PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ســمـنـد Samand

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6

2299
15-12-2011, 18:35
منظورم اینه که وقتی مثلا دنده رو گذاشتی رو سه پاتو از کلاچ چطوری باید برداری

اون خانومه کیسه هوا رو سریع باد میکنه؟:31:

(همونی که میگه در خودرو باز است)
معمولی دیر بر ندار یعنی جوری نگه ندار که کلاچ درگیر باشه زیادم زود بر ندار :دی

احتمالا :21:

8701488
02-01-2012, 08:42
سلام دوستان

من ديروز ماشينو بردم تعميرگاه :
شستشوي سوزن انژکتور ، شستشوي دريچه گاز ، تعويض روغن گيربکس

مورد دوم و سوم رو حتما بهتون پيشنهاد ميکنم . الان که پامو از روي گاز برميدارم خيلي آروم و نرم ماشين سرعتش کم ميشه :31: روغن گيربکس هم توتال 80دبليو 90 ريختم اولش يه ذره اذيت کرد ولي الان خيلي عالي شده دنده هم نرم جا ميره

:46::11:

A.IvI.I.N
03-01-2012, 10:35
دوستان من فعلا بيخيال شدم تا دهه زجر صبر ميكنم يحتمل شرايط فروش بهتر بشه طبق روال همه ساله كه بخاطر دهه زجر و همچنين بخاطر اينكه اخره ساله حسابي با مشتري راه ميان.
ايشالا يه سمند بنزيني EF7 ميگيرم.
به نظرتون كاره درستي كردم...!!!!؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dash_mehdi
03-01-2012, 12:58
دوستان من فعلا بيخيال شدم تا دهه زجر صبر ميكنم يحتمل شرايط فروش بهتر بشه طبق روال همه ساله كه بخاطر دهه زجر و همچنين بخاطر اينكه اخره ساله حسابي با مشتري راه ميان.
ايشالا يه سمند بنزيني EF7 ميگيرم.
به نظرتون كاره درستي كردم...!!!!؟

الان ایران خودرو طرح رنگین کمان با جایزه ی ویژه ی سوزوکی کیزاشی گذاشته و حسابی تخفیف داده
مثلا ال 90 1 ماه پیش برادرم خرید 16.200.000 الان شده 15.550.000

aliaghil
03-01-2012, 13:36
الان ایران خودرو طرح رنگین کمان با جایزه ی ویژه ی سوزوکی کیزاشی گذاشته و حسابی تخفیف داده
مثلا ال 90 1 ماه پیش برادرم خرید 16.200.000 الان شده 15.550.000

یک ماه پیش قیمتش 15.285.0000 بود نه 16 تومن. 16 تومن قیمت دوگانه ش بود. گرونش کردن

A.IvI.I.N
03-01-2012, 14:34
اخه يكي از رفيقام ميگفت ايرانخودرو تو طرح دهه زجر ماشين با پلاك 91 ميده :5:
چون تو 2 ماهه اخر سال مشتري كم ميشه از طرفي اينا ميخان تا قبله عيد همه ماشين هارو تو پاچه ملت كنن بخاطر همين از هر ترفندي استفاده ميكنن:46:

Ship Storm
03-01-2012, 20:04
اخه يكي از رفيقام ميگفت ايرانخودرو تو طرح دهه زجر ماشين با پلاك 91 ميده :5:
چون تو 2 ماهه اخر سال مشتري كم ميشه از طرفي اينا ميخان تا قبله عيد همه ماشين هارو تو پاچه ملت كنن بخاطر همين از هر ترفندي استفاده ميكنن:46:

معمولا روند این بوده که 20 اسفند به بعد اینگونه میشه که مدل رو 91 میدن ولی گاها بوده مواردی که تو شرایط خاص یک مدل بالاتر دادن

dash_mehdi
06-01-2012, 14:54
یک ماه پیش قیمتش 15.285.0000 بود نه 16 تومن. 16 تومن قیمت دوگانه ش بود. گرونش کردن

15.285.0000؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!:18::18:

عزیزم میشه بگی این قیمت رو از کجا اوردی. فقط یک منبع یا ادرس نشون ما بده که 1 ماه پیش قیمتش این بوده ما هم دو هزاریمون بی افته!!!
لابد تو خود سایت ایران خودرو که 16.100.000 تومن زده بود اشتباه زده بود یا 1 میلیون تخفیف میدادو ماخبر نداشتیم و رفتیم 16.200.000 خریدیم!!!

MojiOS
07-01-2012, 00:02
دوستان امروز تصادف کردم و متاسفانه یه ماکسیما از سمت راست پیچید سمت من و سپر ماشینم شکست :41: سپر جلوی ماشین از قسمتی که پلاک نصب میشه شکسته و افتاده. الان خونس اون تیکش و فکر نکنم دیگه بشه کاریش کرد و باید سپر رو به کل عوض کرد. کسی می دونه خرجش چه قدر میشه؟!

MojiOS
07-01-2012, 00:21
دوستان امروز تصادف کردم و متاسفانه یه ماکسیما از سمت راست پیچید سمت من و سپر ماشینم شکست :41: سپر جلوی ماشین از قسمتی که پلاک نصب میشه شکسته و افتاده. الان خونس اون تیکش و فکر نکنم دیگه بشه کاریش کرد و باید سپر رو به کل عوض کرد. کسی می دونه خرجش چه قدر میشه؟!
الان عکس هم گرفتم ازش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dash_mehdi
07-01-2012, 00:28
از تصادفت متاسفم
فکر کنم سپر سمند حدود 200 تومن باشه

mohamad skystar
07-01-2012, 00:32

خرجش تا 200 هزار تومن میشه.تعویض سپر با هزینه رنگ سپر

amir@sh
07-01-2012, 16:20
دوستان درست گفتن با هزینه رنگ حدود 200 تومن میشه ! فقط یه راهنمایی بهت بکنم چون این بلا سر خودم اومده و سپر ماشینمو عوض کردم تجربه دارم . سپر ماشینتو کامل باز کن و داخلش کل قطعات پلاستیکی که هست در بیار چون وقتی سپر چدید بخری این قطعات رو نداره و باید جدا بخری که 20 - 30 تومن هزینه داره ولی شما نگاه کن ببین هر چی توش سالم مونده باز کنی تا مجبور نشی دوباره واسش پول بدی ! انشاا... که دیگه تصادف نکنی

MojiOS
07-01-2012, 19:33
بردم نمایندگی ایران خودرو امروز. 140 تومن سپر + 100 تومن پوله رنگ. البته کارت طلایی دارم و پولی نمیدم واسش. فردا قراره کارشناس بیاد تایید کنه و 2 روز هم باید اونجا بخوابه ماشین

osmaan
07-01-2012, 20:09
بردم نمایندگی ایران خودرو امروز. 140 تومن سپر + 100 تومن پوله رنگ. البته کارت طلایی دارم و پولی نمیدم واسش. فردا قراره کارشناس بیاد تایید کنه و 2 روز هم باید اونجا بخوابه ماشین
مگه با چه سرعتی تصادف کردی؟
یاد پراید افتادم وقتی عکس رو دیدم جدا انقدر کیفیت سمند اومده پایین؟

A.IvI.I.N
07-01-2012, 22:56

اگه سرعت کم بوده باشه که اتفاقی نمیفته اگرم زیاد باشه که سمت راست ماشین کلا به فنا میره حالا این داشمون چجوری زده خدا میدونه :13:
=============================================
امروز تو سمند LX یکی از بچه ها نشستم مدل 89 بود ازش پرسیدم 16 سوپاپه گفت نه ولی انصافا شتابش خوب بود.
فرمونش خیلی نرم بود طوری که با انگشت کوچیکه میچرخید صندلی و تو دری همه چرم بود و آینه بقل برقی بودن تا استارت زد جفتش باز شد و کروز کنترل هم داشت.
ازش سوال کردم خیلی راضی بود ولی یه جورایی بد شانسی آورد اگه 2 ماه دیرتر میگرفت ایربگ داشت.

Ship Storm
07-01-2012, 22:56

ایشون تصادف کرده اینطوری شده من بگم باورت نمیشه ،
تگرگ گرفت حدود 1 ماه پیش و زد رنگ سپر رو کامل بلند کرد

MojiOS
08-01-2012, 00:53

اگه سرعت کم بوده باشه که اتفاقی نمیفته اگرم زیاد باشه که سمت راست ماشین کلا به فنا میره حالا این داشمون چجوری زده خدا میدونه :13:
=============================================
امروز تو سمند LX یکی از بچه ها نشستم مدل 89 بود ازش پرسیدم 16 سوپاپه گفت نه ولی انصافا شتابش خوب بود.
فرمونش خیلی نرم بود طوری که با انگشت کوچیکه میچرخید صندلی و تو دری همه چرم بود و آینه بقل برقی بودن تا استارت زد جفتش باز شد و کروز کنترل هم داشت.
ازش سوال کردم خیلی راضی بود ولی یه جورایی بد شانسی آورد اگه 2 ماه دیرتر میگرفت ایربگ داشت.

ایشون تصادف کرده اینطوری شده من بگم باورت نمیشه ،
تگرگ گرفت حدود 1 ماه پیش و زد رنگ سپر رو کامل بلند کرد

سرعتی نداشتم. رو به روی سفارت انگلیس قبل از میدون فردوسی تو لاین 3 در حال حرکت بودم و سرعتمم 20 بود که یه ماکسیما از سمت راست پیچید سمت من و از در عقبش تا سپرش کشیده شد به ماشین من و سپر ماشینم این بلا سرش اومد و ماشین اون هیچیش نشد:31:

narotu
08-01-2012, 01:17
کلا اکثر ماشینای ایرانی کیفیت پایینی دارن و ارزش خرید ندارن که یه موردش سمنده
دلیلشم نبود رقابته درسته

A.IvI.I.N
09-01-2012, 21:04
دوستان به نظرتون سمند EF7 بنزینی بهتره یا سورن ELX ....؟؟؟
اگه واقعا موتور EF7 خوبه پس چرا روی سورن نمیزارن...؟؟؟:13:
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم :11:

Ship Storm
09-01-2012, 21:56
دوستان به نظرتون سمند EF7 بنزینی بهتره یا سورن ELX ....؟؟؟
اگه واقعا موتور EF7 خوبه پس چرا روی سورن نمیزارن...؟؟؟:13:
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم :11:
من خودم شخصا قیافه سورن رو نمیپسندم ولی داخل اتاق ELX خیلی زیباتر شده
در مورد موتور هم من اینطور برداشت میکنم که هیچوقت نمیان یک خودرو رو تکمیل و با بهترین شرایط بدن بیرون چون باعث کاهش فروش سایر محصولات و خوابیدن خط تولید سایر محصولات میشه
من همیشه خودم میگم چرا نمیان همین سمند EF7 رو خود کارخونه کروز کنترل و دنده اتوماتیک و سانروف و چرخ های عقب دیسکی و ... رو روش قرار بده ، فکر میکنم مهمترینش همین باشه که محصول کامل ممکنه متضررشون کنه تو تولید سایر محصولات

osmaan
09-01-2012, 22:05
ای بابا بین محصولات ایران خودرو تنها همین سمند با بودجه ما و چیزی که از یه ماشین میخواهیم هست که اونم مثل اینکه کلا فاکتور کیفیت رو ازش حذف کردن

A.IvI.I.N
09-01-2012, 22:38
من خودم شخصا قیافه سورن رو نمیپسندم ولی داخل اتاق ELX خیلی زیباتر شده
در مورد موتور هم من اینطور برداشت میکنم که هیچوقت نمیان یک خودرو رو تکمیل و با بهترین شرایط بدن بیرون چون باعث کاهش فروش سایر محصولات و خوابیدن خط تولید سایر محصولات میشه.
من همیشه خودم میگم چرا نمیان همین سمند EF7 رو خود کارخونه کروز کنترل و دنده اتوماتیک و سانروف و چرخ های عقب دیسکی و ... رو روش قرار بده ، فکر میکنم مهمترینش همین باشه که محصول کامل ممکنه متضررشون کنه تو تولید سایر محصولات

منم با داخل سورن خیلی حال میکنم .
از وقتی که سمند تاکسی شده تزئینات داخلش خیلی برام یکنواخت شده:13:
اگه سورن با موتور EF7 تولید میشد تو انتخابش یه لحظه هم شک نمیکردم :46:

ای بابا بین محصولات ایران خودرو تنها همین سمند با بودجه ما و چیزی که از یه ماشین میخواهیم هست که اونم مثل اینکه کلا فاکتور کیفیت رو ازش حذف کردن

رفیق اینکه کیفیت ماشین های ایرانی پایینه شکی توش نیست ولی رسیدگی به ماشین خیلی مهمه من الان یه پراید 141 دارم که 4 ساله داره کار میکنه و بیشتر از 60000 کار کرده و خداروشکر هیچ وقت منو لنگ نزاشته و جز آب و بنزین و روغن و جلو بندی و تسمه هیچ خرجی نداشته.
خدایی از پراید بی کیفیت تر که پیدا نمیشه ولی با کمی رسیدگی میشه از همین پراید درحد بنز کار کشید :46:
منکه شخصا رو ماشین خیلی حساسم یه جورایی مثه ناموسم میمونه :31:

dash_mehdi
09-01-2012, 22:55
سورن ای ال ایکس که خیلی سر تر از سمند ال ایکس ef7 هست و یه موتور خوب در سمند نمی تونه چیز هایی مثل ایربگ دوم.چهار چرخ دیسک.ایمنی و استاندارد بالاتر.نفوذ صدای کمتر.تهویه اتوماتیک و ظاهر زیباتر رو جبران کنه. این طور که ایران خودرو گفته تا مرداد 91 سورن ای ال ایکس رو هم با موتور ef7 تولید خواهد کرد که البته تا حرف ایران خودرو عمل بشه سال 93 هم تحویل شده.
من خودم هم الان 2 ماهی هست موندم سورن ELX بخرم یا ام وی ام 530 هر کی هم یه چیزی میگه.

A.IvI.I.N
09-01-2012, 23:26
سورن ای ال ایکس که خیلی سر تر از سمند ال ایکس ef7 هست و یه موتور خوب در سمند نمی تونه چیز هایی مثل ایربگ دوم.چهار چرخ دیسک.ایمنی و استاندارد بالاتر.نفوذ صدای کمتر.تهویه اتوماتیک و ظاهر زیباتر رو جبران کنه. این طور که ایران خودرو گفته تا مرداد 91 سورن ای ال ایکس رو هم با موتور ef7 تولید خواهد کرد که البته تا حرف ایران خودرو عمل بشه سال 93 هم تحویل شده.
من خودم هم الان 2 ماهی هست موندم سورن ELX بخرم یا ام وی ام 530 هر کی هم یه چیزی میگه.

چی بگم والا :13:
اخه یه موتور عوض کردن که انقد ادا اصول نداره که...!!!
حالا اگه ممکنه از 0 تا 100 به موتور EF7 و موتور XU7 نمره بدین میخام بدونم چقد اختلاف دارن :20::11:
اگه واقعا اختلاف ناچیز باشه همون سورن ELX میگیرم.

dash_mehdi
09-01-2012, 23:43
چی بگم والا :13:
اخه یه موتور عوض کردن که انقد ادا اصول نداره که...!!!
حالا اگه ممکنه از 0 تا 100 به موتور EF7 و موتور XU7 نمره بدین میخام بدونم چقد اختلاف دارن :20::11:
اگه واقعا اختلاف ناچیز باشه همون سورن ELX میگیرم.

شتاب موتور EF7 بنزینی : 13.5 ثانیه
حداکثر سرعت موتور EF7 بنزینی : 189 کیلومتر درساعت
مصرف ترکیبی : 8.1 لیتر در صد کیلومتر

شتاب موتور EF7 گازسوز : 14.2 ثانیه
حداکثر سرعت موتور EF7 گازسوز : 180 کیلومتر بر ساعت
مصرف ترکیبی : 8.8 لیتر در صد کیلومتر (گاز)

شتاب موتور XU7 بنزین سوز : 11.9 ثانیه
حداکثر سرعت همین موتور : 185 کیلومتر بر ساعت
مصرف ترکیبی : 8.6 لیتر در صد کیلومتر

Ship Storm
10-01-2012, 00:18
شتاب موتور EF7 بنزینی : 13.5 ثانیه
حداکثر سرعت موتور EF7 بنزینی : 189 کیلومتر درساعت
مصرف ترکیبی : 8.1 لیتر در صد کیلومتر

شتاب موتور EF7 گازسوز : 14.2 ثانیه
حداکثر سرعت موتور EF7 گازسوز : 180 کیلومتر بر ساعت
مصرف ترکیبی : 8.8 لیتر در صد کیلومتر (گاز)

شتاب موتور XU7 بنزین سوز : 11.9 ثانیه
حداکثر سرعت همین موتور : 185 کیلومتر بر ساعت
مصرف ترکیبی : 8.6 لیتر در صد کیلومتر

اطلاعات بالا اطلاعاتی هست که سازنده خودرو میگه ولی من شخصا خودم با سمند EF7 پایه گازسوز تو اتوبان فرودگاه امام خمینی 210 کیلومتر رفتم البته روی بنزین زده بودم و با بنزین داشت میرفت نمیدونم چطور اینا میگن 180 کیلومتر سرعت میره در صورتی که خیلی بیشتر میره ، فکر کنم اطلاعاتی که میدن بیرون عملی تست نشده و الا خیلی تفاوت داره به نظر من با این مشخصات
از نظر شتاب هم که به نظر من خیلی سرتر از سایر موتورهایی هست که روی این خودرو کار گذاشته شده
موتور 16 سوپاپ و شتاب خیلی عالی

dash_mehdi
10-01-2012, 11:54
اطلاعات بالا اطلاعاتی هست که سازنده خودرو میگه ولی من شخصا خودم با سمند EF7 پایه گازسوز تو اتوبان فرودگاه امام خمینی 210 کیلومتر رفتم البته روی بنزین زده بودم و با بنزین داشت میرفت نمیدونم چطور اینا میگن 180 کیلومتر سرعت میره در صورتی که خیلی بیشتر میره ، فکر کنم اطلاعاتی که میدن بیرون عملی تست نشده و الا خیلی تفاوت داره به نظر من با این مشخصات
از نظر شتاب هم که به نظر من خیلی سرتر از سایر موتورهایی هست که روی این خودرو کار گذاشته شده
موتور 16 سوپاپ و شتاب خیلی عالی

ببین عزیزم این چیزیه که سازنده خودرو اعلام کرده و در شرایط استاندارد گفته انقدر میره و مطمئن باش یه چیزی هم روش گذاشته و اینو گفته.
در خیلی از ماشین ها امپر سرعت تا 20 کیلومتر در ساعت هم بیشتر از حد واقعی نشون میده.
به هر حال نمی دونم مشکل از کجاست اگه به 200 تای شماست من خیلی شنیدم که با همین سمند معمولی هم 220 تا میرند

هر جایی رو شما نگاه کنید این امار رو میدن خیلت راحت این امار کاملا درسته
شتاب موتور xu7 خیلی بهتر از ef7 هست سرعت ها هم همین جور

Ship Storm
10-01-2012, 17:08
ببین عزیزم این چیزیه که سازنده خودرو اعلام کرده و در شرایط استاندارد گفته انقدر میره و مطمئن باش یه چیزی هم روش گذاشته و اینو گفته.
در خیلی از ماشین ها امپر سرعت تا 20 کیلومتر در ساعت هم بیشتر از حد واقعی نشون میده.
به هر حال نمی دونم مشکل از کجاست اگه به 200 تای شماست من خیلی شنیدم که با همین سمند معمولی هم 220 تا میرند

هر جایی رو شما نگاه کنید این امار رو میدن خیلت راحت این امار کاملا درسته

در مورد سرعت که فکر میکنم دقیق باشه چون با GPS موبایل هم من اندازه گرفتم دقیق بوده البته 3 الی 4 کیلومتر اختلاف داشته و GPS کمتر نشون داده ولی نه بیشتر بطوری که مثلا 120 کیلومتر که میری و آمپر خودرو 120 رو نشون میده GPS موبایل 116 117 نشون مدیه
اطلاعات کامل رو خود شرکت ایران خودرو زده ولی باز هم به نظر من این ها در عمل چیز دیگه ای هستند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

osmaan
10-01-2012, 19:31
رفیق اینکه کیفیت ماشین های ایرانی پایینه شکی توش نیست ولی رسیدگی به ماشین خیلی مهمه من الان یه پراید 141 دارم که 4 ساله داره کار میکنه و بیشتر از 60000 کار کرده و خداروشکر هیچ وقت منو لنگ نزاشته و جز آب و بنزین و روغن و جلو بندی و تسمه هیچ خرجی نداشته.
خدایی از پراید بی کیفیت تر که پیدا نمیشه ولی با کمی رسیدگی میشه از همین پراید درحد بنز کار کشید :46:
منکه شخصا رو ماشین خیلی حساسم یه جورایی مثه ناموسم میمونه :31:
این درست
ولی منظور من این بود که مثلا من خودم سمندی که دارم مال 84 هست وقتی بیام توی این شرایط تصادف کنم با سرعت 20 تا سپر ماشین یه سمتش نمیشکنه فقط فرو میره یا فوق فوقش رنگش میره ولی سمندی که الان اومده بیرون اونقدر از کیفیت سپر زدن که وقتی با این سرعت تصادف میکنی میشکنه

MojiOS
12-01-2012, 01:31
فردا ماشینم رو تحویل میدن. از سپرش عکس می گیرم ببینید چه جوری در آوردنش

A.IvI.I.N
12-01-2012, 20:30

نه اتفاقا اینطور نیست :31:
من نظر تعداد کثیری از اهل فن و اونایی که با هردوش کار کردن جویا شدم و میتونم بگم موتور EF7 از XU7 بهتره هم از نظر شتاب هم مصرف سوخت هم تاپ اسپید :46:
حتی اکثرا مدعی بودن اون حالت تنبلی که تو سمندXU7 احساس میشه در موتور EF7 به هیچ وجه وجود نداره.

