PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

p_p_k
13-11-2012, 22:11
سلام. بچه ها من یه 405 تصادفی خریدم مدل 88. بعد از یکماه امروز استارت زدم و روشنش کردم..... نمیدونم ترمزش ای بی اس هست یا نه ولی سوییچو که باز کردم چراغ ای بی اس روشن شد.... ترمزش ای بی اسه؟؟؟؟ از کجا بفهمم ترمزش چیه؟؟؟

milad00790
13-11-2012, 22:34
سلام. بچه ها من یه 405 تصادفی خریدم مدل 88. بعد از یکماه امروز استارت زدم و روشنش کردم..... نمیدونم ترمزش ای بی اس هست یا نه ولی سوییچو که باز کردم چراغ ای بی اس روشن شد.... ترمزش ای بی اسه؟؟؟؟ از کجا بفهمم ترمزش چیه؟؟؟
سلام خدمت شما دوست گرامی اولا مبارک باشه چند خریدی دو گانه است یا بنزینی دوم شما چند راه داری اولیش همون چراغ ای بی اس هست که اگه روشن شه و خاموش شد نشان دهنده سیستم ای بی اس هست دوم اینکه اگه کاپوت را بزنی بالا فکر کنم سمت چپ یا راست یه چیزی باید باشه که دو تا لوله از مخزن روغن ترمز اومده داخلش و بعد به قسمت های دیگه تقسیم شده اگه اونو دیدی حالا نمیدونم طرف چپ هست یا راست ماشینیت ای بی اس داره و سوم اینکه اگه در حین سرعت های بالا و تو دست انداز ها و جاده های ناهموار وقتی ترمز کردی احساس لرزش تو پدال ترمز کردی ناشی از فعالیت ای بی اس هست و ماشینت دارای ترمز اس بی اس هست . اگه سوالی دیگری بود در خدمتم.

hossein.az
13-11-2012, 23:17

درب موتور رو باز کنید .
اگه قسمت بالا سمت راست این قسمت رو داشته باشه abs هست ماشینتون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داخل سند خودرو هم زده دارای abs هست یا نه

p_p_k
14-11-2012, 17:42
سلام خدمت شما دوست گرامی اولا مبارک باشه چند خریدی دو گانه است یا بنزینی دوم شما چند راه داری اولیش همون چراغ ای بی اس هست که اگه روشن شه و خاموش شد نشان دهنده سیستم ای بی اس هست دوم اینکه اگه کاپوت را بزنی بالا فکر کنم سمت چپ یا راست یه چیزی باید باشه که دو تا لوله از مخزن روغن ترمز اومده داخلش و بعد به قسمت های دیگه تقسیم شده اگه اونو دیدی حالا نمیدونم طرف چپ هست یا راست ماشینیت ای بی اس داره و سوم اینکه اگه در حین سرعت های بالا و تو دست انداز ها و جاده های ناهموار وقتی ترمز کردی احساس لرزش تو پدال ترمز کردی ناشی از فعالیت ای بی اس هست و ماشینت دارای ترمز اس بی اس هست . اگه سوالی دیگری بود در خدمتم.

دوگانه کارخونست.... 10 و 300 خریدمش.... البته پدرم نقاشه و خودش درستش کرد... اره وقتی میخوام روشنش کنم چراغ ای بی اس چند ثانیه روشنه و بعد خاموش میشه....

یه سوال دیگه..کیلومتر ماشین زده 39 هزارتا راه رفته....... البته صاحب قبلی ماشین ادم مطمئنیه........ با دیاگ مشخصه چقدر راه رفته؟؟؟؟ یه وقت کیلومترو دست کاری نکرده باشن....

milad00790
14-11-2012, 18:19
دوگانه کارخونست.... 10 و 300 خریدمش.... البته پدرم نقاشه و خودش درستش کرد... اره وقتی میخوام روشنش کنم چراغ ای بی اس چند ثانیه روشنه و بعد خاموش میشه....

یه سوال دیگه..کیلومتر ماشین زده 39 هزارتا راه رفته....... البته صاحب قبلی ماشین ادم مطمئنیه........ با دیاگ مشخصه چقدر راه رفته؟؟؟؟ یه وقت کیلومترو دست کاری نکرده باشن....

با عرض سلامی دو باره خدمت شما دوست گرامی بله با استفاده از دیاگ میشه دید که چقدر کار کرده حالا هر چقدر هم کیلومتر را دست کاری کرده باشند چون کارکرد ماشین در ECU ماشین ثبت میشه و به محض اینکه دیاگ زدید می تونید کارکرد واقعی ماشین را ببینید.

Abdolreza2012
14-11-2012, 22:42

مبارکه
خوب خریدیا الان مدل 88 میدن 15 تومن والا

p_p_k
16-11-2012, 08:53
مبارکه
خوب خریدیا الان مدل 88 میدن 15 تومن والا

من تصادفی خریدم ...

Abdolreza2012
17-11-2012, 02:27
سلام
میخواستم بدونم ایمنی و استحکام 405 در چه حدی هست؟
و اینکه تفاوتی بین ایمنی 405 glx و slx وجود داره؟
و تفاوتی بین ایمنی 405 و پژو پارس وجود داره؟
منظورم 405 های جدید که با ایربگه هست

Pourya-pc
17-11-2012, 09:41
سلام

ایمنی 405 در حد نسبتا متوسطی قرار دارد و 405 اس ال ایکس از موتور TU5 بهره میبره که بر روی 206 تیپ 5 و 6 و 207 نصب هست .نمای ظاهری ، جلوپنجره و چراغ ها هم کمی تغییر کردن و باعث شده گرد پیری رو روی 405 اس ال ایکس به وضوح ببینید .
در حال حاظر 405 و پارس یک عدد اربگ برای راننده دارند و از نظر ایمنی در یک سطح هستند .

siavash.0902
17-11-2012, 13:52
سلام پژو پارس توليد نميشه آخه تو سايت ايرانخودرو برداشته شده با اين حساب قيمتش ميشه هم تراز بنز :sq_2:

mohamad skystar
17-11-2012, 15:47
سلام پژو پارس توليد نميشه آخه تو سايت ايرانخودرو برداشته شده با اين حساب قيمتش ميشه هم تراز بنز :sq_2:

دوست من پژو پارس یکی از محصولات اصلی ایران خودرو هست
تو سایت فروش برداشته شده به دلیل اینکه ظرفیت تکمیل شده
شرکت تا زمانی که تولید رو به حد نصاب نرسونه سایت فروش رو باز نمیکنه .

Mahdi.p30
17-11-2012, 16:43
دوست من پژو پارس یکی از محصولات اصلی ایران خودرو هست
تو سایت فروش برداشته شده به دلیل اینکه ظرفیت تکمیل شده
شرکت تا زمانی که تولید رو به حد نصاب نرسونه سایت فروش رو باز نمیکنه .
شایان ذکر هست که همین امروز ، به مدت چندین ساعت باز شده
فکر کنم به زودی هم تکمیل بشه

hossein.az
17-11-2012, 18:29

الان هم پارس سال
هم پارس دوگانه
توی سایت ایرانخودرو با تحویل 45 روزه باز هستش
میتونید تا قیمتش با بنز برابری نکرده
ثبت نام کنید

mmf66
18-11-2012, 16:01
حالا خداییش پارس ماشین خیلی خوبی نیست فقط بیرونش قشنگه وگرنه 405 tu5 همه چیزش از پارس بهتره و حدود 10 تومان اختلاف قیمت دارند واقعا که ملت ما خیلی ساده هستند که فقط برای قیافه 10 تومان پول بیشتر میدهند

mmf66
18-11-2012, 16:04
سلام
این دوتا ماشین در اساس یکی هستند ولی چون پارس وزن بیشتری داره پس یه مقداری ایمنیش از 405 کمتر میشه البته نه زیاد یه چند درصد
دیگه تو ایران آدم به ایمنی زیاد نباید فکر بکنه با این ماشین هایی که به مردم میفروشند

p35mojtaba1377
18-11-2012, 16:21
یک عکس از ژیان می خواستم

hossein.az
18-11-2012, 18:21
حالا خداییش پارس ماشین خیلی خوبی نیست فقط بیرونش قشنگه وگرنه 405 tu5 همه چیزش از پارس بهتره و حدود 10 تومان اختلاف قیمت دارند واقعا که ملت ما خیلی ساده هستند که فقط برای قیافه 10 تومان پول بیشتر میدهند

انتخاب یک خودرو کاملا سلیقه ای هستش
بستگی به ملاکهای فرد هست
اگر اینطور باشه
چه دلیل داره که اینقدر تنوع به خرج بدن شرکتها
به طور مثال شرکت bmw میگفت 523 خیلی ماشین خوبی به نسبت بقیست پس ما فقط 523 تولید یکنیم
مردمشونم فقط523 میخریدن
این طور نیست که یک ماشین چون از یک نظر به دیگری برتری داره همه فقط اونو خرید کنن
هر کسی یه سلیقه و ملاکی توی انتخابش داره

موفق باشید

hossein.az
18-11-2012, 18:25
این دوتا ماشین در اساس یکی هستند ولی چون پارس وزن بیشتری داره پس یه مقداری ایمنیش از 405 کمتر میشه البته نه زیاد یه چند درصد
دیگه تو ایران آدم به ایمنی زیاد نباید فکر بکنه با این ماشین هایی که به مردم میفروشند

اگر یک خودرو وزن بیشتر به نسبت اون یکی داشته باشه دلیل بی امنی اش نیست
پژو پارس به خاطر همین وزنش تعادل خیلی بهتر توی سرعت های بالا و هنگام پیچ داره
درسته شاید کیفیت ماشینها پایین باشه ولی ایمنی ملاکی که توی همه ی خودرو های داخلی یکی نیست

hossein.az
18-11-2012, 18:27
یک عکس از ژیان می خواستم

دوست عزیز میشه توضیح بدید
این پست چه ربطی به این تاپیک داره

لطفا توی تاپیک خودش مطرح بفرمائید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

razmjoo
18-11-2012, 21:26
میشه تصویر داخل پارس lx جدید با موتور tu5 رو بگذارید ؟

amirfiri
18-11-2012, 23:30
چرا رنگ سپر پرشیا پوست پوست می شه؟!

hossein.az
18-11-2012, 23:30
میشه تصویر داخل پارس lx جدید با موتور tu5 رو بگذارید ؟

[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
19-11-2012, 00:03
چرا رنگ سپر پرشیا پوست پوست می شه؟!

نه تنها پارس بلکه 405 و سمند و 206 هم اینجوری میشه
چون شرکت از چسب زیر رنگ استفاده نمیکنه بنابراین باید دوباره سپر رو رنگ کرد

milad00790
19-11-2012, 00:21
نه تنها پارس بلکه 405 و سمند و 206 هم اینجوری میشه
چون شرکت از چسب زیر رنگ استفاده نمیکنه بنابراین باید دوباره سپر رو رنگ کرد
سلام خدمت دوستان بله همان طور که دوستمون در بالا عرض کردند از از چسب رنگ هست که در رنگ کردن استفاده نمیشه و هم کیفیت پایین رنگ ها هستش ما هم ماشینمونه رنگش ریخت و بردیم ایران خودرو که با گارانتی سپر را رنگ کرد ولی بعد یه مدت دوباره همون آشه و همون کاسه تا اینکه دفعه ی دوم بردیم پیش یه صافکار گفت برید چسب بخرید تا اول چسب بزنم و بعد رنگ کنم ما هم همین کار را کردیم والان با ایکنه من مدام ماشین را با کارواش می شورم دیگه نه رنگش پوسته پوسته میشه ونه کنده میشه به شما هم توصیه می کنم اگر می خواهید دیگه رنگ کنده نشه اول چسب بزنید و بعد رنگ کنید. و نتیجه این که به حرفهای نمایندگی های ایران خودرو گوش نکنید و ماشین را ببرید بیرون رنگ کنید.

Abdolreza2012
19-11-2012, 01:28
[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این داخل پارس نمیتونه باشه تا اونجایی که من دیدم

pedramb66
19-11-2012, 10:18

داخل پارس همینجوریه. داشبورد طرح چوب داره. شاید جدیدا عوض شده. ولی تا اونجایی که من دیدم همین شکله.

hossein.az
19-11-2012, 11:07

دوست عزیز
این داخل پارس سال هست ,اون دوستمون تصویر داخل پارس سال رو میخواستند
اگه منظورتون از پارس ,دوگانه سوز یا معمولی باید بگم بله اونها تریم مشکی هستند و تو دری های مثل 405 هست با قسمت پارچه ای بالا

hossein.az
19-11-2012, 11:09
داخل پارس همینجوریه. داشبورد طرح چوب داره. شاید جدیدا عوض شده. ولی تا اونجایی که من دیدم همین شکله.

بله این نمای داخلی پارس سال هست
البته طرح چوبش با معمولی فرق میکنه
اینها کم رنگ تر و با کیفیت تر از معمولی هستند

Abdolreza2012
19-11-2012, 14:17

نمایشگرشو برداشتن؟
من اینجورشو دیدم

hossein.az
19-11-2012, 14:19
[QUOTE=Abdolreza2012;7323847]من اینجوریشو دیدم
C:\Users\Hamidreza2010\Downloads\xq11nnw4qn.jpg
C:\Users\Hamidreza2010\Downloads\qmr1jyraxt.jpg[/

عکس ها قابل مشاهده نیستند
لطفا دوباره آپلود بفرمائید و پست را ویرایش کنید

pedramb66
19-11-2012, 17:00
نمایشگرشو برداشتن؟
من اینجورشو دیدم

نمایشگر اوایل داخل پارس ای ال ایکس بود. الان هم هست. فکر نکنم رو همه پارسا بزارند. شاید جدیدا رو همش میزارند.

hossein.az
19-11-2012, 20:42
نمایشگرشو برداشتن؟
من اینجورشو دیدم

این نمای داخلی پارس elx هست دوست من
با داخل پارس سال و lx متفاوت است و در واقع این بالا ترین مدل پارس هست که موتور l4 روی ان قرار دارد
این همون کامپیوتر سفری هست که توی سمند هم موجوده

arad_56
19-11-2012, 20:54
بچه‌ها یه مشاوره سریع‌ به من میدین؛
سورن مدل 87 با 20 هزار کارکرد و slx TU5 صفر هر دو یه قیمت 21 میلیون. شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

hossein.az
19-11-2012, 21:10
بچه‌ها یه مشاوره سریع‌ به من میدین؛
سورن مدل 87 با 20 هزار کارکرد و slx TU5 صفر هر دو یه قیمت 21 میلیون. شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

دوست عزیز
لطفا قبل از زدن پست ببینید مرتبط هست با موضوع یا نه
شما باید توی قسمت مشاوره مطرح کنید
ولی با شرایطی که فرمودید slx خیلی بهتر از مورد اول هست
شما توی چه شهری هستید؟ .به من تقریبا 20 روز پیش بازار اراک slx قیمت دادند نزدیک 23 میلیون

amirfiri
19-11-2012, 23:21
سلام خدمت دوستان بله همان طور که دوستمون در بالا عرض کردند از از چسب رنگ هست که در رنگ کردن استفاده نمیشه و هم کیفیت پایین رنگ ها هستش ما هم ماشینمونه رنگش ریخت و بردیم ایران خودرو که با گارانتی سپر را رنگ کرد ولی بعد یه مدت دوباره همون آشه و همون کاسه تا اینکه دفعه ی دوم بردیم پیش یه صافکار گفت برید چسب بخرید تا اول چسب بزنم و بعد رنگ کنم ما هم همین کار را کردیم والان با ایکنه من مدام ماشین را با کارواش می شورم دیگه نه رنگش پوسته پوسته میشه ونه کنده میشه به شما هم توصیه می کنم اگر می خواهید دیگه رنگ کنده نشه اول چسب بزنید و بعد رنگ کنید. و نتیجه این که به حرفهای نمایندگی های ایران خودرو گوش نکنید و ماشین را ببرید بیرون رنگ کنید.
سلام
می شه بفرمایین برای چه ماشینی و جلو یا عقب چه هزینه ای کردین؟

arad_56
20-11-2012, 06:56
من تهرانم. آدرس تاپیک مربوطه رو میدین؟

hossein.az
20-11-2012, 08:57
من تهرانم. آدرس تاپیک مربوطه رو میدین؟

خدمت شما

برای خرید slx در مقابل سورن 87 درنگ نکنید.
صد در صد slxبرتری کامل داره

Ali*Reza
21-11-2012, 18:17
دوستان کسی میدونه که پارس ELX رو دوباره از کی ثبت نام میکنن؟

hossein.az
21-11-2012, 18:30
دوستان کسی میدونه که پارس ELX رو دوباره از کی ثبت نام میکنن؟

فعلا به این زودی ها پارس elx فروش نداره
شاید برای دهه فجر فروشش باز بشه
تولید elxفعلا ندارند

mej ddd
22-11-2012, 16:25
باسلام
چندوقتیه یه سوالی مخم رو بدجوری مشغول کرده
من یه پژو 405 دوگانه دستی دارم
این جور که حساب کردم حدودا ماهی 3000 تا 3500 کیلومتر باهاش میرم
طبیعیه که بنزین کفاف نمی کنه و مجبورم با گاز هم ریاد رانندگی کنم
چند تا سوال داشتم که اگه اساتید راهنمایی کنن ممنون می شم
من از 60 لیتر بنزین 30 تاش رو سوپر می ریزم و 30 تاش رو معمولی( چون جایی خوندم که بنزین مناسب برای 405 با اکتان 90 هست . پس 30 تا بنزین با اکتان 85 و 30 تا با اکتان 95 مصرف می کنم که میان گین 91 بشه ) البته نمی دونم درسته یا نه ها .
ما بقی رو هم گاز مصرف می کنم به این صورت که داخل شهر رو بنزین مصرف می کنم و بیرون شهر رو گاز.
سوال اول : نوع سوخت گیری که انجام می دم صحیح هست ؟
سوال دوم :اگه بیرون شهر با بنزین برم بهتر نیست ؟
فقط خواهشنا اگه کسی جواب می ده بگه که نظر خودشه یا این رویه علمی ثابت شده؟

عزیز من خودم چند ساله توی نصب و تعمیر سی ان جی فعالیت دارم...لذا حرفام جنبه ی علمی و تجربی دارن
شما توی جاده 100% روی گاز باشین مخصوصا جاهای بدون سربالایی با دور موتور بین 3 تا 4 به هیچ وجه صدمه یا ضرری ندارید
در ضمن یه باک معمولی بنزین بزنید یه باک سوپر بهتر از اینه که قاطی کنی ... بنزین سوپر میتونه گرفتگی انژکتورها را رفع کنه مخصوصا موقعی که روی گاز زیاد رفته باشی و انژکتورها به علت عدم استفاده بیش از حد گرفته باشن...

moer
23-11-2012, 13:12
من پارس 2 گانه دارم
کلا بنزین سوپر بزنم یا اینکه هر 3-4 باک 1 بار معمولی بزنم ؟

Pourya-pc
23-11-2012, 15:01
من پارس 2 گانه دارم

موتور پارس 8 سوپاپه هست و نیازی به بنزین اکتان بالا نداره . از همون بنزین معمولی استفاده کنید مشکلی ندارد .

