PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ســمـنـد Samand

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

anahita2002_anahita2002
11-11-2006, 19:09
سمند
Samand

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجید فینا
11-11-2006, 21:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمایشگاه بین المللی خودرو استانبول تا 10 نوامبر ادامه دارد...

بنزین تو ترکیه لیتری 2.5 میلیون لیره که به پول ما میشه 1850 تومان لیتری

این سمند با این اتاق به نظر شما میتونه جواب بده اونم جائی که مصرف بنزین براش مهمه

مگر اینکه به پلیس اونجا 3 یا 4 میلیون بفروشن

1- واسه ايجاد بازار هم شده با ضرر صادر ميكنن( پايه ريزي بازار وايجاد خدمات پس از فروش و ....)

2- در مورد واردات مگان با تركيه بحث سر صادرات سمنده كه تراز تجاري بهم نخوره (البته پشت پرده اينم مطمئنا سود افراد خاصي هست كه خب واسه ما ها طبق معموله Smile )

3- معمولا تو اين موارد بيشتر موارد سياسي دخيل هست تا موارد فني

4- فكر كنين سمند بشه ماشين پليس تركيه

اولا نظر خيلي از ايراني هايي كه ميرن تركيه و اونجا سمد ميبينن نسبت به سمند عوض ميشه

هم خيلي از اتباع كشورهاي آسياي ميانه( اين جدا شده ها از شوروي) كه ايران در پي درست كردن بازار واسه سمند تو اونجاست تو فكرشون راجع به سمند چيز خوبي جا ميوفته ميدونين كه رابطه آذر بايجان و تركيه خيلي نزديكه( چه سياسي چه تجاري و......)

يه حالتي مثل بازار يابي و تبليغ غير مستقيم واسه سمند ميشه

ما هم اينجا فكر ميكنيم ايول حتما ماشين خوبيه كه تو تركيه كه بازار اروپاست از بين اون همه ماشين سمند رو انتخاب كردن و ميشه تبليغي كه حالا وسط فوتبال ( مثل آزسمند) هي پخشش بكنن

حالا گرفتين واسه چي مي صرفه كه حتي با ضرر هم به تركيه بفروشن؟

anahita2002_anahita2002
11-11-2006, 22:44
كاملا موافقم

satttanism
06-02-2007, 23:19

آفتاب: پیشرفته ترین محصول ایران خودرو به نام «سمند سورن» روز هفدهم بهمن ماه جاری با حضور مقامات عالی رتبه کشور رونمایی می‌شود. به گفته مدیرعامل ایران خودرو این محصول مجهز به آخرین تکنولوژی روز جهان و سیستم‌های هشدار دهنده به راننده برای حفظ ایمنی سرنشینان خودرو طراحی و تولید شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آفتاب، منوچهر منطقی درباره تولید این خهودرو توضیح داد: سورن استاندارد اروپایی ( ECE94) ایمنی خودرو را از مراکز معتبر اخذ کرده است، با کسب این استاندارد ما می‌توانیم محصول جدید خود را به بازارهای بین المللی صادر کنیم.

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به این که استاندارد اروپایی ایمنی خودرو یکی از استانداردهای اجباری در تصادفات از جلو است، گفت: سمند با تجهیزات پیشرفته به بسیاری از بازارهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر خواهد شد.

وی مهمترین تجهیزات ایمنی نصب شده بر روی سورن را کیسه هوا، سیستم جدید فرمان تاشو و کمربند مدرن پیش کشنده و محدود کننده نیرو اعلام کرد و افزود: با نصب این تجهیزات تلفات جانی مرتبط تا 25 درصد و جراحات و خیم در ناحیه سر و صورت تا 75 درصد کاهش می یابد.

منطقی با بیان این که تا پایان سال 250 دستگاه سمند سورن به صورت آزمایشی تولید می شود، تصریح کرد: از سال آینده این خودرو به بازارهای داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله آپشن های سمند سورن جی پی اس (سیستم تعیین موقعیت جغرافیایی از طریق ماهواره) و سیستم مالتی مدیا (چند رسانه ای) است و سایر اجزای این سمند ارتقاء یافته است.

منطقی تاکید کرد: سمند سورن از نظر شکل ظاهری با سمندهای معمولی تفاوت زیادی دارد و طبق قولی که داده ایم هر سال یک یا دو محصول جدید به بازار عرضه خواهیم کرد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان ساخت: این خودرو قابلیت قرار گیری موتورهای مختلف از جمله موتور ملی و موتورتی یو فایو (TU5) را دارد که استاندارد آلایندگی یورو4 برای خودرو سمند سورن هدف گذاری شده است.

vandu
06-02-2007, 23:28
از قبلی خیلی قشنگ تره...

Mehran NZ
07-02-2007, 05:32
از قبلی خیلی قشنگ تره...

اره قیافش خیلی باحاله امید وارم از قبلی بهتر باشه و کم کم بتونیم در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

L O V A B
07-02-2007, 08:10
عکس هاش هم بزاریــــــــــــــــــــ ــــــــــد.(داخل ماشین)

J A V I D
07-02-2007, 08:19
ظاهرشو ول کنید یه وقت دیدین تو ش موتور پیکان بود !!! فراموش نکنید ایرانی ها سابقه طولانی در پیوند زدن موتور های گوناگون به بدنه خودر رو های گوناگون رو دارن !!!

فقط یه شوخی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Šepehr
07-02-2007, 08:41
آره خیلی قشنگه

اینم عکس هاش:

Mehran NZ
07-02-2007, 08:50
دوستان نمی دونید با قیمت چند بیرون میدن؟

L O V A B
07-02-2007, 13:17
آره خیلی قشنگه

اینم عکس هاش:

ممنون آقا سپهر:)

M A T I N
07-02-2007, 14:55
چراغ های قبلی بهتر بود .....

L O V A B
07-02-2007, 15:45
چراغ های قبلی بهتر بود .....

اصلا" . اون که دیگه از رده خارج بود.

hemo
07-02-2007, 17:09
چه خوب! . . . يه اسم ايراني . . .

satttanism
07-02-2007, 20:25
تقریبا وقتی اولین سمند بیرون اومد این مدل به اضافه چند مدل دیگه معرفی شده بود مثل سمند کوپه

rezamn22
09-02-2007, 03:46
آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی اینا فقط قیافه رو تغییر می دن بهتر از قبلیا نیست که بدتره

'POP'
10-02-2007, 20:29
راستش توي اين صحبتهاي آقاي منطقي راجع به خودروي سورن چند تا نكته هست ؛ البته از اون عكس كوچيكي كه توي خبر پست اول هست چيز زيادي نميشه برداشت كرد .

اما با اينحال... من بنظر من اين طرح ، facelift شده ي طراحي مفهومي يا همون Concept show car "سمند كوپه" هست كه از سال 80 كارهاي رندرينگ و مدلهاي گلي و يك دهم و يك سوم و... اون شروع شده بود كه البته گفته مي شد كه طبق سليقه ي جوانان و علاقمندان خودروهاي كوپه طراحي شده ؛ تصويرش:
(گذشته از اشكالهاي بزرگ طراحي ظاهريش ، به الهام گرفتن از مرسدسCكلاس توجه كنيد)

اما انگار كه نظر آقايون عوض شده و بناست به اسم سورن و با اين تفاوتها ارائه بشه .

قابلیت قرار گیری موتورهای مختلف از جمله موتور ملی و موتورتی یو فایو (TU5) را دارد که استاندارد آلایندگی یورو4
اين از خوب هم خوب تره كه با استانداردهاي فوق العاده سخت گيرانه ي EU4مطابقتش بدند اما موتور ساخت پژويTU5 روي اين خودرو يك قدم از ملي بودن دورش مي كنه .

از جمله آپشن های سمند سورن جی پی اس (سیستم تعیین موقعیت جغرافیایی از طریق ماهواره)
اين هم خوبه(بويژه اينكه اخيراGPSدر ايران راه افتاده) اما حيف كه استاندارد بنا نيست روي اون باشه ؛ ضمنا قولش رو هم براي كوپه داده بودند .

اما در كل اطلاعات مبهمي ازش داده شده شده .

مجید فینا
10-02-2007, 21:31
دوستان شكل ظاهري سمند سرين كاملا عوض شده و عكسهائي كه دوستان گذاشتن نيست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@=30714

داشبوردش تغييري نداره ولي فرمان تغيير كرده..
. پشتش بنظرم خيلي خوب شده. . اگر دقت كنين سپر عقبش مثل ماشين هاي جديد شده .فاصله بين چراغ عقب و سپر كه در lx ها با يك پليت پر شده بود ، در اين مدل كلاً سپر تا زير چراغ اومده.كلاً پشتش از lx بهتر شده ولي درمورد جلو خوب نيست. اگر دقت كنيد در قسمت جلو ضربگير نداره و بمحض برخود با چيزي جلو پنجره . سپر داغون ميشه.

satttanism
10-02-2007, 22:53
داخل اخبار هم که نشون داد من دقت نکردم دقیق شکل کدوم از عکسهاست

HitchcocK
11-02-2007, 00:53
داخل اخبار هم که نشون داد من دقت نکردم دقیق شکل کدوم از عکسهاست

ای بابا ... آخر کدوم عکس درسته....:blink: :blink:
اگه اونه که 'POP' گذاشته.. دمشون گرم .. کمپانی بنز باید بیاد ازشون شاکی بشه که گند زدن به طرح ماشینشون!!!!
اگه هم اونه که مجید فینا گذاشته...بازم دمشون گرم..کمپانی هیوندای و نیسان باید بیان شاکی بشن که خیلی گند زدن به طرح ماشیناشون (یه جوری دوتاشونو با هم قاطی کردن)....!!! فقط چراغ جلوی ماشینو خوب در آوردن که مثل سوناتاس و چراغ عقب ماشینو که مثل ماکسیماس(البته زیاد جدی نگیرید..تقریبا گفتم)!!!!!:biggrin: :biggrin: :biggrin:

satttanism
11-02-2007, 01:09
اون عکسی که پاپ گذاشته ماله سمند کوپست

javadbka
11-02-2007, 01:19
آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی اینا فقط قیافه رو تغییر می دن بهتر از قبلیا نیست که بدتره

اينو هستم.خوب امدي رضا جون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

galaxy_110
11-02-2007, 01:37
مگه شما تو ایران ماشین هم می سازید؟:blink: :blink: :blink:

I've never heard of it.
:ohno: :ohno:

Cheers

satttanism
11-02-2007, 01:52

I've never heard of it.

Cheers

بابا دمت گرم الان 3 4 سالی هست

J A V I D
11-02-2007, 02:03
galaxy_110 جان تو ایران خیلی چیزا می سازیم ...... با این حرفت یاد یکی افتادم که چند وقت پیش داشتم با هاش چت می کردم وقتی فهمید من ایرانی هستم اولین سوالی که ازم پرسید این بود مگه شما تو ایران کامپیوتر دارید که تو اومدی تو اینترنت !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

حالا این سورن یعنی چی کسی می دونه ؟!؟

S a f a 6 4
11-02-2007, 02:22
ای بابا ... آخر کدوم عکس درسته....:blink: :blink:
اگه اونه که 'POP' گذاشته.. دمشون گرم .. کمپانی بنز باید بیاد ازشون شاکی بشه که گند زدن به طرح ماشینشون!!!!
اگه هم اونه که مجید فینا گذاشته...بازم دمشون گرم..کمپانی هیوندای و نیسان باید بیان شاکی بشن که خیلی گند زدن به طرح ماشیناشون (یه جوری دوتاشونو با هم قاطی کردن)....!!! فقط چراغ جلوی ماشینو خوب در آوردن که مثل سوناتاس و چراغ عقب ماشینو که مثل ماکسیماس(البته زیاد جدی نگیرید..تقریبا گفتم)!!!!!:biggrin: :biggrin: :biggrin:

عکسای مجید فینا درسته

satttanism
11-02-2007, 02:27
galaxy_110

فکر می کنم نام یه قهرمان و اسطوره هستش

Razel
11-02-2007, 02:41
galaxy_110

فارس نیوز:
به گفته مجري مراسم رونمايي سورن نام سورن با كسر حرف "ر" واژه‌اي تركي به معناي "پيش برنده"و با فتحه "ر" به معناي شجاع و دلير و نام يكي اقوام قديم ايراني است.

البته به نظر من این مجری کسره و فتحه رو اشتباه گفته،چون با فتحه معنی پیش برنده رو میده. البته ترکهای عثمانی با کسره هم می گن .

'POP'
11-02-2007, 07:31
عكسهايي كه مجيد جان گذاشته خيلي عاليه .
اما جلو پنجرش اگه مارك سمند نداشت مي گفتم احتمالا يكي از محصولات كرايسلر هست !

همونطور كه در اين عكس معلومه : SRS Air Bag ، بنظر من فرمان چهار پره اش هم براي نصب كيسه ي هوا دچار تغيير و بهينه سازي شده .
ريموت كنترل هم كه داره ! ايول به پيشرفت !

مگه شما تو ایران ماشین هم می سازید؟
راستش نظر من اينه كه پيش از انقلاب هم ما مونتاژ كار بوديم الآن هم مونتاژ كاريم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .
اما اون موقع خودروهاي رده ي 1 دنيا مثل كاديلاك رو اما الان خودروهاي از رده خارج مثل فورد فيستاي 25 سال پيش اروپا(=كيا پرايد كره) و 405(=پرشيا=سمند) رو مونتاژ مي كنيم .

سمند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): اسب طلايي (نامي كه آقاي خاتمي انتخاب كرد)
سورن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and_soren.php): نام يكي از اقوام ايراني ، پيش برنده ، شجاع و دلير

اسمهاي متناسب و جالبي هستند .
;)

Mehran NZ
11-02-2007, 07:59
بنظر من مهم اینه که قدم اول رو برداشتیم و مهمترین چیز همینه

baharan_2122
11-02-2007, 09:50
[QUOTE=Mehran NZ;860627]بنظر من مهم اینه که قدم اول رو برداشتیم و مهمترین چیز همینه[/QUOT

سلام
حرف شما کاملا درست است
اما به نظر می آد که معنی لغوی سمند به معنای اسب سرکش باشه
در ضمن من فکر می کنم داشبورد ماشین سمند و سورن یه خورده بزرگ و نازیبا و نافرم است که اگه یه خورده جمع و جور بشه به نظر بهتر می آد.

مجید فینا
11-02-2007, 11:27

HitchcocK
11-02-2007, 13:49
اما جلو پنجرش اگه مارك سمند نداشت مي گفتم احتمالا يكي از محصولات كرايسلر هست !

خوب...تا حالا شد سه تا کمپانی!!!!:biggrin:
دیگه کسی نظری نداره؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!:rolleye: :biggrin: :blink:

*NashenaS*
11-02-2007, 16:50
کد خبر : DEN- 30714 تاريخ چاپ : پنجشنبه 19 بهمن 1385

اين «سورن» 5/14ميليوني است

مدل جدید سمند رونمایی شد

دنياي اقتصاد- خودروی جديد «سمند سورَن» روز گذشته با حضور وزير صنايع و معادن در سال اجتماعات شركت ساپكو رونمايي شد.

