PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : PC Game در حال نابودی !

HoJJaT_007
25-11-2008, 14:08
سلام.

چند سال اخیر همه سازنده های بازی بازی هاشونو ابتدا برای PS 3 و XBOX 360 میدن و در آخر اگه سودی کردن برای PC , چون PC براشون سود زیادی نداره و در بیشتر کشور ها بازی های PC رو کرک میکنند .

به خاطر همینه که شرکت بازی ساز 1 دلارم سود نمیکنه و موجب میشه که به PC اهمیتی ندند . البته یه سری شرکت هم هستند که دنبال محبوبیت و ... هستند و فکرشون فروش نیست که برای هر 3 پلتفرم میدند . اما اکثرا به فکر فروشند . یه نمونه همین Gta IV , به نظر شما چرا اول باری 360 و PS3 اومد و 8 ماه بعد برای PC ؟ دلیلش همینی بود که گفتم.

لطفا نظراتتونو در این مورد بگید .
ممنون

milky way
25-11-2008, 14:26
دوست عزیز هیچ شرکتی دنبال محبوبیت نیست و اگر سودی نداشته باشه مطمئن باشه نسخه Pc تولید نمیکنه مگه دیوونست چندین هزار دلار سرمایه گذاری برای هیچی، بازیهای PC هم بله سود کمتری داره و فروش کمتری بدون شک ولی صفرم نیست دیگه طبق بررسی هایی که انجام تو مقاله ای میخوندم یه بازی خوب اگر مولتی پلتفرم باشه فروش نسخه PC که حدود 1.5 - 2 میلیونه میتونه هزینه های ساخت بازی رو جبران کنه . دلیل اینکه بازیهای بزرگ اول برای کنسول میان بعد برای PC یا اصلا برای PC نمیان اینه که اولا مشکل بزرگ کرک در دنیایه PC که میتونه رویه فروش نسخه کنسول یه بازی هم تاثیر بزاره پس تا زمانی که شرکت سازنده مطمئن نشه نسخه کنسول فروش کافی و لازم کرده نسخه PC رو به بازار نمیده، دومم اینه که خیلی از گیمرها نسخه PC رو به کنسول مخصوصا در سبک های خاصی ترجیح میدن مخصوصا اگر شما PC قوی داشته باشی .

HoJJaT_007
25-11-2008, 14:29
درست , اما کشورهای آسیایی اکثرا دارن کپی رایت رو میشکنند و کلی ضرر میرسونند.

بله بیشتر دنبال پول هستند , اما خب یه سری بازیم هستن فقط برای pc مثل crysis و ...

MohammadZero
25-11-2008, 15:21
حالا که چی مگه چیزی به ما می رسه می خوان بزنند برای pcمی خوان نزنند

ولی اینو بذان بازیهای گندتری برای pc می سازند؟

نمونش کراسیس1 و 2
فارکرای 2
و و و
...

4039
25-11-2008, 15:25
اگه بازی برای pc ارائه نشه پس شرکتهای سازنده کارت گرافیک کامپیوتر , باید تعطیل کنن دیگه .من فکر میکنم شرکتهای بزرگ تولید کننده کارت گرافیک کامپیوتر , با شرکتهای سازنده بازیها در تعامل هستن .
درسته که گیمرهای xbox و ps تعدادشون بیشتر از گیمرهای pc هستش اما بازم pc تو سرتاسر دنیاطرفدارن زیادی داره .

mammad*2
25-11-2008, 15:26
PC gaming هیچ وقت نابود نخواهد شد چون شرکتهای بزرگ سخت افزاری مثل Intel,AMD,nvidia وشرکتهای بزرگ نرم افزاری مثلMicrosoft,UBI,EA از آن حمایت می کنند این همه کارت گرافیک و مادربرد و..مخصوص بازی طراحی می شود . گذشته از این اگر شرکتهای بازی سازی در یک بازی فروش کمی داشته باشند با فروش بالای عنوانهای بزرگ جبران می کنند مثلا UBI سال گذشته با AC,VEGAS2 آنقدر سود کرد که ضررهای قبلی جبران شد.

