PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال :بهترین برنامه برای فارسی نویسی در autocadچیست

rezaninja
11-01-2006, 02:00
با سلام

اگر کمک کنید ممنون میشم

Elfin-D
11-01-2006, 02:05
سلام
بهترين فارسي نويس از نظر من مريم هست.البته دويتان در همين انجمن پروين رو هم معرفي كردن كه اون هم برنامه خوبيه!!ولي من نميدونم كه آيا اين دو در اتوكد جواب ميده يا نه!!

sa3er
11-01-2006, 14:23
شما با استفاده از برنامه/addone کاتب (kateb) می تونيد براحتی در محيط اتوکد فارسی نويسی کنيد.
اين نرم افزار به همراه تمامی فونتهای فارسی موجود در فرمت shx رو می تونيد از لينک زير دريافت کنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arash_irani
11-01-2006, 17:44
با سلام

اگر کمک کنید ممنون میشم
سلام دوست من
من با پروين تو برنامه هايي كه با هيچ برنامه اي نميشه فارسي نوشت فارسي نوشتم ولي autocad رو نميدونم
حتي تو برنامه The Logo Creator v4 هم فارسي نوشتم !

rezaninja
12-01-2006, 00:57
از همه دوستان تشکر میکنم

ALI48
27-02-2006, 16:20
سلام. برای تایپ فارسی در اتوکد به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفته ودر قسمت محصولات ، سراغ محصول PowerCAD بروید.داخل این محصول فارسی نویسی مخصوص اتوکد وجودداره که امکان تایپ مستقیم فارسی رو در محیط اتوکد فراهم میکنه. این فارسی نویس در محیط اتوکد ودر منوی DRAW و در داخل گزینه text یک زیرگزینه farsi اضافه میکنه،که خود زیرگزینه farsi دارای 2 زیرگزینه type و font هستش. که گزینه font اول یک جدول رو نشون میده و با کلمات فارسی نومنه فونت رو نشون میده بعد از انتخاب فونت مورد نظر شروع به تایپ مستقیم فارسی در محیط اتوکد میکنیم. با گزینه type هم بدون نشون دادن نمونه فونت فارسی تایپپ میکنیم . این برنامه روی ورژن های 14تا2006 قابل اجراست. اسم شرکت تولید کننده اون هم "پارادایس" هستش. من این محصول رو تازه گرفتم و از وجود ایرادات احتمالی اون بی خبرم و مطالب رو فقط جهت اطلاع گفتم .

Elfin-D
27-02-2006, 16:40
مرسي علي جان!

ALI48
28-02-2006, 14:30
با سلام. برای تایپ مستقیم فارسی در AUTOCAD به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شرکت پارادایس رفته و در قسمت محصولات ، سراغ PowerCAD بروید. داخل این محصول یک فارسی نویس مخصوص AUTOCAD وجود داره که امکان تایپ مستقیم فارسی رو فراهم میکنه. بعد از نصب برنامه فارسی نویس در محیط AUTOCAD و در منوی draw و داخل گزینه text یک گزینه farsi اضافه میشه که خود اون هم دو زیرگزینه type و font داره ، که امکان تایپ مستقیم فارسی روفراهم میکنه . با گزینه font ابتدا جدولی باز میشه که داخلش 13 کلمه با 13 فونت مختلف نوشته شده ، بعد ازدیدن نمونه کلمات فونت دلخواه رو انتخاب کرده وشروع به تایپ فارسی میکنیم.فقط برای تابپ متن افقی که در حالت عادی angle رو "0" میدادیم در تایپ فارسی – با گزینه font - angle رو باید "180" بدیم که مقدار پیش فرض هم همون "180" هست. من تازه ابن برنامه رو نصب کردم واز وجود ایرادات احتمالی اون بی خبرم ومطالب بالا رو فقط جهت اطلاع گفتم . در ضمن یک برنامه دیگه هم وجود داره که بعد از نصب یک منوی Persian به منوهای AUTOCAD اضافه میکنه که تایپ مستقیم فارسی اون مشابه برنامه ذکرشده است ولی تعداد فونت اون بیشتره وعلاوه یر تایپ فارسی امکانات جانبی دیگه ای هم در اون منوی Persian وجود داره . من این برنامه رو توی تلویزیون دیدم و اسم دقیقش رو نمیدونم. خودم هم دنبالش هستم .ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیقی اون به من بده .

