PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

nakhodasilver
12-12-2011, 18:50
سلام دوستان .

ما یه پارس ELX سال 84 داریم موتورش موتور زانتیاس. میخواستم بدونم ELX های امسال (90) هم موتور زانتیاس؟
سال85 ایران خودرو یه فراخوان گذاشت که کسایی که از این نوع پارس ها دارن برن گیربکس رو عوض کنن چون گیر بکس پزوییه و ضریب دنده هاش با موتور هم خونی نداره (البته مثل همه فراخوانها به صورت زیرزمینی بود و کسی ازش خبردار نشد از جمله ما). از دوستان کسی اطلاع دقیقی داره گیربکس ELX امسال چه وضعی داره؟
ممنون

mohamad skystar
13-12-2011, 12:20
سلام دوستان .

ما یه پارس ELX سال 84 داریم موتورش موتور زانتیاس. میخواستم بدونم ELX های امسال (90) هم موتور زانتیاس؟
سال85 ایران خودرو یه فراخوان گذاشت که کسایی که از این نوع پارس ها دارن برن گیربکس رو عوض کنن چون گیر بکس پزوییه و ضریب دنده هاش با موتور هم خونی نداره (البته مثل همه فراخوانها به صورت زیرزمینی بود و کسی ازش خبردار نشد از جمله ما). از دوستان کسی اطلاع دقیقی داره گیربکس ELX امسال چه وضعی داره؟
ممنون

دوست من
در حال حاضر موتور پارس ELX همون موتور زانتیا هست و گیربکسش هم همون گیربکس زانتیاست.

ali703
13-12-2011, 12:44
دوست من
در حال حاضر موتور پارس ELX همون موتور زانتیا هست و گیربکسش هم همون گیربکس زانتیاست.
این خودروها چند سوپاپن؟

nakhodasilver
13-12-2011, 18:10
محمد جان تشکر . یه سوال دیگه هم هست .

طی 6 ماه اخیر هم 2 تا از دوستان پارس ساده خریدن که از همون روز اول روغن ریزی داشته.پارسال هم همسایمون این مشکل رو داشت .دوستان نظرتون رو میفرمایید؟

mohamad skystar
13-12-2011, 19:18
این خودروها چند سوپاپن؟

پارس ELX و سمند سریر از موتور XU7JP/L4 بهره میبرند.
این موتور ابتدا روی رانتیا نصب شد و بعد روی پارس ELX و بعد روی سمند سریر.

موتور : 4 سیلندر
تعداد سوپاپ : 16
حجم موتور : 1800 CC
قدرت : 110 اسب بخار

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

محمد جان تشکر . یه سوال دیگه هم هست .

طی 6 ماه اخیر هم 2 تا از دوستان پارس ساده خریدن که از همون روز اول روغن ریزی داشته.پارسال هم همسایمون این مشکل رو داشت .دوستان نظرتون رو میفرمایید؟

اگر ماشین ها گارانتی دارن بهتره از نمایندگی پیگیری کنن تا مشکل برطرف بشه
چون احتمال داره قطعات و لوازمی بخواد که قیمت بالایی دارن و شامل گارانتی هم میشن.

mohmrg
13-12-2011, 19:47
slx tu5 رو امروز تحویل گرفتم :40:

چقدر بی صدا چه پرشتاب :31:

خیلی فرق داره با glx معمولی

هیچ مشکلی ندیدم (چون تازه تحویل گرفتم :31:) ولی فقط دنده ها چقدر سفت :13:

یکی توی نمایندگی امروز بود تازه پارس خریده بود روغن ریزی داشت.

nakhodasilver
13-12-2011, 23:33
مثل اینکه باید تو مشخصات یه چیزایی رو اضافه کنن
همراه روغن ریزی درتمام کلاسها ، ویژه ایران خودرو

isbn
14-12-2011, 00:14
مثل اینکه باید تو مشخصات یه چیزایی رو اضافه کنن
همراه روغن ریزی درتمام کلاسها ، ویژه ایران خودرو

تو کل باید اضافه شه نمونه عینیش خوده من که تیپ 5 دارم روغن ریزی داشت ماشین از گیر بکس ! و هنوزم بصورتی قطره ای داره کسیم کاری نمیتونه بکنه میگن مدلشه :31:

راستی شما دوست عزیز که slx tu5 گرفتی از نوع شتاب گیری برامون میگی و اینکه تا الان با تیپ 5 مقایسه کردی ! نشستی پشت تیپ 5 ؟ ولی در کل من که از پارسم راضی تر بودم تا تیپ 5 !

nakhodasilver
14-12-2011, 00:51
تو کل باید اضافه شه نمونه عینیش خوده من که تیپ 5 دارم روغن ریزی داشت ماشین از گیر بکس ! و هنوزم بصورتی قطره ای داره کسیم کاری نمیتونه بکنه.

تا جایی که تحقیق کردم هر سال ماشین های ایران خودرو یه بامبولی سرشه. از اتاق و بدنه گرفته تا موتور وگیربکس. مثلا درب صندوق عقب سمند LX سال 89 به سمت راست مایل تر بود که 90 اصلاح شد یا ماشین های بهار 89 ضبط نداشت و پولشو پس دادن یا ....
ولی تا جایی که فهمیدم 2،3 ساله پارس ها روغن ریزی داره و تا حال کاری واسش انجام نشده. روغن ریزی از گیربکس 206 رو تا حالا نشنیده بودم که شنیدم.

پارس شما مدل چه سالیه؟ 206 تون چطور؟ .

n_78
14-12-2011, 22:22
سلام
بچه ها خدا را شکر ماشین ما هر عیبی داره دیگه روغن ریزی نداشت. پارس 87
یه سوال ماشین ما خیلی از داخل اطاقش صدا میاد مخصوصا از طرف دوتا در جلو و ستون کمربند ها !!! یکم که ماشین روی اسفالت پایین بالا میشه انگار رفتی تو چاله 10 متری!! از همه جونش صدا میاد مخصوصا از توی درها جلو!
به نظر شما میشه کاریش کرد؟؟؟ جایی هست بتونن درستش کنن؟؟
اخه ما قبلا یه اردی داشتیم با اینکه پدرشا دراوردیم اینقدر ضدا نمیداد!!

moeinoo
14-12-2011, 23:14
سلام دوستان عزیز راستش من زیاد تو کار ماشین وارد نیستم و میخام یه ماشین بخرم ولی اطلاعات کافی ندارم من میتونم تا 36 میلیون ماشین بگیرم و خودم خیلی دلم میخاد که یه سورنتو سفید تمیز دست دو بگیرم
1- کسی اینجا میدونه سورنتو صفرش چنده البته رنگ سفیدش و اگه قیمت دسته دو تمیزشم دارین بهم بگین ممنون میشم ازتون دوستان عزیز .
2- الان موندم چی بخرم موندم elx بگیرم یا 206 sd بعد من میگم اطلاعاتم کمه نخندینا من میخام بدونم elx دوگانه دارن یا ندارن چون کمی برام مهمه الان موندم اگه پولم به سورنتو نرسید 206 sd بخرم یا elx خودم بیشتر مشتاق elx هستم الان elx سفید چنده دوستان اگه کسی جواب خوبو منطقی بهم بده ممنون میشم من خیلیارو میبینم زرنگنو یه ماشین دست دو تمیز میگیرن موندم منم میتونم یا نه .

MagicPC
15-12-2011, 02:30
سلام دوستان
آقا من امروز یه 405GLX خریدم ، مدل 89 ، دوگانه کارخانه ، بدون رنگ
30000 تا راه رفته 12500000 خریدم نظرتون چیه؟قیمتش مناسبه یا گرونه ؟ از نظر فنی هم عیبی نداره فقط یه چیزای جزئی
آیا اینقدر میارزه؟هنوز آخه کامل پولو ندادم و سند نخورده

isbn
15-12-2011, 12:56
تو کل باید اضافه شه نمونه عینیش خوده من که تیپ 5 دارم روغن ریزی داشت ماشین از گیر بکس ! و هنوزم بصورتی قطره ای داره کسیم کاری نمیتونه بکنه.

تا جایی که تحقیق کردم هر سال ماشین های ایران خودرو یه بامبولی سرشه. از اتاق و بدنه گرفته تا موتور وگیربکس. مثلا درب صندوق عقب سمند LX سال 89 به سمت راست مایل تر بود که 90 اصلاح شد یا ماشین های بهار 89 ضبط نداشت و پولشو پس دادن یا ....
ولی تا جایی که فهمیدم 2،3 ساله پارس ها روغن ریزی داره و تا حال کاری واسش انجام نشده. روغن ریزی از گیربکس 206 رو تا حالا نشنیده بودم که شنیدم.

پارس شما مدل چه سالیه؟ 206 تون چطور؟ .

پارس مدل 89 خرداد
206 هم 90 خرداد
:10:

amir@sh
15-12-2011, 16:01
سلام دوستان
آقا من امروز یه 405GLX خریدم ، مدل 89 ، دوگانه کارخانه ، بدون رنگ
30000 تا راه رفته 12500000 خریدم نظرتون چیه؟قیمتش مناسبه یا گرونه ؟ از نظر فنی هم عیبی نداره فقط یه چیزای جزئی
آیا اینقدر میارزه؟هنوز آخه کامل پولو ندادم و سند نخورده
ببین دوست من در ماشینهایی که یکی دو مدل ازشون گذشته چیزهای زیادی در قیمت تاثیر داره اعم از رنگ نداشتن ,کارکرد, مدت بیمه باقیمانده ,عاج لاستیک و ... ولی با همه این احوال اگر این مواردی که گفتم در حد قابل قبولی باشه قیمت نهاییش همینقدره که شما گفتین و میشه گفت که به قیمت خریدین !خرج سند هم که احتمالا با خودتونه درسته؟

moeinoo
15-12-2011, 19:09
یکیم جواب پست مارو بده به جایی بر نمیخوره تشکر دوستان .

n_78
16-12-2011, 00:01
سلام
یه سوال ماشین ما خیلی از داخل اطاقش صدا میاد مخصوصا از طرف دوتا در جلو و ستون کمربند ها !!! یکم که ماشین روی اسفالت پایین بالا میشه انگار رفتی تو چاله 10 متری!! از همه جونش صدا میاد مخصوصا از توی درها جلو!

amir@sh
16-12-2011, 10:49
سلام
بله دوست عزیز تا حدی میشه صداشو کم کرد به یه صافکار ماهر رجوع کنین با محکم کردن قابها تا حدی از صداش کم میکنن

mohamad skystar
16-12-2011, 11:13
یکیم جواب پست مارو بده به جایی بر نمیخوره تشکر دوستان .

دوست من شما باید سوالتون رو تو بخش مشاوره خرید خودرو بپرسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohamad skystar
16-12-2011, 11:21
سلام دوستان عزیز راستش من زیاد تو کار ماشین وارد نیستم و میخام یه ماشین بخرم ولی اطلاعات کافی ندارم من میتونم تا 36 میلیون ماشین بگیرم و خودم خیلی دلم میخاد که یه سورنتو سفید تمیز دست دو بگیرم
1- کسی اینجا میدونه سورنتو صفرش چنده البته رنگ سفیدش و اگه قیمت دسته دو تمیزشم دارین بهم بگین ممنون میشم ازتون دوستان عزیز .
2- الان موندم چی بخرم موندم elx بگیرم یا 206 sd بعد من میگم اطلاعاتم کمه نخندینا من میخام بدونم elx دوگانه دارن یا ندارن چون کمی برام مهمه الان موندم اگه پولم به سورنتو نرسید 206 sd بخرم یا elx خودم بیشتر مشتاق elx هستم الان elx سفید چنده دوستان اگه کسی جواب خوبو منطقی بهم بده ممنون میشم من خیلیارو میبینم زرنگنو یه ماشین دست دو تمیز میگیرن موندم منم میتونم یا نه .

من جواب میدم اما از دفعه بعدی دقت کن دوست من.

1.سورنتو صفرش الان 83000000 تومان هست و دست دومش هم مدل 2009 حدود 56000000 تومان

2.پژو پارس ELX مدل 90 قیمت 20500000 تومان

پژو پارس ELX دوگانه سوز نیست.
به نظر من شما که میخوای این مقدار هزینه کنید بابت پارس به 206 SD V9 فکر کنی.
SD V9 اتوماتیک خودرویی خانوادگی-کم مصرف از نظر فنی خیلی خوبه
نسبت به پارس خودرویی جدیدتر با امکانات بهتر.
پارس ELX نسبت به قیمتش مناسب نیست همچنین افت قیمت زیادی هم داره.
خرید ماشین دست دوم هم هرچی مدل بالاتر برداری خیالت راحت تر و تنوع انتخابت بیشتر
اما هرچقدر مدل پایینتر برداری باید بیشتر دقت کنی.

n_78
16-12-2011, 22:43
بله دوست عزیز تا حدی میشه صداشو کم کرد به یه صافکار ماهر رجوع کنین با محکم کردن قابها تا حدی از صداش کم میکنن

ممنون دوست عزیز ولی اخه صافکار چه ربطی به داخل ماشین داره؟؟
صافکار برای بدنه میتونه یکاری کنه نه داخل!!!

n_78
16-12-2011, 22:51
یه سوال دیگه اقا ما یه پرشیا 87 دوگانه داریم با دنده 3 باهاش 120 به راحتی میرم با دنده 4 باهاش 160 میرم ولی دنده 5 به زور 170 میره!!! نمیدونم چرا اینطوره اخه پرشیا که اینطور نباید باشه!! یعنی مشکلش چیه؟؟
انژکتورشم شستم صافی بنزین عوض کردم ......
ولی نمیدونم؟؟ میشه کمک کنین؟؟

mohamad skystar
17-12-2011, 00:45
یه سوال دیگه اقا ما یه پرشیا 87 دوگانه داریم با دنده 3 باهاش 120 به راحتی میرم با دنده 4 باهاش 160 میرم ولی دنده 5 به زور 170 میره!!! نمیدونم چرا اینطوره اخه پرشیا که اینطور نباید باشه!! یعنی مشکلش چیه؟؟

اگر با گاز 170 تا بیشتر نمیره طبیعی هست چون گاز قدرت احتراق بنزین رو نداره.
اگر با بنزین اینجوره باید ببینی دیسک و صفحه مشکلی داره یا نه.

moeinoo
17-12-2011, 12:48
من جواب میدم اما از دفعه بعدی دقت کن دوست من.

1.سورنتو صفرش الان 83000000 تومان هست و دست دومش هم مدل 2009 حدود 56000000 تومان

2.پژو پارس ELX مدل 90 قیمت 20500000 تومان

پژو پارس ELX دوگانه سوز نیست.
به نظر من شما که میخوای این مقدار هزینه کنید بابت پارس به 206 SD V9 فکر کنی.
SD V9 اتوماتیک خودرویی خانوادگی-کم مصرف از نظر فنی خیلی خوبه
نسبت به پارس خودرویی جدیدتر با امکانات بهتر.
پارس ELX نسبت به قیمتش مناسب نیست همچنین افت قیمت زیادی هم داره.
خرید ماشین دست دوم هم هرچی مدل بالاتر برداری خیالت راحت تر و تنوع انتخابت بیشتر
اما هرچقدر مدل پایینتر برداری باید بیشتر دقت کنی.
ممنونم از جوابتون دوست عزیز تشکر من تازه واردم دیگه بعد این باید بیشتر دقت کنم تشکر باز .

n_78
17-12-2011, 15:38
اگر با گاز 170 تا بیشتر نمیره طبیعی هست چون گاز قدرت احتراق بنزین رو نداره.
اگر با بنزین اینجوره باید ببینی دیسک و صفحه مشکلی داره یا نه.
نه دوست عزیز با گاز که 150 بیشتر نمیره! با بنزین 170 میره.
چطور میتونم بفهمم از دیسک و صفحه هست یا نه؟؟؟

mohamad skystar
17-12-2011, 18:53
نه دوست عزیز با گاز که 150 بیشتر نمیره! با بنزین 170 میره.
چطور میتونم بفهمم از دیسک و صفحه هست یا نه؟؟؟

دیسک و صفحه دیگه کاره مکانیک هست که بازدید کنه.
با گاز 150 ؟
من با سمند 170 با گاز میرم.
راستی فیلتر هوا-صافی بنزین پمپ بنزین ماشین اینا همه تاثیر گذارن بازدید کنی خوبه

n_78
17-12-2011, 21:29
دیسک و صفحه دیگه کاره مکانیک هست که بازدید کنه.
با گاز 150 ؟
من با سمند 170 با گاز میرم.
راستی فیلتر هوا-صافی بنزین پمپ بنزین ماشین اینا همه تاثیر گذارن بازدید کنی خوبه

از ما هم 160 میره با گاز. خوب سمند چون پایه گاز سوزه با گاز بیشتر میره.
صافی عوض کزدم فیلتر هم عوض کردم. تنها دلیل هایی که میتونه داشنه باشه یا دیسک و صفحه است یا هم شمع و وایر شمع که البته شمع زیاد تاثیر نمیتونه داشته باشه.

amir@sh
19-12-2011, 12:17
دوست عزیز این مشکلت به احتمال زیاد از صفحه کلاجته یه آزمایش میگم انجام بده تا مشخص بشه کلاجت مشکل داره یا نه اول تو یه مسیر هموار نه سربالایی نه سرپایینی دنده یک کن بدون گاز دادن باید ماشین 10 کیلومتر سرعت بگیره بعدش توی اتوبان جایی که پلیس نگیردت تخته گاز برو به حداکثر سرعت که رسیدی ببین دورموتور روی چنده اگر ماشین جا واسه گاز خوردن داشته باشه ولی ماشین راه نره صفحه کلاج مشکل داره ولی اگر ماشین دیگه گاز خور نداره بدون عیب از موتوریه و احتمالا بد آببندی شده

n_78
19-12-2011, 20:19
دوست عزیز این مشکلت به احتمال زیاد از صفحه کلاجته یه آزمایش میگم انجام بده تا مشخص بشه کلاجت مشکل داره یا نه اول تو یه مسیر هموار نه سربالایی نه سرپایینی دنده یک کن بدون گاز دادن باید ماشین 10 کیلومتر سرعت بگیره بعدش توی اتوبان جایی که پلیس نگیردت تخته گاز برو به حداکثر سرعت که رسیدی ببین دورموتور روی چنده اگر ماشین جا واسه گاز خوردن داشته باشه ولی ماشین راه نره صفحه کلاج مشکل داره ولی اگر ماشین دیگه گاز خور نداره بدون عیب از موتوریه و احتمالا بد آببندی شده

این دفعه که 175 تا رفتم دور موتور رو 5.3 بود

amir@sh
19-12-2011, 21:56
این دفعه که 175 تا رفتم دور موتور رو 5.3 بود
دنده هات چه جوری جا میره؟ کلاجت خیلی بالا آزاد نمیکنه ؟ بده یه رگلاژ برات بکنن احتمالا حل بشه

n_78
19-12-2011, 22:38
دنده هات چه جوری جا میره؟ کلاجت خیلی بالا آزاد نمیکنه ؟ بده یه رگلاژ برات بکنن احتمالا حل بشه
بد نیستن
کلاجم چطور که ول کنه خوبه؟؟
راستی یکم دور موتور را اشتباه گفتم 175 تا دور موتور رو 5.6 بود

amir@sh
20-12-2011, 14:29
بد نیستن
این دور موتور واسه سرعت 175 کیلومتر یه خورده بالاست , کلاجت فری شده یه کم بالا آزاد میکنه بده رگلاژ کنن حل میشه, بعدش خواهشا نتیجه رو بهم بگو :12:

n_78
20-12-2011, 18:52
این دور موتور واسه سرعت 175 کیلومتر یه خورده بالاست , کلاجت فری شده یه کم بالا آزاد میکنه بده رگلاژ کنن حل میشه, بعدش خواهشا نتیجه رو بهم بگو :12:
یه سوال با دنده 5 دورموتور حداکثر تا چند میاد؟

amir@sh
20-12-2011, 22:31
یه سوال با دنده 5 دورموتور حداکثر تا چند میاد؟
دور موتور بستگی به قدرت موتور داره ولی حداکثر باید به 6 برسه

armin_punisher6
20-12-2011, 23:30
بچه ها من 405 2000 دارم داخل شهر 100ی 19-18 میسوزونه ولی خارج شهر 10-9 میسوزونه.تعمیرگاه یه جا بردم گفت کاربراتتو کلا باز میکنم میشورم.این کار رو کرد ولی تاثیری نداشت یه جا دیگه رفتم گفت سوزنت گشاده اگه تنگش کنم مصرفت کم میشه ولی شتاب هم کم میشه گفتم نمیخوام.حالا چی کار کنم؟

n_78
20-12-2011, 23:44
دور موتور بستگی به قدرت موتور داره ولی حداکثر باید به 6 برسه
اخه با دنده 1یا2یا3یا4 دور موتور به 6.5 هم میرسه ها!!

