PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پاور !

bersam
24-11-2008, 22:30
سیستم من چند وقتیه خود به خود یهویی خاموش میشه !!! مثل اینه که از برق بکشنش بیرون !!!

1. مشکل از ویندوز نیست ! چون یک بار هم وسط نصب ویندوز این اتفاق براش افتاد !
2.یه مدت زمانی فن پاور مشکل داشت ! در اولین فرصت عوضش کردم ! ولی تغییری نکرده !!!!
3.یه دفعه سیستم رو روشن کردم ! و دیدم فن سی پی یو کار نمی کنه !!!(حتی به ویندوز هم نرسید !)
4.یه دفعه برق ها کم و زیاد شد ! و محافظ سیستم رو خاموش کرد !
5.این قطعه هایی که فکر می کنم از جنس آهن هستن توی پاور ! خیلی داغ می کنن !!!!!!! فقط یکیشونه این طوریه ! اون یکی نسبتا خنک تره !!!!

ممنون میشم کمک کنین !!!:10:

shahramcat
25-11-2008, 02:38
خوب مشکل کاملا واضح هست که از پاوره ! چند وقته سیستم رو داری ؟

مشخصات cpu/mb/vga/ram بزار و همچنین بگو پاورت چند وات واقعی هست ....

bersam
25-11-2008, 18:38
سیستم رو که خیلی وقته دارم ! یعنی حدودا 5 سال یا 4 سالی می شه ! البته از این سیستم فقط یه پاورش این قدر عمر کرده ! بقیه وسایلش عوض شده !
چند وات واقعی ؟؟؟
400 W هست !
واقعیش رو نمی دونم ولی می دونم قطعات رو عوض نکردم ! یهویی همین طوری شد ! البته چرا عوض کردم !!!!! یه رم 256 رو در آوردم ! همین !

رم اون موقع که خاموش شد 256 قبلش 512 (دو تا 256)و حالا 1 گیگ !

البته DDr 1 هست !

گرافیک هم یه گرافیک جی فورس 5500 هست !

سی پی یو هم 2.8 هست !

یه دی وی دی رایتر (کمبو)سوزوکی و یه سی دی رایتر سامسونگ و یه فلاپی !

مین هم MSI 848P neo 2 !

دیگه ؟؟؟ فقط بگم این مشکل از وقتی شروع شد که من یکی از رم های 256 رو در آوردم !!!

و دقیقا از همون موقع ای که فن پاور خراب شد !

و دقیقا همون موقع ای که برق کم و زیاد شد و محافظ سیستم رو خاموش کرد !

در ضمن بگم وقتی که یه آهنگ می زارم خاموش میشه ! اغلب اوقات این طوری بوده !!!(یعنی احتمالا بار یکی از اینا زیاد می شه و نمیکشه و خاموش می شه !)

در ضمن فن گرافیکم به مدت 1 دقیقه اول سیستم صدا میده ! ولی بعد خوب میشه !

1 فن اضافه هم روی سیستم بستم !

بعدش هم بگم این پاور یه بار یه سوزوکی دی وی دی رایتر رو سوزوند ! البته دادم گارانتی عوض کرد ! شاید مشکل از دی وی دی بود چون اون یکی که بستم مشکلی ایجاد نکرد !!!

به نظر خودم به دلایلی که نمی دونم همون قطعه ی آهنی خیلی داغ می کنه ! همون که کار رادیاتور رو توی پاور انجام می ده !!!!

در ضمن اگه مجبور بشم یه پاور نو بخرم چه مارکی بخرم ! و چند وات بخرم ! و قیمتش در چه حده !؟

گرین رو قیمت کردم 400 وات می گفت 8-37 تومن !!!! اگه بخوام یه کیس معمولی و یه پاور بخرم چقدر باید هزینه کنم ؟(آخه دکمه ی کیسم هم خرابه !!!!!!!!!!!! یعنی درست بیرون نمی آد بعضی موقع ها گیر می کنه ! ولی قلقش دستم اومده و فکر نکنم مشکل از اون باشه !)

