PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

mohamad skystar
13-06-2012, 22:38
می خواستم ببینم کدوم دو مدل بهتره؟ما خودمون یدونه معمولی سال داریم.میخام ببینم پارس سال اتوماتیک بهته یا elx؟

پارس ELX خودروی خوبی بود که دیگه تولید نشد.
انتخاب این دو خودرو بستگی به ملاک های شما داره.

پارس اتوماتیک خودرویی با موتور TU5 کم مصرف و گیربکس اتوماتیک که رانندگی رو خیلی لذت بخش و روان کرده
پارس ELX خودرویی چالاک - پر قدرت و پر شتاب.

امکانات هردو هم مثل هم بود و مورد خاصش سیستم هوشمند ELX بود که پارس سال نداشت.

Peugeot pars sal
14-06-2012, 11:54
ممنون محمد جان.

kasra2002
15-06-2012, 12:48
شنیدم که موتور tu5 دیگه کم یابه و قطعاتش وارد نمیشه و گرون هم هست
و اینکه برای بدنه سنگین کم نمیاره؟
ef7 هم که یکبار مصرفه و بدرد نمی خوره فقط مثل اینکه همون قدیمیه از همه بهتره
دنده اتوماتیک هم که عالیه البته من نمیدونم دنده TU5 بدرد می خوره و یا قدیمی هست کسی اگر میشه راهنمایی کنه ممنون

mohamad skystar
15-06-2012, 13:38
شنیدم که موتور tu5 دیگه کم یابه و قطعاتش وارد نمیشه و گرون هم هست
و اینکه برای بدنه سنگین کم نمیاره؟
ef7 هم که یکبار مصرفه و بدرد نمی خوره فقط مثل اینکه همون قدیمیه از همه بهتره
دنده اتوماتیک هم که عالیه البته من نمیدونم دنده TU5 بدرد می خوره و یا قدیمی هست کسی اگر میشه راهنمایی کنه ممنون

موتور TU5 تا الان روی اتاق 405 - پارس و سمند نصب شده و خیلی خوب جواب داده نه تنها مفید بوده بلکه طرفداران این خودروها که از موتور قدیمی XU7
خسته شده بودن بازم رو اوردن به این خودروها.
برای بدنه سنگین هم تا الان که کسی نگفه کم آورده.
گیربکس اتوماتیک که با موتور TU5 نصب میشه قدیمی نیست و به درد هم میخوره چرا که نه

kasra2002
15-06-2012, 15:25
lممنون از شما کاملا موافقم
فقط اینکه شنیدم تولید و یا باصطلاح وارداتش کم شده حقیقت داره؟

isbn
15-06-2012, 18:04
اون که بله فعلا هم از لیست فروش ایران خودرو حذف شده البته پرشیا tu5 فک کنم هنوز SLx موجود باشه

mmf66
15-06-2012, 18:12
موتور tu5 برای 405 خوب جواب داده چون وزن 405 با باک خالی حدود 1030 تا 1050 کیلو گرم هست و وزن 206 اس دی هم با باک خالی حدود 1020 تا 1040 کیلو گرم هست و مقاومت در برابر هوای 405 30 تا 31 درصد است ولی 206 33 درصد
ولی برای سمند یکم ضعیفه جواب میده ولی نه مثل 405
برای سمند باید یه موتور 120 اسبی بزارن

rami_hemi
16-06-2012, 22:18
یک سوالی از دوستان دارم
معیار سنجش شما برای موتور چی هست؟ حجم موتور اندازه های خارجی موتور ؟
کدوم ادم عاقلی با این معایرها میگه موتور برای بدنه سنگین خوب هست یا بد ؟ موتور 1800 xu7 در بهترین حالت 98 اسب بخار توان تولید میکنه ولی موتور tu5 108 اسب در بدترین حالت اختلاف 10 اسب بیشتر باری بدنه سنگین بهتره یا بدتر؟ یه کم با حساب کتاب پست بزنید بهتره . نمیدونم این مذخرفات رو کی به خورد همه میده کدوم مثلا مکانیکی این ارجیف رو میده ؟ وای به این حالمون که این حرفا بین مردم پیچیده .

mmf66
17-06-2012, 08:14
یک سوالی از دوستان دارم
معیار سنجش شما برای موتور چی هست؟ حجم موتور اندازه های خارجی موتور ؟
کدوم ادم عاقلی با این معایرها میگه موتور برای بدنه سنگین خوب هست یا بد ؟ موتور 1800 xu7 در بهترین حالت 98 اسب بخار توان تولید میکنه ولی موتور tu5 108 اسب در بدترین حالت اختلاف 10 اسب بیشتر باری بدنه سنگین بهتره یا بدتر؟ یه کم با حساب کتاب پست بزنید بهتره . نمیدونم این مذخرفات رو کی به خورد همه میده کدوم مثلا مکانیکی این ارجیف رو میده ؟ وای به این حالمون که این حرفا بین مردم پیچیده .

به نظر من نه xu7 بدرد سمند میخوره نه tu5 باید یه موتوری در حد l4 یا مگان 2000 روش سوار بشه تا از اون تنبلی در بیاد

babak_tour
17-06-2012, 09:44
سلام. یه سوال فنی داشتم: چطوری میشه زیرسیگاری 405 رو کلاً درآورد؟
من حافظه‌ی فلشم که به پخش ماشین میزدم کوچیک بود رفت پشت جاسیگاری. کلا رفت پشت کنسول وسط.

mohamad skystar
17-06-2012, 11:45
سلام. یه سوال فنی داشتم: چطوری میشه زیرسیگاری 405 رو کلاً درآورد؟
من حافظه‌ی فلشم که به پخش ماشین میزدم کوچیک بود رفت پشت جاسیگاری. کلا رفت پشت کنسول وسط.

خیلی راحته
شما اول جا سیگاری رو مثل همیشه بیرون بکش
بعد اون زبانه مشکی رنگ که همراهش اومد بیرون رو بده پایین و جا سیگاری رو کلا درش بیار.
بعد هم به هیمن ترتیب دوباره بزن سر جاش

kasra2002
17-06-2012, 19:16
خیلی راحته
بعد اون زبانه مشکی رنگ که همراهش اومد بیرون رو بده پایین و جا سیگاری رو کلا درش بیار.

یه مشکل فنی
چجوری میشه درستش کرد یکی دوتا سراغ دارم که دیگه کامل بسته نمیشه

babak_tour
18-06-2012, 14:26
خیلی راحته
عزیز دل دستت درد نکنه ولی گفتم که رفته پشت کنسول. از جای دیگه جواب رو پیدا کردم. باید اول کنسول زیر دست رو باز کنم. پیچ هاش کنار صندلی هاست اگه تا آخر بدی جلو میبینی. بعدشم دور ترمز دست و دور دنده که خار دارن یه کم جا به جا کنی خارش باز میشه بعدشم دوتا پیچ ستاره ای داره که باید آچار خودش رو داشته باشی.

isbn
23-06-2012, 11:39
حوب دوستان دوباره فروش ELX شروع شد ولی خبری از موتور جدید XUM نیست !

mohamad skystar
23-06-2012, 11:56
حوب دوستان دوباره فروش ELX شروع شد ولی خبری از موتور جدید XUM نیست !

موتور XUM که اومدنش مشخص نیست اگر میومد ایران خودرو در سطح وسیعی از رسانه ها تبلیغ میکرد.
فروش دوباره پارس ELX خبر خوبی بوده چون چند ماهی نبود همه فکر کردن دیگه تولید نمیشه.

isbn
23-06-2012, 13:26
محمد جان به نظرت ممکنه موتور XUM کی معرفی شه ؟ چون تو عصر خودرو خونده بودم که ELX در سه کلاس قراره معرفی شه ! ولی الان فقط همون کلاس 9 قدیم هست
اون سه کلاس که زده بود حتی قیمت هاشم مشخص شده بودن که از 22300 بود تا 22900 !

پژو پارس ELX سفارشی کلاس 5 سفارشی رنگ پایه خاکستری متالیک رنگ سفارشی سفید، بژ و تیره 22 میلیون و 113 هزار تومان،
پژو پارس ELX سفارشی کلاس 6 رنگ پایه سفید، 22 میلیون و 366 هزار تومان و
پژو پارس ELX کلاس 7 رنگ پایه سفید 22 میلیون و 952 هزار تومان به فروش خواهد رسید.

دوستان اینجا کسی از کارایی cocpit که روی ELX نصب میکنن حبر نداره ! چه چیزایی رو نشون میده و چه کارایی میشه باش انجام داد !

mohamad skystar
23-06-2012, 14:14
محمد جان به نظرت ممکنه موتور XUM کی معرفی شه ؟ چون تو عصر خودرو خونده بودم که ELX در سه کلاس قراره معرفی شه ! ولی الان فقط همون کلاس 9 قدیم هست
اون سه کلاس که زده بود حتی قیمت هاشم مشخص شده بودن که از 22300 بود تا 22900 !

پژو پارس ELX سفارشی کلاس 5 سفارشی رنگ پایه خاکستری متالیک رنگ سفارشی سفید، بژ و تیره 22 میلیون و 113 هزار تومان،
پژو پارس ELX سفارشی کلاس 6 رنگ پایه سفید، 22 میلیون و 366 هزار تومان و
پژو پارس ELX کلاس 7 رنگ پایه سفید 22 میلیون و 952 هزار تومان به فروش خواهد رسید.

دوستان اینجا کسی از کارایی cocpit که روی ELX نصب میکنن حبر نداره ! چه چیزایی رو نشون میده و چه کارایی میشه باش انجام داد !

محمد جان نمیشه دقیقا گفت که موتور XUM کی قراره بیاد.
طبق آخرین خبری که از نمایندگی ایران خودرو داشتم میگفتن داره مراحل آزمایشی رو طی میکنه.
کلاس هایی که مجلات مختلف تعریف میکنن طبق کلاس های معرفی شده از قبل توسط شرکت هست.
متاسفانه ایران خودرو تو مصاحبه هاش انواع خودرو رو در انواع کلاس ها معرفی میکنه اما وقتی خودرو به بازار میاد
میبینیم که فقط یک کلاس هست.
مجله ها هم تقصیری ندارن طبق گفته اونا چاپ میکنن اما در عمل چیزه دیگه هست.

paket
02-07-2012, 01:12
یه سوال :
واسه قریچ قریچ کردن درهای جلویه 405 چیکار اساسی موعثر باید کرد ؟؟ روغن به دور نوارها زدم رگلاژ هم کردم.

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

kasra2002
02-07-2012, 17:37

تا اونجا که میدونم کامپیوترش از سمند ال ایکس قدیم چیزی بیشتر نداره ولی
کاکپیتی که اونم تولید نمیشه و برای کل خانواده 405 وجود داره به دزدگیر تصویری فابریک اضافه میشه و اضافه بر اون ثبت دقیقی از عمل کردن دزدگیر با ساعت و تاریخ نشون میده اگه کسی چیز جدیدتری سراغ داره بگه لطفا

kasra2002
02-07-2012, 17:38
یه سوال :
واسه قریچ قریچ کردن درهای جلویه 405 چیکار اساسی موعثر باید کرد ؟؟ روغن به دور نوارها زدم رگلاژ هم کردم.

Sent from my iPhone4 using Tapatalk
والا منم به هیچ راهی نرسیدم سمند درست شد و این نشد........

M E S S I
14-07-2012, 06:34
سلام دوستان پدر من یه ماشین 405 داره که دیشب ساعت 2 شب بود آژیرش به صدا در اومد ما هم رفتیم و دیدیم در عین ناباوری شیشه عقب ماشین خورد شده و اگه دست بزنی همش میشکنه!!!
این اتفاق از چی می تونه باشه؟؟!!!!

mohamad skystar
14-07-2012, 11:19
سلام دوستان پدر من یه ماشین 405 داره که دیشب ساعت 2 شب بود آژیرش به صدا در اومد ما هم رفتیم و دیدیم در عین ناباوری شیشه عقب ماشین خورد شده و اگه دست بزنی همش میشکنه!!!
این اتفاق از چی می تونه باشه؟؟!!!!

2 حالت داره.
یا یه نفر به قصد سرقت با وسیله ای ضربه زده به شیشه
احتمال اینکه سرد و گرم شده باشه هم هست چون شده گاهی اوقات تابستون شیشه ها کاملا بالا بودن و ماشین زیر نور آفتاب بوده و شیشه شکسته
تو تابستون موقع شستن ماشین هم من دیدم که با رسیدن آب به شیشه , شیشه خورد شده.

M E S S I
14-07-2012, 11:24
حالت اول که نمیشه،چون ماشین تو پارکینگ بود و راهی برای ورود به اونجا برای کسی که میخواد از این کارا کنه نداره چون در اونجا پر قفل و... هستش...
ولی آره به احتمال زیاد حالت دوم اتفاق افتاده و باید از این به بعد شیشه ها رو پایین بزاریم تا از این اتفاقا نیفته:31:......
حالا ماشینو بردیم 60-70 تومن هزینه نصب شیشه جدید شد...
خیلی ممنون...:11:

Highbury
15-07-2012, 04:37
آیا خرید elx مدل 84 یا 85 ارزش داره؟ با چه قیمتهایی گیر میاد؟

Pourya-pc
15-07-2012, 07:04
بستگی به تمیزی و کارکردش داره ، تمیز باشه ارزش داره ، من خودم قراره مدل 84 در حد صفر بخرم 14 ملیون .
قیمت 84 بین 12.5 تا 13.5
مدل 85 بین 13 تا 14 ملیون تومان

mohamad skystar
15-07-2012, 15:02
آیا خرید elx مدل 84 یا 85 ارزش داره؟ با چه قیمتهایی گیر میاد؟

100% ارزش خرید داره چون سری 84 و85 خیلی عالی بودن.
البته ملاک های شما هم مهم هست.
یادمه روزی که برای بار اول تبلیغ پارس ELX رو از تلویزیون دیدم میگفت : مدل بی نظیر سال
به نظر من که واقعا هم اون روز مدل بی نظیر سال بود الانم خیلی طرفدار داره .

Highbury
15-07-2012, 15:42
بستگی به تمیزی و کارکردش داره ، تمیز باشه ارزش داره ، من خودم قراره مدل 84 در حد صفر بخرم 14 ملیون .
قیمت 84 بین 12.5 تا 13.5
مدل 85 بین 13 تا 14 ملیون تومان

100% ارزش خرید داره چون سری 84 و85 خیلی عالی بودن.
البته ملاک های شما هم مهم هست.
یادمه روزی که برای بار اول تبلیغ پارس ELX رو از تلویزیون دیدم میگفت : مدل بی نظیر سال
به نظر من که واقعا هم اون روز مدل بی نظیر سال بود الانم خیلی طرفدار داره .
ممنون دوستان
شما اگر باشید elx کارکرده برمیدارید یا slx tu5 صفر؟
البته بودجه ی من فعلا کمه اما تمام تلاشم رو میکنم تا مرز 15500 برسونم و هرچه بیشتر تحقیق کنم بهتره.
حالا به نظر شما با پول حدود 14-15 تومان چه باید کرد؟ پارس معمولی مدل بالا که مصرف خیلی زیاده
elx گویا مصرفش یه چیزی بین tu5 و L3 هست.
elxهای 86 و 87 چطور هستن و اینکه این مدل راحت گیر میاد ؟ من به یکی از آشناها زنگ زدم و گفتن خیلی کمه تو بازار و باید خیلی بگردی تا پیدا کنی
خودرو تا چه میزان کارکرد رو میشه با اطمینان خرید ؟

mohamad skystar
15-07-2012, 17:06
ممنون دوستان
شما اگر باشید elx کارکرده برمیدارید یا slx tu5 صفر؟
البته بودجه ی من فعلا کمه اما تمام تلاشم رو میکنم تا مرز 15500 برسونم و هرچه بیشتر تحقیق کنم بهتره.
حالا به نظر شما با پول حدود 14-15 تومان چه باید کرد؟ پارس معمولی مدل بالا که مصرف خیلی زیاده
elx گویا مصرفش یه چیزی بین tu5 و L3 هست.
elxهای 86 و 87 چطور هستن و اینکه این مدل راحت گیر میاد ؟ من به یکی از آشناها زنگ زدم و گفتن خیلی کمه تو بازار و باید خیلی بگردی تا پیدا کنی
خودرو تا چه میزان کارکرد رو میشه با اطمینان خرید ؟

پارس LX الان تو بازار قیمت بالایی داره حدود 23 میلیون تومن در حالی که ELX صفرش ارزون تره .
نظر شخصی من با احترام به نظر دوستان دیگه اینکه به راحتی ELX مدل 84 یا 85 رو برمیدارم به دلیل قدرت و شتاب و کیفیت چون تجربه داشتیم میگم.
دوست من ELX از سال 84 تا به امروز هر مدلی رو بگین گیر میاد به راحتی اما خوب هر خودرو در بازه ای از زمان در اوج بوده مثل 206 تیپ 2 که تو سالهای
82 و 83 عالی بودن یا تیپ 5 که تا 85 عالی بودن و به مراتب الان دیگه اون کیفیت رو ندارن.
ELX هم اوجش 84 و 85 بود.
درست گفتین مصرف سوخت ELX بین L3 و TU5 هستش. متوسط کارکرد هر خودرو در سال حدود 25 هزار کیلومتر هست در حالت کلی جدا از موارد خاص که مثلا کارکردشون خیلی کمتره.

Highbury
15-07-2012, 17:26
پارس LX الان تو بازار قیمت بالایی داره حدود 23 میلیون تومن در حالی که ELX صفرش ارزون تره .
نظر شخصی من با احترام به نظر دوستان دیگه اینکه به راحتی ELX مدل 84 یا 85 رو برمیدارم به دلیل قدرت و شتاب و کیفیت چون تجربه داشتیم میگم.
دوست من ELX از سال 84 تا به امروز هر مدلی رو بگین گیر میاد به راحتی اما خوب هر خودرو در بازه ای از زمان در اوج بوده مثل 206 تیپ 2 که تو سالهای
82 و 83 عالی بودن یا تیپ 5 که تا 85 عالی بودن و به مراتب الان دیگه اون کیفیت رو ندارن.
ELX هم اوجش 84 و 85 بود.
درست گفتین مصرف سوخت ELX بین L3 و TU5 هستش. متوسط کارکرد هر خودرو در سال حدود 25 هزار کیلومتر هست در حالت کلی جدا از موارد خاص که مثلا کارکردشون خیلی کمتره.
ممنون
اینکه این خودرو 5-6 سال کارکرده آیا عمرش نسبت به مثلا slx tu5 صفر کمتر نیست؟
مثلا من ماشینم رو برای استفاده خانوادگی و حداقل برای چند سال قصد تعویضش رو ندارم.

dash_mehdi
15-07-2012, 17:37
ممنون
اینکه این خودرو 5-6 سال کارکرده آیا عمرش نسبت به مثلا slx tu5 صفر کمتر نیست؟
مثلا من ماشینم رو برای استفاده خانوادگی و حداقل برای چند سال قصد تعویضش رو ندارم.

قطعا عمرش كمتره
خب slx بگيريد خيلي بهتر و به صرفه تره و حداقل 8 سال كار مفيد ميكنه

Highbury
15-07-2012, 17:49
قطعا عمرش كمتره
برای گرفتن slx باید حداقل یک ماه دیگه پول جمع کنم. با بیمه و ... فکر کنم حداقل 16 بشه.
خدا میدونه تا اون موقع قیمتها بالا میره دوباره یا نه :41:

mohamad skystar
15-07-2012, 20:14
برای گرفتن slx باید حداقل یک ماه دیگه پول جمع کنم. با بیمه و ... فکر کنم حداقل 16 بشه.
خدا میدونه تا اون موقع قیمتها بالا میره دوباره یا نه :41:

تا اون موقع خیالتون راحت قیمت ها فرقی نمیکنه.
405 با موتور TU5 ارزش خرید داره.

mohamad skystar
15-07-2012, 20:15
قطعا عمرش كمتره

از کجا معلوم دوست من.
شاید کمتر کارکرد شایدم خیلی بیشتر کارکرد.
این دیگه بستگی به صاحب خودرو داره.

shayanb2004
22-07-2012, 22:37
دوستان به نظر شما پارس lx بیشتر به قیمتش میارزه (از لحاظ امکانات و ...) یا 405 SLX؟؟!!!.... از این لحاظ پرسیدم چون میخوام حتما موتورش TU5 باشه...

mohamad skystar
22-07-2012, 23:54
دوستان به نظر شما پارس lx بیشتر به قیمتش میارزه (از لحاظ امکانات و ...) یا 405 SLX؟؟!!!.... از این لحاظ پرسیدم چون میخوام حتما موتورش TU5 باشه...

قطعا 405 با موتور TU5 نسبت به قیمتش بیشتر ارزش خرید داره.
پارس با موتور TU5 تو بازار آزاد قیمتش تا 23 میلیون تومان هم میرسه
شرکت هم که با قیمت 20 میلیون تومان میفروشه اما این افزایش قیمت
هیچ اثری در امکانات و تجهیزات خودرو نداشته برای همین پارس LX قیمتش
نسبت به تجهیزات و آپشن ها و هر موردی که داره نمیارزه.
اما خوب پارس همیشه طرفدار داره و خریداراش زیادن.

hossein.az
22-07-2012, 23:59

با توجه به اختلاف قیمت تقریبا 5 میلیون تومنی به نظر من صرف با خرید slx است . این اختلاف فقط پول تفاوت ظاهری است که اون به شما و سلیقه خودتون مربوط میشه.
البته یکی از اقوام دارند (slx) مشکلی که توی این چند ماهه باش داشتند ترمزهاشه که با وجود abs بودن بد میگیره باید یه بار تو سر ترمز بکوبی تا درست ترمز کنه.

موفق باشید

mohamad skystar
23-07-2012, 00:07
با توجه به اختلاف قیمت تقریبا 5 میلیون تومنی به نظر من صرف با خرید slx است . این اختلاف فقط پول تفاوت ظاهری است که اون به شما و سلیقه خودتون مربوط میشه.
البته یکی از اقوام دارند (slx) مشکلی که توی این چند ماهه باش داشتند ترمزهاشه که با وجود abs بودن بد میگیره باید یه بار تو سر ترمز بکوبی تا درست ترمز کنه.

موفق باشید

عملکرد ترمز در محصولات ایرانی و عملکرد سیستم ABS هیچ موقع به طور کامل برای مشتری ایرانی قابل قبول نبوده.
همیشه سیستم ABS ترمز خودروها در برخی موارد خوب جواب داده و افرادی که داشتن تعریف کردن و در برخی موارد
مشکل داشته و افرادی که داشتن ناراضی بودن.
تا الان نشده همه از عملکرد سیستم ترمز خودروهای داخلی راضی بوده باشن.

ashkan1360
24-07-2012, 13:51
سلام نظرتون در مورد تعویض 206 تیپ 2 به پارس ELX چیه ؟

Peugeot pars sal
24-07-2012, 14:38

تا مدل 206 چه سالی باشه؟

asrit.net
24-07-2012, 16:33
من دیروز توی یک پژو پارس اتومات نشستم کلی کیف داد.

با این قیمت فقط 2 تا گزینه هست یکی پارس اتومات و یکی هم 206 تیپ V9
ولی من پارس را ترجیح می دهم چون بدنه اش به نظر محکم تر می آد و در حالت اتومات خیلی لش نیست.

D r i v e r
24-07-2012, 22:37

سلام ماشینتون چه مدلی هست؟
مصرف بنزین براتون مهم هست یا نه؟
میخواین ELX صفر بگیرین یا کارکرده؟
چی نظرتون رو نسبت به ELX جذب کرده؟

ashkan1360
25-07-2012, 01:51
سلام ماشینتون چه مدلی هست؟
مصرف بنزین براتون مهم هست یا نه؟
میخواین ELX صفر بگیرین یا کارکرده؟
چی نظرتون رو نسبت به ELX جذب کرده؟

مدل 89
مصرف خيلي مهم نيست
صفر ميخوام
پارس رو خوشم ميومد ولي فكر ميكنم ضعيفه ولي ELX با موتور زانتيا خوب بايد باشه
افزايش قيمت زياد 206 پارس رو معقول تر كرده واسه خريد ، نه ؟

mohamad skystar
25-07-2012, 14:09
مدل 89
مصرف خيلي مهم نيست
صفر ميخوام
پارس رو خوشم ميومد ولي فكر ميكنم ضعيفه ولي ELX با موتور زانتيا خوب بايد باشه
افزايش قيمت زياد 206 پارس رو معقول تر كرده واسه خريد ، نه ؟

دوست من شما سعی کنید مباحث رو در یک تاپیک مطرح کنید .
پارس ELX یکی از بهرتین خودروهای داخلی هست اگرچه با افت کیفیت در چند سال اخیر مواجه شد
اما هنوز هم یکی از بهترین ها محسوب میشه.
اگر ELX رو برای شتاب و سرعت در نظر گرفتین باید بگم بله درست انتخاب کردین چون موتور زانتیا با اتاق
پزو خیلی خوب جواب داده.
همچنین به مورد خوبی اشاره کردین که با افزایش قیمت گزاف 206 انتخاب ها میره به سمت و سوی خودروهایی مثل
ELX البته یادتون باشه الان ELX صفر حدود 25 میلیون تومان هست تو بازار .
به هر حال ملاک های شما هم در انتخاب خودرو تاثیر داره.

ashkan1360
25-07-2012, 16:21
دوست من شما سعی کنید مباحث رو در یک تاپیک مطرح کنید .
پارس ELX یکی از بهرتین خودروهای داخلی هست اگرچه با افت کیفیت در چند سال اخیر مواجه شد
اما هنوز هم یکی از بهترین ها محسوب میشه.
اگر ELX رو برای شتاب و سرعت در نظر گرفتین باید بگم بله درست انتخاب کردین چون موتور زانتیا با اتاق
پزو خیلی خوب جواب داده.
همچنین به مورد خوبی اشاره کردین که با افزایش قیمت گزاف 206 انتخاب ها میره به سمت و سوی خودروهایی مثل
ELX البته یادتون باشه الان ELX صفر حدود 25 میلیون تومان هست تو بازار .
به هر حال ملاک های شما هم در انتخاب خودرو تاثیر داره.

