PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

sJaguar
05-02-2008, 13:05
پژو 405 GLX و SLX
پژو پارس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پژو 405 كه در سال 1988 عنوان بهترين خودرو سال اروپا را به خود اختصاص داد يكي از پرفروش ترين خودروهاي ساخته شده در كشور است كه به دليل برخورداري از مزايايي همچون ايمني بالا، مصرف سوخت و آلايندگي پايين، خدمات پس از فروش آسان و در دسترس، قيمت مناسب، اتاق جادار و فرمان پذيري عالي به عنوان يكي از محبوب ترين و مطرح ترين خودروهاي ايراني شناخته مي شود.
موتور نرم و كم صداي اين خودرو 4 سيلندر بوده و با حجم 1800 سي سي، تلفيقي از قدرت و كشش مناسب را به همراه مصرف سوخت كم و آلايندگي پايين در اختيار قرار مي دهد.
پژو 405 جي ال ايكس از امكانات فني و رفاهي روز دنيا همچون موتور انژكتوري با مديريت الكترونيكي، شيشه هاي برقي، كولر، فرمان هيدروليك و آينه هاي برقي سود مي برد كه اين تجهيزات و امكانات به همراه ساير موارد ذكر شده، باعث موفقيت چشمگير اين خودرو در بازار ايران شده است.
405 جي ال ايكس داراي بدنه اي بسيار ايمن است كه در عين جذب ضربات وارده در تصادفات به واسطه نقاط جاذب انرژي، از استحكام بسيار زيادي در بخش اتاقك سرنشينان برخوردار است كه اجازه تغيير شكل آن و ورود صدمه به سرنشينان را نمي دهد.

مشخصات پژو 405 در سایت ایران خودرو:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پژو پارس - نخستين خودرو لوكس در بازار ايران – در سال 1379 در شركت ايران خودرو متولد شد. اين خودرو كه حاصل تلاش متخصصان مركز طراحي محصولات جديد ايران خودرو است، از امكانات و تجهيزات رفاهي قابل توجهي سود مي برد، به گونه اي كه پس از گذشت چند سال از نخستين عرضه آن به بازار و وجود رقباي مدعي، اين خودرو هنوز جزءمحبوب ترين خودروهاي سواري لوكس در كشور به شمار مي رود.
پارس علاوه بر بهره مندي از امكانات فراوان، از كيفيت بالايي – چه در بخش قطعات و چه در بخش ساخت و مونتاژ – برخوردار است. اين موارد همراه با قيمت رقابتي آن، پارس را به مقرون به صرفه ترين و پرفروش ترين خودرو لوكس ايران مبدل ساخته است.
پارس به موتور 8/1 ليتري با قدرت 97 اسب بخار مجهز است كه در عين آلايندگي كم و مصرف سوخت پايين، به راحتي مي تواند اين خودرو را به سرعت هاي بالا رسانده و در هنگام سبقت، شتاب گيري قابل توجهي را براي اين خودرو فراهم كند.
تجهيزات به کار گرفته شده در اين محصول نظير موتور با سيستم سوخت پاششي (Injection) ، فرمان تقويت شده ، آينه هاي خارجي با کنترل برقي ، کولر با خنک کنندگي مناسب و ... ضمن فراهم نمودن آسايش بيشتر براي راننده و سرنشينان با استانداردهاي کنترل آلودگي و مصرف روز دنيا مطابقت دارد.

مشخصات پژو پارس در سایت ایران خودرو:

sJaguar
05-02-2008, 13:09
نوچهر منطقی در گفت و گو با فارس كه در خصوص قیمت این محصول پرسید، گفت: قیمت طراحی جدید پژو 405 تفاوت زیادی با پژو 405 معمولی نخواهد داشت.
وی تاكید كرد: قیمت محصولات ایران خودرو در مقایسه با قیمت‌های شركت‌های رقیب قطعا رقابتی ترین‌ قیمت‌هاست و علت نیز این است كه ما در برخی محصولات حاشیه سود بسیار كمی داریم.
منطقی خاطر نشان كرد: وقتی تیراژ سمند در ایران خودرو بالا رفت، قیمت آن را از 13 میلیون به 11 و حتی 10 میلیون تومان كاهش دادیم.
وی افزود: ما خودمان داوطلبانه قیمت‌هایمان را كاهش داده‌ایم و سعی كرده‌ایم متناسب با نیاز مشتریان محصولات متنوع عرضه كنیم.
وی هدف‌گذاری تولید طراحی جدید پژو 405 را 40 تا 50 درصد ظرفیت تولید این محصول عنوان كرد و افزود: تولید طراحی جدید پژو 405 به معنای توقف خط تولید پژو405 معمولی نیست و متناسب با تقاضای مشتریان هر دو مدل عرضه خواهد شد.
مدیر عامل ایران خودرو در خصوص روند گازسوز كردن خودروهایی كه سال قبل بدون كیت گاز تحویل مشتریان شدند، اظهار داشت: تا به حال ما 20 هزار دستگاه از این خودروها را گازسوز كرده‌ایم اما در این باره نكته‌ای وجود دارد كه باید حل شود.
وی توضیح داد: قرار بود سازمان بهینه سازی هزینه مخزن‌های نصب شده بر روی خودروها را بپردازد و بابت هر مخزن گاز نیز 650 هزار تومان پرداخت می‌كند.
منطقی اضافه كرد: این در حالی است كه قیمت مخزن‌هایی كه ما بر روی خودروها نصب می‌كنیم بین 950 تا یك میلیون و 300 هزار تومان است و ما در عرضه خودروهای دو گانه سوز باید زیان هنگفتی را بپردازیم.
وی تاكید كرد: سال قبل مشتریانی كه خودروی بدون مخزن دریافت كرد‌ه‌اند خودروهای خود را با قیمت بنزین‌سوز تحویل گرفتند اما با نصب مخزن یك و نیم میلیون تومان بر قیمت خودروهای آنها افزوده می‌شود و در عین حال ما هزینه تازه‌ای را بابت نصب مخزن به مشتریان تحمیل نمی‌كنیم.
منطقی در خصوص زمان عرضه محصولات پایه‌گازسوز ایران خودرو نیز اظهار داشت: در ایام دهه فجر عرضه خودروهای پایه‌گازسوز را شروع خواهیم كرد

amiroo88
05-02-2008, 18:49

تلفیقی از 405 پارس اردی

چراقاشو که تو لوکس فروشیا هم داره

پرژکتورش هم عین لوله اگزوزه

عقبشم خدا میدونه!

rainysky50
05-02-2008, 19:16
خوب کاملا یک دغل کاری دیگه!ابتدا عنوان کردند 405 glx دیگر تولید نمیشه ولی از همون موتور باز هم میخوان سر مردم رو شیره بمالونند و حالا 405 slx به جای glx !!!!!واقعا که خاک بر سر من که در ایران کنونی متولد شدم!!!!

Actros
06-02-2008, 02:37
این کارا طبیعی شده دیگه توایران
ولی قیافش بهتر شده

mansour 64
06-02-2008, 12:54
پروژکتوراش واقعا زشته. به قول دوستمون شبیه سر اگزوز می مونه. در کل به نظر من این خودرو نشانه هیچ پیشرفتی نیست. در واقع این کار ایران خودرو که بزرگترین سازنده خودرو در کشور و خاورمیانه است رو یک لوکس فروشی معمولی اتومبیل هم می تونست انجام بده به علاوه اینکه یه جفت باند و یه ساب ووفر هم به اون اضافه می کرد!

ram1600
08-02-2008, 00:26

تلفیقی از 405 پارس اردی

چراقاشو که تو لوکس فروشیا هم داره

پرژکتورش هم عین لوله اگزوزه

عقبشم خدا میدونه!
مگه بده لوله اگزوز هم خودش یه نوع هنره باید تک باشه
نمی دونم هر روز تو سرمون میکوبن ایرنی ها برترین سلیقه رو دارن
این چه نوع سلیقه ای هست
مثل اون سورن جرائت ندارن پشتش رو توی تبلیغات نشون بدن من که دیدم در برایر طراحی پشت سمند معمولی یه فاجعه بود دیگه حسابش رو بکنید

amiroo88
08-02-2008, 16:07
مگه بده لوله اگزوز هم خودش یه نوع هنره باید تک باشه
نمی دونم هر روز تو سرمون میکوبن ایرنی ها برترین سلیقه رو دارن
این چه نوع سلیقه ای هست
مثل اون سورن جرائت ندارن پشتش رو توی تبلیغات نشون بدن من که دیدم در برایر طراحی پشت سمند معمولی یه فاجعه بود دیگه حسابش رو بکنید

از یه جهت دیگه که بهش نگا میکنم میبینم شبیه ماشین 007 هست که از جولوش تیر میزد

amirr13
08-02-2008, 23:27
چیه پراید و پژو به همون میدن این فرهنگ رانندگی مونه
180 تا آمپر داره 200 تا باهاش میریم
می خواین واسمون مرسدس بسازن؟
هر کی هرچی داره لایقشه
خداییش از سورن بهتر در آوردنش
اون لوله اگزوز هم همخونی داره با گردی چراغ ها
یه کم هم پیکان جوانان رو یادآوری میکنه که خاطره خوبیه
البته من هم هنوز موفق نشدم پشت این پیرمرد نو رسیده رو ببینم
امیدوارم یه کم به جلوش بخوره

امير موسر
09-02-2008, 09:18
چیه پراید و پژو به همون میدن این فرهنگ رانندگی مونه
درسته تا وقتي خودمون بخوايم همينه.
حالا خدا رو هزار مرتبه شكر كه داشبوردش رو يه تغييري دادن.

cyrus_ln
09-02-2008, 10:54
405 Slx !!!جالبه
اینا خودشون رو مسخره کردن یا ملت رو .هر بار یه چراغ عوض میکنن و اونو به عنوان یه ماشین جدید میدن بیرون.اینم یه ماشین بی کیفیت دیگه مثل قبلیا
دوباره تو تبلیغاشون میگن ایرانی لایق بهترینهاست (سمند و پژو شده بهترینها)
کره هم با ایران شروع کرد تا چند سال جلوی واردات ماشین رو گرفت تا شرکتهای خودرو سازی بتونن پیشرفت کنن و حالا هیوندای به جایی رسیده که ماشینهایی تولید میکنه که میتونه با انواع اروپایی و امریکایی و ژاپنی رقابت کنه.
ایران کجاست!!!؟
ایران هنوز رو 405 و پراید و... و تغییر چراغها و سپرهای 405 و پراید و... گیره.

rainysky50
10-02-2008, 00:37
وقتی بحث منافع شخصی در میان باشه و مافیای دولتی وجود داشته باشه که فقط توی فکر بردن و خوردن و ذخیره کردن باشه و همچنین ملتی وجود داشته باشه که هنوز میگن پیکان عالیه دیگه انتظار بیشتری نباید داشت!پس گور بابای م لت و دو ل ت!!!!!!

ali1351_4040
11-02-2008, 14:43
سلام دوستان
میخواستم بپرسم پژو405 2000مدل77 را میتوان انژکتور کرد.ومصرف بنزینش چقدره؟

Nomber1
11-02-2008, 19:22
سلام دوست عزیز

بله .

میتونید این کار رو بکنید ولی اصلا به صرفه نیست .

علت : لوازم انژکتور برای این موتور در ایران نیست و باید برات از اونور بفرستند . در نتیجه هر وقت نیاز به تعمیر داشته باشه باید با اونور در تماس باشی .

بهترین کار بستن موتور 1.8 xu7 فابریک بقیه روی این 1.0 کاربراتوریه .

موفق باشید

amin-se
25-02-2008, 13:24
سلام خدمت پی سی وردی ها ...
کسی در مورد اتومبیل های 405 جدید اطلاعاتی داره ؟؟ من که فقط شنیدم بهشون میگن 405 slx .
پیلیز : عکس ، اصلاعات ، محدوده قیمت و ...
پیشاپیش تشکر من رو بپذیرید ...

Hektor
25-02-2008, 15:07
facelift شده ی 405 معمولی هست + 2تا مخزن 35 لیتری سوخت (سفارشی) + ترمز ضد قفلABS (سفارشی) و تغییراتی در داخل

از قرار معلوم این خودروی با فناوری دو دهه پیش هم بناست تا نیم قرن دیگه تولید بشه...

اطلاعات بیشتر :

– خودروي پژو SLX۴۰۵ محصول جديد ايرانخودرو كه طي هفته جاري رونمايي شد، مدل بهبوديافته، پژو GLX۴۰۵ است. اين خودرو در همان كلاس ابعادي و با استفاده از عملكردهاي جديد طراحي شده است.

نماي ظاهري SLX به نوعي تغيير شكل يافته و به پژو پارس شباهت پيدا كرده است. فضاي داخلي آن نيز دستخوش تغييراتي در فرم جلوي داشبورد، صندليها و جنس روكش شده، به نحوي كه به گفته سرانينيا مدير فروش ايرانخودرو، ميزان اين تغييرات داخلي، به 80درصد ميرسد.

طراحي جلوي پنجره آينههاي جانبي، چراغ مهشكن جلو، چراغ ترمز سوم، چراغ جلو و عقب و سپر رنگ شده، نيز از جمله تغييرات نماي خارجي SLX است.
در غربيلك فرمان محصول جديد ايرانخودرو، قابليت نصب كيسه هوا وجود داشته كه البته نصب آن بنا به درخواست مشتري انجام ميشود. البته قابليت نصب ترمز ضدقفل (ABS) نيز در پژو SLX موجود است كه اعمال اين آپشن ايمني نيز اختياري به حساب ميآيد. همچنين جهت ايمني و سهولت براي باز شدن در موتور در مواقع اضطراري، تمهيداتي در نظر گرفته شده است.
از ديگر تغييرات اعمالشده در SLX ميتوان به ايجاد امكان باز شدن در صندوق از داخل كابين، امنيت خودرو و با استفاده از دو مخزن گاز 35ليتري، فضاي قابلاستفاده صندوق عقب افزايش و مكانيزم تنظيم پشتي صندليهاي جلو از چرخشي به اهرمي اشاره كرد. قرار است تا پايان سال جاري هزار دستگاه از اين خودرو توليد شود.
بر اساس آخرين اخبار دريافتي از سوي مديريت فروش و بازاريابي ايرانخودرو قيمت پايه پژو ۱۳SLX405 ميليون و 500هزار تومان است كه با احتساب ترمز ABS بهاي آن به 14ميليون تومان خواهد رسيد. همچنين پژو SLX405 دوگانه سوز نيز به قيمت پايه عرضه خواهد شد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin-se
25-02-2008, 20:55
ممنونم . کسی عکس بزرگتری داره ؟

امير موسر
25-02-2008, 21:18
یکمی می گشتی تاپیکش بود.تو همین اولین صفحه هم بود:

keylogger-A
25-02-2008, 21:29
همچنین ملتی وجود داشته باشه که هنوز میگن پیکان عالیه دیگه انتظار بیشتری نباید داشت!پس گور بابای م لت و دو ل ت!!!!!!...............
:10::12:

amin-se
26-02-2008, 13:18
یکمی می گشتی تاپیکش بود.تو همین اولین صفحه هم بود:

شرمنده ندیدمش ... !!

amin-se
26-02-2008, 13:19
مورچه چیه که کله پاچش چی باشه ؟؟!!

Pario
26-02-2008, 15:38
خدا رو شکر کنید که میتونیم پژو رو مونتاژ کنیم. اگر ... پژو و کیا و ... نبود هیچ خودرویی در ایران مونتاژ نمیشد.

apoosh
26-02-2008, 23:17
عکس این ماشین من را یاد 405 ای می ندازه که ارتودنسی کرده!! فقط باید تاسف خورد به این هنر!!!

Vallio
06-03-2008, 17:21
جالبه... بهتر از glx هست؟

H A M A S
06-03-2008, 20:55
براي کاهش مصرف سوخت موتور 206 روش گذاشتن
تکرار تجربه تلخ آردي...

amin-se
06-03-2008, 21:51
موتور 206 ؟؟؟ اشتباه نمیکنی ؟ منظورت اینه که موتورش 1600 ؟؟

H A M A S
06-03-2008, 22:16
موتور 206 ؟؟؟ اشتباه نمیکنی ؟ منظورت اینه که موتورش 1600 ؟؟
شما مثل اينکه مسئولين ايران خودرو رو نشناختين؟
کفتر چاهي رو رنگ ميکنند به جاي تريلي دومحور کفي اسکانيا به ملت غالب ميکنند
مگر موتور پيکان بدبخت 1600 رو روي بدنه سنگين پژو نگذاشتن؟
اينم مثل همون

amin-se
07-03-2008, 14:28
راه میره اینجوری ؟؟

sinaset
08-03-2008, 12:50
سلام دوستان
اقا فرق ببين موتور سمند و پرشيا و 405 چيهۀ
چه فرقي با هم دارند؟
كدام يكشون بهتر است؟
:10::11:

omid.sarmad
08-03-2008, 13:19
سلام دوستان
اقا فرق ببين موتور سمند و پرشيا و 405 چيهۀ
چه فرقي با هم دارند؟
كدام يكشون بهتر است؟
:10::11:
سلام.من فکر می کردم شمند و پرشیا و 405 ماشینن.مگه اینا موتور هم دارن؟

sinaset
08-03-2008, 13:30
سلام.من فکر می کردم شمند و پرشیا و 405 ماشینن.مگه اینا موتور هم دارن؟
سلام دوست من
منم شنيدم كه 3 تاشون متورشان يك هستن
مي خواستم ببينم كسي اطلاعي داره؟؟؟:20:

HOOSEIN 105
08-03-2008, 13:57
سلام دوست من
منم شنيدم كه 3 تاشون متورشان يك هستن
مي خواستم ببينم كسي اطلاعي داره؟؟؟:20:

هر سه از یک موتور استفاده می کنند تفاوت شتاب وسرعت انها فقط واسه گیربکس انهاست

sinaset
08-03-2008, 14:13
هر سه از یک موتور استفاده می کنند تفاوت شتاب وسرعت انها فقط واسه گیربکس انهاست
سلام دوست من
خوب حالا كدوم يكي بهتر هستن؟؟؟؟؟؟؟:20::10:

Farshadd
08-03-2008, 21:25
موتور 405 (البته 1800) و پارس و سمند دقیقا یکی هستش.