amir@sh
21-12-2011, 13:47
اخه با دنده 1یا2یا3یا4 دور موتور به 6.5 هم میرسه ها!!
درسته ولی اونجوری حساب کنی وقتی ماشین خلاصه دور موتور به 8 هم میرسه , این بستگی به ضرایب دنده و قدرت موتور داره هر چی قدرت موتور بالاتر بره دور موتور در دنده های سبک بالاتر میره ولی در همه خودروها هر چی دنده بالاتر بره کشش موتور پایین میاد و در خودروی 1800 با قدرت 110 اسب بخار در دنده 5 موتور دیگه بیشتر کشش نداره که دورشو به بالای 6 برسونه لامبورگینی گالاردو که نیست:31:دور موتور بستگی کمی به دیفرانسیل جلو یا عقب بودن ماشین هم داره در شرایط مشابه از لحاظ قدرت و حجم موتور ماشین دیفرانسیل جلو به دور موتور بالاتری میرسه اونهم بدلیل اینکه در خودروی دیفرانسیل عقب مقداری از انرژی موتور در هنگام انتقال از میل گاردون و دیفرانسیل به چرخهای عقب بصورت گرما هدر میره و یکی از دلایل اینکه خودروهای کم مصرف جدید همگی دیفرانسیل جلو هستند همینه:14:

n_78
21-12-2011, 15:34
بدون گاز دادن ماشینم 7 یه 8 تا میرفت.
10 تا نمیرفت!
راستی به کلاجم امروز دقت کردم خیلی بالا ول میکنه!!؟

Actros
21-12-2011, 22:53
بد نیستن

با 405 مدل 85 دنده 4 دور 6500 یعنی آخرش :31: 170 تا میرم
دوره شما هم تقریبا طبیعی هست برای دنده 5

n_78
23-12-2011, 19:48
درسته ولی اونجوری حساب کنی وقتی ماشین خلاصه دور موتور به 8 هم میرسه , این بستگی به ضرایب دنده و قدرت موتور داره هر چی قدرت موتور بالاتر بره دور موتور در دنده های سبک بالاتر میره ولی در همه خودروها هر چی دنده بالاتر بره کشش موتور پایین میاد و در خودروی 1800 با قدرت 110 اسب بخار در دنده 5 موتور دیگه بیشتر کشش نداره که دورشو به بالای 6 برسونه لامبورگینی گالاردو که نیست:31:دور موتور بستگی کمی به دیفرانسیل جلو یا عقب بودن ماشین هم داره در شرایط مشابه از لحاظ قدرت و حجم موتور ماشین دیفرانسیل جلو به دور موتور بالاتری میرسه اونهم بدلیل اینکه در خودروی دیفرانسیل عقب مقداری از انرژی موتور در هنگام انتقال از میل گاردون و دیفرانسیل به چرخهای عقب بصورت گرما هدر میره و یکی از دلایل اینکه خودروهای کم مصرف جدید همگی دیفرانسیل جلو هستند همینه:14:
10 تا نمیرفت!

spider703
24-12-2011, 22:26
دوستان بهترين باطري اتمي براي 405 با آمپر بالا و مناسب چه برندي هست؟

armin_punisher6
25-12-2011, 10:37
بچه ها من 405 2000 دارم داخل شهر 100ی 19-18 میسوزونه ولی خارج شهر 10-9 میسوزونه.تعمیرگاه یه جا بردم گفت کاربراتتو کلا باز میکنم میشورم.این کار رو کرد ولی تاثیری نداشت یه جا دیگه رفتم گفت سوزنت گشاده اگه تنگش کنم مصرفت کم میشه ولی شتاب هم کم میشه گفتم نمیخوام.حالا چی کار کنم؟
کسی نیست جواب منو بده؟

amir@sh
25-12-2011, 11:16
10 تا نمیرفت!
باید کلاجت رو تنظیم کنی وقتی کلاج بالا آزاد میکنه یعنی صفحه ها مقداری آزاده و قدرت موتور رو کامل به گیربکس منتقل نمیکنه که این باعث بالا رفتن دور موتور کاهش سرعت افزایش مصرف سوخت کمی شتاب و صاف شدن سریع صفحه کلاج میشه, زودتر مشکلشو بر طرف کن

amir@sh
25-12-2011, 11:21
کسی نیست جواب منو بده؟
یا باید سوزنا رو عوض کنی چون گشاد شده و راه کم خرجش همینه و یا اینکه کاربراتور رو کامل عوض کنی در ضمن تعویض سوزن تاثیر آنچنانی بر شتاب نداره بلکه با تعویض سوزن با نوع فابریک و استاندارد باعث تنظیم نسبت سوخت به هوا و کاملتر شدن احتراق موتور شده و شتاب و سرعت ماشین رو بالا برده در ضمن مصرف سوخت و استهلاک موتور رو پایین میاره , مصرف سوخت زیاد همیشه برابر با سرعت و شتاب بیشتر نیست بعضی وقتها نشان دهنده کاکرد بد موتور و اشکال قطعاته

armin_punisher6
25-12-2011, 11:47
یا باید سوزنا رو عوض کنی چون گشاد شده و راه کم خرجش همینه و یا اینکه کاربراتور رو کامل عوض کنی در ضمن تعویض سوزن تاثیر آنچنانی بر شتاب نداره بلکه با تعویض سوزن با نوع فابریک و استاندارد باعث تنظیم نسبت سوخت به هوا و کاملتر شدن احتراق موتور شده و شتاب و سرعت ماشین رو بالا برده در ضمن مصرف سوخت و استهلاک موتور رو پایین میاره , مصرف سوخت زیاد همیشه برابر با سرعت و شتاب بیشتر نیست بعضی وقتها نشان دهنده کاکرد بد موتور و اشکال قطعاته
بهترین نوع سوزن چنده؟
باور کنین سر شتاب خیلی وسواسما.

nikv
27-12-2011, 17:08
سلام

من فردا احتمالا یک پژو پارس مدل 87 میخوام بخرم. تصادف نداره، داخلش تمیزه، 76 تا راه رفته. زدگی نداره.... 10 ماه از بیمش مونده مالیات و هزینه انتقال و همه پیزش رو هم فروشنده میده.... قیمت 12 میلیون. بخرم؟

mohamad skystar
28-12-2011, 16:41
سلام

من فردا احتمالا یک پژو پارس مدل 87 میخوام بخرم. تصادف نداره، داخلش تمیزه، 76 تا راه رفته. زدگی نداره.... 10 ماه از بیمش مونده مالیات و هزینه انتقال و همه پیزش رو هم فروشنده میده.... قیمت 12 میلیون. بخرم؟

قیمتش مناسبه
کارکردش هم خوبه برای 3 سال.
چونه بزن کمترم شد به نفعته دیگه.

Saeed System
03-01-2012, 09:34
دوستان پژو پارس کدوم مدلش از نظر شما بهتره؟ موتور زانتیایی یا موتور 206؟

موتور زانیتیایی مصرفش بیشتره 13 لیتر در 100 کیلومتر ولی موتور 206 8 لیتر میسوزونه در 100 کیلومتر

گفتم از شما بپرسم بهتره ....شاید اشتباه میکنم:11:

موارد مصرف ماشین هم..بیشتر تو شهریه...سالی 2 بار هم جاده....خانواده 4 نفر... کم مصرف باشه و قطعاتش ارزون باشه...

بین انواع مدلهای پارس کدوم یکی رو پیشنهاد میدید کدوم یکی از همه مجهزتره ترمز abs و ایربگ هم داشته باشه حالا نمیدونم همه

مدلهای پارس دارن یا نه.. صروصدا هم نداشته باشه داخل اتاق....گیربکسشم وقتی دنده عوض میکنی ماشین رو هل نده....نپره ماشین...

:11:این رو روی تجربه 405 که الان داریم میگم...از وقتی صفر بود اینجوری بود خیلی خشک گیربکسش دنده عوض می کرد ماشین می

پرید...ولی 206 مثل ماه دنده عوض میکرد...انگار نه انگا رکه دنده عوض شده..

amir@sh
03-01-2012, 13:34
دوست من واسه شما که بیشتر داخل شهر استفاده میکنی موتور 206 بهتره چون کم مصرفتر و کم استهلاک تره موتور زانتیا خیلی خوبه پرقدرت و سریع ولی واسه داخل شهر بدلیل سنگینی موتور جلوبندی رو زود خراب میکنه دوروبر پارس معمولی هم نرو اصلا نمیرزه

amirpcp30
04-01-2012, 14:11
سلام
من بین ریو و پارس موندم کدومو بگیرم (البته کار کرده)
نظرم بیشتر پارسه
می خواستم بدونم پارس بگیرم گاز سوز کنم مشکلی نداره؟ بعضی ها میگن ماشین خیلی زود خراب میشه بعضی ها هم میگن زیاد تاثیر نداره فقط کمی شتابش کمتر میشه
با سپاس

majid_98
04-01-2012, 14:25
سلام
من بین ریو و پارس موندم کدومو بگیرم (البته کار کرده)
نظرم بیشتر پارسه
می خواستم بدونم پارس بگیرم گاز سوز کنم مشکلی نداره؟ بعضی ها میگن ماشین خیلی زود خراب میشه بعضی ها هم میگن زیاد تاثیر نداره فقط کمی شتابش کمتر میشه
با سپاس
الیاژی که واسه ساختن موتور ماشینای بنزین سوز به کار میره به درد کار با گاز نمیخوره و کم کم این گاز باعث ایجاد حفره های کوچیک تو سیلند میشه که همین باعث میشه موتور ماشین مصرفش زیاد بشه و زودتر خراب بشه و عمر مفید موتور رو نصف میکنه. در کل زیاد به صرفه نیست چون هر چقدر پول کمتر واسه گاز بدی(در مقایسه با بنزین)همونقدر بیشتر باید خرج موتور ماشین کنی.
اما موتور پایه گاز سوز اینجوری نیست و گاز تاثیر منفی رو موتور نداره و با بنزین هم سازگاره.
البته اگه بین هر 2 یا 3 باک گاز که میزنی یه باک بنزین بزنی موتور ماشین دیرتر خراب میشه.
من همون پارس رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشی.

hamed malekpour
04-01-2012, 14:25
پارس بهتره اگه تک سوزشو بخری ومدل بالا از نظر بنده.وریو هم داره نفس های آخرشو می کشه دیگه از سال 91تولید نمیشه

amirpcp30
04-01-2012, 15:35
سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی اگه پارس بنزینی بگیرم صدی 9.5-10 میسوزه به نظرتون خیلی زیاد نیست؟ الان تازه مشکل نیست بعد عید که بنزین میشه 1200 چیکار کنم؟ به نظرتون خیلی افت قیمت نداره بعد عید؟
به نظرتون ریو بعد از اینکه تولیدش متوقف میشه قیمتش زیاد تر نمیشه مثل زانتیا؟ آخه کم مصرفه و بنزین هم همین که ریو از دتولید خارج میشه گرون میشه
با سپاس

hamed malekpour
04-01-2012, 17:08
سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی اگه پارس بنزینی بگیرم صدی 9.5-10 میسوزه به نظرتون خیلی زیاد نیست؟ الان تازه مشکل نیست بعد عید که بنزین میشه 1200 چیکار کنم؟ به نظرتون خیلی افت قیمت نداره بعد عید؟
به نظرتون ریو بعد از اینکه تولیدش متوقف میشه قیمتش زیاد تر نمیشه مثل زانتیا؟ آخه کم مصرفه و بنزین هم همین که ریو از دتولید خارج میشه گرون میشه
با سپاس
اگه این طوری فکر می کنید من یه ماشین خوب برای شما پیشنهاد می کنم تندر 90 یا 206 صندوق دار.

mohamad skystar
04-01-2012, 17:12
سلام
ممنون از راهنماییتون
با سپاس

دوست من میتونی پارس LX با موتور TU5 انتخاب کنی.
مصرف سوخت کم قدرت و شتاب مناسب

amirpcp30
04-01-2012, 18:42
بازم سلام و بازم ممنون از راهنمایی هاتون
در مورد ال ۹۰ از قیافش خوشم نمیاد ۲۰۶ هم وسیله هاش زیادی گرونه
ال ایکس فک نکنم با ۹ تومن بشه کارکرده پیدا کرد اگه بود که شک درش نداشتم
در مورد پارس به نظرتون بعد عید افت قیمت شدید نداره?

dash_mehdi
05-01-2012, 17:49
در مورد پارس به نظرتون بعد عید افت قیمت شدید نداره?

خیالت راحت هیچ ماشینی تو ایران افت قیمت پیدا نمیکنه
اتفاقا تو یه منبع خوندم که به علت این که ایران تحریمه و دلار کشیده بالا و کمبود بعضی از الیاژ های به کار رفته در خودرو های داخلی قیمت ها قرار حسابی بکشه بالا.

HOJ-JAT
06-01-2012, 14:21
انفجار 405 در پمپ گاز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dash_mehdi
06-01-2012, 14:43
من هم پژو جی ال ایکس 83 (همون سری که همش اتیش میگیره) دارم تا اتیش نگرفته ردش کنم بره!!!:31:

Actros
06-01-2012, 21:48
من هم پژو جی ال ایکس 83 (همون سری که همش اتیش میگیره) دارم تا اتیش نگرفته ردش کنم بره!!!:31:

83 فکر نکنم آتیش بگیره
ولی بفروشی از این اسباب بازی جدیدا سوار شی ؟
نکن برادره من . منم 85 دارم سالاره جادس به خدا:31:

dash_mehdi
06-01-2012, 22:54
83 فکر نکنم آتیش بگیره
ولی بفروشی از این اسباب بازی جدیدا سوار شی ؟
نکن برادره من . منم 85 دارم سالاره جادس به خدا:31:

ولی جدا از شوخی انصافا راست میگی الان 220 هزار تا باهاش رفتم :18:
بیچاره مثل خ.....ر ازش کار می کشم
ماشینم اون سری قدیمی ترا.
حداقل اون موقعا یه ذره انصافشون بیشتر بود.

amirpcp30
07-01-2012, 08:54
سلام
ممنون از راهنمایی های دوستان
خودم یکم نظرم برگشت روی 206 اما خیلی ها میگن پارس بگیر کلاسش بیشتره
از یک طرف دیگه پارس مصرفش بالا هست و گاز سوزشم کنم که میگین خراب میشه
می خواستم ببینم پارس هایی که خودشون دوگانه سوز هستند رو چند ساله دارند تولید می کنند؟ به این علت می پرسم که ببینم میشه دست دومشو با قیمت پایین بگیرم یا نه
ممنون

dash_mehdi
07-01-2012, 11:05
سلام
ممنون از راهنمایی های دوستان
خودم یکم نظرم برگشت روی 206 اما خیلی ها میگن پارس بگیر کلاسش بیشتره
از یک طرف دیگه پارس مصرفش بالا هست و گاز سوزشم کنم که میگین خراب میشه
می خواستم ببینم پارس هایی که خودشون دوگانه سوز هستند رو چند ساله دارند تولید می کنند؟ به این علت می پرسم که ببینم میشه دست دومشو با قیمت پایین بگیرم یا نه
ممنون

همون طور که دوستان گفتند خودروی دوگانه سوز در سیکل گاز عملا هچ خاصیتی نداره چون هم مصرف کمی بیشتر از پایه گاز سوزه و شتاب سرعت هم به شدت میاد پایین و با اضافه کردن وزن خودرو , عمر مفید خودرو را هم پایین میاره. اما در هر صورت پژو پارس بنزینی از 206 تیپ 2 بهتره و انتخاب بهتری می تونه باشه
این رو هم در نظر بگیر که پژو پارس خراسان در حال حاضر از کیفیت بیشتری نسبت به بقیه سایت تولیدا برخورداره.

amirpcp30
07-01-2012, 12:09
سلام
منظور من همون پارس های پایه گاز سوز بود
می خواستم ببینم چند ساله که دارن تولید میشن ؟ به این دلیل که می خوام ببینم میشه مدل پایینشو گیر اورد یا نه که بتونم بگیرم
با سپاس

dash_mehdi
07-01-2012, 12:28
سلام
منظور من همون پارس های پایه گاز سوز بود
می خواستم ببینم چند ساله که دارن تولید میشن ؟ به این دلیل که می خوام ببینم میشه مدل پایینشو گیر اورد یا نه که بتونم بگیرم
با سپاس

دوست من پژو پاس پایه گاز سوز نداره که بخواد کارکردش باشه

amirpcp30
07-01-2012, 12:39
سلام
آخه داخل سایت ایران خودرو زده بود دوگانه سوز که البته فک کنم همون موتور xu7 بود
گاز سوز کردن خود کارخونه با اینکه خودمون گاز سوز کنیم فرق می کنه؟
یکی از رفقا پارس گاز سوز داره از کارخونه هم گاز سوز کرده بوده گفت اصلا مشکلی باهاش نداره دوسال پیش هم خریده
یکی دیگه هم 405 گاز سوز که اونم دقیقا همینو گفت البته بازم کارخونه
ممنون

amir_ata_21
07-01-2012, 12:43
پژو پارس در میان گزینه های مذکور بهترینه و در واقع بهترین خودروی خانواده در این محدوده ی قیمت محسوب می شود ولی یه عیب داره و اونم اینه که استهلاک بالا و در نتیجه مصرف سوخت بالایی داره

dash_mehdi
07-01-2012, 13:04
سلام
آخه داخل سایت ایران خودرو زده بود دوگانه سوز که البته فک کنم همون موتور xu7 بود
گاز سوز کردن خود کارخونه با اینکه خودمون گاز سوز کنیم فرق می کنه؟
یکی از رفقا پارس گاز سوز داره از کارخونه هم گاز سوز کرده بوده گفت اصلا مشکلی باهاش نداره دوسال پیش هم خریده
یکی دیگه هم 405 گاز سوز که اونم دقیقا همینو گفت البته بازم کارخونه
ممنون

اره عزیزم تو سایت ایران خودرو زده دوگانه سوز نه پایه گاز سوز.
صد در صد گاز سوز کردن از طرف ایران خودرو بهتره تا بیرون بکنند
من هم نگفتم مشکلی داره فقط گفتم شتاب و سرعتش میاد پایین
شتابش میشه 14.5 ثانیه و حداکثر سرعتم میشه 180 البته با سوخت گاز

amirpcp30
07-01-2012, 13:49
بازم سلام
ممنون از توجهتون
اگه پارس گاز سوز نباشه کجا باید بدیم گاز سوز کنند؟ایران خودرو خودش انجام میده که بشه مثل کارخونه؟
چند ساله که کارخونه گاز سوز می کنه؟
اگه پارس گاز سوز بگیرم به صرفه نیست؟ مشکلی با شتابش ندارم چون فقط بعضی جاها شتاب می خوام که اونم میزنم روی بنزین از نوع سوپر هم می زنم چند وقت یکبار شاد بشه موتورش چون همش گازه
خب بالاخره به غیر از شتاب و سرعت مشکل دیگه ای نداره هر روز خراب شه و به خرج بیافته؟
با سپاس

dash_mehdi
07-01-2012, 14:01
بازم سلام
ممنون از توجهتون
اگه پارس گاز سوز نباشه کجا باید بدیم گاز سوز کنند؟ایران خودرو خودش انجام میده که بشه مثل کارخونه؟
اگه پارس گاز سوز بگیرم به صرفه نیست؟ مشکلی با شتابش ندارم چون فقط بعضی جاها شتاب می خوام که اونم میزنم روی بنزین از نوع سوپر هم می زنم چند وقت یکبار شاد بشه موتورش چون همش گازه
خب بالاخره به غیر از شتاب و سرعت مشکل دیگه ای نداره هر روز خراب شه و به خرج بیافته؟
با سپاس

دقیق نمی دونم چند ساله پژو پارس گاز سوز شده ولی از 2-3 سال بیشتره
جاهای زیادی هستند که ماشین رو گاز سوز میکنند خود ایران خودرو هم میکنه
ماشین دوگانه سوز هیچ خرج اضافه ای برات نمی زاره فقط همون چیزی که بهش اشاره کردم یعنی شتاب و سرعت رو کاهش میده و عمر مفید ماشینی مثل پارس که حدود 8 ساله رو یه 2 سالی کاهش میده و ماشین زودتر به صدا می افته چون همیشه یه وزن اضافه (حدود 100 کیلو) به ماشینت اضافه شده.

mohamad skystar
07-01-2012, 14:50
بازم سلام
ممنون از توجهتون
با سپاس

پژو پارس از سال 83 دوگانه سوز شد.
کارخونه 7 ساله داره تولید میکنه.
اگر میخوای کپسول نصب کنی باید مراجعه کنی به تعمبرگاه های نصب CNG تا با مجوز
و استاندارد برات نصب کنن.