HoJJaT_007
25-11-2008, 15:45
اما الان خیلی بازی هست که برای pc ساخته نمیشند . البته یادتون باشه که شرکت هایی که کنسول ها رو میسازند (مثل میکروسافت و سونی) هم با شرکتای بازی سازی بیشتر از شرکتای سخت افزاری تعامل دارند

milky way
25-11-2008, 16:07
در مورد شرکت های سخت افزاری درسته مثل Nvidia و Ati البته اینو هم فراموش نکنیم کنسول ها هم نیاز به تراشه های گرافیکی دارند در حال حاضر هم تراشه های گرافیکی PS3 رو Nvidia میزنه Xbox360 رو AMD/ATI پس خیلی هم این شرکت ها بی نفع نیستن گرچه فروش و درآمدی که از کارتهای گرافیکی دارن بدون شک بهتر و بیشتر از دنیایه کنسول هست حالا باید دید این شرکت ها چه کاری میکنن ولی حقیقت اینه که تا الان هیچ کاری در این زمینه نکردن حداقل کاری که میتونن بکنن اینه که خودشون استودیو های بازی سازی باز کنن که بازیهای PC تولید کنه، در حال حاضر میشه گفت بازی اختصاصی برای PC تقریبا خیلی کمه یا اصلا وجود نداره تنها کمپانی که به PC پایبند بوده تا الان Blizzard هست که اونم جدیدا خبرهایی بود از اینکه احتمالا سمت کنسول هم بره، کرایسس هم از نسل بعد به گفته سازندهای بازی کنسولی میشه .

HoJJaT_007
25-11-2008, 16:34
اما برای نجات دادن pc چیکار باید کرد ؟ مسئله اینه .

الان همگی دارند میرند به سمت کنسول . اما خیلی ها هستند که یه سیستم قوی دارند تا بازی کنند . اونا باید چیکار کنند ؟ باید سیستمشونو بفروشند و کنسول بخرند ؟!

با کنسول آنلاین بازی کردن یکم سخت نیست ؟ مگه نیاز به روتر نداره ؟

پس کنسول زیاد به صرف ما نیست .

4039
25-11-2008, 18:14
در مورد شرکت های سخت افزاری درسته مثل nvidia و ati البته اینو هم فراموش نکنیم کنسول ها هم نیاز به تراشه های گرافیکی دارند در حال حاضر هم تراشه های گرافیکی ps3 رو nvidia میزنه xbox360 رو amd/ati پس خیلی هم این شرکت ها بی نفع نیستن گرچه فروش و درآمدی که از کارتهای گرافیکی دارن بدون شک بهتر و بیشتر از دنیایه کنسول هست حالا باید دید این شرکت ها چه کاری میکنن ولی حقیقت اینه که تا الان هیچ کاری در این زمینه نکردن حداقل کاری که میتونن بکنن اینه که خودشون استودیو های بازی سازی باز کنن که بازیهای pc تولید کنه، در حال حاضر میشه گفت بازی اختصاصی برای pc تقریبا خیلی کمه یا اصلا وجود نداره تنها کمپانی که به pc پایبند بوده تا الان blizzard هست که اونم جدیدا خبرهایی بود از اینکه احتمالا سمت کنسول هم بره، کرایسس هم از نسل بعد به گفته سازندهای بازی کنسولی میشه .
منظور شما اینه که تولید گرافیک کامپیوتری رو متوقف کنن و به تولید بازی بپردازن؟
اینا هیچ وقت نمیان بازاری که بسختی و با هزینه های بسیار زیاد بدست آوردن رو به این راحتی از دست بدن و تازه بیان رقیب غولهایی مثل سونی و مایکرو سافت بشن .اینم با این بازار شدید رقابتی که تو این حوزه وجود داره .

Amin Asterix
25-11-2008, 18:18
اما الان خیلی بازی هست که برای pc ساخته نمیشند . البته یادتون باشه که شرکت هایی که کنسول ها رو میسازند (مثل میکروسافت و سونی) هم با شرکتای بازی سازی بیشتر از شرکتای سخت افزاری تعامل دارند
اتفاقا 90% بازی ها مولتی هستند و برای پیسی هم میان.

اون بازی هایی نمیان که سازنده اشون خود ماکروسافت و سونی هستش.نمونه اش god of war که خودsony computer entertainment میزنه یا little big planet.
البته بازی هایی که ماکرو میسازه اکثرا برای پیسی میان نمونه اش هم gears of war 1 که برای پیسی هم اومد.بالاخره ماکرو باید یجوی ویندوزش رو هم بفروشه.بدش نمیاد directx 10 رو هم باب کنه و....

