PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلون سي دي - ورژن هاي قديمي پورتابل

mahramasrar2
25-11-2008, 21:38
سلام دوستان
حتما همه مي دانيد كه وقتي ورژن هاي جديد كلون سي دي را نصب كنيد (مثلا 5.03) ديگر نمي توانيد به صورت همزمان از ورژن هاي قديمي استفاده كنيد

بنابراين از دوستان مي خواهم در صورتي كه توانستيد ورژن پورتابل clonecd 2.5 يا همان حدود را تهيه يا در وب پيدا كنيد ودر همين تاپيك لينك گذاري كنيد

با اين كار هم ورژن جديد را در اختيار خواهيم داشت و هم ورژن پرقدرت قديمي را

لازم به ذكر نيست بسياري از قفل ها را تنها با ورژن هاي قديمي مي توان شكست

SadeghPM
25-11-2008, 22:14
سلام ... از کلون 2.5.6.2 استفاده کنین موقع نصب ازتون میپرسه که می خوایید هم زمان از دو ورژن متفاوت استفاده کنین یا نه ؟ اگه موافقت کنین اونوقت کنار کلون دیگه نصب میشه .
اینم تست کنین : احتمالا کلون از توی رجیستری وجود ورژن دیگه رو چک میکنه !!!!!

mahramasrar2
26-11-2008, 01:18
من هر كاري كردم نشد پورتابل بسازم !!
موقع uninstall ورژن اصلي ديگه نسخه portable اون كار نمي داد
كسي چيزي سراغ نداره؟
من آلترا ايزو و ايزو باستر رو portabe كردم ولي توي كلون موندم

روش صادق رو هم تست كردم با uninstall همه چيز از بين ميره
از بدبختي درايور هاي بيشتر ورژن هاي كلون يك نوع dll است كه موقع نصب ورژن جديدتر رونويسي مي شود

با اينحال دوستان هم تست كنند نتيجه رو اطلاع بدهند

persiankitty
26-11-2008, 09:11
تا جايي كه يادمه يك DLL و يك درايور نصب ميكنه ، كه وقتي نسخه جديد رو پاك كردي يعني اونها رو هم پاك كردي.
فكر كنم با ELby شروع ميشد.

mahramasrar2
26-11-2008, 12:07
تا جايي كه يادمه يك DLL و يك درايور نصب ميكنه ، كه وقتي نسخه جديد رو پاك كردي يعني اونها رو هم پاك كردي.
فكر كنم با ELby شروع ميشد.

درسته اين ليست فايلهاي ورژن 2.5 است
_INST32I.EX_
_ISDEL.EXE
_setup.dll
_sys1.cab
_user1.cab
data1.cab
DATA.TAG
lang.dat
layout.bin
os.dat
SETUP.EXE
SETUP.INI
setup.ins
setup.lid

اين هم موقع نصب

_IsRes.Dll
CloneCD.exe
CloneCD.vxd
CloneCDen.chm
CloneCDT.dat
corecomp.ini
error.wav
infolist.txt
IsUninst.Exe
LaunchProgram.dll
license.txt
success.wav
value.shl
_inst32i.exo

فايلها ودرايور هاي كپي شده در system 32 رو هم راحت ميشه پيدا كرد فقط مشكل اينجاست كه چون با ورژن جديدتر هم نامند رونويسي مي شند وموقع uninstall ورژن قديمي ديگه پورتابل كار نميده
ضمنا من تست كردم موقعي كه هر دو ورژن قديمي و جديد رو به طور همزمان با هر مكافاتي بود نصب كردم هيچ كدوم درست كار نمي دادند اين بود كه به فكرم زد يكي رو تبديل به ورژن بي نياز به نصب و حاضر و آماده بكنم براي روز مبادا
روزي كه تقريبا هميشه همين امروز است !!!

SILWESTER
27-11-2008, 02:06
محرم جان با چی پرتابل کردی!
من قبلا چند تا از ورژن های قدیمی کلون رو با تین اینستال درست کرده بودم و مشکلی هم نداشت. ولی الان ندارمشون که برات بزارم
tenja.gen آرشیو مو نابود کرد چند وقت پیش

mahramasrar2
27-11-2008, 08:35
سيلوستر جان شما يكي از قديمي ترين كاربران سايت هستيد
خوشحالم پست هاي اين تاپيك تا به اينجا مربوط به كاربران قديمي وفعال شده اما بايد بگم من با برنامه زير ساخت پورتيبل رو انجام دادم اسمش رو مي نويسم تا دوستان هم يه تستي بكنند شايد فرجي بشه ضمن اينكه اين برنامه هم به درد اين دنياتون مي خوره هم به درد آخرتتون !! اگه نداريدش دانلود كنيد تا كلي از قدرت تكنولوژي كد نويسي حيرت كنيد

Thinstall Virtualization Suite

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نكته=
بعد از ساخت ورژن portable حتما برنامه اصلي Clonecd رو uninstall كنيد وبعد برنامه Clonecd پورتيبل شده رو تست كنيد ببينيد كار ميده يا نه

mahramasrar2
27-11-2008, 10:41
نكته جالب اينجاست كه نسخه پورتيبل ورژن هاي جديد در وب فت وفراون موجوده اما خبري از نسخه قديمي بي نياز به نصب نيست