اما نظر من اینکه شما اگر دنبال مصرف سوخت کم و قدرت و بازدهی بالا هستین و پژو پارس هم میخواین
بهترین گزینه الان پارس LX با موتور TU5 هست.
خیلی بهینه تر شده و نیازی به گاز هم نداری.

nikv
07-01-2012, 15:00
قیمتش مناسبه
کارکردش هم خوبه برای 3 سال.
چونه بزن کمترم شد به نفعته دیگه.

با تشکر از راهنمایی شما! امروز کلید رو تحویل گرفتم.... البته در اولین مرحله مجبور شدم باطری بخرم... چون از اونجایی که ماشین 1-2 ماهی تکون نخورده بود روشن نمیشد!!!! گویا 110 تومان پول باطری اتمیش میشه!!! امیدوارم این خرج روزمرش نباشه!

redman
07-01-2012, 15:02
با تشکر
مطلب جالبی بود

erfan ghobadi
07-01-2012, 15:19

اما نظر من اینکه شما اگر دنبال مصرف سوخت کم و قدرت و بازدهی بالا هستین و پژو پارس هم میخواین

حرف نداره موتور TU5 من عینن دیدم. پیشنهاد میکنم واقعا. هم کم مصرفه هم قدرتمند:46:

amirpcp30
07-01-2012, 20:08
سلام

دقیق نمی دونم چند ساله پژو پارس گاز سوز شده ولی از 2-3 سال بیشتره
جاهای زیادی هستند که ماشین رو گاز سوز میکنند خود ایران خودرو هم میکنه
ماشین دوگانه سوز هیچ خرج اضافه ای برات نمی زاره فقط همون چیزی که بهش اشاره کردم یعنی شتاب و سرعت رو کاهش میده و عمر مفید ماشینی مثل پارس که حدود 8 ساله رو یه 2 سالی کاهش میده و ماشین زودتر به صدا می افته چون همیشه یه وزن اضافه (حدود 100 کیلو) به ماشینت اضافه شده.
خیلی خیلی ممنون از شما خیالم راحت شد حالا دیگه مشکلی در پارس نمیبینم تا الان فقط بنزینش برام مشکل بود و فکر می کردم اگه گاز سوز کنم همش باید تعمیرگاه باشم

در tu5 که شکی نیست ولی تا اونجایی که من می دونم دو سال هم نیست که دارند با این موتور می سازند و فک نکنم با 9 تومن بتونم کارکردشو بگیرم

خب به نظرتون با 9 تومن پژو پارس سفید دوگانه سوز کار خونه ی مدل چند با چقد کار کرد می تونم بگیرم؟
به نظرتون رنگ خورده بهتر نیست؟ چون بعدا اگه به جایی خورد دلت نمی سوزه :31: پولشو بیمه میده دوباره رنگ می کنی و دیگه از قیمتش کم نمیشه
راستی چرا دوررنگ و چپ کرده نباید بگیریم؟ (داخل یک تاپیک یکی از کاربران نوشته بود که ترجیحا دوررنگ و چپ کرده نگیرید)
با سپاس

dash_mehdi
07-01-2012, 20:22
84 با حداقل 120 هزار تا کار کرد که تازه تمیزم نباشه شاید پیدا کنی
میتونی چکی با بهره کم بخری؟
حالا چرا اسرار داری پارس بخری؟
چه معیار هایی از خودروت می خوای؟

MAGIDIYUM
07-01-2012, 21:01
دوست عزيز فکر کنم شما هم مثل من بايد يکي دو سال صبر کنيد تا اين پارس lx دو سالي از تاريخ توليدش بگذره و بعد بتونيد تهيش کنيد.:31:...خداييش ماشين ايده آليه هم شکيله و هم اينکه با اين موتور مصرفش پايينه....

با 9 تومن پارس مدل 85 نهايتا بتونید بگيريد که کار اشتباهي است...چون چند باري که با اين مدل ها برخورد داشتم چيز خوبي از آب در نمياد

با اين پول اگر خوش شانس باشيد ميتونيد سمند ال ايکس مدل 87 پيدا کنيد.چون ماشين ديگه اي مورد پسندتون نيست همين سمند باقي ميمونه.

همان طور که گفتم شما میتونید مثل من فعلا با يه ماشين ارزانتر سر کنيد (پرايد يا 206 تيپ 2) و بعد که بودجتون مثلا به 11 تا 12 تومن رسيد يه ماشين در حد يکي دو سال کارکرد بگيريد....ميگن هميشه بايد ماشيني بخري که يکي دو سال از تاريخ توليدش گذشته باشه.... که هم قشنگ آب بندي شده باشه و هم ضررش رو داده باشه که اين بهترين حالته....
معمولا با 12 تومن ماشين هاي خوب با مدل هاي بالايي رو ميشه تهيه کرد....همين پارس دو گانه مدل 88 رو ميشه با 11-12 تومن پيدا کرد....

اگه ميتونيد يه مدت صبر کنيد و بودجه رو افزايش بديد.

ماشين اگر چپ کرده باشه که ديگه تهش معلومه چيه...شاسي ماسيش به فنا رفته و ستوناش داغون شده....ماشيني که چپ کرده رو بايد قيدشو زد...چون ديگه ماشين بشو نيست و بعد از تعمير همه جاش به صدا ميوفته و هيچ وقت مثل اولش نميشه و به قول معروف آفتابه خرج لحيمه....

دور رنگ بودن هم یعنی به جز سقف ماشین همه جای ماشین رنگ شده.... به هر حال ناشي از اينکه يا ماشين به جايي خورده يا بهش زدن که معلوم هم نیست کجاش خورده باشه.... ممکنه ظاهرا صاف کاري نقاشي شده باشه و ظاهرش خوب باشه ولي از درون معلوم نيست چه صدماتي به شاسي يا ستون وارد شده باشه و گندش بعدا در مياد....

amirpcp30
07-01-2012, 22:28
سلام

84 با حداقل 120 هزار تا کار کرد که تازه تمیزم نباشه شاید پیدا کنی
میتونی چکی با بهره کم بخری؟
حالا چرا اسرار داری پارس بخری؟
چه معیار هایی از خودروت می خوای؟
اول بین ریو و پارس شک داشتم بعد 206 هم اومد ولی همه میگن پارس
84 که بگیرم فک کنم اندازه ی خودش باید خرجش کنم

دوست عزيز فکر کنم شما هم مثل من بايد يکي دو سال صبر کنيد تا اين پارس lx دو سالي از تاريخ توليدش بگذره و بعد بتونيد تهيش کنيد....خداييش ماشين ايده آليه هم شکيله و هم اينکه با اين موتور مصرفش پايينه....

با 9 تومن پارس مدل 85 نهايتا بتونید بگيريد که کار اشتباهي است...چون چند باري که با اين مدل ها برخورد داشتم چيز خوبي از آب در نمياد

با اين پول اگر خوش شانس باشيد ميتونيد سمند ال ايکس مدل 87 پيدا کنيد.چون ماشين ديگه اي مورد پسندتون نيست همين سمند باقي ميمونه.

همان طور که گفتم شما میتونید مثل من فعلا با يه ماشين ارزانتر سر کنيد (پرايد يا 206 تيپ 2) و بعد که بودجتون مثلا به 11 تا 12 تومن رسيد يه ماشين در حد يکي دو سال کارکرد بگيريد....ميگن هميشه بايد ماشيني بخري که يکي دو سال از تاريخ توليدش گذشته باشه.... که هم قشنگ آب بندي شده باشه و هم ضررش رو داده باشه که اين بهترين حالته....
معمولا با 12 تومن ماشين هاي خوب با مدل هاي بالايي رو ميشه تهيه کرد....همين پارس دو گانه مدل 88 رو ميشه با 11-12 تومن پيدا کرد....

اگه ميتونيد يه مدت صبر کنيد و بودجه رو افزايش بديد.

ماشين اگر چپ کرده باشه که ديگه تهش معلومه چيه...شاسي ماسيش به فنا رفته و ستوناش داغون شده....ماشيني که چپ کرده رو بايد قيدشو زد...چون ديگه ماشين بشو نيست و بعد از تعمير همه جاش به صدا ميوفته و هيچ وقت مثل اولش نميشه و به قول معروف آفتابه خرج لحيمه....

دور رنگ بودن هم یعنی به جز سقف ماشین همه جای ماشین رنگ شده.... به هر حال ناشي از اينکه يا ماشين به جايي خورده يا بهش زدن که معلوم هم نیست کجاش خورده باشه.... ممکنه ظاهرا صاف کاري نقاشي شده باشه و ظاهرش خوب باشه ولي از درون معلوم نيست چه صدماتي به شاسي يا ستون وارد شده باشه و گندش بعدا در مياد....
این که میگید ضررش رو داده باشه و قشنگ آب بندی شده باشه رو قبول دارم اینطوری خیلی بصرفس
الان یکی میشناسم داره 9 تومن میده لاستیک 205 کره ای هم روش هست -سفید-86 شایدم 87 یادم نیست ولی نصف سقفش هم رنگ داره
من 9 تومن هم به زور دارم میدم ولی شاید خود کشی کنم بتونم به 10 برسونمش
87 میشه گرفت؟ به نظرتون چطوره 87 ؟
الان بگیرم یا بعد از عید؟
با سپاس

MAGIDIYUM
07-01-2012, 23:54
اگه مدل 87 تروتمیز (یعنی بدون رنگ باشه) با قیمت 10 تومن پیدا کردید در صورتی که کارکردش بیشتر از 50000 نباشه خوبه....ولی از این ها گذشته مگه مصرف سوختش براتون مهم نیست؟
با این قیمت ممکنه این مدلی که گفتم پیدا کنید.... ولی قول نمیدم دوگانش گیرتون بیاد....

معمولا اواخر سال آخرای بهمن و اواسط اسفند بهترین زمان خرید خودرو میباشد...

اول اگه میتونید برای پیدا کردن خودرو از نیازمندی های روزنامه همشهری کمک بگیرید...چون معمولا در این گونه معاملات دست دلال ها کمتر تو کاره.....اگر هم خدا خواست و ماشین مورد نظرتون رو پیدا کردید علاوه بر اینکه گفتم به ترو تمیز بودن ماشین دقت کنید موتور و شاسی ماشین هم قشنک چک کنید..... اگه نا وارد هستید برید پیش یه کارشناس فنی موتور ماشین و بگید تا موتور ماشین رو براتون چک کنه که سالم باشه....

dash_mehdi
08-01-2012, 00:43
نمی خوام تو ذوقت بزنم ولی در حال حاضر با کیفیت ترین خودروی تولید داخل 206 sd هست.
206 صندوق دار v8 خیلی بهتر از پژو پارس هست کیفیت قطعات خیلی بالاتر از پاس هست.امکاناتش هم خیلی بیشتره مثلا تهویه اتوماتیک/چهار چرخ دیسکی/سیستم های ترمز ABS - EBD - EBA/ ایمنی هم خیلی بالاتره و دو ایربگ هم داره شتاب هم بیشتره و ...
واقعا 206 SD V8 خیلی سر تر از پرشیا هست 2 روز دستم بود حال کردم باهاش.
البته با بودجه شما V1 رو پیشنهاد میکنم. موتور TU5 ایربگ راننده و ABS

amirpcp30
08-01-2012, 08:40
اگه مدل 87 تروتمیز (یعنی بدون رنگ باشه) با قیمت 10 تومن پیدا کردید در صورتی که کارکردش بیشتر از 50000 نباشه خوبه....ولی از این ها گذشته مگه مصرف سوختش براتون مهم نیست؟
با این قیمت ممکنه این مدلی که گفتم پیدا کنید.... ولی قول نمیدم دوگانش گیرتون بیاد....

معمولا اواخر سال آخرای بهمن و اواسط اسفند بهترین زمان خرید خودرو میباشد...

اول اگه میتونید برای پیدا کردن خودرو از نیازمندی های روزنامه همشهری کمک بگیرید...چون معمولا در این گونه معاملات دست دلال ها کمتر تو کاره.....اگر هم خدا خواست و ماشین مورد نظرتون رو پیدا کردید علاوه بر اینکه گفتم به ترو تمیز بودن ماشین دقت کنید موتور و شاسی ماشین هم قشنک چک کنید..... اگه نا وارد هستید برید پیش یه کارشناس فنی موتور ماشین و بگید تا موتور ماشین رو براتون چک کنه که سالم باشه....
سلام
بازم ممنون
با 11 تومن چی میشه 87 پیدا کرد که به قول خودتون کم کار کرد باشه و افت قیمتشو کرده باشه؟ و البته گاز سوز
چون میبینم ارزش داره گوشیم رو هم می فروشم بقیشمم یککاریش می کنم بشه 11

نمی خوام تو ذوقت بزنم ولی در حال حاضر با کیفیت ترین خودروی تولید داخل 206 sd هست.
206 صندوق دار v8 خیلی بهتر از پژو پارس هست کیفیت قطعات خیلی بالاتر از پاس هست.امکاناتش هم خیلی بیشتره مثلا تهویه اتوماتیک/چهار چرخ دیسکی/سیستم های ترمز ABS - EBD - EBA/ ایمنی هم خیلی بالاتره و دو ایربگ هم داره شتاب هم بیشتره و ...
واقعا 206 SD V8 خیلی سر تر از پرشیا هست 2 روز دستم بود حال کردم باهاش.
البته با بودجه شما V1 رو پیشنهاد میکنم. موتور TU5 ایربگ راننده و ABS
کاملا حرفتون درسته
تهویه مطبوع درست ebd هم درست ولی مگه پارس abs نداره؟ و فک کنم شتاب پارس در حالت بنزین بیشتر هم باشه تا v8
چون بابام v8 داره هرچی گازش دادم به 405 نرسید از اونجا که 405 و پارس موتورشون یکیه میگم
پارس هندلینگش بیشتره + جادارتره + کلاسشم بیشتره + خرجشم فک کنم کمتر باشه و اینکه تا اونجایی که فهمیدم افت قیمت پارس بیشتره و به همین دلیل مدل بالاتری می تونم بخرم
راستی یک سوال
نرمی کمکهای پارس به v8 میرسه؟ همین طور فرمون و کلاچ ؟
ممنون
:11:

MAGIDIYUM
08-01-2012, 09:54
با 11 تومن میتونید 87 دوگانه سوز ترو تمیز پیدا کنید.اگه شانس داشته باشید ممکنه 88 هم گیرتون بیاد....
پارسال یکی از دوستام با 11.200 یه 88 سفید تمیز پیدا کرد و گرفت.

MAGIDIYUM
08-01-2012, 10:06
206 اس دی هم خوبه ولی اصلا این ماشین نمیدونم چرا افت قیمت نداره....از این جهت نمیتونید مدل خوبی با این بودجه تهیه کنید...مگر اینکه مدل v1 یا v20 واسه سال 86 رو بتونید تهیه کنید که کار عاقلانه ای نیست چون بهترین مدل های 206 اس دی v8 و v9 هستند که مدل 88 ش رو کمتر از 15 تومن نمیدن.....
درسته.... پارس افت قیمت خوبی داره.
راستی با 11 تومن سال دیگه یه همچین موقع هایی میتونی یه 405 slx با موتور tu5 بگیری....

amirpcp30
08-01-2012, 10:53
با 11 تومن میتونید 87 دوگانه سوز ترو تمیز پیدا کنید.اگه شانس داشته باشید ممکنه 88 هم گیرتون بیاد....
پارسال یکی از دوستام با 11.200 یه 88 سفید تمیز پیدا کرد و گرفت.

206 اس دی هم خوبه ولی اصلا این ماشین نمیدونم چرا افت قیمت نداره....از این جهت نمیتونید مدل خوبی با این بودجه تهیه کنید...مگر اینکه مدل v1 یا v20 واسه سال 86 رو بتونید تهیه کنید که کار عاقلانه ای نیست چون بهترین مدل های 206 اس دی v8 و v9 هستند که مدل 88 ش رو کمتر از 15 تومن نمیدن.....
درسته.... پارس افت قیمت خوبی داره.
راستی با 11 تومن سال دیگه یه همچین موقع هایی میتونی یه 405 slx با موتور tu5 بگیری....
سلام
در مورد 405 درست ، ولی پارس یک چیز دیگس
مثل اینکه پارس بهترین گزینس با این چیز هایی که من تحقیق کردم و فرموده های شما
الان که فک می کنم میگم عجله نکنم بهتره فک کنم تا آخر ترم دیگه هم صبر کنم اوایل تابستون بگیرم اون موقع فک کنم 88 راحت تر گیر بیاد و اینکه تا 4-5 ماه دیگه پول هام رو جمع کنم که دیگه مجبور نباشم به خاطر 11 تومن همش قرض کنم و گوشیم رو هم مجبور بشم بفروشم
ولی اگه مثلا 2 ماه دیگه هم دیدم یکی می خواد پارس بفروشه و گیر پولشه و می خواد مفت بده میگیرم اینطوری سودش هم فک کنم بیشتره باشه
ممنون از راهنمایی های همگی
فقط یک چیز
این پارس های دوگانه مثلا 87 یا 88 abs دارند ؟
با سپاس

dash_mehdi
08-01-2012, 11:20
کاملا حرفتون درسته
تهویه مطبوع درست ebd هم درست ولی مگه پارس abs نداره؟ و فک کنم شتاب پارس در حالت بنزین بیشتر هم باشه تا v8
چون بابام v8 داره هرچی گازش دادم به 405 نرسید از اونجا که 405 و پارس موتورشون یکیه میگم
پارس هندلینگش بیشتره + جادارتره + کلاسشم بیشتره + خرجشم فک کنم کمتر باشه و اینکه تا اونجایی که فهمیدم افت قیمت پارس بیشتره و به همین دلیل مدل بالاتری می تونم بخرم
راستی یک سوال
نرمی کمکهای پارس به v8 میرسه؟ همین طور فرمون و کلاچ ؟
ممنون
v8 کمک هاش بهتر از پارس هست. راحت بگم 206 الان استاندارد ترین خودروی تولید داخله چون هنوز بعضی از قطعاتش مستقیم از فرانسه میاد v8 که 100 در 100 از پارس بهتره ولی چون کارکرده با بودجه شما پیدا نمیشه من باز 206 sd رو پیشنهاد میکنم اونم v1 . اگر شما واقعا خودرو را برای استفاده خانوادگی می خواین خوب همون پارس رو بگیرین اما اگر مصرف شهری تون بیشتره 206 صندوق دار بگیرین و به جادار بودن فکر نکنین
در مورد شتاب 206 صندوق دار v1 و v8 شتابشون 11/4 هست ولی پرشیا شتابش 11/8 هست.

amirpcp30
08-01-2012, 11:33
v8 کمک هاش بهتر از پارس هست. راحت بگم 206 الان استاندارد ترین خودروی تولید داخله چون هنوز بعضی از قطعاتش مستقیم از فرانسه میاد v8 که 100 در 100 از پارس بهتره ولی چون کارکرده با بودجه شما پیدا نمیشه من باز 206 sd رو پیشنهاد میکنم اونم v1 . اگر شما واقعا خودرو را برای استفاده خانوادگی می خواین خوب همون پارس رو بگیرین اما اگر مصرف شهری تون بیشتره 206 صندوق دار بگیرین و به جادار بودن فکر نکنین
در مورد شتاب 206 صندوق دار v1 و v8 شتابشون 11/4 هست ولی پرشیا شتابش 11/8 هست.
بازم سلام
اگه بخوام وی 1 بگیرم باید مدل پایین تر بگیرم تا 87-88 و اینکه زود تر به خرج می افته وقتی که مدل پایین تر باشه و خرجشم بیشتر از پارس هست
در مورد استاندارد اره منم شنیدم ولی از هر کی پرسیدم بین ریو - پارس- ال 90- 206 حدود 70 درصد گفتن پارس بگیر
تا اینجا که پارس دو گانه ی کارخونه ای فعلا مد نظرم هست با گفته ی دوستان

dash_mehdi
08-01-2012, 11:49
بازم سلام
اگه بخوام وی 1 بگیرم باید مدل پایین تر بگیرم تا 87-88 و اینکه زود تر به خرج می افته وقتی که مدل پایین تر باشه و خرجشم بیشتر از پارس هست
در مورد استاندارد اره منم شنیدم ولی از هر کی پرسیدم بین ریو - پارس- ال 90- 206 حدود 70 درصد گفتن پارس بگیر
تا اینجا که پارس دو گانه ی کارخونه ای فعلا مد نظرم هست با گفته ی دوستان
اخه دوست من شما که با 9 تومن نمی تونید پارس رو هم جدید تر از 87 پیدا کنید.
حالا حرف من اشتباه. من این گفته هامو از صد تا مکانیک حرفه ای پرسیدم که میگم 206 اس دی به هر حال هرچی مد نظرته بگیری بهتره اگه سوالی داشتی در خدمتم.
موفق باشی

amirpcp30
08-01-2012, 12:18
اخه دوست من شما که با 9 تومن نمی تونید پارس رو هم جدید تر از 87 پیدا کنید.
حالا حرف من اشتباه. من این گفته هامو از صد تا مکانیک حرفه ای پرسیدم که میگم 206 اس دی به هر حال هرچی مد نظرته بگیری بهتره اگه سوالی داشتی در خدمتم.
موفق باشی
ببخشید من قصد جسارت نداشتم :40: ولی با پارس یک حال دیگه ای دارم وقتی پشتش میشینی انگار پشت کشتی هستی :31:
بالا هم گفتم تا اوایل تابستون صبر می کنم تا 11 هم پول جور می کنم بعد دو گانه کارخونه ای میگیرم تابستون باهاش حال می کنم :8:
ممنون از راهنمایی های شما

nikv
09-01-2012, 12:11
با تشکر از راهنمایی شما! امروز کلید رو تحویل گرفتم.... البته در اولین مرحله مجبور شدم باطری بخرم... چون از اونجایی که ماشین 1-2 ماهی تکون نخورده بود روشن نمیشد!!!! گویا 110 تومان پول باطری اتمیش میشه!!! امیدوارم این خرج روزمرش نباشه!