عكس: دنیای اقتصاد، سامان دزیانیان
اين خودرو، سمند تغيير شكل يافته‌اي است كه نسبت به سمند معمولي و LX از طراحي متفاوتي بهره برده و قابليت نصب موتور فعلي سمند، موتور TU5 و موتور ملي را دارد. واژه فارسي «سورن» با معاني شجاع، دلير و شمشير بران، نامي است كه اين خودروي جديد به خود گرفته و از خردادماه سال آينده در 10 ورژن وارد بازار خواهد شد. اين در حالي است كه قبل از بهره‌برداري، اين خودرو «سورِن» تلفظ مي‌شد كه بزرگ‌ترين سردار اشكاني بود که در نبرد با امپراتور رم، او را شكست داده بود. طراحي اين خودرو كاملا داخلي بوده و براي توليد آن از پلات فرم سمند استفاده شده است. تغيير شكل در چراغ‌هاي جلو، سپرها، چراغ‌هاي عقب و آينه‌هاي جانبي (مجهز به چراغ راهنما) عمده تفاوت‌هايي است كه سمند سورن نسبت به سمندهاي معمولي و LX دارد.
منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو قيمت اين خودر را يك‌ميليون تومان بيشتر از LX (حدود 5/14ميليون تومان )عنوان كرد. وزير صنايع و معادن در مراسم رونمايي سورن گفت: دولت‌هاي قبلي توسعه صنعت خودروي كشور را در گرو همكاري مشترك با خودروسازها مي‌دانستند ولی دولت فعلي توسعه برند ملي را سرلوحه كار خود قرار داده است.
وي افزود: همكاري مشترك در قالب جوينت ونچر را نفي نمي‌كنيم اما با توجه به استراتژي صنعت خودرو در كنار همكاري‌هاي مشترك با خودروسازها، بر روي نشان‌هاي ملی سرمايه‌گذاري خواهم كرد.
وي تصريح كرد: طراحي مدل‌هاي جديدتر سمند نيز بايد شروع شود تا در دو سال آينده شاهد ورود مدل‌هاي جديد سمند به بازار باشيم. وي ابراز اميدواري كرد که تا پايان سال‌جاري 21هزار و طي سال آينده يك‌صد هزار دستگاه خودروسواري با برند ايران‌خودرو از كشور صادر شود.
طهماسبي خاطرنشان كرد: زيرساخت‌هاي موجود كشور اين قابليت را دارد تا 10درصد تامين قطعات ريخته‌گري و ماشين‌كاري دنيا را به خود اختصاص دهد. مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو در اين مراسم با اشاره به اينكه سمند معمولي و LX از نظر طراحي، خودرويي قديمي است، افزود: همه مي‌گويند سمند خودرو خوبي است، اما از نظر طراحي به روز نيست به همين خاطر طراحي مدل لوكس و پيشرفته آن با نام سورن انجام شد تا علاوه بر حفظ بازار خارجي برند ملي، سهم صنعت خودروسازي كشور در دنيا بالاتر رود. وي گفت: سمند سورن تاكنون استاندارد ايمني اروپا، ECE94، را پاس كرده و قابليت ارتقا به استاندارد يورو 4 را دارد. وي تصريح كرد: علاوه بر سمند سورن، طراحي سمند 86 نيز آغاز شده و اين خودرو سال آينده وارد بازار خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@=30714

MAXXX
11-02-2007, 18:27

I've never heard of it.

Cheers
تازه خبر نداری اینو به چندتا کشور هم صادر میکنیم

آقا اگه این سورن نیست چرا جلوش نوشته سورن؟

مجید فینا
11-02-2007, 19:33
بله
به غير از اين طرح چند طرح ديگه هم بخاطر هزينه بالا و ... طرحهاي ديگر براي شركت ايران خودرو مقرون به صرفه نشد
در ضمن اين مدل سمند سورن كه عكساشو گذاشتم قراره به تركيه صادر بشه

satttanism
11-02-2007, 23:50
مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو گفت: قيمت سمند سورن تيپ يك، ‪ ۱۰‬ميليون ريال بيشتر از سمند ‪ LX‬خواهد بود.

"منوچهر منطقي" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: سمند مدل جديد با نام سورن كه حاصل انجام تغييراتي در شكل سمند اوليه است، خرداد ماه سال آينده به بازار خواهد آمد.

قيمت سمند ‪ LX‬هم اكنون بين ‪ ۱۳‬ميليون و ‪ ۳۰۰‬تا ‪ ۱۳‬ميليون و ‪ ۴۰۰‬هزار تومان در بازار است كه به اين ترتيب قيمت سمند سورن ‪ ۱۴‬ميليون و ‪ ۳۰۰‬تا ‪ ۱۴‬ميليون و ‪ ۴۰۰‬هزار تومان خواهد بود.

سمند سورن كه روز چهارشنبه اين هفته رونمايي شد، قرار است در ‪ ۱۰‬مدل مختلف توليد شده و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه شود.

سمند سورن تيپ يك، با حجم موتور ‪ ۱۷۱۶‬سي‌سي و حداكثر قدرت ‪ ۱۰۰‬اسب بخار (در‪ ۶۰۰۰‬دور در دقيقه) و حداكثر سرعت ‪ ۱۸۵‬كيلومتر در ساعت مي‌باشد.

سورن به طور استاندارد مجهز به كيسه هواي ايمني براي محافظت از راننده به ويژه در ناحيه سر و گردن در برابر تصادف است، اين سيستم ايمني در يكي از مجهزترين آزمايشگاههاي دنيا مورد آزمايش و صحت عملكرد آن مورد تاييد قرار گرفته است.
منبع: عصر ایران

Mehran NZ
12-02-2007, 08:27
خوب قیمتش که خوبه قیافش هم که عالیه

mazdakaa
16-03-2008, 15:32
خدا به داد پرايد برسد

سرقت سمند در 8 ثانيه
لطفا به ما مشكوك نشويد، ما نه معانديم نه متوهم. قصد خرابكاري و جوسازي و سياه‌نمايي هم نداريم، فقط مي‌خواهيم با ضرب قلم و سرانگشتانمان تلنگري بزنيم به آنها كه هنوز نمي‌خواهند واقعيت‌ها را قبول كنند.

داستاني كه ما قصد روايت كردنش را داريم از روزي كليد خورد كه بچه‌هاي ايران‌خودرو كه به تازگي خودروهاي توليدي‌شان را به قفل‌هاي ضدسرقت مزين كرده بودند، بر آن شدند تا براي عرض اندام هم كه شده كاركشته‌ترين سارقان خودرو را (با هماهنگي پليس آگاهي) فرا بخوانند و توليدات ملي را كه ما هم به آنها افتخار مي‌كنيم در معرض آزمايش قرار دهند.
اولين خودروي مورد آزمايش «سمند» بود، چرا كه ايران‌خودرويي‌ها بر اين باور بودند كه كمالات اين ماشين با نصب قفل ضدسرقت تكميل شده و حتما سربلند از آزمايش بيرون مي‌آيد.
اما آن طرف ماجرا همكاران اداره آگاهي و سارقان حرفه‌اي بودند كه با پليس همكاري مي‌كردند. لحظات همراه بيم و اميد سپري شد و دست سارق موردنظر به قفل سمند متبرك شد. ايران‌خودرويي‌ها مطمئن از ابتكارشان يك سو نظاره‌گر بودند و در دل به سارقي كه ژست حرفه‌اي گرفته بود پوزخند مي‌زدند، اما دزد ماشين بي‌توجه به اين واكنش، قفل را برانداز مي‌كرد.
يك، دو، سه، چهار، پنج، شش، هفت، به هشت ثانيه نرسيد كه قفل باز شد، جالب اينكه در عرض يك دقيقه و 30 ثانيه سارق اتومبيل را به حركت انداخت. اين بار او پوزخند زد و ايران‌خودرويي‌ها كه مطمئن بودند اشتباهي رخ داده به دليل‌تراشي روي آوردند. اما سارقان كه براي قفل‌هاي ضدسرقت خودروي شيك و پيك ايران‌خودرو (پژو 206) انرژي را در سرانگشتانشان ذخيره كرده بودند، با پاسخ ايران‌خودروهايي‌ها خشكشان زد: «نه نمي‌شود 206 آبروي ماست.»
از سارقان اصرار و از ايران‌خودرويي‌ها انكار، از آنها الحاح و از اينها بهانه. خلاصه بعد از كلي چانه زدن سارقان متقاعد كه نه، قبول كردند دست از خودروي نور چشمي ايران‌خودرو بكشند و با آبروي كسي بازي نكنند ولي نوبتي هم باشد نوبت پرايد است، خودرويي كه به گفته سردار رويانيان رييس پليس راهنمايي و رانندگي كشور ناامن‌ترين خودروي توليد ايران است.
ايران خودرويي‌ها كه خودروهاي توليدي‌شان را بالاتر از اين مي‌دانند كه با توليدات كارخانه‌اي چون سايپا مقايسه شوند، باد به غبغب انداخته و از سارق خواستند در مورد نحوه سرقت پرايد جمله‌اي بگويد.
البته سارق مورد نظر چون مي‌دانست پاسخي كه مي‌دهد به احتمال زياد به مذاق سايپايي‌ها خوش نمي‌آيد، سكوت كرد ولي از ايران خودرويي‌ها اصرار و از سارق الحاح، از آنها پافشاري و از او بهانه. ولي سارق بالاخره به حرف آمد و با قطع ديالوگ و در حالي كه بسيار با اطمينان صحبت مي‌كرد، گفت: «فقط كافي است من از كنار پرايد رد بشوم و يك سوت بزنم، آن وقت مثل ... دنبالم راه مي‌افتد.»
باور كنيد راست مي‌گوييم. دوباره مي‌گويم ما نه معانديم نه متوهم قصد خرابكاري و جوسازي و سياه‌نمايي هم نداريم، ما هم به توليدات ملي‌مان واقعا افتخار مي‌كنيم.

msa d820
27-03-2008, 12:24
عزیزان کس راهی بلده چطوری میشه در 405 یا سمند یا اکثر ماشین هارو باز کرد اخه ما تویوتا داریم تصادف کردیم بردیم صافکاری یه پسر20در سمند رو که صاحبش ید جایی پارک کرده بود رو باز کرد من همون جا سجده کردم گفتم چطوری این کارو کرد یاد نداد حالا کسی بلده

alex winson
27-03-2008, 20:41
جوووووون
چه کیفی میده این دزدی

hadi665
27-03-2008, 20:57
جلل خالق................................

rezaete
27-03-2008, 23:04
حالا واسه سارق حرفه ای سودی هم داره ؟ یعنی از مدت حبسش کم میشه یا فقط ترفند هاش لو میرن ؟

raptor22
27-03-2008, 23:18
تعجب نداره بياين من براتون در پرايد رو با سوئيچ جيك ثانيه باز ميكنم.

آلو جنگلي
27-03-2008, 23:31
سارقه پایه یاد دادنه این حرفه نیست؟؟؟؟

ehsankalak
27-03-2008, 23:58
واقعا چشم ایران خودرو روشن !!!!! ماشین تولید می کنن به قیمت خون اجدادشون به مردم میدن اونم با این همه هارتوپورت آخرشم میشه این خدایی اگه واردات آزاد بشه که اینا تو سه سوت ورشکستن البته همین الانشم کم از ورشکسته ها ندارن !!!!!

Sharim
30-03-2008, 14:55
تکراری شد ---> ویرایش

Sharim
30-03-2008, 14:56
با سوزن یا سنجاق باز کرد ؟ به این راحتی ها نیست خیلی تجربه میخواد احتمالا یارو قفل ساز بوده . البته تئوری ساده ای داره اما از نظر عملی سخته

xqg50
30-03-2008, 16:56
در اکثر ماشینارو میشه با یه تیکه سیم مفتول نازک که به راحتیکج نشه باز کرد ته سیم رو باید به شکل قلاب در بیاری و از بین شیشه و لاستیک که سمت بیرون شیشه قرار داره رد کنی و بفرستیش پایین و بعد که مطمعن شدی سیم به جای مخصوصش گیر کرده آروم بکشی بالا نکته مهم اینجاست که قلاب شما باید به سیمی گیرکنه که قفل در باهاش حرکت میکنه همون قفلی که روی در ماشین از سمت داخل قرارداره اگه بار اولت باشه محاله بتونی انجامش بدی پیشنهاد میکنم اول برای یاد گرفتن رودری ماشین رو در بیاری و جای سیمیو که گفتم رو پیدا کنی و خوب جاشو یاد بگیری تا بتونی از بیرون بدون دیدن پیداش کنی

amiroo88
30-03-2008, 17:04
در اکثر ماشینارو میشه با یه تیکه سیم مفتول نازک که به راحتیکج نشه باز کرد ته سیم رو باید به شکل قلاب در بیاری و از بین شیشه و لاستیک که سمت بیرون شیشه قرار داره رد کنی و بفرستیش پایین و بعد که مطمعن شدی سیم به جای مخصوصش گیر کرده آروم بکشی بالا نکته مهم اینجاست که قلاب شما باید به سیمی گیرکنه که قفل در باهاش حرکت میکنه همون قفلی که روی در ماشین از سمت داخل قرارداره اگه بار اولت باشه محاله بتونی انجامش بدی پیشنهاد میکنم اول برای یاد گرفتن رودری ماشین رو در بیاری و جای سیمیو که گفتم رو پیدا کنی و خوب جاشو یاد بگیری تا بتونی از بیرون بدون دیدن پیداش کنی

این روش کاملا قدیمی شده و برای ماشین های قدیمی جواب میدید مثل 504

ماشینهای جدید طوریه که اگه سیم و فرستادی پایین جاییی نداره که بهش گیر کنه و قفل و بکشی بالا

msa d820
30-03-2008, 17:30
نمی دونم از زیر دستگیره در یه کارایی کرد باز شد

kiwi
30-03-2008, 19:18
شايد سوييچ داشته خواسته سركارت بذاره؟؟!؟؟!d:

xqg50
31-03-2008, 18:24
lkمن خودم در پراید و 405 رو با این روش باز کردم

xqg50
31-03-2008, 18:27
این روش کاملا قدیمی شده و برای ماشین های قدیمی جواب میدید مثل 504

ماشینهای جدید طوریه که اگه سیم و فرستادی پایین جاییی نداره که بهش گیر کنه و قفل و بکشی بالا من خودم در پراد و 405 رو با این روش باز کردم

raptor22
02-04-2008, 20:37
13 محصول جدید ایران خودرو در سال 87

مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، از توليد سيزده محصول جديد در سال جديد خبر داد و گفت: امسال مدل جديد روآ، سورن، سمند جديد، رونمايي از خودرو ايکس دوازده و خودرو هيبريد شهري، مدل جديد پارس، سمند با گيربکس دنده اتوماتيک و موتور ديزلي، 206 اس دي با موتور ديزلي و سمند با پايه گازسوز به بازار عرضه مي‌شود.

به گزارش واحد مرکزي خبر، منوچهر منطقي در مراسم آغاز سال جديد کاري در جمع مديران و کارکنان ايران خودرو افزود: امسال چهار خط توليد خودرو نيز راه اندازي مي‌شود.

مديرعامل ايران خودرو همچنين راه‌اندازي خط توليد ون، وانت تندر 90، وانت دو ديفرانسيل جديد در تبريز، بدنه بنز آتگو و اتوبوس بين شهري را از ديگر توليدات جديد اين شرکت دانست.

منطقي در زمينه برنامه توليد اين شرکت در سال 87 نيز گفت: امسال که همزمان با سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي است، توليد اين شرکت از مرز ششصد هزار دستگاه انواع سواري خواهد گذشت.

وي افزود: از اين ميزان توليد، 520 هزار دستگاه در ايران خودرو، صد هزار دستگاه در ايران خودرو خراسان، سي هزار دستگاه در ايران خودرو تبريز و بيست هزار دستگاه نيز در کارخانجات خارج از کشور توليد خواهد شد.