می گم اگه بخوام مطمئن بشم که مشکل از پاور هست چی کار کنم ؟ خوبه با یه پاور دیگه تست کنم ؟

shahramcat
25-11-2008, 22:58
اگر این پاور برای 4 یا 5 سال پیش هست پس نه 400 وات واقعی هست ! نه میشه بهش دیگه اطمینان کرد !‌ 5 سال پیش 400 وات واقعی تقریبا موجود نبوده !‌ اشتباه میکنی ...

به هر حال مشکل پاور دارید میتونیم اینطوری هم به رم ربط بدیم که : چون شما رمهارو به 1 گیگ ارتقاء دادی و همچنین 1 فن هم اضافه کردی توان پاور برای تامین برق کفاف سیستم رو نمیده !

شما یک عدد پاور گرین مدل gp 300a یا gp 250s رو بگیری برات کافیه... اولی 23 تومن و دومی 20 تومن هست . البته تا زمانی که فقط روی این سیستم بخای کار کنی .... اگر میخای مثلا تا 2 یا 3 ماه دیگه کلا سیستم رو عو کنی بهتر هست پاور قویتر بگیری... اگر نه که اون 2 مدل برات کافیه .

اگر میخاید بله میتونید به راحتی با یک پاور دیگه تست کنید .

bersam
26-11-2008, 00:02
ببنین واقعا نمی دونم مشکل این چیه !!!!! امروز تا الان 6 ساعت کار کردم ! ولی خاموش نشد !!!!!! ولی ربطی به اون نداره ! اخه فن رو خیلی وقته اضافه کردم ! و این مشکل هم زمانی برای من رخ داد ! که من یکی از رم ها رو در آوردم !!! یعنی رم 256 روی سیستم بود !

shahramcat
26-11-2008, 19:29
ببنین واقعا نمی دونم مشکل این چیه !!!!! امروز تا الان 6 ساعت کار کردم ! ولی خاموش نشد !!!!!! ولی ربطی به اون نداره ! اخه فن رو خیلی وقته اضافه کردم ! و این مشکل هم زمانی برای من رخ داد ! که من یکی از رم ها رو در آوردم !!! یعنی رم 256 روی سیستم بود !

هیچ دلیل منطقی برای خاموش شدن ناگهانی با در آوردن رم وجود نداره !

احتمال میدم پاور شما مستعمل شده باشه ..... حتما با یک پاور دیگه تست کن و یا پاور جدید که در بالا گفتم رو بگیر .

bersam
01-12-2008, 21:04
پاورم مشکلی نداشت ! با پاور دوستم هم خاموش شد !!!! درست نمی دونم ! مشکل از هارد هم نیست ! هارد رو هم عوض کردم ولی بازم خاموش شد !!!!

به نظر خودم باید از گرافیک باشه ! اولا فنش یه خورده صدا می ده ! دوما سیستم فقط زمانی خاموش میشه که یه فیلم یا یه بازی اجرا شده باشه !

کسی می دونه کجا می تونم فن جی فورس 5500 بگیرم ؟

shahramcat
02-12-2008, 03:57
پاورم مشکلی نداشت ! با پاور دوستم هم خاموش شد !!!! درست نمی دونم ! مشکل از هارد هم نیست ! هارد رو هم عوض کردم ولی بازم خاموش شد !!!!

به نظر خودم باید از گرافیک باشه ! اولا فنش یه خورده صدا می ده ! دوما سیستم فقط زمانی خاموش میشه که یه فیلم یا یه بازی اجرا شده باشه !

کسی می دونه کجا می تونم فن جی فورس 5500 بگیرم ؟

فنش باید از این کوچیکا باشه که دونه ای 1000 تومن هست ! پاساژ ایران طبقه زیر همکف !

