PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

Pourya-pc
17-03-2014, 20:16
سلام خدمت دوستان گرامی
من یه 405 مدا 89 دارم که :

شمع و وایر هاش رو تازه عوض کردم
تسمه دینام و تسمه تایم رو هم تازه عوض کردم
ماشین الان 110000 کارکرده
صافی بنزین هم رو همزمان به بقیه قطعاتش عوض کردم

اما مشکلی که الان با ماشین دارم :

درحین رانندگی (اکثراً زمانیکه میخوام شتاب ماشین یا دور موتور رو ببرم بالا )یعنی رو گاز که فشار میدم چراغ چک روشن شده و ماشین ریپ میزنه !!!
بنظر خودم این اتفاق بیشتر زمانی رخ میده که ماشین تو دست انداز بیوفته !!!! ، که معمولا بعد از روشن کردن مجدد ماشین چراغ چک خاموش میشه
به محض اینکه چراغ چک روشن بشه ماشین ریپ میزنه
مشکل دیگه اش اینه که صبح که میخوام ماشینو روشن کنم یه صدای سنگین حالت بم تو اتاق ماشین میاد که خیلی اذیت کننده است ، الیته این صدا همیشه هستش منتها اول صبح بیشتره
برای رفع این مشکل دسته موتورها چک شد ، سینی ماشین هم چک شد که ایرادی نداشتند ولی مشکل پابرجاست !!!
لطفا راهنمایی کنید

پمپ انژکتور و پمپ بنزین رو چک کنید یکی از اینا احتمالا داره زور میزنه .

mehdi gps
20-03-2014, 13:35
دوستان همگی سلام. سال نو بر همگی مبارک.من میخوام یه 405 tu5 بخرم.ولی من ازکسایی که اینو دارند وتو فروم سایتهای مختلف متوجه شدم این ماشین ترمز خوبی نداره وهمچنین تو سرعت های بالا با اینکه شیشه ها بالاست صدای باد داخل کابین ماشین می پیچه.جریان این دو تا مشکل چیه.لطفا"راهنمائی بفرمائید.قبلا" از جوابتون متشکرم.:n06:

moozblack
24-03-2014, 10:42
دوستان سلام. من امروز پژو پارس با موتور تی-یو-5 خود را برای بازدید 5000 کیلومتر بردم و نمایندگی میگوید که هزینه آن را باید آزاد بپردازم. کارت طلایی سه ستاره هم دارم. مگر در دفترچه خودرو نیامده است که هزینه بازدید دوره ای رایگان است؟

HADI ONLY
29-03-2014, 07:07
سلام دوستان

یک روغن خیلی خوب برای پارس دوگانه سوز چی پیشنهاد می کنید ؟

با تشکر.

Pourya-pc
29-03-2014, 11:38
دوستان سلام. من امروز پژو پارس با موتور تی-یو-5 خود را برای بازدید 5000 کیلومتر بردم و نمایندگی میگوید که هزینه آن را باید آزاد بپردازم. کارت طلایی سه ستاره هم دارم. مگر در دفترچه خودرو نیامده است که هزینه بازدید دوره ای رایگان است؟

متاسفانه با کمال پررویی پول تمام کارهایی را که انجام بدهند تمام و کمال دریافت میکنند .

Pourya-pc
29-03-2014, 11:52
دوستان همگی سلام. سال نو بر همگی مبارک.من میخوام یه 405 tu5 بخرم.ولی من ازکسایی که اینو دارند وتو فروم سایتهای مختلف متوجه شدم این ماشین ترمز خوبی نداره وهمچنین تو سرعت های بالا با اینکه شیشه ها بالاست صدای باد داخل کابین ماشین می پیچه.جریان این دو تا مشکل چیه.لطفا"راهنمائی بفرمائید.قبلا" از جوابتون متشکرم.:n06:

موتورش تو دورهای پایین بی صداست اما زیاد گاز بدی ناله میکنه ؛ صدای باد رو تابه حال ندیدم داشته باشه . ترمزهاش هم بد نیست و خوبه در حدی که بشه راحت ماشین رو کنترل کرد اما خیلی قوی نیست .

HADI ONLY
02-04-2014, 15:53
سلام دوستان

شمع و صفحه کلاچ برای پارس باید کی تعویض بشن ، مثلا هرچند تا ؟ چه مدلی بخریم بهتره ؟ میشه توضیح فرمایید .

با تشکر.

mehdi gps
05-04-2014, 20:41
سلام سال نو همگی مبارک .اعضای محترم slx tu5 سوار ما بالاخره نفهمیدیم.slx tu5 بگیریم یا نگیریم.یکی میگه مصرفش پائینه یکی میگه فرق چندانی با بقیه نمیکنه.یکی میگه موتور بی صدائی داره یکی میگه عایق بندی ضعیفه صدا تو کابین میپیچه .یکی میگه صدای باد تو سرعت بالا تو اتاق میاد.یکی میگه ترمزاش ضعیفه abs قاط میزنه ترمز چوب میکنه.یکی میگه دنده های 3-4-5 تو کشش ضعیفه یکی دیگه میگه شتابش حرف نداره.یکی میگه هندلینگش عالیه یکی میگه تو سرعت تعادل نداره و........با تمام این ایرادها همه میگند عالیه.من صحبتم اینه اگه مشکلات بصورت قابل حل تو نمایندگی هست که هیچ یا نه بصورت اپیدیمی که این مشکلات رو مخه که ما بیخالش شیم.تو رو خدا به کسی بر نخوره .چون من خودم ثبت نام کردم تو این یک ماهه که تایپیکهای مختلف خوندم کم کم دارم پشیمان میشم عوضش کنم سمند ef7 بگیرم.خواهشا"بدون تعصب وناراحتی از جملاتم منو راهنمائی کنید و منو از این دودلی نجات بدید.قبلا" از جوابهاتون متشکرم.

کارون
10-04-2014, 17:56
سلام
دوستان کسی اطلاعی از قیمت پارس اتوماتیک صفر دارد . آیا تولید میشود / نظرتان چیست ؟

Pourya-pc
11-04-2014, 11:53
سلام
دوستان کسی اطلاعی از قیمت پارس اتوماتیک صفر دارد . آیا تولید میشود / نظرتان چیست ؟

تولید نمیشود ، نوع گیرباکسشون استپ ترونیک است و مدلی مشابه 206 میباشد منتها دنده درشت تر . شتاب پایین این مدل پارس ( نزدیک به 16 ثانیه ) باعث شد مشتری سمتش نره .

HΟSSEIN
11-04-2014, 19:30
سلام الان پارس هایی که تولید میشه همه داشبورد جدید دارن یا فقط سالLX ها ؟ :n13:

Pourya-pc
12-04-2014, 00:22
سلام الان پارس هایی که تولید میشه همه داشبورد جدید دارن یا فقط سالLX ها ؟ :n13:

فعلا فقط پارس LX و ELX
پارس سال هم با همون داشبورد سابق تولید میشود .

Mehdi.M2
12-04-2014, 08:09
دوستان بعد از تويض سر سيلند و واشرش الان مجدد آمپر آب تا وسط بالا مياد ! هواگيري انجام ميشه و يه مدت ماشين خوب كار ميكنه اما بعد چند روز دوباره آمپر تا وسط مياد !

صبا يكم زير ماشين آب ميبينم .. نكنه داره آب كم مي كنه و از اونه ؟

Pourya-pc
12-04-2014, 11:05
دوستان بعد از تويض سر سيلند و واشرش الان مجدد آمپر آب تا وسط بالا مياد ! هواگيري انجام ميشه و يه مدت ماشين خوب كار ميكنه اما بعد چند روز دوباره آمپر تا وسط مياد !

بازم هواگیری کنید .

poyyesh
12-04-2014, 12:06
سلام

405 مدل 92 5500 کارکرد

رو سرعت گیرا ی که با اسفالت درست کردن که میری یه صدایه جیر جیر کمکایه جلو میدن ( درست مثل وقتی که لولای درو روغن کاری نکنی صدایه جیر جیر میده ) ماله چیشه ؟

کمکایه عقب هم وقتی در صندوق عقبو باز میکنی با دست و تمام وزن بدن خودمو 90 کیلو میزارم روش میره پایین و میاد بالا اونم همچین صدایی میده ولی کمتر

اینا یعنی چی ؟ این صداها ماله چیه ؟

SAMI EB
16-04-2014, 08:42

سلام
علاوه بر هوا گیری که دوستمونم بهش اشاره کردند جنت های ، درب رادیاتور ، و واتر پمپ و ترموستات هم بررسی بشه یک مورد دیگه اینکه ببیند وقتی آمپر آب به وسط میرسه دور تند فن فعال میشه یا کند و واینکه شیلنگ بالایی رادیاتور را چک کنید ببینید که سفته یا نرمه
.
اینکه می گید صبحا آب مقداری ازش میریزه یعنی یه جایی نشتی وجود داره همین نشتی باعث هوا گرفتن سیتم خنک کننده میشه و باعث میشه آمپر آب بره بالا .باید علت نشتی را پیدا کنید .

SAMI EB
16-04-2014, 08:46
سلام

405 مدل 92 5500 کارکرد

رو سرعت گیرا ی که با اسفالت درست کردن که میری یه صدایه جیر جیر کمکایه جلو میدن ( درست مثل وقتی که لولای درو روغن کاری نکنی صدایه جیر جیر میده ) ماله چیشه ؟

کمکایه عقب هم وقتی در صندوق عقبو باز میکنی با دست و تمام وزن بدن خودمو 90 کیلو میزارم روش میره پایین و میاد بالا اونم همچین صدایی میده ولی کمتر

اینا یعنی چی ؟ این صداها ماله چیه ؟

سلام
با این کارکرد نمیشه به چیزی شک کرد چون ماشین شما تقریبا صفره .
البته ممکنه این صدا به خاطر خرابی لاستیک چاکدار و میل موج گیر هم باشه ولی تو این کارکد به نظر نمیرسه به این زودی ها خراب بشه . به نظر من یکم باهاش برید اگه قطعه ای خراب باشه صداش بیشتر میشه اگه هم نه از بین میره .
یه مورد دیگه اینکه پیچ های کمک را از داخل کاپوت سفت کنید ببیند شل نشده باشه . و اینکه زیر چرخ های جلو جک بزنید و ماشین را بزنید دنده 5 و چرخ را تاب بدید ببینید بازم این صدا میاد یا نه .

sergio2
18-04-2014, 19:57
سلام دوستان یه پارس سال یگانه یورو 2 رو حدودا 1.5 ماه گرفتیم با 500 تا کارکرد دیشب متوجه شدم که کمی روغن کف پارکینگ ریخته زیر ماشین رو هم که نگاه کردم دیدم اون سینی زیر ماشین کمی گوشش روغنی شده الان علت دقیق رو میدونید چیه؟؟ کمی هم صدای خیلی کم از داشبورد میاد که مثل وز وز میمونه و گاهی وقتا نه هیمشه وقتی که هنگام رانندگی با دست داشبورد رو محکم نگه میدارم قطع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید الان نمایندگی ببرم با این مشکلات چه جوری برخود میکنند . ممنون میشم راهنمایی کنید

SAMI EB
18-04-2014, 22:17
سلام دوستان یه پارس سال یگانه یورو 2 رو حدودا 1.5 ماه گرفتیم با 500 تا کارکرد دیشب متوجه شدم که کمی روغن کف پارکینگ ریخته زیر ماشین رو هم که نگاه کردم دیدم اون سینی زیر ماشین کمی گوشش روغنی شده الان علت دقیق رو میدونید چیه؟؟ کمی هم صدای خیلی کم از داشبورد میاد که مثل وز وز میمونه و گاهی وقتا نه هیمشه وقتی که هنگام رانندگی با دست داشبورد رو محکم نگه میدارم قطع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید الان نمایندگی ببرم با این مشکلات چه جوری برخود میکنند . ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
کدوم سمت ماشین روغن ریخته بود سمت راست بود یا چپ منظورم اینه که گوشه ی سمت راست سینی یا سمت چپ .
قبلش با ماشین زیاد سرعت نرفید یا به ماشین فشار آورده باشید ، روغنش چه رنگی بود ؟
در مرود صدا از داشبورد عادیه و این ایراد بر میگرده به کیفیت پایین تولیدات شرکت مهر کام پارس تولید کننده ی داشبورد .
داشبورد را چرب کنید این صدا کمتر میشه .

greenmidi
18-04-2014, 22:30
سلام
کدوم سمت ماشین روغن ریخته بود سمت راست بود یا چپ منظورم اینه که گوشه ی سمت راست سینی یا سمت چپ .
قبلش با ماشین زیاد سرعت نرفید یا به ماشین فشار آورده باشید ، روغنش چه رنگی بود ؟
در مرود صدا از داشبورد عادیه و این ایراد بر میگرده به کیفیت پایین تولیدات شرکت مهر کام پارس تولید کننده ی داشبورد .
در مخزن روغن رو چک کنید برای من این مشکلو داشت عوضش کردم حل شد

sergio2
19-04-2014, 08:57
سلام

سمت راسته البته صبح که نگاه کردم قسمت های دیگه هم روغنی شده بیشتر قسمت ی که کمی از چرخ ها عقب تره و متمایل به راسته ) که فکر کنم به خاطر شیب سینیه ممکن از جلو باشه که به این سمت شیب میاد)ولی خوب هرچی از بالا زیر کاپوت نگاه کردم چیزی ندیدم . ماشین کار نکرده فقط 500 تا که بیشترش هم تو جاده بودم و الته کمی تند میرفتم . کدوم قسمت داشبورد رو باید روغن زد؟ الان با توجه به اینکه کارت 3 ستاره داره ببرم نمایندگی یا نه ؟ میتونه مشکل جدی باشه ؟؟؟ رنگ روغنی که ریخته زمین هم نسبتا روشن هست

SAMI EB
20-04-2014, 19:30
سمت راسته البته صبح که نگاه کردم قسمت های دیگه هم روغنی شده بیشتر قسمت ی که کمی از چرخ ها عقب تره و متمایل به راسته ) که فکر کنم به خاطر شیب سینیه ممکن از جلو باشه که به این سمت شیب میاد)ولی خوب هرچی از بالا زیر کاپوت نگاه کردم چیزی ندیدم . ماشین کار نکرده فقط 500 تا که بیشترش هم تو جاده بودم و الته کمی تند میرفتم . کدوم قسمت داشبورد رو باید روغن زد؟ الان با توجه به اینکه کارت 3 ستاره داره ببرم نمایندگی یا نه ؟ میتونه مشکل جدی باشه ؟؟؟ رنگ روغنی که ریخته زمین هم نسبتا روشن هست

سلام
دو احتمال وجود داره اول اینکه روغن از سمت راست میریزه و دوم اینکه به دلیل شب از سمت چپ به سمت راست میاد .
خب حالا اگه روغن ریزی از سمت راست باشه دلایل میتونه
1- خرابی کاسه نمد میلنگ باشه ( کاسه نمد سر میلنگ )
2- خرابی کاسه نمد میل سوپاپ که معمولا روغن از قسمت بالای میل سوپاپ شروع میشه و بر روی تسمه و اجزا های تسمه تایم میریزه که خیلی خطراکه چون می تونه باعث رد کردن تایم و حتی پاره شدن تسمه تایم بشه
3- روغن از فیلتر روغن داره میرزه حالا یا خود فیلتر روغن خرابه یا فیلتر درست بسته نشده باشه
4- خراب بودن یا شل بسته شدن پیچ کارتل روغن
5 نشتی از یا پارگی در محل شیلنگ های تهویه ی کارتل
6- خرابی و نشتی از واشر درب سوپاپ که معملا روغن از پشت درب سوپاپ نشت میکنه و به تدریج روی اگزوز میریزه و میاد پایین
7- روغن ریزی از جعبه فرمون یا پمپ هیدرولیک
8- روغن ریزی از قسمت بالایی کارتل روغن به دلیل بد بسته شدن کارتل
خب حالا اگه روغن ریزی از سمت چپ باشه
1- خرابی کاسه نمد ته میلنگ
2- خرابی کاسه نمدی ماهک ها یا پلوس ها و نشت واسگازین
3- نشتی از پیچ سر ریز یا پیچ تخلیه ی گیربکس
4- نشتی از شلنگ های فشار قوی و منبع هیدرولیک
6- روغن ریزی از پیچ تهویه ی گیربکس که معولا مواقعی ای پیش میاد که روغو بیش از حد داخل گیربکس ریخته بشه یا اینکه هم فشار زیاد به ماشین اورده بشه و روغن ازش بریزه بیرون در این حالا روغن ریزی عادی بوده و بعد مدتی قطع میشه من احتمالا میدم ایراد از همین مورد باشه . شما ببنید زیر باتری دقیقا روی پوسته ی گیربکس روغن نریخته یا آثاری از روغن ریزی دیده نمیشه .

این ها مواردی بود که باعث روغن ریزی میشه حالا باید بررسی بشه که کدوم مورد بوده

sergio2
20-04-2014, 22:20
سلام
دو احتمال وجود داره اول اینکه روغن از سمت راست میریزه و دوم اینکه به دلیل شب از سمت چپ به سمت راست میاد .
خب حالا اگه روغن ریزی از سمت راست باشه دلایل میتونه
1- خرابی کاسه نمد میلنگ باشه ( کاسه نمد سر میلنگ )
2- خرابی کاسه نمد میل سوپاپ که معمولا روغن از قسمت بالای میل سوپاپ شروع میشه و بر روی تسمه و اجزا های تسمه تایم میریزه که خیلی خطراکه چون می تونه باعث رد کردن تایم و حتی پاره شدن تسمه تایم بشه
3- روغن از فیلتر روغن داره میرزه حالا یا خود فیلتر روغن خرابه یا فیلتر درست بسته نشده باشه
4- خراب بودن یا شل بسته شدن پیچ کارتل روغن
5 نشتی از یا پارگی در محل شیلنگ های تهویه ی کارتل
6- خرابی و نشتی از واشر درب سوپاپ که معملا روغن از پشت درب سوپاپ نشت میکنه و به تدریج روی اگزوز میریزه و میاد پایین
7- روغن ریزی از جعبه فرمون یا پمپ هیدرولیک
8- روغن ریزی از قسمت بالایی کارتل روغن به دلیل بد بسته شدن کارتل
خب حالا اگه روغن ریزی از سمت چپ باشه
1- خرابی کاسه نمد ته میلنگ
2- خرابی کاسه نمدی ماهک ها یا پلوس ها و نشت واسگازین
3- نشتی از پیچ سر ریز یا پیچ تخلیه ی گیربکس
4- نشتی از شلنگ های فشار قوی و منبع هیدرولیک
6- روغن ریزی از پیچ تهویه ی گیربکس که معولا مواقعی ای پیش میاد که روغو بیش از حد داخل گیربکس ریخته بشه یا اینکه هم فشار زیاد به ماشین اورده بشه و روغن ازش بریزه بیرون در این حالا روغن ریزی عادی بوده و بعد مدتی قطع میشه من احتمالا میدم ایراد از همین مورد باشه . شما ببنید زیر باتری دقیقا روی پوسته ی گیربکس روغن نریخته یا آثاری از روغن ریزی دیده نمیشه .