شرکتهای ژاپنی یک زمانی فقط برای سونی بازی میساختن اما الان میبینی که شرایط عوض شده.SE میاد فاینال فانتزی رو از انحصار در میاره.یا تکن و امثال اینا.
همین چند روز پیش SE از ساخت بازی برای پیسی هم حرف زده بود.پس میبینی که سود داره خوبشم داره.دیگه مثل قدیم نیست که بازی سازی فقط برای ps2 و ps1 سود میداشت.الان گیمر رو هر پلتفورمی داریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اونم از نوع زیادش...

یه نمونه همین Gta IV , به نظر شما چرا اول باری 360 و PS3 اومد و 8 ماه بعد برای PC ؟ دلیلش همینی بود که گفتم.مثلا اگر من هم پیسی داشته باشم هم 360 میرم بازی رو رو پیسی مفتکی و با دانلود بازی میکنم نه اینکه 60 دلار پول بازی 360 بدم.شرکتا به این نتیجه رسیدن بازیا رو اول برای کنسول بدن تا کنسول دارا بین بخرن و سودشو بکنن بعد هم برای پیسی میدن تا بقیه کسایی هم که می خوان رو پیسی بخرن و بازی کنن هم بخرن و سودش بیشتر شه.
البته خدا رو شکر همه شکرتا همچین فکری ندارن

Ariarman85
25-11-2008, 18:25
درود:
به نظر من گیمرهای حرفه ای دنیا اولین و آخرین انتخاب شون pc هستش.
یاد مون نره که pc همیشه در هر زمانی از کنسول ها بسیار قوی تر بوده و خواهد بود.
من xbox 360 دارم ولی بیشتر با pc بازی می کنم چون یه چیز دیگه است.

S A A M
25-11-2008, 18:28
درود:
به نظر من گیمرهای حرفه ای دنیا اولین و آخرین انتخاب شون pc هستش.
یاد مون نره که pc همیشه در هر زمانی از کنسول ها بسیار قوی تر بوده و خواهد بود.
من xbox 360 دارم ولی بیشتر با pc بازی می کنم چون یه چیز دیگه است.
تايد ميشه! Pc هميشه يك نسل جلوتر از كنسول هاست اگه توجه داشه باشين بازي هاي بزرگي وقتي امتياز بهشون ميدن PC هميشه امتياز بيشتري مياره.

ali_ranger22
25-11-2008, 19:19
Pc اصلا هم در خطر نیستش !
الان بازی ها اکثرا به صورت مولتی عرضه میشن و برای هر سه سیستم
یه سری بازی ها هم داره برای pc میاد که هیچ کس فکرشو نمی کرد مثل استریت فایتر4
در ضمن تا زمانی که دیابلو 3 و استارکرفت 2 هست زندگی باید کرد ! بقیه بازی ها ارزشی ندارن در مقابل این دو بازی !

joey jordison
25-11-2008, 22:28
دیگه اونقدر از این حرفهای مسخره شنیدم که Pc داره میمیره و ......حالم داره به هم میخوره!!!
جناب حجت خان عزیز به نظر شما واقعا چرا بازیهای PC 8 ماه دیرتر میاد و برای کنسول!!
به علت دزدی!!!
همین وگرنه هیچ چیز کنسول از PC سر نیستش!!!
به نظر شما با وجود بازیهایی مثل
Diablo و Starcraft و Crysis و Stalker و عنوان انحصاری دیگری که من امید زیادی به بازیش دارم یعنی Cryostasis بازی کم داره PC تازه 98 درصد بازیها مولتی هست!!!و برای PC میاد!!
نمونش هم خیلی زیاد هست!!
تازه ایشالا دزدی در نسخه کنسولی هم پیش بیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قضیه Geow 2 را یادتون هست دیگه 20 روز فکر کنم زودتر پخش شد عنوان انحصاری هم بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bayern
26-11-2008, 09:39
سلام
هیچ بنی بشری نمیتونه با pc رقابت کنه
ما همیشه میتونیم سیستممون رو به روز کنیم ولی کنسولها هیچوقت نمیتونن این کارو انجام بدن
بازیها روز به روز دارن به سمت گرافیک بالا حرکت میکنن و با این وضع شرکتهایی که کنسول میسازن مجبورن برای به روز شدن و مقابله با کارت گرافیکهای قوی که برای pc میاد کنسولهای جدید بدن بیرون تا بتونن از لحاظ گرافیکی با اونها مقابله کنن و این باعث میشه ما مجبور شیم برای بازیهای جدید بریم یه کنسول ارتقاء یافته دیگه بخریم و جیب سازندگان کنسولها رو پر پول تر کنیم