الان که 21 و نه صده

mohamad skystar
25-07-2012, 17:23
الان که 21 و نه صده

دقت کنید.
من گفتم قیمت بازار
قیمتش شرکت بله الان 21800000 تومان هست

ashkan1360
25-07-2012, 21:44
دقت کنید.
من گفتم قیمت بازار
قیمتش شرکت بله الان 21800000 تومان هست

متوجه نميشم
مگه نميشه الان ثبت نام كرد با اين قيمت از كارخونه خريد ؟
چرا بازار 3 تومن گرون تره ؟

mohamad skystar
26-07-2012, 00:51
متوجه نميشم
مگه نميشه الان ثبت نام كرد با اين قيمت از كارخونه خريد ؟
چرا بازار 3 تومن گرون تره ؟

میشه ثبت نام کرد به صورت نقدی هست و تحویل 30 روزه
قیمت بازار گاهی اوقات از کارخونه بالاتره یعنی در اکثر اوقات
بستگی به بورس اون خودرو همچنین تولیدش داره.

DiDaX
31-07-2012, 15:06
قیمت ها باز هم رفت بالا !!! بگیریم ؟ یا امکان داره بیاد پایین !! آخه آدم لجش میگیره هفته پیش یک میلیون ارزون تر بود

mohamad skystar
31-07-2012, 15:58
قیمت ها باز هم رفت بالا !!! بگیریم ؟ یا امکان داره بیاد پایین !! آخه آدم لجش میگیره هفته پیش یک میلیون ارزون تر بود

دوست من نمیشه دیگه رو قیمت ها حساب کرد.
قیمت خودرو هر ساعت و هر دقیقه تغییر میکنه امکان داره الان ماشین بخری فردا یا 1 میلیون تومان ارزونتر شده یا گرون تر
پس اگر قصد خرید دارین اقدام کنید

hossein.az
31-07-2012, 20:29

من 2-3 روز پیش رفتم نمایندگی ,شرایط خودروهای امانی اومده بود که elxهم جزءشون بود .قیمت زده بود 21850000 البته رنگ رو زده بود :رنگ های موجود امانی

saeid991
02-08-2012, 08:43
سلام من میخوام واسه ماشینم شمع بگیرم مدل84 دوگانه سوز ال پی جی یه دوسالی هست از بوش دوپلاتینه استفاده میکنم اما مصرف ماشینم رو برده بالا حالا شما چی پیشنهاد میدین
تفاوت تک پلاتینه با دو یا سه یا چهار پلاتینه چیه مصرف کدومش کمتره
ممنون

saeid991
07-08-2012, 07:52
سلام من میخوام واسه ماشینم شمع بگیرم مدل84 دوگانه سوز ال پی جی یه دوسالی هست از بوش دوپلاتینه استفاده میکنم اما مصرف ماشینم رو برده بالا حالا شما چی پیشنهاد میدین
ممنون
کسی نیست به ما کمک کنه

mohamad skystar
07-08-2012, 17:14
ممنون

من شمع تک پلاتین اوجینال ایساکو رو پیشنهاد میکنم قیمت یک دست 4 تایی درمیاد 25000 تومان
مارک Bosch هم هست که تک پلاتینه و اونم در میاد 4تایی 22000 تومان
البته قیمت ها امکان داره بالا پایین داشته باشن.

blue2006
10-08-2012, 03:07
سلام
من چند روزیه که یه 405 مدل 88 خریدم (خاکستری متالیک)
این ماشین گلگیر جلو سمت راننده خورده ( شاسی مشکلی نداره ) طوری که بدون رنگ درش اوردن ( خوردگیش حدود 10 تا 20 سانت از کنار راراهنماست ) یکم صافکاری که اونو درست کرده بوده کم تجربه بوده و یه مقدار رنگ ها رو شکسته ( پوسته کرده )
طرف شاگرد در عقب و یکم از گلگیر هم خط افتاده ( چیزی مثل سپر استیل پیکان روش خز انداخته . البته رو اندازه و پهنای خط می گم ها )
چون ماشین رنگ متالیک هست دو تا خوردگی خیلی تو چشمن . بردم پیش صافکار گفت اگه رنگش کنی میگن تصادف شدید داشته و ... ولی اگه می خوای نگهداری رنگش کن و ...
دو تا سوال داشتم
1- اگه رنگ کنم ماشینو تفاوت رنگ کوره و رنگ جدید معلومه . مثلا اگه ماشینو بشورم کسی بهش نگاه کنه معلومه رنگ شده ، طرف آدمه معمولی باشه ها نه خبره رنگ و ....
2- ارزش رنگ کردن رو داره یا نه

mohamad skystar
10-08-2012, 18:58
سلام
من چند روزیه که یه 405 مدل 88 خریدم (خاکستری متالیک)
این ماشین گلگیر جلو سمت راننده خورده ( شاسی مشکلی نداره ) طوری که بدون رنگ درش اوردن ( خوردگیش حدود 10 تا 20 سانت از کنار راراهنماست ) یکم صافکاری که اونو درست کرده بوده کم تجربه بوده و یه مقدار رنگ ها رو شکسته ( پوسته کرده )
طرف شاگرد در عقب و یکم از گلگیر هم خط افتاده ( چیزی مثل سپر استیل پیکان روش خز انداخته . البته رو اندازه و پهنای خط می گم ها )
چون ماشین رنگ متالیک هست دو تا خوردگی خیلی تو چشمن . بردم پیش صافکار گفت اگه رنگش کنی میگن تصادف شدید داشته و ... ولی اگه می خوای نگهداری رنگش کن و ...
دو تا سوال داشتم
1- اگه رنگ کنم ماشینو تفاوت رنگ کوره و رنگ جدید معلومه . مثلا اگه ماشینو بشورم کسی بهش نگاه کنه معلومه رنگ شده ، طرف آدمه معمولی باشه ها نه خبره رنگ و ....
2- ارزش رنگ کردن رو داره یا نه

نظر من اینکه دست بهش نزنی.
چون رنگ خاکستری هست باید ببری پیش صافکار و نقاش بسیار ماهر تا اگر رنگ شد کمتر تشخیص داده بشه.
پولیش نرم هم میتونی بزنی روی اون خش درب عقب تا خط از بین بره البته اگر خط عمیق نباشه

blue2006
10-08-2012, 23:24
نظر من اینکه دست بهش نزنی.چون رنگ خاکستری هست باید ببری پیش صافکار و نقاش بسیار ماهر تا اگر رنگ شد کمتر تشخیص داده بشه.پولیش نرم هم میتونی بزنی روی اون خش درب عقب تا خط از بین بره البته اگر خط عمیق نباشهمنم با شما موافقم فقط رنگ روی گلگیر که بعضا پوسته شده رو چطور ترمیم کنم که بیشتر نشه؟در مورد خش درب عقب هم که متاسفانه عمیقه و یکم هم درب رو تو برده البته تو رفتگی کمه ولی نگران اون نیستم و بیشتر گلگیر جلو فکرم رو مشغول کرده

mohamad skystar
10-08-2012, 23:29
منم با شما موافقم فقط رنگ روی گلگیر که بعضا پوسته شده رو چطور ترمیم کنم که بیشتر نشه؟در مورد خش درب عقب هم که متاسفانه عمیقه و یکم هم درب رو تو برده البته تو رفتگی کمه ولی نگران اون نیستم و بیشتر گلگیر جلو فکرم رو مشغول کرده

سعی کن با قلمگیری و پولیش حلش کنی.
درب سمت راننده ماشین منم حدود 10 سانت گرفت به تیر برق رنگ هم تراشیده شد و تو رفت. اول دادم صافکار یه کمی با ضربه درش آورد بعد هم چند نوبت پولیش نرم زدم بازم بهتر شد.

blue2006
19-08-2012, 15:17
با سلام
یه سوال مهمی برام به وجود اومده که تا الان هرجا پرسیدم جوابی نگرفتم .
شیشه جلو 405 از داخل چرب می شه . علتش چیه ؟
راستش این مشکل اعصاب خوردکن رو هر جا مطرح کردم . تمام اونایی که 405 داشتن گفتن ماهم همین مشکل رو داریم و هنوز راه حلی براش پیدا نکردیم . شب ها موقع رانندگی با تابیدن نور چراغ خودرو روبه رو به شیشه خودرو . دید من به شدت کم می شه .
یکی بهم گفت من یه 405 مدل 87 داشتم که مشکلی نداشت . بعد که یه مدل 88 گرفتم از اون موقع دارم با این موضوع کلنجار می رم . تا بحال انواع و اقسام شیشه شور ها و نمد روی داشبرد و .... را تعویض و امتحان کردم ولی مشکل حل نشد که نشد.
کسی هست که بدونه مشکل از چیه و چطور می شه حلش کرد ؟

ms368
22-08-2012, 20:39
سلام
یه پژو 84 داریم که یه مشکل نسبتا بزرگ داره
لاستیک روی پدال کلاچ همیشه زیر پام کنده میشه و من مجبورم برش دارم
5 6 باری به خاطر برداشت اون لاستیک ، ماشین زیر پام دررفته و نزدیک بود ماشینو ناکار کنم

شما هم این مشکلو دارید ؟
درضمن کفشام و قدم هیچ مشکلی نداره
ممنون

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

mohamad skystar
22-08-2012, 23:01
سلام
یه پژو 84 داریم که یه مشکل نسبتا بزرگ داره
لاستیک روی پدال کلاچ همیشه زیر پام کنده میشه و من مجبورم برش دارم
5 6 باری به خاطر برداشت اون لاستیک ، ماشین زیر پام دررفته و نزدیک بود ماشینو ناکار کنم

شما هم این مشکلو دارید ؟
درضمن کفشام و قدم هیچ مشکلی نداره
ممنون

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

لاستیک یا پرگی داره یا در طولانی مدت اون خاصیت اصلیش رو از دست داده و جا باز کرده
بهتره از لاستیم نو استفاده کنید.
در عیر این صورت پدال کلاچ رو بررسی کنید

M.Amorous
22-08-2012, 23:01
با سلام
یه سوال مهمی برام به وجود اومده که تا الان هرجا پرسیدم جوابی نگرفتم .
شیشه جلو 405 از داخل چرب می شه . علتش چیه ؟
راستش این مشکل اعصاب خوردکن رو هر جا مطرح کردم . تمام اونایی که 405 داشتن گفتن ماهم همین مشکل رو داریم و هنوز راه حلی براش پیدا نکردیم . شب ها موقع رانندگی با تابیدن نور چراغ خودرو روبه رو به شیشه خودرو . دید من به شدت کم می شه .
یکی بهم گفت من یه 405 مدل 87 داشتم که مشکلی نداشت . بعد که یه مدل 88 گرفتم از اون موقع دارم با این موضوع کلنجار می رم . تا بحال انواع و اقسام شیشه شور ها و نمد روی داشبرد و .... را تعویض و امتحان کردم ولی مشکل حل نشد که نشد.
کسی هست که بدونه مشکل از چیه و چطور می شه حلش کرد ؟
ای گفتیییییی
منم یه سمند 85 دارم همین طوریه. ما بوشهر زندگی می کنیم و هوا هم شرجی داره کولرو که میزنیم شیشه ها عرق میکنن و مشکل دوچندان میشه!!!
کسی میدونه باید چیکار کنیم؟!

Actros
23-08-2012, 22:38
اینایی که شیشه شون چرب میشه. روئه داشبرد انداختین ؟ از این مثلا چرمی ها ؟

kasra2002
24-08-2012, 10:43
پارافین نزنید
رو داشبوردی نندازید و شیشه رو با شیشه شوی تمیز کنید و سعی کنید کمتر توی افتاب قرار بگیرید

blue2006
24-08-2012, 22:29
پارافین که استفاده نمی کنم
رو داشبرد هم که نداشتم ولی چند وقتیه یه دونه جنس نمد خریداری کردم

mohamad skystar
25-08-2012, 00:46

بهتره رو داشبورد هیچی نزارید ببینید بعد از چند وقت تغییری میکنه یا نه

Actros
25-08-2012, 10:37

از اين واكس داشبردا چي ؟‌كلا هيچي نزنين . من يه مدت چرب شد رو داشبرد رو برداشتم همه چي درست شد .آفتاب داغ كه ميزد بهش شيشه چرب ميشد . شبا ما داستاني داشتيم

M.Amorous
25-08-2012, 10:46
اینایی که شیشه شون چرب میشه. روئه داشبرد انداختین ؟ از این مثلا چرمی ها ؟
چه جالب چرا به فکرم نرسیده بود تاحالا :31:
آره روداشبوردی دارم. برش دارم؟

ممنون :11:

Actros
25-08-2012, 11:53

آره عزيز من چند نمونه ديدم روئه داشبرد رو برداشتم شيشه هارو شستم همه چيز حل شده .

mohamad skystar
25-08-2012, 12:09

عامل اصلی این مشکل همین رو داشبردی هست
بعد استفاده از پارافین و مواد چرب که برای برق انداختن داشبود استفاده میشه.
بهترین مایع برای تمیز کردن داشبور اسپری STP هست.
روی داشبورد هم چیزی نزارید هم قدیمی شده و این مشکلات رو داره

rami_hemi
25-08-2012, 13:09
اسپری که محمد گفت بهترین محافظ واسه داشبورد هست
پارافین نزنید اونم سعید گفت و کلا زیر آبفتاب مستقیم زیاد نذارید چون جنس خود داشبوردم تا حدود زیادی بخار مواد پلاستیکی تولید میکنه من همیشه یه محافظ رو شیشه جلو میکشم یا از این محافظ های پشت شیشه میذارم .

Hamid Reza
25-08-2012, 18:22
سلام یه سوال داشتم
پژو GLX ها از چه سالی TU5 شده موتورش؟
این GLX آی که ABS هم داره موتورش TU5 هست؟
فرق GLX آی و GLX SLX تو چیه دقیقا؟ از نظر فنی منظورمه

ram1600
25-08-2012, 19:29
سلام یه سوال داشتم

یک سری محدود تو مقاطع زمانی متفاوت تولید شد .
ملاک abs موتور tu5 نیست یه جورای پشت سر هم تولید کردن و الان با همان موتور قدیمی تولید میشه
از نظر فنی هیچ فرقی ندارند .

mohamad skystar
25-08-2012, 22:10
سلام یه سوال داشتم

پژو 405 GLX از مهر ماه سال 89 تا ابتدای سال 90 عرضه شد و از تابستان 90 تا به امروز موتور
TU5 فقط روی SLX نصب شده.
دوستمون در مورد ABS توضیح دادن. سیستم ترمز ربطی به موتور نداره دوست من.
فرق GLX و SLX در نمای ضاهری و نمای داخلی هست همونطور که مشاهده کردید
ایران خودرو برای اینکه از یکنواخت شدن GLX تو بازار خسته شده بود نمونه SLX رو عرضه کرد
که در نمای ضاهری تغییراتی ایجاد شد مه شکن اضاقه شد استپ روی درب صندوق عقب اصافه شد
نمای چراغ های جلو و عقب عوض شد
در نمای داخلی هم تغییراتی جدید صورت گرفت که نسبتا قابل قبول بود اما SLX نتونست مثل GLX محبوب بشه.

mmf66
26-08-2012, 08:49
درسته که slx xu7 محبوب نشد ولی slx tu5 فعلا پرفروش ترین ماشین و بهترین ماشین ایرانخودرو هست

Hamid Reza
26-08-2012, 09:02
پژو 405 GLX از مهر ماه سال 89 تا ابتدای سال 90 عرضه شد و از تابستان 90 تا به امروز موتور
TU5 فقط روی SLX نصب شده.
دوستمون در مورد ABS توضیح دادن. سیستم ترمز ربطی به موتور نداره دوست من.
فرق GLX و SLX در نمای ضاهری و نمای داخلی هست همونطور که مشاهده کردید
ایران خودرو برای اینکه از یکنواخت شدن GLX تو بازار خسته شده بود نمونه SLX رو عرضه کرد
که در نمای ضاهری تغییراتی ایجاد شد مه شکن اضاقه شد استپ روی درب صندوق عقب اصافه شد
نمای چراغ های جلو و عقب عوض شد
در نمای داخلی هم تغییراتی جدید صورت گرفت که نسبتا قابل قبول بود اما SLX نتونست مثل GLX محبوب بشه.

ممنون . این ماشینی که من گرفتم . تاریخ دقیق ساختش 25 اسفند 89 هست . تو کارتش و اینا مدل 90 خورده
از کجا باید بفهمم TU5 هست یا نه؟
موتور TU5 با موتور قدیمیای GLX جز مصرف سوخت چه فرقی داره؟ از نظر قدرت و شتاب هم فرق داره؟
راستی روی شیشه ماشین هم یه برچسب انرژی نصب شده که رده D هست مصرف این ماشین

mohamad skystar
26-08-2012, 11:36
ممنون . این ماشینی که من گرفتم . تاریخ دقیق ساختش 25 اسفند 89 هست . تو کارتش و اینا مدل 90 خورده
موتور TU5 با موتور قدیمیای GLX جز مصرف سوخت چه فرقی داره؟ از نظر قدرت و شتاب هم فرق داره؟

تشخیصش کاری نداره شما درب موتور رو بزن بالا ببین موتور ماشینت شبیه به کدوم یکی از این عکس هاست :

این عکس موتور TU5 هست :

55304

این عکس موتور XU7 :

55305

موتور TU5 از نظر مصرف سوخت و میزان بازدهی از موتور XU7 عملکرد بهتری داره.
از نظر قدرت و شتاب هم تاثیر داره بدون شک

mohamad skystar
26-08-2012, 11:37
درسته که slx xu7 محبوب نشد ولی slx tu5 فعلا پرفروش ترین ماشین و بهترین ماشین ایرانخودرو هست

بله درسته.
من از دید کلی گفتم دوست من یعنی از قبل از نصب شدن موتور TU5 روی 405
اگر الان دوباره GLX رو با موتور TU5 تولید کنن SLX بازارش میخوابه .

rami_hemi
26-08-2012, 12:45
دوستان در نظر داشته باشید علت تولید six به نوعی معرفی نسلی از 405 بود که sli نام داشت این مدل در واقع مدلی هست که پزو پارس بیشتر تجهیزاتش رو از اون به ارث برده .
بعد از تغییرات نسبتا نا فرم (کاملا سلیقه ای ) بخصوص در مورد چراغهای جلو و مه شکن ها که با ساختار کلی طراحی اتاق ناهمانگ بود برای اینکه مشتری ترغیب به خرید این مدل بشه تجهیزات حذف شده 405 دوباره در این مدل برگشت و برای ترغیب بیشتر موجودی به نام روای سال متولد شد تا با شباهت خودش به GLX مشتری ایرانی رو به سمت مدل گرونتر 405 هدایت کنه .
ولی بهترین کاری که تا حالا بر روی 405 انجام شده نصب موتور خوبی مثل tu5 بوده . حالا نمیدونم از کجا بازرایابی ایران خودرو این فکر به نظرشون رسیده که SLX رو با این موتور به بازار عرضه کنند تا حداقل ضعف طراحی و فیس لیفت خودشون رو با بهتر کردن مشخصات فنی جبران کنند . ئلی در کل SLX هنوز به اندازه GLX با ظاهر ساده محبوب نیست با توجه به این هم که بیشتر آپشنهای موجود و حتی بیشتر رو میشه بر روی GLX هم نصب کرد خیلی ها ترجح میدن این آپشنها رو خودشون و حتی با استاندارد 405 فرانسوی تجهیز کنند .

mmf66
27-08-2012, 08:44

یکی از شکل خود موتور
روی برچسب انرژی هم نوشته tu5 قدرتشم نوشته 78 کیلو وات
از صداشم میشه فهمید
قدرت و شتابشم بیشتر شده خیلی هم کم صدا هست مصرفشم تو شهر 9 تا 10 و جاده 6 تا 7

775e
01-09-2012, 14:53
سلام
بنظر من slxفقط بخاطر tu5 ش فروش بالا دره فقط همین
حالا شما با 405 tu5 مشکلی ندارید
لطفا با ذکر کیلوکتر بگید سرو صدایی مشکل خاصی نداره لطفا تعصب رو کنار بذارید.
مصرفش نصبت به xu7 چطوره
قیمت tu5 رو دست 2 توبازار در چه حد های گیر میاد؟

mohamad skystar
01-09-2012, 15:06
سلام
بنظر من slxفقط بخاطر tu5 ش فروش بالا دره فقط همین
حالا شما با 405 tu5 مشکلی ندارید
لطفا با ذکر کیلوکتر بگید سرو صدایی مشکل خاصی نداره لطفا تعصب رو کنار بذارید.
مصرفش نصبت به xu7 چطوره
قیمت tu5 رو دست 2 توبازار در چه حد های گیر میاد؟

در مورد قیمت و مصرف سوختش من توضیح میدم.
پژو 405 SLX تو بازار قیمت صفرش حدود 17500000 تومان هست و کارکردش که مدل 90 رو فقط داره یک میلیون ارزونتر هست.
در مورد مصرف سوختش نسبت به موتور XU7 باید بگم بسیار عالی و راضی کننده هست و تا الان هرکسی 405 با موتور TU5 رو داشته
از مصرف سوختش نسبت به موتور XU7 خیلی راضی بوده.
در کل عملکرد موتور TU5 روی 405 تا الان خیلی خوب بوده و الان 405 با موتور TU5 یکی از محبوبترین خودروهای زیر 20 میلیون تومن کشور هست.

Hamid Reza
01-09-2012, 22:48
سلام
موتور پژوی من xu7 هست ولی مصرفش خوبه
من کیلومتر رو صفر کردم و یه باک پر بنزین زدم . الان 385 تا رفتم و بنزین اومده رو خط وسط . تازه کولرم گرفتم چند بار

راستی این پژوی من گاهی وقتا وقتی یادم میره چراغ های ماشین رو خاموش کنم شروع میکنه اخطار دادن و یه آلارمی پخش میشه
ولی بعضی وقتام نمیکنه این کارو . یعنی با چراغ های روشن ماشین رو خاموش میکنم ولی اخطار نمیده
میخواستم ببینم ایرادش کجاست؟ چون من رو چراغ خیلی حواس پرتم و گاهی وقتا واقعا فراموش میکنم خاموش کنم چراغ های ماشینم رو . این سیستم خیلی کمک کننده هست واسه من ولی حیف همیشه کار نمیکنه

hossein.az
01-09-2012, 23:37
سلام
موتور پژوی من xu7 هست ولی مصرفش خوبه
من کیلومتر رو صفر کردم و یه باک پر بنزین زدم . الان 385 تا رفتم و بنزین اومده رو خط وسط . تازه کولرم گرفتم چند بار

راستی این پژوی من گاهی وقتا وقتی یادم میره چراغ های ماشین رو خاموش کنم شروع میکنه اخطار دادن و یه آلارمی پخش میشه
ولی بعضی وقتام نمیکنه این کارو . یعنی با چراغ های روشن ماشین رو خاموش میکنم ولی اخطار نمیده
میخواستم ببینم ایرادش کجاست؟ چون من رو چراغ خیلی حواس پرتم و گاهی وقتا واقعا فراموش میکنم خاموش کنم چراغ های ماشینم رو . این سیستم خیلی کمک کننده هست واسه من ولی حیف همیشه کار نمیکنه

همچین کم هم نسوزونده ,شما صدی 13 مصرف داشتید
وقتی این صدای زنگ و آلارم میاد که درب خودرو را باز کنید در غیر اینصورت صدا نمیده.

Hamid Reza
01-09-2012, 23:49
همچین کم هم نسوزونده ,شما صدی 13 مصرف داشتید
وقتی این صدای زنگ و آلارم میاد که درب خودرو را باز کنید در غیر اینصورت صدا نمیده.