هم یه سوال هم احتمالا ثبت یک تجربه برای اونهایی که میخوان پارس بگیرن!
این ماشینی که من خریدم هنوز فقط بردمش خونه تو پارکینگ.... عملا فقط برای آخر هفته ها!!! اما برای رو به راه کردنش بهم گفته بودن که عقربه بنزینش درست کار نمیکنه و ممکنه در حالی که نشون میده که بنزین داره بنزینش تموم شه.... رفتم درستش کنم میگه 8 تومن میگیره یه کاری میکنه.... درست شد که هیچ درست نشد 140 یا 180 دیگه میگیره کلا باک و عوض میکنه چون به گفته آقای مکانیک این ماشینا درجه بنزینشون توی باکه و کاریش نمیشه کرد.

در صورتی که این حرف و اعداد منطقی هستند پیشنهاد میکنید همون تعمیرگاه بدم کار رو انجام بدن یا ببرم نمایندگی؟ و در این صورت چقدر معطل قراره بشم؟

مرسی

total_overdose
09-01-2012, 19:38
این ماشینی که من خریدم هنوز فقط بردمش خونه تو پارکینگ.... عملا فقط برای آخر هفته ها!!! اما برای رو به راه کردنش بهم گفته بودن که عقربه بنزینش درست کار نمیکنه و ممکنه در حالی که نشون میده که بنزین داره بنزینش تموم شه.... رفتم درستش کنم میگه 8 تومن میگیره یه کاری میکنه.... درست شد که هیچ درست نشد 140 یا 180 دیگه میگیره کلا باک و عوض میکنه چون به گفته آقای مکانیک این ماشینا درجه بنزینشون توی باکه و کاریش نمیشه کرد.

در صورتی که این حرف و اعداد منطقی هستند پیشنهاد میکنید همون تعمیرگاه بدم کار رو انجام بدن یا ببرم نمایندگی؟ و در این صورت چقدر معطل قراره بشم؟

مرسی
سلام
شعر گفته:31:
مجموعه پمپ بنزین و گیجش داخل باک هستن!
اگه که با تنظیم و یا تمییز گردن قسمت گیج درست نشد باید کل پمپ رو عوض کنید که حدود 80تومن قیمت داره:46:

Actros
09-01-2012, 20:48
آقا مطمئن باشین بنزین گران خواهد شد . پس موتور xu7 رو فراموش کنین. خریدش منطقی نیست . گاز سوزش هم درسته هزینه سوختش کمتره ولی هزینه سرویسش بیشتره . درکل بزنین تو کاره تی یو 5 .405 یا پارس. اگرم پولتون نمیرسه ریو یا ال 90 کار کرده . خرید اینا با توجه به وضع مملکت منطقی تره

dash_mehdi
10-01-2012, 11:27

مرسی

این که درجه بنزین در باک قرار داره درسته و همون جاست
صد در صد نمیندگی ببری خیلی بهتره چون هم تخصصی ترند و هم احتمالا کمتر ازت میگرند

nikv
10-01-2012, 12:27
این که درجه بنزین در باک قرار داره درسته و همون جاست
صد در صد نمیندگی ببری خیلی بهتره چون هم تخصصی ترند و هم احتمالا کمتر ازت میگرند

سلام
شعر گفته:31:
مجموعه پمپ بنزین و گیجش داخل باک هستن!
اگه که با تنظیم و یا تمییز گردن قسمت گیج درست نشد باید کل پمپ رو عوض کنید که حدود 80تومن قیمت داره:46:

دست هر دو درد نکنه :) حداقل الان میدونم اگه درست کرد که هیچ اگه درست نکرد و گفت کار به مرحله دوم میکشه میبرم پیش نمایندگی! البته الان یک باک پر کردم ظاهرا اونقدر هم مشکلی نیست.... حالا شاید یکی 2 باک استفاده کنم ببینم اصلا لازمه یا همینجوری خوب کار میکنه!

arezoyeman22
18-01-2012, 01:00
سلام دوستان من حدود 6 ماه هست که یه 405 دوگانه سوز از ایران خودرو خریدم اما این ماشین سرعتش از 180 بیشتر نمیشه و با توجه به اینکه من عشق سرعت هستم دوست دارم مثل 405 های قدیمی 84 به پایین 200 تا رو واسم پر کنه به نظرتون راهی داره درستش کرد یا نه ؟
چند شب پیش با یه 405 مدل 84 کل کل کردم و داشتم با 180 تا میرفتم که عین باد با سرعت 200 تا از کنارم رد شد و ضایع شدم:41:

mohamad skystar
18-01-2012, 10:23
سلام دوستان من حدود 6 ماه هست که یه 405 دوگانه سوز از ایران خودرو خریدم اما این ماشین سرعتش از 180 بیشتر نمیشه و با توجه به اینکه من عشق سرعت هستم دوست دارم مثل 405 های قدیمی 84 به پایین 200 تا رو واسم پر کنه به نظرتون راهی داره درستش کرد یا نه ؟
چند شب پیش با یه 405 مدل 84 کل کل کردم و داشتم با 180 تا میرفتم که عین باد با سرعت 200 تا از کنارم رد شد و ضایع شدم:41:

برای رسیدن به سرعت 200 حتما باید با بنزین حرکت کنید.
و وزن اضافی که کپسول رو ماشین میزاره هم تاثیر داره.
اگر ماشینت رینگ اسپرت داشته باشه بازم تاثیر داره.

و در آخر مواردی مثل فیلتر هوا- فیلتر بنزین میتونن تاثیر داشته باشن.

MagicPC
19-01-2012, 14:10
سلام دوستان عزیز
ببخشید نمیدونم سوالام اینجا باید بپرسم یا نه
من قیمت روز چراغ جلو و خطر پژو 405 GLX و SLX رو میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنید

Actros
22-01-2012, 01:51
سلام دوستان عزیز
ببخشید نمیدونم سوالام اینجا باید بپرسم یا نه
من قیمت روز چراغ جلو و خطر پژو 405 GLX و SLX رو میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنید

کاسه چراغ GLX حدود 16 17 تومنه هر کدوم. یعنی جفتی 32 تا 35 SLX هم دونه ای 45 فکر کنم . چراغ لنزی با کیفیتی هست
خطر رو نمیدونم

Actros
22-01-2012, 02:00

داداش اولا من میگم نکن از این کارا :31:
اینا ماشین نستن به خدا . ما داریم رو 2 چرخ رانندگی میکنیم !!! اون وقت شما 200 تا هم میخوای بری
ماشینت 2 گانه هست . مدل بالا و کیفیت . انتظار 200 رو نداشته باش . ECU ماشینت میدونی چیه ؟

Pedy.Spider
30-01-2012, 18:18
سلام
یه سوال در مورد گازسوز کردن 405 دارم
میخوام ببینم گازسوز کارگاهی با کارخونه ای از نظر فنی چقدر فرق داره؟
بعضی ها میگن کارخونه ای ecu و سوزن انژکتورش رو برای گاز بهینه کردن ولی کارگاهی دیگه اینا رو عوض نمیکنن.
حالا این درسته یا نه و اگه درسته چقدر تو کارکرد و استهلاک تاثیر داره؟
و اگه بدم کیت کاخونه ای بذارن و ecu و بقیه چیزاشم گازسوز کنن با اختلاف 400-500 تومن میصرفه یا نه؟

mohamad skystar
30-01-2012, 18:20
سلام
یه سوال در مورد گازسوز کردن 405 دارم
میخوام ببینم گازسوز کارگاهی با کارخونه ای از نظر فنی چقدر فرق داره؟
بعضی ها میگن کارخونه ای ecu و سوزن انژکتورش رو برای گاز بهینه کردن ولی کارگاهی دیگه اینا رو عوض نمیکنن.
حالا این درسته یا نه و اگه درسته چقدر تو کارکرد و استهلاک تاثیر داره؟
و اگه بدم کیت کاخونه ای بذارن و ecu و بقیه چیزاشم گازسوز کنن با اختلاف 400-500 تومن میصرفه یا نه؟

بله دوست من درسته.
گازسوز کارخانه ای با کارگاهی تو این موارد فرق داره.
اگر اختلاف تمام هزینه ها رو 400 یا 500 تومن باشه مشکلی نداره.
در کل اگر خودروی دوگانه سوز کارخونه ای بخرید بهتره.

siavash.0902
19-02-2012, 19:07
دوستان سلام پزوبارس دوگانه شرکتی 88 با 15 کیلومتر 14 میلیون خوبه بردارم

mohamad skystar
19-02-2012, 21:17
دوستان سلام پزوبارس دوگانه شرکتی 88 با 15 کیلومتر 14 میلیون خوبه بردارم

پژو پارس دوگانه سوز مدل 88 قیمت 13500000 تومان
اگر ماشین از هر نظر سالم هست و مشکلی نداره بین 13.5 تا 14 میلیون تومان ارزش داره.

pishooo2
19-02-2012, 21:44
ببینم یه سوال دارم ؟405 و پرشیای ساده گیربکسشون فرق داره ایا!!!:blink:

mohamad skystar
19-02-2012, 23:41
ببینم یه سوال دارم ؟405 و پرشیای ساده گیربکسشون فرق داره ایا!!!:blink:

نه فرقی نداره مثله هم هستن.
اما میشه گیربکس رو زانتیایی نصب کرد که تاثیرات خوبی داره

Actros
20-02-2012, 11:48
تولید انبوه سمند و پژو ۴۰۵ با موتور ۱۹۰۰ سی.سی از تیر ۹۱
قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول گفت: این شركت در راستای ارتقای تمامی محصولات خود به استاندارد یورو ۴، موتور XU۷ را که روی بخش عمده ای از تولیدات سمند و ۴۰۵ نصب می شود، با موتور پر قدرت و کم مصرف XUM جایگزین می کند.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول گفت: این شركت در راستای ارتقای تمامی محصولات خود به استاندارد یورو ۴، موتور XU۷ را که روی بخش عمده ای از تولیدات سمند و ۴۰۵ نصب می شود، با موتور پر قدرت و کم مصرف XUM جایگزین می کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، میر جواد سلیمانی اظهار كرد: موتور XU۷ بیشترین سهم را در قوای محرکه خودروهای پژو۴۰۵ و سمند داشته، اما به دلیل قدیمی بودن فن آوری آن، در یک نسخه کاملا جدید با توان و امکانات بیشتر با نام موتور XUM روی این محصولات نصب خواهد شد.

وی تیراژ تولید سمند و پژو۴۰۵ را روزانه ۱۶۰۰ دستگاه ذکر کرد و افزود: با ورود موتور XUM به سبد قوای محرکه ایران خودرو، بخشی از این تولیدات با این موتور و بخش دیگر با موتورهای EF۷ و TU۵ تولید خواهد شد.

سلیمانی از یک دوره گذار سخن گفت که در آن موتور XUM در خطوط موجود تولید و بعد از آن با کسب استانداردهای لازم، ظرفیت ها و خطوط جدید برای این منظور به کار گرفته خواهد شد.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، افزایش حجم موتور به ۱۹۰۰ سی.سی با توان و گشتاور بالا در حد موتور XU۹ پژو را از جمله ویژگی های موتور XUM عنوان کرد و گفت: این موتور که استاندارد یورو۴ را تامین می کند، در نسخه گاز سوز هم تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: با وجود افزایش گنجایش و بهینه سازی موتور، میزان مصرف آن در همان اندازه موتور XU۷ یعنی نزدیک به ۷.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. ظاهر موتور نیز از جمله مانیفولد هوا و دود آن جدید است.

سلیمانی از اتمام آزمون های دوام وعملکرد موتور XUM تا نیمه اسفند خبر داد و گفت: تا به حال بیشترین موارد این آزمون ها از جمله پایداری ۱۱۰ ساعت، دوام ۲۰۰ ساعت و ۵۰۰ ساعت به انجام رسیده و آزمون های خودرویی نیز به موازات این فرایند، آغاز شده است.

وی ، دانش موتور XUM را در اختیار و مالکیت ایران خودرو به دلیل ساخت داخل آن عنوان و اظهار كرد: به موازات این موتور، افزایش تیراژ موتورهای TU۵ و EF۷ هم در دستور کار ایران خودرو قرار دارد.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو تیراژ کنونی موتور TU۵ را روزانه ۱۰۵۰ دستگاه عنوان کرد که به ۱۳۵۰ دستگاه و سال آینده به دو هزار دستگاه افزایش می یابد و همین برنامه برای موتور EF۷ هم اجرا خواهد شد.

وی از برنامه دیگری برای همراه سازی قطعه سازان با این فرایند خبر داد و خاطرنشان کرد که بنزین با استاندارد یورو۴ باید شش ماه زودتر از اجرای این استاندارد در جایگاه ها موجود باشد.

سلیمانی، جایگزینی موتور ۱۶ سوپاپ GP۴ موجود روی پارس ELX را از اولویت های به کارگیری موتور XUM عنوان و اظهار كرد: چه استاندارد یورو ۴ اجرا شود یا نشود، پارس ELX حتما با موتور XUM تولید خواهد شد.

وی گفت: نصب آزمایشی موتور XUM از ۱۵ بهمن ماه آغاز شده و با اتمام تست های موتوری و خودرویی، تولید آزمایشی آن روی محصولات از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۱ و تولید انبوه این موتور از ۳۱ خردادماه شروع وبه مرور افزایش می یابد.
=========================
نظر شخصي : هر دم از اين باغ بري مي رسد !!!

pishooo2
20-02-2012, 13:08
تولید انبوه سمند و پژو ۴۰۵ با موتور ۱۹۰۰ سی.سی از تیر ۹۱

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، میر جواد سلیمانی اظهار كرد: موتور XU۷ بیشترین سهم را در قوای محرکه خودروهای پژو۴۰۵ و سمند داشته، اما به دلیل قدیمی بودن فن آوری آن، در یک نسخه کاملا جدید با توان و امکانات بیشتر با نام موتور XUM روی این محصولات نصب خواهد شد.

وی تیراژ تولید سمند و پژو۴۰۵ را روزانه ۱۶۰۰ دستگاه ذکر کرد و افزود: با ورود موتور XUM به سبد قوای محرکه ایران خودرو، بخشی از این تولیدات با این موتور و بخش دیگر با موتورهای EF۷ و TU۵ تولید خواهد شد.

سلیمانی از یک دوره گذار سخن گفت که در آن موتور XUM در خطوط موجود تولید و بعد از آن با کسب استانداردهای لازم، ظرفیت ها و خطوط جدید برای این منظور به کار گرفته خواهد شد.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، افزایش حجم موتور به ۱۹۰۰ سی.سی با توان و گشتاور بالا در حد موتور XU۹ پژو را از جمله ویژگی های موتور XUM عنوان کرد و گفت: این موتور که استاندارد یورو۴ را تامین می کند، در نسخه گاز سوز هم تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: با وجود افزایش گنجایش و بهینه سازی موتور، میزان مصرف آن در همان اندازه موتور XU۷ یعنی نزدیک به ۷.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. ظاهر موتور نیز از جمله مانیفولد هوا و دود آن جدید است.

سلیمانی از اتمام آزمون های دوام وعملکرد موتور XUM تا نیمه اسفند خبر داد و گفت: تا به حال بیشترین موارد این آزمون ها از جمله پایداری ۱۱۰ ساعت، دوام ۲۰۰ ساعت و ۵۰۰ ساعت به انجام رسیده و آزمون های خودرویی نیز به موازات این فرایند، آغاز شده است.

وی ، دانش موتور XUM را در اختیار و مالکیت ایران خودرو به دلیل ساخت داخل آن عنوان و اظهار كرد: به موازات این موتور، افزایش تیراژ موتورهای TU۵ و EF۷ هم در دستور کار ایران خودرو قرار دارد.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو تیراژ کنونی موتور TU۵ را روزانه ۱۰۵۰ دستگاه عنوان کرد که به ۱۳۵۰ دستگاه و سال آینده به دو هزار دستگاه افزایش می یابد و همین برنامه برای موتور EF۷ هم اجرا خواهد شد.

وی از برنامه دیگری برای همراه سازی قطعه سازان با این فرایند خبر داد و خاطرنشان کرد که بنزین با استاندارد یورو۴ باید شش ماه زودتر از اجرای این استاندارد در جایگاه ها موجود باشد.

سلیمانی، جایگزینی موتور ۱۶ سوپاپ GP۴ موجود روی پارس ELX را از اولویت های به کارگیری موتور XUM عنوان و اظهار كرد: چه استاندارد یورو ۴ اجرا شود یا نشود، پارس ELX حتما با موتور XUM تولید خواهد شد.

وی گفت: نصب آزمایشی موتور XUM از ۱۵ بهمن ماه آغاز شده و با اتمام تست های موتوری و خودرویی، تولید آزمایشی آن روی محصولات از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۱ و تولید انبوه این موتور از ۳۱ خردادماه شروع وبه مرور افزایش می یابد.
=========================
نظر شخصي : هر دم از اين باغ بري مي رسد !!!
خدای بزرگ به دادمون برسه وااااااااااااااااای همون تولید روزی 1000 تاش 500 تاش خرابه حالا که بشه روزی 1400 تا دیگه چی میشه واییییییی خدایا ما ایرانیا مگه چیکارت کرده بودیم که گیر ایرانخوردرو افتادیم:31:
فکر کنم این یه عذاب الهی باشه:31:
تو همون موتور قدیمیه سمند و پژو موندن با این که 500 ساله تولید میشه حالا دیگه میخوان موتور جدید بسازن اوه اوه اوه اونم با دانش و فن اوری خودشون
اما یه سوال actros عزیز این تست های 500 ساععت و 200 ساعت و ... رو میشه یه توضیح بدی؟!!