این ها مواردی بود که باعث روغن ریزی میشه حالا باید بررسی بشه که کدوم مورد بوده

ممنون از جواب . پس اگه این مورد اخر بود طبیعیه دیگه . دیگه لازم نیست ببرم نمایندگی .؟؟

mdmehry
21-04-2014, 13:34
آیا تغییری در داشبرد پژوهای 405 دادن که با دو ایربگ میخوان عرضه کنن؟

SAMI EB
21-04-2014, 21:33
ممنون از جواب . پس اگه این مورد اخر بود طبیعیه دیگه . دیگه لازم نیست ببرم نمایندگی .؟؟

سلام
بله اگه عامل نشتی روغن مورد آخر باشه طبیعه و بعد مدتی خود به خود قطع میشه . شما ماشین را که پارک می کنید ببیند فردا بازم روغن ریخته یا نه ؟
ولی اگه بعد از مدتی قطع نشد بلکه بیشتر شد باید سینی زیر موتور باز بشه و علت نشتی بررسی بشه .

SAMI EB
21-04-2014, 21:36
آیا تغییری در داشبرد پژوهای 405 دادن که با دو ایربگ میخوان عرضه کنن؟

سلام
بله کلا فلسفه ی داشبرد جدید اینه که با دو ایربگ تولید بشه چون داشبرد قدیمی قابلت نصب ایربگ برای راننده را داشت ولی شاگرد خیر که در داشبرد جدید این مورد نیز مهیا شده .

Barsoneri
22-04-2014, 20:51
سلام
بله کلا فلسفه ی داشبرد جدید اینه که با دو ایربگ تولید بشه چون داشبرد قدیمی قابلت نصب ایربگ برای راننده را داشت ولی شاگرد خیر که در داشبرد جدید این مورد نیز مهیا شده .

آیا جنس داشبورد جدید اسفنجی و چرمی هست یا اینکه مثل تندر کائوچوئیه؟

Pourya-pc
23-04-2014, 11:40
آیا جنس داشبورد جدید اسفنجی و چرمی هست یا اینکه مثل تندر کائوچوئیه؟

چرمی است مثل ۴۰۵ سابق

mdmehry
24-04-2014, 08:53
کسی خبر داره 405 slx هایی که پارسال اسم نویسی شدن و تحویل مرداد امسال هستن چه طرح داشبردی دارن؟

masooumi
24-04-2014, 10:52
کسی خبر داره 405 slx هایی که پارسال اسم نویسی شدن و تحویل مرداد امسال هستن چه طرح داشبردی دارن؟

داشبورد جدید با دو ایربگ

mohammad.asghari
24-04-2014, 11:40
405 tu5مدل آذر92 داشبورد ایربگ ندارن؟

sergio2
02-05-2014, 18:39
سلام دوستان این قضیه روغن ریزی ماشین ما که صفر بود و پارس سال مدتی قطع که نه کم شده بود و ما هم اهمیتی ندادیم تا اینکه دوباره شاهد روغن کف پارکینگ بودم البته اصلا چراغ های داشبورد هیچ کدوم روشن نمیشن ایندفعه که با دقت کاپوت رو زدم بالا و نگاه کردم متوجه شدم که از سمت چپ روغن میدادو توی عکس زیر که فلش زدم یه پیچ فلزی که به یه میله فلزی هم وصل شده انگار روغن میده زیرش هم که یه محفظه فلزی هست(فلش پایین) کمی روغن جمع شده که به نظرم از این پیچ فلزی روغن میچکه که دست هم که زدم کمی روغنی بود حالا خودم پیچ رو کمی محکم کنم یا طبیعیه البته این عکس ماشین ما نیست و کمی هم اونجایی که فلش زدم متفاوته ولی به هر حال شبیه همینه
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan_wwe
02-05-2014, 21:11
دوست عزیزت روغن هیدرولیکت هست ول میشه
یا موتور هیدرولیکت خرابه یا شیلنگاش آسیب دیدن اگه دومی باشه با چهارتا آچار کشی یا عوض کردن شیلنگ درست میشه
تو سمت راست باتری اون درو باز کن (از اوجا چک کن روغن هیدرولیکتو ) روغن بریز تا مشکل بزرگ تر نشده روغن هیدرولیک بریزیا :n02:

به حرف پست پایین گوش کن به نظرم برو نمایندگی چون صفره برات درستش میکنن

hossein.az
02-05-2014, 21:18
405 tu5مدل آذر92 داشبورد ایربگ ندارن؟

این مدل ایربگ فرمون داره اما داشبرد نداره

اگر منظورتون زمان ثبت نام ماشین در آدر ماه 92 هست باید بگم داشبرد جدید گذاشته میشه
و البته اختلاف قیمتیش هم باید بپردازید

hossein.az
02-05-2014, 21:21
سلام دوستان این قضیه روغن ریزی ماشین ما که صفر بود و پارس سال مدتی قطع که نه کم شده بود و ما هم اهمیتی ندادیم تا اینکه دوباره شاهد روغن کف پارکینگ بودم البته اصلا چراغ های داشبورد هیچ کدوم روشن نمیشن ایندفعه که با دقت کاپوت رو زدم بالا و نگاه کردم متوجه شدم که از سمت چپ روغن میدادو توی عکس زیر که فلش زدم یه پیچ فلزی که به یه میله فلزی هم وصل شده انگار روغن میده زیرش هم که یه محفظه فلزی هست(فلش پایین) کمی روغن جمع شده که به نظرم از این پیچ فلزی روغن میچکه که دست هم که زدم کمی روغنی بود حالا خودم پیچ رو کمی محکم کنم یا طبیعیه البته این عکس ماشین ما نیست و کمی هم اونجایی که فلش زدم متفاوته ولی به هر حال شبیه همینه
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سطح روغن هیدرولیک رو حتما چک کنید
سایز لاستیک و رینگ تغییر ندادید؟
فرمون سفت تر از قبل نشده؟
به نمایندگی مراجعه کنید به احتمال زیاد هیدرولیکتون خرابه

paket
05-05-2014, 08:56
پژو 405 دوگانه مدل 89 تسمه تایمش کی باید عوض بشه ؟ کیلومتر فعلی 53000 هزارتاس.

Sent from my iPhone5S using Tapatalk

ehsan_wwe
05-05-2014, 17:44
تشریف ببرید عوض کنید اگه تا الان عوض نشده:n12:

paket
05-05-2014, 17:46
اخه میگن فابریکیها 90 تا کار میکنن درسته ؟ وچه مارکی بندازم خوبه ؟؟

ehsan_wwe
05-05-2014, 21:22
می خوای یه مارک بهت میدم اصلا عمر طولانی داره اسمش power grip هست ولی پیدا کردن اصلش دردسر داره اگه اصلشو پیدا کردی تا 300 تا هم جواب میده مال من که تا الان 500 تا رو رد کرده و هنوز سالمه

paket
05-05-2014, 22:38
500 تا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجاییه مگه ؟؟ اخه ادم مطمعن نیس که یهو دیدی پاره شد مگه اینکه مثه شما اطمینان به جنس داشته باشی میدونی که چقدم خطرناکه !!!

ehsan_wwe
06-05-2014, 16:54
ریسکه دیگه ریسک پر خطریه همه این unlimited ها هم با مشتری حرف میزنن و میگن که ریسکه ولی برای شرایط سخت طراحی شدن
به نظر من یه چیز نرمال بازارو بگیرم منم دیگه باید برم عوضش کنم
(تو جاهایی مثل استرالیا که فاصله بین آبادی ها خیلی خیلی خیلی خیلی زیاده این ابزار کاربرد دارن )

mdmehry
12-05-2014, 11:43
این چند تا عکس که یکی از دوستان از 405 اس ال ایکس داشبرد جدید گذاشتن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و عکس پایینی هم پرشیا با داشبرد جدید

satorabi
12-05-2014, 12:33
پرشیا انگار فرمانش هم تغییر کرده

Sent from my HTC One using Tapatalk

Mr Online
12-05-2014, 12:48
پرشیا انگار فرمانش هم تغییر کرده

تغییر آنچنانی نیست عزیز فقط دکمه های کنترلی مالتی مدیا اضافه شده ...

satorabi
12-05-2014, 18:44
باز خوبه همین . توقع کروز کنترل نداریم از پرشیا .
توقعی بیشتر از همین کنترل و ایربگ و موارد اینچنینی نیست
چراغ های پشت آمپر کمربند و باز بودن درب که قبلا فقط ماکت بود چطور ?

Immunology
12-05-2014, 22:27
دوستان نظرتون در مورد 405 کاربراتی چیه؟مدل 81؟
این موتورا اذیت نمیکنن؟

mohamad skystar
12-05-2014, 23:37
دوستان نظرتون در مورد 405 کاربراتی چیه؟مدل 81؟
این موتورا اذیت نمیکنن؟

الان دیگه خریدش ارزش نداره
علاوه بر مصرف سوخت بالا
دیگه قطعات یدکیش هم مثل سابق به راحتی گیر نمیاد.
فقط انژکتوری مد نظر قرار بدین

Immunology
13-05-2014, 00:23
علاوه بر مصرف سوخت بالا

ارزش داشتنش به جیبمونه.وگرنه کیه که از مدل 90ش بدش بیاد.از چه مدلی به بعد انژکتوریه؟

Soalziad
13-05-2014, 08:19
صندلی پرشیا خیلی اذیت میکنه منو. اشتباهی ارتفاعش رو بدون اینکه بدونم چطوری بردم بالا الان سرم به سقف میخوره. ارتفاع صندلی راننده پرشیا چجوری میاد پایین؟

hossein.az
13-05-2014, 09:55
علاوه بر مصرف سوخت بالا

علاوه بر این مواردی که محمد جان فرمودند
الان خودروهای مدل75 تا 82 به عنوان خودروهای اسقاطی محسوب میشن و ثبت نام براشون داره انجام میشه
این مورد هم مدنظرتون قرار بدید

hossein.az
13-05-2014, 09:57
صندلی پرشیا خیلی اذیت میکنه منو. اشتباهی ارتفاعش رو بدون اینکه بدونم چطوری بردم بالا الان سرم به سقف میخوره. ارتفاع صندلی راننده پرشیا چجوری میاد پایین؟

یه میله کنار صندلی هست
قسمت جلویی اهرم را بیرون بکشید بعد اهرم را بالا وپایین کنید تا
ارتفاع صندلی مدنظرتون بشه

satorabi
13-05-2014, 10:04
موافقم باهاتون . صندلی پرشیا معمولی برای من هم اصلا راحت نیست . کلا ارگونومی این ماشین رو راحت نمیدونم .

Barsoneri
13-05-2014, 23:58
میشه عکسهای بیشتری از داخل کابین پرشیا داشبور جدید به همرا صفحه کیلومترش بذارید؟

paket
14-05-2014, 08:41
دوستان 405 tu5 مدل 89 -90 تقریبا چن فی میخوره ؟ بی رنگ تمیز باشه .

775e
15-05-2014, 08:17
فرمان پژو 405 slx هم تغییر کرده؟؟؟
این پزو ها رو با این داشبورد کی تحویل میدن.؟؟؟
عکس از کیلومتر پژو 405 اگه ممکنه بزاردی متشکرم...

hossein.az
15-05-2014, 13:14
فرمان پژو 405 slx هم تغییر کرده؟؟؟
این پزو ها رو با این داشبورد کی تحویل میدن.؟؟؟
عکس از کیلومتر پژو 405 اگه ممکنه بزاردی متشکرم...
عکس صفحه قبل برای 405 slx
فرمان هیچ فرقی با قبل نکرده
تحویلی های جدید اکثرا از این مدل داشبرد هستند

775e
05-06-2014, 11:11
سلام میشه عکسهای بیشتر از پژو 405 بزارید slx داشبرد جدید رو می گم..
من یه تحویل شهریور دارم به نظر شما ارزش داره داشبورد جدید بگیرم یا داشبورد قدیم..
کدوم تو بازار بهتر فروش میره..

یک سوال دیگه چه کار های که نمایندگی انجام میده شامل گارانتی میشه یعنی خرابی چه قطعاتی

Barsoneri
11-06-2014, 16:25
کسی چیزی در مورد نصب سیستم quich shifter که یکی از آپشن های ایران خودرو هست بروی پژو پارس lx چیزی میدونه ؟
آخه میخوام بدونم اگه چیز مناسبیه و در آینده هم اذیت نمیکنه سفارش بدم برام نصب کنند

Pourya-pc
13-06-2014, 12:47
سلام میشه عکسهای بیشتر از پژو 405 بزارید slx داشبرد جدید رو می گم..
من یه تحویل شهریور دارم به نظر شما ارزش داره داشبورد جدید بگیرم یا داشبورد قدیم..
کدوم تو بازار بهتر فروش میره..

یک سوال دیگه چه کار های که نمایندگی انجام میده شامل گارانتی میشه یعنی خرابی چه قطعاتی

داشبورد جدی یکسری آپشن داره که قدیمی نداره و مثل ۲۰۶ تیپ ۵ دارای تهویه مطبوع میباشد .اما فرم تخت داشبورد جدید چنگی به دل نمیزنه درعوض فرم داشبورد قدیم با انحنای زیباتر کاملا چشم نوازتر است منتها خیلی تکراری شده است .
درمجموع اگر اختلاف قیمت این داشبورد نزدیک به ۱۰ ملیون نبود داشبورد جدید پیشنهاد میشد اما اختلاف ۵ ملیونی کارخانه و ۱۰ ملیونی بازار خرید این ماشین داشبورد جدید را به هیچ وجه عقلانی نمیداند .

Barsoneri
29-06-2014, 22:20
آیا نصب رینگ اسپورت آلومینیومی 16 برای پژو پارس lx مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟
در صورت نصب رینگ 16 چه نوع لاستیکی باید انتخاب نمود؟
ایا برای جلوبندی ماشین مشکلی ایجاد خواهد شد یا خیر
در ضمن به هیچ وجه با به خواب کردن ماشین با این وضع خیابانهای کشور موافق نیستم

Qatel
09-07-2014, 14:34
سلام

بنده سمند ال ایکس صفر داشتم دو ماه سوار بودم و بعد از دو ماه
خسته شدم و فروختم
الان پارس tu5 داشبورد سونوتایی گرفتم واقعا ماشین خوبیه
معایب خیلی جزئی داره شتاب خوب و امکانات خوب واقعا راضی هستم حتی نرم تر از سمند
دو ماه که سمند رو سوار شدم کلی سر و صدا میداد اتاق سنگین
شتاب ضعیف اولین بار و آخرین بار بود سمند سوار میشم

Barsoneri
09-07-2014, 21:48
سلام

بنده سمند ال ایکس صفر داشتم دو ماه سوار بودم و بعد از دو ماه
خسته شدم و فروختم
الان پارس tu5 داشبورد سونوتایی گرفتم واقعا ماشین خوبیه
معایب خیلی جزئی داره شتاب خوب و امکانات خوب واقعا راضی هستم حتی نرم تر از سمند
دو ماه که سمند رو سوار شدم کلی سر و صدا میداد اتاق سنگین
شتاب ضعیف اولین بار و آخرین بار بود سمند سوار میشم

آیا صدای موتور داخل کابین میاد یا نه؟
در کل چه جور ماشینیه کیفیت کابین چطوره و شتاب ماشین چطوره؟
میشه بیشتر توضیح بدی و چند تا عکس از داشبورد بذاری؟
آخه من یکی ثبت نام کردم

Qatel
12-07-2014, 10:36
آیا صدای موتور داخل کابین میاد یا نه؟ در کل چه جور ماشینیه کیفیت کابین چطوره و شتاب ماشین چطوره؟ میشه بیشتر توضیح بدی و چند تا عکس از داشبورد بذاری؟ آخه من یکی ثبت نام کردم شرمنده با موبایلم سرعت نت افتضاحه یه سرچ بکن تو اینترنت عکس داشبورد جدید واست میاره بنده هنوز یک هفته این ماشین رو سوارم ایراد خاصی درش ندیدم داشبورد زیبا شتاب خوب کولرش هم عالیه یخ میکنه صدای موتور نرمه داخل کابین صدا نمیاد بر عکس سمند که کولرش معمولیه و کلی سر و صدای موتور تو ماشین میاد کلا با ماشینهای ایرانی باید مدارا کنی حالا هر ماشینی که میخواد باشه توی دست اندازها آروم بری وگرنه ماشین اوراق میشه همه ماشین های ایرانی ضعیفن بنظر من بهترین ماشین حال حاضر ایرانی همین tu5 هستش و تنها ایراد جزئی کیفیت پایین چراغ خطر عقبش هست که اگه چادر روش نکشی بعد یه مدت چراغاش سفید میشه در عوض سمند چراغ خطر براق و با کیفیتی داره

Barsoneri
15-07-2014, 21:57
من شنیدم پارس lx هنگام پیچیدن با سرعت بالا یک طرفش بلند میشه
آیا این صحت داره یا نه؟
کسی چیزی میدونه؟اگه میدونه بیشتر توضیح بدبد

hossein.az
15-07-2014, 22:45
من شنیدم پارس lx هنگام پیچیدن با سرعت بالا یک طرفش بلند میشه
آیا این صحت داره یا نه؟
کسی چیزی میدونه؟اگه میدونه بیشتر توضیح بدبد

دوست عزیز صحبت های عامیانه زیاده, سمند لش میشه,پارس لش میشه,پارس از 405 شتابش بیشتره و .... الا ماشالله

بلند شدن یه ماشین توی پیچ به خیلی چیزا ربط داره
سرعت , زاویه پیچ و وزن و هندلینگ خودرو
مسلما با پارس با توجه به وزنش توی یه پیچ 60 درجه اگه 60-70 سرعت داشته باشی ته خودرو بلند میشه وبه کنار میکشه

Barsoneri
16-07-2014, 23:22
دوست عزیز صحبت های عامیانه زیاده, سمند لش میشه,پارس لش میشه,پارس از 405 شتابش بیشتره و .... الا ماشالله

بلند شدن یه ماشین توی پیچ به خیلی چیزا ربط داره
سرعت , زاویه پیچ و وزن و هندلینگ خودرو
مسلما با پارس با توجه به وزنش توی یه پیچ 60 درجه اگه 60-70 سرعت داشته باشی ته خودرو بلند میشه وبه کنار میکشه

میشه کمی بشتر توضیح بدی و چند تا مقایسه با چند تا ماشین دیگه را انجام بدی

mohammadkj
27-07-2014, 10:52
سلام دوستان
از چه سالی slx با موتور TU5 ساخته شده ؟
قصد خرید 405 مدل 90 با موتور جدید رو داشتم که دیدم slx های این سال موتور قدیم روشونه.