این هم کلیپ مقایسه EF7 با XU7

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Ff90hjd63ccnd3ea)

8701488
12-01-2012, 22:53
این هم کلیپ مقایسه EF7 با XU7

من خيلي اينکاره نيستم
ولي يک سري سوال از شما داشتم

1- عمر و کارکرد هر دو ماشين تقريبا برابره ؟ (مسلما الان سمند 84 من ديگه شادابي 6 سال پيش رو نداره ):13:
2- تا اونجايي که من ميدونم بالا يا پايين بودن شيشه هاي ماشين توي سرعت اون خيلي تاثير داره که اين عامل رعايت نشده:41: (نه در مورد راننده و نه در مورد شاگرد)(حداقل اون دوتايي که ما واضح ميبينيم)

منم قبول دارم که اي اف سون خيلي موتور شاخيه ولي اين ايکس يو سون توي فيلم انگار با بقيه فرق ميکنه:27: چرا راه نميره؟؟
اختلاف دارن ولي نه ديگه اينقدر (بعد از حدود 22 ثانيه اختلافشون به 4 ثانيه ميرسه)(از رو پرايد دوميه)

کلا فيلمه يه جوري نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vb-sosol
12-01-2012, 23:25
من خيلي اينکاره نيستم

1- عمر و کارکرد هر دو ماشين تقريبا برابره ؟ (مسلما الان سمند 84 من ديگه شادابي 6 سال پيش رو نداره ):13:
2- تا اونجايي که من ميدونم بالا يا پايين بودن شيشه هاي ماشين توي سرعت اون خيلي تاثير داره که اين عامل رعايت نشده:41: (نه در مورد راننده و نه در مورد شاگرد)(حداقل اون دوتايي که ما واضح ميبينيم)

منم قبول دارم که اي اف سون خيلي موتور شاخيه ولي اين ايکس يو سون توي فيلم انگار با بقيه فرق ميکنه:27: چرا راه نميره؟؟
اختلاف دارن ولي نه ديگه اينقدر (بعد از حدود 22 ثانيه اختلافشون به 4 ثانيه ميرسه)(از رو پرايد دوميه)

اگه کلیپ همینه که توی تاپیک پایه گاز سوز بود که من اونجا هم اشاره کردم
عمر هر دو ماشین یکی نیست
در نیتجه اختلاف به این وحشتناکی وجود نداره

MojiOS
12-01-2012, 23:31
دوستان ماشینم رو امروز تحویل گرفتم. واقعا افتضاحه. رنگ سپر از رنگ بدنه تیره تره :41: اصلا خوب در نیاورده. تازه 154 هزار تومن هم فرانشیز گرفتن. همین پولو اگه می دادم بیرون خیلی بهتر در میاوردنش. حالم گرفته شد. چی کارش کنم؟:41:

vb-sosol
12-01-2012, 23:36
دوستان ماشینم رو امروز تحویل گرفتم. واقعا افتضاحه. رنگ سپر از رنگ بدنه تیره تره :41: اصلا خوب در نیاورده. تازه 154 هزار تومن هم فرانشیز گرفتن. همین پولو اگه می دادم بیرون خیلی بهتر در میاوردنش. حالم گرفته شد. چی کارش کنم؟:41:

عکس بگیر ببنیم چه کار کرده
در کل اگه با پالیش کردن درست نمیشه
خب برو شکایت کن

MojiOS
12-01-2012, 23:40
عکس بگیر ببنیم چه کار کرده
در کل اگه با پالیش کردن درست نمیشه
خب برو شکایت کن
الان که شبه نور نیست فردا عکس میگیرم می زارم شما هم نظر بدین.:41:

A.IvI.I.N
13-01-2012, 12:51
من خيلي اينکاره نيستم

والا در مورد عمر موتور EF7 نظر قطعی وجود نداره به هر حال جدید هستش و به زمان نیاز داره تا خودش رو کامل نشون بده ولی منکه شخصا ماشین ایرانی رو بیشتر از 5 سال نگه نمیدارم .
در مورد اون فیلم هم با شما موافقم تفاوت دیگه انقدر که تو فیلم نشون داد فاحش نیست چون سمند قرمز از سفید قدیمی تر هستش به همین خاطر انقد ضعیف عمل کرد ولی در شرایط مساوی بازم EF7 با اختلاف نه چندان زیاد بهتره.
همینکه اون حالت لش و تنبلی از بین رفته به نظرم عالیه :20:

MojiOS
28-01-2012, 02:11
انقدر درگیر بودم وقت نشد عکس بگیرم از سپر. چند تا صافکاری و نقاشی نشون دادم گفتن سپر بی کیفیت انداختن... فقط می تونم بگم دزد تر از ایران خودرو ندیدم.

vb-sosol
28-01-2012, 10:48
دوستام این سمندهای جدید که میزنن و خطرای عقبش عوض شده و مه شکن جلو هم ندارن ! اسمشون چیه؟
فکر میکنم یه همچین چیزی روی گلگیرشون دیدم نوشته بود sel

MAGIDIYUM
28-01-2012, 11:08
منظورتون سمند se است!!?.....

این سمند همه چیزش خوبه و امکانات خوبی داره و از لحاظ اسپرت چیز خیلی نازی میشه از توش در آورد....ولی متاسفانه موتورش xu7 است و مصرفش نسبتا بالاست

amir@sh
28-01-2012, 11:56
انقدر درگیر بودم وقت نشد عکس بگیرم از سپر. چند تا صافکاری و نقاشی نشون دادم گفتن سپر بی کیفیت انداختن... فقط می تونم بگم دزد تر از ایران خودرو ندیدم.
در مورد کیفیت سپر که به برادران ایرانخودرو چیزی نمیشه گفت جز اینکه نونی که میخورین حلالتون باشه اما در مورد رنگش یه خورده تیره تر بودن طبیعیه و بعد از یه مدت آفتاب خوردن درست میشه ولی اگر تفاوتش زیاده میتونی ازشون شکایت کنی تا دوباره رنگش بزنن

mohamad skystar
28-01-2012, 12:47
دوستام این سمندهای جدید که میزنن و خطرای عقبش عوض شده و مه شکن جلو هم ندارن ! اسمشون چیه؟
فکر میکنم یه همچین چیزی روی گلگیرشون دیدم نوشته بود sel

سمند SE
قبلا در موردش صحبت کردم.

SE به معنای Second Edition

از امکاناتش کم شده تا در سطحی پایین تر از سمند LX قرار بگیره.
دقیقا مثل روآ و 405

mohamad skystar
28-01-2012, 12:58
پس از مشورت با مدیر انجمن و بررسی های انجام شده
دوستان گرامی تمامی مباحث مربوط به انتخاب روغن موتور خودرو در تاپیک زیر دنبال خواهد شد:

انتخاب روغن موتور:

vb-sosol
28-01-2012, 16:40
سمند SE
قبلا در موردش صحبت کردم.

دقیقا مثل روآ و 405

منظورتون سمند se است!!?.....

این سمند همه چیزش خوبه و امکانات خوبی داره و از لحاظ اسپرت چیز خیلی نازی میشه از توش در آورد....ولی متاسفانه موتورش xu7 است و مصرفش نسبتا بالاست

آره درسته خودشه
پس از lx پایین تره
بعد قیمت این نوع سمندها چند هست؟

mohamad skystar
28-01-2012, 16:51
آره درسته خودشه
پس از lx پایین تره

قیمت سمند SE حدود 13530000 تومان

amir@sh
28-01-2012, 21:51
آره درسته خودشه
پس از lx پایین تره
تو پوستر ایرانخودرو نوشته 13535000 با تحویل 20 روزه

dash_mehdi
29-01-2012, 12:21
سمند SE
قبلا در موردش صحبت کردم.

دقیقا مثل روآ و 405

سمند اس ای تنها چیزی که ازش کم شده مه شکن جلو هست.
سیستم ترمز EBD + ABS و مجهز به کیسه هوای راننده

dash_mehdi
29-01-2012, 12:29
رونمایی از محصولات یورو 4 و در اینده یورو 5 با موتور دیزل
پراید و تندر 90 هم که استاندار الایندگی شون یورو 2 بود هم در بین یورو چهاری ها هستند!!
سورن ELX با موتور TU5 و استاندارد یورو 4
405 SLX یورو 2 تبدیل میشه به یورو 4!!!

اگر واقعا این خودرو ها که بیشترین سهم تولید را دارند با استاندارد یورو 4 تولید بشوند بیش از نیمی از الودگی شهر تهران از بین خواهد رفت و کمک بسیار بزرگی به پاک بودن محیط زیست میکند.

B3HZ@D
29-01-2012, 17:00
حالا چه اصراریه همین خودروها دوباره و با موتور جدید تولید بشن
معلوم نیست تا کی باید چهره 405 و 206 رو تحمل کنیم!

tsjaleb
29-01-2012, 23:52
يك مقاله جالب درباره انوا مدل هاي سمند

بررسی مدل های مختلف سمند

سمند زوبین، پردیس، ساحل و پیکا تنها برخی از نام‌هایی بودند که قرار بود معرف محصولات جدید ملی باشد. البته هیچ‌گاه این خودروها به تولید نرسیدند بلکه تنها هزینه‌های بالایی برای ایران‌خودرو داشتند. نداشتن پلت‌فرم، تغییر پیاپی سیاست‌ها و نبود استراتژی مشخص شاید بخشی از دلایل تولید نشدن این محصولات بوده است. محصولاتی که اگر برخی ازآنها تولید می‌شدند شاید ایران‌خودرو سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده بود. در تمام خودروهای کلاس متوسطی که در ایران‌خودرو طراحی شده‌اند پلت‌فرم پژو ۴۰۵ استفاده شده است. البته خودروهای کوچک‌تر از پلت فرم پژو ۲۰۶ استفاده کردند. در چندین نمونه هم قرار بود از پلت‌فرم پژو ۱۰۶ و فیات استفاده شود که به دلیل عدم تامین این پلت فرم‌ها پروژه‌ها اجرا نشد .

سمند معمولی :

مدل موتور : XU7JP/L3

حد اکثر سرعت : ۱۸۵ KM/HR

نسبت تراکم : ۹٫۳:۱

تعداد سیلندر : خطی ۴

حجم موتور : ۱۷۶۱cc

سیستم سوخت رسانی : انژکتوری پاششی (MPFI)

حداکثر توان موتور : ۱۰۰ HP در۶۰۰۰ دور بر دقیقه

حداکثر گشتاور: ۱۵۳ Nm در ۳۰۰۰ دور در دقیقه

قطر سیلندر : ۸۳mm

کورس پیستون : ۸۱٫۴mm

گیربکس:گیربکس : اتوماتیک ۵ سرعته + دنده عقب

نسبت دنده ۱ : ۰٫۲۸۹۴ نسبت دند ه ۲ : ۰٫۵۳۸۴ نسبت دنده ۳ : ۰٫۷۸۱۲ نسبت دنده ۴ : ۱٫۰۵۱۲ نسبت دنده ۵ : ۱٫۳۴۲۸ دنده عقب :۰٫۳

نوع کلاچ : تک صفحه ای خشک قطر خارجی کلاچ : ۲۰۰mmقطر داخلی کلاچ : ۱۳۲mm

دیفرانسیل : دیفرانسیل جلو و دنده خورشیدی

سوخت ، ظرفیت مخزن سوخت: ۷۰ لیتر عدد اکتان : ۹۵ RON

درجه آلودگی : Euro II

مصرف خارج از شهر : براساس استاندارد : ۹٫۲ ECE R84ترکیبی بر اساس استاندارد : ۸٫۵ ECE R101با سرعت ثابت ۹۰ : ۶٫۸Litبا سرعت ثابت ۱۲۰ : ۹٫۲Lit

آلودگی منواکسید کربن با کاتالیست کانورتور : %۰٫۵

سیستم فرمان :شعاع چرخش با هیدرولیک ۵٫۵ متر جعبه فرمان هیدرولیک – شانه ای زاویه چرخش چرخها به سمت داخل/ به سمت خارج : ۶٫۰-۵٫۰ mm زاویه چرخش چرخها به سمت داخل : ۵٫۴۳mm

سیستم الکتریکی : باطری : ۱۲ V 35 Ahدینام : ۸۰Aاستارت : ۰٫۹ KWنوع باطری : اسید سرب وزن (kg) :وزن خودرو : ۱۲۰۰ (KG) وزن روی اکسل جلو : ۷۱۶ (KG) وزن روی اکسل عقب : ۴۶۸ (KG)

چرخها :تایر : ۶۵/۱۸۵ ۸۸ H R15

چرخهای استاندارد : فولادی ۶J15چرخهای انتخابی : آلومینیومی ۶٫۵J15ECU (واحد کنترل الکترونیکی): S2000· ECU (واحد کنترل الکترونیکی): S2000·

سیستم خنک کننده : ۷٫۴ ·روغن گیربکس : ۲ ·روغن سیستم فرمان : ۱

سمند LX

در سمند LX با تغییراتی در چهره خودرو و همین طور آینه ها و چراغ خطرها در بخش عقب مجموعا ً شاهد چهره ای نو نسبت به سمند عادی هستیم .

طراحی داخلی :

تفاوت چشم گیری در سمند LX نسبت به سمند عادی دیده نمی شود و تنها لوکس شدن داخل خودرو سالن آن را زیبا تر از سمند عادی کرده .

ایمنی :

سمند از سوی شرکت انگلیسی مایرا استاندارهای ایمنی را کسب کرده اما با استاندارد های ایمنی روز فاصله زیادی دارد . رقابت در ایمنی میان سمند و ۴۰۵ رقابتی نزدیک است اما مهندسین طراح داخلی معتقد به ایمن تر بودن سمند هستند .

سمند پیکا :

این خودرو قرار بود پس از سمند دومین خودرو با نشان ملی باشد. ایران‌خودرویی‌ها قصد داشتند این محصول را در بازه‌ قیمتی ۴ تا ۵ میلیون تومان در اوایل دهه ۸۰ شمسی وارد بازار کند. تیراژی که برای این خودرو در نظر گرفته شده بود بالای ۲۰۰ هزار دستگاه بود. قرار بود این خودرو، خودروی اقشار کم درآمد ایرانی باشد. پلت‌فرم این خودرو قرار بود مدلی از فیات باشد اما فیات از دادن این پلت‌فرم سر باز زد. بعدها ایران‌خودرویی‌ها تصمیم گرفتند از پلت‌فرم پژو ۱۰۶ استفاده کنند که پژو هم این پلت‌فرم را نداد و خودروی پیکا تولید نشد .

سمند پردیس :

سمند پردیس قرار بود یکی از مدل‌های آتی سمند باشد. این محصول را ایرا‌ن‌خودرو برای طبقه متوسط به بالا در نظر گرفته بود. طراحی این خودرو در قسمت پشت بسیار شبیه به محصولات کره‌ای است. طراحی جلو نیز تا حدودی شبیه به محصولات فولکس‌واگن است. این محصول با اینکه پیش‌بینی می‌شد در بازار به خوبی فروش کند و در نمایشگاه‌های خودرویی کشور نیز مردم از آن استقبال بسیار زیادی کردند، اما به مرحله تولید نرسید و تنها در حد چند نمونه ساخته شده در مرکز تحقیقات ایران خودرو ماند .

سمند پردیس دارای موتور از نوع XU7JP4 با قدرت ۸۱ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و سرعت ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است. از نظر ظاهری با سمند معمولی بسیار فرق دارد، چراغ های جلو و عقب با استفاده از طرح لنز نوری و قرار دادن چراغ راهنما در اینه های بغل و همچنین رینگ و لاستیک اسپورت زیبایی خاصی را به آن داده است. امکاناتی که اعلام شده است به شرح ذیل می باشد:

۱- یک عدد تلویزیون از نوع LCD با قابلیت پخش برنامه های تلویزیونی

۲- سیستم پخش DVD و MP3 با قابلیت دریافت برنامه های رادیویی

۴- سیستم Cruise control یا کنترل گشت

۵- صندلی های برقی

مشخصات فنی سمند پردیس

کلاس : سواری چهاردر- کلاس متوسط
رنگ : پوشش متالیک
سقف : استاندارد ثابت
نوع موتور : XU7JP4 حجم موتور : ۱۷۶۱ سانتیمتر مکعب
حداکثر توان موتور : ۸۱اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثرگشتاور : ۱۵۶ نیوتن متر در ۴۲۵۰ دور در دقیقه
سیستم سوخت : انژکتوری
انتقال قدرت
گیربکس : دستی ۵ دنده جلو
نوع فرمان : هیدرولیک
حداقل شعاع فرمان : ۵/۵ متر
تعلیق :
جلو مستقل MC PHERSO
عقب مستقل – فنر و پیچشی
چرخها:
لاستیک ۲۱۵/۴۵ ZR 1791w
رینگ X 17 7
امکانات رفاهی :
چراغ راهنماروی آینه های بغل
امکان پخش cdهای صوتی و تصویری
Lcd روی داشبورد
صندلیهای ردیف جلو برقی
سیستم کنترل سرعت CRUISE
وزن خالص : ۱۱۷۵ کیلوگرم
ابعاد :
طول : ۴۷۷۰ میلیمتر
عرض : ۱۷۲۰ ( بااحتساب آینه های جانبی ) میلیمتر
ارتفاع : ۱۴۶۰میلیمتر
فاصله بین دو محورچرخهای عقب و جلو : ۲۶۷۰ میلیمتر
ظرفیت مخزن سوخت : ۷۰لیتر
حداکثرسرعت : ۱۸۵ کیلومتر در ساعت
شتاب از صفر تا صد کیلومتر : ۹/۱۱ ثانیه
مصرف سوخت: ۸/۶ لیتر در صد کیلومتر( باسرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت )
۱/۷ لیتر درصدکیلومتر ( باسرعت ثابت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت(

سمند زوبین:

این خودرو قرار بود مانند پیکان جوانان خودروی خاص جوانان باشد. توربوشارژ، موتور قوی و هندلینگ مناسب مواردی بود که برای این خودرو در نظر گرفته شده بود. البته کمی سخت بود که بتوان بر روی پلت‌فرم پژو ۴۰۵ چنین محصولی را خلق کرد. مشکل این خودرو هم نبود پلت‌فرم مانند دیگر مدل‌های سمند بود

زوبین ظاهری شبیه به پردیس دارد و تفاوت زیادی بین این دو دیده نمی شود اما از نظر موتوری، سمند زوبین دارای موتور از نوع XU9-J4Z با قدرت ۱۴۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و سرعت ۲۱۵ کیلومتر در ساعت می باشد .حجم موتور cc 1905.

قابلیت های این خودرو به شرح ذیل است:

۱- قابلیت تنظیم ارتفاع

۲- سیستم انتقال قدرت ۴WD (هر چهار چرخ متحرک) که باعث می شود توان خودرو در عبور از مسیرهای خاص بسیار بالا رود

۳- درب صندوق ریموت دار

۴- شتاب صفر تا صد نه و سه دهم ثانیه

طول این خودرو ۴۷۷ سانتیمتر و عرض آن ۱۷۲ سانتیمتر(آینه های بغل حساب شده) و وزن آن ۱۲۴۵ کیلوگرم است.

مشخصات فنی سمند زوبین :

کلاس : سواری چهاردر- کلاس متوسط
رنگ : پوشش متالیک

نوع موتور : XU9 –J4Z
حجم موتور : ۱۹۰۵ سانتیمتر مکعب
حداکثر توان موتور : ۱۴۸اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثرگشتاور : ۱۷۰ نیوتن متر در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
سیستم سوخت : انژکتوری

گیربکس : دستی ۵ دنده جلو

نوع فرمان : هیدرولیک

تعلیق جلو : مستقل Mc Pherson
عقب مستقل – فنرپیچشی (باامکان تنظیم ارتفاع)

سیستم ترمز : دو مداره با بوستر
جلو : دیسکی با پره های خنک کننده
عقب : کاسه ای

لاستیک ۲۱۵/۴۵ ZR 1791 w
رینگ ۷×۱۷

امکانات رفاهی

امکان تنظیم ارتفاع
چراغ راهنما روی آینه های جانبی
چهارچرخ متحرک ۴ wd
افزایش توان و قدرت موتور با تغییر موتور
چراغ ترمز عقب با استفاده از فناوری LED

وزن خالص : ۱۲۴۵ کیلوگرم

ابعاد:
طول : ۴۷۷۰ میلیمتر
عرض : ۱۷۲۰ ( بااحتساب آینه های جانبی ) میلیمتر
ارتفاع : ۱۴۶۰ میلیمتر
فاصله بین دو محورچرخهای عقب و جلو : ۲۶۷۰ میلیمتر

ظرفیت مخزن سوخت : ۷۰ لیتر

بازده:
حداکثرسرعت : ۲۱۵ کیلومتر در ساعت
شتاب از صفر تا صد کیلومتر : ۳۵/۹ ثانیه
مصرف سوخت ۸/۸ لیتر در صد کیلومتر ( باسرعت ثابت ۹۰ کیلومتر در ساعت )
۲/۱۱ لیتر در صد کیلومتر – باسرعت ثابت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت

سمند ساحل :

اولین و آخرین کانسپت یک خودروی ایرانی تاکنون سمند ساحل بوده است. معمولاً خودروهای کانسپت ساخته می‌شوند تا بعدها با تکمیل‌شان مدل‌های واقعی ساخته شوند .

سمند استیشن و وانت :

سمند استیشن خودرویی بود که در ایران‌خودرو تولید شد و حتی تا مرز صنعتی‌سازی نیز پیش رفت. اما اجرا نشدن پروژه پژو ۴۰۵ استیشن مدیران ایران‌خودرو را از تولید این خودرو منصرف کرد. سمند وانت نیز محصولی بود که در مرکز تحقیقات ایران خودرو طراحی شد اما معلوم نیست که این خودرو قرار است تولید شود یا خیر .

سمند سورن ( P2 سابق )

سمند سورن که نسل پیشرفته سمند معمولی است در سال ۸۶ وارد بازار داخلی شد. این خودرو به موتور ۱۸۰۰ سی سی مجهز است که با این موتور می‌تواند ۱۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند.. موتور آن از نوع XU7JPL3 است. در نمای داخلی از چرم طبیعی استفاده شده. از قابلیتهایی که اعلام شده می توان موارد زیر را نام برد:

سمند سورن مجهز به کیسه هوا برای راننده است که تاثیر قابل توجهی در بالا بردن سطح ایمنی این خودرو و جلوگیری از ورود آسیب و جراحت به ناحیه سر و سینه راننده در تصادف های از جلو می شود. همچنین سورن دارای سیستم ترمز ضدقفل (ABS) است که فرمان پذیری خودرو را در هنگام ترمزهای شدید امکان پذیر ساخته و در نتیجه مانع وقوع تصادف با خودروهای دیگر و یا عابر پیاده می شود.

جلوپنجره بزرگ سورن علاوه بر ایجاد حس صلابت و پایداری، باعث تهویه بهتر موتور شده و به کاهش دمای کارکرد آن کمک شایانی می کند.

سیستم فرمان تلسکوپی سورن در تصادفات باعث می شود تا ستون فرمان به طور خودکار جمع شده و مانع رسیدن صدمه به راننده شود.

همچنین کمربندهای ایمنی سه نقطه ای با سیستم های پیش کشنده و محدود کننده نیرو، آسودگی خاطر را برای سرنشینان در شهر و بزرگراه به ارمغان می آورد. کلیه سیستم های ایمنی سمند سورن در آزمایشگاه های معتبر دنیا مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است.

سورن ELX

سورن با ورود به مرحله ELX محصولی کاملا متفاوت و انطباق پذیر با پیشرانه های گوناگون و هم گام با دانش روز را رقم زد . اسب جوان ایران خودرو با عرضه سورن ELX و تغییرات در خور توجه این خودرو نسبت به مدل پیشین وارد دوران بلوغ و پیشرفت شد …

کلیدواژه هایی که پروژه سورن ELX روی آن ها بنا شده است متشکل از تکمیل سیستم های ایمنی ، تطبیق خودرو با استاندارد های روز ، ارگونومی ،ارتقاء سیستم صوتی ، افزایش کیفی همه قطعات ، تجهیز خودرو به ایربگ داشبورد ( شاگرد ) به عنوان استاندارد اروپا ، بخاری اتوماتیک و بهترین راندمان است .