مصرفش ظبیعیه؟ یا زیادتر سوزونده؟
این tu5 ها صدی چند میسوزونه؟

Actros
02-09-2012, 00:14
مصرف xu7 تو جاده خوبه . ولی تو شهر زیاد خوب نیست. خیلی خوب بسوزونه تو شهر صدی 9 هست . ولی ترافیک سنگین و 1و2 تا 11 هم میره
tu5 تو جاده صدی 1 لیتر یا 2 لیتر کمتر میسوزونه . آنچنان هم محسوس نیست.

rami_hemi
02-09-2012, 18:15
مصرف جاده xu7 نزديك 8 ليتر هست توي شهر تا 12 ليترو تجربه كردم ولي اگه مسير سينه كش زيادي داشته باشه اون يك ليتر طبيعي ميشه

blue2006
03-09-2012, 00:24
سلام
بچه ها یه سوال فنی
پارامتر مربوط به استپر پژو 405 روی دستگاه دیاگ چقدر باید باشه ؟

sar be hava
04-09-2012, 07:16
سلام دوستان
نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه اما میخواستم بدونم این کیت یا بوردی که کار دایمر (کاهش شدت نور) رو برای لامپ سقف پارس یا 206 انجام میده کجا گیر میاد؟
از چندتا از نمایندگی های قطعات ایرانخودرو پرسیدم اما میگن همچین چیزی نداشتن تا حالا!
و اینکه اگه گیر بیاد میشه برا 405 بست یا نه؟

mmf66
04-09-2012, 10:30
مصرفش ظبیعیه؟ یا زیادتر سوزونده؟
این tu5 ها صدی چند میسوزونه؟

tu5 تو جاده بین 6 تا نهایت 7.5 بستگی به وزن کولر و جاده و هوا داره ودر شهر هم بین 7.5 تا 10 بستگی به شرایط کلا حدود 20 درصد از xu7 کم مصرف تره و 10 درصد قدرت بیشتری داره و لذت رانندگی بیشتری داره

rami_hemi
05-09-2012, 09:07
سلام دوستان
نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه اما میخواستم بدونم این کیت یا بوردی که کار دایمر (کاهش شدت نور) رو برای لامپ سقف پارس یا 206 انجام میده کجا گیر میاد؟
از چندتا از نمایندگی های قطعات ایرانخودرو پرسیدم اما میگن همچین چیزی نداشتن تا حالا!
و اینکه اگه گیر بیاد میشه برا 405 بست یا نه؟

منظورتون همون تایمر هست دیگه ؟
اگه دقت کرده باشید روی پارس هم این تایمر نصب هست و تا جایی که یادم میاد روی سیمکشی 405 هم سوکتش حذف نشده و میشه روی 405 هم نصب کرد شما دنبال تایمر چراغ سقفی پژو پارس بگردید .

sar be hava
08-09-2012, 07:36
اساتید محترم:
من یه 405 دوگانه سوز (CNG) دارم.
48 هزارتایی رفته و تو این مدت حدود 80 درصد سوخت خودرو گاز بوده. میخواستم بدونم سیستم گاز خودرو تا این کیلومتر، آیا نیازی به سرویس دوره ای یا عیب یابی یا مواردی از این دست داره یا نه؟
البته خوشبختانه تو این مدت مشکلی براش پیش نیومده

mohamad skystar
08-09-2012, 12:13
اساتید محترم:
48 هزارتایی رفته و تو این مدت حدود 80 درصد سوخت خودرو گاز بوده. میخواستم بدونم سیستم گاز خودرو تا این کیلومتر، آیا نیازی به سرویس دوره ای یا عیب یابی یا مواردی از این دست داره یا نه؟

سیستم گاز خودروهای دوگانه سوز سالی یک بار توسط مراکز معاینه فنی باید بازدید بشه و برچسبش رو
بچسبونید رو شیشه اتومبیل
شما هم اگر تا الان نرفتین بازدید حتما برید چون خطرساز میشه

hossein.az
08-09-2012, 12:42
اساتید محترم:

علاوه بر چیزایی که محمد جان اشاره کرد احتمال زیاد انزکنور شویی هم باید انجام بدید

khafan8288
09-09-2012, 22:54
سلام
دوستان مصرف بنزین 405 چقدره؟
من هفته پیش به یه مسافرت رفتم که 540 کیلومتر 30 لیتر بنزین مصرف شد
خوبه؟

hossein.az
09-09-2012, 23:03
سلام
دوستان مصرف بنزین 405 چقدره؟
من هفته پیش به یه مسافرت رفتم که 540 کیلومتر 30 لیتر بنزین مصرف شد
خوبه؟

توی جاده صدی 7تا8
توی شهر صدی 11 تا14

با این توضیحات یعنی شما صدی5.6 سوزوندید!!!

mohamad skystar
09-09-2012, 23:40
توی جاده صدی 7تا8
توی شهر صدی 11 تا14

با این توضیحات یعنی شما صدی5.6 سوزوندید!!!

حسین جان تو شهر در بدترین شرایط 12 لیتر هست 14 لیتر که دیگه واقعا ناجور میشه و
ماشین مشکلی باید داشته باشه تو این حالت.

hossein.az
09-09-2012, 23:52
حسین جان تو شهر در بدترین شرایط 12 لیتر هست 14 لیتر که دیگه واقعا ناجور میشه و
ماشین مشکلی باید داشته باشه تو این حالت.

حرف شما کاملا درسته اما توی این محدوده که ذکر کردم همه مدل رانندگی و همه ی حالتها رو شامل میشه.
توی شهر اگه کولر روشن باشه و ترافیک سنگین راحت به 14 میرسه در صورتی که کاملا هم ماشین فنی سالم باشه.
من خودم توی شهر صدی 13 با 405 مصرف داشتم در صورتی که ماشین 1 سال کارکرد وکاملا سالم هم بود و کولر توی تمام مدت نداشتم.

اگه بازم بخوایم محدوده مصرف شهری رو ایده آل تر بگیریم نهایتا میشه.
صدی 10 تا 13

sar be hava
10-09-2012, 08:03
تایمر لامپ سقف پارس بود که میخواستم برا 405 نصب کنم؛
میخواستم بدونم دوستان این کارو توصیه میکنن و اصلا ارزش داره؟ چون شنیدم زیاد خرابی به هم میزنه
یه چیز دیگه:
میخوام تو ماشین (CNG سوز) کپسول آتش نشانی (1 یا 2 کیلویی) بذارم. کجا و چطوری جاسازش کنم که تمیز در بیاد، فیکس بشه و خیلی تو دست و پا نباشه؟ توی کابین یا صندوق؟ با یا بدون دریل کاری؟ شنیدم زیر صندلی شاگرد هم میشه نصب کرد یه جورایی
ممنون از راهنماییتون

rami_hemi
10-09-2012, 08:42
در مورد تایمر چراغ سقف یه چیز دلبخواهی هست به نظرم امکان منایبی هست گاهی بعد از نشستن زمان کوتاهی نیاز هست تا بعضی کارا رو انجام داد و به نور نیاز هست من تا حالا موردی نشنیدم چون این روی سیمکشی 405 پیشبیی شده فقط ایرانخودرو حذفش کرده .
کپسول باید در دسترس ترین جا باشه توی صندوق کنار زاپاس نزدیک لبه صندوق هست توی اتاق به شرط کوچیک بودن کپسول زیر صندلی شاگرد اگه ماشین CNG نداشت توصیه من نصب اون توی صندوق عقب درست چسبیده به دیواره اتاق و جایی که کنسول عقب باز میشه و درب دسترسی به صندوق قرار داره .

HOJ-JAT
10-09-2012, 09:47
قبلا یم مدلی از 405 بود که موتور 2000 داشت میخواستم مشخصاتشو دونم مثل اسب بخارو...
مرسی

sar be hava
10-09-2012, 10:03
شاید گفتنش خالی از لطف نباشه:
من واسه 405 (مدل 89) چراغ مطالعه (با لامپ LED سفید که نورش خیلی بیشتره) کار گذاشتم. البته سوکت و سیم کشی اون رو ماشین موجود بود. تو تاریکی شب، تو جاده، کار را اندازه!
واسه داشبورد هم لامپ گذاشتم که نبودش خیلی عذاب آور بود. جای قاب لامپ بود اما سیم کشی اون رو یه نصاب دزدگیر انجام داد. از پخش خودرو برق گرفت. کلیدشم با دریل کاری لای در داشبورد کار گذاشت و جوری کار کرد که بر خلاف پارس، نیازی به باز بودن سوییچ واسه روشن شدنش نیست. قاب+لامپ+هزینه نصب یه ده تومنی شد که می ارزید.

Actros
10-09-2012, 16:49
شاید گفتنش خالی از لطف نباشه:
من واسه 405 (مدل 89) چراغ مطالعه (با لامپ LED سفید که نورش خیلی بیشتره) کار گذاشتم. البته سوکت و سیم کشی اون رو ماشین موجود بود. تو تاریکی شب، تو جاده، کار را اندازه!
واسه داشبورد هم لامپ گذاشتم که نبودش خیلی عذاب آور بود. جای قاب لامپ بود اما سیم کشی اون رو یه نصاب دزدگیر انجام داد. از پخش خودرو برق گرفت. کلیدشم با دریل کاری لای در داشبورد کار گذاشت و جوری کار کرد که بر خلاف پارس، نیازی به باز بودن سوییچ واسه روشن شدنش نیست. قاب+لامپ+هزینه نصب یه ده تومنی شد که می ارزید.

داداش يه عكس از چراغ مطالعت ميزاري ؟

rami_hemi
10-09-2012, 18:20
اگه یه کم به سیمکشی 405 نگاه کنید مفهمید خیلی امکانات داره که ایرانخودرو دزدیده و با قیمت گزافی روی پارس ارایه میده جای لامپ نقشه خوان که حتی سوکتش پشت جاش هست جای چراغ داشبورد پروژکتور جلو
و خیلی چیزها الان که دوستان میگن میبینم کم کم داره اینجا ههم در مورد این چیزها کاری انجام میشه در حال حاضر قصد نصب چراغ نقشه خوان چراغ داخل داشبورد و تعویض چراغ صندوق عقب با LED رو دارم . همچنین احتمال تعویض کنسول وسط با یک نمونه دست ساز و برقی کردن شیشه های عقب و چند کار دیگه رو در مورد ماشین دارم ولی اول باید یک صافکاری و لکه گیری کوچکی روی ماشین انجام بدم دوست عزیز sar be hava ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به این تاپیک حال و هوای دیگه ای دادید

قبلا یم مدلی از 405 بود که موتور 2000 داشت میخواستم مشخصاتشو دونم مثل اسب بخارو...
مرسی

موتور در واقع موتور XU9j2c بود موتور کابراتوری با حجم دقیق 1905 سی سی 8 سوپاب با کاربراتور 2 دهنه با توجه به تفاوت کیفیت بنزین ایران 100 اسب بخار توان داشت ولی به طور استاندارد 110 اسب توان تولید میکرد

sar be hava
11-09-2012, 08:42
Actros عزیز:
گرچه موبایل دوربیندار ندارم! اما به چشم. سعی میکنم چندتا عکس تهیه کنم و بذارم برا استفاده دوستان.
rami_hemi عزیز:
ممنون از لطف شما.
نمیدونم چرا حالم از نور زرد این لامپای رشته ای، به ویژه توی (اتاق) ماشین بهم میخوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یه جورایی حس میکنم استرس زا هست این نور.
عوضش کلی با نور این LED ها حال میکنم. نور سفید، شادابی بسیار بیشتری داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اما:
چون استقبال شد، توضیحات کامل تر:
لامپ داخل اتاق رو، هم عقب و هم جلو، با این LED های صفحه ای (3x6=18)(هشت ماه پیش گرفتم دونه ای 7 هزار) تعویض کردم. قاب رو باز کردم و کمی با فشار دست، توی قاب فیکسش کردم. فیششم که تو بسته بندی موجود بود. نور هر کدوم به خوبی سه برابر لامپ فابریکه. اینم بگم که این سایز از ال ای دی صفحه ای، بهترین نتیجه رو میده. شبا که گاهی دوتاشو با هم روشن میکنم، ماشین میشه عین آکواریوم!(منم ماهیشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
واسه صندوق هم این کارو کردم:
قابشو با برش تکه های مزاحم، واسه جاسازی یدونه از این 18 تایی ها، آماده کردم و با چسب برق فیکسش کردم. سیماشم بعد از اتصال، با چسب ایزوله! کردم. (مراقب باشید سیم های لخت! به هم اتصال پیدا نکنند:24:)
واسه چراغ مطالعه هم یه دونه از این لامپایی که کلشون هشت تا ال ای دی ریز (در یک صفحه و عمود بر پایه لامپ) داره گذاشتم. نور اینم خیلی بیشتر و دلچسب تره.
پروژه بعدیمم سفید کردن لامپ داشبرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rami_hemi
12-09-2012, 16:46
سر به هوا جان اسمت رو نمیدونم شرمنده من رامین هستم
منم داخل اتاق رو عوض کردم و خودم ساختم یک متر ریسه ال ای دی اس ام دی خریدم و با تقسیم اون به تیکه های سه تایی در واقع توی هر تیکه 9 تا smd led هست که جلو میشه 18 تا و عب رو یک تیکه 9 تایی گذاشتم متری 11 تومن میخرم ولی نور خیلی زیبایی دارن من سفید یخی انداختم ولی آبی سبز و قرمز هم دارن در ضمن 12 مدار 12 ولت دارن یکی دیگه از مزیتهای این نوع لامپها عمر بسیار زیادشون هست که جز سوختن مقاومت چیزی باعث خراب شدنشون نمیشه من برای ماشین دوستم که پراید بود هم از اینا ساختم واقعا نور زیادی دارن . در نظر دارم واسه صندوق عقب و داشبورد هم از همینها استفاده کنم
این لامپهای 8 تایی smd led که میگید رو برای داخل اتاق خریدم ولی نوز زیادی نداشتن به عنوان لامپ چراغ پارک جلو استفاده کردم ولی اونها هم خوب نیستن میخوام با همین ریسه ها داخل لامپ حالت نئون بسازم .
دنبال چراغ نقشه خوان هم میگردم نصب کنم دیروز سوکتش رو زیر سقف پیدا کردم امیدوارم کمی از نظر مالی دستم باز بشه و پروژه تکمیل داخل 405 رو شروع کنم اون موقع با همفکری شما کار رو بهتر پیش میبرم .

sar be hava
15-09-2012, 06:46
من مرتضی هستم
اینجوری فایده نداره. احساس میکنم توضیحاتم کامل نبوده، چون اینی که من کار گذاشتم نورش خیلی عالیه. باید عکس بذارم. شمام اگه ممکنه عکس تهیه کن، اینجوری بهتر حالیمون میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون چراغ نقشه خوان هم یه 3.5 تا 4 هزاری (البته تولید ملیه! چون یادمه یه تزییناتیه بهم میگفت سابق فرانسویش یه 15 تا 20 تومنی آب میخورده) در میاد. ایساکو داره
راستی واسه تایمر لامپ سقف هم دادم یه برقکار سیم کشی ماشینو چک کنه (زیر داشبورد رو نیگاه کرد) متاسفانه سیم کشی اون موجود نبود:41: و به نظرم ارزش اینو نداره که واسه یه همچین چیزی، سیم کشی رو دسکاری کنم

rami_hemi
15-09-2012, 14:36
فکر کنم ماشین شما از اون مدلهای بال هست که توش حذف شده
مشکلی پیش نمیاد من دنبال کنسول پارس رفته بودم دو تا کنسول پیدا کردم یه دونه کنسول روی ماشین اوراقی بود که در جعبه شکسته بود همه چیزش روش بود و یکی هم بود که نو نو ولی نه کلید داشت نه جا سیگاری و نه قاب کلید و ترمز دستی
نمیدونم چیکار کنم دو تا رو یه جا بخرم دو تا یکی کنم سوارش کنم یا یه طرح نو بر اندازم و با خریدن یه کنسول یونیورسال با یه کنسول معمولی 405 و با سر هم کردن هم واسه شیشه عقب فکری بکنم ولی گاهی هم حسش میره کاری بکنم .

sar be hava
16-09-2012, 09:53
فکر کنم ماشین شما از اون مدلهای بال هست که توش حذف شده
مشکلی پیش نمیاد من دنبال کنسول پارس رفته بودم دو تا کنسول پیدا کردم یه دونه کنسول روی ماشین اوراقی بود که در جعبه شکسته بود همه چیزش روش بود و یکی هم بود که نو نو ولی نه کلید داشت نه جا سیگاری و نه قاب کلید و ترمز دستی
نمیدونم چیکار کنم دو تا رو یه جا بخرم دو تا یکی کنم سوارش کنم یا یه طرح نو بر اندازم و با خریدن یه کنسول یونیورسال با یه کنسول معمولی 405 و با سر هم کردن هم واسه شیشه عقب فکری بکنم ولی گاهی هم حسش میره کاری بکنم .
مدل بال؟
دیروز با یه پسره که ماشین باز بود و کلی 405 جشو دسکاری کرده بود صحبت میکردم. اونم شیشه های عقب رو برقی کرده بود و کنسول پارس بسته بود. والا خودش میگفت با سیم کشی و کلیه لوازم (استوک) و دستمزد یه 300 تایی خرج برداشته. شیشه جلو راست رو هم AUTO کرده بود 50 تومن و کلی کارای دیگه. البته ماشینشو فروخته بود و یه توصیه هم داشت و اون اینکه میگفت اینهمه خرج کردم (سیستم، رینگ اسپرت، و . . .) و زحمت کشیدم اما وقت فروش مشتریا ناز میکنن و میگن: اینو میخوایم، اونو نمیخوایم، اینو این قیمت میخوایم . . . و آخرش یا باید همه رو برداری یا زیر قیمت رد کنی.
خلاصه اینکه گرچه سخته از لذت این جور ور رفتنا با ماشین بگذری، اما اگه قصد فروش دارید (البته شما رو نمیگم رامین خان) از خرج کردن زیادی و بیمورد برای تزیینات به شدت بپرهیزید، چون احتمال ضرر دهیش بسیار زیاده وقت فروش

hossein.az
16-09-2012, 21:06
مدل بال؟
دیروز با یه پسره که ماشین باز بود و کلی 405 جشو دسکاری کرده بود صحبت میکردم. اونم شیشه های عقب رو برقی کرده بود و کنسول پارس بسته بود. والا خودش میگفت با سیم کشی و کلیه لوازم (استوک) و دستمزد یه 300 تایی خرج برداشته. شیشه جلو راست رو هم AUTO کرده بود 50 تومن و کلی کارای دیگه. البته ماشینشو فروخته بود و یه توصیه هم داشت و اون اینکه میگفت اینهمه خرج کردم (سیستم، رینگ اسپرت، و . . .) و زحمت کشیدم اما وقت فروش مشتریا ناز میکنن و میگن: اینو میخوایم، اونو نمیخوایم، اینو این قیمت میخوایم . . . و آخرش یا باید همه رو برداری یا زیر قیمت رد کنی.
خلاصه اینکه گرچه سخته از لذت این جور ور رفتنا با ماشین بگذری، اما اگه قصد فروش دارید (البته شما رو نمیگم رامین خان) از خرج کردن زیادی و بیمورد برای تزیینات به شدت بپرهیزید، چون احتمال ضرر دهیش بسیار زیاده وقت فروش

کاملا درک میکنم ,یه زمانی 700تومن بابت رینگ و لاستیک ژاپنی دادم
موقع فروشش سر فولنامه طرف دبه کرد که پول رینگارو نمیدم ,استدلال خیلی جالبیم داشت میگفت مگه ماشین ریگ و لاستیک نمیخواد ,ایناهم که روشه رینگ و لاستیکاشه.

پایدار باشید

blue2006
16-09-2012, 23:49
در مورد دو تا سوال راهنمایی می خوام
من تازه یه ماهیه 405 مدل 88 خریدم و چند روزی هم بود که شمع ها و وایر های ماشینو عوض کرده بودم . بعد یه سری مسائلی پیش اومد که ماشین رو دوگانه سوز کردم . می خوام بدونم که شمع ها رو باید عوض کنم دوباره ؟ یا نه . شمع هایی که الان روشه فکر کنم مارک فابریکش باشه . چون یه مقدار رو گاز تو حالت سلو بدکار می کنه و مثل بنزین نیست .
مسئله دیگه این که لاستیک های ماشین عاج کمی دارن و یکی دو ماه دیگه باید عوض شون کنم . الان لاستیکاش فابریک کارخونه هست فکر کنم کویره یا یزد باشه . به نظر شما چهار حلقه لاستیک خارجی بگیرم براش یا سه حلقه ایرانی هم مارک بگیرم با زاپاس بندازم زیر ماشین ؟ یا این که فقط دو حلقه کافیه ؟
راستش رو پیکان لاستیک هانکک انداختم خداییش خیلی تفاوت کرد ولی همون مارک رو رو پراید انداختم تفاوتی زیادی نداشت . حالا نمی دونم رو 405 با توجه به قیمت کدوم لاستیک بهتره بخرم .

rami_hemi
17-09-2012, 00:05
در مورد شمع نه نیازی نیست دوباره عوض کنید فقط چون ماشین بعدا دوگانه سوز شده متاسفانه با ECU ماشین همخوانی نداره ماشین من هم مثل ماشین شما هست همون مدل و کاری نمیتونم بکنم جز اینکه هر دو ماه یا سه ماه یک بار واسه تنظیم موتور ببرمش . انتظار نداشته باشید روی گاز مثل بنزین کار کنه . بهترین شمع هم مارک بوش هست فعلا توی بازار مگر اینکه شمع ایریدیوم سوزنی بخرید که اون هم با توجه به قمیتش و استفاده از ماشین اصلا به صرفه نیست .
در مورد لاستیک یزد خودش لاستیک بدی نیست الان هم گارانتی داره من کومهو 205 خریدم ماشین بقیه سوالاتتون در مورد لاستیک رو توی بخش فنی بپرسید .

milad_takjoo
24-09-2012, 23:33
سلام.این پژو پارس سال که ایران خودرو پیش فروش میکنه 16 سوساپ هستش؟
بعد فرق های پژو پرس سال با elx در چی هستش؟
ممنون

mohamad skystar
24-09-2012, 23:39
سلام.این پژو پارس سال که ایران خودرو پیش فروش میکنه 16 سوساپ هستش؟
بعد فرق های پژو پرس سال با elx در چی هستش؟
ممنون

پارس سال هم با موتور قدیمی هم با موتور 16 سوپاپ عرضه میشه.
نمونه 16 سوپاپ مدل LX هست.

تفاوتشون در لینک زیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milad_takjoo
25-09-2012, 08:36
پارس سال هم با موتور قدیمی هم با موتور 16 سوپاپ عرضه میشه.

نمیدونین اینی که ایران خودرو اینترنتی میفروشه کدوم نوع هست؟نوشته کلاس 13...

Mahdi.p30
25-09-2012, 10:31
اینی که ایرانخودرو میفروشه به احتمال زیاد همون موتور قدیمی روشه
چون اگه با موتور 16 سوپاپ tu5 بفروشند ، حتما توی ویژگیهاش مینوشتن

hossein.az
25-09-2012, 11:29
نمیدونین اینی که ایران خودرو اینترنتی میفروشه کدوم نوع هست؟نوشته کلاس 13...کلاس 13 همون xu7 هست.

mohamad skystar
25-09-2012, 13:56

اگر نوشته پارس سال یعنی همون موتور قدیمی روش هست
اگر نوشته پارس LX با موتور TU5 یعنی همون موتور 16 سوپاپ روش هست.
موردی که شما میگین همون پارس سال با موتور XU7 قدیمی هست

milad_takjoo
29-09-2012, 14:20
دوستان این پارس با این موتور ارزش خرید داره؟چون هم قدیمیه هم مصرفش بالاست...
بین این پارس سال و سورن elx کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

mohamad skystar
29-09-2012, 16:03
دوستان این پارس با این موتور ارزش خرید داره؟چون هم قدیمیه هم مصرفش بالاست...
بین این پارس سال و سورن elx کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

به مراتب سورن ELX خودرویی با تغییرات جدید و قابل توه همچنین کیفیت بهتر نسبت به پارس
ارزش خرید بیشتری داره.
سورن ELX هم اگر مد نظر دارین با موتور قدیمی XU7 پیشنهاد میشه.

milad_takjoo
29-09-2012, 19:36
به مراتب سورن ELX خودرویی با تغییرات جدید و قابل توه همچنین کیفیت بهتر نسبت به پارس
ارزش خرید بیشتری داره.
سورن ELX هم اگر مد نظر دارین با موتور قدیمی XU7 پیشنهاد میشه.

کلا یعنی موتور xu7 و نسبت به ef7 ترجیح میدین؟
با اینکه قدیمی هستش....؟
و اینکه خرید خودرویی صفر با این موتو ر عاقلانه هست؟
ممنون

mohamad skystar
29-09-2012, 19:53
با اینکه قدیمی هستش....؟
ممنون

در حال حاضر خرید خودرو با موتور EF7 ریسک هست و پیشنهاد نمیشه
به دلیل اینکه خرابی های زیادی داشته و کمبود قطعات و کیفیت پایین قطعات موتور باعث شده انتخابش خیلی سخت و شانیس باشه
البته همش خراب نیست مواردی هم هستن که خیلی خوب جواب دادن
به هر حال در حال حاضر دوباره خودروها با موتور XU7 طرفدار پیدا کردن

amir@sh
30-09-2012, 11:53
با اینکه قدیمی هستش....؟
ممنون
دوست عزیز موتور ef7 واقعا مثل هندونه سر بسته میمونه نمیشه روش حساب کنی من سورن با این موتور خریدم از مدت 6 ماهی که این ماشین رو داشتن فقط 45 روز سوارش شدم بقیه مدت تعنیرگاه بود. مصرف سوختش علیرغم تبلیغات خیلی بالا بود و هیچکسی مشکلش رو نکی فهمید دست آخرم عید نوروز تو کویر بم توی توفان شن گیر کردم موتورش شن مشید و یه تعمیر اساسی رو دستم گذاشت به جز رنگ و شیشه و چراغهاش که در اثر شن زدگی داغون شد خلاصه دردسرت ندم اولین ماشینی بودکه تپش 6 تومن ضرر کردم

amir@sh
30-09-2012, 11:57
دوستان اگر تو نوشته هام غلط املایی هست باید منو ببخشن بخاطر بیسوادی نیست چون با موبایل آمدم تو فروم یه خرده نوشتن سخته

milad_takjoo
06-10-2012, 13:01
دوستان پارس با موتور tu5 هم تولید شده؟
اگه میشد آخرین باری که تو سایت ایرن خودرو پیش فروش شد کی بود؟
ممنون

mohamad skystar
06-10-2012, 14:54
ممنون

بله دوست من
پارس با موتور TU5 که معروف هست به پارس LX
آخرین بار که تو لیست ثبت نام بود شرایط فروردین ماه 91 بود فکر کنم

milad_takjoo
06-10-2012, 19:36
بله دوست من
پارس با موتور TU5 که معروف هست به پارس LX
آخرین بار که تو لیست ثبت نام بود شرایط فروردین ماه 91 بود فکر کنم

من خیلی تعریف موتور tu5 رو شنیدم...ولی تو شتاب 0 تا 100 که واسه سورن و سمندlx با این موتور نگا میکردم یکی دو قانیه فرق دارن...
شتاب این موتور پایین هستش؟

mohamad skystar
06-10-2012, 20:24
من خیلی تعریف موتور tu5 رو شنیدم...ولی تو شتاب 0 تا 100 که واسه سورن و سمندlx با این موتور نگا میکردم یکی دو قانیه فرق دارن...
شتاب این موتور پایین هستش؟

این موتور روی 206 شتاب خیلی خوبی داره
روی 405 هم شتاب خوبی رو بدست آورده.

saeid199_p
07-10-2012, 23:53
با سلام
ميشه وقتي در پارس سال رو با ريموت قفل يا باز ميكنيم فلاشرش روشن بشه؟(مثل206)

hossein.az
08-10-2012, 11:59
با سلام

نه سیستم اون با این فرق میکنه . امکانش نیست.