Actros
20-02-2012, 17:34
متن اينجوري نوشته شده . من تستش نكردم والا:31:
==========
فكر ميكنم همون موتور xu9 باشه ! نه ؟

Stephen-Sherif
22-02-2012, 12:19
سلام دوستان
پژو پارس ELX بژ مدل82 سالم با 100000 كاركرد چقدر ميارزه؟ 9.5 ارزش خريد داره؟

mInI_ClockEr
22-02-2012, 13:05
با سلام
ببخشید اگه امروز فردا برم نمایندگی پژو پارس بنویسم مدل ELX کی تحویل میدن بصورت نقدی
اصلاً فروش دارن برای اسفند ماه ؟؟؟
یا ففط سمند میفروشن ؟؟؟

hossein.az
22-02-2012, 13:46
با سلام
ببخشید اگه امروز فردا برم نمایندگی پژو پارس بنویسم مدل ELX کی تحویل میدن بصورت نقدی
اصلاً فروش دارن برای اسفند ماه ؟؟؟
یا ففط سمند میفروشن ؟؟؟
یه سری از نمایندگی ها ماشین به صورت امانی دارن یه سری بزن به چندتاشون ,نقد پول میدی همون موقع هم ماشین رو تحویلت میدن. اگه پیدا نکردی ثبت نام داره برو ثبت نام کن که به احتمال زیاد اون طرف سال ماشینو بهت تحویل میدن.موفق باشی

mohamad skystar
22-02-2012, 14:07
سلام دوستان
پژو پارس ELX بژ مدل82 سالم با 100000 كاركرد چقدر ميارزه؟ 9.5 ارزش خريد داره؟

پارس ELX مدل 82 نداره و از سال 84 اومد.
این پارسی که شما میگین همون پارس های معمولی بودن که با موتور زانتیا عرضه شدن
و تعداد کمی ازشون موجود هست.
مدل 82 با این بودجه اگر ماشین از نظر فنی و برنه سالم باشه بله ارزش داره

Stephen-Sherif
22-02-2012, 14:48
پارس ELX مدل 82 نداره و از سال 84 اومد.
این پارسی که شما میگین همون پارس های معمولی بودن که با موتور زانتیا عرضه شدن
و تعداد کمی ازشون موجود هست.
مدل 82 با این بودجه اگر ماشین از نظر فنی و برنه سالم باشه بله ارزش داره

با تشكر
ميشه لطفا برخي از معايب و مزاياي اصلي اين سري از پژو پارس رو بفرماييد؟

mohamad skystar
22-02-2012, 14:54
با تشكر
ميشه لطفا برخي از معايب و مزاياي اصلي اين سري از پژو پارس رو بفرماييد؟

معایب پژوی مدل 82 الان میتونه مشکلات فنی و سر و صداهای بدنش باشه که به مراتب
نسبت به پارسهای الان بازم کییت مناسبی داره.
مزایاش هم موتور قوی و پرشتاب با مصرف سوخت متوسطش هست که خوب روی تاق پژو جواب داده.

Stephen-Sherif
22-02-2012, 15:13
معایب پژوی مدل 82 الان میتونه مشکلات فنی و سر و صداهای بدنش باشه که به مراتب
نسبت به پارسهای الان بازم کییت مناسبی داره.
مزایاش هم موتور قوی و پرشتاب با مصرف سوخت متوسطش هست که خوب روی تاق پژو جواب داده.

جايي خوندم كه موتور زانتيا وگيربكس پژو روي اين ماشين با هم ديگه خوب مچ نشده‌اند! همينطوره؟
آيا ميشه هزينه بالاي تعميرات موتور رو جزء معايب اون دونست؟

mohamad skystar
22-02-2012, 20:12
جايي خوندم كه موتور زانتيا وگيربكس پژو روي اين ماشين با هم ديگه خوب مچ نشده‌اند! همينطوره؟
آيا ميشه هزينه بالاي تعميرات موتور رو جزء معايب اون دونست؟

اتفاقا گیربکس و موتور زانتیا خوب باهاش مچ شده بدون شک.

در مورد هزینه ها نه چون هزینه بستگی به عملکرد شخص با خودرو داره.
اگر ماشین رو به موقع سرویس هاش رو انجام بدن و بهش فشار نیارن یک عمر کار میکنه
اما ماشینی هم هست که در اثر بی دقتی زود از بین میره

kasra2002
28-02-2012, 18:06
سلام
سه تا سوال
یکی فرق این مدل هایی که برا ماشینهاشون میذارن چیه
مثلا سال سال جدید سال امسال
سال صادراتی
هر سال
مولتی پلکس جدید lx sx se
یکی اینکه ایا برای پرسشیا معمولی میشه گیربکس اتوماتیک گذاشت آیا باص رفه ست چقدر هزینه داره
یکی اگه سنسور ها (مهره های ) اب یکیش خراب شه ایا بهتره هر سه رو عوض کرد یا فقط همن یکیو
ممنون

mohamad skystar
28-02-2012, 20:38
سلام
سه تا سوال
یکی فرق این مدل هایی که برا ماشینهاشون میذارن چیه
مثلا سال سال جدید سال امسال
سال صادراتی
هر سال
مولتی پلکس جدید lx sx se
یکی اینکه ایا برای پرسشیا معمولی میشه گیربکس اتوماتیک گذاشت آیا باص رفه ست چقدر هزینه داره
یکی اگه سنسور ها (مهره های ) اب یکیش خراب شه ایا بهتره هر سه رو عوض کرد یا فقط همن یکیو
ممنون

پارس سال از سال 88 اومد و تفاوتش با پارس معمولی تو موارد زیر بود:

تریم داخل کرم رنگ و نمای جدید
دارای سنسور دنده عقب
آینه های جدید با راهنما
خطرهای عقب مانند پارس ELX
رینگ اسپرت

نمونه های صادراتی محصولات ایرانی به مراتب دارای
کیفیت مناسب تری نسبت به محصولات داخلی هستن
گاهی اوقات رنگ هاشون هم متفاوت هست.

در مورد LX و SE و SX باید بگم
SX که برای پراید هست و رطی یه این تاپیک نداره
SE مدل جدید سمند هست که ایران خودرو با قیمت ارزون تر عرضه میکنه.
این تاپیک رو هم بخونی مناسبه :

GAME-GTR
28-02-2012, 23:44
سلام
تو قسمت بالای داشبورد جلوی 405 یا پرشیا جای دوتا بلندگو کوچیک هست. میشه ازشون استفاده کرد ؟ سیم کشی داره ؟

mohamad skystar
28-02-2012, 23:52
سلام
تو قسمت بالای داشبورد جلوی 405 یا پرشیا جای دوتا بلندگو کوچیک هست. میشه ازشون استفاده کرد ؟ سیم کشی داره ؟

نه نمیشه استفاده کرد سیم کشی هم نداره.
برای نصب تیوتر جواب میده.

GAME-GTR
29-02-2012, 00:19
نه نمیشه استفاده کرد سیم کشی هم نداره.
برای نصب تیوتر جواب میده.

حیف شد وگرنه میشد مثل 206 صدای تو ماشین رو بهتر کرد.

وقتی فرمون ماشین رو به راست تا آخر میچرخونم صدای غیژ میده. یعنی یه جور صدا که انگار قطعات جلوبندی مشکلی دارن. فقط هم تا آخر که میچرخونم و به راست. به چپ چرخوندن و آروم چرخوندن به راست این صدا رو نداره.
خیلی وقته این مشکل رو داره علتش چیه ؟
(پارس)

pinokiu
29-02-2012, 00:38

وقتی فرمون ماشین رو به راست تا آخر میچرخونم صدای غیژ میده. یعنی یه جور صدا که انگار قطعات جلوبندی مشکلی دارن. فقط هم تا آخر که میچرخونم و به راست. به چپ چرخوندن و آروم چرخوندن به راست این صدا رو نداره.
(پارس)
خب وقتی در حال حرکته این صدا رو می ده یا در حالت ایستاده هم هست؟
ممکنه صدای پلوس باشه

pishooo2
29-02-2012, 14:02
متن اينجوري نوشته شده . من تستش نكردم والا:31:
==========
فكر ميكنم همون موتور xu9 باشه ! نه ؟
راستی ببینم این موتور xum که میخوان تولیدش کنن به نظر موتور باصرفه ای نباشه مردم الان از موتور فعلی و قدیمی پژو فقط واسه مصرفش راضی نیستن اونوقت نوشته مصرفش با اون برابری میکنه تازشم مصرفشو زده 100/8 که من تست کردم 100/12 تا میسوزونه پژو اگرم برابری کنه که واقعا مسخرست:31: ای خدااااااااااااااا اینا چرا اینطوری میکنن با مردم
راستی تو مجله ماشین خوندم که مال روزنامه ایران بود 2 تا چیز نوشته بود یکی این که ماشین جدیدی میاد 0 تا 100 /7 ثانیه ماشینه هیبریدی بود یه همچین چیزی .مصرفشم 100/2.5 :18:ایا این باور کردنیه ؟
و این که قیمت ماشین زده بود مثلا ال90 پارس خودرو 18900 این رو باور کنم ایا:18:
و این که یه 206 اس دی یگانه خالم خرید دیروز 18.6 مگه چه خبره قیمت ماشینا رو ترکوندن چرا اینقدر گرونه اخه :13::18:

mohamad skystar
29-02-2012, 14:07
راستی ببینم این موتور xum که میخوان تولیدش کنن به نظر موتور باصرفه ای نباشه مردم الان از موتور فعلی و قدیمی پژو فقط واسه مصرفش راضی نیستن اونوقت نوشته مصرفش با اون برابری میکنه تازشم مصرفشو زده 100/8 که من تست کردم 100/12 تا میسوزونه پژو اگرم برابری کنه که واقعا مسخرست:31: ای خدااااااااااااااا اینا چرا اینطوری میکنن با مردم
راستی تو مجله ماشین خوندم که مال روزنامه ایران بود 2 تا چیز نوشته بود یکی این که ماشین جدیدی میاد 0 تا 100 /7 ثانیه ماشینه هیبریدی بود یه همچین چیزی .مصرفشم 100/2.5 :18:ایا این باور کردنیه ؟
و این که قیمت ماشین زده بود مثلا ال90 پارس خودرو 18900 این رو باور کنم ایا:18:
و این که یه 206 اس دی یگانه خالم خرید دیروز 18.6 مگه چه خبره قیمت ماشینا رو ترکوندن چرا اینقدر گرونه اخه :13::18:

در مورد ورود موتور جدید باید صبر کنیم ببینیم شرکت چه تدابیری داره.
در مورد قیمت ماشین در این روزها طبق معمول هر اخر هر سال قیمت به مراتب افزایش پیدا میکنه
از طرفی شرکت هم در تولید خودرو کم میارن و باعث میشه بازار سیاه راه بیوفته و قیمت های
کاذب رو شاهد باشیم.
این نوسانات قیمت رو تا فروردین ماه شاهد هستیم

GAME-GTR
29-02-2012, 14:15
خب وقتی در حال حرکته این صدا رو می ده یا در حالت ایستاده هم هست؟
ممکنه صدای پلوس باشه

خب معلومه دیگه موقع حرکتم اون صدا هست. البته نه با 80 90 تا ، با 20 10 تا که میچرخم. درواقع کلا تا آخر که به راست میچرخه صدا میده.
فیلمشم بذارم ؟

pinokiu
29-02-2012, 14:47
خب معلومه دیگه موقع حرکتم اون صدا هست. البته نه با 80 90 تا ، با 20 10 تا که میچرخم. درواقع کلا تا آخر که به راست میچرخه صدا میده.
فیلمشم بذارم ؟
احتمال زیاد سرپلوس همون سمتی که ازش صدا میاد مشکل داره
باید عوض بشه دیگه

The Auditor
01-03-2012, 21:40

(پارس)
مطمئنی وقتی فقط به سمت راست می چرخونی این صدا رو داره؟ به سمت چپ صدا نداره؟ شاید اصلا پولس هم ایراد نداشته باشه و صدای هیدرولیک باشه و اگه صدای هیدرولیک باشه که عادیه (البته وقتی به دو طرف می چرخونی باید صدا بده) وقتی ماشین متوقف است و درجا فرمون می چرخونی صدای هیدرولیک درمیاد و البته در سرعت های پایین هم همینطور (مثل همین 10-20 تا که گفتی). صداش هم مثل قیییییییژژ یا یه جور ناله است..

soroosh_cz
01-03-2012, 22:59
یه سوال داشتم از حضور دوستان وارد:
یه پژو 405 دوگانه سوز داریم مال سال 88 هست، حالا:

میشه رفت نمایندگی و آپشن های جدید نصب کرد روی ماشین؟ مثلا همین هایی که تو سایت ایران خودرو نوشته.
میشه موتور ماشین رو عوض کرد؟ با TU5 یا همینی که میخواد سال دیگه بیاد و 1900 سی سی هست؟

mmf66
01-03-2012, 23:11

میشه رفت نمایندگی و آپشن های جدید نصب کرد روی ماشین؟ مثلا همین هایی که تو سایت ایران خودرو نوشته.
میشه موتور ماشین رو عوض کرد؟ با TU5 یا همینی که میخواد سال دیگه بیاد و 1900 سی سی هست؟
عزیز من کی رو دیدی بره نمایندگی موتور عوض کنه شما ماشین رو بفروش هر ماشینی خواستی بگیر

mohamad skystar
01-03-2012, 23:24

دوست من موتور ماشین رو امکان داره تقویت کنن اما عوض نمیکنن.
شرکت آپکو میتونه به تمام سوالای شما جواب بده:

pinokiu
02-03-2012, 12:08
مطمئنی وقتی فقط به سمت راست می چرخونی این صدا رو داره؟ به سمت چپ صدا نداره؟ شاید اصلا پولس هم ایراد نداشته باشه و صدای هیدرولیک باشه و اگه صدای هیدرولیک باشه که عادیه (البته وقتی به دو طرف می چرخونی باید صدا بده) وقتی ماشین متوقف است و درجا فرمون می چرخونی صدای هیدرولیک درمیاد و البته در سرعت های پایین هم همینطور (مثل همین 10-20 تا که گفتی). صداش هم مثل قیییییییژژ یا یه جور ناله است..
من هم دقیقا همین رو ازش پرسیدم اما ججواب دقیقی نداد
احتمال دادم با صدای هیدرولیک آشنا باشه به خاطر همین گفتم

The Auditor
02-03-2012, 13:50
راستی دوستان
کسی اینجا یه شکل یا نقشه یا همچین چیزی از سیستم دیفرانسیل جلو داره؟ خیلی دوست دارم بدونم چه جوری میشه که چرخهای جلو به دیفرانسیل وصل باشه و در عین حال میتونیم فرمون بچرخونیم. خب توی دیفرانسیل عقب چرخهای پشت چپ و راست نمیشن اما توی دیفرانسیل جلو چرخها خب به چپ و راست فرمون داده میشن.

pinokiu
02-03-2012, 15:54
راستی دوستان
کسی اینجا یه شکل یا نقشه یا همچین چیزی از سیستم دیفرانسیل جلو داره؟ خیلی دوست دارم بدونم چه جوری میشه که چرخهای جلو به دیفرانسیل وصل باشه و در عین حال میتونیم فرمون بچرخونیم. خب توی دیفرانسیل عقب چرخهای پشت چپ و راست نمیشن اما توی دیفرانسیل جلو چرخها خب به چپ و راست فرمون داده میشن.

نقشه پیدا نکردم اما این رو بخون متوجه می شی داستان چیه

2299
02-03-2012, 16:10
راستی دوستان

از داخل دفرانسیل ندارم
ولی ببین با این دوتا عکس فکر کنم متوجه بشی

,
[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اهرم_بندي_فرمان1.JPG

The Auditor
02-03-2012, 16:44
هرکاری میکنم نمیتونم هضم کنم این قضیه رو :31: آخه چه جوری میشه چرخ با یه میله به دیف وصل باشه هم بشه فرمون هم داد بهش؟! پس اون میله هه که رفته توی دیف هم باید همراستا با چرخ کج بشه به سمتی که فرمون میدیم دیگه! :41: واللللللللللله نمیتونم!! :31:

pinokiu
02-03-2012, 17:20
هرکاری میکنم نمیتونم هضم کنم این قضیه رو :31: آخه چه جوری میشه چرخ با یه میله به دیف وصل باشه هم بشه فرمون هم داد بهش؟! پس اون میله هه که رفته توی دیف هم باید همراستا با چرخ کج بشه به سمتی که فرمون میدیم دیگه! :41: واللللللللللله نمیتونم!! :31:

خب یه سرچ کردم دیدم ظاهرا عکس ازش هست
این دقیقا مال پژو هست

یک طرف این قطعه به دیفرانسیل متصله و طرف دیگرش به چرخ متصل می شه
داخل این استوانه ها هم ساچمه هست و این اجازه رو می ده که هم دور خودش بچرخه هم زاویه بگیره
عکسی از داخلش پیدا نکردم که بهت نشون بدم اما در کل داستان اینه
این هم عکس کلی از موقعیت پلوس که مشخصه کجا قرار گرفته

The Auditor
02-03-2012, 17:43
ببینید، مشکل من اینه که نمیدونم الان انتقال نیروی محرکه از طریق کدوم یک از این قطعه ها انجام میشه. :41:

pinokiu
02-03-2012, 18:20
ببینید، مشکل من اینه که نمیدونم الان انتقال نیروی محرکه از طریق کدوم یک از این قطعه ها انجام میشه. :41:

ببین این قطعه در واقع یک شفت هست که یک سرش به دیفرانسیل وصل می شه و سر دیگش به چرخ
این دنده هایی که می بینی دوسر شفت هست با چرخ و دیفرانسیل درگیر می شن
خی تا اینجا که مشکلی نداره
یک شفت داریم که یک سرش به دیفرانسیل وصله و سر دیگرش به چرخ
حرکت چرخشی کاملا منتقل می شه
حالا اگر بخوایم فرمان قابلیت چرخش داشته باشه باید این شفت رو طوری بسازیم که اگر محور چرخ با محور دیفرانسیل هم راستا نبود باز هم این حرکت منتقل بشه
این کار به عهده اون دوتا استوانه ای هست که دو طرف شفت قرار گرفته و لاستیک بهشون وصله
این استوانه ها توخالی هستند و جداره داخلیشون از تعدادی دنده درشت تشکیل شده
داخل این استوانه قطعه دیگری هست که وسطش قرار می گیره و اون هم دنده های مشابهی داره
بین این دنده ها ساچمه وجود داره
حالا موقع چرخیدن این ساچمه ها باعث می شن که حرکت چرخشی منتقل بشه
چون ساچمه فاصله بین دنده ها رو پر کرده
و از سرفی بخاطر اینکه در راستای محور درگیری وجود نداره اجازه می ده که در حال چرخش نسبت به محور زاویه هم داشته باشه

pinokiu
02-03-2012, 18:35
این عکسها رو ببین کاملا متوجه می شی چیه

اسم این سیستم Constant Velocity Joint هست اگر خواستی بیشتر اطلاعات پیدا کنی

The Auditor
02-03-2012, 18:52
ایولللللللللللللللللللل!!!! !! افتاد! آقا ایول! تازه گرفتم چی شد!!! مرسی دادش!!!! آخیییییییییش! خدایییییش مخم داغ کرده بود!!! :31:

pinokiu
02-03-2012, 20:49
ایولللللللللللللللللللل!!!! !! افتاد! آقا ایول! تازه گرفتم چی شد!!! مرسی دادش!!!! آخیییییییییش! خدایییییش مخم داغ کرده بود!!! :31:

مخلصم داداش
خوشحالم تونستم کمک کنم

nikv
03-03-2012, 15:09
خداییش ستاره های pinokiu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو باید زیاد کنن! من که اصلا نه مکانیکی میدونم نه حتی اونقدرها کنجکاوم در این زمینه ولی از توضیحاتشون لذت بردم! :5:

Переклад не
08-03-2012, 09:50
دوستان دقیقا فرق 405 و پارس معمولی چیه؟
مثلا مدلهای سال 84 رو بخوایم مقایسه کنیم

mohamad skystar
08-03-2012, 10:18
دوستان دقیقا فرق 405 و پارس معمولی چیه؟
مثلا مدلهای سال 84 رو بخوایم مقایسه کنیم

مدل های 84 فقط اتاقشون فرق میکنه.
نمای ظاهری بیرونی و داخلیشون فرق میکنه.
از نظر فنی شبیه به هم هستن و فرقی ندارن

Переклад не
08-03-2012, 12:53
تو جدیدها چی؟
یادمه یکی از دوستان میگفت شتاب پارس یکم بیشتره.البته اونم از یکی نقل و قول میکرد طرف تاجره مثله اینکه خارج مارج که میره دیدگه متاسفانه واسه همین حرفاشو قبول دارن
همینطوره؟ اگه نه چطوری براش اثبات کنم؟ میگه من پارس مدل 84 ای من از v9 تو بهتر و پر قدرتمند تره.حرفای بچهگانه

dash_mehdi
08-03-2012, 13:14
تو جدیدها چی؟
یادمه یکی از دوستان میگفت شتاب پارس یکم بیشتره.البته اونم از یکی نقل و قول میکرد طرف تاجره مثله اینکه خارج مارج که میره دیدگه متاسفانه واسه همین حرفاشو قبول دارن
همینطوره؟ اگه نه چطوری براش اثبات کنم؟ میگه من پارس مدل 84 ای من از v9 تو بهتر و پر قدرتمند تره.حرفای بچهگانه

خوب 206 صندوقدار اتومات وزنش خیلی زیاد شده و شتاب و سرعت کاهش پیدا کرده
حداکثر سرعت پارس 190 هست و وی9 189 که یکی هست
شتاب پارس هم 11/8 هست و شتاب وی9 12/6

Переклад не
08-03-2012, 15:50
خوب 206 صندوقدار اتومات وزنش خیلی زیاد شده و شتاب و سرعت کاهش پیدا کرده
حداکثر سرعت پارس 190 هست و وی9 189 که یکی هست
شتاب پارس هم 11/8 هست و شتاب وی9 12/6

دوست عزیز v9 110 اسب بخاره با 16 تا سپاپ
پارس هم 8 سوپاپه با 97 اسب بخار
v9 دنده اتوماته با 4 دنده و شتاب اولش خیلی کمه و شتاب ثانویه که بعد از دنده دو هستش خیلی بالاست اما کم بودنه شتاب دلیل بر قدرت کم نیست و 190 بودنه سرعت پارس معمولی به دلیل حجم بیشتر موتورشه
لطفا افرادی که واقعا اطلاعاتشون در حد بالاییه نظر بدن و سوال اصلی بنده فرق قدرت 405 و پارس معمولی بود و همچنین این مورد:

Actros
08-03-2012, 17:57
تو جدیدها چی؟

پارس و 405 از نظر فني هيچ تفاوتي ندارن . شتاب 405 به خاطر وزن كمتر بيشتره !