Behsood
26-11-2008, 09:46
سلام
بابا چرا حرف در میارید؟
بازار pc یه بازار مستدام هست.
هیچ موقع سیر نزولی نداره همش سعودیه!
نسل به نسل هم نمیشه مثل کنسول!
دیگه از این حرف ها نزنید لطفا!
کنسول ها برای بهتر شدن دارن به سمت pc شدن میرن اون وقت شما میگی ...

don mohsen
27-11-2008, 17:44
اصلا" با حرفت حجت جون مواق نيستم.اگه e3 2008 رو نگاه ميكردي ميديدي كه بهترين بازي ها مال pc اند

hamid_hitman47
27-11-2008, 17:55
به نظر منم تنها پلت فرمی که هیچ وقت از بین نمیره همین PC خودمونه و اینو تاریخ هم ثابت کرده که pc اصلا بر خلاف کنسول ها تاریخ مصرف نداره....الان هم با این پیشرفتی که کارت های گرافیکی و کلا سیستمهای کامپیوتری کردن که دیگه همه چیز کاملا واضحه...

3Dmajid
27-11-2008, 17:59
اسم تاپیک خیلی خنده داره ... کل دنیا داره رو دست pc میچرخه.

mosolim
02-12-2008, 10:43
سلام
اگه صنعت بازي سازي براي كامپيوتر مي خواست نابود بشه. اين همه رقابت بر سر توليد سخت افزار هاي مختلف نبود. مخصوصا سخت افزار هايي كه صرفا براي بازي توليد ميشن.
درضمن بعضي بازي هايي كه براي كامپيوتر عرضه ميشه گرافيك و كيفيت بهتري نسبت به نسخه كنسولي داره.

golmohammadi
03-12-2008, 23:17
حالا که چی مگه چیزی به ما می رسه می خوان بزنند برای pcمی خوان نزنند

ولی اینو بذان بازیهای گندتری برای pc می سازند؟

نمونش کراسیس1 و 2
فارکرای 2
و و و
...

نوشتي گندتري اصلاحش كن به گنده تري
===========
هيچ نگراني براي نابودي و يا از دست دادن محبوبيت بازيهاي pc و يا كم شدنشون وجود نداره
دلايلي هست كه ثابت ميكنه pc هميشگي خواهد بود
چون زياد وقت ندارم به چند مورد اشاره ميكنم
1- بعضي بازيها را ميشه با كامپيوتر بهتر بازي كرد تا كنسول .از جمله گيمهاي اول شخص مثل كرايسيس كانتر igi و ..
اونم به خاطر موس كه كاربرد زيادي داره مخصوصا اگه بك فوروارد هم داشته باشه
2- چند گيم را ميشه به راحتي به كامپيوتر نصب كرد و هر لحظه يكي را اجرا كرد
3- امكان دستكار گيم در كامپيوتر وجود داره(البته بيشتر منظور من دستكاري مثبت هست) مثلا ريختن پچها آپديت گيم
4- آنلاين بازي كردن كامپيوتر 100 درصد بهتره
5- ميشه تو كافي نت چندين سيستم را شبكه كرد و كلي حال كرد كه كنسول نميتونه
6- چون كامپيوتر را خيليها دارند حتي اونايي كه گيمر نيستند كمو بيش سراغ گيم ميرند و فروش گيم بيشتر ميشه
7- قطعات كامپيوتري روز به روز قويتر ميشند و در نتيجه باعث ميشه گيمهاي قويتري ساخته بشه
8- محدوديتي براي سيو بازيها وجود نداره و نياز به مموري كارت نيست
9- به خاطر افزايش ظرفيت هاردها و سرعتشون ميشه دموهاي بيشتر و باكيفيت تري به بازي گذاشت(هر چند سوني هم تكنولوژي جديد را اولش رو كنسول ميزاره اول دي وي دي را رو پلي 2 و بلو ري را رو پلي 3 گذاشت)
اما هاردهاي كامپيوتري بيشتر پيشرفت ميكنند و سرعت بمراتب بيشتري دارند
خلاصه هر چي بگيم كمه
البته كنسول هم مزاياي زيادي نسبت به كامپيوتر داره
ولي كامپيوتر هيچوقت نميخوابه
من حتي ميتونم قول بدم كه آينده كامپيوتر بهتر از كنسول خواهد بود