سبز باشید

shadows_funeral
10-10-2012, 02:21
ممنون

پارس اتوماتیک هم موتور TU5 داره

rami_hemi
17-10-2012, 13:04
با سلام
دوست عزی میشه این کار رو کرد ولی یه کم دستکاری سیستم برقی نیاز هست
باید برق پمپ قفل مرکزی رو به فلاشرها وصل کنید اونم یک بار موقعی که پمپ کار میکنه میزنه
دوستانی که نظر میدن خواهسا یه کم مطالعه کنن

siavash.0902
21-10-2012, 12:25
سلام خسته نباشيد من پژو پارس سال نقد ميخوام بخرم بنظر تون ازش مده يا بي خيالي شم إز لحاظ تحريم گفتم تشكر

hossein.az
22-10-2012, 00:04
سلام خسته نباشيد من پژو پارس سال نقد ميخوام بخرم بنظر تون ازش مده يا بي خيالي شم إز لحاظ تحريم گفتم تشكر

بله
اگه قصد خرید دارید اقدام کنید
مکث کردن توی این بازار زیاد جایز نیست
اگه انتخابتون همینه و با ملاکهاتون هم خوانی داره بخرید

saeid199_p
22-10-2012, 00:27
با سلام
بعد از 6 سال رانندگی با 206 تیپ دو،10 روز پیش ماشینم رو فروختم و یه پارس سال مدل 90 با کارکرد 37000 و 9 ماه بیمه و رینگ15 اسپورت و لاستیک 205 به قیمت 21500000 تومان خریدم.از رو زاول کیقیت ماشین به دلم ننشسته.یکی از دلایلش خشک بودن فرمون این ماشین نسبت به ماشین قبلیمه.آیا دلیلش لاستیک 205 هستش و با تعویض رینگ و لاستیک به سایز فابریک کارخونه میتونم به یه فرمون نرم برسم؟یا این ماشین رو رد کنم و یه v8 بگیرم؟این رو چقدر میتونم رد کنم و یه v8 تمیز مدل 90 که بیمه و گارانتی داشته باشه رو تا چه قیمت میتونم پیدا کنم؟

sar be hava
22-10-2012, 13:28
با سلام
بله دوست من.
من با 405 این کارو کردم. به یه نصاب دزدگیر حرفه ای مراجعه کنید. حداقل 10 هزاری خرج خواهد داشت. یه خوبیش اینه که بهتر متوجه باز و بسته شدن درها میشی و کسی ندونه فکر میکنه ماشین دزدگیر داره

arad_56
23-10-2012, 14:46
دوستان، بین رنگهای موجود برا SLX کدوم رنگ رو پیشنهاد میکنید؟ خاکستری متالیک، مشکی متالیک، نقره ای متالیک و سفید.

Hamid Reza
23-10-2012, 18:45
سلام
دیروز 2 تا چراغ پروژکتور روی 405 ام گذاشتم . فک میکردم بیشتر جنبه تزیینی و خوشگلی داره ولی وقتی شب روشنش کردم نورش خداییش خیلی خوبه . از چراغ بزرگام بیشتره نورش :D
تازه زنون اگه بندازی فک کنم خیلی خیلی بیشتر بشه نورش
خوبیه پروژکتور اینه که کف جاده رو به خوبی پوشش میده

mohamad skystar
23-10-2012, 19:42
دوستان، بین رنگهای موجود برا SLX کدوم رنگ رو پیشنهاد میکنید؟ خاکستری متالیک، مشکی متالیک، نقره ای متالیک و سفید.

کاملا سلیقه ای هست و هرکس هر رنگی رو پیشنهاد میده با توجه به سلیقه خودش هست
نمیشه در مورد رنگ خودرو نظر داد.

اما از نظر بورس خرید و فروش بازار بخوای بدونی برای SLX فعلا اول سفید بعد خاکستری بعد مشکی

sar be hava
24-10-2012, 12:16
سلام
دیروز 2 تا چراغ پروژکتور روی 405 ام گذاشتم . فک میکردم بیشتر جنبه تزیینی و خوشگلی داره ولی وقتی شب روشنش کردم نورش خداییش خیلی خوبه . از چراغ بزرگام بیشتره نورش :D
تازه زنون اگه بندازی فک کنم خیلی خیلی بیشتر بشه نورش
خوبیه پروژکتور اینه که کف جاده رو به خوبی پوشش میده
چقدر هزینه کردین؟

sar be hava
24-10-2012, 12:20
نمیدونم اسمشو پیشنهاد بزارم یا انتقاد:
خیلی از اعضا محترم وقتی میگن مثلا فلان کارو روی ماشین انجام دادن یا فلان قطعه رو خریدن، نمیگن چقد خرج کردن.
لطفا با ذکر مبلغ عنوان کنید دوستان

sar be hava
24-10-2012, 12:27
دوستان، برف پاک کن ژله ای رو پیشنهاد میدید برا 405؟ شنیدم به علت سبکی توی باد بازی میکنه
یا بگردم دنبال نوع استاندارد فرانسوی؟

Hamid Reza
24-10-2012, 13:21
چقدر هزینه کردین؟

من 32 هزار تومن یه جفت پروژکتور رو خریدم
14 تومن دادم سپر ساز تا جای پروژکتور رو روی سپر درآورد
9 تومنم دادم باطری ساز واسه سیم کشی
کلا شد 55 تومن

میخوام واسه خود چراغ بزرگا هم یه جفت چراغ پرنور بگیرم . دوستان چه مارکی باید بگیرم که نورش زیاد باشه؟
راستی یه سوالم واسه لاستیک پهن دارم . 4 تا لاستیک پهن بخوام بندازم رو 405 ام چقد حدودا هزینه داره؟ بعد این لاستیکای پهن ضرری هم واسه ماشین داره و میتونه بهش صدمه بزنه؟

mohamad skystar
24-10-2012, 13:42
دوستان، برف پاک کن ژله ای رو پیشنهاد میدید برا 405؟ شنیدم به علت سبکی توی باد بازی میکنه
یا بگردم دنبال نوع استاندارد فرانسوی؟

برف پاک کن ژله ای خیلی خوبه
چسبندگی خوبی رو شیشه داره همچنین پاک کنندگی بهتری هم داره
تو باد هم مشکلی نداره

babak_tour
25-10-2012, 13:20
کلا شد 55 تومن

میخوام واسه خود چراغ بزرگا هم یه جفت چراغ پرنور بگیرم . دوستان چه مارکی باید بگیرم که نورش زیاد باشه؟
راستی یه سوالم واسه لاستیک پهن دارم . 4 تا لاستیک پهن بخوام بندازم رو 405 ام چقد حدودا هزینه داره؟ بعد این لاستیکای پهن ضرری هم واسه ماشین داره و میتونه بهش صدمه بزنه؟

سلام.
راجع به چراغ پرنورتر بگم که فکر چشم بقیه راننده‌ها باش. شدت نور بیشتر تمرکز راننده های دیگه رو روی محیط اطراف کم میکنه. بسته به موقعیت ممکنه اصلا متوجه هیچ چیز دیگه ای تو جاده نشه.
راجع به لاستیک هم اگه خیلی پهن باشه مصرف و استهلاک میره بالا. اگه یکم پهن تر باشه زیاد مهم نیست. مثلا من خودم 195 بستم. ولی یاد باشه اگه تند رانندگی میکنی مخصوصا توی پیچ‌ها، بعد از پهن کردن ارتفاع فنر رو از حالت استاندارد پایین تر بگیری؛ چون امکان چپ کردن زیاد میشه. مثلا دایی من که راننده جاده‌است یک دور فنر رو داد کوتاه کردن.

Hamid Reza
25-10-2012, 22:14
سلام . نمیدونم دیدید یا نه رو یه سری 405 ها وقتی از سمت راننده یه بار رو دکمه بالابر یا پایین بر شیشه ها دست میذارید خودش تا آخر میره بالا یا پایین و نیاز نیست دستت رو رو بالابر نگه داری . گاهی وقتا واسه من واقعا لازم میشه این قابلیت . کسی میدونه چطور میشه فعالش کرد؟

30vil
25-10-2012, 22:34
سلام . نمیدونم دیدید یا نه رو یه سری 405 ها وقتی از سمت راننده یه بار رو دکمه بالابر یا پایین بر شیشه ها دست میذارید خودش تا آخر میره بالا یا پایین و نیاز نیست دستت رو رو بالابر نگه داری . گاهی وقتا واسه من واقعا لازم میشه این قابلیت . کسی میدونه چطور میشه فعالش کرد؟

دوست عزیز پرشیا 80 ما این قابلیت رو داشت وقتی محکم فشار دهید تا آخر خودش میره

Hamid Reza
25-10-2012, 22:37
دوست عزیز پرشیا 80 ما این قابلیت رو داشت وقتی محکم فشار دهید تا آخر خودش میره

والا 405 ام مدل 90 هست ولی هیچ رقم نتونستم یه کار کنم خودش بالا یا پایین بیاد :31:

Actros
25-10-2012, 22:55

این امکان خودش فعاله . من 405 مدل 85 دارم وخودش فعاله شاید شما کلیدش مشکل داره یا چیزه دیگه ای . شایدم این امکان حذف شده باشه !!!! یه مدل 90 دیگه ببین ببین مثل ماله خودته ؟

Hamid Reza
26-10-2012, 09:38
یه سوال دیگه :
من ماشینم تو مشخصاتش نوشته فرمون هیدرولیک و ترمز ABS و درستم هست ولی دیروز سوار SLX رفیقم شدم و فرمونش نرم تر از ماشین من بود در صورتی تو مشخصات خودروی اونم نوشته فرمون هیدرولیک
فرمونش هم پهن تر از مال من هست . این پهنی فرمون رو میدونستم از قبل و فک میکردم چون میخواستن یه تفاوتی نسبت به معمولیا داشته باشه پهنش کردن و وسطش ایربگ گذاشتن ولی فک نمیکردم تو هیدرولیک بودن فرق داشته باشن

میشه کاری کرد فرمون من هم به نرمی اون بشه؟؟

rami_hemi
26-10-2012, 10:43
روی کلید شیشه بالابر اگه نوشته auto هست این قابلیت رو داره ، اگه یه کمی کلید رو محکم فشار بدید برای دومین بار یه تیک کوچیک میکنه و میره روی اتوماتیک
پروزکتور رو خوب گرفتی
در مورد نرمی منم روی پرشیای دوستم امتحان کردم نرمتر احساس میشه ولی لاستیکهای من 205 هستن باد لاستیکها رو تنظیم کن یه کم میزان نباشه شدیده خشک میکنه فرمان رو . سطح روغن هیدرولیک رو چک کن ،غربیلک فرمان هم بزرگتر باشه فرمان رو راحتتر میشه چرخوند .
من روی ماشینم 205 انداختم مشکلی از نظر مصرف ندارم ولی در حالت درجا و سرعت پایین صدای پمپ هیدرولیک رو در میاره 3 ماه پیش 270 هزار تومن جفتی خریدم الان فکر کنم جفتی ککمتر از 320 تومن پیدا نشه

Hamid Reza
26-10-2012, 11:03
ممنون از شما . در مورد گاز نیتروژن نظرتون چیه؟
تاثیری رو نرمی ماشین و فرمون داره؟

یه سوال دیگه . بهرین روغن واسه 405 موتور xu7 چی هست و اینکه هر چند هزارتا باید روغن رو عوض کرد؟

بعدش یه چیز دیگه . من رو اون جلوی ماشینم همونجا که کیلومتر و دور موتور هست چندتا گزینه هست که اصلا کار نمیکنه . مثلا یکیش برای باز بودن در هست ولی وقتی در رو باز میذارم اصلا روشن نمیشه

shadows_funeral
26-10-2012, 11:07
یه سوال دیگه :
من ماشینم تو مشخصاتش نوشته فرمون هیدرولیک و ترمز ABS و درستم هست ولی دیروز سوار SLX رفیقم شدم و فرمونش نرم تر از ماشین من بود در صورتی تو مشخصات خودروی اونم نوشته فرمون هیدرولیک
فرمونش هم پهن تر از مال من هست . این پهنی فرمون رو میدونستم از قبل و فک میکردم چون میخواستن یه تفاوتی نسبت به معمولیا داشته باشه پهنش کردن و وسطش ایربگ گذاشتن ولی فک نمیکردم تو هیدرولیک بودن فرق داشته باشن

فکر کنم بعضی 405 ها فرمونشون نیمه هیدرولیک باشه. برای همین فرق می کنه. نوع اتصالات فرمون کیفیت هم روی نرمی فرمون تاثیر داره. یه مطلب دیگه هم هست که من بطور تجربی فرهمیدم. هرچی قطر فرمون کلفت تر باشه به نظر نرم تر میاد. مثلا شما اگه دور فرمونی به فرمون ماشینتون اضافه کنید به نظر نرم تر می رسه.اصولا 405 ها فرمون سفت تری دارند.

shadows_funeral
26-10-2012, 11:12

یه سوال دیگه . بهرین روغن واسه 405 موتور xu7 چی هست و اینکه هر چند هزارتا باید روغن رو عوض کرد؟

بعدش یه چیز دیگه . من رو اون جلوی ماشینم همونجا که کیلومتر و دور موتور هست چندتا گزینه هست که اصلا کار نمیکنه . مثلا یکیش برای باز بودن در هست ولی وقتی در رو باز میذارم اصلا روشن نمیشه
والا تاثیر گاز نیتروژن خیلی محسوس نیست. اما تاثیر خودشو داره مثلا تو خنک نگه داشتن چرخ ها تو مسافت های خیلی بالا. در کل به نظر بنده خیلی تاثیر محسوسی تو سرعتهای معمولی و مسافتهای کم حس نمی کنی.
توتال امارات اگه بتونی گیربیاری برای XU7 روغن خوبیه.
اون گزینه ها اکثرا تزئینی هستن. خیلیهاش هم فعال نیست. اما در مورد دربها همه ی 405 ها این مشکل رو دارن. به خاطر طراحی بد اون پین مشخص بودن باز بودن درب تا در مقدار زیادی باز نباشه کار نمی کنه. هیچ کاریش هم نمیشه کرد. من خودم با 405 ام این مشکل رو داشتم هرجا بردم گفتن همهشون همین طوریه. طراحیش مضخرفه.

oghyanoos
26-10-2012, 11:12
فکر کنم بعضی 405 ها فرمونشون نیمه هیدرولیک باشه. برای همین فرق می کنه. نوع اتصالات فرمون کیفیت هم روی نرمی فرمون تاثیر داره. یه مطلب دیگه هم هست که من بطور تجربی فرهمیدم. هرچی قطر فرمون کلفت تر باشه به نظر نرم تر میاد. مثلا شما اگه دور فرمونی به فرمون ماشینتون اضافه کنید به نظر نرم تر می رسه.اصولا 405 ها فرمون سفت تری دارند.
از کجا میشه فهمید فرمون یه 405 هیدرولیک هست یا نیمه هیدرولیک؟؟

shadows_funeral
26-10-2012, 11:29
از کجا میشه فهمید فرمون یه 405 هیدرولیک هست یا نیمه هیدرولیک؟؟
به نظرم همه ی 405 ها نیمه هیدرولیک هستن. همینطور بعضی سری های پارس و سمند. البته تو دفترچشون می نویسن هیدرولیک ولی در واقع اینطور نیست. اگه شما پشت یه فرمون هیدرولیک رانندگی کنید تفاوقتشو حس می کنید. فرمون هیدرولیک باید به راحتی با انگشت کوچک چرخانده بشه. ولی فرمون نیمه هیدرولیک اینطوری نیست.
البته تا اونجا که من فهمیدم این واژه تو عامه رواج داره. در اصل بصورت علمی همه هیدرولک نامیده می شن. اما فرمون هیدرولیک خودش سه دسته می شه.: الف- فرمان هیدرولیک با اتصالات مکانیکی (همون چیزی که به نام نیمه هیدرولیک تو عوام رواج داره که شامل اتصالات مکانیکی و عملکرد هیدرولیک هستش) ب- فرمان هیدرو استاتیک(اتصال مکانیکی وجود ندارد) ج- فرمان هیدرولیکی با پمپ مقیاس (هیچ اتصال مکانیکی وجود ندارد)
بنابر این موارد ب و ج فرمونها بسیار نرم تر هستند.

shiraz522
26-10-2012, 13:28
سلام
چطور میشه چراغ های :
باز بودن در ها ، کمربند

رو فعال کنم ؟؟ ( خودم میتونم انجام بدم ؟؟؟؟ )

چطور میتونم فلاشر ها رو به ایموبلایزر وصل کنم، یعنی وقتی با ایمو دربها رو قفل کردم فلاشر بزنه (مثله 206) ؟؟؟

ممنون از راهنمایی هاتون

shiraz522
26-10-2012, 13:31
ماشین هم پژو پارس مدل 88 هست

shadows_funeral
26-10-2012, 13:48
سلام
چطور میشه چراغ های :
باز بودن در ها ، کمربند

چطور میتونم فلاشر ها رو به ایموبلایزر وصل کنم، یعنی وقتی با ایمو دربها رو قفل کردم فلاشر بزنه (مثله 206) ؟؟؟

ممنون از راهنمایی هاتون
یه مدتی من دنبال فعال کردن اون چراغهای جلوی فرمون بودم هرجا رفتم از نمایندگی ها بگیر تا تعمیرکارا و برق کارها همه گفتن باید فابریک اونا فعال باشن اگه نباشن کاری نمی شه کرد.
اگه ماشینتون مالتی پلکس هست که هیچ کار برقی نمی شه روش انجام داد. اگه نیست و فقط ایمولایزر داره چون اونم ربطی به دزدگیر نداره باید دزدگیر روی خودروتون نصب کنید. اون موقع تنظیمات دزدگیر باید مطابق با قلاشرها باشن تا فلاشر بزنه. یعنی دزدگیرتون باید این قابلیت رو داشته باشه. ایمولایز تنها کاری که می کنه اینه که چک می کنه ببینه سویچ تقلبی نباشه و بدون سویچ کد دار ماشین روشن نشه. نه آژیر می زنه و اعلام خطر می کنه. فقط نمی ذاره موتور بدون سویچ کیت دار روشن بشه.

rami_hemi
26-10-2012, 13:59
1- سیستمی به اسم نیمه هیدرولیک موجود نیست اگر هست خواهش میکنم توضیح بدید چطوری ممکنه؟ یک سیستم کمکی هیدرولیکی وجود داره یک سیستم الکتریکی و یک سیستم الترو هیدرولیکی که پمپ هیدرولیک این سیستم الکتریکی هست و توان خودش رو از موتور نمیگیره این موارد اشتباه رو خواهش میکنم پخش نکنید تمام 405 های موجود هیدرلیک هستن یعنی یک پمپ هیدرولیک توان کمکی مورد نیاز رو برای چرخش راحتتر فرمان تامین میکنه من شدیدا روی این مسایل حساس هستم وقتی چیزی رو دقیق و به صورت فنی نمیدونید اظهار نظر نکنید حتی شما دوست عزیز . تفاوت هیدرولیک یک اتومبیل با اتومبیل دیگه تنها و تنها میتونه به توان پمپ هیدرولیک اون باشه و چیزی به اسن نیمه هیدرولیک وجود نداره . هر مکانیکی این نیمه هیدرولیک رو گفته با عرض معذرت از دوستان یک نفهم بوده .
روغن موتور من پیشتاز هم ریختم توتال 7000 هم ریختم ولی 5000 رو بیشتر توصیه کردن پیشتاز هم از نظر قیمت بهرته هم از نظر کیفیت و اطمینان .
در مورد مواردی کیه دوست عزیز shiraz522

سلام
چطور میشه چراغ های :
باز بودن در ها ، کمربند

ممنون از راهنمایی هاتون
در مورد اول یعنی اینکه میشه اونها رو راه اندازی کرد بله میشه
در مورد دوم اینکه خودتون میتونید انجام بدید بستگی به آشنایی شما با سیمکشی ماشین داره . بله میشه انجام داد .
برای باز بودن درها شما میتونید یک سیم از کلید لا دری مربوط به چراغ سقفی استفاده کنید به این صورت که از اون کلید یک سیم به فلاشر بکشید . ولی میشه از کلید لای قفل هم استفاده کرد که هم میشه یک میکرو سویچ لای قفل در جا سازی کرد که در این صورت حساسیت بیشتری داره و اگه در خوب هم بسته نشده باشه هشدار میده (از کلید پراید هم میشه استفاده کرد) برای فعلا سازی هشدار باز بود در روی پشت امپر باید امپر باز بشه و led اون نصب بشه
برای کمر بندها هم از سنسور کمربند پراید میشه استفاده کرد که باید توی قفل کمربند جا سازی بشه و برای چراغش هم باید همنطور از پشت آمپر فعال و نصب بشه
و اما برای عمل کردن فلاشر همراه با قفل مرکزی باز هم باید یک سیم از پایه مثبت قفل مرکزی به فلاشرها کشیده بشه که با زدن کلید روی ریموت فلاشر یک بار روشن و خاموش میشه

shadows_funeral
26-10-2012, 14:12
1- سیستمی به اسم نیمه هیدرولیک موجود نیست اگر هست خواهش میکنم توضیح بدید چطوری ممکنه؟ یک سیستم کمکی هیدرولیکی وجود داره یک سیستم الکتریکی و یک سیستم الترو هیدرولیکی که پمپ هیدرولیک این سیستم الکتریکی هست و توان خودش رو از موتور نمیگیره این موارد اشتباه رو خواهش میکنم پخش نکنید تمام 405 های موجود هیدرلیک هستن یعنی یک پمپ هیدرولیک توان کمکی مورد نیاز رو برای چرخش راحتتر فرمان تامین میکنه من شدیدا روی این مسایل حساس هستم وقتی چیزی رو دقیق و به صورت فنی نمیدونید اظهار نظر نکنید حتی شما دوست عزیز . تفاوت هیدرولیک یک اتومبیل با اتومبیل دیگه تنها و تنها میتونه به توان پمپ هیدرولیک اون باشه و چیزی به اسن نیمه هیدرولیک وجود نداره . هر مکانیکی این نیمه هیدرولیک رو گفته با عرض معذرت از دوستان یک نفهم بوده .
روغن موتور من پیشتاز هم ریختم توتال 7000 هم ریختم ولی 5000 رو بیشتر توصیه کردن پیشتاز هم از نظر قیمت بهرته هم از نظر کیفیت و اطمینان .
در مورد مواردی کیه دوست عزیز shiraz522

در مورد اول یعنی اینکه میشه اونها رو راه اندازی کرد بله میشه
در مورد دوم اینکه خودتون میتونید انجام بدید بستگی به آشنایی شما با سیمکشی ماشین داره . بله میشه انجام داد .
برای باز بودن درها شما میتونید یک سیم از کلید لا دری مربوط به چراغ سقفی استفاده کنید به این صورت که از اون کلید یک سیم به فلاشر بکشید . ولی میشه از کلید لای قفل هم استفاده کرد که هم میشه یک میکرو سویچ لای قفل در جا سازی کرد که در این صورت حساسیت بیشتری داره و اگه در خوب هم بسته نشده باشه هشدار میده (از کلید پراید هم میشه استفاده کرد) برای فعلا سازی هشدار باز بود در روی پشت امپر باید امپر باز بشه و led اون نصب بشه
برای کمر بندها هم از سنسور کمربند پراید میشه استفاده کرد که باید توی قفل کمربند جا سازی بشه و برای چراغش هم باید همنطور از پشت آمپر فعال و نصب بشه
و اما برای عمل کردن فلاشر همراه با قفل مرکزی باز هم باید یک سیم از پایه مثبت قفل مرکزی به فلاشرها کشیده بشه که با زدن کلید روی ریموت فلاشر یک بار روشن و خاموش میشه
توضیحات کامل رو در مورد نیمه هیدرولیک و انواع و اقسام فرمون هیدرولیک دادم. لطف کنید وقتی اطلاعاتی ندارید نگید همیچین موضوعی وجود نداره. دوستان یه سرچی تو مطالب علمی مکانیک خودرو بکنن اتفاقا مسئله اوناع و اقسام فرمون هیدرولیک و نیمه هیدرولیک رو می تونن پیدا کنن.
فرمون 405 فرمون هیدرولیک با اتصالات مکانیکی هستش. یعنی هم درگیری مکانیکی برای چرخوندن چرخا لازمه (که همین باعث سختی فرمون می شه) و هم از قطعات هیدرولیکی استفاده شده مثل پمپ هیدرولیک و ... ساده بگم اینکه اون قطعات هیدرولیکی کمک می کنن که قطعات مکانیکی راحت تر چرخها رو بچرخونن.
در ضمن برای بعضی از اون چراغها باید سیم کشی انجام بشه. اگه دوستان هزینه سیم کشی رو حاضرن انجام بدن برن برای روشن شدن یه چراغ کلی هزینه کنن برن انجام بدن. تازه هر جایی هم این کار رو نمی تونن انجام بدن. اما بصورت استاندارد اون چراغها (کمربند و خیلیهاش که اصلا سیستمش تو ماشین شما نیست) روشن نمیشن.

rami_hemi
26-10-2012, 14:33
دوست عزیز شما سیستم هیدرولیک به چی میگید ؟ یعنی کل فرمان با نیروی هیدرولیک بچرخه اون موقع دیگه میل فرمان نیاز نیست که اونقدر از مکانیک سر در میارم که بفهم فرق مبدل گشتاور چیه و یک فرمان هیدرولیکی چیه
دوست عزیز هیچ فرمانی وجود نداره که صرفا با نیروی هیدرولیک بچرخه و نیروی هیدرولیک برای افزاریش توان استفاده میشه . من توی این همه درگیری خودم با خودرو تنها در تجهیزات راهسازی مبدلهای گشتاور رومستقیما دخیل توی سیستم چرخش چرخها دیدم حتی توی کامیونهای سنگین هم نیروی هیدرولیک تنها تامیکن کننده نیروی کمکی هست اگه به تعریف شما وابسته باشه باید تمام ماشینهای سواری و سنگین با فرمان هیدرولیک رو باید نیمه هیدرولیک حساب کنیم
نمیدونم من سیستمی شبیه گیربکسهای اتومات ندیدم که بتونه با یک تورک کانورتور مستقیما نیروی فرمان رو منتقل کنه .
در مورد اون چراغها هم توضیح کافی دادم باید راه اندازی بشن روی ماشن خود من هم همشون موجود هست مدل 88 ولی باید یک بار کل آمپرها پیاده بشه و بعد از بررسی اینکه آیا LEd اونها نصب شده یا باید smd led مناسب براشون نصب بشه . اگه دست به آچار نیستید و از الکترونیک و برق هم اطلاعات کمی دارید توصیه نمیکنم خودتون انجام بدید و هر باطری سازی هم نمیتونه این کار رو بکنه

shadows_funeral
26-10-2012, 15:39
دوست عزیز شما سیستم هیدرولیک به چی میگید ؟ یعنی کل فرمان با نیروی هیدرولیک بچرخه اون موقع دیگه میل فرمان نیاز نیست که اونقدر از مکانیک سر در میارم که بفهم فرق مبدل گشتاور چیه و یک فرمان هیدرولیکی چیه
دوست عزیز هیچ فرمانی وجود نداره که صرفا با نیروی هیدرولیک بچرخه و نیروی هیدرولیک برای افزاریش توان استفاده میشه . من توی این همه درگیری خودم با خودرو تنها در تجهیزات راهسازی مبدلهای گشتاور رومستقیما دخیل توی سیستم چرخش چرخها دیدم حتی توی کامیونهای سنگین هم نیروی هیدرولیک تنها تامیکن کننده نیروی کمکی هست اگه به تعریف شما وابسته باشه باید تمام ماشینهای سواری و سنگین با فرمان هیدرولیک رو باید نیمه هیدرولیک حساب کنیم
نمیدونم من سیستمی شبیه گیربکسهای اتومات ندیدم که بتونه با یک تورک کانورتور مستقیما نیروی فرمان رو منتقل کنه .
در مورد اون چراغها هم توضیح کافی دادم باید راه اندازی بشن روی ماشن خود من هم همشون موجود هست مدل 88 ولی باید یک بار کل آمپرها پیاده بشه و بعد از بررسی اینکه آیا LEd اونها نصب شده یا باید smd led مناسب براشون نصب بشه . اگه دست به آچار نیستید و از الکترونیک و برق هم اطلاعات کمی دارید توصیه نمیکنم خودتون انجام بدید و هر باطری سازی هم نمیتونه این کار رو بکنه
جای این بحث اینجا نیست. سیستم فرمان هیدرولیک معلومه چیه. شما که اینهمه جوش می زنی یه سرچ ساده تو اینترنت بکن میفهمی سیستم هیدرولیک، نیمه هیدرولیک و مکانیکی چی هستش. من در مورد ماشینهای سنگین چیزی نگفتم. صرفا بحث خودرو بود. اونم اگه دقت می کردید گفتم به اشتباه یکی از سامانه های سیستم هدیرولیک (فقط فبرای فرمون رو عرض می کنم) که ترکیبی از کنترل مکانیکی و هیدرولیکی هست سیستم نیمه هیدرولیک گفته می شه.