mohamad skystar
23-11-2012, 16:40
من پارس 2 گانه دارم

کلا استفاده از بنزین سوپر پیشنهاد میشه اما خوب به دلیل قیمت بالا و نبودنش در همه جایگاه ها
شما بنزین معمولی رو استفاده من و هر چندتا باک یکی رو سوپر بزن
اگر براتون امکانش هست که همیشه بنزین سوپر بزنید خیلی خوبه.

imeni
23-11-2012, 18:16
پارس سال مدل 91 دارای چه مدل سیستم صوتی است؟ آیا قابلیت پخش از طریق USB دارد؟

mohamad skystar
23-11-2012, 19:18
پارس سال مدل 91 دارای چه مدل سیستم صوتی است؟ آیا قابلیت پخش از طریق USB دارد؟

یه رادیو پخش معمولی با قابلیت USB داره.
سوالات بیشتر رو در این تاپیک بپرسید:

Pourya-pc
24-11-2012, 01:05
کلا استفاده از بنزین سوپر پیشنهاد میشه اما خوب به دلیل قیمت بالا و نبودنش در همه جایگاه ها
شما بنزین معمولی رو استفاده من و هر چندتا باک یکی رو سوپر بزن
اگر براتون امکانش هست که همیشه بنزین سوپر بزنید خیلی خوبه.
با اجازه محمد جان یه نکته نسبتا علمی رو عرض میکنم ( مرتبط با رشته تحصیلیم )
اگر بنزین بدون سرب با اکتان 98 رو در نظر بگیریم و سوپر بنامیم برای موتور 8 سوپاپ هیچ تغییری حاصل نخواهد کرد . اما چرا ؟
موضوع اول بدون سرب بودن بنزین هست که دخلی به کارکرد موتور و صرف راننده ندارد و فقط آلودگی زیست محیطی رو کاهش خواهد داد.
در مورد اکتان بالا !
اکتان حاصل زنجیروار شدن فرمول و ساختار ملکولی بنزین هست و هرچه استخلاف بیشتری در زنجیر گروه عاملی و خود ساختار ملکولی ماده داشته باشیم ( به طور مثال بنزین ) راحت تر و کاملتر سوخته میشود و محصول ناخالص کمتری به ما میدهد ( که در بنزین CO+CO2 , H2O به اضافه گرما )
در موتورهای 8 سوپاپ نسبت سوخت به هوا ( که شامل اکسیژن ونیتروژن هست ) برابر 12.5 به 1.3 هست . یعنی بنزین مورد نظر برای این نوع موتورها به اکسیژن کمتری نیاز دارد و طبعا در این شرایط با بنزین معمولی بهتر سوخته میشود اما در موتورهای 16 سوپاپ به طور مثال 206 مد نظر باشد این نسبت حدود 13.8 به 0.9 هست . یعنی اکسیژن بیشتر برای بهتر سوختن نیاز هست . برای خیلی از موتورها از وسیله ایی به اسم توربوشارژ که همه میشناسیم استفاده شده که جبران تعداد سوپاپ را کرده همینطور راندمان کار انجام شده موتور را بالا ببرد .سیستم سوخت رسانی این خودروها بسیار پیشرفته است طوری که تمام شرایط جوی ، اختلاف فشار و محیط ، رطوبت و ... را سنجیده و هربار با نسبت مشخصی در بهترین وضعیت اکسیژن و سوخت را وارد موتور مینماید . در این خودروها حتی بدترین نوع بنزین هم میتواند به خوبی راندمان بالایی داشته باشد .(مثل مرسدس یا کاین توربو یا ...)
نتیجه کلی حرف های من این بود که با ریختن بنزین سوپر در موتور ساده 8 سوپاپ نه تنها کمکی به بالابردن راندمان موتور خودرو نکردید بلکه باعث افزایش مصرف و کاهش راندمان شدید. بنزین سوپر اکسیژن بیشتر لازم دارد اما موتور شما 8 سوپاپ است و توانایی ورود اکسیژن برای بهتر سوختن بنزینش را ندارد .
تنها مزیت کاهش گازهای سمی خروجی از اگزوز است .
و این باور اشتباه است که بنزین سوپر کیفیت بالایی دارد .
کیفیت = بنزین
کیفیت = گس اویل
کیفیت = اتانول
کیفیت = ...
کیفیت شاخص است و نمیتواند متغییر باشد .
لازم به ذکر است برای موتورهای 16 مشکلی ندارد که بنزینی که اکتان پایین تری داشته باشد را به خورد موتور دهید چرا که اکسیژن اضافی سوخته نمیشود و اضافه بودنش خللی در کار موتور وارد نمیکند و به همان صورت بدون واکنش خارج میشود .

total_overdose
24-11-2012, 01:34
جناب pourya-pc من نه شیمیدانم نه مکانیک! یه مصرف کننده ساده هستم فقط کمی به مسایل خودرو کنجکاوم!
ماشین شخصی خودم پارس معمولی 8 سوپاپه!
من نمیدونم شاید اصا مضر باشه سوپر براش فقط اینو بر اساس تجربه 50هزار کیلومتر رانندگی با این پارس میگم! هر وقت بنزین سوپر میزنم به وضوح حداقل مصرف شهریم 1تا 1.5 لیتر در 100 کیلومتر پایینتر میاد ماشینمم پرشتابتره! البته نه فکر کنی شتابش ازین رو به اون رو میشه! نه فقط به نحوی که محسوسه و راننده حس میکنه :31:

Pourya-pc
24-11-2012, 09:07
جناب pourya-pc من نه شیمیدانم نه مکانیک! یه مصرف کننده ساده هستم فقط کمی به مسایل خودرو کنجکاوم!
ماشین شخصی خودم پارس معمولی 8 سوپاپه!
من نمیدونم شاید اصا مضر باشه سوپر براش فقط اینو بر اساس تجربه 50هزار کیلومتر رانندگی با این پارس میگم! هر وقت بنزین سوپر میزنم به وضوح حداقل مصرف شهریم 1تا 1.5 لیتر در 100 کیلومتر پایینتر میاد ماشینمم پرشتابتره! البته نه فکر کنی شتابش ازین رو به اون رو میشه! نه فقط به نحوی که محسوسه و راننده حس میکنه :31:

ممکنه در حد بسیار بسیار نامحسوس ( جوری که ابدا حس نمیشه ) قدرت خودروی شما افزایش پیدا کنه و این به دلیل بهتر سوختن یا به اصطلاح نرم تر سوختن بنزین شماست . مصرف نمیتونه کم بشه به هیچ وجه . اینی که شما میفرمایید حس تلقین هست و دلیل علمی ندارد.
اگر در موتور 16 سوپاپ بنزین معمولی بریزید و بعد بنزین سوپر استفاده کنید حرف شما درمورد کاهش مصرف سوخت با بنزین سوپر کاملا صحیح است .

total_overdose
24-11-2012, 13:59
ممکنه در حد بسیار بسیار نامحسوس ( جوری که ابدا حس نمیشه ) قدرت خودروی شما افزایش پیدا کنه و این به دلیل بهتر سوختن یا به اصطلاح نرم تر سوختن بنزین شماست . مصرف نمیتونه کم بشه به هیچ وجه . اینی که شما میفرمایید حس تلقین هست و دلیل علمی ندارد.
اگر در موتور 16 سوپاپ بنزین معمولی بریزید و بعد بنزین سوپر استفاده کنید حرف شما درمورد کاهش مصرف سوخت با بنزین سوپر کاملا صحیح است .
سلام
دوست عزیز من 2سال با این ماشین حداقل 3روز در هفته مسیر 150 کیلومتری دانشگاهم میرم! موضوع 1 بار 2بار نیست که اشتباه بکنم! بارها بطور دقیق اندازه گرفتم!
مورد بعد باز هم میگم نمیگم ماشین از این رو به اون رو میشه ولی کاملا بشکلی هست که حس میکنی نه من بلکه هرکسی که پشت ماشینم بشینه!
شک داری بفرمایین بدون هیچ مشکلی بیاین ماشین و با هردو بنزین تست کنین از آشناییتونم خوشحال میشم :20:

karvas
25-11-2012, 01:18
من از یکی شنیدم بنزین سوپر خشکه مثل گاز باعث خرابی قطعات داخل موتور میشه اگه زیاد استفاده بشه البته فکر کنم جناب پوریا در این زمینه بتونه از نظر علمی این موضوع رو رد یا تایید کنه منتظر نظرشون هستیم اما تجربه شخصی بنده اینه زمستون وقتی بنزین سوپر میزنی ماشین خیلی بد استارت میخوره و به مراتب خیلی دیر تر روشن میشه تا بنزین معمولی
به نظر من 405 با موتور ایکس یو7 با بنزین سوپر یه مقدار کمی شتابش بهتر شده بود ولی روی 206 تیپ2 به نظرم تاثیر منفی داشت

Ali*Reza
25-11-2012, 22:36
دوستان می خواستم بدونم که پارس سال بلندگوی جلو و عقب رو داره یا فقط یکیشون رو داره؟:11:

pedramb66
25-11-2012, 22:57
دوستان می خواستم بدونم که پارس سال بلندگوی جلو و عقب رو داره یا فقط یکیشون رو داره؟:11:

پژو پارس تمام مدلها بلندگو عقب و جلو رو داره.

kamy R
27-11-2012, 20:16
با سلام خدمت همه ی دوستان
بنده یه پژو 405مدل 84دارم که تازگیا ریپ میزنه و بردم به دیاگ وصل کردم خطایی نشون نمیده جای دیگه بردم گفتن ایراد از استپر موتوره به نظر شما دوستان ایراد از کجاست؟

mohamad skystar
28-11-2012, 00:11
با سلام خدمت همه ی دوستان
بنده یه پژو 405مدل 84دارم که تازگیا ریپ میزنه و بردم به دیاگ وصل کردم خطایی نشون نمیده جای دیگه بردم گفتن ایراد از استپر موتوره به نظر شما دوستان ایراد از کجاست؟

بله درسته
عموما مشکل از استپر هست اما کثیف شدن پمپ بنزین و فیلتر بنزین هم بی تاثیر نیست

n_78
04-12-2012, 12:16
اقا تورا خدا کمکم کنین یه مشکلی برا ماشینم پیش امده همه باطری سازی های اصفهان را رفتم فایده نداشته...
من اگه 6_7 ساعت ماشینم خاموش باشه باطری ماشینم خالی میکنه و دیگه استارت نمیخوره. باطری عوض کردم همونطوری شد بازم همه میگن برق دزدی داره ولی وقتی تست میکنن میگن نه برق دزدی هم نداره!!
میگن احتمالا وقتی ماشینت را خاموش میکنی برق یه جای ماشینت میچسبونه و مثل فن و... ولی من یه روز ماشین را گذاشتم تو حیاط چند ساعت تو حیاط بودم فن بکار نیافتاد.
اخه از کجا میتونه باشه این مشکل؟؟؟ دارم دیوونه میشم....
از سرباطری یا مغزی سویچ نمیتونه باشه؟؟؟
راستی ماشینم پرشیاست مدل 87 دوگانه.
تورا خدا کمکم کنین!!!!؟؟؟

Hamid Reza
05-12-2012, 12:01
امروز تو اتوبان داشتم میرفتم یه دفعه کاپوت ماشین تو سرعت باز شد و زد شیشه و سقف و خود کاپوت رو داغون کرد
500 تومن هزینه گذاشته رو دستم
واقعا نمیدونم چرا اینطوری شد
تازه هنوزم ماشین گارانتی هست ولی فک نکنم زیر بار برن که مشکل از طرف اونا بوده باشه
البته ماشین بیمه بدنه هم هست

خلاصه خیلی مواظب باشید . یکی از دوستام میگفت یه جک کاپوت وصل کرده که یه بار کاپوت ماشینش باز شده ولی همون جک باعث شده زیاد خسارت نبینه
ولی واسه من داغون شد کلا

motorolal6
05-12-2012, 21:27
امروز تو اتوبان داشتم میرفتم یه دفعه کاپوت ماشین تو سرعت باز شد و زد شیشه و سقف و خود کاپوت رو داغون کرد
500 تومن هزینه گذاشته رو دستم
واقعا نمیدونم چرا اینطوری شد
تازه هنوزم ماشین گارانتی هست ولی فک نکنم زیر بار برن که مشکل از طرف اونا بوده باشه
البته ماشین بیمه بدنه هم هست

خلاصه خیلی مواظب باشید . یکی از دوستام میگفت یه جک کاپوت وصل کرده که یه بار کاپوت ماشینش باز شده ولی همون جک باعث شده زیاد خسارت نبینه
ولی واسه من داغون شد کلا

داداش ماشین شما و دوستتون چیه؟پارس یا 405؟

Hamid Reza
05-12-2012, 21:39
داداش ماشین شما و دوستتون چیه؟پارس یا 405؟

405 هست
بعد این قضیه یه جک کاپوت حتما روش وصل میکنم

دوستان کسی نمیدونه کاپوت عوض شه چقد ماشین افت قیمت پیدا میکنه؟

heinrich_himmler
05-12-2012, 22:45
اقا تورا خدا کمکم کنین یه مشکلی برا ماشینم پیش امده همه باطری سازی های اصفهان را رفتم فایده نداشته...
من اگه 6_7 ساعت ماشینم خاموش باشه باطری ماشینم خالی میکنه و دیگه استارت نمیخوره. باطری عوض کردم همونطوری شد بازم همه میگن برق دزدی داره ولی وقتی تست میکنن میگن نه برق دزدی هم نداره!!
میگن احتمالا وقتی ماشینت را خاموش میکنی برق یه جای ماشینت میچسبونه و مثل فن و... ولی من یه روز ماشین را گذاشتم تو حیاط چند ساعت تو حیاط بودم فن بکار نیافتاد.
اخه از کجا میتونه باشه این مشکل؟؟؟ دارم دیوونه میشم....
از سرباطری یا مغزی سویچ نمیتونه باشه؟؟؟
راستی ماشینم پرشیاست مدل 87 دوگانه.
تورا خدا کمکم کنین!!!!؟؟؟

شما دوتا کار انجام بده نتیجشو بگو.
1. اول اینکه یه شب هر دو سرباتری رو بردار ببین صبح بازم اینجوری هست یانه. یادت باشه قبل اینکار باید از ماشین به طور معمول استفاده کرده باشی. اگر صبح سر باتریها رو گذاشتی و مشکل نداشتی پس برق دزدی داری خدا بهت رحم عاجل کنه. اگه دوباره اینجوری بود دو حالت داره یا باتری باطله یا دینام شارژ نمیکنه.

heinrich_himmler
05-12-2012, 22:46
405 هست

بستگی به خریدار داره از 300 تا 1 تومن میره از جیبت.

Abdolreza2012
06-12-2012, 03:32
405 هست

جک کاپوت چقره؟
کجا میتونم گیرش بیارم؟

Pourya-pc
06-12-2012, 08:56
405 هست

405 مدل اسفند 90 به بعد رو ( تا خرداد 91 ) برای همین مشکل فراخوان دادن ، مدل ماشین شما چه سالی هست ؟ من 206 رو برده بودم تعمیرگاه شاهد این موضوع بودم .
بین 500 تا 800 هزارتومان از خودروی شما کسر میشه البته عکس از ماشینتون بگیرید موقع فروش میتونید ادعا کنید تصادف از جلو نبوده ( علتی که کاپوت اینقدر از قیمت خودرو کم میکنه تصادف شدید از جلوست )

Hamid Reza
06-12-2012, 12:22
جک کاپوت چقره؟
کجا میتونم گیرش بیارم؟
از لوازم اسپرت فروشی ها
قیمتشم نمیدونم دقیقا

405 مدل اسفند 90 به بعد رو ( تا خرداد 91 ) برای همین مشکل فراخوان دادن ، مدل ماشین شما چه سالی هست ؟ من 206 رو برده بودم تعمیرگاه شاهد این موضوع بودم .
بین 500 تا 800 هزارتومان از خودروی شما کسر میشه البته عکس از ماشینتون بگیرید موقع فروش میتونید ادعا کنید تصادف از جلو نبوده ( علتی که کاپوت اینقدر از قیمت خودرو کم میکنه تصادف شدید از جلوست )

مال منم مدل 90 هست
خیلی بد شده کلا . رنگ کاپوت الان نو تر و روشن تر از بدنه هست و خودم حال نمیکنم دیگه سوارش بشم ولی چاره ای نیست
کلا به یه نتیجه ای رسیدم . ماشینایی که ایرانی جماعت تولیدش رو به دست بگیره مفت نمیرزه
بیخود نیست طرف 200 300 میلیون میده ماشین خارجی میخره . از همه نظر مطمئن هست
واقعا خنده داره یه ماشین کاپوتش یه دفعه باز بشه
آدم ماشین آمریکایی 50 سال پیش رو بخره سگش شرف داره به این ماشینای ایرانی

Abdolreza2012
06-12-2012, 15:09
دوست عزیز ماشین من 405 مدل 90 برای آذر ماهه
یعنی مشکل نداره؟
(البته محصولات ایران خودرو رو نمیشه دقیق گفت مشکل نداره)

Pourya-pc
06-12-2012, 15:15
دوست عزیز ماشین من 405 مدل 90 برای آذر ماهه
یعنی مشکل نداره؟
(البته محصولات ایران خودرو رو نمیشه دقیق گفت مشکل نداره)

والا کسایی که مراجعه کرده بودن خود ایران خودرو باهاشون تماس گرفته بود،من نمیدونم مال شما هم مشکل داره یا نه ، میتونید خودتون مراجعه کنید تا براتون چک کنن.پیشگیری بهتر از درمان است

motorolal6
08-12-2012, 14:08
دوستان ی سوال؟؟؟

من یدونه پارس سال پیش فروشی ثبت نام کردم با تحویل اسفند،اما الان میخوام ب پارس سال نقدی تغییرش بدم و امروز کل پول رو واریز کنم میخواستم بدونم آیا امکان چنین کاری هست؟؟؟سریع میشه تغییر داد؟باید چیکار کنم؟

n_78
08-12-2012, 22:38
اقا یه سوال فیوز اینه های پرشیا شماره چنده میخام برش دارم؟؟؟
قفل مرکزی هم فیوز داره؟

hossein.az
09-12-2012, 01:51
دوستان ی سوال؟؟؟

من یدونه پارس سال پیش فروشی ثبت نام کردم با تحویل اسفند،اما الان میخوام ب پارس سال نقدی تغییرش بدم و امروز کل پول رو واریز کنم میخواستم بدونم آیا امکان چنین کاری هست؟؟؟سریع میشه تغییر داد؟باید چیکار کنم؟

امکان تغییر قرار داد وجود ندارد.فقط میتونید از پیش فروش انصراف بدید که در این صورت حدود 1.5 تا 2.5 ماه طول میکشه تا پول برگرده به حسابتون
یه راه دیگه هم دارید اونم اینکه به یک نفر قرارداد رو بفروشید

motorolal6
15-12-2012, 11:39
ی سوال دارم خواهشا درست راهنمایی کنین:

من در تاریخ 8.14 مبلغ 9 میلیون ریختم برا پیش فروش پارس سال با تحویل اسفند.از این پیش فروشای دو ودیعه ای....10 دی هم 4 تومن دیگه باید بریزم.حالا سوال اینه که دعوتنامه کی برام میاد؟؟؟آیا بعد از ریختن این 4 میلیون باید بیاد؟؟؟یا قبل از ریختن این 4 تومن و تا الان باید میومد؟؟؟