بهترین کار خرید یک کارت 20 تومنی مدل 6200 انویدیا هست !

bersam
02-12-2008, 18:13
البته باید اول مشکل رو پیدا کنم بعد بخوام برم گرافیک عوض کنم !!!!!!

بعله البته من توی اصفهانم ! و من اشتباهم این بود که دنبال قطعه ی کامل می گشتم ! یعنی به اضافه ی اون کاربراتور !!!!(همون قسمت های فلزی رو می گم !!!)

بعدش یه چیز دیگه ! به نظر خودم مشکل می تونه از فن سی پی یو هم باشه ! یعنی سی پی یو داغ کنه و مادربورد طبق تنظیماتش سیستم رو خاموش کنه !

من از طریق setup رفتم دیدم زده 64 سانتی گراد ! و برای خاموش کردن سیستم هم زده روی 85 سانتی گراد خاموش کنه ! البته اینم بگم این تنظیمات از اول بوده ! حالا دیگه نمی دونم مشکل از کجاست ! چون قبلا این مشکل رو نداشته ! بعدش یه سوال دیگه ! هنگام نصب ویندوز آیا سی پی یو مورد استفاده قرار می گیره ؟
چون این مشکل هنگام نصب ویندوز هم هست ! یعنی اگه بخوام یه ویندوز جدید نصب کنم بازم قاطی می کنه و خاموش میشه !
بعدش هم یه برنامه می خواستم که این اطلاعات مربوط به دمای سیستم رو از طریق ویندوز بهم نشون بده ! چون صد در صد هنگامی که ویندوز بالا می آد و در قسمت setup سی پی یو زیاد مورد استفاده نیست !

ممنون میشم راهنماییم کنین تا بفهمم مشکل از کدوم قطعه هست و کدوم رو باید عوض کنم !

shahramcat
07-12-2008, 22:52
البته باید اول مشکل رو پیدا کنم بعد بخوام برم گرافیک عوض کنم !!!!!!

بعله البته من توی اصفهانم ! و من اشتباهم این بود که دنبال قطعه ی کامل می گشتم ! یعنی به اضافه ی اون کاربراتور !!!!(همون قسمت های فلزی رو می گم !!!)

بعدش یه چیز دیگه ! به نظر خودم مشکل می تونه از فن سی پی یو هم باشه ! یعنی سی پی یو داغ کنه و مادربورد طبق تنظیماتش سیستم رو خاموش کنه !

من از طریق setup رفتم دیدم زده 64 سانتی گراد ! و برای خاموش کردن سیستم هم زده روی 85 سانتی گراد خاموش کنه ! البته اینم بگم این تنظیمات از اول بوده ! حالا دیگه نمی دونم مشکل از کجاست ! چون قبلا این مشکل رو نداشته ! بعدش یه سوال دیگه ! هنگام نصب ویندوز آیا سی پی یو مورد استفاده قرار می گیره ؟
چون این مشکل هنگام نصب ویندوز هم هست ! یعنی اگه بخوام یه ویندوز جدید نصب کنم بازم قاطی می کنه و خاموش میشه !
بعدش هم یه برنامه می خواستم که این اطلاعات مربوط به دمای سیستم رو از طریق ویندوز بهم نشون بده ! چون صد در صد هنگامی که ویندوز بالا می آد و در قسمت setup سی پی یو زیاد مورد استفاده نیست !

ممنون میشم راهنماییم کنین تا بفهمم مشکل از کدوم قطعه هست و کدوم رو باید عوض کنم !

خوب پس اول دمای CPU رو باید روش تاکید کنید ! از خمیر سیلیکون استفاده کردید ؟ فن کار میکنه دقیقا ؟

موقع نصب سی پی یو 100٪ استفاده میشه ! پس گرما تولید میکنه .

برنامه Speed Fan :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

D3vil_A
07-12-2008, 23:07
درسته مخصوصا این مدل سی پی یو