مديرعامل ايران خودرو، تکميل خطوط توليد اين گروه صنعتي را در سال 87 از ديگر برنامه‌ها دانست و گفت: تکميل مرحله دوم کارخانه ايران خودرو در خراسان با ظرفيت 150 هزار دستگاه در خرداد ماه، تکميل خط دوم توليد موتور کم مصرف با ظرفيت 250 هزار دستگاه در شهريور، راه‌اندازي مرحله دوم کارخانه ايران خودرو در تبريز در اسفند ماه و راه‌اندازي ايران خودرو در استان فارس در بهمن ماه و نيز افتتاح خطوط توليد واگن‌هاي مترو در ابهر در خرداد ماه را از مهمترين برنامه‌هاي توسعه خطوط توليد در داخل کشور اعلام کرد.

منطقي افزود: امسال ميزان توليد کاميون، اتوبوس و ميني‌بوس در ايران خودرو ديزل از مرز سي هزار دستگاه خواهد گذشت.

وي درباره گسترش فعاليت‌هاي ايران خودرو در جهان نيز گفت: کارخانه توليد خودرو در چين در بهمن امسال افتتاح مي‌شود و عمليات اجرايي مرحله دوم توليد خودرو در بلاروس نيز با ظرفيت صد هزار دستگاه در تير ماه آغاز خواهد شد.

به نقل از تابناك.

Greight
02-04-2008, 23:17
خداي من اينا ميخوان چيكار كنن ؟!
چقد ديگه ميخوان پول مردمو بالا بكشن ؟ چقد ديگه ميخوان آت و آشغال بسازن به نام خودروي روز تحويل مردم بدن. اين خدا كجا نشسته ؟! بابا چقد ديگه ؟؟!

amiroo88
02-04-2008, 23:31
13 محصول جدید ایران خودرو در سال 87

امسال مدل جديد روآ، سورن، سمند جديد، رونمايي از خودرو ايکس دوازده و خودرو هيبريد شهري، مدل جديد پارس، سمند با گيربکس دنده اتوماتيک و موتور ديزلي، 206 اس دي با موتور ديزلي و سمند با پايه گازسوز به بازار عرضه مي‌شود.

:2::2:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.beh
02-04-2008, 23:38
من شنیده بودم ایران خودرو در حقیقت ورشکستست
حالا داره چی کار می کنه؟

Greight
02-04-2008, 23:41
اين هيبريد يعني چه ؟

amiroo88
03-04-2008, 00:15
اين هيبريد يعني چه ؟

خودروی هیبریدی ماشینی است كه حداقل از دو نوع منبع انرژی برای حركت بهره می‌گیرد. در نسل جدید خودروهای هیبریدی دو موتور سوختی و برقی، نیروی محركه لازم برای حركت را فراهم می‌كنند. در این خودروها، برق مصرفی موتور برقی از طریق نسل جدید باتری‌ها، یعنی باتری‌های دوقطبی حاصل می‌شود. موتور سوختی منبع اصلی انرژی محركه ماشین بوده و باتری به عنوان یك منبع كمكی عمل می‌كند و در مواقعی كه خودرو به انرژی بالایی برای حركت و یا شتاب گرفتن نیاز دارد، موتور برقی نیز به صورت خودكار به كار می‌افتد.
در مواقع عادی، انرژی اضافی حاصل از موتور سوختی از طریق دینام در باتری ذخیره می‌شود و به این طریق اتلاف انرژی موتور سوختی به شدت كاهش یافته، مصرف سوخت كمتر شده و آلودگی هوایی ناشی از خودروها كاهش می‌یابد. فكر استفاده از برق برای تامین انرژی حركت خودروها به چند دهه قبل برمی‌گردد. برق لازم برای خودروهای برقی می‌تواند از برق شهر (برای خودروهای داخل شهر مثل اتوبوس و قطار برقی)، باتری و یا پیل‌های سوختی تامین شود. به عنوان مثال در سال ۱۹۶۴ میلادی در كشور ژاپن، كل نیروی محركه یك كشتی از طریق پیل سوختی تامین می‌شد. باتری‌های قابل شارژ یكی از منابع بسیار مورد علاقه برای تامین انرژی در خودروهای برقی هستند. مشكل اصلی استفاده از باتری در خودروهای برقی، وزن بالای باتری جهت فراهم ساختن انرژی لازم برای حركت است كه طی سال‌های اخیر نیز این مشكل حل شده است.

Greight
03-04-2008, 00:42
ممنون ازت.
به اميد روزي كه الگانس بزنيم (ايشالا سال 3000)

hamid00009
03-04-2008, 13:19
ممنون ازت.
به اميد روزي كه الگانس بزنيم (ايشالا سال 3000)
شاید هم x00000

BLACK-BLACK
03-04-2008, 14:38
گيربکس دنده اتوماتيک
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداي من اينا ميخوان چيكار كنن ؟!
چقد ديگه ميخوان پول مردمو بالا بكشن ؟ چقد ديگه ميخوان آت و آشغال بسازن به نام خودروي روز تحويل مردم بدن. اين خدا كجا نشسته ؟! بابا چقد ديگه ؟؟!

وانت تندر 90
مورچه چیه کله پاچش چی باشه

منطقي افزود: امسال ميزان توليد کاميون، اتوبوس و ميني‌بوس در ايران خودرو ديزل از مرز سي هزار دستگاه خواهد گذشت.
یک دونشم به شرکت واحد نمیدن

raptor22
04-04-2008, 00:13
تا وقتی یه عده حالو پیدا میشن میرن از اینا ماشین میخرن اوضاع همینطوریه

تا وقتی یه عده حالو پیدا میشن میرن از اینا ماشین میخرن اوضاع همینطوریه

ملت نخرن چكار كنند ؟با ناوگان سريع السير شهري تردد كنند؟

Havbb
04-04-2008, 00:37
در سمند و 405 احتياج داره به يه سيم مفتول نازك كه دولاش كني و ...
خودت هم ميتوني امتحان كن من كردم شده

alireza fatemi
05-04-2008, 18:34
امسال مدل جديد روآ، سورن، سمند جديد، رونمايي از خودرو ايکس دوازده و خودرو هيبريد شهري، مدل جديد پارس، سمند با گيربکس دنده اتوماتيک و موتور ديزلي، 206 اس دي با موتور ديزلي و سمند با پايه گازسوز به بازار عرضه مي‌شود.

احتمالا ماشین هیبریدی شون باید با برق شهر شارجش کنی!!!!!!!!!!!!!!!
اگه 206 اس دی با موتور دیزل بیاد بازارو به خودش اختصاص میده البته تا زمانی وارد کردن خودروی دیزل ممنوع باشد

T.K
06-04-2008, 09:22
سلام به دوستان
همه ی حرفا درسته
ولی وقتی ایران خودرو با این همه سابقه و سرمایه ای که تعداد صفرهاشو نمی تونی بشماری وارد کار میشه هیچ کس حتی محمود هم نمی تونه جلوشو بگیره و مجبوره بگه : به به . . .

در ضمن شما فقط بیا یـن محصولات کرمان خودرو رو با ایران خودرو مقایه کنید دیگه حساب کار دستتون میاد.من دیگه چی بگم.
وقتی کرمان خودرو در مقابل این غول گنده(استعاره از ایران خودرو) میاد این ماشینای توپ رو میزنه حالا شما بفهمین که ایران خودرو چقدر به کشور و ملت خدمت میکنه.

Greight
10-04-2008, 23:36
احتمالا ماشین هیبریدی شون باید با برق شهر شارجش کنی!!!!!!!!!!!!!!!
اگه 206 اس دی با موتور دیزل بیاد بازارو به خودش اختصاص میده البته تا زمانی وارد کردن خودروی دیزل ممنوع باشد
اين ديزلي ها كه بياد بعد لايه اوزون رو چيجور ميخوان بدوزن ؟؟؟!!!

Sajad2006
10-04-2008, 23:41
سلام.
واقعا تاسف باره....
فقط میخوا پول مفت بگیرن...

denudate
11-04-2008, 02:51
دیزیل؟؟
کدوم دیزل؟؟؟
همین دیزلی که تو ایرانه؟؟؟
مطمئن باشید 206 1ساله اوراغ می شه!!!
بنزین سوپر رو با اکتان 85 تولید میکنن دیگه دیزل چی میشه!!!!!!!!!!!!!!!

alenkita
11-04-2008, 05:59
توی همه این 13 تا من فقط یه دونه مدل جدید دیدم : ایکس12

Iman_m123
16-04-2008, 19:28
سلام دوستان :40:

من اینو تازه دیدم حالا نمیدونم جدیده یا نه :31:

چندی پیش برای اولین بار اقدام به انتشار کلیپی با عنوان سمند وانت کردیم که نمونه آزمایشی از تولید ایران خودرو برای جایگزینی پیکان وانت بود .
با خبر شدیم گروه صنعتی ساپیا نیز پس از تولید و عرضه خودروی پراید در مدل های مختلف، تصمیم به ساخت “پراید وانت” گرفته است.

:laughing:

ما اینبار می توانید برای اولین بار یک کلیپ تصویری کوتاه با پسوند 3GP که مخصوص پخش در تلفنهای همراه است را دانلود مشاهده کنید که این خودرو را از زوایای مختلف نمایش می دهد .

لینک دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Iman_m123
16-04-2008, 19:30
پسورد : mobileha.com

jamshidjap
16-04-2008, 19:36
پسورد اشتباهه

يا من اشتباه ميکنم ؟

Bracket
16-04-2008, 19:38
این واقعیه مدیر عامل سایپا هم اعلام کرده که امسال قرار وانت پراید بدن تو بازار ولی واقعا مسخرست یعنی موتورش همون موتور پرایده اگه باشه فکر کنم حداکثر 100 کیلو بار میتونه حمل کنه :31:.

Havbb
17-04-2008, 14:13
آره 100 كيلو بار را آدم خودش با فرقون ببره بهتره!

rami_hemi
18-04-2008, 17:24
100 کیلو ؟یعنی 2 کیسه سیمان .من شخصا با فرقون از این سنگینترش رو بردم

amiroo88
18-04-2008, 18:44

Sign Marker
18-04-2008, 23:47
عمرا بشه !

rami_hemi
27-04-2008, 00:42
بازم امروز یه خبری توی مجله میخوندم .این یه بحث و یا بهتر بگم یه کل کل حسابی بین شرکتای بزرگ کشورمون هستش .
امروز یه خبر در مورد این میخوندم که سایپا s81 رو داده و یه شرکت خارجی طراخی کرده و یه عده اشکال میگیرن که این دیگه ملی نیست .
حالا اینجا میخوام بدونم نظر شما در مورد برند یا خودرو ملی چی هستش .
چه جوری باید شکل بگیره .؟
میتونیم خودمون تنها با اتکا به دانش فنی خودمون این کار رو انجام بدیم؟
آیا اینکه تنها هزینه و امکانات فنی تولید رو ما فراهم میکنیم برای ملی بودن طرح کافی نیست ؟
خوب نظرتون رو بگید
( تا الان 23 نفر بازدید کردن .یعنی از این 23 نفر یکی نظری در این مورد نداشت یا نخواست به خدش زحمت بده
یعنی ما ها اینجا دعوا کردن و کپی پیست کردن مطالب رو بیشتر بلدیم تا اظهار نظر.)

samanajan
27-04-2008, 11:58
ما مي توانيم خودمان سرمايه گذاري كلان در زمينه خودور سازي بكنم و تمام اين جوانان بيكار را رو فرم بياريم

الان فكر مي كني كشورهاي پيشرفته براي چي پيشرفت ميكنند چون به جوانان فرصت مي دهند و آنها را روي سر خود مي گذاند نه مثل ما كه كلي طرف بايد دهن خود را سرويس كنه تازه8 بهش احترام بگذارند تازه اگر بهش طرح را گلابي نتكنند و بهش نگوييند دزد

اگر اين دست مافياي كه در ايران زياد هستند دستاشان كوتاه شود درست مي شود

Havbb
28-04-2008, 16:59
خودروي ملي فقط پيكانه چون ايرانيها اينقدر تغييرات توش دادند كه زمين تا آسمون با اولش فرق ميكنه دوم اينكه اگه يه جا يه پيكان خراب بشه همه بلدند درستش كنند ولي ماشينهاي ديگه نه!

مجید فینا
28-04-2008, 22:26
خودروي ملي فقط پيكانه چون ايرانيها اينقدر تغييرات توش دادند كه زمين تا آسمون با اولش فرق ميكنه دوم اينكه اگه يه جا يه پيكان خراب بشه همه بلدند درستش كنند ولي ماشينهاي ديگه نه!

متاسفانه پیکان هم ایرانی نیست اونم طراحی انگلیس هست ...

rami_hemi
28-04-2008, 23:15
خوب حالا فکر میکنید با این وضعی که هست میشه یه خودرو رو حداقل بگیم خودمون هزینش رو دادیم واسمون طراحی کردن این چون از سرمایه داخلی هزینه شده ملی هستش؟

Havbb
29-04-2008, 13:38
متاسفانه پیکان هم ایرانی نیست اونم طراحی انگلیس هست ...
درسته
يعني فكر ميكنيد سمند ايرانيه؟؟؟؟؟؟
موتور پژو - اتاق فورد!!!

rami_hemi
29-04-2008, 13:52
اتلاق فورد ؟فکر نکنم .اتاق فورد باشه
سمند طرح یه شرکت انگلیسی بود واسه یه شرکت تایوانی که ورشکست شد و طرح رو یدست شرکت طراحی باد کرد و از قضا ایران خودرو هم دنبال یه طرح بود قبل اون هم یه طرح داخلی زده بودن که فکر کنم توی یکی از فیلما دیده بودیم اتاق افتضاحی داشت که عجیب و غریب بود .و از قضا روی پلتفرم 405 پژو بود که گزینه مناسبی واسه تولید میکرد .بعد با کمی تغییرات ایران خودرو اون رو به تولید رسوند .پروژه هم اول پیکان x7 اسمش بود

mhaf
30-04-2008, 18:39
اتلاق فورد ؟فکر نکنم .اتاق فورد باشه
سمند طرح یه شرکت انگلیسی بود واسه یه شرکت تایوانی که ورشکست شد و طرح رو یدست شرکت طراحی باد کرد و از قضا ایران خودرو هم دنبال یه طرح بود قبل اون هم یه طرح داخلی زده بودن که فکر کنم توی یکی از فیلما دیده بودیم اتاق افتضاحی داشت که عجیب و غریب بود .و از قضا روی پلتفرم 405 پژو بود که گزینه مناسبی واسه تولید میکرد .بعد با کمی تغییرات ایران خودرو اون رو به تولید رسوند .پروژه هم اول پیکان x7 اسمش بود
آره منم یادمه
پیکان ایکس سون
بابا جان بیان دست بردارین
ایرانیا یه ملت برهنه خوشحالند
هیچ چیز ندارن و الکی شادی میکنن
ما فقط تونستیم مونتاژ کنیم
تو امر مونتاژ یه خبره تو جهان به حساب میایم
همه شرکتهای ما تو هر صنعتی دارن مونتاژ میکنن
شما فکر میکنی ماکارونی ای که خانمت یا مادرت درست میکنه میخوری ایرانیه؟
برو کارخونه اش
اگه یه دستگاه ایرانی دیدی اسمم رو میزارم جاسم علی
یا تو صنعت الکترونیک که همهتون خبر دارین چه وضعیه
تو صنعت خودرو هم همون خبره
مگر اینکه ما رو به طور کل تحریم کنن که مجبور بشیم خودمون آستین بالا بزنیم
وقتی میبینی تسبیح و سجاده ی نمازمون رو چین تولید میکنه نباید تعجب کنی
چون با این کارایی که جناب آقای متکی(همون وزیر امور خارجه که منتظره ببینه کدوم کشور به پیام بر توهین میکنه که بره باهاشون رابطه برقرار کنه) انجام میده نباید هم تعجب کنی
راستی یه چیز دیگه
این جوری که داره نفت استخراج میشه تا چند سال دیگه همه مون باید ماشینهامون رو بزاریم کنار و سوار خر بشیم

met@llica
03-05-2008, 12:43
ما ایرانیا فقط بلدیم موتور ماشینا رو جابجا کنیم.از بین حدود10 تا ماشینی که
تو ایران درست میشه فقط روی 5 الی 6 تاش موتور پژوه.
اگه هم خواستیم تو ظاهرش دست ببرند فقط چراغها.زه.فرمون.داشبورد با چهارتا رینگ شرف برون.
البته موتور ملی فراموش نشه .hehehe...:31:
اینم حکایت خودرو سازی ایران........