الان تو سایت وضعیت منو زده فعال سازی در سیستم فروش

mehdi-2009
15-12-2012, 17:41
ی سوال دارم خواهشا درست راهنمایی کنین:

من در تاریخ 8.14 مبلغ 9 میلیون ریختم برا پیش فروش پارس سال با تحویل اسفند.از این پیش فروشای دو ودیعه ای....10 دی هم 4 تومن دیگه باید بریزم.حالا سوال اینه که دعوتنامه کی برام میاد؟؟؟آیا بعد از ریختن این 4 میلیون باید بیاد؟؟؟یا قبل از ریختن این 4 تومن و تا الان باید میومد؟؟؟

الان تو سایت وضعیت منو زده فعال سازی در سیستم فروش
نه دعوت نامه 1ماه قبل ازموعد تحویل(واسه شماتوبهمن اگه تاخیرنداشته باشه شرکت) میاد و این 4تومن که باید تو دی واریز کنین ربطی به دعوت نامه نداره
وضعیت تو سایتتون هم درسته

انتخاب نمایندگی
پرداخت وجه
فعال سازی در سیستم فروش
صدور دعوتنامه
دریافت پرونده
پرداخت مابه التفاوت
پرداخت کل وجه
آماده برای صدور فاکتور
فاکتور شده
تأیید حسابداری
صدور سند
دریافت خودرو توسط نمایندگی
تحویل خودرو به مشتری

motorolal6
15-12-2012, 22:08
نه دعوت نامه 1ماه قبل ازموعد تحویل(واسه شماتوبهمن اگه تاخیرنداشته باشه شرکت) میاد و این 4تومن که باید تو دی واریز کنین ربطی به دعوت نامه نداره
وضعیت تو سایتتون هم درسته

انتخاب نمایندگی
پرداخت وجه
فعال سازی در سیستم فروش
صدور دعوتنامه
دریافت پرونده
پرداخت مابه التفاوت
پرداخت کل وجه
آماده برای صدور فاکتور
فاکتور شده
تأیید حسابداری
صدور سند
دریافت خودرو توسط نمایندگی
تحویل خودرو به مشتری

ممنونم.دعوتنامه هر موقع بیاد،میشه فرداش مابقی پول رو واریز کرد یا اونم توی تاریخ خاصی باید واریز بشه؟؟؟

mehdi-2009
15-12-2012, 22:39
ممنونم.دعوتنامه هر موقع بیاد،میشه فرداش مابقی پول رو واریز کرد یا اونم توی تاریخ خاصی باید واریز بشه؟؟؟

نه ازهمون روزی که دعوت نامه صادر میشه تا 7-8روز بعدش(تودعوت نامه ذکر شده)میتونید پرداخت کنید
واسه ایرانخودرو امکان پرداخت اینترنتی هم وجود داره.

feri_junu
17-12-2012, 14:27
سلام دوستان عزیز .. یه سمند lx Ef7 دارم , بنزینی مدل 91 که هنوز 900 کیلومتر بیشتر باهاش راه نرفتم. میخواستم لطفا منو راهنمایی کنید که اگه اونو با Slx Tu5 90 عوض کنم بهتر نیست؟ چون پارسال GLX Tu5 مدل 90 داشتم خیلی بیشتر باهاش حال میکردم تا این سمنده.
خیلی از لطفتون ممنونم.

hossein.az
17-12-2012, 21:00
سلام دوستان عزیز .. یه سمند lx Ef7 دارم , بنزینی مدل 91 که هنوز 900 کیلومتر بیشتر باهاش راه نرفتم. میخواستم لطفا منو راهنمایی کنید که اگه اونو با Slx Tu5 90 عوض کنم بهتر نیست؟ چون پارسال GLX Tu5 مدل 90 داشتم خیلی بیشتر باهاش حال میکردم تا این سمنده.
خیلی از لطفتون ممنونم.

بستگی به سلیقه و نظر خودتون داره
ولی منم با این نظر موافقم ,اگر با ضررش کنار میاید ,405 بهتره
هم از نظر افت قیمتی توی کارکرد
هم از نظر مشکلات کمتر بدنه و موتوری

feri_junu
18-12-2012, 10:00
مرسی از راهنماییتون همین کارو میکنم چون هم شتابش بیشتره, هم مصرفش کمتره , هم لوازماش زیادتره و ارزونتره, وهم جمع و جور تره و استهلاکش کمتره .فقط یه کم دودل بودم که از دودلی در اومدم...از روزی که ماشین قبلیمو فروختم (Glx tu5) غم عالم نشسته تو دلم و به هیچ عنوان Ef7 نتونست جای Tu5 405 رو پر کنه ...

yoosefshaskol
18-12-2012, 18:16
مرسی از راهنماییتون همین کارو میکنم چون هم شتابش بیشتره, هم مصرفش کمتره , هم لوازماش زیادتره و ارزونتره, وهم جمع و جور تره و استهلاکش کمتره .فقط یه کم دودل بودم که از دودلی در اومدم...از روزی که ماشین قبلیمو فروختم (Glx tu5) غم عالم نشسته تو دلم و به هیچ عنوان Ef7 نتونست جای Tu5 405 رو پر کنه ...
به نظر منم کار خوبی انجام میدی
چون tu5 موتور بسیار عالی هست.هم سگ جونه هم پر شتابه هم کم مصرفه.مثلا با موتور tu5 با اطمینان کامل از سلامتی موتور میتونی تا دور موتور 6500 هم باهاش کار کنی ولی اگه با ef7 این کارو کردی به احتمال 99 درصد واشر سر سیلندر میسوزه.بهدشم با این وضعیت ef7 بیا و درستش کن.
در کل میارزه که این کارو انجام بدی.

blue2006
23-12-2012, 23:32
سلام
یه سوال از اونایی که 405 دارن داشتم .
از زمانی که من 405 خریدم هیچ جور با دستیش کنار نیومدم ( 405 مدل 88 )
اولا که خیلی سفته و در ثانی موقعی که ماشین تو یه سربالایی ایستاده و دستی رو کشیدم به نظر مطمئن نمی یاد .
تازه کلی هم باید زور بزنم تا دسیت رو بکشم که مطمئنا اینجوری خیلی زود خراب می شه .
سوال اینجاست که آیا ماشین شما هم همین مشکلو داره ؟ همه پژو ها اینجوری هستن یا فقط مشکل از ماشین منه ؟
برای رفع این مشکل چکار کنم ؟
دو تا نکته :
1- تو پرایدی که بهاهاش رانندگی می کردم دستی با یه اشاره می گرفت ولی تو پژو باید قبلش ورزش کنیم .
2- پیش مکانیک هم بردمش گفت که پژو ها اینجورین و ... ولی من به حرفش اعتماد نکردم .

shadows_funeral
24-12-2012, 01:29
سلام
اولا که خیلی سفته و در ثانی موقعی که ماشین تو یه سربالایی ایستاده و دستی رو کشیدم به نظر مطمئن نمی یاد .
تازه کلی هم باید زور بزنم تا دسیت رو بکشم که مطمئنا اینجوری خیلی زود خراب می شه .
سوال اینجاست که آیا ماشین شما هم همین مشکلو داره ؟ همه پژو ها اینجوری هستن یا فقط مشکل از ماشین منه ؟
دو تا نکته :
1- تو پرایدی که بهاهاش رانندگی می کردم دستی با یه اشاره می گرفت ولی تو پژو باید قبلش ورزش کنیم .
2- پیش مکانیک هم بردمش گفت که پژو ها اینجورین و ... ولی من به حرفش اعتماد نکردم .

بنده هم 405 slx دارم. این مشکل تو تمام 405 ها هستش دوست من. البته ضعیف بودن ترمز دستی بخاطر کاسه ای بودن ترمز عقب هم هست که نسبت به دیسکی ضعیفتر هستش. صفتی ترمز دستی هم عادی هستش

rami_hemi
24-12-2012, 05:31
منم مشکل سفتی دستی رو دارم ولی اونقدرها هم ضعیف نیست خیلی وقتا امتحان میکنم دستی بالا بخوام را بی افتم ماشین خاموش میشه
برای اطمینان توی سر بالایی یا سرازیری ها به غیر از دستی باید ماشین رو توی دنده معکوس هم بذارید .
در ضمن ترمز دستی پراید شاید خیلی نرم به نظر برسه ولی خیلی هم ضعیف هست پژو حرکت کمی داره ولی قدرت زیادی داره

Abdolreza2012
24-12-2012, 20:58
بنده هم 405 slx دارم. این مشکل تو تمام 405 ها هستش دوست من. البته ضعیف بودن ترمز دستی بخاطر کاسه ای بودن ترمز عقب هم هست که نسبت به دیسکی ضعیفتر هستش. صفتی ترمز دستی هم عادی هستش

منم 405 دارم ولی ترمز دستیش خوبه و سفت نیست و مطمئن هست

karvas
25-12-2012, 20:09
منم 405 دارم ولی ترمز دستیش خوبه و سفت نیست و مطمئن هست

برای ما که با ترمز دستی پیکان هیج فرقی نداشت

blue2006
26-12-2012, 07:58
راهی نیست که ترمز ذستی 405 را خوبش کرد ؟
یه سوال دیگه هم دارم
به جز من تو فامیلمون چند نفر دیگه هم 405 مدل 88 رو دارن . یه روز یکی از فامیلامون اومده بود خونمون . موقع رفتن دیدم که وقتی خودرو اون در حالت سلو داره کار می کنه از ماشین من نرمتر کار می کنه . منظورم اینه که انگار ماشین من تو حالت سلو یه جاهاییش نیاز به روغن کاری داره و صدای موتور یه حالت خاصیه . شاید بشه گفت بلند تره و توام با جیر جیره . میشه کاری کرد که نرم تر و بی سر و صدا تر کار کنه ؟
آخه بالا بر شیشه های ماشین من هم صداش زیاد بود گفتم نکنه می خواد خراب بشه . بردمش تعمیر گاه گفت که از جنس بالا بر هست و عادیه . گفت هر چند وقت از یه قطعه ای استفاده می کنن که جنسش با قطعه قبلی فرق می کنه و ...
اگه این مورد بالا هم معمولی باشه باید نتیجه بگیریم که ماشین مد مدل پر سر و صدای 405 هست :n19:

shadows_funeral
26-12-2012, 08:18
یه سوال دیگه هم دارم
به جز من تو فامیلمون چند نفر دیگه هم 405 مدل 88 رو دارن . یه روز یکی از فامیلامون اومده بود خونمون . موقع رفتن دیدم که وقتی خودرو اون در حالت سلو داره کار می کنه از ماشین من نرمتر کار می کنه . منظورم اینه که انگار ماشین من تو حالت سلو یه جاهاییش نیاز به روغن کاری داره و صدای موتور یه حالت خاصیه . شاید بشه گفت بلند تره و توام با جیر جیره . میشه کاری کرد که نرم تر و بی سر و صدا تر کار کنه ؟
آخه بالا بر شیشه های ماشین من هم صداش زیاد بود گفتم نکنه می خواد خراب بشه . بردمش تعمیر گاه گفت که از جنس بالا بر هست و عادیه . گفت هر چند وقت از یه قطعه ای استفاده می کنن که جنسش با قطعه قبلی فرق می کنه و ...
اگه این مورد بالا هم معمولی باشه باید نتیجه بگیریم که ماشین مد مدل پر سر و صدای 405 هست :n19:
برای ترمز دستی راهی نیست. برای صدای جیرجیر موتور احتمالا مشکل از سوپاپها یا سر سیلندر هست که عوضش کنید درست می شه.

blue2006
26-12-2012, 21:45
برای ترمز دستی راهی نیست. برای صدای جیرجیر موتور احتمالا مشکل از سوپاپها یا سر سیلندر هست که عوضش کنید درست می شه.

می شه بیشتر توضیح بدین
چطور مطمئن بشم ایراد از سوپاپ هاست ؟
هزینه چقدر آب می خوره ؟
حل مشکل راحته با باید ماشین تو تعمیرگاه بخوابه ؟

shadows_funeral
26-12-2012, 21:48
می شه بیشتر توضیح بدین
چطور مطمئن بشم ایراد از سوپاپ هاست ؟
هزینه چقدر آب می خوره ؟
حل مشکل راحته با باید ماشین تو تعمیرگاه بخوابه ؟

می برید تعمیرگاه میگید موتور صدا می ده. اونا هم اول سوپاپها رو چک می کنن. اگه خورده شده باشن (که به مرور زمان اینطور میشه) اونا رو براتون عوض می کنن.) ممکنه محل قرارگیری سوپاپها رو سر سیلندر گشاد شده باشه که اونوقت باید سر سیلندر عوض شه. اگه ماشین گارانتی داشته باشه خیلی آب نمی خوره. این کار رو هم باید تعمیرگاه انجام بده. نه خودتون. باید ماشین بخوابه

Abdolreza2012
28-12-2012, 23:38
دوستان چه جوری میشه ارتفاع صندلی راننده رو بالا پایین کرد؟
مرسی

kalantarahura
29-12-2012, 08:40
سلام.بین 405 و پارس، تصمیم گرفتم پارس بخرم.شخصا یه پارس علاقه دارم.ولی چند روزه همه بدیش رو گفتند.تا مکانیک اشنا هم گفته پارس خوب نیست و دوگانه ها موتورسوزی دارند.البته داداشم دوگانه 86 داشت و دوبار گیربکس ترکوند به خاطر کارای عجیب و غریبی که میکرد ولی بازم ماشین سرحال بود.همه میگن 405 دوگانه بهتره.با این حال دنبال پارس مدل 88 دوگانه هستم.بیشتر واسه شهر میخوام و اخر هفته ها هم بیرون شهر.ماهی هم دو سفر .با تمام این اوصاف، شما این مشکلات رو وارد میدونین؟از 405 خوشم نمیاد چون داشتم و دلمو زده.اطرافیانم پارس دارند و مشکلی ندارند ولی بقیه بد میگن.
یه سوال دیگه:میگن پارس های مدل 88-89 به بعد رگولاتورشون بی کیفیت و ایرانیه ولی قبلیا بهترند.ایا تایید میشه؟ممنون
-----------------------------------------
پارس تمیز مدل 88 بهتره یا 405 دوگانه صفر؟

Actros
30-12-2012, 14:05
خب من واسه 405 ساعت پارس نصب کردم . ولی ست پنل وسط هم رنگ کردم نقره ای هم رنگ ماشین . رنگ کیلومتر و پنل وسط و کلیدها هم یخی شد
نظرتون چیه ؟

kalantarahura
30-12-2012, 14:15
خب من واسه 405 ساعت پارس نصب کردم . ولی ست پنل وسط هم رنگ کردم نقره ای هم رنگ ماشین . رنگ کیلومتر و پنل وسط و کلیدها هم یخی شد
نظرتون چیه ؟

به نظر جالبه.کاش یه عکس هم در روز میذاشتین

total_overdose
30-12-2012, 14:48
نظرتون چیه ؟

این ماشین خودته؟ همون کم کارکرده مدل 85 ه؟

Abdolreza2012
30-12-2012, 16:04
نظرتون چیه ؟

یه عکسی بذار ازش ببینیم شاید منم خوشم اومد همینکارو کردم:n02:

Abdolreza2012
30-12-2012, 16:04
مرسی
یکی جوابه این سوالمو بده

pedramb66
30-12-2012, 16:12
مرسی

تو پارس و سمند یه میله سمت چپ صندلی هست که میکشید بیرون و با اون ارتفاع صندلی رو تنظیم میکنید. فکر نکنم رو 405 باشه.

Actros
31-12-2012, 01:03
یه سوال دیگه هم دارم
داداش ببر تزمز عقب رو رکلاژ کن شما . ترمز دستی پژو حرف نداره . نمیدونم دوستان چی میگن !!
ترمز دستی رو تو سرعت میکشی ماشین 3 دور میخوره. یا موفع حرکت وقتی بالا باشه ماشین حرکت نمیکنه .

این ماشین خودته؟ همون کم کارکرده مدل 85 ه؟
بله همون ماشینه کم کاره :n01: مدل 85 کار کرد 49000 تا

یه عکسی بذار ازش ببینیم شاید منم خوشم اومد همینکارو کردم:n02:

داداش عکس گذاشتم دیگه ندیدی ؟ :n02:

Abdolreza2012
31-12-2012, 02:07
داداش عکس گذاشتم دیگه ندیدی ؟ :n02:
نه منکه چیزی ندیدم چیزی نیست که :n04:
یه لینک بذار ازش بی زحمت:n16:

Abdolreza2012
31-12-2012, 02:08
تو پارس و سمند یه میله سمت چپ صندلی هست که میکشید بیرون و با اون ارتفاع صندلی رو تنظیم میکنید. فکر نکنم رو 405 باشه.

آره چنین چیزی ندیدم من
یعنی نمیشه بالا پایینش کرد؟

kalantarahura
31-12-2012, 09:16
سلام.بین 405 و پارس، تصمیم گرفتم پارس بخرم.شخصا یه پارس علاقه دارم.ولی چند روزه همه بدیش رو گفتند.تا مکانیک اشنا هم گفته پارس خوب نیست و دوگانه ها موتورسوزی دارند.البته داداشم دوگانه 86 داشت و دوبار گیربکس ترکوند به خاطر کارای عجیب و غریبی که میکرد ولی بازم ماشین سرحال بود.همه میگن 405 دوگانه بهتره.با این حال دنبال پارس مدل 88 دوگانه هستم.بیشتر واسه شهر میخوام و اخر هفته ها هم بیرون شهر.ماهی هم دو سفر .با تمام این اوصاف، شما این مشکلات رو وارد میدونین؟از 405 خوشم نمیاد چون داشتم و دلمو زده.اطرافیانم پارس دارند و مشکلی ندارند ولی بقیه بد میگن.
یه سوال دیگه:میگن پارس های مدل 88-89 به بعد رگولاتورشون بی کیفیت و ایرانیه ولی قبلیا بهترند.ایا تایید میشه؟ممنون
-----------------------------------------
پارس تمیز مدل 88 بهتره یا 405 دوگانه صفر؟

میشه منو هم راهنمایی کنین؟

pedramb66
31-12-2012, 10:10
آره چنین چیزی ندیدم من
یعنی نمیشه بالا پایینش کرد؟

اگه نیست فکر نکنم بشه بالا پایین کرد. شاید بشه صندلی رو رو عوض کرد یا کارای دیگه.

امير موسر
31-12-2012, 10:45
نظرتون چیه ؟

امیر داداش ! قشنگ شده مخصوصا فرمون ! فقط کاش بجا نقره طرح چوب میزدی اگر بود !

Actros
31-12-2012, 11:22
نه منکه چیزی ندیدم چیزی نیست که :n04:
یه لینک بذار ازش بی زحمت:n16:

امیر داداش ! قشنگ شده مخصوصا فرمون ! فقط کاش بجا نقره طرح چوب میزدی اگر بود !
lمرسی عزیز . طرح چوب هم قشنگه ولی من دوس ندارم . چون ماهیت اسپرت نداره و بیشتر برای ماشین های گرون و اشرافی و با اصالت استفاده بشه بهتره . به نظرم به پارس هم نمیاد !