Actros
09-03-2008, 01:41
بله هیچ از لحاظ موتوری هیچ فرقی با هم ندارن

S H A H I N
09-03-2008, 02:01
فکر میکنم گیربکس و سیلندر ها متفاوت باشه ، این طور نیست ؟

mazdakaa
09-03-2008, 14:42
موتور هر سه یکی است مشخصات و مدل گیربکس هم یکی است تنها فرق بین راحتی و شتاب و تعادل آن هم بواسطه طراحی متفاوت بدنه بخصوص بین سمند با 405 و پارس است هر سه مصرف زیاد سوخت موتور قدیمی 1800 سیسی 100 اسب بخار ولی سمند ال ایکس حداقل ترمزش بهتر از اون دوتای دیگست هر سه کیفیت بد مونتاژ و قطعات ولی پارس از بقیه زیباتر ولی سمند ال ایکس دارای امکانات بهتر و تعادل بهتر و ترمز بهتر

sinaset
09-03-2008, 15:02
موتور هر سه یکی است مشخصات و مدل گیربکس هم یکی است تنها فرق بین راحتی و شتاب و تعادل آن هم بواسطه طراحی متفاوت بدنه بخصوص بین سمند با 405 و پارس است هر سه مصرف زیاد سوخت موتور قدیمی 1800 سیسی 100 اسب بخار ولی سمند ال ایکس حداقل ترمزش بهتر از اون دوتای دیگست هر سه کیفیت بد مونتاژ و قطعات ولی پارس از بقیه زیباتر ولی سمند ال ایکس دارای امکانات بهتر و تعادل بهتر و ترمز بهتر
سلام دوست من
ببخشيد كدوم يكي شتابشون بيشتر است
مي شه به ترتيب بفرماييد
و كدوم يكشون سرعتش بيشتر است(نوع هاي معمولاي)

Nomber1
09-03-2008, 17:12
405 دو نوع موتور داره . یک نوع موتورش به اسم l3 و دیگری xu7

موتور سمند و پارس هم xu7

در 405 از گیرباکس های متنوعی استفاده شده . گیرباکس های : BE3 و BE3.5

که این2 گیرباکس مدل هایی هستند که توسط خود کمپانی به صورت دیفالت بر روی 405 بسته میشند . اما مدل های زادی رویت شده توسط خودم که به 5 نوع هم میرسه ... (خاک بر سر ایران خودرو ! )

هر کدوم شرایط فیزیکی خودش رو داره . به این شکل که گیربکس سبک تر که بر روی 2.0 ها بیشتر سوار بوده توانای رسیدن به سرعت بیشتری رو داره در دور موتور ÷ایین تر و گیربکس سنگین تر توانایی رسیدن به سرعت خاص رو درزمان کوتاهتری داره ....

مباحث گیرکبس خیلی پیچیدست . اما برای درکس این رو لدون که گیربکس ها به دو دسته سرعتی و قدرتی تقسیم میشند . اونی که قدرتی هست شتاب بیشتری رو داره . اما اونی که سرعتی هست شتاب تقریبا کمتر اما سرعت بیشتری رو در یک دور موتور خاص طی میکنه .

پس بحث شتاب در بین این 3 خودرو علاوه بر شرایط فیزیکی یعنی ضریب ایدرودینامیک خودرو و وزن خودرو به نوع گیرباکس اونها بستگی داره ...

پس اگه بر فرض گیربکس ها یکی باشند سمند شتابش تا حدی کمتر از بقیه هست به دلیل وزن بیشتر .

اما در سرعت نهایی و دور گرفتن سمند از 3 خودروی دیگه جلوتر قرار داره . به این علیت که از رینگ های 15 اینچی فابریک بهره میبره و ضریب دیفرانسیل های اون بییشتر از 405 و پارس هست .

hirzad
10-03-2008, 13:17
سلام
لطفا در مورد پژو جدید(slx) اطلاعات مقایسه ای با پژو 405 معمولی(Glx) بدید.خیلی ممنون

Maziar_69
10-03-2008, 21:23
دوستانی که پشتش رو ندیدن تو مجله ماشین این ماه عکسش هست.
فقط تو یه کلمه میتونم بگم افففتتتتتتضضضضضضضاااااااا ااااحححححححح.

واقعا حالم به هم خورد. خاک بر سرشون با این طراحیاشون.

Aminzikzak
10-03-2008, 23:56
14 ميليون تومان
خدا میدونه قراره چند دستگاه از این ماشین آتیش بگیره تا ایمنی کامل برسه

هم زمان با ايام دهه فجر و در مراسمي با حضور وزير صنايع، توليد محصول جديد پژوSLX 405 در ايران خودرو آغاز شد و تا پايان سال جاري هزار دستگاه از اين خودرو وارد بازار خواهد شد.
دكتر منطقي مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو در مراسم رونمايي از پژو SLX 405 با اعلام اين مطلب گفت، پژوSLX 405 مدل بهبود يافته خودروي پژو 405 است كه در همان كلاس ابعادي و با استفاده از عملكردهاي جديد طراحي و عرضه مي شود.

وي افزود، به منظور ارتقاي ایمنی و عملکرد و ايجاد زيبايي، سيستم ها و زير سيستم هاي پژو 405 در مدل جديد بهسازی و به روز رسانی شده است.

دكتر منطقي اظهار داشت، انجام تغییرات مورد انتظار مشتري با بهبود عملکرد خودرو ، حفظ و گسترش سهم بازار ايران خودرو در بخش خودروهای سواري متوسط، افزایش رقابت پذیری پژو 405 و استفاده حداكثر از ظرفيت هاي موجود با حداقل سرمایه گذاری از جمله اهداف عرضه خودروي جديد است .

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو ياد آور شد كه در مدل جديد 405، ضمن استفاده از سيستم بهبود یافته كنترل موتور (EMS ) Valeo ، در غربیلک فرمان قابلیت نصب کیسه هوا ايجاد شده است

وي قابلیت نصب سیستم ترمز ضد قفل ( (ABS بصورت اختیاری و تغيير قفل در موتور جهت افزایش ایمنی و سهولت باز شدن در موتور در شرایط اضطراری را از جمله ديگر تغييرات ايجاد شده در اين خودرو عنوان كرد و گفت، با ايجاد امکان بازشدن در صندوق از داخل کابین، امنیت خودرو و با استفاده از دو مخزن گاز 35 ليتري فضاي قابل استفاده صندوق عقب افزايش و مکانیزم تنظیم پشتی صندلی های جلو ازچرخشی به اهرمی تغيير يافته است.

وي طراحي جلوپنجره ، آينه های جانبي ، چراغ مه شکن جلو، براگير ((SPOILER به همراه چراغ ترمز سوم

، مجموعه چراغ های جلو و عقب و سپررنگ شده جلو و عقب را از جمله تغييرات خارجي خودرو عنوان كرد و گفت، دراين محصول تغييرات داشبورد به منظور استفاده راحت تر و بهتر از سيستم هاي موجود در پنل مركزي و نيز ايجاد نمای جديد انجام شده است.

مدير عامل ايرن خودرو اظهار داشت، دراين محصول ازطرح جدید دوخت و پارچه جهت راحتی بیشتر سرنشینان استفاده شده است.

دكتر منطقي، طرح جديد رودري، طرح جديد سقف كاذب و استفاده از تريم با رنگ متنوع را از ديگر ويژگي هاي پژو SLX 405 عنوان كرد و اظهار داشت، اين پروژه از مهر ماه سال 85 با 1480 نفر روز نيروي انساني به انجام رسيده است.

وي شروع تولید پژو SLX 405 را از دهه فجر 86 عنوان كرد و گفت، تا پايان سال جاري هزار دستگاه از اين محصول وارد بازار خواهد شد.

hirzad
12-03-2008, 13:17
دوست عزیز از مطالب مستند و
مفیدت تشکر می کنم با نظر شما
موافقم حال با این اوضاع باید در
مورد خریدش بیشتر فکر بکنم .:20:

ramin4116
12-03-2008, 14:06
خدایی حالا این ماشین 14 میلیونه من نمی دونم کی اینو می گیره هرکی می خواد این رو بگیره سمند رو بهش پیشنهاد می کنم یا 206

freddy640
12-03-2008, 19:38
تقریبا 15 سال پیش اومدیم 405 وارد بازار ایران کردیم و تا اونجایی که میتونستیم کیفیت ساختش پایین اوردیم حتی به موتورشم رحم نکردیم.حتی زههای کنار درشم عوض کردیم!!! ولی هر سال امار فروشش بیشتر شد! چون ماشین دیگهای نبود که مردم بخرن.حالا بعد 15 سال اومدیم اینه های اصلیش روش گذاشتیم زه های در اصلیش روش گذاشتیم قالپاقش عوض کردیم(خیلی سخت بود)چراغاش اسپرت کردیم(تو مغازه ها دارن جلو تقریبا 200000 تومان)راهنمای رو گلگیرش که نارنجی بود بیرنگ کردیم!!!!!!!!!!!!!!!!!با تغیرات جزیی تو اتاق اسمشم شد 405 slx (خوب شد نذاشتن SLR!)بعد اسمش گذاشتیم پیشرفت در صنعت خودرو کشور. اینا پدیده هایی که فقط از خودروسازان ایرانی بر میاد.

alex winson
13-03-2008, 23:01
بهتره که در بارش صحبت نکنیم آخه با این اضافات احمقانه ی slx ما رو نا امید کرده.
اون نیمچه اسپویلر پشتتش منو کشته!

اون چراغ کوچولو های جلوش دیگه هیچی

mazdakaa
16-03-2008, 15:45
شتاب 405 و پارس اندکی بیشتره ولی سمند در سرعت های بالا راحت تره و سرعت نهایی آن اندکی بیشتره

HOOSEIN 105
08-04-2008, 14:03
با سلام عزیزان

به نظر من روا بهتره نسبت به 405 چون موتورش که قویه 84 اسب بخار شتابش هم 13 یک ثانیه از 405 کمتره تو سرعت روا 175 حداکثر سرعتشه 405 هم 182 تفاوت زیادی ندارند
ایمنی هم هم همشون به نظر تو یه حد هستند
فنر بندی روا با انکه قدیمی هست ولی نرم هست و 405 مزیت چندانی به ان نداره
تازه روا امکاناتی هم با 405 برابر است
و قیمتش هم 9 تومان و 405 13 تومان
یه بنده خدایی هم داشتش میگفت عالی هست شتابش هم خیلی خوبه
نظر شما چیه

eshgh_rap
08-04-2008, 15:36
با سلام عزیزان

به نظر من روا بهتره نسبت به 405 چون موتورش که قویه 84 اسب بخار شتابش هم 13 یک ثانیه از 405 کمتره تو سرعت روا 175 حداکثر سرعتشه 405 هم 182 تفاوت زیادی ندارند
ایمنی هم هم همشون به نظر تو یه حد هستند
فنر بندی روا با انکه قدیمی هست ولی نرم هست و 405 مزیت چندانی به ان نداره
تازه روا امکاناتی هم با 405 برابر است
و قیمتش هم 9 تومان و 405 13 تومان
یه بنده خدایی هم داشتش میگفت عالی هست شتابش هم خیلی خوبه
نظر شما چیه

منم موافقم با شما چون به پولی که می ده ادم می ارزه

dwxx
08-04-2008, 16:30
به نظر من 405 خیلی با روا فرق داره و با وجود اختلاف قیمت هنوز هم یه 405 از دوتا روا بیشتر می ارزه!!!

drs_mehry
09-04-2008, 09:21
روا :
قدرت واقعی موتور :70 اسب بخار
شتاب (رسمی) : 15 ثانیه 0-100

eshgh_rap
09-04-2008, 11:26
روا :
قدرت واقعی موتور :70 اسب بخار
شتاب (رسمی) : 15 ثانیه 0-100

405 شتابش چنده مگه؟
روا تنها بدیش پشتشه که مثل ار دی ساختن:11:

HOOSEIN 105
09-04-2008, 13:40
شتاب 405 12 است الکی زدن 11 ثانیه
روا شتابش عالیه تو 13 ثانیه راحت پر میکنه
نمی دونم شما از کجا دیدی و فهمیدی 15 ثانیه است
این هم بگم من روا ندارم که بگی طرفدارشم ولی عقل میگه روا بهتره با توجه به قیمت تازه مونتاژش الان از 405 بی کیفیت بهتره چون طرفدار زیادی داره پیدا میکنه

قدرت روا هم معلوم است 85 اسبه چون اگه نداشت یورو 2002 رو کسب نمیکرد
امکاناتی هم خوب از 405 کمتر نیست

Farshadd
09-04-2008, 18:57
اين حرفو جاي ديگه نگيد بهتون ميخندن.
روا ميگن 0-100 15 ثانيه. ولي امار ايرانخودرو كه مثل كشكو دوغ دروغه. ولي شتاب واقعي 405 واقعا كمتر از 12 ثانيه هست.
از آدماي زيادي پرسيدم، كسايي كه روا دارن و عشق سرعت و مرعت دارن خيلياشون كه بالاي 150 رفتن سر سيلندر خراب شده، چرا؟؟ چون ايران روي آلمينيوم كار كرده.
4 بار با روا 150 به بالا بري ميفهمي كه ماكزيمم سرعت = 175 يعني جون روا.
در حالي كه 405 به راحتي 190 و حتي 200 هم ميره.
405 رو 5 سال داشته باشي و روا رو هم 5 سال اونوقت ميفهمي كه كيفيتشون چقدر با هم تفاوت داره.
اگه نسبت به قيمتشون هم بگيم روا صفر كيلومتر 100 سال به گرد پاي 405 مدل 82-83 نميرسه. از هر لحاظ
405 موتورش واقعا 100 اسب بخاره. در حالي كه موتور روا به اعلام كارخونه 84 اسب بخاره كه خيالت راحت بالاي 80 نميزنه.
405 و روا رو ببر توي يه شتابگيري واقعي تا ببيني كه كدومشون بهتره. من اينا رو كه ميگم تست كردم
روا توي سربالايي و شتابگيري هاي ثانويه واقعا كم مياره. در حالي كه 405 نسبت به روا واقعا توي اين زمينه هم بهتره.
دستي 405 رو 10 بار روي 80 كيلومتر بكش و 180 درجه بچرخ، احتمال 90% بار 11هم نيز همونطور ميچرخه.
ولي با روا اگه حواست نباشه دستي كشيده باشه و بري دنده 1 ميتوني حركت كني. اگه 5 بار دستي بكشي (كه من 3 بار بيشتر نشد) دستي رو بايد ببري تعمير.
و خيلي ديگر از موارد مثلا صداي ناهنجار روا(مخصوصا بعد از مدتي اگه ازش كار بكشي).
و.....

HOOSEIN 105
10-04-2008, 17:12
اين حرفو جاي ديگه نگيد بهتون ميخندن.
روا ميگن 0-100 15 ثانيه. ولي امار ايرانخودرو كه مثل كشكو دوغ دروغه. ولي شتاب واقعي 405 واقعا كمتر از 12 ثانيه هست.
از آدماي زيادي پرسيدم، كسايي كه روا دارن و عشق سرعت و مرعت دارن خيلياشون كه بالاي 150 رفتن سر سيلندر خراب شده، چرا؟؟ چون ايران روي آلمينيوم كار كرده.
4 بار با روا 150 به بالا بري ميفهمي كه ماكزيمم سرعت = 175 يعني جون روا.
در حالي كه 405 به راحتي 190 و حتي 200 هم ميره.
405 رو 5 سال داشته باشي و روا رو هم 5 سال اونوقت ميفهمي كه كيفيتشون چقدر با هم تفاوت داره.
اگه نسبت به قيمتشون هم بگيم روا صفر كيلومتر 100 سال به گرد پاي 405 مدل 82-83 نميرسه. از هر لحاظ
405 موتورش واقعا 100 اسب بخاره. در حالي كه موتور روا به اعلام كارخونه 84 اسب بخاره كه خيالت راحت بالاي 80 نميزنه.
405 و روا رو ببر توي يه شتابگيري واقعي تا ببيني كه كدومشون بهتره. من اينا رو كه ميگم تست كردم
روا توي سربالايي و شتابگيري هاي ثانويه واقعا كم مياره. در حالي كه 405 نسبت به روا واقعا توي اين زمينه هم بهتره.
دستي 405 رو 10 بار روي 80 كيلومتر بكش و 180 درجه بچرخ، احتمال 90% بار 11هم نيز همونطور ميچرخه.
ولي با روا اگه حواست نباشه دستي كشيده باشه و بري دنده 1 ميتوني حركت كني. اگه 5 بار دستي بكشي (كه من 3 بار بيشتر نشد) دستي رو بايد ببري تعمير.
و خيلي ديگر از موارد مثلا صداي ناهنجار روا(مخصوصا بعد از مدتي اگه ازش كار بكشي).
و.....

اینطور که میگی انگار حق با شماست

Actros
11-04-2008, 00:30
اصلا نیازی به بحث نداره
ماشینای ایرانی که کیفیت خدایی نداره روا هم که دیگه نوبره
405 رو به عنوان یه ماشین خوب و کار راه انداز تو ایران قبول دارم

Talabkar
11-04-2008, 11:16
405 توليد جديد ديگه نه خوبه نه كار راه انداز
هر سال كيفيتش بدتر ميشه
ديروز يه چيز جالب ديدم سر خيابونمون يه موتور سي جي زده بود به 405 خدا شاهده جلو بندي 405 داغون شده بود سي جي هيچي نشده بود
اين 405 فك كنم هر سال نازكتر ميشه

Mohammad_666
11-04-2008, 11:35
روآ ماشینیه که فقط تا زمانی که صفره خوب کار میکنه بعد یه سال نگاه کنی ماشین از ریختو قیافه میافته.
تازه صداشم میشه عین پیکان دیفرانسیلشم که عقبه عمرا مثل 405 نشه عزیزه من!!!!!!!!!!!

ALI TT
24-04-2008, 00:30
اصلا با موتور خودش ميشه ؟
چنده ؟
از كجا بايد گير آوورد ؟

S a f a 6 4
24-04-2008, 00:42
میشه بست ,مشکلی نیست

قیمتشم از 50 تومن تا خدا تومن ,رابطه مستقیم با جیبت داره

اگه بچه تهرانی میتونی تو سورنا پیدا کنی

Farshadd
24-04-2008, 00:52
میشه بست ,مشکلی نیست

قیمتشم از 50 تومن تا خدا تومن ,رابطه مستقیم با جیبت داره

اگه بچه تهرانی میتونی تو سورنا پیدا کنی

حرف صفا جون درسته.