Переклад не
08-03-2012, 23:05
میشه تجزیه و تحلیلی تو همین عدم تفاوت 405 و پارس ارائه بدین یا سایتی چیزی که اینو اثبات کنه؟ برای اون رفیقم میخوام که راحت براش اثبات کنیم
حالا بیا و بهش بفهمون که اینا هیچ فرقی ندارن .اما اگه مدرک رو تحلیل و چیزی براش رو کنم دیگه پی میبره
متشکر

paket
08-03-2012, 23:13
مصرف بنزین 405 مدل ۸۹ توشهر وجاده چنده ؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

mohamad skystar
09-03-2012, 00:01
مصرف بنزین 405 مدل ۸۹ توشهر وجاده چنده ؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

اگر با موتور XU7 باشه ( موتورهای قدیمی )
داخل شهر 12 لیتر
خارج شهر 8.5

اگر با موتور TU5 باشه
داخل شهر 9.5
خارج از شهر 7.5

paket
09-03-2012, 11:36
داخل شهر 12 لیتر
خارج شهر 8.5

اگر با موتور TU5 باشه
داخل شهر 9.5
خارج از شهر 7.5

فکرمیکنم مصرفم زیادترازاینی که شما گفتینه برم دیاگ بنزین بزنم درست میشه ؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

dash_mehdi
09-03-2012, 12:02
داخل شهر 12 لیتر
خارج شهر 8.5

اگر با موتور TU5 باشه
داخل شهر 9.5
خارج از شهر 7.5

محمد جان والا من که 405 دارم تو جاده بیشتر از 8 ندیدم بسوزونه تازه موتور سالمی هم نداره.

موتور 1600 هم خارج شهر صدی 7 میسوزونه ترکیبی در میاد زیر 8 لیتر

mohamad skystar
09-03-2012, 12:04
فکرمیکنم مصرفم زیادترازاینی که شما گفتینه برم دیاگ بنزین بزنم درست میشه ؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

این مصرف سوخت استانداردش هست
و اگر دیاگ هم بزنی همینه.

یه راه داره:
اگر موتور ماشینت XU7 هست میتونی با عوض کردن گیربکسش
به طور قابل توجهی مصرف سوخت رو کاهش بدی و شتاب رو بالاتر ببری.
گیربکس زانتیایی باید بخرید و بندازی رو ماشینت.
قیمتش هم حدود 470 هزار تومان هست اما خیلی خوبه

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

محمد جان والا من که 405 دارم تو جاده بیشتر از 8 ندیدم بسوزونه تازه موتور سالمی هم نداره.

موتور 1600 هم خارج شهر صدی 7 میسوزونه ترکیبی در میاد زیر 8 لیتر

مهدی جان شما تو این مورد شک نکن.
سمند من همین الان 11 لیتر تو شهر به راحتی مصرف میکنه
مدل 90 هم هست و 5 ماه کارکرد داره

dash_mehdi
09-03-2012, 12:52
مهدی جان شما تو این مورد شک نکن.
سمند من همین الان 11 لیتر تو شهر به راحتی مصرف میکنه
مدل 90 هم هست و 5 ماه کارکرد داره

اره محمد جان من گفتم تو جاده شما داری زیاد میگی
تو شهر که برا خودم نزدیک 13 میسوزونه
ول تو جاده با سرعت 100 صدی 8 میسوزونه

imanparsa
09-03-2012, 14:08
سلام / مخزن گاز پارس دوگانه سوز چند کیلوییه ؟!!!!!!!!!!!!!!
مال پژو 405 دوگانه سوز چطور ؟ چند کیلوییه ؟؟؟؟
دوستان مخزن گاز پارس دوگانه سوز جدید چند کیلوییه ؟ ؟

emadpumad
10-03-2012, 00:04
سلام / مخزن گاز پارس دوگانه سوز چند کیلوییه ؟!!!!!!!!!!!!!!
مال پژو 405 دوگانه سوز چطور ؟ چند کیلوییه ؟؟؟؟
دوستان مخزن گاز پارس دوگانه سوز جدید چند کیلوییه ؟ ؟

درود
من یه یه سری از یه پمپ گاز که فشارش زیاد بود ۱۳ کیلو گاز زدم ( پارس دوگانه سوز)
ولی دفعه های بعد هر کاری کردم بیشتر از ۱۱ تا نتونستم بزنم

paket
10-03-2012, 00:09
[QUOTE=mohamad

جدی !!!
خیلی خوب میشه که !!!
اره مدل موتورش xu7 هستش .
سوختشم فرق میکنه ؟؟ به این 405 های tu5 کندش وسرعتش میرسه یانه ؟؟به tu5 سوارشدم خیییلی عالی بود کندشون .اگه بدونم مثل اونا میشه که همین فرداصبح میرم عوض میکنم
من مشهد هستم از کجا باید تهیه کنم راستی گیر بکس خودمو برنمیدارن یا روش سر بدم ؟
در ضمن ممنونم از راهنماییتون خبر خوشایندی دادین باورکنید میخواستم عوض کنم ماشینو.

سندازایفون4 ورژن5.0.1

paket
10-03-2012, 00:16
میبخشید یه سوال دیگه دارم وقتی ماشین رو گاز کارمیکنه وگاهی که میخوام بزنم رو بنزین میره بعده ۱۰. دقیقه خود بخود گاهی خودش میره رو گازمثلا سربالایی ها که نیاز به بنزینه نمیدونم چرا میره رو گاز هرکارم میکنم باز همینطوره دیاگ گاز هم زدم نشده مشکل کجاس ؟؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

paket
10-03-2012, 00:24
درود
من یه یه سری از یه پمپ گاز که فشارش زیاد بود ۱۳ کیلو گاز زدم ( پارس دوگانه سوز)
ولی دفعه های بعد هر کاری کردم بیشتر از ۱۱ تا نتونستم بزنم
تاجایی که ذهنم یاری میکنه من به 405خودم تا15 کیلو هم زدم که تو جاده با سرعت 100تا 220 کیلومتر راه رفتم یعنی مخزنش بزرگه ؟ گاهی که کم فشاره 13 کیلو میزنم پولشم از ۴۲۰۰ تا ۵۲۰۰ هم پرداخت کردم حالا حساب کنید نظربدید خوبه یا کمه!!!

سندازایفون4 ورژن5.0.1

emadpumad
10-03-2012, 00:55
تاجایی که ذهنم یاری میکنه من به 405خودم تا15 کیلو هم زدم که تو جاده با سرعت 100تا 220 کیلومتر راه رفتم یعنی مخزنش بزرگه ؟ گاهی که کم فشاره 13 کیلو میزنم پولشم از ۴۲۰۰ تا ۵۲۰۰ هم پرداخت کردم حالا حساب کنید نظربدید خوبه یا کمه!!!

سندازایفون4 ورژن5.0.1

۱۵ کیلووو؟
مطمین هستی شما؟
آقا خوش به حالت
پس چرا واسه ما اینقدر میگیره ؟
من ۱۳ تا که زده بودم کلی شوقو زوق کردم
اخه با پراید قبلا ۸ تا بیشتر نمیتونستم بزنم

emadpumad
10-03-2012, 00:57
میبخشید یه سوال دیگه دارم وقتی ماشین رو گاز کارمیکنه وگاهی که میخوام بزنم رو بنزین میره بعده ۱۰. دقیقه خود بخود گاهی خودش میره رو گازمثلا سربالایی ها که نیاز به بنزینه نمیدونم چرا میره رو گاز هرکارم میکنم باز همینطوره دیاگ گاز هم زدم نشده مشکل کجاس ؟؟

سندازایفون4 ورژن5.0.1

به نظر من ای سی یو ماشینتو بده یه چک بکنن

emadpumad
10-03-2012, 01:02

سندازایفون4 ورژن5.0.1

به نظر من مشکل میتونه از ای سی یو ماشینت باشه حتما یه سر ببر نمایندگی یه چک بکنن

imanparsa
10-03-2012, 02:54
گنجایشه خود مخزن پارس دوگانه چند کیلویه ؟ خود مخزن چند کیلوییه ؟ دوستان میگفتن 18 کیلوییه اما 16 کیلو گاز بترکونه بگیره

paket
10-03-2012, 09:27
۱۵ کیلووو؟
مطمین هستی شما؟
آقا خوش به حالت
پس چرا واسه ما اینقدر میگیره ؟
من ۱۳ تا که زده بودم کلی شوقو زوق کردم
اخه با پراید قبلا ۸ تا بیشتر نمیتونستم بزنم

ببین 5هزارتومن با نرخ گاز میشه چند کیلو ؟؟؟ من همیشه اگه فشار خوبباشه بین 5یا 5200 هم گاز زدم حالا شما حساب کن.

سندازایفون4 ورژن5.0.1

imanparsa
10-03-2012, 11:38
ببین 5هزارتومن با نرخ گاز میشه چند کیلو ؟؟؟ من همیشه اگه فشار خوبباشه بین 5یا 5200 هم گاز زدم حالا شما حساب کن.

سندازایفون4 ورژن5.0.1

آقا من شنیدم از کمپانی روی پارس دوگانه مخزن 18 کیلویی میزارن که شما بترکونی 16 کیلو پر کنی یا مثلا 15 کیلو.
میخوام بدونم این حقیقت داره 18 کیلویی میندازن ؟
پس چطور واسه 405 مخزن 12 کیلویی میندازن ولی پارس 18 کیلویی ؟

mohamad skystar
10-03-2012, 12:47
آقا من شنیدم از کمپانی روی پارس دوگانه مخزن 18 کیلویی میزارن که شما بترکونی 16 کیلو پر کنی یا مثلا 15 کیلو.
میخوام بدونم این حقیقت داره 18 کیلویی میندازن ؟
پس چطور واسه 405 مخزن 12 کیلویی میندازن ولی پارس 18 کیلویی ؟

نه دوست من صحت نداره.
مخزنی که برای پارس استفاده میشه برای 405 هم استفاده میشه
و 18 کیلیویی هم نیست.

R.min
10-03-2012, 14:50
با هر کیلو گاز به طور میانگین چند کیلومتر میشه رفت؟؟ (موتور xu7)

imanparsa
10-03-2012, 16:39
نه دوست من صحت نداره.
مخزنی که برای پارس استفاده میشه برای 405 هم استفاده میشه
و 18 کیلیویی هم نیست.
چند کیلویی هستن ؟؟؟؟؟؟

mohamad skystar
10-03-2012, 17:58
چند کیلویی هستن ؟؟؟؟؟؟

همون 12 کیلویی هست

imanparsa
10-03-2012, 19:31
دوستان سنسور دنده عقبم بعضی وقتا وقتی میندازی توی بک همینجوری بوق ممتد میزنه !
در صورتی که چیزی پشتش نیست. علتش چیه ؟ واسه شما اینجور شده و راه حلی داره ؟

paket
10-03-2012, 19:53
همین امروز بردم نمایندگی نقهمیدن مشکل چیه بنظرتون چی میتونه باشه
ماشین رو بنزینه همین که پرگاز وفشارمیارم به ماشین میره رو گازاگه کم گاز برم باز برمیگرده رو بنزین.
روگاز که میزنم مشکلی ندارم .
استاتید کمک لطفاً.
دیاگ بنزین وگاز هم زد نشد مدل گاز saks 500 هستش .

سندازایفون4 ورژن5.0.1

mmf66
11-03-2012, 10:58
این ماشین گازی هم عجب ایده مزخرفی بود که توی ایران پیاده شد مثل بعضی از کارهای کشورهای کمونیستی که میکنن

paket
12-03-2012, 16:25
به نظر من مشکل میتونه از ای سی یو ماشینت باشه حتما یه سر ببر نمایندگی یه چک بکنن

تشکرمیکنم از دوستان درست شد اگه گفتین از چی بود ؟؟؟؟
رفتم باک بنزینو پر کردم مشکل حل شد دیگه وقتی رو بنزینم هی نمیپره رو گاز .
عجب طراحییی ینی میگه وقتی بنزین کنه میتونی از گاز استفاده کن جالب اینجا بود به محض اینکه پر گاز میرفتم میپرید رو گاز انگار چون حجم بنزین داخل باک کم بوده ای سی یو دستور به گاز میداده . بحرحال حل شد خداروشکر ممنونم ازتون اینم تجربه من .

سندازایفون4 ورژن5.0.1

yashgin128
12-03-2012, 22:18
دوستان بهترین موتوری که میتونه کارخانه ای رو 405 باشه چیه؟موتور ef7 هم تا حالا رو 405 نصب شده؟

mohamad skystar
12-03-2012, 23:06
دوستان بهترین موتوری که میتونه کارخانه ای رو 405 باشه چیه؟موتور ef7 هم تا حالا رو 405 نصب شده؟

موتور EF7 در حال حاضر فقط بر روی سمند نصب میشه
در آینده رو سایر محصولات دیگه نصب خواهد شد.
موتور هایی که روی 405 استفاده میشه یکی XU7 قدیمی هست
و از یکسال پیش تا الان موتور TU5 هم روی 405 GLX و SLX نصب میشه

imanparsa
16-03-2012, 19:37
بچه ها من آخر متوجه نشدم. بعضی ها میگن پارس 2گانه سوز . کپسول 15 کیلویی داره . بعضی ها میگن 14 کیلو هم باهاش گاز زدن. بعضی از بچه ها میگم 12 کیلوییه / توی خود سایت ایران خوردو هم یه عدد 44.5 به این شکل نوشته مه معلوم نیست میشه چند کیلو.
حالا اینجا کسی هست که پارس 2گانه داشته باشه ببینیم چند کیلوییه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Переклад не
16-03-2012, 20:59
XU7 بهتره یا TU5 ؟
میشه گفت که مدلهای مثلا 84 اینا از نوع XU7 هستن نه؟

Actros
16-03-2012, 23:37
XU7 بهتره یا TU5 ؟
میشه گفت که مدلهای مثلا 84 اینا از نوع XU7 هستن نه؟

xu7 از اواخر 81 بود فکر کنم که وارد بازار شد . قبل از اون موتور به اصطلاح 2000 روی 405 سوار بود که خدایی عجب موتوری بود ! عحب ماشینی بود !!
ولی در حال حاضر کیفیت xu7 ها به شدت افت کرده و موتور پرقدرت و مقاوم tu5 به نظرم خیلی بهتره. چون حداقل با کیفیته موتور . البته شتاب اولیه بسیار بالا تری داره و در کل 15% به نظر من راندمان حرکتی بالاتری داره

paket
18-03-2012, 10:51
تشکرمیکنم از دوستان درست شد اگه گفتین از چی بود ؟؟؟؟
رفتم باک بنزینو پر کردم مشکل حل شد دیگه وقتی رو بنزینم هی نمیپره رو گاز .
عجب طراحییی ینی میگه وقتی بنزین کنه میتونی از گاز استفاده کن جالب اینجا بود به محض اینکه پر گاز میرفتم میپرید رو گاز انگار چون حجم بنزین داخل باک کم بوده ای سی یو دستور به گاز میداده . بحرحال حل شد خداروشکر ممنونم ازتون اینم تجربه من .

سندازایفون4 ورژن5.0.1

دوستان عزیز این مشکل من وقتی پیش میاد که بتزین چراغش روشن میشه یا باک به اخر میرسه احتمال خودم اینه که صافیه بنزین باشه اگه نبود از چی میتونه باشه ؟؟؟عجب مشکلیه هااا .!!!!!

kasra2002
18-03-2012, 16:32
سلام این نتیجه نظر خواهی خیلی عجیبه چون هم از نظر ظاهری و هم امکانات و هم مخصوصا راحتی داخلی سمند از اون دوتای دیگه سره فقط یکم جواد شده که اون هم مثل بقیه است و حد اقل از 405 بهتره
منو خودم هم سمند دارم و هم پرشیا ولی سمنده راحت تره پرشیا با کلاس تره

mmf66
19-03-2012, 01:23
سلام این نتیجه نظر خواهی خیلی عجیبه چون هم از نظر ظاهری و هم امکانات و هم مخصوصا راحتی داخلی سمند از اون دوتای دیگه سره فقط یکم جواد شده که اون هم مثل بقیه است و حد اقل از 405 بهتره
من خودم 405 tu5 رو به همشون ترجیح میدم

Actros
19-03-2012, 02:07

405 ماشینیه که هنوزم طرفداری خاص خودشو داره . حداقل به خاطر حضور درخشان مدل های 2000 که هنوزم وقتی نوشته 2000 رو کنار گلگلیر میبینی جیگرت حال میاد . اون موفع نه سمندی بود و نه پارسی
سمند در حال حاضر از لحاظ امکانات سر هست. ایران خودرو هرچی هم آپشن به زور بهش اضافه کنه باز هم طالبش کمتر از 405 هست

D r i v e r
19-03-2012, 02:34

این از اون پستای تعصبی بودا :)
باید تعصبی هم جواب داد
ظاهر سمند از 405 هم سر نیست
چه برسه به پرشیا :)
راحتی داخلی منظورتون چی هست؟!
امکانات منظورتون چی هست؟
در مورد کلاس هم بحثشو پیش نکشیم بهتره ولی پرشیا هم کلا زیاد شده :)

Rjoun
19-03-2012, 21:12
سلام دوستان
یک سوال دارم.
چطور میشه ایربگ 405 رو off کرد.
لطفا قبل از اینکه کارم رو به جراحی بینی بکشونه جوابش رو بدید:27:
با تشکر

kasra2002
23-03-2012, 11:17
این از اون پستای تعصبی بودا :)
باید تعصبی هم جواب داد
ظاهر سمند از 405 هم سر نیست
چه برسه به پرشیا :)
راحتی داخلی منظورتون چی هست؟!
امکانات منظورتون چی هست؟
در مورد کلاس هم بحثشو پیش نکشیم بهتره ولی پرشیا هم کلا زیاد شده :)
نه به خدا اصلا تعصبی نیست
در کل همه افتضاحه
من فقط از نتیجه تعجب کردم اختلافش زیاد بود
والا من خودم پرشیا دارم
ماشین پدرم هم سمنده
البته هردو از ناچاریه چون جفتش افتضاحه
ولی وقتی پشت سمنده میشینم (هردو معمولی هستند) راحتی صندلی و فرمون رو خیلی بیشتر از پرشیا می بینم
توی پرشیا کمر درد می گیرم
بعد هم چون از امکانات فانتزی خوشم میاد سیستم هوشمند رو بیشتر می پسندم
داشبورد سمند هم برام جالبتر از اون یکیه مخصوصا در قسمت پخش که این لامصب نمیشه حتی یه سیستم تصویری رو درست روش نصب کرد
کنسول وسط هم که واقعا برای من مهمه و راحتی میاره
رینگ 15 سمند خیلی زیباتر از اون جای گرفته
و چسبندگی توی جاده خیلی بهتره
باز هم میگم اگه مجبور نبودم هیچکدومو سوار نمی شدم چون واقعا افتضاحنددددددددددددددد