میشه منو هم راهنمایی کنین؟
اگه ماشین کم مصرف بنزینی میخوای 405 slx tu5 بگیر حدود 20 تومنه فکر کنم . یه سری هم 89 تا 90 فکر میکنم این موتور رو رو GLX زد بگردی پیدا میکنی
من خودم باشم 2 گانه نمیگیرم . الان tu5 تو جاده صدی 5.5 . 6 میسوزونه با 110 تا سرعت .

karvas
31-12-2012, 13:14

اگه ماشین کم مصرف بنزینی میخوای 405 slx tu5 بگیر حدود 20 تومنه فکر کنم . یه سری هم 89 تا 90 فکر میکنم این موتور رو رو GLX زد بگردی پیدا میکنی
من خودم باشم 2 گانه نمیگیرم . الان tu5 تو جاده صدی 5.5 . 6 میسوزونه با 110 تا سرعت .
راست میگه گاز ماشینو داغون میکنه من یه حساب کتاب کردم الان حالشو ندارم بنویسم دیدم هزینه بنزینtu5 با هزینه گاز xu7 تفاوت خیلی کمی داره پس ادم چرا بره ماشینه پر مصرف بخره که دوگانش کنه هم صندوق عقب جا نداره دیگه هم ماشین سنگین میشه هم خطر داره همین چند وقت پیش یه بنز 911 زده بود پشت یه 405 یخورده کشیده بودش منبع گاز 405 منفجر شده بود همشون سوختند

mInI_ClockEr
31-12-2012, 14:29
آقایون 405 معمولی من هر جای سایت ایران خورو رو گشتم چیزی در مورد رادیو ضبط پیدا نکردم
اصلاً اگه ماشین صفر بگیرم روش چیزی داره یا نه اون هم برداشتن و فقط پنل گزاشتن :n13:

kalantarahura
31-12-2012, 14:49
راست میگه گاز ماشینو داغون میکنه من یه حساب کتاب کردم الان حالشو ندارم بنویسم دیدم هزینه بنزینtu5 با هزینه گاز xu7 تفاوت خیلی کمی داره پس ادم چرا بره ماشینه پر مصرف بخره که دوگانش کنه هم صندوق عقب جا نداره دیگه هم ماشین سنگین میشه هم خطر داره همین چند وقت پیش یه بنز 911 زده بود پشت یه 405 یخورده کشیده بودش منبع گاز 405 منفجر شده بود همشون سوختند

ممنون.ولی میگن داخل شهر مصرف بالاست.با این حال منم قبول دارم که عمر موتور ماشین گازسوز خیلی کمتر از بنزینیه

Abdolreza2012
31-12-2012, 15:34

l

آهان دیدم قشنگ شده مبارکه:n16:

mohamad skystar
31-12-2012, 18:06
آقایون 405 معمولی من هر جای سایت ایران خورو رو گشتم چیزی در مورد رادیو ضبط پیدا نکردم
اصلاً اگه ماشین صفر بگیرم روش چیزی داره یا نه اون هم برداشتن و فقط پنل گزاشتن :n13:

دوست من
برای ماشین شما 2 حالت وجود داره البته این چیزی هست که سالهاست شرکت داره انجام میده:

یا ماشین شما دارای رادیو پخش CD ( البته درگاه USB هم دارن جدیدا ) هست یا ماشین شما فاقد رادیو پخش هست که در این صورت شرکت
یه حواله به شما میده میبرید بانک نقد میکنید ( یعنی پول رادیو پخش رو بهتون بر میگردونن که به نظر من نداشته باشه بهتره حداقل میتونی یه رادیو پخش
با کیفیت تر و مجهزتر انتخاب کنی

در طول چند سال اخیر اینطور بوده.

Abdolreza2012
01-01-2013, 01:48
اگه نیست فکر نکنم بشه بالا پایین کرد. شاید بشه صندلی رو رو عوض کرد یا کارای دیگه.
دوستان به هرحال راه حل قطعی چیه؟
میشه کاریش کرد یا نه؟

shadows_funeral
01-01-2013, 02:04
دوستان به هرحال راه حل قطعی چیه؟
میشه کاریش کرد یا نه؟
کاریش نمی شه کرد مگر اینکه صندلی ماشین رو عوض کنید که اونم هزینه زیادی براتون داره.

rami_hemi
02-01-2013, 14:37
امیر عکس رو ندیدم ولی منم تو فکر تعویض پانل وسط هستم
تو رنگ کردی من میخوام آلومنیوم بندازم جاش ولی دنبال ترکیب چرم آلو مینویم و چوب هستم
راستی میخوام یه سیستم تریپ کامپیوتر هم برای پانل نشانگر ها بسازم ایثن تریپ کامپیوتر خودش به هیچ دردی نمیخوره :دی به جاش میشه یه چیز دیگه گذاشت :دی

unknown47
03-01-2013, 13:10
دوستان 405 GLX مصرفش حدودا چقدره؟ (ترکیبی)

mohamad skystar
03-01-2013, 14:06
دوستان 405 GLX مصرفش حدودا چقدره؟ (ترکیبی)

مصرف ترکیبیش حدود 9.5 لیتر
با موتور xu7 قدیمی

Actros
03-01-2013, 14:22
امیر عکس رو ندیدم ولی منم تو فکر تعویض پانل وسط هستم
تو رنگ کردی من میخوام آلومنیوم بندازم جاش ولی دنبال ترکیب چرم آلو مینویم و چوب هستم
راستی میخوام یه سیستم تریپ کامپیوتر هم برای پانل نشانگر ها بسازم ایثن تریپ کامپیوتر خودش به هیچ دردی نمیخوره :دی به جاش میشه یه چیز دیگه گذاشت :دی
آقا لینک که پرشین گیگ هست. چه طور ندیدی عکس و ؟ :n02:
اون کاری که میخوای بکنی ظریف کاریه و حوصله میخواد . همین باز کردنش کلی اعصاب خوردی داره چه برسه به همچین ظریف کاری
انجام دادی عکس بزار
یه نظرم یه ساعت چند کاره هم بزار از اون 40 تومنیا . شایدم کاکپیت کار کرده پیدا کردی. تریپ خودش هم بد نیست . میخوای چی کارش کنی مثلا ؟
اینم همون لینک قبلی

Hamid Reza
03-01-2013, 16:32
نظرتون چیه ؟

فرمون رو خودت عوض کردی؟
چند گرفتی فرمون رو؟
تو عملکردش و اینا که مشکلی پیش نمیاد؟ مثل فابریکی هست؟ ( بعضیا میگن فرمون پهن نرمی بیشتری داره)

Actros
03-01-2013, 18:27
آره 44 تومن غربیلک فرمان اصلی
نه فرقی نداشت

unknown47
04-01-2013, 00:11
مصرف ترکیبیش حدود 9.5 لیتر
با موتور xu7 قدیمی
مرسی محمد جان
SLX مصرفش چقار با GLX فرق میکنه؟
یه سوال دیگم داشتم
با توجه به اینکه 405 TU5 دیگه تولید نمیشه! (میشه؟:n13:) میشه یه 405 با همون متور قدیمی XU7 گرفت و بعد موتورشو عوض کرد؟
اصن همچین چیزی ممکن هست؟ خود موتور TU5 رو میشه تهیه کرد؟!
ممنون میشم جواب بدین:n16:

shadows_funeral
04-01-2013, 00:58
مرسی محمد جان
SLX مصرفش چقار با GLX فرق میکنه؟
یه سوال دیگم داشتم
با توجه به اینکه 405 TU5 دیگه تولید نمیشه! (میشه؟:n13:) میشه یه 405 با همون متور قدیمی XU7 گرفت و بعد موتورشو عوض کرد؟
اصن همچین چیزی ممکن هست؟ خود موتور TU5 رو میشه تهیه کرد؟!
ممنون میشم جواب بدین:n16:
در واقع موتور Tu5 روی تیپ SLX خودرو 405 گذاشته می شه و موتور معمولی روی تیپ GLX خودرو 405 . پس دولید می شه دوست من.
نه شما نمی تونید موتور ماشین رو عوض کنید. علاوه بر مشکلات قانونی که بر می خورید هزار و یک هماهنگی دیگه باید تو سیستم ماشین انجام بدین که اصلا توجیه اقتصادی نداره.

rami_hemi
04-01-2013, 19:51
آقا لینک که پرشین گیگ هست. چه طور ندیدی عکس و ؟ :n02:
اون کاری که میخوای بکنی ظریف کاریه و حوصله میخواد . همین باز کردنش کلی اعصاب خوردی داره چه برسه به همچین ظریف کاری
انجام دادی عکس بزار
یه نظرم یه ساعت چند کاره هم بزار از اون 40 تومنیا . شایدم کاکپیت کار کرده پیدا کردی. تریپ خودش هم بد نیست . میخوای چی کارش کنی مثلا ؟
اینم همون لینک قبلی
من باز و بسته میکنم عادت دارم به اینطور ریزه کاری ها
راستش یه سیستم تو ذهنم داشتم دارم عملیش میکنم کل بخش وسط رو باید بیارم پایین
کاکپیت پیدا نمیشه پیدا همب شه قیمتش بالای 600 تومنه پس به جاش یه کاکپیت دیجیتال بسازم بهتره فوقش یه سال طول میکشه کار روی AVR و arm که تصمیم دارم از یه تبلت چینی کمک بگیرم
ولی اولش میخوام این وسطش رو با چند چرم و آلو مینیوم عوض کنم آلومینویم تک بندازم خیلی بی ریخت میشه ترکیب چرم و آلومینیوم و چوب خوب در میاد . از فردا کم کم با اضافه کردن چراغ توی اتاق و صندوق شروع میکنم نتونستم کنسول پارس پیدا کنم یعنی خیلی گرونه 175 تومن به من قیمت دادن دنبال دست دوم نسبتا خوب بدون کلید میکردم خودم قاب کلیدها رو میسازم .
الان میفهمم میشه روی این 405 خیلی کارا کرد ولی باید وقت بذاری و کمی هم حوصله اونوقت میشه با هزینه کمتر نسبت به جنس شرکتی یه طرح بهتر درست کنی .
راستی امیر طرحت عالی شده خیلی خوش نقش سلیقه و تمیز کار کردی
==============================================
دیگه به نظر من تعویض موتور ماشین با این وضعیت هیچ توجیح اقتصادی نداره بخصوص اینکه این موتور روی ماشین از طرف کارخونه نصب میشه
تعویض موتور در مواردی مثل تیونینگ ماشین برای ریس یا ساخت یک ماشین پرفورمنس خیابانی توجیه داره و اون هم نه در حد تقویت مثلا 10 اسب بیشتر مثلا شما برای مصرف کمتر میتونید روشهای رانندگی بهینه رو امتحان کنید
مثلا من خودم در نظر دارم موترو ماشینم رو با حفظ بلوک سیلندر به xu9jp4 با ecu اجاستیبل تبدیل کنم ولی میدونمخ هزینه این کار من زیاده ولی اگه بتونم به طریقی ecu خود ماشین رو قفل شکنی کنم روی همین با تغییر برنامه میشه موتور رو برنامه ریزی و راه اندازی کرد ولی باز م این کار من نه برای مصرف سوخت بلکه برای تقویت موتور هست و توجیه اقتصادی نداره .

blue2006
05-01-2013, 21:04
سلام
از دو روز پیش وقتی ماشینمو رو بنزین روشن می کردم شروع می کرد به ریپ زدن و ...
امروز بردمش تنظیم موتوری طرف گفت که اشکال از ecu ماشینه و باید تعمیر بشه و 80 تومنی هم خرجشه .
علتشم گفت که چون ecu زیمنسه و دوگانه دستیه ، با گاز زیاد رفتی که اینجوری شده و...
منم هرچی توضیح دادم که دارم گاز و بنزین رو ترکیبی استفاده می کنم . قبول نکرد .
خلاصه زنگ زدم به یکی از همکارام که قبلا تنظیم موتوری داشت . اون تمام حرف های طرف اول رو رد کرد و گفت که اگه ECU خراب باشه که ماشین همیشه مشکل داره . گفت احتمالا ecu کد گرفته بوده و طرف سر در نیاورده بود که علت چیه و اینو گفته .
به نظر شما علت چیه ؟Ecu خرابه ؟ چی پیشنهاد می کنین ؟
چون چند هفته دیگه باید برم مسافرت . می خوام خیال راحت برم .

775e
05-01-2013, 21:36
یه سوال دیگه هم دارم
شما ببر ترمز دستی روتنظیم کن
اگه ماشین شما عیب موتوری نداره احتمالا یا خیلی سرد بود و شاید هم بستگی به نوع روغن مصرفی داره

775e
05-01-2013, 21:42
سلام
دو تا نکته :
دوست عزیز دستی 405 اگه خوب کار کنه باید 3 تقه نهایتا 4 تقه کنه و دیگه ماشین نباید از جاش تکون بخوره

rami_hemi
05-01-2013, 22:00
سلام
از دو روز پیش وقتی ماشینمو رو بنزین روشن می کردم شروع می کرد به ریپ زدن و ...
امروز بردمش تنظیم موتوری طرف گفت که اشکال از ecu ماشینه و باید تعمیر بشه و 80 تومنی هم خرجشه .
علتشم گفت که چون ecu زیمنسه و دوگانه دستیه ، با گاز زیاد رفتی که اینجوری شده و...
منم هرچی توضیح دادم که دارم گاز و بنزین رو ترکیبی استفاده می کنم . قبول نکرد .
خلاصه زنگ زدم به یکی از همکارام که قبلا تنظیم موتوری داشت . اون تمام حرف های طرف اول رو رد کرد و گفت که اگه ECU خراب باشه که ماشین همیشه مشکل داره . گفت احتمالا ecu کد گرفته بوده و طرف سر در نیاورده بود که علت چیه و اینو گفته .
به نظر شما علت چیه ؟Ecu خرابه ؟ چی پیشنهاد می کنین ؟
چون چند هفته دیگه باید برم مسافرت . می خوام خیال راحت برم .
ایراد از ECU نیست ماشین منم این ایراد رو داره
یه قسمت از جواب تعمیرکار درست بود
یعنی دوگانه سوز غیر کارخونه ایراد میده و چون توی این روش یه مدت پمپ بنزین رو خاموش میکنه ECU دچار اختلال توی کارکردش میشه و کد خطا میگیره مشکلی اگه زا ecu بود باید ماشینوتون کلا کار نمیکرد یا به شدت بد کار میکرد . من توصیه میکنم سیستم سوخت رسانی ماشین رو هم یه بازبینی کنید با این وضعیت بنزینها انژکتورها رو شستو شو بدید فیلتر بنزین رو هم اگه خیلی وقته عوض نکردید عوض کنید . من امروز بعد تقریبا دو ماه که گاز ماشین از کار افتاده بود دوباره تعمیرش کردم و راه انداختمش روی گاز نرمتر از بنزین کار میکنه . ECU مشکل خاصی نداره فقط یه برنامریزی دوباره میخواد ببرید یه جایی که واقعا کارشون رو بلد باشن .
ماشین خود من صبحا الان به جای اینکه درو بالا بگیره تا موتور گرم بشه دور کم کار میکنه که واسه خودمم عجیب هست .

Actros
06-01-2013, 00:08
من باز و بسته میکنم عادت دارم به اینطور ریزه کاری ها
راستش یه سیستم تو ذهنم داشتم دارم عملیش میکنم کل بخش وسط رو باید بیارم پایین
کاکپیت پیدا نمیشه پیدا همب شه قیمتش بالای 600 تومنه پس به جاش یه کاکپیت دیجیتال بسازم بهتره فوقش یه سال طول میکشه کار روی AVR و arm که تصمیم دارم از یه تبلت چینی کمک بگیرم
ولی اولش میخوام این وسطش رو با چند چرم و آلو مینیوم عوض کنم آلومینویم تک بندازم خیلی بی ریخت میشه ترکیب چرم و آلومینیوم و چوب خوب در میاد . از فردا کم کم با اضافه کردن چراغ توی اتاق و صندوق شروع میکنم نتونستم کنسول پارس پیدا کنم یعنی خیلی گرونه 175 تومن به من قیمت دادن دنبال دست دوم نسبتا خوب بدون کلید میکردم خودم قاب کلیدها رو میسازم .
الان میفهمم میشه روی این 405 خیلی کارا کرد ولی باید وقت بذاری و کمی هم حوصله اونوقت میشه با هزینه کمتر نسبت به جنس شرکتی یه طرح بهتر درست کنی .
راستی امیر طرحت عالی شده خیلی خوش نقش سلیقه و تمیز کار کردی
==============================================
دیگه به نظر من تعویض موتور ماشین با این وضعیت هیچ توجیح اقتصادی نداره بخصوص اینکه این موتور روی ماشین از طرف کارخونه نصب میشه
تعویض موتور در مواردی مثل تیونینگ ماشین برای ریس یا ساخت یک ماشین پرفورمنس خیابانی توجیه داره و اون هم نه در حد تقویت مثلا 10 اسب بیشتر مثلا شما برای مصرف کمتر میتونید روشهای رانندگی بهینه رو امتحان کنید
مثلا من خودم در نظر دارم موترو ماشینم رو با حفظ بلوک سیلندر به xu9jp4 با ecu اجاستیبل تبدیل کنم ولی میدونمخ هزینه این کار من زیاده ولی اگه بتونم به طریقی ecu خود ماشین رو قفل شکنی کنم روی همین با تغییر برنامه میشه موتور رو برنامه ریزی و راه اندازی کرد ولی باز م این کار من نه برای مصرف سوخت بلکه برای تقویت موتور هست و توجیه اقتصادی نداره .
بسیار عالی
آره واقعا وقت بزاری خیلی کارا میشه کرد . خیلی آپشن ها میشه گذاشت
یکی از بچه ها تو فروم همسایه یه گوشی نوکیا 5700 رو میخواست بزاره جای کاکپیت:n02: که فعلا پروژش نیمه تمام مونده. ولی اگه بشه خیلی باحال میشه
در مورد موتور آره اگه بشه رو همین موتور کار کرد که خیلی بهتره .
ولی من مصرف تی یو 5 دیوونم میکنه . تو جاده هیچی نمیسوزونه لامصب . البته به خاطر گیربکس سبکش هم هست

rami_hemi
06-01-2013, 09:14
دیدم اون پروژه رو ولی اون یکی که روی در جای پخش نمایشگر گذاشته یه فکری به ذهنم انداخت بعدشم یه چند تا ایده دیگه به ذهنم رسیده .
من موتور رو میخوام بلوکش باقی بمونه تا مشکلی از نظر قانونی و ثبت توی کارت نداشته باشم ولی میخوام حجم موتور رو تا 1905 سی سی استاندارد ببرم بالا شاید گیربکس tu5 رو بشه به اینم خورند چون گلدونی اکثرشون یکی هست فقط باید دید با گشتاور این میخونه یا نه تو همون فورم همسایه با پرهام حرف بزن موتورش رو داره میفروشه یعنی کلا ماشین رو میفروشه نمیدونم میخواد چی بخره ولی انگار از پژو دست برداشته اگه موتور 1.9 که داشت 16 سوپاب بود ازش میخریدم من فقط دنبال سر سیلندر و پیستون و میلنگ و شاتون این چیزای موتور 1905 هستم .

kamy R
06-01-2013, 21:37
سلام میخاستم بدونم باک بنزین پژو 405 چند لیتره؟واسه تمام سالهای تولیدش یکیه؟ (مال من مدل 84 هست)

armin_punisher6
06-01-2013, 22:17
سلام میخاستم بدونم باک بنزین پژو 405 چند لیتره؟واسه تمام سالهای تولیدش یکیه؟ (مال من مدل 84 هست)
باک 70 لیتره.

mohamad skystar
06-01-2013, 22:18

باک 405
70 لیتری هست و برای تمام سالها هم یکی بوده .