البته اگه ادم بخواد مثلا 10 تومن بندازه روی توربو چارجر بهتره موتورو عوض کنه.

ALI TT
24-04-2008, 01:30
بچه تهراني هستم !
سورنا كجاست ؟
50 تومان منظورت چيه (يكم بچه سوسولي تر بگو) ؟
چقدر تاثير داره (چنتا ميره) ؟
صداي پيس پيس هم ميده ؟
موتور چي بندازم كه خوب باشه اون چنده ؟
كجا نصب ميكنن ؟
آقا ببخشين من اينقدر توضيح ميخوام ميدونم وقتتان علف خرس نيست ولي خواهشن نذارمون تو خماري !!!!!!!!!!!!!
ايول

ALI TT
24-04-2008, 03:11
بچه تهراني هستم !
سورنا كجاست ؟
50 تومان منظورت چيه (يكم بچه سوسولي تر بگو) ؟
چقدر تاثير داره (چنتا ميره) ؟
صداي پيس پيس هم ميده ؟
موتور چي بندازم كه خوب باشه اون چنده ؟
كجا نصب ميكنن ؟
آقا ببخشين من اينقدر توضيح ميخوام ميدونم وقتتان علف خرس نيست ولي خواهشن نذارمون تو خماري !!!!!!!!!!!!!
پس چي شديد آقا خواهش مي‌كنم نريد

raptor22
24-04-2008, 18:32
براي سلامتي خود و خانواده پژو 405 نخريد

يكي از بينندگان «تابناك» با انتقاد از عملكرد امدادخودرو در مطلبي ارسالي به اين سايت اعلام كرده است: در تاريخ شنبه 17/1/1387 پس از بازگشت از محل کار به منزل، حدود ساعت 30/14 متوجه دود شديدي شدم که از موتور ماشين بنده بيرون مي‌آمد. (پژو 405 مشکي مدل 1380).
بلافاصله از خودرو خارج و کاپوت ماشين را بالا زدم که آتش شعله کشيد. با دو گالون آب همراه آتش را خاموش کردم و سپس به امدادخودرو زنگ زدم که آقايي پاسخ داد و پس از شنيدن فرمودند، سر ما شلوغ است و دو شماره از يک نمايندگي در شرق تهران را دادند.

پس از تماس با نمايندگي، پاسخگو با تعجب گفت: چرا شماره ما را دادند، بايد خودشان براي بازديد مي‌فرستادند و دوباره با شماره امداد خودرو تماس گرفتم که پاسخگو خانمي بود و بعد از توضيح بنده، سئوالاتي کردند مبني بر شماره پلاک خودرو، شماره شاسي، شماره بدنه و... .
سپس گفت: گروهي را مي‌فرستم و شماره پيگيري 5848 به من اعلام شد. بعد از حدود يک ساعت دو جوان با يک سمند امدادخودرو ماشين بنده را نگاهي کردند و تماس گرفتند با مرکز خودشان و گفتند آتش‌سوزي وسيع و خطرناک و نياز به انتقال به تعميرگاه دارد و بعد از قطع تلفن درخواست سه هزار تومان پول از بنده کردند. وقتي علت را پرسيدم، با اين دليل که شما خدماتي نداديد و مشکلي از من حل نکرديد، من بايد هزينه چه چيزي را پرداخت کنم، در پاسخ گفتند: اگر ما نمي‌آمديم، خودروي شما را بازديد نمي‌کرديم، خودرو يدک‌کش نمي‌فرستادند و آن يدک‌کش نيز رايگان است.

در خصوص هزينه حمل ماشين تأکيد کردم که گفت: شک داري، تماس بگيريد، بنده با تلفن خودم با 09644 دوباره تماس گرفتم و پس از پاسخگويي آقايي گفتم گوشي با همکارتان صحبت کنيد و گوشي را دادم به بازديد کننده امدادخودرو که بعدا خود را توکلي معرفي کرد. با سلام عليک گرم آنها متوجه شدم نام پاسخگوي امدادخودرو چيزي مثل ... يا ... است وآقاي ... (بازديد کننده) دوباره درباره هزينه‌ها پرسي که پاسخ اين بود: بازديد بايد هزينه پرداخت شود و حمل رايگان است. بعد از قطع تلفن آقاي ... رو به بنده گفت: به شما گفتم که حمل به تعميرگاه رايگان است. با دريافت سه هزار تومان درحال رفتن بودند که گفتم اسم شريف را بفرماييد، چون مي‌دانم سيستم شما حساب کتاب ندارد. در پاسخ گفت:... و خيالت راحت باشد.
پس از حدود يک ساعت، خانمي با من تماس گرفت. ظاهرا از امدادخودرو و شماره خودروبر را داد و گفت با او تماس بگيريد که آدرس شما را پيدا نمي‌کند. با خودروبر تماس گرفتم به شماره... آقاي ... دادم و راهنمايي کردم.

آقاي نصيحت در حال بستن خودرو براي حمل بود که به او گفتم: امدادخودرو گفتند حمل رايگان است. مقداري ترديد کرد و بعد با امداد خودرو تماس گرفت و درخواست پذيرش از يک نمايندگي ايران خودرو کرد و بعد از چند دقيقه با آقاي نصيحت تماس گرفته شد و گفتند همه نمايندگي‌ها پر است. هر جا صاحب خودرو مي‌خواهد ببريد خودر را. ماشين به افسريه حمل شد؛ يک تعميرگاه، آقاي ... امضايي مبني بر انجام کار از بنده گرفت و با محلي تماس گرفت که تصور بنده امداد خودرو بود و بعد به من گفت: بايد هزينه حمل را بپردازيد. با تعجب گفتم: يعني چه؟ و تماس گرفتم با 09644و بعد از توضيح، خانم پاسخگو گفت، با خودروبر تماس گرفته مي‌شود. به آقاي ... اطلاع دادم و به سمت منزل حرکت کردم. در ميان راه آقاي نصيحت با من تماس گرفت و گفت بايد شما هجده هزار تومان بپردازيد. بنده با 09644 تماس گرفتم و با عصبانيت گفتم: مگر من مسخره شما هستم که دايم حرف خود را تغيير مي‌دهيد و اگر اشتباه کرديد هزينه اين اشتباه به گردن خودتان است؟

چندين تماس ديگر بين بنده و خودروبر و امدادخودرو رد و بدل شد و در آخرين تماس، آقاي ... گفت: به من گفتند پلاک‌هاي خودرو را بکنم با خود ببرم !؟
حال اين پرسش است كه اين مجوز را چه کسي به امداد خودرو داده است؟ با عصبانيت گفتم: الان با 110 تماس مي‌گيرم تا بيايند مشکل را حل کنند و با ناراحتي زياد به تعميرگاه بازگشتم و ديدم خودروبر رفته است.

در تاريخ دوشنبه 19/1/1387 حدود ساعت 15/14 از امداد خودرو با بنده تماس گرفتند با شماره و سؤال کرد از رنگ ماشين و کجا در حال تعمير است که بنده ماجراي آن روز را به طورکل براي وي بيان کردم وگفتم: من از شما شکايت دارم؛ هم براي آتش‌سوزي موتور ماشين و هم از برخورد غير مسئولانه همکارانتان و نام وي راخواستم که در پاس گفتند: من کد ... هستم و آن روز اشتباه از همکاران ما بوده و حمل اتومبيل شما رايگان هست و خوب شد شما مبلغي نپرداختيد، زيرا آن شرکت حمل اتومبيل طرف قرارداد ماست و ما در حال تهيه گزارشي هستيم براي آتش‌سوزي اتومبيل شما به مسئولان مربوطه.

يک روز بعد دوباره تماس گرفته شد با بنده با يک شماره چهار يا پنج رقمي و آقاي تماس گيرنده گفت: از ايران‌ودرو تماس مي‌گيرم در خصوص آتش‌سوزي ماشين شما و سؤالي پرسيد از داشتن دزدگير و آيا آتش‌سوزي در اتاق ماشين بوده يا موتور و بعد از دريافت پاسخ گفتند: تماس مي‌گيريم و هيچ(!؟).
چهار روز ماشين بنده در تعميرگاه ماند؛ غير از هزينه وقت و هزينه روحي، حدود سيصد هزار تومان هزينه يادگاري از ايران خودرو براي من و خانواده ماند و ايران خودرو همچنان در راه بي‌اهميتي به مشتري در حرکت است.

منبع تابناك :

مجید فینا
24-04-2008, 18:47
فقط میشه گفت : به به ...

rainysky50
24-04-2008, 18:59
;dvl j, ;s lhnv whpf hwgd hdvhk o,nv, ;i ohlki hd ldfhan!!!!!!

sarina_sh
24-04-2008, 19:06
در کل ماشین خیلی مشکل داریه
اینم که از خدمات

eshgh_rap
24-04-2008, 19:38
مطلب جالبي ببود ممنون:40:

ctxmonitor123
24-04-2008, 20:23
آقا خدا بداد برسه

HOOSEIN 105
25-04-2008, 07:49
باز هم بعضی ها میگن (( Onlyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyy ))

405 Glx

rami_hemi
25-04-2008, 10:05
صد رحمت به بنزای 20 سال پیش و خدمات اونا .اینا که نمیفهمن مشتری چیه .قالب کن بره سیاست ایناس .ما هم این وسط کشکیم .تنها اینا نیستن که بری یه ب ام و صفرهم بخری یه چیزی شبیه اینه .توی ایران خدمات به مشتری یعنی یه چیز لوکس .همینه که من مخالف ماشین صفر نو هستم .به دردسرش نمی ارزه

Havbb
25-04-2008, 14:54
آره مشكل همون نداشتن رقيبه
ايران خودرو و سايپا خودشون هستند و خودشون . هر كاري بخواهند ميكنند
بايد يه رقيب جدي براي اينا درنظر گرفت تا مثل ايرانسل بزنه تو كاسبي شون

rami_hemi
25-04-2008, 16:07
خوب وقتی یه دولت مثل شیر وایساده پشتشون یه مجلس بی عرضه هم که هر چی مایه دارا میگن تصویب میکنه پیششونه .وقتی حتی با کاهش تعرفه خودرو و قطعات حتی به اندازه 15 درصد هم مخالفت میکنه و هزار جور عوارض و کفتی میزارن جلوی رقیبا و میارن یه ماشین 10000 دلاری رو میروسنن به 25000 دلار اونوقت اینام حلبی های خودشون رو هر جوری دلشون میخواد قالب میکنن دیگه (ببخشید ولی خیلی عصبانی میشم از دست اینا)
حالا اگه تو این مملکتما هم یه کم عرضه نشون بدیم مثل همین ماجرای کامیون و کشنده ها که الان باد کرده رو دستشون(کلی مردم رو میچاپیدن و واسه هر جور خدماتی اونم بای ماشین واسه یه قطعه 3 ماه میخوابد )مردم هم کمی ماشین رو عین علف خرس نخرن ازشون یه کم ماشینای قدیمی بخرن یا برن از ماشینایی که شرکتای دیگه که کیفیت بهتری دارن بخرن حتی پول بیشتری بدن اینا ماشیناشون باد کنه رو دستشون .یه کم گوش مالی بشن
خوب النشم وضعیت مالی خوبی ندارن اونقده ریخت و پاش میکنن که اینهمه سود که از جیب مردم میکنن کفاف جیبشون رو نمیده .
حالا بسه دیگه بعدا بازم عصبانی میشم

farshad_4017
25-04-2008, 17:28
قراره تو اين ماه يه دونه بخريم !
برم به اين بابام بگم بياد اينارو بخونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gamekhor2007
29-04-2008, 06:11
سلام.میخوام لاستیک برای 405 بخرم.خودم دوست دارم سایز 205 بگیرم.ولی بعضی ها میگن نگیر که شتاب ماشین رو میگیره ، مصرف سوخت رو میبره بالا.حالا من گیر کردم که سایز 205 بگیرم یا 185.اگر میشه راهنمایی کنید و بهترین مارکهای هر دو سایز رو معرفی کنید

amirr13
01-05-2008, 22:03
نمی دونم چه جوری بگم ولی:41: ...

تعداد دندانه های چرخدندهاش و هرزگرداش
قطر اونها و عرض اونها
قطر شفت هاش:18:

رو می خوام

نا امیدم نکنید

مجید فینا
02-05-2008, 13:00
نمی دونم چه جوری بگم ولی:41: ...

تعداد دندانه های چرخدندهاش و هرزگرداش
قطر اونها و عرض اونها
قطر شفت هاش:18:

رو می خوام

نا امیدم نکنید

amirr13
02-05-2008, 19:58

همه چیز بود علا اونی که میخواستم اگه جای ر خاصی از سایت مدنظرت بود بگو چون قبلا اینجا رفته بودم ولی چیزی نیافتیدم:41:

مجید فینا
02-05-2008, 20:14
همه چیز بود علا اونی که میخواستم اگه جای ر خاصی از سایت مدنظرت بود بگو چون قبلا اینجا رفته بودم ولی چیزی نیافتیدم:41:

اینجا رو هم چک کن

amirr13
03-05-2008, 00:19
مرسی خوب بود ممنون

ولی اگه اتفاقا به چیز بیشتری برخوردی برام بزار بد جوری نیاز دارم

met@llica
03-05-2008, 22:13
سلام.ببخشید حال Search کردن و نداشتم.:41:
اگه میشه چند تا عکس توپ و اسپورت شده از 405 برام بذارین.:20:

dokhtaroneh
04-05-2008, 13:41
از اینکه کسی بهت جواب نداده خیلی ناراحتم.اما می تونی توی سرچ تصویری گوگل بنویسی(405) و تعداد زیادی عکس 405 اسپورت بدست بیاری.قربان شما.

farhadx5
04-05-2008, 14:49
ببين اينا بكارت مياد خودم از نمايشگاه گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](037).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](756).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](772).jpg

samanajan
04-05-2008, 14:54
يكجاي هست جاش دقيق بلد نيستم

ولي برات تيونيگ مي كنه حال كني خودش هم كلي عكس داره

تو مجله ماشين ديديم

farhadx5
04-05-2008, 15:12
اگرم دونباله فول اسپورتي برو ستارخان روبروي بازارچه سنتي ..max
ماشينتو ميبرن تو پارگينگ ميوفتن به جونش ..درست مثله اين برنامهاي كاناله mtv

اينم چنتا ديگه از كاراشون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](124).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](778).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](778).jpg

eshgh_rap
04-05-2008, 17:45
اره اينو منم شنيده بودم كه مثل برنامه pimp my ride ميكنه

met@llica
04-05-2008, 18:58
ازتون ممنونم اگه بازم پیدا کردین برام بذارین.

bi7323
07-05-2008, 22:22
آقا شما چقدر ضرر کردید دلم به حالت می سوزه - نگران بقیه پزو سواران شدم .

bi7323
07-05-2008, 22:32
چند تا سوال داشتم دوستان کمکم کنید .
قیمت پژو جی ال ایکس مدل 78 2000 چنده؟ سالمه
مصرف بنزینش چقدره؟:5:

dokhtaroneh
07-05-2008, 22:34
مطلب فوق العاده غم ناکی بود اشکم در اومد.واقعا چیزی برای گفتن ندارم فقط آرزو می کنم یه روز ماشین مدیر عامل ایران خودرو بسوزه و جسدش رو مثل زغال بیارن بیرون و................................................ .....

rami_hemi
08-05-2008, 20:52
اون که ماشین معمولی سوار نمیشه که اون از ما بهترونه

vampire_snake
08-05-2008, 21:19
ديگه با اين وضع بنزين مگه حالم بد ماشين بگيرم چه برسه به 405
از همون اول دوران بچگي تا الان هم از 405 خوشم نميومد .
نميدونم اين بعضيا چه حالي ميكنن كه 405 اسپرت ميكنن .
به هر حال اينم از افتخارات ايران خودرو ديگه .

rami_hemi
09-05-2008, 10:01
فعلا 405 سر دم دار مدرنیزه بود تو ایران .یعنی اون دوران که تولید میشد به روز ترین اتومبیل ایران بود.

met@llica
11-05-2008, 06:53
ببین عزیز کسی دیگه زیر بار این ماشینا نمیرن.

اگه تر و تمیز باشه بین 7.5 تا 8 .

مصرف بنزینش هم فک کنم صدی 10تا 12 بسوزونه.

xqg50
13-05-2008, 09:31
مصرف بنزین 2000 همون 10-12 تاست ولی برخلاف مصرف زیادش اصلا ارزش نداره چون هم موتورش خشکه و هم سرعت و شتابش کمتر از 1800 انژکتوریه

bi7323
13-05-2008, 20:22
خیلی تشکر میکنم از دوستان

met@llica
14-05-2008, 01:13
ببین من بهت میگه 185 بنداز.همه علت های 205 رو هم که
خودت نوشتی درستن.
185-goodyer
205-nexen

Actros
14-05-2008, 01:45
205/55/15
عوضش پایداری ماشین رو جاده بهتر میشه با سایز 205
هندلینگ بهتر میشه و فقط موقع پارک یمکی فرمان سفت میشه
لاستیک میشلن بندازی خوبه ولی قیمتش بالاس
مدلش یادم نیست چی بود. یه مدل مد نظرم بود.

Actros
14-05-2008, 01:51
مصرف بنزین 2000 همون 10-12 تاست ولی برخلاف مصرف زیادش اصلا ارزش نداره چون هم موتورش خشکه و هم سرعت و شتابش کمتر از 1800 انژکتوریه

نه دیگه شاید شتاب اولیش کم باشه
ولی دنده 3 به بعد دیگه 1800 کم میاره
ضمن اینکه بیشترین قدرت در موتور 2000 در دور 5750 به دست میاد. که در 1800 بیشترین قدرت در 6000 دور به دست میاد.