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

405 ماشینیه که هنوزم طرفداری خاص خودشو داره . حداقل به خاطر حضور درخشان مدل های 2000 که هنوزم وقتی نوشته 2000 رو کنار گلگلیر میبینی جیگرت حال میاد . اون موفع نه سمندی بود و نه پارسی
سمند در حال حاضر از لحاظ امکانات سر هست. ایران خودرو هرچی هم آپشن به زور بهش اضافه کنه باز هم طالبش کمتر از 405 هست
به هر حال نظر ها شخصیه دیگه چون من مثلا هیچ وقت حاضر به خرید زانتیا نیستم هر چی باشه اینا دیگه عمر خودشونو کردند و مثل پیکان دیگه از رده خارجند و دوست دارم حد اقل تغییر جدید رو هر چند کوچک ببینم
نمیخوام بحث شروع بشه و ممنون از همه شما فقط برام جالب بود

rami_hemi
24-03-2012, 07:54
امیر جواب تعصبی داد حالا یک مسله مطرح میشه
طراحی 405 هنوز هم با گذشت نزدیک به 20 سال از عمرش بسیار متناسبتر از سمند هست
سمند ماشین جا دار و راحتی هست ولی تجربه دوام کم بدنه سنگینی و متناسب نبودن نیروی محرکه با این وزن مشتری رو بیشتر به سمت ماشینی برده که امتحان خودش رو پس داده . خب پارس هم که مشهور به بهترین فیس لیفت ایران هست .
خیلی از امکانات استاندارد 405 رو که ایران خودرو حذف کرده توی پارس به عنوان آپشن لوکس قرار داده برای همین خیلی ها فکر میکنن پارس یه معجزه هستش ولی در واقع یک 405 فول آپشن به حساب میاد برای همین زیاد روی اون علاقه دارن .
اگه دست خود من بود با کمی صرف وقت میتونستم تمام آپشنهای پارس و حتی آپشنهای STi رو روی 405 glx نصب کنم .
ولی برادر من یک چیزی میگه که بهش اعتقاد پیدا کردم :
میگه: هر چی باشه این 405 قیافش معلومه مال کیه کار کیه یه چیز من در آوردی نیست همهچیزش از بیخ و بن واسه این ساخته شده .

chelseafc1
24-03-2012, 10:37
سلام :11:
چند روزه که ماشینم موقع حرکت صدای عجیبی میده
وقتی که راه میفته یه صدای لرزش از سمت راننده شنیده میشه ، فکر کنم از طرف کمک فنرا باشه
به تعمیر کار نشون دادم گفت مشکلی نیست ، البته تعمیرکارای شهر ما زیاد حرفه ای نیستن ، معمولا برای مشکلات اساسی باید بریم شهرای دیگه

ماشین 405 ـه

kasra2002
24-03-2012, 11:03
امیر جواب تعصبی داد حالا یک مسله مطرح میشه
طراحی 405 هنوز هم با گذشت نزدیک به 20 سال از عمرش بسیار متناسبتر از سمند هست
سمند ماشین جا دار و راحتی هست ولی تجربه دوام کم بدنه سنگینی و متناسب نبودن نیروی محرکه با این وزن مشتری رو بیشتر به سمت ماشینی برده که امتحان خودش رو پس داده . خب پارس هم که مشهور به بهترین فیس لیفت ایران هست .
خیلی از امکانات استاندارد 405 رو که ایران خودرو حذف کرده توی پارس به عنوان آپشن لوکس قرار داده برای همین خیلی ها فکر میکنن پارس یه معجزه هستش ولی در واقع یک 405 فول آپشن به حساب میاد برای همین زیاد روی اون علاقه دارن .
اگه دست خود من بود با کمی صرف وقت میتونستم تمام آپشنهای پارس و حتی آپشنهای STi رو روی 405 glx نصب کنم .
ولی برادر من یک چیزی میگه که بهش اعتقاد پیدا کردم :
میگه: هر چی باشه این 405 قیافش معلومه مال کیه کار کیه یه چیز من در آوردی نیست همهچیزش از بیخ و بن واسه این ساخته شده .
مشکل سنگینی و تیز نبودن هم کاملا درسته (البتهسمند 84 ما بعد از 5 سال لاستیک و بعد از 6 سال اونم نه ضروری جلوبندیش رو سرویسکردیم)
ای کاش همون 406 می بود هم اسم و رسمش درست بود و هم زیبا تر بود
کاملا با شما موافقم و ممنون
راستی میدونید داشبورد پرشیا از کجا اومده؟ من که شباهتی ندیدمبین اون و 405 و 406
ممنون

rami_hemi
26-03-2012, 11:29
داشبورد همون 405 هست دیگه البته با یک چوب کاری نصفه نیمه
بیشتر خواستن شبیه مدل STi 405 بشه ولی کلا گند زدن
406 یک پلتفرم مجزا بود چیزی فراتر از 405 و آخرین شاهکار پینین فایرینا برای پژو بود .
من همیشه گفتم وقتی میشه با کمی صرف وقت یک 405 رو با تمام توازن بدنه بهتر از یک پارس کرد چرا باید 4 میلیون پول اضافی بابتش بدم ؟
سمند با مدارا ماشین خوبی هست ولی همون لش بودن بدنه و اینکه خیلی ها به خاطر پایداری خوبش تو سرعتهای بالا تلاش کردن ماشین رو تا جون داره برونن فشار زیادی وارد آوردن و این سمند رو خیلی زود مستهلک میکنه
==================================
در مورد لرزش بدنه خواهشا توی بخش فنی و تاپیک مشکلات فنی پرسشتون رو مطرح کنید
از خیلی چیزا میتونه باشه
از کمک، پلوسها ، بوشهای جلو بندی .
بازم اگه مشکل از اونها نبود دسته موتروها
لرزش ماشین میتونه دلایل متفاوتی داشته باشه

kasra2002
26-03-2012, 14:53
داشبورد همون 405 هست دیگه البته با یک چوب کاری نصفه نیمه
بیشتر خواستن شبیه مدل STi 405 بشه ولی کلا گند زدن
406 یک پلتفرم مجزا بود چیزی فراتر از 405 و آخرین شاهکار پینین فایرینا برای پژو بود .

با تشکر از شما منظور من این بود که 405 اصلی قدیم (همون gl) داشبوردش ایجوری نبود یعنی فکر نمی کنم این داشبورد اصلی 405 باشه

rami_hemi
26-03-2012, 16:04
ببینید 405 یک فیس لیفت میان دوره داره که بعد از اون قسمت عقب و داشبورد ماشین تغییر میکنه
سری gl های وارد شده به ایران که موتروهای 1600 هم داشتند نسل اول هستند بعد از اون که glx وارد خط تولید شد از موتورهای بزرگتر 1905 cc و طرح جدید استفاده شد . توی نت هم بگردید مدلهای بالاتر 405 از همین داشبورد تا پایان تولیدشون استفاده کردن .

emadpumad
26-03-2012, 22:38
ببینید 405 یک فیس لیفت میان دوره داره که بعد از اون قسمت عقب و داشبورد ماشین تغییر میکنه
سری gl های وارد شده به ایران که موتروهای 1600 هم داشتند نسل اول هستند بعد از اون که glx وارد خط تولید شد از موتورهای بزرگتر 1905 cc و طرح جدید استفاده شد . توی نت هم بگردید مدلهای بالاتر 405 از همین داشبورد تا پایان تولیدشون استفاده کردن .

دوست گرامی بعد از واردات پژو ۴۰۵ جی ال یک تعداد بسیار محدود از ۴۰۵ glx با موتور ۱۶۰۰ سی سی هم تولید شد که این داشبورد به این ماشین مربوط میشه و glx بعدی که موتور ۱۹۰۵ سیسی داشت داشبوردی مثل جی ال ایکس های الان داره

Gigawarn
01-04-2012, 22:24
راهنمایی کنید چجوری موتور elx پرشیا رو تست کنم خوب هست یا نه
به بدنه واردم ولی از موتور سر در نمیارم
چه صدایی و چه چیزایی و کدوم قسمتهای موتور رو چک کنم
برای خرید

ممنون

dash_mehdi
01-04-2012, 23:21
راهنمایی کنید چجوری موتور elx پرشیا رو تست کنم خوب هست یا نه
به بدنه واردم ولی از موتور سر در نمیارم
چه صدایی و چه چیزایی و کدوم قسمتهای موتور رو چک کنم
برای خرید

ممنون
به این تاپیک برید شاید کمکتون کرد:20:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

emadpumad
02-04-2012, 12:16
دوستان
این قضیه مشکل ترمز abs پارس سال چیه ؟
کسی اطلاع داره ازش ؟

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

paket
07-04-2012, 14:01
دوستان داخل کیلومتر پژو ۴۰۵ کنارچراغ چک سمت راست یه گردیه که دورش نقطه هم داره واسه چیه امروز یه لحظه روشن شد واسه من ؟؟؟

mohamad skystar
07-04-2012, 14:20
دوستان داخل کیلومتر پژو ۴۰۵ کنارچراغ چک سمت راست یه گردیه که دورش نقطه هم داره واسه چیه امروز یه لحظه روشن شد واسه من ؟؟؟

چراغ هشدار لنت ترمز هست.
گاهی اوقات که ماشین رو کارواش ببرید یا تو هوای بارونی رانندگی منید
خیلی کم احتمال روشن شدنش هست.
البته لنت های ماشینتون رو هم چک کنید خوبه.

---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

دوستان
این قضیه مشکل ترمز abs پارس سال چیه ؟
کسی اطلاع داره ازش ؟

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

مشکلی که مطرح نشده ازش
کلا سیستم ABS تمام خودروهای داخلی از عملکرد راضی کننده برخوردار نیست.
حالا شاید یکی بهتر از دیگری عمل کنه.

paket
07-04-2012, 14:53
چراغ هشدار لنت ترمز هست.
گاهی اوقات که ماشین رو کارواش ببرید یا تو هوای بارونی رانندگی منید
خیلی کم احتمال روشن شدنش هست.
البته لنت های ماشینتون رو هم چک کنید خوبه.

---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

مشکلی که مطرح نشده ازش
کلا سیستم ABS تمام خودروهای داخلی از عملکرد راضی کننده برخوردار نیست.
حالا شاید یکی بهتر از دیگری عمل کنه.

ممنونم از راهنماییتون .البته الان که دوباره نگاه کردم خاموش شده همون لحظه یکمی اب رو لاستیک جلو ریختم فکر میکنم ازهمون باشه به قول شما.

راستی موقعی که پامو از رو کلاچ برمیدارم پدال کلاج قریچ قریچ میکنه زیر پام از چیه !؟؟؟؟

hossein.az
28-04-2012, 13:30
سلام
روز پنجشنبه یه 405 سه ماه کارکرد رو اورده بودند نمایندگی که سرسیلندرش مرخص شده بود .
سرسیلندر شده بود مثله چوب موریانه زده,دلیلش چیه؟

alone_boy
28-04-2012, 13:55
سلام
با چه ماده ای آثار چسب دو لایه رو از بین ببرم؟!
یه باله پلاستیکی برای 405ـمون خریده بودم که با چسب دو لایه چسبوندمش و حالا که جدا شده چسب همونجوری مونده.

hell_boy2010
28-04-2012, 14:40
در مورد پژو پارس ال ايكس با موتور tu5 هرچي ميدوند بگيد - مشكل ترمز abs كه توي 405 slx با موتور tu5 بسيار حال بهم زنه(امروز ترمز ميگيري فردا وايميسه مخصوصا قبل از سرعت گير) توي اين مدل پارس هم هست؟؟؟كلا اگه كسي اين مدل پارس رو داره نظرش رو بگه - قصد خريد دارم - ممنون

ronin_2607
28-04-2012, 17:04
سلام دوستان
یک سوال دارم.
چطور میشه ایربگ 405 رو off کرد.
لطفا قبل از اینکه کارم رو به جراحی بینی بکشونه جوابش رو بدید:27:
با تشکر

دوست عزیز، مطابق قانون امکان خاموش کردن ایربگ راننده در هیچ خودروی استانداردی که مجهز به ایربگ می باشد وجود ندارد. توی ماشین هم اگه قفل ایربگ میزارن برای تمام ایربگها بجز راننده عمل میکنه. یعنی مثلا سرنشینو خاموش کنی. اما راننده نمیشه. البته میتونی کلا غربیلک فرمونو باز کنی یه 400 500 تومن پولتو دور بریزی.چیکارش داری بنده خدارو بزار باشه. دماغت نمیشکنه. اگه کمربند ببندی . مطمئن باش حتی اگه خدای نکرده دماغت بشکنه بهتره از اینه که بازم خدای نکرده ضربه به سرت بخوره. خوش باشی دوست عزیز....:5:

hell_boy2010
28-04-2012, 23:55
در مورد پژو پارس ال ايكس با موتور tu5 هرچي ميدوند بگيد - مشكل ترمز abs كه توي 405 slx با موتور tu5 بسيار حال بهم زنه(امروز ترمز ميگيري فردا وايميسه مخصوصا قبل از سرعت گير) توي اين مدل پارس هم هست؟؟؟كلا اگه كسي اين مدل پارس رو داره نظرش رو بگه - قصد خريد دارم - ممنون

armin_punisher6
29-04-2012, 08:56
1.بچه ها slx مدل 89 ترمزش abs ه؟
2.دوستم این ماشین رو داره و از چراغش تا دکمه جفت راهنما و صندوق عقب پرانش دقیقا slx هست ولی تو سند و کارت ماشینش نوشته glx.جریان چیه؟

paket
29-04-2012, 10:48
دوستان چرا ۴۰۵ درهاش اینقد قریچ قریچ میکنه درحرکت .چیکارمیشه کرد ؟

iphone4
v/5.1
j...

mohamad skystar
29-04-2012, 14:21

مورد خاصی نیست دوست من.
فقط موتور از نوع TU5 هست که باعث شده پارس به خودرویی بهینه و کم مصرف و پرطرفدارتر از سابق تبدیل بشه.
در کل عملکرد ABS در تمام محصولات ایرانی در سطح استاندارد جهای نیست و فقط میشه 206
رو از همه نزدیک تر به این استاندارد دونست.
اما ترمز پارس اصلا مشکلی نداره همچنین 405 هم خوب بوده.
بیشترین ایرادات رو از ترمز سمند میگیرن

---------- Post added at 03:21 PM ---------- Previous post was at 03:20 PM ----------

1.بچه ها slx مدل 89 ترمزش abs ه؟
2.دوستم این ماشین رو داره و از چراغش تا دکمه جفت راهنما و صندوق عقب پرانش دقیقا slx هست ولی تو سند و کارت ماشینش نوشته glx.جریان چیه؟

بله دوست من ترمزش ABS هست.
مورد دوم رو از طریق نمایندگی باید برطرف کنید.

Actros
29-04-2012, 22:57
دوستان چرا ۴۰۵ درهاش اینقد قریچ قریچ میکنه درحرکت .چیکارمیشه کرد ؟

iphone4
v/5.1
j...

داداش زبانه در رو با زبانه در سمندی عوض کن . فرقش اینه که 2 تیکه پلاستیک داره . ماشین کیپ میشه . شدیدا به همه 405 و پارس سوارا توصیه میکنم . قیمت هم دونه ای 2 تومن 4 تا میخواین 8 تومن با یه آچار ستاره ای هم باز میشه . فقط موقع باز کردین حواستون باشه یه پیچ رو باز کنید اول بعد بکشینش پایین زبانه جدید رو بندازین بعد پیچ پایین رو باز کنید . چون اگه هر دو باز بشه اون قسمتی که پیچ میره توش می افته تو ستون ماشین !!!
حواستون باشه

paket
30-04-2012, 19:43
داداش زبانه در رو با زبانه در سمندی عوض کن . فرقش اینه که 2 تیکه پلاستیک داره . ماشین کیپ میشه . شدیدا به همه 405 و پارس سوارا توصیه میکنم . قیمت هم دونه ای 2 تومن 4 تا میخواین 8 تومن با یه آچار ستاره ای هم باز میشه . فقط موقع باز کردین حواستون باشه یه پیچ رو باز کنید اول بعد بکشینش پایین زبانه جدید رو بندازین بعد پیچ پایین رو باز کنید . چون اگه هر دو باز بشه اون قسمتی که پیچ میره توش می افته تو ستون ماشین !!!
حواستون باشه

باسپاس فراوان از راهنماییت اما منظورتون کدوم زبانه هست ؟؟ همونی که در رو قفل میکنه ؟؟؟ که قفل در بهش کیپ میشه ؟؟ یا نه ؟؟؟

سوال دیگه دارم :
موقعی که پامو بطورسطحی میزارم رو کلاج یه صدای ویز ویز کمی به گوش میاد گارانتی هم دارم از چیه ؟؟؟ بلبرینگ کلاج نیس ؟؟ یا دیسکه به نظرتون برم بگن تعویض کنن ؟؟یکی میگفت اینا همشون صدامیدن
وسوال سومم اینه که ماشینم سی هزارتا کارکرده و دوگانه سوز هست پیشنهاد میکنید شمع دوپلاتین بندازم ؟؟؟براش خوبه ؟؟
وایا در شصت لیتر نیم لیتر گازویل برا نرم کار کردن ودوام موتور خوبه بریزم ؟؟ اینارو به تعمیر کار گفت بهم .
در اخر سپاسگزارم که حوصله کردید ممنون.

iphone4
v/5.1
j...

kasra2002
01-05-2012, 21:53
باسپاس فراوان از راهنماییت اما منظورتون کدوم زبانه هست ؟؟ همونی که در رو قفل میکنه ؟؟؟ که قفل در بهش کیپ میشه ؟؟ یا نه ؟؟؟

سوال دیگه دارم :
موقعی که پامو بطورسطحی میزارم رو کلاج یه صدای ویز ویز کمی به گوش میاد گارانتی هم دارم از چیه ؟؟؟ بلبرینگ کلاج نیس ؟؟ یا دیسکه به نظرتون برم بگن تعویض کنن ؟؟یکی میگفت اینا همشون صدامیدن
وسوال سومم اینه که ماشینم سی هزارتا کارکرده و دوگانه سوز هست پیشنهاد میکنید شمع دوپلاتین بندازم ؟؟؟براش خوبه ؟؟
وایا در شصت لیتر نیم لیتر گازویل برا نرم کار کردن ودوام موتور خوبه بریزم ؟؟ اینارو به تعمیر کار گفت بهم .
در اخر سپاسگزارم که حوصله کردید ممنون.

iphone4
v/5.1
j...
مورد اول می تونه از سیم کلاچ هم باشه چون سیم کوتاه جدید ترالرزش رو به بدنه میندازه
در مورد زبانه هم همون که به ستون ماشینه
من هم این مشکل رو دارم ولی توی سمند هم این مورد رو دیدم ولی یه تعمیرکار از توی قفل درستش کرد
گازوییل رو هم اصلا پیشنهاد نمیدم
شمع هم امتحان کردم برا پراید و پژو خوبه اگه اصل باشه

paket
02-05-2012, 14:17
مورد اول می تونه از سیم کلاچ هم باشه چون سیم کوتاه جدید ترالرزش رو به بدنه میندازه
در مورد زبانه هم همون که به ستون ماشینه
من هم این مشکل رو دارم ولی توی سمند هم این مورد رو دیدم ولی یه تعمیرکار از توی قفل درستش کرد
گازوییل رو هم اصلا پیشنهاد نمیدم
شمع هم امتحان کردم برا پراید و پژو خوبه اگه اصل باشه

بردم جا صافکاری گفتش واسه ۴۰۵ خودش لاستیک داره اما داخل زبانه قفل میخواد که پیدانمیشه زمینش کمه یکم .

iphone4
v/5.1
j...

Actros
03-05-2012, 13:54
بردم جا صافکاری گفتش واسه ۴۰۵ خودش لاستیک داره اما داخل زبانه قفل میخواد که پیدانمیشه زمینش کمه یکم .

iphone4
v/5.1
j...