تغییرات طراحی خارجی :

جلوپنجره با خطوط افقی تنها تغییر ایجاد شده در طراحی ظاهری سورن ELX است . این تغییر علاوه بر کمک به جذابیت بیش تر ظاهر خودرو در بازشناساندن این تیپ از سورن فاز اول نقش اول را در طراحی خارجی خودرو بازی می کند . طراحی خطوط افقی که عده بسیاری آن را به کپی برداری از جلوپنجره تویوتا کمری نسبت می دهند پیش از این ها هم در طراحی مدل های مفهومی سمند های پردیس و زوبین مشاهده شده بود و انتظار می رفت در فاز نخست سمند سورن نیز از همین سبک جلوپنجره استفاده شود . به زعم کارشناسان طراحی جلوپنجره پیشین سورن المان های روز استاندارد های بصری جهانی را در بر ندارد و جلوپنجره نصب شده روی سورن ELX اصالت را در عین هماهنگی با دیگر اجزا ظاهر خودرو به سورن برمی گرداند .

تغییرات طراحی و امکانات داخلی :

طراحی داخلی سورن ELX را می توان به جرات اصلی ترین بخش تحولات در ELX دانست . طراحی کلی داخل خودرو اعم از تودوزی ، داخل درب ها ، داشبورد و کلید های شیشه های بالابر و کلید های کنترل روی کنسول وسط سبکی جدید از طراحی های ایران خودرو را نشان می دهند .

صندلی های سورن با هدف بهبود شرایط راننده و سرنشینان و با توجه به ارگونومی یا مهندسی فاکتور های انسانی طراحی شده اند . این صندلی ها به صورت برقی کنترل می شوند و در ۸ جهت حرکت می کنند . صندلی سورن هم در راستای ارتقاء رفاه و همچنین ارتقاء امینیت سرنشینان توانسته ۴ استاندارد اروپایی را کسب کند . از جمله این استاندارد ها و تست های صورت گرفته پایداری صندلی ها هنگام وارد شدن ضربه و استاندارد پشت سری های سرنشینان است . صندلی های عقب خودرو بهینه سازی شده اند و ظرفیت استاندارد آن ها به ۳نفر افزایش پیدا کرده و به همین منظور کمربند سرنشین سوم به مجموعه صندلی و تاقچه عقب افزوده شده که موجب تغییر شکل و آرایش قرار گرفتن سیستم پخش خودرو با کارآیی بالاتر شده است .

در طراحی داشبورد و قطعات و تجهیزات تشکیل دهنده آن ایران خودرو از روشی جدید در سورن استفاده کرده که هم هزینه تمام شده در خط تولید و هم عمل مونتاژ خودرو را تسهیل می کند . مجموعه امکانات داشبورد به صورت پیش مونتاژ شامل مجموعه کامل فرمان خودرو ، کیسه هوای شاگرد و قطعات و سیستم های برقی خودرو به خط تولید خودرو انتقال داده می شوند .

برای اولین بار در ایران سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک در سورن ELX طراحی شده است . کنترل میزان هوای کابین ، کنترل دمای داخل کابین ،یخ زدایی و بخار زدایی در زمستان از جمله کارآیی های سیستم تهویه اتوماتیک طراحی شده توسط ایران خودرو هستند این سیستم به وسیله سنسور های نصب شده بر روی موتور ، سپر ها و داخل کابین بیش ترین کارآیی لازم را در سرمایش و گرمایش خودرو ارائه می دهد . سیستم تهویه اتوماتیک با کمک دریچه های استاندارد و بهینه سازی شده سورن ELX کارآیی بهتری نسبت به موارد مشابه در خودرو های هم کلاس خود خواهد داشت . این سیستم با دارا بودن آپشن ها و حالت های گوناگون شرایط بهینه ای را در حالت econ برای مصرف سوخت به همراه خواهد داشت . در انواع سمند هوارسانی و تهویه هوا برای سرنشینان عقب آن گونه که باید هر چند به صورت غیر مستقل ولی کامل صورت نمی گرفت . سورن ELX با دارا بودن دریچه های مجزا برای سرنشینان عقب تمامی نقاط کابین خودرو را پوشش می دهد .

سیستم برقی خودرو در سورن ELX به صورت یک پارچه تحت نام JUNCTION BOX در مجموعه پیش مونتاژ شده داشبورد قرار می گیرند که این پکیج شامل فیوز ها ، رله ها ،سیستم هشدار دهنده و سایر تجهیزات تکمیلی می شود . ایجاد پکیج این چنینی کیفیت یک پارچه و طول عمر بیش تری را برای قطعات برقی خودرو تضمین می کند . علاوه بر این موارد سوییچ ها در سورن ELX به صورت کامل ارتقاء پیدا کرده اند و همچنین جلوآمپر جدید با امکانات بیش تری نیز در این خودرو به کار گرفته شده است .

سورن در فاز نخست امکان نصب کیسه هوای راننده را در مجموعه فرمان امکان پذیر کرده بود اما در فاز دوم و در موفقیت دیگری برای ایران خودرو با طراحی سطح نرم داشبورد امکان نصب کیسه هوای دوم (شاگرد ) نیز مهیا شده .

نصب کیسه هوای داشبورد برای نخستین بار است که در یک خودرو ایرانی صورت می گیرد .طراحی سطح نرم با استفاده از روکش فوم میسر شده است .

سامانه هوشمند مرکزی که نسل نخست آن در نخستین سمند پایه گذاری شد در سورن با بالاترین سطح پیشرفت و امکانات به کار گرفته شده است . این سامانه که به طور کامل شاهد تغییراتی در جهت پیشرفت کارآیی ها و امکانات بوده و با دارا بودن کنترل هوشمند مرکزی تحولی در کنترل بخش های فنی خودرو به وجود آورده است . این سیستم که شامل JUNCTION BOX (فیوز ها ، رله ها ،سیستم هشدار دهنده و سایر تجهیزات تکمیلی ) و ارتباط با تجهیزات این بخش می شود امکانات جدیدی نظیر تنظیم سرعت برف پاک کن با سرعت خودرو ، سیستم پیدا کننده خودرو و .. را در بر دارد . در صورتی که اشکالی در بخش الکترونیک خودرو به وجود بیاید این سیستم با قرار گرفتن در حالت چک اتوماتیک قطعه معیوب را یافته و به راننده اطلاع می دهد ، به این وسیله دیگر نیازی به چک کردن تمامی قطعات الکترونیکی خودرو نیست .

سیستم صوتی خودرو نیز هم از نظر سیستم پخش و هم از نظر بلندگو ها متحول شده است .

ارتقاء ایمنی :

بر اساس گفته مسئولان ایران خودرو ایمنی یکی از کلیدی ترین مباحثی است که در طراحی سورن ELX مورد توجه بوده است .

طراحی کیسه هوای شاگرد که در بخش طراحی و امکانات داخلی به آن پرداختیم در صدر لیست نگاه امنیتی ایران خودرو به سورن ELX قرار دارد که با تکنولوژی جدید این شرکت ایجاد شده و امید می رود از آن در جهت ارتقاء امنیت سرنشینان در محصولات دیگر نیز استفاده شود .

جاذب های انرژی پیش تر و در فاز نخست سورن روی سپر های عقب و جلو مورد استفاده قرار گرفته بودند اما در سورن ELX این سیستم که امنیت عقب و جلو سورن را تضمین کرده بود داخل درب نیز نصب شده تا خطر ناشی از ضربه های بغل خودرو را به حداقل برساند . نصب کمربند ایمنی سوم عقب به صورت طراحی سه نقطه ای نیز از دیگر امکانات ایمنی افزوده شده به سورن ELX است .

سورن همچنین توانسته ۲ استاندارد امنیت تصادف اروپا را کسب کند و با توجه به ۴ استاندارد امنیتی که در زمینه استاندارد صندلی ها به دست آورده بود توانسته در زمینه امنیت تمامی استاندارد های مورد نیاز اروپا را کسب کند .

علاوه بر موارد فوق ، کمربند های پیش کشنده و ستون شکننده فرمان تلسکوپی از دیگر المان های امنیتی در نظر گرفته شده در این خودرو هستند .

مشخصات فنی ، ۳ پیشرانه برای سورن :

سورن ELX توانایی تطبیق پذیری با سه نوع پیشرانه اعم از TU5 ( حجم ۱۶۰۰ سی سی و قدرت ۱۱۰ اسب بخار ) ، XU7 ( موتور فعلی سمند با حجم ۱۸۰۰ سی سی و ۱۰۰ اسب بخار قدرت ) و موتور ملی با توربو چارجر ( ۱۷۰۰ سی سی تنفس طبیعی ) .

اما در این بین یکی از پیشرانه ها که همزمان با رونمایی ELX معرفی شد ،دومین عضو خانواده موتور ملی ایران خودرو بود که عضو اول آن یعنی موتور ملی با حجم ۱٫۷ لیتربرای نصب روی سمند ال ایکس مدتی قبل معرفی شده بود . این پیشرانه که مجهز به توربوچارجر است به صورت دو گانه سوزطراحی شده و تنها موتور داخلی است که در ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متر از سطح دریا شاهد هیچ افت قدرتی نخواهد بود . حداکثر قدرت موتور ۱٫۷ لیتری توربوپارجر EF7 156 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۲۱۰ نیوتون متر است . این پیشرانه با مصرف ۷٫۲ لیتری برای سیکل ترکیبی در ۱۰۰ کیلومتر استاندارد یورو ۴را پاس کرده است . EF7 توربوچارجر همچنین توانایی پیمایش ۳۰۰ کیلومتر با یک مخزن ۱۰۰ لیتری گاز طبیعی را داراست .

قیمت و … :

قیمتی قاطعانه برای سورن ELX اعلام نشده است اما بر اساس گفته های منطقی مدیر عامل این شرکت قیمتی حدود ۲۰ میلیون تومان برای سورن در نظر گرفته شده و ثبت نام آن به زودی آغاز می شود. اما با توجه به آپشن ها و تغییرات تحولی که در سورن ELX ایجاد شده اند تا زمانی که این تغییرات به صورت انبوه به تولید نرسند نمی توانیم روی تثبیت قیمت روی ۲۰ میلیون تومان حساب کنیم .

شاید شرکت های دیگری در طراحی بخش های جدید سورن ELX درگیر بوده باشند اما مهم ترین نکته پیرامون این خودرو این است که کلکسیونی از تغییرات مثبت و قدرتمند در کنار هم روی یکی از محصولات پر افتخار ایران خودرو نصب شده اند و توانسته است اکثر استاندارد های روز اروپا که بالاترین سطح نیاز ها را شامل می شود پاس کند ، سورن ELX به نظر اولین خودرو تمام ملی و تماما تحول یافته صنعت ما به شمار می رود که نوآوری های بسیاری را در خود گنجانده و تمامی این نوآوری ها همگام با تکنولوژی روز جهان صورت گرفته اند . این موضوع می تواند پیش از هر چیز روز های طلایی پیش روی صنعت خودروسازی را به ما نوید دهد و چشمان ما را منتظر تحولات و نوآوری های بسیار دیگر نگاه دارد . تحولاتی که در محصولات ما قابلیت رقابت با رقیبان خارجی را به وجود بیاورند .

سمند جوانان

پروژه ی سمند جوانان پروژه ای ۳ ماهه بود که توسط تیم طراحی صنعتی مرکز تحقیقات ایران خودرو و بخش خصوصی به منظور کسب سهم مناسب از بازار خودرو کشور و پاسخگویی به نیاز قشر جوان صورت گرفته . پروژه ی طراحی سمند جوانان توسط دو عضو فعال این تیم طراحی به نام های کاوه سولگی و هادی هفتانی ( پیش تر در مطلب طراحی جلوپنجره جدید سورن با این طراح آشنا شده بودیم ) انجام شده که تغییرات محدود و درخور یک تیونیگ معتبر و استاندارد برای ال ایکس را به نحو احسنت انجام داده اند . نکته قابل توجه ، این است که سمند جوانان محصولی جدید از ایران خودرو به شمار نمی آید بلکه نسخه ای جدید ، بهسازی شده و استاندارد از تیونینگ برای سمند ال ایکس است . لازم به ذکر است این مدل که قرار بود در سال ۸۸ وارد بازار شود که چنین نشد …

تغییرات اعمال شده روی سمند جوانان

– موتور : بر خلاف آن چه تصور می شد ایران خودرو این بار هم ریسک نکرده تا از موتور ملی در نسخه ی جدید ال ایکس استفاده کند و همچنان متوصل به موسسه ی پژو سیتروئون کار می کند ، موتور سمند جوانان تقویت شده ی موتور مورد استفاده در پارس ELX است ، این موتور که L4 نام دارد در حالت عادی و در نسخه مورد استفاده در پارس ELX قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار دارد در حالی که موتور تقویت شده ی L4 مورد استفاده در سمند جوانان قدرتی معادل ۱۳۰ اسب بخار تولید می کند ، این موتور با وجود این که حدود ۳۳ اسب از موتور ال ایکس قوی تر است مصرف سوختی ۵ درصد کمتر از ال ایکس را ارائه می دهد .

- تغییرات فنی : در این قسمت هر آنچه برای ایجاد یک تیونینگ مناسب سازی شده و استاندارد و بر اساس سلیقه ی جوانان نیاز باشد اجرا شده ، سیستم تعلیق جدید و اسپرت به همراه کمک فنر های جدید مواردی هستند که تفاوت عمده ای بین سمند جوانان و ال ایکس ایجاد می کنند .

- تغییرات داخلی : صندلی های اسپرت و تزئینات داخلی تمام چرم به ظاهر تنها تغییرات داخلی سمند جوانان هستند که آن چنان هم کم به نظر نمی رسند و حقیقتا با سلیقه ی خوبی مورد استفاده قرار گرفتند .. شاید در این بین تغییرات کم و حتی کوچک دیگری در ظاهر کنسول هم می تونست کمک شایانی به متفاوت تر شدن جوانان کمک کند .

- تغییرات ظاهری : شاید هر فرد نا آگاهی با دیدن سمند جوانان تنها فکر کند ایران خودرو قصد عرضه خودروی ال ایکس با ظاهری متفاوت را داشته و به جنبه های دیگر آن توجه چندانی نکند ، این در حالی است که طراحی ظاهری به گونه صورت گرفته تا همخوانی تمام با نام جوانان و تغییرات اعمال شده ی فنی و داخلی خودرو داشته باشد ، تغییر سپر عقب و جلو و قرار دادن رکاب های جدید که به خودرو ظاهری خشن می دهند ، مطمئنا شما هم در ورژن تیونینگ های شخصی سمند در ایران دیدید که این تغییرات روی سمند ال ایکس تاثیر به سزایی می ذارن و ظاهری قابل قبول و اسپرت به خودرو می دن .. سپر و رکاب توسط ایران خودرو طراحی و تولید شده و چیز عجیبی با مارک های معروف و بزرگ نیست بلکه این سپر ها و رکاب برای این سمند طراحی شده اند .

- شاید به عنوان یک صاحب نظر در زمینه خودرو اضافه شدن عبارت GT کنار نام سمند و جلوپنجره خودرو برای شما غیر منطقی به نظر برسد ! همینطور است .. هنوز فلسفه این عبارت آن هم روی سمند جوانان برای من هم روشن نیست ! شاید در نسخه ی اصلی و تولیدی در نوشته ها تجدید نظر بشه .

- دیگر تغییرات : سیستم ترمز ABS ، سیستم صوتی حرفه ای (اطلاعاتی پیرامون جزئیات این سیستم در دست نیست ) و رینگ و لاستیک استثنایی از دیگر تغییرات اعلام شده ی سمند جوانان هستند ، در زمینه نرمز ای بی اس نمی دونم چرا به عنوان یک مساله جدید روی جوانان اعلام شده اما جای انتقاد وجود داره که چرا روی بحث امنیت این خودرو بیش تر کار نشده و کیسه ی هوا حداقل برای راننده تعبیه نشده و یا حداقل سیستم های پایداری سر پیچ ها EBD به مشخصه های این ورژن از سمند ال ایکس اضافه نشده . تنها اطلاعات در دسترس و ریز در مورد دیگر تغییرات سمند جوانان رینگ بوگاتی است که شاید در ظاهر آن چنان دهن پر کن به نظر نیاید اما از طراحی اصیل و زیبا و در عین حال منطقی برخورداره .

به نظر می رسد ایران خودرو پس از ارائه طراحی خام و ناپخته ی سمند سورن با رویکردی جدید و استفاده از طراحان بهتر در این پروژه چهره ای جدید از خود نشان داده و دیگر در اقدامی عجولانه اقدام به عرضه مدلی به ظاهر جدید از خانواده سمند انجام نداده ، در سمند جوانان تمامی قسمت ها کارشناسی شده و با تفکر انجام شده اند و کسی تا کنون به نحوه ی کار در ارائه این محصول بهسازی شده اعتراضی نداشته ، این در حالی است که سورن همچنان در تمامی بخش های طراحی اش منتقدان بسیاری دارد .

من در این مطلب قصد تایید ۱۰۰ درصد طراحی و تغییرات سمند جوانان را ندارم اما در مقام یک صاحب نظر می تونم بگم تیونینگی استاندارد و نسخه ای به جا توسط ایران خودرو از ال ایکس ارائه شده ، در طراحی این محصول تمامی جوانب کار رعایت شده اند تا تیونینگی استاندارد ارائه بشه ، من هرگز این خودرو رو سمندی جدید نمی دونم و تنها یک خودروی سفارشی برای ایران خودرو تلقی می کنم که روی اون خوب کار شده .

این احساس رضایت با قیمتی مناسب و معقول و عرضه در شرایط مناسب می تونه سمند جوانان رو بین مردم خوب جا بندازه .

مثل همیشه .. بهتره منتظر باز خورد واقعی این محصول ایران خودرو در جامعه باشیم .. زمان عرضه معلوم نیست.

سمند سریر

به دلیل عدم وجود یک خودروی تشریفاتی در کشور، ایران خودرو به فکر ساخت یک خودروی تشریفاتی(که باز هم از تغییر در همان سمند معمولی به وجود می آید!) افتاد. البته با تغییراتی در پژو ۴۰۵ آن را به عنوان تشریفاتی و در تعداد بسیار کم تولید کردند ولی جوابگوی نام یک خودروی تشریفاتی نبود. سمند سریر از نظر ظاهری دقیقا مثل سمند LX است با این تفاوت که بر طول خودرو حدود ۳۰ سانتیمتر اضافه شده که در بین درب جلو و عقب و برای ایجاد فضای بیشتر سرنشین عقب است. همچنین رینگ آلومینیومی و تایر پهن برای حفظ تعادل در سر پیچ ها به آن اضافه شده. در داخل خودرو از چرم استفاده شده که نمای زیبایی به آن می دهد. در قسمت عقب خودرو و در پشت هر صندلی جلو، یک مانیتور LCD کوچک وجود دارد که با استفاده از سیستم پخش VCD و MP3 که در قسمت عقب تعبیه شده می توان فیلم های مورد نظر را در داخل اتومبیل تماشا کرد. همچنین بر حسب سفارش در قسمت عقب یک یخچال نیز نصب می شود. دو عدد سینی باز شو هم برای سرنشینان عقب درون صندلی نصب شده. رنگ دستگیره درب ها به رنگ نقره ای تغییر کرده و یک جعبه سی دی در قسمت عقب وجود دارد. طول سمند سریر (لیموزین) ۴۷۱ سانتیمتر و عرض آن ۱۷۲ سانتیمتر است.

مقاله كامل در سايت منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

8701488
30-01-2012, 10:22
سمند اس ای تنها چیزی که ازش کم شده مه شکن جلو هست.
سیستم ترمز EBD + ABS و مجهز به کیسه هوای راننده

اتفاقا خيلي چيز ها رو از روش ورداشتن

مثلا اب پاش برف پا کن اومده رو کاپوت مثل پرايد
سيستم هوشمند ( همون خانومه) روهم از روش برداشتن

مگه ميشه با يه مه شکن جلو برداشتن قيمت ماشين از 16 تومن بشه 13 تومن !!!!!!!

احتماله موتورش روهم برداشتن :31: بايد با هل راه بري :31:

amir@sh
30-01-2012, 23:23

آره دوست من میشه ! ایرانخودرو نشون داده که کار نشد نداره همونطور که سمند 7 میلیونی رو میده 17 تومن:31:

dash_mehdi
30-01-2012, 23:59

راستمیگی حواسم به کامپیوتر سمند (همون زنه که حرف میزنه) نبود ولی 16 میلیون چیه. قیمت همون قیمت سمنده 16 میلیون که قیمت ال ایکسه

dash_mehdi
31-01-2012, 23:25
پوستر لیست فروش محصولات ایران خودرو در یک عکس
حجم 1.5 مگابایت

vb-sosol
09-02-2012, 18:32
این استرس بار که نصب میکنن بدرد سمند هم میخوره؟

light
09-02-2012, 19:34
دوستان سمند مدل 86 گاز سوز کارخانه ای چه امکاناتی داره ؟
آیا پشت آمپر 405 رو بکنم میشه جای مال سمند زد یا نه؟

amir@sh
09-02-2012, 23:22
دوستان سمند مدل 86 گاز سوز کارخانه ای چه امکاناتی داره ؟
آیا پشت آمپر 405 رو بکنم میشه جای مال سمند زد یا نه؟
دوست من منظورت سمند معمولیه یا ال ایکس در مورد سوال دومت هم میشه واضحتر بگین درست متوجه نشدم؟

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

این استرس بار که نصب میکنن بدرد سمند هم میخوره؟
آره دوست من استرس بار خصوصا واسه ماشینهای دیفرانسیل جلو بسیار عملکرد عالی داره مخصوصا سمند که از نظر استهلاک قطعات بدنه خوب نیست و به قول معروف زود لش میشه استرس بار تا حدود زیادی در تعادل و کم شدن استهلاک جلو بندی تاثیر داره

light
10-02-2012, 00:06
دوست من منظورت سمند معمولیه یا ال ایکس در مورد سوال دومت هم میشه واضحتر بگین درست متوجه نشدم؟
سمند LX
همین پشت آمپر دیگه ، همین که سرعت و بنزین و روغن و نشون میده ، میخواستم درش بیارم و بزنم به سمند ، آیا میخوره بهش ؟

amir@sh
10-02-2012, 00:10
سمند LX
همین پشت آمپر دیگه ، همین که سرعت و بنزین و روغن و نشون میده ، میخواستم درش بیارم و بزنم به سمند ، آیا میخوره بهش ؟
سمند ال ایکس دو گانه سوز امکاناتش با سمند ال ایکس معمولی فرقی نمیکنه ( ترمز abs ,پشتی صندلی برقی ,چهار شیشه برقی ,رینگ آلومینیومی ,کامپیوتر مرکزی, آیینه بغل برقی, کلید باز کردن در ب صندوق روی ریموت و ...)در مورد کیلومتر هم سمند و 405 بهم نمیخوره ولی پارس و 405 بهم میخوره

MojiOS
10-02-2012, 00:16

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

آره دوست من استرس بار خصوصا واسه ماشینهای دیفرانسیل جلو بسیار عملکرد عالی داره مخصوصا سمند که از نظر استهلاک قطعات بدنه خوب نیست و به قول معروف زود لش میشه استرس بار تا حدود زیادی در تعادل و کم شدن استهلاک جلو بندی تاثیر داره
چی هست این استرس بار؟! چند هست؟

amir@sh
10-02-2012, 10:57
چی هست این استرس بار؟! چند هست؟

استرس بار (ميله تعادل)

استرس بار به میله ای گفته میشه که در قسمت جلو دو سر کمک فنرها رو به هم وصل می کنه!
خب حالا می گید به چه دردی می خوره؟
این میله باعث میشه تعادل ماشین در سر پیچ ها و همچنین خارج شدن از پیچها حفظ بشه!
همچنین باعث میشه تا ضربه در یک چرخ به کل ماشین منتقل بشه و اون چرخ آسیب نبینه!
این قطعه با مارک اچ پی دزاین که یکی از بهترینهای بازار هست قیمتی در حدود ۷۰ هزار تومن داره!
به شکل زیر توجه کنید:

مزایای استرس بار (میله تعادل):

استرس بار پایداری اتومبیل را در سرعت های بالا حفظ می کند.
ضربه وارده به یک چرخ را در کل سیستم تعلیق تقسیم می کند و در نتیجه فشار ضربه کاهش و طول عمر قطعات جلوبندی افزایش می یابد.
اتومبیلی که استرس بار نداشته باشد به علت داشتن رینگ و لاستیک بزرگ به مرور زمان ضربه وارده به چرخ اتاقک کمکها را از بالا به هم نزدیک می کند و اتومبیل در سرعت بالا گیج می شود.
بستن استرس بار حالت کمبود یک ضلع مربع را تکمیل می کند.
استرس بار در پیچ ها تعادل ماشین را حفظ می کند و اتومبیل را بعد از پیچ زودتر از یک ماشین بدون استرس بار به حالت تعادل می رساند و در نتیجه اتومبیل با زمان کمتری طول پیچ را طی می کند.
به علت نیروی گریز از مرکز اتومبیل در پیچ ها به بیرون پیچ پرتاب می شود اما اتومبیلی که استرس بار داشته باشد در پیچ ها تعادل بهتری دارد و کمتر از مسیر پیچ خارج می شود.