ALI48
28-02-2006, 14:43
با سلام. برای تایپ مستقیم فارسی در AUTOCAD به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شرکت پارادایس رفته و در قسمت محصولات ، سراغ PowerCAD بروید. داخل این محصول یک فارسی نویس مخصوص AUTOCAD وجود داره که امکان تایپ مستقیم فارسی رو فراهم میکنه. بعد از نصب برنامه فارسی نویس در محیط AUTOCAD و در منوی draw و داخل گزینه text یک گزینه farsi اضافه میشه که خود اون هم دو زیرگزینه type و font داره ، که امکان تایپ مستقیم فارسی روفراهم میکنه . با گزینه font ابتدا جدولی باز میشه که داخلش 13 کلمه با 13 فونت مختلف نوشته شده ، بعد ازدیدن نمونه کلمات فونت دلخواه رو انتخاب کرده وشروع به تایپ فارسی میکنیم.فقط برای تابپ متن افقی که در حالت عادی angle رو "0" میدادیم در تایپ فارسی – با گزینه font - angle رو باید "180" بدیم که مقدار پیش فرض هم همون "180" هست. من تازه ابن برنامه رو نصب کردم واز وجود ایرادات احتمالی اون بی خبرم ومطالب بالا رو فقط جهت اطلاع گفتم . در ضمن یک برنامه دیگه هم وجود داره که بعد از نصب یک منوی Persian به منوهای AUTOCAD اضافه میکنه که تایپ مستقیم فارسی اون مشابه برنامه ذکرشده است ولی تعداد فونت اون بیشتره وعلاوه یر تایپ فارسی امکانات جانبی دیگه ای هم در اون منوی Persian وجود داره . من این برنامه رو توی تلویزیون دیدم و اسم دقیقش رو نمیدونم. خودم هم دنبالش هستم .ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیقی از اون به من بده .

arasharyani
20-05-2006, 17:34
شما با استفاده از برنامه/addone کاتب (kateb) می تونيد براحتی در محيط اتوکد فارسی نويسی کنيد.
اين نرم افزار به همراه تمامی فونتهای فارسی موجود در فرمت shx رو می تونيد از لينک زير دريافت کنيد:

عزيز جان اين لينكك خرابه يوزر و پسورد مي خواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

sa3er
20-05-2006, 23:51
arasharyani جان
اون پستي كه بنده دادم ماله پنج شيش ماه پيش هست
و بله الان بخاطر فشار و مصرف پهناي باند بيش از حد FTP شون در گذشته... دسترسي رو محدود كردند.

از اين لينك دريافت كنيد:

al asghari
06-08-2006, 16:20
ماكرو در آدرس زير نوشته هاي فارسي در اتوكد كه توسط كاتب نوشته شده باشد را ويرايش و ويندوز و يا فارسي تبديل مي كند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arasharyani
14-08-2006, 17:56
arasharyani جان
اون پستي كه بنده دادم ماله پنج شيش ماه پيش هست
و بله الان بخاطر فشار و مصرف پهناي باند بيش از حد FTP شون در گذشته... دسترسي رو محدود كردند.

از اين لينك دريافت كنيد:

دمت گرم sa3er جان

ممنون . عزيزم اگه ميشه يك لطفي بكن اينكه چجوري اين فونتها را توي اتوكد 2006 نصب كنم مانند ويدوزه يا نه؟

al asghari
15-08-2006, 08:01
نصب نمي خواد ، فونتها رو كپي كن داخل فولدر فونت در شاخه اي كه اتوكد نصب شده

به آدرس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم سري بزن

3dshut
26-08-2007, 17:37
سلام عزیزم
برنامه ای را که در شبکه آموزش سیما مشاهده کردید و در آن فارسی ساز Persian را مشاهده نمودید، کار اینجانب بود. ببخشید که جواب دیر شد چون من به تازگی این سئوال را دیدم. و اما در مورد برنامه ای که شما در
تلویزیون دیدید(persian):