Hektor
03-05-2008, 13:51
بحث خوبی بود خیلی خوشم اومد

منم یک نکته بگم اول تا یک مقدار روشن شین!

خودروی ملی دو تا تعریف داره: یک تعریف از دیدگاه اقتصادی و یک تعریف از دیدگاه فنی
از دید اقتصادی:
خودرویی ملی هست که بیشتر افراد آن کشور قادر به خرید اون باشند
از دید فنی:
خودرویی ملی است که از همان ابتدا بیشتر امور مربوط به تولید و ساخت آن در همان کشور انجام شده باشد

سمند با هیچکدوم از دو تعربف بالا قابل تطبیق نیست پس همونطور که بسیاری از متخصصان هم سالهاست دارند میگن خودروی ملی هم نیست.این یک اصطلاحی بود که ایرانخودرو از خلاء موجود در جامعه استفاده کرد و بین دهان ها انداخت.مثل کاری که شبکه1 داشت می کرد تا خودش رو شبکه ی ملی معرفی کنه اما مدیران سایر شبکه ها مخالفت کردند و نشد
ما پیش از انقلاب ایران هم مونتاژ کار بودیم و هم اکنون هم مونتاژ کار هستیم!
اما اون موقع خودروهای درجه ی 1 دنیا یعنی کادیلاک و بیوک و شورولت و... رو مونتاژ می کردیم که در زمان خودشون امکاناتی رو داشتند که حتی بنز تشریفاتی اون موقع نداشت

اما فعلا داریم در بهترین حالت پژوی20 سال پیش و رنو لوگان با کمترین امکانات ایمنی استاندارد مونتاژ می کنیم که حتی با لوکس ترین امکانات هم توی آمریکا مشتری ندارند و شما در بازار پر رقابت ایالات متحده حتی یکدونه پژو و رنو نمی بینین.پراید 25 سال پیش و ریو و... که کلا از رده خارجند رو دیگه کار نگیریم بهتره

Hektor
03-05-2008, 14:26
ما ایرانیا فقط بلدیم موتور ماشینا رو جابجا کنیم.از بین حدود10 تا ماشینی که
من رو یاد اولین اسم هایی که برای RD انتخاب کرده بودند انداختی
حدود 11 سال پیش که بطور ازمایشی روی اون کار می کردند ابتدا اسمش رو گذاشتند ژوپیکا بعدا دیدند یخورده ضایعه اسمش رو گذاشتند پیکاژو.باز گذاشتند پیکان 1600 RD مخفف Rear Drive . چون اون موقع اسم پیکان خیلی اعتبار داشت بین مردم! تا جاییکه اسم خودروی ملی رو هم که اون موقع طراحی آزمایشی خودش رو طی می کرد گذاشته بودند پیکان جدید!. نام سمند رو هم که دیگه همه می دونند سید محمد خاتمی انتخاب کرد
عکس زیر هم یادگار اون زمان

mhaf
03-05-2008, 19:27
ما پیش از انقلاب ایران هم مونتاژ کار بودیم و هم اکنون هم مونتاژ کار هستیم!
اما اون موقع خودروهای درجه ی 1 دنیا یعنی کادیلاک و بیوک و شورولت و... رو مونتاژ می کردیم که در زمان خودشون امکاناتی رو داشتند که حتی بنز تشریفاتی اون موقع نداشت

اما فعلا داریم در بهترین حالت پژوی20 سال پیش و رنو لوگان با کمترین امکانات ایمنی استاندارد مونتاژ می کنیم که حتی با لوکس ترین امکانات هم توی آمریکا مشتری ندارند و شما در بازار پر رقابت ایالات متحده حتی یکدونه پژو و رنو نمی بینین.پراید 25 سال پیش و ریو و... که کلا از رده خارجند رو دیگه کار نگیریم بهتره

اگه اون زمان کادیلاک و شورلت رو مونتاژ میکردن اونا هم نفت رو میبردن
اما الان دولت داره نفت رو برای خودش میفروشه
اکثر سهام خودروسازهای ایرانخودرو و سایپا هم دست دولته
قیمتگذاری رو خودرو ها خیلی ناعادلانه و ساید دو برابر قیمت واقعی باشه
پول نفت هم دولت برای خودش نگه میداره
نه اون زمان خوب بوده نه الان
یه شرکت داشتیم که خداییش خوب کار میکرد به اسم کرمان خودرو که ایرانخودرو و سایپا و امریکا زدن دهنشو صاف کردن
امریکا با تحریم کردن و عدم فروش موتورهای جنرال موتورز
ایرادخودرو و سایپا هم با تبلیغات منفی
این سیاستیه که پدر و مادر نداره

rami_hemi
04-05-2008, 13:04
من رو یاد اولین اسم هایی که برای RD انتخاب کرده بودند انداختی
حدود 11 سال پیش که بطور ازمایشی روی اون کار می کردند ابتدا اسمش رو گذاشتند ژوپیکا بعدا دیدند یخورده ضایعه اسمش رو گذاشتند پیکاژو.باز گذاشتند پیکان 1600 RD مخفف Rear Drive . چون اون موقع اسم پیکان خیلی اعتبار داشت بین مردم! تا جاییکه اسم خودروی ملی رو هم که اون موقع طراحی آزمایشی خودش رو طی می کرد گذاشته بودند پیکان جدید!. نام سمند رو هم که دیگه همه می دونند سید محمد خاتمی انتخاب کرد
عکس زیر هم یادگار اون زمان

میدونی این طرح روی جلد شبیه اپل آسترا هستش؟به صورت خیلی شدید

بله این درسته که پژو و رنو و سیترون توی بازار آمریکا نیستن .چون سیاستای غلطی توی این بازار بی رحم داشتن و خودوری اشتباه به این بازار فرستادن.مثلا پژو با همین مدل 405 خودش.البته این خودرو توی اروپا سال 1989 خودروس سال انتخاب شد .یا رنو با مدل 21 خودش که حتی توی اروپا هم موفق نشد .
حتی اگه امروزه ببینید بعضی مدلهای کارخانجات با ظاهری متفاوت ولی اسم یکسان توی آمریکا و اروپا به فروش میرسن یا بعضی مدلها مخصوص اروپا یا آمریکا تولید میشه .
سیاست خودور سازی ما هم جوری شده که به خاطر نزدیکی به اورپا از فرهنگ و صنعت اونجا بیشتر تاثیر میگیره .
برای همین بیشتر مدلهایی از خودروهای شرقی وارد ایران میشه که برای اروپا ساخته شده .
البته هنوز مردم ایران کمی ذایقه آمریکایی هنوز دارن .مثلا علاقه شدید به مرسدس بنز و بی ام و و کلا ماشینای راحت آلمانی .یا از فروش خوب مدلهایی مثل کمری سوناتا و آزرا و علاقه به موتورهای v6 و اتومبیلهای سدان بزرگ یا علاقه به suv ها .و علاقه به اتومبیلهای گیربکس اتوماتیک که نشانه هایی از فرهنگ امرکایی قبل از انقلاب هستش .
حالا بحث سر این نیست که ما چی مونتاژمیکردیم الان چی مونتاز میکنیم
بحث سر این هستش که خودروی که مناسب ما ایرانی ها هستش چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟
اصلا طراحیش یا طراحی پلتفرم و ساختش رو همه باید دست خودمون باشه یا میتونیم یه طرح مشترک داشته باشیم ؟

Havbb
04-05-2008, 13:55
با Hektor موافقم مخصوصا" از نظر اقتصادي رو كه خودرو ملي را همه بتونند بخرند پس پيكان خودرو ملي!

"R E Z A"
05-05-2008, 10:04
با وجود يك سال و نيم از ورود خودرو سمند به بازار بلاروس، فقط 300 دستگاه از اين خودرو به فروش رسيده است/ مشكلات زياد موتوري، طراحي قديمي و قيمت بالا در مقايسه با خودروهاي روز دنيا دليل عدم نمايش اين خودرو در نمايشگاه بين‌المللي خودرو بلاروس است.

يك منبع آگاه در گفتگو يا «جهان» گفت: با وجود يك سال و نيم از ورود خودرو سمند به بازار بلاروس، فقط 300 دستگاه از اين خودرو به فروش رسيده است كه بخش زيادي از آن به شركت‌هاي تاكسيراني دولتي واگذار شده است.

وي مشكلات زياد موتوري، طراحي قديمي و قيمت بالا در مقايسه با خودروهاي روز دنيا را دليل به نمايش گذاشته نشدن اين خودرو در نمايشگاه بين‌المللي خودرو بلاروس اعلام کرد و گفت: اميدواريم كه با ورود مدل‌هاي جديد سمند به بازار بلاروس، اين خودروي ايراني بتواند جايگاه مناسب خود را در بازار به دست آورد.

پيشتر نيز برخي از مطبوعات بلاروسي با انتشار اخباري از نارضايتي مصرف‌كنندگان خودور سمند در بلاروس خبر داده بودند.

سمند ال ايكس در بلاروس به قيمت تقريبي 12 هزار دلار به فروش مي رسد.

همچنين خودروي ايراني سمند با عنوان " AZ سمند"، در كشور آذربايجان به قيمت حدود 15 هزار دلار، بدون پيش پرداخت و با اقساط چندين ساله واگذار مي‌شود.
منوچهر منطقي روز گذشته در همايش سراسري نمايندگي هاي ايران خودرو اظهار داشت: نسبت رضايت مشتري خودروسازان جهاني حدود 80 درصد است كه اين آمار در ايران خودرو تنها 10 درصد عقب تر است.

منطقي ضمن انتقاد از رسانه‌ها درباره نحوه انعكاس انتقادات گفت: نكته اين جاست كه رسانه ها به اين رضايت 70 درصدي از خدمات پس از فروش نپرداخته و تنها نظرات 30 درصد مشتريان گله مند را انعكاس مي دهند.

اين در حالي بود كه در آغاز همايش سراسري نمايندگي‌هاي ايران خودرو، يكي از مشتريان اين نمايندگي‌ها كه براي سخنراني دعوت شده بود، به سخنراني و انتقاد از نحوه ارايه خدمات پس از فروش اين مراكز پرداخت و اظهار داشت نواقص خودرو وي پس از مراجعات مكرر به نمايندگي‌ها برطرف نشده است، اما اين اظهارات با اعتراض نمايندگان حاضر در نشست رو به رو شد و جمعي از نمايندگان سالن جلسه را ترك كردند.

منبع:

rami_hemi
05-05-2008, 16:00
خوب یه کمم اونا بکشن چقدر ما از دست این ایران خودرو بکشیم؟

امير موسر
05-05-2008, 16:07
خوب یه کمم اونا بکشن چقدر ما از دست این ایران خودرو بکشیم؟

خوب اونا مجبور نیستن بکشن !!

lindows
05-05-2008, 16:08
اگه كمرگ كشور بروي ماشين هاي همه دنيا باز بود ( بدون عوارض گمركي ) ماشين هاي ساخت داخل صرفا جهت جمع آوري نون خشك و نمكي ها استفاده ميشد

Bracket
05-05-2008, 18:46
اتفاقا تاپیک خوبی باز کردین تا من چند تا از ماشینهای رقیب سمند رو در دنیا معرفی کنم تا ببنید واقعا کی حاضر میشه در مقایسه با خودروهای دیگه موجود در رنج سمند در دنیا این ماشین رو بخره . اینا فقط ماشینهای بین 13 تا 14 هزار دلار هستن فقط .

Ford Focus : شروع قیمت مدل 2008 از 13,500 دلار

Honda Civic : شروع قیمت مدل 2008 از 13,800 دلار

Hyundai Elantra : (همون اوانته جدید) شروع قیمت مدل 2008 از 13,200 دلار .

Kia Spectra : (که جدیدا وارد بازار ما هم شده) قیمت مدل 2008 از 12,800 دلار شروع میشه .

Mazda 3 : شروع قیمت مدل 2008 از 13,000 دلار .

Mitsubishi Lancer : قیمت شروع برای مدل 2009 این ماشین فوق العاده عالی (که امیدوارم وارد کشورمون بشه) که از فقط 13,300 دلار شروع میشه .

Toyota Crolla : قیمت شروع مدل 2008 این ماشین از 13,300 دلار است .

و چندین مدل دیگه ....

rainysky50
05-05-2008, 18:54
به به به به!!همه اینهایی که معرفی کردی به غیر از یکی دو مدل در خیابانهای هند موجود هستند!!تف تو روی رییس ایران خودرو و سایپا!!!!!

امير موسر
05-05-2008, 19:27
Bracket ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان مر30 !!
اخه هیف پول نیست بدن به سمند !! ما دیگه کلا مجبوریم !!

Hektor
05-05-2008, 21:06
منطقي ضمن انتقاد از رسانه‌ها درباره نحوه انعكاس انتقادات گفت: نكته اين جاست كه رسانه ها به اين رضايت 70 درصدي از خدمات پس از فروش نپرداخته و تنها نظرات 30 درصد مشتريان گله مند را انعكاس مي دهند.اتفاقا توجه به نظرات انتقادی همون30درصده که میتونه باعث پیشرفت خودروسازان ما و از منجلاب در اومدن بشه.همین رو این آقای منطقی:13: نفهمیده هنوز

" AZ سمند"، در كشور آذربايجان به قيمت حدود 15 هزار دلار، بدون پيش پرداخت و با اقساط چندين ساله واگذار مي‌شود.شما بخوانید اقساط 15 ساله:19:
اگه همین مزیت هم نبود حتی 1 عدد فروش نمی داشت

اتفاقا تاپیک خوبی باز کردین تا من چند تا از ماشینهای رقیب سمند رو در دنیا معرفی کنم بهتر بود میگفتی خودروهای هم قیمت سمند
چون کلمه ی رقیب برای سمند اصلا بی معنیه.این ماشین فناوری شاسی و قوای تولید و انتقال نیرو و سیستم تعلیق و... اون مال 405 هست و سالهاست که از رده خارج شده
باید بدونیم در حالی خودروساز(بهتره بگیم مونتاژکار) ایرانی هنوز توی 405 هنگ کرده که سالها پیش از این 406 جانشین 405 شد و چندین سال تولید داشت و اون هم از رده خارج شد بعد 407 اومد و چند سالیه داره تولید میشه و بزودی بازنشسته میشه و جای خودش رو به 408 میده

cyrus_ln
05-05-2008, 21:17
خودروی ملی خودرویی هست که بیشتر اقشار جامعه بتونن اونو بخرن مثل فولکس بیتل (منظورم الان نیست زمانیه که تولید شد)
به نظر من ماشینی رو که یه کشور خودش ساخته مثل مدهای مختلف بنز و بی ام و رو نمیشه بهش گفت خودروی ملی
حالا تو کشور ما نه سازنده ای ماشین ارزون ساخته نه خودروسازی ماشین طراحی کرده (از طرح گرفته تا موتور).

cyrus_ln
05-05-2008, 21:22
به به به به!!همه اینهایی که معرفی کردی به غیر از یکی دو مدل در خیابانهای هند موجود هستند!!تف تو روی رییس ایران خودرو و سایپا!!!!!