جهت اطلاع شما:

سیستمهای فرمان هیدرولیکی
:
در ماشین های امروزی سه نوع سیستم فرمان وجود دارد: 1-سیستم فرمان دستی 2- سیستم فرمان نیمه هیدرولیکی 3- سیستم فرمان
هیدرولیکی شامل: الف- فرمان هیدرولیکی با اتصالات مکانیکی ب- فرمان هیدرواستاتیک ج- فرمان هیدرولیک با پمپ مقیاس
1- سیستم فرمان دستی:
غربیلک فرمان در این نوع سیستم مستقیما" به چرخها اتصال یافته و اپراتور تمام عملیات فرمان گیری را انجام می دهد. در این جا از سیستمهای هیدرولیک استفاده نشده و کار بصورت مکانیکی صورت می پذیرد.
2-فرمان هیدرولیکی:
در سیستم تمام هیدرولیکی نیروی اعمالی از سوی اپراتور به غربیلک فرمان تنها برا ی باز کردن شیرهای هیدرولیک به کار می رود.تمام نیروی لازم برای فرمان گیری چرخها توسط پمپ در سیستم هیدرولیک
تأمین می گردد. این سیستمها به سه دسته تقسیم می شوند.
الف- فرمان هیدرولیک با اتصالات مکانیکی
برای فرمان دهی ماشین به سمت راست اپراتور غربیلک را به سمت راست می چرخاند. بدلیل وجود مقاومت در مقابل چرخش از جانب چرخها ، شفت فرمان از داخل مهره حلزونی به بیرون رانده می شود. با حرکت اسپول شیر فرمان روغن به سمت چپ پیستون جک راه می یابد.
حرکت پیستون جک باعث حرکت یک پینیون و شانه و نهایتا" چرخها به سمت مورد نظر می گردد.روغن سمت دیگر جک از طریق شیر قرقره ای به مخزن باز می گردد.تا زمانیکه غربیلک فرمان گردانده می شود،روغن به حرکت دادن جک فرمان
ادامه می دهد . با متوقف شدن غربیلک،فشار هیدرولیک باعث می شود چرخها کمی بیشتر به سمت راست گردش کنند و این باعث می شود اتصالات مکانیکی فرمان به سمت جلو حرکت کرده و شیر قرقره ای را به حالت خلاص بر گردانند.
ب- فرمان هیدرو استاتیک
در این نوع سیستم فرمان هیچ گونه اتصال مکانیکی بین شیر فرمان و جک فرمان وجود ندارد. اساس کار مانند حالت قبل است با این تفاوت که بجای اتصالات مکانیکی از شلنگهای هیدرولیک استفاده شده است.
وقتی اپراتور غربیلک فرمان متصل می باشد را به سمت راست می چرخاند،شفت فرمان که بصورت رزوه دار به صورت مکانیکی به پیستونی فرمان متصل می باشدسعی دارد پیستون را به سمت بالا بکشد. بدلیل محبوس بودن روغن در این زمان ، بجای بالا آمدن، پیستون شفت به سمت پایین حرکت کرده و حلقه اتصالی را نیز هل می دهد.در این حالت صفحه محوری حول محور چرخیده و باعث رانش میله باز کننده شیر فشار و شیر برگشت می شود.
وقتی شیرها باز شدند، روغن پر فشار وارد شیرفرمان شده و پیستون آن را به سمت بالا می راند.به این ترتیب روغن سمت دیگر پیستون به جک سمت راست فرمان انتقال یافته ،چرخهای جلو را به سمت راست می گرداند.
زمانیکه چرخها به سمت راست می گردند، روغن جک سمت چپ تخلیه شده و از طریق شیر برگشت روغن به مخزن ویا ورودی پمپ باز می گردد.وقتی اپراتور غربیلک فرمان را متوقف می کند، شفت فرمان بوسیله پیستون
شیر فرمان به سمت بالا رانده شده و با خود حلقه اتصالی را نیز بالا می برد. در این زمان صفحه محوری به حالت اول برگشته و شیرها را مسدود می سازد.با فرمان گیری به سمت چپ همین عملیات بصورت معکوس رخ می دهد.
ج- فرمان هیدرولیکی با پمپ مقیاس
این سیستم فرمان شامل سه قسمت عمده می باشد که عبارتند از:1- پمپ مقیاس 2- شیر فرمان 3- موتورفرمان در این نوع فرمان نیز مانند فرمان هیدرواستاتیک، هیچ اتصال مکانیکی بین اجزاء وجود ندارد.وقتی اپراتور غربیلک فرمان را به سمت راست می گرداند،چرخ دنده های پمپ مقیاس روغن را به پوسته شیر فرمان و به انتهای سمت چپ پیستون باز خورد هدایت می کند. این روغن ( با فشارکم) شیر فرمان را به سمت راست می راند.
حرکت شیر فرمان مدار روغن پر فشار را به انتهای سمت چپ پیستون جک فرمان باز می کند. روغن سمت راست پیستون به راهگاه روغن در شیر فرمان رفته و از آنجا به مخزن باز می گردد.
روغن انتهای سمت راست پیستون بازخورد با حرکت پیستون به بیرون رانده شده و از طریق شیر فرمان به پمپ مقیاس باز میگردد.
این حرکت پیستون های باز خورد و جک فرمان از چپ به راست سبب چرخش محور چرخها در جهت عقربه های ساعت و گردش چرخهای جلو به سمت راست می گردد.
وقتی اپراتور گرداندن غربیلک فرمان را متوقف می سازد،چرخ دنده های پمپ مقیاس راندن روغن را به شیر فرمان قطع می کنند. فشار مدار، از سمت راست پیستون بازخورد به شیر فرمان( ناشی از حرکت پیستون بازخورد) به سمت راست شیر فرمان نیرو وارد می سازد. شیر به سمت چپ رانده می شود، و راه گاه روغن پر فشار از پمپ اصلی را مسدود ساخته و حرکت گردشی را متوقف می سازد.شیر به حالت مرکزی باز گشته و روغن را در دوسمت پیستون جک فرمان محبوس می کند. روغن محبوس چرخها را رد خالت راست نگه می دارد تا اپراتور مجددا" غربیلک فرمان را بگرداند. اگر روغن مدار کنترل نشتی داشته باشد ، فشار مدرا افت خواهد کرد. کاهش فشار سبب باز شدن شیر جبران کننده شده و اجازه می دهد روغن برگشتی از پیستون جک فرمان کمبود روغن مدار کنترل را جبران نماید.فرمان گیری دستی با پمپ مقیاس فرمان در صورتیکه روغن پر فشار به پوسته شیر فرمان تغذیه نشود، فرمان گیری ماشین می بایست بصورت دستی انجام گیرد. در صورت نبودن روغن پر فشار ، شیر یکطرفه ورودی مانع ورود روغن سیستم فرمان به مدار فشاری سیستم هیدرولیک می گردد.
وقتی اپراتور فرمان را به سمت راست می چرخاند،روغن سیستم فرمان مجددا" به سمت چپ در شیر فرمان و سمت چپ پیستون باز خورد هدایت می شود.در این حالت فشار کافی به سمت چپ در شیر فرمان اعمال می شود تا شیر
یکطرفه دستی باز شود.سپس روغن از شیر فرمان به سمت چپ پیستون جک فرمان راه می یابد. نیروی روغن موجود برروی پیستون بازخورد و پیستون جک ،هر دو پیستون را به سمت راست رانده و در نتیجه محور چرخها و چرخها به سمت راست گردانده می شوند.با حرکت پیستون، روغن از سمت راست پیستون بازخورد به خارج رانده شده و از طریق پوسته شیر فرمان به پمپ مقیاس بازمی گردد.
روغن سمت راست پیستون جک فرمان به راهگاه روغن راه می یابد ، اما به مخزن روغن باز نمی گردد. این باعث می شود شیر جبران کننده سمت راست باز شده و روغن راهگاه به روغن برگشتی از پیستون باز خورد متصل شود. به این ترتیب روغن در مدار فرمان یک چرخه را طی می کند. وقتی اپراتور گرداندن غربیلک فرمان را متوقف می سازد ، جریان روغن از پمپ مقیاس به شیر فرمان قطع می گردد.شیر یکطرفه فرمان گیری دستی در جای خود می نشیند وحرکت گردشی را متوقف می سازد. تمام روغن سیستم فرمان محبوس شده و تا زمانی که اپراتور مجددا" فرمان را بگرداند چرخها در جهت راست باقی می مانند.
3- فرمان نیمه هیدرولیک :
در فرمانهای نیمه هیدرولیک نیروی لازم برای فرمان گیری چرخها بصورت ترکیبی از نیروی دستی و نیروی هیدرولیکی تأمین می گردد. این سیستم ها در ماشین هایی بکار میروند که می بایست اپراتور فرمان گیری را کاملا" حس نماید. در این سیستمها میزان فشاری که در سیستم فرمان بوجود می آید نسبت مستقیمی با نیروی اعمالی از سوی اپراتور دارد. معمول ترین استفاده از این سیستم در تراکتورهای زنجیری می باشد.
فرمان گیری در تمام شرایط:
اگر در سیستم های فرمان هیدرولیک فشار روغن از بین برود ، اپراتور میتواند بصورت دستی فرمان گیری نماید. این مسئله در فرمانهای هیدرواستاتیک نیز صادق می باشد. این کار با محبوس شدن روغن در شیر فرمان واستفاد از پیستون شیر فرمان بعنوان یک موتور، انجام می گیرد. در گردش به راست ،پیستون شیر فرمان به سمت بالا کشیده می شود و روغن را به سمت راست جک فرمان می راند . در گردش به چپ ، پیستون شیر فرمان به سمت پایین رانده شده ،روغن را به سمت چپ جک هدایت می کند.

جعبه فرمان هیدرولیکی - مکانیکی (نیمه هیدرولیکی):
جعبه فرمانهای هیدرولیکی جعبه فرمانهایی هستند که در آنها علاوه بر نیروی مکانیکی از نیروی روغن تحت فشـار نیز برای کمک به نیـروی مکانـیکی به منظور راحت تر شـدن عمل فرمان دادن استفاده می کنند .
یکی از مزایای این نوع جعبه فرمان نسبت به جعبه فرمان های مکانیکی این است که اجازه نمی دهد نیروهای خارجی ویا جانبی که به چرخ وارد می شود روی فلکه ی فرمان تاثیر بگذارند.
همانـطوریـکه قبلا هم گفتـیم در این نوع جعـبه فرمان از دو نیروی هیـدرولیکی ومکانیکی استفاده می شود پس در این نوع جعبه فرمان برای عمل فرمان دادن توسط راننده نیروی کمتری لازم است.

اجزای جعبه فرمان نیمه هیدرولیکی:

میل فرمان 2- میله ی ورودی شیر هیدرولیکی که از میل فرمان نیرو می گیرد 3- شیر هیدرولیکی که اصلی ترین بخش جعبه فرمان است 4- پوسـته ی شیر هیدرولیکی که دارای چهار سـوراخ است 5- لوله های سیاه رنگ آهنی 6- لوله ی پلاستیکی 7- پوسته ی جعبه فرمان 8- شانه فرمان.

طرز کار جعبه فرمان هیدرولیکی:
نیروی دست راننده از طریق فلکه ومیل فرمان به محور ورودی شیر هیدرولیکی می رسد واین محور را به چرخش در می آورد بر روی این شیر یک استوانه قرار دارد که روی این استوانه سه ریل به وجود آمده که در هر ریل سه سوراخ وجود دارد. ریل وسط به سوراخ ورودی روغن راه دارد که روغن تحت فشار پمپ به این سوراخ می رسد ، .با حرکت کوچک محور ورودی شیر هیدرولیک،ریل وسط از داخل به یکی از ریل های بالا ویا پایین راه پیدا می کند که در این صورت روغن از طریق سوراخهای ریل وسط به یکی ازسوراخ های بالا یا پایین رسیده واز آنجا بطرف لوله های ارتباطی رفته وبه پشت یا جلوی پیستون پرس شده روی شانه تاثیر می گذارد وچون این پیستون روی شانه ثابت است شانه را با خود به طرف راست یاچپ می برد.
شیر هیدرولیکی درون یک پوسته ی کوچک قرار می گیرد که روی این پوسته چهار سوراخ وجود دارد :
1- دو سوراخ بدون رزوه که بالایی به ریل وسط راه دارد و ورودی است وپایینی که خروجی نام دارد وروغن بر گشتی را به مخزن می فرستد.
2- دوسوراخ با رزوه که به این سوراخها لوله های ارتباطی (از شیر به طرفین پیستون کشویی) متصل می شود که یکی برای سمت راست پیستون کشویی ودیگری برای سمت چپ پیستون است.

نکته: وظیفه سوراخ برگشتی برگرداندن روغن گرم شده به مخزن مباشد.
نکته: در این جعبه فرمان روغن مخصوص وجود داردکه توسط پمپ از مخزن به طرف شیر فرستاده می شود . پمپ هیدرولیکی نیروی خود را از موتور می گیرد، چون دور موتور ثابت نیست این پمپ باید طوری طراحی شود که در همه ی دورها بتواند به وظیفه ی خود عمل کند.
نکته: در حالت عادی که به فلکه ی فرمان نیرویی وارد نمی شود سوراخ ورودی(سوراخ ریل وسط شیر)
به سوراخ خروجی یعنی سوراخ برگشت روغن به مخزن ارتباط دارد وروغن بدون هیچگونه تاثیری در مدار به مخزن باز می گردد.
نکته: اگر در این نوع جعبه فرمان قسمت هیدرولیک از کار بیفتد قسمت مکانیکی به کـار خود ادامه می دهد.
نکته: همانطوریکه قبلا هم گفتیم دو سوراخ روی پوسته ی شانه قرار دارندکه یکی به طرف راست پیستون ودیگری به طرف چپ آن راه دارد .این پیستون نسبت به پوسته آبندی شده است.
نکته: یک پلاستیک سبز رنگ روی پوسته وجود دارد که باعث تنظیم لقی بین شانه وپوسته می شود.
نکته: در وسط سوراخ ها(ی بدون رزوه روی پوسته ی شیر) یک جای پیچ وجود دارد که آن جای بستی است که لوله های ورودی وخروجی را به پوسته متصل می کند .
مورد استفاده ی جعبه فرمان هیدرولیکی در خودروهای 206 ، پراید و405 است البته در پژو 405 به جای میله های آهنی که سوراخ خروجی شیر را به طرفین پیستون انتقال می دهند از دو جک استفاده شده است.

sar be hava
27-10-2012, 09:32
کلا شد 55 تومن

مه شکنتو خیلی خوب جمش کردی تو این گرونی
اما در مورد لامپ قوی تر:
منم 405 دارم. با یه برقکار صحبت کردم گفت با تعویض لامپ هیچ تغییری توی نور ایجاد نمیشه و تنها راهش بستن آفتومات هست که کارش تقویت برق ورودی به لامپ هست. ما هم حدود 15 هزاری خرج کردیم و بستیم. هرچند تفاوت محسوسی ایجاد نشده و به مقدار بسیار کمی نور جلو تقویت شده.

sar be hava
27-10-2012, 09:46
همونطور که آقا رامین گفتن کافیه دکمه ی AUTO رو با اعمال نیرو! ی بیشتری بفشارید تا این وضعیت فعال بشه. ما که power windows بستیم خیلی از این وضعیت (البته موقع بالا بردن شیشه) استفاده نمیکنیم.

sar be hava
27-10-2012, 09:58
یه سوال دیگه :

من 405ام رو با پارس مقایسه کردم. نه هیدرولیکش به نرمی پارسه (فرمون پراید هم راحت تر از 405 میچرخه!) و نه ترمزش به تیزی پارسه(ترمز ABS من که تعطیله اساسا). شاید اسمن هردو مشخصات یکسانی دارن، اما این کجا و آن کجا (اینجا فکر کنم بحث کیفیت قطعات مطرح باشه). فکر کنم علت گرونتر بودن پارس هم نسبت به 405، همین موارد این شکلیه.

sar be hava
27-10-2012, 10:08

در مورد این گزینه ها خیلی هاشون قابلیت فعال کردن رو (از طریق سیم کشی و سایر دست کاری های لازم) دارن. اما مطمعنا به دنگ و فنگ و هزینه و یا خطر برقکاری اون نمیرزه.

sar be hava
27-10-2012, 10:15
سلام
چطور میشه چراغ های :
باز بودن در ها ، کمربند

ممنون از راهنمایی هاتون
در مورد فلاشر، هیچ نیازی به نصب دزدگیر نیست. کافیه به یه نصاب دزدگیر حرفه ای مراجعه کنید تا با قدری سیمکاری سیستم قفل مرکزی حلش کنه. در این حالت وقتی ریموت رو میزنید موقع باز و بسته شدن درها، فلاشر یک بار عمل میکنه.

sar be hava
27-10-2012, 10:54
اما یه نظرخواهی از اساتید:
تو فکرم راهنماهای بغل (توی گلگیر) رو به لامپهای کوچیک (همون وضعیت قبل از روشن کردن لامپهای اصلی) وصل کنم. البته میخوام موقع راهنما زدن تو شب هم روشن خاموش بشن و راهنما رو که خاموش کنی دوباره روشن بمونن. توی روز هم که مثل وضعیت عادی کار کنه. البته دیدم که یه سره میکنن اما ندیدم که موقع راهنما هم کار کنه. با یه برقکار صحبت کردم گفت شدنیه و یه 15 هزاری خرج داره ( مزد دست+سیم کشی). حالا بحث من اینه که نمیدونم به ماشین میاد یا نه؟ آیا ارزش این هزینه رو داره؟ ماشینو تابلو نمیکنه؟ اگه به جای نور نارنجی، سفید یخی بندازم چطور میشه؟ ماشینم 405 خاکستری

Hamid Reza
27-10-2012, 21:53
همونطور که آقا رامین گفتن کافیه دکمه ی AUTO رو با اعمال نیرو! ی بیشتری بفشارید تا این وضعیت فعال بشه. ما که power windows بستیم خیلی از این وضعیت (البته موقع بالا بردن شیشه) استفاده نمیکنیم.

چقدی خرج کردی واسه power windows?
وصل میشه به دزدگیر دیگه؟

sar be hava
28-10-2012, 07:18
چقدی خرج کردی واسه power windows?
وصل میشه به دزدگیر دیگه؟
4 ماه پیش بستم 25 هزار. الان یه 30 تومنی باید باشه (البته فقط شیشه های جلو)
بله. به سیستم قفل مرکزی وصل میشه. بعد از زدن ریموت، شیشه ها یکی یکی میان (میرن!) بالا. البته نیازی نیست ماشین دزدگیر داشته باشه.

775e
28-10-2012, 09:41
بهترین روغن برای 405 موتورxu7
به نظر من بهران سوپر پیشتازه.

Hamid Reza
28-10-2012, 21:52
سلام
امروز داشتم تو یه جاده بارونی میرفتم و کف زمین خیس بود با سرعت 80 90 تا یه دفعه یه چاله تو وسط جاده سبز شد و یه پراید جلوم زد رو ترمز و منم پشت سرش زدم رو ترمز اما اصلا ترمزا به خوبی عمل نکردن و انگار ماشین سر میخورد به جلو و پراید هم از آینه منو دید و سریع راه افتاد تا من نخورم به پشتش
حالا سوال واسم پیش اومده چرا اینطوری شد؟
اگه قرار بود سر بخوره خب پراید هم باید سر میخورد دیگه . چرا فقط ماشین من سر خورد؟
تازه پرایدش از این معمولیا بود ولی ترمز من ABS هست
مشکل از کجا میتونه باشه؟ الان فصل بارندگی هم هست میترسم دفعه بعد کار دستم بده

shadows_funeral
29-10-2012, 02:13
سلام
امروز داشتم تو یه جاده بارونی میرفتم و کف زمین خیس بود با سرعت 80 90 تا یه دفعه یه چاله تو وسط جاده سبز شد و یه پراید جلوم زد رو ترمز و منم پشت سرش زدم رو ترمز اما اصلا ترمزا به خوبی عمل نکردن و انگار ماشین سر میخورد به جلو و پراید هم از آینه منو دید و سریع راه افتاد تا من نخورم به پشتش
اگه قرار بود سر بخوره خب پراید هم باید سر میخورد دیگه . چرا فقط ماشین من سر خورد؟

همونطور که تو تاپیک عیب یابی خودرو هم بهتون توضیح دادم متاسفانه ترمزهای 405 همین مشکل رو دارن. بنده هم 405 داشتم همین مشکل رو داشت. ترمزاش اصلا قابل اعتماد نیستن. باید مراعات کنید مخصوصا تو شرایط بارانی و لغزنده

sar be hava
29-10-2012, 08:12
سلام
منم این مشکلو دارم. به اسم ABS کردن تو پاچمون، اما اصلا خبری از عملکرد رضایتبخش ترمز نیست. تیزی نداره

sar be hava
29-10-2012, 08:19
دوستانی که پارس دارن:
توی صفحه کیلومتر چهارتا وضعیت موجوده: کیلومتر کل، صفر کردن کیلومتر، دو وضعیت دیگه هست که یکیش یه ماشینو نمایش میده و روبروش یه عدد به کیلومتر/ساعت نوشته. یکیشم یه چراغ رو با یه عدد صفر نمایش میده. این دوتا یعنی چی؟

Hamid Reza
29-10-2012, 09:47
همونطور که تو تاپیک عیب یابی خودرو هم بهتون توضیح دادم متاسفانه ترمزهای 405 همین مشکل رو دارن. بنده هم 405 داشتم همین مشکل رو داشت. ترمزاش اصلا قابل اعتماد نیستن. باید مراعات کنید مخصوصا تو شرایط بارانی و لغزنده

منم این مشکلو دارم. به اسم ABS کردن تو پاچمون، اما اصلا خبری از عملکرد رضایتبخش ترمز نیست. تیزی نداره

یعنی از ترمز پراید هم باید ضعیفتر باشه؟
اون 405 قدیمیا رو که میگفتن ABS نداره ولی این یکی دو سال اخیر رو به اسم ABS دارن میفروشن
واقعا دیروز نا امیدم کرد

hossein.az
29-10-2012, 10:43
سلام

دوست عزیز ترمز و ساختار abs پژو نسبتا ضعیفه
یه راهکار داره ترمزاش اونم اینه که یا یکباره روی ترمز نزنید و به مرور پدال رو فشار بدید
برای شرایطی هم که سریعا باید متوقف بشید باید یکبار روی ترمز بکوبید و دوباره پدال ترمز را محکم فشار بدید.
اینها مواردی بود که خودم تست کردم و نتیجه هم داد
البته نوع لاستیک هم توی شرایط ترمز گیری خیلی موثره

sar be hava
29-10-2012, 12:36
اساتید :
کسی نبود به پستای 1168 و 1175 جواب بده ؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

shadows_funeral
29-10-2012, 14:21
اون 405 قدیمیا رو که میگفتن ABS نداره ولی این یکی دو سال اخیر رو به اسم ABS دارن میفروشن
واقعا دیروز نا امیدم کرد

پراید خودرو سبکی هست. خیلی راحت متوقف می شه ولی 405 ماشین سنگینی نسبت به پراید هستش. به این راحتی وای نمیسته.
ربطی هم به ABS نداره. ABS قدرت ترمز رو بالا نمی بره دوست من. عملکردش چیز دیگس.

hossein.az
29-10-2012, 14:22
واقعا دیروز نا امیدم کرد

یه چیز دیگه که یادم رفت بگم اینکه:
سیستم abs در صورتی به خوبی کار میکنه که ماشین به صورت خلاص نباشه یا موقع ترمز کلاج گرفته نشه
متاسفانه اکثر ماها بی اراده موقع ترمز کردن پارو روی کلاج هم میگذاریم که این خودش باعث درست کار نکردن abs میشه

Hamid Reza
29-10-2012, 15:58
پراید خودرو سبکی هست. خیلی راحت متوقف می شه ولی 405 ماشین سنگینی نسبت به پراید هستش. به این راحتی وای نمیسته.
ربطی هم به ABS نداره. ABS قدرت ترمز رو بالا نمی بره دوست من. عملکردش چیز دیگس.