این برنامه به عنوان cd همراه کتابی تحت عنوان مرجع کامل AutoCAD 2007 و یا راهنمای استفاده از AutoCAD 2007 به بازار کتاب ارائه شده است. این کتاب از انتشارات ناقوس و نوشتة این حقیر می باشد.
به امید موفقیت.
علی محمودی
ایمیل:
info@3dshut.com
سایت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahinSssS
08-04-2009, 21:06
سلام دوستان. من موندم چه کار کنم. من تمام فونت ها را مثل البرز یا کاتب یا هر چی فونت دیگه بود در فولدر فونت ویندوز و هم فولدر فونت اتوکد کپی کردم ولی بعضی از فونتها را نشون نمیده در اتوکد یا موقع چاپ نقشه درهم برهم نشون میده من در اتوکد کاتب را هم لود می کنم فایده نداره یا زبان ویندوز را فارسی میزارم بازم فایده نداره ولی نقشه میبرم جای دیگه اونجا درست نشون میده و چاپ میشه همه میگن مشکلت فونت است ولی من از هر جا که می تونستم فونت گرفتم یا دانلود کردم. اون جایی که هم درست میزنه چون منو میشناسند و می دونند هم صنف هستیم فونت هاشون را نمی دند خودم هم موندم از فونت یا چیز دیگری اگه می تونید راهنمائی کنید منو مرسی موفق باشید

من دفتر فنی دارم با اچ پی 500 پلات میگیرم.

matarsaak
15-04-2009, 16:33
کدوم ورژن برنامه اوتکد بیشتر استفاده میشه؟

مثلا توی آفیس
آفیس 2003 معروفر و استفاده بیشتری داره
اوتوکد چی؟

dosttans
10-01-2010, 19:54
سلام
برنامه IPT تو اتوکد خوب جواب میده من دارم استفاده می کنم برای استفاده 1- زبون :31: سیستمت انگلیسی باشه
2 و باید توی multiline text (A) کپی کنی تا توی برنامه درست نشون بده

digi_tal
01-05-2010, 10:26
با توجه به استقبال کاربران از نرم افزار فارسی نویسی در اتوکد نسخه جدید آن را امروز منتشر میکنم این نرم افزار که منویی را به اتوکد شما می افزاید که از طریق آن میتوانید در محیط اتوکد فارسی تایپ کنید و بدون هیچ مشکلی آن را چاپ کنید برای دریافت نرم افزار از لینک زیر کمک بگیرید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خصوصیات این نسخه نسبت به قبلی
1- تعداد فونتها افزایش یافته
2- نوع فونتها متنوع شده
3- مشکل نسخه قبلی در تایپ حرف (ح) برطرف شده

فایل راهنما جهت نصب را راه اندازی در داخل پوشه زیپ شده موجود میباشد اگه مشکلی بود اطلاع دهید

پسوورد فایل فشرده :

دانلود فقط برای اعضای سایت :

روش استفاده از نرم افزار : بعد از نصب شما با انتخاب فونت مورد نظر قادر خواهید بود با انتخاب یک نقطه در صفحه و حرکت موس از سمت راست به چپ و یا با دادن اندازه ارتفاع نوشته به صورت دستی در اتوکد فارسی تایپ کنید دقت کنید که در ابتدا فونتها به صورت جدا جدا درج شده که بازدن دو بار اینتر نتیجه نهایی به دست می آید . نظرات خود را برای ما بنویسید متشکر

McDonald81
03-10-2010, 02:54
برای فارسی نویسی در اتوکد میتونید از CadFa استفاده کنید. از لینک زیر CadFa رو دانلود و تست کنید:

لینک زیر هم توضیحاتی رو در مورد آخرین ورژن CadFa به شما میده:

برای دانلود فونت فارسی برای اتوکد هم لینک زیر رو ببینید:

امیدوارم مفید بوده باشه.