آخ گفتی
اصلا , به هیچ وجه به فکر مشتری نیستن آ...ال تولید میکنن به اسم ماشین میدن دست مردم
ملت هم چاره ندارن چون انتخاب دیگه ای ندارن.

corey
05-05-2008, 21:46
البته سیاست های دولت تو تولید اتومبیل خیلی غلطه و شرکت های دولتی ما با سیاست هایی که میگزارن مردم مجبور به خریدن خودروهای ننامطمئن و بدون امنیت تولید داخل می کنن و بدون داشتن رقیب به کارشون ادامه میدن

corey
05-05-2008, 21:55
خودروی ملی قاعدتا خودرویی هستش که بدست متخصصان و کارشناسان صنعتی همون کشور تولید بشه که این موضوع امروزه دیگه بطور کامل رعایت نمیشه و بیشتر به نظر من اسم برند ملی مناسبه
در حال حاضر بیشتر قطعات اتومبیل ها توسط شرکت های دیگه تامئن میشه و بیشتر شرکت ها جنبه نظارت دارن مثلا الان شرکت های گوناگون نظیر zf وظیفه ساختن گیربکس یا بش مسئول ساختن سیستم های الکتریکی داره و کمپانی لفی و برمبو و...مسئول ساختن قطعات دیگه هستن
به عقیده کارشناس ها تا چند سال آینده شرکت های اتومبیل سازی بیشتر طراحی اتومبیل انجام میدن و ساخت قطعات اتومبیل بر عهده شرکت های دیگست و البته بعضی از کارشناس ها هم میگن که طراحی اتومبیل نیز توسط شرکت های دیگه انجام میشه و شرکت مادر بیشتر تبلیغات و خدمات فروش اتومبیل انجام میده

Bracket
06-05-2008, 03:13
اتفاقا توجه به نظرات انتقادی همون30درصده که میتونه باعث پیشرفت خودروسازان ما و از منجلاب در اومدن بشه.همین رو این آقای منطقی:13: نفهمیده هنوز
شما بخوانید اقساط 15 ساله:19:
اگه همین مزیت هم نبود حتی 1 عدد فروش نمی داشت
بهتر بود میگفتی خودروهای هم قیمت سمند
چون کلمه ی رقیب برای سمند اصلا بی معنیه.این ماشین فناوری شاسی و قوای تولید و انتقال نیرو و سیستم تعلیق و... اون مال 405 هست و سالهاست که از رده خارج شده
باید بدونیم در حالی خودروساز(بهتره بگیم مونتاژکار) ایرانی هنوز توی 405 هنگ کرده که سالها پیش از این 406 جانشین 405 شد و چندین سال تولید داشت و اون هم از رده خارج شد بعد 407 اومد و چند سالیه داره تولید میشه و بزودی بازنشسته میشه و جای خودش رو به 408 میده

منظورم این بوده که سمند تو بازار جهانی باید با این ماشینها رقابت کنه , حالا اینکه میتونه رقابت کنه یا نه دیگه چیز مشخصیه که هرکی میفهمه .

rezayas
06-05-2008, 06:14
[QUOTE=Bracket;2377445]منظورم این بوده که سمند تو بازار جهانی باید با این ماشینها رقابت کنه , حالا اینکه میتونه رقابت کنه یا نه دیگه چیز مشخصیه که هرکی میفهمه .[/QUOTE[/B]
دوستان سمند فقط در یه چیز میتون رقابت کنه اونهم پر روئی و نافهمی رئیس شرکت سازنده جناب اقای منطقی است که فکر میکنه مرزهای کشورهای دیگر هم انحصاریه اگه این سیصد تا سمند هم بفروش رفت فقط بخاطر زائقه تنوع طلبی خارجیهاست که هر مدل جدید رو که به بازار بیاد امتحان میکنند مطمعن باشید با همون اقساط پانزده ساله هم دیگه نمیخرند انجا که نرخ بهره مثل ایراننیست و در ضمن مصرف بالای سمند با گرانی سوخت در بلاروس ظرف دوسال قیمت رو مستهلک میکنه

mseddighi
06-05-2008, 07:35
يه بار منطقي تو يه برنامه تلويزيوني ميگفت که رقباي سمند در روسيه ماشينهاي مزدا3 و آوانته هستند .
که سمند در بين اين ماشينها از استقبال بهتري مواجه شده . و يکي از علتهاش رو خدمات پس از فروش خوب معرفي
کرده بود. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر ميکنم منطقي مردم ايران رو اوسکل فرض کرده که مياد تو تلويزيون اين حرف رو ميزنه.

ReZa DN
06-05-2008, 10:01
افسوس میخوریم!!!!!:41::41:

rami_hemi
06-05-2008, 10:59
متاسفانه اونا فکر میکنن مشتری اروپایی هم مثل ما نمیتونه صداش رو در بیاره .بیچارشون میکنن .اینجا قانون دست خودشونه تهدید میکنن هر غلطی دلشون میخواد میکنن ولی اونجا کور خوندن.به امید روزی که شاهد واگذاری سهام خودور سازهامون به کنسرسیمهای خارجی باشیم .حداقل اون وقت اونا میدونن مشتری مداری یعنی چه.

masoudtr
06-05-2008, 11:09
البته سیاست های دولت تو تولید اتومبیل خیلی غلطه و شرکت های دولتی ما با سیاست هایی که میگزارن مردم مجبور به خریدن خودروهای ننامطمئن و بدون امنیت تولید داخل می کنن و بدون داشتن رقیب به کارشون ادامه میدن
برای حمایت از تولید کننده داخلی 170 درصد قیمت ماشین را بعنوان گمرک میگیرند.

mhaf
06-05-2008, 12:01
خودروی ملی قاعدتا خودرویی هستش که بدست متخصصان و کارشناسان صنعتی همون کشور تولید بشه که این موضوع امروزه دیگه بطور کامل رعایت نمیشه و بیشتر به نظر من اسم برند ملی مناسبه
در حال حاضر بیشتر قطعات اتومبیل ها توسط شرکت های دیگه تامئن میشه و بیشتر شرکت ها جنبه نظارت دارن مثلا الان شرکت های گوناگون نظیر zf وظیفه ساختن گیربکس یا بش مسئول ساختن سیستم های الکتریکی داره و کمپانی لفی و برمبو و...مسئول ساختن قطعات دیگه هستن
به عقیده کارشناس ها تا چند سال آینده شرکت های اتومبیل سازی بیشتر طراحی اتومبیل انجام میدن و ساخت قطعات اتومبیل بر عهده شرکت های دیگست و البته بعضی از کارشناس ها هم میگن که طراحی اتومبیل نیز توسط شرکت های دیگه انجام میشه و شرکت مادر بیشتر تبلیغات و خدمات فروش اتومبیل انجام میده
همین الان هم تو ایران همینجوره
یه نگاه کن ببین چند تا شرکت قطعه ساز داریم!
وقتی یه ماشین میگیری هر قطعه اش رو یه شرکت زده
اینجور نیست که همه رو شرکت سایپا یا ایران خودرو بزنن

Hektor
06-05-2008, 15:51
همین الان هم تو ایران همینجوره
یه نگاه کن ببین چند تا شرکت قطعه ساز داریم!
وقتی یه ماشین میگیری هر قطعه اش رو یه شرکت زده
اینجور نیست که همه رو شرکت سایپا یا ایران خودرو بزنن
منظور من و corey چیز دیگری بود دوست عزیز.هیچکس در ژاپنی بودن تک تک محصولات تویوتا و شعبه ی لکسوس اون شک نداره هر چند در بعضی مدلها از بنز تقلید شده باشه و یا حتی بعضی از مدل های این خودروساز ژاپنی، صددرصد در یک کشور دیگه مثل آمریکا و با قطعات ساخته شده در ایالات متحده و توسط کارگر آمریکایی ساخته شده باشه(سالهاست که اینجوریه)

این یک واقعیته که تقریبا همه ی خودروسازان بنام دنیا هیچکدوم همه ی قطعاتشون رو خودشون نمیسازند و بررسی می کنند ساخت کدوم قطعه در کجای دنیا و توسط کدوم قطعه ساز بصرفه هست از همین رو شما یک خودروی معروف آلمانی یا آمریکایی یا ژاپنی می خری و می بینی هر قطعه ی اون در یک جای دنیا ساخته شده و نهایتا در یک کارخانه ی دیگه هم مونتاژ شده.جهانی سازی یکی از اثراتش همینه و این ماجرا به کالایی مثل خودرو هم محدود نیست
اما این باعث نشده که در آلمانی یا آمریکایی یا ژاپنی بودن اون خودرو شما شک کنید
ولی چند نفر در ایرانی بودن سمند اعتقاد راسخ دارند؟ همونطور که در کره ای بودن خودروهایی مثل موسو(با وجودیکه طراحی بدنه اش کار کره هست) و همچنین Chairman که در واقع هر دو با قطعات نسل قبل محصولات مرسدس بنز دارند ساخته می شوند تردید جدی هست

corey
06-05-2008, 16:25
اصلا تمام کمپانی های معروف دنیا خط مشی مشخصی دارن چه از نظر طراحی و چه از نظر فنی مثلا ب ام و و بنز و تویوتا مسیر مشخصی دارن و تو همون مسیر حرکت می کنن اما اینجا مشخص نیست که ایران خودرو و سایپا چه هدفی دارن و اصلا ساختن خودروی ملی تا حالا چه سودی برای این کمپانی داشته اصلا ساختن خودروی ملی امری ضروری بوده یا نه که ما بیایم روش مانور بدیم مثلا همین صادرات خودرو به آذربایجان و بلاروس به مرز سودرسی برای ایران خودرو رسیده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mhaf
06-05-2008, 19:59
منظور من و corey چیز دیگری بود دوست عزیز.هیچکس در ژاپنی بودن تک تک محصولات تویوتا و شعبه ی لکسوس اون شک نداره هر چند در بعضی مدلها از بنز تقلید شده باشه و یا حتی بعضی از مدل های این خودروساز ژاپنی، صددرصد در یک کشور دیگه مثل آمریکا و با قطعات ساخته شده در ایالات متحده و توسط کارگر آمریکایی ساخته شده باشه(سالهاست که اینجوریه)

این یک واقعیته که تقریبا همه ی خودروسازان بنام دنیا هیچکدوم همه ی قطعاتشون رو خودشون نمیسازند و بررسی می کنند ساخت کدوم قطعه در کجای دنیا و توسط کدوم قطعه ساز بصرفه هست از همین رو شما یک خودروی معروف آلمانی یا آمریکایی یا ژاپنی می خری و می بینی هر قطعه ی اون در یک جای دنیا ساخته شده و نهایتا در یک کارخانه ی دیگه هم مونتاژ شده.جهانی سازی یکی از اثراتش همینه و این ماجرا به کالایی مثل خودرو هم محدود نیست
اما این باعث نشده که در آلمانی یا آمریکایی یا ژاپنی بودن اون خودرو شما شک کنید
ولی چند نفر در ایرانی بودن سمند اعتقاد راسخ دارند؟ همونطور که در کره ای بودن خودروهایی مثل موسو(با وجودیکه طراحی بدنه اش کار کره هست) و همچنین Chairman که در واقع هر دو با قطعات نسل قبل محصولات مرسدس بنز دارند ساخته می شوند تردید جدی هست
بله حرف شما درسته من که اعتراضی نکردم
تازه در مورد سود دهی فقط در مورد ماشین نیست
فکر میکنید چرا شرکت اپل کامپیوتر هاش رو میده چین بزنه؟
به خاطر نیروی کار اروزن تر نسبت به خود امریکا
اصلا فکر میکنید چرا تو ایران یه وقتی میخوای ساختمون بسازی میری دنبال کارگر افغانی؟
به خاطر اینکه کارگر افغانی از ایرانی بهتر کار میکنه،اروزن تر کار میکنه،غر نمیزنه،موقع کار هم حواسش به کارشه نه به خونه های اطراف!
فکر میکنید چرا بهترین رادیاتور های دنیا رو ایران میزنه؟
چون موقعی که نصف ما ها نبودیم شرکت بنز اومد تو استان خراسان یه کارخونه ی رادیاتور احداث کرد به خاطر نیروی کار ارزون تر
متاسفانه به قول دوستمون شرکت های خودرو سازی ایران خط مشی مشخصی ندارن و فقط دنبال سود هستند
حالا به هر مدلی که شده
استفاده از قطعات بی کیفیت و ارزون یا گرون کردن بی رویه قیمت محصولات
خودروی سمند فقط برای تبلیغات ساخته شده و بس(در سطح جهان سوم)
بزرگترین دلیل هم دولتی بودن این دوتا شرکته
اگه خصوصی بشن همه چیز حل میشه

SonyEricsson
09-05-2008, 21:11
حيف حيف كه تو ايرانيم.....!!!

rami_hemi
09-05-2008, 21:52
حیف که یه عده بی سواد پستای مهم رو تو دستشون گرفتن.من نمیدونم کی ما یاد میگیرم که سود دهی در بلند مدت بهتر و ماندگار تر از سود دهی در کوتاه مدت هستش.اینا اخرش ورشکست میشن پژو سیتروئن هم میاد میخردشون خلاص میشیم از دست این آدمای بی منطق که با یه مارک ساختن فکر میکنن شاخ غول شکستن.اینا که اینهمه برند ملی میکنن چه غلطی کردن .فقط به کمیت فکر میکنن نه به کیفیت.مثل هوا پیما سازی شوروی سابق شده کمیت زیاد باشه هر چند تا نقص داره داشته باشه .من نمیدونم این دولت به چی این خودرو سازی دل خوش کرده.وزارت صنایع هم اعتراض میکنه به اینا مجلس هم میگه حمایت نکنید .به خدا اینا مافیا شدن تو این مملکت .
میبری ماشن رو تو خود شرکت هم نمیرسن .تهدید میشی .کم مونده بگن میکشیمت اعتراض کنی.راستی از خودمون هستش.باید حتما ماشین بخریم .آقا مگه میمیری ماشن نو نخری .همین ماشینای قدیمی خارجی رو بخر ارزونن با دوام امکانات و ایمنی بیشتر .به خدا یه بنز190 مدل1985 از هزار تا سمند بهتره یه گلف 92 از کلی پراید تابوت سر تره .میگید نه یه بار امتحان کنید این ماشینا رو .واقعا تکنولوژی اونا از مشینای صفر ما بهتره .آقا نخرید .اعتراض بلد نیستین.اعتراض این نیست که بری بزنی شیشه یه جایی رو بشکنی.اعتراض اینه که بزرای ورشکست بشه .اونوقت کارگر خودش دمار از روزگارش در میاره.ولی اگه نه میی من ماشین صفر سوار نشم کم میشم اونوقت حقمونه که اینام ببشید دیگه این رو میگم سوارمو ن میشن.

Bracket
10-05-2008, 11:06
ایران خودرو باید یه کمپانی خارجی رو میخرید اشتباه کرد این کار رو خیلی از کمپانیهایی که تازه میخوان راه بیفتن انجام میدن اینجوری دقیقا سرعت رشدشون دو برابر میشه چون میتونن از تجربیات و متخصصین اون کمپانی ها استفاده کنن. مثل پروتون که رفته Lotus رو خرید الان به خوده انگلیس هم ماشین صادر میکنه یا مثلا تا چند وقت پیش واقعا با یه قیمت عالی میتونست کمپانی مثل Rover رو یا حتی Jaguar رو بخره که الان یه کمپانی هندی خرید .

Pario
10-05-2008, 20:43
الان وقت ندارم زياد حرف بزنم اما

1. ايران خودرو vs سايپا (با رياست مشاور جوان 29 ساله محمود و مديريت مشاور نميدونم چند ماهه محمود)

بانك پارسيان vs قرض الحسنه بسيجيان (سينا)

مترو تهرانvs مونوريل

گرفتيد؟؟سياست!!!