Bracket
14-05-2008, 14:43
195 بنداز .اگه 205 انداختی رینگشتم 15 بگیر .

deadboy
15-05-2008, 13:51
این ماشین اصلآ روشن نمیشه

bi7323
16-05-2008, 18:05
این ماشین اصلآ روشن نمیشه

اگه گاز رو تا آخر نگه داری بعد استارت کنی حتما روشن میشه !!

xqg50
17-05-2008, 12:08
اگه گاز رو تا آخر نگه داری بعد استارت کنی حتما روشن میشه !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این کارو فقط وقتی میکنن که موتور گرمه و تازه خاموشش کردی اگه موتور سرد باشه نیازی نیست

aria_electric_fars
11-06-2008, 13:56
سلام دوستان
ماشین پژو Elx ساخت ایران خودرو سهمیه داره یا نه؟؟؟فکر کنم 2000 سی سی باشه ما که سر در نمیاریم گویا گفتن خودروهای داخلی تا 2000 سی سی سهمیه بندی می شه و بالاتر نمی شه حالا این سهمیه بندی میشه یا نه/؟؟سی سی این ماشین رو نمی دونم اونایی که می دونن بگن فقط دقیق بگید خیلی واسم مهمه

با تشکر
بای

sinasignal
11-06-2008, 14:26
نمی دونم
ای ال ایسک؟!!!!
چیه ؟ خوردنیه؟

mstf666
11-06-2008, 14:35
اولا موتورش 1800cc زانتیایی هست.پس خیالت راحت .سهمیه میگیره.

ثانیا فکر کنم خود 2000 سی سی ها هم سهمیه بگیرن.

amiroo88
11-06-2008, 14:51
از 2000 به بالا

یعنی زانتیا هم که 2000 هست سهمیه میگیره.

Bracket
11-06-2008, 15:03
Elx موتورش موتور قدیمی زانتیا که 1800 هست و 110 اسب بخار قدرتش هست نه موتور 2000 سهمیه هم میگیره کلا ماشینهای تولید داخل فقط چندتاشون هستن که سهمیه نمیگیرن .

aria_electric_fars
11-06-2008, 16:13
سلام
روحتون شاد
دم همگی گرم
خیالم راحت شد

با تشکر
بای

mstf666
11-06-2008, 16:21
اینارو بی خیال.

من چیکار کنم دیگه نمیتونم بنزین سوپر بزنم ؟
لیتری 540 تومن !
با بنزین معمولی اصلا موتور ماشین بد کار میکنه.

آخه دردم رو توی کدوم تاپیک بگم:31:

amirr13
11-06-2008, 16:39
محمدرضا نجفي‌منش - دبير انجمن قطعه‌سازان خودرو با بيان اين مطلب افزود: به غير از موسو و ماكسيماي ساخت داخل، تمام خودروهاي داخلي، داراي موتور2000 و زير 2000 سي‌سي بوده و مشمول قطع سهميه نمي‌شوند.
وي خاطرنشان كرد: تمام خودروهاي وارداتي مانند بي‌ام‌و، هيونداي، مگان و تويوتا كمري بالاي 1300 سي‌سي بوده و مشمول قطع سهميه‌ بنزين مي‌شوند.
او با بيان اين كه سال گذشته 60‌درصد حجم خودروهاي وارداتي را خودروهايي با حجم موتور 2400 سي‌سي به بالا تشكيل داده بودند، گفت: حجم موتور 30‌درصد خودروهاي وارداتي نيز بين 1500 تا 2400 سي‌سي بوده است.
نجفي‌منش با اشاره به اين كه سال گذشته 900ميليون دلار خودرو به كشور وارد شد، تصريح كرد: تنها از چهار شركت هيونداي، تويوتا، بي‌ام‌و و بنز 76 مدل مختلف خودرو وارد كشور شده است.
وي خاطرنشان كرد: سال گذشته ميانگين قيمت فروش بنز 2007 حدود 108‌ميليون و مدل 2008 آن 127‌ميليون تومان بوده است. ميانگين قيمت بي‌ام‌و 2006 حدود 95‌ميليون و مدل 2008 آن 105‌ميليون تومان بوده است.
متوسط قيمت فروش تويوتاي2007 نيز 56‌ميليون و مدل 2008 آن 63‌ميليون تومان بوده است.
اين در حالي است كه متوسط قيمت فروش هيونداي 2007 نيز 37‌ميليون و 800 هزار و مدل 2008 آن 42‌ميليون و 300 هزار تومان بوده است.
طبق اعلام رييس ستاد ساماندهي حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت، در دور جديد سهميه‌بندي بنزين به خودروهاي وارداتي 1300 سي‌سي به پايين سهميه سوخت تعلق مي‌گيرد، اما ساير خودروهاي وارداتي كه حجم موتور آنها بيشتر از 1300 سي‌سي باشد و همچنين براي خودروهاي دوهزار سي‌سي به بالاي داخلي، سهميه‌اي تعلق نمي‌گيرد.

ReZa DN
11-06-2008, 16:56
من شنیدم پژو پارس سهمیه نداره !

mstf666
11-06-2008, 17:10
من شنیدم پژو پارس سهمیه نداره !

پستت رو گاز بگیر !
این چه حرفیه میزنی.نداشته باشه که من خودکشی میکنم.!

aria_electric_fars
11-06-2008, 18:22
سلام
پس شد ماکزیما و موسو ساخت داخل سهمیه نداره و هر چی ماشین که از خارج میاد سهمیه نداره
خیالم راحت راحت شد دم همگی گرم بهتر بود همون اول این خط بالا رو می گفتن نه اینکه بگن بالای 2000 زیر 2000 و این چرت و پرت ها

با تشکر
بای

kiwi
11-06-2008, 21:25
البته من فكر كنم كم‌كم بايد همه بنزين رو آزاد بخريم چون يواش يواش دارن سهميه ها كم مي‌كنن.
آخه يكي نيست بگه احمق ها كي ماشين خارجي سوار ميشه زير 1300cc كه شما بهش سهمه ميدين؟؟؟؟؟؟

amiroo88
11-06-2008, 22:50
تا میتونید برید بنزین سوپر بزنین این یکی دو هفته

خدا حافظ بنزین سوپر

Talabkar
12-06-2008, 00:12
البته من فكر كنم كم‌كم بايد همه بنزين رو آزاد بخريم چون يواش يواش دارن سهميه ها كم مي‌كنن.
آخه يكي نيست بگه احمق ها كي ماشين خارجي سوار ميشه زير 1300cc كه شما بهش سهمه ميدين؟؟؟؟؟؟
تويوتا ياريس

alil1369
12-06-2008, 00:20
پرشیا چطور داره یا نه ؟

من تو روزنامه دیدم نوشته نداره !!!

Rjoun
12-06-2008, 00:23
چطور ميشه پرشيا نداشته باشه.
زانتيا داره اونوقت پرشيا نداشته باشه.
هركس گفته برا خودش بافته.

ماتاتا
12-06-2008, 00:24
پرشیا چطور داره یا نه ؟

من تو روزنامه دیدم نوشته نداره !!!

داره بابا...:31:

بالای 2 لیتر سهمیه نمی گیره! خیالت تخت....:46:

اما کلا قانون مزخرفیه!! من نمی دونم چرا سوپر از سهمیه خارج شده..!! من همیشه سوپر می زدم حالا بخوام یه باک سوپر بزنم باید 30 هزار تومن بدم..؟!؟!؟ ای لعنت به باعث و بانیش.... :19:

راستی این قانون از کی قراره پیاده بشه؟ من از منابع غیر رسمی شنیدم عملی نیست و نمی تونن سهمیه ها رو قطع کنن! خدا کنه که حقیقت داشته باشه وگرنه من بدبختم..!! :41:

ReZa DN
12-06-2008, 14:50
پستت رو گاز بگیر !
این چه حرفیه میزنی.نداشته باشه که من خودکشی میکنم.!

نمیشه پستم گاز بگیرم راهی نیست:31:!
خوب تو روزنامه نوشته بود منم:18::18: کردم

mohammadreZa
13-06-2008, 01:03
این قانون از اول خرداد اجرا میشه

ضمنان کسی مطمئنه که یاریس سهمیه میگیره آخه گفتن زیر 1300 cc یاریس هم که 1300 هست

bi7323
15-06-2008, 22:04
دوستان اگه كسي بلده نام ماشينايي رو كه سهميه نمي گيرن بگن :18::18:

مردم دق كردن :19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19:

Bracket
15-06-2008, 22:20
عزیز دقت نکردی ماشینهای 2000 به بالای داخلی (2000 به بالا یعنی خوده 2000 نه) سهمیشون قطع میشه .

torpedo
16-06-2008, 22:55
ماشین های وارداتی که از سال 82 به بعد وارد شده و بالای 1300 سی سی باشند سهمیه ندارند

mazdakaa
17-06-2008, 14:17
پژو Elx چون موتورش 1800 هست سهمیه داره برو خوش باش

ehsssssan
17-06-2008, 15:47
چرا شایعه پراکنی میکنین؟

2000 سی سی به بالا نداره تموم شد رفت
وقتی پرشیا 1800 هستش این دیگه بحث نداره که

ehsssssan
17-06-2008, 15:48
آخه دردم رو توی کدوم تاپیک بگم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

توی تاپیک درد مندان:دی

در ضمن ماشین های وارداتی قبل از سال 82 سهمیه دارن

mstf666
17-06-2008, 16:15
توی تاپیک درد مندان:دی

لینکش رو بدی ممنون میشم !!!!

ehsssssan
18-06-2008, 01:09

drd یعنی دردمندان
موفق باشی

met@llica
18-06-2008, 21:46
سلام بچه ها.
این تغییر رو تو سیستم اگزوز ماشین انجام بدید نتیجه میگیرید.
اولین انباری اگزوز که از موتور خارج میشه یک انباری کاتالیزوره که برای کاهش الودگی خود کار خونه
نصبش کرده که بعد از 2 الی 3 سال این انباری پر از دوده میشه و نفس ماشینو میگیره و سوخت موتورو زیاد
میکنه. برای این کار یک لوله اگزوز بدون انباری تو بازار وجود داره که همه ی لوازم یدکیها دارن (خودم خریدم)
می خرید بعد اینو بجای اونیکه انباری داره میندازید.البته توجه کنید که جای نصب سنسور اکسیژن رو داشته
باشه.
البته این کار و به همه کس نمی گن.اگه می خواهید مطمئن باشید که دروغ نمیگم از یه اگزوز ساز یا از یه
تنظیم موتوری که با دستگاه تظیم میکنن بپرسید.
در ضمن این انباری اگزوزی که خود کار خونه رو ماشیناتون گذاشته چیزی در حدود 450000 ه .اما اونیکه
میخرید در حدود 20000 ه. (بدون انباری کاتالیزور)

ardalan_zapata
18-06-2008, 22:26
رو پیکان هم جواب میده ؟:31:

alizshah
18-06-2008, 22:40
ببخشید
انجمن ماهواره کدام قسمته که من نمیبینم

met@llica
19-06-2008, 11:09

عزیز من دیگه می خوای با 4 تا دنده چقدر بری ...(زوری که نمیشه...:21:)
در ضمن من این تاپیک و واسه مسخره بازی ایجاد نکردم فقط جهت اطلاع به کاربران ایجادش کردم. (اگه چنین منظوری داشتید...) :10:

amiroo88
19-06-2008, 12:33
لازم نیست یه لوله به جای کاتلیز بزاری

میتونی بری پیش اگزوز ساز 2000 تومن میدی بهش و اونم با دسگاهش یه دیقه شبکه کاتلیزتو خورد میکنه میاد پایین

مزایای این کار : جون گرفتن ماشین
معایب این کار : ندادن معاینه فنی - خارج شدن دود از اگزوز - بوی بدی که خارج میشه ( پشت ماشین باشی خفه میشی عین بادوم سوختس)

rozy_1500
19-06-2008, 13:09
ببخشید یه سوال داشتم که زیاد ربطی نداره ولی به اگزوز ربط داره
خواستم ببینم باید چی کار کنیم که ماشین صدای خفن بده
بجز سر اگزوز باید چی کار کرد؟
اگزوز رو سوراخ کنیم؟ کجاش رو؟
روش دیگه ای هم هست؟
میگن فیلترهوا رو عوض کنیم و فیلترهوای قابل شستشو بذاریم صداش عوض میشه؟راست میگن؟
سر اگزوز چه مدل هایی داریم؟
من فقط مدل سوتی اش رو دیدم؟
مدل دیگه ای هم هست(مثلا یه صدای دیگه بده)

amiroo88
19-06-2008, 13:39
ببخشید یه سوال داشتم که زیاد ربطی نداره ولی به اگزوز ربط داره
خواستم ببینم باید چی کار کنیم که ماشین صدای خفن بده
بجز سر اگزوز باید چی کار کرد؟
اگزوز رو سوراخ کنیم؟ کجاش رو؟
روش دیگه ای هم هست؟
میگن فیلترهوا رو عوض کنیم و فیلترهوای قابل شستشو بذاریم صداش عوض میشه؟راست میگن؟
سر اگزوز چه مدل هایی داریم؟
من فقط مدل سوتی اش رو دیدم؟
مدل دیگه ای هم هست(مثلا یه صدای دیگه بده)

راه که زایاده

هم میتونی فـیلتر اسپورت بزاری صداش هم قشنگه اما صدای جلو ی ماشین زیاد میشه

اما اگه از عقب و منبعت میخوای صدا بدا که کارای بیشتری هست مثلا بری واشر بر داری(مصرف میبره بالا)

یا سر اگزوزه صدا دار

اما بهترین راهش اینه که منم رو ماشین خودم گذاشتم

در مورد سر اگزوز هم اول بگو ماشین چیه ؟

rozy_1500
19-06-2008, 14:00
من ماشینم پروتون gen2 هستش
چه مدل سر اگزوز هایی وجود داره
فیلتـر های اسپورت چه قیمتی هستن و کجا گیر میان
واشر برداشتن رو توضیح میدی
این عکسه چیه؟

amiroo88
19-06-2008, 15:36
من ماشینم پروتون gen2 هستش
چه مدل سر اگزوز هایی وجود داره
فیلتـر های اسپورت چه قیمتی هستن و کجا گیر میان
واشر برداشتن رو توضیح میدی
این عکسه چیه؟

خوب Gen 2 داری...
این روش های که من گفتم بیشتر برای ماشین های مدل پایین هست مثل پراید پژو

یعنی به نظرم اگه ماشین مدل بالا رو منبع سوراخ کنی خز میشه

به نظرم ----- اسپورت بزار از 8 تومن داره به بالا ....

----- هوا Type-R
قیمت (ریال) :110000

اگز هم میحوای منبعت صدا بده منبع رو کلا عوض کن

سر اگزوز برای gen 2 گرد بیشتر بهش میاد مثل این :

قیمت 7 تومن

met@llica
19-06-2008, 20:34
لازم نیست یه لوله به جای کاتلیز بزاری

میتونی بری پیش اگزوز ساز 2000 تومن میدی بهش و اونم با دسگاهش یه دیقه شبکه کاتلیزتو خورد میکنه میاد پایین

مزایای این کار : جون گرفتن ماشین
معایب این کار : ندادن معاینه فنی - خارج شدن دود از اگزوز - بوی بدی که خارج میشه ( پشت ماشین باشی خفه میشی عین بادوم سوختس)

عزیز من کجا دود می کنه و بوی نامطبوع ازش خارج میشه.من این کارو کردم و اصلا چنین معایبی که گفتید
برام پیش نیومده. در واقع مگه این اگزوزه که باید از ایجاد دود جلوگیری کنه.پس تنظیم بودن موتور ماشین اینجا
چکارس...(اگه بنا به دوده که همه ی ماشینا از خودشون دود خارج میکنن .هوا که نمی سوزونن)

اول امتحان کن ... بعدش قضاوت کن.:10:

بچه ها اینم بگم که انداختن سری اگزوز سوخت ماشینو زیاد میکنه .دلیل شو نمیدونم .نمایندگی بهم گفت.:13:

amiroo88
19-06-2008, 22:50
عزیز من کجا دود می کنه و بوی نامطبوع ازش خارج میشه.من این کارو کردم و اصلا چنین معایبی که گفتید
برام پیش نیومده. در واقع مگه این اگزوزه که باید از ایجاد دود جلوگیری کنه.پس تنظیم بودن موتور ماشین اینجا
چکارس...

اول امتحان کن ... بعدش قضاوت کن.:10:

.:13:

نه عزیز

اولا از کجا میدونی امتحان نکردم ؟من خودم کاتالیس رو حذف کردم

اگه بنا به دوده که همه ی ماشینا از خودشون دود خارج میکنن .هوا که نمی سوزونن)

وظیفه کاتالیست میدونین چیه ؟ مثل یه توری میمونه تا ذرات و گردو غبار رو بگیره و از اگزوز دود نیاد به خاطر همینه که بعد از چند وقت پر از دوده میشه و نفس ماشین و میگیره

محیط زیست وجود این رو رو همه ماشینا اجباری کرده

منم برداشتم

بچه ها اینم بگم که انداختن سری اگزوز سوخت ماشینو زیاد میکنه .دلیل شو نمیدونم .نمایندگی بهم گفت

کوچکترین تاثیری نداره . وقتی اون دود از منبع اخری خارج شده دیگه براش فرقی نداره چه جوری رد بشه

تمام ماشین های مدل بالا سر اگزوز دارن

rozy_1500
20-06-2008, 01:13
دستت درد نکنه که به دادم رسیدی

خوب Gen 2 داری...
این روش های که من گفتم بیشتر برای ماشین های مدل پایین هست مثل پراید پژو

یعنی به نظرم اگه ماشین مدل بالا رو منبع سوراخ کنی خز میشه

یعنی چی خز میشه
ببینم اگه همینجوری با یه میخ اگزوز رو سوراخ کنیم صدا میده؟
ضرر داره(البته میدونم ضرر داره و این کار رو بیخیال میشم)

به نظرم ----- اسپورت بزار از 8 تومن داره به بالا ....