پست همزمان شد

blue2006
06-01-2013, 23:30
ایراد از ECU نیست ماشین منم این ایراد رو داره
یه قسمت از جواب تعمیرکار درست بود
یعنی دوگانه سوز غیر کارخونه ایراد میده و چون توی این روش یه مدت پمپ بنزین رو خاموش میکنه ECU دچار اختلال توی کارکردش میشه و کد خطا میگیره مشکلی اگه زا ecu بود باید ماشینوتون کلا کار نمیکرد یا به شدت بد کار میکرد . من توصیه میکنم سیستم سوخت رسانی ماشین رو هم یه بازبینی کنید با این وضعیت بنزینها انژکتورها رو شستو شو بدید فیلتر بنزین رو هم اگه خیلی وقته عوض نکردید عوض کنید . من امروز بعد تقریبا دو ماه که گاز ماشین از کار افتاده بود دوباره تعمیرش کردم و راه انداختمش روی گاز نرمتر از بنزین کار میکنه . ECU مشکل خاصی نداره فقط یه برنامریزی دوباره میخواد ببرید یه جایی که واقعا کارشون رو بلد باشن .
ماشین خود من صبحا الان به جای اینکه درو بالا بگیره تا موتور گرم بشه دور کم کار میکنه که واسه خودمم عجیب هست .
دستت درد نکنه
فقط چند تا سوال
اول این که می گین دو گانه دستی باعث می شه ECU کد بگیره چطوریه می شه بیشتر توضیح بدین ؟ می شه این کد ها رو به صورت دائم حذف کرد ؟
دوم من تازه فیلتر بنزین رو تعویض کردم . برای چک کردن سیستم سوخت رسانی دیگه کجا ها رو باید چک کنم ؟
سوم . شما چطوری مشکلتون حل شد ؟
یه سوال دیگه . اخیرا متوجه شدم که وقتی مدتی ماشین رو رو حالت گاز رو شن می کنم ( اول رو بنزین رو شن می شه و با افزایش دور موتور می ره رو گاز ) ماشین دچار این مشکل می شه . شما هم به این مورد بر خوردین ؟

Actros
07-01-2013, 00:23
دیدم اون پروژه رو ولی اون یکی که روی در جای پخش نمایشگر گذاشته یه فکری به ذهنم انداخت بعدشم یه چند تا ایده دیگه به ذهنم رسیده .
من موتور رو میخوام بلوکش باقی بمونه تا مشکلی از نظر قانونی و ثبت توی کارت نداشته باشم ولی میخوام حجم موتور رو تا 1905 سی سی استاندارد ببرم بالا شاید گیربکس tu5 رو بشه به اینم خورند چون گلدونی اکثرشون یکی هست فقط باید دید با گشتاور این میخونه یا نه تو همون فورم همسایه با پرهام حرف بزن موتورش رو داره میفروشه یعنی کلا ماشین رو میفروشه نمیدونم میخواد چی بخره ولی انگار از پژو دست برداشته اگه موتور 1.9 که داشت 16 سوپاب بود ازش میخریدم من فقط دنبال سر سیلندر و پیستون و میلنگ و شاتون این چیزای موتور 1905 هستم .

آره موتور بلوکش باقی بمونه خیلی بهتره . چون درگیری قانونی نداری .
ما رو در جربان کارهایی موتوریت قرار بده شاید ترس ما هم ریخت زدیم تو کار دستکاریه موتور :n02:

Abdolreza2012
07-01-2013, 01:38
چراغ بنزین روشن باشه یعنی چند لیتر دیگه بنزین داره؟

rami_hemi
07-01-2013, 09:12
دستت درد نکنه
فقط چند تا سوال
اول این که می گین دو گانه دستی باعث می شه ECU کد بگیره چطوریه می شه بیشتر توضیح بدین ؟ می شه این کد ها رو به صورت دائم حذف کرد ؟
دوم من تازه فیلتر بنزین رو تعویض کردم . برای چک کردن سیستم سوخت رسانی دیگه کجا ها رو باید چک کنم ؟
سوم . شما چطوری مشکلتون حل شد ؟
یه سوال دیگه . اخیرا متوجه شدم که وقتی مدتی ماشین رو رو حالت گاز رو شن می کنم ( اول رو بنزین رو شن می شه و با افزایش دور موتور می ره رو گاز ) ماشین دچار این مشکل می شه . شما هم به این مورد بر خوردین ؟
ببین دوست عزیزم ecu یه سری سنسور داره که از طریق اونها وضعیت کلی تجهیزات مربوط به ماشین رو کنترل میکنه و در موقع لوزوم اخطار میده . وقتی میارن و پمپ بنزین رو با رله از کار میندازن اینزوری تشخیص میده که پمپ بنزین خراب شده ولی از یه طرف هم کوئل ها توسط سیستم کنترل گاز هنوز کار میکنه و جرقه میزنه شمعها اینطوری ecu چون زمانبندی جرقه رو با مپ خودش تنظیم کنه اون یکی سیستم اجازه نمیده برای همین یه کد خطا روی حافظه میندازه و کل مپ به هم میریزه .

آره موتور بلوکش باقی بمونه خیلی بهتره . چون درگیری قانونی نداری .
ما رو در جربان کارهایی موتوریت قرار بده شاید ترس ما هم ریخت زدیم تو کار دستکاریه موتور :n02:
فعلا دنبال موتور و لوازم موتور تر و تمیز میگردم شاید سر سیلندر فولادی بندازم براش تا مثل این آلومینیومی ها همیشه خون دل نخورم من هر کار بکنم حداقل تو گروه مینویسم تو که نمیای

چراغ بنزین روشن باشه یعنی چند لیتر دیگه بنزین داره؟

تقریبا 8 لیتر بنزین داره

Abdolreza2012
07-01-2013, 19:39
اگه چراغ بنزین روشن باشه و حدود 8 لیتر بنزین داشته باشه
فکرنکنم باک 70 لیتر جا بگیره
درسته تو دفترچش نوشته 70 لیتر
ولی واسه من چراغ بنزین روشن بود بعد بنزین زدم پر کردم شد 50لیتر
میگیریم 10 لیتر هم داشت میشه 60 لیتر

armin_punisher6
07-01-2013, 21:08
اگه چراغ بنزین روشن باشه و حدود 8 لیتر بنزین داشته باشه
فکرنکنم باک 70 لیتر جا بگیره
درسته تو دفترچش نوشته 70 لیتر
ولی واسه من چراغ بنزین روشن بود بعد بنزین زدم پر کردم شد 50لیتر
میگیریم 10 لیتر هم داشت میشه 60 لیتر
من 405 2000 دارم یه بار 68.5 لیتر بنزین زدم.ولی از یکی از دوستامم که 1800 داره میگفت 70 لیتره.البته تا حالا کسیو ندیدم بتونه بالای 65 لیتر بزنه.

775e
08-01-2013, 17:33
من 405 2000 دارم یه بار 68.5 لیتر بنزین زدم.ولی از یکی از دوستامم که 1800 داره میگفت 70 لیتره.البته تا حالا کسیو ندیدم بتونه بالای 65 لیتر بزنه.
سلام
وقتی چراغ بنزین روشن میشه کاه گاز بنزین باک به یه حد معینی برسه.
و موتور شروع میکنه که گاز بنزین رو برای سوخت استفاده میکنه.
این که چراغ بنزین روشن میشه چند لیتر توی باک هست یه چیز نسبی هست و ممکنه 15 لیتر هم توی باک باشه یا ممکنه 8 لیتر توی باک باشه.
نتیجه گیری چراغ بنزین وقتی روشن میشه که مقدار گاز داخل باک به یه حد معینی برسه.

775e
08-01-2013, 17:36
امکانات بیشتر پارس نسبت به 405 چیه؟
پژو پارس با موتوره tu5 هم تو لید شده؟

mohamad skystar
08-01-2013, 19:49
امکانات بیشتر پارس نسبت به 405 چیه؟
پژو پارس با موتوره tu5 هم تو لید شده؟

بله دوست عزیز پارس با موتور TU5 هم تولید شد.

من امکانات پارس سال رو نسبت به GLX405 هردو مدل 91 رو براتون شرح میدم:

سنسور دنده عقب
آینه های جدید با راهنما
بالشتک های صندلی عقب
نمای داخلی کاملا جدید
مه شکن های جلو
رینگ اسپرت الومینیمی
شیشه های عقب برقی
تنظيم برقي پشتي صندلي جلو
بلندگوی عقب
دماسنج روي داشبورد

hadigm
08-01-2013, 20:04
بله دوست عزیز پارس با موتور TU5 هم تولید شد.

من امکانات پارس سال رو نسبت به GLX405 هردو مدل 91 رو براتون شرح میدم:

سنسور دنده عقب
آینه های جدید با راهنما
بالشتک های صندلی عقب
نمای داخلی کاملا جدید
مه شکن های جلو
رینگ اسپرت الومینیمی
شیشه های عقب برقی
تنظيم برقي پشتي صندلي جلو
بلندگوی عقب
دماسنج روي داشبورد

دوست عزیز پژو پارس سال رینگ اسپرت نداره فکر کنم!

mohamad skystar
08-01-2013, 22:30
دوست عزیز پژو پارس سال رینگ اسپرت نداره فکر کنم!

برخی نمونه هاش داشت خصوصا تو سری های اولش
من سال 89 تو نمایندگی دیدم
اما جدیدا نمیزارن حرف شما هم درسته

hadigm
08-01-2013, 22:36
برخی نمونه هاش داشت خصوصا تو سری های اولش
من سال 89 تو نمایندگی دیدم
اما جدیدا نمیزارن حرف شما هم درسته
آقا محمداین پژو پارس های سال استانداردشون یورو چنده؟اطلاعی دارین؟

rami_hemi
08-01-2013, 23:19
یورو 3 نهایتش موتور xu7 از سری های قدیمی پزو هست و تقریبا از سال 1998 با سری ew جایگزین شدن

775e
09-01-2013, 00:48
سلام دوستان
من بین 405 slx وسمند ef7 موندم تقریبا قیمتاشون یکی شده .
بنظر شما کدوم بهتر و بصرفه تره.
اگر میشه برتری هاشون رو نسبت به هم بگید.

mohamad skystar
09-01-2013, 02:46
سلام دوستان
من بین 405 slx وسمند ef7 موندم تقریبا قیمتاشون یکی شده .
بنظر شما کدوم بهتر و بصرفه تره.
اگر میشه برتری هاشون رو نسبت به هم بگید.

هر خودرو مزایا و معایب و عملکرد خاص خودش رو داره که برای هر فردی متفاوت هست
خودرویی برتر هست که با ملاک های شما همخوانی داشته باشه.
ادامه مباحث رو در بخش مشاوره خرید مطرح کنید.

paket
09-01-2013, 15:04
در يك كلام پژو ٤٠٥ ؟؟؟
يا
پژو 405 موتور tu5 ؟ ؟

Sent from my iPhone4s-ios 6.0.1Tapatalk

rami_hemi
09-01-2013, 15:22
اگه براتون موتور کم مصرف با توان مناسب و کم صدا مهم هست tu5 رو توصیه میکنیم
موتور xu7 با تمام سگ جون بودنش الان دیگه زیاد به درد نمیخوره تنها مزیتش قطعات نسبتا فراوانتر یدکی هست

Abdolreza2012
10-01-2013, 15:38
اگه براتون موتور کم مصرف با توان مناسب و کم صدا مهم هست tu5 رو توصیه میکنیم
موتور xu7 با تمام سگ جون بودنش الان دیگه زیاد به درد نمیخوره تنها مزیتش قطعات نسبتا فراوانتر یدکی هست

الان که کارخونه هم موتور tu5 نداره میشه قطعاتشو پیدا کرد؟

mohamad skystar
10-01-2013, 17:27
الان که کارخونه هم موتور tu5 نداره میشه قطعاتشو پیدا کرد؟

بله دوست من میشه پیدا کرد .
موتور TU5 سالهاست که در کشورمون حضور داره ( فکر کنم از سال 81 یا 82 )
اگرچه به مرور زمان و با دست بردن قطعه سازان داخلی در قطعات این موتور و
واردات برخی قطعاتش از چین باعث افت کیفیت این موتور نسبت به سالهای گذشته شده
اما قطعاتش موجود هست.

Abdolreza2012
10-01-2013, 21:07
بله دوست من میشه پیدا کرد .
موتور TU5 سالهاست که در کشورمون حضور داره ( فکر کنم از سال 81 یا 82 )
اگرچه به مرور زمان و با دست بردن قطعه سازان داخلی در قطعات این موتور و
واردات برخی قطعاتش از چین باعث افت کیفیت این موتور نسبت به سالهای گذشته شده
اما قطعاتش موجود هست.
دوستان چینی که تو همه چی دست دارن و قطعا قطعاته چینی کیفیته اصلشو نداره

rami_hemi
12-01-2013, 21:48
بدیهیه که کیفیت اصلی رو ندارن ولی خب اگه وارد کننده محترم قطعات با کیفیت چینی رو وارد کنه نسبت به قیمتشون باید کیفیت مناسبی داشته باشن .
تولیدات چین برای مصرف هست نه استفاده یک عمر ولی خب ایرانی ها اجناسی برای استفاده کوتاه مدت وارد میکنن نه چند ساله

feri_junu
18-01-2013, 20:43
سلام بالاخره من هم مجددا پژو slx Tu5 صفر گرفتم ديروز .سمند ef7 بنزيني ال ايكس91 با 1080 كيلومتر كاركرد رو فروختم 20800000 و باز 405 tu5 صفر خريدم به قيمت 22000000 كه چقدر هم گرون شده . همه چيزش بيسته بيسته فقط دو چيزه كه فكرم رو مشغول كرده..يكي اينكه گيج روغن رو كه در اوردم مقداري براده اهن بهش چسبيده بود كه يكبار ديگه گيج رو داخل زدم و بيرون كشيدم باز هم براده اهن داشت البته خيلي ريز.ميخواستم ببينم بايد چيكاركنم ؟ببرم روغنش رو عوض كنم يا طبيعيه؟دوم اينكه ماشين كه روشنه كنار اگزوز واميستي بوي بد سوزي ميده و داخل اگزوز رو هم دست كشيدم دود سياه داشت .اين مشكل مربوط به چيه؟خيلي از راهنماييتون سپاسگزارم ...

:n06:

hossein.az
18-01-2013, 21:03
سلام بالاخره من هم مجددا پژو slx Tu5 , و البته صفرشو گرفتم ديروز .سمند ef7 بنزيني ال ايكس91 با 1080 كيلومتر كاركرد رو فروختم 20800000 و باز 405 tu5 صفر خريدم به قيمت 22000000 كه چقدر هم گرون شده . همه چيزش بيسته بيسته فقط دو چيزه كه فكرم رو مشغول كرده..يكي اينكه گيج روغن رو كه در اوردم مقداري براده اهن بهش چسبيده بود كه يكبار ديگه گيج رو داخل زدم و بيرون كشيدم باز هم براده اهن داشت البته خيلي ريز.ميخواستم ببينم بايد چيكاركنم ؟ببرم روغنش رو عوض كنم يا طبيعيه؟دوم اينكه ماشين كه روشنه كنار اگزوز واميستي بوي بد سوزي ميده و داخل اگزوز رو هم دست كشيدم دود سياه داشت .اين مشكل مربوط به چيه؟خيلي از راهنماييتون سپاسگزارم ...

:n06:

مبارکه
بزارید یکم از کارکرد خودرو بگذره که کامل تمام براده ها و زایده ها از قطعات موتور جدا بشه و توی روغن ته نشین بشه
روی کیلومتر 2000 روغن رو عوض کنید با یه نوع مرغوب خیلی خوبه
اون بد سوزی هم بگذارد چند روز کارکنه اگر از بین نرفت
دنبالشو بگیرید و براش اقدام کنید
به احتمال زیاد اون بوی بد به خاطر سوختن چسب و روغنی که در مسیر دود یا توی اگزوز
در مراحل مونتاز باقیمانده باشه

rami_hemi
18-01-2013, 21:12
اگه تازه بنزین زدید متاسفانه از بنزینها هست
مراقب باشید توی بنزین داخلی متانول ریختن (تو کل دنیا اتانول اضافه میکنن ) که هم سمی هست هم خورنده هم کور کننده.