آقا جون شما 4 تا زبانه سمندی بگیر بگو اینارو بنداز . دیگه کاریت به سخنان گوهر بارش نباشه !!!:20::31:
زبانه سمند فرق داره دیگه . من انداختم که میگم

kasra2002
04-05-2012, 14:35
آقا جون شما 4 تا زبانه سمندی بگیر بگو اینارو بنداز . دیگه کاریت به سخنان گوهر بارش نباشه !!!:20::31:
ایا جنس و مارک خاصی هم داره اصل و تقلبی؟
ایا 4 درب یا جلو یی ها که بد صدا میدن؟

anti-military
04-05-2012, 16:19
واقعا واسه چی میگید پژو 405 و پارس از سمند بهتره ؟
اول اینکه به نظر من پژو 405 نحس ترین ماشین جهانه و هرچی تصادف منجر به تلفاته یه طرفش 405 هست
نمیدونم دلیلش چیه که 405 انقدر تصادف میکنه . اما اگه برسی کنن فکر کنم 405 پر تصادف ترین ماشین جهانه

پژو پارس خوبه اما باز هم از نظر راحتی و نرمی و موتو به سمند نمیرسه
سمند فقط ظاهر بیرونیش زشته اما ماشین خیلی خوبیه نمیدونم چرا بعضی ها ازش بد میگن

mohamad skystar
04-05-2012, 17:13
اول اینکه به نظر من پژو 405 نحس ترین ماشین جهانه و هرچی تصادف منجر به تلفاته یه طرفش 405 هست
نمیدونم دلیلش چیه که 405 انقدر تصادف میکنه . اما اگه برسی کنن فکر کنم 405 پر تصادف ترین ماشین جهانه

دوست من
کمی با اعصابی آروم تر لطفا
هیچ ماشینی در دنیا نحس نیست و 405 زمانی بهترین ماشین اروپا شناخته شده.
و در کشورمون مهمترین عوامل بروز تصادفات در درجه اول
شخص راننده هست.
هیچ ماشینی در دنیا رو نمیتونید به عنوان پر تصادف ترین خودرو بدونید چون بلاخره
همه خودروها هوشمند که نیستن راننده دارن و راننده تاثیر به سزایی داره.
در مورد مقایسه بین خودروها که بحثش جداست.

sajigivilix
04-05-2012, 22:35
سلام
خدمت همه اساتید امروز یه پیکانوانت زد آینه بغل ۴۰۵ مارو شکوند.کارت ماشینشو بهم داد قراره فردا بیاد خسارت بده کارتشو بگیره.میخواستم بدونم چقدر ازش بگیرم که سرم کلاه نره

khafan8288
04-05-2012, 23:05
سلام
خدمت همه اساتید امروز یه پیکانوانت زد آینه بغل ۴۰۵ مارو شکوند.کارت ماشینشو بهم داد قراره فردا بیاد خسارت بده کارتشو بگیره.میخواستم بدونم چقدر ازش بگیرم که سرم کلاه نره

خب شما ماشینتون رو ببرید یه نمایندگیی جایی که آینه رو واستون عوض کنه
توو آخر ببین چند میشه هزینه رو از یارو بگیر

pishooo2
05-05-2012, 00:19

در ادامه ی صحبت های محمد عزیز باید بگم امار تصادف 405 و پراید از همه بیشتره
این به دلیل بد بودن یا نحس بودن ماشین نیست
در مورد 405 باید بگم نام دیگش خودروی محبوب ایرانیانه
در واقع به علت این که تعدادش نسبت به بقیه ماشینا بیشتره امکان برخورد یکیش با ماشینای دیگه بالاتر میره
در درجه ی دیگه باید در نظر گرفت امار فوت کدوم ماشین بیشتر بوده که طبیعتا پراید رکورد داره که اونم بخشیش به تعداد بالای این خودروها بستگی داره در واقع از همه ی خودرو ها به یک اندازه وجود نداره
در مورد بحث دوم باید بگم پژو پارس هیچ تفاوتی با 405 نداره
و در مورد سمند به غیر از بحث ظاهر که امکان سلیقه ای بودنش بالاست
در کل ماشینه با ارامشیه و جادار و قدری هم محکمتر
واگر نه 405 و پارس و سمند هر 3 از یک پیشرانه استفاده میکنند و بر روی یک پلت فورم قرار گرفتن
البته جدیدا موتور tu5 هم جایگزین موتور 405 و پارس شده که اونم با سفارش قابل تغییره
در قسمت تاریخچه ی فیس لیفت های ایران اگر مطالعه کنید به شباهت های این خودروها با یکدیگر بیشتر پی میبرید
---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

داداشی یه سوال دارم مال من توی در ها صدا میده یعنی داخل در نه قسمت زبانش
اون با این تغییرات درست میشه ؟
در ضمن مال ما 207

Actros
05-05-2012, 17:33
ایا جنس و مارک خاصی هم داره اصل و تقلبی؟
ایا 4 درب یا جلو یی ها که بد صدا میدن؟
مارك خاصي نداره يه تيكه آهن بيشتر نيست . فرقش يه تيكه پلاستيك بيشتره
هر 4 تا رو بنداز دانه اي 2 تومن

جالب بود !
خوبه اين 3 تا ماشين همه چيشون يكيه !
اين حرفا رو از كجا مياري ؟

در ادامه ی صحبت های محمد عزیز باید بگم امار تصادف 405 و پراید از همه بیشتره
این به دلیل بد بودن یا نحس بودن ماشین نیست
در مورد 405 باید بگم نام دیگش خودروی محبوب ایرانیانه
در واقع به علت این که تعدادش نسبت به بقیه ماشینا بیشتره امکان برخورد یکیش با ماشینای دیگه بالاتر میره
در درجه ی دیگه باید در نظر گرفت امار فوت کدوم ماشین بیشتر بوده که طبیعتا پراید رکورد داره که اونم بخشیش به تعداد بالای این خودروها بستگی داره در واقع از همه ی خودرو ها به یک اندازه وجود نداره
در مورد بحث دوم باید بگم پژو پارس هیچ تفاوتی با 405 نداره
و در مورد سمند به غیر از بحث ظاهر که امکان سلیقه ای بودنش بالاست
در کل ماشینه با ارامشیه و جادار و قدری هم محکمتر
واگر نه 405 و پارس و سمند هر 3 از یک پیشرانه استفاده میکنند و بر روی یک پلت فورم قرار گرفتن
البته جدیدا موتور tu5 هم جایگزین موتور 405 و پارس شده که اونم با سفارش قابل تغییره
در قسمت تاریخچه ی فیس لیفت های ایران اگر مطالعه کنید به شباهت های این خودروها با یکدیگر بیشتر پی میبرید
---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

داداشی یه سوال دارم مال من توی در ها صدا میده یعنی داخل در نه قسمت زبانش
اون با این تغییرات درست میشه ؟
در ضمن مال ما 207
منم فكر ميكردم تو در صدا ميده انداختم خوب شد . خرجي نداره 2 تومنه به نظرم امتحان كن . رو 206 هم تست زدم

khafan8288
05-05-2012, 18:48
سلام
من وقتی میخوام ترمز بگیرم یه صدایی میاد که انگار دوچیز دارن روی هم کشیده میشن
مشکل از چیه؟احتمال داره که لنتش تموم شده باشه؟
لنتش چنده؟

mohamad skystar
05-05-2012, 18:57
سلام
من وقتی میخوام ترمز بگیرم یه صدایی میاد که انگار دوچیز دارن روی هم کشیده میشن
مشکل از چیه؟احتمال داره که لنتش تموم شده باشه؟
لنتش چنده؟

بله حتما به تعویض لنت ها اقدام کنید در غیر این صورت دیسک ها آسیب میبینن

khafan8288
05-05-2012, 19:30
بله حتما به تعویض لنت ها اقدام کنید در غیر این صورت دیسک ها آسیب میبینن

دیسک هزینش چقدره؟
لنت چنده؟

mohamad skystar
05-05-2012, 23:45
دیسک هزینش چقدره؟
لنت چنده؟

بهترین لنت مارک Textar هست که قیمتش حدود 50 هزار تومان هست.
دیسک رو نمیدونم

saeed_k
12-05-2012, 10:54
سلام
دوستان آیا پرشیا ELXکه الان تولید میشه موتورش موتور زانتیا ست اگه نیست تفاوتش با پرشیا معمولی از نظر فنی چیه؟

mohamad skystar
12-05-2012, 11:18
سلام
دوستان آیا پرشیا ELXکه الان تولید میشه موتورش موتور زانتیا ست اگه نیست تفاوتش با پرشیا معمولی از نظر فنی چیه؟

پارس ELX فعلا تولید نمیشه شاید در اینده باشه مشخص نیست.

نظر فنی:
پارس ELX دارای موتور 1800 CC با 16 سوپاپ و 110 اسب بخار هست .
همچنین سیستم ترمز ABS پارس ELX از نوع ABS,TEVES(MK20) هست .

از نظر امکانات و آپشن :
پارس ELX دارای
.رینگ اسپرت
.سیستم هوشمند
صندلی با گرم کن و سرد کن تمام برقی
.سنسور دنده عقب
.روکش چرمی
.خطرهای عقب متفاوت

تاپیکش هم هست:

mmf66
12-05-2012, 11:23
سلام
پرشیا elx با موتور xu9 یا همون زانتیا دیگه تولید نمیشه و بجاش قراره ازموتور xum که همون موتور 405 معمولی است منتها یه دستکاریهایی روش انجام دادن و قراره از خرداد تولید کنند
پارس با موتور tu5 هم الان تولید میشه

---------- Post added at 12:23 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

اقای mohamad skystar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با تشکر از شما میخواستم نظر شما رو در مورد 405 slx tu5 رو بدونم و این که به نظر شما چه جور ماشینی هست میخوام یکی ثبت نام کنم

total_overdose
12-05-2012, 11:35
پرشیا elx با موتور xu9 یا همون زانتیا دیگه تولید نمیشه و بجاش قراره ازموتور xum که همون موتور 405 معمولی است منتها یه دستکاریهایی روش انجام دادن و قراره از خرداد تولید کنند

---------- Post added at 12:23 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

اقای mohamad skystar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با تشکر از شما میخواستم نظر شما رو در مورد 405 slx tu5 رو بدونم و این که به نظر شما چه جور ماشینی هست میخوام یکی ثبت نام کنم
دوست عزیز موتور پارس elx از xu9 نیست! موتور پارس elx همون موتور پارس معمولی و 16 سوپاپ آن هست که کدشم xu7 L4 هست :46:

mmf66
12-05-2012, 11:42
دوست عزیز موتور پارس elx از xu9 نیست! موتور پارس elx همون موتور پارس معمولی و 16 سوپاپ آن هست که کدشم xu7 L4 هست :46:
بله دوست عزیز ممنون که اصلاح کردی:27:

mohamad skystar
12-05-2012, 12:13

405 با موتور TU5 الان یکی از بهترین خودروهای داخلی هست.
405 با این موتور تبدیل شد به یک خودروی بهینه.
مصرف سوخت مناسب - قدرت و شتاب مطلوب تر
کمتر شدن صدای موتور در داخل کابین
موتور TU5 خیلی خوب با اتاق 405 ست شد و اگر قصد خرید دارین
اقدام کنید چون اگر با ظاهر 405 SLX کنار بیاین تو بقیه موارد خوبه.
تاپیک 405 با موتور TU5 هم داریم که میتویند از مطالبش استفاده کنید و انشالا بقیه سوالات
در اون تاپیک.

mohammadirani
14-05-2012, 19:57
پژو پارس سال داریم
تازگی وقتی ترمز میکنم بعضی اوقات چراغ مربوط به ترمز دستی روشن میشه
به نظرتون از چی هستش؟

mohamad skystar
15-05-2012, 18:17
پژو پارس سال داریم
تازگی وقتی ترمز میکنم بعضی اوقات چراغ مربوط به ترمز دستی روشن میشه
به نظرتون از چی هستش؟

روغن ترمز رو هم چک کنید
احتمال وجود مشکل در سیستم کامپیوتری خودرو هم هست.

rami_hemi
21-05-2012, 22:24
نخواستم تاپیک مجزا براش بزنم ولی فیس لیفت و یک تغییر داخلی 405 هیچ زیبایی از کار پینین فایرینا نمونده ...

mmf66
22-05-2012, 09:13
نخواستم تاپیک مجزا براش بزنم ولی فیس لیفت و یک تغییر داخلی 405 هیچ زیبایی از کار پینین فایرینا نمونده ...

باز هم باید شاهد شیرین کاری های ایران خودرو با 405 باشیم .

ایران خودرو قصد اضافه کردن ایربگ سمت راننده و شاگرد رو برای پژو 405 و پارس داره و چون داشبورد های قدیمی و زیبا قابلیت نصب ایربگ سرنشین جلو رو ندارن،ایران خودرو دست به کار شده و گند زیر رو میخواد بزنه !!!

گفته میشه صندلی ها هم تغییر میکنه + موتور XUM

osmaan
22-05-2012, 10:04
داشبوردش با کلی تخفیف بدک نیست ولی چرا این سپر رو گذاشتن؟

rami_hemi
22-05-2012, 13:53
حالا به گفته خیلی ها این موتور XUM که میشه گفت همون xu9 انژکتوری هست (دقیق نمیدونم موتور از نمونه های 16 سوپاب mi16 هست یا همون نمونه کاربراتوی 1909 سی سی پژو 2000 هست که انژکتوری شده ) قابل تحملتر به نظر میرسه
تا جایی که میدونم این موتور 1900 سی سی باید همون xu9 معروف باشه که در کل موتور خوبی بین محصولات پژو سیتروئن بود .شاید ایرانخودرو داره سری موتورهای از رده خارج پژو سیتروئن رو همراه با تجهیزات رفاهی که سالها از روی ماشینها حذف کرده بود به عنوان آپشن و پیشرفت داره به مردم قالب میکنه . مثلا کسی نپرسید چرا سالها یک ماشین AWD از سبد خرید ایرانی ها حذف شد و الان چطور میشه یک دنا رو میتونن با این سیستم ارائه بدن آیا این دنا چیزی جز پژو 405 mi16 در لباس سمند نیست؟

Alijo0on
22-05-2012, 14:07
باز هم باید شاهد شیرین کاری های ایران خودرو با 405 باشیم .

ایران خودرو قصد اضافه کردن ایربگ سمت راننده و شاگرد رو برای پژو 405 و پارس داره و چون داشبورد های قدیمی و زیبا قابلیت نصب ایربگ سرنشین جلو رو ندارن،ایران خودرو دست به کار شده و گند زیر رو میخواد بزنه !!!

گفته میشه صندلی ها هم تغییر میکنه + موتور XUM

شبیه سورن درستش کردن این جدیدرو
به واقع تِر ی زدن توش 3 ماهه اول خروج ماشین از کارخونه بوش در میاد :|

isbn
22-05-2012, 19:31
این قدرت XUM آخر معلوم نشد ؟ یکی میگفت 140 اسب یکی 130 یکی 160 گیجمون کردن به خدا گشتاورشم که بماند !

naser2012
23-05-2012, 18:13
پارس xu7 خوبه به نظر شما؟ 8 سوپاپ

Pourya-pc
23-05-2012, 21:44
پارس xu7 خوبه به نظر شما؟ 8 سوپاپ

خوبه اما پارس ال ایکس( TU5 ) بهتر هست ، موتور قوی ، کم مصرف و بی صدا .

GAME-GTR
25-05-2012, 14:25
سلام خسته نباشید
چراغ های ترمز هقب ماشین از کار افتادن. یعنی با ترمز گرفتن هیچکدوم از 3 ترمز عقب روشن نمیشن. لامپا مشکلی ندارن.
کسی میدونه دلیلش چیه ؟ (پارس)

mmf66
25-05-2012, 17:41
این قدرت XUM آخر معلوم نشد ؟ یکی میگفت 140 اسب یکی 130 یکی 160 گیجمون کردن به خدا گشتاورشم که بماند !

خودشون گفته بودن یه چیزی تو مایه های l4 پارس ای ال ایکس که همون حدود 110 تا 115 اسب و 150 تا 160 گشتاور

kasra2002
25-05-2012, 22:33
سلام خسته نباشید
چراغ های ترمز هقب ماشین از کار افتادن. یعنی با ترمز گرفتن هیچکدوم از 3 ترمز عقب روشن نمیشن. لامپا مشکلی ندارن.
کسی میدونه دلیلش چیه ؟ (پارس)
کاش سوالتون رو جای دیگه ای بپرسید
یه سوییچ زیر پدال ترمز نصبه که پلاستیکیه و خراب میشه اون عوض کنید هزینه زیر 5000

imanparsa
27-05-2012, 22:02
سلام دوستان خواهش میکنم کسانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
پارس 2گانه سوز خریدم مدل 91 . دوگانه سوز کمپانی .
حالا میخوام بدونم اگر روی پارس 6تا باند (3جفت) بزارم به نظر شما برای مخزن خطرناک نیست ؟
ممکنه مخزن تات تاثیر موج باند قرار بگیره و مشکلی واسش پیش بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشخصات باند ها : 2جف 6975 و یک جفت 718

ممنون میشم دوستان جواب بدن

mohamad skystar
29-05-2012, 13:15
سلام دوستان خواهش میکنم کسانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
پارس 2گانه سوز خریدم مدل 91 . دوگانه سوز کمپانی .
حالا میخوام بدونم اگر روی پارس 6تا باند (3جفت) بزارم به نظر شما برای مخزن خطرناک نیست ؟
ممکنه مخزن تات تاثیر موج باند قرار بگیره و مشکلی واسش پیش بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشخصات باند ها : 2جف 6975 و یک جفت 718

ممنون میشم دوستان جواب بدن

هیچ مشکلی برای نصب سیستم روی خودروهای دوگانه سوز نیست فقط باید هنگام نصب تجهیزات سیستم دقت و احتیاط بشه تا به جایی از کپسول CNG آسیبی وارد نشه.

hossein.az
01-06-2012, 21:56
سلام .
پارس elx تولید میشه؟ الان قیمت صفرش داخل بازار چنده؟

mohamad skystar
01-06-2012, 23:18
سلام .
پارس elx تولید میشه؟ الان قیمت صفرش داخل بازار چنده؟

چند ماه که تولیست فروش نیست و احتمال تولید نشدنش هست.
اما خوب مشخص نیست شاید میخوان تیراژ تولید رو بالا ببرن و بعد بزارن تو لیست فروش دقیقا مثل کاری که با تندر 90 یا 207 میکنن.

daeedavood
02-06-2012, 18:17
پارس ای ال ایکس دیگه تولید نمیشه. الان حدود 5 ماهه . چون استقبال از اون خیلی کم بود و بصرفه نبود

n_78
11-06-2012, 20:12
سلام
بچه ها ماشین من پژو پارس معمولیه و 73000 کارکرده.
دیسک و صفحه را معمولا رو چند هزارتا عوض میکنن؟
چند روزه ماشینمون وقتی میخای دنده عوض کنی موقع کلاج گرفتن یه صدای خش خش مانندی میاد ازش. بردم میکانیکی اصلا نیومد نگاه کنه گفت ماله بلبرینگه و باید با دیسک و صفحه با هم عوض کنی. حالا والا نمیدونم درست گفت یا نه؟؟ یعنی حتما برای عوض کردن بلبرینگ باید دیسک و صفحه هم عوض بشه؟؟ اصلا مشکلشا درست بهم گفته مشکل واقعا از بلبرینگه؟
اگه خاستم دیسک و صفحه بگیرم چه مارکی بگیرم؟
بلبرینگ چه مارکی؟

isbn
11-06-2012, 22:21
سلام یه سوال

الان که برنامه تولیدی ایرانخودرو رو نگاه میکردم پار eLX روزانه 50 تا داره میزنه ! خوب پس چرا اصلا برای فروش هیچی نداره ؟ تو فروش اینترنتی که کلا ترکیده هیچی نیست دیگه :31: 206 که کلا پر پر شده ولی ELX و حتی TU5 پارس هنوز تولید داره ولی اصلا تو لیست فروش نیست ؟ آیا میخواد نگه داره یهو رو کنه؟

n_78
12-06-2012, 12:16
سلام بچه ها امروز بابام رفته دیسک و صفحه ماشینمونا عوض کرده.
میکانیکه گفته بهترینش یه مدل فرانسویه خریده 135000
حلا به نظرتون راست گفته؟
پژو پارس

Peugeot pars sal
13-06-2012, 16:05
می خواستم ببینم کدوم دو مدل بهتره؟ما خودمون یدونه معمولی سال داریم.میخام ببینم پارس سال اتوماتیک بهته یا elx؟

Peugeot pars sal
13-06-2012, 21:29
خواهشا یه راهنمایی بکنید.