----- هوا Type-R
قیمت (ریال) :110000

فیلتـر هوا های همه ماشین ها به هم میخوره یا هر ماشین ----- مخصوص خودشو داره؟
ببینم کجا میتونم بخرم؟
حد اکثر قیمتشون چنده؟
و این که خودت چه چیزی به من پیشنهاد میکنی؟
راستی گفتی صداش از موتور میاد منظورت اینه که با اینکار موتور صدا میده و از اگزوز صدا نمیاد درسته؟
راستی برای ماشین ضرری نداره؟

اگز هم میحوای منبعت صدا بده منبع رو کلا عوض کن
من زیاد از این کار سر در نمیارم
اگه میشه دربارش کمی توضیح بده
کدوم قسمت از اگزوز رو باید عوض کنیم؟
آیا عوض کردن اون کار سختیه یا مثل فیلتـر هوا و سر اگزوز کار آسونیه؟
چقدر هزینه داره؟

سر اگزوز برای gen 2 گرد بیشتر بهش میاد مثل این :

قیمت 7 تومن
آره این خوشکله ولی اولویت اول من صدا هستش بعد زیبایی
بطور کلی سر اگزوز ها بجز صدای سوت چه صداهای دیگه ای میدن(آخه من فقط صدای سوتش رو شنیدم)
من میخوام ----- هوا و سر اگزوز و اگر هم بشه منبع رو براش بذارم
فکرشو بکن همه اینا باهم باشه چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماشین از کنار هر کی رد بشه طرف سکته میکنه
راستی همه اینا با هم میشه

ehsssssan
20-06-2008, 01:39

قیمت این چقدر میتونه باشه؟؟؟؟

rozy_1500
20-06-2008, 01:57
تو سایتش قیمتش رو نزده
منم دوست دارم بدونم

ehsssssan
20-06-2008, 02:04
تقریبی هم نمیشه گفت؟

rozy_1500
20-06-2008, 02:11
تو خود سایت یه مدل منبع دیگه رو زده بود 45000 ت
حتما این هم تقریبا همون قیمت رو داره

راستی دوستان داشتم تو این سایت چرخ میزدم
چیزایی خیلی خوشکلی دیدم ولی یه چیزی برام واقعا عجیب بود که تو کَفِشَم
Back Fire اگزوز
این همون چیزیه که میتونه کاری کنه از تو اگزوز آتیش بیاد بیرون
قیمتش هم واقعا مناسبه
75000 تومن
کسی تا حالا اینو تو بازار دیده

ehsssssan
20-06-2008, 02:23
نه من که ندیدم ولی خیلی جالبه
75000 تومن؟
بنزین میسوزونه؟

rozy_1500
20-06-2008, 02:29
من خودمم از مکانیزمش خبر ندارم
ولی فکر کنم اون استوانه سر اگزوز نصب میشه و با اون دستگاهش کاری میکنه که دود اگزوز تبدیل به آتیش بشه
چجوریشو نمیدونم
خواهشا از اینا برام پیدا کنید

ehsssssan
20-06-2008, 02:47
اگه فقط دود رو به اتیش تبدیل کنه که خیلی خوبه اصلا خریدش الزامیه
ولی فکر نمیکنم اینطوری باشه

amiroo88
20-06-2008, 16:19
دستت درد نکنه که به دادم رسیدی

یعنی چی خز میشه
ببینم اگه همینجوری با یه میخ اگزوز رو سوراخ کنیم صدا میده؟
ضرر داره(البته میدونم ضرر داره و این کار رو بیخیال میشم)

نمیگم ضرر داره بد هم نیست اما بستگی به صلیقه خورت داره که از ماشینت چه صدای بیاد . اگه سوراخ کنی همیشه صدای بم داره . البته فقط تو دور موتور پایین صدا میده و وقتی 3000 رو رد کنی صداش قطع میشه.

فیلتـر هوا های همه ماشین ها به هم میخوره یا هر ماشین ----- مخصوص خودشو داره؟
ببینم کجا میتونم بخرم؟
حد اکثر قیمتشون چنده؟
و این که خودت چه چیزی به من پیشنهاد میکنی؟
راستی گفتی صداش از موتور میاد منظورت اینه که با اینکار موتور صدا میده و از اگزوز صدا نمیاد درسته؟
راستی برای ماشین ضرری نداره؟

فـیلتر اسپورت به همه ماشین ها میخوره

از تمام لوازم لوکس فروشی ها و لوازم اسپورتی ها میتونی تهیه کنی .

از 6 تومن داره به بالا مثلا یه سری هاش که لوله همراش داره و کیت داره 50 تومن قیمتشه

اره دیگه صدا از زیر کاپوت و جلو ماشین میاد . و صداش ریز تره مثل ماشین مسابقه

الیته خواستی بگیری هواستو حم کن چون بعضی هاش صدا نداره.

بهش بگو صدا دار میخوای و برات اول تست کنه تا صداشو بشنوی حتما !

ضرر که نداره هیچ بهتر هم هست چون به خاطر 360 درحه بودنش هوای بیشتری وارد میشه . لازم نیس تند تند عوضش کنی میتونی هر دفه با ماده خودش بشوریش.

من زیاد از این کار سر در نمیارم
اگه میشه دربارش کمی توضیح بده
کدوم قسمت از اگزوز رو باید عوض کنیم؟
آیا عوض کردن اون کار سختیه یا مثل فیلتـر هوا و سر اگزوز کار آسونیه؟
چقدر هزینه داره؟

کلا تغییر در حالت اگزوز کار من و شما نیس باید بدی اگزوز ساز . با میخ کوبیدن که فایده نداره
به این منبع ها , میگن منبع اسپورت . یه مدلش هست که خیلی هم معروفه به اسم هاوارد صدای زیادی داره
اما به نظرم خسته کننده میشه بعد یه مدت اگه نتونی صدا رو قطع و وصل کنی

آره این خوشکله ولی اولویت اول من صدا هستش بعد زیبایی
بطور کلی سر اگزوز ها بجز صدای سوت چه صداهای دیگه ای میدن(آخه من فقط صدای سوتش رو شنیدم)

صدا با سر اگزوز فایده نداره چون همونطور که خودت گفتی بیشتر صدای سوت میده
پس به قیافش اهمیت بده که این مدلیش قسنگه .سعی کن چیزی بگیری که لازم نباشه سپر ببری

من میخوام ----- هوا و سر اگزوز و اگر هم بشه منبع رو براش بذارم
فکرشو بکن همه اینا باهم باشه چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماشین از کنار هر کی رد بشه طرف سکته میکنه
راستی همه اینا با هم میشه

قول میدم سرت میترکه.

ببین تو اول باید ببینی چه صدایی دوست داری. صدای بم صدای ریز

فیـلتر اسپورت رو حتمی بزار

صدای منبع رو باید ببینی دوست داری یا نه

صبر کن من برم از صدای منبع خودم ضبط کنم بعد برات اپ میکنم , از بغل هر ماشینی رد میشم دزدگیرش در میاد

( من برم بخوابم الان از بیرون اومدم . صدای اگزوزم سرمو درد اورد D: )

amiroo88
20-06-2008, 16:28
اگه فقط دود رو به اتیش تبدیل کنه که خیلی خوبه اصلا خریدش الزامیه
ولی فکر نمیکنم اینطوری باشه

یکی از کارای اگزوز و منیفولد همینه که جولوی اتیشی که از موتور خارج میشه رو بگیره.

و این دستگاه کارشو بر عکس میکنه . باعث جرقه میشه در قسمت انتهایی اگزوز و اتیش میزنه بیرون

rozy_1500
20-06-2008, 18:35
نمیگم ضرر داره بد هم نیست اما بستگی به صلیقه خورت داره که از ماشینت چه صدای بیاد . اگه سوراخ کنی همیشه صدای بم داره . البته فقط تو دور موتور پایین صدا میده و وقتی 3000 رو رد کنی صداش قطع میشه.
ببینم این کار منبع اسپورت رو میکنه درست میگم؟
منظورت از همیشه اینه که هیچ وقت نمیتونم قطعش کنم؟خواستم ببینم منبع رو میتونم هر وقت دلم خواست قطعش کنم؟
منبع هم اگه از 3000 رد کنی صداش بسته میشه یا اون همیشه صدا میده؟

فـیلتر اسپورت به همه ماشین ها میخوره

از تمام لوازم لوکس فروشی ها و لوازم اسپورتی ها میتونی تهیه کنی .

از 6 تومن داره به بالا مثلا یه سری هاش که لوله همراش داره و کیت داره 50 تومن قیمتشه

اره دیگه صدا از زیر کاپوت و جلو ماشین میاد . و صداش ریز تره مثل ماشین مسابقه

الیته خواستی بگیری هواستو حم کن چون بعضی هاش صدا نداره.

بهش بگو صدا دار میخوای و برات اول تست کنه تا صداشو بشنوی حتما !

ضرر که نداره هیچ بهتر هم هست چون به خاطر 360 درحه بودنش هوای بیشتری وارد میشه . لازم نیس تند تند عوضش کنی میتونی هر دفه با ماده خودش بشوریش.

خوب فیـلتر هوا که قطعی شد
میرم میگیرم فرقی نمیکنه چی باشه فقط صدا دار باشه

کلا تغییر در حالت اگزوز کار من و شما نیس باید بدی اگزوز ساز . با میخ کوبیدن که فایده نداره
به این منبع ها , میگن منبع اسپورت . یه مدلش هست که خیلی هم معروفه به اسم هاوارد صدای زیادی داره
اما به نظرم خسته کننده میشه بعد یه مدت اگه نتونی صدا رو قطع و وصل کنی
من اگه این کارو بکنم دیگه نمیخواد میخ بکوبیم
خوب پس این زیاد قطعی نیست فعلا باید بررسی بشه
بالا هم پرسیدم اگه خواستم میتونم صداشو قطع کنم؟؟
اینجوری که تو میگی حتما خیلی خسته کنندست
اگه بتونم قطعش کنم خیلی خوبه

صدا با سر اگزوز فایده نداره چون همونطور که خودت گفتی بیشتر صدای سوت میده
پس به قیافش اهمیت بده که این مدلیش قسنگه .سعی کن چیزی بگیری که لازم نباشه سپر ببری
همه سر اگزوز ها صدا نمیدن
اگه هم قشنگی و هم صدا(هر چند کم) با هم باشه که خیلی باهاله
مطمئن باش من بخاطر سر اگزوز هیچوقت سپر نمیبرم

قول میدم سرت میترکه.

ببین تو اول باید ببینی چه صدایی دوست داری. صدای بم صدای ریز

فیـلتر اسپورت رو حتمی بزار

صدای منبع رو باید ببینی دوست داری یا نه

صبر کن من برم از صدای منبع خودم ضبط کنم بعد برات اپ میکنم , از بغل هر ماشینی رد میشم دزدگیرش در میاد

( من برم بخوابم الان از بیرون اومدم . صدای اگزوزم سرمو درد اورد D: )
من دوست دارم صدا های خفن از ماشین بزنه بیرون هر صدایی فرق نمیکنه
هر چی بیشتر بهتر
فیـلتر حتمی یه
دستت درد نکنه اگه زحمتی نیست صدا رو آپلود کن ببینم چجوریه
و اگه میشه یه عکس از منبعت بگیر ببینم چجوریه
راستی خودت الان چه چیز هایی رو ماشینت وصل کردی؟
منبع رو که گفتی
فیـلتر هم بستی؟

R_M_1002
20-06-2008, 19:18
یکی از دوستان پرسیده بود روی پیکان جواب میده یا نه !
حالا من سوال دارم روی Rd انژکتوری جواب میده؟

rozy_1500
20-06-2008, 20:43
یکی از کارای اگزوز و منیفولد همینه که جولوی اتیشی که از موتور خارج میشه رو بگیره.

و این دستگاه کارشو بر عکس میکنه . باعث جرقه میشه در قسمت انتهایی اگزوز و اتیش میزنه بیرون
امیر جان این دستگاه رو تو بازار دیدی؟
میتونی بگی چجوری کار میکنه
منظورم اینه که با همیشه در حال آتش گرفتنه با بعضی مواقع(مثلا مواقعی که گاز میدیم)
برای روشن کردنش کلید خاصی رو میزنیم یا همیشه روشنه؟
مقدارش آتشی که ازش میاد بیرون چقدره؟میتونیم خودمون تعیین کنیم
می ارزه اینو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

met@llica
21-06-2008, 07:21
یکی از دوستان پرسیده بود روی پیکان جواب میده یا نه !
حالا من سوال دارم روی Rd انژکتوری جواب میده؟

گله اینو نمی دونم.سوال کن ضرری نداره.:46:

qweasdxc.
21-06-2008, 07:28
با سلام

اقا کارش درسته سرعت ماشین زیاد میشه

amiroo88
21-06-2008, 08:06
امیر جان این دستگاه رو تو بازار دیدی؟
میتونی بگی چجوری کار میکنه
منظورم اینه که با همیشه در حال آتش گرفتنه با بعضی مواقع(مثلا مواقعی که گاز میدیم)
برای روشن کردنش کلید خاصی رو میزنیم یا همیشه روشنه؟
مقدارش آتشی که ازش میاد بیرون چقدره؟میتونیم خودمون تعیین کنیم
می ارزه اینو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اين عکسی که گذاشتم مربوط میشه به یه منبع اسپورت که مجهز به Back Fire هست کارش اينه که گازهايي را گه بصورت نيم سوخته درحال خارج شدن از اگزوز هست را جمع کرده و انها را اتش زده که به هنگام تعويض دنده اينکار رو انجام ميده که البتع مقداري از اتش به بيرون هم سرايت ميکنه تقريبا همون چيزي که تو فيلمهاي ماشين بازي ديديد از قبيل Fast and Furious اين کار به تخليه سريع گازها و دودها سرعت ميبخشد و باعث تخليه بهتر و در نتيجه راندمان بالاتر در سيستم احتراق و ... ميشود.

خطر هم داره اگه کسي در نزديکي ماشين (حدود کمتر از نيم متر) باشه احتمال سوختگي هست چون بالاخره اونم اتش هست و سوزاننده. اما نکته مهم اينجاست که اين اتش قرار نيسن در حال ايستاده خارج بشه اين کار فقط هنگام تعويض دنده انجام ميشه و مقدارش هم بستگي به ميزان دور موتور ماشين داره هر قدر گاز بيشتري بديد و ديرتر دنده عوض کنيد اتش بيشتري بيرون ميزنه تا حدود 1 متر هم گاهي اوقات هست.

rozy_1500
22-06-2008, 01:07
اين عکسی که گذاشتم مربوط میشه به یه منبع اسپورت که مجهز به Back Fire هست کارش اينه که گازهايي را گه بصورت نيم سوخته درحال خارج شدن از اگزوز هست را جمع کرده و انها را اتش زده که به هنگام تعويض دنده اينکار رو انجام ميده که البتع مقداري از اتش به بيرون هم سرايت ميکنه تقريبا همون چيزي که تو فيلمهاي ماشين بازي ديديد از قبيل Fast and Furious اين کار به تخليه سريع گازها و دودها سرعت ميبخشد و باعث تخليه بهتر و در نتيجه راندمان بالاتر در سيستم احتراق و ... ميشود.

خطر هم داره اگه کسي در نزديکي ماشين (حدود کمتر از نيم متر) باشه احتمال سوختگي هست چون بالاخره اونم اتش هست و سوزاننده. اما نکته مهم اينجاست که اين اتش قرار نيسن در حال ايستاده خارج بشه اين کار فقط هنگام تعويض دنده انجام ميشه و مقدارش هم بستگي به ميزان دور موتور ماشين داره هر قدر گاز بيشتري بديد و ديرتر دنده عوض کنيد اتش بيشتري بيرون ميزنه تا حدود 1 متر هم گاهي اوقات هست.
امیر جان خیلی ممنونم ولی...!!!!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e n t r a l c l u b s.com/viewtopic.php?p=15668
شوخی کردم به دل نگیر
الان خودت از این چیزا دیدی؟
این دو تا عکس نشون میده که منبع اگزوز خودش این کار رو میکنه ولی من فکر نمیکنم اون دستگاه منبع اگزوز باشه
راستی این منبعی که آتیش میده بیرون صدا هم میده
اگه هر دو رو با هم داشته باشه خیلی باهال میشه

amiroo88
22-06-2008, 09:18
نه اون فقط یه دستگاهه و منبع نداره
اما خوب منبع رو باید بزاری

اره تو نمایشگاه تیونینگ باشگاه انقلاب چند سال پیش اورده بودن رو یه پرشیا سفید نصب بود
:20:
موقعی هم که ماشین وایساده میتونی با دکمه اتیشش رو روشن کنی

البته فواید دیگه هم داره . مثل رو شن کردن سیگار یا کباب درست کردن....:27:

rozy_1500
22-06-2008, 22:15
نه اون فقط یه دستگاهه و منبع نداره
اما خوب منبع رو باید بزاری

اره تو نمایشگاه تیونینگ باشگاه انقلاب چند سال پیش اورده بودن رو یه پرشیا سفید نصب بود
:20:
موقعی هم که ماشین وایساده میتونی با دکمه اتیشش رو روشن کنی

البته فواید دیگه هم داره . مثل رو شن کردن سیگار یا کباب درست کردن....:27:
بازم ممنونم امیر جان
اینا رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
یه چیزی میخوام که منبع صدادار داشته باشه(منظورم اینه که اگه این منبع صدا نمیده بشه یه منبع صدا دار براش گذاشت)
الان این دو تا عکس با اون عکسی که قبلا گذاشتم فرق میکنه(همونی که 75000 تومن بود)
نظرت در موردش چیه؟
آخر ایستاده کار میکنن یا در حال حرکت؟

راستی صدای منبع خودت رو ضبط نکردی
ولی منبع هر چقدر هم که دلخراش باشه بالاخره تصمیم گرفتم نصب کنم

ehsssssan
23-06-2008, 01:45
ممنون از راهنمایی
قیمت این دستگاه واسمش بیزحمت

rozy_1500
23-06-2008, 02:07
ممنون از راهنمایی
قیمت این دستگاه واسمش بیزحمت
اسمش که اگزوز back fire هستش(مارک هاشونو نمیدونم)
قیمت هم اون یکی زده بود 75000 تومن بقیه چیزی پیدا نکردم

ehsssssan
23-06-2008, 03:12
ممنون داداش
همینکه اسمشو فهمیدم خوبه
قیمت در میارم به شما هم میگم

amiroo88
23-06-2008, 10:33
بازم ممنونم امیر جان
اینا رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
یه چیزی میخوام که منبع صدادار داشته باشه(منظورم اینه که اگه این منبع صدا نمیده بشه یه منبع صدا دار براش گذاشت)
الان این دو تا عکس با اون عکسی که قبلا گذاشتم فرق میکنه(همونی که 75000 تومن بود)
نظرت در موردش چیه؟
آخر ایستاده کار میکنن یا در حال حرکت؟

راستی صدای منبع خودت رو ضبط نکردی
ولی منبع هر چقدر هم که دلخراش باشه بالاخره تصمیم گرفتم نصب کنم

خودت بچه کجایی ؟

معمولا این جور اجناس رو تو بورس لوارزم ماشین میشه گیر اورد مثل سورنا
هم استاده میتونی بزنی هم تو حرکت (تو عکس معلومه که)

تو نمایشگاه که بودیم پرشیاهه چند مین یه بار میرفت دکمشو میزد اتیش میگرف.