Abdolreza2012
18-01-2013, 21:13
مبارکه بزارید یکم از کارکرد خودرو بگذره که کامل تمام براده ها و زایده ها از قطعات موتور جدا بشه و توی روغن ته نشین بشه روی کیلومتر 2000 روغن رو عوض کنید با یه نوع مرغوب خیلی خوبه اون بد سوزی هم بگذارد چند روز کارکنه اگر از بین نرفت دنبالشو بگیرید و براش اقدام کنید به احتمال زیاد اون بوی بد به خاطر سوختن چسب و روغنی که در مسیر دود یا توی اگزوز در مراحل مونتاز باقیمانده باشه من ماشینمو صفر گرفتم 1500 تا 2000 تا رفته بود رفتم عوض کردم ولی اونی که برام عوض کرد گفت ایران خودرو معلوم نیست چی میریزه تو موتور ماشین بخاطر همین خیلی زودتر میاوردین برای تعویض خیلی بهتر بود

mInI_ClockEr
22-01-2013, 23:01
با سلام
دوستان من الان حدود 1 ماه هست که خرید نقدی از یکی از نمایندگی ها پژو 405 معمولی بنزینی ثبت نام کردم و همون روز اول 18 و خورده ایی به حساب ریختم قرار بوده تحویل 20 روز کاری باشه ولی هنوز خبری نشده :n13:
کسی میدونه چیکار باید بکنم ؟؟؟
لطفاً راهنمایی کنید
با تشکر:n16:

rami_hemi
26-01-2013, 18:55
نمیخواستم همچین پستی رو بزنم
ولی به دلیل تامین نشدن مالی از طرف سیستم بانکی (نمیدونم دلیلش عمدی هست یا مسایل دیگه) مشکل تامین قطعات کارخانه های تولید خودرو بیشتر خط تولید ها خوابیده از سه شیف ایرانخودرو فقط یک شیفت کاملا فعال هست برای همین تامین سفارشات خیلی سخت میشه
منبع من زیاد موثق نیست ولی خی از کسی بود که خودش مستقیما توی صنایع فعال هست
امیدوارم این روند بد زودتر تموم بشه .
پس این تاخیر ها الان باید عادی باشه .

mehdi-67
28-01-2013, 22:34
با این اوصاف من که 21 دی 405 ثبت نام کردم کی به دستم می رسه!؟

hadigm
31-01-2013, 15:31
سلام ،40 روز پیش یه پرشیا به صورت خرید نقدی با تحویل 45 روزه ثبت نام کردم،الان هم تو سایت تو مرحله"آماده برای صدور فاکتور" گیر کرده! می خواستم از دوستانیکه اطلاعی در این مورد دارن بپرسم که اگه این مرحله رو هم رد کنه ،چقدر طول می کشه تا ماشین رو تحویل بدن؟

mohamad skystar
31-01-2013, 15:35
سلام ،40 روز پیش یه پرشیا به صورت خرید نقدی با تحویل 45 روزه ثبت نام کردم،الان هم تو سایت تو مرحله"آماده برای صدور فاکتور" گیر کرده! می خواستم از دوستانیکه اطلاعی در این مورد دارن بپرسم که اگه این مرحله رو هم رد کنه ،چقدر طول می کشه تا ماشین رو تحویل بدن؟

بعد از صدور فاکتور از انبار ماشینتون رو میبرن برای بارگیری و بستگی داره ماشین از کدوم شهر بارگیری شده باشه یا تهرانه یا مشهد
یادتون باشه این 45 روزه که گفتن 45 روزه کاری هست و روزای تعطیل حساب نمیشه.
با نمایندگی هم تماس بگیرید

Peugeot pars sal
07-02-2013, 20:21
والا ما قسطی نوشتیم پژو پارس سال با ترمز ABS و ايربگ راننده - كلاس 13 نمایندگی گفت 20 روزه 10-15 روز بعد گفتن بیاین انبار تحویل بگیرید

rami_hemi
10-02-2013, 00:05
الان گفتم كه توليد كمه اون موقع خيلي زود تحويلميدادن چون توليد بالاتر بود

ownam
11-02-2013, 23:46
بچه ها کسی 405 با رهیاب رو خریده ؟ میخوام یه عکس ببینم که کجا قرار میگیره و خوب هست یا نه ؟ و اینکه راضی هستین میارزه یا نه ؟ اگه یه عکس هم بزارین ازش روی 405 ممنون میشم

hossein.az
12-02-2013, 11:14
بچه ها کسی 405 با رهیاب رو خریده ؟ میخوام یه عکس ببینم که کجا قرار میگیره و خوب هست یا نه ؟ و اینکه راضی هستین میارزه یا نه ؟ اگه یه عکس هم بزارین ازش روی 405 ممنون میشم

دوست عزیز این
رهیاب ها چیزی نیست که روی خودرو نصب شده باشه
مثل همون حالتی میمونه که gps های مارشال دارند
و روی یه پایه که وصل به شیشه نصب میشند

feri_junu
24-02-2013, 12:40
سلام دوستان گلم ..
روغن ماشين رو تو كيلومتر 400 بردم تعويض روغن عوض كرد (پژو 405 تي يو فايو اس ال ايكس) توي فيلت ر روغنش و محفظه فيلت ر روغن پر ذرات ريز براده اهن بود. البته روغن رو از از بالا با ساكشن كشيد چون وقت نداشت سيني زير رو در بياره .مي خواستم ببينم ايا امكان داره باز هم براده مونده باشه تو موتور ؟اگه باز هم داشت چطوري از شرش راحت بشم و ديگه اين ذرات اسيبي به موتور نميزنه؟ در ضمن يادم رفت بگم امروز زير ماشين رو كه نگاه ميكردم ديدم كاتاليزور اگزوز رو هم نصب نكردن. ايا فقدانش مشكلي ايجاد نميكنه؟ گارانتي.. كاتاليست ميگذاره يا نه؟قيمتش چنده و اگه بخوام خودم نصب كنم سنسور اكسيژن هم مي خواد يا نه؟ با تشكر فراوان...

rami_hemi
24-02-2013, 15:41
موتور شما تو دوره آب بندی قرار داره این براده ها تا زمانی که موتور رو تحت فشار شدید قرار ندید مشکلی ایجاد نمیکنن هر دوره گارانتی روغن و فیلتر روغن رو بدید عوض کنن بعد 1500 کیلومتر میتونید دور موتور رو بالای 3000 ببرید.
این ذرات و براده ها با روغن حتما میرن چند بار تا 2000 کیلومتر روغن رو عوض کنید موتور تمیز میشه
تنها زمانی میتونن مشکل ساز بشن که دمای موترو و روغن موتور تحت فشار و دورهای بالا افزایش پیدا کنه اون موقع این ذرات در اثر گرما روی بدنه پیستونها و سیلندر و میلنگ میچسبن و آسیب میزنن
کاتالیزور رو با xu7 یکی ندونید شاید جاش رو عوض کردن امکان نداره حذفش کنن .

paket
08-03-2013, 20:54
دوستان شمع دوپلیت در شتاب ماشین پژو 405 دوگانه سوز تاثیر داره ؟ محسوسه یا نه خیلی کمه !! ممنون

rami_hemi
11-03-2013, 09:50
دو گانه سوز کارخونه ای یا بعدا دوگانه شده ؟
زیاد تاثیری نداره باید کیفیت جرقه خوب باشه البته خیلی ها میگن تاثیر خوب میذاره ولی شمعهای 3 پلیت بوش روی ماشین من فقط عمرشون بالا رفته (دوگانه غیر کارخانه ای ) و بعد از نزدیک به 30000 کیلومتر هنوزم به خوبی کار میکنن . بازم از شمعهای تک الکترود بهتر عمل میکنن البته باید بگم این شمع ها در یک لحظه دو جرقه نمیزنن بلکه تنها یکی از الکترودها کار میکنه برای اینکه توان کوئل ماشین اینقدر هست که تنها یک چرقه رو میتونه تامین کنه برای افزایش توان شمع باید کوئل های قویتر و در مواردی سیستمهایی تقویت ولتاز سر شمع باید استفاده کرد که نیاز به وایرهای بهتر هم داره که برای یک ماشین استفاده روزمره زیاد هزینه معقولی به حساب نمیاد

hadigm
12-03-2013, 15:10
من امروز ماشینمو از نمایندگی تحویل گرفتم (پارس سال) ،قبلا تجربه رانندگی با ماشین های صفر خشک رو نداشتم ،ماشین رو که روندم به نظرم سنگین و تنبل میرسید ،البته نرم و بی صدا،!!!من هم نمی خواستم زیاد گاز بدم ببینم چجوریه،از دوستانیکه تجربه رانندگی با پارس صفر رو دارن می خواستم بپرسم که این حالت قبل از آب بندی طبیعیه؟(منظورم تنبلی و سنگینی ماشینه) ضمنا نمایندگی گفتن که تو 5000 تا بیار واسه سرویس اولیه، نیاز هم نیست روغنشو عوض کنی قبل سرویس!! می خواستم نظر دوستان رو هم در این مورد بدونم

n_78
24-03-2013, 20:15
سلام دوستان
ماشین من پرشیا مدل87 دوگانه هست
راستش چند وقته بعضی وقتا که نیم کلاچی میخای راه بیفتی زیر کلاچ یه صدای تپ تپ میاد تا ماشین راه بیافته تقریبا مثل اینه که ماشین بکسل باد کنه.بیشترم وقتایی که یخورده بخاد زور بزنه اینجور میشه.بیشترم از سمت لاستیک جلویی سمت راستا احساس میکنم باشه.
بردمش میکانیک گفت به احتمال زیاد ماله دسته موتوره و دسته موتوره سمت راست را تعمیر کرد ولی الان بازم همونجوره...
خودم احساس میکنم از دیسک و صفحه باشه ولی خوب اخه تقریبا 1.5 ساله دیسک و صفحه عوض کردم ماشینم 30000کارکرده.
نمیدونم چطور بگم ولی تقریبا وقتی اینجوری میشه مثل اینکه یه چیزس زیر پات ضربه بزنه ها....
کمکم کنین
راستی زیرو بند ماشینم زیاد جالب نیست ولی فک نکنم از زیروبند باشه.

wichidika
25-04-2013, 07:39
جعبه فرمان پژو ۴۰۵ ترکید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وی گفت: مایه تعجب است که با وجود افزایش سرسام آور قیمت خودرو متأسفانه هنوز هم خطر استفاده از قطعات نامرغوب و نقص فنی خودروهای صفر کیلومتر جان سرنشینان را تهدید می کند.
سایت 24 آنلاین گزارش داد: جعبه فرمان پژو 405 جی ال ایکس صفر کیلومتر ناگهان ترکید و روغن داخل آن به سطح خیابان پاشید.
به نوشته این سایت،‌ پژو جی ال ایکس 405 به شماره انتظامی 829 ن 55 ایران 77 حوالی ظهر چهارشنبه هنگامی که کنار خیابان پارک شده بود ناگهان ترکید و روغن آن بر روی آسفالت ریخت.
کارشناس ایران خودرو که با ساعاتی تأخیر در محل حضور یافت، ترکیدگی جعبه فرمان را علت نشت روغن به سطح آسفالت اعلام کرد.
مالک خودروی مذکور گفت: این خودرو را اواخر اسفند ماه به مبلغ 18میلیون و 500 هزار تومان خریداری کرده و تاکنون حدود 1500 کیلومتر مسافت پیموده است.
وی گفت: مایه تعجب است که با وجود افزایش سرسام آور قیمت خودرو متأسفانه هنوز هم خطر استفاده از قطعات نامرغوب و نقص فنی خودروهای صفر کیلومتر جان سرنشینان را تهدید می کند.
کارشناس پلیس با مشاهده این خودرو گفت: چنانچه ترکیدگی جعبه فرمان خودرو در حین حرکت در جاده رخ می‌داد، منجر به فاجعه رانندگی می‌شد.

mohammad.asghari
26-04-2013, 23:46
آقا میخواستم بینم 405 tn5بهتره یا پزو پارس سال؟

mohamad skystar
27-04-2013, 11:16
آقا میخواستم بینم 405 tn5بهتره یا پزو پارس سال؟

405 SLX با موتور TU5 از نظر نمای داخلی دقیقا شبیه پارس هست
فقط میمونه 2 مورد
یکی نمای ظاهری زیبای پارس هست که خیلی تو انتخاب تاثیر داره
دیگری موتور 405 TU5 هست که اونم تاثیر داره

حالا باید ببینیم شما خودرویی میخواین کم مصرف با بازده خوب و کارکرد موتور نرم و روان
یا خوردیی زیبا میخواین با مصرف سوخت نسبتا بالا

البته یه نکته رو هم بگم پارس هم با موتور TU5 عرضه شده که هم قیمتش بالاست هم کمیاب

mohammad.asghari
28-04-2013, 21:30
405 SLX با موتور TU5 از نظر نمای داخلی دقیقا شبیه پارس هست
فقط میمونه 2 مورد
یکی نمای ظاهری زیبای پارس هست که خیلی تو انتخاب تاثیر داره
دیگری موتور 405 TU5 هست که اونم تاثیر داره

حالا باید ببینیم شما خودرویی میخواین کم مصرف با بازده خوب و کارکرد موتور نرم و روان
یا خوردیی زیبا میخواین با مصرف سوخت نسبتا بالا

البته یه نکته رو هم بگم پارس هم با موتور TU5 عرضه شده که هم قیمتش بالاست هم کمیاب
از نظر مصرف سوخت کم هزینه بودن ماشین

mohamad skystar
28-04-2013, 22:56
از نظر مصرف سوخت کم هزینه بودن ماشین

از این نظر 405 با موتور TU5 یا پارس با موتور TU5 انتخاب میشن.
چون موتور TU5 خیلی خوب رو این 2 خودرو جواب داده مصرف سوخت کم و قدرت و شتاب مطلوب

mohammad.asghari
29-04-2013, 21:21
یه سوال دیگه داشتم 405tu5یا سمند ای اف 7؟

mohamad skystar
29-04-2013, 22:11

با توجه به مشکلاتی که موتور EF7 طی دو سال گذشته به وجود آورد
خیلی ها رو آوردن به موتور TU5 که واقعا خوب کار کرده.
البته اینم بگم مشکلات موتور EF7 حل شده البته اگر صفر کیلومترش رو بخرید.
405 با موتور TU5 خاطر جمع

daeedavood
29-04-2013, 23:32
405 tu5 بخر و شک نکن

hossein.az
29-04-2013, 23:33

سلام
از نظر ایمنی و تعادل و راحتی داخل جاده واقعا سمند سرتره
از نظر مشکلات موتوری هم همونجور که محمد جان گفتن اگه صفر کیلومتر بگیری خیالت راحتتره به نسبت مدلهای 90 و 91
در کل اولویت رو من با سمند میدونم

paket
08-05-2013, 16:33
دوستان من دوگانه ۴۰۵ دارم رو بنزین که درجاگازخالی میدم انگار سوپاپها صدامیده مثه اینه که دلکو تنظیم نباشه رو حالت گاز هیچ مشکلی ندارم .از چی میتونه باشه ؟؟

رفتم یه تعمیرگا گفت یه مکمل بریز انژکتورهات تمیز سوخت بنزین رو نمیرسونه تمبزش میکنه درسته بنظرتون؟؟؟

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

mmf66
08-05-2013, 17:24
این 405 slx tu5 الان یه هفت ماهی میشه که تولید نمیشه الان قیمت بازارش چنده
کارخونه که زده 23 خورده ای ولی فکر کنم شوخی کرده چون اصلا تولید نداره که بخواد بفروشه فکر کنم بیشتر از این حرفها باشه

Abdolreza2012
08-05-2013, 17:34
کارخونه که زده 23 خورده ای ولی فکر کنم شوخی کرده چون اصلا تولید نداره که بخواد بفروشه فکر کنم بیشتر از این حرفها باشه

چرا تولید نمیشه؟
قیمتش فکر کنم طرفای 25 باشه

mohamad skystar
08-05-2013, 18:40

دوست من چه کسی گفته تولید نمیشه؟
نبودن خودروها تو لیست فروش شرکت دلیل بر توقف تولیدشون نیست.
گاهی اوقات تقاضا به حدی بالا میره که شرکت مجبوره خودروی مورد نظر رو از لیست برداره تا تیراژ
به حد نصاب برسه .
قیمت کارخانه فعلا همینه که اعلام کردن.
سمند رو هم تا قیمتش مشخص شد اصلا 2 ساعت سایت برای فروش باز شد بعد دیگه تمام شد تا مرحله بعد

mmf66
08-05-2013, 19:26
دوست من چه کسی گفته تولید نمیشه؟
نبودن خودروها تو لیست فروش شرکت دلیل بر توقف تولیدشون نیست.
گاهی اوقات تقاضا به حدی بالا میره که شرکت مجبوره خودروی مورد نظر رو از لیست برداره تا تیراژ
به حد نصاب برسه .
قیمت کارخانه فعلا همینه که اعلام کردن.
سمند رو هم تا قیمتش مشخص شد اصلا 2 ساعت سایت برای فروش باز شد بعد دیگه تمام شد تا مرحله بعد
آخه هر ماشینی که شما فکرش رو بکنی تو نمایندگی ها هست مثل سمند 405 جی ال ایکس و پارس و تندر
ولی 405 tu5 و پارس tu5 اصلا تو نمایندگی ها نیست نایابه حتی پیش فروش هم نداره

mohamad skystar
08-05-2013, 22:08
آخه هر ماشینی که شما فکرش رو بکنی تو نمایندگی ها هست مثل سمند 405 جی ال ایکس و پارس و تندر
ولی 405 tu5 و پارس tu5 اصلا تو نمایندگی ها نیست نایابه حتی پیش فروش هم نداره

پارس ELX هم چند ماه نبود اما چند وقت پیش یک سری ثبت نام کردن و دوباره الان یه مدتیه نیست.
بازم برمیگرده به همون قضیه تقاضای زیاد از طرف مشتری که شرکت از پسش بر نمیاد و مجبور به این کار هست.

paket
09-05-2013, 10:18
[QUOTE=paket;7625809]دوستان من دوگانه ۴۰۵ دارم رو بنزین که درجاگازخالی میدم انگار سوپاپها صدامیده مثه اینه که دلکو تنظیم نباشه رو حالت گاز هیچ مشکلی ندارم .از چی میتونه باشه ؟؟

رفتم یه تعمیرگا گفت یه مکمل بریز انژکتورهات تمیز سوخت بنزین رو نمیرسونه تمبزش میکنه درسته بنظرتون؟؟؟

کمک لطفا ....
در حرکت هم اگه کمی زیاد گاز بدم صدای سوپاپها در میاد

Mojtaba Masiha
15-05-2013, 21:34
شک نکن tu5 از ef7 بهتره
امـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــا پژو 1800 به چیـــز دیگست!!!!
البته میگن مصرفش زیاده امـــــــا من دارم 7 تـــا 7.5 میسوزونه :n02:

shadows_funeral
16-05-2013, 00:23
شک نکن tu5 از ef7 بهتره
امـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــا پژو 1800 به چیـــز دیگست!!!!
البته میگن مصرفش زیاده امـــــــا من دارم 7 تـــا 7.5 میسوزونه :n02:

حرفهای شما اصلا علمی نیست. از لحاظ تجربی هم کاملا غلطه. اول اینکه پژو 1800 در هر زمینه ای هیچ حرفی برای گفتن جلوی ef7 و tu5 نداره. دوم اینکه روی کاغذ Ef7 برتری داره نسبت به tu5 . اما بعضا کیفیت پایین مونتاژ موتور در داخل باعث شده بعضا خرابی های ef7 در برخی مدلهای سالهای قبل زیاد باشه. این هم به علت بومی شدن تولید tu5 از این به بعد برای Tu5 هم اتفاق خواهد افتاد.
اما از نظر تجربی بنده تجربه استفاده از 3 موتور رو داشتم. ef7 هایی که بنده استفاده کردم از هر لحاظ نسبت به 405 برتری داشت. اصلا حرفی برای گفتن نداشت xu7!! در مورد Tu5 هم همینطور. نرمی موتور و کشش روی خودرو های سنگین مثل پارس و سمند برای Ef7 خیلی بهتر عمل می کرد تا Tu5.
در ضمن موتور پر استهلاک و بسیار قدیمی xu7 در همین ایران هم در حال منسوخ شدن هستش دوست عزیز. این موتور 8 سوپاپه که خودش باعث می شه رتبه پایین تری داشته باشه.

mohamad skystar
16-05-2013, 02:17
[QUOTE=paket;7625809]دوستان من دوگانه ۴۰۵ دارم رو بنزین که درجاگازخالی میدم انگار سوپاپها صدامیده مثه اینه که دلکو تنظیم نباشه رو حالت گاز هیچ مشکلی ندارم .از چی میتونه باشه ؟؟