یه چیز دیگه که یادم رفت بگم اینکه:
سیستم abs در صورتی به خوبی کار میکنه که ماشین به صورت خلاص نباشه یا موقع ترمز کلاج گرفته نشه
متاسفانه اکثر ماها بی اراده موقع ترمز کردن پارو روی کلاج هم میگذاریم که این خودش باعث درست کار نکردن abs میشه

بله . میدونم که ABS ربطی به قوی یا ضعیف بودن ترمز نداره
بحث منم رو این مورد نیست . بحث من سر لیز خوردن خودرو هست
مسلما ABS کار اصلیش اینه که از لیز خوردن خودرو جلوگیری کنه ولی وقتی خودرو لیز میخوره یعنی به درستی عمل نکرده
حالا یه سوال . ABS همیشه فعاله یا مواقع خاصی فعال میشه؟ بعدش از کجا باید بفهمیم فعال شده ؟

total_overdose
29-10-2012, 16:23
بله . میدونم که ABS ربطی به قوی یا ضعیف بودن ترمز نداره
بحث منم رو این مورد نیست . بحث من سر لیز خوردن خودرو هست
مسلما ABS کار اصلیش اینه که از لیز خوردن خودرو جلوگیری کنه ولی وقتی خودرو لیز میخوره یعنی به درستی عمل نکرده
حالا یه سوال . ABS همیشه فعاله یا مواقع خاصی فعال میشه؟ بعدش از کجا باید بفهمیم فعال شده ؟

ببین دوست عزیز کار abs جلوگیری از قفل کردن لاستیک هاست و توانایی کنترل فرمون.در جاده های خیس بارونی عملکرد ترمز abs بهتر از ترمز بدون absهست اما در شرایط یخببندان برعکس زمان ایستادن خودرو بیشتر میشه و از ترمز بدون abs دیرتر وای میسته و البته خودروهای پیشرفته تر سیستم های مکمل abs دارن که تویه یخبندان هم بهتر عمل میکنن!
حالا چرا تویه یخبندان بدتر می ایسته! همونطور که گفتم کار abs جلوگیری از قفل کردنه برا اساس اصطحکاک! یعنی هرچی اصطحکاک کمتر بشه(لیزتر) تایر زودتر فقل میشه و abs فواصل قطع ترمز رو بیشتر میکنه برای جلوگیری از قفل نشدن و همین باعث میشه خیلی دیر ماشین وایسه! پس میشه نتیجه گرفت هرچیزی که این سطح اصطحکاک رو کم کنه خودرو abs دار دیرتر وایمسه! از جمله کیفیت آسفالت از همه مهمتر جنس لاستیک جنس لنت و...
اما تویه بارون وقتی که تایر رویه سطح جاده میره در اثر چرخش و اصطحکاک نوعی خشکی نسبی بوجود میاد که ترمز گیری با شرایط خشک تغریبا برابره! اما ما یه سری قانون فیزیکی داریم که رویه سطح لغرنده تا حداکثر اصطحکاکی که تایر قفل نکنه ترمز گیری خوبه اما همین که قفل کرد به سرعت لیز میخوره و اینجاست که ترمز عادی نسبت به abs دار ضعف نشون میده...
حالا مشکل شما! شما باید ببینی تو شرایط خیس ماشین شما سر خورده یعنی تایرها قفل کرده وسر خورده یا به دلیل عمل کردن بیش از حد abs خودرو خیلی دیر وایساده!
اگر که قفل کرده شک نکنین سیستم abs ماشینتون معیوبه حالا ایراد از سنسور abs یا پمپ و ...میتونه باشه...
اما اگر abs زیاد عمل کرده به جنس لاستیکتون عاجش نرمی و سفت بودنش و کیفیت لنت ترمز بستگی داره...

Hamid Reza
30-10-2012, 10:17
ببین دوست عزیز کار abs جلوگیری از قفل کردن لاستیک هاست و توانایی کنترل فرمون.در جاده های خیس بارونی عملکرد ترمز abs بهتر از ترمز بدون absهست اما در شرایط یخببندان برعکس زمان ایستادن خودرو بیشتر میشه و از ترمز بدون abs دیرتر وای میسته و البته خودروهای پیشرفته تر سیستم های مکمل abs دارن که تویه یخبندان هم بهتر عمل میکنن!
حالا چرا تویه یخبندان بدتر می ایسته! همونطور که گفتم کار abs جلوگیری از قفل کردنه برا اساس اصطحکاک! یعنی هرچی اصطحکاک کمتر بشه(لیزتر) تایر زودتر فقل میشه و abs فواصل قطع ترمز رو بیشتر میکنه برای جلوگیری از قفل نشدن و همین باعث میشه خیلی دیر ماشین وایسه! پس میشه نتیجه گرفت هرچیزی که این سطح اصطحکاک رو کم کنه خودرو abs دار دیرتر وایمسه! از جمله کیفیت آسفالت از همه مهمتر جنس لاستیک جنس لنت و...
اما تویه بارون وقتی که تایر رویه سطح جاده میره در اثر چرخش و اصطحکاک نوعی خشکی نسبی بوجود میاد که ترمز گیری با شرایط خشک تغریبا برابره! اما ما یه سری قانون فیزیکی داریم که رویه سطح لغرنده تا حداکثر اصطحکاکی که تایر قفل نکنه ترمز گیری خوبه اما همین که قفل کرد به سرعت لیز میخوره و اینجاست که ترمز عادی نسبت به abs دار ضعف نشون میده...
حالا مشکل شما! شما باید ببینی تو شرایط خیس ماشین شما سر خورده یعنی تایرها قفل کرده وسر خورده یا به دلیل عمل کردن بیش از حد abs خودرو خیلی دیر وایساده!
اگر که قفل کرده شک نکنین سیستم abs ماشینتون معیوبه حالا ایراد از سنسور abs یا پمپ و ...میتونه باشه...
اما اگر abs زیاد عمل کرده به جنس لاستیکتون عاجش نرمی و سفت بودنش و کیفیت لنت ترمز بستگی داره...

ممنون از شما
دیشب بردم سه جا نشون دادم همشون گفتن که اصلا ترمز ABS که رو خودروهای تولید داخل مثل پژو وصل میکنن همش آشغاله و کارایی خوبی نداره
گفتن الکی خرجش نکن که تاثیری نداره
یکیشون گفت اگه ببری نمایندگی و قانعشون کنی پمپ ABS رو واست عوض کنن ترمزش بهتر میشه (گفت پمپشم فقط بعضی از نمایندگی ها دارن )

من با ترمزم مشکلی تو جاده های خشک و صاف ندارم فقط تو جاده های خیس و گاهیم رو دست اندازها خوب عمل نمیکنه
یکیشونم گفت تو ماشین های ABS دار تولید داخل فقط زانتیا ترمزش خوب عمل میکنه

Abdolreza2012
01-11-2012, 02:48

محصولات وطنی و مخصوصا ایران خودرو همینه من خودم 405 دارم وقتی که از ایران خودرو تحویل گرفتم گیربکسش صدا میده و خیلی چیزای دیگه
این چیزا دیگه داره عادی میشه

Abdolreza2012
01-11-2012, 02:59
سلام دوستان من حدود یه سال میشه یه 405 صفر گرفتم حالا گیربکسش صدا میده و فاصله ی درها تا بدنه رو فاکتور بگیریم
وقتی با ماشین تو چاله یا دست انداز میرم از همه جای ماشین صدا در میاد کلافم کرده انگار ماشین برای 10 ساله پیشه
بردم نمایندگی میگه جنس بکار رفته تو ساخت اتاق ماشین خوب نیست صدا میده
میخواستم ببینم به نظره شما میشه کاریش کرد؟

shadows_funeral
01-11-2012, 08:42
سلام دوستان من حدود یه سال میشه یه 405 صفر گرفتم حالا گیربکسش صدا میده و فاصله ی درها تا بدنه رو فاکتور بگیریم
وقتی با ماشین تو چاله یا دست انداز میرم از همه جای ماشین صدا در میاد کلافم کرده انگار ماشین برای 10 ساله پیشه
بردم نمایندگی میگه جنس بکار رفته تو ساخت اتاق ماشین خوب نیست صدا میده
میخواستم ببینم به نظره شما میشه کاریش کرد؟
شاید تو بخش عیب یابی مطرح می کردید بهتر بود اما:
در مورد صدای داخل اگه از ستونها هستش باید ببرید یه صافکار ماهر ستونها رو صداگیری کنه. تو اکثر 405 ها و سمند ها این صدای ستون وجود داره.
اگه از جلو،عقب یا سمت چرخ ها هستش مشکل از جلوبندی ه که باید بدید جلوبندی تونو یه آدم ماهر آچارکشی کنه
اگه از زیر ماشینه احتمالا از لوله اگزوزه باید بدین براتون سفتش کنن.
مشکل گیربکسم کاری نمی شه کرد تو اکثر 405 ها هستش.
دیگه از ماشین طراحی 30 سال پیش چه توقعی دارید؟!!!!

Abdolreza2012
02-11-2012, 15:59
شاید تو بخش عیب یابی مطرح می کردید بهتر بود اما:
در مورد صدای داخل اگه از ستونها هستش باید ببرید یه صافکار ماهر ستونها رو صداگیری کنه. تو اکثر 405 ها و سمند ها این صدای ستون وجود داره.
اگه از جلو،عقب یا سمت چرخ ها هستش مشکل از جلوبندی ه که باید بدید جلوبندی تونو یه آدم ماهر آچارکشی کنه
اگه از زیر ماشینه احتمالا از لوله اگزوزه باید بدین براتون سفتش کنن.
مشکل گیربکسم کاری نمی شه کرد تو اکثر 405 ها هستش.
دیگه از ماشین طراحی 30 سال پیش چه توقعی دارید؟!!!!

ممنونم دوست عزیز
من تاپیک عیب یابیو پیدا نکردم وگرنه سوالو اونجا مطرح میکردم
راستی یه سوال دیگه من از کجا بفهمم که موتور ماشینم xu7 یا نه؟

mohamad skystar
02-11-2012, 19:14
ممنونم دوست عزیز
من تاپیک عیب یابیو پیدا نکردم وگرنه سوالو اونجا مطرح میکردم
راستی یه سوال دیگه من از کجا بفهمم که موتور ماشینم xu7 یا نه؟

تاپیک عیب یابی اولین تاپیک بخش فنی و تخصصی هست.

برای تشخیص موتور XU7 و TU5 درب موتور رو بالا بزنید و ببینید موتور ماشینتون شبیه به کدام یک از عکس های زیر هست

موتور XU7

موتور TU5

Abdolreza2012
03-11-2012, 01:27
تاپیک عیب یابی اولین تاپیک بخش فنی و تخصصی هست.

برای تشخیص موتور XU7 و TU5 درب موتور رو بالا بزنید و ببینید موتور ماشینتون شبیه به کدام یک از عکس های زیر هست

موتور XU7

موتور TU5

بازم ممنون
موتور ماشینم اولین عکسه موتورش xu7.
حالا کدوم از این موتورا بهتره از هر لحاظ؟

shadows_funeral
03-11-2012, 08:31
بازم ممنون
موتور ماشینم اولین عکسه موتورش xu7.
حالا کدوم از این موتورا بهتره از هر لحاظ؟
موتور xu7 موتوری قدیمی و پر مصرف هستش. همچنین این موتور 8 سوپاپ هستش. اما موتور tu5 کم مصرف، تقریبا پر قدرت و 16 سوپاپه. صدای موتور tu5 به مراتب نسبت به xu7 کمتر هستش. شتاب موتور xu7 بیشتر هستش. قطعات xu7 ارزانتر هست و تعمیراتش آسانتر هست.
برخی مشخصات 405 با موتور xu7 و tu5

نوع موتور

XU7JP/L3

TU5

حجم موتور (cc)

1761

1587

حداکثر توان موتور (hp)

100 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه

108 اسب بخار در 5600 دور در دقيقه

حداكثر گشتاور (Nm)

153 نيوتن متر در 3000 دور در دقيقه

142 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه

نسبت تراكم

9.3

10.5

تعداد سوپاپ

8

16

نوع سوخت سازگار

بنزين بدون سرب با اكتان 87 و 95

سيستم انژكتوري

پاشش چند نقطه اي

پاشش چند نقطه اي

استاندارد حد آلايندگي

-

Euro-III

حداکثر سرعت (km/h)

190

190

شتاب صفرتا 100كيلومتر/ ثانیه

11

13.2

سيستم انتقال قدرت

5 دنده دستي (BE3)

5 دنده دستي (BE3)

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) در شهر

12.8

10.1

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) خارج شهر

6.8

6

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) ترکیبی

9.1

7.5

منبع: سایت ایران خودرو

اینکه کدوم ماشین بهتره خیلی نمی شه کلی گفت. با توجه به خصوصیات بالا باید ببینید خودتون چی به نظرتون میاد. tu5 از نظر اکثر مردم مورد پسندتر بوده.

Abdolreza2012
04-11-2012, 02:13
موتور xu7 موتوری قدیمی و پر مصرف هستش. همچنین این موتور 8 سوپاپ هستش. اما موتور tu5 کم مصرف، تقریبا پر قدرت و 16 سوپاپه. صدای موتور tu5 به مراتب نسبت به xu7 کمتر هستش. شتاب موتور xu7 بیشتر هستش. قطعات xu7 ارزانتر هست و تعمیراتش آسانتر هست.
برخی مشخصات 405 با موتور xu7 و tu5

نوع موتور
XU7JP/L3
TU5

حجم موتور (cc)
1761
1587

حداکثر توان موتور (hp)
100 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
108 اسب بخار در 5600 دور در دقيقه

حداكثر گشتاور (Nm)
153 نيوتن متر در 3000 دور در دقيقه
142 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه

نسبت تراكم
9.3
10.5

تعداد سوپاپ
8
16

نوع سوخت سازگار

سيستم انژكتوري
پاشش چند نقطه اي
پاشش چند نقطه اي

استاندارد حد آلايندگي
-
Euro-III

حداکثر سرعت (km/h)
190
190

شتاب صفرتا 100كيلومتر/ ثانیه
11
13.2

سيستم انتقال قدرت
5 دنده دستي (BE3)
5 دنده دستي (BE3)

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) در شهر
12.8
10.1

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) خارج شهر
6.8
6

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) ترکیبی
9.1
7.5

منبع: سایت ایران خودرو

اینکه کدوم ماشین بهتره خیلی نمی شه کلی گفت. با توجه به خصوصیات بالا باید ببینید خودتون چی به نظرتون میاد. tu5 از نظر اکثر مردم مورد پسندتر بوده.

مرسی
با این توضیحاتی که دادی از لحاظ مصرف سوخت به نظرم موتور tu5 بهتره ولی تو بقیه ی شرایط به جزء تعدادسوپاپ xu7 بهتره.
تعدادسوپاپ چه تاثیری میذاره؟
شتاب موتور xu7 بیشتره و سرعت هردو هم که برابره؟

shadows_funeral
04-11-2012, 05:18
مرسی
با این توضیحاتی که دادی از لحاظ مصرف سوخت به نظرم موتور tu5 بهتره ولی تو بقیه ی شرایط به جزء تعدادسوپاپ xu7 بهتره.
تعدادسوپاپ چه تاثیری میذاره؟
شتاب موتور xu7 بیشتره و سرعت هردو هم که برابره؟

تاثیر تعداد سوپاپ توی نرمی و کم صدا بودن موتور هستش. البته در قدرت و حجم موتور یکسان باعث شتاب بیشتر هم می شه.
در مورد حداکثر سرعت تا اونجا که من فهمیدم شرکتهای خودرو سازی برای هر خودرو موظف به رعایت قوانینی هستند که یکی از این موارد حداکثر سرعت هستش. یعنی در واقع محدود می کنن حداکثر سرعت خودرو ها رو. امکانش هست شما با همین خودرو بیش از این سرعت هم بتونید برید. اما خودرو سازها سرعت ها رو محدود می کنن. من تو کاتالوگ چند تا از خودرو ها دیدم که نوشته حداکثر سرعت این خودرو با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی مشخص شده است.
یه نکته رو هم مد نظر قرار بدید که موتور Tu5 برای خودرویی با ابعاد، اندازه، وزن و خصوصیات 206 طراحی شده
و از اونور هم از نظر بازار فروش هم اقبال بیشتری داره

Actros
04-11-2012, 12:34
آقا tu5 خیلی هم پر شتاب تره !
من خودم xu7 سوارم که اینو میگم !
1.2 بندازین با 405 تی یو 5 متوجه میشین وقتی میندازه2 تو پرواز میکنه
دنده های 1 و2 بسیار سنگینه و زود پر میشه ولی دنده های 3و 4و5 سبکه . البته این برای مصرف سوخت بهتره. با دوره پایین تر سرعت بیشتری رو میری . مثلا دنده 4 حدود 190 تا میره ! ولیتو اون سرعت میندازی 5 دیگه شتاب نمیگیره . چون 5 خیلی سبکه

sar be hava
04-11-2012, 14:19
برای بار دوم میپرسم:
"دوستانی که پارس دارن:
تو صفحه کیلومتر چهارتا وضعیت موجوده:کیلومتر کل، صفر کردن کیلومتر، دو وضعیت دیگه که یکیش یه ماشینو نمایش میده و روبروش یه عدد به کیلومتر/ساعت نوشته. یکیشم یه چراغ رو با یه عدد صفر نمایش میده. این دوتا یعنی چی؟ "
آیا وکیلم؟!

shiraz522
04-11-2012, 14:22
سلام دوستان

یه پژو پارس خریدم که فعلا تک سوز هست
از کجا باید بفهمم که از پایه گاز سوز هست ( میخوام گازسوزش کنم) ؟؟؟
مدلش 88 هست و توی صفحه کیلومترش هم علامت CNG هست !!!

اگه از پایه گاز سوز نباشه به نظرتون گازسوزش کنم ؟؟ یا نه ؟؟ در بلند مدت مشکلی به وجود نمیاره ؟؟؟

shadows_funeral
04-11-2012, 16:06
دنده های 1 و2 بسیار سنگینه و زود پر میشه ولی دنده های 3و 4و5 سبکه . البته این برای مصرف سوخت بهتره. با دوره پایین تر سرعت بیشتری رو میری . مثلا دنده 4 حدود 190 تا میره ! ولیتو اون سرعت میندازی 5 دیگه شتاب نمیگیره . چون 5 خیلی سبکه
تجربه شخصی بنده با 405 tu5 صفر و 405 xu7 تک سوز صفر این موضوع رو که شتاب tu5 بیشتره رو تایید نمی کنه. از نظر اطلاعاتی که خود کارخونه هم می ده این موضوع تایید نمی شه. در صمن مسائله شتاب تو خودرو رو با دنده اندازه گیری نمی کنن بلکه باید ببینید از 0 تا 100 یک خودرو در چند ثانیه طی می شه. اونم تو شرایط کاملا استاندارد و برابر.
البته من خودم طرفدار 405 tu5 هستم چون موتور نرمتری داره و کم صداتر و کم مصرف تر هست.

siavash.0902
04-11-2012, 16:21
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان پژوپارس چرا سايت باز نميشه يكي ما بخريم قصه چيه بايد تا كي بصبريم من مدل سال رو ميخوام

كسي آشنا نداره ايرانخودرو بهمون يكي بدن شيريني محفوظه:sq_25:

shadows_funeral
04-11-2012, 18:27
دوستان پژوپارس چرا سايت باز نميشه يكي ما بخريم قصه چيه بايد تا كي بصبريم من مدل سال رو ميخوام

كسي آشنا نداره ايرانخودرو بهمون يكي بدن شيريني محفوظه:sq_25:
آشنا نمی خواد دوست من. خود سایت ایران خودرو داره می فروشه:

پژو پارس سال با ترمز ABS و ايربگ راننده - كلاس 13
پژو پارس سال با ترمز ضدقفل و ايموبيلايزر *** فروش فوري آبان 91*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره *** موعد تحویل ۴۵ روزه (کد : 46747)

محدود
۲۲۹,۷۰۴,۰۰۰

پارس دوگانه سوز مجهزبهABS و ايموبلايزر و ايربگ - ك
پژو پارس معمولي دوگانه سوز با ترمز ضدقفل و ايموبلايزر و كيسه هواي راننده *** فروش فوري آبان 91*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره *** موعد تحویل ۴۵ روزه (کد : 46748)

محدود
۲۴۰,۹۲۴,۰۰۰

hamed999
04-11-2012, 18:45
تجربه شخصی بنده با 405 tu5 صفر و 405 xu7 تک سوز صفر این موضوع رو که شتاب tu5 بیشتره رو تایید نمی کنه. از نظر اطلاعاتی که خود کارخونه هم می ده این موضوع تایید نمی شه. در صمن مسائله شتاب تو خودرو رو با دنده اندازه گیری نمی کنن بلکه باید ببینید از 0 تا 100 یک خودرو در چند ثانیه طی می شه. اونم تو شرایط کاملا استاندارد و برابر.
البته من خودم طرفدار 405 tu5 هستم چون موتور نرمتری داره و کم صداتر و کم مصرف تر هست.
تجربه شخصی یک نفر هیچ موقع ملاک نمیشه
اگه یه جامعه آماری باشه خیلی بهتره
یعنی شما واقعا اطلاعات سایت ایرانخودرو رو قبول دارین که میگین 405tu5 شتابش کمتره ؟
این موضوع مثل این میمونه که بگیم سمند ef7 شتابش از سمند lx کمتره ؟
تو نت کلی تست از 405 tu5 هست میتونید نگاه کنید و قضاوت کنید

Mahdi.p30
04-11-2012, 19:57
آشنا نمی خواد دوست من. خود سایت ایران خودرو داره می فروشه:

پژو پارس سال با ترمز ABS و ايربگ راننده - كلاس 13
پژو پارس سال با ترمز ضدقفل و ايموبيلايزر *** فروش فوري آبان 91*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره *** موعد تحویل ۴۵ روزه (کد : 46747)

محدود
۲۲۹,۷۰۴,۰۰۰

پارس دوگانه سوز مجهزبهABS و ايموبلايزر و ايربگ - ك
پژو پارس معمولي دوگانه سوز با ترمز ضدقفل و ايموبلايزر و كيسه هواي راننده *** فروش فوري آبان 91*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره *** موعد تحویل ۴۵ روزه (کد : 46748)

محدود
۲۴۰,۹۲۴,۰۰۰

دوست عزیز ، تا اون مرحله رو نگاه نکن ، یکم مراحل رو جلوتر برو ، بعد میبینی که ظرفیتش در اکثر مواقع (98 درصد مواقع) تکمیل هست

MehranVB
04-11-2012, 21:00
تجربه شخصی یک نفر هیچ موقع ملاک نمیشه
اگه یه جامعه آماری باشه خیلی بهتره
یعنی شما واقعا اطلاعات سایت ایرانخودرو رو قبول دارین که میگین 405tu5 شتابش کمتره ؟
این موضوع مثل این میمونه که بگیم سمند ef7 شتابش از سمند lx کمتره ؟
تو نت کلی تست از 405 tu5 هست میتونید نگاه کنید و قضاوت کنید

ایران خودرو که ماشالا رو همه کمپانی های خودروسازی دنیا رو سفید کرده. شتاب روآ رو زده 12.7 ثانیه خجالت هم نمیکشه!!!
هر ماه این اعدادی که توی سایتش میبینید کمتر میشه. الان 405 رو زده 11 ثانبه در حالی که چند سال پیش 11.8 بود.
ELX رو زده 9 ثانیه، یعنی با این حساب زانتیا و مگان و... باید جلوش لنگ بندازن! بعد جالبه که شتاب 405 tu5 که کاملاً محسوس xu7 رو میگیره رو زده 13.2.
ولی اوج سوتیش اینجاست که 206 تیپ رو زده 11.6، و همون 206 که یه صندوق بهش اضافه شده رو زده 11.4!!

دوستان اصلاً به این اعداد نگاه هم نکنید که محض رضای خدا یک دونش هم درست نیست....

Abdolreza2012
05-11-2012, 03:18

سلام دوست عزیز
با دندنه 4 حدودا 190 تا میره:sq_14:؟
حتما شوخی میکنی
لامبورگینی با دنده 4 اینقدر نمیره که شما میگین:sq_2:

MehranVB
05-11-2012, 08:57
سلام دوست عزیز
با دندنه 4 حدودا 190 تا میره:sq_14:؟
حتما شوخی میکنی
لامبورگینی با دنده 4 اینقدر نمیره که شما میگین:sq_2:

منظور ایشون با دور موتور بالا 6000 هست، من تا 185 رو تست کردم، ولی دیگه جرات نکردم با دنده 4 ادامه بدم.
در ضمن این برای تیپ 5 بود. مدلای صندوقدار کلاً سرعتشون به 180 که میرسه دیگه خیلی به سختی بیشتر میشه. فکر کنم مربوط به همون ECU باشه.