اره راستشو بخوای موقع امتحانامه اصلا وقت نکردم اما مین امروز فردا ضبط میکنم

اگه صدا زیاد و دلخراش میخوای برو منبع هاوارد بنداز خلاص :31:

hoomaan
23-06-2008, 12:58
آخه واسه این جاده ها سرعت بالای 140 - 150 - 160 - فوقش 200 تا به چه دردی میخوره ؟ خوب اینم که اکثر ماشینهای جدید میرن .

rozy_1500
24-06-2008, 01:15
خودت بچه کجایی ؟

معمولا این جور اجناس رو تو بورس لوارزم ماشین میشه گیر اورد مثل سورنا
هم استاده میتونی بزنی هم تو حرکت (تو عکس معلومه که)

تو نمایشگاه که بودیم پرشیاهه چند مین یه بار میرفت دکمشو میزد اتیش میگرف.

اره راستشو بخوای موقع امتحانامه اصلا وقت نکردم اما مین امروز فردا ضبط میکنم

اگه صدا زیاد و دلخراش میخوای برو منبع هاوارد بنداز خلاص :31:
خدمت شما عرض کنم که من بچه تهران نیستم
من میخوام بخرم اگه شد نظرت چیه
ولی خوب منبع و ----- قطعی قطعیه
حالا هر وقت تونستی اون کارو بکن تا ما ذوق کنیم

ehsssssan
24-06-2008, 01:50
میشه مقداری اطلاعات در مورد این هاواردها
انواع - قیمت - مدل - ساخت کدوم کشور - اجناس بهتر و . . . .
مرسی:11:

amiroo88
24-06-2008, 04:07
میشه مقداری اطلاعات در مورد این هاواردها
انواع - قیمت - مدل - ساخت کدوم کشور - اجناس بهتر و . . . .
مرسی:11:

هاوارد منبع اگزوز نسبتا بزرگي است که همراه با يک لوله استيل به مانيفولد دود وصل ميشه اين وسيله به علت صاف و صيقلي بودن و همچنين شيوه طراحي آن مي تواند قدرت موتور شما را بين پنج تا ده درصد افزايش دهد دليل اين مساله تخليه سريع دود است.

بهترین مارک hks and remuse هست قیمتشم در حدود 250 تا 400 هست که البته مارک های دیگه با قیمت های ارزون تر هم هست

xqg50
24-06-2008, 12:25
این که کاتالیزور سرعتو کم میکنه درسته ولی نه به خواطر خراب شدنش توی این صفحه اطلاعات کاملی از کاتالیزور هست

ehsssssan
24-06-2008, 20:24
مرسی داداش
دورور 70 هشتاد تومن هم هست؟

rozy_1500
24-06-2008, 21:29
یا ابولفضل !!!!!!!!!!!!!
چقدر گرونه
من فکر کنم این همونیه که back fire داره(چون همون عکسه)
چرا اینقدر گرونه؟

مرسی داداش
دورور 70 هشتاد تومن هم هست؟
راست میگه اونقدر خیلی زیاده
من تو اون سایت 40000 تومنیش رو دیدم
اگه هست بگین
خودت چقدری انداختی رو ماشینت؟
پیشنهاد میکنی چقدری بندازم؟

rozy_1500
29-06-2008, 00:10
امیر جان خبری نشد؟

amiroo88
29-06-2008, 00:16
امیر جان خبری نشد؟

سلام

خوبی

شرمنده

من هم ضبط کردم هم فیلم گرفتم . اما اصلا صداش واضح نیست. باید با یه چیز دیگه ضبط کنم

چه کنیم ؟

همونو بزارم؟

amiroo88
29-06-2008, 00:45
این صداش

اما صداش خیلی بم تر و قشنگ تر از اینه که الان ضبط شده:41:

rozy_1500
29-06-2008, 01:25
به به امیر جان چه به موقع اومدی
داداش همینی که گذاشتی خیلی عالیه متوجه همه چیز شدم
حالا خواستم بدونم چقدر پول بابت منبع دادی؟
و فقط منبع رو عوض کردی یا ----- هم گذاشتی؟
اگه چیز دیگه ای هم روش گذاشتی بگو
هر وقت هم وقت کردی یه فیلم هم بذار
ایشالا اگه بشه یکی دو روز دیگه یکیشو رو ماشین ببندم

amiroo88
29-06-2008, 09:55
به به امیر جان چه به موقع اومدی
داداش همینی که گذاشتی خیلی عالیه متوجه همه چیز شدم
حالا خواستم بدونم چقدر پول بابت منبع دادی؟
و فقط منبع رو عوض کردی یا ----- هم گذاشتی؟
اگه چیز دیگه ای هم روش گذاشتی بگو
هر وقت هم وقت کردی یه فیلم هم بذار
ایشالا اگه بشه یکی دو روز دیگه یکیشو رو ماشین ببندم

سلام:20:

منبع فابریک خودشه بدون فـیلتر اسپورت

این کاری که من کردم اینه :

منبع رو سوراخ کردم و یه بوشن شماره 5 گذاشم
هر موقع که بخوای میتونی دریچرو ببندی تا صدا قطع شه

میری پیشه اگزوز ساز میگی میخوام یه بوشن شماره 5 نصب کنم خدش بقیشو ردیف میکنه

5 تومن هم میگیره:20:

همین

rozy_1500
29-06-2008, 16:56
وای امیر جان من دیوونه شدم حالا میگی کدوم رو انجام بدم
کدوم صدای بهتری داره؟
راستی تو چرا برا خودت فیــلتر نگذاشتی
یه سوال خارج از بحث دارم:ماشینت چیه؟

amiroo88
29-06-2008, 20:25
وای امیر جان من دیوونه شدم حالا میگی کدوم رو انجام بدم
کدوم صدای بهتری داره؟

باید ببینی کدوم صدای بیشتر بهت میچسبه.

صدای بم یا اسپورت

من بم رو میپسندم.

راستی تو چرا برا خودت فیــلتر نگذاشتی

من دوست دارم یه موقع کاملا ساکت باشه یه موقع هم صدا بده

این منبع خودش به جای 100 تا فـیلتر سر صدا میکنه

یه سوال خارج از بحث دارم:ماشینت چیه؟
هاچبک:40:

rozy_1500
29-06-2008, 23:50
باید ببینی کدوم صدای بیشتر بهت میچسبه.

صدای بم یا اسپورت

من بم رو میپسندم.

فکر کنم بم صدای قشنگ تری داشته باشه
پس این بوشن گذاشتن مال صدای بمه
راستی من میخوام این کار رو با سمند هم انجام بدم میشه؟
فقط اگه میشه لطف کن بگو کجاشو سوراخ کنم و کلا چی کار کنم چون شاید پیش اگزوز ساز نرم و خودمون این کار رو انجام بدیم
بیا اینم عکس سمند بگو کجاشو سوراخ کنم؟
راستی اصلا چی میشه که یه سوراخ که فرق چندانی با اگزوز نداره اینقدر صدا ایجاد کنه؟
یه کم دربارش توضیح بدین

من دوست دارم یه موقع کاملا ساکت باشه یه موقع هم صدا بده

این منبع خودش به جای 100 تا فـیلتر سر صدا میکنه
خوب اینی هم که تو گفتی خوبه هر وقت خواستیم درش رو میبندیم که صدا نده
راستی اینجوری که معلومه صدای ----- زیاد نیست درسته؟

amiroo88
30-06-2008, 23:05
رو هر ماشینی میشه اما اونا جاش سخت تره
کاره خودت نیس

ببر بده بیرون برات درست کنن .

برای منو وقتی سوراخ کرد 3 تا از شبکه های داخلشو هم پاره کرد صداش قشنگ شد

صداش خیلی زیاده!!!!!

rozy_1500
01-07-2008, 01:51
شرمنده افتادی تو زحمت
ببخشید اینهمه سوال میکنم

رو هر ماشینی میشه اما اونا جاش سخت تره
کدوم رو میگی سمند یا جنتو؟
این عکسی که گذاشتم مال سمنده

کاره خودت نیس

ببر بده بیرون برات درست کنن .

برای منو وقتی سوراخ کرد 3 تا از شبکه های داخلشو هم پاره کرد صداش قشنگ شد

صداش خیلی زیاده!!!!!
خوب پس فقط بوشن 5 نیست
پاره کردن شبکه هم هست
راستش من از صدای ماشینت خیلی خوشم اومده میخوام دقیقا مثل مال تو بشه یا اگه بشه خفنتر
میرم پیش اگزوز ساز
اما اگه میگفتم فقط بوشن اونم فقط اینکار رو میکرد
ببینم چند تا پاره کنم خوبه ؟ کلا چند تا شبکه داره؟
یه سوال مهم
بوشن برای این کار استفاده میشه که هر وقت خواستی صدا رو قطع کنی و هر وقت خواستی بازش کنی اما با پاره کردن شبکه ماشین که همیشه صدا میده ؟ درست میگم یا نه؟
آخر بگو من چی کار کنم
ای کلک اینکارا رو هم کردی و بهمون نمیگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگو ببینم دیگه چه کارایی کردی؟

ahriman323
01-07-2008, 18:53
سلام دوستان
چند روز پیش داشتم رانندگی میکردم که یه صدای اگزوز خفن شنیدم دیدم واسه یه 206 هست اگزوزشو که دیدم منبع گذاشته بود
1منبع با قیمت پایین با صدای بم سراغ دارید تو تزئیناتیها گیر میاد؟
مثل این یا ارزون تر برای پراید میخوام
2راه بوشن گذاشتن هم خیلی خوبه ولی خیلی صداش زیاده
3 اولویت سومم هم سراگزوز هست سراگزوز با صدای بم میخوام که فشار به موتور هم نیاره
کسی میدونه صدای اینا چه طوریه
چرا این سایت فروش اینترنتی نداره:44:

amiroo88
01-07-2008, 20:09
شرمنده افتادی تو زحمت
ببخشید اینهمه سوال میکنم

کدوم رو میگی سمند یا جنتو؟
این عکسی که گذاشتم مال سمنده

خوب پس فقط بوشن 5 نیست
پاره کردن شبکه هم هست
راستش من از صدای ماشینت خیلی خوشم اومده میخوام دقیقا مثل مال تو بشه یا اگه بشه خفنتر
میرم پیش اگزوز ساز
اما اگه میگفتم فقط بوشن اونم فقط اینکار رو میکرد
ببینم چند تا پاره کنم خوبه ؟ کلا چند تا شبکه داره؟
یه سوال مهم
بوشن برای این کار استفاده میشه که هر وقت خواستی صدا رو قطع کنی و هر وقت خواستی بازش کنی اما با
آخر بگو من چی کار کنم
ای کلک اینکارا رو هم کردی و بهمون نمیگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگو ببینم دیگه چه کارایی کردی؟

خوب این کارو معمولا خودشون میکنن. یا شایدم یارو خاسته باحالش کنه این جوری کرده برام
1 2 تا شبکرو فکر میکنم سوراخ کرده

من بوشن رو هر موقه که میبندم صدا کاملا قطع میشه انگار که نه انگار:20:

میخوای به ایدیم پی ام بده تا راحت صحبت کنیم

2راه بوشن گذاشتن هم خیلی خوبه ولی خیلی صداش زیاده
3 اولویت سومم هم سراگزوز هست سراگزوز با صدای بم میخوام که فشار به موتور هم نیاره
کسی میدونه صدای اینا چه طوریه

من بوشن رو به منبع ترجیح میدم چون هم به صرفه تره هم درده سره کمتری برا نصب داره

هر موقع هر کی میشینه تو ماشینم میگه عحب هاواردی بستی

سر اگزوز کاملا تزیینی هست و ربطی به موتور نداره صدا هم نداره

رو ماشین خودم همین نصب هست

ahriman323
01-07-2008, 21:53
میشه با کوچک کردن سوراخ میزان صدای خروجی رو تغییر داد
یعنی بوشن کوچیکتر انداخت هست کوچکترش؟بوشن شماره 4

وقتی ماشین گاز ندیم باز هم صدا خفن شنیده میشه:31: ؟

rozy_1500
01-07-2008, 23:11
باشه ادت میکنم

amiroo88
02-07-2008, 00:54
میشه با کوچک کردن سوراخ میزان صدای خروجی رو تغییر داد
یعنی بوشن کوچیکتر انداخت هست کوچکترش؟بوشن شماره 4

وقتی ماشین گاز ندیم باز هم صدا خفن شنیده میشه:31: ؟

اتفاقا اینو که گفتی یه راهی به مخم زد

بعضی ها به جای اینکه سوراخ کنن و بوشن بزارن میرن لوله اخریه اگزوز رو میبرن و یه لوله کلفت تر جوش میدن

صداش بیشتر میشه

اما هیچی مثل بوشن نیست

بوشن شماره های مختلفی داره

3
4
5
6
7

هر کدوم که دوس داری

سوراخ بزرگتر صدا بیشتر

5 از همه بهتره
:40:

rozy_1500
03-07-2008, 02:20
اتفاقا اینو که گفتی یه راهی به مخم زد

بعضی ها به جای اینکه سوراخ کنن و بوشن بزارن میرن لوله اخریه اگزوز رو میبرن و یه لوله کلفت تر جوش میدن

صداش بیشتر میشه

اما هیچی مثل بوشن نیست

بوشن شماره های مختلفی داره

3
4
5
6
7

هر کدوم که دوس داری

سوراخ بزرگتر صدا بیشتر

5 از همه بهتره
:40:
ببخشید یعنی اگه من بوشن 7 بندازم صداش بیشتر از 5 ه ؟
چرا خودت گفتی 5 ؟
ولی من فکر کنم اگه لوله دراز تر باشه صدا رو میگیره(برا همین اگزوز رو بلند درست میکنن و اگرنه نیازی نبود که بعد از منبع لوله به این درازی بذارن)
(اینا رو خواستم تو یاهو بگم ولی اینجا گفتم)

amiroo88
03-07-2008, 02:33
ولی من فکر کنم اگه لوله دراز تر باشه صدا رو میگیره(برا همین اگزوز رو بلند درست میکنن و اگرنه نیازی نبود که بعد از منبع لوله به این درازی بذارن)
(اینا رو خواستم تو یاهو بگم ولی اینجا گفتم)

پس منم میگم تا بیایم تو یاهو

اگه اون لوله دراز نبود همه دود و بوی اگزوز وارد اتاق ماشین میشد

راجه به شماره بوشن تو یاهو...

mehdi9352
03-07-2008, 12:56
به ما هم بگین ما هم بدونیم

geniusbabak
07-07-2008, 12:23
این تاپیک اسمش چیز دیگه ای هست آقایون میتونید برای بحث خصوصیتون یه تاپیک دیگه باز کنید.
روشی که در تاپیک نوشته شد مشابه کاریست که منیفولد دود اسپورتی انجام میده، تمام سیستم اگزوز از خروجی سیلندرها تا سر اگزوز در گشتاور نهایی و شتاب و مصرف سوخت خودرو موثر است و کاری که با تغییر این سیستم انجام میشه بیش از اینکه صدای قشنگ تولید کنه تغییر در مشخصات منحنی احتراق ماشینه.
اگه دوست داشتید میتونم بیشتر توضیح بدم، به شرط اینکه بحث کیلویی و حرفهای صد من یه غاز زده نشه.

amiroo88
07-07-2008, 14:06
این تاپیک اسمش چیز دیگه ای هست آقایون میتونید برای بحث خصوصیتون یه تاپیک دیگه باز کنید.
روشی که در تاپیک نوشته شد مشابه کاریست که منیفولد دود اسپورتی انجام میده، تمام سیستم اگزوز از خروجی سیلندرها تا سر اگزوز در گشتاور نهایی و شتاب و مصرف سوخت خودرو موثر است و کاری که با تغییر این سیستم انجام میشه بیش از اینکه صدای قشنگ تولید کنه تغییر در مشخصات منحنی احتراق ماشینه.
اگه دوست داشتید میتونم بیشتر توضیح بدم، به شرط اینکه بحث کیلویی و حرفهای صد من یه غاز زده نشه.
.

اینجا خودش مدیر داره و اگه لازم باشه بهمون تذکر میده برای باز کردن تاپیک جدید شما خودتو ناراحت نکن

من چون دیدم بحث با موضوع تاپیک زیاد جور در نمیاد گفتم اینجا پست ندیم و این بحث چند وقتی بود تموم شده بود

خوش باشی مهندس

rozy_1500
08-07-2008, 01:50
راست میگه
راستی امیر جون من هنوز نتونستم با شما ارتباط برقرار کنم(یاهو)

Ghasem.M
10-08-2008, 20:45
سلام دوستان عزیز
می خواستم ببینم به نظرتون کدام یک از ماشین های بالا بهتره؟ از لحاظ راحتی و کارکرد ماشین. فیات با توجه به این که مستقیم از ایتالیا ظاهرا وارد می شه باید کیفیت خوبی داشته باشه. می خواستم نظرتون رد در باره این 2 ماشین بدونم. یه سوال دیگه هم اینکه به این ماشین سهمیه بنزین تعلق می گیره؟
با تشکر :11:

مجید فینا
10-08-2008, 21:01
باید صبر کنید این ماشین تازه وارد 1 سالی تو کشور کار کنه

بعد تصمیم به خرید این خودرو جدید بگیرید

مخصوصا اوایل ورود اینجور خودروها ...........لوازم یدکی خیلی سخت و یا پیدا نمیشه
چون ماشین اروپائی خیلی کم در کشورهای عربی استفاده میشه بغیر از مرسدس و بی ام دبلیو لوازم اینجور خودروها تو کشورهای حاشیه خلیج فارس پیدا نمیشه

shahramcat
10-08-2008, 21:32
باید صبر کنید این ماشین تازه وارد 1 سالی تو کشور کار کنه

بعد تصمیم به خرید این خودرو جدید بگیرید

مخصوصا اوایل ورود اینجور خودروها ...........لوازم یدکی خیلی سخت و یا پیدا نمیشه
چون ماشین اروپائی خیلی کم در کشورهای عربی استفاده میشه بغیر از مرسدس و بی ام دبلیو لوازم اینجور خودروها تو کشورهای حاشیه خلیج فارس پیدا نمیشه

کاملا تایید میشه . فیات مدل سیینا برای بازار هدف کشورهای جهان سوم طراحی شده بیشتر . اما در کل بهتر از پرشیا هست ندید !!!