---------- Post added at 10:57 AM ---------- Previous post was at 10:56 AM ----------

یادم رفت بگم نصب استرسبار فقط باید توسط افراد با تجربه انجام بشه چون در غیر اینصورت اثر معکوس داشته و باعث به فنا رفتن جلوبندی میشه

vb-sosol
10-02-2012, 11:42
اینم یه عکس که بچه ها توی گالری عکس خودروها گذاشتن روی 405 نصب کردن

از کجا باید خرید و اینکه متخصصش کیه که باید نصب کنه؟
جلو بندی؟
بعد اینکه مارکهای دیگه ای هم داره و بهترینشون کدومه؟

amir@sh
10-02-2012, 11:46
از مراکز معتبر تیونینگ بهتره خریداری و توسط خودشون نصب بشه (تبلیغ وآدرس این مراکز داخل مجله ماشین هست)مارکهای زیادی داره ولی اچ پی دیزاین یکی از بهترینهاست

vb-sosol
10-02-2012, 12:49
سوالات مربوط به آنتی ویروس را کجا باید بپرسیم؟ آیا قسمتی برای این موضوع در فروم وجود دارد؟

از یه کاربر با سابقه ای مثل شما بعید بود این نوع سوال در یک تاپیک بی مورد :18:

light
12-02-2012, 12:50
چراغهای غقب ماشین ما از این گنده هاس
بخوام اسپورت کنم و مثل lx کنم باید کاپوت عوض بشه ؟ یا اندازه اش میشه ؟
هزینه اش چقدر میشه ؟

mohamad skystar
12-02-2012, 20:09
هزینه اش چقدر میشه ؟

درب صندوق عوض نمیشه.
چراغ ها رو باز میکنن و جاش چراغ LX نصب میکنن.
بعد اون قسمت خالی رو با فلاپ پر میکنن.
از نمایندگی های ایساکو بپرسین براتون انجام میدن

armin_punisher6
12-02-2012, 21:10
درب صندوق عوض نمیشه.
چراغ ها رو باز میکنن و جاش چراغ LX نصب میکنن.
بعد اون قسمت خالی رو با فلاپ پر میکنن.
از نمایندگی های ایساکو بپرسین براتون انجام میدن
فلاپ چیه؟اونوقت از ظاهر کسی نمیتونه بفهمه se هست یا lx?

mohamad skystar
12-02-2012, 22:51
فلاپ چیه؟اونوقت از ظاهر کسی نمیتونه بفهمه se هست یا lx?

دوست گرامی این تغییر که انجام میشه به طرح چراغ سمند SE ربطی نداره.
طرح چراغ خط عقب سمند SE فرق داره
زمانی که چراغ های خطر عقب LX رو نصب میکنن جای چراغ های سمند معمولی
یه قسمتی از پایین چراخ جاش خالی میمونه که معمولا با یک قطعه پلاستیکی
پوشیده میشه که فلاپ هم بهش میگن.

8701488
14-02-2012, 00:19
هزینه اش چقدر میشه ؟

شما که ميخاي عوض کني من پيشنهادم چراغ هاي اس اي هست (چون خودم از مدل ال ايکس خوشم نمياد)(آخه ماشين به اين بزرگي ورداشتن يه چراغ فسقلي کردن اون تو)

چراغ فکر کنم 80 تومن باشه ولي يه تفاوت داره بايد پليت پلاک رو هم عوض کني (قسمتي که پلاک روش سوار ميشه)
کار خيلي سختي نيست خودت هم ميتوني . پيچاش از تو صندوق معلومه يه قسمت خيلي کوچيکش هم رفته زير دکمه صندوق عقب بايد با احتياط بکشيش بيرون

عاشق فرم چراغ اس ايم (مخصوصا اون انحناي عجيبش) ولي پــــــــــــــــــول ندارم

در مورد چراغ ال ايکس هم آمادشو ميتوني بيرون بخري (اون تيکه پايين چراغ تو هر رنگي که ماشينت باشه هست حتي سبز تاکسي) اونم بايد همين حدود هاي 80 . 90 تومن باشه تازه ال اي ديش
ولي بازم معلوم ميشه مگر اينکه خودت يه دس بالا بزني و اون فاصله بين چراغ و پليت پلاک رو با يه برچسبي چيزي پر کني

يه سر به خيابون ملت بزني خودت دستت مياد چجورياس

در مورد استرس بار شنيده بودم ولي نديده بودم ممنون از عکس
بايد چيز جالبي باشه مخصوصا واسه سمند که مشکل جلوبندي داره

------------------------------------------
ويرايش : اون تيکه خيابون ملت واسه بچه هاي تهرانه الان متوجه شدم محل سکونت شما گيلانه بايد به فاميلاتون بگي :thumbsup:

mohamad skystar
14-02-2012, 03:08
دوستانی که چراغ های طرح سمند SE رو پیشنهاد میدن بیشتر دقت کنن.
طرح چراغ سمند SE فرق داره.
طرح چراغ LX به طرح چراغ سمند معمولی نزدیک تره واسه همین میشه تعویضش کرد.
به عکس ها دقت کنید:

میبینید که جا پلاکی سمند SE فرق داره.
کلا طرح درب صندوق سمند SE فرق داره اما درب صندوق سمند معمولی و LX یه جورایی مثل هم هستن.
پس نتیجه میگیریم که نمیشه چراغ هارو مثل سمند SE نصب کنیم.

8701488
14-02-2012, 11:38
میبینید که جا پلاکی سمند SE فرق داره.
کلا طرح درب صندوق سمند SE فرق داره اما درب صندوق سمند معمولی و LX یه جورایی مثل هم هستن.
پس نتیجه میگیریم که نمیشه چراغ هارو مثل سمند SE نصب کنیم.

شما بخر بيار من واست عوض ميکنم
بار قبل هم گفتم شما خوب نخوندي

بايد پليت پلاک رو هم عوض کني (قسمتي که پلاک روش سوار ميشه)
کار خيلي سختي نيست خودت هم ميتوني . پيچاش از تو صندوق معلومه يه قسمت خيلي کوچيکش هم رفته زير دکمه صندوق عقب بايد با احتياط بکشيش بيرون

يه بار ديگه دقيقتر به صندوق ماشينت نگاه کن صندوق عقب دو قسمت داره يکي مجموعه درب و ديگري پليت پلاک
در صندوق رو بده بالا پشت پلاک رو نگاه کن يه سري پيچ هست
فکر ميکني اگه يه تيکه بود نيازي به اين همه پيچ داشت ؟؟؟ اونم ايران خودرو که از بووووق چربي ميگيره ؟؟؟

به نظر خودت ايران خودرو بيکاره واسه هر مدل سمند يه در صندوق درست کنه ؟؟؟

نه قربونت برم يه طرح کلي داره هردفعه فقط پليت پلاک رو عوض ميکنه

حالا که حرفش شد بزار بگم حتي شما ميتوني سمند معمولي رو شبيه به سورن کني ولي اونم بازم قلق داره

:5:

من خودم يه بار درش آوردم . ما خودمون يه عمره تو نخ اين چيزاييم داداش

هر چيزي يه نکته خيلي ريز داره اگه خوب بهش دقت کني متوجه ميشي

8701488
14-02-2012, 11:44
در نهايت اگه بازم قانع نشدين بگين با عکس واستون ثابت کنم

MojiOS
14-02-2012, 12:21
با ماشینم رفته بودم ولی عصر بازار رضا اومدم سوار شم دیدم یکی زده به درش و رفته :41: یه خط افتاده رو درش. رنگش که درست میشه با پولیش ولی این خطرو نمیشه کاری کرد؟! :41:

mohamad skystar
14-02-2012, 12:55
بار قبل هم گفتم شما خوب نخوندی

دوست من با عکس برامون توضیح بدین
ممنون

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

با ماشینم رفته بودم ولی عصر بازار رضا اومدم سوار شم دیدم یکی زده به درش و رفته :41: یه خط افتاده رو درش. رنگش که درست میشه با پولیش ولی این خطرو نمیشه کاری کرد؟! :41:

خطی که روی در افتاده بستگی داره عمیق باشه یا نه.
اگر سطحی هست میشه با پولیش درستش کرد
اگر نه که باید قلم گیری کنید

vb-sosol
14-02-2012, 18:30
بار قبل هم گفتم شما خوب نخوندي

يه بار ديگه دقيقتر به صندوق ماشينت نگاه کن صندوق عقب دو قسمت داره يکي مجموعه درب و ديگري پليت پلاک
در صندوق رو بده بالا پشت پلاک رو نگاه کن يه سري پيچ هست
فکر ميکني اگه يه تيکه بود نيازي به اين همه پيچ داشت ؟؟؟ اونم ايران خودرو که از بووووق چربي ميگيره ؟؟؟

به نظر خودت ايران خودرو بيکاره واسه هر مدل سمند يه در صندوق درست کنه ؟؟؟

نه قربونت برم يه طرح کلي داره هردفعه فقط پليت پلاک رو عوض ميکنه

حالا که حرفش شد بزار بگم حتي شما ميتوني سمند معمولي رو شبيه به سورن کني ولي اونم بازم قلق داره

:5:

من خودم يه بار درش آوردم . ما خودمون يه عمره تو نخ اين چيزاييم داداش

هر چيزي يه نکته خيلي ريز داره اگه خوب بهش دقت کني متوجه ميشي

یعنی کسی میاد چراغ های lx رو باز میکنه چراغ های se ببنده ؟:18:
اینطوری که مدل ماشینش میاد پایین تر :31:
درسته که چراغ استپ se جالبتر کار کردن ولی دیگه این چراغ واسه se شناخته شده بنظرم تابلو هست بزارین روی lx
من خودم از این چراغ el خیلی بدم میاد و با خطرای lx خیلی حال میکنم:27:

light
14-02-2012, 21:26
ممنون از تمام دوستان

دوستان مدل معمولی منظورم این هستش ، نه se

میخوام مثل این بشه
پس همون فلاپ باید زد نه ؟

از این چراغ گنده ها اسپورتش هم هست که دیگه دنگ و فنگ نداشته باشه و نخوام lx کنم؟

صفحه آمپر و کیلومتررو میشه عوض کرد و یه چیز خوشگل گذاشت ؟
من واسه 405 رو عوض کرده بودم و پرشیایی گذاشته بودم

یه جمفت باند خربزه ای هم دارم واسه 405 چیکارش کنم ؟ سمند پشتش خودش باند داره

mohamad skystar
15-02-2012, 00:22
پس همون فلاپ باید زد نه ؟

از این چراغ گنده ها اسپورتش هم هست که دیگه دنگ و فنگ نداشته باشه و نخوام lx کنم؟

صفحه آمپر و کیلومتررو میشه عوض کرد و یه چیز خوشگل گذاشت ؟
من واسه 405 رو عوض کرده بودم و پرشیایی گذاشته بودم

یه جمفت باند خربزه ای هم دارم واسه 405 چیکارش کنم ؟ سمند پشتش خودش باند داره

بله این چراغ ها اسپورتش هم هست.
صفحه کیلومتر رو معمولا نورش رو یخی میکنن.
باند ها رو هم نصب کنی بهتره چون باندهای فابریک کیفیت مناسبی ندارن.

light
16-02-2012, 00:30
مشکل اینجاس باندها جای فابریک جا میخورن یا نه ؟ آخه فابرکی یه کم کوچیک بنظر میاد و داخل حفاظی هستش!

چجوری میشه فهمید ترمز abs هست یا نه ؟
میگن اگه abs باشه یه دفعه ترمز کنیم یه 10 ثانیه جفت راهنما روشن میشه ، ولی امتحان کردم 1ثانیه فقط روشن میشه که اونم نمیشه اشکال سیستم هست یا چیز دیگه

بعدش این سیستم کد که زیر ضبط هست کدهاش رو از کجا میشه گیر آورد ؟ که بدونیم منوهاش و ... رو آشنا و کار کنیم !

mohamad skystar
16-02-2012, 13:57
مشکل اینجاس باندها جای فابریک جا میخورن یا نه ؟ آخه فابرکی یه کم کوچیک بنظر میاد و داخل حفاظی هستش!

چجوری میشه فهمید ترمز abs هست یا نه ؟
میگن اگه abs باشه یه دفعه ترمز کنیم یه 10 ثانیه جفت راهنما روشن میشه ، ولی امتحان کردم 1ثانیه فقط روشن میشه که اونم نمیشه اشکال سیستم هست یا چیز دیگه

بعدش این سیستم کد که زیر ضبط هست کدهاش رو از کجا میشه گیر آورد ؟ که بدونیم منوهاش و ... رو آشنا و کار کنیم !

اگر باندهای شما بیضی ( خربزه ای ) هستن که باید برای نصب بان ها
برش کاری انجان بدن و اون محافظهای پلاستیکی که باید درون اونا قرار گرفته هم باز میشه.
اگر سمند معمولی باشه که ABS نداره.
اون سیستم هم سیستم هوشمند خودرو هست که یه سری منوهای ساده و تنظیمات داره.
اگر کدش رو بلد نیستی از صاحب قبلی بپرس یا باید بری صفرش کنن برات

light
17-02-2012, 23:21
این عکس صفحه کیلومپر پژو بود که عکس گرفتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیخی آبی کمرنگ هست نه ؟

بنظرتون سمند هم اینجوری کنم قشنگ میشه ؟ راهنما رو هم مثل همین آبی کنم

بعدش این کنسول رو جای سمند بذارم قشنگ میشه ؟
[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F06128053258152802427.jpg"]

لامپ های داخل خودرو یا سقف رو آبی کنم چطور ؟

vb-sosol
17-02-2012, 23:51
لامپ های داخل خودرو یا سقف رو آبی کنم چطور ؟

لامپهای سقف رو من که خیلی دوست دارم آبیش کنم
با لامپهای واسه پلاک عقب
بنظرم خیلی قشنگ تر میشه چون نور پس زمینه صفحه کیلومتر lx آبی هست با ساعت و سیستم سخنگو بنظرم ضبط و این چراغ های سقف هم آبی بشه قشنگ میشه

light
18-02-2012, 01:20
واسه ما صفحه کیلومتر سفید و لامپ های داخلی زرد هست

این عکس هایی هم که گذاشتم مال پژو بود که درست کرده بودم

MojiOS
18-02-2012, 17:16
این عکس صفحه کیلومپر پژو بود که عکس گرفتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیخی آبی کمرنگ هست نه ؟

بنظرتون سمند هم اینجوری کنم قشنگ میشه ؟ راهنما رو هم مثل همین آبی کنم

بعدش این کنسول رو جای سمند بذارم قشنگ میشه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلامپ های داخل خودرو یا سقف رو آبی کنم چطور ؟

اون کیلومتر شمارش معلوم نیست عدداش مال کدوم خطه. آدم قاطی می کنه یهو 120 بیشتر میره پلیس میگیره

lovely_fox
18-02-2012, 20:09
سلام
میگم سمند سورن موتورش ، موتور زانتیا است؟

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

سلام
میگم سمند سورن موتورش ، موتور زانتیا است؟

A.IvI.I.N
18-02-2012, 20:15
نه همون XU7 هستش.

light
20-02-2012, 22:46
اون کیلومتر شمارش معلوم نیست عدداش مال کدوم خطه. آدم قاطی می کنه یهو 120 بیشتر میره پلیس میگیره
آره دقیق نیست ، روی 100 آمپر بمونه معال 110 هستش ،
جلوی مامور سرعت رفتیم تنظیم شد :31:

light
03-03-2012, 22:25
کسی میدونه چجوری میشه آنتن برقی رو جوری تنظیم کرد که موقع رادیو فقط بالا بیاد ؟

واسه ما مشکل داره و موقع بالا پایین رفتن صدا میده ، و هر دفعه ماشین خاموش روشن بشه اعصاب آدم خورد میشه

میخوام فقط رو رادیو بالا بیاد

mohamad skystar
04-03-2012, 00:51
کسی میدونه چجوری میشه آنتن برقی رو جوری تنظیم کرد که موقع رادیو فقط بالا بیاد ؟

واسه ما مشکل داره و موقع بالا پایین رفتن صدا میده ، و هر دفعه ماشین خاموش روشن بشه اعصاب آدم خورد میشه

میخوام فقط رو رادیو بالا بیاد

نه دوست من نمیشه.
سیستم آنت برقی کاری به زادیو یا CD یا نوار کاست نداره.
برق آنتن به برق رادیو وصله و با روشن شدن رادیو پخش خودرو آنتن هم بالا میره.
نمیشه سیستمش رو تنظیم کنی فقط برای رادیو

R.min
04-03-2012, 00:55
والا ماکه سمند داریم فقط وقتی رادیو روشن میشه انتن میره بالا

mohamad skystar
04-03-2012, 00:58
والا ماکه سمند داریم فقط وقتی رادیو روشن میشه انتن میره بالا

مثلا وقتی موزیک گوش میدین آنتن میاد پایین؟

R.min
04-03-2012, 01:10
بله میاد پایین
فقط وقتی بره روی حالت رادیو انتن میره بالا
ا

MojiOS
04-03-2012, 19:15
مدل های قدیمی تر فکر کنم اینجوری بودن. چون الان جدیدا آنتنشون 10 سانت بیشتر فکر نکنم باشه اونم پلاستیکیه روی سقف ماشین.

R.min
04-03-2012, 19:27
جدید ها پیچیه
وقتی بخوای از رادیو استفاده کنی پیاده میشی پیچش میکنی سر جاش , وقتی هم استفاده نمیکنی یا نخوای واست برش دارن باید برش داری بزاریش تو صندوق :d

M.etallic.A
04-03-2012, 19:54
بعضی از پخشها مثل پایونیر آنتن رو ساپورت نمیکنن.یعنی ضبط روشن بشه آنتن میاد بالا حتی وقتی داری آهنگ گوش میدی.تنها راهش اینه یه دکمه جدا واسش بزاری.همینکاری که من کردم.یه دکمه واسش گذاشتم میزنم آنتن میره بالا دوباره میزنم میاد پایین.

hamed-sos
05-03-2012, 09:02
ما یه سمند گاز دوگانه سوز مدل 86 داریم
چند وقتی هست که چراغ چک اش روشن میشه
دیاگ که بردیم ....4-5 تا خطا رو با هم میده و طرف ریست میکنه و میگه اگه شد دوباره بیار
کمی ریپ و غیر منظم کار میکنه
فیلتر بنزینش هم 5 ساله عوض نکردیم
ولی شمعها و استپر و... رو همیشه و هر 6 ماه یک بار عوض یا تمیز میکنیم
بعضی میگن 2 تا باک بنزین سوپر بزنی حل میشه
به نظر شما مشکل از کجاست

hossein.az
05-03-2012, 14:07
دیاگ که بردیم ....4-5 تا خطا رو با هم میده و طرف ریست میکنه و میگه اگه شد دوباره بیار
به نظر شما مشکل از کجاست

من از کسی شنیدم که انژکتورو بدی تمیز کنن درست میشه. ولی خودم تا حالا نه برام پیش اومده نه این کارو کردم .
از چندتا اهل فن اینو که گفتم بپرس احتمالا این کارو بکنی حل بشه

mohamad skystar
06-03-2012, 14:35
به نظر شما مشکل از کجاست

شما فیلتر بنزین رو حتما عوض کنید و بعد بنزین سوپر بزنید.
اینجوری خیلی بهتره و به پمپ بنزین ماشین هم آسیب نمیرسه

8701488
06-03-2012, 17:02
به نظر شما مشکل از کجاست

اگه بنزين معمولي ميزدي حتما يک بار سوزن انژکتور ماشين رو بشور خيلي تاثير داره (معمولا هر 70 يا 80 هزار کيلومتر) چون گاز هم مصرف ميکني اين عدد پايين تره
اگه سوپر ميزدي خيلي لازم نيست ( مث من)

شستن دريچه گاز هم به شدت جواب ميده (اوني که استوپر توش جا ميخوره) خرجش کمه
خودت ميتوني استوپر رو تميز کني ولي دريچش رو نه فقط بايد مراقب اون نوک استوپر (که احتمالا واسه شما سياه شده ولي بايد تميز بشه) نخوره

فيل تر بنزين 6 ،7 تومن بيشتر نيست سعي کن هر دو يا سه باري که روغن ماشين رو عوض ميکني يه بار فيل تر بنزين رو عوض کني اگه دوس داشتي فيل تر اتاق هم همين طوري ميتوني عوض کني

زياد به چراغ چک گير نده توي مدل هاي 84 (واسه ما) کلا اي سي يو ماشين ايراد داره و روي گاز روشن ميشه
احتمالا واسه شما هم همين مدله
يکي از ارور هاي ثابتش هم سنسور ضربس ( به خاطر تکون هايي که موتور روي گاز ميخوره)

GAME-GTR
12-03-2012, 21:35
سلام
این سمند جدیدا اسمشون چیه؟ مثل lx هست ولی یکمی فرق میکنه. یا اینکه سمند se باشه اما با چراغ کوچیکتر.
تا حالا چنتا دیدم.
اسمش چیه ؟

M.etallic.A
18-03-2012, 17:58
بهترين روغن موتور براي سمند ال ايكس مدل 86 چيه ؟ نوع موتورشو دقيق نميدونم.

mohamad skystar
18-03-2012, 18:29
بهترين روغن موتور براي سمند ال ايكس مدل 86 چيه ؟ نوع موتورشو دقيق نميدونم.