کمک لطفا ....
در حرکت هم اگه کمی زیاد گاز بدم صدای سوپاپها در میاد

دوست من تو بخش عیب یابی و تعمیر خودرو مطرح کنی زودتر به نتیجه میرسی

Mojtaba Masiha
16-05-2013, 21:36
حرفهای شما اصلا علمی نیست. از لحاظ تجربی هم کاملا غلطه. اول اینکه پژو 1800 در هر زمینه ای هیچ حرفی برای گفتن جلوی ef7 و tu5 نداره. دوم اینکه روی کاغذ Ef7 برتری داره نسبت به tu5 . اما بعضا کیفیت پایین مونتاژ موتور در داخل باعث شده بعضا خرابی های ef7 در برخی مدلهای سالهای قبل زیاد باشه. این هم به علت بومی شدن تولید tu5 از این به بعد برای Tu5 هم اتفاق خواهد افتاد.
اما از نظر تجربی بنده تجربه استفاده از 3 موتور رو داشتم. ef7 هایی که بنده استفاده کردم از هر لحاظ نسبت به 405 برتری داشت. اصلا حرفی برای گفتن نداشت xu7!! در مورد Tu5 هم همینطور. نرمی موتور و کشش روی خودرو های سنگین مثل پارس و سمند برای Ef7 خیلی بهتر عمل می کرد تا Tu5.
در ضمن موتور پر استهلاک و بسیار قدیمی xu7 در همین ایران هم در حال منسوخ شدن هستش دوست عزیز. این موتور 8 سوپاپه که خودش باعث می شه رتبه پایین تری داشته باشه.
100% موتور ef7 بهتره
اما متاسفانه توو این وضعیت تولید که دارن خـــــــراب میکنن خرید ef7 اشتباه هستش
یکی از دوستان خریده 11 هزار تا کار کرده 7 با ایرانخودرو تعمیرگاه مرکزی سره یادگار خوابونده ماشینو
از گیربکس و دنده و روغن ریزی گرفته تـــــــــــــــــــا صدا دادن فرمون و دسته راهنما
ماشالا فقطم همین نبوده.برا دوستان دیگم که ef7 خریدن یه سری همین ایرادا بوده.فقط یه سریاش خوب درومده
اما واقــــعـــا" گازخوره خوبی داره

shadows_funeral
17-05-2013, 00:04
100% موتور ef7 بهتره
اما متاسفانه توو این وضعیت تولید که دارن خـــــــراب میکنن خرید ef7 اشتباه هستش
یکی از دوستان خریده 11 هزار تا کار کرده 7 با ایرانخودرو تعمیرگاه مرکزی سره یادگار خوابونده ماشینو
از گیربکس و دنده و روغن ریزی گرفته تـــــــــــــــــــا صدا دادن فرمون و دسته راهنما
ماشالا فقطم همین نبوده.برا دوستان دیگم که ef7 خریدن یه سری همین ایرادا بوده.فقط یه سریاش خوب درومده
اما واقــــعـــا" گازخوره خوبی داره
این اتفاقا برای موتورهای دیگه هم میوفته . تا اونجا که من اطلاع دارم تمامی موتورهای ایران خودرو و سایپا بومی شده و از این به بعد تولید داخل خواهد بود. بجز موتور l90 که شرکت رنو حساسیت بالایی روش داره. البته فعلا. شاید بزودی اونم بومی بشه و گرفتار این مشکلات روتین موتورهای دیگه بشه.

solo barca
25-05-2013, 16:54
سلام خدمت همه اساتید.. من یه ماشین پژو پارس مدل 87 دارم که چند روز پیش تو خیابون تصادف کردم جلو ماشین تعطیل شد(منظورم کاپوت و سپر هستش نه گلگیر های جلو).. میخاستم بدونم با این وضعیت که کاپوت حتما باید تعویض بشه:
1.بهتریه نمایندگی ایرانخودرو بدم یا بیرون واسه رنگ. البته اینو هم بگم که چون فامیلمون تو ایرانخودرو هستش و خودش هم قبلا ماشینشو واسه کاپوت داده بود اونجا که تعویض کنن و الان اگه دلال ماشین هم ببینه متوجه تعویض اون نمیشه و واقعا خوب در اووردنش، اینو هم بگم که قیمتش یه نمه از بیرون بیشتر میشه و ماشین به دلیل شلوغی صافکاری ایرانخودرو حدود 20 روزی باید بخوابه.
2.به نظرتون با تعویض کاپوت چفدر از قیمت ماشین میوفته ؟
3.اگه کسی می دونه حدودا چقدر بابت سپر و کاپوت و چراغ جلو و شاید هم رادیاتور باید پیاده شیم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.
از اینکه سرتونو درد اووردم خیلی معذرت میخام.خیلی ممنون بابت راهنماییتون

majid_sd2009
25-05-2013, 19:34
.بهتریه نمایندگی ایرانخودرو بدم یا بیرون واسه رنگ. البته اینو هم بگم که چون فامیلمون تو ایرانخودرو هستش و خودش هم قبلا ماشینشو واسه کاپوت داده بود اونجا که تعویض کنن و الان اگه دلال ماشین هم ببینه متوجه تعویض اون نمیشه و واقعا خوب در اووردنش، اینو هم بگم که قیمتش یه نمه از بیرون بیشتر میشه و ماشین به دلیل شلوغی صافکاری ایرانخودرو حدود 20 روزی باید بخوابه.
دوست عزیز بهت پیشنهاد میدم به هیچ وجه برای صافکاری ایرانخودرو نبر! اونم شما که کارت طلایی هم نداری و باید از جیب خرج کنی! البته بعضی نمایندگی ها صافکارهای خوبی دارن ولی خیلیهاشون مزخرفن!
من بردم در ماشینو جوری صاف کرده که اگه صاف نمیکرد و همونجوری میموند رخ بهتری داشت! همچین با غرور هم حرف میزد که نگو! ما هم گول کارت طلایی رو خوردیم! وگرنه با 50 تومن میشد مثل اولش!

بعد اینکه شما میخوای کاپوتو عوض کنی،نمیخوای که بدی صافکاری که نگران خوب دراوردن یا نیاوردن باشی! شما کاپوتو بخر و بده رنگ کوره بزنن میشه مثل اولش و تا نگی تعویض شده کسی نمیفهمه.
برا قیمت هم یه سر به این سایت بزنی قیمتا حدودی دستت میاد

مجموعه سپر جلو كامل - بدون مه شكن
پژو پارس
1,249,992

قطعه درب موتور( با آستر)
پژو پارس
1,499,991

solo barca
25-05-2013, 20:37
دوست عزیز بهت پیشنهاد میدم به هیچ وجه برای صافکاری ایرانخودرو نبر! اونم شما که کارت طلایی هم نداری و باید از جیب خرج کنی! البته بعضی نمایندگی ها صافکارهای خوبی دارن ولی خیلیهاشون مزخرفن!
من بردم در ماشینو جوری صاف کرده که اگه صاف نمیکرد و همونجوری میموند رخ بهتری داشت! همچین با غرور هم حرف میزد که نگو! ما هم گول کارت طلایی رو خوردیم! وگرنه با 50 تومن میشد مثل اولش!

بعد اینکه شما میخوای کاپوتو عوض کنی،نمیخوای که بدی صافکاری که نگران خوب دراوردن یا نیاوردن باشی! شما کاپوتو بخر و بده رنگ کوره بزنن میشه مثل اولش و تا نگی تعویض شده کسی نمیفهمه.
برا قیمت هم یه سر به این سایت بزنی قیمتا حدودی دستت میاد

مجموعه سپر جلو كامل - بدون مه شكن
پژو پارس
1,249,992

قطعه درب موتور( با آستر)
پژو پارس
1,499,991

سلام خیلی ممنون که جواب دادید واقعا ممنون.به خاطر این میبرم ایرانخودرو که فامیلمون تو ایرانخودرو هستش و خودش هم راضی بوده از کارشون و می تونه بالای سرشون باشه.البته نزدیک به 20 روز هم ماشین باید بخوابه چون وقتشون پره. من بیشتر به خاطر فروش بی دردسر می خوام که ماشینمو جایی بدم که مثل اولش بشه و واسه فروش دردسری نکشم ما الان سمت گیشا هستیم و اینجا هم صافکاری هایی هستش که bmw و بنز صافکاری میکنه و به نظر کارشون خوبه که این ماشینارو میارن اینجا ولی موندم چیکار کنم . به نظرتون 1/500/000تومان واسه ماشین باید خرج کنم نه؟
راستی نمیدونید چقدر افت میکنه قیمت ماشین؟
خیلی شرمنده که سوالم طولانی شد. ممنون

mohamad skystar
25-05-2013, 20:40
سلام با تشکر این قیمت ها به ریاله دیگه نه؟

بله دوست من
قیمت ها به ریال هستن

solo barca
04-06-2013, 15:37
سلام ماشینمو بردم تعمیرگاه واسه رنگ و صاف کاری به من گفتن که کاپوت باید تعویض شه و صندوق عقب هم همینطور فقط میخواستم بدونم صندوقم زیاد آسیب ندیده فقط یه نمه قر شده شاید بشه بی رنگ درش اوورد، فک کنم اگه صندوق رو عوض کنم تا رنگ ، قیمت ماشین بیشتر افت کنه ولی از یه لحاظ بهتره که عوض کنم چون ماشین تر تمیز تر میشه(صندوق ماشین تو رفتگی و خط و خش پیدا کرده). می خواستم بدونم افت قیمت ماشین با عوض شدن صندوق چقدر می تونه باشه؟ خیلی ممنون از راهنماییهاتون.
راستی ماشینم پرشیا عروسک!!! مدل 87

Abas1100
05-06-2013, 11:44
سلام
دوستان در مورد پژو پارس با موتور TU5 کسی عکسی توضیحی چیزی داره به ما ارایه بده ممنون میشم اگه کمکم کنین
اگه کسی از داخل ماشین عکسی چیزی داره هم لطف کنه بزاره ممنون
با تشکر

solo barca
05-06-2013, 16:38
کسی جواب نمیده جون من خیلی احتیاج دارم به کمک فوری ممنون

shadows_funeral
05-06-2013, 18:44
سلام
دوستان در مورد پژو پارس با موتور TU5 کسی عکسی توضیحی چیزی داره به ما ارایه بده ممنون میشم اگه کمکم کنین
اگه کسی از داخل ماشین عکسی چیزی داره هم لطف کنه بزاره ممنون
با تشکر

داخل ماشین فرقی با پارس سال نداره.
تنها فرق این ماشین موتوره که موتور 206 تیپ 5 روشه . همین

Ramtin129
08-06-2013, 11:56
سلام من 1پژو پارس سال ثبت نام کردم میخواستم ببینم کسی هست که پارس سال مدل 92 داشته باشه ؟
کیفیت ماشین چجوری هست ؟ صدای موتور ؟ نرمی ماشین ؟ شتاب ؟ و....
ممنون

hossein.az
09-06-2013, 21:34
سلام من 1پژو پارس سال ثبت نام کردم میخواستم ببینم کسی هست که پارس سال مدل 92 داشته باشه ؟
کیفیت ماشین چجوری هست ؟ صدای موتور ؟ نرمی ماشین ؟ شتاب ؟ و....
ممنون
کیفیت در حد معمولی
صدای موتور پژو که کاملا مشخصه به چه نحویه
از نظر نرمی و شتاب هیچ فرقی با پارس معمولی و پژو 405 نداره
فقط پول ظاهرشه

HOJ-JAT
24-06-2013, 11:18
داشبورد جدید پژو پارش که احنمالا برا دو ایربگ ها است

کسی میدونه رو کدوم مدل میزارن؟ و ایا تا حالا گذاشتن؟؟
بنظرک که خیلی قشنگه

hossein.az
24-06-2013, 12:49
داشبورد جدید پژو پارش که احنمالا برا دو ایربگ ها است

کسی میدونه رو کدوم مدل میزارن؟ و ایا تا حالا گذاشتن؟؟
بنظرک که خیلی قشنگه

تا حالا روی خودرو های تحویلی این داشبورد را ندادند
فقط داشبود p2 روی سمند قرار دادند که اونم خیلی محدود و کم بود و یکسری تفاوت ها با این مدل داره از جمله ضبط و نحوه ی قرار گیری است
اگر قانون دو ایربگ قطعی بشه در صورتی که داشبورد قبلی امکان تغییر نداشته باشه,(برای سمند با همان داشبورد قبلی دو ایربگ را قرار دادند)
از این داشبود در خانواده پژو استفاده خواهد شد

amirkhan_0o0
23-07-2013, 23:46
سلام دوستان
کدوم یک از قطعات پارس با استفاده از کارت طلایی سه ستاره ایران خودرو مشمول تعویض می شن؟
چراغ، آینه، سپر، باتری و....؟؟
راستی به نظرتون اگه باتری رو عوض کرد، سر بدم اتمی بگیرم؟ این هم بگم که دائم به ماشین می رسم! لازمه آیا؟
سپاس:n16:

shadows_funeral
24-07-2013, 03:39
تا حالا روی خودرو های تحویلی این داشبورد را ندادند
فقط داشبود p2 روی سمند قرار دادند که اونم خیلی محدود و کم بود و یکسری تفاوت ها با این مدل داره از جمله ضبط و نحوه ی قرار گیری است
اگر قانون دو ایربگ قطعی بشه در صورتی که داشبورد قبلی امکان تغییر نداشته باشه,(برای سمند با همان داشبورد قبلی دو ایربگ را قرار دادند)
از این داشبود در خانواده پژو استفاده خواهد شد
داشبورد p2 همون داشبورد سورن elx هستش. کلا با این مدل تفاوت داره. اینو به عنوان نمونه و تست برای 405 های صادراتی معرفی کرده بودن. اما اجراش عملی نشد.

kisiya
01-08-2013, 14:17
دوستان سلام ما همسایمون یک پژو پارس شماره پلاکش 91 خریده رینگاش معمولیه وتوش تریم بژ وفرمونش ایا این پارس ساله یا پارس lx?

amirkhan_0o0
01-08-2013, 15:12
سلام دوستان
کدوم یک از قطعات پارس با استفاده از کارت طلایی سه ستاره ایران خودرو مشمول تعویض می شن؟
چراغ، آینه، سپر، باتری و....؟؟
راستی به نظرتون اگه باتری رو عوض کرد، سر بدم اتمی بگیرم؟ این هم بگم که دائم به ماشین می رسم! لازمه آیا؟
سپاس:n16:
دوستان؟؟:n26::n26:

Peugeot pars sal
02-08-2013, 00:46
دوستان سلام ما همسایمون یک پژو پارس شماره پلاکش 91 خریده رینگاش معمولیه وتوش تریم بژ وفرمونش ایا این پارس ساله یا پارس lx?
چون رینگ نداره پارس ساله دوست عزیز:n02:

kisiya
02-08-2013, 14:20
چون رینگ نداره پارس ساله دوست عزیز:n02:

سلام ممنون.از کجا بفهمیم پژو پارس سفارشی نیست؟

shadows_funeral
02-08-2013, 16:58
سلام ممنون.از کجا بفهمیم پژو پارس سفارشی نیست؟
پارس سال و lx و معمولی ربطی به رینگ و ... نداره دوست من. اگه تو سند یا کارت ماشین و یا فاکتور فروش اومده باشه پارس سال پارس ساله اگه نه پارس lx هستش.

sms11
04-08-2013, 11:17
باک بنزین 405 دقیقا چقدر بنزین میگیره؟
ظرفیت باک که توی این سالها که عوض نشده؟
بعد صفر 405 صدی چند میسوزونه؟

Peugeot pars sal
04-08-2013, 17:57
یه سری به اینجا بزن:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صدی 9.1 و حجم باک 70 تا

sms11
04-08-2013, 21:24
شاید تولیدات جدیدش ۷۰لیتر باشه ولی مطمئنم ماله من به ۷۰نمیرسه

Lord007
20-08-2013, 14:11
این درسته که میگن پارس و 405 تقریبا هیچ فرقی با هم ندارن و پارس الکی گرون تره؟ کسایی که تجربه سوار شدن هر دو رو داشتن نظرشون چیه؟

masooumi
20-08-2013, 19:04
این درسته که میگن پارس و 405 تقریبا هیچ فرقی با هم ندارن و پارس الکی گرون تره؟ کسایی که تجربه سوار شدن هر دو رو داشتن نظرشون چیه؟

از لحاظ فنی بله ...

ولی پارس خاطر خواه زیاد داره و سواریش هم کمی ابهت داره :n01:

hossein.az
20-08-2013, 22:04

ظرفیت باک پژو بین 65 تا 70 لیتر میگیره
از نظر مصرف داخل شهر با ترافیک زیاد و کولر 12
رفت و آمد معمول شهری 10 تا 11
بیرون شهر 8

hossein.az
20-08-2013, 22:08

از نظر کیفیت سواری یکی هستند
اختلاف قیمتی به خاطر امکانات پارس به نسبت 405
و اختلاف در چراغ و ظاهر هست

طبق تجربه هر دو اگر میخواید ماشین شکیل تر باشه و زیاد مقدار هزینه کردن براتون مهم نیست پارس
والا 405 همون سواری پارس را بتون میده با 9 میلیون صرفه جویی در خرید

paket
26-08-2013, 13:27
دوستان یه جا خوندم ۴۰۵ دوگانه سوز صفرش شده ۲۹ میلیون درسته ؟؟؟؟

Sent from my iPhone.4s✦6.1.2✦JB✔
Tapatalk

rasoul1988
07-09-2013, 23:46
دوستان یه سوال داشتم. پژو 405 از چه مدل به بعد توش از فرمون هیدرولیک و ترمز ABS استفاده شده؟

775e
07-09-2013, 23:51
دوستان یه سوال داشتم. پژو 405 از چه مدل به بعد توش از فرمون هیدرولیک و ترمز ABS استفاده شده؟
فزمون هیدرو لیک که بوده از قدیم اما فکر کنم از 89 abs استفاده شده

Baltaza
08-09-2013, 10:09
سلام
تفاوت 405 مدل 83 با مدل های سال های 91-92 چیه ؟؟؟

معایب مدل 83 هم بگین ممنون میشم:n13:

shiraz522
08-09-2013, 10:22
سلام
نوع بنزین چقدر نوی مصرف تاثیر داره ؟ سوپر و معمولی ؟؟
------------------------
مصرف پارس من خیلی زیاده !!
نزدیک به 14 هست در 100 کیل.متر (ترکیبی)
---------------------
چه قطعاتی و در کل چیا تاثیر زیاد دارن توی مصرف ؟؟

شمع زیاد کار کرده و تعویض نشده ، روغن و فیلتر ها همه عوض شدن ، دیاگ هم زئم مشکل نداشت !!

775e
08-09-2013, 10:28
سلام
تفاوت 405 مدل 83 با مدل های سال های 91-92 چیه ؟؟؟

معایب مدل 83 هم بگین ممنون میشم:n13:

سلام اگه مدل 83 ترو تمیز که زیاد باهاش نرفتن گیرتون اومد حتما بخرید
مدل های 90 و91 اصلا کیفیت ندارن شما فقط یه سر به نمایندگی ها بزن همه ماشین ها نو نو هستن و ایرادات بزرگی هم دارن از جمله صفحه کلاج روغن ریزی موتور و....... خیلی ایرادات برقی که شمارا کلافه میکنه.

775e
08-09-2013, 10:31
سلام
نوع بنزین چقدر نوی مصرف تاثیر داره ؟ سوپر و معمولی ؟؟
------------------------
مصرف پارس من خیلی زیاده !!
نزدیک به 14 هست در 100 کیل.متر (ترکیبی)
---------------------
چه قطعاتی و در کل چیا تاثیر زیاد دارن توی مصرف ؟؟

شمع زیاد کار کرده و تعویض نشده ، روغن و فیلتر ها همه عوض شدن ، دیاگ هم زئم مشکل نداشت !!
شمع فیلتر بنزین نوع رانندگی شما با بنزین سوپر کم مصرف میشه.اما شما اگه بنزین سوپر گیرت اومد 2 باک پشت سر هم بزن ببین وضعیت چجور میشه البته این چیزا رو هم تعویض کن.

shiraz522
08-09-2013, 10:43
شمع فیلتر بنزین نوع رانندگی شما با بنزین سوپر کم مصرف میشه.اما شما اگه بنزین سوپر گیرت اومد 2 باک پشت سر هم بزن ببین وضعیت چجور میشه البته این چیزا رو هم تعویض کن.