2.قراره ظرفيت كارخونه سمندبلاروس به 150000 دستگاه در سال برسه. اگر اين طرح سودآوري نداشته باشه تو كله سهامداراي ايران خودرو به جاي مغز كاه هست.

3.به ايرنا و ايسنا و ... نميشه اطمينان كرد اونوقت منبع موثق جهان نيوز؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

4.به كوري چشم سايپاو مديريتش كارخونه بعدي ايران خودرو به جاي بلغارستان در تركيه ساخته ميشه.:27:

چين+ روسيه+ ايران(تهران+خراسان)+ آذربايجان+ تركيه+ سوريه+ بلاروس+ مصر+ (يه كشور آفريقايي)+ونزوئلا+مريخ!!

درسته ماشين مزخرفيه اما بهتر از پرايده و بهتر ميفروشه.:27:

metal_militia
11-05-2008, 00:01
بعد حالا یه چیز بگم برای همتون شاید جالب باشه

مصرف
فورد Gt در شهز16 در حاده 11 حجم موتور فک کنم 5.4 قدرت 540 اسب super charged
دوج وایپر ذرشهر 16 در جاده 11.5 حجم موتور 8.5 قدرت 510
شوی کوروت در شهر 14 در جاده 9.5 حجم موتور 7.1 قدرت 505
فورد ماستنگ در شهر 13 در جاده 8.9 حجم موتور 4.5 قدرت 300
سمند در شهر 12.4 در جاده 8.5 حجم موتور 1.8 قدرت 97 اسب

ببینید 3تای اول سوپر اسپرت هستند مو اخری اسپرت شهری ولی تروخدانگاه کنید این سمند با شتاب 12و... مصرفش قدر ماستنگ هستش با شتاب 5.1

یعنی مصرف سمند قدر ماستنگ!!!!!!!!!!!!!!حالا ماستنگ کجا سمند کجا( البته همه میدونند سمند خیلی سر تره

هدف من مقایسه مصرف اینا بود!!!! سمنذ تفریبا قدر ماشین های اسپرت شهری و نزدیک به سوپر اسپرت ها میشوزونه !!!!!
مطمعنن تو رنج سیتی کار ها ماشین هایی هستند که مصرفاشون
بین5.5 تا8 هست

حالا جدا از مسایل موتور و شاسی و هندلینگ و.... کدوم خری میاد سمند بخره

دوست من پریو خداییش چه ربطی به مقایسه سمند و پراید داشت
یکی از یکی اشغال تر

بحث راجع به این خودرو در خارج از ایران بود

rami_hemi
11-05-2008, 07:30
ای ول دادش .یار قدیمی کجا موندی تو؟اینبارم که میبینم مثل من شدی اینجا میگردی؟متال ملیتا
خوب به این میگن تکنولوژی ایرانی اصلا هم تعجب نداره به اندازه یه موتور v8 مصرف داشته باشه.

Pario
11-05-2008, 12:50
دوست من ÷ریو خداییش چهع ربطی به مقایسه سمند و ÷راید داشت
یکی از یکی اشغال تر
بحث راجع به این خودرو در خارج از ایران بود

اصل بحث یه چیز دیگس! تداخل سیاست داخلی با اقتصاد خارجیمون!!!!!!

metal_militia
11-05-2008, 13:11
نوکرم!!!!!!!!!

مدتی نمیتونستم بیام حالا کم کم بیشتر میام

metal_militia
12-05-2008, 13:47
حالا قراره از 6 سال دیگه مرز ایران برای ورود خودرو باز بشه !!!!!!!!!!!!!!

البته ببینیم مجلس عزیز طبق معمول توسط ..... ایران خودرو و سایپا خام میشه یا نه

rami_hemi
12-05-2008, 14:40
به صورت شدید خام میشه میره پی کارش.از موقعی که میخواستن واردات خودرو رو آزاد کنن قرار بود امسال عوارض 60 درصد بشه ولی فعلا هیچی نیست.ببینیم کی دولت به خاطر منفعت خودش نه مردم حرکت میکنه .

cyrus_ln
12-05-2008, 20:58
کسی از مصرف سوخت مرسدس s600 خبر داره؟
فکر کنم 10 تا 14 باشه اونم با موتو 12 سیلندر

Bracket
13-05-2008, 00:07
مصرف سوخت تویوتا کمری 2400 ها من میدونم خارج شهرش 6.8 هست که تقریبا با 206 یکیه :)

"R E Z A"
16-05-2008, 15:42
.به ايرنا و ايسنا و ... نميشه اطمينان كرد اونوقت منبع موثق جهان نيوز؟؟؟؟؟؟؟

شما خلافش رو ثابت کن

"R E Z A"
16-05-2008, 16:08
اینم ببینین یه ذره بخندین :

نمايشگاه دايمي ايران خودرو در امارات افتتاح مي‌شود

نمايشگاه دايمي ايران خودرو ‪ ۳۱‬ارديبهشت ماه جاري در شهر شارجه امارات عربي متحده افتتاح مي‌شود.

.
عليرضا اميني فر نماينده فروش و خدمات پس از فروش شركت ايران خودرو در امارات روز جمعه در گفت و گو با ايرنا گفت : نمايشگاه دايمي ايران خودرو نيز با هدف حضور، معرفي و عرضه خودروهاي توليد ايران در امارات گشايش خواهد يافت .
وي افزود: براي حضور و فروش خودروهاي توليد ايران در امارات بايد بسيار دقيق و هوشيارانه وارد اين بازار اين كشور شد.
وي گفت : در بازار خودرو امارات بيش از دهها رقيب با استراتژي‌هاي مختلف حضوري فعال دارند و طبيعي است كه همه آن‌ها براي استمرار فعاليت در اين بازار تلاش مي‌كنند.
اميني فر افزود: نمايندگي ايران خودرو درصدد است با ارايه خدمات مناسب و مطابق با استانداردهاي تعريف شده بين‌المللي بخش قابل توجه‌اي از مشتريان بازار خودرو امارات را به خود جلب كند.
وي اظهار داشت : در حال حاضر با عرضه خودرو سمند و ارايه خدمات پس از فروش به مشتريان توانسته‌ايم هيجان‌هاي ناشي از حضور در اين بازار رقابتي را به كنترل خود درآوريم .
وي افزود: ايرانيان مقيم امارات ، شهروندان محلي و خارجيان مقيم اين كشور پس از مشاهده حضور خودرو سمند توليد ايران در امارات شگفت زده شدند.
اميني فر گفت : برخلاف تصور حك شده در ذهن خريداران خودرو و بر اساس تجربيات گذشته اين رويداد غير منتظره را با ارايه خدمات مناسب تبديل به استقبال گسترده از خودرو سمند كرده‌ايم .
وي افزود: در حال حاضر خودرو سمند در خيابان‌ها و جاده‌هاي امارات در حال تردد است و انتظار مي‌رود اين روند همچنان ادامه يابد.
خودرو سمند كمتر از يك سال است كه در كشور امارات عرضه مي‌شود و نمايندگي خدمات پس از فروش ايران خودرو نيز در شهرهاي دبي ، شارجه و ابوظبي راه اندازي شده است .

منبع:

rami_hemi
16-05-2008, 18:02
میخوان اونجا چیکار کنن ؟یعنی فروش میکنن اونجا؟فکر نکنم .فقط بهانه ای برای یه عده که هم پول بگیرن هم دبی نشین بشن .اونجا حال کنن.

robert
05-06-2008, 22:51
سلام به همه دوستان و خصوصا عاشقان اتومبیل !!:20:
آقا از اونجایی که قراره حداکثر ظرف یکماه آینده یه سمند ال ایکس بخریم میخواستم بدونم تفاوت این سمند ال ایکس سال با سمند ال ایکس معمولی در چی هست و اختلاف قیمتشون چقدره ؟؟
ممنون میشم اگه یه توضیحی به بنده لطف کنید !!:11::11:

Sport Samand
05-06-2008, 23:09
تغییر در جلو پنجره+همرنگی تمام ادوات! یعنی همشون کرم رنگ هستن(در مدل سال)+نوع رینگ اپورت فرق میکنه!:10:

mseddighi
06-06-2008, 11:59
تغییر در جلو پنجره+همرنگی تمام ادوات! یعنی همشون کرم رنگ هستن(در مدل سال)+نوع رینگ اپورت فرق میکنه!:10:

به نظر من که اين جلو پنجره هاش واقعا زشتتر شده.

Sport Samand
06-06-2008, 19:06
به نظر من که اين جلو پنجره هاش واقعا زشتتر شده.

تایید میشه!:10:

mazdakaa
09-06-2008, 09:16
تغییر جلو پنجره رادیاتور
تغییر لامپ جلو
همرنگ کردن زیر سپر ها با بدنه
رنگ کرم شدن چرم دسته دنده و ترمز دستی و کمربند
نرم تر شدن جنس بالای داشبورد
تغییر شکل رینگ

ehsssssan
11-06-2008, 01:48
پس تغییر مکانیکی و آیرو دینامیکی نداشته الکی دوتا جاشو رنگ کردن و شده سمند سال
(گنجشک رو رنگ کردن و به اسم قناری دارم میفروشن)

newmusic
08-07-2008, 23:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!.jpg
در صورتی که عکس لود نشد به لینک زیر برین.

ram1600
08-07-2008, 23:13
این مطلب کاملآ بی منطق هست این طراحی از مالزی خریداری شده اگر این طور باشه خیلی از طراحی های لکسس و بی ام دابلیو و ائودی شبه هم هست و این ملاک نیست

amin123
02-08-2008, 17:31

befermatooo
02-08-2008, 17:41
این عکس رو من حدود 2 سال پیش تو نت دیده بودم

فکر کنم فتوشاپی یا چیزی باشه !!!

unartig
02-08-2008, 18:07
البته می تونه فتوشاپی نباشه چون جدیدا داره بنزو میزنه (یک نمونه اشو ) و طبق معمول می تونه بدنه بنزو بذاره روی موتورسمند
البته جاداره اینجاتبریک بگم چون دیگه مجبورنیستیم بدنه پژوبذاریم روی موتور پیکان .مامیتونیم بدنه بنزراهم بذاریم روی موتورپیکان
پس ما می توانیم

Persian_Gun's
02-08-2008, 18:13
فکر نمیکنم فتوشاپی باشه!ولی چرا میکنم
:d

ama-amir
02-08-2008, 18:43
فکر نمیکنم فتوشاپی باشه!ولی چرا میکنم
:d

:13::laughing::laughing::laughing::laughing:
آخه مگه ميشه با فتوشاپ همچين چيري درست كرد؟
شرط ميبندم هيچي از فتوشاپ نميدونيد:13:
با 3دي مكس ميشه ساخت ولي با فتوشاپ.............

befermatooo
02-08-2008, 18:46
آخه مگه ميشه با فتوشاپ همچين چيري درست كرد؟
شرط ميبندم هيچي از فتوشاپ نميدونيد
با 3دي مكس ميشه ساخت ولي با فتوشاپ..

فکر کنم شما هنوز فتوشاپ رو نشناختی !!

armia
02-08-2008, 18:47
ولی اگه این واقعی باشه و بیاد به بازار باید بگم که طراحان ایران خودرو واقعا ت. زدن .

مجید فینا
02-08-2008, 19:11
لطفا خبر رو با منبع موثق ذکر کنید

این خودرو یه زمانی قرار بود که تولید بشه و بنا به دلایلی به خط تولید نرسید

magic69
06-08-2008, 14:06
سلام میخواستم ببینم فرق سورن با سمند ال ایکس چیه؟مرسی

Ssarshar
06-08-2008, 15:02
1-وجود یک ایربگ برای راننده
2- زه و سپر همرنگ بدنه
3- رینگ آلمینیومی 4 پره
4- قابلیت تغییر زاویه نور چراغهای جلو
5- آینه های بغل راهنمادار و طرح جدید
6- تغییر طرح غربیلک فرمان و تلسکوپی شدن آن
7- کمربندهای ایمنی با سیستم پیش کشنده فرمان
8- مجموعه چراغهای جلو و عقب و مه شکنها
9- سنسور خطر دنده عقب
10- قابليت تنظيم زاويه پشتي بصورت برقي
11- کیفیت بالاتر رنگ بدنه

franch
06-08-2008, 21:49
1-وجود یک ایربگ برای راننده
2- زه و سپر همرنگ بدنه
3- رینگ آلمینیومی 4 پره
4- قابلیت تغییر زاویه نور چراغهای جلو
5- آینه های بغل راهنمادار و طرح جدید
6- تغییر طرح غربیلک فرمان و تلسکوپی شدن آن
7- کمربندهای ایمنی با سیستم پیش کشنده فرمان
8- مجموعه چراغهای جلو و عقب و مه شکنها
9- سنسور خطر دنده عقب
10- قابليت تنظيم زاويه پشتي بصورت برقي
11- کیفیت بالاتر رنگ بدنه

يعني تو شتاب هيچ فرقي با هم ندارن. موتورهاشون يكيه؟

Ssarshar
07-08-2008, 11:19
يعني تو شتاب هيچ فرقي با هم ندارن. موتورهاشون يكيه؟

هیچ فرقی با هم ندارن و جفتشون XU7 دهه هشتاد میلادی بعنوان موتور روشون نصبه :27:
ولی قراره که از موتورهای TU5 هم روی سورن استفاده شه که در این صورت شتاب یک مقداری بیشتر میشه

اكبر بي كار
07-08-2008, 16:52
در مجموع شما فقط ظاهر خودرو رو برنده مي شيد!
از نظر فني هيچ!
البته اين برد شما به قيمت خرج كردن بيشتر است.

leila*
07-08-2008, 17:03
این همه خودشونو کشتن تا یه چیز متفاوت بسازن
شما تازه میگی فرقشون چیه؟
والا ظاهرشون که تا حدودی با هم فرق داره
ولی اگه از لحاظ تجهیزات اضافه شده می خوای
من نمیدونم

torpedo
07-08-2008, 21:18
ولی قراره که از موتورهای TU5 هم روی سورن استفاده شه که در این صورت شتاب یک مقداری بیشتر میشه
نه چون موتور ef7 ساخته شده تا چند وقت دیگه این موتور روی سمند سوار میشه که دوگانه سوز هم هست
من شنیدم موتور tu5 روی slx میخوان بذارن که خیلی عالیه.:20:

franch
07-08-2008, 21:32
ميشه در مورد اين tu5 و xu7 يكم بيشتر توضيح بدي؟!
در ضمن از نظر قيافه هم زياد فرقي نكرده. فقط جلوي ماشين يكم عوض شده . پشتشم كه فقط يه گوشه از چراغو مثل مدل ال ايكس برداشتن. يعني از بغل ببيني فكر نميكنم بشه تشخيص داد سورنه يا معموليه!

Ssarshar
08-08-2008, 09:37
ميشه در مورد اين tu5 و xu7 يكم بيشتر توضيح بدي؟!
در ضمن از نظر قيافه هم زياد فرقي نكرده. فقط جلوي ماشين يكم عوض شده . پشتشم كه فقط يه گوشه از چراغو مثل مدل ال ايكس برداشتن. يعني از بغل ببيني فكر نميكنم بشه تشخيص داد سورنه يا معموليه!

ایران خودرو میخواد در فاز بعدی تولید موتور TU5 را روی سورن پیاده کنه این موتور همون موتور 206 تیپ 5 یعنی 1600 سی سی با 16 سوپاپ و 110 اسب بخار که در مقابل موتور فعلی سمند که 1800 سی سی و 95 اسب بخار و 8 سوپاپ هست حرفای زیادی داره همچنین موتور TU5 بدلیل داشتن استاندارد یورو 2 مصرفش خیلی کمتره نسبت به موتور های فعلی .