بزارید استفاده بشه تا مثل لوگان نقاط ضعفش پیدا بشه تا بعد ببینید میصرفه یا نه .

behnam_n80
10-08-2008, 21:51
دوستان از سینا میشه یه عکس بذارین.
از طرف چه شرکتی وارد میشه؟

death knight
10-08-2008, 22:22
من فقط ميدونم كه اصلا با فيات و ماشيناش حال نميكنم
حالا شايدم ماشين خوبي باشه
پ.ن: اين نوشته از روي تعصب ميباشد و ارزش راهنمايي ندارد

مجید فینا
10-08-2008, 23:03

مشخصات فنی فیات سینا :

پارامتر ها
FIAT SIENA

موتور
۱۴۶۱ سی سی / ۴ سیلندر

حداکثر قدرت
۷۷ اسب بخار

حداکثر گشتاور نیوتون متر
۱۱۵ نیوتون متر / ۳۵۰۰ دور در دقیقه

ماکزیمم سرعت
۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

گیربکس
۵ دنده دستی

وزن
۱۱۰۰ کیلوگرم

استاندارد یورو ۴

این مشخصات بر اساس پارامتر های ارائه شده توسط تاپکو نماینده رسمی فیات در ایران است و با برخی مندرجات وبسایت تاپکو تفاوت دارد .

از امکانات فیات سینا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ترمز ABS ، دو کیسه هوا جلو ، فرمان هیدورلیک ، سیستم ضد سرقت ( immobilizer ) ، میله محافظ جانبی در ها برای حفاظت سرنشینان ، سیستم خودکار قطع سوخت هنگام تصادف ، سیستم cruise control ( ثبت اطلاعات سفر ) ، باز شدن قفل صندوق عقب و باک از داخل خودرو ، سیستم تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت ، CD PLAYER ..

پلت فرم ۱۷۸ فیات که سینا روی آن می باشد قابلیت نصب ۱۰ تیپ موتور را داراست و با بنزین و گاز کار می کند .

- از نکات جالبی که از سینا یک خودروی واقعا خانوادگی می سازد حجم صندوق عقب اونه که در نوع خودش و در بین خودرو های هم کلاسش بی نظیره برای نشون دادن این تفاوت عمده بین سینا و دیگر سدان ها :

حجم صندوق عقب سمند : ۵۰۰ لیتر ، تندر-۹۰ ۵۱۰ لیتر ، ۲۰۶ صندوق دار ۴۵۰ لیتر و در مقایسه با این خودرو های به ظاهر جادار حجم صندوق عقب فیات سینا ۵۱۵ لیتره .

RedDragon
11-08-2008, 11:27
سلام
مجيد جان اين عکسی که گزاشتين ماله مدله 2008 هست يعنی مدله 2008 قراره تو ايران مونتاژ بشه؟

نقل قول:
امنیت فیات سی ینا :

شاید برای عده ای توجه به نکات امنیتی یک خودرو در خرید اون آنچنان اهمیت نداشته باشه ولی افرادی هم هستند که امنیت خودرو رو جزو 3 مورد اول پارامتر های انتخاب یک خودرو قرار می دهند و حتی تعداد ستاره های امنیتی اون خودرو براشون اهمیت زیادی داره ..

مدا اروپایی سی ینا ( آلبیا ) در روسیه و بر طبق آخرین استاندارد های eroncap مورد آزمایش قرار گرفت تست تصادف از جلو با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت که نمره 8.5 رو به خودش اختصاص داد ، به بیان دیگر این نمره معادل 3 ستاره امنیت است .

مدل چینی سی ینا (پرلا) در چین توسط chinaNcap در سه مورد مورد آزمایش قرار گرفته که شباهت زیادی به تست NTHSA آمریکا دارد ، پرلا در تست تصادف از جلو نمره 8.06 رو به خودش اختصاص داد که معادل 3 ستاره امنیته ، در تست تصادف نمره 12.02 که معدل 4 ستاره است و در تست تصادف از کناره ها نمره 10 رو به خودش اختصاص داده که معادل 3 ستاره امنیت هست ، و در کل 3 ستاره امنیت .

هم در اروپا و هم در چین نتیجه تست های امنیت سی ینا 3 ستاره امنیت بوده

mohammadreZa
11-08-2008, 22:28
چهره دلنشینی نداره
قدرت موتورش هم که حتی از یاریس 1300 cc کمتر هست.
به قیمتش نمی ارزه

مجید فینا
11-08-2008, 22:55
ماشین یه وسیله سلیقه ای هست دوست عزیز

خیلیا از ماشینائی مثل ال نود و یا پروتون ویرا خوششون نمیاد ولی عده ای هستن که اینجور ماشینارو میپسندن

مجید فینا
11-08-2008, 22:55

خیلیا از ماشینائی مثل ال نود و یا پروتون ویرا خوششون نمیاد ولی عده ای هستن که اینجور ماشینارو میپسندن

poria_mc
14-08-2008, 14:46
به نظر من که از لوگان خیلی قشنگتره
از جلو شبیه جاگواره!

Ssarshar
14-08-2008, 15:16
اتفاقا از نزدیک از پارس هم قشنگتره

milky way
14-08-2008, 19:32
نه اون قرار نیست تولید بشه اون مدل جدیدشه قراره نسل قبلیش تو ایران تولید بشه اتفاقا مجله ماشین هم یه چیزهایی دیدم در موردش نوشته .
نکته منفی موتورش هست به نظرم که 1.4 لیتریه که 77 اسب فقط قدرتشه شتاب 0-100 هم مجله ماشین زده 13.5 ثانیه قیمتشم مجله ماشین 14-16 میلیون تخمین زده به نظرم اگر 13-14 تومن باشه بازار خوبی پیدا میکنه چون تجهیزات خوبی داره هرچند که موتورش خیلی قوی نیست ولی در عوض مصرف قابل قبولی داره در حدود 6 لیتر در 100 کیلومتر .

اینه مدلی که قرار تولید بشه :

mohammadreZa
15-08-2008, 02:37

من صرفا نظر خودمو گفتم در مورد قیافش ( هر چند که احتمالا خیلی ها با من موافقن درست مثل همون پروتون ویرا و ال 90 که خودتون مثال زدید )

mohammadreZa
15-08-2008, 02:39
راستی این ماشین تو اروپا هم با همین ارتفاع از سطح زمین تولید میشه؟
اگه اینطور باشه احتمالا تعلیق درست حسابی هم نداره .
ایمنیش چطوره ؟ چنتا ستاره گرفته؟

آذرخش
15-08-2008, 04:35
فیات جزو ماشینهای پر استهلاکه.
به نظرم باید چند وقتی کار کنه تا بشه راجع بهش قضاوت کرد.

Ssarshar
15-08-2008, 12:00
نه اون قرار نیست تولید بشه اون مدل جدیدشه قراره نسل قبلیش تو ایران تولید بشه اتفاقا مجله ماشین هم یه چیزهایی دیدم در موردش نوشته .
نکته منفی موتورش هست به نظرم که 1.4 لیتریه که 77 اسب فقط قدرتشه شتاب 0-100 هم مجله ماشین زده 13.5 ثانیه قیمتشم مجله ماشین 14-16 میلیون تخمین زده به نظرم اگر 13-14 تومن باشه بازار خوبی پیدا میکنه چون تجهیزات خوبی داره هرچند که موتورش خیلی قوی نیست ولی در عوض مصرف قابل قبولی داره در حدود 6 لیتر در 100 کیلومتر .

خوب منم منظورم همین مدل بود چون رفته بودم نمایندگی فیات . رنگ آلبالوییشو داشت .
استقبال و ثبت نام از این خودرو با توجه به اطلاع رسانی بسیار ضعیف ولی خیلی خوب بود .
مطمئنا شتابش از پارس بیشتره و امکاناتش از لوگان و سمند و پارس بالاتره .

shahramcat
15-08-2008, 14:21
آخرین مدل برای سال 2008 هست که face lift شده مدل 2007 ... در ایران مدل 2007 تولید میشه همونی که عکسش رو بالا گذاشتید .

شتاب : 13.5

حداکثر سرعت : 162 کیلومتر

behnam_n80
15-08-2008, 14:40
برای تنوع بازار زیر 20 تایا باید ماشینه خوبی باشه
حداقل فک کنم استهلاکش از سمند کمتر باشه

RedDragon
15-08-2008, 17:16
راستی این ماشین تو اروپا هم با همین ارتفاع از سطح زمین تولید میشه؟
اگه اینطور باشه احتمالا تعلیق درست حسابی هم نداره .
ایمنیش چطوره ؟ چنتا ستاره گرفته؟

سلام

نقل قول:
امنیت فیات سی ینا :

شاید برای عده ای توجه به نکات امنیتی یک خودرو در خرید اون آنچنان اهمیت نداشته باشه ولی افرادی هم هستند که امنیت خودرو رو جزو 3 مورد اول پارامتر های انتخاب یک خودرو قرار می دهند و حتی تعداد ستاره های امنیتی اون خودرو براشون اهمیت زیادی داره ..

مدا اروپایی سی ینا ( آلبیا ) در روسیه و بر طبق آخرین استاندارد های eroncap مورد آزمایش قرار گرفت تست تصادف از جلو با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت که نمره 8.5 رو به خودش اختصاص داد ، به بیان دیگر این نمره معادل 3 ستاره امنیت است .

مدل چینی سی ینا (پرلا) در چین توسط chinaNcap در سه مورد مورد آزمایش قرار گرفته که شباهت زیادی به تست NTHSA آمریکا دارد ، پرلا در تست تصادف از جلو نمره 8.06 رو به خودش اختصاص داد که معادل 3 ستاره امنیته ، در تست تصادف نمره 12.02 که معدل 4 ستاره است و در تست تصادف از کناره ها نمره 10 رو به خودش اختصاص داده که معادل 3 ستاره امنیت هست ، و در کل 3 ستاره امنیت .

هم در اروپا و هم در چین نتیجه تست های امنیت سی ینا 3 ستاره امنیت بوده

طرح ظاهريشم بدك نيست زياد
اينجور كه من شنيدم قرار به قيمت 17 ميليون بفروشن كه هم قيمتاش ورنا و سورن ميشه با پارس

Vallio
16-08-2008, 14:31

توی روز نامه این شکلی نبود و رینگش هم از این خوشکل تر و پهن تر بود... سپر جلوش هم با این فرق داشت...

سباستین
19-08-2008, 01:00
بعد از افتادن باره زندگی بر دوش خودم ارزشه هر پر هزاری را عمیقا دریافتم لذا بر آن شدم تا جایی که می توانم از ضرر دوستانه اتومبیل دوست, جلوگیری کنم.
چند وقت پیش, یه صداهایی از زیر بندی می شنیدم. رفتم آهنگری و چند تا قطعه رو عوض کردم که هزینش زیاد نشد. همین طور که با اوستا آهنگر صحبت می کردیم به من گفت: اکسل عقب رو کی گیریس کاری کردی؟ گفتم: نکردم. برام توضیح داد که: ماشینهایه 405, سمند و پرشیا ( که همگی از یک سیستم تعلیق بهره می برن) در اتصالاته اکسل از بالبورینگ استفاده می کنن و برایه روانکاری هم گیریسه نسوز ( قرمز رنگ) دارن. به مروره زمان وحرکت ماشین و اصطحکاک قطعات این گریسه نسوز, کم کم از بین می ره. (اگه گیریس عادی باشه تو یه نصف روز از بین می ره). حرارت و اصطحکاک بالا می ره و بالبورینگ ها خورد میشن. در ادامه بالبو رینگهایه ناکار آمد رویه اکسل خط میندازن تا جایی که محور رو می سوزونن و پیت می کنن.
پرسیدم در این صورت هزینه تعمیر چقدر می شه؟ گفت: با تعویض و مزد, 180-170 تومن.
وقت گرفتم و یه هفته بعد اکسل رو باز کردم. تازه گیریس تموم کرده بود و نشانه هایه داغ کردن بالبورینگ رویه فلزه سیقلی اتصاله اکسل قابل مشاهده بود. اما از شانسم هنوز سالم بود. با یه قوطی گیریسه نسوزه آمریکایی اصل( فروشنده خاکه پدرش رو قسم خورد که اصله) و 2 تومن انعام به شاگرد ( چون خیلی زحمت کشیده بود), 20 تومن تموم شد.
موفق باشید

سباستین
19-08-2008, 01:02
راستی این رو فراموش کردم. ماشینه من 70 هزارتا کاکرد داره.

H A M A S
28-08-2008, 20:27
سلام رفقا
بين اين دوتا گير کردم واقعا موندم کدومش بهتره از لحاظ زيبايي -کم خرجي (که خيلي برام مهمه)-استهلاک - و...
در ضمن به شتاب و سرعت هم زياد علاقه اي ندارم فقط از دوستاني که اين دوتا ماشين رو دارن يا اطلاعاتي درباره اين ماشين ها دارن بيشتر از هزينه نگهداري اون ها بگن
راستي
405 ديگه آتيش نميگيره؟

ممنون:20:

jamshidjap
28-08-2008, 21:17
نظر من 405 هستش
کم خرج تره

اصيل تره

کمتر هم مستهلک ميشه

ali racer
28-08-2008, 21:29
من نظرم رو 405 هستش
همون موتور و گیربکس
رو سمند هست البته
با 200 کیلو وزن اضافه !!!

Mahdi_Moosavi
28-08-2008, 22:18
من نظرم رو 405 هستش
همون موتور و گیربکس
رو سمند هست البته
با 200 کیلو وزن اضافه !!!

همین موتور و گیربکس رو پرشیا هم با همین حدودا 200 کیلو وزن بیشتر داره !!! پس پرشیا هم ماشین بدیه ؟!

از نظر من ستون های قطور تر سمند تا حدودی ، امنیت بیشتر رو در برابر تصادف های ناجور در پی داره .

سمند امکانات داخلی + راحتی بیشتر صندلی ها و طراحی بدنه شکیل تری داره + اینکه نظرات این دوستمون کاملا متینه :

نظر من 405 هستش
کم خرج تره

اصيل تره

کمتر هم مستهلک ميشه

B L A S T E R
28-08-2008, 23:39
سمند چون سنگین تره سرعت بیشتری میره...
ولی پژو با کلاس تره!

Actros
28-08-2008, 23:50
405 به دلایل زیر
هندلینگ بهتر .
میدان دید وسیع تر از عقب جلو و اطراف.
شتاب اولیه بهتر
استحلاک کمتر

Mahdi_Moosavi
29-08-2008, 00:30
405 به دلایل زیر
هندلینگ بهتر .
شتاب اولیه بهتر
استحلاک کمتر

اینو نشنیده بودم امیر جان ! منبعی ، لینکی ، تستی داری از این مورد ؟

Actros
29-08-2008, 00:40
اینو نشنیده بودم امیر جان ! منبعی ، لینکی ، تستی داری از این مورد ؟

منبع نداره !
تجربه خودم. میتونی امتحان کنی مهدی جان.
=========================
مهدی از چی سمند دفاع میکنی خدایی؟:5:
بابا همین کافی نیست که میشینی توش انگار نشستی تو چاله .

Mahdi_Moosavi
29-08-2008, 01:30
منبع نداره !
تجربه خودم. میتونی امتحان کنی مهدی جان.
=========================
مهدی از چی سمند دفاع میکنی خدایی؟:5:
بابا همین کافی نیست که میشینی توش انگار نشستی تو چاله .

بیخیال !
قضیه چاله چیه ؟ سمند تاکسی زیاد سوار میشی ؟ :16:

H A M A S
29-08-2008, 08:32
ممنون از دوستان
سمند هاي 85 به بعد رو خيلي تعريف ميکنن چون ميگن مشکل به سر و صدا افتادن اتاق روحل کردن
ولي هنوز نميدونم مشکل آتش سوزي 405 حل شده يا هنوز مدل هاي جديد هم آتيش ميگرن؟

CG Art
29-08-2008, 12:58
به نظر من 405 خیلی بهتره.
اگه Lx سمند رو بتونی بگیری خیلی خوبه.

milky way
29-08-2008, 13:10
به نظر من سمند سال بهتر از 405 هست , هرچند کم ولی امکانات بهتری هم داره تو شتاب 405 بهتره ولی تو سرعت های بالا سمند خیلی بهتره بخاطر بدنه آیرودینامیکتر و طراحی جدیدتر و البته یکمی هم سنگینتر به نظر من درسته سمند ماشین اصطلاحا داخلی هست ولی 405 هم دیگه واقعا فسیله تازه آتیشم میگیره .

Actros
29-08-2008, 13:47
نه دیگه 405 از 85 به بعد آتیش نمیگیره

H A M A S
29-08-2008, 14:37
اين عکس مال شرايط فروش ايران خودرو است
=================================
================================
سمند lx طبق اين شرايط 11 تومن درمياد بدون تخفيف و سود مشارکت
ولي 405 قيمتش 12.200 ميشه
يعني سمند lx سال از 405 ارزونتر درمياد؟!!!

YOUCOM
29-08-2008, 16:28
دوستان منم همين مشكل و دارم وبين اين دوتا گير كردم. از لحاظ عمر مفيد روي كدومشون بيشتر ميشه حساب كرد. ميخوام چند سال استفاده كنم.