Abdolreza2012
05-11-2012, 18:45
منظور ایشون با دور موتور بالا 6000 هست، من تا 185 رو تست کردم، ولی دیگه جرات نکردم با دنده 4 ادامه بدم.
در ضمن این برای تیپ 5 بود. مدلای صندوقدار کلاً سرعتشون به 180 که میرسه دیگه خیلی به سختی بیشتر میشه. فکر کنم مربوط به همون ECU باشه.

خب اینجوری که هم پدر موتور در میاد و هم سروصداش اذیت میکنه
در ضمن من شتاب این موتورو تو 405 منظورم هست
چون هم وزن و هم اندازه ی 405 از 206 بیشتره
پس میشه انتظار داشت این موتور برای 405 مثله 206 خوب نباشه

MehranVB
05-11-2012, 19:30
خب اینجوری که هم پدر موتور در میاد و هم سروصداش اذیت میکنه
در ضمن من شتاب این موتورو تو 405 منظورم هست
چون هم وزن و هم اندازه ی 405 از 206 بیشتره
پس میشه انتظار داشت این موتور برای 405 مثله 206 خوب نباشه

البته دور موتور بالا فقط برای تست هستش و قرار نیست که همیشه با دور موتور بالا رانندگی کنید.
شما فکر میکنی این اضافه وزن چقدر روی شتاب تاثیر داره؟
206 وزنش 1010 کیلوئه، 405 هم 1100. سمند 1200 کیلو هست. موتور xu7 روی 405 شتابش میشه 11.8 و روی سمند میشه 11.9 در حالیکه سمند 100 کیلو بیشتره.
حالا 206 هاچبک شتابش 9.6 هست، و 405 که 90 کیلو سنگینتره نهایتش چقدر میشه به نظرتون؟ این اعداد روی کاغذ رو با چیزی که ایران خودرو نوشته (13.2) مقایسه کنید.
الان این محاسبات رو هم قبول ندارید، میتونیم قرار بذاریم و کورس بندازیم! :sq_25:

shadows_funeral
05-11-2012, 20:32
البته دور موتور بالا فقط برای تست هستش و قرار نیست که همیشه با دور موتور بالا رانندگی کنید.
شما فکر میکنی این اضافه وزن چقدر روی شتاب تاثیر داره؟
206 وزنش 1010 کیلوئه، 405 هم 1100. سمند 1200 کیلو هست. موتور xu7 روی 405 شتابش میشه 11.8 و روی سمند میشه 11.9 در حالیکه سمند 100 کیلو بیشتره.
حالا 206 هاچبک شتابش 9.6 هست، و 405 که 90 کیلو سنگینتره نهایتش چقدر میشه به نظرتون؟ این اعداد روی کاغذ رو با چیزی که ایران خودرو نوشته (13.2) مقایسه کنید.
الان این محاسبات رو هم قبول ندارید، میتونیم قرار بذاریم و کورس بندازیم! :sq_25:
دوست عزیز در زمینه شتاب فقط بحث وزن مهم نیست. که اونم تاثیر خاص خودشو داره. سیستم انتقال قدرت مهمه که 206 بروز تره و استحکاک و استحلاک بسیار کمتری داره. بنابراین شتاب بالاتر می ره. اما نکته اساسی آیرودینامیک بدنه هست که 405 درجه بسیار پایین تری نسبت به بدنه طراحی 25 سال پیش 405 داره. و خیلی مسائل دیگه مثل شاسی و ...
در ضمن وزن 405 تی یو 5 1120 کیلوگرم، (و وزن سمند 1215 کیلوگرم ) هستش. یعنی اختلاف وزن 405 با 206 110 کیلو هستش. قطعا وزن تاثیر عمده ای روی شتاب داره.

karvas
05-11-2012, 20:33
ایران خودرو که ماشالا رو همه کمپانی های خودروسازی دنیا رو سفید کرده. شتاب روآ رو زده 12.7 ثانیه خجالت هم نمیکشه!!!
هر ماه این اعدادی که توی سایتش میبینید کمتر میشه. الان 405 رو زده 11 ثانبه در حالی که چند سال پیش 11.8 بود.
ELX رو زده 9 ثانیه، یعنی با این حساب زانتیا و مگان و... باید جلوش لنگ بندازن! بعد جالبه که شتاب 405 tu5 که کاملاً محسوس xu7 رو میگیره رو زده 13.2.
ولی اوج سوتیش اینجاست که 206 تیپ رو زده 11.6، و همون 206 که یه صندوق بهش اضافه شده رو زده 11.4!!

دوستان اصلاً به این اعداد نگاه هم نکنید که محض رضای خدا یک دونش هم درست نیست....

حتما منظورت تیپ 5 هست تیپ دو رو زده 1/14 ثانیه

MehranVB
05-11-2012, 21:47
دوست عزیز در زمینه شتاب فقط بحث وزن مهم نیست. که اونم تاثیر خاص خودشو داره. سیستم انتقال قدرت مهمه که 206 بروز تره و استحکاک و استحلاک بسیار کمتری داره. بنابراین شتاب بالاتر می ره. اما نکته اساسی آیرودینامیک بدنه هست که 405 درجه بسیار پایین تری نسبت به بدنه طراحی 25 سال پیش 405 داره. و خیلی مسائل دیگه مثل شاسی و ...
در ضمن وزن 405 تی یو 5 1120 کیلوگرم، (و وزن سمند 1215 کیلوگرم ) هستش. یعنی اختلاف وزن 405 با 206 110 کیلو هستش. قطعا وزن تاثیر عمده ای روی شتاب داره.
بله قطعاً عوامل دیگه غیر از وزن مهم هستن. مهمترینش همون آیرودینامیکه گفتید. ولی سیستم انتقال؟! که اون هم هرگز باعث نمیشه 9.6 تبدیل بشه به 13.2.
نمیدونم چرا ما داریم با هم بحث میکنیم. توی اینترنت سرچ کنید، کلیپ زیاد هست از درگ tu5 با xu7 که tu5 با اختلاف محسوس میگیردش.
اگر هم که قراره بحث کل کل باشه و اعداد ایران خودرو مرجع باشن که من ترجیح میدم ادامه ندم.

حتما منظورت تیپ 5 هست تیپ دو رو زده 1/14 ثانیه

بله دیگه همون تیپ 5. پنجش جا افتاده بود. ممنون که گفتید.

shadows_funeral
05-11-2012, 22:23
بله قطعاً عوامل دیگه غیر از وزن مهم هستن. مهمترینش همون آیرودینامیکه گفتید. ولی سیستم انتقال؟! که اون هم هرگز باعث نمیشه 9.6 تبدیل بشه به 13.2.
نمیدونم چرا ما داریم با هم بحث میکنیم. توی اینترنت سرچ کنید، کلیپ زیاد هست از درگ tu5 با xu7 که tu5 با اختلاف محسوس میگیردش.
اگر هم که قراره بحث کل کل باشه و اعداد ایران خودرو مرجع باشن که من ترجیح میدم ادامه ندم.

بله دیگه همون تیپ 5. پنجش جا افتاده بود. ممنون که گفتید. چون تنها مرجع قابل استناد و رسمی خود سایت ایران خودرو هستش. هرچند غلط باشه نه کلیپهایی که تو شرایط غیر استاندارد و بعضا فیک تو اینترنت وجود داره.
در ضمن ممکنه ایران خودرو اعداد رو اشتباه بزنه (از نظر برخی) ولی چه دلیلی داره که مثلا دو خودرویی رو که خودش داره تولید می کنه و بازار فروش خوبی برای هر دو رو هم داره ترتیب شتاب یا قدرتشونو اشتباه بزنه؟ بحث کل کل نیست. بحث علمی هست. اینکه 405 از لحاظ ایرودینامیک اصلا ماشین مطرحی نیست و در رطبه خیلی پایینی داره و همین باعث می شه اینقدر شتابش کم باشه. همچنین خود 206 دارها شتابگیری زیاد و عالی خودروشون رو تو دنده های 2 و بعضا 3 می دونن و همین امر باعث برتری شتابشون هست. اینم یعنی گیربکس. یعنی سیستم انتقال قدرت. شما تا حالا نشنیدین که عوام می گن دنده 2 به 3 و یا دنده 1 به 2 ، 206 رو هیچ ماشینی نداره؟
در هر حال 405 تی یو5 ماشین خوبیه ولی نباید ازش انتظار داشت که مثل 206 شتاب و قدرت داشته باشه. همین. علاوه بر اونکه این روزا تعمیرات تی یو 5 هم قیمتش سر به آسمون میزنه

MehranVB
05-11-2012, 22:58
چون تنها مرجع قابل استناد و رسمی خود سایت ایران خودرو هستش. هرچند غلط باشه نه کلیپهایی که تو شرایط غیر استاندارد و بعضا فیک تو اینترنت وجود داره.
در ضمن ممکنه ایران خودرو اعداد رو اشتباه بزنه (از نظر برخی) ولی چه دلیلی داره که مثلا دو خودرویی رو که خودش داره تولید می کنه و بازار فروش خوبی برای هر دو رو هم داره ترتیب شتاب یا قدرتشونو اشتباه بزنه؟ بحث کل کل نیست. بحث علمی هست. اینکه 405 از لحاظ ایرودینامیک اصلا ماشین مطرحی نیست و در رطبه خیلی پایینی داره و همین باعث می شه اینقدر شتابش کم باشه. همچنین خود 206 دارها شتابگیری زیاد و عالی خودروشون رو تو دنده های 2 و بعضا 3 می دونن و همین امر باعث برتری شتابشون هست. اینم یعنی گیربکس. یعنی سیستم انتقال قدرت. شما تا حالا نشنیدین که عوام می گن دنده 2 به 3 و یا دنده 1 به 2 ، 206 رو هیچ ماشینی نداره؟
در هر حال 405 تی یو5 ماشین خوبیه ولی نباید ازش انتظار داشت که مثل 206 شتاب و قدرت داشته باشه. همین. علاوه بر اونکه این روزا تعمیرات تی یو 5 هم قیمتش سر به آسمون میزنه

مرجع رو میذاریم همون ایران خودرویی که گفتید. با استناد به سایت ایران خودرو، 206 تیپ 5 شتابش 11.6 هست و 405 هم 11 ثانیه. این همه شما تعریف کردی از شتابگیری 206، ولی متاسفانه از 405 عقب میافته.
ممنون از آموزشی که در مورد گیربکس به بنده دادید، هر کس صجبت‌های شما رو بخونه متوجه میشه که چقدر در این زمینه تجربه دارید.
فرضاً گیربکس دو ماشین متفاوت باشه. دوست خوبم موتور رو عوض کردیم، یک موتور 11 اسب قویتر گذاشتیم بجاش، بدترین گیربکس هم بذارید، وقتی موتور رو عوض کنید و قویترش کنید، شتاب کم نمیشه دوست عزیز! قبوله تمام کلیپا روی نت فیک، میخواید بجث علمی کنید، ثابت کنید چرا منبع تولید توان بیشتر شده ولی در شرایط یکسان با همون قطعات (از جمله گیربکس) شتاب بدتر شده؟ اگر هم میخواین دوباره به اعداد ایران خودرو استناد کنید که شتاب هاچبک رو پایینتر از صتدوقدار دونسته، من حرفی ندارم!

hamed999
07-11-2012, 17:37
اصلا 405 با موتور tu5 از سمند هم جا میمونه چه برسه به 405 معمولی شما اگه این ماشینو(405 tu5) داشته باشی خودت متوجه قدرت و شتابش در مقابل بقیه خودرو ها شدی و حتما هم نیاز نیست که همه بدونن همین که خودت میدونه و با ماشینت حال میکنی بسه ---
بالغ بر 20 تا کلیپ هست از 405 با موتور tu5 ولی به قول دوستان همش فیک هست ولی امار ایران خودرو همش درسته !!!!!!!!!
اون دوستمون که میگه امار ایرانخودرو مرجع هست لطفا جواب این سوال اقا مهران رو بده که چطور 405 معمولی تو شتاب از 206 تیپ 5 بهتره ؟؟؟؟؟ یا مثلا شتاب روا با سمند ef7 برابره ؟ یعنی اینقدر ef7 ضعیفه ؟؟؟ اخه شتاب روا رو زده 12.7 و سمند ef7 رو 12.5 با بنزین
ممنون میشم ما رو توجیح کنن
========================================
بازم میگم دوستان نیازی به کل کل نیست چون هر کسی به راحتی این ماشینا اطرافش هست که بتونه تست کنه و خودش متوجه بشه

shiraz522
08-11-2012, 01:26
سلام
دوتا سوال ؟؟؟
1.مصرف پژو پارس در بهترین حالت (موتور تنظیم شده ، شمع های نو و ... ) در حالت بین شهری چنده ؟؟؟؟
2.بهترین دور موتور برای دنده عوض کردن چنده ؟؟؟

Actros
08-11-2012, 11:47
دوستانی که پشت 405 تی یو 5 ننشستن طبق چه اسنادی اظهار نظر میکنن ؟
جناب کریستین رونالدو تشریف بیار تا با 405 تی یو 5 190 تا با دنده 4 برات برم !
آقای شادو چرا کلیپ هایی که ما تست میکنیم فیک هستن و آمار ایران فرغون راسته ؟ حالا دیگه ایران فرغون شد شرکت خوبه ؟؟؟
==========ه
عزیزان وقتی ضریب دنده سبک باشه یعنی اینکه شتاب کمتر . تاپ اسپید بیشتر که دنده 3و4و5 خودرو 405 تی یو 5 اینطوریه . به همین دلیل نهایت سرعت دنده 4 به 190 میرسه. و یکی دیگه از دلایل هار بودن!!! این ماشین استفاده از ecu بوش . ورژن 7.4.4. هست
من خودم xu7 سوارم که دارم اینو میگم ! 405 مدل 85 دارم . خودم کورس انداختم شکست خوردم ! دنده 2 این ماشین پرواز میکنه
اینم یه کلیپ که خودمون گرفتیم . پلاک ماشینم ببینین ایران 19 تا باورتون بشه ! تی یو 5 و ef7 میبینید که تی یو 5 چه طوریش شتاب میگیره . بازم میگم این ماشین 1 .2 زانتیا رو هم میگیره !

2 مگه . نمیدونم چرا میزنمش اینجا فیلتر نشون میده . پی 30 هم پ30 قدیم !
هرکی خواست بگه لینک و بدم تو پروفایلش .

Actros
08-11-2012, 11:55
برای بار دوم میپرسم:
"دوستانی که پارس دارن:
تو صفحه کیلومتر چهارتا وضعیت موجوده:کیلومتر کل، صفر کردن کیلومتر، دو وضعیت دیگه که یکیش یه ماشینو نمایش میده و روبروش یه عدد به کیلومتر/ساعت نوشته. یکیشم یه چراغ رو با یه عدد صفر نمایش میده. این دوتا یعنی چی؟ "
آیا وکیلم؟!

دوست عزیز این تو همه ی مدلا موجود نیست . من برا 405 فعالش کردم
یکیش مصرف بنزینته در 100 کیلومتر . یکیش میزن مسافتی که با بنزین تو باک میتونی طی کنی . یکیش میانگین سرعت از زمان 0 شدن .

mohamad skystar
08-11-2012, 12:30
سلام
دوتا سوال ؟؟؟
1.مصرف پژو پارس در بهترین حالت (موتور تنظیم شده ، شمع های نو و ... ) در حالت بین شهری چنده ؟؟؟؟
2.بهترین دور موتور برای دنده عوض کردن چنده ؟؟؟

پارس با موتور قدیمی XU7 در بهترین حالت خارج از شهر 8 تا 8.5 لیتر در 100 کیلومتر
بهرتین دور موتور برای تعویض دنده 3500 تا 4000 دور هست

2raj_a
08-11-2012, 16:10
اقای اکترس تو اون کلیپ که شما گذاشتی صدای take off میاد این ماله سمند بود یا 405؟البته راننده سمند خیلی دیر دنده داد.به هر حال تو اینجور درگ ها راننده خیلی مهمه

mmf66
08-11-2012, 16:51
دوستان من خودم 405 tu5 دارم قدرت این ماشین 108 اسب بخار در 5600 دور در دقیقه و گشتاورش 147 نیوتون متر در 4000 دور در دقیقه است و از دور 2600 تا 5500 گشتاورش تقریبا فلته
برای همین هست ماشینهایی که قدرت بیشتری هم دارند بازم نمیتونن بهش برسند دنده 1 و 2 هم یه مقداری سنگین هست به طوری که با ماشینهای 140 تا 150 اسبی میتونه کورس بزاره 0 تا 80 رو تو 7 ثانیه میره و 0 تا 100 رو 10.5 ثانیه
آمار ایرانخودرو همش اشتباهه برین یکم تحقیق کنین متوجه میشین حتی وزن ماشینها رو هم اشتباه میزنه

در ضمن 207 و 206 صندوق دار هم با همین موتور تولید میشه که با توجه به تفاوت ورژن ecu 7.4.5 دارای 104 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتون متر میباشد و 0 تا 100 رو بین 11.5 تا 12.5 پر میکنه

Abdolreza2012
08-11-2012, 22:25
مرجع رو میذاریم همون ایران خودرویی که گفتید. با استناد به سایت ایران خودرو، 206 تیپ 5 شتابش 11.6 هست و 405 هم 11 ثانیه. این همه شما تعریف کردی از شتابگیری 206، ولی متاسفانه از 405 عقب میافته.
ممنون از آموزشی که در مورد گیربکس به بنده دادید، هر کس صجبت‌های شما رو بخونه متوجه میشه که چقدر در این زمینه تجربه دارید.
فرضاً گیربکس دو ماشین متفاوت باشه. دوست خوبم موتور رو عوض کردیم، یک موتور 11 اسب قویتر گذاشتیم بجاش، بدترین گیربکس هم بذارید، وقتی موتور رو عوض کنید و قویترش کنید، شتاب کم نمیشه دوست عزیز! قبوله تمام کلیپا روی نت فیک، میخواید بجث علمی کنید، ثابت کنید چرا منبع تولید توان بیشتر شده ولی در شرایط یکسان با همون قطعات (از جمله گیربکس) شتاب بدتر شده؟ اگر هم میخواین دوباره به اعداد ایران خودرو استناد کنید که شتاب هاچبک رو پایینتر از صتدوقدار دونسته، من حرفی ندارم!

اینا جواب کلی چندتا پست قبلیه و این پسته که یجا میگم
محاسباتتو تا جایی قبول دارم مهران جان ولی به قول دوستمون shadows-funeral که متاسفانه اسمشونو نمیدونم (که اسمشو بگه بدونیم ممنون میشم) دلیلی نداره که ایران خودرو شتاب ماشینایی که خودش تولید میکنه و میفروشه رو اشتباه بزنه البته اشتباه هم امکان داره رخ بده نه تا اینقدر و در چنین حالتی.

به نظرم خود راننده هم تاثیر زیادی میتونه تو شتاب ماشین داشته باشه از نظر سرعت عملکرد راننده رو میگم راستی کورسو هستما:sq_25:

به نظرم funeral داره تخصصی و علمی تر میگه احساس میکنم شما از روی تجربه میگی.
حالا مهران جان ماشینت چیه؟

Abdolreza2012
08-11-2012, 22:30
دوستانی که پشت 405 تی یو 5 ننشستن طبق چه اسنادی اظهار نظر میکنن ؟
جناب کریستین رونالدو تشریف بیار تا با 405 تی یو 5 190 تا با دنده 4 برات برم !
آقای شادو چرا کلیپ هایی که ما تست میکنیم فیک هستن و آمار ایران فرغون راسته ؟ حالا دیگه ایران فرغون شد شرکت خوبه ؟؟؟
==========ه
عزیزان وقتی ضریب دنده سبک باشه یعنی اینکه شتاب کمتر . تاپ اسپید بیشتر که دنده 3و4و5 خودرو 405 تی یو 5 اینطوریه . به همین دلیل نهایت سرعت دنده 4 به 190 میرسه. و یکی دیگه از دلایل هار بودن!!! این ماشین استفاده از ecu بوش . ورژن 7.4.4. هست
من خودم xu7 سوارم که دارم اینو میگم ! 405 مدل 85 دارم . خودم کورس انداختم شکست خوردم ! دنده 2 این ماشین پرواز میکنه
اینم یه کلیپ که خودمون گرفتیم . پلاک ماشینم ببینین ایران 19 تا باورتون بشه ! تی یو 5 و ef7 میبینید که تی یو 5 چه طوریش شتاب میگیره . بازم میگم این ماشین 1 .2 زانتیا رو هم میگیره !

2 مگه . نمیدونم چرا میزنمش اینجا فیلتر نشون میده . پی 30 هم پ30 قدیم !
هرکی خواست بگه لینک و بدم تو پروفایلش .

دوست عزیز تو با دنده 4 190تا میری اونوقت با دنده پنج چندتا میری ؟
حتما 210تا بیشتر میری
رو کیلومتر ماشین 210 نوشته حتما اینو هم ایران فرغون اشتباه زده

Actros
08-11-2012, 23:07
داداش شتاب تی یو 5 دقیقا بین 10 تا 10.5 هست . میتونم ثابت کنم بهتون .
Abdolreza2012 جان دنده 4 سبکه و 188 تا میره ولی وقتی مینداری 5 به دلیل سبکی بیش از حد دنده و فشار هوا دیگه ماشین به زور سرعت اضافه میکنه . ولی اگه جاده یکم سرپایینی باشه 210 تا رو هم میره . ولی تو کفی نه .اگه شما منظور من رو از سبکی دنده متوجه بشی کاملا متوجه مطلب میشی . مثل پراید که میندازی 5 دیگه جون نداره بره . چون 5 پراید هم سبکه
ضمنا از روی کاغذ که اونم کاغذی که ایران فرغون نوشته نمیشه هیچی رو حساب کرد.یعنی به نظر شما شتاب روا و ef7 برابره ؟!!! ایران فرغون اینو گفته دیگه !!! اگه اونو قبول داری اینم قبول کن . ایران فرغون خیلی لاشی تر از حرفاس داداش . والا نیازی به بحث نداره . یک بار تجربه کنید کافیه . بشین پشت یه tu5 یه 0 تا 100 بگیر
دنده سنگین یعنی چی ؟ مثلا دنده 1 همین ماشین تی یو 5 که 45 تا میره یا دنده 2 84 تا میره . یعنی اینکه دنده زود تر پر میشه ولی تاپ اسپید کمتر میره و ولی 4 سبکه یعنی چی ؟ یعنی دیر تر پر میشه و تاپ اسپید بیشتری داره . اون فیلمم قبول ندارین کلی فیلم رو نت هست. باور کنین نمیشه همش فیک باشه !

hamed999
09-11-2012, 14:09
من نمیدونم چرا دوستان فقط امار ایرانخودرو رو قبول دارن ----واقعا جای سواله برام ؟ چون خیلی اشتباه تو امار ایرانخودرو وجود داره که یه پسر بچه هم میتونه بفهمه
مثلا روا با ef7 از نظر ایرانخودرو تو شتاب برابرن ؟
یا مثلا 405 از 206 شتبش بیشتره ؟
یا مثلا روا تقریبا شتابش با 206 برابره ؟
دوستان اینقدر به امار رو کاغذ تکیه نکنین یه بار پشت هر یک از این ماشینا بشینین تا ا خودتون متوجه قدرت هر کدومشون بشین
من خودم 405 tu5 دارم اما هیچ موقع نگفتم که ماشینه من بهتره چون لازم نمیبینم واسه کسی که فقط حرفه خودشو قبول داره الکی اثبات کنم و همیشه گفتم که دوستان برن پشت هر کدوم از این ماشینا بشینن بعد خودشون قضاوت کنن

اما دوستان زحمت یه تست رو بخودشون نمیدن و فقط میان رو از امار و ارقام غلط ایرانخودرو قضاوت میکنن اخه تا کی دیگه
من نتیجه تست 405 tu5 رو با اکثرا میدونم (خودم تست کردم ) کسی از دوستان اگه نمیتونه خودش تست کنه بگه تا من بگم 405 از چه ماشینایی میخوره یا چه ماشینایی رو میزنه

fsoltany69
09-11-2012, 15:06
آقا کسی میدونه EF7 شتابش بیشتره یا 405 SLX ؟

milad00790
09-11-2012, 15:17
سلام دوستان من تازه عضو شدم و تازه واردم و خوشحالم که می تونم با دوستان بحث و گفت و گو کنم . در مورد سوالی که دوستمون کردم باید عرض کنم که شتاب اولیه slx tu5 بیشتر از ef7 هستش اونم به خاطر وزن کمتر slx نسبت به سمند هستش ولی فکر کنم شتاب ثانویه ی ef7 بیشتر از tu5 باشه تا ببینیم نظر دوستان دیگه چی باشه.:20:

milad00790
09-11-2012, 15:21
سلام در جواب دوستمون باید بگم که شتاب اولیه ی slx tu5 نسبت به ef7 بیشتر هستش اونم به خاطر وزن خود موتور ef7 و وزن خود ماشین ولی فکر کنم شتاب ثانویه ی ef7 بیشتر از سمند هستش جدا از اینکه هردو موتور 16 سوپاپ و مجهز به پدال برقی گاز هستند تا ببینیم نظر دوستان دیگر چی باشه.