Ssarshar
08-08-2008, 09:40
نه چون موتور ef7 ساخته شده تا چند وقت دیگه این موتور روی سمند سوار میشه که دوگانه سوز هم هست
من شنیدم موتور tu5 روی slx میخوان بذارن که خیلی عالیه.:20:

فعلا برنامه موتور EF7 فقط برای سمند ال ایکس هست و سمند سورن رو ایرانخودرو میخواد TU5 کنه و همچنین امکانات و تجهیزات ایمنی رو هم میخواد بکلی ارتقا بده که با این اوصاف قیمتش میزنه بالای 20 تومن :18:

alirafaat
13-08-2008, 01:03
سلام

یه مدتیه که ماشینم ( سمند lx ) سفت و سخت !! شده به خصوص روی ناهمواریهای ریز خیلی اذیت می کنه
( نمی دونم از اول بوده من توجه نداشتم یا ماشین بعد از مدتی اینطوری میشه)

به هر حال دوستان تعویض کمک فنر رو مناسب می دونند اگه جواب مثبته چه نوعی؟

با تشکر

Farshadd
13-08-2008, 14:28
سلام

یه مدتیه که ماشینم ( سمند lx ) سفت و سخت !! شده به خصوص روی ناهمواریهای ریز خیلی اذیت می کنه
( نمی دونم از اول بوده من توجه نداشتم یا ماشین بعد از مدتی اینطوری میشه)

به هر حال دوستان تعویض کمک فنر رو مناسب می دونند اگه جواب مثبته چه نوعی؟

با تشکر

سلام آقا علی

سمند یکی از ماشینایی هست که باید خیلی بهش برسی چون بعد از یه مدت کوتاه از فرم میفته، صدا میده و ...

چه مدتی میشه داری استفاده میکنی؟؟

alirafaat
13-08-2008, 20:55
سلام

حدود 20 ماه هست که دارمش (صفر گرفتم )

البته از رسیدن (خرج کردن ) به ماشین ابایی ندارم اما متاسفانه چون شهرمون کوچیکه نمی شه هر چی که می خوای گیر نمیاد (فقط یک نمایندگی داره )

در مورد صدا دادن که متاسفانه ماشین رو از همون لحضه ای که گرفتم صدا میداد (با صدای اعصاب خراب کن دربها کنار اومدم )

در مورد فنر بندی ماشین هم فکر کنم اون چیزی که باعث شده خشکی ماشین بیشتر به نظر بیاد اینه که من حدود 5 ماه قبل برا اینکه ماشین رو یه کم پایین بیارم دادم یه حلقه از کمک فنر جلو رو کم کردن (چون نمی خواستم زیاد پایین بیاد از فنر اسپرت استفاده نکردم ) البته دست به فنر عقب نزدم اما حالا زیاد پایین اومدن ماشین برام مهم نیست )

راستی می گن فنر های گازی هم میشه زیر سمند انداخت اونا چطوره ؟

با تشکر

''DON''
13-08-2008, 21:01
سلام
اول میخواستم بدونم سمندت گازسوز است یانه؟
فکرکنم بدونم چقدر خرج داره.

alirafaat
13-08-2008, 22:49
سلام
اول میخواستم بدونم سمندت گازسوز است یانه؟
فکرکنم بدونم چقدر خرج داره.

سلام
نه
سمند lx مدل سال تک سوز(بنزینی )

Farshadd
14-08-2008, 12:25
سلام

در مورد فنر بندی ماشین هم فکر کنم اون چیزی که باعث شده خشکی ماشین بیشتر به نظر بیاد اینه که من حدود 5 ماه قبل برا اینکه ماشین رو یه کم پایین بیارم دادم یه حلقه از کمک فنر جلو رو کم کردن (چون نمی خواستم زیاد پایین بیاد از فنر اسپرت استفاده نکردم ) البته دست به فنر عقب نزدم اما حالا زیاد پایین اومدن ماشین برام مهم نیست )

راستی می گن فنر های گازی هم میشه زیر سمند انداخت اونا چطوره ؟

با تشکر

اگه بعد از فنر بریدن رفته تو سفتی خوب مال همونه. تاثیر زیادی هم داره. حتی یک حلقه هم تاثیرشو میزاره. حالا کمتر.

فنر گازی هم برای سمند هست. خیلی نرمن. من تجربه استفاده شخصی نداشتم، ولی نشستم توی سمندی که فنر گازی داشت. خوب بود.

منم چون مثل خودتون توی یه شهر بزرگ نیستم تا یه جایی بیبشتر نمیتونم اطلاعاتمو گسترش بدم. مثلا من قیمت خیلی چیزا رو نمیدونم.

samdeath
28-08-2008, 17:37
سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم تفاوت سمند Lx و سمند Lx سال سفارشی در چیه؟
با تشکر از همه دوستان

Rjoun
28-08-2008, 17:48
به جز جلو پنجره و زير سپرها ديگه هيچ فرقي ندارن.

H A M A S
28-08-2008, 20:48
مصرف بنزين 5 درصد کمتر
تتزئينات داخلي بسيار زيبا
رينگ و لاستيک
صندلي هاي کاملا اسپرت با پارچه با کيفيت
سيستم صوتي حرفه اي
و...
=================================
محصولات جديد ايران خودرو در نمايشگاه بين اللملي مشهد:سمند ترکي-سمند ديزلي-سمند معلولين-پژو 405 بدون کلاچ-پارس بدون کلاچ-سمند و پژو گيربکس اتوماتيک -وانت تندر 90 - خط توليد مرسدس بنز و بزودي دومين برند ايران خودرو در بهمن 87 رونمايي خواهد شد
===========================
============================
================================
متاسفانه عکس خوبي نتونستم از داخل بگيرم چون تاريک بود و مشتاقين خودرو تند تند ميرفتن تو ماشين
خلاصه اگر کم کسر هست شرمنده!

H A M A S
28-08-2008, 21:08
اطلاعات تکميلي درباره سمند جوانان
قدرت موتور 130 اسب بخار
ترمز Abs
سيستم تعليق و صندلي هاي کاملا اسپرت
رکاب هاي جديد
تزئينات داخلي تمام چرم
و در آخر کمک فنرهاي جديد

poria_mc
28-08-2008, 23:30
موتور سمند Lx چقدر قدرت داره؟

Actros
28-08-2008, 23:57
موتور سمند Lx چقدر قدرت داره؟

97 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه

omid.k
29-08-2008, 02:26
حدود قیمت مشخص شده ؟

amiroo88
29-08-2008, 04:14

mani6606
29-08-2008, 04:33
ادم یاد پیکان جوانان میندازه.

my_consort_is_my_life
29-08-2008, 07:45
صنایع خودروسازی ایران = درجا زدن در یک کلام

The Black Dahlia
29-08-2008, 11:21
هه هه هه هه هه کم مونده سمند مخصوص حیوانات سمند نی نی ها سمند با موتور سمند سمند بی موتور هم به این لیست اضافه بشه
رو جلو پنجره نوشتهgt هه هه هه هه

Ssarshar
29-08-2008, 11:53
سمند تركي چيه ؟............................!

H A M A S
29-08-2008, 12:17
سمندي که براي بازار ترکيه ساخته شده
مارک وليبل و کامپيوتر سفري داخل سمند به رسم الخط و زبان ترکي استانبولي تبديل شده + تغييرات خيلي جزئي

rami_hemi
29-08-2008, 12:41
یکی هم موتور سمند ترکی همون متور 1600 206 هستش یا همون tu-5 بود کدش انگار.

CG Art
29-08-2008, 12:57
خیلی جالب بود.
فکر نمیکردم سمند هم جوانانش دراد

YOUCOM
29-08-2008, 16:48
از داخل اتاق و بيرونش. ممنون يشم برام بذاريد.:40:

H A M A S
29-08-2008, 17:20

alioxv
01-09-2008, 12:57
صنایع خودروسازی ایران = درجا زدن در یک کلام

در جا زدن كه هيچي يه پله عقب مياد :27:

maaars
01-09-2008, 21:37
من نمیدونم کمپانی اتومبیل سازی کشور ما تا کی میخواد به این کاراش ادامه بده؟ بعد از این همه سال هنوز دارن جلو داشبورد ، چراغ جلو و عقب ، زه بغل ، تودوزی داخل و .... رو عوض میکنن و به عنوان ماشین جدید با قیمت بالاتر به بازار عرضه میکنن.

amir_soosool
02-09-2008, 10:37
کسی دقت کرده چرا چراغ جلوش اینطوریه؟ انگار یه طرفش نیم سوز شده (=

Vallio
02-09-2008, 21:26
کسی دقت کرده چرا چراغ جلوش اینطوریه؟ انگار یه طرفش نیم سوز شده (=

به خاطر دوربینشه...

کسی عکسی از توش نداره؟

shahab_f
02-09-2008, 21:37
صندلیارو, فکر کردن فراریه:27:

milky way
02-09-2008, 21:57
کسی اطلاعاتی در مورد موتور و قیمتش داره ؟

franch
03-09-2008, 14:20
فقط سپراش تغيير كرده.
از لحاظ موتوري هم مثل سمند معموليه.

mohammadreZa
03-09-2008, 23:04
موتورش سمند معمولی نیست.
تقویت شده پرشیا Elx هست با 130 اسب بخار قدرت و 5% مصرف سوخت کمتر

mohammadreZa
03-09-2008, 23:05
سیستم فنر بندی و تعلیقش هم تقویت شده هست (یادم رفت بگم)

milky way
03-09-2008, 23:36
موتورش 130 اسبه ولی میخوام بدونم کدوم موتوره این موتوره ملیه با توربو شارژر یا نه موتور Elx بعیده باشه موتور Elx همون موتور زانتیا 1800 هست فکر کنم من پیش بینیم همون موتور ملی هست شایدم TU5 رو تقویت کردن اونم خیلی موتور خوبیه .

007saeed
04-09-2008, 00:01
روابط عمومي ايران خودرو- گروه صنعتي ايران خودرو به منظور کسب سهم مناسب از بازار خودرو کشور و پاسخگويي به نياز قشر جوان، سمند جديدي را به نام سمند جوانان طراحي و توليد کرد.

منوچهر منطقی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم معرفی و رونمایی این خودرو گفت: ایده طراحی و تولید خودرو سمند جوانان با استفاده از نظرات این قشر فهیم کلید خورده است.
وی پیش‌بینی کرد این خودرو در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. مدیر عامل گروه صنعتی ایران با اشاره به اینکه کارطراحی و تولید خودرو سمند جوانان توسط مهندسین مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید این شرکت انجام شده است، خاطر نشان ساخت: استقبال از این خودرو در نخستین روز نمایشگاه بین‌المللی مشهد بسیار مطلوب بوده است. وی مهم‌ترین ویژگی‌های خودرو سمند جوانان را قدرت موتور 130 اسب بخار، کاهش‌ پنج‌درصدی سوخت این خودرو نسبت به سمند‌های معمولی‌، دارای ترمزضد قفل، سیستم تعلیق و صندلی‌های اسپرت، رکاپ‌های جدید، تزئینات داخلی تمام چرم، سیستم صوتی حرفه‌ای، کمک فنر‌های جدید و.. عنوان کرد. منطقی تاکید کرد: سمند جوانان در راستای توسعه و تقویت برند ملی ایران تولید شده است که گام جدیدی در حفظ سهم بازار خودرو سمند است.

MoHaMaD ZaNd
04-09-2008, 05:38
دوستان فكر نكنم 130 اسب باشه !! آخه ما رفتيم نمايشگاش . ضبطش كه پايونر بود !! حتما قيمتش 18 - 19 تومنه !!!

bozorgmehr
05-09-2008, 18:56
دوستان فكر نكنم 130 اسب باشه !! آخه ما رفتيم نمايشگاش . ضبطش كه پايونر بود !! حتما قيمتش 18 - 19 تومنه !!!

دوست من دقت کردی مشخصات فنی ماشینهای مونتاژایران با همسانهای خارجیشان فرق داره این هم به این دلیله که اسب های ما با اونها فرق داره اسب های اونها قوی ترند اسب های ما به دلیل خشک سالی بیشتر به یابو شبیهند برای همینه ماشین های ما مشکل دارند شما فکر کردید مشکل از کارخونه هاست!!!!!؟؟؟؟؟

Ssarshar
05-09-2008, 20:05
موتورش Xu7 تقویت شده هست با اسب بخار بیشتر !

و به نظر من چهره بسیار کسل کننده و جوان دورکننده ای داره ! قیمتشم قطعا 19 به بالا !

mohammadreZa
05-09-2008, 20:44
البته چهرش در کل فکر نمیکنم بدتر شده باشه این که بد به نظر میرسه بیشتر بخاطر منتاژ دستی و کارگاهی بوده که فقط یکی دو نمونه ازش ساختن.
اگه وارد خط تولید بشه قطعاتش بهتر مچ میشه. کلا یه ماشین توسط کارخونه تونینگ بشه فکر میکنم بهتر باشه تا اینکه طرف دستی بخواد تیونینگش کنه. (مخصوصا با وجود رینگهای سنگین و قدرت کم ماشینها که معمولا ما بعد از تعویض رینگ توجهی به موتور و گیربوکس هم نداریم)
البته قبول دارم که بخاطر چهره ثابتش جوابگوی همه جور سلیقه ای نیست
شاید بهتر بود این ماشین رو با چند شکل متفاوت ( به لحاظ سپر , رکابها , رینگ و...) و قابل سفارش ارائه میدادن.
از یه منبع غیر موثق قیمتش رو شنیدم قراره 16.5 باشه ولی خوب تا سال دیگه....

Ssarshar
06-09-2008, 10:39
مصرف سوختش مطمئن باشید همون قبلیه و برای بازار گرمی گفتن !

کلا سمند یه ماشین سنگینه و لش هست که برای قشر جوون اصلا مناسب نیست حتی اگه موتورش تقویت شده باشه !

Vallio
06-09-2008, 13:14
داشتم گوگل گردی میکردم دیدم نوشته سمند جوانان :

آرم ایران خودرو رویشیشه هم هست...

amiroo88
06-09-2008, 17:05

این سمند ساحل هست که چند سال پیش گروه ایران خودرو طراحی کرده بود و تو نمایشگاه نشونش داد

Doctor.Freeman
06-09-2008, 17:25

خوده سمند جوانانه:8: فقط رنگش فكر كنم سفارشيه آخه سمند جوانان سفيده

Farshadd
06-09-2008, 18:11
ببخشید دوستان. مدتی خونه نبودم.
میدونید چیه؟
به نظر من ایرانخودرو کارخونه نیست.
یه face lifter هست. که وقتی گیر میده به یه ماشین اونقدر تغییرات جزئی روش انجام میده که پدر ماشین درمیاد.
سایپا هم که گیر داده به پراید/

اگه اسم اینا رو بذاریم تولید جدید، پس یکی از بزرگترین تولید کننده ها توی کوچه ما هست.

چون روزی یه مدل ابرویی میندازه. ماهی یه مدل رینگ. صندلی ها رو هر ماه عوض میکنه. واقعا تولید کننده بزگی هست.

:41:

flasher_for_nokia
07-09-2008, 23:29
دوستان یکی از این ماشینارو فوری می خوام بگیرم بعدش بفروشم کدومو پیشنهاد میکنین که خوب و بهتر فروش بره؟ ضمنا چه رنگی بهتره؟

e.khafan!
07-09-2008, 23:48
الان دوره ی سورن گذشته ، من ال ایکس رو پینهاد میدم ...

خودمون با ال ایکس نون میخوریم ولی یکی از فامیلا فقط 206 اس دی کار میکنه ، که بنظرم ریسکi

البته منظورت خرید از طریق پیش فروش بود دیگه ؟!