Mahdi.p30
27-07-2014, 12:52
سلام دوستان
قصد خرید 405 مدل 90 با موتور جدید رو داشتم که دیدم slx های این سال موتور قدیم روشونه.
خب وقتی میخوای ماشینو بخری ، این مورد مشخصه!!
اس ال ایکس های 89 همه موتور xu7 دارن
مدل 90 هم اوایلش موتور قدیم دارن! از اون به بعد، کلا موتور TU5

dvb595959
27-07-2014, 22:38
درود
دوستان من پزو 405 با موتور tu5 ثبت نام کردم .رفتم نمایندگی فرم قرارداد رو گرفتم دیدم نوشته نوع محصول پزو جی ال ایکس کلاس slx با موتور 16 سوپاپ (tu5) ( کلاس 22008) .... بهش گفتم این که نوشته جی ال ایکس گفت موردی نداره کلاسش نوشته Tu5 .... مشکلی برام پیش نمیاد؟

raeesi
28-07-2014, 13:00
درود
دوستان من پزو 405 با موتور tu5 ثبت نام کردم .رفتم نمایندگی فرم قرارداد رو گرفتم دیدم نوشته نوع محصول پزو جی ال ایکس کلاس slx با موتور 16 سوپاپ (tu5) ( کلاس 22008) .... بهش گفتم این که نوشته جی ال ایکس گفت موردی نداره کلاسش نوشته Tu5 .... مشکلی برام پیش نمیاد؟

ما پژوی ۴۰۵ فقط ۲ نوع داریم: GLX و GLI که خیلی‌وقته GLI دیگه تولید نمیشه و فقط GLX هست وSLX هم یه فیس‌لیفت (اصلا میشه این یخورده تغییر رو گفت فیس‌لیفت؟) همون GLX هست بهمین‌خاطر GLX کلاس SLX زدن
حتی پژو پارس (همون پرشای سابق) هم اگه شما توجه کنی می‌زنند پژو 405 پارس

hossein.az
28-07-2014, 13:58
سلام دوستان

slx موتور tu5 90 هست علاوه بر اون
405 glx موتور tu5 مدل 89 داره

shiraz_2010
09-08-2014, 19:40
سلام و عرض ادب

دوستان تفاوت پارس سال با slx در چیه!!؟و خودرو دوگانه سوزش رو کدوم مدل پیشنهاد می کنید!!؟اصلا پارس دوگانه سوز خریدش فایده ای داره!!؟یا برم روی سمند ef7 برنامه ریزی کنم!!؟

mf.designing
12-08-2014, 15:03
سلام به دوستان
چنتا سوال در مورد پژو پارس داشتم :
1- توفاوت مدل های مختلفش در چیه و قیمت بازار آزادشون چنده ؟!
2- مصرف پارس چطوریاست ؟! مصرف 2 گانه سوزش ؟!
3- این مدل های جدیدی که اومده و داشبرد متفاوتی داره چطوره ؟! یکی از دوستان میگفت کیفیت داشبردش نسبت به داشبرد اصلی خیلی پائینه و از جنس سخت هستش! درسته ؟!
4- هر توضیحی که در مورد پارس لازمه...

hossein.az
12-08-2014, 22:54
سلام به دوستان
چنتا سوال در مورد پژو پارس داشتم :
1- توفاوت مدل های مختلفش در چیه و قیمت بازار آزادشون چنده ؟!
2- مصرف پارس چطوریاست ؟! مصرف 2 گانه سوزش ؟!
3- این مدل های جدیدی که اومده و داشبرد متفاوتی داره چطوره ؟! یکی از دوستان میگفت کیفیت داشبردش نسبت به داشبرد اصلی خیلی پائینه و از جنس سخت هستش! درسته ؟!
4- هر توضیحی که در مورد پارس لازمه...

پارس سال موتور xu7 بنزینی داشبرد کرم
قیمت داشبرد قدیم 34500
قیمت داشبرد جدید36800
پارس lx موتورش tu5 بنزینی است
رینگ الومینیومی و ترمز عقب دیسکی و یکم امکانات
قیمتش 39
41.5
پارس سال دو گانه داشبرد جدید 41

پارس elx موتور 8سوپاپه 2000cc داره و یکم امکانات
ریز مواردش را در سایت ایرانخودرو مطالعه بفرمایید
مصرف سوخت سال شهری صدی 12
بین شهری 8

lx شهری صدی 10
بین شهری 6.5 تا 7

elx شهری صدی 12 و بین شهری صدی 8

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 23:01
پارس سال موتور xu7 بنزینی داشبرد کرم
قیمت داشبرد قدیم 34500
قیمت داشبرد جدید36800
پارس lx موتورش tu5 بنزینی است
رینگ الومینیومی و ترمز عقب دیسکی و یکم امکانات
قیمتش 39
41.5
پارس سال دو گانه داشبرد جدید 41

پارس elx موتور 8سوپاپه 2000cc داره و یکم امکانات
ریز مواردش را در سایت ایرانخودرو مطالعه بفرمایید
مصرف سوخت سال شهری صدی 12
بین شهری 8

lx شهری صدی 10
بین شهری 6.5 تا 7

elx شهری صدی 12 و بین شهری صدی 8

درود

جسارتا رقم های مصرف بنزین تو جاده (نه رو کاغذ) بیشتر از این حرفاست

paket
13-08-2014, 00:12
دوستان یه سوال فنی :
پژو405 دوگانه مدل 89 کارکرد 60 هزارتا ازاول دست خودمه تسمه تایمشو رو چندتا باید عوض کنم !!!
جنس تسمه المانیه که فابریکی روش بوده از اول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossein.az
13-08-2014, 08:39
دوستان یه سوال فنی :
پژو405 دوگانه مدل 89 کارکرد 60 هزارتا ازاول دست خودمه تسمه تایمشو رو چندتا باید عوض کنم !!!
جنس تسمه المانیه که فابریکی روش بوده از اول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زمان تعويض هست
نهايتا تا ٧٠هزار باهاش بريد
در صورت پاره شدن مشكلات و خرج زبادي روي دستتون ميذاره

در مورد صحبت اون دوستمون
شرائط معمول مصرفش به اين شكله
دماي محيط ،روشن بودن كولر،طريقه رانندگي و.... توي مصرف تأثير گذاره
وحق با شماست شايد بيشتر از اون ارقام هم بشه

paket
17-08-2014, 09:21
سه مدل تسمه تایم پژو 405 ایا بدرد میخوره ؟؟
ارجینالم داره 67 هزارتومن
معمولی 40 تومن

paket
17-08-2014, 09:22
راستی موتور سمند ال ایکس با 405 فرقی داره ؟؟؟

HOJ-JAT
17-08-2014, 09:27
سمند دارای دو موتور ef7 و xu7
پزو هم داری tu5و xu7 هست
بسنگی داره شما چ موتوری رو مد نظرتون هست

paket
18-08-2014, 08:18
راستی اینم یه مدل تسمه ای هستش که خوده ایرانخودرو میفروشه ...
خوبه ؟؟
40 تومن

samanohet
03-09-2014, 23:51
با سلام
کسی از دوستان مشکل هوا گرفتن باک رو نداشته؟ ماشین 405 صفر ، از اول تابستون خیلی هوا می گیره طوری که باید در باک رو آهسته باز کنم که در پرت نشه . آیا این مشکل رو همه دارن ؟ ماشین هنوز گارانتی داره لازمه ببرم نمایندگی؟ اگر اطلاعی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید

SAMI EB
05-09-2014, 14:40
دوستان یه سوال فنی :

سلام
این تسمه راحت تا 10 الی 20 تای دیگه کار میده چون فابریک هست و در شرایط استاندارد رو ماشین بسته میشه از طرفی هم وارد کنند شرکت رایکا التون هم که نمایندگی تسمه های المانی را داره
تسمه هم اصلیه چون نوشته هاش هنوز نرفته و باقیه و این نشون میده تسمه خوبه
به نظر من الان برای تعویضش زوده

SAMI EB
05-09-2014, 14:44
سه مدل تسمه تایم پژو 405 ایا بدرد میخوره ؟؟
ارجینالم داره 67 هزارتومن
معمولی 40 تومن

سلام
هیچکدوم از این تسمه های که عکسشون را تو این پست گذاشتید خوب نیستند و استفاده از این تسمه ها یه نوع ریسک محسوب میشه .
یکی از مشخصه های اصلی تسمه ی خوب این هست که وقتی نوشته ی روی تسمه را ناخن بکشید نوشت هاش پاک نشه اگه پاک بشه تقلبیه در غیر این صورت خیر
بهترین تسمه الان تو بازار دایکوی قرمز رنگ و آبی رنگ با هالوگرام ایساکو هست

SAMI EB
05-09-2014, 14:46
راستی اینم یه مدل تسمه ای هستش که خوده ایرانخودرو میفروشه ...
خوبه ؟؟
40 تومن

بله الان بهترین تسمه ی موجود در بازار برای 405 با موتور XU7 همین دایکو هستش . قیمتشم همینه . دایکو ی قرمز رنگ هم هست که به سختی یافت میشه و قیمتش حدود 90 تومن هست

SAMI EB
05-09-2014, 14:49
با سلام
کسی از دوستان مشکل هوا گرفتن باک رو نداشته؟ ماشین 405 صفر ، از اول تابستون خیلی هوا می گیره طوری که باید در باک رو آهسته باز کنم که در پرت نشه . آیا این مشکل رو همه دارن ؟ ماشین هنوز گارانتی داره لازمه ببرم نمایندگی؟ اگر اطلاعی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام
علت از کنیستر بنزین هستش باید کنیستر یا شیر برقی کنیستر و لوله های اون بررسی بشه ممکنه کارخونه لوله ها را اشتباه جا زده باشه ببرید نمایندگی و بگید این موارد را چک کنه علتش یکی از همین موارد هست .

paket
05-09-2014, 14:50
بله الان بهترین تسمه ی موجود در بازار برای 405 با موتور XU7 همین دایکو هستش . قیمتشم همینه . دایکو ی قرمز رنگ هم هست که به سختی یافت میشه و قیمتش حدود 90 تومن هست

الان همینو انداختم رو ماشین .پس جنسش اوکی هستش ؟؟ رو چن تا باید تعویض کنم ؟؟؟

SAMI EB
05-09-2014, 15:09
الان همینو انداختم رو ماشین .پس جنسش اوکی هستش ؟؟ رو چن تا باید تعویض کنم ؟؟؟

بله جنس خوب و قابل اطمینانیه . شما روی 35 الی 40 هزار کیلومتر به فکر تعویضش باشید .

paket
10-09-2014, 18:21
ببخشد پژو405 مدل 90باموتورtu5 بایکسال بیمه کامل بیرنگ کارکرد65000 چن می ارزه ؟؟؟

mf.designing
13-09-2014, 21:04
سلام به دوستان
الان قیمت انواع مدل های صفر پژو پارس تو بازار آزاد چنده ؟!

hossein.az
13-09-2014, 21:13
سلام به دوستان
الان قیمت انواع مدل های صفر پژو پارس تو بازار آزاد چنده ؟!

پارس سال دو گانه سوز داشبرد جدید :40
پارس سال بنزینی:37600
پارس lx :41
پارس elx: 41

shokouha
28-09-2014, 20:08
سلام، پژو پارس دنده اتوماتيك مدل ٨٨ با ١٢٠ تا كاركرد و كاپوت تعويض چند ميارزه؟! لطفا سريعا راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم...

Barsoneri
11-10-2014, 14:25
بهترین رینگ و لاستیک از نظر ابعاد برای پارس tu5 کدامند ؟
آیا رینگ 16 مناسب تره و یا رینگ 15؟
آیا لاستیک 205 مناسب تره و یا 195 ؟
ارتفاع فاق لاستیک چند باشه بهتره ؟
البته بگم من قصد بخواب کردن ماشین را ندارم
میخوام یکی با کارشناسی نظر بده (همراه با مزایا و معایب)

hossein.az
11-10-2014, 15:28
بهترین رینگ و لاستیک از نظر ابعاد برای پارس tu5 کدامند ؟
آیا رینگ 16 مناسب تره و یا رینگ 15؟
آیا لاستیک 205 مناسب تره و یا 195 ؟
ارتفاع فاق لاستیک چند باشه بهتره ؟
البته بگم من قصد بخواب کردن ماشین را ندارم
میخوام یکی با کارشناسی نظر بده (همراه با مزایا و معایب)

سوالات در رابطه با رینگ و لاستیک میتونید اینجا مطرح کنید
صفحه 89 و95 مطالعه کنید

بهترین سایز همین 15 هست
15/60/205
مارک رودستون و هانکوک

daeedavood
12-10-2014, 23:32
سلام .من هم این مشکل را دااشتم. بگو کنیستر را بررسی کنند تا گرفتگی لوله هایش برطرف شود. این هم بگم این مشکل جدی است و ممکن است منتهی به انفجار باک ماشین شود .جدی بگیرید

M.Amorous
19-10-2014, 11:23
سلام خدمت اساتید محترم.
میخواستم بدونم آیا واقعیت داره که میگن پژو پارس بعد چند وقت تو اتاقش صدا میوفته؟
و آیا پژو پارس های داشبورد جدید رو میشه ضبطشون رو عوض کرد؟

Pourya-pc
19-10-2014, 12:12
سلام خدمت اساتید محترم.
میخواستم بدونم آیا واقعیت داره که میگن پژو پارس بعد چند وقت تو اتاقش صدا میوفته؟

صدا افتادن توی تمام ماشین های داخلی سالهاست شایع هست ، هرمدل هم رانندگی کنید بازهم صداهای عجیب توی اتاق پیدا میشن و این مورد به دلیل کیفیت پایین منتاژ قطعات هست .
سیستم پخش و بلوتوث داشبرد جدید پارس رو نمیشه عوض کرد متاسفانه . باید منتظر باشید تا مخصوص خودش رو بسازن مثل سورن ELX

hossein.az
19-10-2014, 12:21
سلام خدمت اساتید محترم.
تمام ماشین های مونتاژ داخل این مشکل را دارند البته پارس ستون و درهاش بعد از کارکرد صداش کمی آزار دهنده است که با تعویض چفت قفل ها با نمونه اصلی بهتر میشه

dvb595959
26-10-2014, 17:22
درود
عزیزان ضبط و پخش پژو 405 slx مدلهای جدید فلش (usb)میخوره یا نه؟ اگه نه قابل تعویض هست؟

hossein.az
27-10-2014, 11:09
درود
عزیزان ضبط و پخش پژو 405 slx مدلهای جدید فلش (usb)میخوره یا نه؟ اگه نه قابل تعویض هست؟
بله usb خور هستند .
فعلا قابل تعویض نیست

UIWe
01-11-2014, 17:16
کدوم رنگ 405 slx tu5 به نظرتون قشنگتره؟
خاکستری متال
سفید
نقره ای
مشکی

siavash_sat
07-11-2014, 23:23
سلام دوستان
بین دو مدل پارس ۸۸ xu7 و slx ۹۲ tu5 کدوم را پیشنهاد میکنید؟
این که میگن موتور tu5 قطعاتش هندی و چینی شده و اذیت میکنه تا چه حد درسته؟
ممنون

Pourya-pc
08-11-2014, 10:53
سلام دوستان
بین دو مدل پارس ۸۸ xu7 و slx ۹۲ tu5 کدوم را پیشنهاد میکنید؟
این که میگن موتور tu5 قطعاتش هندی و چینی شده و اذیت میکنه تا چه حد درسته؟
ممنون

خودروی مدل بالاتر همیشه ارجعیت دارد .
SLX هم موتور 206 رو داراست که بد از آب درنیومده ، مصرفش کمی بهتر هست ، موتور بیصدا و نرمی هم دارد .

dvb595959
22-11-2014, 17:35
درود
دوستان من پزو 405 اس ال ایکس ثبت نام کرده بودم با رنگ خاکستری . مبلغ 14500000 تومان هم پرداخت کرده بودم و یک هفته پیش هم دعوت نامه رو گرفتم و مبلغ نهایی رو 29746000 تومان محاسبه کردن.من به نمایندگی گفتم که میخام رنگ ماشین رو به سفید تغییر بدم و نمایندگی هم بلافاصله تغییرش داد به رنگ سفید.سوال کردم تفاوت قیمتی نداره و گفتن خیر.
اما تا جایی که میدونم قیمت این ماشین رو 29600000 اعلام کرده بودن بخاطر همین رفتم و از یک نمایندگی دیگه سوال کردم قیمت پژو 405 اس ال ایکس نقد از شرکت چه قیمتیه و مسول فروش هم گفتن 29600000 و البته یه خرده ... بهش داستان رو که گفتم بعدش گفت خودروی شما یک سیستم عیب یاب جدید روش نصب کردن که قیمتش حدود 100 هزار تومانی میشه بخاطر همین افزایش قیمت داشته... حالا میخاستم ببینم همچین چیزی واقعا صحت داره یا نه؟
اگر هم چنین چیزی باشه مگه نباید با مشتری در جریان بزارن از اول؟
dvb595959
23-11-2014, 12:55
درود
دوستان من پزو 405 اس ال ایکس ثبت نام کرده بودم با رنگ خاکستری . مبلغ 14500000 تومان هم پرداخت کرده بودم و یک هفته پیش هم دعوت نامه رو گرفتم و مبلغ نهایی رو 29746000 تومان محاسبه کردن.من به نمایندگی گفتم که میخام رنگ ماشین رو به سفید تغییر بدم و نمایندگی هم بلافاصله تغییرش داد به رنگ سفید.سوال کردم تفاوت قیمتی نداره و گفتن خیر.
اما تا جایی که میدونم قیمت این ماشین رو 29600000 اعلام کرده بودن بخاطر همین رفتم و از یک نمایندگی دیگه سوال کردم قیمت پژو 405 اس ال ایکس نقد از شرکت چه قیمتیه و مسول فروش هم گفتن 29600000 و البته یه خرده ... بهش داستان رو که گفتم بعدش گفت خودروی شما یک سیستم عیب یاب جدید روش نصب کردن که قیمتش حدود 100 هزار تومانی میشه بخاطر همین افزایش قیمت داشته... حالا میخاستم ببینم همچین چیزی واقعا صحت داره یا نه؟

dvb595959
24-11-2014, 17:47
درود
خواهشا دوستان جواب بدن خیلی ضروریه... اگه دیر بشه نمیتونم کاری بکنم.

nima_mnj
25-11-2014, 00:07
سلام دوستان من بین206تیپ5 و پرشیاداشبورد جدید موندم.کودوم بهتره ازهرلحاظ؟زود راهنماییم کنین میخوام ماشین بگیرم

paket
25-11-2014, 09:55
بد روشن شدن موتور 405 در هوای سرد چیه علتش اما وقتی تو گاراژه خوب روشن میشه !!! دوگانه سوز

dvb595959
26-11-2014, 10:45
از دوستان کسی در مورد 405 کلاس 22009 چیزی میدونه؟ تفاوتش با قبلی ها چیه؟

zadehhhh
29-11-2014, 16:21
سلام من یک 405 تو کرم تازه تحویل گرفتم موقع تحویل فرش زیر پایی آن مشکی بود ممکنه نمایندگی عوض کرده باشه ؟ میشه ماشین تو کرم باشه و زیر پایی مشکی ممون میشم اگر کسی تازه تحویل گرفته موردی اینطوری بوده یانه

zadehhhh
29-11-2014, 16:24
سلام من یک 405 تو کرم تازه تحویل گرفتم موقع تحویل فرش زیر پایی آن مشکی بود ممکنه نمایندگی عوض کرده باشه ؟ میشه ماشین تو کرم باشه و زیر پایی مشکی ممون میشم اگر کسی تازه تحویل گرفته موردی اینطوری بوده یانه

Pourya-pc
30-11-2014, 00:59

اگه موکتی باشه باید کرم باشه اما اگه لاستیکیه که درست دادن ، مشکیه .

zadehhhh
30-11-2014, 12:16
اگه موکتی باشه باید کرم باشه اما اگه لاستیکیه که درست دادن ، مشکیه .