اين ورژن 5.3 كلون سي دي است كه فقط كافيست آنرا unzip كنيد همين راحت اجرا ميشه نه كرك مي خواد نه نصب

حجمش هم حدود 2 مگ هستش
البته با upx پورتيبل شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahrokh2008
27-11-2008, 12:34
اینارو بی خیال....اگه کلون جدید رو پاک کنید و کلون مثلا 3 رو بخوایید نصب کنید وقتی اجراش میکنید پیغام no drive found رو میده....اینو چی میگید...(برای نصب کلون قدیمی باید به محض نصب ویندوز قبل از هر برنامه ای نصبش کنی)وگرنه کار نمیکنه...رو سرویس پک 3 مشکل داره لامصب.......

mahramasrar2
27-11-2008, 12:44
من منظورم كلون جديد نيست
همونطور كه مي بينيد من لينك يكي از آخرين ورژن هاي كلون رو در پست قبلي گذاشتم كه راحت روي هر ويندوزي بدون نصب كار ميده
مشكل ما كلون هاي قديمي هستند مي خواهيم راهي پيدا كنيم كه براي نصب يك كلون سي دي ساده قديمي مجبور نشيم نصف روز وقت بزاريم وكلي ويندوز وزار وزنبيل عوض كنيم !!!

Persian_Metal
27-11-2008, 19:37
دوست عزیز یه نگاهی به تصویر زیر بندازید ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما برای اینکه ورژن قدیمی Clone CD را نصب کنید و مثلآ بخواهید یه نسخه قدیمی دیگر هم نصب کنید بصورتی که نسخه قبلی پاک نشه باید ؛ وقتی هر کدام را نصب کردید بروید به محلی که برنامه در آنجا نصب شده و exe آن را + خود پوشه محتویات آن را Rename نمائید.

یا علی

mahramasrar2
28-11-2008, 00:09
Persian_Metal جان مرسي بابت جواب تست مي كنم وجواب ميدم
ولي عجب عكسيه !!! ديگه برنامه هست كه توش نباشه؟!!! end اين كاره .!!

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

دوست من پرشين متال !
از هر چي بگذريم اساس مشكل با طرح ونظر شما حل نميشه مي دوني چرا؟
فرض كن خيلي از ورژن هاي كلون كه قديمي هستند فقط تحت يك سيستم ويندوز خاص كار مي دهند مثلا اگر شما سرويس پك خودت رو عوض كرديد ديگه كلون كار نميده اينجاست كه پاي برنامه ها و نسخه هاي پورتيبل مي ياد وسط !!

لازم به گفتن نيست كه برنامه هائي مثل thinstall كه براي اين كار استفاده ميشه موقع اجراي فايل پك شده اون رو در يك درايو مجازي نامرئي اجرا مي كنه محتويات اين درايو مقداري از فايلها ودرايور هاي مورد نياز جهت اجراي اون برنامه است

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

با تشكر در صورتي كه توانستيد يك ورژن پورتيبل از كلون 2.5 بسازيد
من از آخرين ورژنش راحت ساختم ولي ورژن قديمي بدجوري چموشه !!
گرچه كل زندگيش و مسير درايورهاش دستم اومد ولي وقع uninstall ورژن پورتيبل شده ديگه كار نميده !!

Persian_Metal
28-11-2008, 05:13
دوست عزیز نیازی به تشکر نیست و ما همه اینجا جمع شدیم تا به یکدیگر کمک کنیم. برنامه ها هم همش یه قسمتیش را اسکرین شات گزاشتم , این یه چشمشه ، حالا کجاهش رو دیدی ، ... :31:

والا من این چیزی که شما میگید بصورت پورتيبل رو نمی پسندم ، میدانی چرا چون برنامه حساسی هستش و موقع انجام این کار باگ پیدا میکنه ... این حرفی که میزنم رو خودم تجربه کردم.

اگر هم در سیستم های جدید اجازه نداد ورژن های قدیمی رو نصب کنید با همان ترفند معروف قال قضیه رو بکن ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با همین روش و Rename کردن بصورت مرحله به مرحله به راحتی و بدون دردسر پیش رفتم. فقط این را بگم اگر خواستی ورژن 3.3.4.1 را نصب داشته باشی تو ویندوز , قبل از نصب ورژن های دیگه اول این ورژن را نصب کن چون اگر بعدآ نصب کنید ارور نشناختن درایو های سیدی رو میده یعنی میخوام بگم که Drive CD/DVD رو شناسایی نمیکنه و Error Not Found میده ...و اگر هم نمیخواهی این ورژن رو نصب کنی که دیگه همه چیز حله ...

یا علی

mahramasrar2
28-11-2008, 08:33
مرسي
فعلا با روش persian metal پيش ميريم تا اون موقع كه يه ورژن بي عيب و نقص كه همه مشخصات مطلوب ما رو داشته باشه پيدا بشه

باز هم ممنون

shahrokh2008
29-11-2008, 13:13
اینو که خودم هم بلد بودم....یه روش دیگه این هستش که موقع نصب کلون سی دی قبلی رو اجرا کنید....بعدش هنگام نصب نسخه جدید تو یه پوشه دیگه مسیر دهیش کنید.....دیگه کلون نمیتونه ورژن قبلی رو پاک کنه و بی خیالش میشه.....