مجید فینا
08-09-2008, 06:45
بازار پرشیا الان خیلی خوب شده

yar
08-09-2008, 08:36
پرشیا رو که می گن خیلی گرون شده !
ولی سورن هم بد نیست فقط کمی چرخاش کوچیکه
206 اس دی هم زیاد قشنگ نیست !!
سمند ال ایکس سال هم خوبه ولی گرونه !

flasher_for_nokia
08-09-2008, 09:05
دوستان من نمی خوام ماشینو نگه دارم میخوام سریع بفروشم الان ال ایکس سال پیش فروش میکنن بگیرم ؟ راحت میشه فروختش؟

e.khafan!
08-09-2008, 12:07
آره بهترین همون ال ایمکسه ، میگم ما هم هر چند ماه یکی میفروشیم ، در عرض 3 - 4 روز هم میبرن ... ولی پرشیا اگر شانس بیاری تک سوزش بیافته خیلی خوب میبرن ، ولی ریسکه همون ال ایکس

Ssarshar
08-09-2008, 13:19
نظر من روی Sd هست به 6 دلیل :

1- کیفیت سواری و لذت رانندگی بالاتر
2- شتاب و قابلیت آیرودینامیکی بیشتر
3- مصرف سوخت کمتر
4- کیفیت و دوام مواد بکار رفته و قطعات بالاتر بدلیل نظارت فرانسویها روی 206
5- موتور 16 سوپاپ
6- ترمزهای قویتر نسبت به ال ایکس و پرشیا ( در وی 8 )

اگه میخوای فقط به فکر فروش فوری ماشینت باشی صد در صد پرشیا و بعدشم سمند عالین !
ولی اگه میخوای 6 فاکتور بالا رو داشته باشه + فروش خوب صد در صد Sd

- در ضمن استقبال از Sd رفته رفته داره به حد قابل قبولی میرسه و مردم دارن خوب معامله میکنن !

flasher_for_nokia
08-09-2008, 13:43
ال ایکس سال رو دستم نمونه؟ چند الان بر میدارن تو بازار هزینه انتقال سند با کیه و چقدره؟

aaaammmm87
08-09-2008, 14:22
پرشیا بگير زود مي توني آبش كني

e.khafan!
08-09-2008, 15:13
ال ایکس سال رو دستم نمونه؟ چند الان بر میدارن تو بازار هزینه انتقال سند با کیه و چقدره؟
بزار پدرم بیاد میپرسم بهت میگم ، گفتم آشنا داشته باشی خیلی کم میشه ...

پرشیا بگير زود مي توني آبش كني
شنیدم پارسو رندم میدن ، یعنی یکی گازسوز یکی معمولی ، اگر شانست باشه معمولی گیرت بیاد راحت تر آب میشه

Rude Boy
08-09-2008, 15:14
کسی سمند نمی خره ....
اما بازار پرشیا داغ داغ هست !
الان تنها چیزی که راحت می شه با یه ذره بالا پایین آبش کرد همین پرشیا هست ...
البته به اگه قبل 83 باشه کسی نمی خره چون مشکل فنی داره ...

e.khafan!
08-09-2008, 15:25
عزیز ایشون میخواد پیش فروش بخره بعد بفروشه 1 تومن سود کنه ....

flasher_for_nokia
08-09-2008, 17:08
زیاد سود مهم نیست برام آخه الان سمند فقط فوری میفروشه کارخونه چیکار کنم؟

e.khafan!
08-09-2008, 19:54
پس برای چی میخوای بخری ؟ !

اگر سود برات مهم نیست ، پرشیا بگیر ...

MoHaMaD ZaNd
09-09-2008, 13:53
الان همشون قيمتشون حد اقل 2 ميليون رفته بالا !! به نظرم يا پرشيا يا ال ايكس سال .

flasher_for_nokia
09-09-2008, 17:46
اگه ثبت نام پرشیا شروع شد یکی بگه ممنون

AC Schnitzer
10-09-2008, 09:03
Porsche یه هفته داشت فکر میکرد ببینه رو Carrera بنویسه GT یا ننویسه.
رو سمند نوشتن GT ؟

MoHaMaD ZaNd
10-09-2008, 14:07
سلام دوستان . ما يكي از فاميل هامون تو ايرانخودرو كار مي كنه . يه روز با هم رفتيم كارخونشون رو ديديم . اتفاقا سمند جوانان ، بنز و ماشين هاي ديگه اي توش بود . رفتيم نشستيم تو سمند جوانان انصافا خوشگل شده !!! ما خودمون سمند ال ايكس سال داريم . به نظر من اصلا سواريش فرق نميكرد با مال خودمون . ولي شتابش خيلي بيشتر بود !!!

AC Schnitzer
10-09-2008, 23:04
من اگر به جای تو بودم سوار بنز میشدم نه سمند جوانان

2299
10-09-2008, 23:13

بنده خدا حل شده اومده سوار بنزه بشه چشاش اشتباهي ديده:31:
شوخي بود نارحت نشين لطفا :40:

M.etallic.A
12-09-2008, 13:59
97 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه

فکر کنم 100 اسب بخار در 6000 دور باشه.

M.etallic.A
12-09-2008, 14:00

الاغه دیگه ...

M.etallic.A
12-09-2008, 14:07
سمند ماشین بدی نیست خوب هم اسپورت میشه. ولی نه به این قیمت سرسام آوری که الان دارن میفروشن. نه سمند کلا همه ماشین ها تو ایران خیلی گرونه. چه خبره آخه ... تندر ال 90 میدن 14 میلیون یا زانتیا 30 میلیون یعنی چی اخه ؟؟؟

Persian_Gun's
12-09-2008, 14:18

آقا این واقعا" سمنده؟!!:18::18::18:
کی وارده بازار میشه؟؟!!
اینو واقعا" ایران خودرو طراحی کرده؟؟!:18:
اطلاعات فنی ازش ندارید؟

XMAN9
12-09-2008, 19:47
واقعا كه چقدر زشته.

Talabkar
13-09-2008, 00:32
اگه همينو فراري توليد ميكرد ميگفتيد چه نازه
خداييش خوب شده اگه واسه ايرانخودرو باشه

pedramch
13-09-2008, 00:45
اگه همينو فراري توليد ميكرد ميگفتيد چه نازه
کاملا قبول دارم.خصلت ایزانیه دیگه...

Mohammad_ch
13-09-2008, 00:49
خداییش باحاله!!!!!!!!!:31:

MoHaMaD ZaNd
13-09-2008, 16:16
اتفاقا به فاميلمون گفتم بيا بريم سوار اون بنزه بشيم . گفت حرف نزن اونا خودشونم تا حالا سوارش نشدن اگه جلوشون از اين حرفا بزني دارت ميزنن !! :19::19::19::19::19:

poria_mc
13-09-2008, 17:25

میگم چرا آدمها یکم تار افتادن؟
فکر نمیکنید فتوشاپ باشه؟

amiroo88
13-09-2008, 19:37
میگم چرا آدمها یکم تار افتادن؟
فکر نمیکنید فتوشاپ باشه؟

نه دوست عزیز من چند سال پیش از نزدیک تو نمایشگاه دیدمش.

اسمش سمند ساحل هست

فقط در حد یه طرح بود نه ساختن !!!

عکس های بیشتر :

M.etallic.A
13-09-2008, 19:56
داشبوردش چرا اینجوری بود :-o

majid_sd2009
13-09-2008, 20:11
ما رفتیم دیدم زیاد سمنده بدرد نمیخورد:2: گذری از کنارش رد شدیم ما بیشتر جای ماشینای خارجی بودیم :27:
یک ماشین بود قرمز بود داخل سالن بود کنار در از خانومه پرسیدیم قیمتش چنده گفت صدو ده میلیون و پونصد!!:18:
ما هم مسخره بازیمون گل کرد گفتیم اگه 500 تخفیف میدی میخریم.!:41:
جاتون خالی چند تا پوستر کاسب شدیم.:31:

Persian_Gun's
13-09-2008, 20:53
نه دوست عزیز من چند سال پیش از نزدیک تو نمایشگاه دیدمش.

اسمش سمند ساحل هست

فقط در حد یه طرح بود نه ساختن !!!

عکس های بیشتر :

نه خداییش زشته:18::27:
تو اون یکی عکس خوشگل افتاده بود:27:

Andaron
13-09-2008, 23:45
داخلش خیلی زشته مثل اینه که طرح صندلی یک غلتک هستش

Talabkar
14-09-2008, 00:23
اره بچه ها فراري هم اينو توليد ميكرد خدايي زشت بود

alizshah
14-09-2008, 03:05
اره خیلی زشته :دی

franch
14-09-2008, 19:38
كلا همش زشته:31:

MoHaMaD ZaNd
16-09-2008, 05:17
خودرو ملي سمند با ارتقاي استانداردهاي جهاني، موفق به گذراندن تست هاي اجباري استاندارد ايمني كشورهاي حوزه خليج فارس (gso) شد.
كيوان وزيري نماينده مديرعامل ايران خودرو در اخذ گواهينامه استانداردهاي خودرو با اعلام اين خبر افزود: استانداردهاي حوزه خليج فارس تركيبي از استانداردهاي سختگيرانه آمريكا، اروپا و الزامات شرايط اقليمي كشورهاي آن حوزه است كه سمند به عنوان اولين خودرو ايراني، اين استانداردها را با موفقيت كامل اخذ كرده است.
وي با بيان اين كه سمند توانسته استانداردهاي اجباري ايمني تصادف را با موفقيت بگذراند، اضافه كرد: سمند تنها خودرو ايراني است كه علاوه بر گذراندن تست هاي تصادف از بغل، تست مقاومت سقف در برابر واژگوني را كه از الزامات مهم استانداردهاي آمريكا و حوزه خليج فارس به شمار مي رود، تامين كرده است.
وزيري خاطرنشان كرد: دريافت گواهينامه ارتقاي اين استانداردها، در جهت جهاني شدن ايران خودرو و سمند، (خودرو ملي ) ، بوده و در آينده نزديك، خبرهاي خوش ديگري نيز در اين رابطه به اطلاع هموطنان خواهد رسيد.
گفتني است راه جهاني شدن خودرو سمند با موفقيت در آزمون هاي تصادف از جلو، بغل، عقب و سقف و گذراندن تست هاي لازم ايمني استاندارد كشورهاي حوزه خليج فارس، بيش از پيش هموارتر خواهد شد.
حالا هي بگيد سمند بده !!!
منبع : نيك صالحي

Vallio
16-09-2008, 09:59
خوبه سمند داره پیشرفت میکنه ؟!

HOOSEIN 105
16-09-2008, 14:00
این هم مقایسه سمند سورن و پرشیا

MoHaMaD ZaNd
16-09-2008, 15:53
به نظر من از لحاظ قيافه پارس بهتره !!!
عزيزم پس اينا رو چه طوري باز كنيم !!!

MoHaMaD ZaNd
16-09-2008, 16:15
بابا بخدا سمند خوبه !!! مگه چشه !!!

Vallio
16-09-2008, 17:09
هیچی بده مگه ایران خودروی ملی داره ...؟

در ضمن برای مادر بزرگت هم صلوات فرستادم .

Vallio
16-09-2008, 17:20
لینکش کو پس ؟؟!!

maaars
16-09-2008, 20:14
سمند تنها خودرو ايراني است كه علاوه بر گذراندن تست هاي تصادف از بغل، تست مقاومت سقف در برابر واژگوني را كه از الزامات مهم استانداردهاي آمريكا و حوزه خليج فارس به شمار مي رود، تامين كرده است.
\\\مگه ایران خودروی دیگه ای غیر از سمند هم داره؟ \\\ اوه یادم نبود پیکان هم داره !!!

سباستین
17-09-2008, 01:20
حالا هي بگيد سمند بده !!!

سمند بده! سمند بده! ( بنا به درخواست بالا)
بعد از گذشت حدود نیم قرن از عمر صنعت خودروی کشورمون, ماشینی داریم که کمتر ارز یک چهارمش ایرانیه و بهترین افتخارمون کسب استاندارد حوضه خلیج و کشورهای عربیه. چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم؟! به ما گفته می شه که نباید خودمون رو با اروپا مقایسه کنیم. سوال من اینه. چرا نباید؟؟؟ من نمی پذیرم که یک اروپایی ارزشش از من بیشتره. من انتظار دارم در مقابل پولی که می دم جنس خوبی تحویل بگیرم. آلمان بهع از جنگ جهانی با خاک یکسان شد. تعداد زنان 3 برابر مردان بود. امریکا و روسیه تمام دانشمندان آلمانی رو بردن. حتی کارخونه هاشونو از پی کندن و بردن. بعد از نیم قرن, صنعت خودروی آلمان دنیا رو تصخیر کرد. ( پورشه, بنز, ولکس واگن, بی ام و). ما همه چیز داشتیم و هیچی نشدیم. چرا؟ چون خریدار راضی بود. نیازی به کیفیت بیشتر نداشت. این طور تربیت شده بود که واسه خودش ارزش کمی قائل باشه.

Benygh
17-09-2008, 01:27
من متون رو نخوندم ولی اگه توی دنیا برای خرید فقط سمند باشه من ترجیح میدم پیاده بگردم !

MoHaMaD ZaNd
17-09-2008, 10:34
نكنه انتظار داريد ايران اولين خودروشو چيزي شبيه ريونتون بزنه !!! آره اگه اينطوري بزنه شما ترجيح ميدي ديگه پياده نگردي !!!

maaars
17-09-2008, 11:21
نكنه انتظار داريد ايران اولين خودروشو چيزي شبيه ريونتون بزنه !!! آره اگه اينطوري بزنه شما ترجيح ميدي ديگه پياده نگردي !!!
قابل توجه شما دوست عزیز : ایران و کره تقریبا همزمان با هم صنعت خودرو سازی رو شروع کردن. امروز پس از گذشت 50 سال ، این کجا و آن کجا. تو همین سایت یه مطلب خوندم در مورد لامبورگینی. اولین لامبورگینی توسط شخصی به همین نام که مکانیک تراکتور بود ساخته شد. میتونی اولین اتومبیل یه مکانیک رو با اولین اتومبیل صنعت خودرو سازی ایران مقایسه کنی.

Vallio
17-09-2008, 11:32
سمند بده! سمند بده! ( بنا به درخواست بالا)
بعد از گذشت حدود نیم قرن از عمر صنعت خودروی کشورمون, ماشینی داریم که کمتر ارز یک چهارمش ایرانیه و بهترین افتخارمون کسب استاندارد حوضه خلیج و کشورهای عربیه. چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم؟! به ما گفته می شه که نباید خودمون رو با اروپا مقایسه کنیم. سوال من اینه. چرا نباید؟؟؟ من نمی پذیرم که یک اروپایی ارزشش از من بیشتره. من انتظار دارم در مقابل پولی که می دم جنس خوبی تحویل بگیرم. آلمان بهع از جنگ جهانی با خاک یکسان شد. تعداد زنان 3 برابر مردان بود. امریکا و روسیه تمام دانشمندان آلمانی رو بردن. حتی کارخونه هاشونو از پی کندن و بردن. بعد از نیم قرن, صنعت خودروی آلمان دنیا رو تصخیر کرد. ( پورشه, بنز, ولکس واگن, بی ام و). ما همه چیز داشتیم و هیچی نشدیم. چرا؟ چون خریدار راضی بود. نیازی به کیفیت بیشتر نداشت. این طور تربیت شده بود که واسه خودش ارزش کمی قائل باشه.

عزیزم اینجا ایرانه و خیلی از مردم این کشور توان خرید ماشین های گران قیمت رو ندارن مگر ایران خودرو مغز خر خورده ماشین های گرون قیمت تولید کنه و بعد روی دستش بمونه مثلا همین سریر من که هنوز تا حالا یکیشم توی شهرمون ندیدم...