فیلتر بنزین رو عوض کردم !!
شمع رو هم احتمالا عوض می کنم !!

با بنزین سوپر (1 باک تقریبا) حساب کردم ، ترکیبی ؛ صدی 7.5 تا 8 میسوزوند !! اما با معمولی صدی 14 حدودا !!!
-----------------------------------
شمع چقدر تاثیر داره ؟؟ کلا شمع توی ماشین چقدر تاثیر داره ؟؟
-------------------------------------
اگزوز هم تاثیر داره ؟؟؟

775e
08-09-2013, 12:58
اگزوز رو نمی دونم ولی شمع اگه خوب باشه باعث میشه تا انفجار بنزین به بهترین صورت ممکن انجام بشه و در نتیجه قدرت بیشتر اما اگه شمع ها خوب نباشه باعث ناقص سوزی میشه.و شما برای ایجاد توان مورد نیازتو مجبور میشید پدال گاز رو بیشتر فشار بدید.
بعضی از مواقع ضعیف بودن صفحه ها هم باعث میشه توان خودرو کم و درنتییجه مصرف بالا بره.

shiraz522
08-09-2013, 17:29
اگزوز رو نمی دونم ولی شمع اگه خوب باشه باعث میشه تا انفجار بنزین به بهترین صورت ممکن انجام بشه و در نتیجه قدرت بیشتر اما اگه شمع ها خوب نباشه باعث ناقص سوزی میشه.و شما برای ایجاد توان مورد نیازتو مجبور میشید پدال گاز رو بیشتر فشار بدید.
بعضی از مواقع ضعیف بودن صفحه ها هم باعث میشه توان خودرو کم و درنتییجه مصرف بالا بره.

خوب شد گفتی صفحه !!!

آقا این کلاچ ما یه چند روزی هست صدا میده !!
به این صورت ک اگه کلاچ رو بگیرم صدا خفه میشه ، کلاچ رو آزاد می کنم صدا قطع میشه !! (در حالت سکون)
برعکسش هم در حالت حرکت هست !!
----------------------------------------------
شمع رو حتما باید با وایر عوض کرد ؟؟ یا فقط شمع رو به تنهایی میشه عوض کرد !!

Mohammad_666
08-09-2013, 20:33
سلام دوستان قیمت اویل پمپ 405 رو میشه بگید چنده؟

775e
08-09-2013, 23:59
خوب شد گفتی صفحه !!!

آقا این کلاچ ما یه چند روزی هست صدا میده !!
به این صورت ک اگه کلاچ رو بگیرم صدا خفه میشه ، کلاچ رو آزاد می کنم صدا قطع میشه !! (در حالت سکون)
برعکسش هم در حالت حرکت هست !!
----------------------------------------------
شمع رو حتما باید با وایر عوض کرد ؟؟ یا فقط شمع رو به تنهایی میشه عوض کرد !!

ماشین چندتا رفته ؟ ماله ساله چنده.
احتمالا صفحه های شما در آخرای عمر خودشون هستن.
حتما به تعمیر کار با انصاف مراجعه کنید و این مشکل رو با هاش در میون بزارید
یه سوال دیگه بعضی موقع ها دنده های شما به سختی جا میره.

shiraz522
09-09-2013, 10:38
ماشین چندتا رفته ؟ ماله ساله چنده.
احتمالا صفحه های شما در آخرای عمر خودشون هستن.
حتما به تعمیر کار با انصاف مراجعه کنید و این مشکل رو با هاش در میون بزارید
یه سوال دیگه بعضی موقع ها دنده های شما به سختی جا میره.
مدل 88
130 هزار تا

آره تقریبا بیشتر مواقع دنده بد جا میره و باید با تنظیم دور موتور و گاز گاز کردن دنده عوض کرد

775e
09-09-2013, 21:14
مدل 88
130 هزار تا

آره تقریبا بیشتر مواقع دنده بد جا میره و باید با تنظیم دور موتور و گاز گاز کردن دنده عوض کرد

و تا حالا براش صفحه عوض نکردین.؟؟
ماشین از صفر ماله خودتون بوده..
شمع ها رو عوض کنید (یه مقدار بهتر میشه اما اگه هنوز صفحه ها فابریک هستن باید حتما یه کیت کامل بگیرید و عوضش کنید.
مارک صفحه هم اگه یخوای عوض کنید والو بگیرید.(والوی خالی) نوشته شده باشه.

اگه گیرتون نیومد پری دمپر بگیرید..(پری دمپر خالی)
:n01:
موفق باشدی بهتره برید به یکی از بهترین نمایندگی های ایران خودرو توی شیراز.(جایی که تعریفش میدن)توی هر شهر نمایندگی خوب هست نمایندگی بد هم هست.
اگه هم پیدا نشد یه تعمیر گاه محلی خوب ببرید.

shiraz522
11-09-2013, 18:32
و تا حالا براش صفحه عوض نکردین.؟؟
ماشین از صفر ماله خودتون بوده..
شمع ها رو عوض کنید (یه مقدار بهتر میشه اما اگه هنوز صفحه ها فابریک هستن باید حتما یه کیت کامل بگیرید و عوضش کنید.
مارک صفحه هم اگه یخوای عوض کنید والو بگیرید.(والوی خالی) نوشته شده باشه.

اگه گیرتون نیومد پری دمپر بگیرید..(پری دمپر خالی)
:n01:
موفق باشدی بهتره برید به یکی از بهترین نمایندگی های ایران خودرو توی شیراز.(جایی که تعریفش میدن)توی هر شهر نمایندگی خوب هست نمایندگی بد هم هست.
اگه هم پیدا نشد یه تعمیر گاه محلی خوب ببرید.

تا الان نه صفحهعوض نکردم
ماشین هم نه دست دو رسیده به من
شمع رو باید با وایر عوض کنم یا فقط شمع تنها رو هم میشه عوض کرد ؟؟
هزینه قطعه و دستمزد برای صفحه چقدر هست ؟؟

775e
12-09-2013, 21:29
سلام من هفته پیش 70 هزار دادم صفحه ماشین رو عوض کردم(ماشین انگار جون گرفته از اولش بهتر قبلا توی کولر گرفتن ریپ میزد اما الن چه کولر بزنم چه کولر نزنم هیچ فرقی به حالی نمی کنه.)
خود صفحه هم 220 والوو فرانسوی اگه گیرتون اومد اگه نه 150 تومن پری دمپر ..تا کید میکنم از نمایندگی های ایران خودرو بخرید. یه جنس دیگه هم هست تو بازار 130 تومن اسمش عظام هست ایرانیه طرح والوو هست که استاد کار به من گفت پری دمپر بهتر از عظامه.من والوو گیرم نیومد. یع چند تا کاسه نمد هم هست که اگه خراب بودن برات عوضشون کنه یه 50 تومن هم قطعات اینا میشه.
شمع رو بدون وایر هم عوض میکنن اول برو به پیش یه استاد کار برات چکشون کنه اگه گفت عوض کن اون موقع عوضشون کن.

vahid93
16-09-2013, 15:53
سلام دوستان.من 405 دارم البته با موتور TU5
به یه موضوعی برخوردم خواستم باهاتون در میون بزارم
شنبه ماشینو بردم تعمیرگاه مرکزی یادگارامام.یه دونه 405 صفر دیدم پشتش نوشته بود ELX.بقلش هم نوشته بود 16V
اگه اشتباه نکنم همون موتور XU7/L4 (زانتیا)هست که روی پارس ELX میزارن
فکرکنم ازمایشی دارن امتحان میکنن که این موتور رو روی 405 هم بذارن.اگه واقعی باشه خیلی عالی میشه چون وزن 405 نسبت به پارس کمتره واقعا غولی از اب درمیاد.حتما بخونین و جواب بدین

hossein.az
16-09-2013, 20:14
سلام دوستان.من 405 دارم البته با موتور TU5
به یه موضوعی برخوردم خواستم باهاتون در میون بزارم
شنبه ماشینو بردم تعمیرگاه مرکزی یادگارامام.یه دونه 405 صفر دیدم پشتش نوشته بود ELX.بقلش هم نوشته بود 16V
اگه اشتباه نکنم همون موتور XU7/L4 (زانتیا)هست که روی پارس ELX میزارن
فکرکنم ازمایشی دارن امتحان میکنن که این موتور رو روی 405 هم بذارن.اگه واقعی باشه خیلی عالی میشه چون وزن 405 نسبت به پارس کمتره واقعا غولی از اب درمیاد.حتما بخونین و جواب بدین

شاید ماشین تست موتور XUM بوده
الان دیگه قراره پارس ELX هم با موتور XUM تولید بشه
بعید میدونم این موتور برای 405 استفاده بشه

ashkan1360
24-09-2013, 17:45
سلام دوستان
ELX چنده الان نو ؟ اين آپشن جديد چي داره ؟
من ميخوام 206 تيپ 2 رو بفروشم و ELX بخرم
توصيه ميكنيد ؟ چه ايرادايي داره در كل؟

ashkan1360
25-09-2013, 10:07
سلام دوستان
ELX هاي جديد ديگه صندلي خلباني برقي با گرم كن و سرد كن و ... ندارن ؟

greenmidi
22-10-2013, 19:55
عرضه 405 و پارس با داشبورد جدید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

greenmidi
22-10-2013, 19:56

mohamad skystar
23-10-2013, 01:47

اگه 405 با این داشبورد که در عکس هست عرضه بشه واقعا انقلابی در تریم و نمای داشبورد
405 خواهیم داشت.امیدواریم بتونن خوب از آب درش بیارن و همه حرفاشون مثل عکساشون نباشه.

hossein.az
24-10-2013, 13:06

Pourya-pc
25-10-2013, 00:00

خیلی عالی شده ، فقط یکم رویه داشبورد تو ذوق میزنه و فاقد انحنا است ، همینطور پلاستیک براق جالب نیست .

moozblack
04-11-2013, 19:14
دوستان سلام
من امروز خودروی پارس ال-اکس موتور تی یو 5 خود را پس از دو ماه تاخیر تحویل گرفتم. در هنگام ثبت نام استاندارد یورو4 و دو ایربگ بود ولی الان فقط یک ایربگ دارد.(ثبت نام تیر92). هنوز مدارک (سند-پاک، بیمه و...) را تحویل نگرفته ام. آیا این روال برای سایر خریداران نیز بوده است؟

hossein.az
09-11-2013, 14:27
دوستان سلام
من امروز خودروی پارس ال-اکس موتور تی یو 5 خود را پس از دو ماه تاخیر تحویل گرفتم. در هنگام ثبت نام استاندارد یورو4 و دو ایربگ بود ولی الان فقط یک ایربگ دارد.(ثبت نام تیر92). هنوز مدارک (سند-پاک، بیمه و...) را تحویل نگرفته ام. آیا این روال برای سایر خریداران نیز بوده است؟

اگر خودروتون یورو 2 هست و توی قرارادادتون ذکر شده یورو 4 شکایت کنید و مبلغ مابالتفاوت که حدود 1 تومن میشه را بگیرید
خودرو پارس به هیچ عنوان با 2 ایربگ ثبت نام نشده ,دقت کنید
شاید یورو 4 را یورو 2 داده باشند ولی 2 ایربگ اصلا فروش نداشته که بخواد تک ایربگ بده

moozblack
09-11-2013, 18:12
اگر خودروتون یورو 2 هست و توی قرارادادتون ذکر شده یورو 4 شکایت کنید و مبلغ مابالتفاوت که حدود 1 تومن میشه را بگیرید
خودرو پارس به هیچ عنوان با 2 ایربگ ثبت نام نشده ,دقت کنید
شاید یورو 4 را یورو 2 داده باشند ولی 2 ایربگ اصلا فروش نداشته که بخواد تک ایربگ بده

با تشکر. امروز مدارکش را دادند. در سند یورو4 ذکر شده و 1.2 میلیون هم به دلیل تاخیر دو ماهه دادند

solo barca
17-11-2013, 15:43
سلام میخاستم بدونم کسی نیست که یه جایی تو تهران بشناسه که بتونن صداهای اتاق ماشین رو بگیرن(ماشینم پرشیاس)؟ وقتی که تو دست انداز میوفتم داخل ماشین خیلی صدا میده، تازه ماشینمم جلو بندیش نو هست. مرسی

کیارش 441
22-11-2013, 21:44
سلام دوست عزیز اگ صدا از داشبورد باشه بد باطری ساز صدا گیری کنه ول اگه از درها باشه بده صافکار صداگیری کنه ولی در هارو اگ خودت یه فرد فنی باشی رودری هارو باز کن لای رودری و ددستگیره ابر بذار شاید صدا حل شه .یاشا داداش

Pourya-pc
23-11-2013, 12:50
سلام میخاستم بدونم کسی نیست که یه جایی تو تهران بشناسه که بتونن صداهای اتاق ماشین رو بگیرن(ماشینم پرشیاس)؟ وقتی که تو دست انداز میوفتم داخل ماشین خیلی صدا میده، تازه ماشینمم جلو بندیش نو هست. مرسی

صدا توی ماشین های ایرانی طبیعی است . من مدتی به دنبال صدا گیری بودم و با صرف هزینه زیاد نتوانستم صداها را از بین ببرم .
بهترین راه این است که کمی صدای پخش صوت خودروتان را بلند کنید تا صداهای اتاق را نشنوید . :n06:

solo8
19-01-2014, 13:56
دوستان روغن خوب چیه بریزم؟
ماشین 7تا کلا کار کرده اونم با روغن کارخونه...چه زوغنی بریزم خوب باشه؟
بعد از کجا بخرم روغنو؟
فیلتر اینارو هم عوض کنم؟دقیقا چیا باید چک بشه؟
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

SAMI EB
19-01-2014, 20:28
دوستان روغن خوب چیه بریزم؟
ماشین 7تا کلا کار کرده اونم با روغن کارخونه...چه زوغنی بریزم خوب باشه؟
بعد از کجا بخرم روغنو؟
فیلتر اینارو هم عوض کنم؟دقیقا چیا باید چک بشه؟
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
سلام
روغنی که کارخونه تو ماشین میریزه یا توتال هست یا ایساکویی ساخت شرکت نفت سپاهان.
به نظر من روغن خواستید بریزی
1- کاسترول مگنتاک سطح کیفی SM 10-40w 2- الف ( ELF ) 3 سوپر پیشتاز -
تعویض روغنی ها دارند .
بله بهتره هم فیلتر هوا و فیلتر روغن عوض بشه .

hamed473
15-03-2014, 17:29
سلام خدمت دوستان گرامی
من یه 405 مدا 89 دارم که :

شمع و وایر هاش رو تازه عوض کردم
تسمه دینام و تسمه تایم رو هم تازه عوض کردم
ماشین الان 110000 کارکرده
صافی بنزین هم رو همزمان به بقیه قطعاتش عوض کردم

اما مشکلی که الان با ماشین دارم :

درحین رانندگی (اکثراً زمانیکه میخوام شتاب ماشین یا دور موتور رو ببرم بالا )یعنی رو گاز که فشار میدم چراغ چک روشن شده و ماشین ریپ میزنه !!!
بنظر خودم این اتفاق بیشتر زمانی رخ میده که ماشین تو دست انداز بیوفته !!!! ، که معمولا بعد از روشن کردن مجدد ماشین چراغ چک خاموش میشه
به محض اینکه چراغ چک روشن بشه ماشین ریپ میزنه
مشکل دیگه اش اینه که صبح که میخوام ماشینو روشن کنم یه صدای سنگین حالت بم تو اتاق ماشین میاد که خیلی اذیت کننده است ، الیته این صدا همیشه هستش منتها اول صبح بیشتره
برای رفع این مشکل دسته موتورها چک شد ، سینی ماشین هم چک شد که ایرادی نداشتند ولی مشکل پابرجاست !!!
لطفا راهنمایی کنید

chest
16-03-2014, 00:20
سلام

دوستان عزیز :دور آرام جی ال ایکس با موتور xu7 طبق استاندارد باید چند باشد. حداکثر سرعت در دنده های 1و2 3و4و5 بایستی چقدر باشد(منظور در جاده بدون شیب زمان تعویض دنده)

poyyesh
16-03-2014, 00:48
سلام دوستان

405 مدل 11/91 .5000کارکرد
. وقتی ماشینو خاموش میکنی فن ها باید کار کنند تا اب رادیات خنک بشه یا نه( ؟ ماله ما اینطوری نی ولی یکی دیگه همزمان گرفتیم اون درسته )

فیلتر هوا خوب عالی چیه +قیمت جمعه روغن کاسترول مگنتک اصلی تو 5000 تا اولین بارروغنشو عوض کردم عالیه
ممنون

تا ثیر داره تعویض فیلتر تو چیا ؟

hamed473
17-03-2014, 13:40
سلام خدمت دوستان گرامی
من یه 405 مدا 89 دارم که :

شمع و وایر هاش رو تازه عوض کردم
تسمه دینام و تسمه تایم رو هم تازه عوض کردم
ماشین الان 110000 کارکرده
صافی بنزین هم رو همزمان به بقیه قطعاتش عوض کردم

اما مشکلی که الان با ماشین دارم :

درحین رانندگی (اکثراً زمانیکه میخوام شتاب ماشین یا دور موتور رو ببرم بالا )یعنی رو گاز که فشار میدم چراغ چک روشن شده و ماشین ریپ میزنه !!!
بنظر خودم این اتفاق بیشتر زمانی رخ میده که ماشین تو دست انداز بیوفته !!!! ، که معمولا بعد از روشن کردن مجدد ماشین چراغ چک خاموش میشه
به محض اینکه چراغ چک روشن بشه ماشین ریپ میزنه
مشکل دیگه اش اینه که صبح که میخوام ماشینو روشن کنم یه صدای سنگین حالت بم تو اتاق ماشین میاد که خیلی اذیت کننده است ، الیته این صدا همیشه هستش منتها اول صبح بیشتره
برای رفع این مشکل دسته موتورها چک شد ، سینی ماشین هم چک شد که ایرادی نداشتند ولی مشکل پابرجاست !!!
لطفا راهنمایی کنید

ممنون ازینکه جوابمو دادین !!!

امروز رفتم تنظیم موتور تو سیستم کد خطا رو = قطع انژکتر 1 و یا اتصال بدنه وجود دارد ک با دستکاری خارهای فیش فعلا ماشین مثل ساعت داره کار میکنه حالا ببینیم تا بعد چی میشه !

Pourya-pc
17-03-2014, 20:13
سلام

دوستان عزیز :دور آرام جی ال ایکس با موتور xu7 طبق استاندارد باید چند باشد. حداکثر سرعت در دنده های 1و2 3و4و5 بایستی چقدر باشد(منظور در جاده بدون شیب زمان تعویض دنده)

نقطه Run Off یا بهترین زمان برای تعویض دنده XU7 دور موتور ۳.۵ هست .