روغن موتور توتال مناسبه.
اما من لیکومولی رو هم پیشنهاد میکنم روغن موتور خوبیه.
راهنمایی بیشتر بخواین لینک زیر رو مطالعه کنید:

hossein.az
19-03-2012, 22:38
سلام
این سمند جدیدا اسمشون چیه؟ مثل lx هست ولی یکمی فرق میکنه. یا اینکه سمند se باشه اما با چراغ کوچیکتر.
تا حالا چنتا دیدم.
اسمش چیه ؟

اگه دوباره دیدی عکس بگیر

light
20-03-2012, 01:44
ما رو سمندمون دزدگیر نصب کردیم ،
هر وقت دزگیر به صدا در میاد و هی پشت سر هم میزنه و میام و قطعش میکنیم ماشین قفل میشه ، یعنی روی کددهی میزنه دزدگیر فعاله ، و ماشینم روشن نمیشه
بزور و بلا از قفل درمیاد

کسی میدونه جریان چیه و اینجوری شد چیکار باید کرد ؟

MojiOS
24-03-2012, 12:04
این چراغ قرمزی که روی در ماشین هست وقتی در رو باز می کنی روشن میشه چه جوری باید عوضش کنم؟!

vb-sosol
24-03-2012, 22:12
این چراغ قرمزی که روی در ماشین هست وقتی در رو باز می کنی روشن میشه چه جوری باید عوضش کنم؟!

با یه پیچ گوشتی بذار کنارش و بکش بیرون لامپش رو عوض کن

kasra2002
29-03-2012, 17:45
راسته که سیستم هوشمند سمند رو حذف کردن؟
چوری شده

hossein.az
29-03-2012, 20:19
راسته که سیستم هوشمند سمند رو حذف کردن؟
چوری شده

بله در سمند های se جدید سیستم هوشمند به خاطر پایین آوردن قیمت حذف شده است.

osmaan
29-03-2012, 21:15
توی مولتی پلکس ها هم حذف شده و رفته به قسمت جلو داشبورد

hossein.az
29-03-2012, 23:41

بله برای مالتی پلاکس و سورن elx سیستم هوشمند حذف شده و بجای این کیلومتر را هوشمند کردن.

kasra2002
30-03-2012, 14:29
متوجه نشدم کجا رفته؟ یعنی حذف شده یا هست؟یا یه کمی از امکاناتش هست

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

بله برای مالتی پلاکس و سورن elx سیستم هوشمند حذف شده و بجای این کیلومتر را هوشمند کردن.
یعنی فقط امکانت صدا دارو به داشبورد اضافه کردن
مطمئنا که او امکانات اولیه رو که روی سری اول ال ایکس اونم فقط توی دفتچه بود که اضافه نشده
بعد مثلا کد رمز
ویا حساسیت سنسور دزد گیر و یا کیلومتر روغن
و یا سخن گویی همه از بین رفته؟
خیلی خوبه پس بزودی قفل مرکزیو هم بر میدارن با دزد گیر
( بزودی لاستیک هم جزء تجهیزات اضافی به شمار خواهد رفت)

---------- Post added at 03:29 PM ---------- Previous post was at 03:26 PM ----------

کاش حد اقل یه به اسم یه ماشین جدید اینارو باز به بازار میدادند
(مثلا روند)

sajjad1973
30-03-2012, 19:00
متوجه نشدم کجا رفته؟ یعنی حذف شده یا هست؟یا یه کمی از امکاناتش هست

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

یعنی فقط امکانت صدا دارو به داشبورد اضافه کردن
مطمئنا که او امکانات اولیه رو که روی سری اول ال ایکس اونم فقط توی دفتچه بود که اضافه نشده
بعد مثلا کد رمز
ویا حساسیت سنسور دزد گیر و یا کیلومتر روغن
و یا سخن گویی همه از بین رفته؟
خیلی خوبه پس بزودی قفل مرکزیو هم بر میدارن با دزد گیر
( بزودی لاستیک هم جزء تجهیزات اضافی به شمار خواهد رفت)

---------- Post added at 03:29 PM ---------- Previous post was at 03:26 PM ----------

کاش حد اقل یه به اسم یه ماشین جدید اینارو باز به بازار میدادند
(مثلا روند)

اقا اشتباه نکنید - من خودم مالتی پلکس دارم - اکثر اون کارایی رو که سخنگو انجام میداد حالا اون صفحه تو درجه علائم انجام میده - به صورت دیجیتال

kasra2002
30-03-2012, 20:26
چه عالی اگه این کارو بکنه میشه لظف کنید اگه عکس یا توضیح درباره اون دارید و اینکه چه کاری انجام میده بگید
ممنون میشم
برای من این امکانات جانبی مهمه
قدیم ال ایکس نوشته بود مصرف و مصافت و مصرف متوسط و اینارو مثل مگان داره ولی نذاشتن
ممنون

hossein.az
30-03-2012, 23:44
چه عالی اگه این کارو بکنه میشه لظف کنید اگه عکس یا توضیح درباره اون دارید و اینکه چه کاری انجام میده بگید
ممنون میشم
قدیم ال ایکس نوشته بود مصرف و مصافت و مصرف متوسط و اینارو مثل مگان داره ولی نذاشتن
ممنون

این مواردی که گفتید را داره.

فقط دیگه اون خانومرو نداره:31:

sajjad1973
31-03-2012, 08:23
ممنون میشم
ممنون

ef7 مالتی پلکس

1- نشون دادن باز بودن هر کدوم از دربها با کشیدن عکس ماشین در صفحه درون درجه علائم و باز بودن درب مربوطه - حتی صندوق عقب - و اخطار به صورت بیپ
2- درصورت نبستن کمربندها عکس کمربند رو صفحه ظاهر میشه و به صورت بیپ های مداوم اخطار میده
3- در صورت کم شدن بنزین به صورت یه موسیقی خیلی کوتاه هشدار میده
3- موقع سرویس که میشه اخطار میده
4 - باطری که ضعیف میشه عکس باطری رو صفحه ظاهر میشه
5 - اگه اشتباه نکنم زمان تعویض روغن - لنت - اینا هم اخطار میده

و موارد دیگه ای که تو کاتالوگش بود و الان یادم نیست

اینا مواردی هست که من با هاش برخورد کردم البته به جز اخری که گفتم -

من چون اصولا ادم خیلی منظمی هستم الان هرچی میگردم کاتالوگش رو پیدا نمیکنم -:31:

ولی مصرف بنزین و متوسط مصرف و اینا رو مثل ال 90 و مگان نشون نمیده

kasra2002
31-03-2012, 09:21
ممنون از شما دوستان
اینجوری که بهتر شده البته به جز کولر و رمز و اون خانومه خوش صدا
فقط یه چیزی صفحش همون اندازه جای کیلومتره قدیمه به همون کوچیکی اصلا چه شکلی شده
جای اون پایین داشبورد چی شده
مرسی

sajjad1973
31-03-2012, 09:26
ممنون از شما دوستان
اینجوری که بهتر شده البته به جز کولر و رمز و اون خانومه خوش صدا
فقط یه چیزی صفحش همون اندازه جای کیلومتره قدیمه به همون کوچیکی اصلا چه شکلی شده
جای اون پایین داشبورد چی شده
مرسی

نه بزرگتره - میشه گفت ماننیتور درحقیقت کیلومتر شمار و دور موتور کوچیکتر شده و در عوض یه صفحه کمی بزرگتر از مال م90 اون وسطاضافه شده - اگه وقت کردم ازش یه عکس میزارم

راستی به موارد بالا اینم اضافه کن - وقتی ترمز دستی هم بالاست عکس مربوط به ترمز دستی رو صفحه ظاهر میشه

جای پایین داشبورد هم خالی دو طرفش چند جای دکمه اضافه شده که یکیش در صندوق عقب هست و بقیه فضا که کوچکتر شده خالی هست که من معمولا گوشیم رو میزارم توش

hossein.az
31-03-2012, 11:55
همون طور که میبینید بجز کلید های داشبورد ,کلید های شیشه بالابر وطرح اون قسمت چوبکاری شده هم تغییر کرده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این قسمت کیلومتر هست که به نسبت مدل های دیگه زیباتره.کیلومتر سورن elxهم به این صورت است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این قسمت هوشمند است.

اینم جای خالی اون خانومه,ولی من هیچ چیز روی سمند رو با اون خانومه عوض نمیکنم.:31:

sajjad1973
31-03-2012, 12:15
البته جدیداش کیسه هوا هم

MojiOS
31-03-2012, 12:16
این الان سمند se هست؟! اون طرح چوبش بد شده ولی کیلومتر شمارش خیلی بهتر از قبل شده

sajjad1973
31-03-2012, 12:35
اون مواردی رو که من گفتم در مورد LX مالتی پلکس ef7 بود که کیسه هواهم داره

طرح چوبش هم به همین شکله ولی انقدر نامیزون و کج کوله نیست

kasra2002
31-03-2012, 12:51
دست شما درد نکنه
نه بابا واقعا مثل اینکه یکم به خارجیها نزدیک تر شده
مبارکتون باشه
البته عکس آخری رو نتونستم کامل ببینم
ولی امیدوارم که جای پخشش بزرگتر شده باشه که بشه پخش مونیتور دار نصب کرد
حالا این اسم مولتی پلکس به نظرتون چه ربطی داره آیا واقعا تغییر سیستمی ه و یا مثل 206 دستورات کامپیوتریه و یا چیز دیگه ایه

hossein.az
31-03-2012, 12:56
البته جدیداش کیسه هوا هم

بله کیسه هوا برای همه ماشین های صفر اجباری شده.در غیر این صورت راهنمایی ورانندگی ماشینرو پلاک نمیکنه.

kasra2002
31-03-2012, 12:59
اون جا خالیه جای سی دی ه
؟
مثل سورن جدید؟
جالبه که چیزایی که توی کاتالوگش نوشته بودند هم همه حذف شد
سوخت
سرعت دیجیتال....
حیف

یه هوندا اکورد مدل پایین داشتم امکاناتش از اینا بیشتر بود ...........

sajjad1973
31-03-2012, 13:26
اون جا خالیه جای سی دی ه
؟
مثل سورن جدید؟
جالبه که چیزایی که توی کاتالوگش نوشته بودند هم همه حذف شد
سوخت
سرعت دیجیتال....
حیف

یه هوندا اکورد مدل پایین داشتم امکاناتش از اینا بیشتر بود ...........

خب اینا سیاستشون برای فروش هست - میشه امید وار بود که اون موارد هم مثلا تو دنا و یا سری جدید سمند که مثلا شش ماه دیگه یا بیشتر میاد تو بازار ببینیم

hossein.az
31-03-2012, 13:37
این الان سمند se هست؟! اون طرح چوبش بد شده ولی کیلومتر شمارش خیلی بهتر از قبل شده

خیر اون سمند lx مالتی پلکس هستش.

داخل سمند se این طوری شده.

hossein.az
31-03-2012, 13:47
دوستان به خاطر اینکه موضوع تاپیک در مورد سمند se است . بحث در مورد انواع سمند lx در تاپیک زیر

osmaan
31-03-2012, 13:56
ولی در کل این داشبورد جدید که به بهانه مالتی پلکس طراحی شد واقعا زشته

kasra2002
31-03-2012, 20:30
جای کلیداش زشت شده اونحای خالیم برا موبایل خوبه ها مثل پراید

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

خیر اون سمند lx مالتی پلکس هستش.

داخل سمند se این طوری شده.
یعنی دست از شیشه بالابر و اینه هم بر نداشتند؟
حد اقل این یکی دیگه از اول داشت که
قالب جدید ساختن دردسرش بیشت ر نبود؟
واقعا کهههههههههههههههههههههههه هههههههههههههههههههههه
اون از کیلومترش اینم از شیشه بالابراش
دقت کنید؟

vb-sosol
31-03-2012, 20:32
من با کیلومترش حال کردم :|
سورن هم کیلومترش این مدلهای جدید باحال شده همچنین سیستم سرمایشی گرمایشی قشنگتر شده

osmaan
31-03-2012, 20:51

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

میگم این عکسه عجیبو غریبه ها
دقت کنید؟
این سمند se هست که شیشه های عقب دستی هست و اصلا سیستم هوشمند نداره قرار بود این مدل خیلی ارزان سازی بشه ولی از نظر قیمت بازم از اونچه که گفتن بالاتر شد

hossein.az
31-03-2012, 21:05

میگم این عکسه عجیبو غریبه ها
دقت کنید؟

دوست عزیز اشتباه نکنید عکسهای قبلی برایlx مالتی پلکس هست .وعکس آخر برای سمند se

در سمند se سیستم هوشمند حذف شده,کیلومتر معمولیست,شیشه های بالابر عقبی دستی,فرمان با مدل هایlx فرق میکنه وهمینطور شکل ظاهری

MojiOS
01-04-2012, 07:52
دوست عزیز اشتباه نکنید عکسهای قبلی برایlx مالتی پلکس هست .وعکس آخر برای سمند se

در سمند se سیستم هوشمند حذف شده,کیلومتر معمولیست,شیشه های بالابر عقبی دستی,فرمان با مدل هایlx فرق میکنه وهمینطور شکل ظاهری
[/URL]

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یعنی هیدرولیک نیست؟!:18:

kasra2002
01-04-2012, 14:56
یعنی هیدرولیک نیست؟!:18:
فکر نمی کنم هیدرولیک رو دیگه بر دارن البته بعید هم نیست منظور دوستمون غربیلک فرمونه
متوجه شدم اینو توی تاکسی دیدم مه شکن هم نداره
همه جای دنیا اول معمولیو میسازند بعد به همون ماشین کم کم تجهیزات اضافه می کنند تا بهتر بشه
(جالبه که بعد از چند سال هم همون ماشین همون مدل با همون اسن زمین تا آسمون تغییر میکنه(((((مثل اسم های ماشین های ما که واقعا پیشرفت زیادی در تغییر نام داریم ))))))))
زبونم از گفتن باز مونده 6*180 درجه برعکس تمام دنیا ..امیدوارم باک بنزین رو با ظرف 4 لیتری مایع ظرفشویی عوض نکنند
ممنون

hossein.az
01-04-2012, 20:21
حق با کسری جانه ,منظور من از فرمان غربیلک آن نسبت به مدل های lxاست.

light
18-04-2012, 01:05
کسی آخر نفهمید چطور کاری کنم آنتن برقی فقط با رادیو بالا بیاد ؟

kasra2002
20-04-2012, 18:13
سلام آخرین باز مانده آنتن های برقی......................................
شما یا باید پخشتون دو بانده باشه یعنی اتوماتیک فقط با رادیو انتن رو فعال کنه و یا مثل من از یه سوییچ کوچک استفاده و بصورت منوال این کار رو انجام بدین یعنی وقتی میخواید بالا بیاد کلید رو رو شن کنید تا بصرت اتوماتیک مثل الان بالا پایین شه و اگه هم نمی خواید اونو خاموش کنید

hosein002
21-04-2012, 21:00
من اصلا از رادیو استفاده نمی کنم فیش آنتن برقی رو در اوردم

your_star
13-06-2012, 02:07
سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم از از شما بگیرم.
من سمندم رو شهریور 88 تحویل گرفتم( ال ایکس سفارشی موتور قدیم) و تا حالا 23000 تا کار کرده.سرویسهای عمومی اش هم تو این مدت تعویض روغن هر 5000 کیلومتر و فیلتر هوا هر 6000 و فیلتر روغن هر 10000 بوده.دو بار هم در نمایندگی سرویس دوره ای شده(که نمیدونم چه کردن!).
من حالا دارم ماشین رو میبرم نمایندگی برای یه بازرسی کلی و قصد دارم این کاره رو انجام بدم.میخوام بدونم شما پیشنهادی اضافه بر اینها دارید یا نه؟در ضمن ممنون میشم اگه کسی میدونه هزینه حدودی این کارها رو هم به من بگه:
1.تعویض کامل ضد یخ رادیاتور
2.تعویض روغن ترمز
3.تعویض روغن فرمان هیدرولیک
4.تعویض شمعها
5.تعویض فیلتر بنزین(در 10000 یکبار انجام شد)
6.بازدید جلوبندی و تنظیم چرخها و اتصالات ترمز(تعویض لنت در صورت نیاز)
7.بازدید سیبک ها
8.بازدید گاز کلاچ و ترمز دستی
9.بازدید کمک فنر ها
10.بازدید شلنگ و باک بنزین
11.بازدید روغن گیربکس
12.بازدید تسمه پروانه
13.جابجایی ضربدری لاستیکها با هم

kasra2002
13-06-2012, 17:55
در مورد تعویض جای لاستیکا دقت کنید که اگر چپ و راست داشته باشه نمینتونید ضربدری عوض کنید

Peugeot pars sal
13-06-2012, 18:41
سیاست فروش کارخونه های سایپا وایرانخودرو:همه ی امکاناتو نو یه ماشین قرار نمی دن.ایران برای این که ماشینا خودش فروش بره قیمت ماشین خارجیارو زیاد میکنه.اوضاع خرید خودرو خیلی خرابه.206 دیگه تولید نمیشه وهر کی 206 داره سود کرده.چون قیمتش خیلی میره بالا.مخصوصا تیپ های بالا.

Highbury
03-07-2012, 22:35
سمند SE در مقایسه با GLX چطوره؟
قیمت خوبی هم داره. بیرون گازسوزش میکنن و اگه گازیش کنن چقد هزینه برمیداره؟

mohamad skystar
03-07-2012, 22:42
سمند SE در مقایسه با GLX چطوره؟
قیمت خوبی هم داره. بیرون گازسوزش میکنن و اگه گازیش کنن چقد هزینه برمیداره؟

در مقابل GLX با موتور TU5 از نظر فنی عقب میوفته اما GLX با موتور XU7 خوب چون هردو از نظر فنی یکی میشن
برمیگرده به ملاک های شما برای انتخاب خودرو.
هزینه نصب CNG حدود 700 هزار تومن هست

Highbury
04-07-2012, 01:35
در مقابل GLX با موتور TU5 از نظر فنی عقب میوفته اما GLX با موتور XU7 خوب چون هردو از نظر فنی یکی میشن
برمیگرده به ملاک های شما برای انتخاب خودرو.
هزینه نصب CNG حدود 700 هزار تومن هست
راستش اگه به من باشه یه 131 میگرفتم کارم راه میفتاد. اما حالا که دو تا شدیم و بودجه ام کمتر شده قضیه فرق میکنه. تندر تیپ1 -405 و سمندse گزینه هام هست.
ملاکم خرید یه خودرو معمولی که زیاد خراب نشه، سواری راحتی داشته باشه، قطعات و کیفیت نسبتا خوبی داشته باشه و همچنین ایمن باشه، در یک کلام خانوادگی و ارزش اون پولی که میدی داشته باشه

Lesordiavek
04-07-2012, 08:32
سمند از 405 ایمن تره ولی مصرف سوختشم بیشتره. دیگه نظر خودتونه.

mmf66
04-07-2012, 08:40
راستش اگه به من باشه یه 131 میگرفتم کارم راه میفتاد. اما حالا که دو تا شدیم و بودجه ام کمتر شده قضیه فرق میکنه. تندر تیپ1 -405 و سمندse گزینه هام هست.
ملاکم خرید یه خودرو معمولی که زیاد خراب نشه، سواری راحتی داشته باشه، قطعات و کیفیت نسبتا خوبی داشته باشه و همچنین ایمن باشه، در یک کلام خانوادگی و ارزش اون پولی که میدی داشته باشه

با توجه به بودجه شما 405 tu5 مدل 89 و 90 با قیمت 13 و 14 تومان گزینههای خوبیه فقط باید خیلی بگردی

Peugeot pars sal
29-07-2012, 17:12
ایرانخودرو این بار سمند را با مدل جوانان تولید خواهد کرد.

Peugeot pars sal
29-07-2012, 17:15
تغییرات اعمال شده روی سمند جوانان- موتور :بر خلاف آن چه تصور می شد ایران خودرو این بار هم ریسک نکرده تا از موتور ملی در نسخه ی جدید ال ایکس استفاده کند و همچنان متوصل به موسسه ی پژو سیتروئون کار می کند ، موتور سمند جوانان تقویت شده ی موتور مورد استفاده در پارس ELX است ، این موتورکهL4نام دارد در حالت عادی و در نسخه مورد استفاده در پارس ELX قدرتی معادل 110 اسب بخار دارد در حالی که موتور تقویت شده ی L4 مورد استفاده در سمند جوانان قدرتی معادل 130 اسب بخار تولید می کند ، این موتور با وجود این که حدود 33 اسب از موتور ال ایکس قوی تر است مصرف سوختی 5 درصد کمتر از ال ایکس را ارائه می دهد.- تغییرات فنی :در این قسمت هر آنچه برای ایجاد یک تیونینگ مناسب سازی شده و استاندارد و بر اساس سلیقه ی جوانان نیاز باشد اجرا شده ، سیستم تعلیق جدید و اسپرت به همراه کمک فنر های جدید مواردی هستند که تفاوت عمده ای بین سمند جوانان و ال ایکس ایجاد می کنند . - تغییرات داخلی :صندلی های اسپرت و تزئینات داخلی تمام چرم به ظاهر تنها تغییرات داخلی سمند جوانان هستند که آن چنان هم کم به نظر نمی رسند و حقیقتا با سلیقه ی خوبی مورد استفاده قرار گرفتند .. شاید در این بین تغییرات کم و حتی کوچک دیگری در ظاهر کنسول هم می تونست کمک شایانی به متفاوت تر شدن جوانان کمک کند . - تغییرات ظاهری : شاید هر فرد نا آگاهی با دیدن سمند جوانان تنها فکر کند ایران خودرو قصد عرضه خودروی ال ایکس با ظاهری متفاوت را داشته و به جنبه های دیگر آن توجه چندانی نکند ، این در حالی است که طراحی ظاهری به گونه صورت گرفته تا همخوانی تمام با نام جوانان و تغییرات اعمال شده ی فنی و داخلی خودرو داشته باشد ، تغییر سپر عقب و جلو و قرار دادن رکاب های جدید که به خودرو ظاهری خشن می دهند ، مطمئنا شما هم در ورژن تیونینگ های شخصی سمند در ایران دیدید که این تغییرات روی سمند ال ایکس تاثیر به سزایی می ذارن و ظاهری قابل قبول و اسپرت به خودرو می دن .. سپر و رکاب توسط ایران خودرو طراحی و تولید شده و چیز عجیبی با مارک های معروف و بزرگ نیست بلکه این سپر ها و رکاب برای این سمند طراحی شده اند . - - دیگر تغییرات : سیستم ترمز ABS ، سیستم صوتی حرفه ای (اطلاعاتی پیرامون جزئیات این سیستم در دست نیست ) و رینگ و لاستیک استثنایی از دیگر تغییرات اعلام شده ی سمند جوانان هستند ، در زمینه نرمز ای بی اس نمی دونم چرا به عنوان یک مساله جدید روی جوانان اعلام شده اما جای انتقاد وجود داره که چرا روی بحث امنیت این خودرو بیش تر کار نشده و کیسه ی هوا حداقل برای راننده تعبیه نشده و یا حداقل سیستم های پایداری سر پیچ ها EBD به مشخصه های این ورژن از سمند ال ایکس اضافه نشده . تنها اطلاعات در دسترس و ریز در مورد دیگر تغییرات سمند جوانان رینگ بوگاتی است که شاید در ظاهر آن چنان دهن پر کن به نظر نیاید اما از طراحی اصیل و زیبا و در عین حال منطقی برخورداره .

Peugeot pars sal
30-07-2012, 00:53
وانت جدیدو دیدید؟!

Peugeot pars sal
30-07-2012, 01:01
نصر نیوز:به گزارش نصر ، جواد نجم الدین امروز که در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال 90 با خبرنگاران سخن می گفت از خداحافظی پیکان وانت و جایگزینی سمند وانت خبر داد.این گزارش حاکی است، در حالی خبر خداحافظی پیکان وانت در صدر اخبار خبرگزاری ها قرار گرفت که این خودرو تنها خودروی مونتاژی ایران خودرو تبریز به شمار می رود.به گفته غلامرضا صادقیان قايم مقام شركت ايران خودرو تبريز با اشاره به آغاز به كار شركت ايران خودرو تبريز از سال 1386، گفت: در سال اول بهره برداري از اين شركت، تعداد يكهزار و يكصد دستگاه وانت پيكان توليد شد كه طي سال هاي اخير اين رقم، روند صعودي داشته است.
صادقیان توليدات اين شركت در سال 87 و 88 را به ترتيب 35 هزار و 102 دستگاه اعلام كرد.

به گفته وي، شركت ايران خودرو تبريز در بين يكصد شركت برتر كشور رتبه 66 را دارد و جزو چهار شركت نخست صعود كننده در اين رتبه بندي قرار داشته است.
شركت ايران خودرو تبريز از سال 1386 فعالت خود را آغاز و هم اكنون در اين واحد صنعتي يكهزار و 220 نفر به طور مسنقيم و افزون بر 15 هزار نفر به طور غير مستقيم اشتغال دارند.
در حالی چالش تغییر تولیدات یا به عبارتی دیگر مونتاژ پیکان وانت در کارخانه ایران خودرو تبریز در هاله ای از ابهام فر رفته است که پیش از این قرار بود این نوع خودرو نه به صورت مونتاژ بلکه به طور کامل در تبریز تولید شود.
شنیده ها حاکی است، بر اساس سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو قرار است با راه اندازی ایران خودرو آذربایجان که سال 90، وعده افتتاح آن در نزدیکی های تبریز داده شده است، این کارخانه سمند وانت تولید کند در حالی که پیش از این تولید پژو 206 و پژو 207 از سوی مسئولان این شرکت اعلام شده بود.
پیش از این حسین نقدی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو آذربایجان در خصوص تولیدات این کارخانه به خبرنگار نصر گفته بود: با توجه به توافقات صورت گرفته پژو 206 و پژو 207 در این مجموعه با تولید 25 دستگاه در ساعت و سالانه 200 هزار دستگاه تولید و روانه بازار خواهد شد.

به گفته وي، شركت ايران خودرو تبريز در بين يكصد شركت برتر كشور رتبه 66 را دارد و جزو چهار شركت نخست صعود كننده در اين رتبه بندي قرار داشته است.
شركت ايران خودرو تبريز از سال 1386 فعالت خود را آغاز و هم اكنون در اين واحد صنعتي يكهزار و 220 نفر به طور مسنقيم و افزون بر 15 هزار نفر به طور غير مستقيم اشتغال دارند.
در حالی چالش تغییر تولیدات یا به عبارتی دیگر مونتاژ پیکان وانت در کارخانه ایران خودرو تبریز در هاله ای از ابهام فر رفته است که پیش از این قرار بود این نوع خودرو نه به صورت مونتاژ بلکه به طور کامل در تبریز تولید شود.
شنیده ها حاکی است، بر اساس سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو قرار است با راه اندازی ایران خودرو آذربایجان که سال 90، وعده افتتاح آن در نزدیکی های تبریز داده شده است، این کارخانه سمند وانت تولید کند در حالی که پیش از این تولید پژو 206 و پژو 207 از سوی مسئولان این شرکت اعلام شده بود.
پیش از این حسین نقدی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو آذربایجان در خصوص تولیدات این کارخانه به خبرنگار نصر گفته بود: با توجه به توافقات صورت گرفته پژو 206 و پژو 207 در این مجموعه با تولید 25 دستگاه در ساعت و سالانه 200 هزار دستگاه تولید و روانه بازار خواهد شد.

حالی سئوال این است که اگر قرار است استان آذربایجان شرقی به سومین قطب تولید خودروی کشور تبدیل شود دلیل این همه خبرهای متفاوت چیست؟
تبریز و آذربایجان شرقی به عنوان قطب تولید انواع قطعات خودرو همواره به مامن صنعتگران و تولیدکنندگان خبره این حوزه معروف بوده است و آرزوی دیرین راه اندازی کارخانه خودروسازی با راه اندازی ایران خودرو تبریز تا حدودی محقق شد ولی متاسفانه به دلیل برخی سخت گیری های گروه صنعتی ایران خودرو در تهران امکان تولید کامل خودروهای سواری پرطرفدار و پرمشتری در این قطب صنعتی کشور فراهم نمی شود که امیدواریم با راه اندازی ایران خودرو آذربایجان این گروه صنعتی به جای مونتاژ خودروهای باری، تولید کامل خودروهای سواری پرطرفدار کشور را فراهم سازد.

shayanb2004
14-08-2012, 17:40
بچه ها سمند سال 90 همون موتور XU7 رو داشته؟؟؟!!!...

mohamad skystar
14-08-2012, 17:49
بچه ها سمند سال 90 همون موتور XU7 رو داشته؟؟؟!!!...

سمند LX در سال 90 در انواع زیر عرضه شده:

سمند LX با موتور XU7 ( همون سمند LX معمولی ) بنزینی
سمند LX با موتور XU7 دوگانه سوز
سمند LX با موتور EF7 پایه گازسوز
سمند LX با موتور EF7 بنزینی

نمونه های بنزینی در انواع مالتی پلکس هم عرضه شدن.

shayanb2004
14-08-2012, 20:01
سمند LX در سال 90 در انواع زیر عرضه شده:

سمند LX با موتور XU7 ( همون سمند LX معمولی ) بنزینی
سمند LX با موتور XU7 دوگانه سوز
سمند LX با موتور EF7 پایه گازسوز
سمند LX با موتور EF7 بنزینی

نمونه های بنزینی در انواع مالتی پلکس هم عرضه شدن.

سمند معمولی اصلا توی سال 90 تولید نشد؟؟!!!...

hossein.az
14-08-2012, 23:21

خیر سمند se مدل 90 موجوده و همون سمند معمولیه با این تفاوت که چراغ های عقب تغییر کرده و سیستم سخنگو هم درش حذف شده

mohamad skystar
14-08-2012, 23:24

سمند معمولی آخرین مدل برای سال 87 هست و بقیه به صورت تاکسی در اختیار ناوگان تاکسیرانی قرار گرفت.

msalari
18-08-2012, 11:11
با سلام
من الان تقریبا تصمیم به خرید نقدی سمند کردم.
ولی فرق اینا رو نمیدونم (ارجاع به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو):
سمند سال مالتي پلكس با كيسه هواي راننده - كلاس30
سمند ال ايکس EF7 بنزيني با ايربگ راننده و سِستم مو
سمند ال ايکس EF7 بنزيني MUX (مالتي پلكس) با كيسه هواي راننده - كلاس 7

من نمی خوام EF7 باشه ولی از طرفی میخوام LX هم باشه (از نظر قیافه و امکانات و این حرفا)
آیا سمند سال مثل LX هست یا اگه نیست چه فرقی با SE و LX داره؟

alone_boy
18-08-2012, 20:55
دوستان به نظرتون توی جمعه بازار تهران سمند LX خوب گیر بیاد؟!
اگه اره قیمتش چنده؟
ما توی شهرستان زندگی میکنیم و قحطی سمند LX خوب شده.اصلا گیر نمیاد اگرم بیاد گرونه!

mohamad skystar
21-08-2012, 20:42
با سلام
من الان تقریبا تصمیم به خرید نقدی سمند کردم.
ولی فرق اینا رو نمیدونم (ارجاع به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو):
سمند ال ايکس EF7 بنزيني با ايربگ راننده و سِستم مو
سمند ال ايکس EF7 بنزيني MUX (مالتي پلكس) با كيسه هواي راننده - كلاس 7

من نمی خوام EF7 باشه ولی از طرفی میخوام LX هم باشه (از نظر قیافه و امکانات و این حرفا)
آیا سمند سال مثل LX هست یا اگه نیست چه فرقی با SE و LX داره؟

دوست من
سمند سال همون سمند LX هست که از سال 85 عرضه شد.
اگر نمیخوای EF7 باشه خوب به راحتی سمند LX مالتی پلکس رو انتخاب کنید

این همونه سمند LX سال مالتی پلکس

alone_boy
28-08-2012, 13:55
سلام
به نظرتون دوگانه سوز کردن خودرو می ارزه یا نه؟!
یه سمند 89 داریم که تک سوزه و میخوایم دوگانه ش کنیم.این نمایندگی های مجاز چطورین؟
اصلا می ارزه ماشین تک سوز رو دوگانه سوز کرد یا ماشین باید کارخانه ای دوگانه سوز باشه؟

pishooo2
28-08-2012, 14:32
سلامبه نظرتون دوگانه سوز کردن خودرو می ارزه یا نه؟!یه سمند 89 داریم که تک سوزه و میخوایم دوگانه ش کنیم.این نمایندگی های مجاز چطورین؟اصلا می ارزه ماشین تک سوز رو دوگانه سوز کرد یا ماشین باید کارخانه ای دوگانه سوز باشه؟وای وای خدا به داد برسه .ببین فدات شم 2 گانه ی کارخونه اصلا با دگانه دستی قابل مقایسه نیست اگه از نظر مالی این قدرت رو داری حتما با یه 2 گانه کارخونه تعویضش کن اما اگه میخوای همینی که هست رو استفاده کنی میتونی بری 2 گانه کنیش .من خودم با این که یکم ترس دارم اما 2 گانه ی LPG رو به 2 گانه ی CNG ترجیه میدم
به این علت ها :
1:با یک بار گاز زدن حدود 700 تا میره
2:شتاب ماشین اصلا پایین نمیاد از یکی شنیدم که حتی بالا هم میره و اصلا افت توان نداره
3:موتور ماشین هم خراب نمیشه و ضرر نمیرسونه
4:تقریبا نمیخواد توی صف های طولانی ساعت ها عمرتو و وقتتو هدر بدی
5:از نظر قیمت نصب نصف 2گانه CNGفقط چند نکته :1: 1 : اگه میبینی بعضی ها ترکیدند ! واسه بی احتیاتی بوده و فقط همین در ضمن توی CNG هم چند مورد ترکیدگی بوده که توی سایت های اشتراک ویدیو بری میتونی ببینی
2:نصب توسط افراد مجرب انجام بشه
3:هنگام سوخت گیری از اتش و سیگار دوری کنید و کمی هم احتیاط
4:علت این که خودرو ها در کشور ما CNG عرضه میشه فراوانی گازه و کمبود LPG راحتی دسترسی جایگاه به گاز و سختی حمل LPG تا جایگاه
پس با کمی درایت میشه پی تمامی موضوعات پی برد
در ضمن بعضی ها از خطر ساز بودن کپسول LPG حرف میزنند که این رو بگم اصلا درست نیست چون کپسول هر 2 یکیه از نظر ایمنی و ...

alone_boy
28-08-2012, 14:44
نه آقا LPG چیه
من منظورم همین نمایندگی های خود ایران خودروئه که دوگانه سوز میکنن.LPG میخوام چیکار

mohamad skystar
28-08-2012, 21:15
نه آقا LPG چیه
من منظورم همین نمایندگی های خود ایران خودروئه که دوگانه سوز میکنن.LPG میخوام چیکار

همیشه خودروهایی که از روز اول تو کارخونه CNG روشون نصب میشه قابل اطمینان تر هستن.
اما اگر شما میخوای از طریق نمایندگی اقدام کنی مشکلی نداره فقط نمایندگی هایی برو که تخصص CNG داشته باشن

alone_boy
28-08-2012, 21:19
همیشه خودروهایی که از روز اول تو کارخونه CNG روشون نصب میشه قابل اطمینان تر هستن.
اما اگر شما میخوای از طریق نمایندگی اقدام کنی مشکلی نداره فقط نمایندگی هایی برو که تخصص CNG داشته باشن
یعنی مشکلی واسه خودرو پیش نمیاد اگه دستی دوگانه سوزش کنیم؟
قطعا با موتور پایه گازسوز تفاوتهایی خواهند داشت.درسته؟

mohamad skystar
28-08-2012, 21:23
یعنی مشکلی واسه خودرو پیش نمیاد اگه دستی دوگانه سوزش کنیم؟
قطعا با موتور پایه گازسوز تفاوتهایی خواهند داشت.درسته؟

بله درسته. مشکلی پیش نمیاد فقط این کار رو باید متخصص انجام بده.
از چه نظر میگین تفاوت داره؟
ماشین شما سمند معمولی هست یا EF7 ؟

alone_boy
28-08-2012, 21:30
بله درسته. مشکلی پیش نمیاد فقط این کار رو باید متخصص انجام بده.
از چه نظر میگین تفاوت داره؟
ماشین شما سمند معمولی هست یا EF7 ؟
از این نظر که کارخانه ای خودشون همه چی رو دارن ولی دوگانه سوز دستی باید چیزی به ماشین و موتورش اضافه کنن و ...
سمند LX مدل 89

mohamad skystar
28-08-2012, 23:35
از این نظر که کارخانه ای خودشون همه چی رو دارن ولی دوگانه سوز دستی باید چیزی به ماشین و موتورش اضافه کنن و ...
سمند LX مدل 89

بله درسته کیت های سوخت گاز هستن که به موتور اضافه میشن و یک سری وسایل دیگه.
برای دوگانهسوز کردن مشکلی ندارین فقط یادتون باشه اینکار توسط افراد متخصص و مجرب انجام بشه

alone_boy
29-08-2012, 09:11
بله درسته کیت های سوخت گاز هستن که به موتور اضافه میشن و یک سری وسایل دیگه.
برای دوگانهسوز کردن مشکلی ندارین فقط یادتون باشه اینکار توسط افراد متخصص و مجرب انجام بشه
ممنون:11:
حالا یه سوال دیگه پیش اومده واسم
این موتورها فقط واسه بنزین طراحی شدن،اگه کیت گاز بهشون اضافه بشه هیچ مشکلی بوجود نمیاره در عملکرد موتور و خودرو؟

mohamad skystar
29-08-2012, 12:46
ممنون:11:
حالا یه سوال دیگه پیش اومده واسم
این موتورها فقط واسه بنزین طراحی شدن،اگه کیت گاز بهشون اضافه بشه هیچ مشکلی بوجود نمیاره در عملکرد موتور و خودرو؟

این مورد مهم هست
سوخت گاز برای هیچدام از موتور هایی که روی محصولات ایرانی نصب میشه تعریف نشده و با گذشت زمان به
قطعات موتور آسیب میرسونه اما اگر در مصرف بنزین و گاز دقت داشته باشید و هرکدام رو به میزان مناسب مصرف کنی
خیلی بهتر هست و به قطعات کمتر آسیب میرسه.
یعنی اینکه به طور 100% از گاز استفاده نکنید به مراتب در کنارش از بنزین هم استفاده کنید.
سوخت گاز در حال حاضر فقط برای موتور EF7 ( که در حال حاضر روی سمند LX و سورن ELX نصب میشه و در آینده روی انواع محصولات دیگه نصب میشه )
تعریف شده و خوب جواب میده.

MAGIDIYUM
01-09-2012, 18:55
با عرض سلام و خسته نباشید به اساتید گل(خصوصا آقا محمد که خیلی زحمت میکشن):11:

چند تا سوال داشتم.....با این وضع گرونیه ماشین و با تحقیقاتی که کردم ..مناسب ترین گزینه رو سمند se دیدم که اگه دوگانش بکنم فکر کنم بهترین انتخاب باشه و همچنین ارزانتره (دوستان موافقا؟) 1- آیا کار درستی دارم انجام میدم؟
منظورم اینکه انتخاب دیگری هم میتونم تو این رنج داشته باشم؟ میخوام حتما دوگانه سوز باشه یا دوگانش بکنم...چون مصرف گاز رو بیشتر ترجیح میدم

بعد چند تا سوال....2-آیا روی این سمند میشه مخزن سی ان جی 15 کیلویی انداخت ؟
3-آیا کاخانه العان طرح دوگانه سوز کردن برای این خودرو رو انجام میده؟ 4-هزینش چقدره؟
5-وقتی ماشین رو دوگانه کنم و در کنارش از آمپیلی و ساب ووفر استفاده کنم ..آیا خطری از نظر اینکه کوبندگی و بیس ماشین رو مخزن تاثیر بزاره و انفجار داشته باشه.. نداره؟
و دو سوال متفرقه:
6-چه رینگ و لاستیکی به من توصیه میکنید؟نمیخوام زیاد پتو پهن باشه که اصطحلاک و مصرفش بالا بره..در عین حال میخوام شکیل و اسپرت باشه...16 اینچی هم بیشتر نمیخوام (میگن واسه ماشین خوب نیست)

7-آیا این سمند ایموبلایزر داره؟؟؟8-اگه نداره برای تامین امنیت ماشین باید چی کار کنم؟؟....9-آیا ایموبلایزر رو به عنوان آپشن میزارن روش و آیا سوییچ کامپیوتری میشه روی این ماشین استفاده کرد؟...کلا یک راه برای تامین امنیت به من پیشنهاد بدید.

شرمنده سوالاتم زیاد شد..
ممنون میشم پاسخ بدید:10:

hossein.az
01-09-2012, 21:40

چند تا سوال داشتم.....با این وضع گرونیه ماشین و با تحقیقاتی که کردم ..مناسب ترین گزینه رو سمند se دیدم که اگه دوگانش بکنم فکر کنم بهترین انتخاب باشه و همچنین ارزانتره (دوستان موافقا؟) 1- آیا کار درستی دارم انجام میدم؟
منظورم اینکه انتخاب دیگری هم میتونم تو این رنج داشته باشم؟ میخوام حتما دوگانه سوز باشه یا دوگانش بکنم...چون مصرف گاز رو بیشتر ترجیح میدم

3-آیا کاخانه العان طرح دوگانه سوز کردن برای این خودرو رو انجام میده؟ 4-هزینش چقدره؟
5-وقتی ماشین رو دوگانه کنم و در کنارش از آمپیلی و ساب ووفر استفاده کنم ..آیا خطری از نظر اینکه کوبندگی و بیس ماشین رو مخزن تاثیر بزاره و انفجار داشته باشه.. نداره؟
و دو سوال متفرقه:
6-چه رینگ و لاستیکی به من توصیه میکنید؟نمیخوام زیاد پتو پهن باشه که اصطحلاک و مصرفش بالا بره..در عین حال میخوام شکیل و اسپرت باشه...16 اینچی هم بیشتر نمیخوام (میگن واسه ماشین خوب نیست)

7-آیا این سمند ایموبلایزر داره؟؟؟8-اگه نداره برای تامین امنیت ماشین باید چی کار کنم؟؟....9-آیا ایموبلایزر رو به عنوان آپشن میزارن روش و آیا سوییچ کامپیوتری میشه روی این ماشین استفاده کرد؟...کلا یک راه برای تامین امنیت به من پیشنهاد بدید.

شرمنده سوالاتم زیاد شد..

بله انتخاب خوبیه .
انتخاب دیگه هم 405 با موتور tu5 که البته دوگانه اش میشه کرد ولی مثه xu7 جواب نمیده.
بله میشه مخزن 15 کیلویی بذارید موردی نداره.
ایرانخودرو تا به امروز se دوگانه وارد بازار نکرده ولی به شخصی میتونید دو گانه کنید هزینه هم حدود 800 براتون تمام میشه.
نه سیستم به اون صورت تاثیر گدار نیست ولی چند وقت یکبار باید سرویس داشته باشید و تمام اتصالات به مرور چک بشه .
رینگ 16 مناسبه ولی باید اصولی ارت بزنید .
داره ولی صندوق بران نداره, بهترین راه برای امنیت خودرو دزدگیر و قفل پداله.

mohamad skystar
01-09-2012, 23:08

و دو سوال متفرقه:

شرمنده سوالاتم زیاد شد..
سلام.
دوستمون حسین به برخی موارد اشاره کردن که من کاملش میکنم.

1. سمند SE به صورت بنزینی وارد بازار میشه و شما میتونی به صورت آزاد کپسول CNG یا LPG نصب کنید
که نصب این کپسول ها بحثش جداست. در ضمن باید حواستون باشه تو مصرف گاز و بنزین دقت کنید و مدیرتیت داشته باشید
واگرنه عمر مفید طعات موتور کاهش پیدا میکنه .

2. چون باید به طور آزاد کسول نصب کنید پس هرنوع کپسولی که لازم دارین رو براتون نصب میکنن.

3. کارخانه اگر بخواد این کارو به صورا آزاد انجام بده میاد خط تولید رو مجهز میکنه تا کپسول هم نصب بشه.

5. هر نوع سیستمی میتونید نصب کنید فقط باید تو سیم کشی ها نصب باد و ساب و ... دقت کافی داشته باشید تا آسیبی به سیستم سوخت گاز
نرسونه. ( ماشین خودم دوگانه سوز هست 2ساب با یم جفت باند و 2 تا آمپ نصب کردم و مشکلی هم نداشته .

6. هر نوع رینگی جز رینگ سایز فابریک ماشین برای زیرو بند خودرو ضرر داره و باید تو تنظیم ارتفاع خودرو دقت داشته باشید و فنر ها رو عوض کنید
به هیچ عنوان فنرها رو برش ندین اینجوری بیشترین ضربه به ماشین وارد میشه. منم رینگ 16 واسه ماشینم انداختم و فنرها رو از نوع 206 انداختم و مناسبم هست.

7.سمند ایموبلایزر هم داره و برای امنیت خودرو باید از دزدگیرهای پیشرفته استفاده کنید که بحثش مفصله و باید تو بخش خودش مطرح بشه.

MAGIDIYUM
02-09-2012, 19:26
خیــــــــــــــــــلی ممنون
اگه فنر 206 بندازم..بازم باید ارتفاع بزنم یا خود فنر 206 ارتفاع مناسب رو ایجاد میکنه...
جایی رو میشناسید که افراد مجرب داشته باشه و به صورت استاندارد کپسول نصب کنه؟
و یک سوال دیگه...این سمند شیشه بالابر برقی عقب نداره....آیا میشه به کارخونه سفارش داد تا کیتشو (مثلا مثل ماله lx ) رو برام نصب کنن؟ هزینش میدونید چقدر میشه؟ آیا بیرون همچین کاری انجام میدن؟

hossein.az
02-09-2012, 22:13
خیــــــــــــــــــلی ممنون
اگه فنر 206 بندازم..بازم باید ارتفاع بزنم یا خود فنر 206 ارتفاع مناسب رو ایجاد میکنه...
جایی رو میشناسید که افراد مجرب داشته باشه و به صورت استاندارد کپسول نصب کنه؟
و یک سوال دیگه...این سمند شیشه بالابر برقی عقب نداره....آیا میشه به کارخونه سفارش داد تا کیتشو (مثلا مثل ماله lx ) رو برام نصب کنن؟ هزینش میدونید چقدر میشه؟ آیا بیرون همچین کاری انجام میدن؟

با اجازه محمد جان
در صورتی که فنر206 بندازید احتیاجی به کوتاه کردن فنر نداره ,ارتفاع مناسب رو براتون ایجاد میکنه.
باید در شهرتون پرس و جو کنید.
بیرون میتونید این کارو انجام بدید و شیشه های غقبو برقی کنید, فکر میکنم حدود 200 الی 300 براتون در بیاد

Highbury
14-09-2012, 15:58
یه کپسول 15 کیلویی گاز بزنی هزینش چقدر میشه و چند کیلومتر باهاش میشه رفت ؟ ترکیبی.

mohamad skystar
14-09-2012, 17:50
یه کپسول 15 کیلویی گاز بزنی هزینش چقدر میشه و چند کیلومتر باهاش میشه رفت ؟ ترکیبی.

اگر CNG باشه یه کپسول گاز 15 کیلویی حدو 6100 تومن درمیاد و حدود 250 کیلومتر هم میشه باهاش رفت. البته این برای سمند با موتور XU7 هست
با موتور EF7 بیشتر از این مسافت میره.

B3HZ@D
15-09-2012, 14:18
درود
بنده روغن موتور و روغن ترمز خودرو رو عوض کردم ولی همچنان با پیغام " فشار روغن پایین است " مواجه میشم !
مشکل از چیه ؟!
خودرو هم سمند ال ایکس است.

B3HZ@D
21-09-2012, 06:05
دوستان کسی راهنمایی , چیزی برای بنده نداشت تا بفهمم مشکل از چی میتونه باشه ؟!

hossein.az
21-09-2012, 09:08
درود
بنده روغن موتور و روغن ترمز خودرو رو عوض کردم ولی همچنان با پیغام " فشار روغن پایین است " مواجه میشم !
مشکل از چیه ؟!

کیلومترشمار کامپیوتر سفری به کیلومتر تعویض روغن رسیده . داخل منو یه قسمتی برای کارکرد داره اونجا کیلومتر سرویس میتونید صفر کنید تا دیگه اخطار نده

پایدار باشید

osmaan
21-09-2012, 09:11
درود
مشکل از چیه ؟!
مطمئنی میگه فشار روغن پایین است؟ اگر میگه فشار روغن پایین است اون کسی که برات عوض کرده کم ریخته
شاید میگه روغن را تعویض کنید؟

shayanb2004
21-09-2012, 18:55
بچه ها موتور lx 88 چه نوعی هستش؟

B3HZ@D
21-09-2012, 22:09
مطمئنی میگه فشار روغن پایین است؟ اگر میگه فشار روغن پایین است اون کسی که برات عوض کرده کم ریخته
شاید میگه روغن را تعویض کنید؟

راستش درست یادم نیست . خیلی روی اعصاب بود و صداش رو قطع کردم .
فکر کنم میگفت " روغن موتور یا روغن ترمز تعویض گردد " . معمولا سر پیچ ها این پیغام ظاهر میشه!

hossein.az
21-09-2012, 23:14
راستش درست یادم نیست . خیلی روی اعصاب بود و صداش رو قطع کردم .
فکر کنم میگفت " روغن موتور یا روغن ترمز تعویض گردد " . معمولا سر پیچ ها این پیغام ظاهر میشه!

داخل منو کیلومتر کارکرد رو صفرکنید مشکلتون بر طرف میشه.

پایدار باشید

8701488
22-09-2012, 10:05
معمولا سر پیچ ها این پیغام ظاهر میشه!

دوست عزیز گیج روغن رو بکش بیرون نگاه کن احتمالا پایین تر از سطح مجاز هست و یه جایی نشتی داره که شما متوجه نشدی
زمانی که شما توی پیچ هستین روغن یک طرف جمع میشه و پیغام اخطار صادر میشه اما وقتی پیچ تموم شد و روغن به جای اولش برگشت دیگه پیغام نمیده
احتمالا با یه نیم لیتر روغن مشکلتون حل میشه
پیغامی هم که میداد این بود "فشار روغن پایین است "

اما پیغام "روغن موتور تعویض گردد" داستانش جداس
دکمه ok رو بزن وارد منو شو " روغن و فیلتر" رو انتخاب کن
دو بخش داره "کارکرد" و "تنظیم کیلومتر"
اگر کیلومتر کارکرد شما از کیلومتر تنظیم بگذره پیغام نمایش داده میشه
من روی 8000 تنظیم کردم
بعد از تعویض روغن اینکار رو باید خودت انجام بدی تا پیغام دیگه نده

توجه کن که اگه توی بخش تنظیم کیلومتر تغییری ایجاد کنی کیلومتر بخش کارکرد صفر میشه

hossein.az
22-09-2012, 21:11
بچه ها موتور lx 88 چه نوعی هستش؟

lx مدل 88 هم با موتور xu7 موجوده ,هم با موتور ef7

پایدار باشید

oghyanoos
23-09-2012, 19:37
موتور سورن مدل 89، xu7 هست؟؟
الان با چه موتوری تولید میشه؟؟
از سال 89 تا الان چه تغییراتی در سورن رخ داده؟؟

hossein.az
23-09-2012, 21:32
موتور سورن مدل 89، xu7 هست؟؟
الان با چه موتوری تولید میشه؟؟
از سال 89 تا الان چه تغییراتی در سورن رخ داده؟؟

بله .موتور ef7 از نیمه دوم 90 روی سمورن elx قرار گرفت
الان فقط برای فروش :سورن elx با موتور ef7 دارند
در مدل elx سورن نسبت بهse
نمای داخلی به کلی تغییر کرد+جلو پنجره جلو

پایدار باشید

oghyanoos
23-09-2012, 21:58
من چون سورن مدل 89 میخام بگیرم، گفتم ببینم مشخصات فنی مدل های 89 چیه؟؟
سال 89 فقط یک مدل سورن داشتیم؟؟

mohamad skystar
23-09-2012, 22:26
من چون سورن مدل 89 میخام بگیرم، گفتم ببینم مشخصات فنی مدل های 89 چیه؟؟
سال 89 فقط یک مدل سورن داشتیم؟؟

بله دوست من سال 89 فقط یک نوع سورن داشتیم که مشخصات فنیش با سمند LX دقیقا یکسان بود

موتور : 4 سیلندر 8 سوپاپ
حجم موتور : 1800 CC
قدرت : 97 اسب بخار
گیربکس : 5 دنده دستی

همون موتور XU7 قدیمی هست.

oghyanoos
24-09-2012, 00:15
بله دوست من سال 89 فقط یک نوع سورن داشتیم که مشخصات فنیش با سمند LX دقیقا یکسان بود

موتور : 4 سیلندر 8 سوپاپ
حجم موتور : 1800 CC
قدرت : 97 اسب بخار
گیربکس : 5 دنده دستی

همون موتور XU7 قدیمی هست.
15 میلیون میصرفه بخرم؟

mohamad skystar
24-09-2012, 10:03
15 میلیون میصرفه بخرم؟

به نظر من سمند LX ارزش خریدش بیشتر از سورن هست
چون سورن قبلی یه طرح شکست خورده بود برای همین شرکت سورن ELX
رو جایگزین کرد.
به هر حال تصمیم نهایی با شماست اگر به سورن علاقه دارین مشکلی نیست

hossein.az
24-09-2012, 10:48
15 میلیون میصرفه بخرم؟

حق با محمد جان هست
سورن معمولی از بازار خرید و فروش بدی برخورداره به نسبت سمندlx .هیچ فرقی نمیکنند به جز سپرها و چراغ ها
انتخاب با خود شماست ولی من سمند رو بیشتر توصیه میکنم تا سورن

پایدار باشید

oghyanoos
24-09-2012, 13:01
فقط به دلیل قیمتش گفتم اگر مناسبه بخرم

mohamad skystar
24-09-2012, 16:22
فقط به دلیل قیمتش گفتم اگر مناسبه بخرم

مدل 89 رو 15 میلیون تومان قیمت دادن مناسبه
اگر فقط از نظر قیمت مناسب میخوای بله قیمتش مناسبه

saeid127
25-09-2012, 19:27
چند تا سوال دارم دوستان:

موتور سمند lx های غیر Ef7 چی هست؟ Tu5 هم داره سمند؟

الان به نظرتون خریدش به صرفه هست؟

405 با موتور Tu5 بگیرم بهتره یا ال ایکس؟

نظرتون در مورد se چیه؟

راسته که میگن جدیداً سیستم پخش و رینگ آلمینیومی رو برداشتن؟

پیشاپیش ممنونم. :11:

mohamad skystar
25-09-2012, 20:30
دو تا سوال دارم دوستان:

الان به نظرتون خریدش به صرفه هست؟

405 با موتور Tu5 بگیرم بهتره یا ال ایکس؟

نظرتون در مورد se چیه؟

راسته که میگن جدیداً سیستم پخش و رینگ آلمینیومی رو برداشتن؟

پیشاپیش ممنونم. :11:

شما باید تو بخش مشاوره خرید خودرو مظرح میکردین اما خوب من جواب میدم

سمند LX تا الان با 3 نوع موتور عرضه شده :
موتور قدیمی XU7 که از اول تا الان بوده
موتور TU5 که یک بار در سال 88 نصب شد و دیگه ادامه پیدا نکرد
موتور EF7 که از سال 88 تا کنون داره نصب میشه

اینکه خریدش به صرفه هست یا نه یا اینکه 405 بهتره یا نه همه اینا
برمیگرده به ملاک های شما برای انتخاب خودرو همچنین سقف بودجه ای که در نظر دارین.
در مورد سمند SE تا وقتی خرید سمند LX یا 405 با موتور TU5 میسر باشه سمند SE پیشنهاد نمیشه.

در برخی خودرو های رینگ های آلومینیومی رو برداشتن سیستم پخش هم که مشخص نیست یه روز هست یه روز نیست.

mansuorih
28-09-2012, 15:10
دوستان من قصد خرید سمند اس ای را دارم به نظر شما من این ماشین رو بخرم و بعد دوگانه سوز بکنم مشکلی ندارد منظورم از لحاظ موتور و امنیت

hossein.az
28-09-2012, 16:04
دوستان من قصد خرید سمند اس ای را دارم به نظر شما من این ماشین رو بخرم و بعد دوگانه سوز بکنم مشکلی ندارد منظورم از لحاظ موتور و امنیت

نه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ,مراکزی هستند که اینکارو انجام میدهتد و دارای استاندارد هستند .
فقط سالیانه برای سرویس ببرید

پایدار باشید

M A M M U T
08-10-2012, 00:05
دوستان ما یه سمند lx سال داریم این ماشین وقتی زیاد تو آفتاب میمونه و داغ میکنه ریموتش کار نمیکنه...خواستم ببینم ربطی داره یا کلا مشکل از یه جا دیگس.....یه بار هم اون برد ریموت(همونی که رو به رو آینه هست) رو عوض کردیم تو نمایندگی یه مدتی درست شد اما باز دوباره به همون مشکل دچار شده(بعد از دوسال)

shadows_funeral
13-10-2012, 02:37
دوستان ما یه سمند lx سال داریم این ماشین وقتی زیاد تو آفتاب میمونه و داغ میکنه ریموتش کار نمیکنه...خواستم ببینم ربطی داره یا کلا مشکل از یه جا دیگس.....یه بار هم اون برد ریموت(همونی که رو به رو آینه هست) رو عوض کردیم تو نمایندگی یه مدتی درست شد اما باز دوباره به همون مشکل دچار شده(بعد از دوسال)

احتمالا مشکل از تجهیزات سیستم دزدگیر هستش دوست عزیز.مدل دزدگیرتون چیه؟ کجا نصبش کردین؟

M A M M U T
16-10-2012, 02:48
احتمالا مشکل از تجهیزات سیستم دزدگیر هستش دوست عزیز.مدل دزدگیرتون چیه؟ کجا نصبش کردین؟
دزدگیر فابریک خوده سمند lx...عوضش نکردیم....

shadows_funeral
16-10-2012, 06:26
دزدگیر فابریک خوده سمند lx...عوضش نکردیم....
ماشین شما مالتی پلکس که نیست؟ اگه نیست احتمالا مشکل از همون تجهیزات دزدگیره. تجهیزاتی که تو کاپوته!

MojiOS
17-10-2012, 09:25
من نشستم پشت پژو پارس سال، فرمونش واقعا نرم بود. انگار رو هوا بود فرمون خیلی حال کردم. چرا فرمون سمند انقدر سفته پس؟ نمیشه کاریش کرد؟
وقتی از پشت پژو پارس میای میشینی پشت سمند انگار نشستی پشت پراید:41::18::31:

shadows_funeral
17-10-2012, 11:27
من نشستم پشت پژو پارس سال، فرمونش واقعا نرم بود. انگار رو هوا بود فرمون خیلی حال کردم. چرا فرمون سمند انقدر سفته پس؟ نمیشه کاریش کرد؟
والا فرمون سمند و پارس هر دو هیدرولیک هستند. من که فرقی تو این دوتا ندیدم. رانندگی با سمند و پراید هم خیلی تفاوت دارن دوست من.

hossein.az
17-10-2012, 17:42

یه دوری هم با سمند ef7 های جدید یا سورن elx بزنید .اون موقع همون حس شاید بهتر از اون بتون دست میده

MojiOS
17-10-2012, 18:36
والا فرمون سمند و پارس هر دو هیدرولیک هستند. من که فرقی تو این دوتا ندیدم. رانندگی با سمند و پراید هم خیلی تفاوت دارن دوست من.
من سمند ال ایکس مدل 89 دارم. بابام دو هفتس پژو پارس گرفته برای خودش. نشستم پشت اون دیدم چقدر فرمونش نرمه. خیلی با سمند من فرق داشت. فرمون سمند خوبه ولی وقتی از پشت پژو پارس میای پشت سمند مثل این می مونه که اومدی پشت پراید نشستی. فرمون جفتشون هیدرولیکه ولی سمند مثل پارس خیلی نرم نیست :41:

یه دوری هم با سمند ef7 های جدید یا سورن elx بزنید .اون موقع همون حس شاید بهتر از اون بتون دست میده
یعنی تو سری های جدید فرمون بهتر شده؟

shadows_funeral
17-10-2012, 19:18
من سمند ال ایکس مدل 89 دارم. بابام دو هفتس پژو پارس گرفته برای خودش. نشستم پشت اون دیدم چقدر فرمونش نرمه. خیلی با سمند من فرق داشت. فرمون سمند خوبه ولی وقتی از پشت پژو پارس میای پشت سمند مثل این می مونه که اومدی پشت پراید نشستی. فرمون جفتشون هیدرولیکه ولی سمند مثل پارس خیلی نرم نیست :41:

بنده هم سوار پارس سال و Elx و انواع سورن شدم. تغییری با هم ندارن. اما سواری با سمندهای موتور ملی (سورن و LX ) چیز دیگه ای هستش. شما احتمالا هیدرولیک سمندتون خیلی مشکل داره که میگید مثل پراید می مونه. حتما یه تعمیرگاه ببرید. ممنون

hossein.az
17-10-2012, 19:52

این سری های جدید یه تغییری توی ساختار فرمونش دادند که یکم نرم تر شده ولی هنوز لرزش رو دارند ,همشون
برسی کردم دیدم که پمپ هیدرولیک همونه تغییری نکرده
نمیدونم شاید از جعبه فرمونش باشه

MojiOS
17-10-2012, 19:54
بنده هم سوار پارس سال و Elx و انواع سورن شدم. تغییری با هم ندارن. اما سواری با سمندهای موتور ملی (سورن و LX ) چیز دیگه ای هستش. شما احتمالا هیدرولیک سمندتون خیلی مشکل داره که میگید مثل پراید می مونه. حتما یه تعمیرگاه ببرید. ممنون
در اینکه سمند ماشین راحتیه شکی نیست. اینو بعد از 2 سال تجربه رانندگی با این ماشین می گم. فرمون هم نرم هست اما نه به نرمیه پارس. آیا ربطی به روغن هیدرولیک و اینا داره؟ از کجا بفهمم سطح روغن استاندارد هست؟

MojiOS
18-10-2012, 14:06
نظرتون درباره این رینگ زیر سمند سفید چیه؟

mohamad skystar
18-10-2012, 17:03
نظرتون درباره این رینگ زیر سمند سفید چیه؟

باز نمیشه دوست من
لطفا جدا آپلود کنید عکس رو

shadows_funeral
18-10-2012, 19:23
در اینکه سمند ماشین راحتیه شکی نیست. اینو بعد از 2 سال تجربه رانندگی با این ماشین می گم. فرمون هم نرم هست اما نه به نرمیه پارس. آیا ربطی به روغن هیدرولیک و اینا داره؟ از کجا بفهمم سطح روغن استاندارد هست؟
شما سورن ELX سوار شو میبینی نرمی فرمون یعنی چی.
بله دوست عزیز ربط که داره . شما تو دفترچه راهنمای خودرو نگاه کن گفته صطح استاندارد ماشینتون چقدره. البته فقط هم اینا نیست. البته فقط هم سطح روغن مهم نیست. کیفیت روغن، سیبکهای فرمون، نوع و اندازه و پهنای لاستیک جلو ، روغن کاری و تمیزکبودن اون اتصال لولاها و بلبرینگهای زیر قربیلک فرمون و از همه مهمتر شاسی و جلوبندی سالم خودرو هم خیلی مهم هست توی نرمی فرمان ماشین.

MojiOS
19-10-2012, 10:30
باز نمیشه دوست من
لطفا جدا آپلود کنید عکس رو

mohamad skystar
19-10-2012, 12:11

شکل ظاهری رینگ که یه مورد سلیقه ای هست
مهم اینکه آلیاژش چی باشه و مقاومتش چطوری باشه
و عمر مفید داشته باشه یعنی با چند بار کارواش رفتن و شستشو رنگ و روش رو از دست نده

shadows_funeral
19-10-2012, 12:27

به نظر من چون توی رینگ از رنگ سیاه استفاده شده زیر سمند سفید خیلی خوب جلوه می کنه

MojiOS
19-10-2012, 21:59
شکل ظاهری رینگ که یه مورد سلیقه ای هست
مهم اینکه آلیاژش چی باشه و مقاومتش چطوری باشه
و عمر مفید داشته باشه یعنی با چند بار کارواش رفتن و شستشو رنگ و روش رو از دست نده
این رینگ چینیه و 420 قیمتشه. از کجا باید بفهمم آلیاژش چیه و مقاومتش چه جوریه؟! به حرف فروشنده که زیاد نمیشه اعتماد کرد :)

MojiOS
20-10-2012, 21:57
بالاخره یه رینگ گرفتم . نظرتون رو درباره این رخش ما بدید:

لاستیک هم می خوام بگیرم اما هر کس یه قیمت میده. کومهو کره 205/60/15 از 320 تومن قیمت دارم تا 480 . واقعا گیج شدم. هر کسی یه قیمتی میده

hossein.az
20-10-2012, 22:05

لاستیک هم می خوام بگیرم اما هر کس یه قیمت میده. کومهو کره 205/60/15 از 320 تومن قیمت دارم تا 480 . واقعا گیج شدم. هر کسی یه قیمتی میده

مبارک باشه
رینگ قشنگیه ,روی ماشین هم خوب مچ شده و بش میاد
لاستیک هم اگه میخوای بگیری ,خیلی روی مارک مانوور نده بیشتر دقت کن که لاستیک اصلی باشه و خیلی خیلی مهمتر از اون
تاریخ لاستیک رو دقت کن که به روز باشه
چون هر چقدر هم لاستیک مارک خوبی باشه اگه تاریخ نداشته باشه زود از بین میره و تیکه تیکه خورده میشه و ترک ترک میشه

hossein.az
20-10-2012, 22:07
یه عکس هم از نمای دور از ماشین بذارید ,که کامل ماشین مشخص باشه

MojiOS
20-10-2012, 22:15
مبارک باشه
رینگ قشنگیه ,روی ماشین هم خوب مچ شده و بش میاد
لاستیک هم اگه میخوای بگیری ,خیلی روی مارک مانوور نده بیشتر دقت کن که لاستیک اصلی باشه و خیلی خیلی مهمتر از اون
تاریخ لاستیک رو دقت کن که به روز باشه
چون هر چقدر هم لاستیک مارک خوبی باشه اگه تاریخ نداشته باشه زود از بین میره و تیکه تیکه خورده میشه و ترک ترک میشه
ممنون!
از نمای دورتر فردا تو روز می گیرم که بهتر معلوم باشه و حتما می زارم.
لاستیک هم این کومهو کره ایه و میگن لاستیک خوب و نرمیه. اما هر کس یه قیمتی میده. سال ساختشون هم 2011 هست. هیچ جا ندیدم 2012 داشته باشه. واقعا موندم چی کار کنم. تفاوت قیمت خیلی زیاده.

یه چیز دیگه. اون فاصله بین سپر و گلگیر رو می بینید؟ اون امروز اینجوری شد. بقله دانشگاه که یه خیابون که اسمش پارکینگه! باید عمودی جلوی جوب پار کنی، منم رفتم جلو آروم آروم تا جایی که سپر رفت رو جدول و گیر کرد به جدول. عقب اومدنی یه صدایی اومد پیاده شدم دیدم این بلا سره سپر اومده! به نظرتون درست میشه؟ :(

mohamad skystar
20-10-2012, 23:02

لاستیک کومهو 205/60/15 با درج Made in Korea و سال ساخت 2012 زیر 420 هزار تومان برای هر جفت پیدا نمیشه دوست من.
تا 480 اگر با این مشخصات بوده باشه درسته.