موکت هست پس توی ایران خودرو عوض کردن

Barsoneri
30-11-2014, 15:31
من تا 20 روز دیگه یک پارس tu5 تحویل میگیرم
میخواستم بدونم بهترین شکلی که میتونم آب بندیش کنم چطوریه
و چه کارکاهای باید بعد از تحویل ماشین صفر کیلومتر انجام بدم

hossein.az
30-11-2014, 17:50
من تا 20 روز دیگه یک پارس tu5 تحویل میگیرم
میخواستم بدونم بهترین شکلی که میتونم آب بندیش کنم چطوریه
و چه کارکاهای باید بعد از تحویل ماشین صفر کیلومتر انجام بدم
دور موتور را زیاد بالا نبرید( بالاتر از 3300 )
دنده مرده هم ندید

Barsoneri
01-12-2014, 01:42
دور موتور را زیاد بالا نبرید( بالاتر از 3300 )
دنده مرده هم ندید

میشه بیشتر توضیح بدید
تا جند کیلومتر باید به این شکل عمل کرد
و با چه سرعتی دنده ها تعویض گردد
لطفا توضیح کامل تری بدید

hossein.az
01-12-2014, 10:02
میشه بیشتر توضیح بدید
تا جند کیلومتر باید به این شکل عمل کرد
و با چه سرعتی دنده ها تعویض گردد
لطفا توضیح کامل تری بدید

تا 2000 کیلومتر مراعات کنید
با چه سرعت, نه با چه دور موتوری
شما دور موتور حدود 3000 که بود دنده عوض کنید و زیاد تر از 3300تا 3500 نبرید

Capcom
17-12-2014, 12:33
سلام دوستان
ميشه يه مقايسه كنيد بين پارس سال مدل ٨٧ و پارس سال مدل ٩٣ ، از نظر كيفيت قطعات و موتور و مصرف سوخت
باتشكر

SAMI EB
17-12-2014, 15:02
سلام دوستان
ميشه يه مقايسه كنيد بين پارس سال مدل ٨٧ و پارس سال مدل ٩٣ ، از نظر كيفيت قطعات و موتور و مصرف سوخت
باتشكر
سلام
مختصر و مفيد بگم
کيفيت قطعات پارس 87 چه موتور چه داخلى
امکانات و آپشن ها پارس 93
مصرف سوختم چندان تفاوتى با هم نداره .

hossein.az
17-12-2014, 15:04
سلام دوستان
باتشكر

کیفیت افت کرده
مصرف همچنان بالا
صدای موتور داخل اتاق بسیار بیشتر از قبله

Capcom
17-12-2014, 17:37
تشکر از دوستان گرامی،
لطفا نسبت به پارس tu5 نیز مقایسه بفرمایید.

hossein.az
17-12-2014, 19:15
تشکر از دوستان گرامی،
لطفا نسبت به پارس tu5 نیز مقایسه بفرمایید.

پارس tu5
صدای کمتر موتور و موتوری بروزتر
کیفیت یکسان با تولیدات جدید
شتاب خوب و قابل قبول در دنده های 1و2
عدم کشش مناسب توی ئنده های 4و5 و توی سربالایی کم میاره

mdmehry
01-01-2015, 20:44
روغن پژو اس ال ایکس صفر رو تو چه کیلومتری تعویض کنم بهتره؟

dvb595959
01-01-2015, 21:25
درود
پژو 405 اس ال ایکس صفر تازه از نمایندگی گرفتم و هنوز فقط 20 کیلو متر رفتم ولی از انباره زیر اگزوز مدام قطره آب میریزه.... مشکلش چیه؟

hossein.az
02-01-2015, 12:11
درود
پژو 405 اس ال ایکس صفر تازه از نمایندگی گرفتم و هنوز فقط 20 کیلو متر رفتم ولی از انباره زیر اگزوز مدام قطره آب میریزه.... مشکلش چیه؟

عادیه
به خاطر سردی هواست

optis2005
05-01-2015, 16:23
دوستان سفتی کلاچ پارس LX رو نمیشه کاریش کرذ؟

SAMI EB
06-01-2015, 00:26
دوستان سفتی کلاچ پارس LX رو نمیشه کاریش کرذ؟

سلام
شايد با تعويض سيم کلاچ از نوع اتوماتيک به دستى بشه با ريگلاژ کردن مقدارى بهترش کرد ولى راه حل اصلى تعويض ديسک و صفحه هست

paket
06-01-2015, 21:00
داشبورد جدیدایی که رو ماشینای جدید گذاشته رو میشه پخشش رو پخش حرفه ای نصب کرد ؟ اخه جا نداره !!!

hossein.az
07-01-2015, 09:51
داشبورد جدیدایی که رو ماشینای جدید گذاشته رو میشه پخشش رو پخش حرفه ای نصب کرد ؟ اخه جا نداره !!!
قابل نصب نیست

M.Amorous
07-01-2015, 22:08
سلام آقا حسین من موندم چیکار کنم پارس ثبت نام کنم یا نه. به نظرتون کیفیت صدای رادیوپخش این خودرو راضی کنندست؟

hossein.az
08-01-2015, 17:15
سلام آقا حسین من موندم چیکار کنم پارس ثبت نام کنم یا نه. به نظرتون کیفیت صدای رادیوپخش این خودرو راضی کنندست؟

قابل قبوله

Barsoneri
09-01-2015, 22:42
من پارس tu5 داشبور جدید گرفتم
جدیدا حتی فرمونش را هم بهتر کردند و حتی دور فرمون نیز چرم گذاشتند
میخواستم بدونم که بوق ماشین که وسط فرمون طراحی شده خیلی سفت هست بطوریکه به راحتی نمیشه بوق زد
آیا این طبیعیه یعنی به مرور نرمتر میشه ؟

paket
10-01-2015, 02:08
میخواستم بدونم که بوق ماشین که وسط فرمون طراحی شده خیلی سفت هست بطوریکه به راحتی نمیشه بوق زد

مبارکتون باشه .چن خریدین ؟ من عاشقشم انصافا خوشکله .سفیدش عالیه

Sent from my iPhone5s V.7.1.1 using Tapatalk

dvb595959
10-01-2015, 07:46
درود
مبارک باشه
پارس سال خریدین یا ال ایکس؟
پارس ال ایکس که بوقش کنار فرمون بود نه روی فرمون.

Barsoneri
10-01-2015, 19:06
درود
مبارک باشه
پارس سال خریدین یا ال ایکس؟
پارس ال ایکس که بوقش کنار فرمون بود نه روی فرمون.

پارس ال ایکس گرفتم اونم بصورت ثبت نامی 7 ماهه
برام 35 میلیون 400 تموم شد
اخیرا بعضی از تیپهای ال ایکس اینطوریند فکر کنم بهترین تیپشون اینجوری باشه غربیلک فرمون از چرم دوردوزی شده است و بوغ اومده وسط فرمون و جای کلید های هندزفری و پخش روی فرمون عوض و جمع و جو ر تر شد به طرح دکوراتیو چوب هم روی فرمون هست
انصافا فرمونش خیلی خوب شد
با اینکه بلافاصله لاستیک فالکن 205/60/15 هم روش انداختم کوچکترین خللی روی نرمی فرمون ایجاد نشد
بنظرم تنها ضعفش دستگاه پخش ماشین هست .کاش یک پخش مولتی رهیاب روش میداختند اونوقت هیچ کم و کسری نداشت

dvb595959
10-01-2015, 20:45
پارس ال ایکس گرفتم اونم بصورت ثبت نامی 7 ماهه
برام 35 میلیون 400 تموم شد
اخیرا بعضی از تیپهای ال ایکس اینطوریند فکر کنم بهترین تیپشون اینجوری باشه غربیلک فرمون از چرم دوردوزی شده است و بوغ اومده وسط فرمون و جای کلید های هندزفری و پخش روی فرمون عوض و جمع و جو ر تر شد به طرح دکوراتیو چوب هم روی فرمون هست
انصافا فرمونش خیلی خوب شد
با اینکه بلافاصله لاستیک فالکن 205/60/15 هم روش انداختم کوچکترین خللی روی نرمی فرمون ایجاد نشد
بنظرم تنها ضعفش دستگاه پخش ماشین هست .کاش یک پخش مولتی رهیاب روش میداختند اونوقت هیچ کم و کسری نداشت
درود
دوست عزیز میشه ی عکس از قسمت فرمون و داشبورد ماشین بزاری؟
Barsoneri
11-01-2015, 14:16
درود
دوست عزیز میشه ی عکس از قسمت فرمون و داشبورد ماشین بزاری؟
چطور میتونم از کامپیوتر عکس آپلود کنم خیلی پیچیده است
لطفا راهنمای کنید

dvb595959
11-01-2015, 17:31

اینجا با تصویر توضیح داده.
هر کجا که متوجه نشدین بگید تا راهنمایی کنم.

Barsoneri
11-01-2015, 18:14
این هم عکسهایی که میخواستید
این آپلود عکس تو این سایت هم داستانی داره برای خودش
نمیدونم چرا مدیر سایت فکری براش نمیکنه

dvb595959
11-01-2015, 18:46
مبارک باشه دوست عزیز
درسته با ال ایکسی که آشنای ما گرفته بود فرمونش متفاوته.

M.Amorous
12-01-2015, 18:29
به نظرتون توی دهه فجر پارس LX میذارن تو فروش فوری؟ :n03:

hossein.az
12-01-2015, 18:54
به نظرتون توی دهه فجر پارس LX میذارن تو فروش فوری؟ :n03:

پیش فروش احتمالش زیاد تره
فکر نمیکنم فروش فوری براش بذارند

Barsoneri
28-01-2015, 20:03
من پارس ال ایکس دارم و دارم آب بندی میکنم
بنظرتون دند 1 و 2 و 3 را رو دور چند باید پر کرد رد لاین خودرو رو 6.5 است
آیا نکته خاصی در مورد آب بندی این خودرو وجود داره و چه نکاتی باید رعایت کرد و چه کارهایی باید انجام داد
اگه کسی اطلاع جامعی داره لطفا راهنمایی کنه

raeesi
05-02-2015, 23:52
من پارس ال ایکس دارم و دارم آب بندی میکنم
بنظرتون دند 1 و 2 و 3 را رو دور چند باید پر کرد رد لاین خودرو رو 6.5 است
آیا نکته خاصی در مورد آب بندی این خودرو وجود داره و چه نکاتی باید رعایت کرد و چه کارهایی باید انجام داد
اگه کسی اطلاع جامعی داره لطفا راهنمایی کنه

من خودم موقع خرید بار اولی که پشت فرمون میشینم ماشینمو تا ردلاینش گاز میدم و خداروشکر تا الآن همه ماشین‌هایی که داشتم سربلند بیرون اومدن :))
اما توصیه اساتید اینه که توی بازه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ایده‌آل‌ترین حالت موتوره و توی دوران آب‌بندی هم باید اینو رعایت کرد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

paket
06-02-2015, 03:09
دوستان من یه پارس lxموتور tu5 میخام ثپت نام کنم حالا سوالم اینه که الان اگه 23 تومن بریزم الباقی ب احتساب سود پولم و قیمت اصل نمایندگی چقد دیگه و باید موقع تحویل واریز کنم ؟؟؟ در کل میخام بدونم چقد پام در میاد !!! واسه تیرماه 94 هستش ماشین مورد نظر من.
فکر میکنم قیمت نمایندگیش 36900 باشه ممنون میشم اونایی که وارد هستین به حساب کتاب ایرانخودرو باسودش برام یه سرانگشتی حساب کنید ممنون میشم . مرسی ...

M.Amorous
06-02-2015, 10:08
دوستان من یه پارس lxموتور tu5 میخام ثپت نام کنم حالا سوالم اینه که الان اگه 23 تومن بریزم الباقی ب احتساب سود پولم و قیمت اصل نمایندگی چقد دیگه و باید موقع تحویل واریز کنم ؟؟؟ در کل میخام بدونم چقد پام در میاد !!! واسه تیرماه 94 هستش ماشین مورد نظر من.
فکر میکنم قیمت نمایندگیش 36900 باشه ممنون میشم اونایی که وارد هستین به حساب کتاب ایرانخودرو باسودش برام یه سرانگشتی حساب کنید ممنون میشم . مرسی ...

سلام خدمت شما.

فکر می کنم حدود 1.200.000 هزار تومان کمتر در بیاد.

UIWe
11-02-2015, 20:39
سلام من 405 slx ثبتنام کردم تحویل برج ۱۲ حالا زنگ زدن میگن که مبلغ ودیعه آخری رو تا اول اسفند بریزید و انتخاب کنم :
۱ تا اواسط اسفند تحویل بگیرید که مدلش ۹۳ میشه
۲ اونور سال تحویل میگیرید با مدل ۹۴
سوالم این مگه قرار نشده تو برج ۱۲ مدل ماشینارو ۹۴ بزنن این حق رو دارن وسط اسفند مدل ۹۳ تحویل بدن

M.Amorous
12-02-2015, 15:10
سلام من 405 slx ثبتنام کردم تحویل برج ۱۲ حالا زنگ زدن میگن که مبلغ ودیعه آخری رو تا اول اسفند بریزید و انتخاب کنم :
۱ تا اواسط اسفند تحویل بگیرید که مدلش ۹۳ میشه
۲ اونور سال تحویل میگیرید با مدل ۹۴
سوالم این مگه قرار نشده تو برج ۱۲ مدل ماشینارو ۹۴ بزنن این حق رو دارن وسط اسفند مدل ۹۳ تحویل بدن
سلام.
ببینید شما زمانی که این خودرو ثبت نام کردین باید این سوال رو از نمایندگی میپرسیدین که البته به احتمال 90درصد بهتون میگفتن هنوز بخش نامه نیومده و مشخص نیست. در کل هیچ قانونی نداره ایران خودرو؛ اگر میتونید صبر کنید مدل 94 بهتون بدن بهتره.

sayasla
13-02-2015, 07:13
سلام
دوستان من یه 405 جی ال ایکس تحویل 7 روزه ثبت نام کردم. تاحالا ماشین نداشتم و این اولین تجربه م هست. به نظرتون بعد تحویل ماشین چیا ضروریه که انجام بدم؟ مثلا درمورد بیمه بدنه و دزدگیر و تعویض لاستیک و آب بندی ماشین و... یا هر چیز دیگه اگه کسی تجربه ی مفیدی داره بگه یه دنیا ممنون میشم

UIWe
13-02-2015, 21:23
​مشکل مالی دارم میخوام بفروشم وگرنه که نگهش میداشتم اونور سال هم مطمئنا قیمتا میاد پایین مشتری هم کم میشه.

tonypb
17-02-2015, 19:47
دوستان ما یه پارس معمولی داریم مدل 84...از وقتی لنت ترمز عوض کردیم ترمزا سوت میکشن...حتی وقتی آهسته راه هم میره ماشین ترمز نگیریم سوت میکشن.بردیم به 2 جا نشون دادیم گفت مشکلی ندارن!!!! :n04: وقتی هم ترمز میگیرم بعضی وقتا چراغ ترمز دستی روشن خاموش میشه.!!!
دوم اینکه دنده ها خیلی سفت جا میره...وقتی هم جا میره یه تقی میکنه بعضی وقتا...یعنی کلا نمیشه سریع دنده عوض کرد جا نمیره باید دور موتور بیاد پایین بعد عوض کنی...تازگیا هم دیسک و صفحه رو هم عوض کردیم.هم قبلش هم بعدش اینجوریه فرقی نکرده.
سوم اینکه وقتی ماشین تو دنده هست و در حال حرکت هست وقتی گاز رو ول کنیم ماشین شدیدا یه شتاب منفی شدید میگیره که خیلی اعصاب خورد کنه همیشه مجبوریم برای اینکه گاز رو ول کنیم هم زمان کلاچ بگیریم...
چهارم اینکه قیمت سپر جلو چنده؟با رنگ
پنجم اینکه همین دیگه چیزی نیست.:n02:
حالا اینقدرام داغون نیست خوب کار داده خداییش ولی این عیب ها خیلی رو اعصابه مخصوصا اولی و دومی و سومی یعنی همه شون.
کلا اگه پیشنهاد دیگه ای هم هست واسه ماشین که سرحال ترش بکنه ممنون میشم بگید...90 تا کار کرده.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

raeesi
04-03-2015, 03:38
۱- سوت کشیدن لنت ماشین‌های ایرانی برای من که عادی شده
برای چشمک زدن چراغ ترمزدستی هم روغن رمز چک کنین و اگه سطحش درست بود، به یک جلوبندی‌ساز یا مکانیک مراجعه کنید چون احتمالا هواگیری میخواد

۲- من اسم قطعه‌رو الآن هرچی فکر می‌کنم یادم میآد ولی یه بوشه که زیر دسته‌دنده است و توی پژوها بارها شنیدم که اون به‌مشکل میخوره و این ایراد به‌وجود میآد. با چندهزار تومن میشه اونو عوض کرد و از شر این شکل خلاص شد.

۳- این مشکل موتور پژو هست و قبلا هم توی این انجمن و‌انجمن‌های دیگه ر وردش صحبت شده. راهکارش اینه که کمربند ایمنی رپ ببندید تا موقع رها کردن پدال گاز، با شیشه جلو روبوسی نکنین :))

قیمت سپر رو‌هم میتونین از آپکو و فروشگاه‌های ایساکو بگیرین

timemachine2029
15-03-2015, 23:00
سلام
من قصد داشتم تندر نود ثبت نام کنم که گویا نیست،حواله ها هم قیمت هاش تنده
حالا میخواستم ببینم 405 های فعلی کیفیتشون چط.ره
خرید و فروششون، تو بورس بودن؟
قیمت لوازم و استهلاک؟
سال 77 یدونه نوشتیم ثبت نامی حدودا 7.5 تموم شد فروختیم 11.5،هیولای بود برا خودش 2000 :n14:
mohamad skystar
16-03-2015, 00:44
سلام
من قصد داشتم تندر نود ثبت نام کنم که گویا نیست،حواله ها هم قیمت هاش تنده
حالا میخواستم ببینم 405 های فعلی کیفیتشون چط.ره
خرید و فروششون، تو بورس بودن؟
قیمت لوازم و استهلاک؟
سال 77 یدونه نوشتیم ثبت نامی حدودا 7.5 تموم شد فروختیم 11.5،هیولای بود برا خودش 2000 :n14:
از نظر کیفیت تمام محصولات ایرانی در 5 سال اخیر
افت کیفیت زیادی داشتن.
405 همیشه بازار خرید و فروشش داغ بوده
خودروی پزطرفداری هست و همیشه خواهان داره.
لوازم و استهلاکش هم بستگی به عملکرد شما با خودرو داره

timemachine2029
16-03-2015, 10:15
از نظر کیفیت تمام محصولات ایرانی در 5 سال اخیر
افت کیفیت زیادی داشتن.
405 همیشه بازار خرید و فروشش داغ بوده
خودروی پزطرفداری هست و همیشه خواهان داره.
لوازم و استهلاکش هم بستگی به عملکرد شما با خودرو داره
پیش فروش تحویل 3 ماهه حدودا چقدر اختلاف قیمت داره با بازار(سود)
تحویل گرفتم خوب میخرن یا نه؟
بهرین رنگش؟

mohamad skystar
16-03-2015, 19:39
پیش فروش تحویل 3 ماهه حدودا چقدر اختلاف قیمت داره با بازار(سود)
تحویل گرفتم خوب میخرن یا نه؟
بهرین رنگش؟

405 GLX بهترین رنگش نقره ای
405 SLX بهترین رنگش سفید

در ضمن بستگی داره بنزینی باشه یا دوگانه سوز
در کل حدود یک میلیون تومان تفاوت داره

775e
02-04-2015, 11:44
این هم عکسهایی که میخواستید
این آپلود عکس تو این سایت هم داستانی داره برای خودش
نمیدونم چرا مدیر سایت فکری براش نمیکنه
مبارکه واقعا من دیده بودم کیلومتر بعضیا سفیده؟؟؟؟
راستی ecu شما پیه؟

775e
02-04-2015, 11:48
دوستان برای ارتفاع زیاد slx چه راه کاری دارید؟

من slx 93 دارم یه چیزه عجیبی دیدم تو پارس دوستمم دیدم وقتی بهش گاز میدم دور موتور تا 3 میاد بالا رو حالت خلاص دور موتور که میاد پایین سر یک ریپ کوچیک می زنه انگار موتور می خواد خاموش بشه.

mohamad skystar
03-04-2015, 18:30
دوستان برای ارتفاع زیاد slx چه راه کاری دارید؟

من slx 93 دارم یه چیزه عجیبی دیدم تو پارس دوستمم دیدم وقتی بهش گاز میدم دور موتور تا 3 میاد بالا رو حالت خلاص دور موتور که میاد پایین سر یک ریپ کوچیک می زنه انگار موتور می خواد خاموش بشه.

اگر میخوای ارتفاع زیاد تو چشم نباشه عموما دو راه وجود داره که اون قسمت فضای
بین گلگیر و تایر پر بشه.
1. لاستیکی که انتخاب نیمنید برای خودرو فاقش زیاد باشه مثلا فاق 65
2. باید ارتفاع ماشین رو کاهش بدین. فنر های جلو از نوع فنرهای پژو 206 و قسمت عقب هم راحت ارتفاعش کم میشه.
مورد دوم بیشتر جواب میده

در مورد دور موتور به نظر من استپر موتور رو بازدید کنید

775e
05-04-2015, 15:21
اگر میخوای ارتفاع زیاد تو چشم نباشه عموما دو راه وجود داره که اون قسمت فضای
بین گلگیر و تایر پر بشه.
1. لاستیکی که انتخاب نیمنید برای خودرو فاقش زیاد باشه مثلا فاق 65
2. باید ارتفاع ماشین رو کاهش بدین. فنر های جلو از نوع فنرهای پژو 206 و قسمت عقب هم راحت ارتفاعش کم میشه.
مورد دوم بیشتر جواب میده

در مورد دور موتور به نظر من استپر موتور رو بازدید کنید
استپر دوستان جز گارانتیه؟

mohamad skystar
05-04-2015, 23:18
استپر دوستان جز گارانتیه؟

باید از نمایندگی بپرسید
عموما قطعات مهم و حساس گارانتی ندارن این شگرد شرکت های خودروسازی ایرانیه

mhroozbeh
08-04-2015, 10:24
یه سمند 84 دارم ( چون موتور اینا همون 405 قدیمیه گفتم اینجا هم بپرسم)
بعد از مسافرت دیدم که زیر رادیاتش ضد یخ ریخته
بردم رادیات سازی و گفت باید عوض بشه
عوض کردم ولی هی از شیلنگش آب میداد و سریع هوا می گرفت
بعد از چند بار چک کردن معلوم شد که واشر سوزونده و کمپرس کرده
من این ماشین رو دو ماهه خریدم و طرف می گفت برج 6 پارسال واشر عوض کرده
واتر پمپ رو هم تازه عوض کرده بودم
همیشه هم آمپرش رو چک میکردم که بالا نره و هیچ موقع هم بالا نرفت.یه بار فقط داشتم پارکش میکردم یهو زنه داد زد که موتور داغه و ازین حرفا که یعنی جوش آورده که من دیدم آمپر روی درجه معمولیه و حتی به وسطم نرسیده. آب کم میکرد روی رادیات قبلی ولی من تند پر می کردم . این قضیه شاید 2-3 روز اتفاق افتاده باشه( قضیه آب کم کردن) و من سریع رفتم رادیات عوض کردم و دیگه آب کم نکرد. تا که فرداش دیدم از شلنگ آب میده و میریزه روی مهره رادیات و یه شب کلا فنش اتصالی کرده بود و تا صبح روشن بود که صبح اومدم قطعش کردم. بردم رادیات سازی که دید دیگه شلنگ باد کرده به شکل شدیدی و مطمئن شد که واشر سوزونده
حالا دادمش برام عوض کنه ولی موندم که این چرا واشر سوزونده. هنوز بازش نکرده
موندم که اصلا یه موقع گفت سر سیلندر عوض بشه عوض کنم یا کلا بگم تعمیرش کنم و بعد بفروشمش؟ واقعا مصیبتن این ماشین های مدل پایین
همیشه صفر سوار میشدم این بار این اشتباه رو کردم و مدل پایین سوار شدم و الان تقریبا پشیمونم

sayasla
17-04-2015, 02:30
من یکی دو ماهه یه 405 مدل 93 دارم(TU5)
در کل راضیم ازش ولی یه مشکلی که داره، اگه حتی یه خورده سربالایی باشه اصلا ماشین شتاب نمیگیره (بیشتر تو دنده 3 به بعد)،مجبورم دور موتورو تا بیشتر از 3ونیم ببرم بعد دنده عوض کنم.الان ولی نمیدونم همشون اینجورین یا ماشین من مشکل داره.

-تو صفحه کیلومترشمار 4 تاوضعیته: یکی کیلومتر کل ،یکی صفر کردن کلیومتر، یکی دیگه شم فکر کنم میانگین سرعت کل ماشینه، اون یکی که یه عکس یه لامپ داره با عدد صفر چیچیه؟

-واسه مایع برفپاککن چی خوبه؟ کارخونه اول یه مایع آبی رنگی گذاشته بود که الان تموم شده.

راستی سیستم صوتیش هم خیلی خوبه، اصلا انتظار این باندها و کنسول وسطو نداشتم. ولی کاش عقبش هم باند داشت.
مصرف سوختش هم هنوز دقیق اندازه نگرفتم ولی به نظرم خیلی بالاست.

775e
17-04-2015, 20:27
در کل راضیم ازش ولی یه مشکلی که داره، اگه حتی یه خورده سربالایی باشه اصلا ماشین شتاب نمیگیره (بیشتر تو دنده 3 به بعد)،مجبورم دور موتورو تا بیشتر از 3ونیم ببرم بعد دنده عوض کنم.الان ولی نمیدونم همشون اینجورین یا ماشین من مشکل داره.

-تو صفحه کیلومترشمار 4 تاوضعیته: یکی کیلومتر کل ،یکی صفر کردن کلیومتر، یکی دیگه شم فکر کنم میانگین سرعت کل ماشینه، اون یکی که یه عکس یه لامپ داره با عدد صفر چیچیه؟

-واسه مایع برفپاککن چی خوبه؟ کارخونه اول یه مایع آبی رنگی گذاشته بود که الان تموم شده.

راستی سیستم صوتیش هم خیلی خوبه، اصلا انتظار این باندها و کنسول وسطو نداشتم. ولی کاش عقبش هم باند داشت.
مصرفش که بالاست باید ببری تنظیم موتور.
[emoji1]
اون شتاب نگرفتن همشون اینجوریه باید قبلش دور بگیری.

حسام عدالت
20-04-2015, 23:31
همیشه هم آمپرش رو چک میکردم که بالا نره و هیچ موقع هم بالا نرفت.یه بار فقط داشتم پارکش میکردم یهو زنه داد زد که موتور داغه و ازین حرفا که یعنی جوش آورده که من دیدم آمپر روی درجه معمولیه و حتی به وسطم نرسیده. آب کم میکرد روی رادیات قبلی ولی من تند پر می کردم . این قضیه شاید 2-3 روز اتفاق افتاده باشه( قضیه آب کم کردن) و من سریع رفتم رادیات عوض کردم و دیگه آب کم نکرد. تا که فرداش دیدم از شلنگ آب میده و میریزه روی مهره رادیات و یه شب کلا فنش اتصالی کرده بود و تا صبح روشن بود که صبح اومدم قطعش کردم. بردم رادیات سازی که دید دیگه شلنگ باد کرده به شکل شدیدی و مطمئن شد که واشر سوزونده
موندم که اصلا یه موقع گفت سر سیلندر عوض بشه عوض کنم یا کلا بگم تعمیرش کنم و بعد بفروشمش؟ واقعا مصیبتن این ماشین های مدل پایین
همیشه صفر سوار میشدم این بار این اشتباه رو کردم و مدل پایین سوار شدم و الان تقریبا پشیمونم

اینگونه ماشین ها آفتابه خرج لحیم هستش

حسام عدالت
20-04-2015, 23:33
باید از نمایندگی بپرسید
عموما قطعات مهم و حساس گارانتی ندارن این شگرد شرکت های خودروسازی ایرانیه

متاسفانه جز گارانتی نیست

SAMI EB
21-04-2015, 12:32

سلام
علت اينکه رادياتورتون را خراب کرده همون فشار زياد کمپرس سيلندر بوده که ميزده تو آب و شيلنگ باد مي کرده
در مورد اينکه مي گيد صاحبش مي گفت برج 6 پارسال واشرش را عوض کرده به نظرم چند احتمال داره اوا اينکه سرسيلندر تاب داشته و تراش داده نشده يا اينکه خوب تراش ندادن دوم کيفيت واشر مورد استفاده مناسب نبوده و بعد مدتي دوباره باد کرده ( ترسونده ) و کمپرس رذ کرده .
سوم اينکه مکانيک سرسيلندر درست نبسته يعني سرسيلندر را با ترکمتر نبسته و باعث شده دوباره ماشر بترسونه .
چهار نگهداري خود فرد از ماشين درست نبوده .
معمولا يه سري نکات هست که هنگام بازوبست کردن سر سيلندر بسياري از مکانيک ها توجه نمي کنند و دوباره واشر مشکل پيدا مي کنه .
به نظر شما يه سرسيلندر لخت و واشر شرکتي بگيري به يه دست سوپاپ و لاستيک ساق سوپاپ ب و بنداز رو سرسيلندر جديد و بدي يه مکانيک خوب برات ببنده از اولشم بهتر ميشه .

mhroozbeh
22-04-2015, 15:45
سلام
علت اينکه رادياتورتون را خراب کرده همون فشار زياد کمپرس سيلندر بوده که ميزده تو آب و شيلنگ باد مي کرده
در مورد اينکه مي گيد صاحبش مي گفت برج 6 پارسال واشرش را عوض کرده به نظرم چند احتمال داره اوا اينکه سرسيلندر تاب داشته و تراش داده نشده يا اينکه خوب تراش ندادن دوم کيفيت واشر مورد استفاده مناسب نبوده و بعد مدتي دوباره باد کرده ( ترسونده ) و کمپرس رذ کرده .
سوم اينکه مکانيک سرسيلندر درست نبسته يعني سرسيلندر را با ترکمتر نبسته و باعث شده دوباره ماشر بترسونه .
چهار نگهداري خود فرد از ماشين درست نبوده .
معمولا يه سري نکات هست که هنگام بازوبست کردن سر سيلندر بسياري از مکانيک ها توجه نمي کنند و دوباره واشر مشکل پيدا مي کنه .
به نظر شما يه سرسيلندر لخت و واشر شرکتي بگيري به يه دست سوپاپ و لاستيک ساق سوپاپ ب و بنداز رو سرسيلندر جديد و بدي يه مکانيک خوب برات ببنده از اولشم بهتر ميشه .
ممنون
منم دقیقا همین کارو کردم
کل سرسیلندر عوض شد و الان اوکی هست
فقط یه نکته ای اینکه هر موقع در رادیات باز میکنم یه پیس میکنه
این یعنی رادیات هوا داره یا معمولیه و همه ماشین ها همینه؟ ماشین آب کم نمی کنه ها ولی این پیس رو داره
هوا گیری هم میکنم باز همین جوره
یه موقع اینجوری میشه یه موقع نمی شه
این نرماله؟
یه سری ها میگن نرماله یه سری ها میگن باید بررسی بشه و نمی شه براحتی ازش گذشت
لطفا منو ازین بلا تکلیفی در بیارید
خود تعمیرکار که میگه معمولیه

SAMI EB
22-04-2015, 18:57
ممنون
منم دقیقا همین کارو کردم
کل سرسیلندر عوض شد و الان اوکی هست
فقط یه نکته ای اینکه هر موقع در رادیات باز میکنم یه پیس میکنه
این یعنی رادیات هوا داره یا معمولیه و همه ماشین ها همینه؟ ماشین آب کم نمی کنه ها ولی این پیس رو داره
هوا گیری هم میکنم باز همین جوره
یه موقع اینجوری میشه یه موقع نمی شه
این نرماله؟
یه سری ها میگن نرماله یه سری ها میگن باید بررسی بشه و نمی شه براحتی ازش گذشت
لطفا منو ازین بلا تکلیفی در بیارید
خود تعمیرکار که میگه معمولیه

سلام
اگه ماشين داغ باشه و حدود 2 ساعت بعد درش را باز کنيد بله پيس صدا داره و عاديه .
ولي اگه بعد يک شب تا صبح باز کنيد و صداي کمي داشته باشه اونم عاديه ولي اگه صداش زياد ياشه مثل صداي در نوشابه انوقت هوا داره .
در کل اگه صداي پيس کمي داره عاديه و جاي نگراني نيست .