Abdolreza2012
09-11-2012, 19:24
من نمیدونم چرا دوستان فقط امار ایرانخودرو رو قبول دارن ----واقعا جای سواله برام ؟ چون خیلی اشتباه تو امار ایرانخودرو وجود داره که یه پسر بچه هم میتونه بفهمه
مثلا روا با ef7 از نظر ایرانخودرو تو شتاب برابرن ؟
یا مثلا 405 از 206 شتبش بیشتره ؟
یا مثلا روا تقریبا شتابش با 206 برابره ؟
دوستان اینقدر به امار رو کاغذ تکیه نکنین یه بار پشت هر یک از این ماشینا بشینین تا ا خودتون متوجه قدرت هر کدومشون بشین
من خودم 405 tu5 دارم اما هیچ موقع نگفتم که ماشینه من بهتره چون لازم نمیبینم واسه کسی که فقط حرفه خودشو قبول داره الکی اثبات کنم و همیشه گفتم که دوستان برن پشت هر کدوم از این ماشینا بشینن بعد خودشون قضاوت کنن

اما دوستان زحمت یه تست رو بخودشون نمیدن و فقط میان رو از امار و ارقام غلط ایرانخودرو قضاوت میکنن اخه تا کی دیگه
من نتیجه تست 405 tu5 رو با اکثرا میدونم (خودم تست کردم ) کسی از دوستان اگه نمیتونه خودش تست کنه بگه تا من بگم 405 از چه ماشینایی میخوره یا چه ماشینایی رو میزنه

حالا از چه ماشینایی میخوره و از چه ماشینایی میزنه؟

Abdolreza2012
09-11-2012, 19:27
داداش شتاب تی یو 5 دقیقا بین 10 تا 10.5 هست . میتونم ثابت کنم بهتون .
Abdolreza2012 جان دنده 4 سبکه و 188 تا میره ولی وقتی مینداری 5 به دلیل سبکی بیش از حد دنده و فشار هوا دیگه ماشین به زور سرعت اضافه میکنه . ولی اگه جاده یکم سرپایینی باشه 210 تا رو هم میره . ولی تو کفی نه .اگه شما منظور من رو از سبکی دنده متوجه بشی کاملا متوجه مطلب میشی . مثل پراید که میندازی 5 دیگه جون نداره بره . چون 5 پراید هم سبکه
ضمنا از روی کاغذ که اونم کاغذی که ایران فرغون نوشته نمیشه هیچی رو حساب کرد.یعنی به نظر شما شتاب روا و ef7 برابره ؟!!! ایران فرغون اینو گفته دیگه !!! اگه اونو قبول داری اینم قبول کن . ایران فرغون خیلی لاشی تر از حرفاس داداش . والا نیازی به بحث نداره . یک بار تجربه کنید کافیه . بشین پشت یه tu5 یه 0 تا 100 بگیر
دنده سنگین یعنی چی ؟ مثلا دنده 1 همین ماشین تی یو 5 که 45 تا میره یا دنده 2 84 تا میره . یعنی اینکه دنده زود تر پر میشه ولی تاپ اسپید کمتر میره و ولی 4 سبکه یعنی چی ؟ یعنی دیر تر پر میشه و تاپ اسپید بیشتری داره . اون فیلمم قبول ندارین کلی فیلم رو نت هست. باور کنین نمیشه همش فیک باشه !
باشه داداش قبوله.
در مورد ایران خودرو هم باهات موافقم چون هم دروغ تحویل مردم میده وهم ماشین آشغال.
تو اون کلیپی که گذاشتی 405 از سمن جلو زد میخواستم ببینم موتور 405 و سمند چی بود؟

shadows_funeral
09-11-2012, 19:41
آقا کسی میدونه EF7 شتابش بیشتره یا 405 SLX ؟

من هر دو ماشین رو دارم. ef7 بیشتره دوست من

blue2006
09-11-2012, 21:33
باسلام
چندوقتیه یه سوالی مخم رو بدجوری مشغول کرده
من یه پژو 405 دوگانه دستی دارم
این جور که حساب کردم حدودا ماهی 3000 تا 3500 کیلومتر باهاش میرم
طبیعیه که بنزین کفاف نمی کنه و مجبورم با گاز هم ریاد رانندگی کنم
چند تا سوال داشتم که اگه اساتید راهنمایی کنن ممنون می شم
من از 60 لیتر بنزین 30 تاش رو سوپر می ریزم و 30 تاش رو معمولی( چون جایی خوندم که بنزین مناسب برای 405 با اکتان 90 هست . پس 30 تا بنزین با اکتان 85 و 30 تا با اکتان 95 مصرف می کنم که میان گین 91 بشه ) البته نمی دونم درسته یا نه ها .
ما بقی رو هم گاز مصرف می کنم به این صورت که داخل شهر رو بنزین مصرف می کنم و بیرون شهر رو گاز.
سوال اول : نوع سوخت گیری که انجام می دم صحیح هست ؟
سوال دوم :اگه بیرون شهر با بنزین برم بهتر نیست ؟
فقط خواهشنا اگه کسی جواب می ده بگه که نظر خودشه یا این رویه علمی ثابت شده؟

hamed999
09-11-2012, 21:57
حالا از چه ماشینایی میخوره و از چه ماشینایی میزنه؟
دادا طبق تجربه من
0 تا 100 تو رنج ماشین های خودش فقط از پارس elx میخوره
اما این ماشین هر چی شتابش اولیش محشر باشه باید قبول کنیم که شتاب ثانویه افتضاحی داره از بیشتر ماشینا میخوره

milad00790
09-11-2012, 22:03
باسلام
چندوقتیه یه سوالی مخم رو بدجوری مشغول کرده
من یه پژو 405 دوگانه دستی دارم
این جور که حساب کردم حدودا ماهی 3000 تا 3500 کیلومتر باهاش میرم
طبیعیه که بنزین کفاف نمی کنه و مجبورم با گاز هم ریاد رانندگی کنم
چند تا سوال داشتم که اگه اساتید راهنمایی کنن ممنون می شم
من از 60 لیتر بنزین 30 تاش رو سوپر می ریزم و 30 تاش رو معمولی( چون جایی خوندم که بنزین مناسب برای 405 با اکتان 90 هست . پس 30 تا بنزین با اکتان 85 و 30 تا با اکتان 95 مصرف می کنم که میان گین 91 بشه ) البته نمی دونم درسته یا نه ها .
ما بقی رو هم گاز مصرف می کنم به این صورت که داخل شهر رو بنزین مصرف می کنم و بیرون شهر رو گاز.
سوال اول : نوع سوخت گیری که انجام می دم صحیح هست ؟
سوال دوم :اگه بیرون شهر با بنزین برم بهتر نیست ؟
فقط خواهشنا اگه کسی جواب می ده بگه که نظر خودشه یا این رویه علمی ثابت شده؟
سلام خدمت شما دوست گرامی در جواب سوال اولتون باید بگم که نوع سوخت گیری شما خوبه ولی تا می تونید بنزین سوپر بزنید مثلا 20 تا معمولی میزدید 40 تا هم سوپر بهتر میشه چون شما از ماشین زیاد استفاده می کنید طبیعتا باید از بنزین سوپر بیشتر استفاده کند و لذا اینکه ماشین شما به صورت دستی گاز سوز شده باید تفاوت های با گاز سوز کردن کارخونه ای داشته باشه برای همین باید بنزین سوپر بیشتر بزنید تا این تفاوت کارخونه گاز سوز کردن با دستی کمتر در کارکرد موتور کمتراحساس بشه ونظر کارخونه سازنده هم استفاده از بنزین سوپر هستش الانم که باتوجه به کیفیت پاین بنزین معمولی و ناخالصی های زیاد واحتراق ناقص برد با بنزین سوپر هستش ولی بازهم میگم تا می تونید بنزین سوپر بزنید چون هم موتور ماشین کارکرد روانتری دارد و هم عمر قطعات موتور بیشتر میشود. ولی در جواب سوال دومتون باید بگم که باید در شهر را با گاز برید چون فلسفه گاز هم استفاده برای مسیر های کوتاه هستش مانند درون شهر و قطعا بیرون شهر را با بنزین برید بهتر هستش از نظر من از گاز باید در ترافیک شهر استفاده کرد . تا ببینیم نظر اساتید دیگر چی باشه.:7:

Actros
09-11-2012, 22:41
برادره من ! داداشه من به خدا تی یو 5 بیشتره . یه کلیپ صفحه قبل گذاشتم. کلی دیگه رو نت هست . من نمیدونم چرا نمیخوای قبول کنی !!

باشه داداش قبوله.
در مورد ایران خودرو هم باهات موافقم چون هم دروغ تحویل مردم میده وهم ماشین آشغال.
تو اون کلیپی که گذاشتی 405 از سمن جلو زد میخواستم ببینم موتور 405 و سمند چی بود؟
داداش 405 تی یو 5 بود سمند ef7

milad00790
10-11-2012, 00:21
برادره من ! داداشه من به خدا تی یو 5 بیشتره . یه کلیپ صفحه قبل گذاشتم. کلی دیگه رو نت هست . من نمیدونم چرا نمیخوای قبول کنی !!

سلام دوستان منم با نظر دوستمون actros موافقم شتاب tu5 بیشتر از ef7 هستش که این تفاوت شتاب مربوط به وزن دو خودرو هستش مثلا اگر موتور ef7 بر روی slx نصب بود قطعا شتاب بیشتری نسبت به tu5 داشت اونم به خاطر وزن خودور جدا از اینکه هر دو موتور موتور بروز و کم مصرفی هستند مثلا اگر دو خودرو 206 و slx tu5 از نظر شتاب برتری با 206 هستش اونم به خاطره وزن و جثه ی خودرو که این مورد برای سمند ef7 و slx tu5 کاملا صدق می کند.:5:

h!tman
10-11-2012, 00:36
سلام دوستان منم با نظر دوستمون actros موافقم شتاب tu5 بیشتر از ef7 هستش که این تفاوت شتاب مربوط به وزن دو خودرو هستش مثلا اگر موتور ef7 بر روی slx نصب بود قطعا شتاب بیشتری نسبت به tu5 داشت اونم به خاطر وزن خودور جدا از اینکه هر دو موتور موتور بروز و کم مصرفی هستند مثلا اگر دو خودرو 206 و slx tu5 از نظر شتاب برتری با 206 هستش اونم به خاطره وزن و جثه ی خودرو که این مورد برای سمند ef7 و slx tu5 کاملا صدق می کند.:5:
به جز این موضوع،طراحی آیرودینامیک خیلی مهمه
سمند بیشتر شبیه چتر طراحی شده . بادگیره:))

mmf66
10-11-2012, 10:01

خیر دوست من موتور tu5 با ecu 7.4.4 شتاب اولیه بیشتری از موتور ef7 دارد یعنی اگر موتور tu5 رو سمند باشه شتابش از سمند ef7 بیشتره البته شتاب اولیه
کلا شتاب یک خودرو بستگی به خیلی چیزها داره فقط وزن نیست نوع موتور . کامپیوتر موتور ecu . نحوه انتقال قدرت . وزن ماشین . ایرودینامیک ماشین . گشتاور موتور در دورهای مختلف
این مثال هایی که زدم برای ماشینهای داخلی بیشتر صدق میکنه و هزاران کار دیگه برای شتاب ماشین میشه کرد

mmf66
10-11-2012, 10:03

خیر دوست من 405 بیشتره حداقل بیش از 1 ثانیه اختلاف دارند

Abdolreza2012
10-11-2012, 14:04

شتاب tu5 بیشتره
ولی موتور ef7 اصلا صدا نداره یکی از آشناهامون داره از بغل آدم رد میشه آدم حالیش نمیشه از بس کم صدا هس

Actros
10-11-2012, 17:21
شتاب tu5 بیشتره
ولی موتور ef7 اصلا صدا نداره یکی از آشناهامون داره از بغل آدم رد میشه آدم حالیش نمیشه از بس کم صدا هس

اتفاقا تی یو 5 هم اصلا صدا نداره و خیلی نرم کار میکنه

fsoltany69
10-11-2012, 19:57
اتفاقا تی یو 5 هم اصلا صدا نداره و خیلی نرم کار میکنه

ولی کم صداتر از EF7 نیست!!!!!

mmf66
10-11-2012, 21:10
اگه به بهتر بودن باشه به نظر من tu5 از ef7 بهتره
برتری هایی که داره
کم مصرف
پر قدرت و گشتاور فلت
نرم و کم صدا
خر کار
قطعات بیشتر

shadows_funeral
10-11-2012, 21:43

والا من هر دو ماشین رو دارم. یه سورن Elx موتور ملی بنزینی دارم (که شتابش از موتور ملی گازسوز بیشتره بخاطر گاز مکانیکی) مدل 91 و یه slx tu5 مدل 90
در هر حال از هر نظر موتور ملی راضیم کرده ولی slx یه مدتیه داره اذیت می کنه. 2 بار کل
یربکسشو عوض کردم ولی بازم صدا میده. از همه جاش صدا در اومده فقط 1 ماه اول شتاب قابل قبولی داشت دیگه هر کاری کردم اون شتابو نداره ولی به سورن خیلی بیشتر فشار آوردنم اما خیلی راحت، بی صدا و پر شتاب و پر قدرته. معنی نداره ماشین خودمو بزنم تو سرش. ولی اینطوریه. عموم هم یه slx با من گرفت اونم الان با کلی مشکل مواجه شده. می خواد از دستش خلاص شه. تا حالا با سورن 45000 تا روندم. هیچ مشکلی نداشتم. خیلی هم راضیم. ولی با slx فقط 10000 تا روندم. پر از مشکل هستش.
از لحاظ ایمنی که واقعا Slx من هیچ حرفی در برابر سورنم نداره. فقط مصرف کمترش باعث شده نگه دارمش و این امید که بالاخره مشکلاتش حل می شه
دوستان می گفتن خودت ماشین رو داشته باشی می فهمی ماشین عالی هستش. منم اوایل همین حسو داشتم. الان کلافم

yoosefshaskol
10-11-2012, 22:22
مطمئن باشید این بحث هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.
هر دو موتور خوب و در حد هم هستند.هم ار لحاظ صدا هم مصرف هم قدرت.
منتهی در حال حاضر با تو جه به مشکلات ef7 خرید اون ریسکی هست.هم چنین اگه خراب از اب دربیاد خرید قطعاتش و قیمتشون یه مشکل دیگه هست.ولی tu5 در حال حاضر این مشکلاتو نداره.

hossein.az
10-11-2012, 22:39
والا من هر دو ماشین رو دارم. یه سورن Elx موتور ملی بنزینی دارم (که شتابش از موتور ملی گازسوز بیشتره بخاطر گاز مکانیکی) مدل 91 و یه slx tu5 مدل 90
در هر حال از هر نظر موتور ملی راضیم کرده ولی slx یه مدتیه داره اذیت می کنه. 2 بار کل
یربکسشو عوض کردم ولی بازم صدا میده. از همه جاش صدا در اومده فقط 1 ماه اول شتاب قابل قبولی داشت دیگه هر کاری کردم اون شتابو نداره ولی به سورن خیلی بیشتر فشار آوردنم اما خیلی راحت، بی صدا و پر شتاب و پر قدرته. معنی نداره ماشین خودمو بزنم تو سرش. ولی اینطوریه. عموم هم یه slx با من گرفت اونم الان با کلی مشکل مواجه شده. می خواد از دستش خلاص شه. تا حالا با سورن 45000 تا روندم. هیچ مشکلی نداشتم. خیلی هم راضیم. ولی با slx فقط 10000 تا روندم. پر از مشکل هستش.
از لحاظ ایمنی که واقعا Slx من هیچ حرفی در برابر سورنم نداره. فقط مصرف کمترش باعث شده نگه دارمش و این امید که بالاخره مشکلاتش حل می شه
دوستان می گفتن خودت ماشین رو داشته باشی می فهمی ماشین عالی هستش. منم اوایل همین حسو داشتم. الان کلافم

منم چند وقت پیش که میخواستم برای ثبت نام 405 اقدام کنم
رفتم با 2 مورد از اقوام که خریدن دوباره صحبت کردم زیاد راضی نبودن اما میگفتن خوبه ,یکیشون هم دسته موتور ماشینشون معیوب شده بود
هر دو نظرشون این بود که توی کفی ماشین خوبیه ولی یکم توی شیب اون شتاب و کششی که xu7 داره رو ندارند
خودمم که پشتشون نشستم و حتی یکیشون 1 روز دستم بود باش از اراک تا تهران رفتم و برگشتم به همین نتیجه رسیدم ولی انصافا کم مصرف بود
از نمایندگی هم که پرسیدم در موردش گفت چند مورد خرابی دسته موتور داشتند که البته خرابیش هم دلیل خاصی نداشته حالا راست و غلطش پای خود یارو
به نظرم برای کم مصرف بودن فقط slx ولی برای کشش و جونداری فقط xu7
البته ef7 هم معرکست اگه کیفیتشو بهبود بدهند

blue2006
10-11-2012, 22:47
سلام خدمت شما دوست گرامی در جواب سوال اولتون باید بگم که نوع سوخت گیری شما خوبه ولی تا می تونید بنزین سوپر بزنید مثلا 20 تا معمولی میزدید 40 تا هم سوپر بهتر میشه چون شما از ماشین زیاد استفاده می کنید طبیعتا باید از بنزین سوپر بیشتر استفاده کند و لذا اینکه ماشین شما به صورت دستی گاز سوز شده باید تفاوت های با گاز سوز کردن کارخونه ای داشته باشه برای همین باید بنزین سوپر بیشتر بزنید تا این تفاوت کارخونه گاز سوز کردن با دستی کمتر در کارکرد موتور کمتراحساس بشه ونظر کارخونه سازنده هم استفاده از بنزین سوپر هستش الانم که باتوجه به کیفیت پاین بنزین معمولی و ناخالصی های زیاد واحتراق ناقص برد با بنزین سوپر هستش ولی بازهم میگم تا می تونید بنزین سوپر بزنید چون هم موتور ماشین کارکرد روانتری دارد و هم عمر قطعات موتور بیشتر میشود. ولی در جواب سوال دومتون باید بگم که باید در شهر را با گاز برید چون فلسفه گاز هم استفاده برای مسیر های کوتاه هستش مانند درون شهر و قطعا بیرون شهر را با بنزین برید بهتر هستش از نظر من از گاز باید در ترافیک شهر استفاده کرد . تا ببینیم نظر اساتید دیگر چی باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](13).gif
ممنون دوست عزیز
در مورد مصرف بیرون شهر با بنزین . چندوقتی بود خودم هم همین فکر رو می کردم که اگه بیرون شهر که موتور بیشتر کار میکنه و دور بالاتره بهتره از بنزین استفاده کنم و ...
ولی هرکسی رو که می دیدم بیرون شهر با گاز مصرف می کرد و داخل شهر با بنزین . واسه همینم بود که شک داشتم
یه سوال دیگه . چرا اکثریت مردم داخل شهر با بنزین میرونن و بیرون شهر با گاز ؟ 100 درصد که اقتصادی نیست .

kambiz amjadian
10-11-2012, 23:13
سلام به همه دوستان
شتاب tu5 بهتر از ef7 هست به خاطر سبک بودن ماشینه
کشش دنده 1و2 بهتر از ef7 .... کشش دنده 3 از ef7 دوگانه به خاطر وزن کپسول بهتره با وجود سبکی دنده 3
امشب یکی از بچه با ef7 سورن elx تست انجام داده بود و 1و2 تقریبا tu5 جلو بود فکر کنم که حدود 1-1.5 متر اما دنده 3 سورن جلو میافتاده
نکته اینجاس که
وزن سمند ef7 حدود 1160 تا 1150 تاس
گیربکس سمند ef7 دنده 2و3و4و5و عقب عینا شبیه 405xu7 هست اما دنده 1 سبکتره ولی دیفرانسیلش شبیه زانتیا 1800 که ضریبش 4.7647 هست به خاطر همین ضریب نهایی دنده ها 2و3و4و5وعقب با وجود شباهت با 405 به واسطه دیفرانسیل سنگیتر در نهایت خروجی نهایی هر دنده سنگینتر میشه وشتابش بیشتر از 405 xu7 میشه حالا گیربکس 405tu5 با کد r2 هم ترکیبی هستش یعنی دنده 1و2وعقب عینا 405 xu7 هست و دیفرانسیل هم مثل زانتیا 1800 هستش ولی 3و4و5 خیلی سبکتره و با وجود دیفرانسیل سنگین باز هم خروجی نهایی 3و4و5 سبکتر از 405 xu7 و سمند ef7 میشه به خاطر همین سمند ef7 سورن بنزینی و درچه گاز سیمی توی دنده 3 ماشین 405 tu5 دوستم را میگیره
حالا ما با چند تا از دوستان دنبال تعویض دنده ها هستیم 3و4و5 را از نمونه 405 xu7 استفاده کنیم و با این دیفرانسیل سنگین خروجی دنده 3و4و5 مثل سمند ef7 میشه و در اون صورت رقابت بسیار تنگا تنگ میشه
البته یکی از دوستان که پارس tu5 داره این کار را کرده که کشش ماشین توی دنده 3و4و5 بسیار چشم گیر بهتر شده وبا وزن حدود 1190-1200 کیلو توی کشش دنده 3و4و5 از تیپ 5 جلو میافته که اگه روی 405 tu5 که حدود 1135 کیلو وزن داره تاثیر بهتری خواهد داشت
نکته
گیربکس در رقابت بین 2 موتور با توانایی های نزدیک به هم نقش تعیین کنده داره
اما در کل موتور tu5 قابل اطمینان تر از ef7 هستش

یا حق

hamed999
11-11-2012, 19:21
اون دوستمون که میگه ef7 شتابش بیشتر از tu5 هست اشتباهش اینه که داره با slx ای مقایسه میکنه که به گفته خودشون زیاد رو فرم نیست
مطمئن باشین اگه slx tu5 سر حال باشه شتابش از همه همرده هاش به جز elx بیشتره --تازه با این وضع گیربکس سبکش که وقتی از دنده دو میری به 3 یهو انگار ماشین وا میره و یه 2 ثانیه طول میکشه تا باز دوباره شتاب بگیره
خرابی هایی که از slx گزارش میشه به مراتب کمتر از سمند ef7 هست ---slx یه زوزه گریبکس داره که میشه به جرات گفت تمام ماشین های تولید داخل الان این مشکلو دارن ولی مثلا سمند به دلیل عایق بندی بهتری که داره این صدا خیلی کم توش شنیده میشه ولی بازم هست
مورد دوم که ماشینه منم دچار شد اینه که چون این ماشین ادم همش میخواد باش پر شتاب بره اگه زیاد معکوس ناگهانی بدی خو موتور یه تقه میخوره که به طبع دسته موتور خیلی اسیب میبینه که اینم بسته به رانندگی طرف داره
اما خداییش کیفیت ادوات داخل و بیرون سمند و سورن خیلی خیلی از slx بهتره (دوستان باید اینطوری مقایسه بدون جانب داری کنن که کسی فردا اینجا رو خوند بدتر گیج نشه )
در مورد مصرف هم شاید یک لیتر تو سیکل ترکیبی slx کمتر بسوزونه
یه مشکل دیگه که slx داره اینه که ترمز اون تو دست اندازو ترمز ناگهانی چوب میشه و abs سریع وارد مدار میشه که راه حلش یه دست لنت خوب و هواگیری سیتم ترمز هست که ایرانخودرو اینا رو نمیزاره
والا من مشکلات ef7 رو زیاد نمیدونم فقط همون دو تا ایراد معروفش رو بلدم که یکی واشر سر سیلندر که میسوزه و دیگری روغن دادنه اما یه مرد پیدا شه مثله من بیاد مشکلات ماشینش رو بگو نه طرف داری کورکورانه کنه

mohammadx6
11-11-2012, 22:26
والا ما که samand ef7 نزدیک 2 سال و نیمه داریم خوشبختانه هیچ یک از این مشکلات رو نداشته وانصافا بین موتور های داخلی بی رقیبه
منم این مشکلات رو شنیدم ولی ماله نیمه دوم 90 به بعده
من قبل از خرید سمند فکر نمی کردم اینقدر خوب باشه
واقعا برای ایران خودرو متاسفم که با این گندی که به ef7 های جدید زد
راستی یه مشاوره می خواستم بین 405 slx و tondar 90 e1 کدوم بهتره خودم نظرم روی تندره اگه خدا بخواد یه دونه می خوام برا خودم بخرم.

unknown47
11-11-2012, 22:50
درود
دوستان سایت ایران خودرو فروش نقدی 405 رو باز کرده ولی جی ال ایکس!
میخواستم بدونم توی نمایندگی فروش slx دارن یا نه؟
جی ال ایکس هام روشون موتور tu5 هست؟
نمیشه slx رو سفارشی زد؟(رنگ تودری ها کرم هسن خیلی ضایعست)

Hamid Reza
12-11-2012, 23:07
سلام
بهترین راه واسه تمیز کردن داخل اتوموبیل چیه؟
داخل ماشینم کرم هست و میخوام مثل روز اولش تمیز شه
با چی باید تمیزش کنم؟ الان کثیف شده یه مقدار

mohamad skystar
13-11-2012, 12:40
سلام
بهترین راه واسه تمیز کردن داخل اتوموبیل چیه؟
داخل ماشینم کرم هست و میخوام مثل روز اولش تمیز شه
با چی باید تمیزش کنم؟ الان کثیف شده یه مقدار

بعضی از کارواش ها داخل ماشین رو خشک شویی میکنن که هزینه بالایی داره
اما میتونید با اسپری های کف که فروشگاهای لوازم اسپرت یا لوازم یدکی ها دارن این کار رو انجام بدین.

mohamad skystar
13-11-2012, 12:41
درود
دوستان سایت ایران خودرو فروش نقدی 405 رو باز کرده ولی جی ال ایکس!
میخواستم بدونم توی نمایندگی فروش slx دارن یا نه؟
جی ال ایکس هام روشون موتور tu5 هست؟
نمیشه slx رو سفارشی زد؟(رنگ تودری ها کرم هسن خیلی ضایعست)

405 GLX یکساله با موتور TU5 عرضه نمیشه
اگر قصد دارین SLX رو سفارشی کنید با شرکت اپکو تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن