! کل پارتیشن ها که نمیدونم چند تا بوده و همه هم fat32 بودن پریده و یک فضای Unallocate شده ی 40 گیگ فقط ایجاد شده که میدونین این یعنی چی....
البته خود هیرن ابزارهای متعدد ریکاوری و پاتیشن بندی داره ولی شک دارم روی هارد فرمت نشده! بتونن کاری انجام بدن

حالا

چند راه به ذهنم رسیده:
هارد رو به یک سیستم دیگه بصورت Slave ببندم و با هارد Master بوت شم و اگر برنامه های ریکاوری در بازیابی داده ها ناتوان بودن برم هارد 40 رو فقط عجالتن یک Qick format کنم تا حداقل قابل شناسایی با ابزارهای ریکاوری باشه

فعلن کیس رو طرف برده تا با بحثهایی که کردیم اگه نتونست کاری کنه شنبه بیاره تا باز من فکرامو پیاده کنم روی اون
کارهای عجیب و غریب و متعدد حرفه ای! به ذهنم میرسه اما میگم شاید یکی که قبلن دچار این بلای آسمانی شده شخصن ریزه کاری و تجربه ی گرانبها و خاصی داشت بیاد بیان کنه.مخصوصن اینکه فقط در این موارد طرف میتونه بفهمه کدوم برنامه ی بازیابی چند مرده حلاجه که توی مواقع عادی نمیشه فهمید