Capcom
22-04-2015, 19:04
درود
دوستان برای روغن موتور،ترمز و واسکازین واسه پارس (مدل ۸۷) بهترین مارک بازار چیه و چه مشخصاتی داره؟

UIWe
24-04-2015, 07:20
سلام امکان داره که من مثلا 405 slx پیش فروشی ثبتنام کنم طوری که سندش موقع تحویل به نام نخوره؟ اینایی که حواله میفروشن چجوریه؟
لطفا راهنمایی کنید:n40:

mhroozbeh
25-04-2015, 17:32
سلام
اگه ماشين داغ باشه و حدود 2 ساعت بعد درش را باز کنيد بله پيس صدا داره و عاديه .
ولي اگه بعد يک شب تا صبح باز کنيد و صداي کمي داشته باشه اونم عاديه ولي اگه صداش زياد ياشه مثل صداي در نوشابه انوقت هوا داره .
در کل اگه صداي پيس کمي داره عاديه و جاي نگراني نيست .
یه صدایی از زیر ماشین قسمت عقب میاد
صدای ویز ویز کردنه
به تعمیکار که گفتم گفت ماله پمپ بنزینه
ولی میگفت عوضش نکن که صداش ازین بدتر میشه
یه شبایی صداش خیلی زیاد میشه
عادیه؟

سلام امکان داره که من مثلا 405 slx پیش فروشی ثبتنام کنم طوری که سندش موقع تحویل به نام نخوره؟ اینایی که حواله میفروشن چجوریه؟
لطفا راهنمایی کنید:n40:
خیر امکان نداره
ایران خودرو باید به نام کسی بزنه مدارکو

mhroozbeh
25-04-2015, 17:34
حذف بشه.............

mohammadkj
25-04-2015, 18:20
سلام دوستان پژو 405 SLX سرویس اولیه داره ؟ تو کیلومتر چند باید ببرم؟

dvb595959
26-04-2015, 06:33
وقتی ترمز با فشار بیشتری گرفته میشه صدا میده از چیه؟3000 بیشتر کار نکرده ماشین .... ار لنت که نمیتونه باشه!!!!!!!!! ... اگه از لنت نباشه شامل گارانتی میشه؟

mhroozbeh
26-04-2015, 12:49
وقتی ترمز با فشار بیشتری گرفته میشه صدا میده از چیه؟3000 بیشتر کار نکرده ماشین .... ار لنت که نمیتونه باشه!!!!!!!!! ... اگه از لنت نباشه شامل گارانتی میشه؟
اگه صدای سوت میکشه که به احتمال قوی از لنته
ببر نمایندگی اگه مفته عوض کنن و الا خودت لنت فرانتک روش بندازه
من جدیدن استفاده کردم لنت بی صدا و خوبیه
دعا کن که مشکل ماشینت همین چیزا باشه و خدایی نکرده عیب جدی نکنه
این چیزا که عادی. انواع و اقسام دزدی ها توی یه ماشین صورت میگیره فقط باید دعا کرد که چیزای مهمتری رو ندزدیده باشن که یهو ماشین عیب جدی نکنه و الا لنت که با 30-40 تومن حله

SAMI EB
26-04-2015, 13:26
یه صدایی از زیر ماشین قسمت عقب میاد
صدای ویز ویز کردنه
به تعمیکار که گفتم گفت ماله پمپ بنزینه
ولی میگفت عوضش نکن که صداش ازین بدتر میشه
یه شبایی صداش خیلی زیاد میشه
عادیه؟

سلام
اگه صداي ويز ويز از قسمت عقب مياد قطعا صداي پمپ بنزين هست حالا نميدونم پمپ بنزين ماشين شما تو باکي هست يا بيرون باکي . مدل ماشينتون چنده ؟
اگه توباکي باشه به اين راحتي ها به صدا نمي افته.
ولي اگه بيرون باکي باشد بعد مدتي به صدا مي افته حالا ممکنه با عوض کردن ----- بنزين يکم اين صدا کم بشه ولي کامل از بين نميره
مکانيکتون درست گفته پمپ بيرون باکي خوب تو بازار نيست و همش چيني از اينا که زود ميسوزه
به نظر من بهترين راه اين هست که پمپ بنزين را به تو باکي تغيير بديد .

mhroozbeh
26-04-2015, 14:35
سلام
اگه صداي ويز ويز از قسمت عقب مياد قطعا صداي پمپ بنزين هست حالا نميدونم پمپ بنزين ماشين شما تو باکي هست يا بيرون باکي . مدل ماشينتون چنده ؟
اگه توباکي باشه به اين راحتي ها به صدا نمي افته.
ولي اگه بيرون باکي باشد بعد مدتي به صدا مي افته حالا ممکنه با عوض کردن ----- بنزين يکم اين صدا کم بشه ولي کامل از بين نميره
مکانيکتون درست گفته پمپ بيرون باکي خوب تو بازار نيست و همش چيني از اينا که زود ميسوزه
به نظر من بهترين راه اين هست که پمپ بنزين را به تو باکي تغيير بديد .
ماشین سمند 84 هست
تو باکی بخوام بکنم چقدر هزینه داره؟ اینو بخوام عوض کنم چقدر هزینه داره؟

Serial Killer
27-04-2015, 10:17
سلام دوستان، به نظرتون 405 SLX با موتور TU5 بهتره یا 405 GLX دوگانه سوز با موتوره 1800 سی سی؟
من مصرفم زیاده، یه ماشینی میخوام که کم مصرف و پرقدرت باشه! چون معمولا زیاد تو جاده رانندگی میکنم
یه جایی خوندم 405 با یه باک سی ان جی 200 کیلومتر راه میره! میخواستم بدونم واقعیت داره؟
خودم نظرم رو 405 GLX هست ولی میترسم مصرفش بیشتر از حده انتظارم باشه :n03:
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Pourya-pc
27-04-2015, 11:27
سلام دوستان، به نظرتون 405 SLX با موتور TU5 بهتره یا 405 GLX دوگانه سوز با موتوره 1800 سی سی؟
من مصرفم زیاده، یه ماشینی میخوام که کم مصرف و پرقدرت باشه! چون معمولا زیاد تو جاده رانندگی میکنم
یه جایی خوندم 405 با یه باک سی ان جی 200 کیلومتر راه میره! میخواستم بدونم واقعیت داره؟

دوگانه ۱۸۰۰ اصلا بدرد نمیخوره . موتورش صدای پیکان میده . با سی ان جی خیلی بره ۱۶۰ تا هست . البته روی پارس که اینطور هست . پارس ۱۸۰۰ دوگانه
اگر ماشین دوگانه میخواید فقط سمند EF7 پایه گازسوز بخرید . موتورش هم پرقدرت هست هم کم مصرف و کم صدا . با گاز ۲۲۰ کیلومتر پیمایش راحت میره .

mhroozbeh
27-04-2015, 15:06
405 دو گانه دستی با یه باک 200 تا میره البته اگه 100 تا باهاش بری نه 120 تا. حتی بیشتر هم میره و تا 220 هم رفتم. مطمئنا اگه بخوای برای مصرف بالا بگیری دوگانه بهتره. سمند EF7 مطمئنا از این نظر گزینه مناسب تری هست ولی من جدیدا خبر ندارم که اوضاع اینایی که الان تولید می کنن چجوریه . من یه مدل 90 داشتم با یه باک گاز راحت 270-280 تا میرفتم ولی مصرف بنزینش عین همین 405 بود. تنها مشکل این ماشین اینه که به شدت لوازمش از 405 و بقیه ماشین ها گرون تره. همه چیش! از لنتش گرفته تا تسمه تایم و اجرت تمامی تعمیراتش. ولی اگه اذیتت نکنه و خراب نشه و به روغن ریزی نیفته عین اون موردی که دسته من بود سواری فوق العاده ای بهت میده اونم با گاز! ولی خوب اگه بخوام بعد از چند سال تجربه تعویض ماشین بهت بگم من باشم یه 405 SLX میگیرم
مصرف جادش 6-7 هست تقریبا عین پراید و داخل شهرش 9
ایمنی داری صندوق داری ، دردسر گاز نداری خطر گاز نداری
یه خورده شاید اونم شاید در حد 10 درصد بیشتر پول سوخت میدی ولی دیگه هزینه تعمیرات ناشی از گاز نمی دی
قطعاتش قیمتش مناسبه اجرت های تعمیر و تعویض هم همین طور. قیافشم خوبه حداقل خیلی خیلی بهتر از 405 معمولیه
و یه نکته اینکه غیر از EF7 تقریبا همه ماشین ها تو گاز کم میارن برای همین حس سواری بنزین SLX باز یه امتیاز بزرگ حساب میشه. کلا از گاز دوری کن

Serial Killer
27-04-2015, 16:54
دوگانه ۱۸۰۰ اصلا بدرد نمیخوره . موتورش صدای پیکان میده . با سی ان جی خیلی بره ۱۶۰ تا هست . البته روی پارس که اینطور هست . پارس ۱۸۰۰ دوگانه
اگر ماشین دوگانه میخواید فقط سمند EF7 پایه گازسوز بخرید . موتورش هم پرقدرت هست هم کم مصرف و کم صدا . با گاز ۲۲۰ کیلومتر پیمایش راحت میره .

من قبلا سمند EF7 داشتم و دوباره حاضر نیستم برم بخرمش چون واقعا دردسر داره! سواری ـه ماشین عالی ـه ولی به درسرش نمیارزه!
با این شرایطی که شما میگین نمیدونم چیکار کنم! نظرم بیشتر رو 405 بود که اونم منصرف شدم :-(

Serial Killer
27-04-2015, 16:59
405 دو گانه دستی با یه باک 200 تا میره البته اگه 100 تا باهاش بری نه 120 تا. حتی بیشتر هم میره و تا 220 هم رفتم. مطمئنا اگه بخوای برای مصرف بالا بگیری دوگانه بهتره. سمند EF7 مطمئنا از این نظر گزینه مناسب تری هست ولی من جدیدا خبر ندارم که اوضاع اینایی که الان تولید می کنن چجوریه . من یه مدل 90 داشتم با یه باک گاز راحت 270-280 تا میرفتم ولی مصرف بنزینش عین همین 405 بود. تنها مشکل این ماشین اینه که به شدت لوازمش از 405 و بقیه ماشین ها گرون تره. همه چیش! از لنتش گرفته تا تسمه تایم و اجرت تمامی تعمیراتش. ولی اگه اذیتت نکنه و خراب نشه و به روغن ریزی نیفته عین اون موردی که دسته من بود سواری فوق العاده ای بهت میده اونم با گاز! ولی خوب اگه بخوام بعد از چند سال تجربه تعویض ماشین بهت بگم من باشم یه 405 SLX میگیرم
مصرف جادش 6-7 هست تقریبا عین پراید و داخل شهرش 9
ایمنی داری صندوق داری ، دردسر گاز نداری خطر گاز نداری
یه خورده شاید اونم شاید در حد 10 درصد بیشتر پول سوخت میدی ولی دیگه هزینه تعمیرات ناشی از گاز نمی دی
قطعاتش قیمتش مناسبه اجرت های تعمیر و تعویض هم همین طور. قیافشم خوبه حداقل خیلی خیلی بهتر از 405 معمولیه
و یه نکته اینکه غیر از EF7 تقریبا همه ماشین ها تو گاز کم میارن برای همین حس سواری بنزین SLX باز یه امتیاز بزرگ حساب میشه. کلا از گاز دوری کن

حرفای شما رو کاملا قبول دارم ولی از یه طرف SLX به دلم نمیشینه! میگن موتورش تو دنده 3 و 4 کم میاره، دوره EF7 هم خط کشیدم و هیچوقت سمتش نمیرم!
فقط این وسط میمونه 405 GLX دوگانه که واسه خریدنش دو دلم!
الان 207 اتوماتیک دارم و مصرف بنزینش واقعا کلافم کرده، خلاصه اصلا نمیدونم چیکار کنم با این شرایط :n27:

mhroozbeh
27-04-2015, 22:59
حرفای شما رو کاملا قبول دارم ولی از یه طرف SLX به دلم نمیشینه! میگن موتورش تو دنده 3 و 4 کم میاره، دوره EF7 هم خط کشیدم و هیچوقت سمتش نمیرم!
الان 207 اتوماتیک دارم و مصرف بنزینش واقعا کلافم کرده، خلاصه اصلا نمیدونم چیکار کنم با این شرایط :n27:

والا من slx زیاد سوار شدم چنین مشکلی ندیدم
207 مگه موتورش tu5 نیس؟

Serial Killer
28-04-2015, 12:29
والا من slx زیاد سوار شدم چنین مشکلی ندیدم
207 مگه موتورش tu5 نیس؟
آره TU5 هست ولی مصرفش بالای 10 تاس
چه تو جاده چه داخل شهر!
موتوره TU5 ـه SLX کشش ـه موتوره 1800 سی سی ـه پژو رو نداره!مخصوصا تو سرعت زیاد و سر بالایی ها
خودم تست کردم و از این بابت مطمئنم :n02:

paket
28-04-2015, 19:06

1800 نخر داداشم نخر بیچاره میشی از دست واشرسرسیلندای قلابی و الیاژهای سرسیلنددارم میفروشم ماشینمو من میخام یه 405 tu5 صفر بخر فکر میکنم موتورش یه اب پاکتره و کم مصرفتر باورکنید ماشین من مدل89 همشم خاب بوده و 59 هزارتا کارکرده اما تابحال 2بار واشر عوض کردم دیگه بیزا. شدم از این مدل موتور .روغن کم کردنشم بماند.بازم هرجور دوسداری .موفق باشی

SAMI EB
29-04-2015, 18:59
ماشین سمند 84 هست
تو باکی بخوام بکنم چقدر هزینه داره؟ اینو بخوام عوض کنم چقدر هزینه داره؟

سلام
پس پمپ ماشين بيرون باکي هستش
توباکي حدود 200 250 با دستمزد و خود پمپ بيرون باکي 120 تومن
ولي من باشم تو باکي مي کنم و خودم را راحت مي کنم .

SAMI EB
29-04-2015, 19:06
سلام
دوست عزيز اگه دوست داريد ماشينتون گاز سوز باشه و زياد با ماشين تردد داريد
به نظرم EF7 گزينه ي مناسبي باشه ولي دردسر هاي مخصوص به خودش را داره اگه از EF7 خوشتون نمياد
به نظرم يه 405 بنزيني بگيريد و خودتون به صورت گارگاهي دوگانه کنيد چون در مدل ها ي دو گانه فابريک کارخونه اي چون گاز به صورت مستقيم به پشت سوپاپ ها تزريق ميشه . سوپاپ و سرسيلندر بيشتر دچار خوردگي و در نتيجه سوختن سرسيلندر ميشه ولي در روش دوگانه دستي چون اکترا از روش ميکسري استفاده مشه و گاز از طريق فانيفولد وارد و سوخته ميشه کمتر در معرض خورده شدن سرسيلندر و سوختن واشر قرار مي گيرد.
ولي خوب مزيت کارخونه اي اينه که افت شتاب نسبت به بنزين کمتره ولي دستي افت شتاب تا بزين بيشتره .

Ship Storm
29-04-2015, 22:46
سلام
یک سوال داشتم
میخواستم بدونم عربیلک فرمان جدید پژو 405 های مدل بالای 91 که ایربگ دارن به پژو 405 های مدل 86 میخوره یا نه

این مدل منظورمه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!1.jpg

ممنون

SAMI EB
30-04-2015, 01:02
سلام
یک سوال داشتم
میخواستم بدونم عربیلک فرمان جدید پژو 405 های مدل بالای 91 که ایربگ دارن به پژو 405 های مدل 86 میخوره یا نه

این مدل منظورمه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!1.jpg

ممنون

سلام
خير خود غربال به تنهايي نميشه و بايد با فرمون تعويض بشه .
براى اينکه بشه نصب کرد بايد فرمون و غربال مدل جديد خريدارى و نصب بشه .
و اگه خواستيد نصب کنيد بايد مجموعه ى غربال و فرمون را با توجه به تريم داخلى ماشينتون
از ايساکو تهيه کنيد .

کارون
01-05-2015, 11:58
سلام بر همگی
دوستان اگر کسی نحوه باز کردن و تعویض دکمه تنظیم دریچه های هوای روی جلو داشبورد 405 مدل 82 را میداند کمک کند ممنون خواهم شد
منظور دریچه ای است که هوای گرم و سرد را به روبرو یا پایین و به شیشه توزیع میکنه . اگر عکس یا ویدیو باشد یا لینک و آدرس بیشتر ممنون
تر تر خواهم شد
پ .ن : آخه دکمه ای که با آن دریچه ها تنظیم میشود شکسته و کنده شد

mhroozbeh
02-05-2015, 13:31
سلام مجدد
اقا ما با این ماشینه رفتیم تو جاده
به مقصد که رسیدیم بعد از 4 ساعت اومدم در رادیات باز کردم که دیدم آب با هوا زد بیرون
اب هم خاکی رنگ بود انگار رسوب توش بود
شب بود نمیدونم در روغن موتورو باز کردم دیدم یه خرده زرده ولی شب بود شک دارم
هیچی کلی ازش اب رفت ولی دیدم بازم ابش پره
تا صبح هم ابش پایین نرفت و حتی هوا گیری هم کردم جفت پیچا رو باز کردم بازم ابش پر بود تا اینکه باهاش بیرون رفتم وشب خاموش بود صبح دیدم آبش پایین رفته باز هوا گیری کردم واب ریختم
حالا از سفر برگشتم باز شب یه نگاش میکنم اینجا خبر میدم
ولی از روزی که سرسیلندر عوض کردم و1300 واسش خرج کردم هی هوا میگرفت
شب های اول صبح که میرفتم هوا نداشت ودر رادیات رو که باز میکردم صدا نمیداد ولی الان همیشه صبحا که در رادیات باز میکنم پسه میکنه
واقعا رو مخم رفته
این هوا گرفتن از چیه؟
یعنی ماشین داره واشر میسوزونه دوباره؟

sayasla
02-05-2015, 22:40

من یه خورده تصحیح و تکمیل کنم شاید به درد کسی خورد:
مشکل شتابش که دیگه مشکل خاصی نیست..اول دور موتورو تا نزدیکای 4 میبرم بعد دنده عوض میکنم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
-اون وضعیت چهارم، نور صفحه ی کیلومترشماره که اگه دکمه رو نگه دارید بعدش با هر بار فشار دکمه صفحه رو میتونید تا 6 درجه پرنور تر کنید
سرعت متوسط هم میشه با نگه داشتن دکمه صفر کرد
باندهاشم با این که خوبه و بیس عالی داره ولی تو ولوم های خیلی بالا، صدا خراب میشه که یا باید عقب هم باند گذاشت یا احتمالا با امپلی فایر درست بشه. البته کسی که بخواد صدا رو تا این حد زیاد کنه حتما سیستم بسته خودش. همین دو تا باند نیازو تا حد بالایی پوشش میده.
مصرف سوختشو خیال میکردم بالاست ولی دقیق که اندازه گرفتم شد 10.2 تو شهر (با سرعت متوسط 30)
ظرفیت باک ماشین هم کارخونه زده 70 ولی نهایت 65 لیتره (با فرض اینکه چراغ اخطار بنزین رو 7 لیتر روشن بشه)

Ship Storm
02-05-2015, 22:42
سلام
خير خود غربال به تنهايي نميشه و بايد با فرمون تعويض بشه .
براى اينکه بشه نصب کرد بايد فرمون و غربال مدل جديد خريدارى و نصب بشه .
و اگه خواستيد نصب کنيد بايد مجموعه ى غربال و فرمون را با توجه به تريم داخلى ماشينتون
از ايساکو تهيه کنيد .