سباستین
29-08-2008, 17:24
وقتی همه چیزه این دو ماشین به جز ظاهرشون یکیه, پس سیستمه سوخت رسانی هاشون هم یکیه و به یک اندازه احتماله آتیش گرفتن دارن. در ضمن وزن ربطی به سرعت نداره و فقط در شتاب گیری دخالت داره. که وزنه سمند بیشتره یعنی شتابش کمتره. ظاهرا سمند آیرو دینامیکه بهتری داره ولی در واقع به خاطر پهن تر بودن دماغه سمند نسبت به 405, مقاومت هوا رو این ماشین بیشتره و حداکثر سرعت هم پایین تره.
خرج نگهداری 405 هم از سمند کمتره.

milky way
30-08-2008, 00:20
وقتی همه چیزه این دو ماشین به جز ظاهرشون یکیه, پس سیستمه سوخت رسانی هاشون هم یکیه و به یک اندازه احتماله آتیش گرفتن دارن. در ضمن وزن ربطی به سرعت نداره و فقط در شتاب گیری دخالت داره. که وزنه سمند بیشتره یعنی شتابش کمتره. ظاهرا سمند آیرو دینامیکه بهتری داره ولی در واقع به خاطر پهن تر بودن دماغه سمند نسبت به 405, مقاومت هوا رو این ماشین بیشتره و حداکثر سرعت هم پایین تره.
خرج نگهداری 405 هم از سمند کمتره.
وقتی میگم در سرعت بهتره حتما یچیز میدونم میگم . دیگه 405 از 130-140 کیلومتر کاملا میتونی لرزشهای ریز رو دراتاق حس بکنی و همینطورم بیشتر میشه با افزایش سرعت ولی تو سمند حقیقتا 120-130 تا با 170-180 خیلی فرقی نداره فقط صدایه موتور بیشتر میشه . سمندم از نظر امکانات کمی بهتره (شیشه های عقب برقی , زیر دستی جلو , ترمز ABS به عنوان آپشن , طراحی داخل دلچسب تر از 405 با رنگ کرم , زیر دستی صندلی عقب و کامیپوتر مثلا سفری و...) گرچه شاید چیزهای بزرگی بجز اون ABS نباشه ولی خوب جزو امکانات به حساب میاد دیگه در مورد آتش سوزی هم فعلا که کسی در مورد آتش سوزی سمند چیزی نگفته یا حداقل من چیزی نشنیدم ولی در مورد آتش سوزی 405 خیلی اتفاق افتاده پس حتما فرقی وجود داره . در مورد ایرودینامیک بودن بدون شک سمند بهتر از 405 هست نمیتونی یه ماشین طراحی سال 1987-1988 رو با ماشین 10 سال بعد مقایسه کنی درسته ایرانیه ولی حداقلش اینه که با ابزاری حداقل 10 سال بروز تر طراحی شده پس در ایرودینامیک تر بودن سمند شک نکن البته در مورد این مسئله باید یه کارشناس خبره نظر نهایی بده . در مورد خرج نگهداری هم شکی ندارم که فرق انچنانی ندارن چون خیلی از قطعاتشون که مشابه اونایی هم که نیست احتمالا همه در داخل تولید میشه . ما خودمون حدود 2 سال سمند داشتیم البته برای قبله ولی دروغه اگر بگم ناراضی بودیم تازه هر سالم کیفیت ساختش بهتر میشه اون زمانی که تازه ما داشتیم مشکلات زیادی داشت الان که خیلی بهتر شده . به نظر من مشکل بزرگش ترمزهاش بود که البته با 405 یکیه ولی به خاطر وزن بیشتر عملکرد بدی داشته که البته در سری های جدید میگن خیلی بهتر شده و بوستر ها رو تقویت کردن ABS هم که اضافه شده بعد دید تقریبا بدش بود و نکته دیگه هم به نظر من صندلیهاش تو مسافرت طولانی جالب نبود که البته این نظر منه , فرمونش البته در کل خوبه ولی یکمی به نظر نرم نیست مثلا فرمون 206 کاملا نرم تر از سمنده البته این تو 405 هم دقیقا همینه از اینم که هردقیقه ضبط قطع بشه یا رادیو انتن عقبش بالا پایین میرفت خیلی بدم میومد و مسخره بود به نظرم اون کامپیوترشم به نظرم بدترین چیزیه که در یک ماشین میشه پیدا کرد و خیلی مسخرست البته اینم نظر منه ممکنه نظر بعضیا فرق کنه .

سباستین
30-08-2008, 01:45
وقتی میگم در سرعت بهتریز ه حتما یچمیدونم میگم . دیگه 405 از 130-140 کیلومتر کاملا میتونی لرزشهای ریز رو دراتاق حس بکنی و همینطورم بیشتر میشه با افزایش سرعت ولی تو سمند حقیقتا 120-130 تا با 170-180 خیلی فرقی نداره فقط صدایه موتور بیشتر میشه . سمندم از نظر امکانات کمی بهتره (شیشه های عقب برقی , زیر دستی جلو , ترمز ABS به عنوان آپشن , طراحی داخل دلچسب تر از 405 با رنگ کرم , زیر دستی صندلی عقب و کامیپوتر مثلا سفری و...) گرچه شاید چیزهای بزرگی بجز اون ABS نباشه ولی خوب جزو امکانات به حساب میاد دیگه در مورد آتش سوزی هم فعلا که کسی در مورد آتش سوزی سمند چیزی نگفته یا حداقل من چیزی نشنیدم ولی در مورد آتش سوزی 405 خیلی اتفاق افتاده پس حتما فرقی وجود داره . در مورد ایرودینامیک بودن بدون شک سمند بهتر از 405 هست نمیتونی یه ماشین طراحی سال 1987-1988 رو با ماشین 10 سال بعد مقایسه کنی درسته ایرانیه ولی حداقلش اینه که با ابزاری حداقل 10 سال بروز تر طراحی شده پس در ایرودینامیک تر بودن سمند شک نکن البته در مورد این مسئله باید یه کارشناس خبره نظر نهایی بده . در مورد خرج نگهداری هم شکی ندارم که فرق انچنانی ندارن چون خیلی از قطعاتشون که مشابه اونایی هم که نیست احتمالا همه در داخل تولید میشه . ما خودمون حدود 2 سال سمند داشتیم البته برای قبله ولی دروغه اگر بگم ناراضی بودیم تازه هر سالم کیفیت ساختش بهتر میشه اون زمانی که تازه ما داشتیم مشکلات زیادی داشت الان که خیلی بهتر شده . به نظر من مشکل بزرگش ترمزهاش بود که البته با 405 یکیه ولی به خاطر وزن بیشتر عملکرد بدی داشته که البته در سری های جدید میگن خیلی بهتر شده و بوستر ها رو تقویت کردن ABS هم که اضافه شده بعد دید تقریبا بدش بود و نکته دیگه هم به نظر من صندلیهاش تو مسافرت طولانی جالب نبود که البته این نظر منه , فرمونش البته در کل خوبه ولی یکمی به نظر نرم نیست مثلا فرمون 206 کاملا نرم تر از سمنده البته این تو 405 هم دقیقا همینه از اینم که هردقیقه ضبط قطع بشه یا رادیو انتن عقبش بالا پایین میرفت خیلی بدم میومد و مسخره بود به نظرم اون کامپیوترشم به نظرم بدترین چیزیه که در یک ماشین میشه پیدا کرد و خیلی مسخرست البته اینم نظر منه ممکنه نظر بعضیا فرق کنه .
اگر روزی روزگاری دیدی یه 405 تو سرعته بالا بدنش می لرزه, به جایه اینکه جویا بشی که تایر ها بالانس هستن یا نه و یا اینکه شاسی ضربه دار هست یا نه, مستقیما این اتحام رو وارد کن که همه این ماشین ها اینطورین.
اگر منظور از ABS همون شیره فشار شکنه, باید عرض کنم که این سیستمه بدوی روی 405 هم نسب می شه و کیته ترمزه جدیدی رو سمند سوار نمی شه. وزن بیشتر علاوه بر ترمز ضعیف تر و پویایی پایین تر مصرفه سوخت رو بالا می بره. (با 200 کیلو اضافه وزن انگار که 405 همیشه 3 نفر مسافر داشته باشه).
یه روز از یه سمند سوار پرسیدم چرا سمند دوست داری, گفت: چون شبیه وایپره!!!:18:

mazdakaa
30-08-2008, 09:26
موتور و گیربکس یکیه
من ترتیب زیر رو میگم
1- سمند ال ایکس
2- پژو 405
3- سمند معمولی

H A M A S
30-08-2008, 15:58
سمند ال ايکس سال چنده؟
سمند ال ايکس سال سفارشي که 16 تومنه

Mahdi_Moosavi
30-08-2008, 22:26
اگر روزی روزگاری دیدی یه 405 تو سرعته بالا بدنش می لرزه, به جایه اینکه جویا بشی که تایر ها بالانس هستن یا نه و یا اینکه شاسی ضربه دار هست یا نه, مستقیما این اتحام رو وارد کن که همه این ماشین ها اینطورین.
اگر منظور از ABS همون شیره فشار شکنه, باید عرض کنم که این سیستمه بدوی روی 405 هم نسب می شه و کیته ترمزه جدیدی رو سمند سوار نمی شه. وزن بیشتر علاوه بر ترمز ضعیف تر و پویایی پایین تر مصرفه سوخت رو بالا می بره. (با 200 کیلو اضافه وزن انگار که 405 همیشه 3 نفر مسافر داشته باشه).
یه روز از یه سمند سوار پرسیدم چرا سمند دوست داری, گفت: چون شبیه وایپره!!!:18:

تا اونجایی که من می دونم ، به صورت شرکتی ، سیستم ترمز ABS الکترونیکی رو سمند سوار می کردن .

franch
30-08-2008, 23:45
405 خيلي بهتره . چون امتحانش رو خوب پس داده. البته به غير از اتش گرفتنش كه اونم ديگه بر طرف شده.
سمند يكم پيرمرديه.

eblis2007
31-08-2008, 12:17
1 بابام یک سمند داره الان 500 هزار کیلومتر راه رفته مدلشم اخر 82 هست ولی هنوز مشکلی هم نداره اگه یک 405 تو این مدت اینقدر کار کرد و مشکلی نداشت خوبه . 2 چون سمند فوروشش بیشتر بشه قطعات بهتری روش میبندند 3 تو جاده که از پژو خیلی بهتره .

Farshadd
31-08-2008, 13:04
سلام رفقا
بين اين دوتا گير کردم واقعا موندم کدومش بهتره از لحاظ زيبايي -کم خرجي (که خيلي برام مهمه)-استهلاک - و...
در ضمن به شتاب و سرعت هم زياد علاقه اي ندارم فقط از دوستاني که اين دوتا ماشين رو دارن يا اطلاعاتي درباره اين ماشين ها دارن بيشتر از هزينه نگهداري اون ها بگن
راستي
405 ديگه آتيش نميگيره؟

ممنون:20:

سلام.
دوست عزیز چرا به تندر 90 فکر نکردید؟؟ تقریبا از هر لحاظ از این دوتا که هیچ، از همه خودروهای زیر20 تومن بهتره.
تازه تیپ e2 هم توی همین رنج هست.

ولی از بین این دوتا
سمند: امکانات بیشتر، به نظر من نرمی بیشتر، تاپ اسپید بیشتر، فرمانپذیری بهتر و ...
405: تعصب من، شتاب بیشتر، به نظر من استهلاک کمتر، قابلیت های حرکتی بیشتر و ...

405 به دلایل زیر
هندلینگ بهتر .
شتاب اولیه بهتر
استحلاک کمتر
به جز هندلینگ بقیش قبول.
به نظر من اگه هندلینگ سمند از 405 بهتر نباشه، بدتر هم نیست.

ممنون از دوستان
سمند هاي 85 به بعد رو خيلي تعريف ميکنن چون ميگن مشکل به سر و صدا افتادن اتاق روحل کردن
ولي هنوز نميدونم مشکل آتش سوزي 405 حل شده يا هنوز مدل هاي جديد هم آتيش ميگرن؟

فکر کنم:
مشکل صدای اتاق سمند 83 حل شد.
مشکل آتش سوزی 405 ، 85 حل شد

LX مطمئنا از هز دوتا بهتره ولی فکر کنم 2-3 تومن گرونتر باشه.

موتور و گیربکس یکیه
من ترتیب زیر رو میگم
1- سمند ال ایکس
2- پژو 405
3- سمند معمولی

از بین این 3تا من هم پیشنهاد شما رو دارم

=======================
ولی باز هم میگم توی این قیمت: تندر 90 تیپ E2

Iron
31-08-2008, 19:41
حدود یک سال پیش از یک منبع نسبتا موثق شنیدم که قطعات بکار رفته در سمند کیفیت بالاتری داره.

saeed.korn
12-10-2008, 11:41
کار کرده ی کدوم بهتره 206 تیپ 5 یا پرشیا ؟

milky way
12-10-2008, 11:43
بدون شک تیپ 5 زیر 100 هزار تا البته .

Persian_Gun's
12-10-2008, 11:46
منم میگم تیپ 5 ....

saeed.korn
12-10-2008, 11:47
قیمت تیپ 5 مدل 84_83 حدودا چند ؟

Farshadd
12-10-2008, 13:14
نظر من هم روی تیپ 5 هست.

قیمت تیپ 5 تمیز 83-84 الان بین 11-12 تومن هست.

:11:

franch
12-10-2008, 13:49
مطمئنا تيپ 5
امكاناتي كه تيپ 5 داره خيلي بيشتر از پرشيا ست.

saeed.korn
13-10-2008, 11:32
مطمئنا تيپ 5
امكاناتي كه تيپ 5 داره خيلي بيشتر از پرشيا ست.

مثلا چه امکاناتی ؟

saeed.korn
13-10-2008, 11:37
دلیل اسرارتون روی تيپ 5 چیه ؟

Farshadd
13-10-2008, 13:24
خلاصه و مهم هاشو میگم:

ترمز تیپ 5 abs هست ولی پارس نیست.

ترمز های عقب و جلوی تیپ 5 دیسکی ولی پارس فقط جلو دیسکی

قدرت موتور تیپ 5 تقریبا 10 اسب از پارس بیشتر و به 110 اسب رسیده.

شتاب تیپ 5 تقریبا 9.5 ثانیه هست و مال پارس تقریبا 12 ثانیه.

مصرف سوخت تیپ 5 کمتر از پارس هست.

===

البته هندلینگ پارس ظاهرا بهتره.

فضای داخلی و فضای صندوق عقب در پارس بیشتره.

در کل پارس بارز ترین مزیتش به تیپ 5 همین خانوادگی بودن (فضاهای بیشتر) هستش و در بقیه موارد تیپ 5 سرتر هست.

===========

پیشنهاد من:

اگر برای خانواده (بیشتر از دو نفر) میخوایید استفاده کنید، پارس بگیرید. (چرا که در تیپ 5 واقعا فضای مطبلوبی برا دو نفر به بالا طراحی نشده)

اگر برای استفاده مجردی و یا 2 نفری میخوایید بی شک تیپ 5.

=========
اینم یادم رفت بگم که قطعات تیپ 5 از پارس گرونتره.

milky way
13-10-2008, 15:09
نظر من هم روی تیپ 5 هست.

قیمت تیپ 5 تمیز 83-84 الان بین 11-12 تومن هست.

فکر کنم 84 تمیز یکمی بیشتره تا 13 هم میرسه اگه زیاد کار کرده نباشه و تمیز باشه.

تیپ 5 هم به نظر من بزرگترین مزیتش اینه که تا همین سال 84 اینا هنوز اکثر قطعاتش فرانسوی هست و کیفیت خوبی داره و به راحتی خراب نمیشه و اگر واقعا با ماشین مدارا بشه تا 100 هزار تا فقط باید روغن عوض کنی ولی اگر به خرج بیفته خوب اذیت میکنه , مگه جلو بندی که کلا تو 206 با این وضع خیابونا اگر مراقب نباشی هر 1-2 ماه باید یبار ببری تعمیر مخصوصا تو تیپ 5-6 کلا زیر بندی ماشین کاملا متفاوت با تیپ های دیگه و ماشین خیلی خشکتره که تو دست انداز ها اذیت میکنه و بد میکوبه اینم به نظر بزرگترین ایراده این ماشینه ولی در عوض همین باعث میشه تو سرعت های بالاتر ماشین پایدار تر باشه .
اگر بخوام مقایسه کوتاهی با زانتیا 2000 داشته باشیم , ترمز های ماشین واقعا خوبن تا آخر فشار دادن ترمزها در حالت معمول جرات میخواد حتی از ترمزهای زانتیا میتونم بگم یدرجه کاملا بهتره ABS ماشین خیلی عالی کار میکنه خیلی بهتر از زانتیا و با کوچکترین لغزشی وارد مدار میشه , شتاب گیری ماشین تو دنده 1-2 شاید به اندازه زانتیا 2000 خوب نباشه ولی تو 3 به بعد اگر دور موتور رو خوب عوض کنی کاملا با زانتیا برابری میکنه از سرعت 180 به بعد هم سبکتر بودن ماشین به کمکش میاد و میتونه شاید با اختلاف کمی زانتیا رو بگیره البته اینو تست نکردم یکی بهم میگفت ولی تو سرعت های مثلا 70-90 به بعد اگر خوب دنده بدی کاملا مثل زانتیا میره تست شده . امکانات ماشین تهویه خوبی داره تمام اتومات خیلی بهتر از زانتیا هست , 2 تا ایربگ جلو هم که جفتشون دارن سیستم صوتی زانتیا Mp3 میخوره و قابل کنترل از رویه فرمونه ولی برای 206 فقط Audio میخونه و کنار فرمون کنترل میشه که خوب اکثرا عوضش میکنن , صندلی های زانتیا یکمی بهتر و راحتر تره و کلا زانتیا ماشین راحتریه بدون شک کمک های خیلی خوبی داره فضایه خیلی بزرگتری داره البته 206 خیلی ماشین تو دستیه و بره تو تهران و ترافیکاش خیلی خوبه که زانتیا خیلی اینطوری نیست , مصرف زانتیا خیلی بیشتر از 206 مخصوصا تیپ 5 هست (حتما میدونید تیپ 5 کمترین مصرف رو بین 206 ها داره ) تقریبا صدی 9 میسوزونه ولی زانتیا راحت 12-13 میسوزونه پرشیا هم فکر کنم 11-12 میسوزونه البته اینم مهم که چقدر به ماشین گاز بدی چون کلا 206 مخصوصا 5-6 خیلی خوب گاز میخورن و مثل پرشیا و سمند و زانتیا نیستن که در دور موتور پایین کار کنن خیلی سریع دور موتور تو 206 پر میشه و اگر بخوای دور موتور بالا رانندگی کنی مصرف تصاعدی بالا میره .
ولی کلا 206 مخصوصا بدون صندوق خیلی ماشین خانوادگی نیست هم بخاطر فضاش کمتر هم بخاطر خشکی ماشین (البته تو تیپ 5-6 تو تیپ 2 ها من تست کردم دقیقا یه درجه نرم تره) . در اخر میگم اگر بتونین هزینه کنید یه تیپ 6 هم بگیرید خوبه مخصوصا بره تهران واقعا دنده اتوماتیکش رانندگی راحت تره .