ادامه بحث در تاپیک مشاوره رینگ و لاستیک. اینجا گفتم که اطلاع پیدا کنی

hossein.az
21-10-2012, 11:17
یه چیز دیگه. اون فاصله بین سپر و گلگیر رو می بینید؟ اون امروز اینجوری شد. بقله دانشگاه که یه خیابون که اسمش پارکینگه! باید عمودی جلوی جوب پار کنی، منم رفتم جلو آروم آروم تا جایی که سپر رفت رو جدول و گیر کرد به جدول. عقب اومدنی یه صدایی اومد پیاده شدم دیدم این بلا سره سپر اومده! به نظرتون درست میشه؟ :(

بله .به راحتی درست میشه .
10 دقیقه بیشتر کار نداره .برای این کار برید پیش یه سپر سازی
سپر رو دوباره جامیندازند ,به احتمال زیاد در اثر کشیده شدن اون پیچ های بالا ول کردند

light
08-12-2012, 03:44
بنظرتون اگه پشت آمپر رو آبی یخی کنم قشنگ میشه ؟ بعدش فضای داخلی چراغ و لامپ رو سفید یخی کنم چطور ؟

Pourya-pc
08-12-2012, 07:29
بنظرتون اگه پشت آمپر رو آبی یخی کنم قشنگ میشه ؟ بعدش فضای داخلی چراغ و لامپ رو سفید یخی کنم چطور ؟

سوالتون رو اینجا مطرح کنید :

osmaan
08-12-2012, 10:33
سلام دوستان
در های جلوی سمند رو چطور میشه رگلاژ کرد؟
وقتی میخوای درو باز کنی دستگیره به سختی بالا میاد

mohamad skystar
08-12-2012, 13:38
سلام دوستان
در های جلوی سمند رو چطور میشه رگلاژ کرد؟
وقتی میخوای درو باز کنی دستگیره به سختی بالا میاد

ماشین رو ببرید پیش قفل ساز مجرب تا براتون ریگلاژ کنه.

fsoltany69
12-12-2012, 21:36
سلام دوستان سمند EF7 پایه گاسوز من که 11 مهر ثبت نام کردم هنوز فاکتور نشده به نظرتون مشکل کجاست ؟

msalari
13-12-2012, 09:13
سلام دوستان سمند EF7 پایه گاسوز من که 11 مهر ثبت نام کردم هنوز فاکتور نشده به نظرتون مشکل کجاست ؟
سلام
من پنجم مهرماه سمند ال-ایکس نقدی ثبت نام کردم دیروز بالاخره بعد 77 روز تحویلم دادن، رفتم کارخونه گرفتم
احتمالا برای شما هم تا یک هفته دیگه ان شاء الله میدن
تا یک هفته پیش، پیشرفت برای منم در مرحله منتظر صدور فاکتور بود ولی در عرض یک هفته یکهو همه مراحل بعدش تموم شد.
واقعل متاسفم که اینا با ما این جوری رفتار میکنن.!!!
برای من که رادیو ضبط هم نداده بودن (البته گفتن پولش مسترد میشه)، از کارخانه رسیدم خونه متوجه شدم روغن هم ماشین نداشته، مجبور شدم برم 4 لیتر روغن هم بریزم تو موتور. (روغن نداشت یا فکر کنم یه قالب کره نهایت انداخته بودن توش)
ماشین رو زحمت نکشیده بودن یه دستمال بکشن همین جوری یه آب گرفته بودن گربه شور شده بود تحویلم دادن، ماشین تقریبا کثیف بود
تو راه چراغ بنزینش روشن شد البته به خاطر سربالایی سرپایینی ها بود، بعد 20 دقیقه ای دوباره خاموش شد، حدود کمتر از 1/4 بنزین داشت فکر کنم
تازه تو فاکتور نهایی، برای محاسبه جریمه تاخیر تا یک هفته قبل رو محاسبه کرده بودند نه تا دیروز
تاریخ روی پلاک هم، برای حدود بیست مهرماه بود
من ماشین رو از خود کارخانه تحویل گرفتم (این جوری ثبت نام کردم)
مراحل: دیروز از نمایندگی تماس گرفتن گفتن بیا پلاکت اینجا اومده بیا تحویل بگیر. رفتم نمایندگی پلاک رو تحویل گرفتم (2 دقیقه بیشتر طول نکشید)، بعد رفتم یه نمایندگی تو آزادی (بالای یادگار)، سند و برگ گارانتی رو تحویل گرفتم (اونم 2 دقیقه بیشتر طول نکشید) بعد رفتم کارخونه ماشین رو تحویل گرفتم (حدود یک ساعت طول کشید)
موفق باشید

8701488
14-12-2012, 20:49
دوستان اگه ممکنه منو راهنامیی کنین

کیلومتر شمار ماشین عدد نمیندازه و کیلومتر سنج هم خوابیده و روی صفره :n28:

احتمالا سنسور کیلومتر ماشین سوخته کسی میتونه راهنمایی کنه که 1- کجاست ؟ 2- ممکنه از جای دیگه هم باشه 3- عوض کردنش کار خودم هست ( مثلا در حد باز کردن دریچه گازه )

اگه یه جوون مردی پیدا شه یه عکس هم از سنسور بندازه دعاش میکنم :n19:

Pourya-pc
15-12-2012, 00:12
دوستان اگه ممکنه منو راهنامیی کنین

کیلومتر شمار ماشین عدد نمیندازه و کیلومتر سنج هم خوابیده و روی صفره :n28:

احتمالا سنسور کیلومتر ماشین سوخته کسی میتونه راهنمایی کنه که 1- کجاست ؟ 2- ممکنه از جای دیگه هم باشه 3- عوض کردنش کار خودم هست ( مثلا در حد باز کردن دریچه گازه )

اگه یه جوون مردی پیدا شه یه عکس هم از سنسور بندازه دعاش میکنم :n19:

فیوز زیر فرمان رو تست کنید احتمالا سوخته

8701488
15-12-2012, 15:35
فیوز زیر فرمان رو تست کنید احتمالا سوخته

میشه بیشتر توضیح بدین :n13:

به جز افتامات راهنما و اون رله ای که نور صفحه کیومتر رو کم و زیاد میکنه چیز دیگه ای هم اون زیر هست ؟؟؟

در مورد پراید که صحبت نمیکنین ؟؟:n23: شوخی هم که نمیکنین که :n24:

Pourya-pc
15-12-2012, 23:41
میشه بیشتر توضیح بدین :n13:

به جز افتامات راهنما و اون رله ای که نور صفحه کیومتر رو کم و زیاد میکنه چیز دیگه ای هم اون زیر هست ؟؟؟

در مورد پراید که صحبت نمیکنین ؟؟:n23: شوخی هم که نمیکنین که :n24:

خیر اگر اشتباه نکنم فیوز مخصوصش زیر BSI اتومبیل شما قرار گرفته .
سمند پدرم همین مشکل رو پیدا کرده بود که با تعویض این قطعه (فیوز) درست شد .بهتره به یک برق کار ماهر نشون بدید

mirzanejad
25-12-2012, 01:59
الان با حدود 7 - 8 تومن میشه سمند تر و تمیز مدل پائین (مثلاً 81 یا 82) گیر آورد؟
به نظرتون چقدر می شه با چنین ماشینی (اگه کارکرد اون نجومی نباشه :n28:) کنار اومد؟ یا این که دائماً باید باهاش کلنجار رفت تا سر پا بمونه.
البته از نظر من، هزینه کردن برای سرحال نگه داشتن ماشینی که 10 سال کار کرده، تا حدودی اجتناب ناپذیره و این رو می پذیرم.
خودم می دونم که میشه یه پراید قبراق خرید. اما سمند پیر رو به پراید جوان تر ترجیح میدم. دوستان نظراتی که فکر می کنن مفیده رو دریغ نکنن.

Pourya-pc
25-12-2012, 11:37
الان با حدود 7 - 8 تومن میشه سمند تر و تمیز مدل پائین (مثلاً 81 یا 82) گیر آورد؟
به نظرتون چقدر می شه با چنین ماشینی (اگه کارکرد اون نجومی نباشه :n28:) کنار اومد؟ یا این که دائماً باید باهاش کلنجار رفت تا سر پا بمونه.
البته از نظر من، هزینه کردن برای سرحال نگه داشتن ماشینی که 10 سال کار کرده، تا حدودی اجتناب ناپذیره و این رو می پذیرم.
خودم می دونم که میشه یه پراید قبراق خرید. اما سمند پیر رو به پراید جوان تر ترجیح میدم. دوستان نظراتی که فکر می کنن مفیده رو دریغ نکنن.

میتونید مدل 82 رو خریداری کنید . مدل های قدیمی قطعاتشون اصلی و فرانسوی بودن اگر کم کارش رو پیدا کنید که کار سختی هم نیست قطعا مشکلات زیاد و اساسی به همراه نداره .
فراموش نکنید مدل های قدیمی بدن ABS هستند و ترمز گیری بسیار ضعیفی دارن همینطور مصرف بنزینشون کمی بالاتر از سمندهای امروزیست .

unknown47
06-01-2013, 00:14
دوستان سمند SE چیه؟ چی آپشن هایی داره؟
کلا فرق میون سمند ها (ELX - LX - سورن ) چیه؟
ممنون میشم توضیح بدید:n12::n16:

mohamad skystar
06-01-2013, 00:45
دوستان سمند SE چیه؟ چی آپشن هایی داره؟
کلا فرق میون سمند ها (ELX - LX - سورن ) چیه؟
ممنون میشم توضیح بدید:n12::n16:

دلیل تولید سمند SE این بود که ایران خودرو قصد داشت سمند رو با قیمت پایین تری
برای افرادی که توان خرید خودروی گرون تر رو نداشتن انجام بده.
و با کم کردن یک سری امکانات و تغییرات در نمای داخلی و ظاهری سمند SE به وجود اومد.

تفاوت سمند SE با سمند LX :
سمند SE دچار تغییرات زیر شد:
1. تغییرات در نمای ظاهری مثل عوض شدن قاب نمره - چراغ خطر های عقب
2. تغییرات در نمای داخلی مانند پانل تنظیمات سیستم تهویه مطبوع ( این نمای داخلی برای سمتد LX مالتی پلکس هم هست )
3. شیشه های عقب دستی هستن
4. مه شکن های جلو حذف شدن
5. آبپاش ها روی درب موتور نصب شدن ( در سمند LX روی برفپاکن ها نصب هستن. )
6. به جای رینگ اسپرت از رینگ های فابریک قدیمی 14 اینچی استفاده شده .

با این تغییرات ایران خودرو سمند SE رو با قیمتی حدود 13 میلیون تومان به فروش رسوند ( البته الان قیمتش بالاتر رفته )

سورن ELX که خودرویی با تغییرات داخلی به صورت کلی و تغییرات در نمای ظاهری به صورت جزئی
یکی از خودروهای جدید ایرانی تلقی میشه.
فرقشم با سمند SE در اینه که موارد بالا که گفتم رو سورن ELX به علاوه اون تغییراتش داره.
همچنین سورن ELX با موتور ملی EF7 هم عرضه میشه اما سمند SE فقط با موتور XU7 قدیمی عرضه میشه.

سمند LX با سایر محصولات دیگه رو دی این تاپیک ببینید:

hamed-sos
07-01-2013, 21:11
آقایون سلام
پدر بنده یه سمند معمولی مدل آخرین روزهای 85 داره که عید 86 تحویل گرفتیم
فقط باهاش رفته مطب ...مطب کجا ساوه...ما کجا تهران!!!
در هر صورت 100 هزار تا راه رفته ولی بدون تصادف و رنگ....دوگانه سوزه
...
[در مورد قیمت در تاپیک مربوطه مشورت بگیرید]
...
پدر اصلا به فنی و ...ماشین نمیرسیده...و اصلا از تعمیر کار متنفر بودیم!!!:n02:
چه کارهایی روش بکنم برام ماشین میشه؟؟؟؟....مثلا کمک فنر یا....؟؟؟؟

mohamad skystar
07-01-2013, 23:53
آقایون سلام
...
...

اگر ماشین 100 هزار کیلومتر کارکرده و هنوز تعمیرگاه نرفته جای شکر داره.
البته سرویس های ماشین ( تعویض روغن و فیلتر ها و لنت ها ) که انجام شده انشالا؟

شما ماشین رو ببرید پیش مکانیک مجرب و کار درست تا تمام تسمه ها - شمع ها - لنت ها و سایر قطعاتی که نیاز به بازدید - سرویس
یا تعویض دارن رو انجام بده.
تسمه تایم مورد مهمی هست که حتما باید بازدید بشه.
همه این موارد رو برات انجام میدن. در ضمن سیستم گاز ماشین رو حتما ببر نمایندگی مجاز تا بازدید کنن.

8701488
12-01-2013, 11:07
آقایون سلام
...
...

پیشنهاد بنده برای شما :

شستشوی سوزن انژکتور ( ماشین رو دگرگون میکنه )
شستشوی دریچه گاز ( همون که استوپر توش جا میخوره )
تعویض فیلتر گاز ( توی مصرف گاز بسیار تاثیر داره )
تعویض کاتالیزور ( ممکنه یه ذره گرون باشه ولی شک نکن می ارزه )
تعویض استوپر ( در صورت لزوم )

mamad.lx
16-01-2013, 15:02
سلام دوستان ی سمند 88 با موتور xu7 دارم ک مدتی است ب جای بنزین سوپر از معمولی استفاده میکنم ولی ماشین هیچ وقت یعنی ب ندرت این میزد ولی الان تو دور پایین خیلی زیاد شده مثلا وقتی با دنده 2سرعت 20 پاتو میزاری رو گاز شرو میکنه ب ریپ زدن و شتابش هم مث اول نیست ممکنه از چی باشه؟ضمنا با تعویض شمع 2 پلاتین بوش بهتر شد ولی بازم...؟راهنمایی کنین ممنون میشم

Amir_Mcim
16-01-2013, 16:29
باور کنید اینقدر ترسوندن ما رو از این موتور هر روز چکش میکنم نکنه روغن ریزی داشته باشه.خدا رو شکر از اون لحاظ مشکلی نداشته.دو تا مورد هست که گفتم اول با شما مشورت کنم چون هنوز 3400 راه رفته و تا سرویس اولیه مونده
اول اینکه از روز اول که در رادیاتور رو باز کردم مقداری چربی مثل روغن رو آب بود نه خیلی زیاد و اونها رو با سرنگ گرفتم و از اون موقعه دیگه چرب نشده و آب هم کم نمیکنه.نمیدونم چربی خود ضد یخ بود یا موقع مونتاژ کمی چربی وارد رادیاتور شده بود.نظر شما چیه؟
.بعضی وقت ها بخوای تیک آف کنی یک لقد بدی میزنه موتور به اتاق.و مخصوصا تو دنده 2 و 3 گاز که میدم و بعد گاز رو ول میکنم دور موتور نرم نمیاد پایین و مثل اینکه سکته کنه یکدفعه تقه میزنه و باز گاز میدم شتاب میگیره و ول میکنم مثل ترمز موتور چطوریه وقتی از دنده 4 میزنی 2 اونجوری میشه و تو دنده 4 و سرعت بالا هم به شیشه عقب دقت کردم توش لرزه میوفته و ماشین های پشت سری تار دیده میشن مشخصه اتاق لرزش داره.و فرمون هم زیر دستم لرزش خفیفی ناشی از گاز دادن به موتور مشاهده میشه.حالا نمیدونم از دسته موتوره یا بنزین معمولی که میزنم.چون ظاهرا دسته موتور سالمه موندم چیکار کنم الان ببرم یا سرویس اولیه همه رو با هم بگم نگاه کنند.

hossein.az
17-01-2013, 00:07
باور کنید اینقدر ترسوندن ما رو از این موتور هر روز چکش میکنم نکنه روغن ریزی داشته باشه.خدا رو شکر از اون لحاظ مشکلی نداشته.دو تا مورد هست که گفتم اول با شما مشورت کنم چون هنوز 3400 راه رفته و تا سرویس اولیه مونده
اول اینکه از روز اول که در رادیاتور رو باز کردم مقداری چربی مثل روغن رو آب بود نه خیلی زیاد و اونها رو با سرنگ گرفتم و از اون موقعه دیگه چرب نشده و آب هم کم نمیکنه.نمیدونم چربی خود ضد یخ بود یا موقع مونتاژ کمی چربی وارد رادیاتور شده بود.نظر شما چیه؟
.بعضی وقت ها بخوای تیک آف کنی یک لقد بدی میزنه موتور به اتاق.و مخصوصا تو دنده 2 و 3 گاز که میدم و بعد گاز رو ول میکنم دور موتور نرم نمیاد پایین و مثل اینکه سکته کنه یکدفعه تقه میزنه و باز گاز میدم شتاب میگیره و ول میکنم مثل ترمز موتور چطوریه وقتی از دنده 4 میزنی 2 اونجوری میشه و تو دنده 4 و سرعت بالا هم به شیشه عقب دقت کردم توش لرزه میوفته و ماشین های پشت سری تار دیده میشن مشخصه اتاق لرزش داره.و فرمون هم زیر دستم لرزش خفیفی ناشی از گاز دادن به موتور مشاهده میشه.حالا نمیدونم از دسته موتوره یا بنزین معمولی که میزنم.چون ظاهرا دسته موتور سالمه موندم چیکار کنم الان ببرم یا سرویس اولیه همه رو با هم بگم نگاه کنند.

سلام
دوست ن پیشنهادم اینکه یکم حساسیت رو کمتر کنید چون از هرچی بترسی به سرت میاد
ماهم از ef7 ترسوندند در صورتی که در حدود 8 تا از این ماشین رو دوستان و آشنایان داشتند
مرتب اویل مازول رو چک میکردم که نکنه روغن ریزی پیدا کنه و من متوجه نشم و باعث سر سیلندر سوزی بشه
اینقدر حساس شدم که توی کیلومتر 2000 به روغن ریزی خفیف دچار شد.
اون چربی اولیه روی آب رادیاتور در ابتدا کار یه امر طبیغی است که ممکنه توی مونتاز پیش اومده
برای اون لگد زئن بین دنده 2 و3 اگر دنده هارو کم گاز تر پر کنید و پر شتاب رانندگی نکنید مشکلی نداره و این مسئله به خاطر دیر عمل کردن سیستم گاز برقی ef7 هست که وقتی گاز ول میشه ,از اون حالت تا اومده افت کنه طول میکشه و در صورت دنده دادن ضربه بدی رو روی اتاق وارد میکنه

alone_boy
23-01-2013, 00:03
سلام
این تنظیمات روغن و فیلتر هوا رو چطوری باید انجام داد؟
تو قسمت کیلومتر باید کیلومتر روغن رو نوشت یا ماشین؟
بعدشم هر چی وارد میکنم کارکرد رو واسه هر سه مینویسه 0

8701488
28-01-2013, 07:58
سلام
این تنظیمات روغن و فیلتر هوا رو چطوری باید انجام داد؟
تو قسمت کیلومتر باید کیلومتر روغن رو نوشت یا ماشین؟
بعدشم هر چی وارد میکنم کارکرد رو واسه هر سه مینویسه 0

پست شماره 1184# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو یه باز بخونین اگه مشکلی بود بگین دوباره توضیح بدم

iranzaminn
02-02-2013, 14:43
دوستان دکمه شماره 1 سخنگوی من که برای باز کردن درها استفاده میشه خراب شده....نمیدونم چیکارش کنم....کسی نمیدونه؟؟؟
احیانا شیراز جایی هست که ببرم درستش کنن برام؟؟؟ سمندم مدل 82 هست و سخنگوم از اون مدلی که سوخت و سرعت رو هم نشون میده هست و حتی المکان نمیخوام عوضش کنم...

mohamad skystar
02-02-2013, 16:30
دوستان دکمه شماره 1 سخنگوی من که برای باز کردن درها استفاده میشه خراب شده....نمیدونم چیکارش کنم....کسی نمیدونه؟؟؟
احیانا شیراز جایی هست که ببرم درستش کنن برام؟؟؟ سمندم مدل 82 هست و سخنگوم از اون مدلی که سوخت و سرعت رو هم نشون میده هست و حتی المکان نمیخوام عوضش کنم...

فقط نمایندگی های ایران خودرو میتونن کمکتون کنن
اگر اون قسمتیش که جدا شده رو دارین شاید بشه پنلش رو باز کرد و چسبوند

8701488
10-02-2013, 18:01

پیشنهاد میکنم بببرین یه جا واستون بازش کنن ( یا اگه اهل ریسک کردن هستین خودتون ) 50 درصد ممکنه با تمیز کردن تا یه حدودی درست بشه اگه خودتون دست به کار شدین شاید بتونم با یه سری عکس کمکتون کنم

من توی تهران ندیدم این مدل رو داشته باشن معمولا مدل دستگاه که عوض میشه فیش های پشتش هم عوض میشه و احتمالا نمیتونین با مدل جدید تعویضش کنین

راستی از این به بعد واسه باز کردن در ها از سوئیچ هم میتونین استفاده کنین حتی زمانی که ماشین روشنه و سوئیچ رو ماشینه فقط واسه راحتی خودتون باید سوئیچ رو طوری جا بزنین که دکمه ها سمت شما باشه

light
11-02-2013, 00:31
کسی میدونه سمند دوگانه سوز کارخانه ، چجوری با گاز روشن میشه ؟

mohamad skystar
11-02-2013, 01:33

دوست من
سمند به هیچ عنوان با گاز روشن نمیشه
به طور معمول رو بنزین روشن میشه و بعد از چند دقیقه که موتور گرم شد میشه از گاز هم استفاده کرد.

8701488
11-02-2013, 13:04

دوست من
سمند به هیچ عنوان با گاز روشن نمیشه
به طور معمول رو بنزین روشن میشه و بعد از چند دقیقه که موتور گرم شد میشه از گاز هم استفاده کرد.

من نمیدونم دوستان وقتی اطلاعات دقیق ندارن واسه چی از کلمه "به هیچ عنوان "استفاده میکنن :n13: اتفاقا روشن میشه

توی دفترچه راهنماش اینجوری نوشته و به همون دلیلی که نوشته من تا الان امتحانش نکردم

این از سمند دوگانه سوز کارخونه . در مورد سمند پایه گاز سوز هم مطمئنا با گاز روشن میشه

ببخید اگه کیفیت عکسا خوب نیست

mohamad skystar
11-02-2013, 13:13
من نمیدونم دوستان وقتی اطلاعات دقیق ندارن واسه چی از کلمه "به هیچ عنوان "استفاده میکنن :n13: اتفاقا روشن میشه

توی دفترچه راهنماش اینجوری نوشته و به همون دلیلی که نوشته من تا الان امتحانش نکردم

این از سمند دوگانه سوز کارخونه . در مورد سمند پایه گاز سوز هم مطمئنا با گاز روشن میشه

ببخید اگه کیفیت عکسا خوب نیست

دوست عزیز شما بهتر پست ها رو دقیق تر بخونید
قبلا هم در این مورد بحث شده و منم میدونم.
من نوشتم :

ه طور معمول رو بنزین روشن میشه و بعد از چند دقیقه که موتور گرم شد میشه از گاز هم استفاده کرد.

من حرفی از بی بنزین شدن ماشین و اون کارایی که تو عکس نوشته انجام بشه تا ماشین با گاز روشن بشه نزدم.
این حرف شما زمانی صدق میکنه که ماشین بی بنزین شده باشه

و در آخر ما نمیدونیم منظور دوستمون از روشن شدن خودرو روی حالت گاز به چه دلیلی بوده برای همین من حالت عادی
خودرو رو در نظر گرفتم.

موفق باشی