ممنون
خود فرمان کامل 68 هزارتومان قیمت داد
قیمتش همینه ؟

mhroozbeh
03-05-2015, 11:58
از من به شما نصیحت
مصرف ماشین توی ایران خیلی مسخرس! شما ماشینت هر چی هست اگه سالمه و از سواریش لذت می بری و اذیتت نکرده نگه دار! عذر میخوام ولی گور بابای مصرف! ماشین اذیت نکنه مصرف بالا فدای سرش! دست به ماشین بی مشکل و راحت نزن

SAMI EB
03-05-2015, 18:22
ممنون
خود فرمان کامل 68 هزارتومان قیمت داد
قیمتش همینه ؟

سلام
بله قيمتش همينه ولي بستگي به تريم داخلي هم داره که معمولا تريم کرم يکم گرون تره .
اين مدل ها طرح ايربگ دار هست .

arizona
06-05-2015, 14:41
سلام دوستان.دوتا سوال داشتم.
۱_تفاوت glx با glxi چیه؟(ببخشید اگه سوالم مسخرست)
۲_یه ۴۰۵ مدل ۸۴ خریدم که اولین ماشینم هست و اصلا از فنی سردر نمیارم.مشکلی که داره اینه که وقتی روشن میکنم،ماشین یه لرزش خفیف داره و دور موتور هم یه نموره کمو زیاد میشه که اون لرزش ها هم به نظرم واسه همینه،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Ship Storm
07-05-2015, 21:02
سلام
راهی هست بشه متوجه شد تسمه تایم پژو 405 وضعیتش چطوره و آیا نیاز به تعویض داره یا خیر ؟
کسی که ماشین رو ازش خریدم دسترسی بهش ندارم و نمیدونم کی عوض کرده و الان 113 هزار کیلومتر شده

dvb595959
18-05-2015, 10:30
درود
دوستان این دو مورد مشمول گارانتی میشه؟
1- جفت گیری درها ( رگلاز در)
2- تنظیم نور چراغهای جلو
دو سوال دیگه هم دارم:
3- برای انجام این کارها به هر کدوم از نمایندگی های ایران خودرو مراجعه کنم فرق میکنه؟ یا برای بهره بردن از خدمات گارانتی باید حتمکا به همون نمایندگی مراجعه کنم که ماشین رو ازشون خریدم؟
4- لنت ترمز من الان صدا میده .... بردم نمایندگی گفت عیب از لنته و سوال کردم گفتم عوض کردنش لازمه که در جواب گفت اگه عوض نکنی اشکال نداره و فقط صدا میده؟
به نظر شما باید عوض بشه حتما؟ عوض نکنم به جاهای دیگه صدمه نمیزنه؟

sayasla
18-05-2015, 15:02

من یه خورده تصحیح و تکمیل کنم شاید به درد کسی خورد:
مشکل شتابش که دیگه مشکل خاصی نیست..اول دور موتورو تا نزدیکای 4 میبرم بعد دنده عوض میکنم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
-اون وضعیت چهارم، نور صفحه ی کیلومترشماره که اگه دکمه رو نگه دارید بعدش با هر بار فشار دکمه صفحه رو میتونید تا 6 درجه پرنور تر کنید
سرعت متوسط هم میشه با نگه داشتن دکمه صفر کرد
باندهاشم با این که خوبه و بیس عالی داره ولی تو ولوم های خیلی بالا، صدا خراب میشه که یا باید عقب هم باند گذاشت یا احتمالا با امپلی فایر درست بشه. البته کسی که بخواد صدا رو تا این حد زیاد کنه حتما سیستم بسته خودش. همین دو تا باند نیازو تا حد بالایی پوشش میده.
مصرف سوختشو خیال میکردم بالاست ولی دقیق که اندازه گرفتم شد 10.2 تو شهر (با سرعت متوسط 30)
ظرفیت باک ماشین هم کارخونه زده 70 ولی نهایت 65 لیتره (با فرض اینکه چراغ اخطار بنزین رو 7 لیتر روشن بشه)

آقا من از ماشین چیز زیادی سر درنمیارم، اون اوایل که تازه ماشینو تحویل گرفتم اصلا نمیدونستم نوع موتورش چی هست و واسم اصلا مهم نبود. بعدا یکی دید و بهم گفت موتورش tu5 ه و موتور خوبیه. ما عم خیلی خوشحال از اون موقع خیال میکردیم موتورش tu5ه. تازگیا فهمیدم فقط مدل 405 slx روش این موتورو میندازن و مال من glx با موتور xu7ه.
فقط نمیدونم چرا مصرفش 10 ه با اینکه خود ایران خودرو گفته تو شهر 12.8 میسوزونه. ایندفعه دوباره اندازه مگیرم مصرفو که یه وقت دفعه قبلی اشتباه نکرده بوده باشم.
خلاصه از این که بدون بررسی کردن نظر دادم و مشکل موتورشو گفتم و ممکنه به یه سری اطلاعات غلط داده باشم معذرت میخوام.(البته دوباره میگم واقعا هیچ مشکل خاصی نداره موتور)

sayasla
18-05-2015, 15:37
درود
دوستان این دو مورد مشمول گارانتی میشه؟
1- جفت گیری درها ( رگلاز در)
2- تنظیم نور چراغهای جلو
دو سوال دیگه هم دارم:
3- برای انجام این کارها به هر کدوم از نمایندگی های ایران خودرو مراجعه کنم فرق میکنه؟ یا برای بهره بردن از خدمات گارانتی باید حتمکا به همون نمایندگی مراجعه کنم که ماشین رو ازشون خریدم؟
4- لنت ترمز من الان صدا میده .... بردم نمایندگی گفت عیب از لنته و سوال کردم گفتم عوض کردنش لازمه که در جواب گفت اگه عوض نکنی اشکال نداره و فقط صدا میده؟
به نظر شما باید عوض بشه حتما؟ عوض نکنم به جاهای دیگه صدمه نمیزنه؟
1-رگلاژ اصولا باید جزء گارانتی باشه(مثلا سرویس اولیه که بردم اینها جزء گارانتی حساب شد: بازو بست زبانه قفلها،محرک قفل مرکزی،لاستیک آب بندی دور در صندوق عقب؛ تعویض قفل در صندوق عقب و ...)
2-تنظیم نورفقط پیچوندن دوتا پیچه که خودت هم میتونی انجام بدی.
3-نه به هر نمایندگی که خواستی میتونی ببری. فقط نمایندگی های خوبو یا باید وقت بگیری قبلش یا صبح زود ببری که ظرفیت داشته باشن.
4-مال منم اینطوریه. احتمالا کارخونه اولش کلا لنتهای خوبی نمیندازه. مشکل دیگه ای به جز صدا نداره به نظرم. اگه خیلی اذیت میکنه یه چندبار دنده عقب با سرعت برو بعد یهو ترمز کن بهتر میشه.

dvb595959
19-05-2015, 10:58
1-رگلاژ اصولا باید جزء گارانتی باشه(مثلا سرویس اولیه که بردم اینها جزء گارانتی حساب شد: بازو بست زبانه قفلها،محرک قفل مرکزی،لاستیک آب بندی دور در صندوق عقب؛ تعویض قفل در صندوق عقب و ...)
2-تنظیم نورفقط پیچوندن دوتا پیچه که خودت هم میتونی انجام بدی.
3-نه به هر نمایندگی که خواستی میتونی ببری. فقط نمایندگی های خوبو یا باید وقت بگیری قبلش یا صبح زود ببری که ظرفیت داشته باشن.
4-مال منم اینطوریه. احتمالا کارخونه اولش کلا لنتهای خوبی نمیندازه. مشکل دیگه ای به جز صدا نداره به نظرم. اگه خیلی اذیت میکنه یه چندبار دنده عقب با سرعت برو بعد یهو ترمز کن بهتر میشه.
از قبل تماس گرفته و وقت گرفته بودم.... امروز بردم نمایندگی و تا گفتم تنظیم نور یارو بهم گفت ماشین 405 اس ال ایکس همشون مشکل نور دارند و هیچ کاریش نمیشه کرد و گفت بهترین راه اینه که کلا چراغاشو عوض کنی با 405 معمولی .... در هر صورت یکم تنظیمش کرد تا شب که ببینم چطور شده....
برای رگلاژ هم اولش گفت باید ببری پیش همون نمایندگی که ماشین رو تحویل گرفتی که منم در جوابش گفتم تماس گرفتم مرکز ایران خودرو و سوال کردم بهم گفت هر نمایندگی ببری وظیفه دارن انجام بدن ..... در جواب بهم ی آدرس داد که ببرم بیرون و رایگان انجامش دادم.
لنت ترمز هم قیمت گرفتم می گفت 86000 تومان ( لنت اورجینال )
حالا این روش شما هم در مورد دنده عقب رفتن انجام میدم ببینم فایده ای داره یا نه...
بازم تشکر

paket
20-05-2015, 17:59
دوستان عزیز بنده قبلا 405 xu7دوگانه داشتم ازبس سرسیلندش اذیتم کرد باکارکرد63 هزارتا فروختمش حالا 32 میلیون جور کردم باهزار بدبختی میخام بپرسم از دوستانی که اصلاعات دارن ک ایا رانا بخرم یا 405 tu5 داشبورت جدید !!کدومو !!!! ممنونم میشم کمکم کنید خودمم موندم کدومو بخرم عزیزان .مرسی

sayasla
21-05-2015, 14:17
از قبل تماس گرفته و وقت گرفته بودم.... امروز بردم نمایندگی و تا گفتم تنظیم نور یارو بهم گفت ماشین 405 اس ال ایکس همشون مشکل نور دارند و هیچ کاریش نمیشه کرد و گفت بهترین راه اینه که کلا چراغاشو عوض کنی با 405 معمولی .... در هر صورت یکم تنظیمش کرد تا شب که ببینم چطور شده....
برای رگلاژ هم اولش گفت باید ببری پیش همون نمایندگی که ماشین رو تحویل گرفتی که منم در جوابش گفتم تماس گرفتم مرکز ایران خودرو و سوال کردم بهم گفت هر نمایندگی ببری وظیفه دارن انجام بدن ..... در جواب بهم ی آدرس داد که ببرم بیرون و رایگان انجامش دادم.
حالا این روش شما هم در مورد دنده عقب رفتن انجام میدم ببینم فایده ای داره یا نه...
بازم تشکر
اگه مشکل چراغهاتون کج بودن نور هر کدوم از چراغهاست، اتفاقا چراغهای پژوی معمولی من هم همین مشکلو دارن (رو دیوار حدود 20 درجه اختلاف زاویه با افق). البته مدل 93 هست. شاید منظور ایشون پژوهای مدلهای سالهای قبل تر بود.

دوستان عزیز بنده قبلا 405 xu7دوگانه داشتم ازبس سرسیلندش اذیتم کرد باکارکرد63 هزارتا فروختمش حالا 32 میلیون جور کردم باهزار بدبختی میخام بپرسم از دوستانی که اصلاعات دارن ک ایا رانا بخرم یا 405 tu5 داشبورت جدید !!کدومو !!!! ممنونم میشم کمکم کنید خودمم موندم کدومو بخرم عزیزان .مرسی

من اگه جات بودم آیفونم هم میفروختم، یه خورده دیگه هم جور میکردم یه 206 تیپ 5 میگرفتم !

paket
22-05-2015, 13:56
اگه مشکل چراغهاتون کج بودن نور هر کدوم از چراغهاست، اتفاقا چراغهای پژوی معمولی من هم همین مشکلو دارن (رو دیوار حدود 20 درجه اختلاف زاویه با افق). البته مدل 93 هست. شاید منظور ایشون پژوهای مدلهای سالهای قبل تر بود.

من اگه جات بودم آیفونم هم میفروختم، یه خورده دیگه هم جور میکردم یه 206 تیپ 5 میگرفتم !

خخخ خوبه اما بدون ایفون ک نمیشه زندگی کرد !اما گذشته از اینا 206 صندوقدار منظورتونه دیگه اره ؟؟؟

sayasla
22-05-2015, 23:48
خخخ خوبه اما بدون ایفون ک نمیشه زندگی کرد !اما گذشته از اینا 206 صندوقدار منظورتونه دیگه اره ؟؟؟

:)
نه منظورم صندوق دار نبود. یه سر اینجا بزن فرقهای بین تیپهای مختلفشونو ببین:

البته من زیاد تخصص ندارم ولی چون از اطرافیان میشنوم که 206 آمار اعصاب خوردکنیش نسبت به رانا و ... کمتره گفتم. یه جورایی مثل آیفون خودتونه، درسته اینقدر زیاده که خزه ولی از استفادش لذت میبری...

poyul
03-06-2015, 09:48
سلام

405 TU5 مدل 93/12 یا پارس سال 90/12 ؟

کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

raeesi
05-06-2015, 10:57
سلام

405 TU5 مدل 93/12 یا پارس سال 90/12 ؟

کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

بدون شک ۴۰۵ TU5 مدل ۹۳ ارزش خرید خیلی بالاتری داره
پارس همون ۴۰۵ که یه فیس‌لیفت شده ولی ۴۰۵ که شما انتخاب کردی ۳ سال جوونتره و از لحاظ موتوری هم به پارس سال سرتره پس بدون هیچ شک و شبهه‌ای ۴۰۵ انتخاب بهتریه.

raeesi
05-06-2015, 11:00
بازم تشکر

من هم SLX داشتم و نور چراغش واقعا ناراحت‌کننده بود. توی جاده اصلا دید خوبی بهم نمیداد. بهترین چراغی که من تونستم گیر بیارم براش، چراغ اسپرت ۲کاسه گرد بود که انصافا نور ماشین یهو ۲برابر شد با همون لامپ و بعد هم که یه رله گذاشتم روش که وقتی استپ بالا میزدم، نور استپ پایینم هم روشن بمونه باهاش. دیگه رانندگی توی جاده کابوس من نبود (این تیکه آخر حرفم چقد شبیه اون گوینده‌های تن‌تاک شد) :n02:

dvb595959
05-06-2015, 11:20
من هم SLX داشتم و نور چراغش واقعا ناراحت‌کننده بود. توی جاده اصلا دید خوبی بهم نمیداد. بهترین چراغی که من تونستم گیر بیارم براش، چراغ اسپرت ۲کاسه گرد بود که انصافا نور ماشین یهو ۲برابر شد با همون لامپ و بعد هم که یه رله گذاشتم روش که وقتی استپ بالا میزدم، نور استپ پایینم هم روشن بمونه باهاش. دیگه رانندگی توی جاده کابوس من نبود (این تیکه آخر حرفم چقد شبیه اون گوینده‌های تن‌تاک شد) :n02:
درود
آره نورش واقعا کمه و اذیت میکنه .... جاده های ما هم که ماشاله چاله ( بهتر بگم چاه ) کم نداره .... با این نور مضخرفش هیچی نمیشه دید.
از این چراغ اسپورت عکسی چیزی داری بزاری ببینم چجوریه؟

raeesi
05-06-2015, 11:38
درود
آره نورش واقعا کمه و اذیت میکنه .... جاده های ما هم که ماشاله چاله ( بهتر بگم چاه ) کم نداره .... با این نور مضخرفش هیچی نمیشه دید.
از این چراغ اسپورت عکسی چیزی داری بزاری ببینم چجوریه؟

بین این ست‌های چراغ و جلوپنجره که توی عکسه، از پایین دومیش بنظرم همونیه که من روی ماشینم گذاشته بودم.

vahidrojroj
05-06-2015, 22:33
به نظر شما نیاز هست برای اکسل عقب 405 گیریس خور بذارم ؟
در ضمن یه مشکل کوچیک دارم اونم روغن ریزیه که همیشگی نیست
گاهی اوقات و البته به ندرت میبینم که چند قطره کف پارکینگ ریخته شده (شاید در ماه دوبار این اتفاق بیفته)
اگه کاسه نمدی چیزی خراب باشه باید روغن ریزی دائمی باشه دیگه درسته ؟

ala1361
05-06-2015, 23:29
سلام دوستان من بتازگى پارس سال صفر خريدم، تحويلش چند روز ديگه است، براى نرمتر شدنش و كمتر تكون خوردنش در دست اندازها به نظر شما چه رينگ و لاستيكى ( اندازه و مشخصات و مارك ) زيرش بندازم بهتره؟ لطفا راهنماييم كنيد
با تشكر

light
06-06-2015, 00:59
پارس دوگانه سوز داشبرد جدید همین داشبرد سوناتایی هستش ؟

ارزش داره پارس دوگانه یا سمند دوگانه سوز بهتره ؟

ala1361
06-06-2015, 05:48
پارس بنزينى داشبورد جديد. از دوگانه ها اطلاعات ندارم ولى تو بنزينى ها پارس سال بهتره.
براى نرمتر شدنش تو دست اندازها چه سايز و ماركى لاستيك بندازم؟

poyul
07-06-2015, 15:06
بدون شک ۴۰۵ TU5 مدل ۹۳ ارزش خرید خیلی بالاتری داره
پارس همون ۴۰۵ که یه فیس‌لیفت شده ولی ۴۰۵ که شما انتخاب کردی ۳ سال جوونتره و از لحاظ موتوری هم به پارس سال سرتره پس بدون هیچ شک و شبهه‌ای ۴۰۵ انتخاب بهتریه.

اگه هر دو 93 باشن؟

mohamad skystar
07-06-2015, 22:32
پارس بنزينى داشبورد جديد. از دوگانه ها اطلاعات ندارم ولى تو بنزينى ها پارس سال بهتره.
براى نرمتر شدنش تو دست اندازها چه سايز و ماركى لاستيك بندازم؟

لاستیک هانکوک سایز 205/60/15
قیمت حدود جفتی 450 هزار تومان

البته در بخش فنی و تخصصی تاپیک مخصوص خرید رینگ و لاستیک هست سر بزنید نتیجه خوبی داره

ala1361
07-06-2015, 22:35
خيلى ممنون
ميشه بگيد ١٩٥ با ٢٠٥ چه فرقى در سوارى و نرمى ماشين دارند؟

zadehhhh
18-06-2015, 21:55
سلام می خواستم دوستان اطلاع دارند پارس با موتور xumبا پارس با موتور tu5 چه فرقی داره هم از لحاظ موتور و هم آپشن

raeesi
18-06-2015, 23:55
اگه هر دو 93 باشن؟ اگه من باشم بازم ۴۰۵ موتور tu5 رو ترجیه میدم چون بنظرم موتور و مصرف سوخت ماشین + سر و صدای موتور مهم‌تر از شکل چراغ و کاپوت و سپره!

raeesi
19-06-2015, 00:11
سلام می خواستم دوستان اطلاع دارند پارس با موتور xumبا پارس با موتور tu5 چه فرقی داره هم از لحاظ موتور و هم آپشن مقایسه موتور: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راستش در مورد آپشن من هنوز درک درستی از آپشن پیدا نکردم! من الآن فک کنم ۳ ساله ماشین ایرانی میخرم و طی این ۳ سال حتی سایز لاستیک رو هم بعنوان آپشن شنیدم! در حالیکه پیش از این وقتی در مورد آپشن صحبت می‌کردم، منظورم دنده و سنسورهای مختلف و یا امکانات لوکس بود! لذا فکر نمی‌کنم من شخص مناسبی برای نظر دادن در مورد آپشن‌ها باشم

Layken
21-07-2015, 13:12
سلام

دوستان من قصد خرید پژو پارس سال دارم و میشه گفت هفته پیش هم خریدم ولی بنا به دلایلی برگردوندم و فعلا دست نگه داشتم.

در طول این یک هفته و بعد از این قضیه توافق الان هر روز که میرم از نمایندگی بخرم، از این ور و اون ور ملت میگن که نخر و الان کیفیت خودرو ها خراب هست و صبر کن مدل 95 بخر چون اون موقع قطعات همشون اصل میشن و دیگه چینی نخواهند بود.

الان من موندم بخرم یا نه؟
حالا قطعات برام مهم نیست نگران اینم که فردا خواستم اینو بفروشم ملت میگن این مدل 94 هست و قطعاتش خراب هست و اینا کلا کسی ازم نمیخره و یا اگر هم بخرن با قیمت پایین میخرن.
الان موندم چه کار کنم لطفا یک راهنمایی بکنید، و واقعا صبر کردن تا 95 هم سخته برام :|
ممنون.

paket
22-07-2015, 10:09
دوستان سلام
پژو 405 tu5 یا لیفان 620 !!!
لطفا کمکم کنید موندم کدومو انتخاب کنم دوتاشم صفر میخرم .مننونم ازتون

Sent from my iPhone6 jb v 8.1.2 tapatalk

D o l f i n
22-07-2015, 21:32
مطمئنا لیفان بهتر از 405 هست
کلی آپشن داره فقط
من همکارم از 520 لیفان داشته این مدل اخری که گرفته خیلی خیلی راضیه

nani900
23-07-2015, 02:21
الان ۴۰۵ slx بهتره یا glx مدل ۹۳.
قیمت چنده کارکرده برای هر کدوم از این ها مدل ۹۳

paket
24-07-2015, 16:01
کلی آپشن داره فقط

خوب راضی بودنش صحیح قبول دارم اما واسه فروشش چی !موقه فروش چطوره !!!

paket
24-07-2015, 16:01
کلی آپشن داره فقط

خوب راضی بودنش صحیح قبول دارم اما واسه فروشش چی !موقه فروش چطوره !!!

mahkar72.mk
07-08-2015, 19:35
با سلام <br />
بنده پژو 405 مدل 87 دارم. دیروز ناگهان چهار چراغ استوپ، روغن، دینام و ترمز دستی تو حالت درجا روشن شد. یه ذره گاز دادم خاموش شد. دیدم کلا وقتی ماشین درجا کار میکنه این چراغها روشن میشه. رفتم پیش سیمکش گفت برو روغن و فیلتر روغن رو عوض کن اگه درست نشد از اویل پمپ هستش باید اویل پمپ رو عوض کنی. روغن و فیلتر روغن رو عوض کردم فرقی نکرد. نکته دیگه اینه که وقتی ماشین سرده این چراغها روشن نمیشه. حالا باید اویل پمپ رو عوض کنم؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Amir M.ohAma.D
23-08-2015, 18:00
دوستان کسی اینجا دیسک و صفحه زانتیارو روی پرشیا انداخته؟
میخوام عوض کنم نمیدونم واسه زانتیارو بگیرم فرقی داره با فابریک پژو یا نه؟

mohamad skystar
23-08-2015, 22:36
دوستان کسی اینجا دیسک و صفحه زانتیارو روی پرشیا انداخته؟
میخوام عوض کنم نمیدونم واسه زانتیارو بگیرم فرقی داره با فابریک پژو یا نه؟

بله دوست من جواب میده
حتی گیربکس زانتیا رو میتونی رو پارس نصب کن
از پژو عملکردش در تعویض دنده ها
نرم بودن و شتاب گیری و حتی مصرف سوخت بهتره.

acc
10-09-2015, 10:34
سلام دوستان
من یه پارس سال داشبورد جدید تحویل گرفتم
یه جفت باند 718 عقب ماشین نصب کرد ولی صداش نسبت به ماشین قبلیم خیلی کمتره .
به خاطر داشبورد هم نمیتونم ضبط دیگه ای نصب کنم
کسی پیشنهادی داره ؟
شنیدم همین شبط های کارخونه ای رو با یکم تغییراتخروجی آمپ می ذارن . کسی اطلاعاتی داره ؟

mohamad skystar
10-09-2015, 11:43
سلام دوستان
من یه پارس سال داشبورد جدید تحویل گرفتم
یه جفت باند 718 عقب ماشین نصب کرد ولی صداش نسبت به ماشین قبلیم خیلی کمتره .
به خاطر داشبورد هم نمیتونم ضبط دیگه ای نصب کنم
کسی پیشنهادی داره ؟
شنیدم همین شبط های کارخونه ای رو با یکم تغییراتخروجی آمپ می ذارن . کسی اطلاعاتی داره ؟

سلام.
در بخش زیر مطرح کنید تا زودتر به نتیجه برسید

saeedtt77
26-11-2015, 00:50
سلام.من یه پروژه باید ارایه بدم در مورد جعبه فرمان 405 و هر چی تو نت گشتم چیزه اختصاصی ای پیدا نکردم.خواهش مندم اگه میشه در این مورد کمک کنید. یه سوالم داشتم.فرمان 405 اول از نوع دنده شانه ای بود وبعد هیدرولیکی شد ؟ ایا الان 405 هیدروالیکتریکی تولید میشه ؟

Amir M.ohAma.D
27-11-2015, 15:14
سلام دوستان
به کمکتون احتیاج دارم
ماشین من پرشیا مدل 80 که از اول دست خودمون بوده این ماشین یه چیز عجیبی بود چه از نظر شتاب و قدرت و مصرف و همه چی یه سرو گردن بالاتر از ماشینهای 90 به بالا بود
ولی دیگه چشم خورد انقدر به این بدبخت فشار اوردمو رد لاین دنده عوض میکردم بالاخره این طفلک یاتاقان زد....یاتاقانارو از زیر عوض کردیم و همه چی بعد از 2000 کیلومتر عادی شدو دیگه یاتاقان نزد ولی شتابو قدرت گذشترو نداره ولی همچنان در شهر مصرف باورنکردنیه صدی 7 و داره در ضمن واشر سرسیلندر هم نیمسوز شده و هر 3-4 روز هوا میگیره و از رادیات هم بوی گاز میاد که نشون از مرخصی واشر داره

به خاطر اصلی نبودن قطعات دست به تعمیر اساسی نزدم چون به نظر خودم قطعات فرسوده این موتور از جنسهای ایرانی و چینی بهتره

به نظر شما میشه همین موتورو تبدیل به 16سوپاپ کرد؟یا همینو همینطوری با قطعات اصلی تعمیر کنم؟هزینش برام مهم نیست فقط میخوام مثل روز اول برام کار کنه و یه سرو گردن از اشغالای ایران خودرو بالاتر باشه

واقعا جنسای الان کیفیت ندارند اصلا قطعات اصلی و فرانسوی گیر میاد؟

p_p_k
04-12-2015, 18:45
سلام. بچه ها درجه واسکازین 405 xu7 دوگانه چند باید باشه؟؟

توتال یا ایسو خوبه؟؟؟ از کجا بفهمم اصله؟؟

Armin.Computer
14-12-2015, 12:47
سلام
دوستان پارس با موتور TU5 خوبه؟

M.Amorous
14-12-2015, 13:48
سلام
دوستان پارس با موتور TU5 خوبه؟
سلام جناب. ببینید کلا ماشینای ایران خودرو رو میخواید بخرید چند تا نکته هست. اول بحث کیفیت واقعا پایین ماشینا هست که متاسفانه پارس TU5 هم از لحاظ کیفیت قطعات زیاد جالب نیست و جریان دوم هم در مورد شانسی بودن ماشینه و ممکنه ماشینتون خوب از آب در بیاد ممکنه هم در نیاد به همین راحتی! ولی در کل پارس TU5 مشکل اصلیش مشکل گیربکس هست که با موتور همخونی نداره و ممکنه باهاش به مشکل بر بخورید و البته شامل گارانتی هست و قابل حل. نکته قوتش هم شتاب خوب و قابل قبول و موتور کم اصطحلاکش هست ولی شاید توی جاده های شیب دار و کوهستانی کمی اذیتتون کنه چون با توجه به حجم پایین موتور گشتاور پایینی داره و طبق نظر دوستان بیشتر موتور سرعتی هست تا قدرتی. مصرف سوخت خوبی هم داره. سوالی بود در خدمتم.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Armin.Computer
14-12-2015, 14:51
سلام جناب. ببینید کلا ماشینای ایران خودرو رو میخواید بخرید چند تا نکته هست. اول بحث کیفیت واقعا پایین ماشینا هست که متاسفانه پارس TU5 هم از لحاظ کیفیت قطعات زیاد جالب نیست و جریان دوم هم در مورد شانسی بودن ماشینه و ممکنه ماشینتون خوب از آب در بیاد ممکنه هم در نیاد به همین راحتی! ولی در کل پارس TU5 مشکل اصلیش مشکل گیربکس هست که با موتور همخونی نداره و ممکنه باهاش به مشکل بر بخورید و البته شامل گارانتی هست و قابل حل. نکته قوتش هم شتاب خوب و قابل قبول و موتور کم اصطحلاکش هست ولی شاید توی جاده های شیب دار و کوهستانی کمی اذیتتون کنه چون با توجه به حجم پایین موتور گشتاور پایینی داره و طبق نظر دوستان بیشتر موتور سرعتی هست تا قدرتی. مصرف سوخت خوبی هم داره. سوالی بود در خدمتم.

ممنون از شما
گیربکسش چه جوری اذیت می کنه؟در چه حده؟

M.Amorous
14-12-2015, 15:01
ممنون از شما
گیربکسش چه جوری اذیت می کنه؟در چه حده؟
خواهش می کنم. ممکنه دندتون بد جا بره یا صدا بده گیربکستون که نمایندگی "باید" درستش کنه که انشالله ماشین شما هیچ مشکلی نداشته باشه من فقط چیزی رو که دیده و شنیده بودم رو به شما گفتم که شما آینده نگریتون رو بکنید. پارس TU5 ماشین خوبیه و خودم خیلی خوشم میاد و امیدوارم سواری خوبی بهتون بده.

Armin.Computer
14-12-2015, 15:17
خواهش می کنم. ممکنه دندتون بد جا بره یا صدا بده گیربکستون که نمایندگی "باید" درستش کنه که انشالله ماشین شما هیچ مشکلی نداشته باشه من فقط چیزی رو که دیده و شنیده بودم رو به شما گفتم که شما آینده نگریتون رو بکنید. پارس TU5 ماشین خوبیه و خودم خیلی خوشم میاد و امیدوارم سواری خوبی بهتون بده.

شما بودید چه ماشینی می خریدید؟
جز ال90

M.Amorous
15-12-2015, 14:11
جز ال90
سلام مجدد. والا جوابش زیاد سخت نیست نسبت به شرایطت خودتون بستگی داره. من خودم سورن مدل 94 دارم ولی یه مقدار کیفیت پایینش تو ذهن میزنه. اگر با فضای صندلی عقب 206 V8 مشکلی ندارین به نظر من ماشین خوبیه در غیر این صورت پارس TU5 گزینه مناسبی هست.

Barsoneri
19-01-2016, 21:06
جز ال90
درود
ببین دوست عزیز . من خودم این ماشینو صفر گرفتم مدل 93 هست.همانطوری که دوستمون گفت اصلی ترین مشکلش گیربکسش هست بطوری که وقتی ماشین عقبی حرکت میکنه چرخهای عقب ماشین صدای ناهنجاری میده . بردمش نمایندگی گفتند کاریش نمیشه کرد باید صبر کنی تا فراخوان بزنند. چند نفر دیگه هم که این مدلو داشتند همین مشکلو داشتند.به غیر از این مورد و کیفت ساخت پایین که شامل حال همه ماشینهای داخلی میشه مشکل خاصی نداره و موتورش هم خوب و کم مصرفه.هر چند صداش با موتور 405 قدیم کاملا فرق داره ولی در حالت سکون کم صداست اما به علت عایق بندی ضعیف ساخت که شاما همه ماشینهای داخلی صفر میشه هنگام سرعت حتی با 100 تا صدای موتور تو کابین شنیده میشه.
مورد دیگه ای که دوستمون به اون اشاره کرد تو سربالایی هاست که اصلا خوب و سریع نمیره و باید با دنده های سنگین تر حرکت کنی البته بستگی به شیب اون هم داره . بعضی ها میگن اگه یک دیسک و صفحه خوب پیدا کنی این مشکلش حل میشه ولی فعلا تو انبار ایران خودرو چیزی نیست. حالا شاید با برداشتن تحریمها مشکلشو حل کنندالبته امیدوارم
اینها تجربیات خودم بود که یکسال این ماشینو دارم. من قبلا یک 405 مدل 83 داشتم و باید بگم حرف نداشت موتورش مرگ نداشت وقتی تو جاده بودی موتور بهت میگفت تا میتونی روی گاز فشار بده :n02: . و سربالایی و پایینی براش فرقی نداشت حیف که مجبور شدم بفروشمش و 3 سال بعد این پارس tu5 را با بدبختی و اون ترافیک سایت ایران خودرو ثبت نام کردم و با کلی تحقیق تو این سایت خریدم ولی اصلا به دلم ننشست. اصلا فابل مقایسه با 405 مدل 83 نبود
متاسفانه ما ایرانیها هرچی خودمون میگیریم فقط میخواهیم ازش تعریف کنیم و دیگران را قانع کنیم که انتخابمون خوبه که این اصلا درست نیست.
از من میشنوی دور خریدن ماشین صفر داخلی را کاملا خط بکش .این را برادرانه میگم
بجاش برو یک ماشین کارکرده یا یک مزدا 323 یا هرچیزی که خوشت میاد رو بگیر چون اگه زمان به عقب برمیگشت من حتما این کار را میکردم
امیدوارم تجربیاتم برای انتخاب شما مفید واقع بشه

Mr.Crow
14-02-2016, 13:17
دوستان یه سوال ساده و شاید خنده دار دارم! کاپوت پرشیا دقیقاً چطوری باز میشه؟!
بعد از اینکه از داخل ماشین اون دستگیره رو میزنیم و مرحله اول باز شدن انجام میشه، بعدش باید اون دستگیره ای که جلوی کاپوت هست رو چیکار کنیم؟ من اون رو میکشم جلو و همزمان هم کاپوت رو به سمت بالا میدم، ولی تا یه جایی بیشتر نمیره و گیر میکنه.

amir z
14-02-2016, 13:33
دوستان یه سوال ساده و شاید خنده دار دارم! کاپوت پرشیا دقیقاً چطوری باز میشه؟!
بعد از اینکه از داخل ماشین اون دستگیره رو میزنیم و مرحله اول باز شدن انجام میشه، بعدش باید اون دستگیره ای که جلوی کاپوت هست رو چیکار کنیم؟ من اون رو میکشم جلو و همزمان هم کاپوت رو به سمت بالا میدم، ولی تا یه جایی بیشتر نمیره و گیر میکنه.

سلام
همون قلاب روی جلوپنجره رو بیشتر بکش باز میشه (البته به شرطی که در نرفته باشه)

Mr.Crow
14-02-2016, 14:09
سلام
همون قلاب روی جلوپنجره رو بیشتر بکش باز میشه (البته به شرطی که در نرفته باشه)
میکشم، ولی به جایی نمیرسه! :دی کاپوت یه کم شُل میشه ولی کامل باز نمیشه. شاید هم مشکلی براش پیش اومده.

amir z
14-02-2016, 14:23
میکشم، ولی به جایی نمیرسه! :دی کاپوت یه کم شُل میشه ولی کامل باز نمیشه. شاید هم مشکلی براش پیش اومده.

:n31:
میکشی شل میاد بیرون یا معلومه داره کار میکنه؟؟ اگه میاد و ول میکنی بر میگرده یعنی سالمه و شاید یه خورده بیشتر زور بزنی باز بشه. فقط توجه کن وقتی از داخل ماشین میزنی کاپوت آزاد میشه، کاپوت رو بالا نکش، اول این قلاب رو کامل بکش بیرون و بعد کاپوت رو بالا بکش
اگه در رفته کاپوت رو یه خورده بده بالا و ببین از زیر میتونی با دم باریکی چیزی اون خروسکی رو بکشی سمت خودت تا باز بشه

jabi7joon
17-03-2016, 09:58
سلام..شمع و وایر چی بخرم برای 405؟

dvb595959
04-04-2016, 22:03
درود
ماشین من 405 tu5 .
کلاچ سفته و موقع حرکت ماشین لرزش داره و دور موتور بالا می ره.
نمایندگی قرار شده که دوشاخ کلاچ رو عوض کنه. با این کار مشکلش واقعا حل میشه؟
ظاهرا همه پژو ها این مشکل رو دارن. درسته؟
مشکل ضعیف بودن نور ، نمایندگی کاری برامون انجام میده آیا.؟ ؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

mahdi_z100
07-05-2016, 11:11
آقا من پولام و جمع کردم یه پرشیا 88 89 بخرم . پستهای شما رو که میبینم چهار ستونم میلرزه . :n27::n27:

A M ! N
30-06-2016, 10:24
آقا 405 داشبورد جدید موتور زانتیا هم داره؟ همون L4
من خودم ک نشنیدم. موتورهاشون چیاس الان؟